BENÁTKY 2016 / 9

Benátky v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2016 / 9

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2016. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete devátou část, ta první je na stránce Benátky 2016.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 12.02.2016, 11:23.
Vážení Řehůřkovi, v květnu jedu s cestovní kanceláří na zájezd do Benátek. Protože budu mít s sebou ještě dvě vnoučata ve věku 10 a 12 let, ráda bych věděla, jaké je vstupné do památek a jaké je jízdné pro tyto děti. A také zda existuje nějaká seniorská sleva. Je mi 70 let. Děkuji za odpověď. Marie.

Toto by Vám měla sdělit Vaše cestovní kancelář, která zájezd pořádá. Ta zná přesný itinerář, plánované způsoby dopravy a vstupy do konkrétních naplánovaných muzeí. Obecně: děti do šesti let cestují v městské dopravě zdarma. V příměstské cestují zdarma do 4. let. Ostatní platí plné jízdné - i důchodci (kromě rezidentů). Děti od šesti let si mohou zakoupit tzv. Rolling Venice Card za € 6,00, která je opravňuje si zakoupit zvýhodněnou časovou jízdenku na tři dny v ceně € 22,00 místo € 40,00. Obecně v Itálii mají vstup do státních muzeí a památek děti do 18. let zdarma a důchodci slevu nemají. V Benátkách je většinou snížené vstupné pro věkovou skupinu od 6. do 29. let a nad 65. let. Podívejte se na Venezia Unica.

# 10.02.2016, 21:32.
Ráda bych se zeptala, jak funguje Venezia Unica City Pass a zda není jejich webová stránka i v češtině, aby tomu člověk lépe porozuměl. Moc děkuji za odpověď. Denisa.

Venezia Unica je karta, která v sobě integruje dopravu, vstupy a služby. Velkou výhodou je to, že nemáte mnoho různých jízdenek a vstupenek. Máte jen Venezia Unica Citi Pass. Na výše uvedených stránkách si založíte kartu, vložíte si na ni potřebnou dopravu, vstupy a služby. Můžete samozřejmě například jen jednu jízdenku z letiště do centra nebo například jen jeden balíček vstupů. Jen to, co skutečně potřebujete. Funguje to jako e-shop. Na závěr obsah košíku zaplatíte a e-mailem Vám přijde voucher s PNR kódem. Pokud budete využívat veřejnou dopravu, vyzvednete si kartu zadáním PNR kódu v automatu nebo předložením voucheru na pokladnách Venezia Unica. Pro přístup do muzeí, kostelů a využívání dalších služeb se prezentujete voucherem u vchodu. Bohužel výše uvedené stránky nejsou v češtině. Podporované jazyky jsou Italština, Angličtina, Němčina, Francouzština, Španělština a Ruština.

# 10.02.2016, 11:35.
Pane Řehůřku, měla bych ještě dotaz ohledně vstupenek do muzeí. Měli bychom zájem zajít např. do Gallerie dell' Accademia, Guggenheim Collection, Dóžecího paláce a Biblioteca Nazionale Marciana. Můžete nám poradit, jaká je nejlevnější možnost koupení vstupenek nebo zda už se nám vyplatí koupit nějakou permanentku i s dopravou? Jeden z nás už má 70 let, tak možná existují i nějaké slevy pro seniory? Děkuji za informaci. Leona.

Podívejte se na stránky Venezia Unica. Na kartu si můžete nakonfigurovat dopravu, vstupy a služby podle Vašich požadavků. V případě muzeí je pro Vás vhodný balíček St. Mark's Square Museums za € 19,00 resp. € 12,00 nad 65 let. Můžete si samozřejmě zakoupit i komplexnější balíček Museum Pass za € 24,00 resp. € 18,00 nad 65 let. Dopravu volte podle Vašeho itineráře. Můžete přidat i dopravu z letiště a na letiště. Existují i speciální přednastavené balíčky. Muzea, která nejsou součástí balíčků budete muset bohužel platit extra.

# 10.02.2016, 11:33.
Chcem vás veľmi pekne poprosiť o radu. Na Veľkú noc plánujeme vyraziť autom z Bratislavy do Benátok. Rozmýšľame, že sa ubytujeme v Classic Venice House vo štvrti Castello alebo v časti Lido. Prosím, čo mi odporučíte? V ktorej časti je lepšie sa ubytovať? Kde je ideálne zaparkovať a aké sú ceny za parkovanie? A ešte vás chcem poprosiť o radu, akou cestou sa ideálne vydať. Ďakujem veľmi pekne a teším sa na skorú odpoveď. Denisa.

Jeďte klasickou trasu: Bratislava - Vídeň - Graz - Villach - Tarvisio - Udine - Mestre - Benátky. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 8,80 a na mýtném v Itálii zaplatíte v jednom směru € 17,70. Zaparkovat doporučujeme na Tronchetto. Parkování na 24 hodin tam stojí € 21,00. Ubytování v Classic Venice House má výhodu v tom, že budete v centru Benátek a s velkou pravděpodobností nebudete muset tak často cestovat veřejnou dopravou, protože hodně toho pochodíte pěšky. Ubytování budete mít v blízkosti, takže se tam budete moci zastavit i na polední odpočinek. V neposlední řadě je zde možnost večerních procházek po Benátkách. Na druhé straně ubytování na Lido je klidnější, v mnoha případech i levnější. Velkou výhodou může být to, že pokud si zvolíte ubytování s možností parkování, můžete trajektem převézt auto a vyjde Vás to levněji než parkování na Tronchetto během pobytu. Nevýhodou je každodenní doprava, tedy zvýšené náklady na cestování a také časová ztráta. Ubytování na Lido hledejte na Booking / Lido.

# 08.02.2016, 08:00.
Prosím o radu ohledně dopravy z ostrova San Servolo, kde bychom se rádi ubytovali, do centra Benátek. Kde bychom našli jízdní řád vaporetta ze zastávky na ostrově? Pobývat zde budeme 4 dny, vyplatí se nám tedy zřejmě sedmidenní jízdenka. A lze tuto jízdenku využít pro cestu z letiště Treviso? Jak se z letiště nejvýhodněji na ostrov dostaneme? Mnohokrát děkuji. Jana.

Na ostrov San Servolo jezdí vaporetto ACTV č. 20 ze San Marco - S. Zaccaria (M.V.E.). Jízdní řád této linky najdete na výše uvedených stránkách - Servizi di Mobilita / Servizio di Navigazione / Consulta gli orari del servizio di navigazione. Časovou jízdenku ACTV nelze využít na cestu z letiště Treviso. Z letiště Treviso jeďte autobusem ATVO za € 12,00. Zpáteční jízdenka stojí € 22,00. Zaveze Vás na Piazzale Roma. Odtud pokračujte vaporettem č. 2 na San Marco - S. Zaccaria (M.V.E.) a odtud zmiňovanou linkou č. 20. Levnější varianta je uvedena v těchto otázkách a odpovědích, např. v odpovědi ze dne 03.02.2016, 13:39. v opačném sledu.

# 07.02.2016, 18:20.
Ďakujem za odpovede. Rád by som sa ešte opýtal, kde si zakúpim Rolling Venice Card pre moje deti. Deti majú 15 a 9 rokov. Možno ich kúpiť v automate ako časový lístok? Môžete mi prosím poradiť, kde je najbližšia verejná pláž, ak by sme sa chceli počas potuliek historickým centrom Benátok vykúpať? Môžete mi poradiť, ako atraktívne sú záhrady Biennale? Sú jednotlivé medzinárodné pavilóny otvorené? Sú tam reštaurácie alebo iné atrakcie? Ďakujem. Rastislav.

Rolling Venice Card zakoupíte na pokladnách Venezia Unica. Stojí € 6,00 a je platná jeden rok. Při nákupu je třeba předložit doklad totožnosti prokazující věk. Z toho důvodu nelze tuto kartu zakoupit v automatu. Nejbližší veřejná pláž je na Lido a v Cavallino - Treporti. Giardini Bienale jsou nejatraktivnější v době, kdy se tam koná Biennale di Venezia. Letošní ročník probíhá od 28.5.2016 do 27.11.2016. V této době je třicet stálých pavilónů otevřeno. Země, které nedisponují stálým pavilonem se prezentují v sezónních pavilonech v lokalitě Arsenalu. Restaurace se nachází v severní část Giardini, kde jsou i další služby.

# 05.02.2016, 17:30.
10.2. odjíždíme autem z Brna do Benátek v Itálii. Jakou nejvhodnější cestou se máme vydat? Kde se platí mýtné a případně kde se dá ušetřit? Má to cenu sjíždět z dálnice? Ve které zemi je dobré tankovat? A obecně, na co si dát pozor? Parkovaní mám v plánu někde mimo Benátky, tam počítam s vlakem. Pokud i na toto můžete něco doporučit, byl bych vám maximálně vděčný. Moc děkuji za odpověď a jsem s pozdravem. Josef.

Trasa je následující: Brno - Mikulov - Vídeň - Graz - Villach - Tarvisio - Udine - Mestre - Benátky. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 8,80 a na mýtném v Itálii zaplatíte € 17,70. Mýtné po cestě zpět je ve stejné výši. My běžně sjíždíme z dálnice u Arnoldsteinu, kde tankujeme, a potom pokračujeme mimo dálnici až do Gemona, kde se na dálnici připojujeme. Úspora v tomto případě je € 6,00 v jednom směru. V létě je to ideální, pořád z kopce a tedy téměř zadarmo, minimální časová ztráta. V zimě záleží na počasí, ale předpověď je zatím taková, že v Tarvisio mají být 9.2. v noci 2 stupně nad nulou a 10.2. se má teplota vyšplhat až na 6 stupňů. V poledne má zasněžit. Předpověď sledujte na Meteo. Tip na tankování je v článku Rakousko - italská hranice nabízí slevu, vyzvedněte si ji. Od Gemona máme také projeto několik variant mimo dálnici - přes San Daniele a San Vito do Portogruaro - Za sluncem přes půl Evropy a přes Udine, kousek po dálnici a následně po SS14 až do Mestre - Na sever Itálie. Je to však už časové zdržení. Po Gemona je to optimální, jezdíme tudy vždy v obou směrech. Nevíme, na jak dlouho do Benátek jedete a kolik Vás jede. Pokud jedete jen na jednodenní výlet, pak zaparkujte přímo v Benátkách na Tronchetto - Na skok do Benátek. Nemá to význam tam dojíždět, je to časová ztráta a při větším počtu osob i malá úspora. Celodenní parkování na Tronchetto stojí € 21,00. Pokud pojedete čtyři, tak je to € 5,25 na osobu, kredit na jednu jízdu vlakem € 2,63. Parkoviště je např. u Gaggio Porta Est, odkud to vlakem do Benátek stojí € 2,55. Parkoviště je bezplatné. Na Tronchetto bude také parkovat klidněji :-) Ale při tom počtu 4. osob je levnější Tronchetto. Seznam parkovišť najdete na AVM - Servizi di Mobilita / Parcheggi Mestre.

# 05.02.2016, 14:38.
Pane Řehůřku, chystáme se s rodinou na lyže do Itálie a chceme podniknout výlet do Benátek. Díval jsem se, že jednodenní lístek na vaporetto stojí € 20,00. Chci se zeptat, zda je cena jednotná? Nebo děti ve věku 6 a 9 let mají slevu? Děkuji za odpověď. Martin.

V městské dopravě ACTV cestují děti do 6. let zdarma, v příměstské do 4. let. Od 6. do 29. let je možné zakoupit Rolling Venice Card za € 6,00, se kterou je nárok na výraznou slevu u třídenní jízdenky.

# 05.02.2016, 09:31.
Ráda bych se Vás zeptala, zda to chápu dobře, že pokud si koupím přes internet časovou jízdenku na 3 dny včetně Rolling Card pro osoby do 29. let, tak si po zaplacení vytisknu voucher, na základě kterého poté dostanu karty na dopravu v některých z automatů nebo na prodejním místě? Děkuji za odpověď. Bára.

Ano je to tak. Vše je popsané na Venezia Unica. Navštivte nejbližší prodejní místo.

# 04.02.2016, 22:38.
Letíme do Benátek na 3 dny koncem února s dětmi ve věku dva roky a čtyři roky. Cthěla bych se zeptat, zda jízdenky pro cestu z Trevisa do Mestre do hotelu Delfino musíme zakoupit i pro děti, případně kolik by přibližně stálo taxi z letiště do hotelu? Děkuji. Zuzana.

Děti do čtyř let neplatí. Taxi do Hotelu Delfino Vás přijde na € 64,00.

# 04.02.2016, 12:59.
Chystáme se kempovat v Lido di Jesolo a chtěli bychom se zeptat, jak se nejlépe dostat do Benátek a zda je to možné po moři. Děkuji. Petr.

Podívejte se na stránky společnosti ATVO - Visita Venezia / Venezia / Lido di Jesolo - Venezia 2016. Najdete tam kombinaci autobusové a lodní dopravy z nejdůležitějších náměstí v Lido di Jesolo, u kterých se nachází většina kempů a hotelů. Zpáteční jízdenka na San Marco Vás vyjde na € 20,50.

# 03.02.2016, 20:42.
Chci si zakoupit online vstupenku z letiště Marco Polo na stránkách Alilaguna. Můžete mi prosím poradit jakou? Hotel máme poblíž mostu Rialto a je tam více variant. Děkuji za odpověď. Milan.

V tomto případě si zakupte na stránkách Alilaguna jízdenku na linku Arancio. Její trasa je následující: Aeroporto Marco Polo - F.te Nove - Madonna dell' Orto - Guglie - San Stae - Rialto. V online ceníku je označená jako Airport - Lido or Venice or Cruise Terminal. Online cena je € 14,00 za jeden směr, € 25,00 za zpáteční jízdenku.

03.02.2016, 13:39.
Chystám se 20.2.2016 na malou otočku do Benátek. Rád bych se zeptal na nejlepší způsob přepravy ze Stazione di Venezia Santa Lucia na letiště Treviso. Děkuji. Martin.

Z nádraží Venezia Santa Lucia přejděte na Piazzale Roma a odtud pokračujte přímým autobusem ATVO na letiště Treviso. Cena jízdenky je € 12,00. Levněji, ale s přestupem, se tam dostanete z Venezia Santa Lucia vlakem Trenitalia. Cena jízdenky na Treviso Centrale je € 3,35. Odtud pak pokračujte okružním městským autobusem MOM č. 6 na letiště Treviso. Cena jízdenky je € 1,30. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 03.02.2016, 08:40.
Prosím o informaci, co by stála přibližně doprava lodí, tj. vodním taxi nebo jinou lodí, z letiště Marco Polo na náměstí San Marco. Pojedeme s dětmi a doprava lodí by se nám líbila mnohem více než autobusem. Děkuji předem za odpověď. Krásný den. Jana.

Letiště Marco Polo a náměstí San Marco spojuje lodní linka Arancio společnosti Alilaguna. Z letiště vyplouvá každou 15. a 45. minutu od 8:15 do 20:15 a každou celou hodinu od 21:00 do půlnoci. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Při online nákupu je sleva € 1,00 pro každý směr. Děti do 6. let cestují zdarma v doprovodu platícího dospělého. Při nákupu jízdenek je třeba prokázat věk dítěte platným dokladem. Kočárky se přepravují zdarma.

# 01.02.2016, 15:58.
Mám jen drobnou otázku. Kde koupím jízdenky na Piazzale Roma na autobus směr letiště Marco Polo? Jedná se mi o autobus č. 5. Jsou tam automaty nebo nějaká prodejnička? Děkuji. Viktor.

Je tam kamenná pokladna Venezia Unica, vlevo od přechodu k mostu Ponte della Costituzione.

# 01.02.2016, 13:09.
Měl bych ještě jeden dotaz. Ve vyhledávači jsem našel stránku ATVO / Ticket Online. Je možné zde zakoupit jízdenku na autobus z/na letiště Marco Polo - Mestre? Milan.

Ano, je to možné. Týká se to však spojů společnosti ATVO. Jízdenky na dopravu společnosti ACTV lze zakoupit na stránkách Venezia Unica.

# 31.01.2016, 19:15.
Ďakujem za odpoveď. Rád by som sa opýtal, či musím časový lístok označiť? A či platí od času označenia? Mohli by ste mi poradiť, kde si kúpim časový lístok najbližšie hotela Antony? Ďakujem. Rastislav.

Jízdenky ACTV musíte validovat před každou cestou. Ať už se jedná o jednosměrné jízdenky, tak i časové jízdenky. V případě autobusu se jízdenka validuje po nástupu do autobusu, v případě vaporetta před nástupem do vaporetta. Jízdenky platí od okamžiku první validace. Váš Hotel Antony je autorizovaný prodejce jízdenek ACTV. Nejbližší pokladna Venezia Unica je na letišti Marco Polo.

# 30.01.2016, 20:41.
V Mestre budeme bývať v hoteli Antony. Do Benátok sa budeme prepravovať kombinovanou dopravou - autobus (5, 19) a vaporetto. Chcem sa opýtať, aký je rozdiel v týchto lístkoch? € 1,50 - Ordinary ticket for land services, 75 min a € 1,50 - 75 minutes rete unica ticket with authorization for navigation services, available for venezia Unica - imob ticket holders. Tiež sa chcem spýtať, prečo tieto lístky neplatí na linkách vaporettom č. 16 a č. 19? Ďakujem. Rastislav.

Pro turisty a návštěvníky Benátek je určena standardní jízdenka. Druhá jízdenka je určena pro držitele karet Venezia Unica - IMOB, kterou si mohou za poplatek vyřídit rezidenti nebo dlouhodobě pobývající. Podmínky vystavení najdete v tarifech ACTV. Otázkou je, zda se Vám nevyplatí spíše nějaká časová jízdenka než jezdit na jednotlivé jízdenky za € 1,50 na autobus a za € 7,50 na vaporetto. Vaporetta 16, 19 a Casino mají své samostatné tarify. Nelze na ně uplatnit standardní jízdenky ACTV.

# 30.01.2016, 03:54.
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď. Ešte sa chcem opýtať, ako často jazdia vaporetta, ktorá ste spomenuli v predošlom e-mailu a akým vaporettom sa dostaneme z námestia sv. Marka na stanicu Santa Lucia? S pozdravom Jana.

Přesné jízdní řády najdete na stránkách ACTV - Servizi di Mobilita / Servizio di Navigazione. Dole v zeleném políčku je Consulta gli orari del servizio di navigazione. Zobrazí Vám jízdní řád v PDF. Vytiskněte si stránku s linkou, která Vás zajímá. Vaporetto č. 3 a č. 12 jezdí přibližně 2x za hodinu, vaporetto č. 9 jezdí přibližně 2x až 3x za hodinu. Z náměstí San Marco na Ferrovia (Santa Lucia) se dostanete vaporettem č. 1 a 2. Obě jezdí přibližně 5x za hodinu.

# 28.01.2016, 15:30.
Měl bych dotaz ohledně dopravy z letiště San Marco do hotelu Montepiana na adrese Monte San Michele 17, Mestre, 30170, Itálie. Je ideální doprava autobusem č. 15 s výstupem na Incr. Via Fagare? Dále bych se chtěl zeptat ohledně Venezia Unica Card. Do Benátek jedeme na tři dny. Je tedy optimální pořídit si kartu Junior za € 29,00? Oba jsme do 26. let. Děkuji moc. Tomáš.

Ano je to přesně tak. Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 15 a vystupte na Trento / Incr. Via Fagare. Jděte ve směru jízdy autobusu a na druhé křižovatce odbočte doleva na Via Monte S. Michele. Váš Hotel Montepiana je po pravé straně přibližně po 200 m. Jízdenka stojí € 8,00, zpáteční € 15,00. Pokud budete mít časovou jízdenku, stačí Vám k ni příplatek ve výši € 6,00 pro každý směr. Venezia Unica je karta, na kterou si můžete nahrát jízdenky, vstupy a služby. Jedním z balíčků, které tam můžete nahrát je i speciální balíček Junior pro mladé ve věku od 6. do 29. let. Zda je tento balíček pro Vás ideální, záleží na Vašem itineráři. Je třeba si to vše propočítat - dopravu, vstupy, služby. Existují i balíčky pro mladé s dopravou, včetně cesty z letiště a na letiště. Podívejte se na výše uvedené stránky. Pokud zakoupený balíček nebude obsahovat cestu z letiště a na letiště, musíte si k němu přikoupit zmiňovaný příplatek nebo samostatnou jízdenku.

# 27.01.2016, 10:49.
V červnu se chystáme do Benátek na dva dny. Chtěli bychom se ubytovat někde v blízkosti, ale aby ubytování nebylo moc drahé. Můžete nám něco doporučit včetně nejkratšího způsobu dopravy do historického centra? Děkuji. Hana.

Levnější ubytování najdete v Mestre, odkud se do centra Benátek dostanete autobusem a následně vaporettem, nebo na Lido, odkud se do centra Benátek dostanete vaporettem. Podívejte se na Booking / Mestre a Booking / Venice Lido. Zadejte své parametry - datum, počet osob, požadavky na vybavenost - a nabídne Vám to odpovídající ubytování. Náš tip v Mestre: Hotel da Tito, náš tip na Lido: Hotel Rigel. Na výše uvedených stránkách si můžete ubytování zarezervovat a až téměř do odjezdu můžete rezervace bezplatně měnit nebo rušit. Jakmile budete mít jasno v ubytování, můžete se na nás obrátit s konzultací nejlepší dopravy.

# 27.01.2016, 09:53.
Jedeme na karneval do Benátek a chceme navštívit i ostrov Murano. Nevíte, kde se nastupuje a popřípadě i časy odjezdů? Platí na ostrov celodenní jízdenka z Punta Sabbioni? Děkuji. Lucie.

Na Murano se dostanete z mnoha míst. Vaporetta tam jezdí z Punta Sabbioni, Treporti, Fondamente Nove, Piazzale Roma, San Marco, Lido, atd. Podívejte se na stránky dopravce ACTV, kde je podrobná mapa linek - Servizi di Mobilita / Servizio di Navigazione. Dole jsou dva PDF soubory a ten první obsahuje podrobnou mapu lodních linek benátské dopravy. O kousek výše jsou jízdní řády - Consulta gli orari del servizio di navigazione. Na ostrov Murano je možné cestovat lodními linkami ACTV z výše uvedených zastávek, tedy i z Punta Sabbioni. Lze použít jak jednorázové, tak časové jízdenky.

# 26.01.2016, 18:21.
Pane Řehůřku, děkuji za super bleskovou informaci. Pokud bychom si koupili celodenní jízdenku za € 20,00, můžeme jí využít i na vaporetto v Benátkách? Chtěli bychom je objet. Děkuji za informaci. Milan.

Celodenní jízdenka platí na všechny linky vaporetta ACTV s vyjímkou speciálních linek 16, 19 a Casino. Nelze ji použít na linky společnosti Alilaguna. Lze ji použít i na autobusy ACTV v Mestre a na ostrově Lido.

26.01.2016, 12:10.
Pane Řehůřku, moc děkuji za vaše informace. Chtěla bych se ještě zeptat, kde je možné koupit u letiště Treviso jízdenku na autobusy MOM. Je tam nějaký automat? A jak se v autobusu jízdenky označují? Také se chci zeptat, zda je možné jízdenky na vlak do Mestre koupit přímo na nádraží, nebo zda je lepší si je koupit na internetu? Pokud bych si koupila jízdenku na internetu a nestihla vyznačený spoj, je možné nastoupit i do dalšího vlaku? Předem děkuji. Leona.

Na letišti se jízdenky MOM prodávají na pokladně ATVO v příletové hale. Otevřeno je do 7:10 do 22:50. Jízdenky lze zakoupit i formou SMS a také u řidiče. Tam je ale cena vyšší. V tomto případě stojí jízdenka € 3,00. Do autobusu musíte nastoupit předními dveřmi. V současné době jsou už validátory bezkontaktní a mají žlutou barvu. V dolní části je černý prostor s klasickým symbolem pro bezkontaktní spojení - jako např. u čteček platebních karet. Je tam také ruka s lístkem. Pokud je jízdenka platná, rozsvítí se zelené světlo, pokud neplatná, rozsvítí se červené světlo. Po ověření se na displeji, který je v horní části validátoru, zobrazí informace o jízdence. Údaje o validaci budou v jízdence označeny elektronicky. V případě přestupu (což nebude Váš případ) je třeba označit jízdenku pokaždé při vstupu do autobusu. Na nádraží Treviso Centrale je samozřejmě pokladna, kde můžete zakoupit jízdenky na vlak. Internetový nákup má význam v případě, že jedete jinými než regionálními vlaky (Frecciarossa, Frecciargento, Frecciabianca, Intercity). V tom případě je možné dosáhnout na lepší cenu v rámci systému slev, který má Trenitalia zaveden. Na ty lze dosáhnout všemi způsoby platby (internet, telefon, automat, pokladna, agentura), ale slevy jsou nastaveny tak, že jsou omezeny na určitý počet jízdenek, na určité spoje, určité dny atd. V tom případě nákup přes internet je jistota. Možnost změny jízdenek zakoupených přes internet je různá podle typu jízdenky. Např. jízdenka typu Base umožňuje změnu až hodinu po odjezdu spoje. Je to však spojeno s poplatkem. Pokud cestujete regionálním vlakem, zakupte si jízdenku na místě v pokladně nebo v automatu.

# 25.01.2016, 19:58.
Jedeme autem v létě do Punta Sabbioni. Kolik tam stojí parkování na celý den? Je tam i hlídané parkoviště? Dále, kolik stojí doprava z Punta Sabbioni do Benátek na osobu a den? Děkuji za informace. Milan.

Běžná cena denního parkování se v Punta Sabbioni pohybuje kolem € 7,00. Parkování v systému CT Servizi na 12 hodin stojí € 6,00. V blízkosti stanoviště vaporetta by mělo být zastřešené parkoviště údajně s kamerovým systémem. Základní jízdenka z Punta Sabbioni na San Marco stojí € 7,50 v systému ACTV. Celodenní jízdenka stojí € 20,00.

# 24.01.2016, 17:08.
Veľmi pekne ďakujem za pohotovú odpoveď. Keď budem mať lístok na 7 dní za € 60,00, môžem cestovať denne viackrát vaporettom na rôzne miesta a v obidvoch smeroch? Štefan.

Ano, samozřejmě. To je výhoda té jízdenky. Můžete jezdit během platnosti kdy chcete, kam chcete, vystupovat, nastupovat, přestupovat. Jízdenka je vázaná jen na autobusy (v Mestre a na ostrově Lido) a vaporetta společnosti ACTV. Nelze ji použít na lodní linky 16, 19, Casino a všechny linky Alilaguna. Jízdenku je třeba validovat vždy při nástupu do dopravního prostředku, tedy i při přestupu.

# 24.01.2016, 09:59.
24.3.2016 cestujem s priateľom do Benátok. Zaistili sme si hotel v Mestre, hneď pri vlakovej stanici. Čítala som, že Mestre je len kúsok od Benátok a na Piazzale Roma premávajú približne každých 10 minút vlaky. Oplatí sa viac zakúpiť si nejaký viacdenný lístok alebo stačí, keď si kúpime lístok každý deň? Budeme tam dva dni. Po Benátkach by sme sa chceli pohybovať pešo. Jeden deň chceme byť priamo v Benátkach a druhý deň by sme chceli navštíviť ostrovy Murano a Burano. Odkiaľ, kde a aké lístky je najvýhodnejšie zakúpiť? Je možné nastúpiť na vaporetto napr. niekde v blízkosti Piazzale Roma? Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Jana.

O vícedenní jízdence na vlak nevíme. Jízdenka na vlak z Mestre na Santa Lucia stojí € 1,25, to samé zpět. Pokud však v jeden den pojedete i na ostrovy Murano a Burano, vyplatí se Vám zakoupit jednodenní jízdenku ACTV - Biglietto Turistico a Tempo / Biglietto 1 Giorno za € 20,00. Jízdenku zakupte na pokladně Venezia Unica v hale na nádraží. Z Mestre FS pak jeďte autobusem ACTV č. 2 na Piazzale Roma, odtud pak vaporettem č. 3 na Murano. Mezi Murano a Burano jezdí vaporetto č. 12 a mezi Burano a Torcello vaporetto č. 9. Na výše uvedenou jízdenku můžete přestupovat celý den neomezeně. Platí jen na vaporetta ACTV. Jednosměrná jízdenka na vaporetto platná 75 minut stojí € 7,50, na autobus € 1,50.

23.01.2016, 23:02.
3. februára cestujem na 7 dní do Benátok s autokaravanom na karneval. Kde je podľa Vás najvýhodnejší kemp pre karavany? Budem cestovať každé ráno na Piazza San Marco a večer späť. Ako je najvýhodnejšie riešit dopravu (cestovná trasa)? Štefan.

Pro karavany je vhodný kemp Venezia Camping Village. Odtud se dostanete na Piazzale Roma autobusem ACTV č. 5, který jezdí z Via Orlanda. Z Piazzale Roma potom pokračujte vaporettem č. 2 na San Marco. Jízdenka na autobus stojí € 1,50, jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. To samé zpět. Pokud tedy budete v Benátkách trávit několik dní, vyplatí se Vám zakoupit jízdenku Biglietto Turistico a Tempo - Biglietto 7 Giorni za € 60,00. Ušetříte tak více jak polovinu. Další možností ubytování je Caravan Park San Giuliano, kde parkování na 24 hodin včetně služeb a ubytovaných osob stojí € 18,00. Do Benátek se odtud dostanete stejným způsobem jako v předchozím případě, k zastávce autobusu je to však o něco dále - přibližně 1 km. Nachází se před nebo za (podle směru k Benátkám) čerpací stanicí iP. Další možností, kde zaparkovat s karavanem, je Camping Fusina. Odtud musíte cestovat nejdříve autobusem ACTV č. 16 na Mestre FS a následně č. 2 na Piazzale Roma. Cestovat odtud lodní dopravou, která není v tarifu ACTV, se nevyplatí.

# 23.01.2016, 13:38.
Cestujeme na konci února s manželem do Benátek se společností Wizzair na letiště Treviso. Přílet by měl být v 17:10. Mohli byste nám prosím poradit, jak se dostaneme do hostelu na adresu: Campo San Lorenzo - Castello 5067 (Check-in at Venice Star, Cannaregio 5396) Castello Venezia, 30122, Itálie a kolik bude ta cesta stát? Děkujeme a přejeme hezký den. Manželé B.

Jeďte autobusem ATVO do Benátek na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 12,00, zpáteční € 22,00. Jízdní řád najdete na výše uvedených stránkách. Z letiště můžete jet také městským autobusem MOM č. 6 za € 1,30 na Treviso Centrale (Stazione FS). Odtud pak vlakem Trenitalia na Venezia Santa Lucia za € 3,35. Z Piazzale Roma nebo Santa Lucia pokračujte vaporettem ACTV č. 5.2 a vystupte na S. Pietro di Castello. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Pokud se Vám v souvislosti s itinerářem vyplatí časová jízdenka, můžete ji už na tuto jízdu využít. Ze S. Pietro di Castello jděte po výstupu z vaporetta doleva po nábřeží Fondamente Nove a hned odbočte doprava na Calle Buranelli a následně doleva na Calle Larga dei Boteri. Jděte až téměř na konec a zabočte doprava úzkým průchodem na Calle Stella. Po 200 metrech Vás dovede na náměstíčko Campiello Widmann gia Biri, které přejděte šikmo vlevo podél Osteria Boccadoro na Rio Tera dei Biri. Tato ulice Vás dovede k Venice Star, je až u kanálu Rio di Ca' Widmann. Na místo ubytování se dostanete následovně. Jděte podél Rio di Ca' Widmann až k Calle Larga Giacinto Gallina. Po této ulici se vydejte doleva. Nejdříve přejdete úzký kanál a následně široký kanál, za kterým odbočte doprava na Fondamenta Dandolo a následně doleva na Barbaria delle Tole. Dovede Vás k Chiesa di Santa Maria dei Dereliti. Za tímto kostelem se vydejte doprava. Dojde ke kanálu, který přejděte a hned za mostem odbočte doleva na Fondamenta Laterano. Jděte podél Rio de Dan Giovanni Laterano až k dalšímu mostu. U něj odbočte doprava na Calle Bianca Cappello, přejděte Rio della Tetta a následně odbočte doleva na Calle S. Lorenzo. U Rio de S. Lorenzo odbočte doprava a po mostě přejděte přes Rio de S. Lorenzo na Campo San Lorenzo. Od místa, kde máte check-in je to přibližně 700 m.

# 20.01.2016, 16:37.
Zítra odlétáme na víkend do Benátek a přiletíme na letiště Marco Polo. Jak se co nejlevněji dostat do Benátek na San Marco? Jakou jízdenku je nejlepší si zakoupit na 3 až 4 dny? Děkuji. Gabriela.

Bez přestupu se na San Marco dostanete linkou společnosti Alilaguna, konkrétně Linea Arancio. Jezdí od 8:15 do 20:15 každou 15. a 45. minutu, potom ve 21:00, 22:00, 23:00 a 00:00. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Při online nákupu o € 1,00 méně pro každý směr. Pokud však budete využívat třídenní jízdenku ACTV - Biglietti Turistici a Tempo / Biglietto 3 Giorni za € 40,00, pak se Vám vyplatí jet s přestupem. Z letiště Marco Polo jeďte autobusem č. 5 na Piazzale Roma a odtud jeďte vaporettem č. 2 na San Marco. Autobus č. 5 jezdí od 4:08 do 1:10 přibližně po 15. až 30. minutách. Vaporetto č. 2 jezdí z Piazzale Roma od 5:01 do 23:41 přibližně po 10. až 20. minutách. Pokud budete mít výše uvedenou třídenní jízdenku, můžete si k ní zakoupit příplatek € 6,00 na jednu cestu z letiště nebo na letiště. Zpáteční příplatek tedy stojí € 12,00. Platnost jízdenky Vám v tomto případě začíná běžet od nástupu do autobusu. Podle itineráře to tedy naplánujte tak, co je pro Vás výhodnější - za plné jízdené z letiště a na časovou jízdenku s příplatkem na letiště nebo naopak. Plné jízdné pak stojí na autobus € 8,00, na vaporetto € 7,50. Kombinovaná jízdenka Aerobus + nave stojí € 14,00.

# 20.01.2016, 13:42.
Vážení přátelé, chystáme se do Benátek na festival pěveckých sborů. Měli bychom být ubytovaní v Jesolo. Počítáme i s nějakým volným časem, takže určitě plánujeme prohlídku Benátek. Autobus údajně už pro vjezd do Punta Sabbioni musí platit poplatek € 300,00. Byla by cesta veřejnou dopravou levnější? Existuje nějaká vícedenní jízdenka, která platí jak na cestu Jesolo - Punta Sabbioni, tak i na vaporetta (tak se myslím jmenují ty čluny) do Benátek? Můžete nám dát ještě nějaký tip? Děkuji. Jana.

O vícedenní jízdence kombinující dopravu ATVO a ACTV nevíme. Časové jízdenky ACTV jsou na 1, 2, 3 a 7 dnů. Stojí € 20,00, € 30,00, € 40,00 a € 60,00. Studenti si mohou zakoupit jízdenku na 72 hodin, která je podmíněna nákupem Rolling Venice Card za € 6,00. Pro skupiny existují i speciální jízdenky. Podmínkou je, že skupina se skládá minimálně z 20. osob. V tomto tarifu stojí zpáteční jízdenka na vaporetto € 8,00. Jízdenka z Punta Sabbioni na San Zaccaria € 4,00, stejně tak zpět. Je však třeba vyplnit formulář na Venezia Unica nebo předložit jmenný seznam na hlavičkovém papíře. Podrobné informace získáte na kontaktech na výše uvedených stránkách. Zpáteční jízdenka ATVO z Lido di Jesolo do Punta Sabbioni stojí € 5,50. Pro slevy kontaktujte dopravce.

# 19.01.2016, 17:41.
Měl bych dotaz. Jakou dopravu použít z Mestre do Padova a zpět a za jakou cenu? Pojedu s dcerou na karneval v období od 23. do 26. ledna a chtěl bych ji vzít i tam. Na otázku, jak na Burano a Murano jsem tu odpověď už četl, tak tím Vás zatěžovat už nebudu :-) Předem děkuji za informace. František.

Regionálním vlakem se tam dostanete za € 3,35. Jezdí každou chvíli. Vlak Regionale Veloce Vás tam zaveze za 14 minut, vlak Regionale za 35 minut. Jízdní řády najdete na Trenitalia.

# 16.01.2016, 19:04.
V červnu se chystáme s rodinou a kamarády do Itálie a rádi bychom navštívili i Benátky a přilehlé ostrovy. Chtěla bych se zeptat, zda netušíte, zda neexistuje nějaký slevový portál, který by prodával ve slevě celodenní jízdenku na tuto oblast? Pochopila jsem, že všichni bez výjimky, od 0 let platí stejné jízdné? A jak je to prosím se ZTP/P? Děkuji Jana.

O nabízení jízdenek ACTV přes nějaký slevový portál nevíme. Oficiální portál pro online nákup jízdenek ACTV je Venezia Unica, kde si můžete na tuto kartu jízdenky nahrát a zakoupit. V městské dopravě ACTV cestují děti do 6. let zdarma, v příměstské do 4. let. Ostatní platí standardní jízdné. Slevy jsou pro skupiny od 20. osob, u studentů od 10. osob. Invalidé, kteří jsou na invalidním vozíku, mají možnost si zakoupit jízdenku za € 1,50 s platností 75 minut od validace. Neplatí pro linky Alilaguna, ACTV č. 16, 19 a Casino. Doprovod neplatí.

# 14.01.2016, 21:03.
23.1. jedeme s rodiči do Benátek, přistaneme ne letišti Treviso v 17:10 a jsme ubytovaní v Appartmento Del Forno Vecchio di Venezia. Prosím, poraďte nám cestu do hotelu. Je možné si zakoupit nějakou výhodnou kartu na dopravu po Benátkách a je možné koupit i vstupy do památek? Rodiče jsou již v důchodu, je možná i tam sleva, nebo je možná skupinová sleva? Je nás 8. Moc děkuji. J.

Z letiště Treviso jeďte autobusem ATVO na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 12,00, zpáteční € 22,00. Odtud pokračujte vaporettem ACTV č. 1 a vystupte na Arsenale. Je to kousek za San Marco. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Z Arsenale jděte zpět směrem k San Marco, přejděte kanál a za Hotelem Gabrielli se vydejte druhou uličkou doprava. Jmenuje se Calle de la Pescaria. Dovede Vás na malé náměstíčko přes které se držte vlevo a po Calle Crosera v mírném oblouku doleva pokračujte až k trattorii, za kterou musíte doprava projít spojovací uličkou na Salizada del Pignater, po které se vydejte doprava a hned doleva. Tam někde se nachází Appartmento del Forno Vecchio. Alternativní trasu autobusem a vlakem z letiště najdete v našich otázkách a odpovědích. Ze Santa Lucia je pak cesta stejná. Vzhledem k tomu, že bydlíte historickém centru Benátek, určitě nebudete potřebovat časovou jízdenku na celý pobyt. Časové jízdenky jsou na 1, 2, 3 a 7 dnů. Jízdenky stojí € 20,00, € 30,00, € 40,00 a € 60,00. Je třeba si to propočítat podle itineráře tak, aby to bylo optimální. Můžete si nakonfigurovat kartu Venezia Unica, na kterou si nahrajete dopravu, vstupy a služby. O slevách pro seniory nevíme, stejně tak o slevách pro malé skupiny.

# 13.01.2016, 23:20.
Příští týden se chystám do Benátek. Jedu se psem, tak jsem zvolila bydlení na Lido. Dostanu se tam trajektem i v zimě? A je možný převoz i auta? Jak často potom jezdí vodní taxi z Lido do centra Benátek a kolik stojí? A poslední otázka. Kdy začíná karneval? Moc děkuji za vaše odpovědi! S pozdravem Hana.

Doprava v Benátkách funguje i v zimě standardně. Jízdní řády najdete na ACTV. Trajektem se na ostrov Lido dostanete z Tronchetto. Jedná se o linku č. 17. Automobil do délky 4 m platí € 13,00, do 4,5 m platí € 21,00 a nad tuto délku € 26,00 (dodávka maximálně pro 9 osob). Cestující platí standardní cenu podle tarifu ACTV. Z Lido do Benátek jezdí vaporetta často a dlouho do noci včetně nočních linek. Základní jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Z Lido na S. Elena nebo Giardini můžete využít jízdenku Traghetto Ordinario, která stojí € 5,00. Je možné, že se Vám na pobyt vyplatí nějaká časová jízdenka. Karneval v Benátkách probíhá v roce 2016 od 23. ledna do 9. února. Více informací najdete na oficiálních stránkách Carnevale di Venezia.

# 11.01.2016, 22:22.
Chtěl bych se zeptat na dopravu z letiště Marco Polo. přiletíme v sobotu v 17:10 hodin. Ubytování máme v Hotelu Venezia, Piazza 27 Ottobre, 91 - Via Teatro Vecchio, 30171, Mestre, Itálie. A druhý den z toho hotelu na San Marco. Moc Vám děkuji. T.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 15 a vystupte na zastávce Edicola, která je na Piazza 27 Ottobre. Hotel Venezia je trochu mimo toto náměstí. Jděte ve směru jízdy autobusu po tramvajových kolejích a za mírnou zatáčkou odbočte doleva na Via Teatro Vecchio. Je to za prodejnou mobilního operátora TIM. Jízdenka stojí € 8,00 a má platnost 75 minut od okamžiku validace. Zpáteční jízdenka stojí € 15,00 (dvě platnosti 75 minut). Pokud budete mít nějakou časovou jízdenku, stačí přikoupit k této jízdence příplatek ve výši € 6,00 resp. € 12,00. V tomto případě se platnost časové jízdenky počítá od prvního nastoupení a do posledního vystoupení na letišti. Na náměstí San Marco se dostanete kombinací autobusu a vaporetta. Vraťte se na Piazza 27 Ottobre a odbočte doprava na Corso del Popolo. Naproti banky BNL (kousek za ní) je zastávka autobusu č. 4, který Vás zaveze do Benátek na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 1,50. Odtud pokračujte vaporettem č. 2 na San Marco. Jízdenka stojí € 7,50. Můžete samozřejmě na oba dopravní prostředky použít časovou jízdenku.

# 08.01.2016, 18:56.
Četl jsem recenze na dopravu v Benátkách. Z letiště Marco Polo jedeme do Mestre Stazione FS, což je autobus č.15. Zpáteční jízdné stojí € 15,00, jak jsem se dočetl. Cesta zpět není nějak časově omezena? Dále se budeme pohybovat na Santa Lucia vlakem, což problém není? Pobyt máme na dva dny. První den plánuji projít Benátky pěšky. Druhý den bych chtěl použít jejich lodní dopravu. Zajímalo by mě, zda se dostanu ze stanice Santa Lucia na některý z ostrovů. Benátky jsem již několikrát navštívil, ale na ostrovy jsem ještě nedojel a tak by mě zajímalo, který z ostrovů stojí za to si prohlédnout, pokud je měsíc návštěvy únor. A zda se vyplatí koupit jednodenní jízdenku za € 20,00 a jak se toto vyřizuje? Nebo mi stačí koupit si lístek přímo na místě na ostrov a zase zpět? Četl jsem, že pokud koupím kartu přímo na letišti, tak zaplatím příplatek na autobus do Mestre € 12,00 za zpáteční, ale v tu chvíli se mi začne počítat ten čas jednodenní jízdenky, ne? 13.1. přiletím, koupím kartu s jízdenkou na jeden den + příplatek z / na letiště. 14.1. půjdu pěšky po Benátkách, 15.1. - bude mi platit časová jízdenka na autobus? 16.1. - bude mi platit příplatek zpět na letiště? Nebo musím koupit zvlášť jízdenky na autobus z letiště a na letiště a na kartu dát jednodenní jízdenku, kterou pak použiji až v době kdy jí budu potřebovat? Hlavně jak se zařizuje tato karta? Italsky neumíme, abychom se domluvili. V některých komentářích jsem četl, že i samotná karta něco stojí. A poslední věc by mě zajímala. Když mám jednodenní doklad, mohu využít po Benátkách veškeré lodní linky provozované ACTV? Děkuji Vám předem za odpověď. S Pozdravem a přáním hezkého dne Milan.

Pokud koupíte zpáteční jízdenku, jedná se o dvě samostatné jízdy, tzn. každá s platností 75 minut od okamžiku validace konkrétní jízdenky. Ze Santa Lucia se dostanete na ostrov Murano vaporettem ACTV č. 4.2, zpět č. 4.1. Na ostrov Burano se dostanete vaporettem č. 12 z Fondamente Nove nebo z Murano. Na ostrov Torcello se dostanete vaporettem č. 9 z Burano. Na ostrov Lido se dostanete ze Santa Lucia vaporettem č. 1. Jízdní řády a mapa linek jsou na výše uvedených stránkách. Určitě navštivte alespoň Murano a Burano. Pokud navštívíte jen ostrov Murano, pak se Vám jednodenní jízdenka nevyplatí. Pokud i jiný ostrov, pak si ji určitě zakupte. V tom případě pak doporučujeme cestovat ten den z Mestre do Benátek a zpět autobusem ACTV, na který tuto jízdenku využijete. Jízdenku si můžete zakoupit na pokladně Venezia Unica, která se nachází v příletové hale na letišti Marco Polo nebo také v hale na nádraží v Mestre. Pro vyřízení by měla stačit angličtina. Pokud budete používat kartu Venezia Unica, můžete si ji nakonfigurovat online na výše uvedených stránka a na základě obdrženého voucheru si ji vyzvednou na pokladně Venezia Unica nebo v automatu. Na letišti Marco Polo jsou celkem tři tyto automaty. Jeden v blízkosti pokladny, druhý na opačném konci haly. Jeden je ještě na zastávce Aerobusu. Pokud pojedete jen na ostrov Murano, můžete dojít na Fondamente Nove pěšky a odtud na ostrov Murano jet na jízdenku Traghetto Ordinario platnou mezi Fondamente Nove a Murano Colona. Jízdenka stojí € 5,00 a zpět mezi stejnými zastávkami stejnou cenu. Příplatek na cestu z letiště a na letiště funguje trochu jinak. Je vázaný k té časové jízdence. Tzn. pokud byste si koupil jen jednodenní jízdenku s příplatky, tak její platnost začíná běžet cestou z letiště a končí od této chvíle za 24:00 hodin. Po této době už je jízdenka včetně příplatků neplatná. Řešením je samostatná zpáteční jízdenka za € 15,00 a jednodenní časová jízdenka. Pokud si tyto jízdenky nakonfigurujete na Venezia Unica, validátor pozná, kterou jízdenku má použít. Tzn. na cestu z letiště použije 75. minutovou jízdenku a až při další cestě aktivuje jednodenní jízdenku. V případě kolize, tzn. pokud by validátor zjistil na kartě více možností použitelných jízdenek, vyzve Vás k volbě jízdenky. Za Venezia Unica zaplatíte cenu rovnající se součtu cen jízdenek. Na časovou jízdenku můžete cestovat autobusy ACTV v Mestre a na ostrově Lido. Dále platí pro vaporetta ACTV. Nelze použít na linky 16, 19, Alilaguna a cestu z a na letiště Marco Polo.

# 03.01.2016, 14:01.
Chtěl bych se zeptat, jaká je nejvýhodnější cesta z letiště Treviso do Mestre, konkrétně na adresu Via Giuseppe De Marchi 7, Marghera, Mestre 30175. Přiletíme 23.1. v 17:10 a odlet je 26.1. v 17:40. Našel jsem autobusy společnosti ATVO, ale zajímalo by mě, zda je ještě jiná úspornější možnost. S pozdravem David.

Cesta do Camping Village Jolly je popsaná v odpovědi ze dne 18.05.2014, 18:05. Aktuální cena jízdenky ATVO z letiště Treviso do Mestre a Benátek je € 12,00, zpáteční jídenka stojí € 22,00. Alternativní spojení z letiště Treviso na vlakové nádraží Mestre FS je popsané v odpovědi ze dne 07.12.2015, 16:46.