BENÁTKY 2015 / 7

Rady na cestu do Benátek

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2015 / 7

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2015. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete sedmou část, ta první je na stránce Benátky 2015.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 24.03.2015, 15:32.
Vaše stránky jsou úžasné. Je to studnice informací. Chci se zeptat, zda bude (ekonomicky) výhodnější jet na výlet do Benátek z letoviska Caorle na vlastní pěst se třemi dětmi (10, 8, 1) nebo lépe využít nabídku fakultativního výletu od CK, u které máme zaplacený zájezd? Podle propočtů by vyšla jen cesta s průvodcem na € 160,00 pro celou rodinu. Uvažuji i o nabídce pouze lodní výlet po laguně. Co myslíte? Děkuji za odpověď. Barbora.

S ročním dítětem to bude dost náročný výlet jak s CK, tak i na vlastní pěst. Předpokládáme, že nebudete mít auto, tím by to totiž bylo nejschůdnější. Jedna cesta přibližně hodinu a 65 km. Včetně parkování a lodních lístků určitě levnější než s CK - viz naše reportáž Benátky 2013. Ale hlavně vždy možnost změnit plány podle potřeby ročního dítěte. Náročnější je cesta autobusem ATVO, konkrétně z Autostazione v Caorle jede linka č. 4 a zpáteční jízdenka pro dospělého stojí € 9,70. Autobus jede skoro dvě hodiny. Doporučujeme výlet po laguně a užívat si dovolenou s dětmi a na poznávání se zaměřit až to malé trochu povyroste.

# 22.03.2015, 17:58.
Mám na Vás ještě jeden dotaz, je možné zakoupit samostatně pouze cestu z letiště - autobus / loď a pak po 3. dnech zpět na letiště? Nikde na stránkách ACTV takovouto možnost nevidím. Ani na jednotlivou cestu vaporettem. Lze to vůbec? Po Benátkách bychom raději procházeli pěšky ... Přeji hezký den. Jiří.

Je to možné. Jízdenka na autobusy směřující na letiště Marco Polo stojí € 6,00 a jízdenka na jednu cestu tam a jednu cestu zpět (tedy zpáteční) stojí € 11,00. Kombinovaná jízdenka s platností 90 minut na vaporetto a autobus č. 5 na letiště stojí € 12,00, tedy s € 1,00 slevou. Jednotlivá jízda vaporettem stojí € 7,00. Všechny ceny jsou uvedeny v ceníku na ACTV. Lodní doplavu z Benátek přímo na letiště pak provozuje společnost Alilaguna.

# 17.03.2015, 15:20.
Pane Řehůřku, jsem cestovatel začátečník, a proto bych Vás chtěla poprosit o radu. Dne 30.4.2015 plánuji cestu do Benátek. Pojedeme 1 auto (4 lidé). Zajímalo by mě, jak je možné v Benátkách parkovat a vůbec cestovat MHD. Procházela jsem různá fóra, kde většina doporučuje parkování na pevnině, ale já si nejsem jistá, pokud chci v Benátkách strávit pouze přibližně 4 až 5 hodin, zda není v počtu 4. osob výhodnější jet autem někam na parkoviště přímo do centra, zaplatit vyšší poplatek, ale dál už chodit všude pěšky. Nebo jsou hlavní památky rozmístěny tak, že stejně budu muset využívat MHD? Děkuji předem za jakékoliv rady. S pozdravem Kristýna.

Toto všechno (o parkování a dopravě) je opakovaně neustále popisované v našich otázkách a odpovědích týkajících se Benátek. Když to vezmete po finanční stránce, tak jen cesta z Mestre do Benátek Vás vyjde autobusem pro celou skupinu na 4x € 1,30, tj. € 5,20. Cesta zpět stejnou částku, takže jste už na € 10,40. Pokud zaparkujete např. na San Giuliano, zaplatíte za 6 hodin € 8,00 a za více jak 6 hodin € 12,00. Na Tronchetto za celodenní parkování (nad 5 hodin) zaplatíte € 21,00. Pokud strávíte v Benátkách 4 až 5 hodin, tak další dvě hodiny strávíte určitě dopravou a cestou na parkoviště, takže Vás to přijde téměř na stejnou částku. Navíc v případě Tronchetto ušetříte čas, který můžete věnovat Benátkám nebo cestě domů. Pěšky se to dá samozřejmě také projít. Můžete ale také jet vaporettem za € 7,00 alespoň jednu cestu. Více o cestě na Tronchetto a odtud na San Marco najdete v naší reportáži Benátky 2013.

# 16.03.2015, 10:52.
V srpnu se chystáme na dovolenou do Lido di Jesolo s návštěvou Benátek. Jedeme dva dospělí a jedno dítě. Prosím, zda byste nám nemohl poradit, který z těchto tří způsobů dopravy je nejpřijatelnější jak po stránce časové, finanční i atraktivitě. 1. autem z Lido di Jesolo do Benátek a parkovné v Benátkách. 2. autem do Punta Sabbioni, zde parkovné a lodí do Benátek. 3. Autobusem z Lido di Jesolo do Punta Sabbioni a opět lodí do Benátek. Moc děkuji za odpověď. Standa.

První varianta spočívá v trase dlouhé přibližně 50 km, celkem tedy 100 km. Parkovné na Tronchetto pak stojí € 21,00 na den. Druhá varianta pak spočívá v trase dlouhé přibližně 20 km, celkem tedy 40 km. Parkovné na CT Servizi stojí na 12 hodin podle zóny od € 4,00 do € 6,00. Třetí varianta autobusem na Punta Sabbioni Vás vyjde na € 3,00 za dospělého, zpáteční za € 5,50. Čtvrtá varianta autobusem ATVO na Piazzale Roma v Benátkách na € 4,50, zpáteční na € 8,00. Z Punta Sabbioni jezdí vaporetta ACTV do Benátek, základní jízdenka stojí € 7,00, stejně tak z Piazzale Roma nebo Tronchetto.

# 14.03.2015, 23:14.
Paní Řehůřková, právě jsem pročítala vaše stránky a musím říci, že je tam velká spousta důležitých informací. V některém z komentářů píšete, že nejezdí autobusy z Mestre do Benátek v neděli, je to tak? Kde bych mohla najít spojení Hotel Centrale, Mestre - vlakové nádraží na Treviso / letiště v úterý brzy ráno? Dále mne zajímá, když si koupím časovou jízdenku na vaporetto - jak vím, kam všude mohu jezdit? Děkuji. Pavla.

To jste si musela nějakou odpověď špatně vyložit s nějakou souvislostí s konkrétní linkou nebo konkrétní situací. Naše odpovědi jsou platné k uvedenému datu, místu a situaci. Zřejmě se odpověď týkala konkrétní autobusové linky. Z Mestre do Benátek jezdí autobusy ACTV i v neděli. Existují samozřejmě linky, které v neděli nejezdí, vždy však existuje nějaká alternativa s přestupem apod. Konkrétně autobus č. 15, který jezdí kolem Hotelu Centrale (zastávka Carducci / Telecom) na Mestre FS jezdí každý den. Stejně tak autobus č. 2 z Mestre FS na Piazzale Roma jezdí každý den. Spojení najdete na výše uvedených stránkách ACTV a na stránkách ATVO. Přesně bohužel odpovědět nelze, protože uvádíte obecný čas brzy ráno. Pro někoho je to ve tři, pro jiného v devět. Platnost časových jízdenek ACTV je uvedena na výše uvedených stránkách ACTV. Obecně platí pro autobusy ACTV v Mestre a na ostrově Lido a také na vaporetta ACTV na území Benátek. Nelze je však použít na dopravu z letiště Marco Polo (musí k nim být uhrazen příplatek ve výši € 4,00 / € 8,00). Nelze je také použít pro linky Alilaguna, speciální linky č. 16, 19 a Casino. Stejně tak není možné tyto jízdenky použít na autobusy v Mestre do oblastí spadajících do meziměstského pásma.

# 14.03.2015, 16:16.
Moje otázka se týká přístupu do Benátek trajektem z Punta Sabbioni. Cestuji autobusem s 50. studenty a chci se vyhnout dennímu poplatku ZTL. Podle mapy není Punta Sabbioni uvnitř placené zóny, ale nemám jistotu. Máte, prosím, spolehlivou odpověď? Další transfer buď linkou 22 na Fondamente Nove a dál na Murano nebo 15 přímo do Canale Grande se zdá jako dobrý nápad. Ubytováni jsme v Marghera, kam bychom se dopravili autobusem č. 6 večer. Děkuji. Zuzana.

Přesnou a spolehlivou dopověď najdete na oficiálních stránkách CT Servizi, konkrétně Gestione ZTL / ZTL Bus Turistici.

13.03.2015, 15:51.
Cestujeme do Benátek na okružní plavbu. Přijedeme se Student Agency do Mestre asi v 7:00 ráno, zastávka u vlakového nádraží. Můžete nám poradit, kterou linkou se dostaneme do přístavu v Benátkách (odkud odplouvá loď) a jaká je cena za jízdenku a kde ji lze koupit? Nebo stránky, kde najdeme jízdní řády linky? Děkujeme. Jaroslava.

Autobusy Student Agency zastavují u hlavního vlakového nádraží Mestre FS. Odtud pokračujte autobusem ACTV č. 2 za € 1,30 na Piazzale Roma. Autobusy jezdí po 5. minutách. Jízdenku koupíte v automatu, v tabáku, na stánku nebo na pokladně na nádraží. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Z Piazzale Roma můžete jít do přístavu pěšky nebo se svézt People Mover jednu zastávku na Marittima. Jízdenka stojí € 1,30.

# 13.03.2015, 11:28.
Plánujeme s dětmi (5, 7 a 15 let) jet o velikonocích s karavanem do Benátek. Prosím, nevíte o hezkém kempu v okolí Benátek? Cena nerozhoduje, spíše zda už bude zahájen provoz. Děkuji za odpověď. Martina.

V tomto případě musíte volit kempy s provozem ve Vašem termínu - Camping Fusina, Camping Venezia Village, Camping Serenissima, Camping Rialto aj. Kompletní seznam kempů v Benátkách s odkazy na oficiální stránky najdete na Camping.

# 12.03.2015, 04:03.
Marně hledám nějakou internetovou stránku, kde bych se mohl dozvědět, jak se žije v Benátkách. Jak je to tam s bydlením, s prací a podobně. Prostě jak se tam normálně žije. Neznáte nějakou tu stránku? Děkuji za informaci. Jan.

Marně hledáte proto, protože Benátky jsou hlavně turistické město. Všude se píše o Benátkách v souvislosti s cestovním ruchem. Spousta místních obyvatel se odtud v poslední době odstěhovala do Mestre nebo na ostrovy. Ti, kteří zůstali, pracují v cestovním ruchu nebo v chemickém průmyslu v Mestre. Pravděpodobnost, že z tak relativně malého počtu obyvatel někdo něco napíše, je malá. To ale neznamená, že tyto informace neexistují, jen my o nich nevíme. Určitý náznak toho, jak to vypadá z pohledu běžného obyvatele města najdete v sedmidílné sérii poznámek "Storia di vita quotidiana a Venezia nel 2015" od Sabriny Marcon.

# 10.03.2015, 23:05.
Mám takú otázočku. Ideme prvý raz do Benátok z Bratislavy. Momentálne som mimo Slovenska, tak sa nemám kde opýtať ... chceme ísť na dva týždne. Radi bysme si objednali apartmán na dva týždne, nieco lacnejšie a chceme ísť autobusom. Kedy chodia autobusy z Bratislavy do Lido di Jesolo? Chceme ísť 8.7.2015 a sme traja. Koľko by stala cesta tam a späť pre troch? Ďakujem moc. Renata.

Přímou autobusovou linku z Bratislavy do Mestre ve středu provozuje Eurobus. Jedná se o linku Košice - Řím a středeční spoj je v provozu od 2.6.2015 do 24.9.2015. Z Bratislavy AS odjíždí v 19:30 a v Mestre na Viale Stazione je následující den v 5:25. Základní jízdenka stojí € 56,00, zpáteční € 101,00. Slevy jsou pro děti do 15. let, pro studenty do 26. let a pro důchodce. Z Mestre potom musíte pokračovat autobusem ATVO č. 10 za € 4,00. Na Eurobus navazuje spoj v 6:15, v Lido di Jesolo na Autostazione je v 7:10.

# 10.03.2015, 20:40.
Velice děkuji za informace, ještě pokud můžu mít dotaz ohledně jízdenek na zmíněné vaporetto. Kde se dají koupit atd. S pozdravem Martin.

Seznam pokladen, smluvních prodejců a automatů najdete na ACTV. Konkrétně na Piazzale Roma je vlevo vedle Ponte della Constituzione pokladna ACTV, kde můžete koupit všechny typy jízdenek. Hned za ní je zastávka vaporetta Piazzale Roma Santa Chiara, kde je také pokladna a po levé straně o necelých sto metrů dál je zastávka Piazzale Roma Parisi, kde je také malá pokladna. Odtud odjíždí Vaše vaporetto č. 1.

# 09.03.2015, 18:09.
Prosím o radu, jak se dostat z náměstí Piazzale Roma do apartmánu Rezidenza Ca' Dor, Cannaregio - Salizzada del Pistor 4548. Dále, zda nemáte zkušenosti, kde se dají v okolí nakoupit potraviny. Děkuji předem. Martin.

Musíte jet vaporettem č. 1 směr San Marco a vystoupit na Ca' d' Oro. Odtud jděte po Calle Ca' d' Oro až k Str. Nuova, po které odbočte doprava směr Rialto. Po chvíli odbočte doleva do úzké uličky Calle del Duca a potom doprava na Calle del L' Oca. Dovede Vás ke Chiesa dei Santi Apostoli, před kterým se vydejte doleva a hned se ocitnete před Residenza Ca' dor. Cesta je dlouhá přibližně 300 m. Obchůdek s potravinami je např. právě na Str. Nuova, kousek za odbočkou na Calle del Duca.

# 09.03.2015, 11:01.
Chtěla jsem Vám napsat již dříve, ale bohužel jsem se k tomu nedostala. Ještě jednou moc děkujeme za rady do Benátek. Na letišti Treviso se skutečně spát dalo. Ze začátku jsme měly trochu strach, že nás někdo vyžene, ale naštěstí se tak nestalo. Rozbalily jsme si v spacáky a spaly až do rána do odletu. Mějte se krásně a díky za krásné stránky. Lenka.

Děkujeme za zprávu, jsme rádi, že vše proběhlo jak jste očekávala.

08.03.2015, 21:05.
Chcela som sa opýtať, my sa chystáme na cestu do Benátok, parkovali bysme na parkovisku San Giuliano na pevnine. Vraj celodenné parkovanie stojí iba € 1,00 na deň. Je to pravda? Z akej zastávky bysme sa dostali do Benátok na námestie Piazzale Roma a koľko by to asi stálo? Autobusy jazdia nejako pravidelne? Dostaneme sa potom večer aj naspäť? Ďakujem moc za Vašu odpoveď. Prajem pekný deň. Andrea.

Odpověď na Vaši otázku najdete v odpovědi ze dne 31.01.2015, 11:23. Aktuální ceny na San Giuliano jsou následující: do 3. hodin zdarma, 4 hodiny € 2,00, 5 hodin € 4,50, 6 hodin € 8,00 a celý den € 12,00. Z parkoviště musíte projít parkem k nadjezdu, který Vás přivede k zastávce autobusu ACTV č. 12. Jízdenka na 75 minut stojí € 1,30. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Autobus jezdí po půl hodině přibližně od 6. do půlnoci. Poslední zpět jede v 00:15. Jedná se o pracovní dny.

# 06.03.2015, 17:53.
Zítra ráno přiletíme na letiště Treviso v 7:20. A v úterý v 8:00 ráno odlétáme. Chtěla jsem Vás poprosit o radu, jak se nejlépe dostat do hotelu poblíž vlakového nádraží v Benátkách. Zda je levnější a pohodlnější jet autobusem přímo a jak ho na letišti najdeme nebo jet na nádraží Treviso nějakou linkou č. 6 a odtamtud vlakem do Benátek? Předem Vám moc děkuji a jsem vděčná za Vaši odpověď! S pozdravem a přáním pěkného víkendu Míša.

Nejlepší řešení je autobus ATVO. Bez přestupu Vás zaveze z letiště Treviso na Piazzale Roma. Odtud je to k vlakovému nádraží kousek. Zpáteční jízdenka stojí € 18,00 a koupíte ji v příletové hale na pokladně ATVO. Je otevřena od 7:30 do 22:30. Stanoviště autobusů je před halou. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Zastávka linky 6 společnosti MOM je před halou na Via Noalese. Jízdenka stojí € 1,30. Zaveze Vás na nádraží v Treviso, odtud pak můžete pokračovat vlakem Trenitalia do Benátek. Jízdenka stojí € 3,30. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

05.03.2015, 07:57.
Letím z Prahy na letiště Marco Polo a ubytování mám v Mestre v hotelu Centrale. Prosím o sdělení, jak se tam dostanu a také o možnostech na všechny druhy jízdenek pro možnost dopravy po okolí a do samotných Benátek - časové apod. Děkuji. Darina.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 15 a vystupte na Carducci / Telecom. Hotel Centrale je jen několik desítek metrů po směru jízdy autobusu na rohu náměstí po pravé straně. Jízdenka z letiště Marco Polo stojí € 6,00, zpáteční € 11,00. Standardní jízdenka na autobus v rámci Mestre a z Mestre do Benátek s platností 75 minut stojí € 1,30 (nelze použít na cestu z letiště), standardní jízdenka na vaporetto s platností 60 minut stojí € 7,00. Časové jízdenky pak vyjdou na € 20,00 (1 den), € 30,00 (2 dny), € 40,00 (3 dny) a € 60,00 (týden). Časová jízdenka platí na autobusy i vaportetta. Pro případ, že ji budete chtít využít pro cestu z a na letiště, musíte mít příplatek za € 4,00 při jedné cestě, € 8,00 při obou cestách (z letiště a na letiště). Jízdní řády a tarify najdete na výše uvedených stránkách.

# 04.03.2015, 13:12.
Chtěli bychom s dětmi jet autovlakem z Vídně do Benátek, ale nikde jsem nenašla cenu za přepravu auta (i zpáteční). Nevíte cenu nebo kde se to dá zjistit? Na stránkách ÖBB (rakouské železnice) jsem nenašla. Děkuji. Tereza.

Viz naše odpověď ze dne 31.01.2015, 18:21.

# 02.03.2015, 08:04.
Začátkem června jedeme do Lido di Jesolo na fotbalový turnaj. Rádi bychom se ve volnu podívali do blízkých Benátek. Asi nejlépe lodí (není podmínkou), ať mají děti zážitek. Můžete mi, prosím, doporučit nějakou dopravu včetně přibližných cen? Jedná se o skupinu asi 26. osob. Děti 10 let plus rodiče. Děkuji. Zdeněk.

Jednou z možností je využít kombinované dopravy nabízené společností ATVO. Na výše uvedených stránkách máte přímo odkaz na PDF soubor (Lido di Jesolo - Venezia 2015) s podrobnými informacemi, zastávkami, pokladnami atd. Tato zpáteční jízdenka Vás vyjde na € 19,50. Nejdříve pojedete autobusem a následně vaporettem na San Marco. Druhou možností je jet po vlastní ose. Nejdříve z Lido di Jesolo Autostazione autobusem ATVO č. 23 na Punta Sabbioni. Zpáteční jízdenka stojí € 5,50. Odtud pak vaporettem ACTV č. 14 nebo 15 na San Marco. Jednorázová jízdenka stojí € 7,00, celodenní € 20,00. V případě autobusu by skupinová jízdenka pro skupinu od 10 osob měla stát za osobu € 2,70 za jeden směr, € 4,95 za zpáteční. U ACTV je třeba přímo kontaktovat ACTV, víme však, že vyžadují jmenný seznam a platbu dopředu.

# 01.03.2015, 11:13.
V březnu se chystáme do Benátek a chceme si tam zakoupit 3. denní časovou jízdenku. Zajímalo by mě, zda stačí označit jízdenku pouze jednou při prvním nástupu do dopravního prostředku, nebo zda se musí označit při každém nástupu? Půjčili jsme si v knihovně průvodce, kde je právě uvedeno, že jízdenku si máme označit při každém nástupu i když jsme jí označili již při první jízdě. Jinak bychom prý platili pokutu. Předem děkuji za Vaši odpověď. Radka.

Podle toho, co uvádí dopravce ACTV při každém přestupu se označují jednorázové jízdenky. Co se pokut týče, tak tam je to na posouzení revizora. My jsme nesmyslně obdrželi na pokladně čtyři jízdenky tak, že dvě z nich platily pro všechny na cestu tam a další dvě na cestu pro všechny zpět. Samozřejmě se to nějak popletlo a nějaká jízdenka neprošla validací. Revizorka s tím po vysvětlení neměla problém. Nicméně doporučujeme se při nákupu jízdenky na toto informovat.

# 28.02.2015, 17:15.
Chci Vás poprosit o info ohledně vstupu do Baziliky S. Marco - je ještě vstup zdarma (mimo expozic uvnitř)? Slyšeli jste o Piccolo Museo A. Vivaldi, Museo del Arte Erotica a Museo delle Musica? Vyplatí se tam zajít? A popřípadě kontakt na nějaké méně navštěvované památky Benátek? Dík za info. Ivo.

Vstup do bazliky je zdarma. Má otevřeno od 9:45 do 16:45 (17:00 od března), v neděli a ve svátek od 14:00 do 17:00. Vstupné do Museo di San Marco je € 4,00, Pala d' Oro € 2,00 a Tesoro € 3,00. Piccolo Museo della Pieta Antonio Vivaldi je věnováno ústavu Ospedale della Pieta, kde byl Antonio Vivaldi učitelem hry na housle a sbormistr. Vstupné je € 3,00 a otevřeno je po domluvě. Museo del Arte Erotica nabízí obrazy, kresby, fotografie, sochy, knihy, videa atd. z uvedené oblasti z různých období. Vstupné bylo € 10,00, ale zda je ještě otevřeno nevíme. Hlavní náplní Museo della Musica je Antonio Vivaldi a historie hudebních nástrojů. Vstup je zdarma. Pokud se o tuto problematiku zajímáte, určitě se Vám vyplatí do muzeí zajít. Kontakty na muzea najdete na oficiálních stránkách města: Comune Venezia - Cultura / Mostre a Musei.

# 24.02.2015, 13:27.
Od 19.6. do 26.6.2015 letíme do Benátek na letiště Marco Polo a ubytovaní budeme v hotelu Ducale na Via Triestina 5, 30173 Favaro Veneto. Přílet v 15:15. Můžete mi napsat, jaký tam jede autobus a v kolik a jaká je to zastávka a jak se od hotelu dostaneme do Benátek a jelikož odéltáme v pátek z letiště Marco Polo v 6:45, zda nám jede autobus už takle brzy ráno nebo zda musíme jet taxíkem. Děkuji za odpověď. Petr.

Z letiště do Hotelu Ducale Vám jede autobus ACTV č. 45. Zastávka se jmenuje Triestina / Civico 15 nebo následující Piazza Pastrello. Obě jsou u hotelu. V pátek jede 16:12, 17:12, ... u hotelu bude za přibližně 10 minut. Zpět na letiště pak jede první autobus kolem 5:40, na letišti je v 5:51. Do Benátek pak jezdí autobusy ze zastávky Piazza Pastrello (na Via Triestina). Jedná se o č. 4. Jen pár metrů od Piazza Pastrello na sever na Via Altinia je zastávka autobusu č. 19, který jede také do Benátek. Měla by odtud jet i linka č. 84. V Benátkách staví na Piazzale Roma. Hotel Ducale stojí u náměstí Piazza Pastrello, na rohu Via Triestina a Via Altinia.

# 22.02.2015, 21:10.
Ráda bych cestovala vlakem z Prahy do Benátek a tam přenocovala 1 až 2 dny. Můžete mi zdělit bližší informace, případně na koho se mám obrátit? Měl by to být dárek manželovi k 50. narozeninám. Andrea.

Z Prahy můžete cestovat s jedním přestupem v Mnichově nebo ve Vídni. Přes Mnichov je to z Prahy hl. n. 5:14 rychlík EC356 Karel Čapek a z Mnichova 11:38 EC87 nebo 17:14 Ex350 Albert Einstein a z Mnichova 23:36 CNL40463 Pictor. Přes Vídeň pak z Prahy hl. n. ve 23:50 EN477 Metropol a z Vídně 6:22 EC31. Všechny tři spoje končí v Benátkách na Santa Lucia. Informace získáte a jízdenky zakoupíte v Praze na mezinárodní pokladně. Ubytování v Benátkách hledejte na Booking. Zpět pak doporučujeme jet z Benátek ve 20:57 vlakem EN236 ve 20:57 a z Vídně do Prahy 8:59 RJ72 Bedřich Smetana.

# 22.02.2015, 14:02.
Ráda bych se zeptala na výlet do Benátek. S přítelem jedeme v březnu na 4 dny a našla jsem hotel na Lido - Reiter Hotel. Na Vašich stránkách jsem našla www stránku na zakoupení jízdenek a vstupenek. Ale našla jsem jen z letiště San Marco a my letíme na Treviso. Poradíte mi, prosím, jak se dostat z Trevisa na Lido a zda jezdí doprava i ráno, protože v sobotu 14. nám letí letadlo v 7:50. Chci se také zeptat, zda mohu koupit jízdenky na všechny dopravy na tři dny již teď a vyzvednout si je až tam, zda to bude platit od toho dne vyzvednutí, nějak jsem to na jejich stránkách nepochopila. A také, zda se vyplatí koupit si i vstupy. Děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Hana.

Z letiště Treviso jeďte autobusem ATVO. Jízdenka stojí € 10,00, zpáteční € 18,00. Jízdenky je možné zakoupit i online na výše uvedených stránkách. Zaveze Vás na Piazzale Roma. První autobus na letiště v sobotu ráno jede v 5:30, na letišti je v 6:30. Vzhledem k tomu, že letiště v Treviso je malé, neměl by to být až takový problém. Na Lido se pak z Piazzale Roma dostanete vaporettem ACTV č. 1. Zpět ráno pak noční linkou N. Po půlnoci jede každou 3. a 33. minutu. Pro Vá přichází v úvahu spoje 3:33 a 4:03. Na Piazzale Roma jsou za 47 minut. Jízdenka na 3 dny stojí € 40,00 a platí na vaporetta ACTV kromě speciálních linek a autobusy ACTV v Mestre a na ostrově Lido. Neplatí od vyzvednutí, ale až od první validace. Pokud plánujete navštívit muzea a kostely obsažené v Tourist City Pass, pak se Vám to vyplatí. Přesně si vše můžete nakonfigurovat včetně dopravy a služeb na Venezia Unica.

# 20.02.2015, 12:11.
Prosím o sdělení, zda existuje nějaká cestovní kancelář, která organizuje zájezd do Benátek alespoň na 5 dní s ubytováním v pěkném hotelu v centru někde u kanálu Grande s průvodcem a programem návštěv galerií a ostatních památek. Za odpověď předem děkuje Martin.

Bohužel o tomto typu zájezdů nic nevíme. Většina cestovních kanceláří nabízí samostatné Benátky většinou na maximálně 3 dny. Pokud uvádí delší období, většinou 5 dní, pak je tam zahrnuta cesta tam na večer a cesta zpět ráno. Delší zájezdy bývají kombinované s jinými městy v Itálii. Navíc ubytování volí většinou mimo centrum, aby cena zájezdu byla co nejnižší.

# 18.02.2015, 13:04.
Prosím o radu při cestě do Benátek, přiletíme na letiště Marco Polo a hotel máme zde: Nice Venice, Calle Baglioni 1749, San Polo, Venezia, 30124. Jak se tam nejlépe dostaneme a jak je pak nejlépe cestovat po Benátkách? Lze v Benátkách nakoupit i nějaké oblečení? Manželka má narozeniny a chci jí udělat radost. Nebo lze odjet do Padovy a jak nejlépe? Moc děkuji za odpověď. Jiří.

Bez kompromisu se po Benátkách můžete pohybovat s časovou jízdenkou, která platí pro autobusy ACTV v Mestre a na Lido a samozřejmě na vaporetta ACTV v Benátkách. Časové jízdenky jsou na 1 den (€ 20,00), 2 dny (€ 30,00), 3 dny (€ 40,00) a 7 dnů (€ 60,00). Na cestu z letiště a na letiště potřebujete ještě příplatek ve výši € 8,00 (jedna cesta z letiště a jedna na letiště) autobusem č. 5. Ten Vás zaveze na Piazzale Roma. Odtud pokračujte vaporettem č. 2 po Velkém kanále směr San Marco a vystupte na San Stae. Odtud je to k Vašemu ubytování přibližně 400 m. Vydejte se vlevo kolem San Stae, přes most se dostanete na Fondamenta Mocenigo. Na druhé odbočce doleva přejděte na Calle del Forner. Přejdete dva kanály a pořád rovně dojdete na Calle del Ravano. Dojdete k Calle Corner, po které se vydáte doprava k Calle Regina. Po chvíli Vás odbočka směr S. Marco + Rialto nasměruje doleva do pasáže, kterou projdete až ke kanálu, který přejdete a dojdete k Calle del Campaniel. Odbočte doprava na Calle dei Muti S. Polo, která Vás dovede k B&B Nice Venice. Je to po levé straně, najdete podle čísla. Doporučujeme si vytisknout výřez mapy a trasu si tam zakreslit. Oblečení lze v Benátkách samozřejmě zakoupit, počítejte ale spíše s butiky se značkovým oblečením a vyššími cenami. Do Padovy se dostanete vlakem Trenitalia z nádraží Santa Lucia za € 4,05.

17.02.2015, 18:49.
Prosím, poznáte v Benátkach niekde v okolí vlakovej stanice Santa Lucia (alebo priamo v nej) serióznu úschovnu batožín? Ďakujem za odpoveď a tiež ďakujem za radu o parkování autobusu v Benátkach. Marián.

Přímo na nádraží Venezia Santa Lucia je úschovna zavazadel - Deposito bagagli. Nachází se v přízemí. Otevřeno mají denně od 6:00 do 23:00. Prvních 5 hodin stojí € 6,00, každá další hodina do 12. hodin stojí € 0,90 a od 12. hodin do uzavření € 0,40 za hodinu.

# 17.02.2015, 15:09.
24. hodinový lístok v Benátkách za € 20,00 na vaporetto platí od označenia 24 hodín alebo len jeden kalendárny den? A děti 13. ročné majú nějakú zľavu? Ďakujem za odpoveď. Jozef.

Jízdenka platí od okamžiku první validace následujících 24 hodin. Děti do 6. let cestují zdarma, starší musí cestovat za plné jízdené. Od 14. do 29. let si mohou koupit Rolling Venice Card, platnou 3 dny za € 20,00 + € 4,00 za kartu.

# 17.02.2015, 11:21.
V létě plánujeme dovolenou v Caorle a výlet do Benátek. Chtěli bychom jet lodí z Punta Sabbioni, našel jsem si online rezervaci na ACTV, jen se chci zeptat, zda je možná nějaká rodinná jízdenka, dva dospělí a dvě děti 7 let, nebo musí mít každý lístek za € 20,00? Rostislav.

O žádné takové jízdence nevíme. Do šesti let děti neplatí, od 14. si mohou zakoupit Rolling Venice, se kterou si mohou koupit s 50% slevou třídenní jízdenku. Pro Vás tedy nepoužitelné.

# 16.02.2015, 16:36.
21.3. odlétáme s Wizz Air z Prahy v 6:00 do Treviso. Potřebujeme poradit: a) jak se dostaneme z letiště do Mestre do hotelu Centrale, kde budeme ubytovaní, b) jak potom nejlépe do Benátek a zpět, c) jak na letiště Treviso 24.3. - odlet v 7:45. V současné době pracuji na itineráři, abychom v Benátkách nebloudili a stihli maximum z toho, co bychom rádi viděli. Možná bychom jeden den chtěli věnovat výletu do Verony, i tady uvítáme Vaši radu. Děkujeme a těšíme se na Vaše instrukce. Ivan.

Odpověďi na všechny Vaše otázky najdete v odpovědi ze dne 03.09.2014, 13:56. a 05.11.2014, 17:49. Do Benátek a zpět pak cestujte z Mestre FS (kam je cesta od Hotelu Centrale popsaná v odkazovaných odpovědích) autobusem č. 2, který Vás zaveze na Piazzale Roma.

# 13.02.2015, 14:17.
Ako sa najlahšie dostaneme z Trevisa na Lido, zastávku Piazzale Santa Maria Elisabetta? Spät nám letí lietadlo v utorok v 7:50, čím tam budeme najrýchlejšie takto skoro ráno? Ďakujem za odpoveď. Eva.

Jeďte autobusem ATVO do Benátek na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 10,00, zpáteční € 18,00. Zpáteční jízdenka má platnost 10 dnů. Z Piazzale Roma jeďte vaporettem č. 1, 5.1, 5.2 nebo 6 na Lido. Zastavuje na Lido S.M.E. Jízdenka stojí € 7,00. Zpět pak jeďte nočním vaporettem N. Z Lido S.M.E. jede po půlnoci každou 3. a 33. minutu. Na Piazzale Roma je za 47 minut. Poslední jede ve 4:03 a na Piazzale Roma je ve 4:50. Z Piazzale Roma jede autobus ATVO v 5:30, na letišti je v 6:30. Z Piazzale Roma můžete jet také taxi, které Vás vyjde na € 76,00.

# 11.02.2015, 11:47.
Chtěla bych se zeptat, jak se dá z Benátek dostat do Padovy vlakem. Pak jak se nejlépe dají koupit lístky do La Cappella degli Scrovegni a poslední otázka - jsou nějaká omezení co se týká např. dopravy 1.5.2015? Jsou v tento den i nějaké oslavy? Děkuji. Eva.

1.5.2015 jezdí vlaky Trenitalia z Venezia Santa Lucia do Padovy standardně, několik do hodiny. Cesta vlakem Frecciabianca trvá 26 minut a stojí € 9,00 oproti standardním € 15,00, protože je tam zřejmě nějaká akční sleva. Regionálním vlakem se tam dostanete samozřejmě o něco levněji - € 4,50. Do La Cappella degli Scrovegni je nutná rezervace. Nákup provedete na výše uvedených stránkách. 1.5.2015 by mělo být standardně otevřeno.

# 10.02.2015, 20:18.
Mám jet do Benátek se skupinou - přibližně 30. osob - chci se zeptat, jak je možné se dostat do Benátek MHD (Mestre, Spinea) - myslím tím autobus. Kde koupím lístky a zda je nutné si lístky rezervovat předem - nebo je běžné koupit 30 lístků? Prosím, sdělte mi i cenu zpáteční, platnost a kolik zastávek asi pojedeme a kde to zastavuje v Benátkách. Dostala se mi taková informace, že jízdenka za € 20,00 je platná na tyto autobusy i pak dále na lodní dopravu ACTV po dobu jednoho dne. Už mi z toho brní hlava, tak ani nevím, co potřebuji ještě vědět. Ale, pokud mi odpovíte na výše uvedené otázky, mohlo by to stačit.

Ze Spinea, Piazza Marconi (konečná), jezdí autobus ACTV č. 6 a také linka 7, 7D (Spinea projíždějí). Zaveze Vás do Benátek až na Piazzale Roma (konečná). Spinea je v meziměstském pásmu, spadá do 3. pásma. Jízdenka stojí € 2,50. Na cestu zpět musíte použít novou jízdenku, o zpáteční nevíme. Vyplatí se Vám zakoupit 6x Carnet 10 Corse Automobilistico za 6x € 21,00 nebo kombinaci těchto bločků a jednotlivých jízdenek podle přesného počtu osob. Není to zase tolik jízdenek, rezervace není nutná. Jízdenky zakoupíte na pokladnách Venezia Unica v Mestre na Via Verdi nebo na vlakovém nádraží. Můžete je také zakoupit u autorizovaných prodejců - stánky, tabáky, bary, … nebo v automatech. Na Piazza Marconi je tabák, kde jízdenky také zakoupíte. Těch tabáků je po Spinea spousta. Celodenní jízdenka Biglietto Turistico a Tempo 1 Giorno stojí € 20,00 a platí jak na autobusy v Mestre (1. pásmo) a Lido, tak na vaporetta. Tady doporučujeme nákup na pokladně Venezia Unica. Jízdní řády a ceník najdete na výše uvedených stránkách. Pro případnou slevu pro skupinu a hromadou jízdenku kontaktujte společnost Ve.La S.p.a..