DŮLEŽITÉ INFORMACE

jednoduchá cesta k získání rychlé odpovědi

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Důležité informace

Jsme rádi, že používáte naše stránky k doplnění informací při plánování své dovolené. Naším cílem je co nejrychleji zodpovědět vaše otázky. K tomu, aby se k vám požadované informace dostaly co nejdříve, doporučujeme postupovat podle několika následujících rad. Dozvíte se, jak zveřejněnou informaci co nejrychleji vyhledat, jak o zodpovězení otázky zažádat, pro koho je náš systém určený a jak celý systém funguje.

  Nejrychlejší cesta k odpovědi vede přes Centrum otázek a odpovědí. Je totiž možné a velice pravděpodobné, že vaše otázka už byla někdy zodpovězena. Přejděte na odpovídající téma a pozorně si přečtěte otázky jiných cestovatelů a odpovědi na ně. V rámci stránky můžete využít služeb vyhledávání vašeho internetového prohlížeče, většinou po stisku klávesové zkratky Ctrl+F. Obecné otázky, které jsou platné stále, můžete najít i v odpovědích z dřívějších let.

  Zdrojem informací jsou naše Reportáže z cest. Ty postupně zpracováváme a snažíme se je vytvořit tak, aby v nich byla většina základních otázek zodpovězena. Navíc v nich najdete spoustu dalších užitečných informací, jako např. mapy, fotografie, tipy na výlety v místě dovolené, orientační ceny apod.

  Snažte se požadovanou informaci aktivně vyhledávat. Pomůže Vám k tomu vyhledávací pole na stránce Vyhledávání. Klíčová slova zadávejte bez diakritiky. Po zobrazení výsledků a přechodu na konkrétní stránku můžete informaci dohledat pomocí Ctrl+F.

  Pokud informaci nenajdete, napište nám. Můžete k tomu použít dotazovací formulář () nebo dotazovací e-mail (). Najdete je v Centru otázek a odpovědí. Své otázky však formulujte přesně. Pokud se otázka týká cesty, nezapomeňte uvést odkud a kam jedete. Snažte se otázku zacílit. Rádi Vám poradíme, ale těžko se odpovídá na otázky typu "doporučte tranzitní ubytování do Itálie", "doporučte kam na dovolenou v Itálii", atd. Při psaní otázky používejte diakritiku a nepište se zapnutým Caps-lock. Usnadníte nám práci. Před odesláním zkontrolujte zadaný e-mail, který je klíčový k tomu, aby Vás odpověď našla.

  Nezapomínejte na ostatní. Když se vrátíte z dovolené, nezapomeňte se o své zkušenosti podělit s ostatními. Budeme rádi, když nám napíšete několik postřehů z vaší dovolené. Uveřejníme je v Centru otázek a odpovědí, kde budou k dispozici pro ostatní cestovatele.


  Důležité: naše otázky a odpovědi jsou moderované. To znamená, že se na našich stránkách objeví až po schválení moderátorem. Vyhrazujeme si právo neuveřejnit takové otázky, které by byly nevhodné, vulgární, reklamního charakteru nebo mimo dané téma. Zvažte obsah odesílaných informací. Pokud nechcete zveřejnit některé informace, do zprávy je neuvádějte. Vyhrazujeme si právo opravit pravopisné a slovosledné chyby. Uveřejňování informací se řídí naší politikou Ochrany soukromí a podmínkami. Odpověď obdržíte na uvedený e-mail. Uveřejněna může být až s určitým časovým odstupem. Může se stát (zvláště v letních měsících), že bude nějakou dobu trvat, než Vám odpovíme. Otázek dostáváme mnoho a snažíme se na ně co nejdříve odpovědět. Odpovídáme postupně. Bohužel už ale není v našich časových možnostech odpovědět na všechny doručené otázky.

  Důležité: naše otázky a odpovědi jsou určeny individuálním cestovatelům. Neodpovídáme na otázky cestovních kanceláří, cestovních agentur, organizátorů skupinových zájezdů, průvodců, dopravních společností, přepravců, speditérů a dalších subjektů, které se dotazují v souvislosti s provozováním komerčních činností. Neodpovídáme na otázky týkající se služebních cest. Neodpovídáme na otázky týkající se bezpečnosti, politiky, zdraví, náboženství a sociálních problémů. Neposkytujeme právní konzultace. Neodpovídáme na otázky nesouvisející s cestováním. Nezpracováváme itineráře. Současně si vyhrazujeme právo neodpovědět podle svého uvážení na jakoukoliv otázku.

  Informace: odpovědi na otázky jsou platné k uvedenému datu. Je možné, že postupem času se některé skutečnosti změní. Berte naše odpovědi jako návod, informace si ověřujte na uvedených oficiálních stránkách. Vždy si připravte i alternativní řešení. Snažíme se, aby naše odpovědi byly přesné a informačně hodnotné. Může se však stát, že i přesto dojde ke zveřejnění chybné informace. Budeme vděčni, když nás na to upozorníte. Může se také stát, že v konkrétní dobu na daném místě bude všechno jinak (počasí, jízdní řády, uzavírky, ceny, atd.). To bohužel neovlivníme. Zveřejňované informace vyjadřují často jen náš názor a pohled na danou problematiku. V tomto případě se jedná o subjektivní informace, u kterých může být názor a pohled někoho jiného odlišný.