BENÁTKY 2016 / 7

Rady na cestu do Benátek

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2016 / 7

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2016. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete sedmou část, ta první je na stránce Benátky 2016.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 19.04.2016, 15:48.
Je možné 75. minútový lístok za € 7,50 na vaporetto použiť tak, že preruším jazdu na linke č. 2 na ostrove San Giorgio Maggiore, prezriem si ho a budem pokračovať ďalej rovnakou linkou? Treba si tento druh lístka označovať pri každom nastupovaní? Jednodňový lístok platí 24 hodín? Nielen v kalendárny deň od označenia? Vrátane použitia autobusu ACTV do Mestre, prípadne na druhý deň ráno z Mestre a netreba si ho označovať pri každom nastupovaní? Ďakujem za informácie. S pozdravom Peter.

Jízdenka na vaporetto v ceně 75 minut je přestupní jednosměrná. Tzn. pokud pojedete stejnou linkou a vystoupíte, můžete pokračovat ve stejném směru po dobu 75. minut od první validace. Nemůžete jet na stejnou jízdenku zpět. Jízdenku je třeba validovat při nástupu do každého dopravního prostředku. Jízdenka na jeden den platí 24 hodin od okamžiku první validace. Jízdenku je třeba opět validovat při nástupu do každého dopravního prostředku.

# 18.04.2016, 12:56.
Mám velkou prosbu. Ve čtvrtek letíme do Benátek. Můžete mi prosím poradit s níže uvedeným dotazem? Jak se dopravit do hotelu z letiště Marco Polo? Hotel Albatros je v Mestre na Don Luigi Sturzo 32. Děkuji moc. Zuzana.

Z letiště jeďte autobusem ACTV č. 15 a vystupte na Mestre FS. Přejděte na druhou stranu a jeďte opačným směrem autobusem č. 2 a vystupte na Viale Don Sturzo / Incr. Via Pasqualigo. Jízdenka stojí € 8,00, zpáteční € 15,00. Jděte ve směru jízdy autobusu po Viale Don Luigi Sturzo. Kousek za zastávkou uvidíte po levé straně Hotel Albatros. V opačném směru se dostanete do Benátek na Piazzale Roma, kde má autobus č. 2 konečnou. Jízdenka stojí € 1,50. Můžete také využívat některou z časových jízdenek. K ní potom stojí příplatek z letiště a na letiště Marco Polo € 6,00 resp. € 12,00 za zpáteční jízdenku. Cestru je v tomto případě potřeba absolvovat v době platnosti časové jízdenky.

# 13.04.2016, 14:10.
Ráda bych se zeptala na jízdenky na vaporetto. Našla jsem možnost 24. hodinových jízdenek. Platí tyto jízdenky od chvíle, kdy je poprvé použiji nebo platí pro jeden konkrétní den? Jedeme do Benátek na jednu noc s příjezdem po druhé hodině odpoledne a odjezdem po desáté dopoledne druhý den, takže mi jde o to, zda by stačila jedna 24. hodinová jízdenka nebo zda bych musela mít dvě. A dále bych se chtěla zeptat, zda nemáte zkušenosti s ubytováním v Residenza Universitaria Gesuiti. Máme zamluvené ubytování, ale prý je velmi složité to vůbec najít. Děkuji. Alena.

Časové jízdenky ACTV jsou platné od chvíle validace po dobu, na kterou je jízdenka zakoupena. Na výše uvedené časy Vám bude stačit jedna jízdenka. Jízdenku je třeba validovat před nástupem do každého dopravního prostředku. K Residenza Universitaria Gesuiti se dostanete např. z Piazzale Roma vaporettem č. 4.2 nebo 5.2. Vystoupit musíte na Fondamente Nove. Od zastávky vaporetta jděte po Fondamente Nove ve směru příjezdu vaporetta. Přejděte kanál Rio del Gesulti a dojděte k zastávce vaporetta č. 12 a linky Alilaguna Blue. Za zastávkou odbočte doleva na Salizada dei Spechieri, vchod je po levé straně. Hodnocení cestovatelů, kteří zde bydleli najdete na výše uvedených stránkách.

# 12.04.2016, 19:31.
Pán Rehúrek, chcela by som sa opýtať, ako sa najlepšie dostať z Benátok na ostrovy Murano a Burano a koľko približne stojí cesta. Budeme v Benátkach od 15. do 17.4.2016. Ďakujem za vašu odpoveď. Martina.

Viz naše odpověď ze dne 22.02.2016, 13:53.

# 12.04.2016, 18:57.
Kde najdeme v Benátkách větší dětské hřiště nebo něco, co zaujme tříletého prcka? Děkuji. Romana.

Informace o dětských hřištích najdete na Bambini Venezia - Giochiamo / Parchi Gioco. Najdete tam toho ale daleko více v souvislosti Benátky a děti.

# 12.04.2016, 09:40.
Na kolik vyjde taxi z letiště Marco Polo do Benátek na nádraží pro dvě osoby? Děkuji. Marek.

€ 40,00.

# 11.04.2016, 13:53.
V létě se chystáme s rodinou na jednodenní výlet autem do Benátek. Parkovat chceme v San Giuliano, odtud pojedeme autobusem ACTV č. 5 a v Benátkách dále vaporettem. Chtěli bychom si koupit celodenní jízdenku na místě nebo předem přes internet. Můžete mi prosím poradit, kde v okolí parkoviště / zastávky ve všední den brzy ráno mezi šestou a sedmou hodinou koupíme jízdenku, případně kde je nejbližší automat? Moc děkuji za odpověď a Vaše cenné rady na webu. Eva.

Automaty, kde si můžete zakoupit časové jízdenky nebo vyzvednout ty předem zakoupené na internetu jsou na letišti Marco Polo, ve Favaro Veneto na Piazza Pastrello a na Mestre FS. První a poslední jmenované místo má i pokladnu Venezia Unica. Na San Giuliano je autorizovaným prodejcem Caravan Park. Lze tam zakoupit jízdenky, v jakém rozsahu však nevíme. Brzy ráno doporučujeme cestou na parkoviště vyzvednout jízdenky v některém z výše uvedených automatů.

# 11.04.2016, 08:43.
Chtěl bych vás moc poprosit ještě o jednu radu. Když si koupíme lístek ACTV na 72 hodin včetně příplatku na cestu z a na letiště, koupíme ho hned na letišti Marco Polo. Tato jízdenka platí i na ostrovy Murano a Burano? Chtěli bychom si udělat jeden den výlet ze zastávky Danieli - Murano - Burano. Poradíte mi prosím nejvhodnější spojení a kde se dá rozumně naobědvat na této trase? Děkuji za váš čas i radu. Přeji hezký den. Vláďa.

Ano, tuto jízdenky lze použít na dopravu autobusy v Mestre a na ostrově Lido a vaporetty kromě linek 16, 19 a Casino. Vše samozřejmě na autobusy a vaporetta ACTV. Můžete ji tedy použít i pro dopravu na ostrovy Murano a Burano. Pokud budete mít příplatek k této jízdence na dopravu z letiště a na letiště, musí být tato cesta absolvovaná v době platnosti časové jízdenky. Ze San Marco / Zaccaria jeďte linkou č. 4.1 na Fondamente Nove a odtud pokračujte linkou č. 12 na Murano a následně Burano. Tipy na restauraci (i na ostrově Burano) najdete v článku Jídlo a pití v Benátkách.

# 10.04.2016, 08:22.
Chtěla bych poradit, jak získat lístky na gondolu a z jakého místa nejlépe nastupovat. Jsme čtyři dospělí. Současně bych potřebovala poradit, jak se dostat z letiště Marco Polo do hotelu Country House Country Club na Via Triestina Vecchia 242 v Ca' Noghera, 30173, Itálie. A z hotelu na náměstí San Marco. Děkuji. Lucie.

Mnoho stanovišť gondol uvidíte kolem Velkého kanálu. Záleží na Vás, které stanoviště Vám bude lépe vyhovovat v návaznosti na Váš itinerář. Projížďku si můžete zakoupit na místě nebo např. na Get Yout Guide, pokud dáváte přednost naplánování dopředu. Dopravu do hotelu a z hotelu Country House Country Club bohužel nevíme. Zastávka autobusu ATVO č. 68 který jede z letiště a na letiště je na SS14 kousek za křižovatkou na Altino / Country House Country Club, ale podrobnosti neznáme. Hotel zajišťuje také kyvadlovou přepravu za příplatek.

# 10.04.2016, 08:05.
Prosím o informaci o možnosti parkování osobního vozidla na jednu noc v Benátkách. Jiří.

Viz naše odpověď ze dne 05.04.2016, 08:08.

# 07.04.2016, 12:27.
Nevím, zda můžu poprosit o radu i v této otázce. Přilétáme na letiště Treviso a poté budeme pokračovat do Valdobbiadene. Našel jsem si, že z letiště je ideální jet linkou 6 do Trevisa a poté autobusem 110 až do cíle. Moje otázka se týká zastávek. Linka 6 staví hned před letištěm? A máte zkušenost, jak dlouho od přistání mohu chytit autobus? A druhá, v Trevisu mi to píše zastávku u linky 6 Stazione FS a u linky 110 pouze Treviso, nevíte, zda jsou tyto zastávky blízko sebe? Děkuji a přeji příjemný den. Michal.

Linka č. 6 společnosti MOM má zastávku na SR515 hned před před letištěm. Vyjdete z haly a zastávka je po pravé straně. Je to jen několik desítek metrů. Jediné časové omezení je tedy vyzvednutí zavazadla. Vystoupíte na Treviso FS a kousek odtud na Via Roma po levé straně je Autostazione, odkud meziměstské autobusy odjíždějí, tedy i linka 110 společnosti MOM do Valdobbiadene. Vzdálenost mezi zastávkou na Treviso FS a Autostazione je přibližně 250 m. I v blízkosti Autostazione, na zastávce Ponte S. Martino, zastavuje autobus č. 6.

# 07.04.2016, 11:23.
Chcela by som sa opýtať, či mám nárok na zľavnené vstupné do múzeí a kostolov. Som celiatička, mám preukaz ŤZP, nie som na vozíku. Na stránke Venezia Unica som sa dočítala, že ľudia s postihnutím majú vstupy zdarma. Ďakujem za odpoveď. Katka.

Na stránkách Venezia Unica - Buy najdete u každé položky (doprava, vstup, služba) informaci o tom, jaké mají lidé s postižením výhody. Nicméně informaci o tom, zda Vám bude tato úleva uznána, zjistíte až na místě po předložení dokladu. Nejsme schopni posoudit, zda Vám slovenský průkaz ŤZP uznají nebo ne.

# 06.04.2016, 10:51.
Tak sme sa vrátili z Benátok a Murana, mali sme krásne počasie a aj vďaka Vašim radám bezproblémový výlet. Len si neviem predstaviť, keď sa hovorí, že ideálne mesiace na návštevu Benátok sú marec, apríl a máj, čo tam musí byť v lete ľudí, keď teraz po námestí San Marco a pri pobreží sa takmer nedalo chodiť. Do Kampanily končil rad až pred Dóžovom palácom. Škoda, že sme sa nedostali na Burano, časovo nám to nevyšlo. Plavba hore a dole trvá takmer dve hodiny. Ten celodenný listok za € 20,00 je super, využili sme ho naplno. Škoda, že most Rialto je v úplnom režime opravy. Veľmi sa nám páčil Arsenal, kde bolo málo ľudí a možno aj preto, že je to z ruky a ľudia o ňom nevedia až toľko veľa ako o ostatných pamiatkach. Takže naše najbližšia destinácia bude Rím. S pozdravom Luboš.

Děkujeme za cenné informace.

# 05.04.2016, 17:44.
10.4.2016 ideme do Benátok. Akú linkou sa dostanem z Piazzale Roma na Piazza San Marco, aby sme nemuseli ísť okolo celého starého mesta? Ďakujeme za odpoveď. M.

Nejrychleji se tam dostanete linkou 4.1. a 5.1. za 23 minut. Je to přibližně o 15 minut rychlejší než přes Velký kanál.

05.04.2016, 08:08.
Chystáme se zítra jet do Benátek a nevíme z jaké strany je nejlepší dorazit, kde zanechat auto, protože parkování je většinou drahé a jak se potom dostat do centra Benátek. Máme ubytování v centru u Calle Specchieri 449, San Marco. Děkuji za odpověď. Kateřina.

Doporučujeme zaparkovat na Tronchetto. I když je cena vysoká - € 21,00 za den - určitě se Vám to vyplatí. Do centra Benátek se potom dostanete vaporettem č. 2. vystoupit musíte na San Marco a odtud jít na náměstí San Marco. Jděte doprava za baziliku na Calle Canonica, následně odbočte doleva na Calle Specchieri S. Marco. Budete přecházet kolmou uličku. Vy pokračujte stále úzkou rovně k ubytování. Další možnosti parkování najdete na AVM - Servizi di mobilita / Parcheggi Venezia, Parcheggi Mestre.

04.04.2016, 09:07.
Mohli byste mi prosím poradit? 22.4.2016 odlétáme do Benátek. Mohli byste mi poradit, jak se dostaneme z letiště Marco Polo do hotelu Centrale a jakého průvodce byste mi doporučili koupit pro lepší orientaci po městě? Moc děkuji. Zdenka.

Viz naše odpověď ze dne 05.03.2015, 07:57. Jízdenka z letiště Marco Polo stojí v současné době € 8,00, zpáteční € 15,00. Příplatek k časové jízdence € 6,00 v jednom směru. Z kompletních průvodců doporučujeme Baedeker, z kapesních Lonely Planet.

# 03.04.2016, 21:29.
Chtěla bych se zeptat zda nevíte, zda je lepší koupit vícedenní jízdenky na ACTV online dopředu a nebo stačí až na místě. Např. na letišti. Jsou ceny stejné? A pokud je koupím online, mohu si nějak při vyzvednutí z automatu nastavit platnost nebo automaticky platí od data vyzvednutí? Moc děkuji za radu. Hezký večer. Jana.

Ceny jsou stejné. Nákup online na Venezia Unica má výhodu v tom, že si vše (dopravu, vstupy, služby) nakonfigurujete v klidu domova na jednu kartu. Platnost vícedenní jízdenky začíná běžet od okamžiku první validace. Validovat ji pak musíte při každé změně dopravního prostředku. Pokud si na kartu přidáte cestu z letiště a na letiště formou příplatku k časové jízdence, její platnost spadá do platnosti časové jízdenky.

# 03.04.2016, 04:36.
Chystáme se s manželkou do Benátek v termínu 6. až 10. 4. Přílet je ve 12:20, odlet ve 12:50. Můžete mi, prosím, poradit jak nejlépe cestovat z letiště Treviso do hotelu Anastasia, San Marco 2141 a zpět ze stejného letiště? Děkuji. Pavel.

Z letiště Treviso jeďte autobusem ATVO na Piazzale Roma za € 12,00. Zpáteční jízdenka stojí € 22,00. Z Piazzale Roma pokračujte vaporettem ACTV č. 1 po Velkém kanále a vystupte na San Marco Vallaresso. Jízdenka stojí € 7,50. Můžete samozřejmě použít i jakoukoliv časovou jízdenku. Od zastávky vaporetta jděte do vnitrozemí po Calle Vallaresso. Dovede Vás k Calle Frezzeria, po které se vydejte doleva. Dovede Vás na Campo San Moise, odkud přejděte po mostku na druhou stranu kanálu Rio de San Moise. Půjdete po Calle Larga XXII Marzo. Odbočte první uličkou doleva. Je úzká a jmenuje se Calle Squero. Na konci se vydejte doleva po Calle Barozzi. Na jejím konci je náměstíčko, Hotel Anastasia je vpravo. Od vaporetta je to přibližně 400 m. Vytiskněte si mapu a cestu si do ní zakreslete. Zpět na letiště se dostanete stejným způsobem.

# 02.04.2016, 22:07.
V červenci 2016 se chystáme navštívit Benátky. Přiletíme na letiště Marco Polo a budeme ubytovaní v hotelu Caneva v centru Benátek. Adresa je Sestiere di Castello, 5515. Je to 200 metrů od mostu Rialto. Můžete mi prosím poradit, jak se nejlépe dostat z letiště do hotelu a jaká je cena této dopravy? Děkuji. Jitka.

Z letiště jeďte linkou Arancio společnosti Alilaguna. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Při online rezervaci poskytují slevu € 1,00 v každém směru. Vystupte na Rialto. Odtud jděte po Riva Ferro k mostu a na jeho úrovni odbočte doprava na Saliza Pio X. Dovede Vás na Campo San Bartolomeo, na kterém se vydejte doprava a následně doleva na Calle Stagneri O de la Fava. Dovede Vás ke kanálu Rio de la Fava. Po mostku přejděte na druhou stranu ke kostelu, podél kterého jděte zprava. Zahněte hned doprava, Hotel Caneva je na nádvoří. Pokud budete využívat během pobytu nějakou časovou jízdenku ACTV, potom může být pro Vás výhodnější cestovat z letiště na Piazzale Roma autobusem č. 5 a odtud vaporettem č. 1 nebo 2 na Rialto. Jednosměrný příplatek k časové jízdence za autobus z letiště stojí € 6,00, obousměrný € 12,00.

# 01.04.2016, 00:00.
Mám prosbu ohledně několikadenního výletu do Benátek, který máme v plánu uskutečnit příští týden. Ve 12:20 přistaneme na letišti v Treviso a budeme se potřebovat dopravit do Benátek. Zatím máme předběžně zarezervovaný hotel La Forcola, Cannaregio 2353, 30121 Venezia. Jaký by pro nás byl nejlepší způsob dopravy do tohoto hotelu, prosím? Slyšela jsem o nepříliš dobré celkové úrovni ubytování v Benátkách. Poradíte, zda je tento hotel slušnou volbou co se týče poměru cena, výkon, umístění a čistoty? Moc děkuji za odpověď a přeji pěkné jarní dny.

Z letiště Treviso jeďte autobusem ATVO na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 12,00, zpáteční € 22,00. Odtud pokračujte vaporettem ACTV č. 1 nebo 2 a vystupte na S. Marcuola. Jízdenka stojí € 7,50. Odtud jděte do vnitrozemí po Salita Fontego. Na křižovatce ulic odbočte doleva na Rio Tera Dietro la Chiesa, následně po druhé ulici doprava na Rio Trea del Cristo, která Vás dovede k Rio Tera S. Leonardo. Hned odbočte doprava na Calle del Pistor, na kterou navazuje úzká ulička Rio Tera de la Maddalena. Tato ulička Vás dovede k Rio di San Marcuola. Hned za mostkem přes tento kanál je po levé straně Hotel La Forcola. Není to úplně nejkratší cesta, ale orientačně pohodlnější než o kousíček kratší cesta. Podívejte se na výše uvedené stránky, kde najdete hodnocení lidí, kteří v tomto hotelu bydleli. V současné době je tam 426 hodnocení, což je dostačující k tomu, abyste získala nezávislé informace o úrovni tohoto hotelu.

31.03.2016, 18:14.
I já se Vás obracím s dotazem, jak se dostat z letiště Marco Polo na nádraží Venezia Mestre. Myslela jsem si, že když nepojedu expresním autobusem, ale autobusem č. 15, budu platit pouze € 1,50, nicméně ve Vašich odpovědích jsem si přečetla, že tato cena platí pouze pro vnitní část Mestre, nikoliv až na letiště. Je nějaká možnost, jak se z letiště dostat levněji - třeba ze zástávky o kus dále? Předem děkuji za odpověď, mějte se hezky. Lucie. P.S.: Nevíte také náhodou, zda jízdenky na regionální vlaky zvyšují v průběhu času ceny jako jízdenky na rychlovlak? Z Mestre jedu do Bologna, ale nevím, jak spoj stihnu. Chci tedy raději počkat až na zakoupení jízdenky na nádraží.

Pro cestu z letiště platí pro autobusy ACTV speciální tarif. Cena je € 8,00 resp. € 15,00 za zpáteční jízdenku. Popř. je možné si připlatit k časové jízdence € 6,00 za každý směr. Tarif € 1,50 platí od následující zastávky Tessera Centro. Ze zastávky Aeroporto Marco Polo je to po trase autobusu 1,2 km. Informaci máme ověřenou od provozovatele linky. S těmi jízdenkami je to trochu jinak. Jsou dopředu dané různé úrovně cen na konkrétní typy vlaků, konkrétní spoje, konkrétní dny. Množství jízdenek je většinou omezený. Jak se vyprodávají, zobrazují se standardní ceny. Regionálních vlaků se to téměř netýká.

# 31.03.2016, 12:17.
Rád bych Vás po přečtení Vašich stránek požádal o radu. Rozhodli jsme se navštívit v červnu Benátky, kde budeme poprvé. Přiletíme v pátek 24.6.2016 s časem příletu 11:10 hodin na letiště do Benátek a ubytovaní budeme v hotelu Duodo Palace. Nikdy jsme v Benátkách nebyli. Rád bych poprosil o informaci, jak se co nejlépe dostat k ubytování, zda cestovat autobusem nebo lodí. Zavazadla máme omezena do 8 kg, takže žádné velké. Kde koupit jízdenku a jaká je její přibližná cena? V neděli 26.6. ve 12:40 hodin z letiště v Benátkách odlétáme. Miroslav.

V tomto případě bude pro Vás výhodnější jet lodí společnosti Alilaguna, konkrétně linkou Arancio. Zpáteční jízdenka při online nákupu stojí € 25,00. Druhou možností je kombinace autobusu ACTV č. 5 na Piazzale Roma a vaporetta č. 1. V tomto případě stojí kombinovaná jízdenka € 14,00, celkem tedy € 28,00. Druhá varianta by byla výhodnější v případě, že byste měli třídenní časovou jízdenku ACTV na celý pobyt za € 40,00, kdy by Vás příplatek na cestu z letiště a na letiště vyšel na € 12,00. Vzhledem k tomu, že budete ubytovaní v centru, tak by to nebylo výhodné. Pokud budete chtít druhý den navštěvovat ostrovy, zakupte si celodenní jízdenku za € 20,00, jinak vše bez problému obejdete pěšky. Z Arancio nebo vaporetta č. 1 vystupte na S. Angelo. Odtud jděte úzkou uličkou do vnitrozemí. Dojdete na malé náměstíčko, po kterém se vydejte doleva na Corte Albero. Dovede Vás k Rio de Ca' Corner, před kterým se vydejde doprava a následně přes mostek vlevo přejděte na druhou stranu do uličky Ramo al Ponte de l' Albero. Hned odbočte doprava na Calle Avvocati. Po této uličce jsěte až na náměstí Campo Sant' Angelo. Přejděte ho po levém okraji a na konci odbočte doleva na Calle della Madonna. Zahne doprava a doleva a dovede Vás k Rio Verona. Vydejte se po této uličce doprava a přejděte po mostku. Rio Verona Vás dovede na Campo S. Fantin. Zahněte hned doleva a opět doleva a dojdete k Hotelu Duodo Palace. Vytikněte si mapu, trasu si tam zakreslete. Není to tak složité jako v popisu. Hotel také organizuje transfer z letiště Marco Polo do hotelu. Cenu však neznáme.

# 30.03.2016, 23:27.
Děkuji za informace a ještě se zeptám, jak složité je sehnat taxi před letištěm nebo zda se musí shánět někde jinde? Děkuji. Míša.

Letiště jsou pro taxislužby hlavním zdrojem klientely. Jak na letišti Treviso, tak na letišti Marco Polo je taxislužba k dispozici. Taxi si můžete i přivolat telefonicky. Více informací najdete na Radiotaxi Venezia a Taxi Treviso.

# 30.03.2016, 16:50.
Pán Rehúrek, dňa 15.4.2016 máme prílet do Benátok približne o 10:00. Budeme štyri dospelé osoby a budeme bývať v hoteli Primavera v Mestre. Benátky chceme navštíviť 15. a 16. apríla a to autobusom č. 5 alebo 19. z hotela na centrálne parkovisko a odtiaľ vaporettom na centrálne námestie. Z vašich odpovedí som vydedukoval, že jedna cesta tam a späť nás bude celkom stáť približne € 1,20 za autobus tam, € 7,50 za vaporetto tam, a to isté späť pre jednu osobu. Chcem sa opýtať, či existuje nejaký kombinavaný lístok na dva dni, aby nás miestna doprava vyšla lacnejšie? Za Vašu odpoveď vopred ďakujem a prajem pekný deň. Jozef.

Jízdenka na autobus z letiště stojí € 8,00, zpáteční € 15,00. Standardní jízdenka na autobus stojí € 1,50 a na vaporetto € 7,50. Časová jízdenka na dva dny stojí € 30,00. V tomto případě se Vám tedy vyplatí. Úspora bude minimálně € 6,00, pokud pojedete pouze 2x autobusem do Benátek a následně vaporettem a to samé zpět. Je velká pravděpodobnost, že pojedete ještě na nějaký ostrov, v tom případě bude úspora vyšší. Pokud budete chtít využít časovou jízdenku na cestu z letiště a na letiště, musíte si k ní přikoupit příplatek ve výši € 6,00 pro každý směr. V tomto případě však musí být cesta z letiště a na letiště absolvovaná v časové platnosti časové jízdenky.

# 29.03.2016, 21:20.
Kterým autobusem se dostanu z letiště Marco Polo na Piazzale Roma a která je to stanice? Dagmar.

Z letiště Marco Polo jezdí na Piazzale Roma Aerobus č. 5 společnosti ACTV. Jízdenka stojí € 8,00, zpáteční € 15,00. Pokud budete mít nějakou časovou jízdenku, pak Vám k ní stačí zakoupit příplatek na cestu z letiště / na letiště ve výši € 6,00 za jeden směr. Za zpáteční tedy € 12,00. Piazzale Roma je konečná zastávka.

29.03.2016, 13:49.
Rád bych Vás požádal o radu týkající se naší cesty do Benátek ve dnech 9. až 12.4.2016. Přílet máme na letiště San Marco ve 13:50 hodin, odlet je 12.4. ve 14:55 hodin. Přečetl jsem si nějaké komentáře v dosavadních diskuzích a rád bych věděl, jaká je podle Vás nejrozumnější kombinace přepravy z letiště na ostrov Lido, kde budeme ubytovaní v hotelu a zpět na letiště. Vím, že můžeme použít přepravu autobusem nebo přímo lodí. Autobusem je cesta o € 10,00 na osobu levnější s přestupem, cesta se společností Alilaguna na ostrov Lido je přímá. Máme si koupit třídenní kartu a označit jí na první tři dny pobytu a přepravu z letiště a zpět nebo až na poslední tři dny? Tak jako tak nám půl den přebývá. Pokud bychom chtěli jet z letiště se společností Alilaguna přímo na Lido, je možné v dubnu použít modrou a červenou linku? Děkuji za Vaši odpověď a přeji hezký den. S pozdravem B.

Při online nákupu zaplatíte za zpáteční jízdenku z letiště Marco Polo na Lido se společností Alilaguna € 25,00. Za kombinovanou jízdenku ACTV Aerobus + Nave zaplatíte 2x € 14,00, tedy € 28,00. V případě, že budete využívat nějakou časovou jízdenku ACTV (vzhledem k místu ubytování zřejmě ano), pak se Vám vyplatí k této jízdence zakoupit za příplatek € 6,00 za jeden směr cestu z letiště / na letiště. V případě příplatku je třeba cestu z letiště / na letiště absolvovat v době platnosti časové jízdenky. Je třeba si to zkalkulovat s itinerářem. Je možné, že v jednom směru bude pro Vás výhodnější jet linkou Alilaguna. Modrá linka jezdí po celý rok každý den, červená linka je sezónní od dubna do října.

# 28.03.2016, 12:25.
Děkuji moc za Vaši ochotu. My jsme nakonec spali v Lido di Jesolo a jezdili lodí z Punta Sabbioni do San Zaccaria, tak snad pro příště. V neděli velikonoční nám průvodkyně řekla, že jsou všechny kostely otevřené, nebylo to tak, Assunta zavřená a další také. Šli jsme a jeli až na San Sebestian a také v neděli zavřeno - celoročně. Na průvodce není spolehnutí. Kdybychom jeli privátně, kde zjistit otevření kostelů a památek? Byli jsme zklamaní, taktéž v Padově nás poslala do Botanické zahrady na 16:45, ale zimní otevírací doba, poslední vstup byl v 16:15. Vždyť i u nás jsou zimní otevírací doby. Je nějaký server, kde vše toto zjistit? S CK už nechceme jezdit. Děkuji za pochopení a hezké dny přeje Eva.

Pokud byste se zeptali nás, tak Vám také sdělíme, že Chiesa di Santa Maria Assunta má otevřeno každý den od 7:00 do 12:00 a od 15:00 do 18:00. Je ale pravda, že všude je upozornění na to, že v době mší bývá otevírací doba omezená, což bývá většinou v neděli. Navíc Velikonoce jsou dost významné svátky, během kterých může být otevírací doba přizpůsobena programu. Otevírací doby kostelů najdete na Turismo Venezia - Venezia / Itinerari / Arte & Cultura / Chiese. Na stejném místě najdete i otevírací dobu muzeí, paláců apod.

# 25.03.2016, 12:53.
Děkuji za odpověď. Principy dopravců jsem pochopila. Jsou různé společnosti, a jen s ACTV pak můžeme jezdit uvnitř Benátek nebo jen na určité ostrovy. Ale jen pro můj klid si to chci s Vámi shrnout. Pravděpodobně nám lístek na zastávce Piazza Aurora v Lido di Jesolo prodá sám řidič autobusu společnosti ATVO? Když si koupím lístek na vaporetta v Punta Sabionni od dopravce ACTV na 75 minut, tak cesta vodním autobusem trvá asi půl hodiny. Takže zbytek času můžeme ještě cestovat uvnitř po kanálech v Benátkách? Po té si Benátky prohlédneme pěšky a potom na zpáteční cestu si máme zase koupit lístek na 75 minut a jet vaporettem zpět do přístavu Punta Sibionni? Ještě jsem se dočetla, že vždy při nástupu i výstupu se musí lístek projet automatem. Ten je vždy u každé zastávky nebo uvnitř vaporetta? Omlouvám se, asi Vám budou mé otázky připadat stupidní, ale jedeme do Benátek poprvé, vlastně poprvé úplně bez nějaké cestovky, a italsky vůbec neumíme, angličtinu ovládám jen průměrně. Ještě mám jednu radu. Držet se davu a dělat to, co ostatní. Zvládli to ostatní, zvládneme to i my. Předem děkuji za odpověď. Jana.

Uvnitř Benátek můžete jezdit i s jinými dopravci - např. Alilaguna, Venice Watter Taxi, gondolou atd. Pokud však budete mít jízdenku ACTV, potom ji můžete použít jen na cestu s touto společností. Pokud pojedete z Piazza Aurora v Lido di Jesolo, pak musíte cestovat linkou 60u na Autostazione za městský tarif € 1,30. Z Autostazione pak do Punta Sabbione za meziměstký tarif linkami 23, 37, 42 nebo 54 za € 3,00. Jízdenky se kupují na stáncích, v trafikách, na barech nebo v automatech. Pokladna ATVO je na Autostazione, otevřena od 6:30 do 19:45. Jízdenka ACTV na vaporetta na 75 minut za € 7,50 je přestupní a jednosměrná. Tzn. po dobu platnosti můžete přestupovat, ale cesta musí být v jednom směru. Nemůžete např. jet vaporettem č. 2 po Velkém kanále v jednom směru a na stejnou jízdenku zpět. Jízdenky je třeba validovat před nástupem na vaporetto u turniketů. Musíte je přiložit k validátoru i při přestupu, tzn. pokaždé než projdete turniketem.

# 24.03.2016, 09:57.
Prosíme o informaci. Jsme se zájezdem v Itálii v Benátkách - ostrovy. Ale nechceme tam jet, ale zůstat v neděli 27.3. v Benátkách. Jak se dostaneme od stanoviště autobusů do centra na San Marco a potom večer zpět, kde bude někde čekat autobus. Podle cestovní kanceláře si to máme najít na ACTV, ale neznáme zastávky vaporetta. Jsme důchodci. Děkujeme za pochopení. Eva.

Autobus Vás vysadí zřejmě na Tronchetto nebo na Piazzale Roma. Jděte se skupinou na zastávku vaporetta a odtud pokračujte vaporettem č. 2 na San Marco. Zpět pak stejným vaporettem. Jízdenka pro jednu jízdu stojí € 7,50. Doporučujeme si dopředu zjistit, kde Vás bude přesně autobus čekat a v kolik hodin. Jízdní řády najdete na ACTV včetně mapy linek.

# 24.03.2016, 09:34.
Děkuji za rychlou odpověď. Jízdenka za € 1,50 platí na všechny přestupy? Je už zahrnutá v časové jizdence? Děkuji ještě za odpověď na dodatečnou otázku. Leona.

Jízdenka za € 1,50 je přestupní s platností 75 minut. Pokud budete mít časovou jízdenku, můžete ji použít na dopravu ACTV v Mestre a na ostrově Lido a samozřejmě na všechna vaporetta ACTV kromě linek 16, 19 a Casino. Ve Vašem případě tedy i na oba uvedené autobusy.

# 24.03.2016, 08:19.
Vaše odpovědi na otázky jsou vyčerpávající. Co jsem chtěla, jsem si našla. Jen se chci ujistit, zda jsem pochopila správně, že si musím dávat pozor, jakou dopravní společností jedu. Pokud chci jet z Lido di Jesolo do přístavu Punta Sabbioni autobusem a potom lodí do Benátek, vyberu si dopravní společnost ATVO, potom mi tyto lístky už neplatí na přesuny vaporettem v Benátkách, kterou provozuje společnost ACTV. Proto si v přístavu Piazzale Roma Parisi koupím časovou jízdenku od dopravce ACTV, prostřednictvím jejich vaporett se budu celý den přepravovat kanálama. Dá se koupit již celodenní jízdenka společnosti ACTV už od jízdy autobusem od Lida di Jesolo, na kterou pojedu do přístavu Punta Sabbioni, lodí do Benátek a vaporettem jezdit kanály centrem Benátek? Předem děkuji za odpověď. Jana.

Pokud pojedete z Lido di Jesolo do Punta Sabbioni autobusem ATVO, potřebujete jízdenku ATVO. Z Punta Sabbioni potom na vaporetta jízdenku ACTV. Jezdí tam ještě lodní linky Alilaguna, na ty jízdenku ACTV použít nelze, stejně jako na linky 16, 19 a Casino. Časovou jízdenku si zakupte na Punta Sabbioni. Je tam pokladna i automat. O prodejci v Lido di Jesolo nevíme. Linka ACTV mezi Lido di Jesolo a Punta Sabbioni není. ACTV provozuje meziměstské linky na druhou stranu, tj. směr Chioggia. Existuje také kombinovaná celodenní jízdenka ATVO + ACTV, kterou prodává ATVO. Konkrétně z Lido di Jesolo do Benátek stojí € 25,50 (cena z loňského roku). Měla by jít zakoupit na Autostazione v Lido di Jesolo.

# 23.03.2016, 15:49.
Prídeme do Benátok zajtra popoludní 24.3. na 3 noci. Ubytovaní sme v Hoteli Best Western Quid v Mestre. Plánujeme cestovať do Benátok. Viete nám poradiť, ako sa tam najrýchlejšie dostaneme z nášho hotela? Kde sa dajú kúpiť lístky na vlak / autobus? Ďakujem. Daniela.

První možností je přejít od hotelu Best Western Plus Quid podél komerční zóny k vlakové stanici Venezia Mestre Ospedale. Je to ale více jak kilometr. Odtud jezdí přímé regionální vlaky Trenitalia do Benátek na Venezia S. Lucia. Jízdenka stojí € 1,25. Druhou možností je se vydat na opačnou stranu, tj. doprava k nemocnici Villa Salus. Půjdete k hlavní silnici a po ní se vydáte doleva k nemocnici. Je to 450 m. Odtud, ze zastávky Terraglio / Villa Salus, jezdí autobus ACTV H1. Musíte jet ve směru odkud jste přišli. Na Mestre FS pak přestupte na autobus č. 2 do Benátek, který Vás zaveze na Piazzale Roma. Autobus H1 jezdí v pracovní dny. Ve dnech volna musíte jet autobusem 34H na konečnou (je to u zmiňované vlakové stanice) a odtud autobusem 33H na Mestre FS. Jízdenka na autobus stojí € 1,50. Jízdenky na vlak koupíte ve stanici na pokladně nebo v automatu, jízdenky na autobus se kupují ve stáncích, trafikách, barech. Pokladen Venezia Unica a automatů je málo.

# 23.03.2016, 14:03.
O Velikonocích jedeme 3 dospělí, dcera má 25 let, na 2,5 dne do Benátek. Ubytovaní budeme v Mestre v Airmotel. Chtěla bych prosím vědět autobusové spojení od hotelu na Piazzale Roma. Chystáme se i navštívit i ostrovy Murano a Burano. Od jaké dopravní společnosti bychom si měli koupit cestovní lístky? Které by mohly být pro nás nejvýhodnější? Děkuji za odpověď. Leona.

Od Airmotel jděte doprava po Via Alfredo Ceccherini a potom doprava k Via Terraglio. Tady je zastávka autobusu Terraglio / Via Teano. Je to naproti Lidlu. Od hotelu je to kousek. Odtud jeďte autobusem ACTV H1 na Mestre FS a odtud autobusem č. 2 na Piazzale Roma. Autobus H1 jezdí jen v pracovní dny. Ve dnech volna musíte jet autobusem 34H na konečnou a odtud autobusem 33H na Mestre FS. Jízdenka na autobus stojí € 1,50, jízdenka na vaporetto € 7,50. Jízdní řády a mapu linek najdete na výše uvedených stránkách. V den, kdy pojedete na ostrovy se Vám vyplatí časová jízdenka na 24 hodin za € 20,00.

# 23.03.2016, 13:05.
Ďakujem pekne pán Rehúrek. Ešte mám jednu otázku. Ak pôjdem vaporettom z Murana na Burano, musím sa vrátiť s ním do Murano, alebo jede vaporetto potom z Burana priamo do Benátok? S pozdravom Luboš.

Z Burano jezdí linka č. 12 na Murano a dále pokračuje na Fondamente Nove, kde končí. Odtud můžete pokračovat vaporettem do Benátek směr Piazzale Roma nebo na San Marco.

# 23.03.2016, 12:44.
Prosím o radu k návštěvě Benátek. Přilétáme na letiště Treviso a potřebujeme se dostat do hotelu Alla Salute na Fondamenta Cá Ballá 222, Dorsoduro, Benátky. Let zpět máme z letiště Marco Polo. Poradíte mi, jakou dopravu využít a jak se tam dostat? Treviso - Hotel - Marco Polo. Dále bych rád poprosil o radu, kolik stojí v Benátkách vodní autobus a jízda na Gondole. Děkuji moc. Aleš.

Z letiště Treviso jeďte autobusem ATVO na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 12,00. Odtud pokračujte vaporettem ACTV č. 1 na Salute. Je to jedna zastávka před San Marco. Jděte po Fondamenta Salute vpravo za baziliku a až na konci přejděte po mostku doprava přes kanál. Na mostek navazuje Rio Terra Catecumeni. Na konci ulice odbočte před kanálem doleva k Hotelu Alla Salute. Na letiště Marco Polo se dostanete stejným způsobem na Piazzale Roma, odkud jede na letiště autobus ACTV č. 5. Jízdenka stojí € 8,00. Pokud budete mít nějakou časovou jízdenku, stačí k ní příplatek ve výši € 6,00 na tuto cestu. Samostatná jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Ceny gondol najdete v odpovědi ze dne 24.06.2015, 20:10.

# 22.03.2016, 20:50.
Pane Řehůřku, děkuji Vám za informace. Ještě bych se chtěla zeptat, kde končí autobus č. 4 a jak mám pokračovat do centra. Půjde to pěšky nebo raději vaporettem? Děkuji a přeji pěkný večer. Lenka.

Autobus č. 4 končí na Piazzale Roma. Odtud můžete jít samozřejmě i pěšky do centra Benátek. Jednu cestu určitě vaporettem absolvujte také. Konkrétně linkou č. 2 po Velkém kanále na San Marco.

# 22.03.2016, 17:57.
Pán Rehúrek, ďakujem za informácie. V sobotu odchádzame, preto sa chcem ešte opýtať. Keď si kúpim jednodňový lístok na vaporetto za € 20,00, platí aj na ostrovy Murano a Burano, prípadne ešte nejaké? Je počet jázd obmedzený? Písali ste, že sa lístok musí validovať, čo to znamená? Ďakujem pekne za odpovede. S pozdravom Luboš.

Jednodenní lístek platí neomezeně 24 hodin v dopravě ACTV. Můžete ho využít na autobusy v Mestre, na autobusy na Lido a na vaporetta kromě linek 16, 19 a Casino. Můžete s ním tedy cestovat i na Murano, Burano, Torcello apod. Mapa linek je na výše uvedených stránkách. Validace je popsaná v odpovědi ze dne 26.01.2016, 12:10. V autobuse jsou validátory uvnitř, v případě vaporetta před turnikety na nástupišti.

# 22.03.2016, 08:58.
Dne 30.6.2016 přiletím v 18:25 na letiště Marco Polo. Budu ubytovaná v Camping Venezia Village na Via Orlanda 8/C, Mestre, 30170. Jaký je nejvhodnější autobus z letiště a doprava z kempu do Benátek, na ostrov Burano, ostrov Murano, Lido, Cavallino. Mohu tuto turistickou dopravní kartu využít na všechna uvedená místa kromě letiště? Kolik stojí veřejná doprava? Platí se historické památky? Budu tam jen 5 dní. Velice děkuji za odpověď. Dagmar.

z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 5 a vystupte na Via Orlanda / Incr. Via Appia. Zastávka je u nadchodu. Tím přejděte na druhou stranu ulice a před čerpací stanicí se vydejte podél kanálu ke Camping Venezia Village. Do Benátek se dostanete stejným autobusem na Piazzale Roma. Mapu linek vaporetta najdete na výše uvedených stránkách - Servizio di Navigazione / Mappa delle Linee di Navigazione. Podle ní si můžete naplánovat dopravu. Časové jízdenky na 1, 2, 3 a 7 dní můžete využít na dopravu ACTV autobusy v Mestre, autobusy na Lido a vaporetty. Kromě linek 16, 19 a Casino. Pokud ji chcete použít na cestu z letiště Marco Polo, můžete si k ní přikoupit tuto cestu za příplatek € 6,00 za jeden směr, zpáteční tedy za € 12,00. Samostatná jízdenka na cenu z letiště stojí € 8,00, stejně tak na letiště. Standardní jízdenky na autobusy v Mestre a na Lido stojí € 1,50, na vaporetto € 7,50. Ceník vstupů do muzeí a památek najdete na Visit Mu Ve. Na Venezia Unica si můžete zakoupit zvýhodněné balíčky.

21.03.2016, 20:54.
Ráda bych se zeptala na možnosti úschovy zavazadel. Přijíždíme do Benátek brzy ráno kolem osmé hodiny a ubytování máme až odpoledne od 15:00 hodin nedaleko náměstí Sv. Marka. Kde by bylo prosím možné uschovat zavazadla a jaká je cena? Moc děkuji. Markéta.

V historickém centru Benátek víme o úschovně zavazadel (deposito bagagli) na půl cesty mezi mostem Rialto a náměstím San Marco - Venice Luggage Deposit. První zavazadlo stojí € 6,00 za den, druhé zavazadlo € 5,00 za den. Pro Benátky je to standardní cena. Úschovna zavazadel na nádraží Santa Lucia si účtuje € 6,00 za prvních 5 hodin a € 0,90 za každou další hodinu. Od 12. hodin € 0,40 za každou další hodinu.

# 21.03.2016, 19:43.
Chcem sa opýtať. V nedeľu 27.3. priletím na letisko Treviso o 12:50 a odlietam do Prahy 30.3.2016 o 12:00. Akými spojmi sa dostaneme do a z letiska, z ulice Corso del Popolo? A autobusy zastavujú pred letiskom? Ďakujem moc. Jaroslav.

Doporučujeme přímý autobusový spoj společnosti ATVO. Autobus odjíždí ze stanoviště před letištní halou a zastávky má v Mestre na Corso del Popolo u banky BNL a na Mestre FS, v Benátkách na Piazzale Roma. Cena jízdenky je € 12,00, zpáteční € 22,00. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 20.03.2016, 15:22.
Pane Řehůřku, s dovolením využuji Vašich úžasných služeb při plánování cesty do Benátek. Hodně věcí jsem si našla v odpovědích na příspěvky. Jedeme rodina - 2 dospělí a 3 děti ve věku 22, 12 a 12 let - v termínu od 25. do 28.3. Jedeme autem, ubytovaní budeme v Mestre na Vicolo della Pergola 14. Měla jsem v úmyslu jet autem k vlaku, nejlépe na Venezia Porto Margera nebo na Mestre Station, ale zde bude zřejmě problém s parkováním? Dle Vašich odpovědí na webu se mi nyní zdá lepší jezdit v rámci síťové jízdenky autobusem a vaporettem. Můžete mi prosím najít nejbližší zastávku autobusu od našeho ubytování do Benátek? Síťové jízdenky se dají zakoupit pouze na Mestre Station? Děkuji Vám a přeji pěkný den. Lenka.

Nejbližší zastávka od Da Irene je na Via S. Dona, vlevo i vpravo od křižovatky s Vicolo della Pergola. Odtud jezdí do Benátek autobus č. 4, do centra Mestre tramvaj T1 atd. Jízdní řády najdete na ACTV. Mapu prodejních míst jízdenek najdete na výše uvedených stránkách. Pokud budete kupovat časové jízdenky, zakoupíte je na prodejních místech Venezia Unica - nejblíže Mestre FS nebo letiště Marco Polo. Časové jízdenky koupíte také v automatech, nejblíže Vašemu ubytování je na Piazza Pastrello.

# 20.03.2016, 14:49.
Moc děkuji za odpověď. Ještě doplním otázku. Jak je to s následnou dopravou na letiště Marco Polo? Je to stejnými autobusy nebo se tam doprava liší? Děkuji. Z.

Z Piazzale Roma jezdí na letiště Marco Polo autobusy ACTV č. 5. Jízdenka stojí € 8,00. Pokud budete mít nějakou časovou jízdenku, zakupte si k ní příplatek ve výši € 6,00. Od hotelu Vám jezdí na letiště autobus č. 45. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 20.03.2016, 11:08.
Ďakujem za odpoveď. Ešte rozmýšľam nad tým, ako sa vyhnúť zápche na moste do Benátok. Uvažujem zaparkovať auto niekde pri železničnej stanici v Mestre na Mainlande a odtiaľ ísť vlakom do Benátok. Je tam niekde možnosť rezervovať parkovisko v nejakom hoteli alebo na stanici? Pretože takto asi bude premýšľať mnoho ľudí a aké sú ceny lístkov na vlak? Budeme vychádzať z mesta Merano pravdepodobne cez Veronu, Vicenza a Padovu. Lukáš.

Podívejte se na My Parking / Stazione Venezia. Ve Vašem případě zadávejte od 27.3.2016 Dopo h 12 do 28.3.2016 Dopo h 12. Zaplatíte € 18,00. Jízdenka z Mestre Centrale na Venezia Santa Lucia stojí v regionálním vlaku Trenitalia € 1,25. Pokud pojedete v Benátkách tam i zpět vaporettem a navštívíte i nějaký ostrov, potom se Vám vyplatí časová jízdenka za € 20,00. V tom případě jeďte z Mestre autobusem ACTV č. 2 na Piazzale Roma. Autobus je v ceně časové jízdenky. Tuto jízdenku je třeba validovat vždy v autobuse a před nástupem do vaporetta.

# 20.03.2016, 09:41.
Je možné dostat se z parkoviště San Giuliano do Benátek večer? Budeme ubytovaní v hotelu Locanda Sant' Anna Hotel, Castello Corte Bianco 269. Příjezd na parkoviště plánujeme přibližně ve 22:00. Je někde možné získat jízdní řád dopravy do Benátek? Do Benátek plánujeme jet autem ve čtvrtek 24.3. V pondělí 28.3. se zase budeme autem vracet do Prahy. Lístek na spoj z Benátek na parkoviště bychom si měli koupit předem, když je v pondělí svátek? Mockrát děkuji za odpovědi. S pozdravem Eliška.

Je to možné, musíte ale přejít poměrně velkou vzdálenost na zastávku autobusu ACTV č. 5, která je na začátku parku na SS14, tj. na druhé straně než parkoviště. Jezdí každý den ve 22:47, 23:17, 23:47 a 00:47. Můžete jet i tramvají T1, která jede každých 10 minut až do 23:33. Ve svátek jezdí každých 15 minut. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Jízdenky si předem koupit musíte. Prodávají se na pokladnách Venezia Unica, v automatech, u partnerů (hotely, tabáky, stánky, bary). Nejsme si ale jisti, zda tak pozdě na San Giuliano jízdenku zakoupíte. Nejbližší zastávka u Locanda Sant' Anna Hotel je S. Pietro di Castello. Zastavuje tam vaporetto 5.1 / 5.2. Ve Vašem čase už nejezdí. Budete muset jet z Piazzale Roma vaporettem č. 1. Poslední jede ve 23:41. Vystoupit musíte na Arsenale. Odtud pokračovat po Riva S. Biasio. Přejde dva kanály a vydáte se doleva na Via Giuseppe Garibaldi. Dovede Vás k Rio de S. Anna. Vydejte se po jeho pravém břehu, po Fondamenta Sant'Anna. Na druhý břeh přejdete až přes druhý mostek. Po Calle Crosera půjdete pořád rovně a odbočíte do druhé uličky vpravo - Corte Bianco. Tam je Vaše ubytování. Pokud nestihnete poslední vaporetto č. 1, budete muset jet nočním vaporettem N. Vystoupit musíte na Giardini. Na Via Giuseppe Garibaldi se dostanete po Viale Giuseppe Garibaldi.