BENÁTKY 2017 / 4

Benátky v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2017 / 4

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2017. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete čtvrtou část, ta první je na stránce Benátky 2017.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

06.06.2017, 15:25.
Prosím o informaci, jak se dopravit z letiště Treviso, kam letadlo přilétá v 17:00,, do kempu Village Jolly v Marghera. Našel jsem jen informace k cestě do Benátek. Děkuji. Vítězslav.

Z letiště v Treviso jeďte Airport Bus Express na Mestre FS za € 12,00, zpáteční jízdenka stojí € 22,00. Odtud pokračujte tramvají T2 na Mercato. Jízdenka stojí € 1,50. Od zastávky jděte ve směru jízdy tramvaje na Piazzale Concordia a pokračujte ulicí vpravo Via Domenico Giuriati. Dovede Vás ke kruhovému objezdu, kolem kterého přejděte rovně k Via C. Beccaria. Po přechodu vlevo přejděte přes oba pruhy na druhou stranu a pokračujte po Via della Fonte. Na jejím konci odbočte doleva po cyklostezce kolem sportovního areálu. Tato Vás dovede do podchodu, který končí u vchodu do Camping Village Jolly.

# 04.06.2017, 15:38.
Chtěl bych se zeptat. Pojedeme v červenci do Benátek a budeme ubytovaní v Campalto. Jak se nejlépe přesunout do Benátek? Děkuji za odpověď. Martin.

Autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma za € 1,50. Z Piazzale Roma potom dál vaporetty za € 7,50.

# 01.06.2017, 21:38.
Chtěl bych se zeptat. Jedeme autem s malým karavanem do Itálie. Rádi bychom někde zaparkovali karavan za lidovku a do Benátek si přijeli autem. Zaparkovali někde v přístavišti a jeli lodí do Benátek. Kde bychom mohli karavan odstavit? Přejezd autem už potom není problém. Děkuji. Stanislav.

Před Benátkami je k tomu určen Caravan Park San Giuliano. Je to tam ale zpoplatněno. Podívejte se na Camper Online - Sosta / Area Sosta Camper. Do vyhledávacího pole zadejte Venezia.

# 01.06.2017, 14:11.
Pane Řehůřku, děkuji za odpověď. Jen bych ještě poprosila o radu, jak zde nejlépe poklidně využít 3,5 dne. Resp. jak zkombinovat jednotlivé prohlídky. Určitě bychom rádi viděli náměstí sv. Marka s Bazilikou, Dóžecí palác, zvonici, projeli se po Velkém kanále, navštívili trhy na Rialtu a některý z ostrovů, čtvrť San Marco, Dorsoduro. Moc Vám děkuji za rady. Martina.

Itineráře nezpracováváme, není to v našich časových možnostech. Nicméně doporučujeme rozdělit prohlídky do jednotlivých bloků po jednotlivých dnech. V jeden den věnujte ostrovům a na tento den si zakupte celodenní jízdenku za € 20,00.

# 01.06.2017, 11:20.
Pokud zakoupím jízdenky na stránkách Venezia Unica, jak se dostanu fyzicky ke kartám? Nějak jsem to nedohledal. Děkuji za odpověď. Martin.

Obdržíte voucher s kódem, na základě kterého si v automatu vyzvednete karty. Je to možné i na pokladně Venezia Unica. Seznam těchto míst najdete na Venezia Unica.

# 01.06.2017, 09:31.
Kolik stojí a jak dlouho trvá cesta z Benátek na ostrov Lido? Děkuji za odpověď. Zuzana.

Standardní jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Tato jízdenka je jednosměrná, přestupní a s platností 75 minut. Můžete s ní jet např. z Piazzale Roma na ostrov Lido vaporettem ACTV č. 1. Cesta trvá přibližně hodinu. Ze San Marco 20 minut. Nejlevněji se tam dostanete stejným vaporettem ze zastávek Giardini nebo S. Elena s jízdenkou Traghetto Ordinario za € 5,00. Tuto jízdenku lze použít pouze s těchto zastávek na Lido S.M.E. V prvním případě Vás cesta tam a zpět vyjde na € 15,00, ve druhém případě na € 10,00.

# 31.05.2017, 10:38.
Hledala jsem, ale odpověď jsem nenašla, takže bych se ráda zeptala. Jedu se synem do Benátek dne 8. 7. a přílet máme na letiště Marco Polo ve 14:45. Bydlíme v Pensione Accademia Villa Maravege, Fondamenta Bollani 1058. Můžete mi prosím poradit, jak se tam dostaneme? Na cestu zpět se už doptáme. Jak je to s placením kartou? Je možné tak platit za jízdenky, vstupenky, apod., nebo to jde jen v hotovosti? Moc děkuji za odpověď a musím dodat, že jsem byla velmi mile překvapena, že Vaše stránka existuje. Musíte s tím mít hodně práce. Ještě jednou děkuji a přeji šťastné všechny cesty. Jarmila.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma. Odtud pokračujte vaporettem č. 1 nebo 2 na Accademia. Od přístaviště jděte přes malé náměstíčko směrem šikmo doprava a pokračujte vpravo po ulici Calle Contarini Corfu. Na konci odbočte doleva a hned doprava. Dojdete ke kanálu, před kterým jděte doleva k mostku. Po něm přejděte na druhou stranu a hned podél kanálu jděte doprava. Dojdete k Pensione Accademia. Jízdenka na autobus č. 5 z letiště stojí € 8,00, na vaporetto € 7,50. Můžete si zakoupit kombinovanou jízdenku za € 14,00. Pokud budete používat během pobytu nějakou časovou jízdenku, můžete si k ní cestu z letiště připlatit za € 6,00, stejně tak cestu na letiště. Cestu je ale třeba v tomto případě absolvovat během platnosti časové jízdenky. V Benátkách jsme běžně platili platební kartou.

# 30.05.2017, 16:35.
Pane Řehůřku, ráda bych poprosila o informaci, zda je vhodné zarezervovat vstupy na prohlídku památek, eventuálně do kterých. Odlétáme 12.6.2017 a zůstáváme 4 dny. Předem děkuji za radu. Martina.

Vhodné je rezervovat vstupy do památek v okolí Piazza San Marco - Dóžecí palác, Bazilika, Hodinová věž. Najdete je např. na Get Your Guide.

# 29.05.2017, 22:54.
Děkuji za informace. Ještě mi napadlo v souvislosti s návštěvou Murana. Muzeum je otevřeno do 17:00, tak potom se snad bez problémů dostaneme zpět. Dá se někde získat jízdní řád vaporetta v Benátkách? Jezdí to v nějakých intervalech nebo záleží na lince, tak jako je to u běžné MHD a do kolika hodin jezdí v Benátkách? Děkuji. Květoslava.

Je to různé. Např. linka č. 3 směřující z Murano na Piazzale Roma a dále jezdí z Murano Museo přibližně po půl hodině, ve Vašem čase konkrétně 17:01, 17:21, 17:43, 18:13, 18:43 a 19:13. Linka 4.1 jede ve Vašem čase v 17:07, 18:27 a 18:47, 19:07 a 19:27 na Fondamente Nove, Piazzale Roma i San Marco, od 19:47 do 21:50 jen na Fondamente Nove a do 23:37 už jen na Murano Colonna. Podobně linka 4.2, která jezdí v opačném směru. Jízdní řády autobusů, tramvají, People Mover a vaporetta najdete na stránkách dopravce ACTV. Najdete tam i mapy linek.

# 29.05.2017, 00:27.
Máme nakonfigurované karty Venezia Unica. Můžete mi prosím poradit, zda je možnost si je vyzvednout již někde na letišti Marco Pollo nebo eventuálně v infocentru u nádraží v Benátkách? Nebo prosím o radu, kde by to bylo nejjednodušší a nejrychlejší? Jakým číslem vaporetta a na jaké zastávce máme vystoupit na Murano, abychom dobře našli muzeum skla? Děkuji za rady. S pozdravem Květoslava.

Karty si můžete vyzvednout na základě obdrženého kódu na letišti Marco Polo v automatu Venezia Unica. Můžete si je také vyzvednout na pokladně Venezia Unica tamtéž. Museum skla - Museo del Vetro - se nachází na Fondamenta Giustinian 8. Musíte vystoupit na zastávce vaporetta Murano Museo.

# 26.05.2017, 12:52.
V polovině června jedeme s rodinou do Lignano Sabbiadoro. Chtěla bych Vás poprosit o rady. Jak se dostaneme z Lignano trajektem do Benátek? Chceme tam jet na jednodenní výlet. A kolik stojí jizdenky? Musí se rezervovat předem? A další otázka. Kolik stojí v Lignano přibližně pronájem lehátek a slunečníků? Případně jsou poplatky i za možnost být na pláži? Děkuji moc. Hezký den. Daniela.

Z Lignana trajekt do Benátek nejezdí. Můžete jet organizovaným výletem - Motonave Fenice. Z Bibione odjíždí v 8:30 a zpět z Benátek v 16:00. Cena je € 44,00 pro dospělého, € 24,00 pro dítě od 2. do 12. let a € 4,00 pro mladší dítě. V Lignano prodávají tento výlet místní agentury, které Vás do přístavu v Bibione zavezou autobusem. Např. Siraly. Cena je v tomto případě vyšší - € 49,00 / € 26,00 / € 4,00. Můžete jet i kombinovanou dopravou - autobus / vaporetto. Nabídku najdete na ATVO - Visita Venezia / Venezia - Quickly / Lignano - Venezia 2017. Autobus Vás zaveze z autobusového nádraží SAF na Via Latisana do Punta Sabbioni a odtud pokračujete vaporettem do Benátek na San Marco. Z Lignano se vyjíždí v 7:33, na Punta Sabbioni jste v 9:55 a pokračujete vaporettem v 10:00 a na San Marco jste v 10:35. Zpět potom jede vaporetto v 16:45 a v Lignano jste v 19:42. Cena je € 25,80. Veškeré informace najdete na výše uvedených stránkách. Ceny plážového servisu na plážích v Lignano Sabbiadoro najdete na Lignano Sabbiadoro. Můžete si tam i konkrétní místo zarezervovat. V Lignano Sabbiadoro jsou i malé části volných pláží, kde si můžete rozložit deku nebo osušku.

# 24.05.2017, 20:02.
Díky informacím, které jsem si přečetl, mám celkem jasno, ale trošku se ztrácím v překladu originálních stránek. Z letiště Marco Polo pojedu autobusem ACTV a jde mi o to, zda jízdenka platí i na vaporetto Piazzale Roma - San Marco. Nebo musím zakoupit další? Dále počítám s lístkem na tři dny, ale při čtyřdenním pobytu mi jeden den nevychází. Děkuji. Petr.

Jízdenka na autobus ACTV č. 5 z letiště Marco Polo za € 8,00 nelze použít na vaporetto. Potřebujete ještě samostatnou jízdenku na vaporetto za € 7,50. Lze také zakoupit kombinovanou jízdenku na autobus z letiště a vaporetto za € 14,00. Pokud budete mít časovou jízdenku, můžete si k této zakoupit cestu z letiště autobusem za příplatek € 6,00 (za jeden směr). V tomto případě je ale potřeba cestu absolvovat v době platnosti časové jízdenky.

# 24.05.2017, 13:27.
Pane Řehůřku, prosím, dnes jedu do Benátek s kamarádkou. Budu na letišti Marco Polo v 19:00 a potřebuji se dostat na Fondamente Nove a netuším, jak se tam nejrychleji a nejlevněji dostat. Zpět potřebuji jet v pondělí a během pobytu bych chtěla navštívit i ostatní ostrovy. Snažím se nyní prokousat stránkami ACTV a Alilaguna, ale jsem zmatená. Můžete mi prosím pomoci? Děkuji. Veronika.

Na Fondamente Nove jede linka Arancio společnosti Alilaguna. Přes den ale tuto zastávku vynechává a první jede až ve 22:20. Budete muset tedy jet linkou Blu stejné společnosti přes Murano. Z letiště Marco Polo jede po půl hodině, první po příletu v 19:30. Na Fondamente Nove je za 41 minut. Jízdenka stojí € 15,00. Je to sice o € 1,00 dražší než kombinovaná jízdenka na autobus ACTV č. 5 a vaporetto - ta stojí € 14,00, je to ale přímá linka. Na ostrovy si vyčleňte jeden den a na ten si kupte celodenní jízdenku za € 20,00. Budete tak moci využívat všechna vaporetta ACTV kromě linek 16, 19 a Casino. Samostatná jízdenka na vaporetto stojí € 7,50, na autobus (v Mestre a na Lido) € 1,50. Zpět potom jeďte buďto opět výše uvedenou linkou Blu Alilaguna nebo podle toho, kde budete, tak kombinací vaporetta a autobusu č. 5. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách, jsou tam i mapy linek.

# 23.05.2017, 20:10.
Prosím Vás o radu. Chtěli bychom s manželem navštívit Benátky a nevíme, jak je řešena situace, když přijedete autem a jste ubytovaní na náměstí svatého Marka. Moc děkuji za odpověď. Ivana.

Zaparkujte na parkovišti Tronchetto, které bylo pro tyto účely zřízeno. Cena za 24 hodin je € 21,00. Odtud pokračujte na San Marco vaporettem ACTV č. 2 za € 7,50.

# 23.05.2017, 11:36.
Rádi bychom autem zajeli k nějakému z přístavů u Benátek a následně jeli lodí do Benátek. Poradili byste nám prosím, kde zaparkovat tak, abychom následně jeli větší lodí? Tj. ne taxi - lodí, která bývá pro 5 až 10 lidí. Nemohu to nikde najít. Děkuji a budu se těšit na Vaši pomoc. S pozdravem Olga.

Do centra Benátek se dostanete vaporetty ACTV. Zaparkovat můžete na Punta Sabbioni, Tronchetto, Fusina nebo Chioggia. Standardní jízdenka stojí € 7,50, z Fusina a Chioggia jsou speciální tarify.

# 22.05.2017, 12:47.
Ráda bych Vás poprosila o radu. V červnu jedeme do Lido di Jesolo a rádi bychom navštívili i Benátky. Budeme ubytovaní na Via Dalmazia 2. Jak se odtud nejlépe dostaneme na nějakou loď, aniž by bylo potřeba přejíždět autem? Parkování je tam za trest. A kde se prosím dají koupit lístky? Je možné je koupit třeba předem? A jaká je přibližná cena jízdenek pro dva dospělé a dvě děti ve věku 14 a 9 let. Tam i zpět. Předem moc děkuji za odpověď. Gabriela.

V případě tohoto jednodenního výletu doporučujeme využít kombinovanou dopravu ATVO / ACTV. Informace najdete na ATVO - Visita Venezia / Venezia - Quickly / Lido di Jesolo - Venezia 2017.

# 21.05.2017, 18:53.
Prosím, mohl byste mě poradit, jak se dostat z letiště Marco Polo v Benátkách do centra Mestre? Přiletíme 9.6.2017 ve 23:00 hodin. Děkuji moc. Libuše.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma a odtud pokračujte tramvají T1 na Mestre Centro. Jízdenka stojí € 8,00.

# 21.05.2017, 13:45.
V termínu od 5.6. do 9.6. letíme s přítelkyní do Benátek. Ubytovaní budeme v nedalekém Quarto d' Altino. Chci se prosím zeptat, jaké je nejlepší spojení z letiště Treviso do Quarto d' Altino. Hotelový Airport shuttle za € 35,00 se nám zdá drahý. Našel jsem autobus s jedním přestupem, ale stránky dopravce jsou jen v italštině a nejsem schopen si najít cenu lístku. Lze je koupit u řidiče? V Benátkách využijeme Venezia Unica - kombinaci doprava + musea. Platí karta i na Murano a Burano nebo tam je extra jízdenka? A ještě jeden dotaz. Jízdenka na reigonální vlak, na spojení Quarto d' Altino - Benátky, je časově neomezená? Při koupi na jejich stránkách jsem musel zadat čas. Ale někde jsem četl, že u regionálních vlaků mohu nastoupit kdy chci. Jen má potom po označení platnost 6 hodin. Děkuji moc za odpovědi. Dan.

Z letiště Treviso jeďte autobusem MOM č. 6 na Stazione FS, přejděte na autobusové nádraží a pokračujte meziměstským autobusem č. 108 do Quarto d' Altino. Jízdenka na městský autobus č. 6 stojí € 1,30 (€ 2,50) a na meziměstský autobus č. 108 stojí € 2,80 (€ 4,00). V závorce jsou uvedeny ceny při nákupu jízdenky v autobuse. Zavazadla větší než 50x30x25 cm nebo těžší než 10 kg stojí € 2,20. Časové jízdenky ACTV, které bývají součástí balíčků ve Venezia Unica lze použít i na vaporeta směřující na Murano, Burano, Torcello a další ostrovy. Nelze je použít na speciální linky 16, 19 a Casino. Jízdenky na regionální vlaky jsou platné 4 hodiny od okamžiku validace. Jízdenky zakoupené online se už nevalidují a jsou platné 4 hodiny od odjezdu vlaku uvedeném na jízdence. Cestující může udělat neomezený počet zastávek během cesty. V okamžiku, kdy skončí platnost jízdenky, nemůže udělat zastávku a musí pokračovat do cíle cesty. Podrobnější informace najdete v cestovních podmínkách pro regionální vlaky na Trenitalia - Trasporto regionale / Le Regole del Trasporto Regionale / Le Condizioni di Trasporto del Trasporto Regionale.

# 21.05.2017, 13:23.
Rád bych se zeptal / ujistil, zda nejsou na trase Rosolina Mare - Benátky a zpět žádné poplatky na mýtu. Plánujeme tam jednodenní výlet. Děkuji. Jakub.

Na silnici SS309 se mýtné neplatí.

# 21.05.2017, 06:23.
Vážený pane Řehůřku, opět moc děkuji za Vaši odpověď. Ale ještě mě napadlo. Pojedememe se dvěma dětmi ve věku 12 let. Není pro ně nějaká levnější varianta toho 72. hodinového lístku za € 40,00 pro dospělé? A platnost jízdenky stačí označit při nástupu nebo musí být platná ještě při výstupu? Jedná se mi o poslední cestu z Lido. Ještě jednou děkuji. Martina.

Děti si mohou zakoupit Rolling Venice Card v ceně € 6,00 a na základě této 3. denní (72 hodin) jízdenku pro mladé od 6. do 29. let za € 22,00. Jízdenka platí 72 hodin. Tzn. celá trasa musí být pokryta platností jízdenky. Jízdenku je třeba validovat před každým nástupem do dopravního prostředku.

# 19.05.2017, 00:51.
Pane Řehůřku, prosím poraďte. 9.7.2017 přiletíme na letiště Marco Polo ve 23:00 hodin. Potřebovali bychom se dostat do Mestre, ulice Corso del Popolo, hotel Delfino. Poradíte nejjednodušší spojení? Děkuji. Libuše.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma a odtud pokračujte autobusem ACTV č. 4L na Corso del Popolo / Torino. Poslední autobus 4L jede v neděli ve 23:56. Abyste ho stihla, musíte z letiště vyjet autobusem č. 5 ve 23:10, což nestihnete. Klidně jeďte dalším, který stihnete. Jezdí až do 1:10. Z Piazzale Roma potom můžete jet nočním autobusem N2. Alternativou je jet z Piazzale Roma Tramvají T1 na Mestre Centro, přejít na Corso del Popolo a odtud popojet libovolným autobusem dvě zastávky nebo těch 1000 m dojít pěšky. Jízdenka z letiště stojí € 8,00.

# 18.05.2017, 13:46.
Mám prosím ještě jednu otázku. Při prohlídce mapy mě napadlo, že bychom možná raději zaparkovali v nějakém kempu v Punta Sabbioni a užili si alespoň jeden den u moře, i kdyby třeba jen procházku po pobřeží. Je některý kemp vhodný pro obytná auta? Jak se potom dopravíme do Benátek? Lodí? Děkuji vám. Martina.

Nejblíže přístaviště v Punta Sabbioni je např. Village Camping Marina di Venezia. Do Benátek se dostanete vaporettem.

# 18.05.2017, 07:20.
Vážený pane Řehůřku, moc děkuji za Vaši odpověď. Ještě bych se ráda ujistila, že jsem vše správně pochopila. Takže už na letišti máme koupit 3. denní lístek ACTV s příplatkem z Letiště Marco Polo. My budeme ale v Benátkách přibližně 85 hodin. Od středy večer do neděle dopoledne, kdy odjíždíme z Lido. Delší lístky už nejsou? A potom na tentýž lístek se dostaneme na letiště Treviso? Prosím ještě jednou upřesnit cestu z Lido a kolik času nám zabere tento přesun? Dále mám dotaz, zda zásuvky na elektřinu jsou stejné jako u nás a fungují na naše elektrické přístroje? Moc děkuji. Martina.

Psala jste, že přilétáte 25.5.2017 a odlétáte 28.5.2017. Pokud tedy přilétáte 24.5.2017, zakupte si na letišti třídenní jízdenku (72 hodin) bez příplatku na cestu z letiště a validujte ji až následující den při první dopravě. Na cestu z letiště zvolte samostatnou jízdenku - buďto kombinovanou ACTV na autobus a vaporetto za € 14,00 nebo Alilaguna za € 14,00 při online nákupu. Další jízdenka je týdenní, která stojí € 60,00, s příplatkem na cestu z letiště € 66,00. To by bylo dražší než výše popsané o € 12,00. Na časovou jízdenku ACTV se na letiště Treviso nedostanete. Příplatek se vztahuje na cestu z letiště Marco Polo. Navíc je to doprava s jinou společností. ACTV provozuje také linky do Treviso, ale ne na letiště. Tam ale také časové jízdenky neplatí. Ty platí jak jsme napsali jen v Benátkách a Mestre. Z Benátek do Treviso jezdí meziměské linky se samostatným meziměským tarifem. Navíc z Treviso byste potom na letiště musela cestovat další společností na další jejich jízdenku. Jednodušší je jet zmiňovaným přímým Airport Bus Express za € 12,00. Ten jezdí z Piazzale Roma, kam se z Lido dostanete vaporettem č. 1. Zásuvky v Itálii jsou technicky trochu jiné, parametry stejné. Můžete do nich připojit přístroje s koncovkou s tenkým dvojkolíkem, tzn. různé nabíječky, holící strojky, atd. Pro koncovky s tlustými dvojkolíky a zemněním už potřebujete redukci.

# 17.05.2017, 14:00.
A pokud nevím přesně jak dorazím k trajektu a nebo se zdržím na trase, dají se kouit jízdenky pro auto + osoby na místě? A to znamená, že pokud bude volno, tak se na první odjíždějící dostanu, jinak bych musel koupit na první volný směr ostrov Lido, pokud to chápu správně? A časové jízdenky pro watertaxi sem / tam ... např. třídenní si rezervuji na Venezia Unica? Děkuji předem za rady. David.

Trajektové lístky můžete samozřejmě zakoupit i na místě. Watertaxi je něco jiného než vaporetto. Jedná se o vodní taxi, která jsou hodně drahá. Na trajekt potřebujete pro osoby standardní jízdenky na vaporetta. Můžete je zakoupit přes Venezia Unica a následně si je vyzvednout v Benátkách na základě kódu na pokladně Venezia Unica nebo v automatu. Můžete je zakoupit i na místě včetně těch časových.

# 17.05.2017, 13:39.
Ještě mám jeden dotaz. Jsou v Benátkách v sobotu a v neděli otevřené supermarkety nebo obchody s potravinami a do kolika hodin? Děkuji. Eva.

Největší zastoupení v Benátkách má řetězec Coop. Přímo na hlavním ostrově mají tři supermarkety - Santa Croce (8:30 - 21:00), Riva del Carbon (8:30 - 22:00) a Via Cannaregio S. Felice (8:00 - 22:00). Jeden supermarket je ještě na Murano - Fondamenta Riva Longa (8:30 - 19:30, Ne 13:30). Tyto supermarkety mají otevřeno běžně každý den. Dále má řetězec rozseto po hlavním ostrově 8 minimarketů a na Lido čtyři. Minimarkety jsou otevřeny většinou od 8:30, v neděli o půl hodiny později. Zavírají také různě. Některé už odpoledne, jiné ve 22:00. Některé mají v poledne přestávku, některé mají v neděli zavřeno.

# 17.05.2017, 13:37.
Chtěla bych se zeptat, jak se nejlépe z centra Benátek, budeme bydlet v Castello, dostat na Murano, Burano a Torcello a kolik to stojí? Jsme dva dospělí a tři děti ve věku 15, 11 a 6 let. Děkuji. Eva.

Castello představuje velkou část Benátek, také doprava z různých jeho částí je různá. Z jižní a severní části je vhodné jet vaporettem ACTV č. 4.1 na Fondamente Nove. Na severní části můžete použít i vaporetto č. 5.1. Na západě v blízkosti mostu Rialto je třeba jet vaporettem č. 1 nebo 2 na Ferrovia a odtud vaporettem 4.1 nebo 5.2 na Fondamente Nove. Odtud potom vaporettem č. 12 na Murano, Burano a Torcello. Jízdenka stojí € 7,50, je jednosměrná a platí 100 minut. Vzhledem k tomu, že navštívíte všechny tři ostrovy, na každém určitě strávíte nějaký čas, tak se Vám vyplatí celodenní jízdenka za € 20,00. Děti do 6. let cestují zdarma, starší děti platí plné jízdné.

# 17.05.2017, 11:41.
Vážený pane, přilétáme příští středu 25.5. na letiště Marco Polo a ubytování máme na Lido do neděle 28.5.2017. Mám zdvořilý dotaz, zda zvolit dopravu Alilaguna nebo ACTV na cestu z letiště i se zřetelem na naše další čtyřdenní opakované cesty na pevninu, kanál La Grande a ostrov Murano, které chceme podnikat. Máme si koupit vícedenní jízdenku a jakou společnost zvolit? Potom jsem chtěla poprosit, jakou zvolit zpáteční cestu na letiště Treviso z Lido? Moc děkuji. Martina.

Jednoduchou kalkulací zjistíte výhodnost. Pokud použijete ACTV a pojedete z letiště Marco Polo autobusem č. 5 na Piazzale Roma a odtud vaporettem č. 1 na Lido, zaplatíte v nejlevnější variantě za kombinovanou jízdenku € 14,00. Pokud jeden den pojedete z Lido do Benátek a zpět, zaplatíte za dvě jízdenky mezi Lido a Giardini nebo S. Elena celkem € 10,00. Jeden den, kdy pojedete na Velký kanál, Murano apod. se vyplatí zakoupit jízdenku na 1 den (24 hodin) za € 20,00. Poslední den se potřebujete dostat opět do Benátek, nejlevněji za € 5,00. Celkem tedy zaplatíte € 49,00. Pokud úvodní cestu z letiště budete absolvovat linkou Blu společnosti Alilaguna zaplatíte stejnou cenu při online rezervaci, tedy € 14,00, celkem tedy € 49,00. Výše uvedené je nejlevnější kalkulace a předpokládá, že se budete pohybovat po Benátkách pěšky (kromě dne kdy budete mít jednodenní jízdenku), tedy i poslední den, kdy se budete muset dostat na Piazzale Roma, což ze S. Elena nebo Giardini je se zavazadly docela daleko. Stejně tak se předpokládá, že po Lido se budete pohybovat také pěšky, což může být v závislosti na umístění hotelu také hodně daleko. Doporučujeme si zakoupit jízdenku na 3 dny (72 hodin) za € 40,00 s příplatek na cestu z letiště Marco Polo za € 6,00. Celkem tedy za € 46,00. Vyjde Vás to tedy levněji než nejekonomičtější samostatné jízdné. Navíc můžete libovolně cestovat vaporetty ACTV po Benátkách i mezi ostrovy (kromě linek 16, 19 a Casino) a dále autobusy v Mestre, mezi Mestre a Benátkami a na Lido. Z Piazzale Roma potom jeďte na letiště Airport Bus Express za € 12,00. Podmínkou je, že od okamžiku validace jízdenky na letišti Marco Polo do okamžiku, kdy vystoupíte na Piazzale Roma při cestě na letiště Treviso, nesmí uplynout více než 72 hodin, což určitě nebude problém. Jízdenku je třeba validovat před každým nástupem do dopravního prostředku.

# 16.05.2017, 18:02.
Řehůřkovi, s dvouletým zpožděním děkuji za vaše informace k pobytu v Římě. Vše bylo prima až na to, že tehdy na letišti hořelo a pobyt se nám tak zkrátil o celý den. Chystáme se nyní ve třech děvčatech do Benátek v termínu od 14. do 18.6. Jsem trochu zmatená s jejich systémem jízdenek. Jednu noc strávíme v Mestre, takže cesta ve středu z letiště do Mestre, ve čtvrtek cesta Mestre - Benátky. Zbytek čtvrtka a celý pátek Benátky. Bydlíme v centru, tak asi dopravu nebudeme potřebovat. Sobotu bych směřovala na okružní plavbu Benátky - sklářství Murano - koupel Lido - zpět Benátky. Neděle dopoledne návštěva muzea Peggy Gugenhaim - někde jsem četla, že v neděli je vstup zdrama? A poté odjezd na letiště Marco Polo. Pokud by vám nebylo na obtíž, prosím o doporučení ohledně nákupu cestovních jízdenek tak nějak nejvýhodněji. Máme je koupit potom elektronicky dopředu? Doporučil byste nám i nějaké italské restaurace s dobrým jídlem a cenami? Levné víno? Děkuji za vaše stránky a informace, jsou vynikající. S pozdravem Jana.

Systém jízdenek v Benátkách není složitý. Hlavním dopravce je ACTV, který provozuje autobusy, tramvaje, vaporetta a People Mover. Jízdenka na autobusy, tramvaje a People Mover stojí € 1,50, jízdenka na vaporetta stojí € 7,50. Tyto jízdenky mají platnost 75 minut. Potom jsou k dispozici časové jízdenky na 1 den (24 hodin) za € 20,00, 2 dny (48 hodin) za € 30,00, 3 dny (72 hodin) za € 40,00 a na týden za € 60,00. Tyto jízdenky nelze použít na linky vaporetta č. 16, 19 a Casino, které mají samostatný tarif. Nelze je také použít na cestu z letiště a na letiště Marco Polo. Odtud stojí jízdné autobusem € 8,00, zpáteční € 15,00. Kombinovaná jízdenka z letiště na autobus a vaporetto stojí € 14,00. Na cestu z letiště nebo na letiště je možné použít i časovou jízdenku, je však nutné k ní zakoupit cestu z letiště a na letiště za příplatek € 6,00 pro jeden směr, cesta tam tedy navíc za € 12,00. V tomto případě je cestu z letiště a na letiště třeba absolvovat v době platnosti časové jízdenky. Výše uvedené jízdenky platí v lokalitách Benátky a Mestre. Do příměstských a meziměstských lokalit - Mira, Dolo, Marcon, Adria, Chioggia, Padova, Treviso, Spinea apod. platí meziměstské tarify. Tam navíc operují další dopravci - ATVO. Dopravu vaporetty provozuje ještě Alilaguna - vyplatí se však na cestu z letiště Marco Polo do konkrétních lokalit. Ve Vašem případě tedy na cestu z letiště ve středu do Mestre potřebujete jízdenku za € 8,00. Ve čtvrtek na cestu z Mestre do Benátek potřebujete jízdenku za € 1,50 na autobus nebo tramvaj a za € 7,50 na vaporetto. V pátek tedy jízdenku potřebovat nebudete. V sobotu doporučujeme zakoupit celodenní jízdenku (24 hodin) za € 20,00. V neděli se Vám vyplatí jet na letiště přímou linkou Alilaguna Arancio na letiště. Jízdenka stojí € 15,00. Všechny jízdenky si můžete zakoupit dopředu na letišti, online má význam zakoupit jízdenku Alilaguna, na kterou tak získáte slevu € 1,00. Vstupné do muzea Peggy Guggenheim stojí € 15,00. Zdarma mají vstup jen děti do 10. let, osoby se zdravotním postižení s doprovodem, akreditovaní novináři, členové specifických muzeí a asociací a studenti benátské Akademie výtvarných umění. Nevíme o nedělním volném vstupu. Tipy na stravování najdete v článku Jídlo a pití v Benátkách.

# 16.05.2017, 11:46.
Našel jsem na internetu Váš web, kde bylo možné se zeptat na nějaké informace ohledně cesty do Benátek. Pokud je to tedy možné, zajímalo by mě, zda raději doporučujete ubytování přímo v centru, blízko náměstí San Marco, nebo v přilehlých, třeba i pevninových místech - Mestre apod. Plánujeme jet sami dva se ženou na krátký pobyt od 6. do 9. července a chtěli bychom si projít centrum a všechny možné památky. A byl jsem překvapen, když jsem se do toho začetl, kolik je tam ještě dalších možností, a že doporučují rovněž návštěvy přilehlých ostrovů, případně i pláží. Přilétáme 6.7. v 11:00 hodin na letiště Marco Polo. A budeme mít tedy časově k dispozici odpoledne 6., potom celý den 7. a 8.7. Ráno 9.7. již zase pojedeme na letiště. Zajímalo by mě tedy, jaké byste zvolil ubytování pro tento krátký typ pobytu, zda přímo v centru nebo někde na okraji, zda je dobré se ubytovat i někde v resortu na pláži a dojíždět do centra a zda si procházet dva dny centrum nebo se vydat raději na nějaký ostrov - Murano, Burano? Strávit procházkami dva dny v centru je příliš dlouhé? Poslední otázka, jakou byste zvolil formu dopravy na tyto dny z letiště a po Benátkách? Omlouvám se předem za velké množství dotazů, ale byl jsem v Benátkách naposledy před 15. lety. A byli jsme jen v centru, tak jsem si nějak neuvědomil, že je to tak komplikované a tolik nabídek. Děkuji Vám mnohokrát předem. Přeji Vám pěkný den a hodně cestovatelských zážitků. Petr.

Na Vaši otázku nejsme schopni odpovědět. Ubytování je natolik individuální záležitost, že je zde těžké nějak radit. Přímo v centru Benátek je ubytování drahé, na druhé straně hodně romantické a nemusíte se ve většině případů do centra dopravovat, což stojí také nějaké peníze a hlavně čas. To, zda se ubytovat na pláži zase souvisí s tím, zda se chcete koupat v moři, popř. procházet ráno kolem moře. To je co se konkrétní lokality týče. Co se vlastního ubytování týče, vstupuje zde hodně faktorů - vybavenost, velikost, služby, cena, ... Každý preferuje něco jiného. Doporučujume se podívat na Booking / Mestre a Booking / Benátky. Zadejte svůj termín, počet osob, popř. upřesněte ještě další parametry. Forma dopravy přímo souvisí s tím ubytováním a také poloze letiště. Neuvedl jste na které letiště přilétáte. Hodně je toho zodpovězeno v těchto našich otázkách a odpovědích. Ostrovy Burano, Murano a Torcello jsou samozřejmě vhodnou volbou, pokud nechcete celý pobyt strávit přímo v centru Benátek. Zajímavý pro Vás může být organizovaný výlet včetně návštěvy sklárny - viz Get Your Guide.

# 16.05.2017, 10:44.
V neděli 25.5. v 18:45 hodin přiletáme na letiště Marco Polo a potřebujeme se dostat na Calle Monti, 4700, 30124 Venezia, Itálie. Samozřejmě i zpátky na letiště 28.5., pokud se dá koupit i zpáteční jízdenka? Můžete nám prosím poradit cestu? Dále také budeme jezdit veřejnou dopravou a chceme jet i na Burano a Murano. Je nějaká zvýhodněná jízdenka pro dvě osoby? Budeme v Benátkách 3 dny. Moc děkuji za odpověď. S pozdravem Lenka.

Je třeba si zpracovat itinerář a na základě tohoto itineráře spočítat jednotlivé jízdy, které budete absolvovat. Nejkomfortnější řešení je nákup časové jízdenky na 3 dny (72 hodin). Tato jízdenka stojí € 40,00. Příplatek na cestu z letiště a na letiště je € 6,00 pro jeden směr. Celkem tedy za tuto jízdenku zaplatíte € 52,00 a nemusíte nic řešit. Můžete cestovat z letiště Marco Polo autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma a na konci pobytu zase zpět. Můžete používat autobusy a tramvaje ACTV v Mestre a mezi Mestre a Benátkami. Jízdenku můžete použít také na autobusy ACTV na ostrově Lido. A samozřejmě na vaporetta ACTV, kromě linek 16, 19 a Casino. Jedinou podmínkou je, že cestu z letiště a na letiště musíte absolvovat v době platnosti časové jízdenky, což vzhledem k času příletu určitě splníte. Pokud je Vám méně než 29 let, můžete si koupit kartu Rolling Venice Card za € 6,00 a na základě této zvýhodněnou časovou jízdenku na tři dny pro mladé za € 22,00. Celkem tak s příplatky zaplatíte € 40,00. Z Piazzale Roma pokračujte vaporettem ACTV č. 1 nebo 2 po Velkém kanálu a vystupte na Rialto. Odtud jděte ve směru jízdy vaporetta po Riva del Carbon, projděte podloubím, po mostku přejděte postranní kanál (vše v případě vaporetta č. 2) a naproti stanoviště vaporetta č. 1 odbočte doleva do úzké uličky Calle Bembo, na kterou navazuje Calle dei Fabbri. Za hotelem Alcyone (vlevo) odbočte doleva na Calle Monti. Vaše ubytování je před mostkem přes kanál vpravo. Pokud Vám podle itineráře vyjde to, že z místa ubytování budete cestovat jen ten den, kdy pojedete na ostrovy, potom se Vám na tento den vyplatí zakoupit časovu jízdenku na 1 den (24 hodin) za € 20,00 a cestu z letiště a na letiště absolvovat vaporettem Arancio společnosti Alilaguna. Zastávka je stejná jako v případě vaporetta č. 2. Zpáteční jízdenka z letiště Marco Polo na Rialto Vás vyjde na € 27,00, při online nákupu na € 25,00. Celkem tedy ušetříte € 7,00 za osobu. Vyplatí se, pokud je Vám více jak 29 let a už nepojedete vaporettem jindy než v době platnosti jednodenní jízdenky. Ceny jsou uvedeny za osobu. Při dvou osobách se dvojnásobí.

# 16.05.2017, 00:06.
Jedeme se ženou od neděle 21.5. do středy 24.5. do Benátek - Lido, Viktoria Palace Hotel Riviera S. Nicolo 50, 30126 Benátky - Lido. Rád bych se zeptal, kudy jet autem přes Rakousko, aby to bylo nejlepší, cenově nenáročné, jaké jsou dálniční známky, mýtné atd. A hlavně, jak se potom a kudy dostat směr ostrov Lido na místo určení? Asi trajektem, ale odkud a jaké linky? Lístky na trajekt se kupují až na místě někde u pokladen? Nebo musím bookovat předem? A případně kde a jak? Jaká je přibližná cena? A jsou jednorázové nebo zpáteční, když pojedu za 3 dny? Děkuji předem za odpovědi a přeji pěkný den. David.

Cesta přes Rakousko je závislá na tom, odkud vyjíždíte. Každopádně potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 8,90, kterou můžete zakoupit i na českých čerpacích stanicích před hranicemi. Pokud pojedete přes Salzburg, zaplatíte ještě mýtné za průjezd tauernskými tunely ve výši € 11,50. Pokud přes Vídeň a Graz, další mýtné neplatíte. V Itálii na trase Tarvisio - Mestre zaplatíte € 17,70. Na ostrov Lido odjíždí trajekt z Tronchetto. Doporučujeme online rezervaci, kterou provedete přes ACTV - Servizi di mobilita / Ferry Boat / Prenota online. Cena za jeden směr je € 13,00 do délky 4 m, € 21,00 do délky 4,5 m a € 26,00 nad 4,5 m do počtu míst 9. Za rezervaci se platí € 2,00 a za osobu € 7,50. Pro osobu můžete použít časovou jízdenku, pokud ji budete používat.

# 14.05.2017, 23:45.
Pane Řehůřku, chci se zeptat na nejlevnější parkování. Budeme v Benátkách od 27.5. do 30.5., kdy máme rezervovaný apartmán na Calle Grimana, Castello. Mohl byste nám poradit, kde zaparkovat auto? Máme velké SUV. A jak se dopravit do apartmánu? Děkuji. Eva.

Parkovací možnosti najdete na ACTV - Servizi di Mobilita / Parcheggi Venezia a Parcheggi Mestre. Jsou tam i nezpoplatněná parkoviště. Nicméně v případě parkování nedoporučujeme šetřit. Zaparkujte v nějakém parkovacím domě. Náš tip: Tronchetto. Celodenní parkování Vás vyjde na € 21,00. Odtud pokračujte vaporettem č. 2 a na Ferrovia přestupte na č. 1. Vystupte na Arsenale. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Z Arsenale jděte ve směru jízdy vaporetta, po mostcích přejděte dva kanály a za druhým odbočte doleva na Via Giuseppe Garibaldi. Naproti Banca del Veneziano odbočte doleva a průchodem projděte na Calle Grimani.

# 13.05.2017, 23:33.
Děkuji za radu, jen mám ještě jeden dotaz. Budeme ubytovaní s manželkou na jachtě v Sacca Fisola. Bohužel jsem nikde nevyčetl, jaké existuje spojení do centra. Pravděpodobně budeme muset každý den použít vaporetto, v tom případě se nám vyplatí týdenní jízdenka nebo existuje jiný způsob, jak se dopravit do centra? Děkuji za informace. S pozdravem Petr.

Ano, budete muset používat vaporetto. Jízdenka stojí € 7,50. Týdenní jízdenka stojí € 60,00. Vyplatí se Vám tedy už od 8. jízd.

# 13.05.2017, 22:30.
Mám dotaz na cestu z Benátek, letiště Marco Polo na Piazzale Roma. Kolik stojí cesta autobusem a kolik lodní dopravou? Jaké je číslo autobusu a jaká lodní doprava? A ještě, jak trvá dlouho cesta lodí a autobusem? Potřebuji co nejrychlejší cestu. Děkuji. Helena.

Nejrychleji se na Piazzale Roma z letiště Marco Polo dostanete autobusem ACTV č. 5. Jízdenka stojí € 8,00. Cesta trvá 23 minut. Lodní dopravu byste musela kombinovat Alilaguna a ACTV, časově by to vyšlo o dost déle a finačně na € 14,00 + € 7,50.

# 13.05.2017, 22:15.
Keďže radíte dobre, mám ešte dve otázky: 1. existuje viacdňový lístok na autobus jazdiaci iba po Lido di Jesolo? To znamená, či si môžem kúpiť lístok napr. na 7 dní a s ním jazdiť akokoľvek 7 dní po celom letovisku. 2. Ako je to s označovaním viacdenných lístkov na vaporetto? Stačí, keď si ho označím pri prvej plavbe alebo si ho musím označiť pred každým nástupom na loď? A označiť znamená priložiť k strojčeu na nástupišti? Ďakujem! Jana.

V Lido di Jesolo je několik variant jízdenek městské dopravy ATVO. Základní jízdenka stojí € 1,30, při nákupu v autobuse € 2,00. Speciální zpáteční jízdenka na trh do Jesolo stojí € 3,20. Jízdenka na 60 minut stojí € 1,80, na 90 minut € 2,20. Třídenní jízdenka stojí € 7,00 a týdenní jízdenka € 14,00. U jednorázových jízdenek mají i skupinové slevy. Např. základní jízdenka za € 1,30 stojí pro dvě osoby € 2,30, pro tři osoby € 3,30 a pro čtyři osoby € 4,30. Časové jízdenky ACTV musíte validovat před každým nástupem do vaporetta přiložením k validátoru u turniketů.

# 12.05.2017, 09:54.
Pane Řehůřku, v září se chystáme s 4. a 8. letou holčičkou do Porto Santa Margherita. Plán byl jet z Vídně vlakem, což není problém. Když se ale snažím najít další spojení, zdá se mi, že to vyjde nesmírně draze. Prosím o informaci, na které vlakové nádraží je nejlepší přijet a jak dále postupovat. Velice děkuji za cenné informace. Kateřina.

Jeďte do Mestre a odtud autobusem Caorle Express společnosti ATVO do Caorle. Zastavuje i v Porto Santa Margherita. Přestupuje se v San Dona di Piave. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 11.05.2017, 22:51.
Chystáme se koncem června do Itálie se zastávkou na dvě noci v Chioggia. Rádi bychom jeli na jeden den do Benátek a potřebovali bychom poradit nejlepší způsob dopravy pro dva dospělé a dvě děti ve věku 9 a 11 let. Je lepší jet autem nebo vlakem a nebo jezdí i vaporetto? Děkuji předem za Vaši odpověď. František.

Vlakem Trenitalia to je s přestupem v Rovigo za € 10,65. Je to ale zbytečně zdlouhavé a drahé. Můžete jet přímým autobusem ACTV za € 6,40. Jezdí ze Sottomaria. Jedná se o meziměstskou linku č. 80E. Můžete jet také vaporettem č. 19 za € 8,00. Zpáteční jízdenka stojí € 14,00, rodinná zpáteční pro dva dospělé a dvě děti € 48,00. Existuje ještě možnost linkou č. 11 na Lido a odtud do Benátek. S jednou jízdenkou za € 7,50 na 75 minut celou trasu nestihnete, byla by tedy potřeba celodenní jízdenka za € 20,00. Pokud Vám nevadí chodit pěšky, dostanete se tam nejlevněji autem. Celodenní parkování na Tronchetto Vás vyjde na € 21,00. Náklady na pohonné hmoty odhadujeme od € 6,00 do € 11,00 podle typu paliva a spotřeby.

# 11.05.2017, 00:07.
Jaké linky vaporetta jezdí na ostrov Murano z Benátek a jak často? Cestujeme koncem května. Děkuji za odpověď. Uta.

Z Piazzale Roma jezdí vaporetto ACTV č. 3 od 6:15 do 18:45, z Fondamente Nove vaporetto č. 12 od 4:20 do 23:20. Obě vaporetta jezdí po půl hodině, ve špičce po 20. minutách.

# 10.05.2017, 12:38.
V pátek 12.5.2017 letím se synem do Benátek na 24. hodinovou zastávku na naší další cestě. Ubytovaní jsme v kempu: Camping Village Jolly, Via Giuseppe De Marchi 7, 30175 Marghera. Prosím o nejlepší spojení ve večerních hodinách, přiletíme v 18:45, rádi bychom se krátce zastavili na nám. Sv. Marka a v blízkém okolí, ráda bych se na ubytování se synem dostala do 23:00. Také nevím, zda je tato část města a cesta do ní bezpečná, čemu se mám vyhnout? Jakou si nejlépe koupit jízdenku? Synovi je 9 let. Mnohokrát děkuji. Martina. V Benátkách jsem již byla před 20. lety, takže určitou představu o městě mám. Martina.

Pokud přiletíte na letiště Marco Polo, jeďte autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma a odtud pokračujte vaporettem č. 2 na San Marco. Kupte si kombinovanou jízdenku na autobus z letiště a vaporetto za € 14,00. Autobus jede z letiště v 18:55, 19:10, 19:25, 19:40, 19:55. Který stihnete záleží na tom, kdy přesně letadlo přiletí a jak se zdržíte se zavazadly. Každopádně na Piazzale Roma jede 23 minut. Vaporetto jede 33 minut. Zpět potom jeďte opět vaporettem na Piazzale Roma a odtud si vemte taxi. Je nerálné se do 23:00 s takovou zajížďkou dostat do kempu. Navíc tam nejede přímo autobus, musíte jít ještě přibližně 1 km pěšky. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Devítileté dítě platí stejně. Pokud se rozhodnete jet do kempu přímo z letiště, provozuje kemp shuttle bus. Pokud přiletíte na letiště Treviso, jeďte na Piazzale Roma autobusem Airport Bus Express za € 12,00. Ten jede 1 hodinu a 15 minut.

# 09.05.2017, 18:42.
Mnohokrát děkuji za vaši odpověď, jste úžasný! Ještě se zeptám na vaporetto. Je to lodní přeprava? A jezdí od nádraží? Děkuji mnohokrát! Linda.

Ano, je to vodní autobus. Před nádražní halou je zastávka Ferrovia.