BENÁTKY 2016 / 4

Benátky v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2016 / 4

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2016. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete čtvrtou část, ta první je na stránce Benátky 2016.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 12.07.2016, 15:02.
Chystám se na čtyři dny do Benátek. Přílet a odlet mám z letiště Marco Polo. Rád bych navštívil dvakrát ostrov Lido kvůli koupání, Murano, Burano a využil alespoň jednou dopravu po kanále. Dále bych chtěl navštívit hlavní památky. Ubytování máme ve čtvrti Zelarino. Existuje nějaká slevová karta, na kterou bych to mohl vše uplatnit? Děkuji. Tomáš.

Potřebujete kartu Venezia Unica, na kterou si nakonfigurujete dopravu, vstupy a služby v požadovaném rozsahu dle Vašeho itineráře.

# 11.07.2016, 22:49.
Plánujeme dvoudenní výlet pro dvě osoby do Benátek a ráda bych se zeptala na parkování v Green Park. Nechceme parkovat přímo v Benátkách - jednak z cenových důvodů a také kvůli nutnosti nechat odemčené auto. Je možné zakoupit lístek do Green Park online a případně na jaké adrese? Jakým autobusem se potom dostaneme do Benátek? Děkuji za pomoc. Renáta.

O možnosti nákupu parkovacího lístku na Green Park online nevíme a s největší pravděpodobností tato možnost neexistuje. Do Benátek se dostanete prakticky všemi autobusy, které na zastávce u Green Park zastavují. Jedná se o téměř 30 linek. Např. 2, 4, 6.

# 11.07.2016, 22:48.
Prosím o radu. Chystáme se příští týden do Benátek autem na tři dny. Budeme bydlet v hotelu Scandinavia Venice, Campo S. Maria Formosa, 5240 Castello. Můžete mi prosím poradit, kde nejlépe nechat auto a jak se k hotelu nejlépe dostat? Moc děkuji za odpověď. Daniela.

Zaparkujte na Tronchetto. Parkování na 24 hodin tam stojí € 21,00. Odtud pokračujte vaporettem ACTV č. 2 a vystupte na Rialto. Jízdenka stojí € 7,50. Ze zastávky jděte k mostu a za ním pokračujte po Calle del Fontego. Ulice se stočí doprava od kanálu a dovede Vás na náměstíčko Campo S. Bartolomia. To přejděte na druhou stranu a vydejte se do pasáže, kam směřuje směrovka Per S. Marco. Sotoportego de la Bissa Vás dovede až ke kanálu Rio de la Fava. Přejděte na druhou stranu a po Calle Sant' Antonio a následně Salizada San Lio dojdete k Ristorante Sabrina (po levé straně). Za restaurací odbočte doleva na Calle del Paradiso, která Vás dovede ke kanálu Rio del Mondo Novo. Přejděte na druhou stranu a podél něj dojděte k další uličce vlevo. Po ní dojdete na náměstí Campo Santa Maria Formosa. Hotel Scandinavia je přibližně uprostřed naproti. Je třeba si vytisknout mapku a trasu si do ní zakreslit.

# 11.07.2016, 00:00.
Chtěla bych se zeptat na cestu ze slovinského Bledu do Benátek a ten samý den zpět do Slovinska do Koperu. Budu mít dálniční známku ve Slovinsku, chci ušetřit na mýtném v Itálii. Budu platit mýtné za silnice Typu SS, SR? Děkuji. Michaela.

Jeďte trasu Bled - Ljubljana - Postojna - Gorizia. Z italské dálnice sjeďte na Gradisca d' Isonzo. Na kruhovém objezdu sjeďte na Manfalcone. Jeďte po SR305. Dovede Vás ke kruhovému objezdu, kde sjeďte směr Cervignano / Grado / Venezia / Udine. SR351 Vás dovede do Cervignano, odkud pokračujte do Benátek po SS14. Zpět pojedete opět po SS14 a na dálnici se můžete připojit už za Manfalcone na Manfalcone Est. Odtud se už dálnice neplatí, v Trieste pak plynule navážete na dálnici do Koperu. V Itálii se na silnicích SS, SP, SR apod. mýtné neplatí. Platí se na autostrádě A.

# 10.07.2016, 19:57.
Chtěla bych se zeptat, jak se dostaneme z hotelu Palladio ve městě Malcontenta do Benátek. Bylo nám řečeno v pokynech, že je možno jet zdarma od hotelu autobusem k vlakovému nádraží. Je toto možné? Jak se dostaneme vlakem? Kolik to stojí? Popřípadě jak a do kolika hodin vlaky jezdí tam i zpět, včetně autobusu? Děkuji za odpověď. Martina.

O tom, že by byl autobus zdarma nevíme. Přímo před Hotelem Palladio je zastávka autobusů ACTV Via Malcontenta / Chiesa. V opačném směru je o několik desítek metrů dál doprava (při východu z hotelu). Přímo do Benátek jezdí autobus č. 56 ze zastávky kousek od hotelu, z Benátek potom přijedete přímo před hotel. Jízdenka stojí € 1,50. Pokud budete využívat nějakou časovou jízdenku, můžete použít i tuto jízdenku. Přes vlakové nádraží a následně vlakem nemá smysl jezdit, když jede od hotelu přímý autobus. Nicméně tento autobus jezdí jen v pracovní dny přibližně od 5:00 do 8:00 a zpět z Benátek od 12:00 do 17:30. Mimo tuto dobu můžete dopravu kombinovat autobusy č. 10 na Vempa a odtud autobusem č. 2 do Benátek. Jízdenka je přestupní. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 09.07.2016, 19:02.
Rád bych se zeptal, zda má zastávku na ulici Corso de Popolo také ATVO při cestě z Marco Polo, případně zda se zde dá nastoupit i cestu zpět na letiště. Tomáš.

Linka ATVO 35B mezi letištěm Marco Polo a Mestre FS má zastávku i u Banky BNL na Corso del Popolo. Zastávky jsou následující: Aeroporto Marco Polo, Tessera, Campalto, Parco San Giuliano, Mestre / Via Forte Marghera, Mestre / Tribunale, Mestre / Corso del Popolo - Banca BNL, Mestre / Stazione FS. Zastávky jsou v obou směrech.

# 08.07.2016, 09:21.
Chceme jet s rodinou na konci července na výlet do Benátek autem, proto se chci zeptat, jaká je cena parkování přímo v Benátkách. Dle Vašich odpovědí je lepší zaparkovat přímo na Tronchetto a ne v San Giuliano a cestovat potom autobusem. Také se chci zeptat na cenu vaporetta pro dospělé a děti, zda platí i dítě do 5. let a kde se dají koupit jízdenky. Děkuji. Evžen.

Parkování na Tronchetto stojí € 21,00 na den, parkování na San Giuliano stojí € 12,00 na den. Jízdenka na autobus stojí € 1,50, jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Děti do šesti let cestují zdarma. Jízdenky zakoupíte přímo na pokladně v Tronchetto nebo u nástupišť na vaporetta. V případě parkování na San Giuliano Vás tedy přijde jízdné na € 6,00 za dva dospělé. Cena je tedy € 18,00. Pokud budete mít ještě jedno starší dítě, zaplatíte už € 21,00, což se rovná 24. hodinám na Tronchetto. Navíc ztratíte i nějaký čas a budete více cestovat.

# 07.07.2016, 11:23.
Plánuji cestu do Benátek a zaujala mě karta Venezia Unica ve verzi Junior za € 29,00, ve které je i karta na dopravu. Chtěl bych se zeptat, zda se na tuto kartu dostanu z a na letiště Marco Polo a na a z pláže na Lido? Současně pokud si kartu objednám přes internet, mohu si ji vyzvednout na letišti? Děkuji za odpověď. Tomáš.

Venezia Unica je prázdná karta, na kterou si nahráváte dopravu, vstupy a služby. Ve Vámi uváděném případě se jedná o zvýhodněný nakonfigurovaný balíček, který obsahuje Rolling Venice Discount Card, 3. denní časovou jízdenku pro mladé od 6. do 29. let a 24. hodinový přístup na Wifi. Časová jízdenka neobsahuje dopravu z letiště a na letiště, obsahuje dopravu ACTV vaporettem mezi Benátkami a ostrovem Lido. Vy potřebujete ACTV 3-day Ticket + Airport Transfer Bus (Return Ticket) + Rolling Venice. Cena je € 40,00. Pokud nebudete mít na hotelu wifi, můžete si tam přidat i wifi od € 5,00. Kartu si po objednání přes internet můžete vyzvednout na letišti na pokladně Venezia Unica nebo v automatu na základě PNR kódu.

# 07.07.2016, 09:47.
Moc děkujeme za vaše odpovědi. Parkovat budeme asi až na Tronchetto. Myslím, že tam parkovné na den stojí € 20,00? Původně jsem myslela, že bychom se odtud přiblížili vaporettem do centra, prošli si ho pěšky a potom se pěšky dostali na zastávku, odkud by nás vyporetto provezlo ostrovy Torcello a Burano a zpět. Potom zase vaporettem k autu. Ale nevím, zda je to časově v jednom dni možné. Uvažuji také - protože se do Benátek podívám brzy pracovně znovu - že bychom pouze objeli ty dva ostrovy. A ještě bych měla dotaz na to, od jakého věku děti platí jízdenku. Máme děti ve věku 6 a 4 roky. Děkuji moc! Pěkné léto. Helena.

24 hodin parkování na Tronchetto stojí € 21,00. Časově Váš program v jednom dni je možné zvládnout, pokud se ostrovům i samotným Benátkám budete věnovat zběžně, tj. spíše procházkami než návštěvou skláren, muzeí apod. Děti platí od 6. let.

# 06.07.2016, 12:53.
Chtěl bych Vás požádat o doporučení cesty z Bibione do Benátek buď autem nebo autobusem pro dva dospělé a dvě děti ve věku 3 a 16 let. Je výhodnější jet do Punta Sabbioni a potom vaporettem, nebo jet až na Tronchetto a potom vaporettem? Jakou linkou autobusu a číslem vaporetta jet a kolik stojí jízdné? Děkuji. Lukáš. P.S.: Skvělé stránky se spoustou užitečných informací.

Viz naše odpověď ze dne 28.05.2015, 14:50.

# 05.07.2016, 22:23.
Mám na Vás prosbu. Jak se nejlevněji dostanu z letiště Treviso na nádraží Venezia Santa Lucia v Benátkách a jak se naopak dostanu z nádraží Venezia Santa Lucia na letiště Marco Polo? Děkuji mohokrát za odpověď. Marek.

Nejlevnější cesta je následující: z letiště Treviso jeďte autobusem MOM č. 6 na Treviso Centrale za € 1,30 (zavazadlo větší než 20x30x25 cm stojí € 2,20, v případě že kupujete jízdenku až u řidiče, stojí € 2,50) a odtud vlakem Trenitalia na Santa Lucia za € 3,35. Zpět potom přejděte na Piazzale Roma a odtud autobusem ACTV č. 5 na letiště Marco Polo za € 8,00.

# 05.07.2016, 10:46.
Moc děkuji za informace. Mám poslední dvě otázky. Dají se jízdenky na loď z Camping Fusina do Benátek a zpět kupovat až na místě nebo je potřeba je rezervovat dopředu? Také jsem se chtěla ještě zeptat, zda ta jízdenka za € 8,00, o které jste mi psal, platí na celou cestu a musí se jen víckrát validovat nebo potřebujeme více jízdenek? Moc děkuji. Veronika.

Jízdenky můžete zakoupit až na místě, na letišti Marco Polo na pokladně Venezia Unica nebo v automatu. Jízdenka ACTV z letiště Marco Polo za € 8,00 je přestupní jednosměrná a její platnost je 75 minut. Pokud si zakoupíte zpáteční jízdenku za € 15,00, to samé platí pro cestu zpět, jako byste měla dvě jízdenky. Jízdenky ACTV musíte validovat před každou změnou dopravního prostředku. Pokud budete cestovat během pobytu často, je možné že se Vám vyplatí některá z časových jízdenek na 1, 2, 3 nebo 7 dnů. Jejich cena je € 20,00, € 30,00, € 40,00 nebo € 60,00. K této jízdence je pak možné zakoupit doplatek na cestu z letiště / na letiště za € 6,00 pro jeden směr. V tomto případě je třeba cestu z letiště / na letiště absolvovat v době platnosti časové jízdenky.

# 05.07.2016, 00:27.
Oceňuji vaše kompletní informace. Rádi bychom na naší dovolené navštívili Benátky. Jsme rodina se dvěma malými dětmi. Budeme tam autem. Přijedeme ze směru z Mestre. Rádi bychom navštívili ostrovy Burano a Torcello. Jakou dopravu a v jakých cenách byste doporučili, prosím? Jaké jsou orientačně vzdálenosti mezi památkami, když půjdeme nějakou část pěšky? Děkuji. Helena.

Záleží na tom, kde budete parkovat. Pokud ještě v Mestre, potřebujete jízdenku ACTV na autobus za € 1,50. Jízdenka na vaporetto ACTV stojí € 7,50, je přestupní, platí pro jeden směr a po dobu maximálně 75 minut. Pokud pojedete vaporettem více jak dvakrát, vyplatí se Vám časová jízdenka na 24 hodin za € 20,00. Tuto jízdenku můžete použít i na autobusy. Z Piazzale Roma na Murano můžete jet vaporettem č. 3, z Murano na Burano vaporettem č. 12 a stejným vaporettem i z Burano na Torcello. Zpět můžete jet č. 12 až na Fondamente Nove. Odtud vaporetty na Piazza San Marco nebo Piazzale Roma. Z Fondamente Nove na Piazza San Marco je to pěšky přibližně 1,5 km. Z Piazzale Roma na Piazza San Marco přibližně 2 až 3 km podle cesty.

# 02.07.2016, 20:44.
V pondělí dorazím autem na Tronchetto a mám v plánu jet trajektem na Lido, kde máme hotel. Je nějaká možnost koupit lístek na trajekt předem a úspěšněji? Podobně jsme jeli asi před třemi lety a cena za trajekt nebyla vůbec odhadnutelná. A druhý dotaz. Je možné koupit nějakou časovou jízdenku na vaporetto? Budeme v Benátkách až do soboty, tedy šest dní. Děkuji za odpověď. Jan.

Cena za trajekt je přesně daná podle ceníku ACTV - Ferry Boat. Linka č. 17 z Tronchetto na Lido stojí od € 13,00 a odvíjí se podle délky automobilu. Ceny jsou € 13,00 (do 4,00 m), € 21,00 (do 4,50 m) a € 26,00 (nad 4,50 m). Trajekt si můžete zarezervovat přes výše uvedené stránky. Časové jízdenky na vaporetta jsou standardně v ceníku na výše uvedených stránkách. Jsou na 1, 2, 3 a 7 dnů. Stojí € 20,00, € 30,00, € 40,00 a € 60,00. Můžete je použít jak na vaporetta ACTV, tak i na autobusy v Mestre a na ostrově Lido. Neplatí na vaporetta 16, 19 a Casino a také samozřejmě na linky Alilaguna nebo autobusy ATVO apod.

# 02.07.2016, 19:45.
Chtěl bych se zeptat na cenu jednodenního výletu z Puly do Benátek. Na internetu jsem několik inzerátů našel, ale příjde mi to všechno přehnaně drahé. Kdybyste měli nějaké informace, moc by mi to pomohlo. Jednalo by se o dva dospělé a jedno dítě ve věku 8 let. Předem děkuji za odpověď. Milan.

Výlet je skutečně tak drahý. Je to dané cenou trajektu, protože přímá trasa z Puly do Benátek je 140 km. Trajekt však ještě objíždí pobřeží Istrie - Rovinj, Poreč, Umag. Trasa se tak natáhne přibližně na 170 km, celkem tedy za obě cesty 340 km, což už něco stojí. Ceníky najdete na Trajekty - Croatia. V ceně jsou už různé taxy za každou osobu a směr. Zkuste si spočítat cenu pro různé termíny.

# 02.07.2016, 08:45.
Děkuji vám za informace. Mám ještě několik dotazů. Zpáteční jízdenka je pro cestu z letiště a na letiště? Letíme ze stejného letiště. Dá se koupit zpáteční jízdenka s tím, že ji použijeme pro obě cesty? Dále potom, zda Piazzale Roma je konečná stanice. V Benátkách to neznáme, tak abychom si nezajeli. Z ubytování na neplacenou pláž na Lido se dá dojít pěšky, nebo raději autobusem? Je na ostrově Lido úschovna zavazadel? Kolik stojí v průměru plavba na gondole a platí každá osoba zvlášť? Moc děkuji. Hana.

Zpáteční jízdenka je pro jednu cestu z letiště a jednu cestu na letiště. Použijete ji tedy pro obě cesty. Piazzale Roma je konečná stanice, dál už se v Benátkách dá jen plavit vaporettem. K plážím od ubytování je to 500 m. Volná pláž je vlevo - Aurora, další kilometr. Doporučujeme přejet autobusem. O úschovně zavazadel nevíme. Gondola pro šest osob má jednotnou cenu za gondolu. Ceny gondol najdete v odpovědi ze dne 24.06.2015, 20:10. Pokud pojedete individuálně, můžete jet sdílenou gondolou - viz Get Your Guide.

# 01.07.2016, 23:15.
Mnohokrát děkuji za informace. Chtěla bych se ještě zeptat na některé věci. Jakou dopravu je nejlepší zvolit z letiště Marco Polo International do Camping Fusina? Nejsem si jistá, zda bychom trefili pěšky k lodi, i když mapy ukazují, že docházková vzdálenost je 15 minut. Nevíte o dalších alternativách? Mnohokrát děkuji. Veronika.

Lodí by to trvalo moc dlouho a bylo by to jedno z nejdražších řešení. Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 15 na Mestre FS, odtud přejděte podchodem na Via Ulloa, která Vás dovede na Piazzalle Giovannaci. Odtud jezdí autobus č. 16 k Camping Fusina. Jízdenka z letiště stojí € 8,00. Musíte ji validovat při každé změně dopravního prostředku.

# 01.07.2016, 17:16.
Pane Řehůřku, moc děkuji za odpověď a velice obdivuji vaše znalosti. Teď jsem se díval do mapy a asi máte pravdu. Asi to opravdu bylo nákupní centrum Panorama. Podle Vaší rady bych musel jednou přestupovat. Chci se zeptat, zda nemáte nějakou radu, kde by se dalo nechat na nějakém parkovišti auto a potom nějakou přímou linkou jet z Mestre do Benátek. Přeci jen se domluvím pouze česky a manželka ještě rusky a když se chceme někoho na něco zeptat, tak máme problém. Ještě jednou velice děkuji. Josef.

Bezplatná parkoviště najdete na ACTV - Servizi di Mobilita / Parcheggi Mestre / Parcheggi Scambiatori. Na mapě těchto parkovišť máte uvedené i linky směřující přímo do Benátek. Pokud vám nevadí poplatek za parkování a nechctete parkovat na Tronchetto, které doporučujeme jako jednu z nejlepších možností - denní parkování stojí € 21,00, zaparkujte na Green Park za € 5,00 na den. Toto parkoviště je těsně před nájezdem na most vedoucí do Benátek, na Via dei Petroli. Kousek od parkoviště je zastávka autobusů směřujících do Benátek.

# 01.07.2016, 00:01.
Chtěla bych se zeptat, kde se dá v Benátkách nebo jejich okolí koupat? Jedu na pár dní do kempu Fusina v Malcontenta a ráda bych zašla na nějakou pláž nebo jakékoliv jiné místo toho druhu. Děkuji Vám za odpověď a pomoc. Alena.

Nejbližší vhodné místo na koupání s plážemi je na ostrově Lido. Na pevnině jsou potom pláže na jihu v Chioggia - Sottomarina a na severu v Cavalino - Treporti.

# 30.06.2016, 23:54.
Jedeme s kamarádkou na pět nocí poprvé do Benátek. Jsme ubytované v kempu Fusina v Malcontenta, přibližně 30 km od města a potřebovaly bychom poradit s cestováním. Jak je nejlepší se odtamtud do Benátek dostat? Je výhodné kupovat lístky až tam? Budeme rády za jakékoli tipy a rady týkající se dopravy. Děkuji moc za odpověď. Veronika.

Z Fusina jezdí přímá lodní linka do Benátek - viz Terminal Fusina. Na každodenní cestování je to však drahá doprava, která není začleněna v systému benátské dopravy, takže není možné používat běžné jednorázové nebo časové jízdenky. Jednosměrná jízdenka stojí € 8,00, zpáteční jízdenka stojí € 13,00. Nicméně je možné zakoupit integrovanou jízdenku na tuto linku včetně benátské dopravy za € 26,00 na 24 hodin a € 58,00 na 72 hodin. Pokud byste chtěli cestovat na standardní jízdenky, tedy časové na 24 hodin za € 20,00, na 48 hodin za € 30,00, na 72 hodin za € 40,00 a týdenní za € 60,00, je možné jet autobusem č. 16 na Piazza Sant' Antonio a odtud autobusem č. 6 do Benátek na Piazzale Roma. Jednorázová jízdenka stojí € 1,50. Pokud je Vám do 26. let, můžete si zakoupit Rolling Venice Card za € 6,00 a na základě této třídenní jízdenku za € 22,00. Jízdenky je možné zakoupit na Terminal Fusina nebo online na Venezia Unica.

# 30.06.2016, 20:47.
Když se dívám na mapu, tak mi přijde, že by šlo se dostat z Chioggia do Benátek tím úzkým pruhem, který je vidět na podrobné mapě. Nemáte náhodou zkušenost? Děkuji moc! Luboš.

Není to souvislý pruh, jsou to ostrovy. Z Chioggia na Pellestrina se autem nedostanete, nebo spíše o takové možnosti nevíme. Trajekty jezdí z Tronchetto na Lido a z Lido na Pellestrina. Pokud chcete jet autem do Benátek, je tedy jediná možnost po zmiňované silnici SS309.

# 30.06.2016, 19:49.
Mám dotaz. Přiletíme na letiště Treviso a první noc budeme na ostrově Lido. Tam budeme ubytovaní ve Villa Parco. Jak se dostaneme na ubytování a poté do Benátek na další ubytování v Residenza Universitaria Gesuiti? Další dotaz. Kde je na ostrově Lido pláž poblíž ubytování a aby tam nebylo draho. Děkuji. Hana.

Z letiště Treviso jeďte do Benátek na Piazzale Roma autobusem ATVO za € 12,00. Zpáteční jízdenka stojí € 22,00. Odtud pokračujte vaporettem ACTV č. 1 na Lido. Potom pokračujte autobusem A, B nebo C. vystupte na Via Sandro Gallo / Incr. Via Bembo. Jděte ve směru jízdy autobusu, přejděte přes kanál a za ním odbočte doprava a jděte potom šikmo doleva po Via Rodi. Villa Parco je na konci ulice vlevo. Do Benátek se dostanete stejnou cestou v opačném sledu. Z Lido S.M.E. jeďte vaporettem č. 5.1 a vystupte na Fondamente Nove. Odtud jděte po Fontamente Nove ve směru jízdy vaporetta. Přejdete přes kanál k dalšímu stanovišti vaporetta a za ním se vydáte doleva na Salizada dei Spechieri. Po levé straně je Residenza Universitaria Gesuiti. Je třeba si udělat itinerář a na pobyt si zakoupit jednotlivé nebo časové jízdenky na autobusy a vaporetta.

# 30.06.2016, 19:19.
Kdysi jsem jel pravděpodobně podle Vašich rad z Mestre autobusem do Benátek. Vím, že jsem tehdy parkoval v nějaké nákupní zóně a myslím, že autobusová linka končila přímo na Pizzale Roma. Prosím o radu, kde v Mestre zaparkovat a kterou linkou autobusu jet. Děkuji. Josef.

Pravděpodobně jste parkoval u centra Panorama, odkud jezdí T2 na Mestre Centro, kde musíte přestoupit na tramvaj T1 do Benátek. Jízdenka stojí € 1,50. Centrum Panorama provozovalo také autobusové spojení s Benátkami. Cesta do Benátek musela být absolvovaná s účtenkou z některého obchodu nákupního centra.

# 29.06.2016, 17:47.
Od 9. do 19.7.2016 se s rodiči chystáme na dovolenou do Benátek a Vaše stránka mi velmi pomohla se lépe zorientovat. Chtěla bych Vás poprosit o zodpovězení řady dalších otázek, abych předešla případným problémům na místě. Hlavně když se domluvím anglicky jen na základní úrovni a například s revizorem by to nemuselo stačit. Přilétáme z Prahy na letiště Marco Polo. Budeme bydlet na ulici Via Lago del Mis v Miře, což je blízko autobusové zastávky Bivio Malcontenta nebo Chiesa, odkud budeme vyjíždět do ostrovní části Benátek a na okolní ostrovy - Burano, Murano, Torcello a Lido. 1. Spadají zastávky Malcontenta a Chiesa ještě do centra, kde platí vícedenní jízdenky, nebo už jde o meziměstskou dopravu? Pokud jde o meziměstskou dopravu, jaké jsou ceny jízdného, kde se dají zakoupit a jak to nejlépe nakombinovat, abychom mohli využít vícedenní jízdenky? U nás jde dokoupit jen chybějící zónu či zastávky. Šlo by to případně i tam? Kolik by stála doprava z letiště Marco Polo na zastávku Malcontenta? Platí se v autobusech něco za kufr? 2. Přes ACTV jsem si našla spoj z letiště: autobus 4A z Aeroporto Marco Polo do Mestre FS - Favretti, přejít na zastávku Vempa 1 Urbano, odkud jede 80E na Bivio Malcontenta. Na stránkách ACTV jsem si našla jednotlivé spoje a jejich jízdní řády městské sítě a příměstských linek. Našla jsem v městské síti autobusy 4 a 4L, v příměstské 4E a 4D, ale nikde 4A. Stejně tak mají jet podle Mapy Google ze zastávky Malcontenta autobusy 54RE, 58RE - schované pod 58R, 67RE - schované pod 67R a 80E - schované pod 80, ale 54RE jsem nenašla mezi městskými a příměstskými spoji. Je v tom nějaká logika kdy k číslu spoje přidávají další písmena? 3. Když si pořídím kartu Rolling Venice Card, na kterou je sleva na dopravu - 3 dny za € 22,00, mohu si tuto dopravu koupit 3x, aby mi platila na 9 dní nebo ta nabídka platí jen jednou? A jde si to koupit najednou 3x nebo vždy až po třech dnech? Moc děkuji. Petra.

Zastávka Bivio Malcontenta je určitě meziměstská, zastávka Chiesa by měla být městská. Ověřte si to ale raději přímo u ACTV. Cena jízdného z Bivio Malcontenta je € 2,20 do Mestre a € 2,80 do Benátek. Jízdenky se dají koupit na pokladnách Venezia Unica, v automatech (je jich jen několik), v tabácích, ve stáncích a barech. Seznam prodejců najdete na výše uvedených stránkách. V autobuse u řidiče zaplatíte v obou případech € 4,50. Za nadlimitní zavazadla se platí € 1,30 (nad 120 cm - součet tří stran). S informací o kombinovaných jízdenkách s časovými jsme nikde neslyšeli. Časové jízdenky na 1, 2, 3 a 7 dní, které platí v Benátkách na autobusy a vaporetta jsou turistické. O časových jízdenkách meziměstských víme jen o měsíčních a ročních. Existují bločky jízdenek po 10 ks za výhodněnou cenu - € 19,00 resp. € 24,00 (výše uvedené případy). Z letiště Marco Polo potřebujete jízdenku za € 8,00 do Mestre nebo do Benátek a do Bivio Malcontenta již výše zmíněnou jízdenku. Z letiště na Marco Polo se dostanete na Mestre FS autobusem č. 15, autobus 80E je v pořádku. Můžete jet také autobusem č. 5 do Benátek a odtud výše zmiňovaným autobusem 80E. Na Google Maps zastávky často nesedí. Linky se často mění a tam kde je uvedená zastávka, už být nemusí. Aktuální spoje jsou na výše uvedených stránkách. Označování linek logiku má. E jsou linky meziměstské - Extraurbano, ostatní písmena většinou znamenají rozlišení směru, zkrácení linky apod. Třídenní jízdenku pro mladé lze zakoupit na Venezia Unica jen v kombinaci s Roling Venice Card, více jízdenek na jednu kartu nelze. Z principu by to však mělo jít na pokladně Venezia Unica, kde předložíte Roling Venice Card, na zakládě které by Vám zvýhodněnou jízdenku prodat měli za € 22,00. Na jednu kartu můžete v jedné chvíli použít jen jednu třídenní jízdenku. Doporučujeme to řešit na místě na pokladně. My s tím zkušenosti nemáme.

# 29.06.2016, 10:52.
Jedeme do Benátek od 10. do 12.7. Je to tedy i neděle. A já bych se ráda zeptala, zda je vše v neděli v Benátkách otevřené. A další otázka je, kde je nejvýhodnější zaparkovat, aby to nebylo zas tak moc drahé a jaké jsou tedy ceny parkovišť a jak se potom dostaneme do hotelu Corte Loredan tou nejméně komplikovanou cestou. Děkuji moc za odpověď. Hezký den. Annemarie.

Otevírací doby si dohledejte podle Vašeho itineráře na Turismo Venezia - Venezia / Itinerari / Arte & Cultura, jízdní řády na ACTV. Důležitá muzea a památky mají otevřeno, stejně ta jezdí nejdůležitější spoje. Benátky žijí z turismu, není možné aby tam byla neděle zrušena. Parkování doporučujeme na Tronchetto, kde za celodenní parkování zaplatíte € 21,00. Pokud chcete ušetřit, musíte zaparkovat mimo Benátky, tzn. např. v Mestre. Je to spojeno s náklady na dopravu, které musíte připočítat k parkovnému. Parkovací možnosti najdete na výše uvedených stránkách ACTV - Parcheggi Mestre. Dá se zaparkovat i před vjezdem na most vedoucí do Benátek - Green Park. Celodenní parkování tam stojí € 5,00. Je to ale otevřené parkoviště. Viz naše odpověď ze dne 08.06.2016, 16:26. Z Piazzale Roma se k hotelu Corte Loredan dostanete vaporettem č. 1 na S. Marcuola / Casino. Odtud jděte do vnitrozemí po Salita Fontego. Na křižovatce odbočte doleva na Rio Terra Dietro la Chiesa a následně doprava do druhé ulice Rio Tera del Cristo. Dovede Vás k Rio Tera S. Leonardo, po které odbočte doprava a po chvíli naváže na Rio Tera Farsetti. Tato ulice Vás dovede ke kanálu, před kterým odbočte doprava na Corte Loredana. Dovede Vás k hotelu. Je třeba si vytisknout mapu a do té si cestu zakreslit.

# 29.06.2016, 10:50.
Právě jsem se vrátil z Benátek a moc Vám děkuji za informace ohledně parkování na Green Park a následné dopravy do města. Vše vyšlo jak mělo, jen po cestě zpět na parkoviště se musí zazvonit na řidiče autobusu, aby na první zastávce zastavil. Zřejmě je to zastávka na znamení. Parkování stojí € 4,50 a je to platba za den, ne za 24 hodin. To znamená, že přijedete v pátek večer a odjedete v neděli ráno a platíte za tři dny, ale vzhedem k ceně je tato možnost parkování a následné dopravy do města naprosto ideální, mohu jen doporučit. Ještě jednou mnohokrát děkuji. Přeji hezký den. René.

Děkujeme za cenné informace.

# 29.06.2016, 00:02.
Mám ještě jeden dotaz. 6.7. budeme spát v Chioggia a chtěl bych doporučit jak a za kolik jet do Benátek autem. Děkuji moc. Luboš.

Po silnici SS309 bez poplatku. Doporučujeme zaparkovat na Tronchetto. Cena je € 21,00 za den. Podívejte se na náš článek Na skok do Benátek.

# 28.06.2016, 15:49.
Ještě jsem se ve svém předchozím dotazu zapomněla zeptat, kde by byla možná úschova zavazadel co nejblíže nádraží Tronchetto a kolik je přibližně cena. Moc Vám děkuji. Kristýna.

O úschovnách zavazadel se dočtete v odpovědi ze dne 21.03.2016, 20:54. Pro Vás připadá v úvahu ta na vlakovém nádraží Santa Lucia.

# 28.06.2016, 15:47.
Chystáme se s přítelem na výlet do Benátek, přijedeme do Benátek autobusem do stanice Venice Tronchetto. Jde se odtud na památky dostat pěšky? Popřípadě jakou nejlevnější dopravu je možné zvolit? Předem děkuji za odpověď a přeji krásný den. Kristýna.

Je to možné. Nicméně doporučujeme alespoň na Piazzale Roma dojet People Mover za € 1,50. Pokud použijete vaporetto, platí se € 7,50.

# 27.06.2016, 23:04.
Děkuji za rychlou odpověď. Chápu tedy dobře, že pětidenní jízdenky v Benátkách neseženeme? Ještě bych se ráda zeptala, jak je to s noční dopravou? Například v kolik hodin jede poslední doprava z Benátek na ostrov Lido? Děkuji a přeji krásné dny. Marie.

K dispozici jsou jen časové jízdenky na 1, 2, 3 a 7 dní. V noci jezdí noční linka N v době, kdy nejezdí denní linka. Konkrétně ze S. Marco - S. Zaccaria odjíždí od 0:43 do 5:13 každou 13. a 43. minutu. Poslední denní linka jede v 0:24. Jízdní řády najdete na ACTV.

# 27.06.2016, 15:34.
Ráda bych se zeptala, jak je to s cestováním z ostrova Lido do Benátek a zase zpět. Na ostrově Lido máme ubytování a celkově budeme na dovolené 5 dní. Chci se zeptat, jaké jsou možnosti dopravy a jaká je cenová relace jízdenek? Našla jsem kombinaci Venice Card + 3 denní volné jízdenky za € 28,00. Je to správná volba? Děkuji za vstřícnou odpověď. Marie.

Standardní jízdenka mezi Lido a Benátkami stojí € 7,50. Je možné využít i tzv. trajektovou jízdenku v ceně € 5,00. Platí mezi Lido S.M.E. a S. Elena nebo Giardini. Můžete využít samozřejmě i časové jízdenky. Stojí € 20,00, € 30,00, € 40,00 a € 60,00 - 1, 2, 3 a 7 dní. Vámi uváděná jízdenka je pro mladé ve věku od 6. do 29. let. Musíte mít Rolling Venice Card v ceně € 6,00 a na základě této si můžete zakoupit třídenní jízdenku za zvýhodněnou cenu € 22,00. Pokud je Váš věk ve výše uvedeném rozpětí, potom se vám tato jízdenka vyplatí. V opačném případě si doporučujeme udělat podrobný itinerář a na základě potřeby dopravy podle tohoto itineráře zakoupit kombinaci jízdenek - trajektové, standardní, jednodenní, apod.

# 27.06.2016, 11:08.
Měla bych ještě dotaz, jak se dostanu z letiště Marco Polo do Benátek, do hotelu Alloggi Santa Sofia? Děkuji moc za odpověď. Helena.

Z letiště jeďte autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma za € 8,00. Zpáteční jízdenka stojí € 15,00. Odtud pokračujte vaporettem ACTV č. 1 na Ca d' Oro. Jízdenka stojí € 7,50. Pokud budete využívat nějakou časovou jízdenku, stačí Vám na autobus příplatek za € 6,00 pro každý směr. Jízda z letiště a na letiště musí být v době platnosti časové jízdenky. Časovou jízdenku využijete samozřejmě i na vaporetto. Ze zastávky Ca d' Oro jděte do vnitrozemí po Calle Ca d' Oro, která Vás dovede na Str. Nova. Po té se vydejte doprava. Po levé straně uvidíte Chiesa Santa Sofia. Ještě před tímto kostelem odbočte doleva do úzké Calle Priuli, kde je vpravo Alloggi Santa Sofia.

# 26.06.2016, 11:21.
Jsme právě v Itálii v Lignano Pineta a chceme jet na jednodenní výlet do Benátek. Auto máme. Buď bychom zajeli a zaparkovali na Green Park, ale nevím, kde je a potom jet autobusem nebo nadzemkou. Nebo zvolit cestu autobusem z Lignano Pineta. Děkuji za odpověď. Tanasis.

Grren Park je po pravé straně před mostem. Před místem, kde se na SS11 napojuje SS14 - doprava viz odpověď ze dne 08.06.2016, 17:17. Kombinovaná doprava do Benátek je popsaná na stránkách ATVO - Visita Venezia / Venezia - Quickly / Lignano - Venezia 2016.

# 22.06.2016, 12:20.
Přečetl jsem si řadu Vašich odpovědí na otázky Benátek chtivých turistů a zcela jistě je využiji. Ovšem nemohu najít nikde odkaz s možností rezervace místa pro parkování v parkovacím domě Tronchetto. Dostal jsem se k rezervacím např. na Parking Piazzale Roma nebo i jinde, ale jak a kde udělat rezervaci v parkovacím domě Tronchetto ne. Můžete mi poradit? A je vůbec nutné takovou rezervaci řešit? V Benátkách budeme jeden den 8.7.2016, přijedeme ráno do 9:00 hodin, odjíždíme večer. Děkuji. Lubomír.

Parkoviště Tronchetto má 3957 parkovacích míst. Je málo pravděpodobné, že ve Vašem termínu a čase nebude místo volné. Online rezervace Tronchetto nenabízí, v případě že chcete rezervovat VIP místo, kontaktujte je na e-mailu uvedeném na výše uvedených stránkách.

# 22.06.2016, 10:34.
Chystáme se teď v červenci na výlet do Itálie a budeme se vracet přes Benátky, kde budeme spát jednu noc. Ubytovaní budeme nejspíš v Hotel Tre Archi, Cannaregio 923, Cannaregio. Budeme mít auto. Můžete mi prosím poradit, kde nejlépe zaparkovat a jak se dostat k hotelu? Od hotelu poté budeme Benátky poznávat lodními autobusy? Moc děkuji. Lucie.

Zaparkujte na Tronchetto. Každých 24 hodin tam stojí € 21,00. Odtud pokračujte vaporettem ACTV č. 2 na Piazzale Roma a následně vaporettem č. 5.2 na Tre Archi. Jízdenka na vaporetto (je přestupní) stojí € 7,50. Zastávka je přímo před Hotelem Tre Archi. Pokud pojedete navíc ještě jednou vaporettem - např. na Piazza San Marco a první a poslední jízda se vejde do 24 hodin, vyplatí se Vám zakoupit celodenní jízdenku za € 20,00. Pře nástupem do každého dopravního prostředku je třeba jízdenku validovat. Tuto jízdenku doporučujeme, protože pro jednodenní výlet jsou vzdálenosti velké. Přečtěte si naši reportáž Benátky 2013.

# 22.06.2016, 09:37.
Chtěla bych Vás poprosit o radu. Za 10 dní budeme ubytovaní v oblasti Rosolina Mare, budeme mít své auto a chtěli bychom navštívit ostrov Murano. Jakou dopravu máme použít, kde zaparkovat a jakými parníky a za kolik na ostrov Murano odjet? Předem děkuji. Jana.

Zaparkujte na Tronchetto za € 21,00 na den. Odtud pokračujte vaporettem ACTV č. 2 na Piazzale Roma a odtud vaporettem č. 3 na ostrov Murano. Jízdenka (je přestupní) stojí € 7,50. Stejná je cesta zpět opět s další jízdenkou za € 7,50. Pokud pojedete ještě např. na Piazza San Marco, vyplatí se Vám zakoupit celodenní jízdenku za € 20,00. Jízdenky je třeba validovat před nástupem do každého dopravního prostředku.

# 21.06.2016, 20:53.
Ráda bych se zeptala, jak se nejlépe dostat z letiště Marco Polo do přístavu na letišti Pier A/B, kde na nás ma čekat odvoz lodi až do hotelu na Murano. Přiletíme v 18:25 a u přístavu už musíme být v 19:00. Podle mapky se mi to zdá celkem daleko. Nevíte, jaká je nejlepší cesta? Děkuji moc. Šárka.

Je to daleko přibližně 800 m. Je to však dobře značeno a vedou tam kryté tubusy. Sledujte směr Vaporetto / Watter Bus / Public Transport.

# 20.06.2016, 23:12.
Koncem června budeme s malým synem cestovat z Punta Sabbioni do Benátek. Potřebuji vědět, případně ukázat na mapě, kde přesně máme možnost z vaporetta vystoupit. Je více zastávek k vystoupení nebo je jen jedna centrální? Poraďte, kde nejlépe vystoupit, abychom to měli co nejblíže k hlavním památkám. Potřebujeme také lístek zpáteční. V Benátkách budeme dvě až tři hodiny. Jaký lístek nejlépe koupit? Děkuji za odpověď. Hana.

Pokud pojedete vaporettem č. 15 společnosti ACTV, jezdí přímo mezi Punta Sabbioni a S. Marco / S. Zaccaria, tj. mezi těmito dvěma zastávkami. Z Punta Sabbioni jezdí od pondělí do soboty v 6:59, 7:29, 7:59, 8:29, 8:59, 10:29 a 10:59. Zpět potom jede v 16:44, 17:44, 18:14, 19:14. Mimo tyto časy musíte cestovat vaporettem č. 14 přes Lido. Jedna jízdenka stojí € 7,50. Zpět stejnou cenu. Děti do šesti let cestují zdarma.

# 20.06.2016, 19:28.
Pane Řehůřku, v loňském roce jste nám radil, jak cestovat veřejnou dopravou v Říme. Chtěla bych Vás znovu požádat o radu, jak se nejlépe dostat z města Caorle do Benátek tak, abychom nemuseli jet vlastním autem přímo do Benátek. Je to vůbec možné? Jedná se o tři dospělé osoby a dítě ve věku 3 roky. Děkuji a přeji pěkný večer. S pozdravem Lubomíra.

Pro Vás bude nejlepší kombinovaná doprava autobusem a vaporettem. Podívejte se na ATVO - Visita Venezia / Venezia - Quickly / Caorle - Venezia 2016. Zpáteční jízdenka stojí € 23,00. Z Autostazione v Caorle odjíždí autobus v 8:15, v Punta Sabbioni je v 9:38. Vaporetto odtud odjíždí v 10:00 a na San Marco je v 10:35. Zpět potom jede v 16:45, v Punta Sabbioni je v 17:20. Autobus odtud odjíždí v 17:40 a v Caorle je v 19:03. Na výše uvedených stránkách najdete seznam zastávek a další informace. Pokud byste jeli přímo do Benátek autobusem ATVO č. 4, tak zpáteční jízdenka stojí € 9,70. Zaveze Vás však na Piazzale Roma, odkud musíte jet vaporettem za € 7,50 (to samé zpět) nebo jít pěšky. Zpáteční jízdenka na autobus č. 42 do Punta Sabbioni stojí € 8,00, vaporetto potom € 7,50 tam a € 7,50 zpět, což je stejná cena jako výše uvedená kombinovaná jízdenka.

# 20.06.2016, 11:56.
Tento pátek 24.6. odlétáme na víkend s přítelkyní do Benátek, do hotelu Duodo Palace. Nikdy jsme v Benátkách nebyli a tak prosím o radu, jak se nejlépe a nejlevněji dostat z letiště do hotelu Duodo Palace. Zda autobusem a nebo lodí. Co vyjde nejlevněji. A jak dlouho cesta trvá a kolik bude stát? Prosím ještě o popis cesty z konečné stanice k hotelu Duodo Palace. Nemáme v úmyslu cestovat na ostrovy, pouze procházky. Miroslav.

Na stejnou otázku jsme Vám odpovídali 31.03.2016, 12:17.

# 20.06.2016, 09:54.
Budeme s dětmi v kempu Lignano Sabbiadoro na začátku července. Ráda bych se podívala do Benátek a možná i Terstu. Doporučíte nám cestu autem nebo raději hromadnou dopravou? Děkuji předem za odpověď. Lenka.

Vzhledem ke vzdálenostem a počtu osob doporučujeme cestu autem. Vyjde Vás to levněji, rychleji a budete časově nezávislí na dopravě. Podívejte se na odpověď ze dne 07.06.2016, 22:09.

# 20.06.2016, 08:15.
Moc děkuji za informaci. Takže do Mestre vůbec nemusíme? Ještě bych potřeboval zjistit cestu z letiště Marco Polo do kempu Village Jolly. Máme zabukované právě tyto dva kempy a jen se musíme rozhodnout, do kterého bude lepší jet. Zatím mi připadá lepší ten Serenissima. Hezký den. Jan.

Přes Mestre pojedete, ale z Benátek je to orientačně výhodnější a nebudete muset přecházet z jednoho místa na druhé. K Camping Village Jolly se z letiště Marco Polo dostanete autobusem ACTV č. 15 a dále jako v odpovědi ze dne 19.05.2016, 22:57. Jízdenka z letiště stojí € 8,00, zpáteční € 15,00.

# 19.06.2016, 20:27.
Chtěla bych ze zeptat na lepší variantu cestování po Benátkách. Cestování plánujeme následovně - cesta autobusem z / na letiště Marco Polo, každý den dvě jízdy autobusem číslo 6 do Benátek, celkově 4 dny v Benátkách. Vaporetta ani jinou lodní dopravu neplánujeme. Je tedy cenově lepší zakoupit časovou jízdenku na x dnů nebo je lepší kupovat to po € 1,50 jednotlivých jízdenkách? A kde se dají tyto jízdenky sehnat? Četla jsem, že při zakoupení v autobusu stojí € 3,00, kde tedy sehnat ty za výhodnější cenu? Děkuji. Týna.

Na cestu z letiště a na letiště si zakupte zpáteční jízdenku v ceně € 15,00. Potom si spočítejte počet jízdenek v ceně € 1,50 - pro všechny cestující. Zakupte si Carnet 10 Corse Automobilistico Ordinario 75 minuti. Těchto 10 jízdenek stojí € 14,00. Pokud například budete čtyři a budete cestovat čtyři dny do Benátek a z Benátek, zakupte si 3x blok deseti jízdenek po € 14,00 a dvě samostatné jízdenky po € 1,50. Časová jízdenka se Vám nevyplatí. Jízdenky si zakupte už na letišti Marco Polo, když si budete kupovat na pokladně Venezia Unica zpáteční jízdenku na cestu z letiště.

# 19.06.2016, 20:15.
Letos jsme na dovolené na Istrii a plánujeme jednodenní výlet do Benátek. Na parkování mi připadá nejvhodnější Tronchetto a do centra bychom se rádi dostali Venice People Movere. Je to takto reálné nebo byste nám doporučili něco jiného. Děkuji za odpověď. Petr.

s Tronchetto souhlasíme, při jednodenním výletu je úspora času důležitá. People Mover Vás zaveze na Piazzale Roma. Odtud musíte jít do centra Benátek pěšky nebo vaporettem. Pokud pojedete vaporettem, je vhodné jet už z Tronchetto linkou č. 2 po Velkém kanále na San Marco. Více o tomto výletu najdete v naší reportáži Benátky 2013.

# 19.06.2016, 04:43.
Můžete mi prosím poradit? Dne 2.8.2016 letíme do Benátek. Přiletíme na letiště Marco Polo ve 22:00 hodin a potřebujeme se dostat autobusem do Mestre a potom dále do Oriega, do kempu Serenissima.Taxi je docela drahé. Děkuji za informace. Přeji hezký den. Jan.

Z letiště jeďte autobusem ACTV č. 5 do Benátek. Jízdenka stojí € 8,00. Autobus jede ve 22:40 a v Benátkách je ve 23:03. Odtud jede autobus č. 53E směr Padova v 0:00 a na zastávce u Camping Serenissima je v 00:29. Zastávka se jmenuje Padana / Camping Serenissima. Jízdenka stojí € 2,80.

# 17.06.2016, 10:29.
K Benátkám přijedeme obytným vozem v neděli kolem 7:00 ráno. Chceme udělat celodenní výlet do centra Benátek. Moc prosím o radu, kde nejlépe zaparkovat obytný vůz na přípojku elektrického proudu, tak abychom se mohli večer z centra vrátit zpět na parkoviště, v autě přespat a ráno odjet? Jaké spoje lze v neděli z parkoviště do centra a zpět využít? Na ACTV jsem se bohužel moc nevyznala. Předem moc děkuji za Vaši odpověď. Veronika.

Viz naše odpověď ze dne 23.01.2016, 23:02.

# 16.06.2016, 09:59.
Ještě bych měla jednu otázku. Jaká je nejednoduší cesta z hotelu do centra Benátek? Děkuji za odpověď. Veronika.

Jděte po Via Elia Millosevich ve směru jednosměrky. Dovede Vás na Viale S. Marco. Vydejte se doleva. Je tam zastávka Sansovino. Odtud Vás doveze tramvaj T1 na Piazzale Roma. Od Hotel Delle Rose je zastávka vzdálená 300 m.

# 16.06.2016, 07:58.
Ďakujem. A koľko stoji parkovanie tam? Na webe som nasiel: From 3 hour to 4 hour whole hours or part = € 5,00 / h. To je moc, nie? Našiel som toto miesto: Venice City Park, kde by sa malo platiť len pár €. Je to zlá voľba? Inak na tom linku k reportáži Benátky 2013 je len par viet o nej. Ďakujem. Marek.

Na Tronchetto zaplatíte za hodinu € 3,00, za dvě hodiny € 6,00, za tři hodiny € 11,00, za čtyři hodiny € 16,00, za pět hodin až 24 hodin € 21,00. Otázka ceny je hodně relativní. Pokud jedete na krátký výlet, je také důležitým faktorem čas ztracený cestováním, což při dopravě z Mestre a zpět do Mestre nějaký ztratíte. Na Vámi uvedeném parkovišti zaplatíte € 4,00, pokud pojedete např. čtyři, zaplatíte za dopravu do Benátek a zpět € 12,00, celkem tedy € 16,00, což je stejná cena jako za pětihodinové parkování na Trochetto bez dopravy a v kvalitním parkovacím domě se službami. Nicméně pokud chcete například jít do Benátek pěšky, potom je parkování na Vámi uvedeném parkovišti a cesta autobusem na Piazzale Roma vhodnější řešení. Tronchetto je vhodnější pro cestu vaporettem, tzn. varianta, kdy se chcete nejrychleji dostat do centra Benátek. V reportáži Benátky 2013 jsou i kapitoly a fotogalerie. Odkazy na jednotlivé kapitoly najdete na konci stránky.

# 15.06.2016, 21:44.
Plánujeme jet na jednodenní výlet do Benátek a parkovat na Pizzale Roma nebo na Tronchetto. Slyšela jsem, že na těchto parkovištích chtějí nechávat klíčky od auta? Je to pravda? Popravdě z toho mám strach nechávat auto i s klíčky někomu cizímu a ještě v Itálii. Moc děkuji za odpověď. Lucie.

Tento požadavek mají na Autorimessa Comunale na Piazzale Roma. V případě Tronchetto takové informace nemáme a ani to po nás nikdo nechtěl.