BENÁTKY 2015 / 3

Rady na cestu do Benátek

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2015 / 3

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2015. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete třetí část, ta první je na stránce Benátky 2015.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 12.08.2015, 09:12.
V prvním týdnu v září chci jet z Fusiny do Benátek. Prosím o informaci, kdy pluje první spoj do Benátek, kolik stojí lístek a zda je možné koupit zpáteční. Dále zda mi platí i na spoje v rámci Benátek, nebo musím koupit novou jízdenku a jaká je cena na 24 hodin. Předem děkuji za odpověď. Josef.

První spoj jede v 8:00 a potom každou celou hodinu až do 22:00. Zpět pak v 8:30 až do 22:30. Jízdenka stojí € 8,00, zpáteční € 13,00. Jízdenky nelze použít na cestování po Benátkách. Celodenní jízdenka (24 hodin) na benátskou dopravu stojí € 20,00. Nelze ji použít na trasu Fusina - Benátky.

# 11.08.2015, 11:14.
Jedu s manželkou v září na 4 dny do Benátek, přílet na letiště Marco Polo ve 23:10. Rádi bychom se zeptali, zda je možné i v tuto noční hodinu zakoupit týdenní jízdenku, kterou chceme využívat v průběhu svého pobytu pro přesuny různými dopravními prostředky, v příletové hale letiště. Pokud nikoli, na jaké webové adrese je možno zakoupit jízdenky on-line, či zda navrhujete jiný způsob. Prvním naším úkolem bude přesun z letiště do San Marco kolem půlnoci - viz čas příletu na letiště. Děkujeme za cenné rady. Broňa a Jiří.

Pokladna na letišti má otevřeno do půlnoci. Jízdenky můžete zakoupit také v automatu. Nezapomeňte na rozšíření o cestu na a z letiště. Online nákupem na Venezia Unica se nevyhnete výměně voucheru na místě.

# 10.08.2015, 20:21.
Vaše stránky jsou úžasné. Mohl byste mi, prosím, poradit? V létě chci ukázat rodině Benátky. Chtěla bych jet z náměstí San Marco po kanálu vaporettem na Tronchetto a zpět pěšky. Pojedu tedy ze zastávky vaporetta San Marco lodí č. 2 přímo na zastávku Tronchetto. Je u zastávky San Marco pokladna, kde si mohu koupit jízdenku nebo ji musím koupit někde jinde? Chtěla bych poradit, zda mám jet až na Tronchetto nebo raději vystoupit dříve a na jaké zastávce? Moc děkuji za odpověď. Eva.

Jízdenky koupíte na každém stanovišti vaporetta. Pokud nechcete vidět velké několikapatrové lodě, pak je zbytečné jet až na Tronchetto. Vystupte na Piazzale Roma, odkud můžete jít zpět několika směry a to buď podél Velkého kanálu nebo přímo.

# 10.08.2015, 14:09.
Chystáme se příští týden na 5 dnů do oblasti Grado. Budeme vyrážet z Olomouce. Chtěli bychom vědět, zda se vyplatí jet přes Rakousko a Slovinsko s tím, že si koupíme dálniční známky. Nebo je lepší se Slovinsku vyhnout a jet pouze přes Rakousko? Pak ale pojedeme docela dlouhou část dálnice v Itálii. Jaké jsou placené úseky a kolik jich je? Druhý dotaz se týká výletu do Benátek z Grado. Máme možnost jet autem. Pak se chci zeptat, kde nejlépe zaparkovat? Předpokládám, že bude nejlepší zaparkovat někde v Mestre a do Benátek dojet autobusem? Jaká je přibližně cena parkování a přesunu do Benátek z parkoviště? Ještě uvažujeme o výletu do Benátek vlakem nebo autobusem. Má to smysl nebo je lepší auto? Děkuji. Veronika.

V případě cesty na 5 dnů Vás cesta přes Slovinsko vyjde na rakouskou dálniční známku v ceně € 8,70 a slovinskou dálniční známku v ceně € 15,00. Celkem tedy na € 23,70. Cesta přes Tarvisio Vás přijde na € 9,10 za jednu cestu, celkem tedy na € 26,90 včetně rakouské dálniční známky. Pokud pojedete úsek Tarvisio - Gemona mimo dálnici, což běžně doporučujeme, zaplatíte celkem € 14,90. V Benátkách doporučujeme parkovat na Tronchetto. Celodenní parkování Vás vyjde na € 21,00, není to však o moc více než na pevnině. Při větším počtu osob to může být i levnější. Např. Na San Giuliano stojí celodenní parkování € 12,00, jízdenka na autobus € 1,50. Pro jednoho tedy cesta autobusem € 3,00. Při počtu dvou osob jsou náklad € 18,00, při počtu tří osob € 21,00, tedy stejné jako na Trochetto. Odpadne však ztráta času cestováním. Cestovat z Grado do Benátek veřejnou dopravou je už moc zdlouhavé. Doporučujeme jet autem. Pokud pojedete po SS14, odpadnou Vám náklady na mýtné.

# 09.08.2015, 19:07.
Plánuji krátký pobyt v Caorle. Plánuji příjet autobusem Student Agency do Benátek - Mestre. Příjezd je ráno přibližně v 5:00 hodin ve všední den. Kde je možné nastoupit do autobusu z Benátek do Caorle? Jak často spoje jezdí? Jaká je cena jízdenky? Děkuji Vám. Ilona.

Student Agency zastavuje před vlakovým nádražím v Mestre. Odtud odjíždějí i autobusy ATVO do Caorle. Konkrétně linka 3 a 4. Cena jízdenky je € 5,00. Přestupuje se v S. Dona di Piave. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 08.08.2015, 16:03.
Můžete, prosím, navrhnout nejlepší trasu na cestu autem tak, aby to bylo levné? Myslím s ohledem na mýtné, poplatky atd. Jedeme na 4 dny. Strakonice - Mogliano Veneto. Pavel.

V tomto případě se mýtnému, především v Rakousku asi nevyhnete. Jeďte následující trasu: Strakonice - Strážný - Passau - Braunau am Inn - Salzburg - Villach - Tarvisio - Udine - Mestre - Mogliano Veneto. V Německu se dálnice neplatí, v Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 8,70, za průjezd tauernskými tunely zaplatíte € 11,00 a na mýtném v Itálii € 17,30. Poplatky při cestě zpět jsou ve stejné výši. Cesta bez poplatků je popsaná v odpovědi ze dne 04.06.2015, 09:10. My běžně jezdíme při cestě do Itálie mimo dálnici úsek Tarvisio - Gemona.

# 08.08.2015, 14:33.
Budeme se pohybovat po Mestre a pak chceme jet místními linkami ACTV do Benátek na lodní dopravu po Velkém kanálu. Našla jsem linku n1 a n2, které jsou v plánku na lodní dopravu ... nevím, zda jsou ještě další ... Nikde na webu ACTV nemohu najít nějaké dopravní schéma, kde by byly zakresleny všechny linky se stanicemi. Našla jsem jen mapky individuálních linek zvlášť. Můžete mi, prosím, poradit nebo poslat přímo odkaz? Další prosbu mám, zda existuje společná jízdenka na autobus, který platí v Mestre i na lodní dopravu v Benátkách a nebo se musí koupit na individuální jízdy za € 1,50 na autobusy v Mestre a pak za € 7,50 na lodní dopravu po Benátkách? Jedná se o jednorázový výlet z Mestre do Benátek a zpět. Moc děkuji za ochotu. Eva.

Linky n1 a n2 jsou noční. Plánek lodní dopravy najdete na ACTV - Muoversi a Venezia / Orario servizio di navigazione / Mappa delle linee di Navigazione. Společné jízdenky na autobusy v Mestre i na Lido a na vaporetta existují. Jedná se o Biglietti turistici a Tempo. Existují na 1 den (€ 20,00), 2 dny (€ 30,00), 3 dny (€ 40,00) a týden (€ 60,00).

# 08.08.2015, 13:17.
Prosím o pomoc s autobusovým spojením z hotelu Duca d' Aosta v Mogliano Veneto na Piazza Duca d' Aosta 31 do Benátek. Kde nastoupit a do čeho? Kde vystoupit tam i zpět? Jak daleko je to ze zastávky v Benátkách na náměstí San Marco? Máme jít pěšky nebo využít lodní dopravu a jakou? Chceme strávit dva dny celé v Benátkách s cestou vždy ráno tam a v noci na hotel. Jakou jízdenku koupit pro dva lidi? Moc děkuji. Pavel.

Kousek od hotelu Duca d' Aosta je na ulici Via Terraglio zastávka autobusu ACTV č. 8, který Vás zaveze do Benátek. Jízdenka pro tuto meziměstskou linku stojí € 2,80, bloček deseti jízdenek € 24,00. Jízdenku si kupte v tabáku, ve stánku nebo na baru. V autobuse by Vás přišla na € 4,50. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Do Benátek dojedete na Piazzale Roma, kde nastoupíte na vaporetto č. 2 a pojedete po Velkém kanále na San Marco. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Můžete se projít i pěšky procházkou historickými Benátkami.

# 03.08.2015, 22:25.
Pane Řehůřku, ve své odpovědi 13.01.2015, 12:44 na parkování při návštěvě Benátek mimo jiné uvádíte, že cena parkoviště San Giuliano je € 12,00 za 6 hodin a více až do uzavření. Znamená to, že tam nelze parkovat přes noc, ale jen v rámci jednoho dne, nebo jen se nedá auto z parkoviště vyzvednout v době, kdy je parkoviště uzavřeno? Děkuji za Vaši odpověď. Vaše postřehy a doporučení na webu jsou před návštěvou popisovaných míst skoro neocenitelné! Díky. S pozdravem Jiří.

Parkoviště Porta Gialla je otevřené od 8:00 do 20:00, parkoviště Porta Rossa a Porta Blu jsou otevřená od 6:00 do 2:00. V době mimo provozní dobu Vám neumožní najet ani vyjet.

# 01.08.2015, 17:37.
Zaujaly mě Vaše stránky a chtěla bych se zeptat, zda se dá v Benátkách parkovat na Piazzale Roma, v mapě tam je označené parkoviště, ale nikde jsem ve Vašich odpovědích nenašla, zda je tam možné parkování. Uvadíte jen parkoviště Tronchetto. Děkuji Vám za odpověď.

To parkoviště je na našich stránkách několikrát zmiňované. Jedná se o Autorimessa Comunale a informace najdete na AVM Venezia - Parcheggi / Autorimessa Comunale. Celodenní parkování tam stojí € 26,00, při online nákupu € 23,40. Na tomto parkovišti je třeba ponechat klíčky v zaparkovaném automobilu. Tronchetto je levnější - € 21,00 na den a klíčky jsme v automobilu ponechat nemuseli.

# 30.07.2015, 13:06.
Prosím o radu. Jak se dostat z letiště Treviso do kempu Fusina autobusovou dopravou? Děkuji. Jana.

Viz naše odpověď ze dne 20.05.2015, 16:26. Jízdenky ACTV podražily - autobus € 1,50 a vaporetto (do kempu nepotřebujete) € 7,50.

# 29.07.2015, 14:29.
Jedeme v srpnu do Itálie a rádi bychom si z hotelu, kde bydlíme - lokalita Lido di Volano na jih od Benátek - udělali výlet do Benátek, eventuálně na některé z jejich ostrovů. Připadá mi jako zajímavé jet trajektem z Chioggia na San Marco, ale nevím, zda-li jezdí, případně jak řešit jízdenky. Také si nejsem jistý, jak dlouho by jel, aby to naše dvě malé děti snesly. Také nevím, zda-li je dobré dělat si výlet na zmíněné ostrovy (Murano, Burano, ...) až z Benátek, nebo je možné třeba také z Chioggia? Budeme autem, takže není problém dojet i kamkoli jinam, jen se budeme vracet na spaní dolů na Lido di Volano. Moc díky za Vaši pomoc. Ondřej.

Ve Vašem případě doporučujeme absolvovat jízdu se společností Raffaello Navigazzione. Z Chioggia Sottomarina odjíždí v 9:00 a na San Marco je v 10:30. Zpět pak jede v 17:00 a v Sottomarina je v 18:30. Standardní zpáteční jízdenka stojí € 14,00, děti do 3. let neplatí. Existují i rodinné zptáteční jízdenky: 2+1 - € 36,00, 2+2 - € 48,00. Více informací najdete na výše uvedených stránkách. Jezdí od června do září. Jízdenky můžete zakoupit na místě, o prázdninových měsících doporučujeme online nákup. Na Murano a Burano se dostanete až z Benátek. Jízdní řády najdete na ACTV.

# 29.07.2015, 00:24.
Cestou z Lago di Garda do Chorvatska se chceme stavit na jeden den v Benátkách. Jelikož jedeme autem, hledám co nejvýhodnější parkování a přepravu po Benátkách. Četla jsem o parkování v San Giuliano a pak dvě zastávky autobusem do Benátek. Prý je to přibližně € 5,00 na den a € 2,50 za jízdenku autobusem. Je to pravdivé? Pak se zřejmě budeme jen procházet či použijeme vaporetto, pokud jezdí i po kanálech ... Děkuji. Pavlína.

Parkování na San Giuliano je zpoplatněno následovně: první tři hodiny zdarma, 4 hodiny € 2,00, 5 hodin € 4,50, 6 hodin € 8,00, od 6. hodin do uzavření € 12,00. Jízdenka na autobus stojí € 1,50. Lepší je parkovat na Tronchetto, kde stojí celodenní parkování € 21,00. Nemusíte cestovat autobusem, takže ušetříte spoustu času a cena za tři osoby je stejná - od čtyř osob nižší. Vaporetta jezdí po Velkém kanálu.

# 28.07.2015, 16:46.
Chci Vám velmi poděkovat za informace z Vašeho webu - moc nám pomohly. Jen ještě poznámku pro ostatní - stanoviště autobusu ATVO z Trevisa do Benátek není označené, ale je přímo u východu z letištní haly - je třeba sledovat nápisy na autobusech, také si nejsem jistá, jak moc se dodržují jízdní řády - do Benátek jsme odjížděli později, ale na letiště vyjel autobus více jak o pět minut dříve. Ještě jednou díky. Eva.

Děkujeme za cenné informace.

# 27.07.2015, 18:56.
Budeme ubytováni v Bibione - apartmány Villagio Lia. Chtěla bych se zeptat na nejlepší cestu do Benátek. Případně jak je to s parkováním a poté lodní dopravou. Slyšela jsem, že tam je nějaká forma lodního autobusu. Zajímá mě, jak to funguje, jak často autobusy jezdí a kolik stojí? Děkuji moc. Kateřina.

Doporučujeme si pročíst tyto naše otázky a odpovědi. Na všechny otázky tam najdete odpověď. Konkrétně výlet z Bibione je popsaný v odpovědi ze dne 28.05.2015, 14:50. Jediná změna nastala v ceně jízdenky na vaporetto. Zvýšila se na € 7,50. Jízdní řády vaporett najdete na ACTV.

# 27.07.2015, 16:14.
Moc Vás chci poprosit o radu. Za 14 dní se chystáme do Benátek autobusem na Tronchetto Stazione a ubytovaní budeme v ulici Santa Croce. Dá se tam, prosím, dojít s kufry od zastávky autobusu pěšky? A pokud si koupíme sedmidenní jízdenku, označuje se při každém vstupu na vaporetto a kde? A ještě poslední dotaz, jak se ze Santa Croce dostaneme nejrychleji na Lido, jakou linkou? Mockrát Vám předem děkuji za odpověď. Hezký den. Johana.

Santa Croce je čtvrť, v jejíž oblasti je i zmiňovaná zastávka. Rozprostírá se od Tronchetto až po Ca d' Oro. Jízdenku musíte ověřit na začátku každé cesty a při změně dopravního prostředku přiložením karty na ikonu ruky ve středu validátoru. Na Lido se nejrychleji dostanete např. linkou č. 6 ze Santa Marta. Pokud budete bydlet u Velkého kanálu, pak linkou č. 1.

# 26.07.2015, 21:33.
Ještě jeden dotaz ... budeme bydlet ještě pár nocí v Padově a chceme na jeden den do Benátek. Našla jsem, že je výhodné cestovat vlakem nebo autobusem ... lepší než řešit parkování auta. Nemáte zkušenost? Díky. Eva.

Vlakových spojů Trenitalia jezdí z Padova do Benátek hodně. Nejlevnější jízdenka v regionálním vlaku stojí € 4,05. Zaveze Vás tam za půl hodiny, stejně jako Frecciargento nebo Frecciabianca, který stojí € 13,00 resp. € 15,00. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 26.07.2015, 17:44.
Prosím o radu. Chystáme se s přáteli na 4 dny do Benátek. Máme plán zaparkovat auto v Tronchetto a odtud veřejnou dopravou se přepravit na ostrov Lido di Venezia. Chtěli bychom si pronajmout hotel někde u pláže - který byste doporučil, aby byl blízko i k dopravě na náměstí Sv. Marka? Jaké jsou pláže v Lido di Venezia? Kolik stojí MHD? Jak z parkoviště na ostrov Lido di Venezia? A pak doprava z Lido k Sv. Markovi do centra Benátek? Kde jsou dobré kluby na párty? Anebo si máme pronajmout apartmán na jiné pláži a dojíždět do Benátek? Ale to už pak asi ztratí tu atmosféru - co si myslíte? Děkuji moc za odpověď. Thomas.

Hotel si najděte na Booking. Pláž na Lido je na druhé straně než zastávka vaporetta. Nejkratší vzdálenost je přibližně 700 m. Dá se ale realizovat autobusem - i do vzdálenějších míst. Pláže jsou písečné a většinou s plážovým servisem. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Z Tronchetto Vám tam jede linka č. 1. Stejná cena je z Lido na San Marco. Můžete však jet jen z Lido na nejbližší zastávku v Benátkách a tzv. trajektová jízdenka Vás přijde na € 5,00. Je možné, že se Vám vyplatí nějaká časová jízdenka. Informace o klubech najdete v článku Noční život v Benátkách. Kde se ubytovat je na Vás. Musíte si sestavit itinerář, spojit ho s Vaší představou o pobytu a s finančními možnostmi.

# 25.07.2015, 17:20.
Onedlho cestujem do Benátok a budem parkovať na Tronchetto. Koľko stojí lístok na lodný autobus, keď chcem vystúpiť z Tronchetto na Rialto alebo San Marco? Všade čítam len o časovom lístku od hodiny vyššie. Dá sa kúpiť aj kratší? Ďakujem za odpoveď. Igor.

Jednosměrná jízdenka na vaporetto s platností 75 minut stojí € 7,50. Je i levnější jízdenka na konkrétní spoje, tzv. Traghetto Ordinario za € 5,00. Lze ji využít na přepravu v těchto úsecích: Lido S.M. Elisabetta - S. Elena, Lido S.M. Elisabetta - Giardini, S. Marco S. Zaccaria - S.Servolo, S.Marco S. Zaccaria - S.Giorgio, Zattere - Palanca, Murano Colonna - Cimitero, Murano Colonna - Fondamente Nove, Chioggia - Pellestrina.

# 23.07.2015, 20:40.
Chystám se s maminkou v sobotu do Benátek a pročítám Vaše odpovědi, hlavně ty o spojení z letiště a na letiště. Je plná sezóna, tak jsem se chtěla zeptat, zda se dá koupit místenka na autobus na letiště, abychom předešly tomu, že se případně do autobusu nevejdeme? Eva.

Nevíme o tom, že by bylo možné zakoupit místenky. Jízdenky se dají kupovat online. V případě letiště Treviso platí jízdenka ATVO v den na který byla jízdenka zakoupena, v případě letiště Marco Polo platí jízdenka ACTV od chvíle validace.

# 23.07.2015, 10:51.
Pane Řehůřku, prosím o info, kolik stojí parkoviště na celý den ve Fusina? Potom bych jel do Benátek nejspíš lodí. Děkuji moc. Jinak budeme bydlet ve městě Vicenza a nebo zda by bylo lepší jet autem až na parkoviště Troncheto? Tak nevím. Nechám si poradit. Mockrát děkuji za odpověď. Prosím info na e-mail. Máte moc hezké stránky. Musí to zabrat asi hodně času. Ještě jednou děkuji. S pozdravem J.

Parkování na Terminal Fusina Vás přijde na € 10,00 za 12 hodin a € 15,00 za 24 hodin. Zpáteční jízdenka na Zattere pak vyjde na € 13,00. Tronchetto Vás vyjde na € 21,00 za 24 hodin a pokud pojedete na San Marco vapporetem a zpět tak jízdenka stojí 2x € 7,50. Záleží na tom, jak pojmete Benátky. Z Tronchetto se dá jít i pěšky, z Fusina ne.

# 22.07.2015, 19:56.
Ako by sa dalo dostať do Benátok vlakom z Bibione? Pavel.

Nejbližší vlaková stanice Latisana / Lignano / Bibione je vzdálena 20 km. Dostanete se tam autobusem ATVO č. 7 za € 3,00. Autobus odjíždí z autobusového nádraží (Autostazione), kam přijíždí i v Latisana. Tam je autobusové nádraží hned vedle vlakového. Vlaky Trenitalia na Santa Lucia do Benátek jezdí téměř každou hodinu. Jízdenka stojí € 6,95.

# 21.07.2015, 08:04.
Chcem sa spýtať, ako sa najlepšie dostať z prímorkého mestečka Lignano Sabbiadoro do Benátok. Zaujímajú ma hlavne spôsoby a ceny možnej dopravy, požičanie auta, resp. ceny autobusovej a lodnej dopravy ... Neviem sa dopátrať nikde na nijaký cestovný poriadok v tejto oblasti ... Ďakujem. Marián.

Nejlépe se tam dostanete zřejmě autobusem ATVO s přestupem na letišti Marco Polo. V pracovní dny jezdí 9 spojů, ve dnech volna také. Autobus tam jede 2 1/4 hodiny. Odtud pak na Piazzale Roma autobusem ACTV na Piazzale Roma za € 8,00. Linka ATVO z Lignano Sabbiadoro by měla jet přes letiště až na Piazzale Roma a jízdenka stát € 7,30. Nemáme to však ověřeno. Dále můžete jet z Lignano na Punta Sabbioni také autobusem ATVO za € 5,90 a odtud vaporettem ACTV za € 7,50 na San Marco. Půjčení auta si můžete vyhledat na Pronájem aut.

# 19.07.2015, 22:54.
V sobotu se chystáme do Itálie, konkrétně do Lido di Josolo a chtěli bychom si udělat výlet do Benátek lodí. Mohli byste nám prosím poradit podrobněji, kde nastoupit a vystoupit a kolik stojí lístek? Děkuji. Iveta.

Tip na tuto dopravu včetně cen a jízdních řádů najdete na stránkách dopravce ATVO - Visita Venezia / Venezia / Lido di jesolo - Venezia 2015.

# 19.07.2015, 21:40.
Děkuji moc za odkazy. Našla jsem si, že autobus č. 10 jezdí i z Mestre. Budeme ubytovaní v Mestre - hotel Venezia. Zeptám se. Jízdenky z Mestre do Lido di Jesolo se kupují u řidiče nebo se musí koupit předem ve stánku / automatu? Děkuji moc. Jana.

Ano, jednou ze zastávek je i Mestre FS a Banca BNL. Právě druhá zastávka je přibližně 300 m od Vašeho Hotelu Venezia. U zastávky BNL je automat na jízdenky. Pokladna ATVO je na Mestre FS. Měly by jít koupit i u řidiče, pravděpodobně však za vyšší cenu.

# 19.07.2015, 20:55.
Děkuji moc za rychlou odpověď. Mohu se ještě zeptat? V době, když budeme v Benátkách, bude dost teplo. Zjistila jsem, že nejbližší je městská pláž na ostrově Lido. Nebo je dobré koupání v Lido di Jesolo? Můžu se zeptat, zda na Lido stojí též vaporetto za € 7,50? A jak se dostaneme z Benátek nebo Mestre a do Lido di Jesolo? Je levnější doprava autobusem nebo lodí? Kde mi můžete doporučit koupání? A ještě jeden dotaz. Třídenní jízdenka je na tři dny nebo 72 hodin? Budeme v Benátkách od pátku do pondělí, což jsou 4 dny, ale asi 70 hodin. Děkuji moc. Jana.

Ano, i na Lido stojí vaporetto € 7,50. Cena jízdenky je stejná pro všechna vaporetta ACTV, kromě speciálních linek 16, 19, 21, Alilaguna a Casino. Pokud pojedete na Lido S.M.E. ze S. Elena nebo Giardini, můžete využít i jízdenku Traghetto Ordinario za € 5,00. Nebo samozřejmě i jakoukoliv časovou jízdenku. Vaporetta jezdí i na Punta Sabbioni, odkud jsou v pěší dostupnosti také pláže. Z Benátek do Lido di Jesolo se dostanete autobusem ATVO č. 10 za € 4,50. Třídenní jízdenka platí 72 hodin od první validace.

# 18.07.2015, 19:13.
Příští sobotu ráno se chceme 2 dospělí a pětileté dítě stavit na 2 až 3 hodiny do Benátek. Dá se za tu dobou v Benátkách něco stihnout? Popřípadě poraďte prosím kam a jak jít. Parkovat budeme na Tronchetto. Pokud jsem to dobře pochopil, mělo by parkovné stát na 3 hodiny € 11,00. Je to tak? Předem děkuji za radu. S pozdravem Michal.

Přesně takový výlet jsme při návratu z dovolené absolvovali. Cena na tři hodiny souhlasí, výlet je popsaný v naší reportáži Benátky 2013.

# 17.07.2015, 21:49.
Chystám se s manželem do Benátek. Přiletíme v pátek v 15:05 na letistě Marco Polo, odlet v pondělí 20:10. Ubytovaní jsme v hotelu Venezia v Mestre. Zjistila jsem, že z letiště bychom měli jet autobusem č. 15 na zastávku Mestre Olivi. Cena jízdenky je € 6,00. Chci se zeptat. Jízdenka se kupuje u řidiče na letišti? A zpět opět u řidiče na zastávce? Nebo si ji musíme koupit někde předem a pokud ano kde? A dále Mestre - Benátky je jízdenka za € 1,30, ale též kde si ji můžeme koupit, zda u řidiče nebo v automatu, popř. v informacích. Dále bych se chtěla podívat na ostrov Murano. Kolik stojí lodní doprava tam a zpět? Nevím, zda se vyplatí koupit si denní jízdenku za € 20,00. Děkuji moc. Jana.

V ceníku ACTV došlo ke změnám. Základní jízdenka na autobus stojí nově € 1,50 a jízdenka z letiště Marco Polo € 8,00, resp. € 15,00 zpáteční. Jízdenky zakoupíte v příletové hale na pokladně Venezia Unica. Prodávají se ale i v automatech, v tabácích, na stáncích atd. Na Murano se dostanete standardně vaporettem. Jízdenka stojí nově € 7,50. Z Fondamente Nove na Murano Colonna lze použít trajektový lístek v ceně € 5,00. Zpět je stejná cena.

# 16.07.2015, 18:47.
Jak velký / malý problém je v Benátkách WC? Zda nabíjet na kartu i Public Toilets Service nebo stačí si kdekoli dát presso a pustí hosty bez řečí i na toalety? S pozdravem Vítězslav.

Pokud si budete dávat presso jen z důvodu, abyste se zastavil v kavárně na WC, tak Vás přijde levněji nabít si kartu :-) Nicméně je běžná praxe, že skuteční hosté restaurací mají běžně přístup i k WC, stejně tak návštěvníci muzeí.

# 16.07.2015, 18:00.
Chystáme sa do Benátok na La Biennale di Venezia v termíne Oktober 9. až 11.10.2015. Cestujeme autom a ubytovanie mame predbežne zarezervované v Camping Venezia Village na Via Flaminia, 8d, 30173 Venezia. Rád by som sa opýtal, ako bysme sa čo najlepšie dostali do Benátok do La Biennale di Venezia - Giardini? Uvažovali sme o autobusovej doptave z miesta ubytovania. Kde sa dajú kúpiť lístky na autobus a koľko stoja? Vopred veľmi pekne ďakujem. Peter.

Odpověď na Vaši otázku najdete v odpovědi ze dne 15.04.2014, 20:33. Z Piazzale Roma jeďte vaporettem č. 1 nebo 2 a vystupte na Giardini. Vchod je o 200 m dál. Před ním zastavují také vaporetta, ale ne výše uvedená. Oproti výše uvedené odpovědi jízdenka na autobus podražila na € 1,50, jízdenka na vaporetto na € 7,50.

# 16.07.2015, 10:56.
Jen dotaz, zda jsem to pochopil správně. Po nákupu Tourist Travel Card (třeba jednodenní) platí doba použití jízdenky 24 hodin od doby první aktivace v použité lodi nebo autobusu a může tak zasahovat do dvou kalendářních dnů? Dále se již jen nosí při sobě? Děkuji za odpověď. Tomáš.

Jízdenka platí od okamžiku validace uvedený čas, tedy i přes půlnoc do druhého dne. Musíte ji ověřit na začátku každé cesty a při změně dopravního prostředku přiložením karty na ikonu ruky ve středu validátoru.

# 15.07.2015, 22:05.
Nikde jsem ale nenašel, zda na jednu kartu si můžu uložit jednosměrný lístek z letiště za € 8,00 a k tomu třídenní kartu s jednosměrným transferem za € 46,00. Zda je ta jejich karta tak chytrá, že by mi napřed odečetla ten lístek a až v sobotu by mi odstartovala počítání těch 72 hodin s konečným transferem v pondělí na letiště. Asi si online objednám jen tu třídenní variantu s jedním transferem a jen v pátek si koupím na letišti lístek za € 8,00 do Mestre. Navštívili jste i nějaká muzea? Zvažuji přikoupit St. Mark' s Square Museums. PS: Váš web a čas, který nám, méně zdatným cestovatelům věnujete, je obdivuhodný. Hezký večer. S pozdravem Vítězslav.

Viz naše předchozí odpověď. Pokud jste příznivcem muzeí, pak balíček St. Mark' s Square Museums pro Vás bude určitě zajímavý.

# 15.07.2015, 18:50.
Jedeme se ženou do Benátek 31.7. až 3.8. s tím, že v pátek by mi stačil přesun z Marco Polo do centra Mestre (našel jsem autobus č. 15). Chci si koupit Venezia Card na 3 dny s transferem v pondělí na letiště. Platí 36 hodin. V konfiguraci karty jde přidávat i jednosměrný transfer z letiště. Když na jednu kartu dám třídenní variantu s transferem + transfer, nezačne už stejně běžet těch 72 hodin? Děkuji. Vítězslav.

Pokud máte více než jeden typ jízdenky na kartě, např. městskou a příměstskou (logické by mělo být že i časovou a jednorázovou) a nebo v případě že validátor nedetekuje automaticky jízdenku, pak se Vás zeptá na Vaši volbu. Indikuje to červeným světlem a nápisem Scegliere contratto. Můžete tedy zvolit typ lístku. Musíte držet kartu ve středu validátoru a zvolit stiskem tlačítka vybranou jízdenku. Takže to mají takhle ošetřeno :-)

# 15.07.2015, 14:09.
Snažili jsme se využít dotazovací formulář přímo na Vašich stánkách, ale není možné ho odeslat. Při součtu 40 + 50 uvádíme 90, což je vyhodnoceno jako chybná odpověď. Náš dotaz je tedy následující: v neděli 25.10.2015 přiletíme na Letiště Marco Polo v Benátkách přibližně v 10:25 hodin a potřebujeme se dostat do přístavu Marittima k nalodění na okružní plavbu. Doporučili byste nám prosím přepravu včetně uvedení finanční náročnosti? Děkujeme. S pozdravem Zdeňka.

Malými písmeny bez diakritiky součet čísel 40 a 50 není 90 ale devadesat. Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 15 a vystupte na Forte Marghera / Incr. via Hermada. Potřebujete jízdenku na 75 minut obsahující příplatek na cestu z letiště Marco Polo. Tato jízdenka stojí € 8,00. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 14.07.2015, 14:12.
Prosím Vás o radu. V pondelok cestujeme vkakom z Viedne do Benátok. Máme rezervované ubytovanie v Porte Santa Margherita, Corso Pisa 18. Viete mi poradiť, ako sa dostaneme z Venezie Santa Lucia do Porto Santa Margherita a koľko by to stálo? Sme dvaja dospelí a dve deti do 15. rokov. Ďakujem Vám. S pozdravom Marianna.

Z Venezia Santa Lucia přejděte na Piazzale Roma, odkud Vám jezdí autobusy ATVO, konkrétně linka č. 4 směr Caorle. Jízdenka stojí € 5,50. Jednodušší je vystoupit už v Mestre FS a jet odtud stejným autobusem. Jízdenka odtud stojí € 5,00 a kromě linky č. 4 můžete jet ještě linkou č. 3.

# 14.07.2015, 09:15.
Chtěl bych se zeptat, jaká platí emisní zóna pro autobusy ke vjezdu na parkoviště v Benátkách a kolik je poplatek za parkování. Děkuji za odpověď. Ivo.

Komerční informace cestovním kancelářím, agenturám a organizátorům zájezdů neposkytujeme. Naše stránky jsou určeny individuálním cestovatelům. Informace můžete dohledat na AVM Venezia - ZTL Bus.

# 13.07.2015, 08:26.
Potřebovala bych poradit, jak se nejlépe dostat do Benátek. Jsme ubytovaní ve Villa al Mare u Lido di Jesolo. Pokud trajektem, jak se tam dostat, jaká je cena a jak často a jaká linka trajektu tam jezdi? Děkuji. Barbora.

Po nedaleké Via Francesco Baracca jezdí autobus ATVO, konkrétně linka 23B. Nejblíže je zastávka San Marco Camping. Autobusy jezdí přibližně po půl hodině a jízdenka stojí přibližně € 3,00. Autobus Vás zaveze do Punta Sabbioni, odkud pak pokračujte vaporettem ACTV č. 15 na San Marco do Benátek. Jízdenka stojí € 7,50. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 10.07.2015, 18:45.
Se sestrou letíme v září do Benátek, na letiště Treviso, a hledáme vhodné a levné ubytování. Náš favorit je zatím Camping Jolly v Mestre. Chceme si koupi 3. denní jízdenky na MHD - 72 hours youth card: Rolling Venice. Můžu se zeptat, zda nevíte, zda tato jízdenka platí i na dopravu z historických Benátek do části Mestre a na letiště? Jaký jiný druh jízdenek máme případně zvolit? Děkuji. Tereza.

Tato jízdenka platí na autobusy v Mestre a na Lido, dále pak na všechna vaporetta s vyjímkou mimořádných linek 16, 19 a Casino a také s vyjímkou cesty z letiště a na letiště Marco Polo. Vše samozřejmě na spoje ACTV. Podmínkou pro nákup této jízdenky je mít kartu Rolling Venice v ceně € 6,00. Na letiště Treviso samozřejmě také neplatí. Z letiště Treviso doporučujeme dopravu autobusem ATVO za € 10,00 resp. € 18,00 za zpáteční jízdenku.

# 10.07.2015, 14:11.
V srpnu letíme do Benátek na letiště Treviso a potřebujeme se dostat k hotelu Castello na Campo SS Filippo e Giacomo. Prosím o info a také ceny jízdenek apod. Vždy jste nám dobře poradil, moc zdravíme a děkujeme. Anna.

Z letiště Treviso jeďte autobusem ATVO na konečnou do Benátek na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 10,00, zpáteční € 18,00. Tady nasedněte na vaporetto č. 1 nebo 2 a jeďte po Velkém kanále na San Marco. Jízdenka stojí € 7,50 nebo můžete využít nějakou časovou jízdenku. Vystoupit musíte na S. Zaccaria (Danieli). Hned naproti vede ulička vlevo od hotelu Danieli do vnitrozemí. Jmenuje se Calle de le Rasse. Dovede Vás k ulici Campiello Santi Filippo E. Giacomo. Po té se vydejte doleva a hned doprava na Calle Sacrestia. Doleva z ní odbočuje Calle Figher, na které je po levé straně Váš Hotel Castello. Je to od zastávky vaporetta asi 200 m.

# 08.07.2015, 21:34.
Pane Řehůřku, rád bych se Vás zeptal na nejlepší způsob dopravy z letiště Treviso na ostrov Lido. Plánuji kromě dopravy letiště - ostrov při vícedenním pobytu zakoupit i 72. hodinovou jízdenku pro linkové čluny. Již jsem se z Vašich rad dočetl o příplatku, který se zpáteční cestou uhradím 2x, ten je účtován automaticky nebo se musím připomínat? Musím tedy z letiště využít ATVO spoj Treviso - Mestre - Venezia / Piazzale Roma, kde přesednu na linkový člun / Al Vaporetto, nebo je i jiná možnost? Děkuji mnohokrát za rady. Jakub.

Z letiště Treviso jeďte autobusem ATVO za € 10,00 do Benátek na Piazzale Roma. Zpáteční jízdenka stojí € 18,00. Odtud pokračujte vaporettem č. 1 na Lido. Na toto vaporetto můžete už využít časovou jízdenku. Příplatek k časové jízdence na cestu z letiště a na letiště se týká letiště Marco Polo pro cestu autobusy ACTV. Je třeba si ho vyžádat. Na cestu z letiště Treviso se nevztahuje. ATVO je jiná společnost. Další možností je cestovat z letiště autobusem MOM na nádraží v Treviso a odtud vlakem Trenitalia do Benátek a následně vaporettem na Lido.

# 08.07.2015, 09:01.
Prosím o radu na nejlevnější jednodenní výlet v červenci mezi nedělí a pátkem z Caorle do Benátek. Je nás 5 osob - dva senioři starší 70. let, jeden dospělý, jedno dítě 11 let a jedno dítě 6 let. Nevím, jaké jsou případné slevy pro seniory nebo děti v autobusu nebo v lodi, nebo zda vyjde lépe jet autem na Tronchetto a pak nějakým způsobem do centra? Děkuji moc za odpověď. Martina.

Kalkulace výhodnosti jednotlivých variant je uvedena v odpovědi ze dne 31.05.2015, 09:43.

# 07.07.2015, 13:03.
24.11. až 15.12. letím z Benátek - letiště Marco Polo - na dovolenou. Přemýšlím, že bych do Benátek jel autem. Na vašich stránkách jsem našel parkoviště AVM - P12, které by údajně mělo být gratis ... Je to tak nebo mi doporučíte jiné parkování? Platí toto i pro tak dlouhý pobyt vozu na 3 týdny? Je to přibližně 3 km od letiště, což se dá dojít nebo je zde i nějaký autobus? Děkuji za info. Martin.

Ano, toto parkoviště je zdarma, je v provozu 24 hodin a nabízí 540 parkovacích míst. Jedná se o parkoviště stejného typu jaké bývají u supermarketů - otevřené, volně přístupné, z přístupových komunikací na každou stranu řada parkovacích míst. Z parkoviště na letiště je to 3,5 km. U parkoviště, směrem k letišti, je zastávka autobusu ACTV č. 45, který Vás na letiště doveze. Na tak dlouhou dobu bychom volili zpoplatněné parkování přímo na letišti. Dlouhodobé parkování tam lze zajistit už od € 4,50 na den.