ŘÍM 2019 / 7

Rady na cestu do Říma

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Řím 2019 / 7

Pokud je Řím cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2019. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o návštěvě Vatikánských muzeí, Sixtinské kaple, Colossea a dalších památek, o vstupenkách do památek, o návštěvě Tivoli, o vstupu zdarma, o římských plážích, o trzích, o stravování v Římě a najdete zde také mnoho dalších informací o Římě, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete sedmou část, ta první je na stránce Řím 2019.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 21.06.2019, 11:07.
Paní a pane Řehůřkovi, děkuji velice pěkně za Vaši odpověď ohledně výletu do Říma. Přehodnocuji jednodenní cestu na cestu dvoudenní s tím, že bychom v Římě jednu noc přespali. Dovolenou budeme trávit přímo v městečku Roncade, a jelikož jste mi sdělili, že z Trevisio přímý vlak do Říma nejezdí (vyjma nočního), není pro nás problém dojet autem přímo do Mestre, ze kterého vlak do Říma jede. Jen prosím o radu, zda lze někde v Mestre ponechat zaparkované auto? Děkuji ještě jednou a s úctou Lenka.

Parkovací možnosti v Mestre najdete na ACTV - Servizi di Mobilita' / Parcheggi Mestre. Ideální je zřejmě zaparkovat na parkovišti Saba přímo u vlakového nádraží.

# 20.06.2019, 14:57.
Máme na Vás dotaz ohledně Říma. S manželkou jedeme na 10. výročí svatby do Říma ve dnech od 21. do 25.8.2019. Ale budeme mít k dispozici pouze tři plné dny. Můžete nám poradit? 1. Co se dá za plné tři dny navštívít a kde koupit vstupenky online? 2. Jak se po Římě pohybovat hromadnou dopravou a jak se dá koupit nějaká jízdenka? Děkujeme. Jiří.

Itineráře nezpracováváme, není to v našich časových možnostech. Nicméně obecně můžeme doporučit první den Colosseo / Foro Romano / Palatino, druhý den Vatikán, třetí den historické centrum Říma (Fontana di Trevi, Španělské schody, Piazza Navona, Pantheon, …). Každý den můžete přidat něco v nejbližším okolí. Vstupenky zakoupíte na oficiálních stránkách konkrétních muzeí a památek, Colosseo a další přes Coopculture, hodně toho koupíte také přes Get Your Guide. Doprava je závislá na itineráři. Páteř tvoří metro, konkrétně linky A, B (B1), C. Ty jsou doplněny tramvajemi a autobusy. V některých případech je vhodné použít městské vlaky nebo městské části tratí regionálních vlaků. Základní jízdenka BIT stojí € 1,50. Je přestupní (v metru lze použít jen jednou) a její platnost je 100 minut. Dále existují časové jízdenky Roma 24H, Roma 48H, Roma 72H a týdenní CIS. V kombinaci se vstupy lze využít také . Jízdenky zakoupíte v automatech, na pokladnách ATAC a u prodejců (stánky, tabáky, bary, …).

# 20.06.2019, 09:53.
Ráda bych je ještě zeptala na snížené vstupné do Vatikánských muzeí. Někde jsem našla, že snížený vstup platí i pro studenty do 25. let, někde zmíněný nebyl. Jak to tedy je? Děkuji. Katka.

Ve Vatikánských muzeích platí snížené vstupné děti ve věku od 6. do 18. let. Snížené vstupné platí také kněží a zaměstnanci Svatého stolce nebo Vatikánu.

# 19.06.2019, 19:39.
Řehůřkovi, s kamarádkou jsme si předem rezervovali lístky do Kolosea, ale jelikož jsme studentky, tak máme snížené vstupné a musíme si pravé lístky ještě někde vyzvednout. Proto se chci zeptat, do jakého okénka máme zajít, do jaké fronty se řadit. Víme totiž, že tam je fronta i pro ty, co si chtějí koupit lístky na místě. Proto jsme zmatené, která ta fronta je ta pravá. Poradíte nám? Moc děkuji. Natálie.

Jděte ke vstupu podle konkrétní vstupenky. Předpokládáme, že máte standardní, tedy Varco Singoli (Ingresso Singoli). Zařadíte se do menší fronty pro návštěvníky s rezervacemi.

# 19.06.2019, 16:33.
Chtěla bych se zeptat, jak dopředu je nutné rezervovat vstup do Vatikánský muzeí nebo Kolosea. Děkuji. Mirka.

Čím dříve, tím lépe. Především do Colosseo jsou v sezóně vstupenky hodně dlouho dopředu vyprodané. Např. v současné době jsou základní vstupenky do Colosseo k dispozici nejdříve 23.7.2019.

# 19.06.2019, 16:17.
Za pár dní jedeme na dovolenou na sever Itálie a napadlo mě překvapit rodinu sice náročným, ale nádherným výletem vlakem do Říma z Trevisa. Věděl byste mi poradit, kde najít nejlepší jízdní spoj poměr cena/kvalita? Bude nás pět: 2 dospělí, 1 senior, 2 děti ve věku 7 a 13 let a má představa je taková, že kolem přibližně 6. hodiny ráno vyjet vlakem a zpáteční spoj kolem 19:00. Děkuji velmi pěkně. Lenka.

Jedná se skutečně o náročný výlet. Z Tervisio přímo do Říma přímé vlaky nejezdí (kromě nočního), musíte přestoupit v Mestre. Regionální vlak jede do Mestre přibližně 20 až 25 minut a jízdenka stojí € 3,55. Z Mestre do Říma potom jede nejrychlejší vlak 3 hodiny a 40 minut a jízdenka stojí € 92,00. Nejlevnější jízdenka je za € 52,50 (Treviso - Řím) v Intercity Notte, který jede z Treviso 23:14 a v Římě je v 6:35. Děti do 4. let cestují zdarma, děti od 4. do 15. let mají 50% slevu. Jízdní řády s cenami najdete na Trenitalia. Pro konkrétní skupinu a spoj může být cena odlišná.

# 19.06.2019, 15:46.
Pane Řehůřku, moc děkuji za cenné informace, které jsem zde načerpala. Máme v plánu srpnovou dovolenou v Ladispoli. Budeme tři dospělí a tři děti. Zajímalo by mě, jaká je nejlepší varianta cesty z letiště Fiumicino do Ladispoli a také, jaká tam je kvalita pláží a moře. Moc děkuji. Markéta.

Nejlepší spojení je vlakem Trenitalia s přestupem v Trastevere. Cílová stanice je Ladispoli-Cerveteri a jízdenka stojí € 11,00. Pro tyto spoje platí, že s každým platícím cestujícím může cestovat zdarma dítě do 12. let. Jízdní řády a ceníky pro konkrétní spoje najdete na výše uvedených stránkách. Pláže jsou písečné, v sezóně udržované. Převážně je na nich plážový servis, jsou tam ale i volné pláže. Kvalita odpovídá oblasti. Plážím na jihu Itálie se samozřejmě rovnat nemohou.

# 19.06.2019, 14:34.
Pane Řehůřku, děkuji za váš web a spoustu užitečných rad a informací. Hodně jsem z vašich rad čerpala, přesto jsem si s jednou věcí nedokázala poradit. V Říme budeme dva dny, před naší dovolenou u Lago di Garda, jedeme autem, ubytování máme zajištěno přes Booking v Roma Camping In Town. První den dopoledne strávíme u moře v Lido di Ostia, řidiči se po obědě vydají ubytovat a zbytek výpravy má od 15:00 koupené lístky do Vatikánských muzeí. Našla jsem na ATAC tuto dopravu, vlak Lido - Porta S. Paolo, omrknem a hlavně nafotíme pyramidu a dále budeme pokračovat metrem s jedním přestupem až do stanice Ottaviano nebo Cipro. To je asi jedno? Dokázala jsem najít v kolik jezdí vlak, v kolik jezdí metro, ale bohužel nikde nemohu najít, jak je tato cesta časově náročná, tzv. abychom věděli, v kolik od moře vyjet? A druhý dotaz k našemu ubytování z Vatikánu je asi nejjednodušší spojení autobusem č. 247, souhlasí to? Děkuji moc za vaši odpověď. H.

Cesta vlakem z Lido Centro do Porta S. Paolo trvá přibližně půl hodiny, cesta metrem B z Piramide na Termini přibližně 15 minut a cesta metrem A z Termini na Ottaviano přibližně 20 minut. Lepší je cesta k Vatikánským muzeím z Ottaviano. Dejte si samozřejmě dostatečnou časovou rezervu. K Vašemu ubytování je potom lepší cesta autusem č. 247 ze stanice Cipro.

# 19.06.2019, 12:39.
Mala by som ešte jednu otázku ohľadom mora. Ktorú pláž odporúčate a prípadne, ako sa tam dostaneme z centra mesta Rím? Natália.

Doporučujeme pláže v Lido di Ostia. Kterou konkrétně Vám neřekneme, vybírejte podle aktuální situace. Tj. obsazenosti ve vašem termínu, úrovni služeb, ta která Vás na první pohled zaujme apod. Do Lido di Ostia se dostanete metrem B na EUR Magliana a následně vlakem Roma Lido do Lido di Ostia. Celá trasa je v tarifním pásmu Metrebus Roma, tj. lze použít jízdenky BIT, Roma 24H, Roma 48H, Roma 72H, CIS a nebo .

# 19.06.2019, 12:01.
Ráda bych Vás poprosila o radu týkající se dopravy z letiště Ciampino na adresu Via Palermo 30. Něco už jsem hledala, ale myslíte, že bude nejlepší zvolit dopravu pomocí Terravision na vlakové nádraží Termini, nebo je i jiná, lepší možnost? Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Katka.

Z letiště Ciampino můžete jet na Termini autobusem za € 5,80. Jděte podél nádražní haly tak, že ji budete mít po levé ruce a odbočte doprava na Via Urbano Rattazi. Tady je zastávka okružního autobusu č. 71. Jízdenka BIT stojí € 1,50. Vystupte na zastávce Milano / Nazionale a vraťte se zpět ve směru příjezdu autobusu na Via Palermo, po které se vydejte doleva. Vaše ubytování je po levé straně. Ze zastávky je to 150 metrů. Pokud neodbočíte na Termini doprava a půjdete ještě o kousek dál, můžete jet autobusem č. 70 směr Clodio. Zastávka je na ostrůvku před podjezdem. Vystoupit musíte na zastávce Nazionale / Quattro Fontane. Jděte ve směru jízdy autobusu po Via Nazionale a hned odbočte doleva na Via Genova. Ta Vás dovede na Via Palermo, po které jděte doprava. Hned za křižovatkou je po pravé straně Vaše ubytování. Ze zastávky je to 80 metrů. Z letiště Ciampino můžete jet také autobusem č. 520 na Cinecitta' a odtud metrem A na Termini. Odtud můžete jet umiňovaným autobusem č. 71 nebo č. 70. druhý jmenovaný má i zastávku na autobusovém terminálu před nádražní halou. Celou trasu zvládnete na jednu jízdenku BIT. Její platnost je 100 minut a je přestupní.

# 18.06.2019, 19:21.
24.7.2019 se chystám s kamarádkou na týden do Říma. Můžete mi prosím poradit, jak se nejlépe dostanu z letiště Ciampino do hotelu Midas Roma, Via Aurelia 800 a zda se mi vyplatí koupit Omnia Card nebo Roma Pass? Příliš jsem nepochopila, jaký je mezi nimi rozdíl, když budu v Římě déle než 3 dny. Dále bych chtěla vědět, zda jsou tyto karty vhodné i pro 17. letého studenta nebo mu stačí ISIC? A poslední dotaz zní, jak se nejlépe dostanu k moři? Předpokládám, že bychom tam jeli v pondělí. Předem děkuji za odpověď. Hanka.

Z letiště Cimpino jeďte autobusem č. 520 na Cinecitta' a odtud pokračujte metrem A na Cornelia. Odtud, z Circonvallazione Cornelia, jeďte autobusem č. 246 směr Malagrotta a vystupte na zastávce Stazione Aurelia. Je to u nákupního centra Panorama. Jděte ve směru jízdy autobusu podél nákupního centra a za ní odbočte doprava na Via Raffaele Sardiello. Dovede Vás ke schůdkům, které vedou přímo k Hotelu Midas. Celou trasu zvládnete teoreticky na jednu jízdenku BIT v ceně € 1,50. Je přestupní a její platnost je 100 minut. Prakticky však potřebujete dvě tyto jízdenky, protože přestupy Vám dobu jízdy prodlouží na více jak 100 minut. To, zda se Vám vyplatí nebo Omnia Card Vám nepovíme. Závisí o na itineráři, tzn. na kombinaci konkrétních vstupů a dopravy. Je třeba si sestavit itinerář a spočítat si cenu dopravy a vstupů bez karty a s kartou. Podle toho zjistíte výhodnost. To, zda jste v Římě déle než tři dny nebo ne je v tomto případě jedno. V případě využití karet program přizpůsobíte těmto kartám tak, aby byly maximálně využity. Ve zbývajících dnech potom pokračujete programem, který není obsažený v kartách. Roma Pass je karta, která ve třídenní verzi sdružuje městskou dopravu a první dva vstupy do římských muzeí a památek. Omnia Card je karta, jejíž součástí je Roma Pass a který rozšiřuje o konkrétní vatikánské aktivity. Pro 17. letého studenta se tyto karty zřejmě nevyplatí, protože vstupy do italských státních muzeí a památek má po prokázání věku zdarma. Ve Vatikánských muzeích má snížené vstupné. K moři se dostanete metrem A na Termini, metrem B na EUR Magliana a následně vlakem Roma Lido do Lido di Ostia k moři. Celá trasa je v tarifním pásmu Metrebus Roma, můžete tedy využít jízdenky BIT, Roma 24H, Roma 48H, Roma 72H, CIS nebo Roma Pass.

# 17.06.2019, 19:12.
Chcela by som sa opýtať, ak nechceme ísť dovnútra Kolosea, dá sa navštívit aj zvlášť Forum Romanum a jeho zahrady? A či sa tam platí vstupné? Lebo niekde som čítala, že vstup je zadarmo. Ďakujem pekne za odpoveď. Zuzana.

Vstupenka do Colosseo / Foro Romano / Palatino je kombinovaná. Je platná dva po sobě následující dny. Během těchto dnů můžete každou z památek navštívit jen jednou, Colosseo v rezervovaném čase. Pokud nechcete navštívit Colosseo, samozřejmě nemusíte. Zaplatíte však výše uvedenou kombinovanou vstupenku. Existuje i samostatná vstupenka do Foro Romano / Palatino. Jmenuje se S.U.P.E.R. a zpřístupní Vám i další běžně nepřístupné budovy uvnitř areálu. Tato vstupenka je však dražší než výše uvedená a nelze s ní navštívit Colosseo.

# 17.06.2019, 16:41.
V pondelok 24.6.2019 prídeme do Ríma. Chcem sa spýtať, ako sa najlepšie dostaneme z letiska Fiumicino do hotela Terminal? Ďakujem za odpoveď. Natália.

Z letiště Fiumicino jeďte autobusem za € 5,80 na Termini. Zaveze Vás na Via Giolitti, která je souběžná s Via Principe Amedeo, na které se Hotel Terminal nachází. Ze zastávky jděte podél nádražní haly tak, že ji budete mít po levé ruce. Na křižovatce odbočte doprava na Via Carlo Cattaneo. Dovede Vás na Piazza Manfredo Fanti, které přejděte stále rovně. Na jeho konci na rohu po pravé straně je hotel.

# 16.06.2019, 21:29.
Chcem sa spýtať. Mali sme rezervované vstupenky do Vatikánskeho múzea na 29.6.2019 už 60 dní a teraz mi došla odpoveď, že sa to nedá rezervovať. Je tento den zatvorené? Kvôli Petrovi a Pavlovi je tam sviatok. Ďakujem za odpoveď. Zuzana.

29.6.2019 jsou Vatikánská muzea zavřená. Nicméně je to dlouhodobě zveřejněná informace, rezervační systémy neumožňují tento den rezervovat vstup. Následující den, 30.6.2019, je neděle a vstup zdarma. Tento den také není možné dělat rezervace.

# 16.06.2019, 19:26.
Koupil jsem si vstup do Colossea na určitý den a hodinu - 2.7. ve 14:30. Poslalili mi voucher. Před vstupem si ho musím vyměnit za vstupenky. To musím čekat tu dlouhou frontu k pokladně nebo tam je speciální pokladna / vstup? Děkuji. Petr.

Nemusíte. Pro online rezervace je speciální řada a pokladna.

# 15.06.2019, 13:49.
Vážený pane, děkuji za Vaši odpověď. Prosím, který portál doporučujete pro zakoupení online vstupenek do Sixtinské kaple? Varianta v pondělí na místě koupit na úterý nebo středu. Děkuji za pomoc. Eva.

Sixtinská kaple je součástí Vatikánských muzeí. Vstupenky doporučujeme zakoupit přes Musei Vaticani nebo Get Your Guide. Určitě si je zakupte online. Zaplatíte sice rezervační poplatek, nestrávíte však spoustu času čekáním v dlouhé frontě.

# 15.06.2019, 09:34.
Ráda bych se zeptala, zda je možný vstup do Colossea a Forum Romanum s malým psem - kabelková verze. Jaké jsou podmínky pro cestování s takto malým pejskem metrem v Římě? Předem velice děkuji za odpověď. Alena.

Obě památky jsou se psem nepřístupné. V římské dopravě je povoleno přepravovat malé a střední psy za předpokladu, že mají jízdenku za běžnou sazbu, zdarma cestují jen vodící psi. Pes musí být na vodítku a mít náhubek. Dobrá hygiena je samozřejmostí. Vstup je povolen ze zadní části autobusu nebo tramvaje, v metru do předního nebo zadního vozu soupravy. Majitel zodpovídá za případné škody způsobené dopravci nebo cestujícím.

# 14.06.2019, 15:36.
Pane Řehůřku, chtěla bych Vás požádat o radu při cestování z letiště Fiumicino do hotelu na adrese Via G. Giolitti 433, Central Station. Pobyt je od 5. do 8.7. Jelikož s přítelem zvažujeme i zakoupení Roma Pass a jeho ekonomickou výhodnost, současně bych Vás chtěla požádat o upřesnění, kde si mohu ověřit, že i 7.7., kdy budeme v Římě, je vstup do vybraných památek, které uvádíte v odpovědi ze 7.2. zdarma. Chtěla bych provést rezervaci přes Coopculture za € 2,00, ale v tomto termínu se mi ukazuje, že je vše již plně rezervované. A na Get Your Guide prodávají vstupné v tomto termínu za běžné ceny. Jak máme tedy správně postupovat, abychom něco nekupovali zbytečně? Velmi děkuji za sdílení Vašich zkušeností. Lenka.

Z letiště Fiumicino jeďte autobusem za € 5,80 na Termini. Přejděte před nádražní halu a pokračujte tramvají č. 5 (směr Gerani) nebo 14 (směr Togliatti). Jízdenka BIT stojí € 1,50. Vystupte na zastávce Piazza di Porta Maggiore. Přejděte přes náměstí k Via Giovanni Giolitti a jděte po ní přibližně 180 metrů. Vaše ubytování je po levé straně. Vstup zdarma do státních muzeí a památek byl od začátku března značně upraven. Vstup zdarma první neděli v měsíci je jen v zimním období, na druhé straně bylo přidáno několik dalších termínů. Tyto termíny si stanovují ředitelé muzeí a památek sami kromě jednoho týdne, který určuje ministerstvo. Ten proběhl letos začátkem března. Nejbližší takový termín v Colosseo je 29. června, následující až 23. září. Nicméně tyto informace jsme už v našich odpovědích mnohokrát zmínili. Dne 7.7.2019 není vstup zdarma do Colosseo / Foro Romano / Palatino. Ve Vašem termínu nejsou bohužel k dispozici základní vstupenky, budete tedy muset koupit nějaký alternativní produkt, který je k dispozici nebo se pokusit rezervaci provést telefonicky nebo až na místě (toto nedoporučujeme). Jak už jsme dříve uvedli, vstupenky je třeba do Colosseo v sezóně rezervovat včas.

# 14.06.2019, 14:30.
Musím říct, že zde máte velmi podrobné a užitečné informace. Já letím sám do Říma pouze na 3 dny se dvěma nezletilými dětmi a proto bych se Vás chtěl zeptat především na mětskou dopravu, pokud přiletíme na letiště Ciampino v 10:10 hodin a bydlíme na Via delle Muratte 87. A pokud o dva dny později letíme zpět v 11:45 hodin opět z Ciampino. Ubytování jsem déle vybíral a zvolil schválně v podstatě v dosahu pěší chůze od nějvětších památek - Colloseum, Pantheon, Forum Romanum, Andělský hrad, Vatikánská muzea atd. Ale pokud máte prosím nějakou radu hlavně ohledně předběžného nákupu vstupenek, budu za ni moc rád. Ale jako jediný dozor na dětmi jsem poněkud nervózní z dopravy na letiště a zpět, tak Vás prosím především o rady v této věci. Předem mnohokrát děkuji. Jan.

Z letiště Ciampino jeďte autobusem za € 5,80 na Termini. Jděte podél nádražní haly tak, že ji budete mít po levé ruce a odbočte doprava na Via Urbano Rattazzi. Tady je zastávka okružního autobusu č. 71. jízdenka BIT stojí € 1,50. Vystupte na zastávce Tritone / Fontana Trevi. Jděte ve směru jízdy autobusu po Via del Tritone a odbočte doleva do šikmé ulice Via della Stamperia. Tato ulice Vás dovede k Fontana di Trevi, za kterou odbočte doprava a za náměstím pokračujte rovně po Via delle Muratte. Vaše ubytování je na křižovatce po pravé straně. Z letiště Ciampino můžete jet autobusem č. 520 na Cinecitta' a odtud pokračovat metrem A na Termini. Odtud potom jako v předchozím případě. Celou trasu zvládnete na jednu jízdenku BIT, která je přestupní a její platnost je 100 minut. Povinná rezervace je z nejznámějších památek a muzeí do Colosseo a Galeria Borghese. Dále doporučujeme rezervaci do Vatikánských muzeí. Děti do 18. let mají vstup do státních muzeí a památek zdarma, do Vatikánských muzeí se slevou. V římské dopravě cestují děti zdarma do 10. let. Na jednoho dospělého jedno dítě. Vstupenky zakoupíte na oficiálních stránkách konkrétní památky nebo muzea, případně centrálně přes Get Your Guide.

# 13.06.2019, 12:17.
Ďakujem za váš tip. Zdalo sa nám nelogické ísť z okraju mesta opäť do centra a potom naspäť. Preto sme volili mnou navrhnutý presun nočným spojom a peši. Kedže sme už doma, chcel by som sa podeliť s vami o naše poznatky, pokial by to mohlo niekomu v buducnosti pomocť. 2:45 - vyrazili sme z ubytovania Romanina Apartments na zastávku Anagnina peši priamo cez cestu, v tomto čase tam nechodili takmer žiadne auta a za 10 minúť sme boli na zastávke. Tu nebolo momentalne žiadne taxi, preto sa nemožno bez objednania alebo zavolania spoliehať. 3:05 - nočný spoj N1P je aktuálne N551, pričom na mapách a zastávkach sa zobrazuje ešte po starom s výnimkou startovacej zastávky, kde už bolo aj na tabuli N551. 3:20 - vystúpenie na zastávke Stazione Ciampino / Vigne Morena a odtial už peši na letisko. Tato prechádzka trvala presne hodinu normálnym tempom a mala 4,5 km. Zo začiatku úplne bez problémov, prázdne mestečko Ciampino a všade chodníky. Pripojením na cestu Vialo de Marino sme sa dostali do tmy, kde sme si museli svietit mobilmi, avšak hned popri plote letiska bol novovybudovany široký chodník, takže nebol problém. Pokračovali sme po ceste Via del Laghi, kde už sme išli v podstate po okraji cesty, nie je tu ani krajnica. Hlavná cesta Via Appia Nuova už krajnicu mala, takže sme išli opatrne co najviac od cesty a zvládli to až na letisko. 4:15 - príchod na letisko. P.S.: Kludne by som išiel takto aj nabudúce. Za celú cestu na nás ani raz nikto nezatrúbil a ani som sa necítil byt ohrozený. Kto nemá veľa batožiny a má veľa energie - po týždni prechádzok bola už aj kondička, može zvladnúť cestu aj takto. No a stalo nás to 2x € 1,50 na jednosmerný lístok, ktorý sme použili na nočný spoj. Čudujem sa však Talianom, že nemajú normálny spoj v skorých ranných hodinách na toto letisko. Bus 520 by pritom stačilo posunúť o jednu hodinu skor a dal by sa krásne využiť, no čo už. Možno nabudúce to tak už bude. S pozdravom M.

Děkujeme za zpětnou vazbu.

# 13.06.2019, 08:38.
Měla bych dotaz, jak je to s oblečením ve Vatikánu a dalších památkách po Římě? Potom jsem se chtěla ještě zeptat. Budu cestovat s malým batůžkem. Bude s ním nějaký problém? Někde jsem četla, že do Vatikánu vás s batohem nepustí. A potom, zda byste mi doporučil stránky, kde si koupit lístky do Vatikánu a do Kolosea? Dívala jsem se vždy na oficiální stránky zmíněných památek, ale je tam tolik možností a druhů vstupenek, že jsem z toho docela zmatená. Děkuji moc za odpověď. Petra.

Informace o oblečení a zavazadlech najdete na stránkách Musei Vaticani. Alternativně můžete vstupenky zakoupit i přes Get Your Guide.

# 11.06.2019, 12:49.
Chystám se s dětmi do Říma první týden v srpnu. Jak je to se vstupným pro děti ve věku 12 a 17 let? Platí zvýhodněné vstupné a musí se prokazovat nějakým průkazem, kolik jim je let? Dá se bez problému zakoupit vstupné přímo na pokladně nebo je nutné zakoupit ho předem přes internet i s rezervací? Nechceme být totiž limitovaní konkrétní návštěvou v určitý čas. Pokud je nutné zakoupení a rezervace online, můžete mi doporučit, kde nejlépe se dají vstupenky zakoupit? Budeme ubytovaní na 4 Via Laura Mantegazza Ground floor, Gianicolense. Dá se odtud dostat k památkám i pěšky nebo je lepší využít MHD? Děkuji za odpověď. Markéta.

Děti do 18. let mají do státních muzeí a památek vstup zdarma. Prokazuje se věk, tedy cestovním dokladem. To se týká italských muzeí a památek. Ve Vatikánu mají vstup do Vatikánských muzeí za snížené vstupné. Opět se prokazuje věk. Vstupné je možné zakoupit na místě. Z nejznámějších muzeí a památek je povinná rezervace u Colosseo a Galeria Borghese. Rozhodně doporučujeme rezervaci i do Vatikánských muzeí. Vstupenky zakoupíte na oficiálních stránkách konkrétního muzea nebo památky. Na jednom místě lze vstupenky zakoupit přes Get Your Guide. Z Vašeho ubytování je k většině nejnavštěvovanějších památek 4 až 5 km. Doporučujeme využívat městskou dopravu.

# 10.06.2019, 15:37.
Poprosím Vás ještě o radu, jak si zarezervovat - zaplatit a vyzvednout - vstupenky do Sixtinské kaple. Přílet do Říma máme 18.7.2019, odlet z Říma 23.7.2019. Děkuji. Hana.

Sixtinská kaple je součástí prohlídky Vatikánských muzeí. Musíte si tedy zarezervovat vstupenku do Vatikánských muzeí. To je možné přes Musei Vaticani nebo Get Your Guide.

# 10.06.2019, 15:04.
Pane Řehůřku, chtěla bych Vás požádat o radu, co se týče případné koupi Roma Pass, Omnia Card a týdenní jízdenky na MHD v Římě. Do Říma na letiště Fiumicino přiletíme 24.6.2019 ráno, ubytování máme na Via Aurelia. Zpět odletáme 28.6. ve 20:15 hodin. Co se týče návštěvy památek, bude nám stačit vidět jich většinu pouze zvenčí, kromě Vatikánských muzeí - ta si chceme prohlédnout důkladněji, včetně Sixtinské kaple. Máme rádi výtvarné umění - můžete v Římě doporučit nějaké galerie? Jeden den odpoledne bychom chtěli strávit u moře. Nevíme, zda si koupit některou z karet - Omnia Card nebo Roma Pass? A dále zvažujeme koupi týdenní předplacené jízdenky na MHD. Rádi chodíme pěšky - dá se Řím zvládnout z větší části bez MHD? Co byste doporučil? Kupovat raději jednotlivé jízdenky? Vyplatí se koupit Omnia Card nebo Roma Pass, když jedeme na celých 5 dnů? Děkuji a přeji pěkný den. Hana.

To je potřeba si propočítat s Vaším itinerářem. nebo se Vám určitě nevyplatí, pokud chcete navštívit jen Vatikánská muzea, jejichž součástí je Sixtinská kaple. Třídenní jízdenka, která je v nich obsažená, je levnější jako samostatný produkt. V Římě toho lze určitě hodně pochodit pěšky. Pokud dobře sestavíte itinerář, je možné, že každý den projdete maximálně dvě jízdenky BIT, každou v ceně € 1,50. Pro dny, kdy budete více cestovat, můžete zvolit některou z časových jízdenek - Roma 24H za € 7,00, Roma 48H za € 12,50, Roma 72H za € 18,00 nebo týdenní CIS za € 24,00. K moři, do Lido di Ostia, můžete použít některou z výše uvedených jízdenek. Galerií a výstav je v Římě bezpočet. Doporučujeme např. Galeria Borghese. Z moderního umění např. Maxxi.

# 10.06.2019, 15:01.
Pane Řehůřku, ráda bych využila Vaše zkušenosti a znalosti a požádala Vás o radu při mé cestě do Říma a pobytu v něm. Do Říma přiletím 18.7.2019 na letiště Ciampino, ubytování mám v hotelu B&B Aurelia Garden na ulici Via Paolo III, 10, Vaticano Prati. Jak nejlépe se dostat z letiště do ubytovacího zařízení? V Římě budeme do 23.7.2019. S dcerou jsme uvažovaly o zakoupení Roma Pass na 72 hodin. Rády bychom navštívily památky, dle Vašeho uvážení, je vhodné si ho zakoupit? Případně, jak nejjednodušeji si je koupit a kde vyzvednout? A dále vzhledem k délce pobytu, rády bychom i podnikly cestu k moři, poradíte jak? Velice Vám děkuji za Vaši odpověď, případně za další cennou radu na cestu. Děkuji. Hana.

Z letiště Ciampino jeďte autobusem č. 520 na Cinecitta', odtud pokračujte metrem A na Termini, odtud autobusem č. 64 na Cavalleggeri / S. Pietro a odtud autobusem č. 46 na Aurelia / Paolo III. Jděte ve směru jízdy autobusu a odbočte doleva na Via Paolo III. B&B Aurelia Garden je po pravé straně. Celou trasu byste měla zvládnout na dvě jízdenky BIT v ceně € 1,50. Je přestupní a její platnost je 100 minut. Celá trasa i s přestupy trvá o něco déle. Z letiště Ciampino na Termini můžete jet také přímým autobusem za € 5,80. To, zda zakoupit záleží na Vašem itineráři. Jeho výhodnost je třeba propočítat s cenami bez Roma Pass a s cenami s Roma Pass. Zakoupíte ho na výše uvedených stránkách, kde je i seznam míst, kde ho můžete vyzvednout. K moři se dostanete ze stanice metra B - Porta S. Paolo (Piramide) nebo EUR Magliana vlakem Rom Lido. Jeho celá trasa je v tarifním pásmu Metrebus Roma. Můžete tedy využít i Roma Pass.

# 09.06.2019, 18:28.
Už delší dobu pročítám Vaše odpovědi ohledně návštěvy Říma. Plánujeme jet s kamarádkou na 4 dny do Říma a ráda bych se Vás na něco zeptala. Přilétáme 16.7. ve 12:00 hodin na letiště Ciampino a odtud bychom se potřebovaly dostat na adresu Via Girolamo Vitelli 13, Řím, 00167. Jaká je nejlepší varianta dopravy? Odlétáme potom 19.7. již v 6:45 hodin opět ze stejného letiště. Jak se můžeme dostat na letiště tak brzy? Je to možné? A myslíte si, že je lepší Řím prochodit pěšky nebo používat hromadnou dopravu? Předem moc děkuji za odpověď a za čas, který věnujete mému dotazu. Magdaléna.

Z letiště Ciampino jeďte autobusem č. 520 na Cinecitta' a odtud pokračujte metrem A na Baldo degli Ubaldi. Odtud je to k Vašemu ubytování 200 metrů. Jděte dolů z kopce po Via Baldo degli Ubaldi a zahněte do druhé ulice doleva. Vaše ubytování je po levé straně. Celou trasu zvládnete na jednu jízdenku BIT v ceně € 1,50. Je přestupní a její platnost je 100 minut. Zpět na letiště brzy ráno se dostanete kombinací autobusů. Přibližně na polovině cesty mezi ubytováním a stanicí metra je zastávka autobusu. Jděte na zastávku směrem od metra k ubytování. Jeďte nočním autobusem nMA (dříve n1) směr Anagnina a vystupte na Termini. Přejděte na Via Giolitti (vedle nádražní haly), odkud jezdí autobusy . Jízdenka stojí € 5,80 a první jede na letiště ve 4:30, na letišti je v 5:10. Další jede ve 4:50 a na letišti je v 5:50. Doporučujeme rezervaci na výše uvedených stránkách. Vaše ubytování je 2,5 až 6 km od nejnavštěvovanějších památek. Doporučujeme se dopravovat metrem do výchozích míst. Bude Vás to stát denně dvě jízdenky BIT.

# 09.06.2019, 16:54.
Ďakujem za skorú odpoveď. Medzičasom sme zistili, že ak sa prejdeme pešo ku Ikea, odtial nam ide nočný spoj n1P na poslednú zastávku Settle Metri, co je blízko vlakovej stanice Ciampino. Existuje nejaký sposob, ako sa rýchlo dostať na druhú stranu a teda na letisko? Alebo nám nezostáva nič iné, ako prejsť letisko dokola a ísť v podstate aj po normalnej ceste? Samozrejme rano riešíme co najskor Uber alebo taxi a toto je krajný prípad. Len by som chcel poznať možnosti a či ísť vrchnou stranou, co je o cosi kratšie alebo spodnou, čo mi pripada viac bezpečnejšie. Ďakujem. Martin.

O tomto autobuse víme, ale více méně nic neřeší. Proto jsme ho ani neuváděli. Ze stanice Ciampino musíte jít pěšky po standardní komunikaci, tedy dokola. Je tady ještě jedna možnost, cestovat autobusem n1p na Anagnina a odtud autobusem n1 na Termini, odkud jezdí ve 4:30 autobus na letiště Ciampino. Jízdenka stojí € 5,80. V 5:10 jste na letišti.

# 09.06.2019, 15:26.
V sobotu 15.6. letíme na týden poprvé do Říma a teprve teď jsme s překvapením zjistili, že na ten týden se již nedají koupit online rezervace od Colossea a Sixtinské kaple. Znamená to, že máme prostě smůlu, nebo je nějaká možnost tato místa navštívit? A potom by nás zajímalo, zda je Vatikán volně přístupný, pokud bychom nechtěli do muzeí? S pozdravem Petr.

Jedná se o hodně turisticky atraktivní místa, kam je třeba kupovat vstupenky včas. Nicméně do Colosseo jsou 18.6.2019 a 19.6.2019 k dispozici vstupenky ještě v dostatečném množství, později už jen kusově - viz Coopculture. Rezervace je povinná. Můžete ji samozřejmě provést i na místě, vystojíte si však frontu a s rizikem, že se na Vás nedostane. Ve Vatikánských muzeích jejich rezervační systém hlásí skutečně obsazeno. V tomto případě doporučujeme povést nákup přes Get Your Guide. Jsou tam pro Váš termín ještě volné kapacity. Jinak si samozřejmě můžete vystát na Vatikánská muzea frontu, to však nedoporučujeme. Přijdete o hodně drahocenného času. Vatikán není veřejnosti volně přístupný. Z veřejnosti volně přístupných lokalit tvoří velkou část zahrady, které si můžete prohlédnout během placené organizované prohlídky omnibusem nebo s průvodcem (součástí prohlídky je i vstup do Vatikánských muzeí). Další velkou část tvoří Vatikánská muzea, která si můžete prohlédnout během placené prohlídky. Volně přístupné je Piazza San Pietro a Bazilika. Tam se platí jen vstup do nekropole a kopule.

# 09.06.2019, 09:46.
Chcel by som sa spýtať, či neviete poradiť, ako by som sa najlepšie dostal na letisko Ciampino z adresy Via Leopoldo Micucci 81. Našli sme možnosť dopravy z Termini, avšak z našej adresy je Termini veľmi daleko a už aj to je problem. Letisko nie je od nás až tak daleko, avšak pešo by to bolo nadlho a problematicka je aj cesta a pešo je to nebezpečné. Naše lietadlo odlieta už tuto stredu o 6:15, co je velmi skoro, aby sme pohodlne využili autobus č. 520. Skúšal som aj aplikáciu Uber, avšak vačšinou nenajde žiadne dostupné auto ani cez den, nie to ešte v noci. Taxiky tiež neviem, ako bývajú vyťažené. Ak viete nejaké dobré tipy, budem rad aj za ne. Ďakujem za odpoveď. S pozdravom Martin.

Bohužel v tomto případě se veřejnou dopravou včas na letiště nedostanete. Nejbližší noční linka je také daleko, doporučujeme volit taxi, v této lokalitě raději na objednávku.

# 08.06.2019, 18:00.
Pán Rehúrek, chcela by som Vas poprosiť o radu. Kúpila som vstupenky s prednostným vstupom do Kolosea pre 5 osob omylom na nesprávny den - 11.7.2019. Správny den mal byť 10.7.2019, žial som si nevšimla pri objednávaní cez telefon, že mi označilo neskorší den. Vstup je na 17:00 hodín. 11.7. už ten vstup bohužial nestihame, lebo odlietame. Vedeli by ste mi prosím poradiť, či je nejak možné zmeniť termín o den skor, alebo aspoň čas vstupu na skorší, aj keď by to bolo ešte toho 11.7., ale aspoň v čase ráno, alebo poobede do 15:00? Prípadne, či je nejaká nádej, že predám vstupenky niekomu na mieste pred Koloseom? Ďakujem. Lenka.

Zakoupené vstupenky do Colosseo nemohou být vráceny nebo rezervace změněna na jiný termín. Toto upozornění je přímo v popisu produktu Colosseo, Foro Romano, Palatino ingresso ordinario. Doporučujeme se to pokusit vykomunikovat tam, kde jste vstupenky zakoupili, nicméně šance na to, že Vám vyhoví je minimální. Otázku týkající se neautorizovaného prodeje vstupenek před Colosseo ponecháváme bez odpovědi.

# 07.06.2019, 22:54.
Prosím, jak cestovat z letiště Fiumicino do hotelu Milton Roma na Via Emanuele Filiberto? Při koupi online tiketu do Vatikánských muzeí se Sixinskou kaplí bez průvodce je nutné na místě dokoupit vstup na Chrámu sv. Petra? Budeme zde 4 dny - 1 dospělý a 1 starší 17. let. Zvládneme pěšky Colosseo, Pantheon atd.? Tisíckrát děkuji. Odlet z Prahy je 22.6. Eva.

Z letiště Fiumicino jeďte autobusem za € 5,80 na Termini. Odtud jeďte metrem A směr Anagnina a vystupte na Manzoni. Jízdenka BIT stojí € 1,50. Hotel Milton Roma je na rohu ulic Via Emanuele Filiberto a Viale Manzoni. Vstup do Baziliky San Pietro je zdarma. Vchod je z Piazza San Pietro. Průchod ze Sixtinské kaple do Baziliky je možný jen ve skupinách s průvodcem, tzn. při zakoupené prohlídce s průvodcem do Vatikánských muzeí a Baziliky. Colosseo je od Vašeho ubytování vzdálené 1100 metrů. Můžete se také svézt tramvají č. 3. Pantheon je od Colosseo vzdálený 2 km. Většina dalších památek v historickém centru je od Pantheonu v okruhu 1,5 km.

# 07.06.2019, 15:44.
Chtěl bych Vás poprosit o radu. Chystáme se na cestu do Říma, koupili jsme si dva Roma Passy a k tomu jsme si přikoupili na webu Coopculture online za € 2,00 / kus rezervace do Colossea. E-mailem nám dorazilo potvrzení objednávky s rezervačním kódem a časem, vše v e-mailu, bez přílohy PDF. Nic k vytisknutí. Jakmile se dostaneme k Colosseo, ukážeme na pokladně Roma Passy a e-mail v telefonu s potvrzením objednávky nebo vytisknutý e-mail, nebo se stala chyba a měli nám poslat nějaké tickets? Děkuji za radu. Milan.

Vytiskněte si e-mail s doručeným potvrzením. S tím se dostavte k pokladně, kde obdržíte potvrzení s rezervovaným časem. Následně jdete k turniketům s Roma Pass.

# 07.06.2019, 12:28.
Pane Řehůřku, v pondělí jsme se vrátili z Říma a dovoluji si Vám dát zpětnou vazbu na tento můj dotaz: 13.05.2019, 08:41. Ano, je to možné, prakticky jsme to vyzkoušeli - po ránu jsme si vyzvedli vstupenku, prošli Forum Romanum a Palatin a potom teprve odpoledne šli na rezervaci do Kolosea. Děkuji Vám ještě jednou mnohokrát za rady, Řím je krásný. Do Fontány di Trevi jsme si samozřejmě hodili minci, takže zanedlouho vyrážíme znovu. Blanka.

Děkujeme za zpětnou vazbu.

# 06.06.2019, 19:53.
Pane Řehůřku, prosím o informaci ohledně Vatikánu, zda potřebujeme při vstupu do Vatikánu nějakou vstupenku a zda je možné ji koupit až na místě. A ješte prosím, mám koupenou vstupenku do Colossea atd. na určité datum, ale nemám pevný čas, pouze od 8:30 do 18:15. Zda opravdu platí po celý den. Děkuji. Ladislav.

Vstup na Piazza San Pietro a do Baziliky je zdarma. V Bazilice se platí pouze vstup do nekropole a výstup do kupole. Samozřejmě se platí případné extra služby, jako prohlídka s průvodcem nebo audioprůvodcem. Platí se vstup do Vatikánských muzeí, jejichž součástí je Sixtinská kaple. Vstupenky zakoupíte přes Musei Vaticani nebo Get Your Guide. Toto určitě doporučujeme, protože při nákupu na místě si vystojíte většinou extrémní frontu. Platí se také prohlídka Vatikánských zahrad, která je ve dvou variantách. V prvním případě se jedná o prohlídku omnibusem s audioprůvodcem a ve druhém případě o pěší prohlídku s průvodcem. Součástí každé této prohlídky je na závěr i vstup do Vatikánských muzeí, tzn. pokud si zakoupíte prohlídku zahrad, nekupujte si už samostatně Vatikánská muzea. Vstupenky je možné zakoupit na výše uvedených stránkách. Co se týče vstupenky do Colosseo, nevíme o jakou konkrétně se jedná vstupenku a kde jste ji koupil. Postup vyzvednutí a uplatnění vstupenky musí být uveden v podmínkách konkrétního produktu, na voucheru atd.

# 05.06.2019, 19:27.
Mám rezerváciu do Kolosea na 12:45 s Roma Pass. Kde je pokladna v ktorej si možem vyzdvihnúť vstupenku? Vystojím si aj tam frontu? Keď si vstupenku vyzdvihnem v predstihu môžem ísť s tou vstupenkou najskôr do Forum Romanum a až potom na určenú hodinu do Kolosea? Ďakujem. Miro.

Pokladna je u vchodu Varco Singoli. Nachází se na straně, kde je stanice metra B. Menší fronta tam být může. Vstupenka je platná dva po sobě jdoucí dny, kdy každou památku můžete navštívit jednou. Colosseo v rezervovaném čase. Mělo by to tedy být možné.

# 04.06.2019, 20:09.
Jedeme do Říma, tak bych prosila o informaci, kolik stojí taxi z letiště Fiumicino do centra a zda je potřeba být ostražitý, co se týče ceny? Děkuji moc za odpověď. Eunika.

Fixní cena stanovená vyhláškou je € 48,00. Týká se to bílých taxi s licencí města Říma. U těchto by měla být cena garantovaná. Oblast, do které tato cena platí, je přibližně ohraničená Mura Aureliane.

# 03.06.2019, 15:23.
Chtěla bych se zeptat, zda lze využít 72. hodinovou jízdenku Roma 72H z letiště Ciampino a zda ji lze použít ze stanice Trastevere do stanice Stazione di San Pietro? Děkuji. Magdaléna.

Ano, jízdenku Roma 72H můžete použít na cestu z letiště Ciampino do centra Říma, konkrétně autobusem č. 520 na Cinecitta' (metro A) nebo autobusem č. 720 na Laurentina (metro B). Tuto jízdenku můžete použít také na cestu vlakem z Trastevere do S. Pietro ve druhé třídě regionálního vlaku.

# 01.06.2019, 13:07.
Mám dotaz ohledně vstupu do Kolosea. Zítra odlétáme do Říma. Bohužel se nám nepodařilo zakoupit online lístky do Kolosea, protože v dny, kdy budeme v Římě, byly již všechny vstupenky vykoupeny. Je nějaká možnost, že i takto se na Koloseum a Forum Romanum dostaneme? Má smysl být u Kolosea již od brzkého rána a vystát frontu nebo je to dle Vašeho názoru beznadějné? Děkuji za odpověď. Martina.

Jediný den, kdy máte relativně největší šanci se do Colosseo dostat, je středa 5.6.2019. Tento den je do Colosseo vstup zdarma a není možné dělat rezervace. Všichni mají tedy stejné podmínky. Doporučujeme tam být co nejdříve brzy ráno. Vstup zdarma je ten den samozřejmě do Foro Romano a Palatino. Jiné dny si můžete stoupnout do fronty a pokusit se udělat rezervaci na místě. Pravděpodobnost úspěchu takto na poslední chvíli je ale výrazně menší.

# 30.05.2019, 13:44.
Jak se nejlevněji dostanu z letiště na Via Giacomo? Do které hodiny jezdí v Římě metro? Je nějaká sleva pro děti ve věku 11 a 16 let? Pustí nás do Colossea na Roma Pass přednostně, i když nemáme objednaný termín? Kde se dají Roma Pass vyzvednout? Je nějaká sleva pro děti ve věku 11 a 16 let? Vyplatí se Roma Pass, když se nebojíme chodit pěšky a tolik asi dopravou nepojedeme? Děkuji mnohokrát. Ivana.

Dopravu pro Via Giacomo Vám nesdělíme, protože takovou ulici v Římě neznáme. Vždy má tento název ulice ještě nějaký dodatek např. Via Giacomo Brodolini, Via Giacomo Boni, Via Giacomo Barzellotti, Via Giacomo Delitala. Metro v Římě jezdí od 5:30 do 23:30, v pátek a v sobotu do 1:30. Jedná se o první a poslední odjezdy z konečných stanic. Děti do 10. let cestují zdarma v doprovodu dospělého, starší děti platí plné jízdné. Časová rezervace do Colosseo je povinná. Platí to i pro Roma Pass. Bez časové rezervace Vás do Colosseo nepustí. Prodejní místa Roma Pass jsou v zapojeních muzeích a památkách, v turistických infopointech, ve vybraných prodejnách ATAC ve stanicích metra a městských vlaků. Pokud si Roma Pass zakoupíte online, vyzvednete si ho ve zvoleném turistickém infopointu, nejdříve 24 hodin po nákupu. Děti do 18. let mají vstup do státních muzeí a památek zdarma. Výhodnost Roma Pass je třeba propočítat v souvislosti s Vaším itinerářem, tzn. je třeba si spočítat cenu vstupů a dopravy bez karty a to samé s kartou (včetně ceny karty).

# 29.05.2019, 21:53.
Pán Rehúrek, ešte jedna otázka. Dá sa nejako dostať bez prestupov od Baziliky sv. Petra ku koloseu? Metrom som našla iba na Termini a odtiaľ ku Koloseu prestup. Nie je nejaký bus priamo? Ďakujem pekne. Andrea.

Vždy je to s nějakým přestupem. Nicméně z náměstí je lepší jít na Via di Porta Cavalleggeri, kde u křižovatky na jihovýchodním rohu Vatikánu je zastávka autobusu. 1. Po pravé straně je zastávka autobusu č. 46 (směr Piazza Cenezia) a 916 (směr Piazza Venezia). Musíte jet na Corso Vittorio Emanuele / Argentina a následně z této zastávky autobusem č. 87 (směr Largo colli Albani) na Colosseo. 2. Po levé straně je zastávka autobusu č. 64 (směr Termini). Musíte jet na Via Torre Argentina a následně z této zastávky autobusem č. 87 na Colosseo. Celou trasu zvládnete na jednu jízdenku BIT v ceně € 1,50.