BENÁTKY 2016 / 6

Benátky v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2016 / 6

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2016. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete šestou část, ta první je na stránce Benátky 2016.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 20.05.2016, 13:00.
10. června letím do Benátek na letiště Marco Polo. Mohu Vas poprosit o vynikající tip ohledně ubytování v blízkosti letiště? Dále bych chtěla poprosit, jak se z letiště do hotelu co nejlépe dostanu, když nechci jet taxikem. A dále o tipy na výlety, kam na jídlo, na kafe atd. Přiletíme přibližně v 16:00 hodin v pátek a potom máme pouze 1 den v sobotu na výlety. V neděli dopoledne je už odlet. Moc děkuji. Jitka.

Je těžké poradit konkrétní hotel, když nevíme, co přesně od návštěvy Benátek očekáváte, jaká je Vaše představa o ceně ubytování, o vybavenosti ubytování atd. Ubytování v blízkosti letiště je obecně drahé. Vzhledem k tomu, že dopravní obslužnost je mezi letištěm Marco Polo a Mestre nebo Benátkami velice dobrá, doporučujeme hledat ubytování přímo v Mestre - Booking / Mestre nebo v Benátkách - Booking / Benátky. I v neděli ráno je z těchto míst na letiště dobré spojení. V případě jednodenní návštěvy Benátek je to víceméně o prohlídce vlastních Benátek, maximálně návštěvě ostrovů Murano a Burano. Tipy na stravování najdete v článku Jídlo a pití v Benátkách.

19.05.2016, 22:57.
Chcem sa opýtať, ako sa dá najlacnejšie dopraviť z letiska Treviso do oblasti Marghera, presne do Camping Village Jolly? Ďakujem. Zuzana.

Z letiště Treviso jeďte autobusem MOM č. 6 na nádraží Trevisio Centrale. Jízdenka stojí € 1,30, zavazadlo těžší než 10 kg nebo větší jak 50x30x25 cm € 2,20. Odtud pokračujte vlakem Trenitalia na Mestre FS za € 3,35. Pohodlnější a rychlejší je jet přímým autobusem ATVO na Mestre FS za € 12,00. Z Mestre FS jděte podchodem na Via Ulloa a jděte na její konec ke kruhovému objezdu na Piazzale Giovannaci. Po pravé straně je zastávka autobusu. Jeďte linkou ACTV č. 81F za € 1,50 a vystupte na Agenzia delle Entrate. Vyjděte ven z areálu a po pravé straně je vchod do Camping Village Jolly. Na autobus ACTV můžete už použít i časovou jízdenku, pokud ji budete mít na pobyt v Benátkách. Variantně můžete jet ze stejné zastávky autobusy č. 13 a vystoupit na Beccaria / Istituto Edison. Jděte ve směru jízdy autobusu a za pizzérií odbočte doprava na Via della Fonte. Jděte až téměř na konec ulice, po levé straně budete míjet sportovní centrum. Za ním se vydejte stezkou pro pěší doleva. Na konci podejděte podchodem pod SS309 a dojdete k Camping Village Jolly.

# 19.05.2016, 08:52.
Prosím, poradíte mi? Letíme 21.5. do Benátek, přistaneme na letišti Marco Polo. Potřebujeme se dostat do hotelu Sant Angelo. Na mapě jsem si našla, že zřejmě vodní zastávka se také jmenuje Sant Angelo. Prosím, to se tam dostanu vodním autobusem? To jedeme přímo z letiště? Jaké intervaly mají vodní autobusy? Děkuji moc. Renata.

Pro Vás bude nejjednodušší doprava linkou Arancio společnosti Alilaguna. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Při nákupu online na výše uvedených stránkách Vám dají slevu € 1,00 za každý směr. Sant Angelo je šestá zastávka z letiště Marco Polo, jedna zastávka za Rialto. Linka jezdí od 7:45 do 00:20 po půl hodině. Hotel Palazzo Sant Angelo je hned u zastávky.

# 17.05.2016, 15:41.
11.7. mám zarezervovaný autobus od 20:00 z Benátek do Prahy. Potřebovala bych se dostat z Caorle do Benátek nějakým místním autobusem, ale nemohu žádné spojení najít. Poradili byste mi nějaké stránky s jízdními řády nebo i s určitým spojením? Děkuji za odpověď. Natálie.

Z Caorle na Mestre FS, odkud jezdí většina dálkových autobusů do ČR, se dostanete autobusem společnosti ATVO. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách, jedná se o linku č. 4a. Jízdenka stojí € 5,00. Na Piazzale Roma o € 0,50 více. Jízdní řády se budou v polovině června měnit.

# 15.05.2016, 13:22.
Opravdu děkuji za rychlou odpověď! Ráda bych se zeptala, jak se z této zastávky Telecom nejrychleji dostaneme do centra Benátek? Ještě uvažujeme o návštěvě Florencie. Nevím, jak s jízdenkou na vlak, aby vyšla levně. Má smysl koupit je dříve online nebo až na místě? Budeme v Benátkách od úterý do čtvrtka. Nejsem si jistá, jak s časovou jízdenkou. V úterý se budeme potřebovat dostat jen z letiště, tak bychom nemuseli hned validovat časovou jízdenku a ve čtvrtek to samé, jelikož odlet je dopoledne. To znamená, že potřebujeme časovou jízdenku na čtyři dny. Je taková? A kolik stoji? Opravdu děkuji za odpověď. Z mého pohledu je velmi příjemné vědět, že se mohu na někoho fundovaného ohledně praktických záležitostí, které cestu usnadní, obrátit. Děkuji Vám upřímně! Jitka.

Jeďte autobusem č. 15 na Mestre FS a odtud autobusem č. 2 na Piazzale Roma. Do Florencie jezdí většinou vlaky Frecciarossa a Frecciargento za € 49,00. Cena je většinou stejná ze Santa Lucia i z Mestre. Jízdní řády a ceníky najdete na stránkách Trenitalia. Uvedené ceny jsou stejné ve všech typech prodejních míst - pokladna, automat, internet, telefon, agentura. Nicméně pro Váš termín, počet osob a konkrétní spoj může být k dispozici určitý počet jízdenek za akční cenu. Na výše uvedených stránkách Vám to nabídne vždy tu nejlepší. Tato cena je opět stejná na všech typech prodejních míst. Vzhledem k tomu, že je počet jízdenek většinou omezený, může být výhodné si ji zakoupit přes internet. Je však třeba si přečíst podmínky, které se k dané akci vztahují. Většinou např. není možné jízdenku stornovat apod. Časové jízdenky na 4 dny nejsou. Jsou na 1, 2, 3 a 7 dnů. Jejich cena je € 20,00, € 30,00, € 40,00 a € 60,00. K těmto jízdenkám je možné zakoupit za příplatek cestu z letiště / na letiště. Jeden směr stojí € 6,00. V tomto případě je ale potřeba cestu i z letiště nebo na letiště absolvovat v době platnosti časové jízdenky. Samostatná cesta z letiště stojí € 8,00, zpáteční jízdenka stojí € 15,00. Samostatná jízdenka na autobus stojí € 1,50, samostatná jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Podle Vašeho itineráře je třeba zvolit vhodnou kombinaci jízdenek.

# 15.05.2016, 11:31.
Můžete mi prosím poradit, jak výhodně cestovat z Punta Sabbioni na ostrov Torcello a z Torcello chceme vaporettem do přístavu sv. Marka. Nebo je lepší cestovat obráceně? Nejdříve z Punta Sabbioni na sv. Marka a potom na Torcello? Nebo zakoupit jízdenku na 24 hodin? Kolik stojí případně jízdenka na 24 hodin? Platí jízdenka na celý den i jako zpáteční? Moc děkuji. Lenka.

Pokud se budete vracet zpět, potom se Vám vyplatí jízdenka na 24 hodin za € 20,00. Platí na vaporetta a autobusy (Mestre, Lido) ACTV. V tomto případě nezáleží na směru, zda jedete tam nebo zpět. Jízdenku je před každým nastoupením do dopravního prostředku validovat. Samostatné jízdenky na vaporetta stojí € 7,50. Tj. Pokud pojedete Punta Sabbioni - Torcello - San Marco - Punta Sabbioni, ušetří Vám celodenní jízdenka € 2,50. Můžete s ní samozřejmě cestovat a vystupovat bez omezení. Mapu linek s jejich číslováním najdete na výše uvedených stránkách - Orari e Percosi / Orari Navigazione / Consulta la mappa delle linee di navigazione.

# 13.05.2016, 13:59.
Chtěla bych se zeptat, jak se nejlevněji a nejefektivněji dostat z Punta Sabbioni do Benátek, včetně návštevy pláže Lido a ostrova Murano, eventuálně také Burano? Myslíte si, že je reálně stihnout prohlídku všeho za jeden den? Máme v plánu tam zajet ve středu 25.5.2016. Je tento můj plán reálný? V 8:47 z Punta Sabbioni linkou č. 14 na Burano, tj. 40 minut cesty. Tam budeme mít přibližně hodinu na prohlídku. V 11:39 z Burano linkou č. 12 na Murano, tj. 50 minut cesty. Tam budeme mít také přibližně hodinu na prohllídku ostrova. Ve 14:00 z Murano linkou č. 3 do Benátek, tj. 35 minut cesty. Tam přibližně tříhodinová prohlídka města. V 17:41 z Benátek S. Zaccaria linkou č. 14 na Lido, tj. 30 minut cesty. Tam pobýt chvíli na pláži a ve 20:27 z Lido linkou č. 14 na Punta Sabbioni, tj. 30 minut cesty. Ve 20:57 příjezd do Punta Sabbioni. Vypadá to tedy dost náročně a jistě to bude i drahé. Nejlépe by asi bylo rozdělit to do dvou výletů, ale na to bohužel nemáme čas. Jak byste nám prosím poradil? Vynechat Burano a Murano a jet jen do Benátek a zpáteční cestou se zastavit na pláži v Lido? Kolik to prosím vyjde cenově? Jaké si máme koupit lístky? Druhá varianta: V 8:52 z Punta Sabbioni linkou č. 14 do Benátek, tj. 45 minut, tam přibližně 3 hodiny prohlídka města. Ve 13:41 z Benátek S. Zaccaria linkou č. 14 na Lido, tj. 30 minut cesty. Tam pobýt chvíli na pláži. V 17:57 z Lido linkou č. 14 na Punta Sabbioni, tj. 30 minut cesty. V 18:27 příjezd do Punta Sabbioni. Jsme mladý, bezdětný pár ve věku 30 let. Pěší turistika je naším koníčkem. Předem děkuji za informace. S přáním hezkého dne Martina.

Itinerář máte přesně sestavený včetně linek a časů, tzn. z naší strany není co dodávat. Je to samozřejmě hodně na těsno a v běhu. Pokud Vám však stačí pro poznání Benátek takový itinerář, proč ne. Vždy můžete během programu něco vynechat nebo když se Vám bude někde moc líbit, pobýt tam delší dobu. My bychom vynechali ostrov Lido. Do Benátek zřejmě přimárně za koupáním nejedete. Optimální jízdenka z Punta Sabbioni je jízdenka na 24 hodin za € 20,00, se kterou celý program zvládnete vaporetty ACTV. Samostatnými jízdenka by Vás to vyšlo za vyšší cenu.

# 12.05.2016, 22:18.
Jedeme do Benátek v září. Přílet máme v úterý v 18:25 hodin. Potřebujeme se dostat z letiště Marco Polo na zastávku Telecom. Ubytování máme na ulici Via Carducci v Mestre. Poradíte? A ještě mám prosím jeden dotaz. Chceme na výlet na barevný ostrov Burano. Jakým vaporettem se tam dopravíme? Děkuji! Jitka.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 15. a vystupte na zastávce Carducci / Telecom. Jízdenka stojí € 8,00, zpáteční € 15,00. Pokud budete využívat nějakou časovou jízdenku na pobyt, stačí Vám k ní příplatek € 6,00 pro každý směr cesty z letiště / na letiště Marco Polo. Časovou jízdenku využijete na autobusy i vaporetta ACTV. Na ostrov Burano se dostanete z Piazzale Roma vaporettem č. 4.2 nebo 5.2 na Fondamente Nove a odtud vaporettem č. 12 na Burano.

# 12.05.2016, 22:04.
Pane Řehůřku, moc děkuji za odpověď a omlouvám se, že odpovídám až teď po návratu. Odlétali jsme ve čtvrtek, autobus jsme raději zaplatili, pěšky jsme si netroufnuli. Kolem letiště bylo trochu staveniště. Moc mi pomohly Vaše rady a tipy na Vašem webu. Určitě se budu v budoucnu vracet. Vaše rady šetří čas a dodávají jistotu dopředu, kdy se člověk může na cestu pečlivě připravit a nic ho nezaskočí. Tipy a postřehy pro cestování s dětmi pro případné zveřejnění. Naplánovat si vše na webu Venezia Unica a koupit časové jízdenky a např. Museum Pass hned na letišti. V centru Benátek jsou fronty. Dát si pozor na couvert a servis v restauracích, je hodně vysoký - až € 3,00 couvert na osobu + 12% další servis z ceny účtu. Tekutiny doplňovat z veřejných zdrojů vody hojně rozesetých po celých Benátkách. Na Tiziana nejpozději do 17:30 hodin. My jsme příšli v 17:40 ... smůla. Nechat si pěší procházku Benátkami na pozdní odpoledne / večer. Navštívit Burano / Murano. Děkuji moc a celé Vaší rodině pohodu a zdraví ne cestách přeje nemoravská rodina z Čech. Jana.

Moc děkujeme za Vaši zprávu a cenné tipy pro Benátky.

# 12.05.2016, 21:15.
Pane Řehůřku, máte moc přínosné stránky. Mohli bychom Vás poprosit o radu? Měli bychom přiletět na letiště Marco Polo ve čtvrtek 19.5. v 18:25 hodin. Potřebovali bychom se přepravit do hotelu Orion na San Marco, Spadaria 700/A. Navigace říká, že máme jet autobusem 35 firmy ATVO do Venezia Piazzale Roma, odtud vaporettem z Piazzale Roma S. Chiara firmy ACTV dvě zastávky na Rialto C. Je to vaporetto č. 2? A odtud pěšky. Mohl byste nám prosím poradit, zda nelze k dopravě použít jednu firmu, případně zda pro obě firmy platí kombinovaná jízdenka z letiště s vaporettem za € 14,00 a zda se dají obě koupit v pokladně Venezia Unica na letišti? A kde by bylo nejvhodnější koupit zpáteční jízdenku, případně časovou na 24 hodin, kterou bychom použili i na cestu zpět? Dále nevíme, zda plavba vaporettem končí ve 20:00 hodin. Zda ji máme možnost stihnout. Velmi Vám děkuji za odpověď. Karel.

Cesta z letiště Marco Polo na Piazzale Roma stojí stejně jak od společnosti ATVO, tak od společnosti ACTV. Cena jízdenky je € 8,00, zpáteční € 15,00. Samostatná jízdenka na vaporetto ACTV stojí € 7,50, kombinovaná s autobusem ACTV € 14,00. Časová jízdenka ACTV na 24 hodin stojí € 20,00, s příplatkem na cestu z letiště / na letiště Marco Polo € 26,00 / € 32,00. Jízdenka společnosti Alilaguna na lodní linku Arancio z letiště Marco Polo na Rialto stojí € 15,00 resp. Zpáteční € 27,00. Při online nákupu poskytují slevu € 1,00 za jeden směr. Nejvýhodnější dopravu je třeba si propočítat s přihlédnutím k Vašemu itineráři. Z Piazzale Roma na Rialto se dostanete vaporetty 1, 2 a nočním N. Vaporetta nemají omezenou dobu do 20:00. Jezdí podle jízdního řádu. Konkrétně výše uvedená vaporetta jezdí přibližně od 5:00 do půlnoci, noční linka N od 23:30 do 5:30. Jízdenky koupíte na pokladně Venezia Unica, resp. ATVO, resp. Alilaguna na letišti nebo v automatu. Ze zastávky vaporetta na Rialto dojdete k Hotelu Orion po Calle Larga Mazzini, Merceria del Capitello a Merceria S. Zulian.

# 11.05.2016, 17:28.
Chcel by som stráviť približne 6 nocí v kempe v oblasti Benátok. Ideme autom a máme vlastný stan. Chcel by som sa opýtať, či je v sezóne približne od 20.7. do 27.7. potrebná rezervácia, alebo sa môžeme vypraviť na blind. Je možné sa ubytovať na ľubovoľný počet nocí bez nástupu v sobotu? Ďakujem. Marian.

V Itálii ve většině kempů funguje systém vyhrazeného místa, tj. pronajímají se malé parcely, na kterých si postavíte stan nebo karavan. Počet míst je tedy přesně vymezen. Nicméně většinou je vždy nějaké místo volné. Stejně tak začátek a konec je většinou libovolný. Omezený může být minimální počet nocí. Konkrétně např. Camping Venezia Village má požadavek na minimálně dvě noci, v sezóně tři noci. Pokud máte jasný termín a místo, doporučujeme v červenci rezervaci nebo si vytipovat několik kempů, abyste měl dopředu připravenou alternativu. Seznam italských kempů s podrobnými informacemi a odkazy na oficiální stránky najdete na Camping.

# 11.05.2016, 13:41.
Prosím, nevíte náhodou, zda pokud si na internetu koupím City Pass s 24. hodinovou MHD s jednou cestou z letiště za € 26,00 tak už nebudu platit za aktivování karty? Někde jsem četl, že za to chtějí € 10,00. A předpokládám, že ta jednosměrná cesta je autobusem, nikoli lodí. Děkuji moc. Jakub.

Tuistická jízdenka ACTV na 24 hodin za € 20,00 s příplatkem na cestu z letiště za € 6,00 stojí celkem € 26,00. Cena je stejná i pokud si ji vložíte na Venezia Unica. Cesta z letiště je na autobusy ACTV, např. č. 5 nebo č. 15. Cestu je třeba absolvovat během platnosti časové jízdenky. Pokud cestujete z letiště na hotel a následující den strávíte celý v Benátkách, je výhodnější si zakoupit cestu z letiště za € 8,00, ne s příplatkem k časové jízdence. Na lodní dopravu z letiště tyto jízdenky použít nelze, protože odtud vaporetta ACTV nejezdí. Z letiště Marco Polo jezdí linky společnosti Alilaguna, na které výše uvedené jízdenky nelze použít ať už na cestu z letiště, tak na cestu uvnitř Benátek. Poplatek € 10,00, který zmiňujete se týká karty City Pass Venezia Unica, která od srpna 2013 postupně nahrazuje kartu IMOB. Tyto karty jsou pro rezidenty. Turisté používají Venezia Unica City Pass for visitors.

# 11.05.2016, 09:48.
Již jsem se od vás dozvěděla, kde zaparkovat, ale prosím o radu, zda je možné přejít do centra pěšky, případně kolik stojí jízdenka linkou č. 2 na San Marco, případně zpět na parkoviště Tronchetto. Děkuji za odpověď. Jitka.

Z Tronchetto na Piazza San Marco je možné přejít pěšky, délka trasy se pohybuje od 3,5 km do 4,5 km podle zvolené varianty. Trasu si můžete zkrátit na 2,0 km až 2,7 km, pokud použijete People Mover za € 1,50, který Vás zaveze na Piazzale Roma. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50, stejně tak zpět. Celodenní jízdenka za € 20,00 se vyplatí až od tří jízd.

09.05.2016, 18:11.
Chtěla bych se zeptat, jaká je nejlevnější doprava z letiště Marco Polo na ostrov Lido. Nejspíše asi autobusová. Přiletíme v 19:30. Ještě by mě zajímalo, zda zakoupení jízdenky na 3 dny v Benátkách platí třeba i na nějaký spoj, který jezdí právě z letiště. Anna.

Viz naše odpověď ze dne 29.03.2016, 13:49. Pokud budete využívat třídenní jízdenku, potom se Vám vyplatí jet z letiště autobusem ACTV č. 5 s příplatkem za cestu z letiště a na letiště. Následně vaporettem č. 1. V opačném případě linkou Blue společnosti Alilaguna.

09.05.2016, 09:40.
Omlouvám se, jedeme z letiště Treviso. Kde koupíme zmíněnou sedmidenní jízdenku? Děkuji. Petr.

Jeďte autobusem ATVO za € 12,00 na Piazzale Roma. Zpáteční jízdenka stojí € 22,00. Pokud nespěcháte, můžete cestovat s přestupem. Nejdříve autobusem MOM č. 6 na Treviso Centrale za € 1,30. Na rozdíl od autobusu ATVO není v ceně jízdenky přeprava větších zavazadel. Zavazadla nad 10 kg nebo větší než 50 x 30 x 25 cm musí mít vlastní jízdenku v ceně € 2,20. Z Treviso Centrale jezdí vlaky Trenitalia na Santa Lucia za € 3,35. Týdenní jízdenku zakoupíte na pokladně Venezia Unica na Piazzale Roma nebo na Santa Lucia.

# 05.05.2016, 18:05.
Prosím o radu nejlepšího transportu na Lido do hotel Byron. 1. Jet autobusem nebo vlakem? Co vyjde levněji do Benátek? 2. Jedeme na 5 dní i s cestou. Jaký průkaz na vaporetta a další autobusy si máme nejlépe pořídit? Děkuji. Petr.

Nepíšete odkud do Benátek pojedete. Těžko tedy odpovědět na první část otázky. Pokud pojedete vlakem, doveze Vás na Santa Lucia. Pokud pojedete autobusem, doveze Vás na Piazzale Roma. Z obou míst pokračujte vaporettem č. 1 na Lido. Zaveze Vás na S.M.E. Odtud pokračujte autobusem V. Vystupte na zastávce Lungomare Marconi / Corsorzio Alberghi. Jděte zpět ve směru jízdy autobusu a odbočte doleva na Via Marcantonio Bragadin. Hotel Byron je po levé straně. Na 5 dní doporučujeme časovou jízdenku Biglietto Turistico a Tempo na 7 dní. Cena je € 60,00. Vzhledem k tomu, že jízdenka na vaporetto stojí € 7,50 a jízdenka na autobus € 1,50, určitě se Vám vyplatí. Pokud byste kupoval samostatné jízdenky v minimalizované variantě, pak by Vás vyšly na € 57,00 - 1. a 5. den € 7,50 + € 1,50, 2. - 4. den € 1,50 + € 5,00 + € 5,00 + € 1,50. Částka € 5,00 je za trajektovou jízdenku v úseku S.M.E. a San Elena nebo Giardini. Určitě ale pojedete i na nějaké ostrovy atd., takže se Vám týdenní jízdenka vyplatí.

# 04.05.2016, 19:58.
Vážení Řehůřkovi, tento měsíc letíme do Benátek. Vaše odpovědi na dotazy k Benátkám jsem prošla, přesto si vás dovoluji poprosit o odpověď na můj dotaz. Do Benátek přiletíme přibližně v 18:30 a protože náš pobyt by měl být šestidenní, chceme si zakoupit kombinovanou jízdenku na autobus č. 5 z letiště Marco Polo do Benátek + vaporetta na 1 týden, která by nás měla přijít na € 72,00 za osobu. Mám jen strach, že se nám nepodaří zakoupit karty na stánku na letišti v případě zpoždění letu. Dočetla jsem se, že je otevřený do 19:00 hodin. Co máme v tom případě dělat? Na letišti jsou automaty a je snadné nebo vůbec možné si jízdné nakonfigurovat na těchto automatech? Případně jaká jiná možnost zbývá? Děkuji předem za odpověď. M.

Na automatech Venezia Unica je možné zakoupit i Vámi požadovanou kombinaci jízdenek. Maximálně usnadnit si to můžete tím, že na výše uvedených stránkách si založíte kartu, nakonfigurujete jízdenky a tyto si na kartu uložíte. Po uhrazení obdržíte voucher s PNR kódem. Ten si vytisknete a buďto na pokladně nebo v automatu si jízdenky vyzvednete. Jednodušší to je v tom, že PNR kód přesně definuje zakoupené jízdenky. Usnadníte si tím spoustu kroků.

04.05.2016, 17:26.
Chci se zeptat na nejlepší cestu z Bibione do Benátek. Děkuji. Chci Vám současně poděkovat za Vaše rady a práci, kterou s tím máte. Petr.

Nepíšete, zda chcete jet autem nebo veřejnou dopravou. Pokud pojedete autem, je nejrychlejší cesta po SP74 do San Michele al Tagliamento a po SS14 do Benátek. Je zbytečné najíždět na dálnici, časově moc neušetříte a zaplatil byste na mýtném € 6,40. Pokud jedete veřejnou dopravou, potom je nejlepší spojení autobusem ATVO. Jedná se o linku č. 52 a jízdenka stojí € 7,30. Zpáteční jízdenka € 13,10.

# 04.05.2016, 02:40.
Prosím o informaci, jak nejvýhodněji a jak nejrychleji dojet ze S. Marcuola Casino na San Marco a na Murano? Stačí použít jednu přestupní jízdenku? Děkuji za odpovědi. Zdenka.

Na San Marco se dostanete nejrychleji vaporettem ACTV č. 1. Cesta trvá půl hodiny. Na Murano je výhodnější jet opačným směrem vaporettem č. 1 na Ferrovia za 5 minut a odtud vaporettem č. 3 na Murano za 20 minut. Ze San Marco by bylo třeba jet s dalším přestupem přes F.te Nove. Lze použít přestupní jízdenku, pokud použijete jeden směr a stihnete to do 75. minut. Před nástupem na vaporetto je třeba ji vždy validovat.

# 03.05.2016, 14:17.
Plánuji letošní dovolenou opět do Itálie, ovšem letos jsem vybral destinaci Lido di Jesolo. Jsme s manželkou vášniví cyklisté, tak bychom chtěli poradit, kam plánovat výlety z této destinace. Další moje otázka směřuje, jak se dopravit do Benátek. Již řadu let plánuji návštěvu tohoto překrásného města a letos se nám to snad podaří. Jak jsem studoval, tak bych pravděpodobně zvolil přepravu trajektem z Punta Sabbioni, trajektem číslo 15. Lze někde získat jízdní řád? Hlavně jak naplánovat návrat zpět do Lido di Jesolo. Nejsem tak zdatný v jazycích, můj ročník zná tak akorát ruštinu. Děkuji za odpověď a přeji příjemný den. Rudolf z Českého Krumlova.

Podívejte se na Piste Ciclabili, kde najdete pět itinerářů, podle kterých si můžete naplánovat pěkné cyklistické výlety. Itineráře můžete rozšířit i do nejbližšího okolí, je jich tam obrovské množství. Do Benátek se nejlépe dostanete kombinovanou přepravou ATVO a ACTV. Nabídka je např. na ATVO - Visita Venezia / Venezia - Quickly / Lido di Jesolo - Venezia 2016. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 03.05.2016, 12:29.
Před časem jsme si psali ohledně dopravy z Lido di Jesolo do Benátek. V textu jste se zmínil o kombinované celodenní jízdence ATVO + ACTV, kterou prodává ATVO. Konkrétně z Lido di Jesolo do Benátek. Našla jsem vše na stránkách ATVO. Takže pokud to dobře chápu, lístek si koupím na Autostazione v Lido di Jesolo, poté nastoupím do autobusu ATVO, který mě zaveze do přístavu Punta Sabbioni, kde nastoupím na waterbus společnosti ACTV. S koupeným lístkem mohu celý den jezdit waterbusem v Benátkách, na ostrov Murano, Torocello i Burano a večer zpět do Lido di Jesolo. Takže lístek je celodenní, zpáteční? Předem děkuji za odpověď. Jana.

Ne, jízdenka je jednosměrná a cesta se skládá ze tří úseků: 1. červený - městským autobusem ATVO ze severovýchodních zastávek v Lido di Jesolo, 2. zelený - meziměstským autobusem ATVO z autobusového nádraží přes jihozápadní zastávky v Lido di Jesolo, 3. modrý - linka ACTV č. 14 z Punta Sabbioni na San Marco. U modré linky lze zvolit variantně směr Burano - Torcello - Murano. Zpět v opačném pořadí.

# 02.05.2016, 13:00.
Pane Řehůřku, máte skvělé stránky. Letíme do Benátek tento týden, jedeme autobusem č. 5 nebo 15 z Marco Polo do Venezia Camping Village. Musí mít i děti ve věku 9 a 11 let jízdenku za € 8,00? Kupuje se na letišti nebo stačí v autobuse? Neznáte levnější způsob dopravy? € 32,00 za 12 minut v autobuse se zdá být docela dost. Děkuji moc, máte skvělé rady. Jana.

Ano, musí. Jízdenku je třeba zakoupit na letišti na pokladně Venezia Unica nebo v automatu. Levněji se tam dostanete jedině ze zastávky Tessera Centro, odkud platí už standardní tarif € 1,50. Je to ale pěšky přes 1 km.

# 02.05.2016, 12:59.
Prosím o radu, jak se dostat z Mestre na letiště Treviso. Moc děkuji. Dagmar.

Z Mestre FS nebo z Corso del Popolo (od banky BNL) jeďte autobusem ATVO. Jízdenka stojí € 12,00. Cesta trvá třičtvrtě hodiny.

# 02.05.2016, 07:48.
Chystáme se na pár dní do Benátek a rád bych vás poprosil o několik informací. Jak se nejlépe dostanu z letiště Marco Polo k hotelu Foscari Palace? Kolik to bude stát a kde je nejlepší koupit lístky? Doporučíte mi nějakou zajímavou a dobrou kavárnu? A jaké je nejlepší spojení od hotelu na pláž na Lido? Moc děkuji a přeji hezký den. Petr.

V tomto případě doporučujeme jet z letiště Marco Polo autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 8,00, zpáteční € 15,00. Odtud pokračujte vaporettem č. 1 na Ca' D' Oro. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Kombinovaná jízdenka z letiště na autobus a vaporetto stojí € 14,00. Pokud budete mít nějakou časovou jízdenku, stojí příplatek na cestu z letiště nebo na letiště € 6,00 pro každý směr. V tomto případě musí být cesta uskutečněna v době platnosti časové jízdenky. Z přístavního ostrůvku jděte do vnitrozemí po Calle Ca' D' Oro, na Str. Nuova odbočte doprava a hned doprava na náměstíčko Campo Santa Sofia. Hotel Foscari Palace je po levé straně. Jízdenky zakoupíte na pokladně Venezia Unica v příletové hale. Pokud se budete pohybovat kolem benátského vlakového nádraží, doporučujeme navštívit nejstarší benátskou pražírnu kávy. Najdete ji v blízkosti Ponte delle Guglie na Rio Tera S. Leonardo - Torrefazione Cannaregio. Jinak samozřejmě všude v Benátkách jsou skvělé kavárny, Benátky jsou tím vyhlášené. Na pláž od hotelu se dostanete stejným vaporettem č. 1 na Lido. Pláže jsou na druhé straně ostrova, přibližně 800 m. Jezdí tam autobusy.

# 01.05.2016, 19:43.
Chtěl bych poprosit o radu. Jak se nejlépe dopravit z letiště Marco Polo do hotelu B&B La Rosa dei Venti na adrese Castello 2143, Castello, 30122 Benátky. Jak dlouho přibližně trvá cesta a kde koupit jízdenky? Budeme zde od pátku do neděle, vyplatí se nějaká časová jízdenka pro 3. člennou rodinu? Děkuji. Martin.

Z letiště Marco Polo jeďte linkou Blue společnosti Alilaguna. Vystupte na Arsenale. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Při online nákupu na výše uvedených stránkách poskytují slevu € 1,00 za každý směr. Cesta trvá 1. hodinu a 18 minut (linka jede přes Lido). Jízdenky zakoupíte v příletové hale. Z přístavního ostrůvku jděte doprava po Riva Ca di Dio a následně Riva S. Basilio přes kanál Rio de l' Arsenal. La Rosa dei Venti je po levé straně. To, zda se Vám třídenní jízdenka v ceně € 40,00 vyplatí nebo ne nevíme. Je třeba si to propočítat podle itineráře. Jste ubytovaní v centru, je tedy možné, že bude využívat spíše kombinaci jízdenek. V případě využití časové jízdenky je levnější jet z letiště Marco Polo autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma s příplatkem € 6,00 za jeden směr k časové jízdence. Odtud potom vaporettem č. 1 na Arsenale.

# 29.04.2016, 21:51.
Chtěla bych vás poprosit o radu. V pondělí 20.6.2016 v 8:30 přijedeme vlakem z Vídně do Benátek na nádraží Santa Lucia, odkud o půlnoci pokračujeme vlakem do Říma. Chtěli bychom tedy strávit den prohlídkou Benátek - jen nevíme, kde potom vydržet do té půlnoci. Co byste mi poradili? Je nádraží pro pár bezpečné? Děkuji. Kristýna.

Nádraží Santa Lucia bývá v noci už prázdné a je to stejné jako na všech evropských nádražích této velikosti. Nádraží funguje sice nonstop, ale služby jsou v noci téměř nulové. Restaurace se zavírá už ve 22:00, stejně tak např. trafika. Pro Vás je asi nejdůležitější informace, že úschovna zavazadel je otevřena do 23:00. Snad jediná instituce, která tam funguje nonstop je železniční policie. Vzhledem k tomu, že budete mít zřejmě v úschovně zavazadla, budete muset směřovat svůj návrat do času provozní doby úschovny a nějaký čas do odjezdu vlaku počkat na nádraží. Doporučujeme samozřejmě dorazit o něco dříve a nespoléhat na přesné dodržování provozní doby.

# 29.04.2016, 11:31.
Našel jsem Vaše stránky o Benátkách, kam se v neděli chystám. Mám o všem plus mínus jasno, jen tápu v cestě z letiště v Trevisu. Kde tam najdu zastávku ATVO autobusu a kde a za kolik pořídím jízdenku? Jak se jmenuje cílová stanice v Benátkách? Děkuji moc za odpověď a držte mi palce, ať to najdu. Hezký víkend. Václav.

Letiště v Treviso je tak malé, že zastávku nemůžete minout. Autobusy zastavují přímo před halou. Jízdenky můžete zakoupit online na stránkách ATVO. Pokud přiletíte se společností Ryanair, lze zakoupit jízdenky i na palubě jejich letadel. Na místě pak zakoupíte jízdenky v automatu u výdeje zavazadel nebo na pokladně ATVO v příletové hale, která je otevřena od 7:30 do 22:30. Jízdenka stojí € 12,00, zpáteční € 22,00. V Benátkách zastavuje autobus buďto v části Mestre na Corso del Popolo u banky BNL a také na nádraží Mestre FS, na ostrově pak na Piazzale Roma.

# 28.04.2016, 23:08.
Plánujeme cestu do Caorle teď v polovině května a chceme jet na jednodenní výlet do Benátek autobusem. Mohu se zeptat, odkud v Caorle a za kolik nás autobus odveze do Benátek a zpět? Na stránkách ATVO jsem se toho moc nedozvěděl, takže když byste to věděli, budu rád za každou informaci. Děkuji. Luboš.

Z Caorle do Benátek odjíždí autobus ATVO z Autostazione a do Benátek přijíždí na Piazzale Roma. Autobusové nádraží v Caorle je v blízkosti aquaparku, u velkého parkoviště u kruhového objezdu na Corso Chiggiato. Jedná se o linku č. 4. Základní jízdenka stojí € 5,50, zpáteční € 9,70.

# 26.04.2016, 16:51.
Dovoluji si obrátit se na vás s dotazy. V termínu od 4. do 6. července budeme autem v Benátkách. Je nezbytné v tomto termínu předem zajišťovat parkování na Tronchetto? jaký je nejvýhodnější způsob přejezdu po zaparkování Tronchetto na Lido Santa Maria Elisabetta? Nepodařilo se mi dohledat, zda tam v tomto období jede přímo linka č. 2 a nebo kde je nejvýhodnější přestup? Prosím o doporučení platby za vaporetto na tento pobyt pro 2 dospělé a 2 děti ve věku 9 a 10 let. Děkuji. Přeji krásný den. Vladimír.

Letní sezóna je v Benátkách hektická. Rezervace není nezbytně nutná, nicméně je to jistota. Doporučujeme přijet co nejdříve ráno, kdy tam ještě nepřijíždí davy jednodenních návštěvníků. My jsme tam v červenci přijeli kolem 9:00 a bez problému jsme zaparkovali. Z Tronchetto jeďte linkou č. 2 na San Marco a odtud linkou č. 1 na Lido. Jakou jízdenku použít záleží na Vašem itineráři. Základní jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Trajektová jízdenka pro přejezd mezi S.M.E. a S. Elena nebo Giardini stojí € 5,00. Jednodenní, dvoudenní a třídenní jízdenka stojí € 20,00, € 30,00 a € 40,00. Třídenní pro děti stojí € 22,00. Je ale třeba zakoupit Rolling Venice Card v ceně € 6,00. Je třeba si to propočítat s ohledem na itinerář a zvolit vhodnou kombinaci jízdenek.

# 25.04.2016, 20:04.
Máme domluvený hotel s parkováním na ostrově Lido. Mohli byste nám prosím poradit, jak si zajistit cestu trajektem z Tronchetto na ostrov Lido včetně auta? Děkuji! Ludmila.

Rezervace je možná přes Call centrum, poplatek je € 2,00. Více informací a kontakt najdete na ACTV - Ferry Boat.

24.04.2016, 19:59.
V květnu se chystáme navštívit Benátky a nevím, kde nejlevněji zaparkovat na jeden den osobní auto a dostat se do centra Benátek. Děkuji. Jindřich.

Veškeré informace o parkování v Mestre a v Benátkách najdete na AVM - Servizi di Mobilita / Parcheggi Mestre a Parcheggi Venezia. Najdete tam i parkoviště s denní sazbou € 1,00, musíte se však z těchto parkovišť dopravit do centra Benátek, což stojí peníze a především čas. Pokud jedete na jeden den, potom doporučujeme zaparkovat na Tronchetto. Stojí sice € 21,00 za den parkování, ušetříte však hodně času na dopravě a v případě čtyř osob je cena stejná (včetně nákladů na dopravu) jako parkování např. na San Giuliano. Volba parkoviště je také hodně závislá na tom, odkud na jednodenní výlet pojedete.

# 24.04.2016, 10:40.
Velice Vám děkuji za rady. Minulý týden jsem si zvrtla nohu, momentálně nechodím. Chtěla bych se vás zeptat, zda by nešlo jet už z letiště lodí nebo zvolit co nejjednodušší cestu. Velice Vám děkuji. S pozdravem Jaroslava.

Letiště Treviso je ve vnitrozemí. Odtud se do Benátek lodí nedostanete. Přímý spoj do místa Vašeho ubytování neexistuje. Můžete jet zmíněným autobusem na Piazzale Roma a odtud zvolit vodní taxi do bezprostřední blízkosti hotelu.

# 23.04.2016, 06:30.
Prosím o pomoc s cestou z letiště Marco Polo do B&B Buonanotte na Via Piave 115/B, Interno 1, Mestre. Moc děkuji. Dagmar.

Z letiště jeďte autobusem ACTV č. 15 a vystupte na Mestre FS. Přejděte na druhou stranu a přestupte na autobus č. 2, 21, 33H, 34H nebo 53. Jede opačným směrem. Vystupte na první zastávce Edicola. Jděte ve směru jízdy autobusu a po pravé straně za křižovatkou je ve slepé uličce B&B Buonanotte. Z Mestre FS můžete dojít víceméně i pěšky, je to přibližně 400 m. Via Piave je kolmá na Viale Stazione v místě zastávek. Jízdenka z letiště stojí € 8,00, zpáteční € 15,00. Pokud budete mít nějakou časovou jízdenku, stačí k ní příplatek ve výši € 6,00 za jeden směr.

# 22.04.2016, 11:30.
Pane Řehůřku, nevyhovuje mi, že autobus např. z Caorle jede do Benátek téměř dvě hodiny. Existují i spoje, které jedou po dálnici? Zatím, pokud bych z nějakého letoviska volil nejlevnější a nejrychlejší dopravu, bylo by to autem do Mestre, tam zaparkovat u nákupního centra nebo na záchytném parkovišti a poté autobusem za přibližně € 1,50 do Benátek. Děkuji. Tomáš.

Jedná se o místní spoje, ty po dálnici, zvláště když je zpoplatněna, nejezdí. Pokud chcete parkovat v Mestre, tak si autem časově moc nepomůžete. Cesta autem z Caorle na dálnici a po dálnici (i mimo dálnici) trvá hodinu, než zaparkujete, dojdete na zastávku autobusu a dojedete autobusem do Benátek na Piazzale Roma, uplyne téměř také hodina. Jediné řešení v tomto případě je zaparkovat na Tronchetto za € 21,00 na den. V tomto případě přibližně hodinu ušetříte. Teoreticky. Pokud se nedostanete na dálnici do dopravní zácpy.

# 22.04.2016, 09:40.
Reaguji na odpověď ze dne 31.03.2016, 18:14. Moje otázka je: Dají se ty jízdenky za € 1,50 koupit přímo na letišti a nebo na té zastávce? Nebo je tam v automatu úmyslně nemají? Děkuji. Milan.

Na zastávce Tessera Centro automat není. Na pokladně Venezia Unica nebo v automatu na letišti Marco Polo koupíte všechny typy jízdenek.

22.04.2016, 05:39.
Předem děkuji za radu. Rád bych znal nejlepší způsob dopravy z letiště Treviso do Villa Moro Lin Residence na Via Bernardo Bellotto, 5 - 30175 Mestre. Zda se vyplatí koupit jízdenku ATVO nebo jet vlakem a vystoupit někde poblíž. Dále, zda je možné si koupit na cesty do Benátek a zpět, případně i po Benátkách, nějakou zvýhodněnou kartu na 3 dny. Děkuji. Petr.

V tomto případě může být pro Vás výhodné cestovat z letiště okružním autobusem MOM č. 6 na Treviso Centrale. Jízdenka stojí € 1,30 a za zavazadlo těžší než 10 kg a větší než 50x30x25 cm € 2,20. Jízdenku zakoupíte v letištní hale na pokladně ATVO. V autobuse stojí € 2,50. Z Treviso Centrale jeďte vlakem Trenitalia na Mestre Ospedale. Jízdenka v regionálním vlaku stojí € 2,55. Před nádražní halou směrem k nemocnici je zastávka autobusu č. 80 - Ospedale dell' Angelo - SMFR - Ospedale. Jeďte jednu zastávku na Castellana - Inc. via Bellotto. Jízdenka stojí € 1,50. Jděte ve směru jízdy autobusu a hned odbočte doleva na Via Bernardo Bellotto. Villa Moro Lin Residence je po levé straně. Autobus č. 80 jezdí v pracovní dny a jen dopoledne a odpoledne. Alternativně je možné jet přímo od nemocnice na stejnou zastávku autobusem H2, který jezdí v pracovní dny po celý den, ve dnech volna ho nahrazuje linka 33H. Na cesty do Benátek a po Benátkách si můžete zakoupit třídenní jízdenku za € 40,00. Je třeba si to propočítat podle itineráře. Standardní jízdenka na autobus stojí € 1,50 a dostanete se výše zmiňovanou linkou č. 80 na Piazzale Roma. Alternativně (i o víkendu) je možné cestovat s přestupem přes Mestre FS. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Bloček 10. jízdenek na autobus stojí € 14,00.

# 21.04.2016, 15:21.
Poprosila bych Vás o radu, jak cestovat po Benátkách. Přilétáme do Benátek na letiště Marco Polo 7.5.2016 v odpoledních hodinách, ubytování méme na adrese Castello 4857, hotel Locanda Ca Formosa, čtvrť Castello. Prosím o radu, jak se nejjednodušším způsobem dostat do hotelu, cestuje nás 7 osob. Chceme navštívit ostrovy Murano a Burano. Vyplatí se nám nějaká jízdenka na více dní? Odlétáme v úterý 10.5.2016. Předem Vám děkuji za odpověď. Markéta.

Cesta je popsaná v odpovědi ze dne 20.04.2016, 14:29. Locanda Ca' Formosa je ve stejné uličce. To, zda se Vám vyplatí nějaká časová jízdenka záleží na tom, jaký budete mít itinerář. Pokud budete v jednom dni cestovat na ostrovy Murano a Burano, vyplatí se Vám minimálně ten den časová jízdenka na 24 hodin.

20.04.2016, 14:29.
Ráda bych Vás poprosila o radu, jak se dostaneme v Benátkách z letiště Treviso do hotelu Residenza Quaggio Ca' Grimani, jaká jízdenka je výhodná pro dvě osoby a jak dlouho přibližně cesta potrvá. Je možné koupit zvýhodněnou už zpateční jízdenku na 1. května? Přílet máme 27.4.2016 ve 12:20. Velice Vám děkuji. S pozdravem Jaroslava.

Z letiště Treviso jeďte autobusem ATVO na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 12,00, zpáteční € 22,00. Z Piazzale Roma pokračujte vaporettem ACTV č. 2 na San Marco / S. Zaccaria. Jízdenka stojí € 7,50. V případě, že budete mít na pobyt nějakou časovou jízdenku, můžete ji použít. Z nástupního ostrůvku jděte před Hotel Danieli a vydejte se do vnitrozemí uličkou vlevo. Je to Calle de le Rasse. Dovede Vás k Saliza S. Provolo. Po té se vydejte doleva a hned doprava. Jděte po Calle Sacrestia až ke kanálu Rio de S. Zanirovo, který po mostku přejděte a pokračujte mírně vpravo a vlevo po Calle Castagna. Dovede Vás k Ruga Giuffa, po které se vydejte doleva. Dovede Vás na dohled mostku přes další kanál, Vy však odbočte doprava za obchodem Erboristeria Herby. V této uličce je Rezidenza Ca' Grimani. Vytiskněte si mapu a cestu si do ní zakreslete.

# 20.04.2016, 13:43.
Je možné dohledat ceník jízdného autobusem z Caorle, případně z dalších letovisek? Děkuji. Tomáš.

Ano, je to možné. Podívejte se na ATVO - Tariffe / Calcola tariffa.

# 20.04.2016, 12:58.
Pane Řehůřku, dovoluji si jít pro radu. Plánujeme v rámci dovolené autem jednodenní výlet do Benátek z Eraclea Mare. Před třemi lety jsme to řešili tak, že jsme nechali auto na San Giuliano a vaporettem jsme se přepravili na San Marco. Letos jsem už tuto možnost nenašla. Co by bylo pro nás nejlepší? Jsme dva dospělí a tři děti ve věku 8, 4 a 4 roky. Děkuji. Veronika.

Pro Vás bude nejvýhodnější zaparkovat na Punta Sabbioni a odtud jet vaporettem na San Marco. Čtyřleté děti cestují zdarma, starší a dospělí platí € 7,50 za jednu cestu. Můžete také nechat auto v místě ubytování a cestovat kombinovaně za € 21,40. Nejdříve autobusem ATVO z Eraclea Mare v 8:36 (8:43, 8:44) do Punta Sabbioni (9:38). Odtud vaporettem ACTV v 10:00 na San Marco (10:35). Zpět pak ze San Marco v 16:45 na Punta Sabbioni (17:20), odtud autobusem v 17:40 do Eraclea Mare (18:34, 18:35, 18:42). V Eracle Mare má autobus 3 zastávky. Více informací najdete na stránkách ATVO - Visita Venezia / Venezia / Eraclea Mare - Venezia 2016.

# 20.04.2016, 09:21.
Přeci jen bych měla ještě jednu otázku. Jak se nejvhodněji dostat z Camping Venezia Village do města Verona? Našla jsem pouze odkaz na Trenitalia. Jsou jízdní řády platné a opravdu je potřeba si zakoupit jízdenku předem? Děkuji za Vaši laskavost. Dagmar.

Od kempu jeďte autobusem ACTV č. 15 na Mestre FS. Jízdenka stojí € 1,50 nebo můžete použít nějakou časovou jízdenku, kterou budete mít na dopravu po Benátkách. Odtud pokračujte vlakem Trenitalia do Verony. Jízdenka do regionálního vlaku stojí € 8,70. Doporučujeme vlaky Regionale Veloce, které Vás tam zavezou za hodinu a čtvrt a stejnou cenu. Standardní regionální vlak tam jede dvě hodiny. Nemá smysl volit drahé vlaky Frecciarossa (€ 26,00) nebo Frecciabianca (€ 23,50). Cesta se tím zkrátí jen o 15 minut. Jízdenky není třeba kupovat dopředu. Můžete je koupit na Mestre FS v automatu nebo na pokladně za stejnou cenu. Online nákup má význam v případě, kdy jsou vypsané nějaké akční ceny - viz Offerte e Servizi na výše uvedených stránkách. Tyto ceny jsou množstevně i časově omezené, lze za ně nakupovat všemi dostupnými prodejními kanály do vyprodání stanoveného počtu. Nákup přes internet má v tomto případě význam.

# 19.04.2016, 22:24.
Děkuji za vyčerpávající a přínosné informace na stránkách. Prosím o radu, eventuálně potvrzení. Plánujeme návštěvu Benátek od 21. do 25.4. Ubytování máme ve Vila Casanova na Lido. Časovou jízdenku ACTV zakoupíme na letišti Marco Polo ve stánku Venezia Unica, sedmidenní za € 60,00 + € 12,00 cesta z a na letiště. Cestovat z letiště budeme kombinací autobusu ACTV č. 5 na Piazzale Roma a vaporetta na Lido. Jakou linkou? Výlety na Murano a Burano vaporettem č. 12? Prosím o tipy na turisticky méně frekventovaná a přesto zajímavá místa, pokud něco podobného v Benátkách existuje. Předem děkuji. Stanislav.

Uvedené údaje jsou platné, z Piazzale Roma jeďte vaporettem č. 1. Na Lido dojedete na S.M.E. Odtud jděte po Via Sandro Gallo. Cesta vede přes kanál, hned za ním vede doleva podél kanálu Via Vettor Pisani, další ulice doleva je Via Dandolo Enrico. Vy se vydejte po následující třetí ulici doleva - Via Orso Partecipazio. Vila Casanova je přibližně uprostřed ulice. Je to z přístaviště přibližně 400 m. Vaporetto č. 12 na Murano a následně Burano jezdí z Fondamente Nove, tam se z Lido dostanete vaporettem č. 5.1. Podívejte se na Get Your Guide / Venice, kde najdete mnoho zajímavých tipů a aktivit, i těch méně známých.