BENÁTKY 2014 / 3

Benátky v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2014 / 3

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2014. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete třetí část, ta první je na stránce Benátky 2014.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

15.04.2014, 20:33.
Potřebovala bych radu: máme v plánu přespat v Benátkách v kempu Camping Venezia Village s adresou Via Orlanda 8/c, 30170 Venezia - Mestre. Chtěla jsem se zeptat, jak se nejsnadněji a současně levně dostat do Benátek? Kde koupit lístky a případně kde zaparkovat? Moc děkuji za odpověď i za rady. S pozdravem Aneta.

Do Benátek na Piazzale Roma Vám jede od Camping Venezia Village autobus ACTV č. 5 a 19. Z kempu se k zastávce dostanete od kruhového objezdu kolem čerpací stanice iP a následně přes nadchod před další čerpací stanicí Agip. Nadchod vede k zastávce. Jízdenka stojí € 1,30 a zakoupíte ji na stáncích, v tabácích apod. Na zmiňovaných čerpacích stanicích by ji také měli mít, stejně tak přímo v kempu. Pokud nebudete parkovat v kempu, doporučujeme standardní parkovací možnosti, které najdete na ASM Venezia.

# 14.04.2014, 14:59.
17. července jedeme na 4 dny do Benátek. Mám rezervaci v hotelu Casanova. Parkovat budeme asi v Tronchetto. Prosím o nejjednodušší spojení do hotelu. A ještě se zeptám, zda se platí i za psa a zda jsou v Benátkách nějaká specifika pro pobyt se psem. Jedná se o větší plemeno zlatý retrívr. Děkuji srdečně za Vaši odpověď. Pavel.

Z parkoviště Tronchetto jeďte vaporettem č. 2 na San Marco - viz náše reportáž Na skok do Benátek. Tady pokračujte po Calle Vallaresso (ulice kolmá na kanál vlevo po vystoupení z vaporetta). Je to přímá úzká ulička, která Vás dovede na Salita San Moise. Odbočte doleva a hned doprava na Calle Frezzeria. Odtud už uvidíte před sebou po pravé straně cedulku Hotelu Casanova. Přeprava psů by měla být zdarma, maximálně však jeden na platícího cestujícího. Pes musí být na vodítku a s náhubkem. Osobní zkušenosti však nemáme. Zkušenosti jednoho cestovatele najdete v odpovědi ze dne 04.02.2010, 00:13.

# 14.04.2014, 14:35.
Mám dotaz ohledně dovolené v Benátkách. Máme na víkend rezervovaný hotel Casa Martini v Cannaregio. Chtěli bychom jet autem a potřebovali bychom poradit, kde nejlépe zaparkovat - vzdálenost od hotelu a cena za parkování. Předem děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem a přáním hezkého dne Tereza.

Nejbližší parkoviště od hotelu Casa Martini (1,2 km) je na Piazzale Roma - Autorimessa Comunale. Denní parkování Vás přijde na € 26,00, online na € 23,40. O něco levněji zaparkujete na Tronchetto za € 21,00 za den. Odtud už ale musíte cestovat vaporettem.

# 14.04.2014, 08:53.
Mohol by som Vás poprosiť o radu? S priateľkou plánujeme navštíviť Benátky v termíne 19.4. až 22.4.2014. Letíme Wizzairom na letisko Treviso. Je výhodné ubytovať sa priamo v Benátkach? Chcel som sa spoľahnút na aplikáciu booking tonight a vyhľadať každý deň nové ubytovanie. Ceny sú relatívne výhodné. Ako sa však termín blíži, ceny samozrejme stúpaju. Alebo je rozumnejšie zarezervovať si hotel dopredu povedzme niekde mimo Benátok? Napr. Mestre? Ako to je potom s dopravou do Benátok? Potrebovali bysme určite spiatočné jízdenky do Benátok na sobotu, nedeľu a pondelok a v utorok jednosmernú brzo ráno na letisko. V akých cenách sa asi jízdenky pohybujú? Ďakujem veľmi pekne za radu. S pozdravom Peter.

Čím blíže Benátek, tím samozřejmě lépe. Odpadne Vám tak každodenní cestování z hotelu do Benátek. Určitě doporučujeme si zakoupit zpáteční jízdenku ATVO z letiště Treviso do Benátek (nebo Mestre podle ubytování). Stojí € 18,00 a cestu zpět můžete absolvovat do 10. dní. Autobus jede až na Piazzale Roma, se zastávkou např. v Mestre na hlavním nádraží. Z Mestre jezdí do Benátek autobusy. Cena základní jízdenky je € 1,30. Cena základní jízdenky na vaporetto je € 7,00. Pokud budete více cestovat, můžete si zakoupit časovou jízdenku. Vše si pohodlně nakonfigurujete na Venezia Unica - doprava, muzea, toalety, popř. wifi. Ubytování doporučujeme hledat na Booking.

# 13.04.2014, 15:34.
Můžete nám prosím poradit, jak se dostaneme vlastním autem na ostrov Lido, kde máme ubytování v hotelu? Přijedeme na velikonoční víkend. Předem děkuji za Vaši odpověď. Tomáš.

Z Tronchetto tam jezdí trajekt společnosti ACTV č. 17. Jízdenka stojí € 13,00. Zpáteční dvojnásobek. Cestující včetně řidiče musí mít standardní jízdenku (jednorázovou nebo časovou).

# 09.04.2014, 12:54.
Chtěl bych se Vás prosím zeptat, jak se nejlépe dostat z Benátek do stanice Venezia Mestre, stazione di autobus, odkud nám odjíždí v pondělí ve 21 hodin autobus společnosti Student Agency? A na kolik případně vyjde jízdenka? Při pohledu do mapy mi vychází, že by bylo možné využít vlakové spojení ze zastávky Venezia Santa Lucia do zastávky Venezia Mestre. Mockrát Vám děkuji za odpověď! Pavel.

Můžete jet autobusem ACTV č. 2, který Vás z Piazzale Roma zaveze na Mestre FS za 11 minut. Jízdenka stojí € 1,30, jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Ty autobusy jezdí často, ve všední den po deseti minutách, ve svátek po patnácti minutách. Pokud budete mít nějakou časovou jízdenku na vaporetto, můžete ji využít i na autobus.

# 09.04.2014, 12:00.
Chtěla jsem se zeptat. V červnu jedeme s přítelem do Benátek a jsme ubytováni v hotelu City of Art Venice Lloyd, Via Rizzardi 32, Marghera a přistáváme na letiště Marco Polo. Můžete nám prosím poradit, jakou městskou dopravou se k hotelu dostaneme? Děkuji moc za odpověd. Lucie.

Odpověď na otázku najdete v odpovědi ze dne 26.03.2014, 13:02. Zmiňovaná linka č. 15 má vyjímku v tarifu. Pokud cestujete až z letiště, je třeba k základní jízdence příplatek. Jízdenka pak přijde na € 6,00 a zpáteční na € 11,00. Pokud budete kupovat nějakou časovou jízdenku, navýší doprava z letiště cenu této jízdenky o € 4,00 a u zpáteční o € 8,00. Vše si můžete nakonfigurovat na Venezia Unica.

# 08.04.2014, 18:23.
Kolik stojí vaporetto jednorázový 12. hodinový a 24. hodinový lístek pro děti od 9. do 12 let? Renata.

Děti do šestého roku věku cestují v rámci Benátek s ACTV zdarma s dospělou osobou která má platnou jízdenku, starší už bohužel platí standardní jízdné. V tarifu existuje jedna vyjímka pro děti od 6. do 10. let v doprovodu dospělé osoby. Mohou si zakoupit zpáteční jízdenku v ceně € 7,00. Platí však jen 60 minut a na stejné lince, se kterou absolvovali první cestu. Zlevněné jízdenky pro děti od 6. do 12. let jsou na speciální lince č. 16 Fusina - Zettere a rodinné jízdenky na lince č. 19 Chioggia - Venezia. Ceníky najdete na výše uvedených stránkách.

# 08.04.2014, 09:16.
Kam Vám mám napsat, aby mi bylo odpovězeno? Psala jsem vám už dvakrát přes Váš formulář. Na e-mail se k Vám nemohu dostat. Prosím, kam mám tedy psát o radu? Kristýna.

Obě zprávy stejného obsahu jste nám posílala 5.4. Od té doby neuplynul ani týden. Přečtěte si naše důležité informace na které směřujeme naše čtenáře před odesláním každé otázky. Tam byste se vše dočetla, jak to u nás funguje, jaké jsou termíny, kde můžete odpovědi hledat, atd. Vaše otázky už byly zodpovězeny jinde, nicméně už jsme se k nim dostali a odpověď jste obdržela. Omlouváme se za zdržení, bohužel není v našich silách na všechny otázky odpovídat hned. Na spoustu se i nedostane. Jako každý jiný člověk chodíme do práce, máme své vlastní starosti, zájmy atd. Tato naše činnost je zdarma a bez záruky správnosti odpovědi nebo doručení odpovědi. I přesto se snažíme s maximální snahou odpovídat, i když tím trpí obsahová kvalita stránek, na které díky tomu nemáme čas.

# 07.04.2014, 10:08.
Prosím o informaci, jak se dostanu z místa příjezdu vaporetta č. 51 nebo 61 na Lido Venezia do hotelu Ca' Del Moro - Via Malamocco. Děkuji mnohokrát. Alena.

Vaporetta včetně 5.1 (o existenci 6.1 nevíme) připlouvají na Lido na S.M.E. Odtud pokračujte autobusem A nebo B, na který platí časové jízdenky ACTV nebo jednorázové na autobus za € 1,30. Vystoupit musíte na Malamocco - Incr. Via Parri. Je to zastávka 24, fyzicky je ale označena Malamocco 2/5. k Ca' Del Moro dojdete ve směru jízdy autobusu. Jízdní řády a mapu najdete na výše uvedených stránkách.

# 06.04.2014, 22:39.
Prosím o radu, jak nejlépe realizovat návštěvu Benátek obytným autem (karavanem). Parkovat na Tronchettu za € 40,00 se mi nechce :-) Děkuji. Petr.

Další možnosti parkování najdete na ASM Venezia, kde najdete parkoviště i v Mestre, dokonce i bezplatná. Parkovat dále od Benátek však s sebou nese další zvýšené náklady na dopravu a časové ztráty, což může být v případě jednodenní návštěvy Benátek nepříjemné.

# 04.04.2014, 20:17.
Dočetla jsem se u Vás, že v Trevisu je jízdenka na 10 dnů za € 18,00 to znamená, že můžu jezdit všemi autobusovými linkami? Jak je to u vlaku? Je tam nějaká výhodná jízdenka? Budeme tam 3 dny a chtěla bych tu nejlevnější variantu. Máme přílet 19.4. v 7:45 do Trevisa a z letiště se potřebuji dostat do hotelu Scala Via Cal di Brenda 1 a z hotelu na vlakové nádraží. Poradíte prosím nejlevnější varianty cest? A taxi kolik by vyšlo víte? Děkuji. S pozdravem Týna.

To jste špatně pochopila. Tuto jízdenku jsme zmiňovali v souvislosti s dopravou společnosti ATVO z letiště Treviso do Mestre a Benátek. Cena jednorázové jízdenky je € 10,00 a zpáteční (tzn. jedna cesta tam a jedna cesta zpět) stojí € 18,00. Cestu zpět můžete uskutečnit do deseti dnů. Platí jen na tuto konkrétní linku. O zvýhodněné jízdence na vlak nevíme. Jednorázová Treviso Centrale - venezia S. Lucia stojí € 2,90. Informujte se přímo na Treviso Centrale o nejvýhodnější variantě. Odpověď na Vaše další otázky najdete v naší předchozí odpovědi.

# 04.04.2014, 19:54.
Jedu s mužem na prodloužený víkend do Trevisa, tam budeme ubytovaní, ale spíše budeme trávit čas v Benátkách :-) Chtěla jsem se zeptat, zda jezdí z letiště Treviso nějaký autobus k našemu hotelu nebo zda se dá aspoň přiblížit? Nachází se Hotel Scala Via Cal di Breda 1 Treviso, Itálie, 31 100. Popř. cena. Dále by mě zajímalo, jak se od hotelu dostat na vlakové nádraží, abychom mohli jet do Benátek. Kdybyste věděli i cenu vlaku, bylo by to super. Aspoň přibližně? Nebo kdybyste věděli, jak jsou na tom taxi služby v Trevisu, tak to bych též ocenila :-) Trošku mě zaráží, že tam budeme na velikonoce ... oni to mají jako svátek, ne? Bojím se toho, aby to tam vše dobře jezdilo a fungovalo :-) Je to naše první dovolená a jsem z toho nervozní :-) Předem moc děkuji za odpověd, pokud půjde odpovědět :-) Kristýna.

Většinu odpovědí na Vaše otázky najdete v našich otázkách a odpovědích. Z letiště Treviso jezdí kyvadlová doprava společnosti MOM. Jedná se o linku č. 6. Ta Vás zaveze na Treviso Centrale - vlakové nádraží. Tady nastupte na autobus č. 1 stejné společnosti. Vystoupit musíte na zastávce Viale Fellisent / Hotel Scala. Klidně poproste, aby Vás na ni upozornili. Na vlakové nádraží se dostanete stejnou linkou, zastávka na druhé straně o kousek dál od hotelu a jmenuje se Panificio Casellato. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Aktuální ceny jízdenek neznáme, před dvěma roky stála jízdenka € 1,20 a bloček s jedenácti jízdenkami € 12,00. Z nádraží Treviso Centrale se do Benátek na Santa Lucia dostanete regionálním vlakem Trenitalia za € 2,90. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Taxi z Trevisa do Benátek Vás přijde na € 70,00. Z letiště k hotelu počítejte minimálně s € 15,00. Ve svátek veřejná doprava také jezdí, musíte však volit jízdní řády pro neděli a svátek.

# 01.04.2014, 22:25.
Prosím o radu. Zakoupila jsem si přes internet zpáteční jízdenku z letiště Treviso do Mestre. Po zaplacení mi přišlo pouze číslo rezervace. Je to tak, že si musím vyzvednout jízdenky ve stánku na letišti? Četla jsem, že tam jsou ráno až od 8 hodin, přiletíme v 7:15, tak nám zbytečně ujede autobus. Děkuji za odpověď a vaší ochotu. Pavla.

Je to skutečně tak. S vytištěným kódem voucheru se dostavte na pokladnu ATVO v příletové hale na letišti, která je otevřená denně od 7:30 do 22:30. Obdržíte jízdenky.

26.03.2014, 13:02.
V červenci jedeme do Benátek. Budeme ubytovaní v hotelu City of Art Venice Lloyd, Via Rizzardi, 32, 30175 Marghera. Prý je blízko zastávka autobusu do centra Benátek? Jak často jezdí autobus a kolik stojí jízdenka? A ještě dotaz - jsou někde v okolí obchody s potravinami a restaurace? Děkuji za odpověď. Pavla.

V blízkosti Vašeho hotelu City of Art Venice Lloyd je zastávka autobusu ACTV. Jmenuje se Rizzardi - Hotel Lugano. Do Benátek jede linka č. 6, na letiště a nádraží FS linka č. 15. Jízdenka stojí € 1,30. Pokud budete používat některou z časových jízdenek, můžete ji také použít. Frekvence je přibližně 3 autobusy do hodiny u linky č. 6, přibližně 2 autobusy do hodiny u linky č. 15. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Autobus č. 15 jede také do velkého nákupního centra Panorama. Přibližně 800 m od Vašeho ubytování na Via Fratelli Bandiera je Lidl. Jinak malé obchůdky v okolí nějaké určitě budou. Několik restaurací je na Via Rizzardi, za kruhovým objezdem.

# 25.03.2014, 13:25.
Moc děkuji za vaše cenné rady. Dovolená byla super, v dopravě jsme se zorientovali celkem brzy - koupili jsem si za € 58,00 permici na ACTV, ale tedy Italové jsou strašně neochotní v čemkoliv poradit. A v jízdních řádech jsme fakt plavali, ale Benátky jsou nezapomenutelné a totálně nás dostaly - krása a nádhera. Ještě jednou díky a přeji krásné dny. S pozdravem Jana.

Děkujeme za zprávu. Jsme rádi, že se Vám návštěva Benátek vydařila. Obecně máme s ochotou Italů dobrou zkušenost, zvláště pokud se snažíme i s několika slovíčky v jejich rodném jazyce. Konkrétně v Benátkách jsme ale narazili na nepříjemnou a neochotnou paní v pokladně, na druhé straně na vaporettu na pravý opak - velice příjemnou a ochotnou revizorku. Takže je to jako všude na světě - o konkrétních lidech.

# 23.03.2014, 07:10.
Nakonec váhám mezi Camping Village Cavallino - Via Delle Batterie 164, 30013 Cavallino a Appartamenti Vanin - Via Hermada 44, 30013 Treporti. U obou musíme použít auto do přístavu Punta Sabbioni. Nevíte ceny parkovného a ceny za loď? Děkuji. Pavel.

Parkovat v Punta Sabbioni můžete např. na parkovišti obsluhovaném společností CT Servizi. Do konce dubna platí ještě zimní ceny. Za hodinu tedy zaplatíte € 0,80, za 12,00 hodin zaplatíte € 4,00. Jízdenky do Benátek linkami ACTV Vás přijdou podle tarifu ACTV. Minimální cena je tedy za jednosměrnou jízdenku € 7,00. Časové pak podle doby platnosti. Ceníky najdete na výše uvedených stránkách.

# 22.03.2014, 07:00.
Dne 9.4.2014 chceme z hor navštívit Benátky do soboty 12.4. Nemáme nic zajištěno. Pojedeme autem, dva dospělí a dvě děti. Prosím o radu. Kde ubytování a parkování. Moc děkuji. Pavel.

Ubytování v Benátkách hledejte nejlépe přes Booking. Pokud budete bydlet v Mestre, budete mít parkování pravděpodobně přímo u hotelu, v Benátkách pak budete muset zaparkovat v některém z parkovacích donů. Doporučujeme např. Tronchetto.

# 19.03.2014, 11:20.
Chystáme se s manželem na 4. denní výlet do Benátek, už za 14 dní. Pojedeme autem a předpokládáme ubytování někde na periferii v penzionku / hotýlku, do Benátek budeme dojíždět místní dopravou. Můžete mi doporučit nejstrategičtější místo pro ubytování + jak řešit dopravu? Podle zběžných informací se nám asi vyplatí časová jízdenka? A pokud ano, bude tato jízdenka platná i na ostrovy Murano a Burano? A ještě - najdeme v okolí Benátek nějaké přírodní krásy? Jeskyně, vodopády ... abychom měli změnu programu? Děkuji předem, ocením odpověď i formou odkazu na již zodpovězené dotazy. Děkuji. Dáša. P.S.: Chtěla jsem použít Váš dotazovací formulář, ale tvrdí mi, že 40 + 50 není 90.

Hodně našich návštěvníků, kteří bydlí v Mestre, mají ubytování v části Marghera. Doporučujeme Vám spíše si najít ubytování podle Vašich představ, např. na Booking a potom řešit dopravu - např. přes naše otázky a odpovědi. Několik tipů na hotely najdete také v těchto otázkách a odpovědích. Časovou jízdenku ACTV můžeže využít jak na autobusy, tak i vaporetta - a to i na autobusy v Mestre a Lido, tak i vaporetta na Murano a Burano. Musí to být ale vaporetta společnosti ACTV. Přibližně hodinu jízdy severně od Benátek (přibližně 80 km) je nádherná jeskyně Grotte del Caglieron. Přibližně stejně daleko směrem na jih je nádherný přírodní park Delta Pádu. Malými písmeny bez diakritiky není součet čísel 40 a 50 roven 90, ale devadesat.

# 18.03.2014, 14:02.
Chtěla jsem se zeptat, zda znáte společnost Budget Places. Chtěly bychom si s kamarádkou rezervovat hotel Rossi přes tuto společnost, ale máme strach, že přiletíme do Benátek, zjistíme, že rezervace není a nebudeme mít kde bydlet. Poradíte nám? Zdeňka.

Zkušenosti nemáme, pokud využíváme nějaký rezervační systém, tak Booking. Tento hotel tam ale nemají. Můžete také využít přímo rezervaci na stránkách hotelu - Hotel Rossi.

# 17.03.2014, 23:44.
Vážení manželé Řehůřkovi, moc děkujeme za rychlou a vyčerpávající odpověď. S tím letadlem to prostě riskneme ... :-) Je radost natrefit na profesionály jako jste Vy! V září jedeme na Sicílii. Kdybychom potřebovali nějakou dobrou radu na cestu, můžeme se na Vás zase obrátit? Děkujeme a přejeme vše dobré. Daniela.

Veřejnou dopravou to bohužel dříve nejde. Kombinace vlaku Trenitalia do Trevisa a autobusu MOM z nádraží v Trevisu na letiště to s prvním spojem autobusu vychází stejně. Kdykoliv se na nás můžete samozřejmě opět obrátit i ohledně jiných lokalit přes Centrum otázek a odpovědí.

# 17.03.2014, 13:17.
Omlouvám se, že odepisuji až nyní :-) Moc děkuji za cenné informace, poradíte mi ještě, kdybychom chtěli jet do Padovy, jak se dostaneme k nádraží? Dojdeme pěšky, nebo lépe autobusem? A ještě jsem se chtěla zeptat, zda skutečně jedna cesta vaporettem z Benátek na Lido, stojí € 7,00? Předem děkuji za info, moc si toho vážím! S pozdravem Jana.

Vlakové nádraží Santa Lucia je v pěší dostupnosti např. z Piazzale Roma. Z Lido tam jezdí přímo vaporetto č. 1, zastávka se jmenuje Ferrovia. Jednorázová jízdenka na vaporetto stojí € 7,00. Pokud budete cestovat častěji, vyplatí se zakoupit si některou z časových jízdenek. Pokud budete navštěvovat muzea, využívat toalety, potřebovat wifi atd. můžete si vše nakonfigurovat přes Venezia Unica. Nejlevněji se z Lido do Benátek dostanete za € 4,00 s tzv. Traghetto ordinario v úseku Lido S.M. Elisabetta - S.Elena o Giardini. Je to ale na samém konci Benátek - hlavního ostrova.

# 16.03.2014, 23:31.
Zítra odlétáme na 4 dny do Benátek. Vím, že na dotazy na cestu Treviso - Benátky jste už odpovídali 100x, mám jen dvě doplňující otázky, na které jsem odpověď nenašla. Píšete, že z Benátek (Piazzale Roma) jede do Trevisa na letiště první bus ATVO v 5:30. Letíme-li do Prahy v 7:50 z Trevisa, bude nám skutečně stačit být na letišti v 6:30? Dá se na tento autobus spolehnout? Netušíte, kolik stojí jednosměrná jízdenka? A na závěr - když si v Benátkách koupíme třídenní dopravní legitku (tuším kolem € 35,00), neplatí i na tu zpáteční cestu autobusem ATVO? Moc děkuji za odpověď pro mě i pro všechny ostatní, stránky máte moc pěkné! Daniela.

Oficiálně jsou uváděny časové údaje takové, že z důvodu odbavení s dostatečnou časovou rezervou byste měli být na letišti dvě hodiny před odletem. To, zda Vám bude stačit 1:20 Vám nikdo neřekne. Někdy může, jindy nemusí. Autobusy ATVO jezdí spolehlivě, ale opět je zde jako vždy riziko, že se něco tzv. semele. Jednosměrná jízdenka stojí € 10,00, časovou jízdenku ACTV na cestu na letiště s autobusem ATVO použít nelze.

# 16.03.2014, 14:46.
Rád bych se zeptal, zda náhodou nevíte, zda na placených parkovištích v Punta Sabbioni mohu parkovat i přes noc? Děkuji. Tomáš.

Několik parkovišť je v provozu od 7:00 do 24:00 hodin, parkoviště Lungomare Dante Alighieri provozované CT Servizi je v provozu od 00:00 do 24:00 hodin.

# 16.03.2014, 14:36.
Omlouvám se, že ještě otravuji, ale chci se ještě zeptat na nějaký levný kemp pod stan v Punta Sabbioni. Našel jsem jeden - Mira Mare. Neznáte ještě nějaký? Nebo někde v Benátském zálivu? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem hezkého dne. Jan.

Seznam všech kempů s dalšími informacemi najdete na Camping.

# 15.03.2014, 08:02.
Rádi bychom se letos v srpnu cestou z Lago di Garda zastavili tak na 2 dny do Benátek. Budeme mít za autem 4 kola. Chtěla bych Vás poprosit o nějaký tip na ubytování, kde bychom mohli kola uskladnit - přibližně 2 noci - 2 dospělí + 2 děti. Budu moc ráda, když nám poradíte. Děkuji. Irena.

Zkuste Camping Venezia Village.

# 10.03.2014, 14:34.
Dne 5.4.2014 přiletím v 7:45 do Trevisa, jaký je nejlepší spoj do centra Benátek? Předpokládám, že nejlepší způsob je autobusem č. 6 přímo z letiště na stanici Treviso Centrale, a pak vlakem do stanice Stazione di Venezia Santa Lucia. Jen nevím, na kolik Euro by taková cesta vyšla. Děkuji za případné informace. S přáním hezkého dne Ondra.

Vámi popsaný způsob je nejlevnější, ale určitě ne nejrychlejší a nejméně komplikovaný. Cena jízdenky na autobus MOM je € 1,20 (v případě zakoupení u řidiče € 2,50). Cena jízdenky na vlak je € 2,90. Celkem tedy € 4,10. Výhodnější a pohodlnější je jet autobusem ATVO, který Vás zaveze z letiště na Piazzale Roma za € 10,00. Zpáteční jízdenka stojí € 18,00.

# 09.03.2014, 12:58.
Prosím vás, chtěl jsem se jen zeptat, zda neznáte nebo nevíte o nějakém levném ubytování v blízkosti Benátek. Byli jsme tam letos na karnevalu a nestačili jsme si vše projít. Tak jsme se rozhodli tam jet ještě v létě a na delší dobu - přibližně 3 až 4 dny. Nejsme dost bohatí na nějaký hotel. Stačilo by něco levného. Třeba i nějaký kemp u moře nebo pod stan. Ovšem kousek od Benátek. Předem děkuji za informace. S pozdravem hezkého dne Jan.

Zkuste Camping Venezia Village.

# 06.03.2014, 06:41.
Velmi děkuji za informace. Ještě se zeptám - lístek, který si zakoupíme platí na autobus i vaporetto a víte přibližně cenové relace? Předem děkuji za vaši odpověď. S pozdravem Jana.

Jízdenka na autobus ATVO z letiště Treviso stojí € 10,00, zpáteční € 18,00. Zpáteční jízdenka má platnost 10 dnů. Platí jen na autobus ATVO. Jednorázová jízdenka na vaporetto stojí € 7,00 a platí 60 minut v jednom směru. Jednorázová jízdenka na autobus ACTV (Mestre, Lido) stojí € 1,30 a platí 75 minut v jednom směru. Je možné využívat i časové jízdenky ACTV, které platí jak na autobusy ACTV, tak i vaporetta ACTV. Stojí € 18,00, € 20,00, € 25,00, € 30,00, € 35,00 a € 50,00 na 12, 24, 36, 48, 72 hodin a 7 dnů.

# 04.03.2014, 22:05.
Ráda bych poprosila o radu. Dne 22.3. přiletíme v 7:20 na letiště Treviso. Bydlet budeme v hotelu Florida, Calle Priuli Cavalletti 106, Cannaregio. Z vašich stránek jsem nastudovala transfer buď kombinací autobus a vlak na Stazione S. Lucia, kde by hotel měl být kousek. Nebo přímo autobusem na Piazzale Roma. Jak bychom se poté dostali k hotelu? A můžete mi poradit s transferem na letiště Treviso, odlet 25.3. v 7:50? Jezdí tak časně ráno vlak a poté autobus? Nebo je lepší jet přímo autobusem a jak se pak dostaneme tak časně na Piazzale Roma? Děkuji předem za odpověď. S pozdravem Martina.

Váš Hotel Florida je v těsné blízkosti vlakového nádraží. Když se vydáte podél Velkého kanálu, minete Ponte degli Scalzi a hned se vydáte doleva úzkou uličkou. Z Piazzale Roma je to také jednoduché. Po Ponte della Costituzione přejdete Velký kanál a podél něj dojdete k vlakovému nádraží. Odtud pak už cestu znáte. První vlaky Trenitalia z Venezia Santa Lucia Vám jedou v 5:04, 5:15, 5:36. na Treviso Centrale jsou v 5:34, 5:52 a 6:12. První autobus MOM z Treviso Centrale na letiště Vám jede v 6:20 a na letišti je v 6:37. První autobus ATVO z Piazzale Roma jede v 5:30 a na letišti je v 6:30.

# 03.03.2014, 20:35.
Cestujeme do Benátek na adresu Via San Giovani d' Acri 20 - hotel B&B 500 v oblasti Venice - Lido. Můžete mi, prosim, poradit cestu z letiště Treviso a třeba i poslat odkaz na jízdní řád veřejné dopravy? Chtěli bychom cestovat po Benátkách a vůbec netuším, jak často jezdí spoj z centra na Lido. Předem děkuji za lakavost a přeji hezký večer. S pozdravem Jana.

Z letiště jeďte autobusem ATVO, který Vás zaveze na Piazzale Roma. Odtud pak pokračujte vaporettem ACTV č. 1 na Lido. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Frekvence spojů je dostatečná. Z přístaviště S.M.E. na Lidu to máte k hotelu ještě 750 m. Můžete využít autobus ACTV, vystoupit na Via Sandro Gallo, hned jak autobus přejede malý kanál (třetí). Jezdí sem všechny linky A, B, C i noční. Pěšky se pak vraťte jen několik metrů zpět a odbočte na Via San Giovanni D'Acri. Dovede Vám k dalšímu kanálu, před kterým se stočí doprava. Po pravé straně je B&B 500.

# 03.03.2014, 11:33.
Děkuji moc za spoustu užitečných informací, které jsem našla na Vašich stránkách. Vloni jsem čerpala informace o Vieste - kde bylo fakt nádherně. Letos se s celou rodinou chystáme do Tropea. Ale mezitím si ještě uděláme s manželeme malý výlet do Benátek a mě by zajímalo, zda se Venice Card dá koupit na místě za stejnou cenu € 39,90, která se uvádí při nákupu přes internet. Děkuji moc. Silva.

Cena Venezia Unica by měla být stejná. Na výše uvedených stránkách si můžete přesně nakonfigurovat požadovanou kombinaci muzeí, dopravy a služeb, získáte tak přesnou cenu.

# 01.03.2014, 14:00.
Na začátku května cestuji s rodinou do Itálie autem (Peschiera del Garda). Chěl bych cestou tam dětem ukázat Benátky, potřeboval bych zaparkovat mimo hlavní parkoviště, někde poblíž nádraží Mestre, odkud bych se přímo do Benátek dopravil vlakem (dělám u ČD, budu mít fipky), mohli byste mi, prosím, poradit, kde nejlépe zaparkovat? Parkoviště přímo v Benátkách bývají plné a drahé. Děkuji za odpověď. Franta.

Nejbližší bezplatné parkoviště nedaleko vlakového nádraží v Mestre je na Via Miranese. Označeno je P7 Miranese A a otevřeno je nonstop. K dispozici je 395 míst, tzn. čím dříve přijedete, tím je větší šance zaparkovat. Informace najdete na ASM Venezia. K nádraží se pak dostanete po Via Giustizia odkud je spojka podchodem na Viale Stazine. Parkoviště jsou přímo i na Vialle Stazione, ceny se však pohybují kolem € 12,00 za den.

# 25.02.2014, 23:46.
Chtěl bych Vás pane Řehůřku moc poprosit o pomoc při hledání nejlepšího spoje, letíme v červnu do Benátek a přistaneme na letišti Marco Polo, jenže až ve 22:35 (úterý) hodin. Budeme ubytovaní v hotelu Panthalon (Sestiere Dorsoduro 3942), a odlet máme už v 7:15 ráno (sobota). Moc prosím o co nejlepší a nejrychlejší spojení + případnou orientační cenu. Moc děkuji za Váš čas a odpověď. S pozdravem Jirka.

Z letiště Marco Polo Vám jezdí autobusy č. 5 na Piazzale Roma ve 23:10, 00:10 a 01:10. Jízdenka Vás přijde na € 6,00 resp. € 11,00 za zpáteční. Z Piazzale Roma pak můžete jít pěšky podél Rio de S. Andrea, Rio del Magazen, Canale di Santa Maria Maggiore, po Salizada San Pantalon, přejdete Canale di Santa Maria Maggiore a po Cale Crosera Dorsoduro dojdete až k Vašemu Hotelu Pantalon. Podívejte se na mapu, není to nic složitého, prakticky pořád jeden směr. Je to přibližně chůze 8 minut necelých 600 metrů. Můžete jet také vaporettem č. 1 po Velkém kanálu. Ve Vašem čase jede každou 1., 21. a 41. minutu naposledy ve 23:41. pak noční linka č. N po půlnoci každou 9., 29. a 49. minutu. Vystoupit musíte na S. Toma a odtud po Calle Traghetto Vecchio, následně doleva po Calle Campanile Castello, před kanálem doprava po Calle Forner S. Elena a doleva přes most po Calle Gozzi dojdete k hotelu. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,00, můžete však využít časovou jízdenku, popř. si vše včetně dopravy z letiště, toalet a muzeí nakombinovat na Venezia Unica. Zpět se pak dostanete stejnou cestou. Stejně jako v noci, jezdí linky i časně ráno. Jízdní řády najdete na ACTV. Nejpohodlnější a samozřejmě i nejdražší možností je Watter Taxi.

# 23.02.2014, 13:07.
Chystáme sa v sobotu do Benátok. Ubytovaní budeme v Trevise - v hoteli B4 Treviso Maggior Consiglio by Boscolo. Poprosil bysom Vás o radu, akým autobusom sa dostaneme z Trevisa do Mestre na vaporetto? Chceli bysme totiž využiť vaporetto a pozrieť aj ostrovy, cez Canal Grande ... Poprípadě, je niekde v Mestre, v prístave možnosť výhodného parkovania ako je to v Punta Sabbioni (nie Tronchetto)? Velmi pekně Vám ďakujem za cenné rady. Ján.

Doporučujeme cestovat z Treviso Centrale vlakem Trenitalia. Na Venezia S. Lucia Vás doveze za přibližně 30 až 40 minut a přijde Vás to na € 2,90. Autobusem ATVO to máte s přestupem v S. Dona di Piave a přijde Vás to na € 5,30. V Mestre můžete parkovat na S. Giuliano, kde Vás to přijde na € 5,00 na den, nicméně vaporetto č. 21 Vás do Benátek přijde na € 10,00 resp. € 15,00 zpáteční. Řešit to můžete autobusem za € 1,30. Levnější parkování je vždy otázkou sníženého komfortu v následné dopravě.

# 21.02.2014, 21:13.
Předem bych Vám chtěla moc poděkovat a sklonit poklonu za práci, kterou děláte, Váš web je skvělý, plný užitečných informací a strávila jsem tu spoustu času čtením a získala tak mnoho odpovědí na mé otázky. Potřebovala bych ale trochu poradit ohledně nákupu časové kombinované jízdenky v Benátkách. Pojedeme celá rodina (2 dospělí a 2 děti 11 a 14 let) na dvoudenní návštěvu Benátek a kalkulujeme, jaké jízdenky se nám vyplatí koupit za podmínek: prohlídce Benátek věnujeme necelé 2 dny, předpokládám, že by nám nejlépe vyhovoval 36. hodinový ticket, který jsme si našli na ACTV. Bydlet budeme v hotelu v Mestre (část Marghera, kousek od vlakového nádraží) a proto nevíme, jaký přesně typ jízdenky koupit, aby byl kombinovatelný jak na dopravu z Mestre, tak i na vodní dopravu po Benátkách včetně výletu na okolní ostrůvky (Murano, Burano), případně i na odbočku k přístavišti velkých výletních lodí, odkud budeme druhý den v nočních hodinách odjíždět zpět do ČR. Existují nějaké slevy pro děti? Na webu ACTV jsme našli jen možnost online nákupu časových jízdenek bez rozlišení, zda se jedná o dítě nebo dospělého, z toho vyplývá další dotaz, zda se nákup jízdenek online vůbec vyplatí (zda je na děti nějaká sleva). Ještě jsem se určitě chtěla na něco zeptat, ale nějak si teď nemůžu vzpomenout :-) Mockrát díky za Vaši odpověď! Jitka.

Děti v dopravě rozlišují jen do 4 let, kdy neplatí, jinak o tom, že by byly další slevy nevíme (kromě Rolling Venice Card). Přesnou dopravu, vstupy a služby si můžete nakonfigurovat na Venezia Unica. Ceny by měly být stejné online i na pokladně. Časová jízdenka platí na vaporetta i autobusy ACTV. Neplatí na speciální linky 16, 19, 21, Alilaguna a Casino. Neplatí také na vlak a People Mover.