ŘÍM 2013 / 2

Rady na cestu do Říma

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Řím 2013 / 2

Pokud je Řím cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2013. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o návštěvě Vatikánských muzeí, Sixtinské kaple, Colossea a dalších památek, o vstupenkách do památek, o návštěvě Tivoli, o vstupu zdarma, o římských plážích, o trzích, o stravování v Římě a najdete zde také mnoho dalších informací o Římě, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete druhou část, ta první je na stránce Řím 2013.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

02.08.2013, 10:32.
Zdravím všechny cestovatele, bohužel jsem na zmiňovaných odkazech nenalezl P+R parkoviště - stránka nenalezena. Požádal bych vás, zda byste mohl napsat jméno ulice nebo odkaz, kde jednoduše zaparkovat, pokud do Říma přijedu ze strany od západu po A24, tj. sjezd označený číslem 14 na mapy.cz. Děkuji. Pavel. P.S.: super informace.

Stránky normálně fungují - ATAC - Azienda / Sosta / Parcheggi / di Scambio. Zkuste např. Ponte Mammolo, je tam 419 + 271 parkovacích míst, vjezd je z ulice Viale Palmiro Togliatti, z A24 je na tuto ulici také sjezd, kousek za Vámi označemým č. 14. Dalších 1317 parkovacích míst je na Ponte Mammolo 2, vjezd je z ulice Via delle Messi d´Oro.

# 01.08.2013, 20:29.
Máte skvělé stránky. Za týden odlétáme, tak si je znovu celé pročtu. Potřeboval bych poradit s cestou z Termini na letiště Fiumicino. Máme odlet v pondělí ráno 9:30. Podle rozvrhu odjíždí Terravision buď v 6:10 a pak budeme na letišti již v sedm, nebo až v 7:15 a to je příjezd až v 8:10, což mi přijde riskantní. Co byste nám doporučili? Existuje jiná, lepší varianta? Děkuji. Leoš.

Možnosti dopravy z / na letiště Fiumicino jsou uvedeny na našem portálu Doprava do hotelu v Římě - Letiště Fiumicino. My bychom volili variantu v 6:10. Hodina zase není takové výrazné časové rozpětí, a lepší je být na letišti dříve než později. Máte samozřejmě možnost zaplatit o € 10,00 na osobu více a jet vlakem Leonardo Express. Jede 6:22, 6:52, 7:22. Na letiště Vás zaveze za 31 minut. Podle našeho názoru je to však zbytečné vyhazování peněz.

# 31.07.2013, 13:23.
Pročetla jsem si pilně Vaše stránky a odpovědi a našla tak odpověď i na mou otázku. Váš odkaz na stránky trenitalia.com - s tím mám trochu problém. Nevím, jak tam najít spojení, kam potřebujeme, přesně z letiště Fiumicino do Trastevere, kde přestoupíme na spoj do Civitavecchia. Prosím poradili byste mi jak na to? Jedná se nám o 17.8.2013, přílet do Fiumicina máme v 11:20 a odlet z Fiumicina poté 24.8.2013 v 11:55. Mnohokmrát děkuji předem za cenné rady. Pavlína.

Nejdříve musíte zvolit správnou záložku - tutti treni a potom zadat správný název stanice. Ve Vašem případě Fiumicino Aeroporto a Civitavecchia, popř. Roma Trastevere. 17.8.2013 Vám jede od 12:00 vlak na Trastevere v 11:58, 12:28, 12:58. Každou 28 a 58 minutu. Na Trastevere dojede za 26 minut. Odtud pak jede vlak do Civitavecchia ve 12:29, 12:57, 13:44, 14:00, 14:31. Jízdenka Vás vyjde na € 11,00. Doporučujeme spoje hledat po částech, tj. letiště - Trastevere a Trastevere - letiště, resp. naopak.

# 26.07.2013, 21:59.
V srpnu se chystáme s přítelem na dovolenou do Itálie letecky. Prvně strávíme pár dní v Římě, poté se přesuneme k moři na pláž blízko Říma a výlet ukončíme pobytem v Milánu. Chtěla jsem se zeptat, mohli byste nám doporučit nějaký levný hotel nebo hostel v Římě, který by byl celkem přijatelný z hlediska vzdálenosti od centra? To znamená buď v centru nebo jeho blízkém okolí? A také jsem se chtěla zeptat, znáte nějaké pěkné pláže poblíž Říma? A jak se na ně můžeme dostat z centra? Děkuji. Petra.

Podívejte se na náš portál Doprava do hotelu v Římě. Zajímavě cenově vychází např. apartmány Simpatia v různých částech Říma. Římské pláže najdete v Lido di Ostia. Z centra musíte jet nejdříve metrem B a na EUR Magliana přestoupíte na vlak Roma - Lido. Celá trasa tohoto vlaku je v tarifním pásmu metrebus, takže můžete využít jízdenky BIT, BIG, BTI, CIS, atd.

# 25.07.2013, 11:14.
Chtěla bych se zeptat, zda jsou všechny pláže veřejné a popř. že ne, tak která je veřejná a kde je, abych věděla, na které zastávce vystoupit. Děkuji. Lenka.

Odpověď na Vaši otázku najdete v odpovědi ze dne 05.08.2009, 23:03.

# 23.07.2013, 13:35.
Při vjezdu autobusu do Říma je potřeba mít zaplacen permit. Dá se zaplatit buď přímo na určitých stanovištích v Říme. Ale prý se dá platit i přes internet. Nevíte www adresu, kde lze toto provést? S pozdravem Jan.

Tyto informace najdete na stránkách Jak a kde koupit povolení / Come e dove acquistare i permessi, konkrétně odkaz je v odstavci Denní povolení / Permessi giornalieri. Je vyžadována registrace.

# 22.07.2013, 20:39.
Prosím o informaci, jak se dostanu do Hotelu Turner na Via Nomentana, 27, 00161 z letiště Fiumicino. Děkuji za odpověď. Veronika.

Cesta k hotelu Turner z letiště Fiumicino je popsaná na našem portálu Doprava do hotelu v Římě - Hotel Turner. Najdete tam i mapu a jízdní řády.

# 21.07.2013, 16:00.
Pojedeme do Říma a rádi bychom udělali také výlet k moři. Našel jsem si, že metrem B pojedu z Termini na EUR Magliana, kde přestoupím na vlak směr Lido. Na které zastávce mi doporučíte vystoupit a kolik budu muset použít jízdenek? Děkuji. Robert.

Lido Centro, Stella Polare, Castel Fusano, Cristoforo Colombo. Celá trasa vlaku Roma - Lido je v tarifním pásmu metrebus, tzn. že lze použít jízdenky BIT, BIG, BTI, CIS popř. Roma Pass. Vlak jede po celé trase 37 minut, tzn. že pokud použijete jízdenku BIT, stačí jedna.

# 17.07.2013, 21:12.
Dne 2.10.2013 v 8:40 hodin přiletím na letiště Fiumicino. Ráda bych se Vás zeptala na nejvhodnější cestu do hotelu Il Romitello - adresa Via Vincenzo Viara de' Ricci, 24/26. Potřebovala bych se dostat na stanici vlaku Monte Mario a nevím, kde přestoupit, kterými vlaky jet a kolik by tato cesta vlakem stála. Děkuji. Zuzana.

Dopravu do Vašeho hotelu najdete popsanou na našem portále Doprava do hotelu v Římě - Residence Il Romitello. Je tam popsaná doprava s co nejmenší pěší vzdáleností při přestupech. Můžete vystoupit i na Monte Mario, zastávka autobusu je ale odtud dál (přibližně 200 metrů). Vlak Vás přijde na € 8,00 včetně přestupu. Můžete také volit i časově delší variantu, ale s nižší cenou - autobusem za € 4,00 na Termini a odtud dle popisu. Jen pro úplnost, základní jízdenka na autobus ATAC, metro atd. BIT stojí € 1,50.

# 13.07.2013, 16:30.
V úterý 16.7. letíme do Říma. Jak se prosím nejlépe dostaneme z letiště Fiumicino do Camping Village Roma, Via Aurelia, 831 00165, Roma. 18.7. chceme navštívit město Rieti. Koná se tam Mistrovství Evropy juniorů - chceme podpořit dcery. Jak se tam nejlépe dostaneme? Hned ráno závody začínají v 9:00 hodin. Děkuji. Erika.

Cesta do kempu z letiště je popsaná na našem portálu Doprava do hotelu v Římě - Camping Village Roma. Do Rieti Vás doveze autobus společnosti Cotral z nádraží Tiburtina. Dobrava z kempu na nádraží Tiburtina je popsaná na výše uvedených stránkách. Jízdní řády Cotral jsou na stránkách Cotralu. Do Rieti to jezdí od 4:00 do 21:05 přibližně po půl hodině, zpět pak podobně.

# 11.07.2013, 22:20.
Ráda bych vás požádala o doporučení dopravy z letiště Fiumicino do hotelu Lloyd, Via Alessandria. Děkuji. Eva.

Jeďte autobusem na Termini. Jízdenka stojí € 4,00. Odtud pokračujte autobusem ATAC č. 90 směr Labia. Vystupte na zastávce Porta Pia. Přejděte na druhou stranu ulice a vydejte se po Via Ancona, která Vás dovede na Piazza Alessandria. Zprava obejděte Mercato Nomentano a pokračujte vpravo po Via Alessandria. Za křižovatkou uvidíte po pravé straně Váš hotel.

# 11.07.2013, 10:57.
Chtěla jsem se zeptat na cestu z ulice Via Nicolopiccolomini na pláž resp. na nádraží Ladispoli. Je vhodná volba jet z naší ulice autobusem / pěšky na metro Cornelia, metrem na Termini a z Termini vlakem na Ladispoli? Do Říma jedeme příští týden, mohla bych někde na netu najít jízdní řády pro hromadnou dopravu? Děkuji moc za odpověď!

Z Via Nicolo Piccolomini přejděte na Via Leone XIII. Tady je zastávka Leone XIII / Spina. Nastupte na autobus č. 791 směr Cornelia a vystupte na konečné. Odtud jezdí autobusy Cotral do Ladispoli.

# 10.07.2013, 16:02.
Našel jsem vaše www se zajímavými tipy. Rád bych vás tímto požádal o případnou radu na cestě autem do Říma. V tomto městě jsem byl celkem 4x a vždy jsem přijel vlakem na nádraží Termini, odkud jsem bez problémů pěšky udělal okruh po nejvýznamnějších památkách (naposledy to bylo v r. 1996). Vždy mě zarážel velmi hustý provoz a kladl jsem si otázku jak zde asi parkují. Pojedeme na dovolenou severně od Říma = Silvi Marina, provincie Teramo. Vzhledem k tomu, že tam budeme nějakých 14 dní pobytu, plánuji výlety do Říma a v jiný den k jezeru Lago di Bracciano, rád bych se s ohledem na děti připravil na možná úskalí. Pokud bych jel sám, asi bych to neřešil, ale s dětmi si to musím připravit dopředu. Do centra města neplánuji zajíždět, protože Řím není Praha, nebo Brno, chci auto odstavit na nějakém parkovišti a vyrazit do města. Zajímá mne, zda víte o nějakém parkovišti na severní straně Říma, odkud by jezdila doprava do centra města (podobně jako např. v Benátkách), jakou dopravu bych měl využít (2 dospělí a 3 děti - 15, 9, 7 let), jaké vstupy se dají výhodněji pořídit a jaké tipy byste poradili rodině při návštěvě Říma. Popř. další tipy na výlet v dané oblasti. Velice děkuji za vaši odpověď. Hezký den. Pavel.

Podívejte se na ATAC, kde v Azienda / Sosta / Parcheggi / di Scambio je seznam všech P+R parkovišť v Římě. Cena za celodenní parkování je € 2,00 až € 3,00. Ze všech je centrum dostupné veřejnou dopravou. Ve veřejné dopravě budou dvě mladší děti cestovat v doprovodu dospělých zdarma, patnáctileté bude platit plné jízdné. V římských muzeích budou všechny děti platit snížené vstupné, stejně tak ve Vatikánu. Všechny odpovědi najdete v naších otázkách a odpovědích týkajících se Říma.

# 06.07.2013, 09:33.
Chcel by som sa opýtať na možnosti verejnej dopravy do zábavného parku Zoomarine. Viem, že počas víkendov a sviatkov tam ide bezplatná kyvadlová doprava, ale ako je to s dopravou v týždni? Vedeli byste mi poradiť, ako sa najlepšie dostať zo stanice Termini do zábavného parku? Ďakujem pekne. Tibor.

V případě veřejné dopravy volte nejdříve metro B. Jeďte z Termini na Laurentina. Odtud pokračujte autobusem Cotral. Musíte vystoupit na Lungomare delle Sirene a přejít na Via Zara, kde se Zoomarine nachází. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 05.07.2013, 23:58.
Moc děkuji za odpověď :-) Mohla bych se ještě zeptat, jak je to s Roma Passem? Na kolik dní je možné ho zakoupit a jaké jsou ceny? S pozdravem Eliška

stojí v současné době € 34,00 a platí do půlnoci třetího dne od chvíle validace. Není ho možné využít na cestu z a na letiště a také do Vatikánu. Bližší informace najdete na výše uvedených stránkách.

# 03.07.2013, 20:35.
Měla jsem na mysli osobu / noc. Nemáte nějaký dobrý tip? S pozdravem Eva.

Viz naše předchozí odpověď :-)

# 03.07.2013, 05:36.
Ještě se chci zeptat, zda náhodou nevíte, kolik mi bude stát mýtné přes Rakousko a po dálnici po Itálii. Děkuji. Vilém.

V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 8,30, za průjezd Brennerem zaplatíte € 8,50 a na mýtném v Itálii € 49,10. Poplatky při cestě zpět jsou ve stejné výši.

# 02.07.2013, 14:15.
Prosím Vás o tip na ubytování. V září se chystáme - 2 kamarádky - na 4-denní výlet do Říma. Rády bychom sehnaly ubytování v centru Říma. Naše požadavky jsou, aby ubytování bylo dobře dostupné městkou hromadnou dopravou a bylo v blízkosti známých památek. Ubytovány budeme 3 noci. Cena maximálně 1000 Kč / osoba. Nechceme hostel. Poradíte mi, prosím? Předem případně děkuji. Eva.

Pokud myslíte 1000,-Kč za osobu a třídenní pobyt, tak to zřejmě jinde než v hostelech nebo hodně špatných hotelech nenajdete. Vychází to na přibližně € 13,00 za osobu a noc. Se štěstím se dá sehnat ubytování kolem € 20,00 za osobu a noc. Zkuste např. Casa Simpatia. Doprava z letiště je popsaná na Simpatia: Vittorio Emanuele, Prenestina, Tiburtina, Tuscolana, Garbatella.

# 01.07.2013, 13:13.
Rádi bychom věděli, zda-li levnější, regionální vlak FR1 za € 8,00 také jede do Roma Tremini. V popisu vidím pouze stanice Ostiense, Roma - Lido a Tiburtina. Není jasné, zda dojede do Termini. Děkuji za skvělé stránky. František.

Na Termini tento vlak nejede. Máte několik možností. Na Trastevere nebo Ostiense přestoupit na vlak FR3 nebo FR5, který už na Termini jede. Můžete také na Ostiense přejít na metro B Piramide a odtud pokračovat na Termini metrem. Z letiště Fiumicino jede přímo na Termini Leonardo Express, který však stojí € 14,00. Levnější přímá varianta je autobus , který stojí € 4,00.

# 30.06.2013, 14:01.
Jedeme letos poprvé do Itálie vlastní autem, tak se chci zeptat, kudy nejlépe do Říma, když pojedu přes Dolní Dvořiště a směrem na Innsbruck. Tak dálnice v Itálii je dlouhá přibližně 782 km. Prosím, poradíte mi kudy nejlépe přes Rakousko nebo i Německo. Děkuji moc za radu. Vilém.

Pokud překračujete hranice v Dolním Dvořišti, potom optimální trasa vese přes Linz - Salzburg - Innsbruck - Brenner - Veronu - Modenu - Bolognu - Florencii a dále na jih do Říma.

# 26.06.2013, 17:44.
Moc děkuji za informace, ještě bych se ráda zeptala, zda jízdenku na autobus Terravision zakoupím přímo někde na letišti a nebo až v autobuse. Děkuji. Hezký den. Zdenka.

Jízdenku samozřejmě můžete zakoupit i na letišti. Doporučujeme však nákup na , přináší to mnoho výhod - např. to, že odjedete tím autobusem, v čase ve kterém chcete (když ho z nějakého důvodu nestihnete, můžete jet samozřejmě prvním volným), máte nižší cenu. € 4,00 místo oficiálních € 6,00, máte nárok na případné další bonusy. Nyní např. běží akce Happy Hour Promotion - 10% sleva při online nákupu mezi 12:00 a 13:00. Akce je platná na online nákupy do 27.6.2013 na jízdenky datované do 30.9.2013.

# 26.06.2013, 11:19.
Potřebovala bych od Vás informaci ohledně dopravy z letiště Fiumincino na nádraží Termini. Letíme do Říma 2.7., přílet je přibližně v 11:50. Ubytovaní budeme na adrese: Piazza Bologna 58, Nomentano, Rome, 00162, Itálie. Děkuji Vám za informace. S pozdravem Zdenka.

Jeďte autobusem , který Vás na Termini zaveze za € 4,00. Autobusy jedou 12:30, 13:15, 13:40 atd. Z Termini pak jeďte metrem B směr Rebibbia a vystupte na Bologna. Pokud nebudete mít nějakou časovou jízdenku nebo Roma Pass, základní jízdenka BIT stojí € 1,50.

# 26.06.2013, 00:04.
Budu v červenci 4 dny v Římě, ubytován v Ecohotel, Via di Bravetta 91. Můžete mi sdělit nejjednodušší dopravu od hotelu do centra? A dále nějakou pláž u moře vhodnou ke koupání včetně dopravy od Ecohotelu k ní? Děkuji. S pozdravem Vladimír.

Kousek od hotelu je zastávka autobusu Bravetta / Feltreschi. Jeďte autobusem č. 889 směr Val Cannuta / Ago a vystupte na zastávce De La Salle. Tato zastávka je kousek od metra A - Cornelia. Metrem se dostanete už kamkoli do centra. K moři se pak dostanete nejdříve metrem B (přestup z A na Termini), směr Laurentina. Vystoupit musíte na EUR Magliana. Tady přestupte na vlak Roma - Lido, který Vás zaveze k moři. Na vlak lze použít jízdenky metrebus.

# 24.06.2013, 23:19.
Vím, že už jste to tu několikrát zodpovídali, ale přesto se musím zeptat. Letíme do Říma na tři dny 13.7.-16.7. a máme hotel blízko stanice metra Bologna. Po památkách budeme jezdit veřejnou dopravou a chceme navštívit asi ty nejslavnější památky a také asi pláž. Mohli byste mi doporučit, jaký typ jízdenek koupit, kde se jízdenky kupují (trafika?) či zda se nám vyplatí ten Roma Pass? A ještě bych poprosila o nejsnadnější cestu na nějakou římskou pláž :-) Děkuji a přeji hezký den. Markéta.

Ano, mnohokrát a neřekneme Vám nic jiného. Vyplatí se Vám zakoupit třídenní jízdenku BTI v ceně € 16,50. Na cestu z a na letiště ji nevyužijete, takže doporučujeme ji využívat buď první nebo poslední den pobytu a na jednu cestu na ubytování (nebo z ubytování) si zakoupit jednorázovou jízdenku BIT v ceně € 1,50. Jízdenky se kupují na pokladnách ATAC (např. v metru), v informačních kancelářích nebo u autorizovaných prodejců (tabáky, bary). Zda se Vám vyplatí nebo nevyplatí Roma Pass záleží na tom, co všechno chcete navštívit (pozor, Roma Pass neplatí na Vatikánská muzea). Způsob kalkulace je mnohokrát popsaný v našich otázkách a odpovědích. Aktuální ceník vstupů bez Roma Pass najdete na stránkách . Z Vašeho ubytování se k moři dostanete nejdříve metrem B směr Laurentina, vystoupit musíte na EUR Magliana a tady přestoupit na vlak Roma - Lido, který Vás doveze k moři. Na vlak můžete uplatnit také jízdenku BTI.

# 19.06.2013, 18:17.
V září se chystáme do Říma, poprosil bych o radu, jak se dostat z letiště Fiumicino do hotelu The Colours Of Rome na Via Gregorio VII 111 ve Vatikánu. A ještě bych se chtěl zeptat na náročnost dopravy odtud k moři a jak je to s jízdenkou - kam až platí ta 3-denní jízdenka po Říme, případně co nejvýhodnější. Děkuji. Tomáš.

V tomto případě bychom volili cestu s co nejmenším počtem přestupů a především s minimální pěší vzdáleností. Z Letiště jeďte autobusem na Termini a tady přesedněte na autobus č. 40 směr Borgo S. Angelo. Vystupte na zastávce Ponte Vittorio Emanuele. Přejděte na zastávku Paola (když si stoupnete tak, že budete mít most za zády, zastávka je vlevo na rohu Via Paola). Nasedněte na autobus č. 98 směr Mazzacurati a vystupte na Gregorio VII / Ranucci. Zastávka je přímo před hotelem. K moři jeďte od hotelu autobusem č. 916 směr Piazza Venezia nebo 571 směr Eleniana / Labicano. Vystupte na zastávce Via Torre Argentina. Přestupte na autobus č. 30 směr Laurentina a vystupte na zastávce Cave Ardeatine. Přejděte na Porta S. Paolo, odkud jeďte vlakem Roma - Lido k moři. Na všechny výše uvedené spoje platí jízdenky metrebus, tedy i ta třídenní BTI.

# 18.06.2013, 22:50.
Letíme na dovolenou na Lido di Ostia a cestujeme s malým dítětem. Chtěla bych se zeptat, jak se tam nejlépe dostat? Předpokládám, že taxíkem. Mají některé taxíky sedačky pro malé děti? A kolik tak stojí taxi z letiště na Lido di Ostia? Děkuji za odpověď. E.S.

Přímo do Lido di Ostia jezdí z letiště autobusy Cotral. Frekvence je přibližně 1x za hodinu od 7:30 do 23:30. Taxi Vás přijde na přibližně € 20,00. Pokud taxi na místě s dětskou autosedačkou seženete, počítejte s příplatkem přibližně € 10,00.

# 16.06.2013, 10:56.
Prosím o radu. Mají důchodci a děti nějaké slevy v Římě a Vatikánu? Vstupné, MHD a tak podobně. Děkuji předem. S pozdravem Milan..

Senioři nad 65 let si musí ve Vatikánu zakoupit plné vstupné. Děti do 6 let mají vstup zdarma, od 6 do 18 let platí snížené vstupné, stejně jako do 26 let se studentským průkazem. Římská muzea mají odlišný režim. Zdarma mají vstup všechny děti do 6 let a občané Říma do 18 a nad 65 let. Snížené vstupné platí občané EU od 6 do 18 let a nad 65 let, občané Říma od 18 do 25 let. Římská veřejná doprava je pro děti do dokončeného desátého roku zdarma v doprovodu dospělé osoby. Důchodci, studenti atd. mají slevy v rámci ročních tarifů, které platí pro obyvatele Říma.

# 14.06.2013, 22:19.
Máte opravdu moc krásné stránky ohledně Říma. Obracim se na Vás s prosbou jak se prosím dostaneme z letiště Fiumicino do kempu Seven Hills Village? Adresa je Via Vittorio Trucchi 10 - Rome, Italy. Dále prosím o radu, jak se z tohoto kempu dostaneme na nejbližší pláž a bude nám stačit jízdenka Roma Pass? Moc děkuji za radu. Eliška.
Seven Hills Village. K moři se pak dostanete vlakem FR3 z Giustiniana směr Termini, vystupte na Ostiense, přejděte na Porta S. Paolo a jeďte vlakem Roma - Lido k moři. Roma Pass lze použít po celé trase.

# 14.06.2013, 10:40.
Ráda bych se zeptala, jak je to se vstupy do památek v Římě, kde je uvedeno, že do 25 let je vstupné snížené. Počítá se to včetně 25.roku? Děkuji. Radka.

Mělo by to být do dne 25. narozenin.

# 13.06.2013, 15:00.
Potřebovala bych poradit. 27.7. přijedeme lodí MSC do Říma do přístavu Civitavecchia. Budeme mít celodenní volno, které bychom chtěli využít k návštěvě památek včetně Kolosea atd. Máme tam možnost buď využít fakultativní výlet, kde se cena pohybuje kolem € 50,00 na osobu s tím, že by se jednalo pouze o transfer a následný odvoz zpět na loď. Kdybychom chtěli jít na vlastní pěst, jak bychom se dostali ke Koloseu a kolik by to stálo? Moc děkuji za rady. Renáta.

Z přístavu jděte přibližně 700 m směrem na jihovýchod po Vialle Giuseppe Garibalni na vlakové nádraží. Nastupte do vlaku FR5, který Vás zaveze na Ostiense. Přejděte na metro B Piramide a pokračujte směr Rebibbia ke Colosseu. Vlak Vás přijde na € 5,00 a jízdenka na metro BTI na € 1,50.

# 13.06.2013, 10:09.
Dovolil bych se zeptat, jakou jízdenku si musím koupit, pokud se potřebuji dostat z Termini do zastávky Cefalonia - Bussi. Našel jsem, že musím jet metrem a pak autobusem 705, ale bude mi stačit zakoupit jízdenku BIT nebo už jedu přes více pásem? Případně tedy jakou. Děkuji a mějte se hezky. Jan.

Je to v zóně A - metrebus, můžete použít jízdenku BIT.

# 11.06.2013, 13:22.
Ja bych se chtěla zeptat, jak se nejrychleji a nejlépe můžeme dostat z letiště Fiuminico do ulice Via Niccolopiccolomini nebo alespoň do jeji blízkosti? Popř. bychom se prošli ;-) Uvažujeme cestu z letiště vlakem a pak? Děkuji a přeji pěkný zbytek dne :-) Anetka.

Jeďte tedy vlakem FR1 a vystupte na Trastevere. Tady přejděte přes náměstíčko na Circonvallazione Gianicolense, po levé straně je zastávka tramvaje. Nasedněte na tramvaj č. 8 směr Casaletto a vystupte na Gianicolense / Ravizza. Přestupte na autobus č. 791 směr Cornelia a vystupte na zastávce Leone XIII / Spina. Jděte ve směru jízdy autobusu a přejděte Via Aurelia Antica a pokračujte na Via Nicolo Piccolomini.

# 11.06.2013, 12:02.
Budeme na dovolené poblíž města Grosseto a chtěli bychom navštívit Řím. Sdělte laskavě, jakým způsobem je to nejvhodnější, zda někam na předměstí autem a pak veřejnou dopravou či jinak.Termín předpokládáme střed července. Děkuji. Jan.

Podívejte se na ATAC - Azienda / Sosta / Parcheggi / di Scambio. Najdete tam parkoviště P+R, kde 12 hodin parkování stojí € 2,00 a 16 hodin € 3,00. Ve Vašem případě přichází v úvahu parkoviště na EUR Magliana, odkud pak máte spojení do centra metrem B. Najděte si samozřejmě záložní řešení.

# 11.06.2013, 09:24.
Pane Řehůřku, v červenci plánujeme cestu do Říma. Budeme na pobytu v San Benedetto Del Tronto a na jeden den bychom se do Říma rádi podívali. Mohla bych Vás požádat o tip na parkoviště, které bychom při cestě měli co nejblíže a zároveň se vhodně dostali také do centra? Popřípadě je vhodné v centru vůbec parkovat? Moc vám děkuji za odpověď a přeji hezký den. Veronika.

Můžete využít některé z parkovišť P+R, která jsou na okraji Říma v dosahu veřejné dopravy. 12 hodin parkování stojí € 2,00 a 16 hodin parkování stojí € 3,00. Jejich seznam s podrobnými informacemi najdete na ATAC - Azienda / Sosta / Parcheggi / di Scambio. Pro Vás jsou zřejmě polohou nejvýhodnější Rebibbia, Ponte Mammolo, Tiburtina. V centru je možné parkovat stejně jako např. v Benátkách v parkovacím domě přímo u Termini na Via Giolitti v ES Park Giolitti. Cena je však tomu odpovídající. Celodenní parkování Vás přijde na € 18,00. Je to však bezpečnější parkování než na okraji Říma.

# 31.05.2013, 11:13.
Prosím Vás, nemohli byste nám poradit, ako sa dostaneme v pracovný čas z letiska Ciampino do Ladispoli? Mali bysme priletiet okolo 16. hodiny poobede. Ďakujem. Beáta.

Doporučujeme se přemístit autobusem na Termini a odtud pokračovat vlakem Trenitalia do Ladispoli. Autobus Vás přijde na € 4,00 a vlak € 3,60.

# 23.05.2013, 10:40.
Ráda bych se zeptala, zda je potřeba jízdenky z letiště Fiumicino na Termini a zpět zakoupit předem, nebo se můžu spolehnout na dostatek míst a jízdenku zakoupit až na místě podle toho, jak budeme stíhat. Rádi bychom jeli autobusy SIT nebo Cotral. Nedokážu odhadnout, za jakou dobu se z letiště vymotáme. Děkuji a přeji hezký den. Lucie.

Neuvádíte ani den ani hodinu, to je pak těžké nějak konkrétně odpovědět. Nicméně existují obě možnosti, pokud si nekoupíte jízdenku předem, určitě se z letiště na místo ubytování dopravíte. Pokud z nějakého důvodu selže naplánovaná doprava, vždy existuje nějaká další alternativa.

# 14.05.2013, 12:50.
Chystám se do Itálie autem a chceme navštívit Vatikán a celkově projít památky. Jak to mám udělat s autem? Je mi jasné, že tam autem asi nedojedu. Prosím, poraďte jak by to bylo nejlepší. Děkuji za radu. Jarda.

V Římě funguje systém P+R parkovišť. Tzn. že na okraji Říma zaparkujete na odstavném parkovišti za mírný poplatek a odtud pak pojedete veřejnou dopravou, která je v bezprostřední blízkosti tohoto parkoviště. Cena parkovného se pohybuje v relaci € 2,00 za 12 hodin resp. € 3,00 za 16 hodin. Více informací najdete na ATAC - Azienda / Sosta / Parcheggi. Existuje i velký parkovací dům Park Giolitti v centru u Termini. Cena je € 2,00 za hodinu.

# 10.05.2013, 11:28.
18.6. se chystáme s ČSA do Říma. Zjišťovali jsme, jak se dostaneme nejlépe k hotelu Family House, Via Bixio 72, Stazione Termini. Našli jsme si spoje Terravision za € 4,00. Jízdy se dle jejich stránek dají rezervovat. Je lepší mít spoj rezervovaný a lístek koupený dopředu? Je možné, že se do spoje nevejdeme, pokud nebudeme mít lístek dopředu zajištěný a budeme kupovat až na místě? A cesta zpět, také je lepé mít dopředu zajištěný spoj? Případně jak dopředu bychom měli místa ve spoji zajistit? A jak se postupu v případě, že let bude mít zpoždění a my nestihneme bus, na který budeme mít lístek? Mnohokrát děkuji za Vaše rady. S pozdravem Radka.

Jízdenku doporučujeme rezervovat dopředu. A to v době, kdy budete mít jistý termín příletu. Na Váš termín je možné rezervovat již nyní. Bez rezervace na riziko, že se do autobusu nedostanete, vždy existuje. Cestu zpět si zajistěte v rámci stejného nákupu. Do košíku se Vám po zadání data a časů vloží obě cesty. Pokud bude mít let zpoždění a Váš autobus nestihnete, můžete cestovat nejbližším volným spojem.

# 09.05.2013, 22:34.
Chtěla jsem si rezervovat cestu z letiště Fiumicio na Termini u Terravision, ale po zadání všech údajů včetně karty se objevila odpověď "chyba serveru, proveďte novou objednávku". Tak už nemám důvěru a zatím nevím, zda se něco neodečetlo z karty. Má někdo podobnou zkušenost? Děkuji za odpověď. Ludmila.

Společnost je prověřená důvěryhodná společnost. Realizovaných transakcí má obrovské množství. Transakce se od okamžiku výběru nástupní a výstupní stanice a data přesměruje do zabezpečeného spojení. Důvodů, proč došlo k chybě, může být mnoho a vůbec nemusí souviset s Terravision. Vaši kartu si můžete prověřit u Vaší banky nebo přes internetové bankovnictví. Je však minimální pravděpodobnost, že by se něco odečetlo. Pro internetové transakce doporučujeme využívat spíše služeb PayPal nebo PaySec. Terravision PayPal využívá. Je to bezpečnější.

# 09.05.2013, 21:21.
Ještě bych se ráda zeptala, zda a jakým způsobem se lze z Říma dostat do Villa d'Este v Tivoli. Rádi bychom toto místo navštívili. Děkuji za odpověď. Petra.

Odpověď na Vaši otázku najdete v odpovědi ze dne 29.10.2012, 18:58.

# 08.05.2013, 10:54.
Potřebuji se dostat z letiště Fiumicino do hotelu Excel Roma Ciampino na Via Appia Nuova, 160 - 00040 Marino - Localita Frattocchie. Na stránkách hotelu píšou, že je zastávka autobusu přímo před hotelem, ale na mapě jsem ji nenašel. Miroslav.

Jeďte autobusem na Termini. Odtud pokračujte metrem A na Anagnina. Odtud pokračujte autobusem Cotral směr Albano Laziale a vystupte na Appia km 20.500. Jděte ve směru příjezdu autobusu přibližně 50 m a po levé straně uvidíte hotel. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Současně si Vás dovolujeme pozvat na naše stránky Doprava do hotelu v Římě - Excel Ciampino, kde najdete odkazy na jízdní řády, mapu atd.

# 08.05.2013, 10:45.
Chcem si kupiť Roma Pass, ktoré prvé dve pamiatky mám navštíviť, aby sa mi to oplatilo? Robert.

Z těch, které máte v plánu navštívit volte ty nejdražší. Samozřejmě také s ohledem na Váš itinerář. Podívejte se na , kde v oddíle Download / Tariffe Biglietti najdete ceny vstupenek.

# 08.05.2013, 09:25.
V prvom rade ma veľmi potešila Vaša stránka. Píšem Vám ohľadom môjho transportu. Do Ríma priletím 7.5.2013 o 21:20 na letisko Rome Fiumicino. Ubytovanie máme zajednané na Via Cavour, hneď vedľa stanice metra. Z Termini Station je to pešo tiež dosť blízko, no časy odchodu vlaku FR1 sú dosť nereálne na stihnutie. Vlak Leonardo Express je príliš drahý. Autobus Terravsion má odchod 21:50. Dá sa to stihnúť za predpokladu, že lietadlo nebude meškať? Lístky si kúpiť dopredu? Koľko stoja, ak si ich kúpime na mieste. Čo v takom prípade ak by sme autobus Terravsion nestihli? Zároveň mi viete povedať, ako sa najefektívnejšie z Via Cavour (z Termini Station, ktorá je blízko) dostaneme na letisko Ciampino. Odlet máme dňa 11.5.2013 o 22:10 hodín. Veľmi pekne Vám ďakujem za užitočné rady. Dominika.

Ještě jede další autobus ve 23:00, což je ideálnější spoj vzhledem k vašemu příletu než ten ve 21:50. Bez spěchu a stresu. Lístky si doporučujeme koupit dopředu na webu . Cena jízdenky je € 4,00. Na místě stojí € 6,00. Pokud autobus nestihnete, můžete jet dalším volným, přednostně jsou odbavováni cestující s jízdenkami na daný čas. Na letiště Ciampino doporučujeme dopravu řešit stejně. Lístky koupíte opět on-line na webu za € 4,00. Z Termini (Via Marsala) jede 17:50, 18:20, 18:55.

# 05.05.2013, 14:40.
Pořeboval bych se dostat z letiště Fiumicino do Civitavecchia. Můžete mi prosím poradit? Děkuji. Pavel.

Nejjednodušší je jet vlakem. Nejdříve FR1 na Trastevere a odtud FR5 do Civitavecchia. Jízdní řády najdete na Trenitalia, jízdenka stojí € 11,00.

# 03.04.2013, 09:26.
Nedaří se nám nalézt informace, jak se ze stanice Roma Termini nejjednodušším způsobem dostat na římské pláže. Pokud vše chápeme správně, žádný přímý vlak takto nejezdí a je nutné se dopravit na Roma Ostiense. Nejspíš metrem? Netuším :-) Předem velmi děkujeme za odpověď. D.

Jeďte metrem B na EUR Magliana a tady přestupte na vlak Roma - Lido. Přestoupit z metra můžete i na Piramide nebo Basilica S. Paolo. Vše zvládnete na jeden lístek BIT nebo můžete využít některou z časových jízdenek nebo Roma Pass. Vystoupit musíte na Lido Centro, Stella Polare, Castel Fusano nebo Cristoforo Colombo.

# 02.04.2013, 22:43.
Velmi pekne ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď. Prílet do Ríma bude 1.5. ráno 8:55. Kedy nam pojde najskorši autobus Terravision v tom čase do nášho hotela Villa San Lorenzo, ulica Via Dei Liguri 7, Prenestino? S pozdravom Zuzana.

Autobus odjíždí z letiště Fiumicino v 9:45, 10:25, 11:05. Na Termini je za 55 minut. Jízdenky můžete zakoupit inline na za € 4,00. Tramvaj č. 14 pak odjíždí ve svátek z Termini v tuto denní dobu každých 10 minut, 8. minutu (10:48, 10:58, 11:08).

# 01.04.2013, 21:47.
Rádi bychom se na pár dnů podívali do Říma. Ubytování by bylo někde poblíž nádraží Termini, prohlídky památek pěšky z tohoto místa - není to příliš fyzicky náročné a jak asi daleko? Věra.

Např. Colosseo je od Termini vzdušnou čarou 1,5 km, Fontana di Trevi 1,7 km, Castel S. Angelo 3 km, Vatikán 3,7 km atd. Pěšky uličkami je to o kousek dále. Zda je to náročné nebo ne nedokážeme posoudit. Každý má to měřítko náročnosti postavené trochu někde jinde.

# 29.03.2013, 10:36.
Děkuji za odpověď, ješte bych se chtěl zeptat, zda nevíte kolik by asi měl stát taxik ze stadionu AS Řím na Via Ugo Balzani, pocestujeme v pondělí okolo jedenácté večer po fotbale, tak abychom měli pťedstavu o přibližné ceně. Děkuji. Jan.

Počítejte s taxou kolem přibližně € 22,00. Je přihlédnuto k tomu, že je to po 22:00 hodině. Pokud se Vám podaří sehnat taxi někde na Lungotevere Marescialo Diaz, bude to o necelých € 4,00 levnější. Přímo od stadionu musí taxi mírně zajíždět. Doporučujeme volit bílá taxi města Říma a možná nebude od věci si taxi dopředu objednat na místo někde mimo stadion.

# 28.03.2013, 22:08.
Chtěla bych poprosit o radu ohledně dopravy z letiště Fiumicino na Circonvallazione Gianicolense 197. Je možné jet vlakem FR1 a vystoupit na zastávce Trastevere a jednoduše přestoupit se zavazadly na tramvaj č. 8? Děkuji za Vaši odpověď. Marcela.

Ano je to naprosto přesně tak jak píšete. Z FR1 vystupte na Trastevere, přejděte náměstíčko před stanici na Circonvallazione Gianicolense, po levé straně je zastávka tramvaje č. 8. nasedněte na tramvaj a jeďte směr Casaletto. Vystupte na zastávce S. Giovanni di Dio, hned přejděte přes přechod na druhou stranu ulice. Vaše ubytování je po levé straně mezi Autoficcina a BNL. Co se pěší vzdálenosti týče. Od vlaku k nástupní tramvajové zastávce to je přibližně 200 m a od výstupní tramvajové zastávky k ubytování přibližně 150 m.

28.03.2013, 21:30.
Ako je najlepšie sa dostať z letiska Fiumicino do Hotela Villa San Lorenzo Maria, ulica Via Dei Liguri 7, Prenestino, Roma 00185? Priletíme 1.5. Platia v Ríme nejaké obmädzania 1.5.? Zuzana.

Nejlevněji se tam dostanete autobusem , který Vás zaveze za 55 minut a € 4,00 na Termini. Tady nastupte na tramvaj č. 14 směr Togliatti (jízdenka BIT stojí € 1,50) a vystupte na zastávce Labicano / Porta Maggiore. Tady přesedněte na tramvaj č. 3 (použijte jízdenku z první tramvaje) směr Thordvalsen a vystupte druhou zastávku na Scalo S. Lorenzo / Talamo. Přejděte přes přechod hned za zastávkou a jděte doprava a hned doleva na Via dei Liguri. Vaše ubytování je v bílém domě po levé straně, za pizzérií a barem Tavola Cald. 1.5. je v Itálii státní svátek, tramvaje jezdí jako v neděli a zřejmě i ostatní městská doprava.

# 28.03.2013, 17:52.
Prosím vás, 5. dubna cestujeme do Říma na letiště Ciampino, přiletíme okolo 16. hodiny, poradíte nám, jak se dostat na Via Ugo Balzani? Děkujeme. Jan.

Jeďte autobusem Atral na stanici metra Anagnina. Odtud pokračujte metrem A na Barberini. Přestupte na autobus č. 61 směr Balsamo Crivelli a vystupte na zastávce Massa Carrara. Na Piazza Massa Carrara jděte ve směru příjezdu autobusu přímo na Via Ugo Balzani. Jízdenka na autobus Atral stojí € 1,20, na metro € 1,50. Jízdenku z metra využijete i na autobus č. 61.

# 28.03.2013, 16:07.
Poradíte mi prosím jak se nejrychleji dostat z letiště Fiumicino do ubytování Bed and Breakfast Imperial Holiday, Via Carlo Alberto, 26? A z toho samého letiště do kempu Camping Village Roma, Via Aurelia 831? Děkuji. Katka.

Nejrychleji se tam dostanete vlakem Leonardo Express za 32 minut na Termini. Je to ale také nejdražší spojení veřejnou dopravou - € 14,00. Nejlevněji cestujte autobusem za € 4,00, cesta trvá ale 55 minut. Z Termini pak pokračujte metrem A směr Anagnina a vystupte na Vittorio Emanuele. Ze středu severozápadní hrany náměsti vychází ulice Via Carlo Alberto. Dopravu do Camping Village Roma najdete na našem novém portálu Hotel v Římě - Camping Village Roma.

# 27.03.2013, 20:55.
Moc děkuji za Vaše rady. Ještě jsem se chtěla zeptat, někde jsem četla, že jízdenku musím označit při vstupu do metra ale i při výstupu. Tak nevím. Děkuji. Eva.

Viz naše předchozí odpověď. Pokud na jiných webech uvádějí něco jiného, musíte si zvolit zdroj, který se Vám zdá věrohodnější. Nebo napište na ATAC a vyžádejte si odpověď odtamtud. Oficiální informace uvádí, že musíte jizdenku BIT označit na začátku cesty a při změně dopravy na metro. V metru ji lze použít jen jednou. Pokud zahájíte cestu autobusem a označíte tam jízdenku, následně budete pokračovat metrem a označíte jízdenku na druhé straně, při výstupu už nebudete mít kde označovat.

# 27.03.2013, 12:34.
Poprosila by som o radu či sa mi oplatí kúpiť Roma Pass na tri dni, keď budem v Ríme od 28.3. přibližně 12:00 do 1.4. přibližně 18:00 hodín. Ďalej sa chcem spýtať, ktoré pamiatky s Roma Pass sú zadarmo, keď si označim 3-denný lístok na MHD 28.3. / štvrtok / na obed, dokedy mi bude platiť? Ďakujem za odpoveď. Zuzana.

V prvním kroku zkuste odhadnout náklady na dopravu během tří dnů, se kterými budete využívat. Maximálně by ta cena měla být € 16,50, což je třídenní jízdenka BTI. Je ale možné, že budete bydlet na vhodném místě, ze kterého budete jen minimálně cestovat a vystačíte s jednotlivými jízdenkami BIT v ceně € 1,50 nebo v kombinací s denní jízdenkou BIG v ceně € 6,00 (na den, kdy budete cestovat nejvíce). Ve druhém kroku k ceně dopravy přičtěte cenu vstupů do muzeí (která chcete navštívit) bez Roma Pass. Tuto cenu musíte porovnat s cenou Roma Pass - € 30,00, navýšenou o ceny vstupů s Roma Pass. Pokud je ta první cena vyšší než druhá, pak se Vám Roma Pass vyplatí. Uvědomte si také některé informace: v Roma Pass není zahrnuta žádná doprava z letiště a na letiště (ať už Fiumicino nebo Ciampino), stejně tak vstup do Vatikánských muzeí. První dva vstupy s Roma Pass máte zdarma, ostatní za sníženou cenu. Pokud tedy Roma Pass využijete, doporučujeme ho aktivovat až druhý den. První a poslední den využijte na cestu z letiště resp. na letiště, popř. na památky, které nejsou v systému Roma Pass a nebo na ty nejlevnější. Seznam muzeí najdete na výše uvedených stránkách - Download / Tariffe Biglietti. Jako první dvě muzea nejlépe volte ta nejdražší :-) Třídenní jízdenka platí do 24:00 třetího dne. Pokud si ji aktivujete 28.3., bude platit do půlnoci 30.3. Je třeba si to dokonale naplánovat, aby úspora byla maximální.

# 26.03.2013, 23:13.
Díky Vaším stránkám jsem se spoustu věcí dozvěděla. Nicméně bych Vás chtěla požádat ještě o další radu. Přiletíme na letiště Fiumicino ve 14:25, na 15:40 máme rezervaci autobusu Terravision, ubytování Via Osimo, tak dál jsem našla metro B - Rebibbia, ale dál jsem nenašla autobusový spoj. Asi to není daleko, šlo by to i pěšky, ale. Pokud budu mít jednorázovou jízdenku a začnu metrem, můžu na ní pokračovat autobusem (do 100 minut)? Musím jí označit i při výstupu z metra? Moc děkuji za Vaše rady. Eva.

Na cestu pěšky to určitě není, na Via Osimo je to z konečné metra Rebibbia ještě přibližně 2 km. Výhodnější pro Vás bude vystoupit z metra B na Ponte Mammolo, odkud jede autobus č. 444 směr Bonifacio F.P. vystoupit musíte na Casale S. Basilio / Corinaldo. Musíte se vrátit kousek směrem odkud přijel autobus a hned na první křižovatce odbočit doleva na Via Corinaldo. Přejdete křížení s Via Ussita a hned další křižovatka je s Via Osimo. Vede doleva i doprava. Odbočte podle toho, kde máte ubytování. Autobus 444 jezdí každý den od 5:48 do 00:10, minimálně tři spoje za hodinu (v neděli od 21:00 jen dva). S jízdenkou BIT můžete během její platnosti pokračovat i autobusem. Podruhé ji nemusíte už označovat. Jinak tomu bude naopak, pokud pojedete nejdříve autobusem (tramvají, trolejbusem). To musíte označit jízdenku při první jízdě autobusem a následně na druhé straně v metru. Pokud při výstupu projdete v metru turnikety, už jízdenku znovu na metro použít nemůžete.

# 26.03.2013, 19:15.
Ještě jedna a to poslední prosba. Autobus 105 je šikovné spojení z Acqua Bullicante do centra. Je to prosím lepší než jakási železnice Pantano, která by tam dle mapy měla taky jet a taky na ni platí Roma Pass? Děkuji moc. Pavel.

Autobus č. 105 Vás doveze k metru, vlak Roma Giardinetti (dříve Pantano) Vás doveze na Termini Laziali, což je přibližně 600 m od metra. Nicméně vlak jezdí ve špičce (7-17) přibližně každých pět minut, autobus č. 105 přibližně 5 až 7 minut, takže společně tvoří dobrý spoj do centra. Zastávka vlaku se v blízkosti Vašeho ubytování jmenuje Tor Pignattara. Koleje vedou uprostřed ulice Casilina. Jízdenky platí na vlak stejné jako na metro, autobus atd. tzn. BIT, BIG, BTI, CIS nebo Roma Pass.