BENÁTKY 2015 / 5

Benátky v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2015 / 5

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2015. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete pátou část, ta první je na stránce Benátky 2015.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 09.06.2015, 09:43.
V červenci se chystáme s přítelkyní na prodloužený víkend od Benátek. Rozhodujeme se mezi délkou pobytu buď pátek až pondělí nebo pátek až úterý. Mohl byste nám doporučit vzhledem k množství památek a míst, které stojí za to je navštívit (uvažovali jsme i o možnosti zajet jeden den se někam poblíž vykoupat), zda zvolit spíše o den delší pobyt nebo kratší? Cestovat budeme letecky, tam nejspíše přes letiště Treviso a zpátky z letiště Marco Polo. Cestu na Treviso jsem našel popsanou, mohl byste mi napsat, jak se ještě dostat na nebo z letiště Marco Polo? Vyplatí se pořídit si pro cestování po Benátkách vícedenní jízdenku a na co všechno platí, zda například platí i na cesty mazi ostrovy? A ještě co se týče ubytování, doporučujete spíše hotely, které jsou ale dražší nebo jsou dostačující penziony, kterých je zde mnoho. Většina penzionů má napsáno pouze společné koupelny i když mi na fotkách připadá, že mají koupelny na pokoji. Děkuji za odpověď a tyto užitečné stránky. Martin.

V Benátkách je stále co poznávat, někdy nestačí i týden. Je to hodně individuální záležitost. Vytipujte si vše, co chcete vidět, udělejte si podrobný itinerář na každý den i s ohledem na dopravu. Z toho pak vyvodíte optimální délku pobytu a zda se Vám vyplatí nějaká časová jízdenka nebo kombinace časové jízdenky, jednotlivé jízdenky a trajektové jízdenky. Jak se dostat na letiště Marco Polo Vám napsat nemůžeme, protože nevíme, kde budete bydlet :-) Nicméně pokud budete bydlet v Benátkách, tak z Piazzale Roma autobusem ACTV č. 5, pokud v Mestre, tak z Mestre FS č. 15. Na tyto spoje je třeba příplatek k standardní nebo časové jízdence ve výši € 4,00 na každou cestu. Časová jízdenka platí na autobusy v Mestre (zóna 1) a na Lido a dále na vaporetta kromě č. 16, 19, 21, Casino a Alilaguna. Lze ji využít na cestu mezi ostrovy. Ubytování je závislé od Vašich požadavků na komfort, vybavení a umístění (související doprava). Pokud máte v popisu napsané, že pokoje mají společnou koupelnu, tak tomu věřte. Fotografie bývají většinou ilustrativní.

# 08.06.2015, 21:03.
Měl bych na Vás dotaz, máme v plánu navštívit Benátky 7.7. s tím, že přijedeme od Dolomit ráno přibližně v 8:00 a přespíme v kempu Venezia Camping Village. Je lepší ubytovat se v kempu a od kempu jet autobusem do Benátek, popřípadě jakým? Myslím, že č. 12L tam jezdí. A kde se kupují lístky nebo jet na parkoviště Tronchetto a pak zpět do kempu? Předem děkuji za Vaší odpověď. Filip.

Od Camping Venezia Village Vám jezdí do Benátek autobusy 5 a 19. Jízdenky stojí € 1,30 a kupují se na stáncích, v tabácích, barech, automatech atd. Koupíte je i v kempu. Celodenní parkování na Trochetto stojí € 21,00. Cesta autobusem tedy stojí vždy méně. Na druhé straně auto Vám přináší pohodlí a časovou svobodu.

# 08.06.2015, 20:46.
Jedeme na 2 noci do Benátek od 27. do 29.6. Ubytování máme na Via Bernardo Bellotto 30, Mestre. Dívala jsem se do mapy a kousek je železniční stanice Venezia Mestre Ospedale. Dá se tímto vlakem dojet na Venezia Santa Lucia? A pokud bychom chtěli celodenní jízdenku, zda se dá koupit přímo na této železniční stanici a zda mají děti do 14. let slevu. Je nás 8 dospělých a 4 děti. A samozřejmě kromě gondol, zda platí na ostatní dopravce. Děkuji. Daniela.

Z blízkosti Residence Baco da Seta se tímto vlakem dá dojet na Venezia Santa Lucia. Cestou budete mít ještě zastávky Mestre FS a Porto Margera. Celodenní jízdenku zakoupíte na Santa Lucia. Do šesti let dítě neplatí, nad tento věk o jednorázových slevách nevíme. Celodenní jízdenka platí pro dopravu společnosti ACTV - autobusy v Mestre a na Lido, vaporetta (s výjimkou speciálních linek).

# 05.06.2015, 19:01.
V červenci se chystáme do Itálie, cestou tam se chceme zastavit a projít si Benátky a hlavně co mne zajímá je, kde by se dalo přespat přibližně v okolí 20 km? Klidně kemp za rozumnou cenu, jen na jednu noc a ráno chceme vyrazit dále. A kdybyste byli tak hodní a také sdělili, kde nejlépe nechat auto při prohlídce Benátek. Děkuji. Tomáš.

Zkuste Camping Venezia Village. Kempy vyloženě v letoviscích v okolí Vás s největší pravděpodobností na jednu noc neubytují. Parkovat doporučujeme na Tronchetto.

# 05.06.2015, 09:20.
Moc děkuji za informaci a ještě bych se chtěl zeptat, zda se dá z toho parkoviště Tronchetto jít po Benátkách pěšky. Třeba zda dojdu na náměstí San Marco a jak je to časově náročné. Moc děkuji. S pozdravem Michal.

Dá se to samozřejmě dojít i pěšky, je to pěkná procházka, při velkém množství turistů to však může být i docela náročné. Z Tronchetto na San Marco se můžete dostat dvěma základními směry. Oba vychází z Piazzale Roma. Jeden vede kolem železniční stanice Venezia Santa Lucia a následně kopíruje Velký kanál (souběžnými uličkami) až po most Rialto. Druhý vede přímo přes Campo San Polo a most Rialto, kde se spojí s prvním směrem. Odtud je to na náměstí San Marco kousek. Počítejte minimálně s hodinou cesty, se zastávkami a odbočkami spíše se dvěma hodinami i více a vzdálenostmi kolem 3,5 až 4 km. Během cesty se držte směrovek Rialto a San Marco.

# 04.06.2015, 13:07.
Pročítala jsem Vaše doporučení a dotazy, a chceme si zakoupit 3. denní jízdenku ACTV na vaporetta. Současně přiletíme na letiště Marco Polo. Psal jste, že k této časové jízdence se platí příplatek € 4,00? Dá se časová jízdenka a rovnou i přílatek koupit na letišti, případně kde? Kolik stojí standardní lístek s ACTV z letiště? Dočetla jsem se, že autobus jezdí z letiště na Piazzale Roma, kde se dá koupit časová jízdenka, poté asi vezmeme vaporetto - bydlíme na Lidu. Děkuji za Vaší odpověď a také za tutu úžasnou diskusi! Anna.

Na letišti Marco Polo v příletové hale je pokladna Venezia Unica. Otevřeno mají od 8:30 do 19:00. Tam jízdenku zakoupíte. Standardní jízdenka z letiště na autobus č. 5, který Vás doveze na Piazzale Roma, stojí € 6,00, zpáteční € 11,00. Pokud si budete tedy kupovat příplatek, nezapomeňte i ten na cestu zpět, tedy celkem € 8,00. Časovou jízdenku můžete využívat neomezeně, příplatek se vztahuje jen na jednu cestu z letiště a jednu cestu na letiště. Na letišti by měly být i turistické informace (APT Venezia), kde lze jízdenku také zakoupit. Je tam i Maccorp Italiana, u té ale nevíme, zda prodávají celý sortiment.

# 03.06.2015, 22:16.
Chystám se za 14. dní na motorce na jeden den do Benátek. Mohl bych poprosit o radu, jak je to s parkováním motorek, kde je asi nejlepší nebo nejvhodnější nechat motorku, popřípadě zda jsou tam nějaké úložné boxy nebo něco, kde se dají schovat věci po převlečení? Moc děkuji za informaci. Michal.

Parkoviště Tronchetto disponuje šedesáti parkovacími místy pro motocykly. Ceny jsou stejné jako pro automobily - € 3,00 za hodinu (1. a 2. hodina), € 5,00 za hodinu (3. a 4. hodina), € 21,00 za 24 hodin (od 5. hodiny). Na Piazzale Roma v Autorimessa Comunale je 180 parkovacích míst pro motocykly. Ceny na den jsou přibližně o € 5,00 vyšší, při online rezervaci je sleva necelé € 3,00. O možnosti odložení zavazadel nevíme. Úschovna zavazadel je na vlakovém nádraží Venezia Santa Lucia. Platí se tam € 6,00 za prvních 5 hodin, € 0,90 za každou další hodinu do 12. hodin a € 0,40 za každou hodinu nad 12 hodin.

# 02.06.2015, 10:15.
Prosím o radu ... letíme v sobotu na letiště Treviso a ubytování máme v hotelu Tintoretto, Cannaregio, Santa Fosca 2316. Můžete nám prosím poradit, jakým jet přesně autobusem? Kterou linkou a kde přestoupit? Díky předem za pomoc a přeji pěkný den. Lenka.

Jeďte autobusem ATVO na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 10,00, zpáteční € 18,00. Z Piazzale Roma jeďte vaporettem č. 1 a vystupte na Ca' d' Oro. Jízdenka stojí € 7,50. Jděte po Calle Ca' d' Oro k Str. Nuova a poté se vydejte doleva. Přejdete Rio di San Felice, potom Rio di Noale a odbočte doprava na Campiello Chiesa. Před Rio di Santa Fosca je po levé straně Váš Hotel Tintoretto.

# 01.06.2015, 20:29.
S dovolením mám na vás otázku. V červenci jedeme na dovolenou do Caorle a rádi bychom na výlet do Benátek. Někde jsem našla, že cesta lodí stojí € 39,00, můžete mi napsat, zda je tam více společností, které tyto cesty provozují a zda jsou i jiné ceny? Je to dost vysoká cena, budu ráda za každou odpověd i radu. Moc děkuji. S pozdravem Marcela.

Ceny jsou podobné, většina agentur Vás nasměruje na stejnou loď. Nejlevněji se do Benátek z Caorle dostanete veřejnou dopravou. Z Autostazione jezdí do Benátek na Piazzale Roma autobus ATVO č. 4. Zpáteční jízdenka stojí € 9,70.

# 01.06.2015, 19:25.
S rodinou máme zajištěný apartmán v části Benátek zvané Mirano. Poradíte prosím, jak se dá dobře dostávat do centra? Další věc, která mě zajímá je, zda si musíme dávat pozor na něco konkrétního v Benátkách? Děkuji. Miluška.

Přímo do Benátek se z Mirano dostanete autobusovými meziměstskými linkami ACTV č. 4D, 7 a 7D. Neplatí zde ale jízdenky pro Mestre, Benátky a Lido. Musíte si zakoupit jízdenky pro meziměstké linky. Ve vztahu k Piazzale Roma v Benátkách je Mirano Centro v tarifním pásmu 4, Mirano Ovest a Sud v tarifním pásmu 5. Jízdenka na Piazzale Roma stojí € 3,40 (4) resp. € 4,00 (5). Jedná se o aktuální ceny platné od 1.6.2015. Kromě dodržování základních pravidel si dejte pozor např. na krmení holubů. Je za to citelná pokuta.

# 01.06.2015, 13:40.
14. až 19. 6. budu s žáky 9. ročníku v Caorle. Rádi bychom uskutečnili výlet do Benátek. Zpáteční jízdenka na autobus ATVO Caorle - Piazzale Roma stojí € 9,70 a další možnost je autobusem ATVO Caorle - Punta Sabioni. Zpáteční stojí € 8,00 a potom s lodí ACTV do Benátek. Mají školní děti 14 až 15 let slevu na jízdném? A za jakých podmínek? Děkuji. Jana.

Pro skupinové studentské slevy se doporučujeme obrátit přímo na kancelář ATVO a ACTV. Víme, že už to někdo kdysi řešil a pro vyřízení této skupinové studentské slevy potřebovali jmenovitý seznam studentů potvrzený ředitelem školy a úhradu předem. O běžných slevách v této věkové kategorii nevíme.

# 01.06.2015, 12:48.
Letos v červenci se chystáme do Itálie - 3 dospělí. A první zastávka bude právě v Benátkách. Chci se zeptat na parkování. Je lepší nechat už auto na pevnině a do Benátek se přepravit lodí? Nebo jet i s autem do Benátek a zaparkovat tam? A jaké jsou ceny? Předem děkuji. Gabriela.

Doporučujeme zaparkovat na Tronchetto, odkud už je přímo spojení s centrem Benátek vaporettem. Celodenní parkování Vás vyjde na € 21,00. Pokud budete parkovat v Mestre, budete se muset dopravit do Benátek autobusem a při počtu 3. osob Vás tato přeprava tam a zpět vyjde na € 7,80 + parkování, které Vás např. na San Giuliano vyjde na € 12,00 za den. A to už je s dopravou skoro jako na Tronchetto. Navíc s výraznou časovou ztrátou. Ceníky pro kratší dobu parkování najdete na výše uvedených stránkách. Příjez na Tronchetto, parkování a doprava do Benátek jsou popsané v naší reportáži Benátky 2013.

# 01.06.2015, 04:08.
Jedeme na dovolenou do Lignano. Chceme si udělat jednodenní výlet autem do Benátek. Kde nejlépe bezpečně zaparkovat a jaké jsou přibližně ceny parkování, dopravy lodičkami a vstupů do muzeí? Moc děkuji. Luboš.

Při jednodenním výletu doporučujeme zaparkovat co nejblíže, aby Vám doprava z parkoviště na pevnině nezabrala drahocený čas určený pro návštěvu Benátek. Parkování na Tronchetto Vás přijde na € 21,00 za den. Jednosměrná hodinová jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Příjezd, parkování a cesta do centra je popsaná v naší reportáži Benátky 2013. Příklad cen: kombinovaná vstupenka do Palazzo Ducale, Museo Correr, Museo Archeologico Nazionale a Sale Monumentali della Biblioteca Nazionale Marciana stojí € 18,00.

# 31.05.2015, 19:21.
Chtěla bych se zeptat, jak nejlépe dojet v druhém týdnu června z Allershausenu u Mnichova do Lido di Jesolo. Zda by bylo možné vynechat tunely, nebo je to nevýhodné. Zda se dá jet z části po jiné cestě než dálnice - jde mi o Itálii. Rakouskou známku mám. Také bych se chtěla zeptat, zda plán jet autem z Lido di Jesolo do Punta Sabbioni a tam vaporettem do Benátek je dobrá volba nebo existuje lepší. Dále jak se dá nejlépe z Lido di Jesolo dostat na ostrovy Murano a Burano. A poslední dotaz mám, zda je lístek na vaporetta možný mít dvoudenní, ale s jednodenním přerušením. Tj. zda musí vždy být dvoudenní lístek využit na dva po sobě jdoucí dny. A zda je možné tento ticket využít na dopravu na zmiňované ostrovy. Moc díky za váš skvělý servis. Markéta.

Vaše optimální trasa je následující: Allershausen - Mnichov - Rosenheim - Salzburg - Villach - Tarvisio - Udine - sjezd San Dona di Piave - Jesolo - Lido di Jesolo. Pokud chcete objet tauernské tunely, musíte sjet z dálnice už na sjezdu Altermarkt a pokračovat na Radstadt - Obertauern - Mauterndorf - St. Michael im Lungau - Katschberg a na dálnici najet opět u Rennweg am Katschberg. Zajížďka je to jen 16 km. Tuto trasu jsme několikrát projížděli během našich alpských dovolených a především přejezd Katschbergu může být s plně obsazeným a naloženým autem nepříjemná záležitost. Dá se to samozřejmě s normálním autem bez problému přejet. Viděli jsme tam ale např. karavany, které to nezvládly. My bychom raději zaplatili těch € 11,00 za průjezd tauernskými tunely a nebo alespoň € 5,50 za průjezd Katschbergtunnel ze St. Michael im Lungau. Počítejte také s tím, že úspora bude nižší vzhledem k horskému terénu a výrazně vyšší spotřebě pohonných hmot. Jinak je tomu v Itálii, tam doporučujeme sjet z dálnice za Villachem u Arnoldsteinu, natankovat levně naftu mimo dálnici - tip je v našem článku Rakousko - italská hranice nabízí slevu. Vyzvedněte si ji. Odtud už pokračovat mimo dálnici do Gemony. Spotřeba pohonných hmot je minimální (cesta z kopce údolím) a úspora na mýtném € 6,00. Za úsek Gemona - San Dona di Piave zaplatíte € 7,90. Punta Sabbioni je vhodný výchozí bod pro cestu do Benátek na San Marco (vaporetto č. 15) a také na ostrovy Burano a Murano (vaporetto č. 12). Časová jízdenka platí od chvíle označení nepřerušenou dobu. Tyto jízdenky platí pro autobusy (v Mestre a na ostrově Lido) a vaporetta ACTV, tedy i na výše uvedené linky.

# 31.05.2015, 12:04.
Mohl byste mi prosím poradit s cestou z letiště do hotelu a zpět? Přiletíme večer ve 22:30 na letiště Venice Marco Polo a potřebujeme se dostat do hotelu v Mestre, Via Rizzardi, Marghera. Je to kousek od vlakového nádraží Mestre Stazione. Odlet máme v ranních hodinách v 6:20, tak nevím, zda v tuto dobu pojede městská doprava nebo máme zvolit dopravu taxíkem. Jaká je prosím přibližně cena dopravy? Moc děkuji za odpověď. Pepa.

Z letiště Marco Polo jezdí na Mestre FS autobusy ACTV č. 15. Bohužel ve Vašich časech ne. Můžete jet s přestupem v Benátkách. Nejdříve autobusem č. 5 - 23:10, 0:10 do Benátek a odtud č. 2 - 23:30, 23:45, 00:00, 00:20, 00:40 na Mestre FS. Z Mestre FS pak vede podchod od křižovatky Viale Stazione / Via Dante na Via Giorgio Rizzardi. Cesta autobusem z letiště stojí € 6,00 nebo za příplatek € 4,00 k časové jízdence. Zpět už to ale není reálné stihnout. První autobus z Mestre FS jede v 5:03. Mezi letištěm Marco Polo a Mestre FS funguje také doprava ATVO. Z letiště jede autobus ve 23:00 a 23:40. Na letiště v 5:20 (to už je ale také nerálné). Doba jízdy je 17 minut. Jízdenka stojí € 6,00, zpáteční € 11,00. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. U taxi počítejte s částkou € 35,00.

# 31.05.2015, 10:43.
V červenci se chystám na 3 dny do Benátek a ráda bych se ujistila, zda pokud si koupím 72. hodinovou jízdenku u společnosti ACTV, bude mi platit na cestu z letiště Marco Polo do Benátek a na výlety z Benátek na ostrovy Murano, Burano a Lido? Děkuji za odpověď. Elen.

Na ostrovy Murano, Burano a Lido Vám platit bude, pro cestu z letiště a na letiště Marco Polo potřebujete příplatek ve výši € 4,00 na jednu jízdu.

31.05.2015, 09:43.
Vážený pane Řehůřku, jak máme nejlevněji podniknout výlet z Caorle do Benátek a zpět? Jsme tři dospělé osoby. Autobusem, autem nebo lodí? Děkuji za odpověď. Michal.

Zpáteční jízdenka z Caorle do Benátek autobusem č. 4 společnosti ATVO Vás vyjde na € 9,70. Pro tři osoby tedy na € 29,10. Je to nejlevnější způsob, jak se dostat do Benátek na Piazzale Roma. Odtud můžete jít pěšky uličkami do centra nebo vaporettem. To však stojí dalších € 7,50. V tomto případě bude možná lepší jet autobusem č. 42 do Punta Sabbioni. Zpáteční jízdenka stojí € 8,00, celkem tedy € 24,00 a odtud vaporettem za výše uvedených € 7,50. Autem mimo dálnici je to 66 km, celkem tedy 132 km. Při modelové spotřebě 5 l nafty na 100 km a italské průměrné ceně nafty € 1,56 / litr Vás ta cesta přijde na € 10,30 + parkování na Tronchetto € 21,00, celkem tedy € 31,30. Pokud se podíváte na cenu autobusu v prvním případě, pak je ten rozdíl minimální, při menší spotřebě možná i nižší cena a hlavně získáte nezávislost odjezdu. Pro úplnost ještě varianta autem na Punta Sabbioni - 50 km, tedy celkem 100 km, náklady na pohonné hmoty € 7,80 a parkování € 5,00 za 12 hodin. Celkem tedy € 12,80 nebo € 17,80 při delší době parkování + samozřejmě opět vaporetto. Celková cena za vaporetto pro cestu tam a zpět pro tři osoby je 6 x € 7,50 tj. € 45,00.

# 28.05.2015, 19:19.
Mám dotaz. Budeme ubytovaní v hotelu Ducale ve Favaro Veneto. Odlétáme v pátek ráno v 6:45. Pokud jsem se dobře díval, tak autobus nám jede první v 5:41 a na letišti Marco Polo je v 5:51. Mám pocit, že ta necelá hodina nám na odbavení nebude stačit. Nevíte cenu taxíku? A nedalo by se to ujít pěšky? Děkuji za odpověď. Petr.

Od Hotelu Ducale na letiště to máte 4,5 km. Tzn. hodinu cesty pěšky. Se zavazadly dost obtížné. Cenu taxi počítejte kolem € 15,00.

28.05.2015, 14:50.
Narazila jsem na Vaše stránky a chtěla bych se zeptat. Na konci června jedeme 4 dospělí a 5 dětí do Bibione autem. Plánujeme podniknout cestu do Benátek a nevíme, zda je lepší jet do Benátek autem nebo vlakem. Co byste doporučil, popřípadě co je výhodnější? Pokud autem, tak kde zaparkovat a jak se dostat do Benátek? Jakou lodí? Předem mnohokrát děkuji za odpověď. S pozdravem Julia.

Z Bibione vlak nejede. Musíte se dopravit do Latisana a odtud vlakem Trenitalia do Venezia Santa Lucia. Standardní jízdenka stojí € 6,95, děti do čtyř let neplatí, do 15. let mají 50% slevu. Je možné, že dosáhnete na nějakou slevu. Na této trati s regionálním typem vlaku to však nevidíme jako reálné. Z Bibione do Latisana jezdí autobusy ATVO. Jedná se o linku č. 7. Jízdenka stojí € 3,00. Z Bibione můžete jet do Benátek přímo za € 7,30. Autbus Vás zaveze na Piazzale Roma, odkud můžete jít pěšky nebo vaporettem za € 7,50. Kombinace autobusu a vaporetta je možná i z Bibione s ATVO. Na výše uvedených stránkách jsou podrobné informace - Visita Venezia / Venezia / Bibione - Venezia 2015. Bohužel u této nabídky i u spojů ATVO dětské tarify neznáme. U spojů ATVO jsou ceny pro cestu zpět stejné, mají i zvýhodněné zpáteční jízdenky - ceny jsou ale jen o trošku menší. Podle našeho názoru je v tomto počtu a s ohledem na děti lepší jet autem. Celodenní parkování na Tronchetto Vás vyjde na € 21,00 za automobil. Přečtěte si naši reportáž Benátky 2013.

# 27.05.2015, 19:58.
Ako sa dostaneme dvaja dospelí a jedno 10 ročné dieťa z Lida di Jesola - Via Harlem - do Benátok autobusom alebo loďou niekedy medzi 18.7. a 25.7. Aké lístky by boli najvhodnejšie a čo by som si mal podľa Vás pozrieť v Benátkach? Som cestovateľ začiatočník. Štefan.

Doporučujeme kombinovanou nabídku společnosti ATVO a ACTV. Autobusem z Lido di Jesolo na Punta Sabbioni a následně vaporettem na San Marco. Podrobné informace najdete na ATVO - Visita Venezia / Venezia / Lido di Jesolo - Venezia 2015. Doporučujeme si prohlédnout San Marco a památky v jeho okolí, potom se vypravit pěšky k mostu Rialto a projít se Benátkami. Muzea a památky dle Vašich zájmů. Samostatná zpáteční jízdenka jen autobusem na Piazzale Roma z Autostazione v Lido di Jesolo stojí € 8,00. Z Piazzale Roma můžete jít pěšky do centra Benátek nebo vaporettem. Jednosměrná jízdenka stojí € 7,50.

# 26.05.2015, 19:17.
Prosím o radu, zda jezdí autobus z Lido di Jesolo přímo do Benátek. Bez přestupu na loď nebo člun. Dále bych se chtěla zeptat, zda je možné parkovat v Garážích San Marco a pokud ano, jaká je přibližná cena? Děkuji za odpověď. Dana.

Z Lido di Jesolo se do Benátek dostanete autobusem ATVO linkou č. 10 z Autostazione na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 4,50, zpáteční € 8,00. V Garage San Marco parkovat můžete. Celodenní parkování stojí € 30,00. Pokud si místo zarezervujete online na výše uvedených stránkách, zaplatíte o € 2,00 méně. Od 17:00 do 4:00 stojí parkování polovinu, tedy € 15,00. Levněji zaparkujete na Tronchetto - € 21,00 na den.

# 25.05.2015, 09:59.
V letě plánujeme návštevu Benátok z Lignana, uvažujeme ísť autom do Punta Sabbioni, odtiaľ loďou do Benátok. Ak si kúpime hodinový lístok, je možné na S. Marco prestúpiť na inú loď smerom na kanál Grande, bez kupovania ďalšieho lístka? Aké sú ceny lístkov pre dospelých, deti do 6. rokov a nad 6 rokov? Prípadne prosím poradiť vhodnú kombináciu lístkov do Benátok a po kanáli Grande. Ďakujem za odpoveď. Vladimír.

Základní jednosměrná jízdenka je přestupní. Její platnost je 75 minut. Musíte ji ověřit na začátku každé cesty a při změně dopravního prostředku přiložením karty na ikonu ruky ve středu validátoru. Cena jízdenky je € 7,50. Děti mladší šesti let cestují zdarma. Pokud budete cestovat více, je možné že se Vám vyplatí celodenní jízdenka za € 20,00.

# 24.05.2015, 11:15.
Potřeboval bych vědět, kudy z Caorle do Benátek, abych nemusel platit mýto a jet po dálnici. Zda se to dá nějak objet? Kde zaparkovat v Benátkách nejblíže kvůli malému dítěti a cenu parkování zde nevíte? Děkuji za odpověď. Tom.

Pokud nechcete jet vyloženě po okreskách, jeďte k San Stino di Livenza a odtud pokračujte po SS14 do Mestre a odtud do Benátek. Zaparkujte na Tronchetto, kde celodenní parkování stojí € 21,00. Popis příjezdu, parkování a cesty do Benátek najdete v naší reportáži Benátky 2013.

# 23.05.2015, 19:42.
30. května letíme s přítelem do Benátek. Přiletíme na letiště v Trevisu a odtud budeme i odlétat 6. června zpět. Chci se zeptat na věci ohledně dopravy po Benátkách a okolí. Konkrétně nám jde o to, abychom zjistili, jak nejlépe a nejvýhodněji se dopravit do následujících měst. Letiště Treviso - Benátky - Camp Serenissima v Malcontenta, Benátky - Murano - Burano - Punta Sabbioni, Benátky - Padova, Benátky - Verona. Kolik stojí autobus nebo vlak a kde zakoupit jízdenku? Jak je to se sedmidenní jízdenkou? Platí i na Murano, Burano, Camping Serenissima, Treviso? Popřípadě kolik budeme muset na tato místa doplácet? Poslední otázka. Jaké jsou nejhezčí pláže v okolí Benátek a jak se tam nejlépe dostat? Mockrát děkuji za odpověď. S pozdravem Linda.

Z letiště Treviso doporučujeme jet autobusem ATVO. Jízdenka stojí € 10,00, zpáteční € 18,00. Vystupte na konečné v Benátkách a odtud pokračujte autobusem ACTV č. 53 směr Padova. Vystupte na stejnojmenné zastávce Camping Serenissima. Jízdenka by měla stát € 2,50 (zóna 3). Z Benátek na Murano, Burano, Punta Sabbioni platí standardní jízdenky ACTV. Z kempu Vás autobus do Padova (č. 53) vyjde na € 4,00. Do Verony jeďte regionálním vlakem Trenitalia za € 8,60. Týdenní jízdenka Vám platí na Murano, Burano, ale už ne do kempu nebo dokonce na letiště Treviso. Potřebujete jiné jízdenky. Benátská pláž je na ostrově Lido. Dostanete se tam vaporettem.

# 23.05.2015, 12:14.
Vážení Řehůřkovi, chci se zeptat, zda mají důchodci nad 65 let slevu na lodní lístky do Benátek z Punta Sabbioni. Cestujeme 1.6. Děkuji za odpověď. Pavel.

O slevách pro důchodce nemáme žádné zprávy. V seznamu slev nefigurují.

# 21.05.2015, 15:11.
Chtěl bych vás požádat o radu. 25.5.2015 přiletíme v 10:40 na letiště Marco Polo do Benátek. Chtěl bych se zeptat, jak se nejlépe dopravit do centra Benátek k Hotelu Marte & Biasin? 27.5.2015 odlétáme z letiště Treviso v 8:50. Mohl byste mi prosím poradit, jak se dostat z centra Benátek na letiště Treviso, tak abychom tam přijeli tak v 7:00 ráno? Moc děkuji za odpověď. Pavel.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma a odtud přejděte před vlakové nádraží Venezia Santa Lucia. Pokračujte souběžně s Velkým kanálem po Rio Tera Lista di Spagna až na Campo San Geremia. Vydejte se do levého zadního rohu náměstí, odkud vychází Salizada S. Geremia. Tato ulice Vás dovede k mostu. Před ním odbočte doleva, po levé straně je Váš Hotel Marte. Na Piazzale Roma se dostanete stejnou cestou. Odtud Vám pak ráno odjíždí autobus ATVO v 5:30, na letišti Treviso je v 6:30. Další jede v 6:00 a na letišti je v 7:00.

20.05.2015, 16:26.
Pane Řehůřku, děkuji za podrobný popis. Ale nakonec jsem rezervaci díky komplikované dopravě z letiště do místa zrušila. Zajistila jsem nám Bungalov v Camping Fusina na Via Moranzani, 93 30176. Byl byste tak laskav a poradil, jak se do campingu dostaneme z letiště Treviso? S pozdravem a děkuji. Zdenka.

V tomto případě je spojení skutečně lepší. Do Mestre se dostanete stejným způsobem jako v odpovědi ze dne 19.05.2015, 16:54 s tím rozdílem, že vystoupíte na Mestre FS. Zastavuje tam jak autobus ATVO, tak i vlak Trenitalia. Jízdenky stojí stejně. Z hlavního vlakového nádraží se musíte dostat na Via Giorgio Rizzardi, před hotely Mondial a Lugano. Jednak tam vede podchod z nádražní haly a následně po Via Giovanni Berchet, jednodušší je však jít podchodem z Viale Stazione u křižovatky s Via Dante. Vytiskněte si mapu např. z Mapy Google - je to jednoduché a kousek. Z Via Giorgio Rizzardi Vám jede přímý autobus k Camping Fusina. Jedná se o linku ACTV č. 16. Autobus jede ve směru k nádraží, je to jednosměrka.

19.05.2015, 16:54.
Prosím o radu. Dopravíme se na letiště Treviso v okolí Benátek, ale pobyt je zajištěn na adrese: Lido, Via Rodi 1, Venice - Lido, 30100, Itálie. Jsme dámy v letech nemaje tolik zdrojů, u rezervace hotelu mě píší, že mám z letiště jet taxi 6 km do centra Trevisa. Odtud pak vlakem do Benátek. A tam pak ještě vaporettem na zmíněnou adresu. Je taková informace správná? Předem děkuji za odpověď. Našla jsem Vaše rady na internetu. S pozdravem Zdenka.

Ano, tato informace je správná. Levnější než taxi, které Vás vyjde minimálně na € 15,00 z letiště na nádraží, je autobus MOM. Ten Vás na nádraží zaveze za € 1,30. Pokud jízdenku zakoupíte v autobuse, zaplatíte € 2,50. Zavazadla nad 10 kg a s rozměry většími než 50 x 30 x 25 potřebují jízdenku v ceně € 2,20. Vlak Trenitalia z Treviso Centrale do Venezia Santa Lucia stojí € 3,30. Pohodlnější je jet přímo z letiště autobusem ATVO na Piazzale Roma v Benátkách. Jízdenka stojí € 10,00, zpáteční € 18,00. Z Piazzale Roma nebo Santa Lucia musíte jet vaporettem č. 1 na Lido S.M.E. Odtud pokračovat autobusem A, B nebo C a vystoupit na Via Sandro Gallo / Incr. Via Bembo. Odtud pokračovat pěšky ve směru jízdy autobusu, přejít po mostě přes kanál a za mostem hned odbočit doprava. Hotel Villa Parco na Via Rodi 1 je po levé straně na rohu ulic. Samostatná jízdenka na vaporetto stojí € 7,00, na autobus € 1,30. Vzhledem k umístění ubytování se Vám však vyplatí nějaká časová jízdenka, která platí jak pro vaporetta, tak i na autobusy v Mestre a na Lido.

# 17.05.2015, 23:04.
Prosím o informaci, kde nejlépe zaparkovat auto na přibližně dva až tři dny a tipy, kde v Benátkách bydlet? Jedeme tři dospělí. Děkuji. Lenka.

Doporučujeme zaparkovat na Tronchetto. Možností ubytování v Benátkách je obrovské množství. Doporučujeme hledat na Booking podle Vámi preferovaných parametrů.

# 17.05.2015, 19:28.
Prosím o informace, zda se lze dostat lodí z Caorle do Benátek. Jsme rodina se dvěma dětmi 12 a 15 let a tudíž nás zajímají ceny takového výletu. Děkuji za odpověd a pokud k tomuto výletu máte více informací, budu moc rád. Termín pobytu je druhý týden v červenci. Děkuji moc za odpověď. Miroslav.

Lodní výlet z Caorle do Benátek pořádá v sezóně ve všední den společnost Uragano. Z Caorle z přístavu odjíždí loď v 8:00 a zpět pak v 16:00. Cena se pohybovala kolem € 25,00 za osobu.

# 17.05.2015, 19:19.
Četla jsem si na Vašich stránkách a připadá mi, že dáváte bezvadné rady. Poprosila bych Vás, zda mi také poradíte. V létě jedeme autem na dovolenou na Lido Adriano u Ravenny. Jak se nejlépe dostaneme na výlet do Benátek, aby i cesta byla zajímavá? Myslela jsem nejraději lodí. Děkuji. Pavlína.

Bohužel o lodní dopravě do Benátek z Lido Adriano nebo blízkého okolí nevíme. Je ale možné, že nějaká místní agentura pořádá takto fakultativní výlet. Podle našeho názoru by však taková plavba byla nákladná a zdlouhavá. Pokud pojedete autem, tak v blízkosti Benátek budete projíždět, můžete se tam zastavit na výlet tak jak jsme to udělali my - reportáž Benátky 2013. Pokud se rozhodnete pro výlet přímo z Lido Adriano během pobytu, počítejte s 300 km dlouhou cestou a přibližně 5 hodinami času (cesta tam i zpět).

# 16.05.2015, 22:43.
20.7.2015 pojedeme dva z Verony do Benátek vlakem. Rád bych se pozeptal, zda vlaky Regionale Veloce a Regionale stojí stejně při nákupu předem jako přímo na nádraží? Pokud si koupím jízdenky nyní předem, jsou na určitý spoj jako Frecciabianca nebo koupená jízdenka bude na celý den a spoj si můžeme vybrat? Poslední otázka: Jak je to obecně v Itálii s platbou kartou? Muzea, vlaky, MHD? Děkuji. Honza.

Cena je stejná pro všechny způsoby nákupu jízdenek - online, na pokladně, v automatu, v call centru nebo u cestovní agentury. Možnosti a podmínky změny jsou definované u každého typu jízdenku, popř. akce. Podrobné informace najdete na Trenitalia - Offerte e Servizi. Výhodou online jízdenky je garance speciální akční ceny. Ty jsou vázané na určité dny, spoje, typy vlaků apod. Mohou být také pouze v určitém omezeném množství. Itálie je vyspělá evropská země. Platební karta je běžný platební nástroj, je tam běžně akceptovaná. Tak jako u nás, i v Itálii se najdou místa, kde ji zatím ještě neakceptují.

# 14.05.2015, 14:08.
Letos budeme cestovat po Itálii a jeden den bychom rádi věnovali Benátkám - spaní v kempu Venezia. Chtěla bych se zeptat, jak je to s cestováním autobusem a vaporettem, když s sebou budeme mít dítě v golfkách? Do autobusu předpokládám, že to půjde, ale jak je to s tou lodí? Smí tam menší kočárek? Kolik to bude stát? Přemýšlíme o 12. hodinové jízdence. Jedeme mimo sezónu. Díky. Petra.

V městské dopravě cestují děti zdarma do šestého roku věku, v příměstské dopravě do čtvrtého roku věku. Bezplatně se přepravují také kočárky, jeden na osobu. Pokud není v dopravním prostředku vyhrazené místo, musí být kočárek složený.

# 12.05.2015, 18:32.
Obracím se na Vás s dotazem. Budeme ubytováni v hotelu Janiero v Lido di Jesolo. Zajímá mě nějaká recenze hotelu a jakým způsobem se dá dostat do centra Benátek z hotelu. Děkuji za odpověď. S pozdravem Petr.

Recenze doporučujeme hledat na Booking. Pro Hotel Janeiro v Lido di Jesolo je v současné době 74 hodnocení od cestovatelů, kteří v něm byli ubytovaní. Kousek od hotelu Janeiro je Piazza Torino, odkud jezdí autobus ATVO. Místní linka Vás zaveze na autobusové nádraží, odtud meziměstská linka na Punta Sabbioni a odtud vaporetto na San Marco. Kompletní zpáteční jízdenka stojí € 20,50. Podrobné informace najdete na výše uvedených stránkách - Visita Venezia / Venezia / Lido di Jesolo - Venezia 2015. Další možnosti jsou uvedeny v našich odpovědích