ŘÍM 2014 / 2

Rady na cestu do Říma

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Řím 2014 / 2

Pokud je Řím cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2014. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o návštěvě Vatikánských muzeí, Sixtinské kaple, Colossea a dalších památek, o vstupenkách do památek, o návštěvě Tivoli, o vstupu zdarma, o římských plážích, o trzích, o stravování v Římě a najdete zde také mnoho dalších informací o Římě, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete druhou část, ta první je na stránce Řím 2014.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 03.09.2014, 14:48.
Prosím o radu, jak nejlépe se dostat z letiště Fiumicino do Via Ottaviano 43, Vatikán. Moc děkuji za pomoc. Petra.

Volili bychom nejjednodušši cestu s jedním přestupem. Jeďte autobusem na Termini a odtud metrem A směr Battistini a vystupte na Ottaviano - S. Pietro. Jízdenka BIT stojí € 1,50. Odtud jděte po Via Ottaviano směrem na jih. Vaše ubytování je za druhou křižovatkou po pravé straně. Vchodové dvěře jsou uprostřed budovy zasazené do architektonického prvku z kamenných bloků zakončeného balkonem.

# 03.09.2014, 14:38.
V září 2014 letíme do Říma. Přiletíme na letiště Fiumicino, terminál 3. Na základě informací na Vašich stránkách chceme jet na nádraží Termini autobusem Terravision. Můj dotaz zní, kde je zastávka autobusů na letišti? Je mezi 3. a 2. terminálem? Děkuji za odpověď a Vaše stránky :-) Mějte pěkný den. Lenka.

Stanoviště č. 5 je za Terminálem 3. Situační plánek najdete na webu - Where to find us.

02.09.2014, 14:17.
Můžete mi, prosím poradit, jak se nejlépe dostanu z letiětě Fiumicino do Lido di Ostia? V.

Nejlépe se tam dostanete autobusem Cotral. Zaveze Vás na Piazza Stazione. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 01.09.2014, 22:27.
Pane Řehůřku, můžete mi prosím poradit, jak se dostat z Fiumicina do Lido di Ostia? Děkuji velice za odpověď. Tomáš.

Jeďte autobusem Cotral. Autobus Vás zaveze na Piazza Stazione. Autobusy jezdí od 7:30 do 23:30, minimálně jeden za hodinu. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Pokud potřebujete dále např. na Castelfusano nebo Cristoforo Colombo, pokračujte vlakem Roma - Lido.

# 31.08.2014, 09:25.
Prosím o radu, jak se nejlépe dostat z letiště k našemu ubytování - Hotel II Papavero, Via Castelfidardo 50, Stacione Termini. Letíme tam 4.9.2014. Děkuji za radu a přeji hezký den. Jana.

Z letiště jeďte autobusem na Termini za € 4,00. Odtud pak pokračujte autobusem č. 90 směr Labia a vystupte na zastávce Volturno / Cernaia. Je to hned první zastávka. Jděte ve směru jízdy autobusu a před budovou ministerstva odbočte doprava. Přejděte křižovatku za ministerstvem a hned na další křižovatce odbočte doprava. Váš hotel je po levé straně. Dá se to dojít z Termini i pěšky, předpokládáme však, že budete mít na pobyt nějakou časovou jízdenku.

30.08.2014, 11:25.
Chcela by som sa opýtať, ako sa dostaneme z letiska Ciampino do hotela Aniene na Viale Tirreno 74 a či sa dá niekde na internete stiahnuť aktuálna mapa trasy metra v Ríme. Ďakujem a prajem príjemný deň. Helena.

Musíte se dostat na Termini. To můžete buďto bez přestupu autobusem za € 4,00 nebo nejdříve autobusem Atral za € 1,20 na stanici metra Anagnina a odtud metrem A na Termini. Z Termini pak pokračujte metrem B1 a vystupte na Conca d'Oro. Z Piazza Conca d'Oro pokračujte pěšky po Via Martana, která Vás přivede na Viale Tirreno. Po té se vydejte doprava. Váš hotel je po levé straně, šedá budova s terasou nad prvním patrem. Mapa římského metra společně s vlaky je na ATAC - Azienda / Linee e mappe / Metro e Ferrovie Metropolitane.

# 28.08.2014, 04:06.
Chtěla bych se zeptat, jak nejlépe se dostat z letiště Fiumicino do hotelu LJ Via Cola di Rienzo 243 a zda mi ze stejného místa pojede autobus na letiště? Ještě bych se ráda zeptala, jak se nejjednodušeji, nejlépe bez přestupu dostat z Říma k moři a kde najdu spoje? Předem Vám moc děkuji za odpověď. Michala.

Ubytování je na místě, které neumožňuje přímé spojení. S ohledem na cenu a co nejmenší pěší přechody doporučujeme následující kombinaci dopravy. Z letiště jeďte autobusem za € 4,00 na Termini. Odtud pokračujte metrem B směr Laurentina a vystupte na Circo Massimo. Tady přestupte na autobus č. 81 směr Risorgimento. Zastávka je na Via del Cerchi, která je z druhé strany Circo Massimo (mezi Circo Massimo a Hippodrome). Z autobusu vystupte na Cola di Rienzo / Terenzio. Jděte ve směru jízdy autobusu, vaše ubytování je už jen kousek. Zpět na letiště pak stejnou cestou s tím, že zastávka autobusu je o křižovatku dál než ta při příjezdu, pojedete směr Malatesta a vystoupíte na Circo Massimo a metrem B pojedete směr Rebibbia a vystoupíte na Termini. K moři se pak dostanete stejným autobusem a z Circo Massimo pojedete metrem B směr Laurentina a vystoupíte na EUR Magliana. Tady přestoupíte na vlak Roma - Lido, který Vás doveze k moři. Metro, autobus i vlak jsou po celé trase v tarifním pásmu metrebus, můžete tedy využít jízdenky BIT, BIG, BTI, CIS, atd.

# 25.08.2014, 23:51.
Rodino Řehůřkova, při surfování po netu jsem narazila na vaše webové stránky. Příští týden absolvuji svůj první let a první návštěvu Říma a mám nejméně tisíc otázek. Prozatím bych vás chtěla požádat o několik rad a odpovědí. 1. Zda máte zkušenost s přepravou z letiště Fiumicino do centra se společností Tambus. 2. Zda byste mi mohli doporučit nejvhodnější spojení na adresu Via Novi 2. 3. Dočetla jsem se, že každou první neděli v měsíci jsou vybrané památky zdarma. Jedná se o nějakou vyhlášku / zákon platný od července 2014, domnívám se, že se nevztahuje na Vatikán. Měli byste tip na památku/ky, které by se vyplatilo zdarma v rámci této akce navštívit a také časově zvládnout? 4. Máte osvědčený itinerář k návštěvě Říma, o který byste se podělili? Jak jsem psala, otázek by bylo i tisíc. Budu moc ráda, pokud od vás získám odpovědi na otázky výše uvedené. Předem děkuji. Sonja.

Zkušenosti s Tambus nemáme. Většinou doporučujeme společnost , protože ta je prověřena a máme spoustu kladných zpětných vazeb. Nicméně Tambus je určitě také OK, linka Fiumicino - Termini je natolik vytížená, že nějaké nesrovnalosti by určitě už dávno vyšly na povrch. Terravision Vám dá cenu € 4,00 i při samostatné jízdě, u Tambus tuto cenu získáte až při zakoupení zpáteční jízdenky. Na Vámi určenou adresu se nejdříve dopravte z letiště Fiumicino na Termini, odtud pokračujte autobusem č. 649 směr Largo Don Orione. Vystupte na konečné. Jděte ve směru jízdy autobusu, na Via Etruria odbočte doprava a hned doleva na Via Mondovi (je to víceméně napřímo). Následně pak doleva na Via Novi. Vaše ubytování je hned první vchod vpravo. První neděle je skutečně zdarma ve vybraných památkách na základě Decreto Franceschini. Týká se to: Colosseo, Foro Romano e Palatino, Castel Sant'Angelo, Palazzo Massimo, Palazzo Altemps, Terme di Diocleziano, Crypta Balbi, Palazzo Barberini, Terme di Caracalla, Galleria Borghese a Villa Adriana + Villa d'Este v Tivoli. Musíte si vybrat podle Vašich zájmů. Itinerář neposkytujeme, protože je to individuální záležitost každého cestovatele, podle jeho zájmů a preferencí a také nemáme časový prostor k takovým výkladům :-). Existuje celá řada průvodců.

# 25.08.2014, 08:59.
Pane Řehůřku, děkuji za pomoc. Prosím ještě o jednu informaci. Když pojedeme metrem od našeho ubytování do Vatikánu, jaká je cena za metro? Děkuji. Blanka.

Základní jízdenka BIT na 100 minut stojí € 1,50. Lze samozřejmě využít spoustu dalších variant jízdenek - denní, třídenní, týdenní, Roma Pass atd.

# 24.08.2014, 15:27.
Našla som Vašu stránku a chtěla by som Vás poprosiť o radu. Chystáme sa do Ríma v 09/2014. Predbežně máme zjednané ubytko hned pri stanici Termini. Valentino House. Priletíme na letisko Leonardo da Vinci. Fiumucino. Už som si načítala, že lepšie je isť autobusom priamo na tuto stanicu. Ide mi skor o to, že budeme tam 3 dni plného pobytu - ideme od 11. do 15.9. Dajú sa robiť výlety k pamiatkam z tohto hotela z centra s minimálnymi nákladmi na dopravu alebo radšej voliť hotel mimo centrum? Vychádzaju lacnejšie kúpiť si nejaké lístky na metro? Toto som sa zatial nikde nedočítala. Nemáte aj nejaký tour plan na 4 dni. Co je kde blízko aby sme sa nenachodili? Ďakujem. Ivana.

Ano, výlety se dají podnikat z této adresy po památkách v centru, pokud to dobře seskupíte. V některých případech se jízdence nevyhnete. Pokud však máte možnost zakoupit výrazně levněji ubytování mimo centrum, v dosahu např. metra, městského vlaku nebo autobusu. Toto doporučujeme. Úspora bude určitě vyšší než cena jízdného. Ubytování v blízkosti Termini není zrovna to nejideálnější řešení z hlediska kvality ubytování a prostředí. Navíc poznávání Říma bez zbytečného přecházení větších vzdáleností bude pohodlnější. Opět si vše doporučujeme propočítat, kdy např. pro návštěvu Vatikánu a okolí vystačíte s jednoduchými jízdenkami BIT, stejně tak v den příletu a odletu. Itinerář je hodně závislý na Vašich prioritách co vše chcete vidět.

# 22.08.2014, 09:59.
Chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně cesty z letiště Flumicino do místa Via dei Carvilii 59, Appio Latino, 00178 Řím. Děkuji moc a přeji hezký den. Petra.

Z letiště jeďte autobusem na Termini za € 4,00. Odtud metrem A směr Anagnina a vystupte na Arco di Travertino. Přestupte na autobus č. 765 směr Agricoltura a vystupte na zastávceErode Attico / Lucio Volumnio. Společná jízdenka pro metro a autobus BIT stojí € 1,50. Jděte ve směru jízdy autobusu a na křižovatce tvaru T odbočte doprava na Via del Triopio. Potom opět doprava na Via dei Carvillii. Vaše ubytování je hned na rohu.

# 21.08.2014, 09:10.
Narazila jsem na vaše skvělé webové stránky a všimla jsem si, že odpovídáte na spoustu různých dotazů týkajících se i Říma. Chtěla bych se také zeptat na pár věcí a budu ráda za užitečné rady a tipy. Zhruba za týden vyrážíme s přítelem do Itálie (Alba Adriatica) a máme v plánu jednodenní výlet do Říma vlastní dopravou. Pročetla jsem už plno internetových diskuzí a průvodců, nicméně nikde jsem se zatím nedočetla, kde je možné a samozřejmě nejvýhodnější zaparkovat auto a dál se po městě pohybovat městskou dopravou. Věděla byste, kde bychom našli nějaké parkovací domy nebo něco podobného, a to nejlépe na okraji města a odtud bychom pak mohli pokračovat MHD do centra? Předem děkuji za odpověď. S přáním hezkého dne Pavlína.

Viz naše odpověď ze dne 02.08.2013, 10:32.

# 21.08.2014, 00:30.
Chtěla bych Vás poprosit o radu - jak se dostaneme z letiště Ciampiano nejlevněji do centra Říma a poté z centra na letiště Fiumicino? Děkuji předem za odpověď, pěkný zbytek dne :-) Martina.

úplně nejlevnější varianta to není, ale určitě je nejpohodlnější. Jeďte autobusem . Jedna jízda Vás přijde na € 4,00, celkem tedy na € 8,00. Autobusy jezdí Ciampino - Termini a Termini - Fiumicino. Nejlevnější varianta je autobusem ATRAL za € 1,20 na Anagnina a odtud metrem A za € 1,50 na Termini. Odtud pak je nejvýhodnější zmiňovaný autobus Terravision.

# 19.08.2014, 13:44.
V září jedeme s kamarádkou na dovolenou do Martinsicura a chtěly bychom se vydat na výlet do Říma. Mohl byste nám poradit, zda je výhodnější jet s naší cestovkou na fakultativní výlet, nebo si výlet zařídit samy? Případně zda do Říma jezdí vlaky, nebo autobusy. Jaká cesta je nejvýhodnější? Předem děkuji za odpověď. Lucie.

Doporučujeme vyrazit na fakultativní výlet. Nebudete se muset o nic starat a nic zařizovat. Autobus Vás zaveze až na místo a opět odveze zpět. Pokud zvolíte individuální dopravu, pak do Říma jezdí společnost Start. Autobus jede ve 4:45, 6:13 a 8:27, v Římě na Anagnina (v prvním případě) je v 8:25 a na Viale Castro Pretorio (v ostatních případech) v 10:15 a 12:50. V úvahu tedy přichází ten první. Zpět pak jedou autobusy v 17:00 a 20:15 z Viale Castro Pretorio a v Martinsicuro jsou ve 20:55 a 00:05. Jedna jízdenka stojí € 18,00. Nevíme kolik stojí fakultativní výlet, ale úspora moc velká nebude.

# 11.08.2014, 16:19.
Kamarád se chystá na cestu do Říma a rád by svou cestu spojil s koupáním v moři. Cca 3 roky zpět jsem Řím navštívila a vím, že jsme z centra přibližně 20 minut metrem dojeli k moři, nepamatuji si ovšem zastávku, kde jsme vystupovali a zda jsme někde přestupovali nebo ne. Můžete mi, prosím poradit? Děkuji. Lucie.

Musíte jet metrem B směr Laurentina a vystoupit na EUR Magliana. Tady přestupte na vlak Roma - Lido. Vystoupit můžete prakticky na každé ze stanic Centro, Stela Polare, Castelfusano nebo Cristoforo Colombo. K moři pak dojdete pěšky.

# 11.08.2014, 13:40.
Ráda bych se zeptala, jaká je nejlepší a nejvýhodnější doprava z letiště Fiumicino do ulice Crema 5, Primo Piamo, 00182 Řím? Předem mnohokrát děkuji za vaši odpověď. Ivana.

Jeďte autobusem na Termini za € 4,00. Odtud pokračujte autobusem č. 85 směr Arco di Travertino. Jízdenka BIT stojí € 1,50. Vystupte na zastávce Taranto / Lugo. Od zastávky jděte kousek zpět na náměstíčko a odbočte doprava na Via Crema. Vaše ubytování je po levé straně.

# 11.08.2014, 07:59.
Ještě bych se ráda zeptala, zda z letiště Fiumicino neexistuje nějaký jiný linkový spoj kromě autobusu Cotral. Pojedeme na ulici Via M. Dionigi - hotel San Angelo. Děkuji moc. Hana.

Ve Vašem případě je lepší volit autobus , který Vás za € 6,00 zaveze na Via Crescenzio, na roh Piazza Cavour. Z tohoto náměstí, na druhém konci, ústí ulice Via Marianna Dionigi, na které je Váš hotel. Jízdní řády a online rezervaci najdete na výše uvedených stránkách.

# 16.07.2014, 11:20.
Děkuji moc! Ještě se chi jen zeptat, zda byste mi neposlal stránky na ty regionální vlaky, ten levnější spoj za € 11,20. S pozdravem Dáša.

Vše je na zmiňovaných stránkách Trenitalia. Nejsou samostatné jízdní řády pro regionální vlaky, Intercity, Le Frecce atd.

# 10.07.2014, 12:22.
Pane Řehůřku, můžete mi prosím poradit, zda je výhodnější doprava z letiště Fiumicino do hotelu na adrese Piazza Vittorio Emanuele II 121 Int 8, Central Station vlakem nebo autobusem? Přilétám do Říma v sobotu ve 13:00 hodin, pokud to hraje roli. Děkuji velice za odpověď. Iva.

Jeďte autobusem a odtud metrem A směr Anagnina. Vystupte na Vittorio Emanuelle.

# 09.07.2014, 09:16.
Prosím, kde se mohu přihlásit přes internet pro vstupy do všech muzeí ve Vatikánu? Budu Vám moc vděčná za ochotu a radu. Krásný den. Regina.

Na Musei Vaticani.

# 08.07.2014, 11:51.
Ráda bych se zeptala, jak se nejlépe a nejlevněji dostat z letiště na ubytování Kriss, Via Treviso 37, 00161 Rome. Plánovaný přílet je 19.7.2014 v 19:10 na letiště Fiumicino. Budeme čtyři osoby. Moc děkuji za odpověď. S přáním hezkého dne Martina.

Jeďte autobusem za € 4,00 za osobu na Termini a odtud pokračujte metrem B směr Rebibbia a vystupte na Policlinico. Z náměstí jděte po Via Caserta. Na jejím konci odbočte doprava na Via Treviso. Váš hotel je po levé straně.

# 07.07.2014, 15:12.
Chtěla bych se zeptat, jakým autobusem a i vlakem, se dostaneme na nádraží Termini z Fiumicino. Pak bych se chtěla zeptat na cestu z Termini do Pompejí. Chtěli bychom si udělat výlet. A pak ještě na cestu z Říma - Termini - někam k moři, prý je nejlepší Ostie. A kolik to tak přibližně stojí, ty cesty? Děkuji moc! Dáša.

Z letiště Fiumicno jeďte na Termini autobusem za € 4,00. Z Termini do Pompeí se dostanete vlakem Trenitalia s přestupem v Neapoli - Napoli Centrale. Dostanete se tam přibližně za 2,5 hodiny a € 45,50. Levnější ale bude jet do Neapole regionálním vlakem za € 11,20, první jede v 5:42 a v Napoli Centrale je v 8:10. Odtud pak autobusem vypraveným železnicemi přímo do Pompeií za € 2,50. První přímý jede v 9:05 a v Pompeiích je v 10:30. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. K moři pak cestujte z Termini metrem B směr Laurentina a vystupte na EUR Magliana. Odtud pak pokračujte vlakem Roma - Lido. Metro a vlak Roma - Lido jsou v pásmu metrebus, takže lze použít standardní jízdenky.

# 07.07.2014, 13:27.
Chtěla bych se zeptat, jak se nejlépe dostanu ze zastávky Pescaccio - Civico 89 k moři? Děkuji moc za odpověď. Anastazie.

Z této zastávky odjíždějí autobusy 088 a 906. Nejjednodušší je jet autobusem 906 na konečnou - Stazione Metro Valle Aurelia a odtud pokračovat metrem A směr Anagnina na Termini a odtud metrem B směr Laurentina. Vystupte na EUR Magliana a odtud pokračujte vlakem Roma - Lido k moři. Vše je v tarifním pásmu metrebus.

# 07.07.2014, 13:19.
Prosím ještě o radu, kde si předem můžeme koupit vstupenky do Vatikánu, abychom nemuseli stát hodinové fronty. Děkuji. Blanka.

Na Musei Vaticani.

# 07.07.2014, 13:17.
V září se chystáme do Říma, ubytovaní budeme na Via Ludovico Muratori 15, na pahorku Celio. Můžete mi prosím napsat nejjednodušší cestu z letiště Fiumicino? Jedeme na 5 dní, je výhodné si zakoupit Roma Pass? Blanka.

Z letiště jeďte autobusem za € 4,00 na Termini. Odtud pokračujte autobusem č. 714 směr Palazzo Sport. Vystupte na zastávce Merulana / Labicana a hned odbočte doprava (po směru jízdy autobusu) do slepé uličky (slepá je jen pro dopravu). Jedná se o Via Pasquale Villari. Na ní na konci navazuje Via Ludovico Muratori. Vaše ubytování je po levé straně naproti autorizovanému servisu Fiat. Zda si zakoupit Roma Pass nebo ne, záleží na Vašem itineráři a především na tom, co z Roma Pass hodláte navštívit. Je třeba si to propočítat a porovnat ceny s dopravy a vstupů s Roma Pass a bez Roma Pass.

# 25.06.2014, 08:58.
Prosím ještě o informaci, zda se dá koupit jízdenka na 3 dny z Lido di Ostia do Říma, nebo si mám kupovat jízdenku na každý den? Budeme 2 dospělí, 2 děti - 16 a 6 let. Po návratu dám vědět, jak vše dopadlo. Vaše stránky mi moc pomohly v orientaci, proto ještě jednou děkuji. S pozdravem a přání hezkého i když deštivého dne Petra.

Do centra Říma cestujte vlakem Roma - Lido, celý je v pásmu metrebus, tzn. platí zde jízdenky BIT, BIG, BTI, CIS, , . Třídenní jízdenka je BTI a stojí € 16,50. Šestileté dítě má dopravu zdarma v doprovodu dospělé osoby.

# 24.06.2014, 08:29.
Rehúrkovi, budúcu stredu cestujeme do Ríma. Mam na Vás pár otázok: ďakujem za zodpovedanie. Ako sa najlepšie dostaneme z letiska Fiumicino do hotela Center 1-2-3 na adrese: Via G. Giolitti 433? Rozmýšlali sme nad Terravision na stanicu Termini, bojíme sa ale, čo urobíme, keď bude let meškat a my nestihneme konkrétny autobus? Lístok nám prepadne? Máme v pláne ísť k moru do Lido di Ostia, aký je potrebný si zakúpiť lístok na cestu tam a späť? Rozmýšlali sme si zakúpiť lístok na MHD na 7 dní na cestovanie po Ríme. Aký druh by sa nám oplatil (prípadme ak by bol vhodný aj do Lido di Ostia)? Prípadme oplatí sa to vobec? Ďakujem za skorú odpoveď. Pekný deň. Zuzana.

Z letiště jeďte autobusem na Termini za € 4,00. Odtud pokračujte autobusem č. 105 směr Stazione Grotte Celoni. Vystupte na zastávce Via di Porte Maggiore (čtvrtá zastávka). Přejděte koleje a vydejte se po ulici Via Achille Grandi, která Vás přivede na Via Giovanni Giolitti. Po té se vydejte doleva a po několika desítkách metrů spatříte po levé straně vlajky a zídku se zábradlím obrostlým zelení. Za ní je Váš hotel. Jízdenku na autobus č. 105 potřebujete buďto BIT za € 1,50 nebo jakoukoli časovou pro pásmo metrebus. Pokud nestihnete autobus Terravision na rezervovaný čas, nic se neděje. Vezme Vás další volný. Dopředu zakoupená jízdenka Vám zaručuje místo v tom konkrétním autobuse. K moři v Lido di Ostia se dostanete z Termini nejdříve metrem B směr Laurentina. Vystoupit musíte na EUR Magliana a odtud pokračujte vlakem Roma - Lido. Metro i vlak jsou v tarifním pásmu metrebus, potřebujete tedy jízdenku BIT, BIG, BTI, CIS, atd. Pro cestování po Římě a do Lido di Ostia lze využít týdenní jízdenku CIS. Zda se to vyplatí nebo ne, nevíme. Záleží na Vašem itineráři. Je třeba si to propočítat.

# 23.06.2014, 08:25.
Můžete mi prosím odpovědět, jak se nejlépe dostaneme z letiště Fiumicino do hotelu Artis v ulici Via Roberto Fancelli? Moc děkuji. Věra.

Jeďte autobusem za € 4,00 na Termini. Odtud pokračujte metrem A směr Anagnina a vystupte na Subaugusta. Vyjděte východem na Viale Tito Labieno, kde je kousek od východu z metra zastávka autobusu č. 558. Jeďte směr Torre Maura a vystupte na Romanisti / Giaquinto. Jděte ve směru jízdy autobusu a hned na první křižovatce zahněte doprava. V zatáčce doprava je vlevo na rohu Váš hotel. Společná jízdenka pro metro a autobus BIT stojí € 1,50.

# 22.06.2014, 09:56.
Prosím o informaci. Přílet - 11:25 (letiště Řím Fiumicino), ubytování - Hotel Belvedere (Lido di Ostia). Kterým spojem se dostat do hotelu a zda je nutné si rezervovat místenku. Petra.

Doprava do hotelu Belvedere je popsaná na výše uvedené stránce. Místenky v těchto spojích nejsou.

# 18.06.2014, 13:09.
Poprosila by som o informáciu ako sa najlacnejšie dostať z letiska Fiumicino. Bývať budeme pri zástavke metra Ottaviano a neviem, aký lístok na MHD by nám bol najvýhodnejší. Ďalej sa chcem spýtať, či sa oplatí zakúpiť 3-dňový Roma Pass. A posledná moja otázka je, či sú naozaj Vatikánske múzea otvorené poslednú nedeľu v mesiaci zadarmo. Cestujeme do Ríma od 28.8. do 1.9.2014, čiže celkovo na 5 dní. Zuzana.

Zřejmě nejoptimálnější spojení je autobusem - online cena je € 4,00 a zpáteční € 8,00 - na Termini a odtud metrem A na Ottaviano - S. Pietro. Jakou jízdenku zakoupit, záleží hodně na tom, jak často a kam budete cestovat. V případě návštěvy Vatikánu a okolí zřejmě ten den dokonce jízdenku potřebovat nebudete. To samé platí o . Je třeba si udělat itinerář podle toho, co chcete vše navštívit, vhodně to seskupit s ohledem na dopravu, spočítat cenu s Roma Pass a bez Roma Pass. Potom zjistíte, zda se Vám vyplatí nebo ne. V neděli 31.8.2014 je vstup do Vatikánských muzeí skutečně zdarma. Otevřeno pro vstup je od 9:00 do 12:30, zavírají pak ve 14:00. Počítejte však s velkými frontami.

# 17.06.2014, 11:40.
V první řadě bych chtěla pochválit Váš web a hned toho využít. :-) Letíme do Říma 10. až 15.7. a chceme první den na Lido di Ostia - tak jak se prosím dostaneme z letiště da Vinci do Lida a další den na Termini přes Ostia Antica? Pak nám zbývají 3 dny čistého času - stačí si koupit Roma Pass nebo Omnia card. Děkuji. Kristýna.

Z letiště jeďte autobusem Cotral, který Vás zaveze na Piazzale della Stazione. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Na Termini pak jeďte vlakem Roma - Lido, vystupte na EUR Magliana a přestupte na metro B. nebo si samozřejmě koupit můžete, doporučujeme si však vše propočítat, zda se Vám vyplatí.

16.06.2014, 14:56.
Velmi mne nadchly Vaše stránky. Vaše trpělivé odpovědi na otázky a hlavně užitečné rady, co se týká návštěvy Říma. Proto jsem se rozhodla se na Vás také obrátit s dotazem, jak se nejlépe dostaneme z letiště do místa našeho ubytování. Přiletíme ve čtvrtek 19.5. v 11:30 na letiště Fiumicino. Ubytování máme ve Villa Teresa, Via Castel Giubileo, 5 Rome. O levnější verzi jízdenek na autobus přes online rezervaci vím. Pro jistotu zvolíme spoj ve 12:35, aby nám autobus neujel. Jaké je další návazné spojení? A potom kde nejblíže zakoupíme Roma Pass a získáme mapu? Mockrát děkuji za odpověď a přeji spokojené čtenáře! Denisa.

Tedy pro úplnost. Z letiště Fiumicino jeďte autobusem na Termini. Odtud pokračujte metrem A směr Battistini a vystupte na Flaminio. Tady přestupte na vlak Roma - Montebello a vystupte na Saxa Rubra. Odtud pokračujte autobusem č. 302 směr Salaria / Piombino nebo 334 směr Baseggio a vystupte na zastávce Castel Giubileo / Scuola. Odtud jděte ve směru jízdy autobusu ke světelné křižovatce (druhá za křižovatkou tvaru T). Vaše ubytování je zděná vila na rohu křižovatky vpravo. Roma Pass zakoupíte na PIT Termini (Punti Informativi Turistici di Roma Capitale).

# 14.06.2014, 17:28.
Poprosil by som o radu, ako sa dostať zo stanice metra Ottaviano na letisko Ciampanio, aby som stihol odlet ráno o 6:50. Ďakujem. Pavol.

Je třeba se dopravit na Termini, odkud Vám odjíždí ve 4:30 autobus . Na letišti je v 5:10, tzn. máte dostatečnou rezervu pro odlet v 6:50. Další autobus jede ve 4:50 a na místě je v 5:40. Volte ale raději ten první autobus a doporučujeme online rezervaci na výše uvedených stránkách. Zbývá se tedy dopravit na Termini. K tomu Vám poslouží noční autobus n1, který víceméně kopíruje trasu metra A. Ze stanice Battistini odjíždí od neděle do čtvrtka ve …, 02:04, 02:18, 02:32, 02:47, 03:02, 03:25, … v pátek a v sobotu ve …, 02:12, 02:26, 02:40, 02:54, 03:09, 03:24, … V kolik hodin je na Ottaviano a následně na Termini však nevíme. Je to 16 zastávek a necelých 6 km. Musíte to nějak s dostatečnou rezervou odhadnout. Cenově Vás to vyjde € 1,50 za jízdenku BIT na autobus a € 4,00 na Terravision. Taxi stojí v nočních hodinách přibližně € 38,00.

# 12.06.2014, 23:09.
Mohu prosit o radu? Potřebujeme se dostat z letiště Fiumicino do hotelu Black Via Raffaello Sardiello, 18. Jaká je cena za Taxi? Předem děkuji za odpověď. Dan.

Existuje několik možností v různých cenových relacích. Můžete jet autobusem na Termini za € 4,00, odtud pokračovat metrem A na Cornelia. Odtud, z Via Aurelia, pak pokračujte autobusem č. 247 na Stazione Aurelia. Je to u nákupního centra Panorama. Odtud jděte ve směru jízdy autobusu po Via Aurelia, po několika mterech odbočte doprava na Via Raffaele Sardiello. Je to hned za centrem Panorama do mírného kopce. Nahoře odbočte podél zdi doleva a následně doprava a po několika metrech opět doprava. Dojdete k hotelu Midas. Před ním je kruhový objezd a za ním po levé straně hotel Black. Na metro a autobus využijete některou z časových jízdenek nebo základní jízdenku BIT v ceně € 1,50. Další možností je jet z letiště autobusem Cotral na Cornelia za € 3,40. Odtud pak autobusem podle první varianty. Z letiště můžete jet také vlakem FL1 a na Trastevere přestoupit na FL5. Vlak stojí € 8,00 a vystoupit musíte na Aurelia. Musíte jít po Via delle Stazione, která Vás přivede na Via Aurelia, kterou přejdete a budete pokračovat po Via Raffaele Sardiello, která je na ní kolmá. Cesta je popsaná výše. Taxi Vás vyjde na přibližně € 45,00.

# 12.06.2014, 10:47.
V červenci budeme trávit dovolenou v Římě, chtěla bych poradit cestu z letiště do hotelu Palma Residences, adresa Viale Castro Pretorio 25. Děkuji. Budeme v Římě pet dnů a nevíme, který lístek na hromadnou dopravu si máme koupit, chtěli bychom v tom mít zahrnuto i volné vstupy na památky, alespoň ty, na které se čeká fronta! Je možné si udělat na jeden den výlet k moři? Jak se tam dostaneme a jak je to daleko? Děkuji moc za radu. S přáním hezkého dne Klára.

Jeďte z letiště autobusem , který Vás za € 4,00 zaveze na Termini. Odtud je to k ubytování i v pěší vzdálenosti, můžete však je i autobusem č. 310 směr Vescovio. Vystoupit musíte na Universita / Ministero Aeronautica. Odtud se musíte vrátit zpět na křižovatku přes kterou přejel autobus a pokračovat do míst odkud na křižovatku přijel. Po pravé straně je Vaše ubytování. Pokud pojedete pak zpět na Termini, je zastávka přímo u Vašeho ubytování. Co se jízdenek týče, budete muset kombinovat třídenní BTI za € 16,50 s denním BIG za € 6,00 a jednorázovým BTI za € 1,50. Je třeba si to propočítat dle Vašeho itineráře. Pokud např. pojedete do Vatikánu a okolí a strávíte tam celý den, pak Vám postačí dvě jízdenky BIT atd. Pokud chcete mít vstupy společně s jízdenkou, pak existuje a nebo (Řím a Vatikán), která má i vatikánská muzea. Vždy je ale něco zdarma a něco se slevou. Např. u Roma Pass máte první dva vstupy zdarma a další se slevou. Seznamte se s těmito kartami na výše uvedených stránkách. Každopádně ať už jízdenky, tak karty nemají v sobě dopravu z a na letiště, takže si je plánujte mimo příjezdový a odjezdový den. K moří se dostanete z Termini nejdříve metrem B směr Laurentina. Vystoupit musíte na EUR Magliana. Tady nasedněte na vlak Roma - Lido, který Vás odveze k moři. Na tento vlak můžete použít jízdenky BIT, BIG a BTI, popř. karty.

# 12.06.2014, 09:53.
Pane Řehůřku, moc Vám děkuji za rychlou a přesnou odpověď. Ráda bych jen poradila ještě ostatním. Nevěděly jsme, že nejlepší koupání v moři je v Ostii a nocleh před odletem jsme si objednaly přibližně 5 km od letiště Fuimicino. Určitě to nebyla chyba, útulný hotýlek byl 8 minut chůze od pláže, baru a restaurací. Navíc majitel hovořil česky, protože jeho maminka byla Češka. Ještě jednou děkuji! Monika.

Děkujeme za cennou radu.

# 12.06.2014, 06:26.
Přiletíme na letiště Fiumicino v 16:35 a chtěla bych si rezervovat jízdenku za 4 Eura busem Terravision. Všimla jsem si, že jsou tam přesné časy. Myslíte, že bychom při čase našeho příletu stihly autobus, který odjíždí v 17:15 nebo raději počkat a volit až ten, co odjíždí v 18:05? Co by se stalo, kdybychom měly ten v 17:15, neměly bychom ještě zavazadla a ujel by nám. Vzal by nás následující spoj nebo by nám jízdenka propadla? Děkuji. Romana.

Doporučujeme volit pozdější spoj. V případě, že autobus na který máte vystavenou jízdenku nestihnete, můžete cestovat následujícím volným autobusem. V tomto případě nemáte rezervované místo a musíte tedy jet spojem, ve kterém to místo bude volné. Stejně by to mělo fungovat i u dřívějších spojů. Pokud stihnete dřívější spoj než na který máte rezervovanou jízdenku, neměl by být problém s ním odjet, pokud bude volné místo. Online nákup jízdenek najdete na stránkách . Ušetříte v jednom směru € 2,00, při zpáteční jízdence € 3,00.

# 11.06.2014, 16:22.
Pane Řehůřku, koncem června cestujeme do Říma. Je výhodná koupě Roma Passu pro mého 10-letého syna a mého 70-letého otce? Nejsou pro tuto věkovou kategorii nějaké slevy na dopravu a památky? Děkuji za odpověď. Zdraví Pavel.

V případě dopravy slevy nejsou, děti jezdí zdarma do deseti let, ostatní slevy se týkají obyvatel Říma. Jinak je tomu u památek. Občané EU od 6 do 25 let a nad 65 let platí snížené vstupné. Roma Pass se Vám v tomto případě nevyplatí, protože po odečtení z ceny Roma Pass a třídenní jízdenky se dostanete na částku € 19,50, což je součet sníženého vstupného u dvou nejdražších vstupů. Za předpokladu, že právě tato muzea navštívíte a ještě k tomu jako první dvě, budete na stejné ceně jako s Roma Pass a bez Roma Pass.

# 11.06.2014, 14:23.
V neděli 15.6. končíme ubytování na adrese: Viale degli Eroi di Cefalonia 301, 00128 Roma. Do Prahy odlétáme až v pondělí z letiště Fiumicino. Rádi bychom strávili neděli a pondělí dopoledne někde u moře blízko Říma. Poradíte nám prosím, kam a jak se přesunout, aby to v pondělí nebylo daleko na letiště? Trochu jsme to podcenili a nemáme ani rezervované ubytování. Je nás 6 osob a někteří radí přespat na pláži. Je to v Itálii vůbec možné? Budu moc ráda za rychlou odpověď. Zítra (11.6.) letíme směr Řím. Děkuji a jsem s pozdravem. Gabriela.

Z Lido di Ostia jezdí z Piazzale della Stazione autobusy Cotral přímo na Letiště. Z centra Říma se tam dostanete nejdříve metrem B na EUR Magliana a následně vlakem Roma - Lido. Z Vašeho ubytování pak nejdříve autobusem č. 705 na EUR Fermi, odtud metrem B na EUR Magliana a následně vlakem Roma - Lido. V případě nocování na pláži toto nedoporučujeme. V Itálii je to zakázané. Rychle můžete najít volné ubytování např. na Booking.

# 10.06.2014, 16:49.
Tuto sobotu se chystám s kamarádkami na týden do Říma. Přiletíme na letiště Fiumicino a máme se dopravit na adresu: Via dei Sabelli, 195 Loft Pantheon. Mohla bych se vás zeptat na radu ohledně toho, jak se tam dostat? Kdyby byla možnost více variant, můžete je prosím uvést? Abych je mohla předložit holkám. Velice Vám děkuji za odpověď. Hezký den. Iveta.

Jeďte autobusem na Termini. Odtud pokračujte metrem A směr Anagnina. Vystupte na Manzoni. Tady nastupte na tramvaj č. 3 směr Valle Giulia. Vystupte na zastávce Reti. Jděte zpět ve směru příjezdu tramvaje a hned na první křižovatce odbočte doleva na Via dei Sabelli. Vaše ubytování je po levé straně hned za parkovacím automatem. Můžete jet také vlakem FL1 za € 8,00 a vystoupit na Ostiense. Přejděte na Piazzale Ostiense, odkud jede výše uvedená tramvaj č. 3. Jízdenka BIT na tramvaj stojí € 1,50.

# 07.06.2014, 17:49.
Letím 19.6. do Říma a potřeboval bych poradit, jaký spoj z letiště Fiumicino do centra a odtud potom na Hotel Arcadia na ulici Via di Campo Romano 75. Dále bych se rád zeptal, jak je to pokud budeme mít karty Omnia a Roma Pass na noční spoje. Dále bychom chtěli před odletem ráno jet k moři poblíž letiště. Doporučíte nám nejlepší cestu z hotelu na pláže Ostia a poté na letiště? Moc děkuji za informace. David.

Jeďte autobusem na Termini za € 4,00 a odtud pokračujte metrem A na konečnou stanici Anagnina za € 1,50. Potom přestupte na autobus č. 507 na stejnou jízdenku směr Stazione Grotte Celoni a vystupte na zastávce San Basile. Pouze tento název. Autobus na San Basile zastavuje ještě třikrát - před vaší zastávkou na San Basile Casal Morena, za vaší zastávkou na Frascineto San Basile a opět na San Basile Casal Morena. Jděte ve směru jízdy autobusu. Levotočivá zatáčka kolem Vašeho hotelu Vás dovede na Via di Campo Romano, kde po levé straně je vchod do hotelu Arcadia. Autobusy jezdí přibližně od 5:30 do půlnoci. Pozor! Tento spoj nejezdí v neděli. Pro noční spoje by měly platit stejné jízdenky jako pro denní spoje. Nicméně to nemáme ověřeno. V každém případě by jízdenky mělo jít zakoupit u těchto spojů i přímo v autobuse. K moři se dostanete stejnou cestou v opačném sledu - na Termini a odtud metrem B směr Laurentina. Na EUR Magliana přestupte na vlak Roma - Lido, který Vás doveze k moři. Na vlak lze použít jízdenky pro tarif metrebus i zmiňované karty. Na letiště se pak dostanete autobusem Cotral z Piazzale della Stazione del Lido (u zastávky vlaku Lido Centro) za € 1,30.

# 03.06.2014, 20:47.
Pane Řehůřku, nedávno jsem objevila vaše stránky, pokoušela jsem se sama zorientovat v jízdenkách atd., ale raději se přeci jen obracím na Vás. Do Říma odlétáme už za dva dny, ráda bych koupila online jízdenku na Terravision z letiště do centra, váhám ale, zda koupit zpáteční, protože den před odletem jedeme k moři, kde přespíme a ráno pokračujeme na letiště. Je tedy zpáteční jízdenka pro nás reálná? Z památek bychom si rády objednaly online vstup do Colosea, našla jsem za € 14,00 na oficiálních stránkách památky, teď jsem ale objevila informace o jakémsi Roma Passu za € 20,00, který v ceně zahrnuje nejen vstupenku do Colosea, ale i třídenní jízdenku. Je to možné? Jde o jízdenku, která zahrnuje i cestu na letiště? Děkuji moc za ochotu a vstřícnost! Monika.

Předpokládáme, že budete u moře v Lido di Ostia. Z Lido di Ostia je výhodnější cestovat na letiště Fiumicino autobusem Cotral z Piazzale Stazione (v blízkosti stanice vlaku Roma - Lido: Lido Centro). je nově ve dvou verzích Roma Pass 48 hours za € 28,00 a Roma Pass za € 36,00. První platí 48 hodin od aktivace, druhý platí do 24:00 třetího dne od data aktivace včetně dne aktivace. Obsahují 1 resp. 2 vstupy zdarma a další se slevou. Další vlastnosti najdete na výše uvedených stránkách. Dopravu zahrnují, každopádně nezahrnují žádnou dopravu z a na letiště jak Fiumicino, tak i Ciampino.

# 03.06.2014, 01:08.
Pane Řehůřku, zde zpětná vazba: hotel Floridia Via Montebello mezi Termini a náměstím Republiky přes Booking, cena € 50,00 na osobu a den se snídaní - kvalita velmi dobrá, tiché prostředí blízko centra, kolem levno a všeho dostatek. Skútr jsme půjčili na Via Caevro zase u náměstí Republiky jiný než Vespa, obsah 125 ccm cena € 44,00 / den (levnější než Bici Baci o € 10,00 / den, ale požadují vyšší depozit přes kartu, půjčení s rezervací den předem naprosto bez potíží), výlet k moři a projížďka po centru v hučící řece patřila k silným zážitkům. Do Kolosea v 9:10 bez fronty na lístky a to byla sobota. Jiří.

Děkujeme za zpětnou vazbu.

# 02.06.2014, 07:58.
O mesiac sa chystáme do Ríma a ráda by som sa opýtala, ako sa najlacnejšie a najjednoduchšie dostaneme z letiska Fiumincino do hotela Center 1-2-3, adresa: Via G. Giolitti 433. Eště by ma zaujímalo cestovanie po Ríme. Rádi by sme tam strávili 4 celé dni a potom 2 dni budeme cestovať k moru u Lido di Ostia. Oplatí sa kúpiť Roma Pass Card alebo čo iné by ste nám poradil? A ako sa najlepšie dostať do Lido di Ostia? Aké sú ceny a platí tam lístky na cestu co aj v Ríme? Ďakujem, pekný deň. Zuzana.

Z letiště jeďte autobusem na Termini za € 4,00 a odtud pokračujte autobusem č. 105 směr Stazione Grotte Celoni za € 1,50 a vystupte na Via di Porte Maggiore. Odtud pokračujte pěšky ve směru jízdy autobusu. Hned, ještě před křižovatkou, přejděte přes přechod a pokračujte po Via Achile Grandi hned za přechodem. Na jejím konci odbočte doleva na Via Giovanni Giolitti. Hotel Center je po levé straně. Zda koupit Roma Pass nebo nějakou časovou jízdenku nebo kombinace různých jízdenek záleží hodně na Vašem itineráři. Seskupte návštěvu památek s ohledem na manimalizaci dopravy a potom si spočítejte cenu s Roma Pass a bez Roma Pass. Levnější varianta je výhodnější. Např. pokud navštívíte jeden den Vatikán a okolí, budou Vám stačit jen dvě jízdenky BIT po € 1,50 atd. Do Lido di Ostia se nejlépe dostanete z Termini nejdříve metrem B směr Laurentina a na EUR Magliana přestupte na vlak Roma - Lido. Celá jeho trasa je v pásmu Metrebus, tzn. že můžete využít některou z jízdenek BIT, BIG, BTI, CIS nebo např. i Roma Pass.

# 30.05.2014, 10:04.
Moc děkuji za odpověď jak do Tivoli. Vybrali jsme nádraží Tiburtina. Jen je trošku dál od našeho hotelu. Budeme bydle v San Angelo na Via M. Dionigi 16, Vatikán. Můžete ještě prosím poradit, jak se dopravíme odsud na nádraží? Jinak díky vašim perfektním radám cestu z letiště určitě zvládneme. Děkuji moc. Hana.

Jděte po Via Marianna Dionigi ve směru k Piazza Cavour a hned na první křižovatce odbočte doleva na Via Muzio Clementi (proti jednosměrce). Následně odbočte doprava na Via Vittoria Colonna. Po pravé straně je zastávka autobusu č. 70, 87, 224, 280 a 913. Jedním z těchto autobusů jeďte a vystupte na Lepanto. Vchod do metra je hned za rohem vpravo před barem Lepanto. Jeďte metrem A na Termini, kde přestupte na metro B, které Vás doveze na Tiburtina.

# 29.05.2014, 23:17.
Chcem kúpiť lístky z letiska Flumicino na Termini cez internet za 4 Eur spoločnosťou Terravision a nedá sa mi po previesť z účtu. Stále mi tam dáva zadať kreditnú kartu, tú nemám. Inak sa to nedá? Prosím poraďte. V nedeľu už cestujeme. Ďakujem. Mária.

Platit lze kreditní kartou nebo přes účet PayPal. Pokud by se Vám podařilo domluvit se zákaznickým centrem platbu převodem, už by se to stejně do neděle stihnout nedalo. Vzhledem k bankovním poplatkům by to však bylo značně nevýhodné.

# 29.05.2014, 22:15.
Začiatkom júna ideme na týždeň do Ríma. Lístky z letiska Ciampino už mám kúpené online. Ale chcem sa opýtať, z Ciampina ide naspäť let o 6:40, či to stihnem s Teravission z Termini o 4:30 na letisko, resp. ak ma autobus nezoberie napr. pre veľký počet cestujúcich, resp. autobus nepôjde? Alebo, koľko by ma asi vyšiel taxi pre 2osoby na Ciampino z Termini, resp. od hotela, ktorý je blízko Laterano? Ďakujem. Monika.

Autobus odjíždějící z Termini ve 4:30 je na letišti Ciampino v 5:10. Pokud půjde vše hladce, měla byste to stihnout. Pokud máte jízdenku na tento čas, není důvod aby Vás autobus nevzal. Toto riziko podstupují cestující, kteří jízdenku kupují na místě nebo ji mají zakoupenou online ale na jiný čas. Cena taxi z Termini na letiště Ciampino je € 30,00. Počítejte však s příplatkem na noční režim ve výši přibližně 10-15%.

# 28.05.2014, 17:20.
Chcem Vás poprosiť o radu, cestujeme po Taliansku a vychádza nám jeden voľný deň, čo chceme využi? na krátku návštevu Ríma. Pôjdeme z východu z Pescary, a ak nám viete poradiť parkovací dom na kraji Ríma s blízkou stanicou metra, napadlo ma to ako najvhodnejšie v rámci logistiky. Radoslav.

Odpověď na Vaši otázku najdete v odpovědi ze dne 17.05.2012, 11:12.

# 28.05.2014, 05:57.
Pane Řehůřku, chci Vás ještě jednou poprosit o radu. Ve čtvrtek přiletíme na letiště Fiumicino, zřejmě budeme mít rezervované palubní jízdenky na nádraží Termini. Stačí tištěná forma z PC? A jakou dále použít jízdenku (podle zón) do hotelu Quality Hotel Rouge et Noir na adrese Via Cosimo De Giorgi 8? V těch zónách se nevyznáme. Mocktát děkuji za Vaši pomoc! Tereza.

Po Po online registraci a rezervaci na obdržíte dva e-maily. Jeden jako potvrzení registrace a druhý s potvrzením rezervace jízdenky. Tu si musíte vytisknout přes odkaz uvedený v e-mailu nebo i později přes Váš účet na Terravision. Elektronické verze (PC, Tablet, Mobil) se neuznávají, pouze vytištěné. Na druhou část otázky jsme Vám odpověděli v předchozí odpovědi. Minimálně potřebujete jízdenku BIT za € 1,50 kterou označíte v metru, následně v autobuse ji už neoznačujete. V opačném sledu ji musíte označit v autobuse a na druhé straně jízdenky v metru. Cestu musíte od označení po vystoupení z posledního dopravního prostředku stihnout do 100 minut. V opačném případě musíte použít druhou jízdenku. Pokud budete cestovat častěji, vyplatí se Vám časové jízdenky. BIG (denní) za € 6,00, BTI (3. denní) za € 16,50 a CIS (týdenní) za € 24,00. Platí vždy do 24:00 v den konce platnosti.

# 27.05.2014, 21:25.
Rádi bychom cestovali z centra Říma do městečka Tivoli, nevíme, jak na to. Moc prosíme, poraďte. Hana.

Odpověď na Vaši otázku najdete v odpovědi ze dne 14.02.2014, 21:35.

# 26.05.2014, 14:25.
Chci se Vás zeptat, kde mohu on-line zarezervovat přepravu z letiště do Říma autobusovou dopravou tuším něco kolem € 4,00. Nevím přesně název dopravní společnosti. Dále se chci zeptat, jak často tento autobus jezdí, koukala jsem, že vlak jezdí neustále. Je to tak i s autobusem? Budeme ubytovány v Bed and Breakfast Little Heaven in Rome kousek od Vatikánských muzeí, poradíte mi nejsnadnější a nejrychlejší cestu do tohoto ubytování? Děkuji moc. Katka.

Společnost se jmenuje a jízdenky můžete zarezervovat a po uhrazení si je vytisknout na výše uvedených stránkách. Cena jízdenky je € 4,00 a zpáteční € 8,00. Standardní ceny na místě jsou € 6,00 resp. € 11,00. Autobusy jezdí 1 - 2 za hodinu a jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Z Termini jeďte metrem A směr Battistini a vystupte na Ottaviano - S. Pietro. Odtud pokračujte po Vialle Giulio Cesara, na kterou navazuje Via Candia, kde je Vaše ubytování.

# 26.05.2014, 13:02.
Chtěl jsem se zeptat, zda mi prosím můžete poradit, jakou jízdenku zakoupit, eventuelně jaký typ dopravy zvolit z Fiumcina na Termini za předpokladu, že pojedme dva, z toho jeden je držitelem jízdenky FIP - neplatí na Leonardo Express, a zda tato jízdenka platí na některý typ dopravy po Římě. V Římě strávíme pouze odpoledne a pokračujeme dál, ale nevylučuji možnost použití některého typu dopravy po městě. Děkuji za radu. Marcel.

Ve FIP se neorientujeme, protože je to mimo nás. Každopádně z letiště jede i regionální vlak FL1, po Římě z Termini jezdí na všechny strany také regionální vlaky. Zda v nich lze použít FIP, nevíme. Každopádně základní jízdenka z letiště Fiumicino do centra stojí ve vlaku FL1 € 8,00. Za stejnou cenu se dva dopravíte také autobusem , tj. 2x € 4,00.

# 26.05.2014, 08:19.
Děkuji moc za níže uvedenou odpověď. Ještě by mě zajímalo, jak se dostat nejrychleji k moři, když bychom tam rádi strávili jeden den, popř. jak dlouho cesta z Vatikánu k moři trvá a kolik stojí? Jitka.

K moři se dostanete systémem metra. Konkrétně od stanice metra B - EUR Maglina - jezdí k moři vlak Roma - Lido. Vše je v rámci tarifního pásma metrebus, lze vtedy použít jízdenky BIT, BIG, BTI, CIS, atd.

# 24.05.2014, 21:50.
Jak se provede rezervace do Gallerie Borghese, když mám Roma Pass? Děkuji. Pavla.

Rezervaci s Roma Pass je třeba provést pouze telefonicky na telefonním čísle +39 0632810. Rezervační poplatek se neplatí, pokud využíváte volný vstup s Roma Pass.

# 24.05.2014, 21:21.
Ďakujem pekne. A eště mam otázku z toho Tiburtina chodia aj autobusy? Melina.

Ano jezdí. Autobusy Arpa. Doba jízdy je přibližně 3 hodiny a jízdenka stojí € 15,00. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.