BENÁTKY 2016 / 2

Rady na cestu do Benátek

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2016 / 2

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2016. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete druhou část, ta první je na stránce Benátky 2016.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 23.09.2016, 21:26.
Prosím o radu, jak se nejlépe dostat z hotelu Laguna Residence na Via della Rinascita 75 do centra Benátek, jakou mám použít dopravu a kde koupím lístek? Je mi 72 let a mé jazykové znalosti jsou omezeny na češtinu, ruce a nohy. Odjíždím v neděli 25.9. ráno. Velmi bych ocenil, pokud mi dokážete poradit. S pozdravem Jiří.

Vyjděte z Hotel Laguna Residence a vydejte se doprava. Po několika desítkách metrů dojdete k zastávce tramvaje ACTV T2 Beccaria. Tramvaj Vás doveze na konečnou Mestre Centro, kde přestupte na tramvaj č. T1 směr Venezia / Piazzale Roma. Jízdenku koupíte např. v tabáku na Via C. Beccaria, kousek od Vašeho hotelu, za rohem doleva. Nicméně ze zastávky Beccaria by měl jet i přímý autobus 6L do Benátek na Piazzale Roma. Z Piazzale Roma potom pokračujte např. vaporettem č. 2 po Velkém kanále na Piazza San Marco. Jízdenka na autobus stojí € 1,50, na vaporetto € 7,50. Pokud budete více cestovat, můžete využít časovou jízdenku pro oba dopravní prostředky. Celodenní stojí € 20,00, dvoudenní € 30,00, třídenní € 40,00 atd.

# 23.09.2016, 19:54.
Prosím o radu, jak nejlépe se dostanu z letiště Marco Polo do centra Benátek, resp. na náměstí San Marco. Julie.

Lodní linkou společnosti Alilaguna Rossa. Je v provozu od dubna do října. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Při online nákupu je sleva € 1,00 za jeden směr. Pokud budete využívat pro pobyt nějakou časovou jízdenku ACTV, vyplatí se Vám jet z letiště autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma a odtud vaporettem č. 2 na San Marco. K časové jízdence je v tomto případě potřeba přikoupit příplatek na cestu z letiště a na letiště v ceně € 6,00 za každý směr. Tato cesta musí být absolvovaná v době platnosti časové jízdenky.

# 23.09.2016, 08:22.
Bydlíme v Caorle a v sobotu večer jedeme z Mestre se Student Agency do Prahy. Chtěli bychom tedy sobotu strávit v Benátkách. Prosím o radu, jak se levně dostat z Caorle do Benátek a kde si nechat zavazadla. Bylo nám řečeno že autobusem do Mestre, tam nechat zavazadla a potom tramvají do Benátek. Ale nevíme, kde tramvaj v Benátkách končí a jak je to rychlé, jak dlouho jede. Je to opravdu nejlepší varianta? Děkuji a přeji pěkný den. Jana.

Na Mestre FS jede z Caorle autobus společnosti ATVO č. 4A. Je to s jedním přestupem v San Dona di Piave. Autobus sice jede až na Piazzale Roma do Benátek, pro Vás bude lepší vystoupit na Mestre FS, odkud Vám odjíždí autobus Student Agency. Především z důvodu zavazadel. Jízdenka stojí € 5,00. Zavazadla si uložte v úschovně zavazadel na nádraží v Mestre. Mají otevřeno každý den od 8:00 do 20:00 a za úschovu zaplatíte € 5,00 za prvních 5 hodin, za každou další hodinu € 0,90 do 12. hodin úschovy a po 12. hodině € 0,40 za každou další hodinu. Z Mestre FS jeďte autobusem ACTV č. 2 přímo do Benátek na Piazzale Roma. Zaveze Vás tam za 15 minut. Jízdenka stojí € 1,50. Tramvají se tam také dostanete, ale s přestupem. Nejdříve musíte jet T2 směr Mestre Centro a odtud T1 směr Piazzale Roma.

# 20.09.2016, 21:13.
V první řadě děkuji za odpověď a pokud tomu dobře rozumím, tak z Lido di Jesolo jede autobus za € 8,00 (zpáteční) přímo až na Piazzale Roma v Benátkách? A jak se přepravit přes vodu? Každopádně děkuji za odpověď. Jinak, pokud to není tajné, kdo vlastně jste? Protože jste opravdu velice znalí. Když pročítám ty dotazy i odpovědi, úplně top. A věřte mi, že jsem pročetl téměř všechny. Zabrousil jsem i do jiných sekcí. Konkrétně Španělsko, protože tam trávím poměrně dost času a musím uznat, že vaše znalosti z Pyrenejského poloostrova jsou fakt konkrétní a přesné. Takže opravdu skláním klobouk. Mějte se a děkuji. S pozdravem a přáním hezkého dne Roman.

Autobus z Lido di Jesolo jede přímo na Piazzale Roma, což je už v Benátkách za mostem, na začátku Velkého kanálu. Odtud můžete jít pěšky po Benátkách - uličky a spousta mostků - nebo jet vaporettem. Vaporetto stojí € 7,50. Jsme cestovatelé, stejně jako většina našich čtenářů.

# 20.09.2016, 09:34.
Vážený pane Řehůřku, v sobotu odjíždíme autem do Itálie, kde budou naším hlavním cílem Benátky. Ubytovaní budeme poblíž vlakového nádraží v Mestre. Ráda bych se Vám zeptala, kolik stojí jízdenka vlakem z Mestre do Benátek na Santa Lucia. A kolik bude stát cesta z vlakového nádraží Santa Lucia v Benátkách na Piazza San Marco vodním autobusem po Canal Grande? Budeme čtyři osoby. Velice Vám děkuji za Vaši odpověď. S úctou Nicole.

Jízdenka na vlak stojí € 1,25, jízdenka na autobus městské dopravy stojí € 1,50, jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Cesta na San Marco Vás tedy na osobu vyjde od € 8,75 do € 9,00. To samé zpět.

# 18.09.2016, 21:20.
Jak získat vstup do systému zapůjčení kol ze stojanů uzamčených čipem? Na ostrově Lido jsou k disposici tři taková stanoviště. Děkuji. Lubomír.

Jedná se o službu Bike Sharing a spravuje ji AVM - Servizi di Mobilita / Bike Sharing. Jedná se o automatickou půjčovnu kol. Je třeba mít kartu IMOB a minimálně 14 let. Těch míst, kde lze kolo takto vyzvednout a vrátit je celkem 18, z toho 3 na ostrově Lido. Je třeba vyplnit registrační formulář - lze i online na To Bike, zaplatit registrační poplatek € 15,00 a následně se za vypůjčení platí € 0,00 za první hodinu, € 1,00 za druhou hodinu a € 2,00 za každou další hodinu. Registrace probíhá v kanceláři AVM: Mestre - Piazzale Candiani 34, Lido - Via Pisani 10. Více informací najdete na výše uvedených stránkách a na Comune di Venezia.

# 18.09.2016, 13:41.
Pane Řehůřku, chtěl bych se zeptat. Jedeme poslední zářijový víkend do Benátek a ubytovaní budeme v Lido di Jeselo. Zajímalo by mě, zda je lepší jet do Benátek autem a nechat ho na Tronchetto nebo použít nějakou lodní dopravu z Punta Sabbioni. Na kolik to asi vyjde tam i zpět? Případně odkud a kam to jezdí? Jsme dva dospělí a dvě děti ve věku 16 a 11 let. Děkuji a přeji krásný den. Roman.

To hodně záleží na tom, zda chcete cestovat v Benátkách vaporetty nebo zda si je chcete projít pěšky. Bez auta je možné cestovat autobusem ATVO. Z autobusového nádraží v Lido di Jesolo stojí jízdenka na Punta Sabbioni € 3,00, zpáteční € 5,50. Na Piazzale Roma stojí jízdenka € 4,50, zpáteční € 8,00. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Z Punta Sabbioni stojí zpáteční jízdenka na San Marco se společností ACTV € 15,00, se společností San Marco € 10,00. Z Piazzale Roma stojí zpáteční jízdenka na San Marco se společností ACTV € 15,00. Celodenní parkování na Punta Sabbioni stojí € 7,00 na Park Auto Moto, celodenní parkování na Tronchetto stojí € 21,00. Pokud si tedy chcete projít Benátky pěšky, vyplatí se Vám zajet do Benátek autem na Tronchetto. V tomto případě ještě doporučujeme se dopravit People Mover na Piazzale Roma za € 1,50. Pokud budete chtít cestovat po Benátkách více, potom se Vám vyplatí zakoupit časovou jízdenku ACTV na celý den. Její cena je € 20,00.

# 14.09.2016, 18:30.
Moc děkuji za možnost zjistit nějaké informace k naší plánované cestě do Benátek. Tento pátek letíme na letiště Marco Polo. Odtud se budeme přesouvat do hotelu, který je na adrese: Rio Tera' Lido 32, 30126 Lido di Venezia, Itálie. Chtěl bych se s Vámi poradit, jakým způsob se dostaneme k našemu ubytování. A protože zůstáváme do pondělí, připojuji prosbu o radu na nějaké cestování po ostrovech na celou tuto dobu. Moc děkuji za odpověď a rady. S přátelským pozdravem Michal.

Vzhledem k umístění hotelu si doporučujeme zakoupit časovou jízdenku ACTV na 72 hodin s příplatkem na cestu z letiště a na letiště. Jízdenka stojí € 40,00, příplatek na cestu z letiště a na letiště € 12,00. Tato jízdenka Vám pokryje kompletně dopravu městskými autobusy a vaporetty ACTV + cestu z letiště a na letiště. Nevztahuje se na vaporetta 16, 19 a Casino a samozřejmě vaporetta a autobusy jiných společností (např. Alilaguna). Z letiště jeďte autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma a odtud pokračujte vaporettem č. 1 na Lido S.M.E. Odtud musíte jet autobusem ACTV č. A nebo B a vystoupit na Malamocco Centro. Odtud přejděte po přechodu na pěší zónu, která Vás dovede na Rio Tera'. Vaše ubytování je po pravé straně přibližně po 200 m. Naplánujte si to tak, aby od první validace jízdenky na letišti po příjezd zpět na letiště uplynulo maximálně 72 hodin. Jízdenku musíte validovat vždy.

# 14.09.2016, 14:23.
Pane Řehůřku, chtěl bych se na vás obrátit s dotazem ohledně Benátek. Tuto sobotu přiletím na letiště Marco Polo a potřebuji se dostat k mostu Ponte di Rialto. Nejlépe MHD lodí? Mohu se zeptat, zda víte, kolik stojí lístek? Kolik stojí lodní lístek po Canalu Grande na 3 dny? Moc děkuji za rady. S pozdravem Beno.

Z letiště Marco Polo k Rialto jezdí přímá Linea Arancio společnosti Alilaguna. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Při online nákupu Vám dají € 1,00 slevu na jeden směr. Pokud však budete využívat nějakou časovou jízdenku, vyplatí se Vám jet autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma. K časové jízdence potřebujete příplatek € 6,00 pro jeden směr. Cestu je třeba absolvovat během platnosti časové jízdenky. Časová jízdenka na 72 hodin stojí € 40,00, na 48 hodin € 30,00, na 24 hodin € 20,00. Jednotlivá jízdenka na vaporetto ACTV stojí € 7,50.

# 14.09.2016, 11:54.
Pane Řehůřku, mám prosbičku. Chystáme se zítra z Bibione do Benátek a chtěla bych se Vás zeptat, jakou cestu byste mi prosím doporučil. Musíme jet po dálnici? A jak je to tam s parkováním? Moc Vám děkuji za ochotu a pomoc. Jana.

Cesta z Bibione do Benátek viz naše odpověď ze dne 04.05.2016, 17:26, parkování viz naše odpověď ze dne 24.04.2016, 19:59. A mnoho dalších odpovědí.

# 14.09.2016, 11:06.
Prosím o radu ohledně cesty z letiště Marco Polo na ostrov Lido dne 24.10. Chceme tam být ubytovaní a potom jet zpět 26.10. Ale na letiště Treviso. Jezdí pravidelně nějaká linka do Benátek a nebo ještě dál? Moc děkuji za radu. Peťulka.

Z letiště Marco Polo jezdí přímo na ostrov Lido Linea Blu společnosti Alilaguna. Jízdenka stojí € 15,00, při online nákupu € 14,00. Cesta trvá 1:05. Pokud však budete využívat pro pobyt nějakou časovou jízdenku, vyplatí se Vám jet kombinací autobusu a vaporetta ACTV. Autobusem č. 5 dojedete na Piazzale Roma a odtud vaporettem č. 1 na Lido. Příplatek k časové jízdence je € 6,00 a okamžikem validace začíná běžet i čas časové jízdenky. Autobus jede 23 minut, vaporetto 58 minut. Zpět na letiště Treviso potom musíte jet vaporettem č. 1 na Piazzale Roma a následně autobusem ATVO přímo na letiště. Jízdenka stojí € 12,00. Cesta trvá 1:00. Koupit si časovou jízdenku se Vám vyplatí. Jedna cesta vaporettem stojí € 7,50, autobusem po ostrově Lido € 1,50. Nejlevnější tzv. trajektová jízdenka mezi Lido a S. Elena nebo Giardini stojí € 5,00. Časová jízdenka na 24 hodin stojí € 20,00, na 48 hodin € 30,00 a 72 hodin € 40,00.

# 13.09.2016, 21:46.
Dne 12.9 jsme chtěli cestovat z Punta Sabbioni do Benátek se společností ATVO. Koupili jsme si lístek za € 20,00 na autobus a loď tam a zpátky. Cesta autobusem byla vpořádku. Přijeli jsme do přístaviště, použili ticket ať se dostaneme na molo, čekali jsme 10 minut a dozvěděli se, že je stávka a nic nepojede. Stávka trvala 24 hodin. Do Benátek jsme jeli se společností Marco Polo za € 10,00 tam i zpět. Máte zkušenost, jak máme postupovat s lístky, které jsou nám k ničemu? U prodejce nám řekli prostě stávka. Setkali jste se s něčím takkovým? Pocit bezmoci a zlosti je opravdu velký. Zaměstnanci stávkovali, společnost dostala peníze za jízdné bez plnění služeb a jedinými poškozenými jsou zákazníci. Předem děkuji za odpověď. Martina.

Toto se nám stalo ve Florencii, kdy jsme měli zakoupené jízdenky na městskou dopravu a také jsme se na zastávce dozvěděli, že probíhá stávka. V tomto případě jsme museli jít pěšky. Jízdenky jsme se ale nepokoušeli vracet, použili jsme je druhý den. Jediná možnost je toto reklamovat u prodejce. Pokud reagoval tak jak reagoval, je ještě možnost toto reklamovat u společnosti, jejíž zaměstnanci stávkovali - zřejmě ACTV, tedy na pokladně Venezia Unica. Pokud neuspějete, je potřeba jít do sporu, což ale vzhledem k částce a místu nemá význam. Stálo by Vás to daleko více peněz a času než kolik jste za část nevyužité kombinované jízdenky zaplatila. My bychom to vzali jako nepříjemnou zkušenost a nenechali si tím zkazit dovolenou.

# 13.09.2016, 20:27.
S bratrem plánujeme dovolenou v Itálii v okolí Chioggia. Odtud jezdí do Benátek na San Marco Zaccaria loď č. 19. Jedna jede ráno a jedna odpoledne. Nikde jsem však nenašel cenu, ani na ACTV. Kde bych našel cenu jedné cesty? Nebo lze využít také 12. hodinovou nebo 24. hodinovou jízdenku na vaporetto? Lze ji zakoupit v Chioggia? Vladimír.

Na tuto linku nelze využít časové jízdenky ACTV. Ceník linky č. 19 najdete na výše uvedených stránkách v tarifu, konkrétně Altre Linee di Navigazione. Jízdenku zakoupíte na pokladně u zastávky Chioggia Vigo. Jízdenka stojí € 8,00, tam i zpět € 14,00. Rodinná zpáteční jízdenka pro tříčlennou rodinu stojí € 36,00 a pro čtyřčlennou rodinu € 48,00.

# 13.09.2016, 13:17.
Pane Řehůřku, chtěl bych se Vás zeptat, zda v Benátkách funguje nějaká půjčovna, kde je možné si půjčit auto se zálohou v hotovosti nebo debetní kartou? Připlatit za úplné pojištění pokrývající veškeré možné výlohy není problém. Kreditní kartu nemám a nerad bych si ji pořizoval jen proto, abych si mohl na pár dnů půjčit auto v Benátkách. Děkuji za odpověď. S pozdravem Lukáš.

Obecně je k zapůjčení auta vyžadovaná autopůjčovnami kreditní karta. Některé autopůjčovny však akceptují i debetní kartu. S akceptací hotovosti jsme se ještě nesetkali. Pro rezervaci automobilu doporučujeme využít Rentalcars. Je to společnost ze stejné skupiny jako Booking a funguje podobným způsobem a v podobné kvalitě. Zadejte parametry své zápůjčky a u nabídky konkrétních automobilů uvidíte i konkrétní autopůjčovny. Můžete si nechat poslat i nezávaznou nabídku. Potom doporučujeme kontaktovat českou podporu a možnosti karty konzultovat, popř. kontaktovat s dotazem přímo autopůjčovnu.

# 11.09.2016, 14:10.
Za dva týdny letíme do Benátek. Ubytování máme přibližně 20 km od Benátek. Jen bych se ráda zeptala, zda je výhodné si koupit nějaký druh Venezia Unica a zda je to nějak slevněné pro studenty? Nebo nějaká jiná karta, co se vyplatí? V Benátkách budeme po dobu tří dnů. A chceme se podívat i na další okolní ostrovy. Pěkný den. Ester.

Co si přesně zakoupit závisí na tom, kde budete přesně ubytovaní a na tom, jaký máte na tři dny itinerář. Na Venezia Unica najdete zvýhodněné balíčky pro mladé, které obsahují jen dopravu, jen vstupy nebo oboje. Základní jízdenka pro Mestre a Benátky na tři dny pro mladé do 29. let stojí € 22,00. Je podmíněna nákupem slevové karty Rolling Venice Card v ceně € 6,00.

# 10.09.2016, 21:18.
1.10. přilétám odpoledne do Benátek na letiště San Marco a ubytování mám v Palazzo Odoni na Fondamenta Minotto 151, 30135 Venice, Italy. Poradíte mi prosím cestu? Prosím jak o cestu autobusem, tak o cestu vaporettem. Zpět odlétám 4.10. a v případě, že se to vyplatí, bych si ráda koupila rovnou zpáteční jízdenku. Děkuji. Barbora.

V tomto případě jeďte z letiště Marco Polo autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 8,00, zpáteční € 15,00. Na Piazzale Roma se postavte tak, že budete mít za zády parkovací dům a před sebou kanál Rio Novo. Jděte do pravého rohu náměstí k Trattoria al Vinatier. Jděte po Rio Tera Sant' Andrea a přejděte přes Rio Novo. Pokračujte stále rovně po Fondamenta Magazzen a podloubím dojděte ke dvěma mostkům. Druhým přejděte doleva přes kanál. Vydejte se hned doprava podél kanálu po Fondamenta Minotto. Po levé straně je Palazzo Odoni. Od zastávky autobusu je to asi 300 m. Vaporettem společnosti Alilaguna nemá význam jezdit. Jednak by to bylo dražší a pěší přechod by byl delší. Pokud budete využívat pro pobyt nějakou časovou jízdenku, můžete si k ní zakoupit za příplatek € 6,00 pro jeden směr cestu z letiště resp. na letiště. V tomto případě je třeba tuto cestu absolvovat v době platnosti časové jízdenky.

# 09.09.2016, 22:11.
Ráda bych se zeptala na parkování v Benátkách v Green Park. Plánujeme výlet na dva dny - jednu noc ve dvou osobách a nechceme parkovat přímo v Benátkách, hlavně z důvodu nutnosti nechat klíče v autě. Chci se zeptat, zda se dá v Green Park online rezervovat lístek a popřípadě na jaké adrese? A jakým autobusem se poté dostaneme do Benátek? Moc děkuji za pomoc a přeji hezký den. Renata.

O tom, že by se na parkovišti Green Park dalo rezervovat místo nevíme. Do Benátek se dostanete autobusy 4, 4L, 6, 6L, 7, 7L, … Zastavuje jich tam hodně. Můžete jet prakticky každým, který má uvedený směr Venezia. Klíče v zapalování musíte nechat v parkovacím domě na Piazzale Roma, na Tronchetto tato povinnost není.

# 08.09.2016, 20:42.
Chystáme se na čtyři dny do Benátek a chtěli bychom navštívit i Murano. Potřebuji lístky na 24 hodin od Alilaguna nebo mohu mít i od ACTV? A ještě se chci zeptat na City Pass, ohledně vstupenek třeba do kostelů a muzeí, zda se vyplatí. Děkuji za odpověď. Martina.

Jízdenka na 24 hodin od Alilaguna stojí € 30,00, od ACTV stojí € 20,00. Jízdenky platí samozřejmě pro vaporetta té společnosti, od které jízdenka je zakoupená. Síť linek ACTV je mnohonásobně hustší. Pravděpodobně se Vám vyplatí si zakoupit jízdenku ACTV. Neznáme ale Váš itinerář. Venezia Unica nabízí celou řadu možností a kombinací. Pokud chcete aktivně navštěvovat muzea a kostely, určitě se Vám vyplatí. Na výše uvedených stránkách jsou různé možnosti, včetně např. zvýhodněných balíčků s dopravou. Zajímavé možnosti nabízí také Get Your Guide - Museum Pass a City Pass.

06.09.2016, 17:19.
V listopadu (od 18.11. do 20.11.) odlétáme z Prahy do Benátek na letiště Marco Polo a ubytování máme na ostrově Murano. Jakou dopravu je nelepší využít, případně jakou jízdenku zakoupit i pro případné cestování po Benátkách? Můj přítel je držitel ZTP/P - mezinárodní rakouský průkaz, má nárok uplatnit nějakou slevu na cestování? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne. Alena.

Přímo z letiště Marco Polo jezdí přes Murano linka společnosti Alilaguna označená jako Linea Blu. Doveze Vás tam za půl hodiny. Jízdenka stojí € 8,00, zpáteční € 15,00. Pokud ji zakoupíte online, dostanete slevu € 1,00 pro každý směr. Pro cestování po Benátkách doporučujeme už vaporetta ACTV. Typ jízdenek závisí na itineráři. Nejlevněji do Benátek se dostanete z Murano Colonna na Fondamente Nove s jízdenkou Traghetto Ordinario za € 5,00. Pokud budete cestovat dál, potom potřebujete jízdenku za € 7,50. Pokud během dne toho pojezdíte více, potom se Vám vyplatí jízdenka na jeden den za € 20,00 resp. na dva dny za € 30,00. Invalidé, kteří jsou na invalidním vozíku, mají možnost od 1. července 2015 si zakoupit jízdenku za € 1,50 s platností 75 minut od validace. Neplatí pro linky Alilaguna, ACTV č. 16, 19 a Casino. Doprovod neplatí. Je třeba si toto samozřejmě ověřit na pokladně pro Váš konkrétní případ.

# 05.09.2016, 12:26.
Chtěl bych se zeptat na třídenní cestu do Oriago Di Mira přes Vídeň a Graz. Potřeboval bych vědět poplatky a místa kam jít na výlet. Děkuji. Miroslav.

V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 8,80 a na mýtném v Itálii zaplatíte € 17,70. Mýtné budete platit před Mestre, přes Mestre potom vede bezplatná Tangenciála. Z té doporučujeme sjet za nádražím v Marghera, protože hned za tímto sjezdem je na dálnici mýtnice a je zbytečné na tom kousku platit mýtné. Předpokládáme, že většina Vašich výletů bude směřovat do Benátek. Pokud tam strávíte tři dny, nemá smysl si ukrajovat z tohoto času návštěvou dalších míst.

# 05.09.2016, 09:30.
Měl bych na Vás ještě jedne dotaz. Ve středu odlétáme přibližně okolo 12. hodiny zpět domů. Jaká je nejrychlejší cesta z kempu na letiště? Opět autobusem jet od kempu na Mestre FS a následně přestoupit na autobus ATVO na letiště v Treviso? Děkuji. Přeji pěkný den. Josef.

Ano. To je nejrychlejší cesta veřejnou dopravou. Nejdříve autobusem ACTV č. 15 na Mestre FS (nebo č. 5 do Benátek na Piazzale Roma) a následně autobusem ATVO na letiště Treviso.

# 04.09.2016, 22:06.
Děkujeme za Vaši pomoc a omlouváme se, že reagujeme takto opožděně. Dnes jsme dorazili do Benátek a je to tu fantastické. Díky Vaší pomoci jsme si ušetřili i spousty starostí s dopravou. Děkujeme. Přeji pěkný den. Josef.

Děkujeme Vám za Vaši zprávu.

# 03.09.2016, 11:25.
Potřeboval bych do třetice poradit, jak se dostat z letiště Treviso na vlakové nádraží Treviso Centrale v neděli 9. října kolem 14. hodiny. Předem děkuji za odpověď. Marek.

Z letiště Treviso jeďte autobusem MOM č. 6 a vystupte na Treviso FS. V neděli jede ve .., 14:25, 14:55, ... Jízdenka stojí € 1,30. Platí se € 2,20 za zavazadla těžší než 10 kg a větší než 50x30x25 cm.

# 03.09.2016, 11:16.
Jak se dostanu z letiště Treviso na vlakové nádraží Mestre v něděli 9. října kolem 14. hodiny? Předem děkuji za odpověď. Marek.

Z letiště Treviso jeďte autobusem ATVO č. 351 a vystupte na Mestre FS. V neděli jede ve .., 14:05, 14:30, ... Jízdenka stojí € 12,00.

# 03.09.2016, 11:00.
Potřeboval bych vědět, jak se dostat z benátského letiště Marco Polo na vlakové nádraží Mestre v neděli 9. října kolem 14. hodiny. Předem děkuji za odpověď. Marek.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 15 a vystupte na Mestre FS. V neděli jede ve .., 13:50, 14:50, ... Jízdenka stojí € 8,00.

# 02.09.2016, 22:48.
Chtěla bych se zeptat. Za týden se chystáme do Benátek autem. Ubytování máme v hotelu Albergo Marin. Kde bude nejlepší a nejlevnější zaparkovat? Četla jsem, že na Piazzale Roma se musí nechat klíče v zapalování. Je to pravda? To se nám zase tak moc nelíbí. A jak se nejlépe dostat do hotelu? Pěšky to asi bude nejlepší, že? Moc Vám děkuji za odpověď. Lída.

Je to pravda. Parkoviště Autorimessa Comunale na Piazzale Roma vyžaduje ponechání klíčků v zapalování. Doporučujeme zaparkovat na Tronchetto. Parkování za každých 24 hodin Vás vyjde na € 21,00. Je to o něco levněší než na Piazzale Roma. Z Tronchetto potom jeďte People Mover za € 1,50 na Piazzale Roma. Musíte zůstat na stejné straně Velkého kanálu. Přejděte přes Rio Novo v místě, kde ústí do Velkého kanálu a podél něj pokračujte po Fondamenta de la Croce až k mostku, po kterém přejdete na Santa Croce. Po Santa Croce jděte na úroveň vlakového nádraží Santa Lucia a za Hotel Carlton on the Gran Canal odbočte úzkou uličkou doprava. Je to Calle Traghetto Vecchio. Ta Vás dovede k Calle Sechera, ze které je po levé straně vchod do hotelu Marin.

# 02.09.2016, 21:15.
Jaké jsou možnosti a především ceny dopravy od vlakového / autobusového nádraží v Mestra do Benátek, ať už na okraj či do centra? Děkuji. Petr.

Vlakem Trenitalia se dostanete do z Mestre FS do Benátek na Santa Lucia za € 1,25. Autobusem ACTV č. 2 na Piazzale Roma za € 1,50. Odtud už musíte do centra např. na Piazza San Marco pokračovat vaporettem ACTV č. 2 za € 7,50.

# 01.09.2016, 22:27.
Před okamžikem jsem našla odpověď na otázku, kterou jsem Vám předtím poslala. Velmi se omlouvám. Je to ten klasický letištní drahý spoj. Existuje prosím nějaká levnější alternativa? Děkuji. Eva.

Viz naše odpověď ze dne 20.02.2016, 10:09.

# 01.09.2016, 22:21.
Studuji dopravu po Benátkách a už jsem do toho celá zamotaná. V neděli 4.9. přiletíme na letiště Treviso a potřebujeme se dostat do Mestre kolem hlavního nádraží. Našla jsem si, že můžeme jet autobusem 351 ze stanice Treviso Canova Aeroporto do Piazzale Favretti Mestre. Chtěla bych se zeptat, jaký lístek si koupit, pokud se opravdu dá takto cestovat. Budeme dva až tři dny jezdit do Benátek, ale to budeme nejspíš řešit lístky za € 1,50, případně jednou použijeme lodní dopravu na Murano / Burano. Předem Vám velmi děkuji za odpověď. Hezký den. Eva.

Linka č. 351 je standardní Treviso Airport Bus Express společnosti ATVO, který směřuje do Mestre (Corso del Popolo, Mestre FS) a do Benátek (Piazzale Roma). Jízdenka stojí € 12,00 a zpáteční € 22,00. Jízdenku zakoupíte online na výše uvedených stránkách nebo na letišti na pokladně ATVO. Pro cestování z Mestre do Benátek a po Benátkách potřebujete jízdenky ACTV. Jízdenka na autobus stojí € 1,50, na vaporetto € 7,50. Jízdenka na jeden den stojí € 20,00, na dva dny € 30,00 a na tři dny € 40,00.

# 01.09.2016, 21:45.
Rádi bychom navštívili ostrov Burano. Mohli byste nám poradit, jak se tam dostaneme? Kolik stojí jízdenka na loď? Předem děkujeme a jsme s pozdravem. Daniela.

Viz naše odpověď ze dne 22.02.2016, 13:53. Jednosměrná jízdenka ACTV s platností 75 minut na vaporetto stojí € 7,50. Celodenní jízdenka stojí € 20,00. Můžete se tam dostat i s organizovanou prohlídkou včetně návštěvy skláren - Get Your Guide.

# 01.09.2016, 11:06.
Prosím, poradíte mi jak se nejsnadněji a pokud možno nejlevněji dostanu z letiště Treviso v Itálii na ostrov Lido v Benátkách? Děkuji. Veronika.

Viz naše odpověď ze dne 20.02.2016, 10:09. Následně jeďte vaporettem ACTV č. 1 na ostrov Lido. Jízdenka stojí € 7,50. Můžete použít i časovou jízdenku, pokud si ji zakoupíte na pobyt.

# 01.09.2016, 10:10.
Chtěl bych se vás zeptal na následující věci ohledně Benátek. Jedeme příští týden na Elbu a chceme se zastavit na krátký asi půldenní výlet v Benátkách. Dojedeme do Benátek v pátek 9.9. ráno přibližně v 6:00 hodin a je nás parta 7 lidí ve VW Transporteru. Je lepší a levnější zaparkovat už v Mestre a dojet do Benátek tramvají, nebo s ohledem na počet lidí dojet přímo do Benátek a zaplatit dražší parkování tam? Vím ale, že právě bude končit filmový festival, tak tam bude asi ještě více lidí než obvykle v sezóně. V souvislosti s tím se chci také zeptat, zda půjde na půl dne zaparkovat na parkovišti za kanálem na Autorimessa Comunale nebo bude lepší sjet hned na parkoviště u přístavu? Chceme se jen projít na náměstí svatého Marka a po poledni pokračovat v cestě. S tím souvisí také můj další dotaz. Lze někde zaparkovat jen třeba na šest hodin nebo je všude parkování jen na celý den? Děkuji za odpovědi. Pavel.

Zaparkujte na Tronchetto. V Mestre za parkování také něco zaplatíte a doprava do Benátek Vás přijde na € 1,50 za osobu jedna cesta, tj. celkem za obě cesty € 21,00. Toto je cena celodenního parkování na Tronchetto s tím, že navíc neztratíte cenný čas dopravou do Benátek. Do 5. hodin se platí za hodinu, takže cena je o něco nižší, ale pro osobní automobily. Vy budete muset parkovat na venkovní ploše, kde se platí € 21,00 za započatých 12 hodin. Následujících každých 12 hodin se potom platí € 16,00. Parkoviště pro autobusy, obytné vozy a dodávky je při příjezdu na Tronchetto rovně, osobní automobily odbočují doprava do garáží. V Autorimessa Comunale je parkování dražší a musíte tam nechávat klíčky v zapalování. Výhodou je ale umístění na Piazzale Roma.

# 30.08.2016, 11:20.
Pane Řehůřku, chtěla bych se zeptat. Letíme čtyři dámy do Benátek a studovala jsem cestu z letiště Marco Polo lodní dopravou. Našla jsem linku A přímo z letiště, kterou jsem nenašla ve vašich radách. Bydlíme na ulici Cannaregio v Benátkách a zdá se mi nejlepší doprava do této části města lodí až na zastávku Guglie. Prosím o radu, zda je to dobrá volba, kolik stojí cesta a kde na ni koupíme jízdenky? Nebo mi raději doporučíte jinou trasu? Také mám ještě jeden dotaz. Hledala jsem, kolik stojí vstupné do nejznámějších památek. Moc děkuji za vaše rady, které jsem již jednou využila při cestě do Říma a tak jsem opět na vašich stránkách, protože jste opravdu nejlepší. Ještě jednou moc děkuji. Jitka.

A je linka Arancio společnosti Alilaguna. Běžně ji doporučujeme, pokud je to výhodné. Výhodné je touto linkou cestovat, pokud nebudete využívat nějakou časovou jízdenku ACTV a nebo pokud bude cesta z letiště nebo na letiště realizována mimo platnost časové jízdenky. Jednosměrná jízdenka stojí € 15,00, zpáteční jízdenka stojí € 27,00. Při online nákupu na výše uvedených stránkách je sleva € 1,00 v jednom směru. Na zastávku Guglie Vás doveze z letiště za 42 minut. Jízdenky zakoupíte online, na pokladně v příletové hale nebo na pokladně u stanoviště linky. Pokud však budete využívat časovou jízdenku a cesta z letiště / na letiště bude časově spadat do časové jízdenky, je lepší si zaplatit k této časové jízdence příplatek ve výši € 6,00 pro každý směr a pro cestu z letiště / na letiště využít kombinaci Autobus / vaporetto ACTV. Pro muzea, kostely apod. je vhodné si zakoupit nějaký balíček. Najdete je včetně cen na Venezia Unica. Samostatné ceny najdete na Visit Mu Ve.

# 29.08.2016, 17:45.
Budeme ubytovaní v kempu Rialto a zajímalo by nás, na kolik vyjde autobus do Benátek a z Benátek nejspíše lodí na ostrov Lido co nejlevněji. Děkuji. Štěpánka.

Autobus ACTV č. 19 na Piazzale Roma Vás přijde na € 1,50 a vaporetto ACTV č. 1 na Lido Vás přijde na € 7,50. Levněji se na Lido dostanete až z Giardini na tzv. trajektovou jízdenku v ceně € 5,00, ale nestojí to za to. Museli byste jít přes celé Benátky pěšky.

# 29.08.2016, 13:41.
Našla jsem si spojení autobusem ATVO z letiště Marco Polo v Benátkách do Bibione. Jezdí tam o prázdninách pravidelná i tzv. Express linka. Můžete mi prosím říci, kolik přibližně stojí jedna cesta? Za odpověď děkuji a jsem s pozdravem. Alice.

Bibione Express Vás přijde jednosměrně na € 9,60, zpáteční jízdenka na € 18,20. Standardní linkou Vás to vyjde jednosměrně na € 5,90, zpáteční jízdenka na € 10,80. Bibione Express zahrnuje zavazadlo, standardní linka účtuje zavazadla za € 2,40.

# 28.08.2016, 19:40.
Chtěli bychom se s jízdními koly dvě osoby přepravit vaporettem z Punta Sabbioni na ostrov Lido. Je možná přeprava jízdních kol? Případně bych také rád věděl, kolik za ni zaplatíme. Děkuji. Petr.

Jízdní kolo přepravíte trajektem č. 17 za cenu € 1,00. Osoby platí standardní cenu € 7,50.

# 25.08.2016, 21:01.
Velice děkuji za odpověď a rady. Prosím, pokud bychom se chtěli vykoupat v moři, kde to bude nejlepší a jak se tam dostaneme? Děkuji a přeji pěkný večer. Josef.

Pláže jsou na ostrově Lido. Z Piazzale Roma se tam dostanete vaporettem č. 1. Z Lido S.M.E. je to k plážím potom 750 m. Pláž na Lido je dlouhá několik kilometrů. K plážím i podél pláží je po Lido možné cestovat také autobusem. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50, na autobus € 1,50. Můžete použít samozřejmě také časovou jízdenku.

# 25.08.2016, 12:06.
Velice děkuji za předchozí odpověď. Je možné nastoupit na trajekt na Punta Sabbioni? Navigace mi totiž ukazuje cestu přes toto nástupní místo. Příjemný den. Lenka.

Trajekt č. 17 společnosti ACTV jede na Lido i z Punta Sabbioni, má však omezený jízdní řád. Jezdí jen v pondělí a v pátek dvakrát za den. Z Punta Sabbioni jede 7:20 (Po), 8:10 (Pá), 18:15 (Po, Pá) a z Lido jede 6:45 (Po), 7:35 (Pá), 17:40 (Po, Pá).

# 25.08.2016, 10:54.
Moc děkuji za odpověď. Jen jsem se ještě chtěla zeptat k té Regatě. Tzn., že do 16:00 je provoz normální a v kolik přibližně hodin končí? Děkuji. J.

Úpravy jízdních řádů ACTV souvisejících nějak s Velkým kanálem budou 4.9.2016 v době od 14:00 do 19:30. Provoz na Velkém kanálu bude zcela přerušen v době od 15:00 do 19:00. Provoz v úseku Piazzale Roma - Rialto bude zcela přerušen o půl hodiny později, tj. od 15:30 a provoz v úseku San Marco - Giardini začne o 15 minut dříve, tj. od 18:45. Jedná se samozřejmě o přibližné časy. Podle situace se mohou lehce změnit, především časy v horní části intervalu.

# 24.08.2016, 23:20.
Obracím se na Vás s dotazem a prosbou o radu. Příští týden se chystáme na 4 dny do Benátek. Přiletíme na letiště Treviso a ubytování máme domluvené v Camping Venezia Village v Mestre. Můžete nám prosím poradit, jak nejlépe se autobusem dostat z letiště do centra Benátek a z centra na ubytování? Velice děkuji a zdravím Vás. Přeji pěkný den. Josef.

Z letiště Treviso jeďte autobusem ATVO. Jízdenka stojí € 12,00, zpáteční € 22,00. Pokud pojedete přímo na ubytování, vystupte na Mestre FS a dále pokračujte autobusem ACTV č. 15 směrem na letiště Marco Polo. Vystupte na Via Orlanda 2/12. Zastávka se také jmenuje Orlanda - Incr. via Appia / Hotel Capitol. Venezia Camping Village je potom po pravé straně ve směru jízdy autobusu. Jízdenka stojí € 1,50. Pokud pojedete přímo do Benátek a následně až do kempu, vystupte na Piazzale Roma. Odtud se potom do kempu dostanete autobusem č. 5 směrem na letiště Marco Polo. Vystoupit musíte na stejné zastávce jako v předchozím případě. Jízdenka stojí stejně. Na autobusy ACTV už můžete využít i nějakou časovou jízdenku.

# 24.08.2016, 13:32.
4.9. chceme navštívit Benátky a chtěla bych se Vás zeptat: 1. budeme ubytovaní v Lido di Jesolo - je odtud nějaké přímé spojení lodí? 2. cena € 80,00 je za celou gondolu, tzn. případně 4 osoby? 3. dočetla jsem se, že právě 4.9. tam mají být slavnosti gondol na Velkém kanále, tzn. že nebude možnost svést se gondolou? Děkuji za odpověď. J.

Pravidelná lodní doprava je z Punta Sabbioni. Z Lido di Jesolo se tam dopravíte autobusem. Ceny jsou za celou gondolu, která je pro šest osob. Výhodné může být objednat si projížďku tzv. sdílenou gondolou, která může na osobu vyjít levněji - viz. Get Your Guide. Reagata Storica 2016 se koná 4. září od 16:00 hodin. V současné době jsou vyhlášeny celkem čtyři závody. Během Regata Storica je uzavřen provoz na Velkém kanále, tzn. nesvezete se vaporettem ani gondolou. Počítejte s tím, že následný provoz po ukončení závodů bude hodně hektický.

# 24.08.2016, 10:16.
Mám otázečku. Teď na konci srpna chceme jet do Benátek. Parkování mám jasné, potom pěšky na náměstí sv. Marka, potom bych rád přestoupil na loď MHD č. 2 na S. Giorgio. Tak a teď má otázka. Musím si kupovat na S. Giorgio další lístek za € 7,50, abych se dostal na Giudeccu? Nebo mi stále platí ten předchozí, se kterým jsem dojel z první stanice? A s tím, že si projdu Gideccu a zpět na parkoviště další? Jirka.

Jízdenka za € 7,50 je přestupní, jednosměrná a platná 75 minut. Na cestu zpět si musíte zakoupit další jízdenku. Nicméně pokud pojedete vaporettem č. 2 ve směru S. Zaccaria - S. Giorgio - Zitelle - Redentore - Giudecca Palanca - Zattere - S. Basilio - Sacca Fisola - Tronchetto, je to jeden směr. Pokud to stihnete do 75. minut, měla by Vám stačit jedna jízdenka. Cesta bez přestupu trvá na této trase 33 minut. Jízdenky je třeba validovat pokaždé před nástupem do dopravního prostředku.

# 24.08.2016, 08:53.
Chci se zeptat na cestu z letiště Marco Polo do Mestre FS. Dle Vašich informací jezdí z letiště společnost ACTV a ATVO. Jelikož se nechci na letišti zdržovat kupováním jízdenky na autobus a to z důvodu, že nás jede více, tak jsem ji chtěl objednat přes internet online. Jednoduší formulář má společnost ATVO, kdy tato nepožaduje žádná hesla tak jak ACTV a při skupině nás jedna cesta vyjde na € 6,50. Zajímá mě, zda po vytištění této online jízdenky nebudu muset někde na letišti hledat automat a znova tisknout jízdenku. Děkuji za odpověď. Vladimír.

Podmínky a postup máte popsány v upozornění u objednávkového formuláře jízdenek - Avvertenze. Jízdenku ve formátu PDF si vytisknete a předložíte ji řidiči před nástupem do autobusu.

# 23.08.2016, 13:11.
Prosím o rady, kde nejlépe zaparkovat v Punta Sabbioni a jak se dostat do Benátek na jednodenní výlet. Děkuji. Michal.

Viz naše odpověď ze dne 18.03.2016, 09:36.

# 22.08.2016, 09:58.
V polovině září se chystáme do Benátek, přesněji Benátky - Lido. Jedeme autem, takže na ostrov se budeme muset přepravit trajektem. Vyhledala jsem si spojení linky č. 17. Je potřeba si jízdenku předem rezervovat, nebo není problém se na trajekt dostat i bez předchozí rezervace? Ještě pro upřesnění. Termín pobytu máme od 12. do 15.9.2016. Jedná se tedy o všední dny. Velice děkuji za informace a přeji hezký den. Lenka.

Trajekty č. 17 z Tronchetto na Lido jezdí po 50. minutách v době od 5:00 do 1:30. Rezervace není nutná. Pokud však chcete jet konkrétním trajektem v určený čas, můžete rezervaci provést přes ACTV - Servizi di Mobilita / Ferry Boat.

# 22.08.2016, 09:20.
Pane Řehůřku, v sobotu 27.8. přijedeme na vlakové nádraží Venezia Mestre. Ubytování máme na Lido, Via Rodi 1, Venice - Lido. Ráda bych Vás požádala o radu, jakým spojem se k ubytování dostaneme. Nebude lepší, když vystoupíme až na Venezia Santa Lucia? Přeji pěkný den. Alena.

Pokud Váš vlak pokračuje na Venezia Santa Lucia, je lepší vystoupit až tam. Z Venezia Santa Lucia potom pokračujte vaporettem ACTV č. 1 na Lido S.M.E. Odtud pokračujte autobusem C a vystupte na Via S. Gallo / Bembo. Jděte ve směru jízdy autobusu, za kanálem odbočte doprava a potom šikmo doleva na Via Rodi.

# 21.08.2016, 10:11.
Příští rok v létě chystáme svatbu v Benátkách a chtěli bychom být ubytovaní v Bibione - Pinedě. Poradili byste nám, prosím, jak nejlépe dostat hosty do Benátek na náměstí Sv. Marka a na kolik nás to vyjde? Ženich s nevěstou budou mít k dispozici auto, ale do něj 15 lidí nenacpeme. Děkuji. Šárka.

V tomto případě bude zřejmě nejvhodnější se dopravit do Latisana na vlakové nádraží. Odtud jezdí vlaky Trenitalia přímo do Benátek na Santa Lucia za € 7,00. Do Latisana se dostanete autobusem ATVO za € 3,00. Autobusová stanice je v sousedství té vlakové. Na San Marco se potom dostanete vaporettem č. 2 za € 7,50. Doprava pro jednu osobu vyjde tedy na € 17,50 v jednom směru. Celkem tedy na € 35,00. Je to nejschůdnější cesta, jak dopravit do Benátek na San Marco celou skupinu. Lze to zvládnout i levněji - za € 25,80. Na stránkách ATVO se podívejte na Visita Venezia / Venezia - Quickly / Bibione - Venezia 2016. V roce 2017 tam budou aktuální informace pro rok 2017.

# 19.08.2016, 18:40.
Můžete mi prosím napsat číslo stanoviště na Tronchettu, ze kterého odjíždí linkový autobus do Prahy rakouské společnosti Hellö? Konkrétně v neděli 4.9. v 19:00 hodin. Děkuji. Irena.

Číslo stanoviště, ze kterého Hellö odjíždí neznáme. Na Tronchetto, u stanice People Mover, je však maličké autobusové nádraží, kde je jen 8 číslovaných stanovišť vedle sebe a dvě při vjezdu do areálu. Navíc autobusy Hellö mají nepřehlédnutelnou grafiku. Nebudete mít problém nastoupit do správného autobusu. Pokud však tuto informaci potřebujete přesto vědět, obraťte se na provozovatele linky.

# 19.08.2016, 16:58.
Chtěl bych se zeptat. Pokud pojedu nejrannější linkou č. 15 z Punta Sabbioni do Benátek a budu si chtít koupit celodenní jízdenku, koupím ji přímo na lodi? Nebo si ji musím zajistit na internetu? Nevím, který den tam přesně budu. Jde mi hlavně o to, abych si nekoupil jizdenku do Benátek a potom znovu v Benátkách celodenní jízdenku. Děkuji za odpověď. Milan.

Punta Sabbioni disponuje jednak pokladnou Venezia Unica otevřenou od 6:15 do 22:00 a také automatem. Na pokladně i v automatu je možné zakoupit celodenní jízdenku. Je zde také možné vyzvednout online objednané karty na základě PNR kódu.

# 16.08.2016, 14:17.
V úterý pojedeme na tři dny do Benátek. Ubytování máme zamluvené na Lido. Můžete mi prosím poradit, jak se tam dostaneme autem a jaká bude cena dopravy pro dva dospělé a dvě děti? Děkuji. Zuzana.

Z Tronchetto jezdí na Lido trajekt ACTV č. 17. Jezdí po 50. minutách. Přeprava automobilu stojí do 4,00 m € 13,00, do 4,50 m € 21,00 a nad 4,50 m € 26,00. Cestující platí standardní tarif € 7,50 za vaporetto. Děti do šesti let neplatí.

# 16.08.2016, 11:49.
Keď prídeme do Punta Sabbioni z Lido di Jesolo, nie je problém kúpiť listky z Punta Sabbioni do San Zaccaria Danieli E / Benátky? Chceme ísť na jednodenný výlet na Piazza San Marco, prípadne si poobzerať uličky + voľný program. Potom späť zo San Zaccaria Danieli E do Punta Sabbioni. 2x dospelý a 3x deti vo veku 8, 6 a 3 roky + skladací kočík. Koľko by nás stála nejaká lacná preprava loďou? Aká? Tam i späť. Nie je problem z obsadenosťou, respektíve či je potrebné lístky vopred rezervovať. Ďakujeme pekne. Marek.

Přímá linka ACTV č. 15 jezdí z Punta Sabbioni na San Marco Zaccaria. Z Punta Sabbioni jede v 6:59, 7:29, 7:59, 8:29, 10:29, 10:59 a zpět v 16:44, 17:44, 18:14, 19:14. V jiných časech je třeba cestovat přes Lido. Jízdenka stojí € 7,50 v jednom směru. Děti do 6. let neplatí. Za kočárek se neplatí. Problém s kapacitou by být neměl, rezervovat nelze.

# 14.08.2016, 21:56.
Prosím o informaci. V září budu bydlet v hotelu na Lido di Jesolo - Hotel Verdi a chci podniknout výlet do Benátek z Punta Sabbioni. Jak se tam dostanu a večer zpět? Který den v týdnu je nejvhodnější kvůli otevírací době kostelů? Mí známí vážili cestu až na San Sebastiano v neděli a bylo zavřeno. Též u jiných kostelů - San Paolo. Děkuji za pochopení. Eva.

Ve Vašem případě je vhodné využít kombinovanou nabídku dopravy, kterou najdete na ATVO - Visita Venezia / Venezia - Quickly / Lido di Jesolo - Venezia 2016. Otevírací doby kostelů najdete na Turismo Venezia - Venezia / Itinerari / Arte & Cultura / Chiese.

# 14.08.2016, 20:36.
Moc Vám děkuji za rady. Ještě bych se Vás rád zeptal na toto: ACTV - 3 day Ticket + Airport Transfer Bus (return ticket) + Rolling Venice Special Pack for young people ages 6 to 29 / € 40,00. Myslím, že by to měla být stejná jízdenka jako píšete, jen pro mladé, což splňujeme. A ještě k tomu dostaneme slevovou kartu. Myslíte si, že se jedná o stejnou jízdenku v ceně € 52,00? Moc děkuji. Hezký den. František.

Pokud spadáte do věkové kategorie 6 až 29 let, potom si zakupte Roling Venice Card v ceně € 6,00, na základě této slevové karty si můžete zakoupit třídenní jízdenku pro mladé v ceně € 22,00 a k tomu ještě potřebujete příplatky na cestu z letiště a na letiště ve výši € 12,00, celkem tedy zaplatíte € 40,00. Lze to zakoupit samozřejmě současně jako balíček.