ŘÍM 2014 / 4

Rady na cestu do Říma

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Řím 2014 / 4

Pokud je Řím cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2016. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o návštěvě Vatikánských muzeí, Sixtinské kaple, Colossea a dalších památek, o vstupenkách do památek, o návštěvě Tivoli, o vstupu zdarma, o římských plážích, o trzích, o stravování v Římě a najdete zde také mnoho dalších informací o Římě, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete čtvrtou část, ta první je na stránce Řím 2014.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 20.03.2014, 11:46.
Jsme 10-ti členná skupina (8 dospělých, 1student, 1dítě), která má před sebou od 1. dubna 4-denní pobyt v Římě. Poradili byste nám nejvhodnější způsob dopravy z letiště Fiumicino do našeho místa ubytování, které máme na Corso Vittorio Emanuele II, v podstatě u Piazza Navona. A doporučili byste nám nákup nějakého passu, když máme v plánu ty hlavní památky, zbytek dle času a bydlíme - viz výše. Zvládneme to obejít převážně pěšky? Děkuji za pomoc. S pozdravem Monika.

Asi nejoptimálnější řešení je následující: jeďte autobusem na Termini. Při online rezervaci Vás přijde jízdenka na € 4,00, zpáteční na € 8,00. Odtud pak pokračujte autobusem č. 64 směr Piazza Stazione S. Pietro a vystupte na Corso Vittorio Emanuele / S.A. della Valle. Udtud pak jděte do místa svého ubytování. Na Piazza Navona je to přibližně 200 m. V úvahu připadá nebo . Ta druhá má navíc mimo jiné i Vatikánská muzea. Podle našeho názoru je třeba si to propočítat s cenou muzeí (ceny jsou uvedeny na výše uvedených stránkách Roma Pass). Spoustu toho máte v pěší vzdálenosti, tzn. je možné, že se Vám to nevyplatí. Je tedy možné, že římskou dopravou projedete jen € 3,00 (2x jízdenka BIT) a zbytek absolvujete pěšky. Úspora na muzeích by tedy musela být € 31,00 v případě Roma Pass resp. € 87,00 v případě Omnia Card. Dítě do 10-ti let cestuje v římské dopravě v doprovodu dospělého zdarma.

# 19.03.2014, 21:52.
Předem děkuji za možnost zeptat se na něco, s čím si nevím rady. Potřebuji se dostat ve všední den kolem 19. hodiny co nejjednodušeji z letiště Ciampino do centra Lido di Ostia. Budu v Římě poprvé. S pozdravem Martin.

Jeďte autobusem na Termini, odtud metrem B na EUR Magliana. Tady přestupte na vlak Roma - Lido, jeďte směr Cristoforo Colombo a vystupte na Lido Centro. Jízdenka na autobus Terravision Vás přijde při online rezervaci na € 4,00 (zpáteční € 8,00) a jednorázová jízdenka BIT na římskou dopravu na € 1,50. Pokud však budete cestovat více, je možné že se Vám vyplatí nějaká časová jízdenka. Z letiště můžete jet také autobusem Atral na stanici metra Anagnina za € 1,20, odtud metrem A na Termini, Odtud metrem B na EUR Magliana a potom vlakem Roma - Lido do Lido Centro.

# 19.03.2014, 10:42.
Našla jsem na Vás kontakt na internetu, kde podáváte informace o Římě. Dovoluji si Vás tedy požádat, zda mi můžete poradit a odpovědět na moje otázky, které se mi nepodařilo zjistit z internetu ani průvodce. Do Říma letíme příští týden. Roma pass platí 3 dny, kde je zahrnuta doprava v Římě, dva volné vstupy na památky a poté sleva na ostatní vstupy. Zjistila jsem, že zakoupená vstupenka do Colossea platí i pro Foro Romano a Palatino. Vstupenka do Palazzo Massimo alle Terme platí i do Terme di Diocleziano a Cryptu Balbi. Jak to tedy je s Roma pass? Když bych šla do Colossea a pak do Palazzo Massimo alle Terme (dva volné vstupy v rámci Roma pass) budu moct jít i tak do ostatních památek, abych si nemusela kupovat vstupenky? Protože, když si koupím vstupenku do těchto dvou památek, tak platí i na ty ostatní. Nevím tedy, zda se Roma pass vyplatí. Je pravda, že s Roma pass se kupují vstupenky u jiné pokladny a tudíž se dá vyhnout frontám? Bohužel jsem nikde nenašla seznam památek, na které lze využít slevu s Roma pass, nemáte ho prosím k dispozici? Jsou i na konci března fronty u pokladen? Přemýšlím, zda se vyplatí koupit vstupenky do Vatikánu nebo je koupit až na místě. Nyní jsem zjistila, že do Vatikánského paláce je nutná rezervace, takže to asi stejně jinak nepůjde. Předem Vám moc děkuji za odpovědi. S pozdravem Michaela.

Součástí vstupenky Anfiteatro Flavio je vstup do Colosseo, Foro Romano a Palatino. Součástí vstupenky MNR je vstup do Terme di Diocleziano, Crypta Balbi, Palazzo Altemps a Palazzo Massimo. Takhle to funguje bez i s Roma Pass. Roma Pass Vám skutečně také ušetří dlouhé fronty. Seznam všech muzeí, které můžete navštívit s Roma Pass najdete na výše uvedených stránkách - download / tariffe biglietti. Fronty ve Vatikánu jsou dost pravděpodobné, nicméně postupuje to docela svižně. Kombinaci vatikánských a římských muzeí Vám může vyřešit také . Dejte si pozor na neděli 30.3., kdy je vstup do Vatikánských muzeí volný a tudíž se zde budou tvořit obrovské fronty.

# 18.03.2014, 20:37.
Chtěla jsem se zeptat, zda-li je možné koupit třídenní jízdenku nebo Roma Pass už v ČR. Děkuji za zprávu. Miroslava.

Jak jízdenky, tak i není možné zakoupit v ČR. Nebo spíše nemáme informace o tom, že by se někdo tímto prodejem zabýval. Roma Pass si můžete zakoupit online na výše uvedených stránkách. Musíte si ho ale stejně vyzvednout na prodejním místě, které si při objednávce vyberete. Vzhledem k tomu, že cena online je stejná jako na místě, nevidíme v tom podstatnou výhodu.

# 17.03.2014, 09:27.
Chtěla bych se zeptat na dopravu z Centocelle do centra, popř. na pláž. Jakou si máme koupit jízdenku, včetně ceny na 7 dní? Dále bych se chtěla zeptat na ceny vstupů do nejznámějších památek. Předem děkuji za odpověď. Daniela.

Z Centocelle Vám do centra (Laziali v blízkosti Termini) jezdí vlak Roma - Giardinetti. Zastávka je na Via Casilina. Z Laziali se pak můžete dopravovat metrem A nebo B do dalších částí Říma. Na římské pláže se dostanete nejdříve metrem B. vystupte na EUR Magliana a odtud pokračujte vlakem Roma - Lido k moři. Týdenní jízdenka CIS Vás přijde na € 24,00. Ceny vstupů do římských muzeí najdete na - Download / Tariffe Biglietti, do vatikánských muzeí na Musei Vaticani - Orari e Biglietti.

# 16.03.2014, 18:05.
Budeme s kamarádkou příští týden ubytovány v Římě na zastávce Termini. Chtěli bychom navštívit Vatikán. Chtěla bych poprosit o informace o dopravě do Vatikánu, zda je to možné. Děkuji moc za odpověď. Lucie.

Z Termini Vám jede do Vatikánu linka metra A směr Battistini. Vystoupit musíte na Ottaviano - Musei Vaticani. Na Piazza S. Pietro je to přibližně 800 m, 10 minut chůze. Pokud to chcete mít pěšky blíže, můžete je z Termini autobusem č. 40 směr Borgo S. Angelo a vystoupit na zastávce Traspontina / Conciliazione. Odtud je to přibližně 500 m, 7 minut chůze.

# 16.03.2014, 16:36.
Objevila jsem Vaše úžasné stránky. Prosím Vás o pomoc: koncem března se sejdu s bratrem v Římě. On přiletí ve 14 hodin - letiště Fiumicino, odkud odjíždí autobusy Terravision a v kolik hodin si máme přibližně dát sraz na nádraží Termini, kde zastavuje tento autobus z letiště? Ubytování máme v ulici Via Orti D' Alibert. Jakým autobusem z nádraží se tam nejlépe dostaneme? Děkuji za odpověď i za Vaše stránky. Jitka.

Počítejte s tím, že z letiště pojede autobusem v 15:05 hodin, na Termini bude v 16:00 hodin. Autobus zastavuje na Via Marsala. Je to východ vpravo z haly, když budete mít koleje za zády. Z Termini jeďte autobusem č. 64 směr Piazza Stazione S. Pietro a vystupte na zastávce Lungotevere Sassia / S. Spirito. Tady přestupte na autobus č. 23 směr Pincherle / Parravano. Vystupte na zastávce Lungotevere Gianicolense / Regina Coeli. Je to hned druhá zastávka. Musíte se dostat na ulici, kterou uvidíte ve směru jízdy autobusu souběžně dole. Jděte tedy kousek ve směru jízdy autobusu a po chvíli (u semaforu a přechodu) sestupte po schodech dolů. Vydejte se zpět a druhá ulice vlevo je Via degli Orti d'Alibert.

# 15.03.2014, 17:10.
V květnu 23. - 26.4. letíme do Říma na letiště Fumicino. Poradíte jaké zakoupit jízdenky na celý pobyt, aby obsahovaly i cestu z letiště a na letiště? Budeme ubytováni v hotelu Ibis Roma Fiera, Via Arturo Mercanti, Řím. Chtěli bychom vidět co nejvíce památek, které jsou v centru a též Vatikán. Předem moc děkuji za informace. Jiří.

Dopravu do Vašeho hotelu z letiště Fiumicino najdete na našich stránkách Doprava do hotelu v Římě, konkrétně Hotel Ibis Roma Fiera. Bohužel cesta z letiště není zahrnuta v žádné jízdence ATAC. Na autobus č. 128 ji už využijete. Je otázkou, zda se Vám vyplatí třídenní jízdenka BTI. Je třeba si dopravu spočítat podle Vašeho itineráře. Pokud vhodně naplánujete návštěvy, je možné, že vystačíte s kombinací jízdenek BIT a BIG, což Vás může stát levněji než BTI.

# 13.03.2014, 19:06.
Mohu Vás poprosit o informaci, jak se dostat nejlépe z hotelu One Park Hotel Rome, Via Appia Nuova Vecchia Sede 4 (00047) Marino, Roma, Italia na náměstí sv. Petra, myslím že to je stanice metra A a vystupovat na stanici Ottaviano. Nebo je možná nejlepší jet přímo taxíkem z hotelu? Jedná se o den 3.4.2014 a máme tam být v 8 hodin ráno. Děkuji vám za odpověď. S pozdravem Josef.

Cca 700 m od hotelu máte vlakovou stanici S. Maria delle Mole. Jezdí tudy vlak FL4 na Termini. Jděte po Via Appia Nuova Veschia Sede směrem do centra a na jejím konci odbočte doleva a sérií přechodů přejděte přes Via Appia Nuova. Jděte po Viale delle Republica a jakmile přejdete po železničním přejezdu se závorami jednokolejku, odbočte doleva na stanici, která je přímo u silnice. Na Termini to trvá přibližně půl hodiny a první vlak jede v 5:32, další v 6:20. Stanice není v tarifním pásmu metrebus, tj. nelze využívat jízdenky BIT, BIG, BTI a CIS. Cena je však stejná jako BIT, tj. € 1,50. Z Termini pak pokračujte metrem A na Ottaviano - S. Pietro nebo jeďte autobusem č. 40 směr Borgo Sant' Angelo a vystupte na Traspontina / Conciliazione. Pěšky to pak máte přibližně o polovinu méně, 400 m. Taxi by Vás vyšlo na € 38,00.

# 08.03.2014, 12:27.
V květnu budeme týden v Římě a bydlet budeme na Vicolo Monte del Gallo v blízkosti vlak. zastávky s. Pietro. Prosím o radu jak se nejlépe dostaneme na pláže v Ostii příp. jak do Porto Civitavecchie. Zakoupíme si kartu CIS na sedm dní. Děkuji předem za dobrou radu. Marta.

K moři jeďte nejdříve vlakem FL5 směr Termini a vystupte na Ostiense. Tady přejděte na P.ta S. Paolo a pokračujte vlakem Roma - Lido k moři (Lido Centro, Stella Polare, Castel Fusano, C. Colombo). Celá trasa od S. Pietro po C. Colombo je pokrytá jízdenkou CIS. Do Civitavecchia se dostanete vlakem FL5 směr Civitavecchia / Grosseto. Jízdenka CIS Vám platí jen po stanici Aurelia. Jízdenka ze S. Pietro Vás přijde na € 4,60, z Aurelia na € 4,00.

# 07.03.2014, 12:42.
Važení Řehůřkovi, prosím Vás o pomoc, letíme do Říma 24. března na letistě Fiumicino. Pojedeme z letistě autobusem a budeme bydlet v hotelu Holiday Inn Express Řím - San Giovanni, Via Assisi. Na jaké stanici lépe vystoupit? Budeme mít snídani v hotelu, ale rádi bychom navštívili nějaké restaurační zařízení. Jak daleko jsou památky od hotelu? Děkuji mnohokrát. Jirka.

Z letiště Fiumicino jeďte autobusem na Termini a odtud autobusem č. 16 směr Costamagna. Vystupte na zastávce Tuscolana / Amelia. Zastávka je kousek za podjezdem železniční tratě. Jděte zpět směrem k železničnímu podjezdu, přejděte po přechodu na druhou stranu a pokračujte po Via Assisi. Váš hotel je po levé straně. Do centra k Termini to máte autobusem přibližně 4 km. Doporučujeme využívat městskou dopravu.

# 07.03.2014, 09:45.
Ďakujeme Vám velmi pekne za všetky odpovedě. Ak sa smiem opýtať eště na ten hotel: Hotel Arcadia ***, Via Campo Romano 75, 00173 Rím. Či máte na ten hotel nějaké referencie, teda či je dobrý a spoľahlivý, alebo? Ďakujem krásne a prajem Vám všetko dobre. S pozdravom Mili.

Osobní zkušenosti nemáme, nicméně vypovídající množství recenzí na tento hotel najdete na cestovatelském serveru Trip Advisor.

# 06.03.2014, 10:15.
Milí Řehůřkovi :-) Moc a mockrát Vám ďakujem za cenné informace ohladně dopravy do hotela Arcadia. Syn už mal 10 rokov minulý rok (v roce 2013). Stále eště má 10 rokov aj v termíne pobytu bude mať eště stále len 10 rokov (až v júni jedenáct). Neviem teda presně ako sa v Taliansku berú deti a poplatky a zľavy na ně - nerozumela som celkom, či dokončený desiaty rok je do 9,99 alebo až do 10,99 :-) To sa asi týka aj miestnej daně (tax v hoteli za dieťa). Možete mi to prosím ak viete upresniť? Čo sa týka toho autobusu 507 (aj 507F) - je to eště stále mestská verejná doprava, alebo už medzimestká - teda mimo Ríma (ktora zóna)? Lebo podľa mapy sa ten totel nachádza až za historickou časťou Ríma, nieje mi celkom jasné, do ktorej tej zóny Ríma spadá hotel Arcadia (či je to eště Rím alebo nejaká iná zóna - prímestská čas. Ono sa asi nějak delí doprava v Ríme na zóny A, B? Ale ak nám ta základná jízdenka BIT stačí a platí aj na metro a zároveň aj na ten autobus, ktorým sa dostaneme ku hotelu len za € 1,50, tak to je skvelé! Obávala som sa, že to pre 3 osoby dopravou mimo historického centra Ríma vyjde draho a potom by sa oplatil aj ten taxík, ale takto by to bolo vpohode :-) Co sa týka taxíka. Ak viete poradiť, tak ten si treba telefonicky objednať, alebo radšej stopnúť na ceste či na nějakom stanovišti? Ďakujem Vám velmi pekne a prajem krásny deň a všetko dobré :-) S pozdravom Mili.

Dokončený desátý rok je 10,00. Jakmile má dítě deset let a jeden den, musí mít platnou jízdenku (potvrzeno kanceláří ATAC). Stejně to platí i u městských daní. Linka 507 by měla celá spadat do zóny A, tj. pro jízdenky BIT, BIG, BTI, CIS. V turistických lokalitách (letiště, stanice, …) si taxi vezmete na stanovišti, na cestu z hotelu Vám ho objednají většinou na recepci.

# 03.03.2014, 12:59.
Poprosím vás o informáciu ohľadom dopravy zo železničnej stanice Termini v Ríme do Hotela Arcadia na Via Campo Romano 75. Teda konkrétne ako sa dá do hotela najlepšie dostať (okrem taxíka). Je tam dostupná MHD - verejná doprava a ako dlho to približně trvá - ta cesta do hotela? Tiež aké sú ceny lístkov pre dospleků osobu a aké pre dieťa? Dieťa bude mať tento rok 11 rokov (v čase zájazdu eště těsně nedovršených 11 - teda eště stále 10 rokov - neviem ako to Taliani berú :-) Samozrejme že to platí aj opačným smerom - teda z hotela Arcadia do centra Ríma k historickým pamiatkam - teda ako sa tam najlepšie a najvýhodnějšíe a najlacnějšie dopravíme či mi viete poradiť. Lebo hotel sa mi zdá od centra dosť daleko. Prípadne ak je to s verejnou dopravou komplikované, tak či mi viete povedať, aká je cena jazdy taxíkom z hotela Arcadia do historického centra Ríma (alebo naopak). Veľmi vam ďakujem za pomoc a za radu. Mili.

Z Termini jeďte metrem A na konečnou stanici Anagnina. Tady přestupte na autobus č. 507 směr Stazione Grotte Celoni. Vystupte na San Basile. Autobusy jezdí každý den kromě neděle. Jděte ve směru jízdy autobusu. Ulice se stáčí doleva a dovede Vás na Via Campo Romano. Na této křižovatce je Váš hotel. V neděli a ve svátek jezdí autobus 507F. V tomto případě je třeba vystoupit na Tuscolana / Campo Romano. Jděte ve směru jízdy autobusu a hned za semaforem odbočte doprava na Via Campo Romano. Ulice Vás dovede k hotelu. Zpět do centra se dostanete stejným autobusem a následně metrem. Základní jídenka BIT stojí € 1,50 a můžete ji použít na metro a následně i na autobus. V autobuse ji už značit nemusíte. Naopak při cestě zpět musíte jízdenku označit v autobuse a následně i v metru. Děti mají nárok na dopravu zdarma v doprovodu dospělé osoby až do dokončení desátého roku věku. V době od 7:00 do 22:00 hodin Vás taxi přijde na přibližně € 26,00, v noci na přibližně € 29,00.

# 23.02.2014, 20:59.
Přiletíme na letiště 30.4. v 17:15 na terminál 3, je reálné stihnout bus Terravission v 18:05? Při odletu 4.5. v kolik hodin byste doporučili tímto busem odjet z Roma Termini, když je odlet 12:40? Hrozí např. v této době dopravní zácpy? Odlet by měl být zase z terminálu 3. Pro přesnější odpověď doplňuji, že máme pouze příruční zavazadla. Předem moc děkuji za odpověď. S pozdravem K.

Reálné to je, nicméně do toho může vstoupit několik dalších skutečností, které neovlivníte. My bychom pro rezervaci autobusu volili následující spoj 18:35. Na druhé straně, pokud pospícháte, můžete si rezervovat ten v 18:05 a pokud ho z nějakého důvodu nestihnete, můžete jet na stejnou jízdenku dalším volným. Největší dopravní špičky jsou obecně ráno, tak přibližně do 11 hodin. Potom zase narůstají po 16. hodině. Lokálním záležitostem se nevyhnete v kteroukoliv denní dobu. Při cestě zpět doporučujeme být na letišti dvě hodiny před odletem, i když máte jen příruční zavazadla. Raději čekat než se zpozdit.

# 21.02.2014, 18:44.
Zdravím a přeji hezký den. Děkuji Vám za vyčerpávající odpověď. Připadá mi pak lepší ten Omnia Pass, protože když bych posčítal všechna vstupné, dopravu apod., tak těch € 90,00 je v relaci. Jen nemohu z těch informací vyčíst, zda Omnia Pass platí i pro přepravu z letiště Fiumicio na Termini a zpět. Z Termini station pak jedeme tři stanice metrem. Navíc je Omnia Pass pro Vatikán - jak píšete. Jsme ubytováni v Residenza Ki, Via Rasella 53, Trevi, 00187 Řím. Děkuji předem za zprávu. Martin.

Doprava obsažená v je stejná jako v resp. v BTI. Doprava z letiště v ní není obsažena. Doporučujeme autobus , který Vás zaveze na Termini za € 4,00.

# 21.02.2014, 09:24.
Moc děkuji za radu. Prosím, nemáte reference na tento hotel? A jak je spojení a vzdálenost od Colosea a dalších památek, které se dají vidět za 3 celé dny? Hezký den. Danuše.

Osobní reference nemáme, nicméně na Booking má hotel vysoké hodnocení. Kladně je hodnocena především čistota a dopravní spojení. V předchozí odpovědi máte popsané spojení na Termini, odtud se pak dostanete prakticky kamkoliv.

# 20.02.2014, 13:46.
Přiletíme do Říma 8. května v 17:30 a dále využijeme autobusu na nádraží Termini. Letíme s kamarádkou do Říma poprvé, vracíme se domů 12.5.2014. Prosím, poradíte, jak se nejlépe dostat do našeho hotelu Mercure Roma Corso Trieste a jak přibližně daleko je příslušná stanice metra? Je možné zakoupit zpáteční lístek na autobus na datum 12.5. online? Děkuji za odpověď a přeji Vám hodně zážitků na dalších cestách. S přáním příjemného dne Danuše.

Jeďte autobusem na Termini a odtud pokračujte autobusem č. 90 směr Labia. Vystupte na zastávce Nomentana / Gorizia. Vraťte se kousek zpět ve směru příjezdu autobusu a odbočte doprava na Via Gorizia a následně opět doprava na Via Tolmino. Na další křižovatce odbočte doleva na Via Gradisca. Je to úzká jednosměrná ulička vedoucí mírně do kopce. Váš hotel je vpravo na křižovatce tvaru T. Autobus z letiště Vás při on-line rezervaci (výše uvedený odkaz) přijde na € 4,00, jízdenka BIT na městský autobus Vás přijde na € 1,50. Místo BIT můžete samozřejmě použít jakoukoliv časovou jízdenku nebo Roma Pass atd. Městský autobus z Termini odjíždí z náměstí před halou, od cílové zastávky je pak hotel vzdálen přibližně 450 m. Alternativně nejbližší stanice metra je od hotelu vzdálená přibližně 600 m. Jedná se o stanici S. Agnese Annibaliano, linky B1. K hotelu pak musíte po Via Bressanone a Via Bolzano. Zpáteční jízdenku si samozřejmě můžete zakoupit na 8.5 tam a 12.5 zpět, můžete přímo definovat své časy v uvedené dny. S uvedenou rezervací si jen vyzvednete v Terra Cafe u zastávky na letišti palubní lístek. Pokud se let opozdí, můžete jet dalším autobusem, který bude volný. Rezervace je samozřejmě jistota místa pro daný čas.

# 19.02.2014, 13:19.
Zdravím a přeji hezký den. Chystáme se do Říma v příštím týdnu. Máte zkušenost s Roma Pass? Víme, že platí tři dny, mohl by být výhodný pro dopravu po centru? Děkuji předem za odpověď. Martin.

Jen na dopravu se nevyplatí. Stojí € 34,00. Samostatná třídenní jízdenka BTI stojí € 16,50. Aby se vyplatil, musí Vám na vstupech do muzeí ušetřit minimálně € 17,50. Pokud např. při prvních dvou vstupech (zdarma) navštívíte Colosseo, Foro Romano a Palatino (€ 12,00) a Galeria Borghese (€ 13,00), pak se vyplatí. Je třeba si to propočítat podle Vašeho itineráře. Vzhledem k tomu, že Roma Pass a BTI nelze využít na dopravu z a na letiště, je také možné, že při vhodné konfiguraci dopravy bude výhodnější nákup jednotlivých jízdenek, denních jízdenek atd. Hodně to také souvisí s místem, kde budete ubytovaný. Roma Pass se nevztahuje na Vatikán. Ten obsahuje karta .

# 17.02.2014, 11:42.
Máme vybrán hotel Morgana v Římě v termínu od 2.3. do 6.3. Potřebuji v rámci firemního programu na rekreaci fakturu od české společnosti v korunách. Je tato platba a rezervace možná realizovat přes Vás? Děkuji. Jiří.

Bohužel toto není možné.

16.02.2014, 22:20.
Na začátku března beru babičku na její vysněný výlet do Vatikánu. Chce vidět Vatikán a hlavně baziliku sv. Petra a Sixtinskou kapli. Chci se zeptat na vstup (nejlepší doba, cena, a fronty - možnost zaplatit přednostní vstup) babičce je 85 let, tudíž fronty jsou obrovský problém. Také mne zajímá, zda je možnost zůstat po nějakou dobu pro její modlitbu. Informace na webu se velmi rozcházejí. Děkuji za Vaši radu. Ondra.

Vstup do baziliky sv. Petra není zpoplatněný. Frontám - bezpečnostním kontrolám - se bohužel nevyhnete. Doba pobytu v jejích prostorách není omezena (pouze otevírací dobou). Vstup do sixtinské kaple je v rámci Vatikánských muzeí. Vyhnout se frontám u pokladen můžete on-line nákupem na oficiálních stránkách Musei Vaticani. Na nich najdete oficiální ceníky, otevírací doby a další informace.

14.02.2014, 21:35.
Můžete mi prosím poradit spojení z nádraží Tiburtina do Tivoli? Stačí na tuto cestu základní lístek za 1,50? Děkuji za ochotu. Libuše.

Do Tivoli nelze využít jízdenky tarifního pásma metrebus. Můžete jet buďto vlakem Trenitalia z Tiburtina za € 2,60 nebo autobusem Cotral z ponte Mammolo za € 2,20.

# 13.02.2014, 18:38.
Děkuji za rychlou a příznivou odpověď. 3,5 km to asi ujdu pěšky. Budu mít dost času. Chci jet na svatořečení Jana Pavla II, v neděli 27.dubna a přijedu do Říma autobusem už v sobotu 26. Protože se očekává nával poutníků, pokusím si najít nějaké místo na náměstí před bazilou sv. Petra už v sobotu a zůstanu tam přes noc. V pondělí si chci prohléhnout baziliku sv. Petra a v úterý odpoledne (ve 14. hodin) odjíždím zpět. Takže v pondělí - úterý si prohlédnu Koloseum, Andělský hrad a nějaké kostely, fontánu. Doufám, že všude dojdu pěšky. Pozn.: nocleh v této době se asi nedá sehnat. Přespím, kde se mi to podaří, pokud nebude pršet, kdekoli, jinak se pokusím dostat někam pod střechu. Znovu děkuji za váš čas a ochotu. Se srdečným pozdravem Petr.

Podívejte se na Booking. Ve Vašem termínu je několik volných pokojů i v těch nejnižších cenových relacích. Nevíme však, jaká cena je pro Vás přijatelná.

# 12.02.2014, 20:01.
Chtěla bych se zeptat, zda je možné nechat dopoledne po příletu kufr v hotelu, když se ubytovává až od 14 hodin a opačně odpoledne před odjezdem, nebo je na nádraží Termini úschovna? Děkuji za odpověď i za celé Vaše stránky. Jarmila.

Je to individuální hotel od hotelu. Informujte se přímo na recepci Vašeho konkrétního hotelu. Na nádraží Termini je úschovna zavazadel - Deposito bagagli. Otevřeno je každý den od 6:00 do 23:00. Za prvních 5 hodin zaplatíte € 5,00, za každou další započatou hodinu € 0,70 a od 13. započaté hodiny pak € 0,30 za každou započatou hodinu.

# 12.02.2014, 08:43.
Jsou v Římě podobně jako v Praze slevy pro seniory (přes 70 let zdarma) v busech, metru, tramvajích? Jak daleko to je asi z Termini do centra (Vatikán) a čím by bylo nejlépe cestovat? Děkuji za váš čas a ochotu. Se srdečným pozdravem Petr.

V římské dopravě jsou zvýhodněni jen senioři s bydlištěm v Římě. Z Termini do Vatikánu je to vzdušnou čarou 3,5 km. Nejlépe se tam dostanete metrem A směr Battistini. Vystoupit musíte na Ottaviano - S. Pietro, pěšky pak po Via Ottaviano a následně Via di Porta Angelica do Vatikánu. Z Termini můžete jet také autobusem č. 40 směr Borgo S. Angelo a vystoupit na Transpontina / Conciliazione. Vydáte se zpět ve směru odkud přijel autobus a na křižovatce odbočíte doprava. Via della Conciliazione Vás dovede přímo do Vatikánu.

# 11.02.2014, 16:43.
Koncem března letíme na eurovíkend do Říma a budeme ubytováni v hotelu Bright. Chtěla jsem se zeptat, jak se nejrychleji dostaneme na metro Ponte Mammolo. Moc děkuji za odpověď. Veronika.

Jeďte autobusem , při online rezervaci Vás přijde na € 4,00. Odtud pak jeďte metrem B a vystupte na Ponte Mammolo. K tomu potřebujete minimálně jízdenku BIT v ceně € 1,50 nebo některou z časových jízdenek. Do hotelu Bright je ale lepší jet z Termini tramvají č. 14 a vystoupit na Togliatti / Abelie. Odtud pak pokračovat autobusem č. 508 směr Mondavio a vystoupit na Prenestina / Tiratelli. Ve směru příjezdu autobusu je po levé straně hotel.

# 11.02.2014, 16:33.
Chystáme se v dubnu do Říma a ráda bych vás poprosila o radu, jak se dostanu nejlépe z letiště Fiumicino na adresu: Vicolo Del Farinone 30, Vaticano Prati. Děkuji. M.

Z letiště Fiumicino jeďte autobusem na Termini. Jízdenka Vás přijde na € 4,00 při online rezervaci. Odtud pak pokračujte autobusem č. 40 směr Borgo Sant' Angelo a vystupte na zastávce Trasportina / Conciliazione. Jízdenka BIT stojí € 1,50, popř. můžete využít některou z časových jízdenek (BIG, BTI, CIS), Roma Pass atd. Ze zastávky jděte ve směru jízdy autobusu, přejděte Borgo Sant' Angelo a na další křižovatce odbočte doleva na Borgo Pio. Na čtvrté křižovatce odbočte doleva na Vicolo del Farione. Vaše ubytování je po levé straně. Můžete jet také vlakem FL1 (€ 8,00), na Ostiense přestoupit na autobus 23 směr Clodio a vystoupit na zastávce Crescenzio / Risorgimento. Kousek se vraťe proti směru jízdy autobusu a odbočte doprava na Via del Falco, na které navazuje Vicolo del Farione. Na autobus potřebujete opět jízdenku metrebus (BIT atd.). První varianta je levnější, druhá je o něco rychlejší.

# 10.02.2014, 11:59.
Hezký den, moc děkuji za rychlou informaci. Ještě doplňující informaci. Na jaký čas doporučujete zakoupit jízdenku po příletu? Jak dlouho může trvat odbavení na letišti a cesta na zastávku? Letiště je asi větší než Václava Havla Ruzyně? Na cestu na letiště je asi dobré mít časovou rezervu na odbavení, takže asi kolem 9 hodiny. Pokud nám z nějakého důvodu přeloží zpáteční odlet na dřívější čas, nevadí to při jízdě busem na letiště a předem zakoupenou jízdenku na určitý čas? Děkuji moc. Ilona.

Po příletu by měla stačit hodina, doporučujeme si tam dát rezervu 1,5 hodiny. Počítejte s tím, že si ještě v Terracafe musíte vyzvednout palubní vstupenku. Vydávají je 20 minut před odjezdem. Letiště Fiumicino je celkově větší. Na letišti při cestě zpět doporučujeme být dvě hodiny před odletem. Pokud Vám zpáteční let přeloží, platí to samé jako při cestě do centra. Pokud bude volné místo, nebudete mír problém. Pokud volné místo nebude, budete muset řešit dopravu jinak.

# 10.02.2014, 10:12.
Objevila jsem vaše úžasné stránky a poprosila bych o radu. Letíme s manželem ve čtvrtek 13.2. do Říma na letiště Rome Fiumicino - Terminál 2, přílet v 11:30. Bydlení máme zajištěné v hotelu Hotel del Corso & Residenza Class House na Via del Corso 79. Z vašich stránek jsem se dočetla, že nejefektivnější způsob dopravy bude autobusem na Termini a následně metrem na Spagna. Prosím o informaci, který autobus je nejlepší z terminálu 2 a jak je to asi daleko. Nevím, zda koupit jízdenku přes internet nebo přímo na letišti a kde přesně, jízdenka musí být zřejmě na přesný čas? Zpáteční let máme 18.2.2014 ve 12:05 hodin. Dále bych prosila o návod, jak se co nejlépe a nejlevněji dostat k moři. Rádi bychom si udělali i jednodenní výlet na procházku u moře. Poslední otázka se týká nákupu jídla v centru, máte nějaký tip na supermarket? Moc děkuji předem za vaše odpověd. Ilona.

Autobusy Terravision odjíždějí od Terminálu č. 3 stanoviště č. 5. Na dále uvedených stránkách je plánek. Jízdenku doporučujeme zakoupit online na . Získáte tak slevu € 2,00 za jednosměrnou a € 3,00 za zpáteční jízdenku. Vyjde Vás tak na € 4,00 resp. € 8,00. Jízdenka se kupuje na přesný čas, pokud však z nějakého důvodu autobus nestihnete, můžete jet se zakoupenou jízdenkou nejbližším volným autobusem. Nejlevněji k moři se dostanete vlakem Roma - Lido. Je v rámci římského tarifního pásma metrebus, tzn. využijete jak jednorázové (BIT) jízdenky, tak i časové (BIG, BTI, CIS) jízdenky. Nejlépe je cestovat metrem B na EUR Magliana a tady přestoupit na zmiňovaný vlak. Po Římě najdete síť supermarketů Despar.

# 05.02.2014, 12:17.
Doslechla jsem se, že autobusy v Římě zastavují jen na mávnutí. Mě to teda připadá trochu přitažené za vlasy, ale stejně by mě zajímalo, zda-li je to pavda. Do Říma se chystáme v květnu a budeme používat autobusy, metro a vlak. Děkuji za případnou odpověď. Alice.

Ano, je to pravda. Doporučuje se přijíždějícímu autobusu dát znamení, stejně tak při výstupu. Je zavedená praxe, že se nastupuje krajními dveřmi a vystupuje prostředními. Nezbývá, než se místním podmínkám přizpůsobit.

# 03.02.2014, 17:57.
Kolik prosím stojí jízdenka vlakem z letiště Fiumicino do stanice Termini? Nebo je nějaké lepší (levnější) spojení? Děkuji. Ivana.

Přímo z letiště Fiumicino na stanici Termini jezdí jen vlak Leonardo Express. Cena jízdenky je € 14,00. Je to pohodlné a rychlé cestování, na druhé straně také jedno z nejdražších. Levněji vlakem se tam dostanete s přestupem na Trastevere. Z letiště je třeba jet vlakem FL1 směr Tiburtina - Orte. Jízdenka stojí € 8,00. Na Trasevere pak přestoupíte na jakýkoliv vlak na Termini. Pokud vystoupíte o zastávku dále na Ostiense, můžete přejít na metro B a dojet na Termini. K tomu ale už potřebujete jízdenku - minimálně BIT v ceně € 1,50. Doporučujeme si koupit online jízdenku na autobus , vyjde Vás na € 4,00. Ušetříte tedy € 10,00 za osobu. Cesta trvá jednou tak déle, hodinu. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Pokud z nějakého důvodu rezervovaný spoj nestihnete, můžete jízdenku použít na některý z následujících volných.

# 03.02.2014, 10:51.
Cestujeme do Ríma a chcela by som sa spýtať na možnosti dopravy. Z letiska Fiumicino už máme zakúpený lístok od spoločnosti Terravision, ktorej autobus nás prepraví na stanicu Termini do centra - 5. februára 2014 odchod o 23:00 hodině z letiska, takže na Termini by sme mali byť asi tak za 1 hodinu, teda okolo 24:00. Chcela by som sa spýtať, aké sú možnosti odtiaľto sa dostať k hotelu Santa Costanza,Viale XXI Aprile 4, Nomentano, 00162 Rím. Veľmi pekne ďakujem za radu. Diana.

V běžnou denní dobu tam jede z Termini autobus č. 90 směr Labia. Zastávka se jmenuje Nomentana / XXI Aprile. Poslední však odjíždí z Termini přesně o půlnoci. Pokud chcete cestovat veřejnou dopravou, nezbývá Vám než využít noční autobusy. Z Termini musíte jet nejdříve linkou č. n5 směr Largo Millesimo. Z Termini odjíždějí autobusy v 00:15 a 00:45, další hodiny ve stejných minutách. Vystoupit musíte na Tritone / Fontana Trevi. Odtud pak jede autobus č. n4 směr Montegiberto/Piagge (je to opačný směr než odkud přijedete). Autobusy jezdí po dvaceti minutách, z nedalekého Piazza Venezia vyjíždějí v 00:10, 00:30, 00:50 atd. Vystoupit musíte na Nomentana / XXI Aprile. Můžete jet z Termini také přímo na Piazza Venezia linkou č. n7 směr Clodio. Z Termini jede v 00:00, 00:30 atd. a z Piazza Venezia pokračovat zmiňovanou n4. Můžete také zvolit taxi. Z Termini Vás přijde v noci na přibližně € 11,00.

# 29.01.2014, 21:11.
Na několika internetových stránkách jsem se dočetla, že ve Vatikánu mají vlastní nádraží. Chtěla bych se zeptat, zda je možná se tímto způsobem do Vatikánu dostat, případně poprosit o odkaz na stránky s jízdním řádem. Děkuji. Karolína.

Nádraží ve Vatikánu je neveřejné. Nejblíže k Vatikánu se dostanete na stanici San Pietro. Zastavuje tam vlak FL5 směřující z Termini k Civitavecchia. Jízdní řády najdete na Trenitalia.

# 29.01.2014, 17:01.
Pokud si koupím jízdenku CIS na 7 dní za € 24,00, mohu ji použít již pro cestu z letiště Fiumicino do Termini - vlakové nádraží nebo musí být jízdenka pro jiné tarifní pásmo? Děkuji. Romana.

Viz naše předchozí odpověď. Jízdenka pro více tarifních pásem CISR Vám nepomůže, protože i z ní jsou vyloučeny cesty z letiště a na letiště. Hodně také záleží na tom, v které lokalitě bydlíte. Pokud si to dobře propočítáte, kde lze dojít pěšky, kde je třeba jízdenka, je možné že vystačíte jen s jednou třídenní jízdenkou BTI a několika jednorázovými jízdenkami, popř. kombinací jednodenních a jednorázových.

# 29.01.2014, 11:28.
Pokud cestuji z letiště Fiumicino do Termini a budu si kupovat jízdenku CIS za € 24,00 na 7 dní, mohu ji použít už i na cestu z letiště? Pokud jsem dobře četla, tak je na stránkách psáno, že tyto jízdenky neplatí na Cotral Tiburtina a Trenitalia. Co je nejvýhodnější, pokud chci jízdenku na celý pobyt Po - So. S pozdravem Romana.

Jízdenku CIS nemůžete využít pro cestu z letiště a na letiště. Pro cestu z letiště na Termini doporučujeme jet autobusem za € 4,00.

# 28.01.2014, 21:19.
Letíme začátkem února do Říma. Ráda bych se zeptala, co máme navštívit se 7-mi letým synem, aby si výlet taky užil jako odměnu za trpělivost s památkami pro dospělé. Zvířata ho nebaví, takže odpadá Bioparco i Museo Civico di Zoologia. Děkuji. Eva.

Zkuste se podívat na Planetorio e Museo Astronomico nebo do Technotown.

27.01.2014, 10:36.
Prosím Vás o radu, jak se nejlépe (nejrychleji a nejlevněji) dostat z letiště Fiumicino na adresu našeho ubytování - Via Monte del Gallo 66, Borgo Pio Suites Inn. Cestovat budeme v červenci, v pracovní dny (tam i zpět). Děkuji. Eva.

Optimální by bylo jet vlakem FL1 na Trastevere a tady přestoupit na vlak FL5. Vystoupit pak musíte na S. Pietro. Odtud je to ale pěšky přibližně 1 km. Musíte jít po Via Innocenzo III a po navazující Via del Crocifisso. Dovede Vás na Piazzale Gregorio VII, tady odbočte doleva, podejděte viadukt pod prvním obloukem, potom podejděte modernější viadukt a hned za ním odbočte doleva na Via di Monte del Gallo. Na rozcestí se vydejte do kopce po dlážděné ulici Clivo di Monte del Gallo a v místě, kde se bude mírně stáčet doleva odbočte doprava po třech schodech nahoru. Tato spojka Vás opět přivede na Via di Monte del Gallo. Po ní pokračujte dále do kopce a hned za zastávkou autobusu po pravé straně je Vaše ubytování. Vlak Vás přijde na € 8,00. Pokud Vás však bude více, vyplatí se jet z letiště autobusem na Termini a odtud autobusem č. 64 směr Piazza Stazione S. Pietro. Vystoupit musíte na LGT Sassia / S. Spirito. Tady přestupte na autobus č. 34 a vystupte na Monte del Gallo / Branceleone. Tato zastávka je přímo u vašeho ubytování. Oproti předchozí variantě je to levnější (€ 4,00) a bez pěšího přechodu. Předpokládá se, že budete mít nějakou jízdenku na městskou dopravu (časovou). V opačném případě si ještě na autobus č. 64 musíte zakoupit jízdenku BIT v ceně € 1,50.

# 26.01.2014, 21:34.
Ideme na zájazd do Ríma, budeme tam bohužial len dva dni, ktoré máme k dispozicii na prehliadku mesta. Budeme ubytovaní v hoteli Grand Fleming a radi by sme navštívili tieto pamiatky - Koloseum, Fontana di Trevi a pozreli si Vatikan. Viete nám poradit trasu, ako sa tam z nášho hotela dostaneme, a ako si najlepšie rozvrhnut program na tieto 2 dni? Po prípadě, nejaké dalšie pamiatky? A ako je to tam s pamiatkami cez víkend, kedže my tam budeme 9. až 10.2. - nedela, pondelok? Za odpoveď vopred ďakujem. Marian.

Do Vatikánu se nejpohodlněji dostanete autobusem. Z náměstí před hotelem přejděte na Via Bavagna. Po ní se vydejte doprava. Dovede Vás na Via Flaminia. Odbočte na ní doleva a hned po pravé straně je zastávka autobusu. Nasedněte na autobus č. 32 směr Risorgimento a vystupte na zastávce Risorgimento. Z náměstí jděte po Via del Mascherino na Piazza San Pietro. Výše uvedený autobus zastavuje i na Ottaviano, odkud se metrem už dostanete kamkoliv. Vše si můžete samozřejmě projít i pěšky. Vatikánská muzea mají zavřeno 9. a 11.2.2014. Musíte si tedy návštěvu naplánovat na 10.2.2014. Colosseo má otevřeno.

# 21.01.2014, 20:44.
V září se chystáme do Říma. Hotel je na adrese: Via Domenico Lupatelli. Přiletíme na letiště Fiumicino. Budeme zde 6 dnů. Máme v plánu navštívit všechny známé památky a i pláž Lido. Je nějaká universální týdenní jízdenka? A platí i na cestu z a na letiště? Na kolik to vyjde Euro? Děkuji mnohokrát za odpověď. Erna.

Můžete použít jízdenku CIS, která stojí € 24,00 a je platná do 24:00 hodin sedmého dne. Jízdenku uplatníte v pásmu metrebus na metro, autobusy, trolejbusy, tramvaje, regionální vlaky a městské vlaky. Na cestu z letiště ji však nelze použít. Pro Vás je optimální jet z letiště vlakem FL1 a vystoupit na Villa Bonelli. Cena jízdenky je € 8,00.

# 16.01.2014, 17:53.
Chtěl bych se Vás zeptat a poprosit Vás o radu co vyjde lépe, zda-li jet z letiště Fiumicino autobusem, nebo vlakem? A pokud se vyplatí jet ze zastávky Terminy autobusem či taxíkem a kolik by to popřípadě stálo. Předem moc děkuji za Vaši odpověď. S přáním krásného dne Michal.

Bohužel jste nenapsal, kam z letiště Fiumicino cestujete, pokud na Termini, pak se vyplatí jet autobusem , který Vás přijde na € 4,00. Kombinací vlaku FL1 a Metra B by Vás to přišlo na 8,00 + € 1,50 a přímým vlakem Leonardo Express na € 14,00. Taxi na Termini by Vás přišlo na € 48,00. Z Termini dále je pak třeba volit dopravu podle cílové adresy.

# 16.01.2014, 11:47.
Chystáme se v květnu do Říma a rád bych vás poprosil o radu, jak se dostanu nejlépe z letiště Fiumicino na adresu: Via Delle Sette Chiese 280. Děkuji. D.P.

První varianta je jet vlakem FL1 za € 8,00 a vystoupit na Ostiense. Odtud musíte jít pěšky po Via delle Stazione Ostiense na Via Ostiense, odkud Vám jede autobus č. 716 (€ 1,50) směr Ballarini. Vystoupit musíte na Odescalchi / Bompiani. Jděte ve směru příjezdu autobusu a stočte se doprava po Largo Benedetto Bompiani, které Vás přivede na Via Delle Sette Chiese. Váš hotel je po pravé straně. Druhá levnější varianta je jet autobusem za € 4,00 na Termini. Odtud jeďte autobusem č. 714 směr Palazzo Sport za € 1,50 a vystupte na navigatori. Přejděte Via Cristoforo Colombo a pokračujte po Via delle Sette Chiese. Přes Largo Benedetto Bompiani se dostanete k hotelu. První varianta má pěší přechody rozložené na dvě části, druhá na jednu. Celkově jsou však z hlediska přechodu stejně dlouhé - přibližně 600 m.

# 13.01.2014, 13:34.
Ještě jednou dobrý den. Prosím o radu, jaké bude nejlepší spojení z letiště Fiumicino do Rhona's Rooms, Via Dei Condotti 23, Spagna, 00187 Řím. Děkuji předem za odpověď. Katka.

V tomto případě bude zřejmě nejjednodušší a nejlevnější jet autobusem na Termini za € 4,00 a odtud metrem A za € 1,50 směr Battistini a vystoupit na Spagna. Odtud potom pokračujte přes Piazza di Spagna na Via dei Condotti.

# 13.01.2014, 09:25.
V květnu se chystáme s manželem do Říma, bydlíme v Hotelu Orlanda na Via Principe Amedeo, 76, Central Station, 00185 Řím. Je to naše první návštěva Říma, myslíte, že k návštěvě památek budeme muset využívat městskou dopravu? Chodíme rádi, ale na druhou stranu nechceme, aby se dovolená zvrhla v dostihový závod. Moc děkuji za odpověď. Katka.

Spousta je toho v pěší dostupnosti. Do vzdálenějších lokalit, např. do Vatikánu, doporučujeme jet metrem. Je třeba si to naplánovat podle itineráře a mapy a podle toho zakoupit případné jízdenky. Např. vzdálenější lokality si naplánovat na jeden den a na ten si zakoupit celodenní jízdenku BIG v ceně € 6,00.

13.01.2014, 08:43.
Chtěla bych poprosit o pomoc s dopravou v Římě. Jak se nejlépe dostanu z letiště Fiumicino do hotelu Grand Hotel Fleming - Piazza Monteleone di Spoleto 20? Předem mnohokrát děkuji. PS: lístky na dopravu jsou nějaké jednotné jak na bus, tramvaj vlak? Nebo jsou zvlášť a na kolik vyjdou? Děkuji za odpověď. Alžběta.

Nejlevněji a nejméně komplikovaně se tam dostanete následující dopravou. Z letiště Fiumicino jeďte autobusem na Termini. Tady přestupte na Metro A směr Battistini a vystupte na Ottaviano / S. Pietro. Přejděte na Viale Angelico, kde je zastávka autobusu č. 32. Jeďte směr Tor di Quinto a vystupte na zastávce Flaminia / Bevagna. Jděte ve směru jízdy autobusu a hned na křižovatce odbočte doprava na Via Roccaporena a na další opět doprava na Via Citta delle Piave. Ta Vás dovede na náměstí a k hotelu. Jízdenka Terravision stojí € 4,00, jízdenka BIT stojí € 1,50. Využijete ji na metro i na autobus. V rámci tarifního pásma metrebus jsou jízdenky jednotné, využijete je na metro, autobusy, trolejbusy, tramvaje, vlaky. Jednorázová BIT stojí € 1,50, celodenní BIG stojí € 6,00, třídenní BTI € 16,50 a týdenní CIS € 24,00.

# 10.01.2014, 18:30.
Ráda bych Vás požádala o radu, jak se dostat z letiště Fiumicino do hotelu Victor na adrese Via Annia Regilla 60. Děkuji moc za odpověď. Lucie.

Z letiště Fiumicino jeďte autobusem na Termini. Odtud pokračujte Metrem A směr Anagnina a vystupte na Colli Albani. Tady nasedněte na autobus č. 663 směr Ciro a vystupte na zastávce Appia Pignatelli / Erode Attico. Jděte ve směru jízdy autobusu a na křižovatce odbočte doleva na Via Annia Regilla. Váš hotel je za další křižovatkou vpravo v zahradě. Autobus č. 663 jezdí od 6:00 do půlnoci každý den. Jízdenka Terravision stojí při on-line objednávce € 4,00, jízdenka BIT na metro a autobus stojí € 1,50. Označujete v metru, v autobuse už ji označovat nemusíte. V opačném sledu ji označíte v autobuse a v metru z druhé strany.

# 08.01.2014, 11:23.
V květnu 2014 se chystáme do Říma. Bydlet budeme nejspíš zde: Via Del Pescaccio 101 Rome, 00100 Itálie. Chtěla bych Vás požádat o informaci ohledně dopravního (nejlepšího) spojení z letiště Fiumicino do místa ubytování (včetně dopravních prostředků a cen). Moc děkuji za odpověď a Váš čas. S pozdravem Eva.

Jeďte vlakem FL1 a vystupte na Ponte Galeria. Cena jízdenky je € 8,00. Odtud pokračujte autobusem č. 089 směr Casale Lumbroso / Fontebasso a vystupte na Casale Lumbroso / Severi. Přejděte kousek zpět ve směru odkud přijedete a odbočte na Viale del Casale Lumbroso. Tady je zastávka autobusu č. 088. Jeďte směr Gianicolense / Casaletto a vystupte na zastávce Pescaccio / Centro Commerciale. Stejným směrem jede i autobus č. 906. Cena jízdenky BIT je € 1,50 (využijete jednu na oba autobusy). Pozor! Autobus 089 nejede v neděli. Taxi by Vás přišlo na přibližně € 35,00.

# 06.01.2014, 20:12.
Objevil jsem Vaše stránky s bohatým obsahem zajímavých informací a rád bych využil možnosti se zeptat, protože odpoveď se mi dohledat na internetu nepodařilo. Chystám se do Říma v polovině března a zajímá mě, zda městské pláže, které jsou v letní sezonně běžně placené vstupy přes nejrůznější bary, zda v jarních měsích se po nich dá volně přecházet nebo jsou uzavřeny (předpokládám, že na jaře se lidé na plážích příliš nekoupou a nesluní). Za případnou odpověď předem děkuji. S pozdravem Roman.

Bohužel tuto informaci nemáme, ale dá se předpokládat, že to možné bude.

# 04.01.2014, 19:40.
Chcela by som sa Vás spýtať na cestu z letiska Ciampino do Grand hotela Fleming. Viem, že ste to tu už opisovali, ale my priletíme do Ciampina až o 23:05 hod. Ako sa najrýchlejšie dostaneme do hotela? Je to vlastne možné o takej neskorej hodine? Za odpoveď vopred vežmi pekne ďakujem. Iva.

Můžete cestovat autobusem na Termini. Cena jízdenky je € 4,00 a poslední autobusy jedou ve 23:40 a 00:15 hodin. Na Termini budete v 00:20 resp. 00:55. Odtud musíte noční linkou n15 na Piazza Venezia. Z Termini jede 00:25, 1:05, 1:45. Z Piazza Venezia potom noční linkou n25 na Corso Francia / Flaminia. Z Piazza Venezia jede v 00:45, 01:05, 01:25, 01:45, 02:05, 02:25 atd. Odtud pak musíte pěšky po Via Flaminia, Via Antonio Serra a Via Citerna na Piazza Monteleone di Spoleto. Je to přibližně 500 m. Jízdenka BIT na autobus stojí € 1,50. V této noční hodině však doporučujeme taxi. Z letiště do hotelu Vás přijde v této noční hodině přibližně na € 55,00, z Termini do hotelu na přibližně € 25,00.

# 04.01.2014, 17:54.
Chtěla jsem se zeptat. Někde jsem slyšela, že opravují Fontánu di Trevi. Je to pravda? A zda ano, do kdy jí mají opravovat? Děkuji. Nikol.

Genrální oprava Fontana di Trevi přijde na € 2180000,00 a celou ji financuje módní dům Fendi. Rekonstrukce byla zahájena v létě 2013 a měla by pokračovat ještě celý rok 2014 až do roku 2015.

# 03.01.2014, 19:13.
Máte skvělé stránky, které nám hodně pomohly. Manželka dostane ke 30. narozeninám výlet jako dárek :-) Jenom by mě zajímalo, zda jdou koupit lístky do některých památek přímo přes internet, případně na jakých stránkách. Dražší cena nevadí. Děkuji za rady, s pozdravem Michal.

Vstupenky do římských muzeí můžete zakoupit on-line přes portál Musei In Comune Roma - Acquista Online / Biglietti. Vstupenky do vatikánských muzeí pak přes Musei Vaticani - English / Hours and tickets / Skip the queue and buy tickets online.

# 02.01.2014, 15:23.
Prosím, poradíte mi, jak nejlépe do Říma z přístavu Civitavecchia? Plujeme lodí a přestávka bude přibližně od 7 do 19 hodin a chtěli bychom se do Říma podívat a porojet ho nějakým okužním auobusem. Poradíte odkud? Moc děkuji a přeji krásný rok 2014. S pozdravem Eva.

Z Civitavecchia jezdí vlaky, které Vás zavezou na Termini. Jízdenka stojí € 5,00 a trvá to přibližně 1 hodinu a 20 minut. Jízdní řády najdete na Trenitalia. Z Termini - Via Marsala pak jezdí např. autobusy Terravision provozující okružní jízdy. Na výše uvedených stránkách najdete různé možnosti v různých cenových relacích. Další možností je např. Archeobus nebo 110 Open - Trambusopen.