BENÁTKY 2017 / 6

Benátky v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2017 / 6

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2017. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete šestou část, ta první je na stránce Benátky 2017.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 11.04.2017, 20:56.
Moc děkuji za Vaši odpověď. Ještě se chci zeptat na cestu zpět z Benátek do Mestre. Jízdenky a ceny jsou stejné? Cestujeme s dětmi a ty hradí jízdné od 6. let? Děkuji. Alena.

Cena jízdenek je stejná ať jedete z Mestre do Benátek nebo z Benátek do Mestre. Děti do 6. let cestují zdarma v městské dopravě, do 4. let v příměstské dopravě.

# 11.04.2017, 13:44.
Přes velikonoce letíme do Benátek na čtyři dny. Chtěla bych poprosit o radu, jakou si koupit jízdenku, která mi bude platit z letiště a zpět na letiště. Budeme na letišti Marco Polo a pojedeme do kempu Rialto. Dále, jak se nejlépe dostaneme z kempu do města? Jakou jízdenku bychom si měli koupit? Jeden den bych chtěla jet na výlet do Verony. Zajímá mě, jakým spojem odkud kam nejlépe se dostat? Lucie.

Cestu z letiště a na letiště Vám pokryje zpáteční jízdenka v ceně € 15,00. Z letiště pojedete autobusem ACTV č. 15. Zastávka Orlanda / Camping Rialto je přímo u kempu. Z kempu do Benátek na Piazzale Roma se dostanete stejným autobusem s tím, že cestou musíte přestoupit na autobus č. 5, který se připojí. Např. na Orlanda / Incr. Via Appia. Z lokality kde je kemp už můžete použít jízdenku v ceně € 1,50. Po Benátkách budete cestovat vaporetty. Jízdenka stojí € 7,50. Existují i časové jízdenky použitelné jak pro autobusy v Mestre, na ostrově Lido a vapooretta. Na 1 den (24 hodin) stojí € 20,00, na 2 dny (48 hodin) stojí € 30,00 a na 3 dny (72 hodin) stojí € 40,00. Ke každé této jízdence lze zakoupit příplatek na cestu z letiště nebo na letiště v ceně € 6,00 pro jeden směr. V tomto případě je ale třeba tuto cestu absolvovat v době platnosti časové jízdenky. Jakou jízdenku potřebujete nevíme. Je třeba si to propočítat podle itineráře. Do Verony můžete jet ze Santa Lucia - tam se od kempu dostanete autobusem č. 15 a následně č. 5 nebo z Mestre FS. Tam se dostanete autobusem č. 5. Regionální vlak Trenitalia ze Santa Lucia nebo Mestre FS do Verony stojí € 8,85 a cesta trvá od 1,5 do 2. hodin. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 11.05.2017, 11:43.
Chcela by som sa Vás opýtať na radu k doprave z letiska. Dňa 19. mája priletíme na letisko Treviso večer o 21:50 hodín a potrebovali by sme sa dostať do hotela City of Art Venice Lloyd na Via Rizzardi 32 Marghera. Ďakujem. Ivana.

Z letiště Treviso jeďte Express Bus za € 12,00 na Mestre FS. V pátek jede ve 22:10 a 22:30. Odjezdy se mohou měnit podle změny příletů. Autobus by měl zastavit na autobusovém nádražíčku na konci Viale Stazione. Odtud jděte směrem k vlakovému nádraží. Po několika metrech odbočuje doprava Via Dante. Na rohu této ulice je podchod vedoucí pod kolejemi na Via Giorgio Rizzardi. Po té pokračujte dál ve směru chůze z podchodu. Na první křižovatce je vpravo City of Art Venice LLoyd.

# 10.04.2017, 11:20.
Ve čtvrtek 13.4. vyrážíme autem do Benátek. Četla jsem vaše rady ohledně doporučené trasy a mám na vás dotaz. Doporučujete sjet z dálnice A2 na exitu 366 směr Arnoldstein / Gailtal a tam si natankovat. Máme auto na plyn. Netušíte, zda tam mají plyn a případně kde jinde v Rakousku a v Itálii nabrat levně plyn? Naposledy jsme v Itálii byli před třemi roky a to byl plyn levnější v Itálii než v Rakousku. Děkuji moc za odpověď. A ještě vám chci vyseknout obrovskou pochvalu za vaše cenné rady. S pozdravem Mirka.

V Rakousku doporučujeme tankovat LPG na dálnici A2 mezi Vídní a Graz u Loipersdorfu. Je to na dálnici dobře značeno, čerpací stanice Eni je nonstop. Čerpací stanice v Arnoldsteinu Fun Wash Sprit LPG nevede. Další nonstop čerpací stanice BP by měla být mezi Graz a Klagenfurt, mimo dálnici, ale přímo u sjezdu Griffen. V Itálii mají GPL na dálnici na Ledra Ovest a Gonars Nord. Průměrná cena GPL v Itálii je € 0,615 a v Rakousku € 0,679.

# 10.04.2017, 06:32.
Chci se zeptat, zda existuje z letiště Treviso spoj do Lido di Jesolo a zda náhodou nevíte, kde v Lido di Jesolo zastavuje? A myslíte, že Lido di Jesolo je dobrá volba? Loni jsem byla v Benátkách na 5 dní, jela bych tam znovu, ale vadilo nám složité dojíždění na pláž, jenže teď se bojím, že nám zase budou chybět krásné stavby a uličky. Děkuji. Patricie.

Z letiště Treviso jezdí do Lido di Jesolo přímý express autobus společnosti ATVO. Jezdí od 27.5.2017 do 10.9.2017 každý den v 10:20, 12:00, 14:15, 15:40, 17:30 a 19:20. Na místě je přibližně za hodinu. Mimo tento termín jezdí běžná linka s přestupem na Mestre F.S. V Lido di Jesolo zastavuje na autobusovém nádraží. To, zda Lido di Jesolo je pro Vás dobrá volba nevíme. Záleží to hodně na tom, co od těch Benátek očekáváte. Každopádně dojíždění se nevyhnete. Kompromisem může být Cavalino Treporti, kam jezdí autobus 23A kolem kempů a hotelů do Punta Sabbioni. Odtud potom můžete jet vaporettem do Benátek.

# 09.04.2017, 19:29.
Chystáme se s kamarádkou do Benátek. Většina informacích mi je naprosto jasných, jen s dopravou z letiště Marco Polo do Mestre na Viale San Marco 73, 30173 mám trochu problém. Přistaneme až ve 21:25, poslední autobus ATVO, co jsem našla, jel kolem 20:00 hodiny. Jezdí autobusy i později? Poradíte prosím, jak se v tento čas nejlépe dostat na zmíněnou adresu? Děkuji mnohokrát předem za odpověď. S pozdravem Terezie.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 5 do Benátek na Piazzale Roma a odtud pokračujte tramvají T1 a vystupte na San Marco. Vaše ubytování je v blízkosti zastávky ve směru jízdy tramvaje. Jízdenka stojí € 8,00, můžete však použít i jakoukoliv časovou jízdenku s příplatkem € 6,00 pro cestu z letiště, resp. € 12,00 pro oba směry. Autobus ACTV č. 5 jezdí až do 0:40, tramvaj T1 do 1:00.

# 09.04.2017, 17:40.
Chtěl bych se prosím zeptat na nějaké informace o City Pass Venezia Unica, pokud jste se s tím setkal. Chtěl bych z Venezia Unica koupit Gold City Pass za € 58,90, jelikož tam budeme na tři dny, tak to nejspíš bude výhodné hlavně z důvodu dopravy a také jsme chtěli navštívit Dóžecí palác. Tak jsem se chtěl zeptat, pokud s tím máte náhodou nějaké zkušenosti, tak jak se tenhle Pass využije ke vstupu do například Dóžecího paláce. Jak jsem se totiž díval na jiné stránky, kde se prodávají přímo vstupenky do Dóžecího paláce, tak jedna vstupenka vyjde na € 55,00. Mnohokrát děkuji za pomoc. S pozdravem Petr.

Oficiální vstupenka do Dóžecího Paláce v Benátkách stojí € 19,00. Vstupenka je kombinovaná a platí do Palazzo Ducale, Museo Correr, Museo Archeologico Nazionale a Sale Monumentali della Biblioteca Nazionale Marciana. Je platná 3 měsíce a umožňuje jeden vstup do každého z uvedených muzeí. V případě nákupu Venezia Unica předložíte u vstupu voucher, který obdržíte e-mailem. Je na něm kód, na základě kterého si ověří platnost. Nicméně cena € 58,90 u Gold City Pass je pro verzi Junior + Transport. Dospělá osoba platí za verzi Adult + Transport € 80,90.

# 06.04.2017, 22:03.
Cestujeme v květnu do Benátek. Ubytování budeme mít v Mestre. Dívala jsem se, že od hotelu nám jezdí autobus č. 6. do Benátek. Jen ceny jízdenek jsem našla rozdílné. Platí se € 1,50? Budeme mít i půjčené auto. Nevím, zda je lepší jet autobusem nebo autem. Parkování, co jsem zjišťovala, je také složitější a vychází kolem € 20,00. Budu ráda za váš názor. Děkuji. Alena.

Pokud máte takové skvělé spojení od hotelu do Benátek, nemá smysl jezdit autem. Jízdenka na autobus stojí € 1,50 v případě, že bydlíte v Mestre. Linka č. 6 jezdí z konečné zastávky ve Spinea. To už je v meziměstském pásmu. Odtud stojí jízdenka do Benátek € 2,80. Proto zřejmě máte rozdílné ceny jízdenek. Hodně tedy záleží na tom, kde na trase této linky bydlíte. Autobus Vás zaveze na Piazzale Roma. Odtud už musíte jít pěšky nebo vaporettem, které stojí € 7,50. Pokud budete více cestovat, můžete využít časovou jízdenku. Na jeden den stojí € 20,00, na dva dny € 30,00, na tři dny € 40,00 a na týden € 60,00. Platí na autobusy ACTV v Mestre a na ostrově Lido a samozřejmě na vaporetta ACTV.

# 06.04.2017, 19:26.
Měla bych na Vás prosbu ohledně dopravy. Dne 7.6. přiletím do Benátek na Marco Polo a potřebuji se dostat na Lido di Venezia do hotelu Villa Orio. Budeme tam do 11.6., takže bych potřebovala 2 x na letiště a zpět, a potom z Lido do Benátek. Asi každé odpoledne bychom tam jezdili a večer zpět. Můžete mi pěkně prosím poradit, kde mám a jaké koupit jízdenky? Ráda bych je koupila online, abych měla klid, pojedeme 4 dospělí. Moc se v tom jejich systému dopravy neorientuji. Děkuji. Sylva.

Pokud budete absolvovat dvě cesty mezi letištěm Marco Polo a Lido, tři cesty z Lido do Benátek a zpět, a vzhledem k umístění Hotel Villa Orio na Alberoni pět jízd tam a zpět autobusem mezi Lido S.M.E. a hotelem, vyjde Vás jednotlivé jízdné následovně: zpáteční jízdenka Alilaguna na linku Blu v ceně € 25,00 při online nákupu, 6 trajektových jízdenek mezi Lido S.M.E. a S. Elena nebo Giardini v ceně € 5,00 a 10 jízdenek na autobus v bločku v ceně € 14,00. Vyjde Vás to tedy na € 69,00 za předpokladu, že už nepoužijete jiné vaporetto při pobytu. Doporučujeme si připlatit € 3,00 a zakoupit si týdenní jízdenku ACTV s příplatkem na cestu z letiště a na letiště v celkové ceně € 72,00. Pokud pojedete ještě v den příletu odpoledne do Benátek, potom není co řešit, ušteříte € 10,00. Z letiště potom pojedete autobusem č. 5 na Piazzale Roma, odtud vaporettem č. 1 na Lido S.M.E. a odtud autobusem A nebo N (v noci) přímo k hotelu - zastávka Alberoni - via Ca' Rossa. Po Benátkách a ostrovech budete moci cestovat bez omezení vaporetty ACTV kromě linek 16, 19 a Casino. Jízdenku je třeba validovat před každou jízdou. Zakoupíte ji na Venezia Unica a na základě kódu si ji vyzvednete v automatu na letišti nebo na pokladně Venezia Unica.

# 06.04.2017, 18:24.
Můžete mi prosím poradit, jak se dostanu z Benátek do Bibione? Přijedeme v sobotu 27. 5. v 17:58 vlakem Eurocity do Venezia Mestre. Našla jsem, že do Latisany jede vlak v 18:53, který je v Latisaně v 19:47. Z Latisany do Bibione se musí jet pravděpodobně autobusem, ale nenašla jsem, v kolik nějaký jede, ani kde je v Latisaně autobusové nádraží, jak daleko je od vlakového nádraží. Nevíte, zda je případně možné jet z Latisany do Bibione taxíkem, když pojedu s dvouletou dcerou v kočárku? Je vůbec možné jet autobusem s kočárkem? Moc děkuji za odpověď. Denisa.

Přesně od 27.5.2017 začíná provoz linky Bibione Express, která jede z letiště Treviso přes Piazzale Roma, Mestre FS, letiště Marco Polo do San Dona' di Piave, kde navazuje spoj do Bibione. Z Mestre FS odjíždí každý den v 19:05 a v Bibione budete ve 20:50. Jízdní řády najdete na ATVO. Cestování s kočárkem by mělo být možné. Z Latisana do Bibione jezdí autobusy ATVO, tak pozdě ale ne. Kontakt na nonstop taxi v Latisana najdete na Taxi Latisana. Cenu odhadujeme do € 30,00. Autobusové nádraží v Latisana je hned vedle valkového nádraží.

# 06.04.2017, 16:18.
Pane Řehůřku, prosím o Váš názor a doporučení cesty z letiště v Benátkách Marco Polo do hotelů Adria a hotel Venice Palace. Mám dvě rezervace a nedokážu se rozhodnout, kde je lepší dostupnost a doprava do centra Benátek. Jedu na prodloužený víkend od soboty do pondělí. Můžete mi doporučit hlavní památky, případně návštěvu blízkého ostrova s vyhlídkou na moře, tak aby to zvládla i 74. letá důchodkyně? Je levnější doprava pro seniory, připadně čím se prokazovat? Děkuji Vám za cestovatelské rady a tipy. Petra.

Lepší spojení je do Hotel Adria, který je v centru Mestre. Zastávka autobusu ACTV č. 15 z letiště je jen 350 m od hotelu - zastávka Corso del Popolo / Incr. via Tasso. Půjdete ve směru příjezdu autobusu ke křižovatce a odbočíte doleva na Via Paruta. Ta Vás dovede na Via Capuccina. Hotel je po levé straně. Můžete vystoupit i dříve na P.zza 27 Ottobre / Incr. v. Colombo a pokračovat tramvají T2. Vystoupit musíte na Villa Erizzo. Od zastávky je to 150 m. Budete ale muset jít ještě za roh na Via Colombo přibližně 120 m k zastávce tramvaje. Hotel Venice Palace je mimo Mestre, takže by Vás doprava kromě složitějšího spoje vyšla za meziměstský tarif. Hlavní památky jsou po celých Benátkách. Každopádně doporučujeme Velký Kanál a centrum kolem náměstí Sv. Marka. Z ostrovů Burano, Murano a Torcello. Případná muzea podle Vašeho zájmu. O levnější dopravě pro seniory nevíme. Úlevy mají rezidenti od 75. let za předpokladu určité výše příjmu. Nepředpokládáme tedy, že by mladší senioři navíc nerezidenti měli nějaké úlevy v dopravě.

# 05.04.2017, 09:29.
Ráda bych Vás požádala o radu. Dne 31.5.2017 přiletíme do Benátek na letiště Marco Polo v 18:45 hodin. Pokud nebude zpoždění. Prosím o radu, jak nejjednodušeji se dostat z letiště do hotelu Al Palazzo Lion Morosini - Cannaregio 5700. S jakou dobou počítat - nutné pro vyžádání pozdějšího check-in. Zpět se vracíme v neděli 4.6.2017, odlet z letiště Marco Polo je v 15:20 hodin. Lze i v neděli použít stejný typ dopravy na letiště? Lze jízdenky na ACTV zakoupit již na letišti nebo postačí u nástupu na lodní dopravu? Kde lze zakoupit kombinované jízdenky na cestu z letiště do místa ubytování a zpět, případně 3. denní jízdenku pro cesty na ostrovy? Děkuji za ochotu. Táňa.

Z letiště Marco Polo jeďte linkou Arancio společnosti Alilaguna. Vystupte na Rialto. Odtud jděte směrem k mostu po Riva Ferro, za mostem odbočte doprava na Calle del Fontego. Na okraji náměstí Campo S. Bortolomio odbočte doleva na Salizzada del Fontego dei Tedeschi, která Vás dovede ke kanálu. Přejděte ho po mostku na druhou stranu a pokračujte rovně po Salizada S. Giovanni Grisostomo kolem stejnojmenného kostela. Za ním je náměstíčko, na jehož konci odbočte doleva na Sotoportego del Remer. Je to velice úzká ulička, která Vás dovede na náměstíčko Campiello del Remer, kde je Al Pallazzo Lion Morosini. Od vaporetta je to 350 m. Je třeba si vytisknout mapku. Linky odjíždějí z letiště v 19:15, 19:45, 19:15, 19:45, 20:15, 21:00, 22:00, 23:00, 0:00. Jezdí každý den. Na Rialto je přibližně za hodinu. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Při online nákupu dostanete slevu € 1,00 pro každý směr. Jízdenky Alilaguna i ACTV lze zakoupit na letišti na pokladně Venezia Unica, včetně kombinovaných. Pokud se rozhodnete jet autobusem ACTV č. 5, potom cesta na Piazzale Roma trvá 23 minut a vaporettem č. 1 nebo 2 necelých 20 minut. Je třeba si spočítat výhodnost této dopravy v souvislosti s kombinací jednorázových a časových jízdenek. V případě příplatku k časové jízdence pro cestu z letiště nebo na letiště je třeba tuto cestu absolvovat v době platnosti časové jízdenky.

# 04.04.2017, 23:18.
9.4. přijedeme do hotelu Villa Dina v Lido di Joselo. Chci se zeptat na MHD do Benátek. Jak autobusem tak lodí. Co je výhodnější? Také se chci zeptat, zda můžeme vzít s sebou do Benátek malého psa čivava. V Lido budeme týden, tak bychom chtěli 3 až 4 dny strávit návštěvou Benátek. Předem Vám děkuji za odpovědi. S pozdravem Michal.

Pokud do Benátek pojedete autobusem ATVO, zaveze Vás na Piazzale Roma, odkud budete muset jít pěšky do centra nebo odtud pokračovat vaporettem ACTV. Ve druhém případě je výhodnější jet z Lido di Jesolo autobusem na Punta Sabbioni, odkud do centra Benátek jezdí vaporetto také. Je to o něco málo levnější na ceně autobusu.

# 04.04.2017, 20:30.
V první řadě musím říct, že máte naprosto úžasnou stránku pro cestovatele do Benátek. Moc ráda bych využila Vašich znalostí a zeptala se na pár věcí k naší cestě. V červenci se chystáme s mamkou do Benátek na 3 noci. Přiletíme 7.7. v 11:00 hodin a budeme odlétat 10.7. v 19:45 hodin. Zajímalo by mě prosím, co se nám nejvíce vyplatí - časová jízdenka na 72 hodin? Chystáme se i na ostrovy Murano, Burano a pokud jsem z Vašich odpovědí dobře pochopila, měla by se vyplatit kvůli cestování vaporettem. Dále bych ráda věděla, jaká je pro nás nejjednodušší cesta na hotel z letiště Marco Polo. Budeme ubytované v hotelu Villa Adele na Via Gelain 10, 30175 Marghera. Máme si objednávat nějaký transfer nebo stačí MHD? Jak uskutečníme cestu zpět, když už naše časová jízdenka bude neplatná? A poslední dotaz. Moc prosím - jsou u památek, muzeí atd. fronty? Byly jsme minulý rok v Římě a raději bych frontám tentokrát předešla předem zakoupenými vstupenkami. Mnohokrát Vám předem děkuji! Přeji hezký zbytek večera. Michaela.

Časová jízdenka ACTV na 3 dny (72 hodin) stojí € 40,00. Jízdenka se Vám určitě vyplatí, protože budete cestovat každý den 2x do a z Benátek a poslední den pravděpodobně jednou. To je 7 jízdenek po € 1,50, celkem tedy € 10,50. Předpokládáme, že potom určitě pojedete minimálně 4x vaporettem, což je € 30,00, celkem tedy € 40,50. Každou další jízdu vaporettem už pojedete zadarmo. Nezapomeňte, že časovou jízdenku musíte validovat před každým nástupem do dopravního prostředku. Vzhledem k časům odletů a příletů bychom cestu z letiště nebo na letiště do časové jízdenky nezahrnovali. Připlaťte si raději € 1,00 - € 2,00 a kupte si jízdenku Express Bus z letiště na Mestre FS a Express Bus z Piazzale Roma na letiště. Jedna jízdenka stojí € 8,00, zpáteční € 15,00. Nevíme, zda zpět pojedete z Mestre FS nebo Piazzale Roma. Časovou jízdenku si aktivujte první validací až při první cestě z hotelu do Benátek. Bude Vám tak platit co nejdéle. Na Mestre FS projděte podchodem pod kolejemi z haly na Via Ulloa. Ta Vás dovede ke kruhovému objezdu. Obejděte ho zprava a držte se tramvajových kolejí. Za hostelem Colombo odbočte doleva na Via E. Grondoni. Na konci vpravo je Hotel Adele. Vchod je za rohem. S frontami počítejte u top muzeí v lokalitě San Marco.

# 02.04.2017, 23:18.
Do Itálie jedeme autem a máme rezervované ubytování poblíž Cavallino. Můžete nám prosím doporučit vhodnou dopravu z Cavallino do Benátek? Je pro nás lepší popojet autem a zaparkovat v parkovacích domech nebo využít hromadnou dopravu? Jsme dva dospělí a dvě děti ve věku 9 a 12 let. Děkuji. Michal.

Jeďte autobusem ATVO č. 23A na Punta Sabbioni. Jízdenka stojí € 2,00. Z Punta Sabbioni pokračujte vaporettem do Benátek. Jízdenka stojí € 7,50. Parkování v parkovacím domě se Vám vyplatí v případě, že z Piazzale Roma nebo Tronchetto půjdete do centra Benátek pěšky.

# 01.04.2017, 08:05.
V máji cestujeme do Benátok. Pôjdeme autom a ubytovanie mame zabezpečené na ostrove Lido. Ako sa tam dopravíme a ak sa tam nedá autom, kde ho treba zanechať? V cene ubytovania máme aj parkovanie. Hotel Belvedere. Ďakujem. Basa.

Viz naše odpověď ze dne 19.03.2017, 10:10 a navazující odpověď ze dne 22.03.2017, 23:36.

# 31.03.2017, 11:53.
Začátkem května chceme vyrazit do Benátek, ubytovaní budeme v Kempu Marina di Venezia. Pro cestu do Benátek bychom si chtěli zakoupit 3. denní jízdenku ACTV. Předpokládám, že tuto jízdenku je možné zakoupit v předprodeji přímo na zastávce Punta Sabbioni. Pro děti bychom chtěli koupit ACTV 3 days Transport Ticket + Rolling Venice + Wi-Fi 1 day. Musím tuto jízdenku koupit předem na Venezia Unica nebo ji je taktéž možné koupit přímo na místě v celém rozsahu včetně Wi-Fi? Raději bych všechny jízdenky koupil najednou až na místě. Dále jsem se chtěl zeptat, jak je to s parkováním a zajištěním kol na zastávce Punta Sabbioni, jelikož s sebou budeme mít kola, tak bychom je chtěli využít pro cestu z kempu. Ještě jsem si všiml, že před kempem je zastávka autobusu, ze které se dá dopravit na zastávku Punta Sabbioni. Na stránkách společnosti ATVO jsem zjistil, že by to měla být linka 93A, ale nikde jsem nedohledal jízdní řád a ani cenu za tuto jízdu. Děkuji za informace. Jirka.

Na Punta Sabbioni je přímo pokladna Venezia Unica, můžete tam tedy zakoupit celý sortiment jízdenek a vstupenek a také vyzvednou předem vytvořenou kartu přes jejich stránky. Parkoviště kol na Punta Sabbioni zajišťuje De Bortoli Travel. Toto parkování je na objednávku. Platí se € 1,00 za den. Od kempu Marina di Venezia do Punta Sabbioni jezdí autobus ATVO č. 23A. Odtud je Punta Sabbioni už druhá zastávka. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Platí zde městský tarif pro Cavallino - Treporti ve výši € 2,00 za 60. minutovou jízdenku.

# 30.03.2017, 14:22.
Prosím o radu. Jak se dostanu z letiště Marco Polo do hotelu Palladio, Malcontenta - přibližně 10 km od Benátek? Moc děkuji. Petr.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 15 a vystupte na Rampa Cavalcavia - Vempa. Odtud pokračujte autobusem č. 10 směr Zorzi / Ca' Sabbioni. Vystupte na zastávce Malcontenta / Chiesa. Zastávka je před Hotel Palladio. Jízdenka stojí € 8,00. Autobus č. 15 jezdí do 20:15, v neděli a ve svátek do 19:50. Autobus č. 10 jezdí do 21:30, v neděli a ve svátek do 21:00.

# 30.03.2017, 00:29.
Je v ceně Gold City Pass (Adult City Pass + Transport) doprava z letiště Treviso? Děkuji. Anton.

V ceně je 3. denní (72 hodin) doprava ACTV, jejíž součástí není doprava z letiště Marco Polo. Z letiště Treviso není doprava v žádné variantě. Z letiště Treviso se můžete dopravit autobusem společnosti Terravision nebo Airport Express.

# 28.03.2017, 23:53.
14.4. bychom chtěli dorazit v ranních hodinách obytným vozem do Benátek a celý den se po nich potulovat. Rádi bychom parkovali v Tronchetto. Platí se poplatek za přejezd mostu? Kde potom nejlevněji zaparkovat? Chtěli bychom jet i lodí kolem ostrovů. Jakou jízdenku koupit a za kolik? Doporučíte nám nějakou dobrou a levnou restauraci? Bereme i kola. Dají se využít? Děkuji za odpovědi. Lenka.

Za přejezd mostu se poplatek neplatí, platí se až parkování na místě. Za mostem už nejlevněji nezaparkujete. Ceny jsou víceméně na stejné cenové úrovni. Na Tronchetto musíte parkovat mimo parkovací dům. Informace najdete v odpovědi ze dne 21.03.2017, 22:02. Celodenní jízdenka na dopravu ACTV stojí € 20,00. Je třeba ji validovat před každým nástupem do dopravního prostředku. Tipy na stravování najdete v článku Jídlo a pití v Benátkách. V ulicích a na náměstích historického centra Benátek je zakázané jezdit na kole. Pro poznávání ostrovů benátské laguny na kole jsou vhodné ostrovy Lido, Pellestrina a Sant' Erasmo.

# 28.03.2017, 16:30.
Dá se na místě přímo v Benátkách koupit za stejnou cenu např. Museum Pass - 10 muzeí za € 24,00 - jako na stránkách Venezia Unica nebo tyto zvýhodněné balíčky jsou dostupné jen online? Rádi bychom se rozhodli podle počasí až na místě, zda budeme obcházet muzea nebo bloumat jen po venku. Jsme tam jen dvě noci, tak mám obavu, že na muzea nezbude čas. Děkuji mnohokrát za odpověď. Michaela.

Produkty nabízené na Venezia Unica můžete zakoupit i na místě na pokladně Venezia Unica za stejnou cenu.

# 27.03.2017, 16:17.
Za sedm týdnů se s přítelem chystáme do Itálie autem s tím, že přespíme jednu noc v Pise, potom dojedeme do Pozzuoli, odtud trajektem na Ischii a při zpáteční cestě přespíme v Benátkách. A já bych se chtěla zeptat, jaká je cena jízdného z Venezia Mestre do Venezia Santa Lucia? Nemohu na internetu nic najít a opravdu se nikde nemohou krmit holubi? A prý je možnost se svézt lacinější gondolou a to se dvěma gondoliery za € 2,00 místo € 80,00. Děkuji moc za informace. Katka.

Jízdenka na vlak Trenitalia z Mestre na Santa Lucia stojí € 1,25. Jízdenka na autobus nebo tramvaj ACTV stojí € 1,50. Krmení holubů je zakázáno po celém území Benátek. Jedná se o usnesení č. 66 94204 PGN schválené 18.12.2012. Konkrétně je to uvedeno v článku 27. Pokuty se pohybují od € 25,00 do € 150,00. Nejlevnějším svezením gondolu - převoz z jedné strany Velkého kanálu na druhý - je za € 2,00. To je cena pro turisty. Stanoviště jsou San Marcuola, Santa Sofia, San Toma, San Samuele, Santa Maria del Giglio a Dogana. Standardní projížďka gondolou je levnější při jejím sdílení. Půlhodinová projížďka Vás přijde na € 31,00 - viz Get Your Guide.

# 26.03.2017, 21:42.
Pán Rehúrek, 6.5. odchádzam do Lido di Jesolo na 7 dní. Chcem vás poprosiť o radu, či sa dá odtiaľ cestovať do Benátok aj loďou, alebo aké iné výhodné spojenie by ste nám odporučil? Za Vašu radu vopred veľmi pekne ďakujem. Maťa.

Vaporetta ACTV odjíždějí z Punta Sabbioni. Sem se musíte dopravit autobusem ATVO. Jede tam linka č. 23A, na kterou přímo navazuje v jízdním řádu vaporetto. Jízdenka na autobus stojí € 3,00, na vaporetto € 7,50. Pokud pojedete autobusovou linkou č. 10 na Piazzale Roma, potom zaplatíte € 4,50. Z Piazzale Roma potom ale už musíte jít pěšky nebo vaporettem za € 7,50.

# 25.03.2017, 20:17.
Moc děkuji za odpověď. Prosím, z toho kempu Fusina, jak píšete, že jezdí lodní linka. Nevíte, kolik stojí a jak často jezdí? Případně kde najdu jízdní řád? Děkuji. Monika.

Linka Fusina - Venezia (Zattere) jezdí každou celou hodinu od 8:00 do 22:00, zpět každou 30. minutu od 8:30 do 22:30. V 19:00 a 20:00 jede od dubna do října a ve 21:00 a 22:00 jede od června do září. To samé se týká zpátečních linek od 19:30 do 22:30. Jízdenka stojí € 8,00, zpáteční € 13,00. Děti do 6. do 12. let platí € 3,50 resp. € 6,00. Kombinovaná jízdenka s celodenní ACTV jízdenkou stojí € 26,00 a kombinovaná jízdenka s třídenní ACTV jízdenkou stojí € 58,00. Jízdí řády a tarify najdete na Terminal Fusina.

# 24.03.2017, 11:27.
Mohla bych se prosím zeptat na autobusové spojení z Via Dei Pensieri v Mirano do Benátek? Nedaleko je autobusová zastávka, ale několik autobusových spojů. Tak který je nejlepší použít a kolik stojí jízdenky? Dá se případně koupit nějaký balíček jízdenek? Děkuji předem za odpověď. Martina.

Autobusy jezdí z Via Cavin di Sala. Do Benátek na Piazzale Roma se dostanete přímým meziměstským autobusem ACTV č. 7E. Jezdí přibližně od pěti ráno do půlnoci několik spojů do hodiny včetně víkendů a svátků. Cesta trvá přibližně 45 minut a jízdenka stojí € 3,40. Bloček deseti jízdenek Vás vyjde na € 29,00. Jízdenku si zakupte v tabáku, např. na Via A. Gramsci kousek od zastávky. V autobuse by Vás přišla na € 4,50.

# 23.03.2017, 22:52.
Lze na ostrově Murano v hotelu pít vodu z kohoutku? Děkuji za informaci. Roman.

Italové patří k největším spotřebitelům balené vody na světě. To s sebou přináší obrovské množství odpadu v podobě plastových lahví. V turisticky exponovaných Benátkách je toto hodně velký problém. Proto se tam dodávce a kvalitě pitné vody hodně věnují. Pitná voda dodávaná společností Veritas do Benátek a na další ostrovy patří svou kvalitou ke špičce v Itálii. Pitná voda, která v Benátkách vytéká z kohoutků a z četných fontán, je pravidelně kontrolovaná. Každý rok je odebráno na 10000 vzorků, u kterých se analyzuje obrovské množství parametrů. Kontroly se provádějí v různých fázích cesty ke spotřebiteli - od zdroje, přes distribuční síť až po koncový bod. Voda je desinfikovaná chlorem, proto doporučujeme k odstranění jeho zápachu a chuti nechat sklenici několik desítek minut stát. V Benátkách a na ostrovech najdete také hodně fontán s pitnou vodou. Konkrétně na ostrově Murano jich je přibližně deset. Nejsme Vám samozřejmě schopni říct, zda konkrétně Váš hotel má ve vodovodní síti pitnou vodu, i když je to velice pravděpodobné. Je třeba si toto ověřit na recepci hotelu. Pitná voda se řekne italsky Acqua potabile.

# 23.03.2017, 17:33.
Letím do Benátek v říjnu s šestiletou dcerou a mým otcem. Letíme na šest nocí. Chtěla bych se ubytovat na Lido di Venezia, ale zase si říkám, že je to dost malé a vzhledem k cenám dopravy, která nás vyjde na více jak celá dovolená, mě napadlo Lido di Jesolo. Na letišti Marco Polo budeme v 19:00 hodin. Hledám nejjednodušší a nejkratší cestu z letiště do Lido di Jesolo. Myslela jsem, že to vezmeme do Benátek a lodní dopravou, jenže mi to ukazuje až přes Burano a potom autobusem ještě další hodinu. Máme u ubytování napsaný transfer na letiště zdarma, ale nevím, zda i z letiště do hotelu, to jsem už nenašla. Poradíte mi prosím s cestou? Z letiště do Lido di Jesolo a kde koupit jízdenky? Předem moc děkuji. Bára.

V ubytování v Lido di Venezia a Lido di Jesolo není podstatný rozdíl, co se týče nákladů na dopravu. Z letiště Marco Polo Vás dopraví do Lido di Jesolo autobus společnosti ATVO. Jede každý den ve Vašem čase v 19:37, 20:32 a 21:32. Na místě je přibližně za 45 minut. Jízdenka stojí € 3,50, zpáteční € 6,40, zavazadlo větší než 50 x 25 x 45 cm € 1,90. Zaveze Vás na autobusové nádraží. Odtud musíte potom podle umístění hotelu pokračovat městským autobusem ATVO. Jízdenka stojí € 1,30. Jízdenky zakoupíte buďto online nebo na stánku ATVO na letišti, kde mají otevřeno od 8:00 do 23:50.

# 23.03.2017, 09:06.
Pane Řehůřku, moc děkujeme za odpovědi. Ještě jsem se chtěla zeptat, zda na ostrovy Murano, Burano apod. platí také časová jízdenka nebo je potřeba zakoupit jinou jízdenku? Můžete nám prosím ještě napsat, jak se přibližně pohybují ceny vstupného do památek? Zda se třeba nevyplatí nějaká kombinovaná karta - jízdné a vstupy? Martina.

Ano platí. Vaporetty ACTV. Časovou jízdenku nelze použít na vaporetta 16, 19 a Casino. Ceny vstupů do muzeí najdete na Visit Muve. Zvýhodněné balíčky najdete na Venezia Unica.

22.03.2017, 23:36.
Velmi děkuji za poskytnuté informace. Rád bych se ještě zeptal, jakou konkrétní jízdenku si máme koupit? Na Venezia Unica jsem si vytvořil 3 karty. Nevím, zda ji mám vytvořit i pro dceru, neboť té nebude ještě ani 1 rok, ale nikde jsem se nedočetl nějaké věkové limity. Vybral jsem Public Transport, ale zde již přesně nevím, co vybrat. Potřebujeme se 5.4. dostat na ostrov včetně auta a 7.4. z ostrova. Dále potom 6.4. již bez auta, bude na hotelu, přejet na hlavní ostrov a ten den zase zpět na Lido nějakým vodním autobusem. Děkuji mnohokrát. Jakub.

Pokud si chcete rezervovat zmiňovaný trajekt, musíte jít přes námi zmiňovaný odkaz - ACTV - Servizi di Mobilita / Ferry Boat / Prenota Online. Toto Vás přepne na odpovídající modul na Venezia Unica. Tady je třeba vybrat Utente Occasionale a následně zadat požadované údaje. Jízdenky pro osoby se kupují zvlášť a můžete zvolit variantu, která zcela vyhovuje Vašemu itineráři. Dítě do šesti let cestuje v městské dopravě zdarma v doprovodu dospělé platící osoby. Podle toho co píšete, budete absolvovat celkem čtyři jízdy - cestu na Lido, cestu z Lido do Benátek a zpět, cestu z Lido. V základních jízdenkách by to znamenalo čtyři jízdenky po € 7,50, což je celkem € 30,00. To přesně odpovídá ceně časové jízdenky na 2 dny (48 hodin). Představuje to jednodušší řešení. Vždy před nástupem na vaporetto přiložíte k validátoru tuto jedinou jízdenku. Tu najdete na Venezia Unica - Public Transport / ACTV - Time-Limited Tickets / Offer Details / ACTV - 2 day Ticket. Pokud však od začátku cesty z Tronchetto po návrat na Tronchetto uběhne více jak 48 hodin, vyplatí se Vám koupit jednotlivé jízdenky po € 7,50. Autobusem po Lido cestovat nemusíte, Hotel Villa Mabapa je v pěší dostupnosti z Lido S.M.E., odkud jezdí vaporetta do Benátek. Na časovou jízdenku můžete cestovat vaporetty ACTV bez omezení s výjimkou linek 16, 19 a Casino, na které ji nelze použít. Pokud však potřebujete z Lido přejet jen do Benátek, tam budete chodit pěšky, a zase zpět na Lido, potom se Vám časová jízdenka nevyplatí. V tomto případě si zakupte dvě jízdenky po € 7,50 na cestu z Tronchetto a na Tronchetto a dvě trajektové jízdenky (Traghetto Ordinario) v ceně € 5,00 (můžete i zpáteční za € 10,00). Tuto lze použít na cestu z Lido S.M.E. na S. Elena nebo Giardini, což jsou první dvě zastávky na cestě z Lido do Benátek. Ušetříte tak oproti časové jízdence nebo jednotlivým jízdenkám celkem € 5,00 x počet platících osob.

# 22.03.2017, 01:12.
Chystáme se do Benátek v květnu. Na Booking jsem si našla, že některé apartmány přimo v Benátkách nabízejí parkování u hotelu - např. v blízkosti San Marco nebo mostu Rialto. Je to možné nebo jde jen o nějaké větší veřejné parkoviště? Myslela jsem, že do Benátek je vjezd autům zakázán. Děkuji. Eva.

To určitě není možné. Do těchto míst se autem ani nedostanete. Autem můžete zajet na Piazzale Roma nebo na Tronchetto, kde jsou velké parkovací domy.

21.03.2017, 22:02.
Od 31.3. do 2.4. jedeme do Benátek minibusem - dodávka. Je možné zaparkovat na Tronchetto nebo jinde přímo v Benátkách? Výška auta je 2,25 metru. Děkuji. Jakub.

Ano je to možné. Když přijedete k parkovacímu domu na Tronchetto, vydejte se rovně do podjezdu, kterým podjedete parkovací dům a vydáte se doleva. Je tam navigační systém k parkovišti pro autobusy, dodávky, obytné vozy atd. Tarify jsou odlišné od osobních automobilů. Půl hodiny stojí € 3,00, prvních 12 hodin € 21,00 a každých dalších 12 hodin € 16,00.

# 21.03.2017, 19:42.
Chtěl bych se zeptat na doporučení, kterou variantu zvolit. Cestujeme do Benátek, ubytování máme na Lido na 5 nocí, je nám 36, 35, 6 a 2 roky. Přiletíme na letiště Marco Polo v 18:25. První den se potřebujeme jen přesunout na Lido, ostatní dny budeme zřejmě každý den využívat veřejnou dopravu. Uvažuji o koupi jízdenky na Venezia Unica a to variantu na 7 dní + zpáteční autobus z letiště za € 72,00, což by znamenalo autobusem do Benátek a potom lodí na Lido. Zvolili byste tuto variantu nebo je to příliš komplikované a máme zvolit kombinaci s Alilaguna za € 8,00 a potom sedmidenní lístek za € 60,00? Pokud se nemýlím, tak mladší syn jezdí vždy zadarmo. Pro staršího, šestiletého, potom mohu koupit variantu Rolling Venice. Nebo existuje nějaká varianta, aby ani on neplatil? Např. protože je v doprovodu platící dospělé osoby? Mockrát děkuji za Vaši odpověď. Jste super! Petr.

Vůbec to není komplikované. Naopak, budete mít dopravu bez problému. Časovou jízdenku s příplatkem na cestu z letiště a na letiště využijete na veškerou dopravu ACTV - vaportta, autobusy v Mestre, Mestre a Benátkami a na ostrově Lido. Nelze ji použít na vaporetta 16, 19 a Casino. Pro starší dítě potom budete potřebovat dvě. Každou s jedním příplatkem na cestu z letiště resp. na letiště. Pokud to chcete cenově optimalizovat, je třeba si sestavit itinerář s dopravou. Ale ve Vašem případě to nebude potřeba. Ceny jsou následující: jízdenka na autobus € 1,50, jízdenka na autobus z letiště Marco Polo € 8,00, zpáteční jízdenka z letiště a na letiště € 15,00, jízdenka na vaporetto € 7,50, kombinovaná jízdenka na autobus z letiště a vaporetto € 14,00, časová jízdenka na 1 den € 20,00, na 2 dny € 30,00, na 3 dny € 40,00, na týden € 60,00. Příplatek k časové jízdence na cestu z letiště € 6,00 a na letiště € 6,00. Existuje ještě tzv. trajektová jízdenka za € 5,00, se kterou se dopravíte z Lido S.M.E. na S. Elena nebo Giardini. Pro úplnost uvádíme i správnou cenu Alilaguna z letiště Marco Polo na Lido - € 15,00, zpáteční € 27,00. Při online nákupu je sleva € 1,00 pro každý směr. Z výše uvedeného vyplývá, že nejlevnější možné spojení pro dospělého je s online zpáteční jízdenkou Alilaguna za € 25,00 a čtyři dny používat zpáteční trajektovou jízdenku 4x € 10,00. Celkem tedy € 65,00. Nicméně pokud alespoň jeden den pojedete na další ostrovy, už se Vám vyplatí ta varianta jízdenky s příplatkem celkem za € 72,00. Navíc budete moci z Lido cestovat přímo k cíli cesty toho dne a ne jen na S. Elena nebo Giardini. Starší dítě nemůže cestovat zdarma. Naopak mladší dítě může cestovat zdarma v doprovodu platící dospělé osoby a při případné konktrole musí prokázat věk, což u dvouletého dítěte samozřejmě s největší pravděpodobností po Vás nikdo chtít nebude.

# 21.03.2017, 10:47.
Chtěla bych požádat ještě o jednu radu. Budeme v Benátkách tři dny a chceme navštívit i okolní ostrůvky jako je Murano, Burano apod. Existuje nějaká karta, vícedenní jízdenka, kterou by se nám vyplatilo využít, nebo je lepší si kupovat jednotlivé jízdné? Bydlet budeme v Cannaregio 2956 - Corte Del Battello. Děkuji. Martina.

Časové jízdenky samozřejmě v Benátkách jsou. Můžete je použít na autobusy a tramvaje v Mestre, mezi Mestre a Benátkami a na ostrově Lido. Nelze je použít na cestu z letiště a na letiště Marco Polo. Pro tuto cestu je třeba přikoupit rozšíření za € 6,00 pro jeden směr. Dále je lze použít na vaporetta kromě linek 16, 19 a Casino. Vše samozřejmě od společnosti ACTV. Jízdenka na 1 den (24 hodin) stojí € 20,00, na 2 dny (48 hodin) stojí € 30,00 a na 3 dny (72 hodin) stojí € 40,00. Existuje i zvýhodněná třídenní jízdenka pro mladé do 29. let za € 22,00 na tři dny, kterou získáte na základě karty Rolling Venice. Ta stojí € 6,00. Jednotlivé jízdenky na vaporetta stojí € 7,50, na autobusy € 1,50. Záleží na Vašem itineráři, kam všude budete cestovat. Je třeba si to propočítat.

# 21.03.2017, 09:29.
Mohu vás požádat o radu, jak se nejlépe dostat z parkoviště Tronchetto do místa ubytování v Ca Rubino 2, Cannaregio 2956 - Corte Del Battelo? Mockrát děkuji ze odpověď. Martina.

Z parkoviště Tronchetto jeďte vaporettem ACTV č. 2 na Piazzale Roma nebo Ferrovia a tady přestupte na vaporetto č. 4.2 nebo 5.2. Vystupte na Guglie. Jděte ve směru jízdy vaporetta po Fondamenta Cannaregio a po 140. metrech odbočte doprava průchodem na Sotoportego dei Vedei a následně Cale dei Vedei. Dovede Vás ke kanálu, přes který se po mostku dostanete na Fondamenta Battelo. Po té se vydejte doprava a hned doleva na Campiello Santo. Na konci toho náměstíčka odbočte doprava do úzké uličky Calle del Battelo, která Vás dovede na mini náměstíčko, na kterém je Ca Rubino 2. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50 a platí 75 minut od první validace.

# 20.03.2017, 20:14.
Děkuji Vám mockrát za přesné instrukce k plánované dovolené. Ještě mám jeden malý dotaz, zda byste mi mohl poslat odkaz na mapu dopravního podniku, na spoje autobusu, vaporeta ... Děkuji. Petra.

Mapy dopravy v Mestre a v Benátkách najdete na ACTV - Orari e Percosi / Consulta le Mappe.

# 20.03.2017, 18:07.
Moc vám děkuji Pavle. Benátky jsem prošel jako klasický turista s hejnem dalších, ale při poslední návštěvě jsem byl někde v kostele, kde ve vitríně byl balzamován nějaký svatý ... ale vůbec nevím kde to bylo. Byl tam s námi Ital co to znal. Chci ukázat Benátky přítelkyni, která ten den co tam budeme, bude mít narozeniny. Máte nějaký soukromý tip co navštívit, než to co je na internetu? Našel jsem tu vyhlášenou kavárnu na náměstí Sv. Marka, tak si tam dáme kavčo ... a chceme navštívit Murano a Burano. Ne muzea, ale jen tak. Ten lístek za € 20,00 na den ... to je včetně 24. hodinové dopravy kanálem v Benátkách i na ty ostrovy tam a zpět? Děkuji moc za případný tip co a kde prošmejdit. Na ty ostrovy jezdí trajekt 12? Děkuji moc. Roman.

Také nevíme kde to je. V Benátkách už toho tajného a neobjeveného moc nenajdete. Nebo spíš nic takového tam není. Náš tip je v odpovědi ze dne 12.03.2017, 13:01. Jízdenku na 1 den (24 hodin) za € 20,00 lze použít na autobusy a tramvaje v Mestre, mezi Mestre a Benátkami a na ostrově Lido kromě cesty z letiště a na letiště Marco Polo (v tomto případě je třeba zakoupit příplatek ve výši € 6,00 za jeden směr). Lze ji také použít na vaporetta kromě linek 16, 19 a Casino. Tedy i na další ostrovy. Vše samozřejmě jen se společností ACTV. Na Murano, Burano a Torcello jezdí vaporetto č. 12 z Fondamente Nove.

# 19.03.2017, 17:02.
Chystám se s maminkou ve věku 73 let do Benátek na prodloužený víkend. Přílet do Benátek na letiště Marco Polo je přibližně ve 12:00 hodin a odlet ve 20:00 hodin. Prosím o radu, jak nejlépe cestovat po Benátkách a jak se dostat do hotelu Adria v Mestre. Je možné využít třídenní jízdenku na vaporetta a ostatní dopravu? Z Mestre je možné do centra Benátek jet pouze vlakem? Co je možné vidět na ostrovech? Děkuji mockrát a hezký den. P.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 15 a vystupte na Piazza 27 Ottobre / Incr. Via Colombo. Přejděte za roh na Via Colombo, kde je zastávka tramvaje. Jeďte tramvají č. T2 a vystupte na Villa Erizzo. Odtud je to k Hotelu Adria necelých 200 metrů ve směru jízdy tramvaje. Jízdenka na autobus č. 15 z letiště stojí € 8,00, zpáteční € 15,00. Můžete ho využít i na tramvaj. Jízdenka na autobus nebo na tramvaj do Benátek z Mestre stojí € 1,50, jízdenka na vaporetto € 7,50. Pokud budete využívat časovou jízdenku, ta stojí na 1 den (24 hodin) € 20,00, na 2 dny (48 hodin) € 30,00 a na 3 dny (72 hodin) € 40,00. Tuto jízdenku lze využít na autobusy a tramvaje v Mestre, mezi Mestre a Benátkami, na ostrově Lido a na vaporetta s výjimkou linek 16, 19 a Casino. Nelze ji využít na cestu z letiště. Na tuto cestu si musíte zakoupit k časové jízdenkce příplatek € 6,00 za jeden směr. Cestu z letiště nebo na letiště je potom třeba absolvovat v době platnosti časové jízdenky. Vzhledem k tomu, že začátek cesty z letiště a konec cesty na letiště je v rozmezí více jak 48 nebo 72 hodin. Budete muset jednu cestu absolvovat na plnou jízdenku. Pokud budete mít časovou jízdenku, je zbytečné cestovat vlakem, na který ji nevyužijete. Z Mestre jeďte autobusem nebo tramvají. Otázka ohledně ostrovů je hodně široká. Benátky, Murano, Burano, Torcello a další menší ostrůvky toho nabízí mnoho k vidění od historických budov, přes kostely, kláštery, muzea až po zahrady a parky.