BENÁTKY 2017 / 8

Rady na cestu do Benátek

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2017 / 8

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2017. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete osmou část, ta první je na stránce Benátky 2017.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 08.02.2017, 09:30.
Budu v Benátkách 11. a 12.2.2017 na karnevalu. Vím, že zahájení probíha v sobotu večer a v neděli v poledne. Ale to je bohužel vše. Jsou někde podrobnější informace o karnevalu v češtině? V kolik hodin a kde se bude něco dít? A na jaké místo - adresu - bych se měla postavit abych šou dobře viděla? Omlouvám se za moji polopatickou otázku a budu se těšit na odpověď. Moc předem děkuji. Jana.

Veškeré informace najdete na oficiálních stránkách Carnevale di Venezia a také na stránkách Carnevale di Venezia. První mají i anglickou verzi. Texty si můžete přeložit přes Google Překladač. Ve Vašem termínu začíná hlavní zahájení La Festa Veneziana sull' acqua na Rio di Cannaregio v 18:00 a druhá část pokračuje následující den v 11:00 na stejném místě. Volba je zřejmě z toho důvodu, že po obou stranách kanálu je širké nábřeží. Bude tam hodně lidí a nejlepší místo, pomineme-li okna budov, nenajdete. Snažte se tam být brzy a zaujmout vhodnou pozici v místech mezi mosty Ponte dei Tre Archi a Ponte delle Guglie - někde uprostřed. Uvidíte, kde toho bude nejvíce připraveno pro pevné efekty. Program v dalších dnech se přemístí většinou na Piazza San Marco, bude tam však hodně plno. A také všude hodně masek.

# 07.02.2017, 09:51.
Děkuji Vám za trpělivost, se kterou znovu a znovu odpovídáte na otázky. Chci se zeptat opět ohledně parkování. Všiml jsem si, že často doporučujete parkoviště Tronchetto. Pro jednodenní návštěvu jistě moudrá volba. S přítelkyní se chystáme do Benátek na čtyři dny teď 10.2. Chci se zeptat, které parkoviště by tedy bylo ekonomicky ideální? San Guillano nebo některé ještě dále? Přeci jen € 84,00 za Tronchetto se mi zdá hodně. Budeme bydlet v centru a také se tam pohybovat a plánujeme autem jen přijet a zase po čtyřech dnech odjet. Navíc mám auto s LPG. Může do garáží? Nebo musím zvolit spíše otevřené parkoviště? Děkuji za tipy. Karel.

Tronchetto doporučujeme i pro delší dobu parkování. Je to parkoviště k tomu určené, s dobrým dopravním spojením do centra Benátek a také pod dohledem kamerového systému. S LPG je možné parkovat na Tronchetto na venkovních plochách nebo v přízemí. Velkým benefitem parkoviště Tronchetto je např. oproti Autorimessa Comunale na Piazzale Roma fakt, že není třeba nechávat klíčky v zapalování. Další možnosti parkování najdete na ACTV - Servizi di Mobilita / Parcheggi Mestre.

# 06.02.2017, 17:16.
Jedu teď do Benátek na karneval a chtěla bych se utvrdit, zda jsem vše pochopila správně. 1. Cesta z letiště Marco Polo do hotelu Centrale a potom zpět. Ze zastávky Aeroporto Marco Polo autobus č. 15 do zastávky Incr. v. Mestrina - potom pěšky přibližně 550 m k hotelu. Cena jízdenky € 15,00 - round trip. Je možnost nějaké levnější dopravy? 2. Cesta z hotelu Centrale na ostrov. Ze zastávky Telecom u hotelu do zastávky Piazzale Roma v Benátkách na ostrově. Linky 4, 7, 7E, 7L, 8E, 12E, 14E. Cena jízdenky € 1,50 na 75 minut platí na veškerou dopravu. Je možnost nějaké levnější dopravy a kolik stojí na ostrově nejlevnější svezení lodičkou? Děkuji předem za odpověď. Jana.

Ano, je to jedno z možných řešení. Další máte uvedeno v odpovědi ze dne 31.01.2017, 16:39. Cena jízdenky je € 8,00, zpáteční € 15,00. Pokud budete využívat nějakou časovou jízdenku pro pobyt v Benátkách, stačí k této jízdence příplatek € 6,00 pro jeden směr. V tomto případě je třeba cestu z letiště a na letiště absolvovat v době platnosti časové jízdenky. Levnější řešení není. Pouze jít pěšky přibližně 1,2 km na zastávku Tessera Centro a odtud pokračovat už v městském tarifu autobusem č. 15. Ze zastávky Carducci / Telecom nejezdí do Benátek linka č. 4. Jízdenka za € 1,50 platí pro autobusy a tramvaje ACTV ve vnitřním Mestre, mezi Mestre a Benátkami a na autobusy na ostrově Lido. Levnější dopravu nenajdete. Pokud myslíte nejlevnějším svezením lodičkou vaporetto, potom nejlevnější jízdenka je od společnosti Alilaguna mezi S. Marco a Lido nebo S. Marco a Murano za € 4,00. Pokud myslíte nejlevnějším svezením lodičkou gondolu, potom Vás z jedné strany Velkého kanálu na druhý převeze za € 2,00. To je cena pro turisty. Stanoviště jsou San Marcuola, Santa Sofia, San Toma, San Samuele, Santa Maria del Giglio a Dogana.

# 06.02.2017, 12:29.
Pane Řehůřku, i já se přidám k žadatelům o doporučení nejlepšího lodního spoje a to ve dvou případech. 1. Z letište Marco Polo do hotelu Emeralds Place, Cannareggio, 5590/A, Venezia, Itálie. S jakou cenou za dopravu na osobu mám počítat? 2. Z hotelu Emeralds Place na ostrov Burano. Je možné po cestě vystoupit na ostrově Murano a po prohlídce pokračovat na ostrov Burano? I zde budu vděčný za alespoň přibližný odhad nákladů. Děkuji mnohokrát za váš čas a informace. Hezký den. Jan.

V tomto případě doporučujeme cestovat z letiště Marco Polo se společností ACTV. Nejdříve jeďte autobusem č. 5 na Piazzale Roma a následně vaporettem č. 1 po Velkém kanále a vystupte na Ca d' Oro. Odtud pokračujte do vnitrozemí po Calle Ca d' Oro. Dovede Vás na Strada Nova, po které se vydejte doprava. Dovede Vás na Campo S.S. Apostoli s kostelem Chiesa dei Santi Apostoli po levé straně. Má štíhlou vysokou věž s hodinami. Na náměstí odbočte doprava ke kanálu Rio dei S.S. Apostoli a po mostku přejděte na druhou stranu. Za kanálem odbočte hned doleva do podloubí, které Vás dovede k další uličce Calle Dolfin. Pokračujte podloubím stále dál podél kanálu až k další uličce Calle del Magazen, na které je Emeralds Place. Jízdenka na autobus z letiště stojí € 8,00, zpáteční € 15,00. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Kombinovaná jízdenka na autobus z letiště a vaporetto Vás vyjde na € 14,00. Pokud budete na pobyt využívat nějakou časovou jízdenku, potom Vám k ní stačí pro každý směr (z letiště / na letiště) příplatek vždy € 6,00. Na ostrov Burano se dostanete nejdříve vaporettem č. 1 v opačném směru. Vystoupit musíte na Ferrovia. Odtud musíte pokračovat zase jako by k hotelu vaporettem č. 3 na Murano. Na Burano se potom dostanete vaporettem č. 12. Jízdenka na vaporetto za € 7,50 je jednosměrná přestupní. Její platnost je však omezena na 75 minut. Je tedy na cestu z hotelu, prohlídku ostrova Murano a současně dopravu na Burano nepoužitelná. Na tento den doporučujeme si zakoupit 24. hodinovou jízdenku za € 20,00. Pokud budete mít časovou jízdenku na celý pobyt, můžete samozřejmě použít tuto.

# 06.02.2017, 11:08.
Chtěla bych se Vás prosím zeptat. Teď o víkendu, tedy v neděli 12.2., přijedeme do Benátek na dvě noci. Budeme mít s sebou kočárek. Parkovat auto chceme buď na Tronchetto nebo na pevnině na San Giuliano. Co je podle Vás lepší na přepravu s kočárkem? A další. Musím si parkování zarezervovat předem? Přeci jen je karneval. Děkuji za Vaše drahocenné rady. Š.

Doporučujeme parkovat na Tronchetto. Z hlediska kočárku je následná doprava pohodlnější. Tronchetto nemá rezervace. Uvádějí, že místo je vždy, protože jich nabízejí celkem kolem 4000. Nicméně doporučujeme dojet pokud možno co nejdříve. Rezervaci umožňuje Autorimessa Comunale na Piazzale Roma, tam ale musíte nechávat klíčky v zapalování.

# 05.02.2017, 17:46.
Prosím o radu. V červnu chceme navštívit Benátky obytným autem s výškou 3,20 m. Jelikož parkování je asi problematické, tak bych volil parkování u nádraží Quarto d' Altino a odtud jel vlakem do Santa Lucia. Prosím, zda je odtud vlakové spojení a jak to jezdí a kolik to stojí? Moc děkuji. František.

Parkování obytným autem problematické není. Přímo v Benátkách je možnost parkování na Tronchetto, kde ještě před vjezdem na parkoviště směřuje navigační systém osobní automobily doprava do garáží a dodávky, obytné automobily a autobusy rovně. Další možností ještě před mostem je San Giuliano, kde přímo pro obytné automobily zřídili Caravan Park. Z Quarto d' Altino jezdí vlaky Trenitalia na Santa Lucia od 4:52 do 23:17. Minimálně jednou za hodinu nějaký vlak jede, spíše dva. Jízdenka stojí € 3,40 a cesta trvá něco málo přes půl hodiny. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 05.02.2017, 17:46.
25.2 odlétáme do Benátek, přistaneme odpoledne na letiště Marco Polo, poté se potřebujeme přesunout na ostrov Lido do hotelu Venezia 2000. Adresa: Lungomare G. d' Annunzio 2, Lido di Venezia, Benátky, VE, 30126, Itálie. Bohužel se v té dopravě nedokážu vyznat a tak nevím, jak s lístky, jaké jsou možnosti, co je pro nás jednodušší nebo naopak levnější. Určitě bychom se v průběhu pobytu, odlétáme zpět 28.2. okolo 14:00, rádi podívali i na okoloní ostrovy a samozřejmě i přímo do centra Benátek na samotný karneval. Mohl byste nám prosím poradit? Mnohokrát děkuji. Jinak je nám oběma 25 let. Předpokládám, že ISIC mi tam nikde platit nebude. Mnohokrát děkuji za zodpovězení dotazu. Kde se ty lístky na dopravu pak vlastně kupují? Veronika.

Podle toho co píšete, čas který uplyne od odjezdu z letiště a příjezdu na letiště bude méně než 72 hodin. Kupte si Rolling Venice Card za € 6,00. Je to karta pro mladé do 29. let. S kartou získáte mnoho benefitů, které jsou popsané na Venezia Unica. Pro Vás je tím hlavním benefitem možnost nákupu časové jízdenky na 3 dny s výraznou slevou € 18,00. Zakupte si verzi s cestou na letiště a z letiště - ACTV 3 days Youth pass + Transfer Marco Polo Airport (Return ticket). Vyjde Vás na € 34,00. Pokryje Vám kompletně dopravu v Benátkách autobusy a vaporetty ACTV. Doporučujeme si balíček Rolling Venice a dopravy zakoupit přes stránky Venezia Unica. Mají tam balíček s Wi-Fi za € 41,00. Kartu si potom vyzvednete na letišti na pokladně Venezia Unica. Z letiště Marco Polo potom jeďte autobusem ACTV č. 5 do Benátek na Piazzale Roma a odtud pokračujte vaporettem č. 1 na Lido. Z Lido S.M.E. můžete jít pěšky po Granviale Santa Maria Elisabetta na druhou stranu ostrova k plážím, kde odbočte doleva k Hotel & Residence Venezia 2000. Od přístaviště je to 1,2 km. Můžete jet také autobusem A ve směru k Piazzale Rava / Ospedale al Mare. Vystoupit musíte na Lungomare d' Annunzio - Fronet Civico 1. Je to zastávka u hotelu. Využití ISIC v Benátkách najdete na ISIC. Využití je malé - 7 partnerů. Jízdenky se kupují, jak již bylo řečeno, buďte online přes Venezia Unica nebo na letišti na pokladně Venezia Unica. Dále v automatech (těch je ale jen několik). Jízdenky na vaporetto zakoupíte také u okýnka na každém nástupním ostrůvku, na autobusy v tabácích, na barech atd.

# 03.02.2017, 17:25.
Na Internetu jsem se dozvěděla Vaši adresu a že dokážete poradit ohledně přepravy v Benátkách. Mám dotaz. Chystáme se zaoceánskou lodí do Benátek a potřebujeme se levně dostat někam k náměstí svatého Marka. Můžete mi prosím poradit? Moc děkuji. Hezký večer. Andrea.

Z přístavu můžete jet People Mover za € 1,50 na Piazzale Roma a odtud vaporettem č. 1 nebo 2 na San Marco. Dopravu provozuje ACTV. Jde to samozřejmě zvládnout částečně nebo úplně pěšky.

# 03.02.2017, 16:44.
Vážený pane, Vaše rady jsou k nezaplacení! Přiletíme na letiště Treviso a budeme bydlet v Mestre, v Hotel Apogia Sirio Mestre, Via Circonvallazione 109. Poradil byste prosím, jak se tam nejjednodušším způsobem dostat? Srdečně děkuji. Eva.

Z letiště Treviso použijte Airport Bus Express do Benátek provozovaný společností ATVO. Jízdenka stojí € 12,00. Zpáteční € 22,00. Můžete jet také autobusem Terravision. Jízdenka stojí € 11,00, zpáteční € 20,00. U Terravision je možné rezervat i čas. V obou případech vystupte na Mestre FS. Tady přestupte na autobus ACTV č. 2 (směr Vialle don Sturzo) nebo 3 (směr Ospedale). Vystupte na Circonvallazione / Piscina CONI. Jízdenka stojí € 1,50. Můžete samozřejmě využít i časovou jízdenku, pokud ji budete používat na dopravu do Benátek a v Benátkách. Ze zastávky jděte ve směru jízdy autobusu po Via Circonvallazione, přejdete po mostku a za ním třetí budova vlevo je Hotel Apogia Sirio Mestre. Linku č. 2 můžete v opačném směru využít při cestě do Benátek.

# 03.02.2017, 10:40.
Moje další otázka k návštěvě Benátek. Máme zajištěný nocleh v hotelu Kristall v San Dona di Piave. Jak se dostaneme nejlépe hromadnou dopravou do Benátek a zpět? Jedná se o měsíc květen 2017. Je to výhodnější než jet autem a parkovat na Tronchetto? Děkuji. Jan.

Ze San Dona di Piave jezdí do Benátek společnost ATVO. Konkrétně linka č. 25. Jízdenka stojí € 4,00, zpáteční € 7,10. Kromě linky č. 25 jezdí do Benátek i řada dalších spojů. Podívejte se na jízdní řády na výše uvedených stránkách. Autobusy odjíždějí z Autostazione ATVO na Piazza IV Novembre, kam je to z Hotelu Kristall pěšky 500 m. Pokud pomineme náklady na pohonné hmoty, tak finančně příznivější je parkování na Tronchetto od tří cestujících. Celodenní parkování tam vyjde na € 21,00. Velkou výhodou hovořící pro Tronchetto je samozřejmě také úspora času a časová nezávislost.

# 01.02.2017, 17:13.
Rád bych navštívil se ženou v měsíci květnu 2017 Benátky na víkend. Rádi bychom přespali poblíž, např. z pátku na sobotu v kempu a do Benátek v sobotu dojeli vlakem nebo autobusem. Z Liberce do kempu pojedeme autem. Laskavě poraďte: kemp a dopravu do Benátek z kempu a zpět. Nyní chvíle chvály: doporučili jste nám parkoviště v předměstí Říma, metro, resp. vlak. Vše perfektní. S úctou Jan.

Trasa je Liberec - Praha - České Budějovice - Linz - Salzbrug - Villach - Tarvisio - Udine - Mestre. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 8,90, za průjezd tauernskými tunely zaplatíte € 11,50 a na mýtném v Itálii € 17,70. To samé při cestě zpět. Ušetřit na mýtném můžete od Tarvisio po Gemona jízdou po SS13. Takto jezdíme pokaždé, úspora v jednom směru je € 6,00 při minimálním zdržení. K přenocování doporučujeme Venezia Camping Village. Odtud se do Benátek na Piazzale Roma dostanete autobusem ACTV za € 1,50. Z Piazzale Roma můžete jít do centra pěšky nebo vaporettem ACTV za € 7,50. Pokud se bude jednat o jednu noc, potom můžete přespat v Camping Fusina. Odtud z Terminal Fusina je provozována přímá doprava na Zattere za € 8,00, zpáteční za € 13,00. Doprava je o něco levnější než autobus + vaporetto ACTV právě při jedné cestě tam a zpět. Pokud však budete cestovat vícekrát, je lepší se ubytovat ve Venezia Camping Village a nebo cestovat složitěji autobusem z Fusina. Cenově jsou oba kempy srovnatelné, Fusina možná lehce dražší.

# 01.02.2017, 10:22.
Chtěla bych se zeptat, zda je výhodnější bydlet levněji např. v Mestre nebo za draho přímo v Benátkách na ostrově. Zda se vyplatí spíš každý den (budeme tam od čtvrtka večer do neděle ráno) cestovat z Mestre na ostrov nebo je lepší bydlet v centru. Jde nám především o peníze. Dále bych se chtěla zeptat, zda nemáte nějaké tipy na levné restaurace, bistra atd. tzv. low cost stravování. Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Kateřina.

Pokud upřednostňujete finanční stránku, potom je obecně levnější bydlet v Mestre. Ubytování můžete hledat přes Booking / Mestre. Jízdenka na autobus ACTV stojí € 1,50. Z Piazzale Roma ale musíte jít pěšky do Centra. Vaporettem by Vás to přišlo na € 7,50. Jízdenka na 1 den stojí € 20,00, na 2 dny € 30,00 a na 3 dny € 40,00. Na tuto jízdenku můžete jezdit autobusy ACTV v Mestre, z Mestre do Benátek a na ostrově Lido. Samozřejmě i vaporetty ACTV kromě linek 16, 19 a Casino. Doporučujeme si najít Vám vyhovující ubytování i v Benátkách - Booking / Benátky, zpracovat si itinerář a k tomuto itineráři spočítat náklady na dopravu v obou variantách ubytování. Je možné, že pro konkrétní termín, počet osob a itinerář se Vám vyplatí i ubytování přímo v Benátkách. Co se stravování týče, doporučujeme si přečíst článek Jídlo a pití v Benátkách. Levněji se najíte spíše ve Fastfoodech. Podívejte se na Trip Advisor s recenzemi cestovatelů.

31.01.2017, 16:39.
Mám prosbu. Poradil byste mi, jak se nejlépe dostat z letiště Marco Polo do Mestre? Konkrétně se jedná o adresu: Piazzale Donatori di Sangue. Děkuji. Radek.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 15 a vystupte na Rampa Cavalcavia / Vempa 1 Urbano. Přestupte na autobus č. 7 a pokračujte směr Via Martiri della Liberta. Vystupte na Carducci / Telecom a jděte ve směru jízdy autobusu na Piazzale Donatori di Sangue. Jízdenka stojí € 8,00, zpáteční € 15,00. Pokud budete využívat nějakou časovou jízdenku, stačí k ní příplatek ve výši € 6,00 pro každý směr (z letiště, na letiště).

# 31.01.2017, 10:53.
Pane Řehůřku, děkuji za předešlou odpověď. Ještě bych měla jeden dotaz. Jak se dostanu z adresy Via Guglielmo Marconi, 24 int. 3, Quarto d' Altino na letiště Treviso? Jde o neděli 19.2. Předpokládám, že bychom měli jet autobusy Mobilita di Marca. Nevím však spoj ani cenu lístku. Ceny se dělí, pokud to dobře chápu, podle toho, zda jde o autobus městský nebo meziměstský. Děkuji za odpověď. Lenka.

Přibližně 250 m od Vašeho ubytování směrem do vnitrozemí je zastávka autobusu MOM č. 108. Zastávka se jmenuje Quarto d' Altino Centro. V neděli jezdí autobus do Treviso od 7:10 do 20:25, celkem 15 spojů. V Treviso je přibližně za půl hodiny a jízdenka by měla stát € 2,80, při nákupu přímo v autobuse € 4,00. Pokud budete mít zavazadla větší než 50x30x25 cm nebo těžší než 10 kg, platí se za každé zavazadlo € 2,20. Z Treviso potom musíte jet městským kyvadlovým okružním autobusem č. 6. Budete muset přejít k Treviso FS. V neděli jezdí od 7:00 do 21:55. Na letišti je přibližně za 15 minut a jízdenka stojí € 1,30, při nákupu přímo v autobuse € 2,50. Zavazadla stojí stejně. Je možné, že bude možné zakoupit jízdenku přestupní až na letiště na oba spoje. Jízdní řády a tarify najdete na výše uvedených stránkách.

# 29.01.2017, 23:15.
V době od 15.7.2017 do 30.7.2017 budeme na dovolené v Chorvatsku, destinace Rabac. V této době bychom se chtěli podívat na 1 den do Benátek. Snažím se vyhledat, jakým způsobem se dostaneme z lodního terminálu Rabac - Benátky na vaporetto po Velkém kanálu až na Piazza San Marco. Děkuji. Jindra.

Trajekt Rabac - Benátky připluje do přístavu na západě Benátek (vedle Tronchetto). Musíte přejít pěšky na Piazzale Roma (1,3 km) nebo ke stanici People Mover (0,5 km) odkud se na Piazzale Roma dopravíte za € 1,50. Z Piazzale Roma potom pokračujte po Velkém kanálu vaporettem ACTV č. 1 nebo 2 až na San Marco. Jízdenka stojí € 7,50.

# 27.01.2017, 21:52.
Přiletíme na letiště Marco Polo. Potřebujeme se dostat na zastávku San Samuele. Máme jet autobusem na Piazzale Roma a dále vaporettem na San Samuele? Jakým číslem? Předem děkuji za odpověď. Šárka.

V tomto případě doporučujeme jet autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma a odtud pokračovat vaporettem ACTV č. 2 po Velkém kanále na San Samuele. Jízdenka na autobus z letiště Marco Polo stojí € 8,00 - 75 minut, na vaporetto € 7,50 - 75 minut. Zpáteční jízdenka na autobus stojí € 15,00 - 2x 75 minut, kombinovaná jízdenka na autobus a vaporetto stojí € 14,00 - 90 minut. Pokud budete na pobyt využívat nějakou časovou jízdenku ACTV, můžete ji použít i na cestu z letiště Marco Polo, pokud si k jízdence zakoupíte příplatek ve výši € 6,00 pro každý směr. Cesta potom musí být absolvovaná v době platnosti časové jízdenky.

# 25.01.2017, 10:37.
Chcem Vás poprosiť o radu. Chceli by sme s manželom zažiť večerné a ranné Benátky, teda ideálne by bolo stráviť noc v niektorom z hotelov. Malo byt to byť začiatkom mája, prípadne koncom apríla. Viete mi prosím poradiť cenovo dostupný hotel? A čo s autom, aké sú možnosti? Nechať ho celú noc v parkovacom dome? Ďakujem Vám vopred za odpoveď, je super, že ste takí ochotní a že vôbec existuje možnosť sa obrátiť na Vás o radu. S pozdravom Helena.

Těch hotelů v Benátkách je obrovské množství. Jsou samozřejmě dražší než např. v Mestre, na ostrově Lido apod. Doporučujeme se podívat na Booking / Benátky, kde si zadejte Vaše minimální požadavky na vybavení hotelu a hotely si potom seřaďte podle ceny. Určitě si vyberete. Doporučujeme si přečíst i recenze cestovatelů připojené u každého z hotelů, kterých je u každého hotelu hodně. Auto doporučujeme zaparkovat na Tronchetto. Je to jedna z nejlepších možností nočního i dlouhodobého parkování přímo v Benátkách. Cena je sice vyšší - € 21,00 za 24 hodin, nicméně lepší řešení než někde na otevřeném parkovišti v Mestre. Tronchetto je o něco levnější než parkovací dům na Piazzale Roma, jeho velkou výhodu je to, že nemusíte nechávat klíčky v zapalování.

# 24.01.2017, 07:31.
Děkuji moc za odpověď. Snad Vám nebude vadit, že se zeptám ještě jednou, jinak. Jsme dva cestující ve věku 27 a 28 let. V Benátkách budeme přibližně 72 hodin. Bydlíme v centru, ale chceme jezdit na okolní ostrovy. Jaký způsob dopravy v místě byste nám doporučil k zakoupení? Obyčejné časové jízdné nebo kombinace s nějakými kartami? Přiznám se, že z neúplných informací na internetu mi jde hlava kolem. Děkuji a přeji hezký den. Tereza.

Základní zdroj informací, konfigurace jednotlivých balíčků karet a jejich nákup najdete na Venezia Unica. Konfigurace je přímo závislá na Vašem itineráři. Co se časových jízdenek týče, je to také hodně závislé právě na tom itineráři. Pokud budete jezdit na ostrovy jen jeden den pobytu, vyplatí se Vám zakoupit celodenní jízdenku za € 20,00. Ostatní dny budete chodit pravděpodobně jen pěšky. Pokud budete cestovat na ostrovy i další dny, potom už se vyplatí si zakoupit Rolling Venice Card za € 6,00 a na základě této třídenní časovou jízdenku pro mladé do 29. let za € 22,00.

# 23.01.2017, 19:20.
Pane Řehůřku, měla bych dotaz ohledně vstupů do různých pamětihodností v Benátkách. S přítelem bychom rádi zakoupili Rolling Card kvůli slevám na vstupech a MHD. Dá se snad koupit prý i online. Co jsem tak pochopila, snad správně, tak např. na hodinovou věž je však nutná rezervace předem přes web. Jakým způsobem se to, že je někdo držitel Rolling Card s nárokem na slevu, prokazuje při online nákupu vstupenek? Nebo je lepší si Rolling Card koupit až na místě a lístky poté kupovat přímo na pokladnách? Děkuji za odpověď. Lenka.

Rolling Venice Card s třídenní jízdenkou pro mladé do 29. let zakoupíte na Venezia Unica. Lze tam zakoupit i různé balíčky vstupů. V případě návštěvy Torre dell' Orologio se při online nákupu věk nijak neprokazuje. Zakoupíte si vstupenku odpovídající slevové úrovni pro zvolené datum, čas a jazyk, ve Vašem případě pro návštěvu s Rolling Venice Card. Prokazujete vše až na místě.

# 22.01.2017, 15:26.
Předem vám velice děkuji za pomoc. Chystáme se jet v červenci z německého Mnichova do Benátek. Chtěl bych se zeptat, na kolik vyjde mýtné v Itálii? A pokud bychom trasu vzali Mnichov - Miláno - Benátky? Na kolik by vyšlo mýtné v Itálii s touto variantou? Předem děkuji za odpověď. Jaromír.

Tarvisio - Mestre € 17,70, Lago di Como - Mestre € 26,50 a pro úplnost Brenner - Mestre € 29,20.

# 21.01.2017, 20:17.
Ráda bych upozornila návštěvníky Benátek, že mohou parkovat v Mestre u obchodního centra Auchan, za ním je vlakové nádraží Venezia Mestre Ospedentale - nemocnice. Vlak jezdí každé půl hodiny, lístek si koupí v automatu za € 1,25. Na hlavním nádraží je problém s parkováním. Zdravím. Ludmila.

Děkujeme Vám za poskytnuté informace.

# 21.01.2017, 14:04.
Vážený pane Řehůřku, chci se zeptat, jak se mohu dostat z parkoviště Tronchetto na Rialto. Dále by mě zajímalo, zda je jednorázová jízdenka na vaporetto platná 75 minut přestupní, pokud bychom se vešli do limitu. Moc Vám děkuji za Vaše odpovědi a za Vaše stránky. Už několikrát jsme využili Vašich zkušeností. Lenka.

Z Tronchetto na Rialto se dostanete vaporettem č. 2 za € 7,50. Tato jízdenka je jednosměrná přestupní. Nemůžete jet ale např. Tronchetto - Rialto - Tronchetto.

# 19.01.2017, 09:07.
Pane Řehůřku, chtěla bych Vám poděkovat za úžasně popsanou cestu. Podle plánku byla hračka naše ubytování najít, což by se nám bez Vašeho návodu nikdy nepodařilo. Děkuji a přeji mnoho spokojených cestovatelů. S pozdravem Jana.

Děkujeme za zpětnou vazbu. Jsme rádi, že naše stránky navštěvujete a že Vám pomáhají při plánování dovolené.

# 17.01.2017, 07:04.
Na internetu jsem našla, že se na pobyt v Benátkách dá zakoupit karta pro mladé Rolling Venice a s ní následně za zvýhodněnou cenu jízdenka na ACTV. Ráda bych se zeptala, kde se dá karta zakoupit a jak je to potom se zakoupenou třídenní kartou na ACTV za € 22,00. Dá se využít na veškerou lodní dopravu po městě, na ostrovy a zejména i na autobusové linky z a na letiště Treviso, jak jsem se někde dočetla? Předem mnohokrát děkuji za radu a za pomoc! Tereza.

Rolling Venice s třídenní časovou jízdenkou můžete zakoupit přes Venezia Unica a vyzvednout si ji na základě PNR kódu v automatu nebo na pokladnách Venezia Unica - mapu s prodejními místy najdete na výše uvedených stránkách. Na těchto místech ji můžete zakoupit i na místě. Časovou jízdenku ACTV lze využít na autobusy v Mestre a na ostrově Lido a na vaporetta. Vše samozřejmě ACTV. Na dopravu z letiště, ať už Treviso nebo Marco Polo ji použít nelze. Pouze v případě cesty z letiště Marco Polo ji lze použít s příplatkem € 6,00 pro každý směr. Nelze ji také použít na linky 16, 19 a Casino.

# 16.01.2017, 02:25.
Mohl byste mi pomoci s volbou dopravy z letiště Treviso do Ca' della Corte na adrese: Sestiere Dorsoduro, 3560 - 30123, Venezia? Mnohokrát děkuji. Petr.

Ca' della Corte není na Sestiere Dorsoduro. Adresa je Dorsoduro 3560. Je to na Calle Sbiacca. Z letiště Treviso jeďte autobusem ATVO za € 12,00 na Piazzale Roma. Odtud jděte pěšky ke kanálu Rio de S. Andrea a podél něj k Rio Nuovo. Přejděte ho soustavou mostků na druhou stranu a hned za ním se vydejte doprava po Fondamenta Rio Nuovo. Půjdete kolem dvou mostků. Naproti druhému zahněte doleva na Calle Sbiacca. Na konci je Ca' della Corte.

# 13.01.2017, 22:11.
Našla jsem Váš web a dovoluji si Vám také napsat o rady. Od 8.2. do 12.2. letíme do Benátek s Wizz Air do Trevisa. Dva dospělí, seniorka ve věku 82 let a dítě ve věku 9 let. Tak bych se chtěla zeptat, jak se nejlépe dostat z letiště do místa určení, což je tato adresa: Al Palazzetto, Cannaregio, 4057, 30121 Venezia. Přiletíme ve 12:10 a máme docela dost času. Dočetla jsem se, že levnější varianta je autobusem na nádraží a odtud vlakem na Santa Lucia. Ale konkrétně jsem se nedočetla, jak přesně, jakou linkou a kde koupit jízdenky. Existuje nějaká karta na MHD, kterou bychom si mohly pořídit? Nevím, co vše obnáší, zda jen vaporetta nebo také právě ten vlak? Asi by se vyplatila nějaká čtyřdenní. Maminka asi nebude moci vše uchodit. Pokud ano, kde se dá koupit, rozlišuje se tam věk a kolik stojí? Dočetla jsem se, že na přelomu roku byly kanály téměř prázdné a spíše s bahnem. Nevíte, jaká je situace nyní? Když se nejezdí po kanálech, tak se chodí jen pěšky? 11.2. by měl být takový předzačátek karnevalu, mělo by se jet po tom hlavním kanálu. Máte tip, odkud je to nejlépe vidět, pokud se bude konat? Jsou v ostrovních Benátkách nějaké obchody s potravinami blízko našeho ubytování? Někde jsem četla, že je tam i Mc Donald's, ale nenašla jsem ho, možná bychom to využily. Na dražší restaurace nemáme, ale měl byste tip na nějaká bistra, kavárny, kde je to cenově přijatelné? A poslední dotaz. Zpátky nám to letí ve 12:40 z Trevisa. Existuje nějaký jízdní řád, pokud bychom zvolili tu samou variantu se tam dostat, abychom tam byly včas? Nebo, ta dražší varianta je autobusem ATVO tuším, odkud jezdí? Je cena € 12,00 jednotná i pro dítě? A je také jízdní řád? Vzhledem k tomu, že mám všechny tři holky na starosti, musím být připravena, tak jsem si dovolila Vás oslovit. Italsky nemluvím, ale snad s němčinou a angličtinou se chytnu. Mockrát děkuji. S pozdravem Renáta.

Optimální trasa z letiště Treviso je autobusem Terravision za € 11,00, zpáteční jízdenka stojí € 20,00. Zaveze Vás na Tronchetto. Je to nově zavedená doprava od společnosti oblíbené cestovateli především v Římě. Rezervaci lze provést na konkrétní čas. Bohužel dítě se do bezplatného tarifu věkově nevejde. Zdarma cestují děti do 8. let. Alternativou je spoj společnosti ATVO, kde jízdenka stojí € 12,00 a zpáteční € 22,00. Při počtu čtyř lidí se při zpáteční jízdence dostanete také na cenu € 20,00. Autobus Vás zaveze na Piazzale Roma. Varianta autobusem MOM a vlakem Trenitalia je podrobně popsaná v odpovědi ze dne 22.04.2016, 05:39 včetně všech příplatků a nákupu jízdenek. Vlak z Treviso na Santa Lucia Vás vyjde na € 3,40. Z Tronchetto musíte jet vaporettem č. 2 po Velkém kanále a na Piazzale Roma přestoupit na č. 1, který zastavuje i na Santa Lucia, vystoupit potom musíte na Ca' d' Oro. Jízdenka stojí € 7,50. Odtud jděte do vnitrozemí po Calle Ca' d' Oro. Dovede Vás na Strada Nuova, po které se vydejte doprava a hned odbočte doleva na Calle del le Vele. Dovede Vás ke kanálu Rio Priuli o de Santa Sofia. Ten přejděte a za mostkem odbočte doleva. B&B Al Palazzeto je hned na rohu. Časové jízdenky jsou jednodenní (€ 20,00), dvoudenní (€ 30,00), třídenní (€ 40,00) a týdenní (€ 60,00). Platí na autobusy v Mestre a na ostrově Lido a na vaporetta. Vše od společnosti ACTV. Na vlak ji nepoužijete, stejně tak na dopravu jiných společností. Jízdenky zakoupíte na pokladnách Venezia Unica. Je na Tronchetto, Piazzale Roma a také na Santa Lucia. Děti do šesti let cestují v dopravě ACTV zdarma, potom už platí plné jízdné. V současné době je už provoz v Benátkách vpořádku - můžete ho sledovat např. na webkameře umístěné na Piazza San Marco. Jedinou dopravou jsou vaporetta a gondoly. Jinak se musí chodit pěšky. Nejlepší výhledy jsou samozřejmě z hotelů podél kanálu a také z mostů. Do hotelu se nedostanete, když tam nebudete bydlet, a mosty budou plné. Na Strada Nuova, opačným směrem než odbočíte směrem k Vašemu ubytování, stál před Rio di Noale market Billa. Nyní už je to pravděpodobně Coop. Mc Donald's je také na Strada Nuova, opačným směrem než odbočíte směrem k Vašemu ubytování - několik desítek metrů. Tipy na stravování najdete v článku Jídlo a pití v Benátkách. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 12.01.2017, 11:59.
Od 11.3. do 14.3. letíme do Benátek a chtěla bych se zeptat, co stojí za vidění, kde se dobře najíst a kolik si s sebou máme připravit kapesné na cenu cesty z letiště, vstupy atd. Jsme tři kamarádky ve věku přibližně 30 let. Bydlet budeme v hotelu Ca' Dell' Arte. Zajímá nás architektura i historie. Budu vděčná za odpověď. Lucie.

Vaše otázka je hodně obecná, odpověď by byla na celého průvodce Benátkami. Vše již bylo zodpovězeno v našich otázkách a odpovědích. Za vidění stojí Velký kanál, most Rialto, náměstí San Marco, bazilika na tomto náměstí, Dóžecí palác, ostrovy Murano, Burano, Torcello a mnoho dalšího. Tipy na stravování najdete v článku Jídlo a pití v Benátkách. Ceny vstupů jsou hodně závislé na itineráři. Ceny vstupů - různých balíčků - najdete na Venezia Unica. Vzhledem k umístění hotelu Ca' dell' Arte nebudete zřejmě až tak moc cestovat vaporetty. Jízdenka stojí € 7,50, jízdenka na jeden den stojí € 20,00 (tuto doporučujeme si pořídit v den, kdy budete cestovat po dalších ostrovech), na dva dny € 30,00, na tři dny € 40,00. Nepíšete ani na které letiště přiletíte. Pokud přiletíte na letiště Marco Polo, doporučujeme jet autobusem ACTV č. 5 za € 8,00 (€ 15,00) na Piazzale Roma. Lze zakoupit i kombinovanou jízdenku na cestu autobusem z letiště Marco Polo a cestu vaporettem za € 14,00. Pokud přiletíte na letiště Treviso, doporučujeme jet autobusem Terravision za € 11,00 (€ 20,00) na Tronchetto. V závorce jsou uvedeny ceny zpátečních jízdenek. Z Piazzale Roma nebo Tronchetto potom jeďte vaporettem č. 2 po Velkém kanále na S. Samuele. Jízdenka stojí € 7,50. Ze S. Samuele se vydejte doleva po Calle del le Carrozze. Váš hotel je po levé straně na konci ulice. Výše kapesného je hodně individuální záležitostí každého cestovatele.

# 10.01.2017, 13:45.
Prosím o informaci, jak se dostanu z letiště Treviso do hotelu Rigel Via Enrico Dandolo 13, Venezia Lido a zpět. Odlet máme v neděli. Děkuji. Ivana.

Z letiště Treviso jeďte autobusem Terravision za € 11,00, zpáteční jízdenka stojí € 20,00. Zaveze Vás na Tronchetto. Odtud pokračujte vaporettem ACTV č. 2 na San Marco. Tady přestupte na vaporetto č. 1 a jeďte na Lido S.M.E. Přestupní jízdenka na vaporetto stojí € 7,50, můžete využít také časovou jízdenku. Z Lido S.M.E. jděte podél laguny a po překročení kanálu odbočte na druhé křižovatce doleva. Ta první je hned za mostkem. Hotel Rigel je po levé straně. Zpět na letiště se dostanete stejný způsobem v opačném sledu dopravních prostředků.

# 09.01.2017, 21:46.
Prosím o informaci o místní dopravě z Lido di Jesolo do přístavu Punta Sabbioni. Jezdí i v květnu? Děkuji za odpověď. Zdena.

Autobusy ATVO z Lido di Jesolo do Punta Sabbioni jezdí samozřejmě i v květnu. Současné jízdní řády platí do 30.4.2017, v dostatečném předstihu budou na výše uvedených stránkách zveřejněny jízdní řády na další období.

# 08.01.2017, 14:01.
Děkuji, že jste. 24.2.2017 přiletíme na letiště Marco Polo. Bydlíme v hotelu Locanda Armiza, San Silvestro 1104. Jak a levně se na hotel dostaneme a jak a levně se v Benátkách najíme? Děkuji za radu. Ivana.

Jeďte autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 8,00. Pokud budete mít časovou jízdenku na pobyt, stačí Vám příplatek k této jízdence ve výši € 6,00. Z Piazzale Roma Pokračujte vaporettem č. 2 po Velkém kanálu. Jízdenka stojí € 7,50. Pokud budete mít časovou jízdenku, platí samozřejmě i na toto vaporetto. Nezapomeňte ji však vždy před nástupem validovat. Vystupte na S. Silvestro. Od nástupního ostrůvku projděte průchodem do uličky a držte se vpravo. Dojdete na náměstí Campo di San Silvestro, kde hned vpravo je Locanda Armizo. Tipy na stravování najdete v článku Jídlo a pití v Benátkách.

# 08.01.2017, 10:43.
Děkuji mnohokrát za Vaši odpověď. Určitě máte pravdu v tom, že bude lepší nechat auto na hlídaném parkovišti. Neustále jsem přemýšlela o tom, kde ho nechat za lepší cenu, ale ano, pro klid na duši je lepší si připlatit. Ještě se raději zeptám. Chtěli bychom přejíždět do Benátek v neděli. Nejsem si jistá, zda neděle a pondělí nejsou nějakým způsobem omezeny, tj. zavřené obchůdky, omezená doprava, dřívější zavírání restaurací atd. Ptám se pouze pro jistotu. Děkuji ještě jednou za Vaše velmi podstatné odpovědi. Markéta.

Doprava omezena nebude. V neděli má však jiný jízdní řád. Většina restaurací otevřena bude, nicméně najdou se i takové, které v neděli zavírají nebo mají omezenou otevírací dobu. Co se obchodů týče, malé obchůdky s potravinami často zavřené budou nebo budou mít omezenou otevírací dobu, ty s turistickým zbožím budou otevřené. Velké řetězce, jako např. Coop, otevřeno mají. Nejznámější muzea otevřeno mít budou, některá muzea zavírají v pondělí, např. Muzeum krajek. Stejně tak mohou být v neděli zavřené některé kostely. Pokud máte v itineráři naplánovanou návštěvu konkrétního muzea nebo kostela, ověřte si otevírací dobu na jejich oficiálních stránkách.

# 07.01.2017, 18:49.
Mám na Vás prosbu týkající se ubytování a dopravy do Benátek. Jedeme s budoucím manželem na svatební cestu v červenci tohoto roku. Nejdříve budeme v Lignano Sabbiadoro a na zpáteční cestě bychom se chtěli stavit v Benátkách na dvě noci. Chtěli bychom bydlet přímo v Benátkách, protože jako svatební cesta to bude nádherné. Ale problém je v tom, že nevíme, kde nechat naše auto plné věcí z Lignana za slušnou cenu na dvě noci, popřípadě hlídané parkoviště. A jak se dostat do samotných Benátek nejlépe přímo k náměstí San Marco, abychom nemuseli s kufry přes celé Benátky? Pokud víte o nějakém krásném hotelu, který byste nám doporučili, necháme se rádi inspirovat. Prosím o pomoc. Děkuji mnohokrát. Markéta.

S plně naloženým autem doporučujeme parkovat na Tronchetto. Cena je sice € 21,00 za 24 hodin, je to však spolehlivější parkování než někde na otevřené ploše. Za větší klid to určitě stojí. Oproti parkování na Piazzale Roma zde nemusíte nechávat klíčky v zapalování. Parkoviště Tronchetto disponuje i VIP místy, která jsou za mříží a extra střežená. Samozřejmě za vyšší cenu. Z Tronchetto se na Piazza San Marco dostanete vaporettem ACTV č. 2 za € 7,50. Co se hotelu týče, Benátky disponují velkým množství hotelů. Jejich obsazenost se mění podle termínů, stejně tak ceny. Doporučujeme se podívat na Booking / Benátky, kde si vyberte hotel podle svých představ. Velmi cenné jsou recenze cestovatelů, kteří v tom konkrétním hotelu bydleli.

# 04.01.2017, 10:22.
Ráda bych Vás požádala o radu. V dubnu jedeme do Itálie a máme v plánu být jeden den v Benátkách. Přijedeme ráno, resp. dopoledne. Ubytování máme zajištěné na Via Catene. Ráda bych věděla, zda je výhodnější zde nechat auto a jet autobusem, a nebo dojet až na parkoviště do Tronchetto. Bude nás 6 dospělých. A dále by mě zajímalo, zda a kde se platí případně další poplatky spojené se vstupem / vjezdem do Benátek. Velice Vám děkuji za odpověď. Kristýna.

Celodenní parkování na Trochetto Vás vyjde na € 21,00. Přestupní jízdenka na autobus z Mestre do Benátek Vás vyjde na € 1,50. Pro jednoho Vás tedy vyjde cesta tam a zpět na € 3,00. Pro šest lidí na € 18,00. Další poplatky osobní automobily neplatí.

# 02.01.2017, 16:52.
Díval jsem se na Vaše stránky s velmi užitečnými radami týkajícími se cesty a pobytu v Benátkách a velmi se mi líbí. Měl bych na Vás také prosbu. V dubnu máme zaplacený pobyt v Antica Locanda Sturion Residenza d' Epoca na adrese: Calle Del Sturion 679, San Polo, Venice, 30125, Italy. Jedeme vlastním autem a tady bych se rád informoval na pár věcí. Jaké jsou poplatky v Itálii, když pojedu přes Mikulov a Rakousko? Dále jsem četl, že parkování v Benátkách je celkem problematické a drahé, tak kdybyste mi poradil, jak toto vyřešit a jaké jsou možnosti a dále jak se dostaneme k hotelu Antica Locanda Sturion Residenza d' Epoca? A jak se pohybují ceny? Mnohokrát děkuji za informace. S pozdravem K.

V Rakousku zaplatíte desetidenní dálniční známku v ceně € 8,90 a na mýtném v Itálii € 17,70 v jednom směru. Parkování v Benátkách je skutečně drahé. Nicméně přesto doporučujeme zaparkovat na Tronchetto. Každých 24 hodin Vás vyjde na € 21,00. Další možnosti najdete v našich otázkách a odpovědích a také na ACTV - Servizi di Mobilita / Parcheggi Venezia, Parcheggi Mestre. Z Tronchetto (nebo z Piazzale Roma v případě parkování na jiném místě) jeďte vaporettem č. 2 po Velkém kanále a vystupte na Rialto. Vraťte se k mostu a přejděte na druhou stranu Velkého kanálu. Vydejte se doleva po Riva del Vin a přibližně na úrovni druhého stanoviště vaporetta na druhé straně kanálu odbočte doprava na Calle del Sturion. Antica Locanda Sturion Residenza d' Epoca je po levé straně. Jízda vaporettem stijí € 7,50.

# 01.01.2017, 15:24.
Chtěl bych poprosit o radu. Letíme s manželkou od 1.6. do 4.6.2017 do Villa Ricci na Via Perasto 8A, Benátky - Lido. Přílet na letiště Marco Polo máme ve čtvrtek v 11:00, odlet v neděli ve 14:10. Našel jsem si dopravu z a na letiště od Alilaguna linkou Linea Blu. Na cestování z ostrova Lido do Venezia asi koupím dvoudenní časovou jízdenku. První a poslední den strávíme na ostrově. Chci se zeptat. Když si po internetu koupím lístky od Alilaguna a Venezia Unica, přijdou mi na e-mail vouchery, které si vytisknu a někde na letišti vyměním za opravdové lístky? Lze to vyměnit na letišti na jednom místě nebo má každá společnost jiné místo vydání? Lze se dostat pěšky z letiště na místo a odkud vyplouvá Alilaguna? Nebo se tam přejíždí autobusem? Děkuji za pomoc. Martin.

Vše si nakonfigurujte na Venezia Unica - jak ACTV, tak Alilaguna. Obdržíte kód, na základě kterého si na pokladně nebo v automatu vyzvednete kartu, kterou potom přiložíte pokaždé k validátoru před nástupem na loď. Nástupiště Alilaguna je v pěší dostupnosti z terminálu. Je to dobře značeno.