ŘÍM 2014 / 3

Rady na cestu do Říma

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Řím 2014 / 3

Pokud je Řím cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2014. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o návštěvě Vatikánských muzeí, Sixtinské kaple, Colossea a dalších památek, o vstupenkách do památek, o návštěvě Tivoli, o vstupu zdarma, o římských plážích, o trzích, o stravování v Římě a najdete zde také mnoho dalších informací o Římě, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete třetí část, ta první je na stránce Řím 2014.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 24.05.2014, 19:02.
Obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. 6 júna o 10:20 priletíme do Ríma Ciampino a potrebovali bysme sa odtial co najrychlejšie a najvýhodnejšie dopraviť do Pescary. Vedeli byste nám pomocť? Ďakujem pekně. S pozdravom Melina.

Jeďte autobusem Atral na stanici metra Anagnina. Jedou 10:40, 11:20, 12:00, 12:40, … Cena jízdenky je € 1,20. Odtud jeďte metrem A na Termini a odtud metrem B na Tiburtina. Cena jízdenky BIT je € 1,50. Z Tiburtina Vám potom jede vlak do Pescara. Vlak jede 14:33, 16:30, 18:33. V Pescara je za přibližně 4 hodiny. Jízdenka stojí € 22,70.

# 23.05.2014, 21:09.
Vážení Řehůřkovi, zítra odlétáme do Říma. Vinou ubytovací agentury, která popletla termíny, jsme se dostali do nepříjemné situace. Náhradní ubytování jsme si obratem zajistili v hotelu Ostia Antica Park Hotel, ale rádi bychom od vás radu, jak se odtud tedy z Antické Ostie nejlépe dostaneme do Říma, železniční zastávka S. Pietro. Budeme mít týdenní jízdenku za € 24,00. Předem děkuji za odpověď. Marta.

Před hotelem je zastávka autobusu 04, C4 a C3. Každý den jezdí 04, jen v sobotu a v neděli C4 a C13 (jen několik spojů). Jeďte na vlakovou stanici Acilia. Odtud pokračujte vlakem Roma - Lido na Porta S. Paolo. Tady přejděte průchodem na vlakovou stanici Ostiense a jeďte vlakem FL5 na S. Pietro. Vše je v rámci týdenní jízdenky.

# 21.05.2014, 09:00.
Pane Řehůřku, chtěl, bych vás poprosit o radu, jak se nejlépe dostanu autobusem z letiště Fiumicino na adrusu Piazza Santa Maria All Fornaci. Předem děkuji a přeji pěkný den. Martin.

Nejrychleji se tam dostanete kombinací vlaků. Jízdenka Vás přijde na € 8,00. Nejdříve jeďte vlakem FL1 na Trastevere a tady přestupte na vlak FL5 a vystupte na S. Pietro. Z Piazza della Stazione di San Pietro jděte po Via della Stazione di San Pietro, která Vás dovede na Piazza di Santa Maria alle Formaci. Jízdní řády Trenitalia najdete na výše uvedených stránkách. Levněji ale pomaleji se tam dostanete autobusy. V tomto případě jeďte na Termini autobusem za € 4,00 a odtud autobusem č. 64 směr Piazza Stazione della Stazione di San Pietro. Vystupte na zastávce Crocifisso / Porta Fabbrica a jděte ve směru jízdy autobusu. Po přibližně 100 m odbočte vlevo na Via Nicolo' III, která Vás dovede na Piazza di Santa Maria alle Formaci. Pokud zastávku přejedete, vystupte na konečné a jděte podle návodu první varianty. Základní jízdenka BIT stojí € 1,50. Pokud však budete využívat pro pobyt některou z časových jízdenek, cena cesty z a na letiště se Vám sníží jen na cenu autobusu Terravision.

# 18.05.2014, 16:54.
21.5. až 25.5. budeme poznávat Řím a chtěli bychom si udělat výlet k moři. Co byste nám doporučili a jakým vlakem či busem se tam nejlépe dostaneme? Budeme bydlet poblíž nádraží Termini. Zdeněk.

Jeďte metrem B směr Laurentina a na EUR Magliana přestupte na vlak Roma - Lido, který Vás k moři doveze. Lze použít jízdenky tarifního pásma metrebus, tj. BIT, BIG, BTI a CIS.

# 18.05.2014, 13:39.
Pane Řehůřku, chtěla bych vás poprosit o radu. Nyní jsem rezervovala ubytování v hotelu Derby na adrese Via Di Vigna Pozzi 7, Eur & Garbatella a bohužel nevím, jaké mám volit nejjednodušší spojení z letiště do hotelu. Mohl byste mi prosím poradit? Moc děkuji za vaši radu. Pěkný den. Renata.

Popis cesty do hotelu najdete na našem portále Doprava do hotelu v Římě, konkrétně Hotel Derby. Je to optimální trasa. O € 4,00 levněji, ale o něco déle to lze realizovat autobusem na Termini a odtud viz výše uvedená stránka.

# 16.05.2014, 12:35.
Překvapila mě možnost rezervace lístku na transfér z letiště skrze Terravision. Chtěla bych se pouze ujistit, že cena při zpáteční cestě je 4 Eura/os, tak jak mi to ukazuje rezervační systém. Příjde mi to nějak zvláštní, když se všude uvádí cena transferu při jedné cestě 11 Euro. Jinak bych se chtěla zeptat, zda je možné předejít frontám u památek - když nebudeme mít Roma pass. Popř. jaká je nejideálnější cesta na adresu Via Clivo delle Mura Vaticane 50 z Fiumicia? Děkuji velmi za odpověď. Jitka.

Cena dopravy Terravision z letiště Fiumicino je standardně € 6,00 za jednosměrnou cestu a € 11,00 za obousměrnou cestu. Při online rezervaci na je cena € 4,00 resp. € 8,00. Hlavním frontám se vyhnete s , popř. on-line rezervací (individuálně podle podmínek konkrétního muzea). Možností cestovat do místa Vašeho ubytování je několik. Můžete zvolit již zmiňovanou trasu autobusem Terravision na Termini a odtud metrem A na Valle Aurelia a odtud pak autobusem č. 490 nebo 495 ze zastávky Emo / Di Bartolo (těsně před viaduktem) směr Tiburtina jednu zastávku na Emo / Ammiragli. Odtud pak kousek pěšky ve směru jízdy autobusu a na první křižovatce odbočit doprava na Clivo delle Mura Vaticane. Můžete jet také vlakem FL1 na Trastevere (€ 8,00), tady přestoupit na FL3 a vystoupit na Vale Aurelia. Odtud je pak cesta stejná. Třetí možností je jet autobusem Cotral na Cornelia (€ 3,40) a odtud autobusem č. 490 na Emo / Ammiragli. Jízdenka na metro, autobus atd. stojí € 1,50. Pokud pojedete metrem, můžete jízdenku následně využít na autobus.

# 14.05.2014, 18:51.
Vážený pane Řehůřku, omlouvám se, že Vás ještě otravuju, mám ještě jeden poslední dotaz. Koupili jsme si on-line jízdenky Terravision, vytiskli si je, ale není nám jasné, zda ty papíry fungují jako jízdenka, nebo zda si je někde musíme za jízdenku vyměnit? Neporadíte nám prosím naposled? Děkuji předem. Míla.

Postupujte přesně podle návodu v mailu, který jste obdrželi. Vytiskněte si jízdenky přes odkaz v e-mailu (to už jste udělali). Dostavte se na autobusovou zastávku minimálně 15 minut před odjezdem a prokažte se vytištěnými jízdenkami. Jízdenky si můžete kdykoliv vytisknout i přes Váš učet na . Jízdenky musí být vytištěny, neuznává se elektronická verze v tabletu, mobilu, notebooku apod.

# 14.05.2014, 09:46.
Moc děkuji za odpověď a přeji pěkný den, teď jdeme studovat jízdenky v Římě :-) Míla.

U Terravision je to jednoduché, doporučujeme online na , protože jen tak získáte cenu € 4,00 za jednosměrnou resp. € 8,00 za zpáteční. Na místě jsou ceny € 6,00 / € 11,00. V případě jízdenek ATAC záleží na intineráři a délce pobytu. Jednorázová jízdenka BIT stojí € 1,50, denní BIG € 6,00, třídenní BTI stojí € 16,50 a týdenní CIS € 24,00. Koupíte je na pokladnách ATAC v metru, ve stáncích, v trafikách a v automatech. Platnost jízdenky začíná označením a platí celý počet dnů včetně dne označení, tzn. např. BTI končí platnost ve 24:00 hodin třetího dne. Časovou jízdenku označujete jen jednou, BIT jízdenku také a můžete s ní cestovat 100 minut v jednom směru. V metru ji můžete použít jen jednou (pokud opustíte turnikety, tak už ne). Pokud ji poprvé označíte v metru, v dalších prostředcích ji neoznačujete, pokud je metro další prostředek, musíte jízdenku označit na druhé straně. Pokud budete cestovat autobusy, raději na zastávce dejte znamení k zastavení. Stejně tak při vystupování.

# 14.05.2014, 00:41.
Ve čtvrtek 15.5. cestujeme poprvé do Říma (jsme celkem čiperní důchodci, ale radu moc moc přivítáme), jak se nejlépe dostaneme z letiště Fiumicino do hotelu Vibel - Viale dello Scalo di San Lorenzo, 97 a druhý den z hotelu na tenis na Foro Italico? Děkujeme Vám předem za Vaši radu. Míla.

Z letiště jeďte autobusem na Termini. Odtud pokračujte autobusem č. 310 směr Vescovio a vystupte na zastávce Universita / Regina Elena. Přejděte ulici a jděte ve směru jízdy autobusu. Hned na rohu odbočte doleva. Za rohem je zastávka tramvaje. Jeďte tramvají č. 3 směr Piazzale Ostiense a vystupte na zastávce Scalo S. Lorenzo / Ausoni. Jděte kousek zpět proti směru jízdy tramvaje, přejděte koleje. Hotel je druhý zleva. Můžete jet také tramvají č. 19. K tenisovému areálu se od ubytování dostanete nejdříve tramvají č. 3 směr Piazzale Ostiense. Vystupte na Manzoni, kde přejděte na metro A a jeďte směr Battistini. Vystupte na Ottaviano / S. Pietro (východ Via Barletta), nastupte do autobusu č. 32 směr Tor di Quinto nebo 271 směr Volpi a vystupte na De Bosis / Stadio Tennis.

# 12.05.2014, 11:20.
Pane Řehůřku, vrátili jsme se z Říma, vše proběhlo dle našich představ. Ubytování v hotelu Villa del Parco bylo celkově na velmi dobré úrovni. Doprava z letiště společností Terravision byla opravdu tou nejlepší volbou dopravy. Chtěla jsem Vám moc poděkovat za konzultace před naším odjezdem. Velkým přínosem, pro naší cestu, byly též zodpovězené dotazy na vašich vebových stránkách. Moc děkuji a přeji Vám a Vaší rodině krásné jarní dny a mnoho uskutečněných cestovatelských snů. Vladimíra.

Děkujeme za Vaši zprávu. Jsme rádi, že se Vám dovolená vydařila.

# 12.05.2014, 00:11.
Jedeme koncem května do Říma, cíl je nasát atmosféru, dát si dobrý kafe, lasagne a hlavně půjčit si skútr - úměrně tomu hledáme ubytovadlo na úrovni 3. hvězdiček za solidní europeníz, ideálně vedle půjčovny skútrů :-) Čímžto centrum není podmínkou. Měl byste tip? Jiří.

Půjčovna skůtrů se nachází např. mezi Vatikánem a Castel Sant' Angelo na Via degli Obrellari. V této lokalitě můžete hledat ubytování podle svých požadavků např. na Booking. Váš dotaz je ale moc široký. Půjčoven je mnoho, hotelů ještě více. Doporučujeme si najít nejříve ubytování splňující přesně Vaše požadavky na kvalitu a umístění a až potom hledat půjčovnu v blízkosti vybraného hotelu.

# 11.05.2014, 22:55.
Ďakujem za tak vynikajúcu a profesionalnu stránku na ktorú som náhodou natrafila. 1. júna cestujeme do Ríma. Už sme tam pred 2 rokmi boli a chceme si to zopakovať. Vtedy sme mali turistický lístok za 24 Eur na týždeň. Teraz ideme na 11 dní. Samozrejme budeme využívať autobus, metro a vláčik k moru. Niekde som čítala, že sú lístky rozdelené podľa zón. Našla som tam lístok na 7 dní za 16,50 Eur na jednu zónu, neviem posúdiť, či by nám nestačil aj taký, keď mimo Ríma neplaňujeme chodiť. Ďakujem. Mája.

€ 16,50 stojí jízdenka BTI, což je třídenní jízdenka pro tarifní pásmo metrebus Roma. Potřebujete týdenní jízdenku CIS, která stojí € 24,00 a platí do 24:00 hodin sedmého dne od označení včetně. Pozor. Nezaměňujte s jízdenkami CISR, které jsou pro tarifní pásma metrebus Lazio a jsou rozděleny od 1 do 7 zón. Např. pro jednu zónu stojí € 13,50, pro dvě zóny € 24,00 atd. Řím je automaticky považován za dvě zóny.

# 11.05.2014, 16:34.
Byl byste prosím tak laskav a poradil mi, jak se nejlépe dostat městskou hromadnou dopravou z letiště Fiumicino do hotelu Quality Hotel Rouge et Noir? Adresa je Via Cosimo De Giorgi 8. Mockrát děkuji. Tereza.

Máte několik možností. Nejdříve se musíte dostat na Tiburtina. Můžete jet vlakem FL1 za € 8,00, který Vás tam zaveze přímo. Můžete jet také autobusem za € 4,00 na Termini a odtud metrem B na Tiburtina. Z Tiburtina pak pokračujte autobusem č. 211 a vystupte na Pietralata/Itor. Odtud pak jděte zpět proti směru jízdy autobusu. Po mírné pravotočivé zatáčce je mírná levotočivá zatáčka a tady se vydejte doprava nohoru cestou mezi stromy. Je tam i směrovka přímo k Vašemu hotelu. Po zatáčce doprava se napojte na Via Cosimo de Giorgi, která Vás vlevo dovede k hotelu. Na autobus nebo na metro potřebujete jízdenku BIT v ceně € 1,50. Jízdenku z metra můžete použít i na autobus. Autobus č. 211 nejezdí v neděli.

# 11.05.2014, 13:56.
Chcela by som sa spýtať, kde všade sa dá kúpiť Omnia Card bez toho, aby sme ju kupovali dopredu. Budeme bývať na adrese Via Aurelia 831 - Aurelio, poradili byste mi, ako najlepšie sa dostať do centra odtiaľ a na letisko Fiumicino, kde prilietame aj odlietame. Je najlepšie využiť shuttle busy priamo od nich? Ďakujem vopred za pomoc! S pozdravom Petra.

Víme o dvou místech, kde se dá karta zakoupit: O.R.P. Meeting Point Roma Cristiana na Piazza Pio XII č. 9 kde mají otevřeno denně od 9:00 do 17:00, v pracovní dny mají otevřeno o hodinu déle. Druhé místo je na Piazza di Porta S. Giovanni č. 6. Tam mají otevřeno jen v pracovní dny od 9:00 do 18:00 s přestávkou mezi 13:00 a 14:30. Doprava do Camping Village Roma je popsaná na výše uvedené stránce.

# 09.05.2014, 21:31.
Poprosím Vás o radu, jak se nejlépe dostaneme z letiště Fiumicino do hotelu B&B Earnest na adrese Via Delle Cave Di Pietralata 36, 00157 a jaký lístek budeme potřebovat a kde ho koupit. Moc Vám děkuji za odpověď. Hezký den. Petra.

Máte několik možností. Nejdříve se musíte dostat na Tiburtina. Můžete jet vlakem FL1 za € 8,00, který Vás tam zaveze přímo. Můžete jet také autobusem za € 4,00 na Termini a odtud metrem B na Tiburtina. Z Tiburtina pak pokračujte autobusem č. 111 a vystupte na Beltramelli. Odtud pak jděte zpět ve směru příjezdu autobusu. Ubytování je po levé straně. Na autobus nebo na metro potřebujete jízdenku BIT v ceně € 1,50. Jízdenku z metra můžete použíét i na autobus. Autobus č. 111 nejezdí v neděli. Jízdenku koupíte na stáncích, v tabácích, automatech nebo na pokladnách ATAC.

# 09.05.2014, 18:10.
Pane Řehůřku, chystám se spolu se šesti dalšími příbuznými navštívit začátkem března 2015 Řím. Po koupi letenek jsem se začal zajímat o prvotní informace o městě, kde jsem doposud nikdy nebyl. Dostal jsem se až k Vašim stránkám o tomhle městě a musím říci, že Vám chci složit hodně, ale hodně velkou poklonu. To, co jste dal dohromady o Římu, dopravě a dalších tématech, tak tomu říkám Komplexní informace. Stránky jsem si uložil a postupně se s nimi detailně seznamuji. Ještě jednou děkuji a jsem s pozdravem. Petr.

Děkujeme Vám za Vaši zprávu. Jsme rádi, že Vám stránky pomáhají a doufáme, že i příště najdete to, co hledáte.

# 09.05.2014, 12:38.
Chtěla jsem se zeptat na nejjednodušší (a cenově přijatelnou) cestu z letiště do hotelu. Přiletíme někdy odpoledne 3.6. na Fiumicino, a potřebujeme se dostat do hotelu Rome Kings Relais and Suite, Via Francesco Cricspi 10. V Římě jsem již před několika lety byla, takže vím, že se náš hotel nachází v blízkosti Španělských schodů. Nejjednodušší bude asi jet z Fiumcina autobusem na Termini, ne? Ale moc nevím, jak pokračovat. Pak jsem se ještě chtěla zeptat, zda doporučujete nákup Roma Pass? Vzhledem k tomu, že budeme bydlet v centru, městskou dopravu asi moc nevyužijeme, ale očekávám fronty u památek a jsem v pokušení Pass stejně zakoupit, jednak pro úsporu peněz za vstupné a také pro úsporu času - čekání ve frontách. Existuje nějaká verze pro důchodce nebo pro ně se Pass nevyplatí vůbec? Budeme mit s sebou 70-letou maminku, která asi bude mít nějaké důchodcovské slevy. Děkuji moc předem. S pozdravem Lucie.

Je to přesně tak jak píšete. Jeďte autobusem na Termini za € 4,00 a odtud metrem A směr Battistini za € 1,50 a vystupte na Barberini. Odtud jděte přes náměsí na Via del Tritone a před Banca Popolara di Novara odbočte doprava (jsou tam dvě ulice, jděte do kopce tou více vpravo). Vaše ubytování je po pravé straně. V případě Roma Pass to záleží hodně právě na té dopravě a vstupech. Zkalkulujte si to podle Vašeho itineráře. Senioři nad 65 let z EU platí v římských muzeích snížené vstupné, tzn. takové jaké platí všichni s Roma Pass při třetí a další návštěvě.

# 08.05.2014, 08:18.
Jezdí prosím Leonardo na letiště stále ve 22. a 52. minutu? Nalezl jsem tuto odpověď v minulém roce, tak zda se něco nezměnilo. Děkuji moc a hezký den. Jan.

V současné době je to 20 a 50. Ve 22 a 52 jsou příjezdy na letiště Fiumicino.

# 07.05.2014, 17:49.
Je podle Vašich zkušeností možné chytit Terravision v 11:55 z Fiumicina, zdaže je přílet Wizzairu v 11:25? Děkuji. Ivo.

Volte pozdější spoj.

# 06.05.2014, 11:19.
Chtěla jsem Vás moc požádat o pomoc. Zajistila jsem ubytování Few Steps from St. Peter na adrese Borgo Pio 138, Vaticano Prati Roma. Nevím, jak je to možné, ale tato adresa není na mapách dohledatelná. Nabídku ubytování jsme dohledala na Booking. Pak jsem se ještě chtěla zeptat, jak nejlépe se do tohoto místa z letiště Fiumicino dostaneme. Moc Vám děkuji za odpověď i Vaše stránky. :-) Jana.

Adresa je běžně dohledatelná na standardních mapových serverech - např. maps.google.com. Je to ulice severně od náměstí S. Pietro. Dostanete se tam po Largo del Colonnato a následně Via di Porta Angelica. Borgo Pio odtud směřuje doprava. Způsobů dopravy z letiště je několik. Můžete jet např. autobusem na Termini a odtud autobusem č. 40 směr Borgo Sant´ Angelo a vystoupit na Traspontina / Conciliazione. Odtud pak musíte jít ve směru jízdy autobusu, podejděte oblouk a u fontánky mezi dvěma vysokými stromy odbočíte naproti na Borgo Pio. Hotel je za třetí křižovatkou.

# 05.05.2014, 14:44.
Ve čtvrtek 8.5. přiletíme na letiště Fiumicino. Jak se nejrychleji dostaneme na Via Labicana N 29, Řím, Lazio 00184? Děkuji za odpověď. Jaroslava.

V první řadě se musíte dostat na Termini. Z letiště jeďte autobusem za € 4,00. Odtud pak pokračujte autobusem (€ 1,50) č. 714 směr Palazzo Sport a vystupte na na Merulana / Labicana. Jděte ve směru jízdy autobusu a na první světelné křižovatce odbočte doprava na Via Labicana, po té se dostanete k vaší adrese - po levé straně.

# 05.05.2014, 08:29.
Prosím Vás o radu, jak se dostat z hotelu Quirinale, Via Nazionale 7 na pláž? Děkuji. Simona.

Jděte po Via Nazionale ve směru k Piazza della Repubblica a po několika metrech nastupte na autobus č. 64. Vystupte na Termini a odtud jeďte metrem B na EUR Magliana. Tady přestupte na vlak Roma - Lido, který Vás odveze k římským plážím.

# 04.05.2014, 17:03.
Poprosil by som o radu, ako sa dostaneme zo stanice Termini na letisko Ciampanio ráno o 4:00, ak máme odlet 6:50. Ďakujem. Eduard.

Zřejmě jediná možná varianta veřejnou dopravou v tomto čase je jet ve 3:30 autobusem Cotral na Termini, kam dorazí ve 4:09 a odtud ve 4:30 autobusem na letiště Ciampino kam dorazí v 5:10. Následující jede ve 4:50 a na letišti je v 5:30. Pozdějším autobusem Cotral to už nestihnete, stejně trak jinou dopravou (Leonardo Express, FL1). A nebo taxi, které Vás tam zaveze za noční tarif přibližně € 60,00, přes den to je o € 10,00 méně.

# 04.05.2014, 13:56.
Ráda bych se zeptala, jakou byste doporučili cenově nejlepší a nejrychlejší cestu do hotelu Kolpig Casa Domitilla z letiště Fiumicino? A dále potom prosím poradit vhodnou cestu z hotelu do centra města. Předem moc děkuji za odpověď. Martina.

Jeďte autobusem na Termini a odtud autobusem č. 714 směr Palazzo Sport. Vystupte na zastávce Navigatori. Odtud jděte přes parčík po Via delle Sette Chiese až k hotelu. Je to ale přibližně 500 - 600 m. Do centra se pak dostanete zmiňovaným autobusem č. 714 a z Termini už metrem, autobusem, pěšky atd.

# 04.05.2014, 11:52.
Jak se nejlépe dostat z letiště Fiumicino na konečnou zastávku metra Anagnina? Jsme 4 členná skupina, když tak co nejlevněji. Děkuji. Erik.

Jeďte autobusem za € 4,00 na Termini a odtud metrem A za € 1,50 na Anagnina. Pokud budete mít časovou jízdenku, tak samozřejmě můžete na metro využít tuto jízdenku (denní, třídenní, týdenní, , atd.).

# 29.04.2014, 12:46.
Pane Řehůřku, prosím Vás, platí se ta doprava s Terravision z letiště Fiumicino do Termini (€ 4,00 /osoba) on-line již při rezervaci, nebo se pouze provede rezervace a platba je až na místě? Moc děkuji za odpověď. Vladimíra.

Platí se online už při rezervaci. Na místě (bez rezervace) by Vás to stálo € 6,00 za osobu a případně byste musela čekat na autobus s volným místem.

# 28.04.2014, 13:31.
Mám dotaz na cenu a čas dopravy z letiště Fiumicino do kempu Camping Village Fabulous. Přílet máme ve 14 hodin. Pokud budeme během pobytu cestovat do centra bude pro nás asi nejrychlejší cesta busem č. 709 a poté metrem B? Jelikož tam budeme 1.5. je nějakým způsebem omezen provoz a návštěva památek? Děkuji za odpověď. Jitka.

Popis cesty a odkazy na jízdní řády najdete na Camping Village Fabulous. 1.5. se můžete s omezením setkat. Největší je např. uzavření většiny muzeí včetně těch vatikánských.

# 28.04.2014, 12:16.
Letíme 11. září na 5 dní do Říma. Město trochu znám, už jsme ho navštívili, ale nevím, jak se dostat k moři. V září asi počasí bude na koupání, tak bychom tomu chtěli 1 den věnovat. Jestli mně také poradíte, kde jsou neplacené pláže. Bydlet budeme kousek od Španělských schodů, metro Barberini. S pozdravem Brigita.

Jeďte metrem A na Termini, tady přestupte na metro B a jeďte na EUR Magliana. Tady přestupte na vlak Roma - Lido. Vše je v rámci tarifního pásma Metrebus. Ohledně neplacených pláží si přečtěte odpověď ze dne 05.08.2009, 23:03.

# 28.04.2014, 11:02.
Prosím Vás o radu, do Říma letíme s manželem 14.5., přistáváme v 16:35 hodin na letišti Fiumicino, pokud bychom využili bus Terravision do centra, máme si udělat rezervaci na 17:15 hodin nebo na 18:05 hodin? Nevím jak rychlé bývá na tomto letišti odbavení a jak daleko je to z Terminálu č. 2 k zastávce autobusu. Předem děkuji za odpověď. Katka.

Doporučujeme volit pozdější termín. 40 minut je dost natěsno. Plánek s umístěním zastávky na letišti najdete na stránkách.

# 17.04.2014, 22:56.
Chci se pozeptat, zda náhodou nevíte, zda funguje přímá doprava mezi římskými letišti Fiumicino a Ciampino. Pokud ano, pak kolik to přibližně stojí a jak dlouho cesta trvá? Mnohokrát děkuji. Jan.

O přímé autobusové dopravě bohužel nevíme. Pokud pomineme drahé vlaky, které stejně potom musíte kombinovat s autobusem, je zde rešení s jedním přestupem se společností Terravision. Spoj z Fiumicino stojí € 4,00 a doba jízdy je 55 minut a spoj z Ciampino stojí také € 4,00 a doba jízdy je 40 minut. Jízdní řády a online nákup jízdenek najdete na výše uvedených stránkách. Jízdenky zakoupené na místě stojí € 6,00. Dále je zde možnost jet taxi, které Vás přijde € 50,00.

# 16.04.2014, 15:29.
Děkuji za odpověď, jízdenky Cotral se také kupují někde v automatu nebo přímo v autobusu? Ve vlaku se označuje jízdenka až uvnitř vagonu nebo před vstupem na nástupiště? Děkuji. Lenka.

V autobusu se dají také koupit, jsou ale dražší. Běžně je koupíte na stáncích, v trafikách atd. Jízdenka se označuje ještě než nastoupíte do vlaku.

# 16.04.2014, 14:56.
Chtěla bych se prosím zeptat na cenu taxíku z hotelu ležícího u metra Flaminio na letiště Ciampino. Popřípadě jaká je nejlepší doprava na letiště ve 4 hodiny ráno? Děkuji moc. Petra.

4 hodiny ráno spadají do nočního tarifu, počítejte tedy s cenou kolem € 35,00. Ze stanice metra Flaminio (Piazzale Flaminio) jezdí noční autobusová linka n1 až na Anagnina. Autobusy vyjíždějí z Battistini, 02:47, 03:02, 03:25, 03:56. ZZa jak dlouho jsou na Piazzale Flaminio nevíme, nicméně časy vypovídají o tom, že v této době jedou po přibližně 20 - 30 minutách. My bychom vystoupili na Termini a odtud ve 4:30 odjíždí autobus na letiště Ciampino, kde je v 5:10. Cena jízdenky je € 4,00 při online nákupu na výše uvedených stránkách. Cena taxi z Flaminio na Termini je v noci přibližně € 11,00.

# 15.04.2014, 08:48.
Přiletíme do Říma 30. dubna 2014 na letiště Fiumicino. Můžete mi poradit, jak se dostat na hotel Villa Porpora - na adrese Via Nicolo Porpora - Flaminio, kde a jakou koupit jízdenku a jak se pak nejlépe dostat do centra? Děkuji. Anna.

Jeďte autobusem na Termini za € 4,00. Odtud pak pokračujte autobusem č. 910 směr Mancini a vystupte na zastávce Pisiello / Monteverdi. Jděte ve směru jízdy autobusu a po přibližně 100 m odbočte vlevo na Via Nicolo Porpora. Po dalších 100 m dojdete k Vašemu ubytování. Do centra se dostanete stejným autobusem. Ve stejné pěší vzdálenosti je také zastávka autobusu č. 52. Musíte jít po Via Nicolo Porpora opačným směrem a na křižovatce odbočit doprava. Ze zastávky pak jeďte autobusem č. 52 směr Archimede a vystupte na Barberini. Odtud se pak dostanete metrem kam potřebujete. Jízdenku na autobus Terravision koupíte na výše uvedených stránkách, jízdenku BIT za € 1,50 na autobus, metro atd. na pokladnách ATAC, ve stáncích, tabácích nebo automatech. Pokud budete častěji cestovat, můžete si koupit některou z časxových jízdenek.

# 15.04.2014, 00:13.
Chtěli jsme si objednat lístky na Terravision, ale nevíme, jakou si máme nechat časovou rezervu od příletu na letiště Fiumicino. Bude stačit hodina? Dále jsme si chtěli objednat on-line vstupenky do Vatikánského muzea. Na portálu o Římě byla uvedena cena Vatikánská muzea + Sixtinská kaple za 32 Euro, ale při objednání mi to nabízí cenu pro dospělého poloviční 16 Euro, nevíte zda je to opravdu plná cena? Žádnou jinou při rezervaci nemůžu najít. Moc děkuji. Irena.

Hodina by měla stačit. Nicméně mohou nastat okolnosti, které neovlivníte - zpoždění. Pokud by se z nějakého důvodu stalo, že autobus ve Vašem termínu nestihnete, můžete odjet následujícím volným. Aktuální cena vstupu do Vatikánských muzeí a sixtinské kaple je € 16,00. Při rezervaci na oficiální stránkách Musei Vaticani počítejte ještě s rezervačním poplatkem € 4,00.

# 15.04.2014, 17:36.
Prosím o radu, jak se nejlépe dostat z letiště do hotelu Al Ponte del Papa na adrese Via Aurelia 62 a jaký lístek budeme potřebovat a kde ho koupit. Děkuji za odpověď. Jana.

Můžete jet vlakem FL1 na Trastevere a tady přestoupit na vlak FL5 směr Civitavecchia a vystoupit na S. Pietro. Odtud musíte jít pěšky. Je to ale ještě přibližně 750 m. Jízdenka Vás přijde na € 8,00 a zakoupíte ji v odjezdové hale vlaků na letišti. Levněji a bez velkých pěších přechodů můžete jet autobusem za € 4,00 na Termini a odtud autobusem č. 40 směr Borgo Sant' Anngelo. Vystupte na zastávce Ponte Vittorio Emanuele a pokračujte autobusem č. 46 směr Stazione Monte Mario. Vystupte na Aurelia / Rampa Viale Vaticano. Odtud jděte pěšky přibližně 65 metrů ve směru příjezdu autobusu k hotelu. Jízdenka BIT na autobus stojí € 1,50 a označujete ji jen v prvním autobuse. Zakoupíte ji na Termini na pokladně ATAC, ve stánku, v tabáku nebo v automatu. Jízdenku na autobus Terravision na výše uvedených stránkách. Jinak až na místě stojí € 6,00.

# 14.04.2014, 15:52.
Chtěla jsem se zeptat, přiletíme na letiště Rome Fiumicino, Litus Roma Hostel máme na adrese Lido di Ostia, Lungomare Paolo Toscanelli 186, je možné se dostat autobusem Cotral do Lida di Ostia a za jízdenku BIT za € 1,50? Když pak vlakem pojedeme do Říma, je možné jet také na další jízdenku BIT a pak s ní přestoupit na metro, když celá cesta bude trvat 100 minut? Děkuji. Lenka.

Na cestu z letiště musíte použít jízdenku Cotral, oblast letiště je mimo platnost BIT. Víme jen, že omezení je na metro, které je možné s jízdenkou BIT použít jen jednou. Ostatní dopravní prostředky v rámci pásma metrebus by měly být použitelné v rámci jedné cesty, doby a směru bez omezení. Nezapomeňte jízdenku při vstupu do metra podruhé označit.

# 14.04.2014, 08:06.
Můžete mi prosím uvést nejlepší spojení z Říma k moři na pláž? Děkuji. Mirka.

Metrem B nebo kombinací metra A a B se dopravte na EUR Magliana a odtud pokračujte vlakem Roma - Lido k plážím.

# 13.04.2014, 13:48.
Chtěla bych vám moc poděkovat za skvělou poradní službu! Zařídila jsem vše podle vašich pokynů, co šlo, jsem rezervovala a platila on-line. Krásně jsme se dopravili tam i zpět, vše jsme našli, a také vše organizačně ze strany italských dopravců fungovalo, až překvapivě. A tak se stalo, že jsem byla, co se organizace dopravy týkalo, za hvězdu :-) Řím byl tradičně úžasný a to včetně počasí. Nadšenou skupinu mých přátel jsem i díky vám zdárně dostala v pořádku zpět domů a už teď vymýšlíme další výlet :-) V návrhu je Barcelona. Děkuji moc. Hodně štěstí, ať se vám daří! S pozdravem Monika.

Není zač. Jsme rádi, že Vám informace pomohly.

# 10.04.2014, 09:04.
Rozmýšľam ešte nad alternatívou ísť autom zo Sezze do Anagnina, tam zaparkovať auto a potom metrom ísť do centra. Neviem či je to správne. Aké nástrahy by ma tam stretli? Ďakujem za Vaše usmernenie. S pozdravom Jozef.

V blízkosti stanice metra Anagnina jsou P+R parkoviště, celkem tři s kapacitou 134, 1495 a 301 míst. První je zcela zdarma a vjezd je z Via Tuscolana. Druhé je zpoplatněno € 1,50 za 12 hodin a € 2,50 za 16 hodin. Vjezd je z Via Vicenzo Giudice. Třetí parkoviště je zpoplatněno stejně a vjezd je z Via Otello Stefanini. Placená parkoviště jsou otevřena od 5:15 do 0:15, od čtvrtka do soboty až do 2:15. Riziko vykradení automobilu apod. je samozřejmě vyšší než v parkovacím domě poblíž Termini. Ale to je tak všude, čím nižší cena, tím nižší zabezpečení.

# 10.04.2014, 12:07.
V lete cestujeme do blízkosti Ríma. 21.7-28.7.2014. Budeme ubytovaní v meste Sezze. Je vzdialené 65 km južne od Ríma. Ako bude pre nás najlepšie - čas aj cena - cestovať do Ríma obzrieť si pamiatky. Vlastným autom alebo domácou dopravou? Alebo kombinovane? Ďakujem za odpoveď. S pozdravom Jozef.

Sezze má vlastní vlakovou zastávku - Sezze Romano. Nevíme, kde přesně budete bydlet a jak to tedy budete mít daleko, ale vzhledem k tomu, že budete mít auto to pro Vás nebude problém. Vlaky Trenitalia jezdí často a na Roma Termini jsou za přibližně 50 minut. Jízdenka stojí € 4,60. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 09.04.2014, 01:29.
Budeme v Ríme 5 dní (24. - 28. april). Hotel blízko Termini. Chcem vidiet hlavne historické pamiatky Ríma a Vaticanu. Co je výhodnejšie - Roma Pass alebo Omnia Card? Ďakujem za Váš názor. S pozdravom Jozef.

Je třeba si vše propočítat. Stanovte si Váš itinerář, co vše chcete vidět. Seskupte jednotlivé body zájmu tak, aby byly rozděleny do dnů s ohledem na optimalizaci dopravy a pěších přechodů. Např. v den kdy půjdete do Vatikánu počítejte jen s dopravou tam, návštěvu Vatikánu a maximálně pěší přechody k památkám v jeho nejbližším okolí a opět dopravu jen zpět. K tomu potřebujete jen dvě jízdenky BIT za jednotkovou cenu € 1,50. Jak budete mít spočítanou cenu veškeré dopravy a veškerých plných vstupů, porovnejte je s cenou a s cenou . Nezapomeňte, že v Roma Pass jsou první dva vstupy zdarma a další za sníženou cenu. V Omnia Card jsou především navíc vstupy do Vatikánských muzeí a okružní autobus. V obou je třídenní veřejná doprava. U Omnia Card je vstup do Colosseo - Foro Romano - Palatino a potom už jeden další vstup zdarma. Využití karty naplánujte samozřejmě na druhý, třetí a čtvrtý den. Den příjezdu a odjezdu řešte mimo tyto karty. Doprava z letiště a na letiště není v kartách obsažena, stejně tak v jízdenkách metrebus. Pokud Vám vyjde návštěva s některou z karet levněji, můžete itinerář následně libovolně upravit popř. rozšířit, nahradit některé pěší přechody dopravou atd. Veškeré informace o kartách včetně online nákupu najdete na výše uvedených stránkách.

# 09.04.2014, 10:42.
Vážení přátelé, mám dotaz jak se dopravit z Ostie na letiště do Říma - Fiumicino? Děkuji za odpověď. Ivana.

Z Piazza Stazione v Lido di Ostia jezdí na letiště Fiumicino autobus Cotral. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Jízdenka by měla stát € 1,30.

07.04.2014, 14:19.
Chtěla jsem se vás zeptat, zda je skutečně někde v Římě Zeď splněných přání jako bylo možné vidět ve filmu Prázdniny v Římě a případně kde. Chystáme se do Říma na konci června a ráda bych to viděla, pokud nejde o fikci. Děkuji a přeji hezký den. Petra.

Zeď splněných přání (Muro dei desideri) z filmu prázdniny v Římě skutečně existovala. V současné době už neexistuje, na Viale del Policlinico však můžete jít do míst, kde se scéna natáčela.

# 06.04.2014, 20:46.
Dne 1.5.2014 přijedeme kolem 15. hodiny se Student Agency na zastávku Autostazione Tiburtina. Vzhledem k státnímu svátku v Římě bych Vás chtěla poprosit o radu, jak se dostat na ubytování Via Cairoli 32/34. Děkuji. Pavla.

Jeďte metrem B směr Laurentina, na Termini přestupte na metro A směr Anagnina. Vystupte na Manzoni. Jděte po Via Emanuele Filiberto a na druhé křižovatce odbočte doprava na Via Cairoli. Vaše ubytování je po levé straně.

# 05.04.2014, 13:46.
Úplně nemám jasno v praktickém použití Roma Pass ve Villa Borghese. Na stránkách Roma Pass udávají, že je možné ho využít i právě pro Villu Borghese, ale na stránkách tohoto muzea jsem našla informaci, že vstup je podmíněn rezervací a zaplacením vstupenky předem. Je tedy nějaká možnost využít Roma Pass na tuto památku? Děkuji za odpověď, Helena.

Museo Pietro Canonica (€ 5,00 / € 4,00) a Museo Carlo Bilotti (€ 6,50 / € 5,50) ve Villa Borghese mají standardní podmínky Roma Pass, tzn. v rámci prvního a druhého vstupu jsou zdarma, v rámci třetího a dalšího vstupu za sníženou cenu (cena v závorce za lomítkem). Museo + Galleria Borghese (€ 14,00 / € 9,50) má standardní podmínky Roma Pass, ale je třeba vstupenku rezervovat. K ceně je pak připočítán rezervační poplatek € 2,00. Vstup zdarma Vás pak tedy reálně přijde na € 2,00.

# 01.04.2014, 11:52.
Obracím se na vás s tímto dotazem. Cestu do Říma jsme si naplánovali již kolem Vánoc a i zakoupili letenky a zarezervovali ubytování. Nyní ten náš hotel - Villa del Parco - Via Nomentana 110 - je na všech možných stránkách inzerován. Působí to na nás, jako když ten hotel nemohou obsadit a nevíme, zda jsme si tedy vybrali dobře. Prosím o váš názor, zda o něm něco víte. Do Říma letíme 2.5.2014. Také se chci zeptat, pokud si zakoupíme z letiště tu dopravu za € 4,00, resp. € 8,00 zpáteční, jak se nejlépe dostat z Termini k hotelu? Zda je to možné i pěšky. Ale přiletíme do Říma v 18:35 hodin. Tak asi nejlépe nějakou městskou dopravou. Moc děkuji za odpověď. S pozdravem Vladimíra.

Tento hotel má na Booking vysoké hodnocení z dostatečného množství recenzí. Pokud Vám parametrově vyhovuje, nebojte se. Od Termini je hotel vzdálen ještě přibližně tři kilometry. Doporučujeme jet autobusem č. 90 směr Labia a vystoupit na zastávce Nomentana / Villa Torlonia. Odtud pak jděte ve směru jízdy autobusu ještě přibližně 180 m. Hotel se nachází po pravé straně a poznáte ho hned na první pohled. Vstup je ponořen do bujného porostu a nad bránou je v oblouku nápis s názvem hotelu.

# 01.04.2014, 17:23.
Na stránkách ATAC i zde ve Vašich odpovědích jsem nalezl informaci, že jízdenka BIG nemá platnost 24 hodin, ale platí do 24:00 dne, kdy byla poprvé označena. Můžete to prosím potvrdit, případně poradit radu člověku, který v Římě pobývá necelé dva dny, fakticky nějakých 28 hodin a zejména metrem se bude přesouvat často, zda to jde obstarat i levněji než 2x BIG, případně 1x BIG plus jednotlivé jízdenky? Děkuji! Filip.

Každá časová jízdenka, ať už je to BIG, BTI nebo CIS platí do 24 hodin dne ve které jí končí platnost, u BIG tedy ve 24 hodin dne označení. Zkuste si podle Vašeho itineráře naplánovat jízdy a pěší přechody a podle toho zvolte kombinaci jízdenek BIG a BTI. Když to zoptimalizujete, určitě najdete nejvýhodnější řešení.

# 31.03.2014, 20:13.
Ráda bych se zeptala na pár otázek ohledně dopravy v Římě. 1. Jízdenku na vlak FR1 si koupím v odjezdové hale na letišti? 2. Když budu cestovat v Římě nejprve autobusem a pak přestupovat na metro, budu si jízdenku označovat pouze v autobuse a v metru jíž ne? 3. Když budu přestupovat z jedné linky metra na druhou, potřebuji dvě jízdenky? 4. Dají se jízdenky BIT koupit již na letišti? Děkuji velmi moc za odpověď. Viktorie.

Jízdenku na vlak FL1 zakoupíte na pokladně v odjezdové hale. Pohlídejte si to, raději prodávají jízdenky dražší - na Leonardo Express :-) V autobuse jízdenku označíte na jedné straně, v metru na druhé straně. Následně když po využití metra projdete turnikety, už jízdenku na metro použít nemůžete, na autobus ano, pokud nevypršela platnost jízdenky. V opačném sledu pokud označíte jízdenku v metru, v autobuse ji už označovat nemusíte. Pokud budete přestupovat z metra na metro a neprojdete turnikety, můžete využít jednu jízdenku. V případě, že budete mít jízdenku BIG, BTI nebo CIS, označíte ji jen jednou a pak až do 24 hodin dne platnosti už nic neřešíte. V rámci pásma metrebus jezdíte jak potřebujete bez dalšího značení. Jízdenky metrebus zakoupíte v Tabaccaio v odjezdové hale vlaků v době od 6:30 do 21:00.

# 30.03.2014, 15:32.
Prosím, jak se dostanu z letiště Fiumicino do hotelu Anfiteatrocastrense a kde se nakupují jízdenky? Jiří.

Jeďte autobusem za € 4,00 z Termini pokračujte metrem A za € 1,50 směr Anagnina. Vystupte na S. Giovanni. Jděte po Viale Castrense podél zdi a na křižovatce pokračujte přímo stále podél zdi. Hned vpravo je Vaše ubytování. Jízdenku Terravision doporučujeme z důvodu ceny zakoupit online, jízdenky ATAC koupíte na pokladnách ATAC, v tabácích, na stáncích a v automatech.

# 30.03.2014, 12:42.
V termínu 4 - 9.7.2014 se chystáme do Říma. Přiletíme na letiště Fiumicino a bydlet budeme v B&B Sistine, Via Duilio 6, Vaticano Prati , Roma, 00135. Mohla bych Vám poprosit, zda byste mi mohli nastínit cestu z letiště, abych se pak už nezdržovala? Děkuji moc a zdravím. Markéta.

Jeďte autobusem na Termini za € 4,00 a odtud po Viale Giulio Caesare směrem na západ a na druhé křižovatce odbočte doleva na Via Duilio. Vaše ubytování je po levé straně.

# 29.03.2014, 10:34.
Moc děkuji za předešlou odpověď, ještě bych se ale ráda zeptala, kde najdu na letišti Fiumicino vlak FL1 Trenitalia, u jakého terminálu apod. Děkuji. Dagmar.

Odjezdová hala je tubusy propojena se všemi terminály. Podívejte se na plánek.

# 27.03.2014, 20:07.
Věděli byste mi říct, zda po čas turnaje ATP Master Řím 2014 v květnu je nějaká kyvadlová doprava zdarma? S kamarády budeme ubytovaní u Termini. Děkuji za odpověd. Petr.

Během loňského i předloňského turnaje Internazionali BNL d'Italia bezplatná kyvadlová doprava mezi Termini a Foro Italico fungovala. Na oficiální zprávu ohledně této záležitosti má pořadatel ještě čas. Je však dost pravděpodobné, že tato kyvadlová doprava bude zřízena i letos. Sledujte oficiální zprávy na Internazionali BNL d'Italia, většinou jsou informace o dopravě zveřejněny v polovině dubna.

# 27.03.2014, 08:05.
Prosím o radu, jak se nejlépe dostat z letiště do hotelu Ibis na adrese Via Arturo Mercanti 63 a jaký lístek budeme potřebovat a kde ho koupit. A pak také jak cestovat do centra z hotelu a s jakým lístkem a kde bude ke koupi. Děkuji za odpověď. Dagmar.

Dopravu do hotelu z letiště najdete na našich stránkách Doprava do hotelu v Římě, konkrétně Hotel Ibis Roma Fiera. Z letiště Fiumicino Vás přijde vlak FL1 Trenitalia na € 8,00, z letiště Ciampino autobus na € 4,00. V obou případech jízdenka BIT na autobus ATAC resp. metro na € 1,50. Do centra z hotelu budete cestovat zmiňovaným autobusem ATAC k metru B, odtud pak k požadovanému cíli. Z letiště nelze použít jízdenky ATAC. Jakou jízdenku zvolit pro cestování po Římě záleží na Vašem programu. Pokud budete jezdit každý den do centra a zpět, tak Vám budou vždy stačit dvě jízdenky BIT po € 1,50 na den. Pokud budete cestovat více, volte některou z časových jízdenek - celodenní BIG (€ 6,00), třídenní BTI (€ 16,50) nebo týdenní CIS (€ 24,00). Jízdenka platí vždy ode dne označení do půlnoci dne podle platnosti jízdenky. Jízdenky koupíte na pokladnách ATAC, v tabácích, stáncích nebo v automatech. Jízdenku na vlak na pokladně v odjezdové hale, jízdenku online, abyste dosáhla na cenu € 4,00.

# 26.03.2014, 12:02.
Letíme s kamarádkou 19.6. - 23.6.2014 do Říma, ale ubytování máme u moře v Lido di Ostia, hotel Bellavista přes stránky Booking. Jak se dostanem do hotelu z letiště nejrychleji a nejlevněji? Před přibližně 5-ti lety jsme tam s přítelem jeli busem za 1 Euro na letiště, nevím s jakou společností, jeli jsme od vlakových zastávek v centru Lida, jezdí to ještě? A zda najdeme tento bus i na letišti směrem do Lida. Děkuji. Jana.

Cestu do hotelu najdete na naších vyhledávacích stránkách Doprava do hotelu v Římě, konkrétně Hotel Bellavista. Jízdenka Cotral by měla stát € 1,10, jízdenka BIT € 1,50.

25.03.2014, 21:58.
V Římě nabízejí prohlídky města a vstupy do muzeí se zajištěnými vstupenkami s anglicky mluvícím průvodcem. Chtěla bych se zeptat, zda jsou k dispozici také čeští průvodci žijící v Římě a kde bychom se mohli případně na jejich služby doptat. A taky bychom chtěli navštívit Tivoli a nemáme jasno, zda pro 4 osoby je lepší doprava veřejná (prosím o radu, jak a odkud se do Tivoli dostat) a nebo vyjde levněji zapůjčení automobilu, případně u které společnosti. Děkuji za odpovědi. Michaela.

Zkuste se obrátit na paní Věru, která žije v Římě už od roku 1970 a je zapsaná v rejstříku průvodců provincie Řím. Určitě Vám minimálně alespoň poradí. Kontakty najdete na stránkách Guide Rome. Odpověď na cestu do Tivoli najdete v odpovědi ze dne 14.02.2014, 21:35. Vypůjčení automobilu Vás určitě levněji nepřijde.

# 25.03.2014, 13:23.
Prosím, jak se nejlépe dostaneme z Říma (budeme ubytování v Trastevere) do Cerveteri a zpět. Moc děkuji a přeji hezký den. Jiřina.

Z Trastevere jeďte vlakem FL5 Trenitalia do Ladispoli - Cerveteri. Vlak jede každou chvíli a zaveze Vás tam za něco málo přes půl hodiny. Jízdenka stojí € 3,00. Odtud pak jezdí do Cerveteri autobusy Cotral. Opět spousta spojů. Jízdenka Vás přijde na € 1,10. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 24.03.2014, 17:57.
Mám jeden dotaz. Je možné z letiště Fiumicino je autobusem Terravision i bez toho, že bych si udělala on-line rezervaci? Myslím tím, zda jízdenku můžu koupit přímo u řidiče autobusu? Děkuji za odpověď. Veronika.

Rezervace není nutná. Jízdenku můžete zakoupit až přímo na letišti. Dokonce se tomu nevyhnete v případě, že čas do odjezdu autobusu je kratší než 12 hodin. Má to však dvě velké nevýhody. Nemusíte odjet autobusem kterým chcete, ale je možné, že budete čekat na volný autobus. Pultová cena je vyšší než online na . Konkrétně o € 2,00 resp. € 3,00 v případě zpáteční jízdenky.

# 24.03.2014, 16:54.
Od 1.5. do 4.5. máme zajištěné ubytování v hotelu Capannelle, Via Siderno 37 v Římě. Prosím o sdělení, jakým způsobem je nejlepší se dostat do centra. Děkuji za odpověď. Marcela.

Popis dopravy na hotel a z hotelu Capanelle najdete na našich stránkách Doprava do hotelu v Římě, konkrétně Hotel Capanelle.

# 24.03.2014, 14:40.
Asi ukvapeně jsem zaplatila zájezd 18. - 21.4.2014 do Říma s ubytováním v hotelu Ibis Roma Fiera. Hotel jak jsem se dočetla na webu je velmi daleko od centra, dokonce snad 23 stanic vlakem. Od hotelu na vlakové nádraží to je 15 minut chůze. Můžete mi prosím napsat, jak se nejlépe dostanu z letiště Fiumicino do hotelu a hlavně čím a jak nejlépe pak do centra. A pak bych poprosila o radu, zda by nebylo možná lepší zájezd stornovat a hledat na velikonoce jiný. Děkuji moc za odpověď. Helena.

Dopravu do hotelu najdete na našich stránkách Doprava do hotelu v Římě, konkrétně Hotel Ibis Roma Fiera. Zda zájezd stornovat nebo ne Vám neporadíme. Záleží to na stornovacích podmínkách, které neznáme. Jinak těch zastávek tolik není, např. k metru jen čtyři.