ŘÍM 2010 / 2

Rady na cestu do Říma

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Řím 2010 / 2

Pokud je Řím cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2010. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o návštěvě Vatikánských muzeí, Sixtinské kaple, Colossea a dalších památek, o vstupenkách do památek, o návštěvě Tivoli, o vstupu zdarma, o římských plážích, o trzích, o stravování v Římě a najdete zde také mnoho dalších informací o Římě, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete druhou část, ta první je na stránce Řím 2010.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 20.09.2010, 10:21.
Chci se zeptat, zda Roma Pass platí i pro vlaky Roma - Lido. A prosím vás, nevíte o nějakém kempu u moře, který by byl na dosah této dopravě? Děkuji za odpověď. Vlasta.

Roma Pass lze použít i na dopravu ve vlaku Roma - Lido. Zkuste Camping Internazionale Castelfusano. Je přibližně 2 km za konečnou výše uvedeného vlaku. Z Cristoforo Colombo musíte jet ještě autobusem č. 061.

# 18.09.2010, 16:41.
Prosím Vás o radu, ako sa dostanem najvýhodnejšie z letiska Fiumicino k hotelu Residenza GRA 21 na Via Anagnina 19/21? Do Vatikánu je vstup spoplatnený? Ďakujem za odpoveď. Som rada, že som Vas našla. Aja.

Mnoha způsoby, které jsou popsané v našich otázkách a odpovědích (, Leonardo Express, FR1 + metro B, autobus Cotral atd.) se dostaňte k metru A. Tím pak jeďte na konečnou Anagnina. Východem z metra musíte vyjít na druhé straně Via Anagnina u čerpací stanice Q8. Když budete stát čelem ke Q8, vydejte se po Via Anagnina doleva. Dovede Vás až před G.R.A., kterou Via Anagnina podjíždí. Těsně před G.R.A. je po levé straně Hotel Residenza GRA 21, za autosalonem Daihatsu. Před rezidencí jsou dva vysoké stromy.

# 17.09.2010, 10:30.
Náhodně jsem našla vaše stránky, jsou skvělé. Děkuji za ně! Nechápu, jak to zvládáte! Já vím, že odpovědí máte určitě moc, ale musím se zeptat po svém, doufám, že nevadí. Neboť mám režijku, tzn. že vlak zdarma. Dívala jsem se na spojení z Roma Termini do Lido di Ostia, ale nic mi to nenašlo. Je jediný spoj metrem B z nádraží do stanice Piramide a potom vlakem, jenže jaká je to železniční stanice, odkud jede vlak do Lido di Ostia? Není možné už rovnou jet z Termini? Dále jsem se chtěla zeptat, jak je možné se dostat do Tivoli. Děkuji moc za odpověď. Ještě jednou chválu na vaše stránky. S pozdravem Blanka.

Pokud chcete jet vlakem, pak můžete využít z Termini regionální vlak FR5 a vystoupit na Ostiense. Odtud musíte přejít na Porta San Paolo, odkud jezdí vlak Roma - Lido. Na rozdíl od FR5 však tento spoj neprovozuje FS ale Met.Ro. Budete tedy muset využít jízdenku BIT, která stojí € 1,00. Do Tivoli z Termini se dostanete opět s přestupem. Musíte jen na Roma Tiburtina a odtud vlakem FR2 do Tivoli. Jízdní řády najdete na Trenitalia.

# 12.09.2010, 22:22.
Chystám se na výlet do Říma a moc vás prosím o radu, jak se dostat z letiště Fiumicino do hostelu Litus Roma Hostel, ležícího u pláže Ostia. Děkuji za radu. S pozdravem Vít.

Jeďte autobusem Cotral směr Ostia Lido. Cena jízdenky je € 1,20. Autobus Vás zaveze před vlakovou stanici (Roma - Lido) Ostia Centro. Odtud musíte jít k moři na Lungomare Paolo Toscanelli, po kterém se vydejte doprava. Přibližně 300 m za Piazza dei Ravennati najdete Hostel Litus.

# 08.09.2010, 16:16.
Moc děkuji za informace. Mám ještě jedno přání: jízdní řád na FR3. Na Trenitalia ho nemohu najít a nebo jsem neschopný. Přeji krásný den a moc děkuji. Mirek.

Na Trenitalia zadejte výchozí a cílovou stanici a požadovaný datum a čas. Vypíše Vám to vlaky od tohoto časového údaje.

# 08.09.2010, 13:13.
Na Vašich stránkách jsem se dočetla spoustu užitečných rad. Děkuji! Ale nedočetla jsem se, jak dlouho trvají trasy z letiště Fiumicino. Prosím tedy o informaci, jak dlouho trvá cesta na Termini (Leonardo Express, FR1 a autobus Cotral) a dále jak dlouho trvá cesta autobusem na metro Magliana. Za odpověď předem děkuji. Markéta.

Tyto informace v našich otázkách a odpovědích najdete, je potřeba důkladněji hledat. Leonardo Express jede na Termini 32 minut, FR1 na Termini nejezdí. Na Trastevere je za 24 minut, na Ostiense za 30 minut a na Tiburtina za 45 minut. Autobus Cotral je na Termini za 40 minut v noci a za 55 minut přes den. Na Tiburtina o 5 minut později. Na EUR Magliana (metro B) je autobus za 45 minut, na Cornelia (metro A) za 1 hodinu a 20 minut.

# 07.09.2010, 09:47.
Pane Řehůřku, v červenci 2010 jsem byla s manželem v Říme a teď tam posílám své děti. Budou bydlet v Camping Roma na Via Aurelia. Zapomněla jsem číslo autobusu, který je doveze k metru. Můžete mi poradit? Děkuji. S pozdravem S.

Jedná se o autobus č. 246, který je několikrát zmiňovaný v našich otázkách a odpovědích.

# 06.09.2010, 06:55.
V pátek odlétáme s rodinou do Říma. Měli bychom bydlet v hotelu Prime Villa Torlonia , Via B. Eustachio 7a. Chtěl bych se zeptat, jak se nejlépe a nejrychleji dostat z letiště Fiumicino do hotelu veřejnou dopravou, případně zda taxi spadá do garantované ceny do centra? Dále prosím, jaký dopravní prostředek zvolit k návštěvě Vatikánských muzeí, Colossea, Basiliky v Lateránu, Andělského hradu, Galerie Borghese a okolí Piazza Navona? Děkuji moc za odpověď. Ladislav.

Jeďte vlakem FR1 (€ 8,00) a vystupte na stanici Ostiense. Přejděte na metro B (€ 1,00) na Piramide a jeďte směr Rebibbia. Vystupte na stanici Policlinico. Jděte po Viale Regina Margherita nebo jeďte jednu zastávku tramvají 3 nebo 19 na Piazza Galeno. Na konci náměstí odbočuje šikmo doprava ulice Via Bartolomeo Eustachio. Villa Torlonia je po levé straně. Tato adresa nespadá do oblasti fixní ceny za taxi. Můžete samozřejmě volit i jinou dopravu - na Termini (, Leonardo Express, autobusy Cotral atd.). Vatikánská muzea jsou dosažitelná metrem (B a potom A), Andělský hrad pak odtud pěšky, Colosseo je dosažitelné metrem (B), Piazza Navona autobusem č. 62 ze zastávky Nomentana / Regina Margherita, Galeria Borghese metrem B na Ponte Mammolo a dále autobusem č. 508 na zastávku Prenestina / Staderini, Lateránská bazilika metrem B na Termini a dále autobusem č. 714, zastávka Piazza S. Giovanni in Laterano. Vše je uváděno z místa Vašeho ubytování.

# 05.09.2010, 20:48.
V sobotu odlétáme na týdenní pobyt do Říma a budeme bydlet v hotelu Hotel Novecento, Via Carlo Emanuele I 12, Esquilino. Můžete nám dopuručit ideální spojení z letiště Fiumicino? Nějak jsem nepochopil, zda jezdí z letiště metro nebo je nutné jet vlakem. Můj druhý dotaz se týká dopravy po Říme, zda se vyplatí zakoupit nějakou týdenní jízdenku na MHD. Děkuji. Jiří.

Z letiště metro nejezdí a není také v dosahu městské dopravy tarifního pásma metrebus. Musíte jet vlakem nebo autobusem. Nejrychlejší spojení je vlakem Leonardo Express (€ 14,00) na Termini a odtud metrem A (€ 1,00) směr Anagnina na stanici Manzoni. Odtud musíte jít po Via San Quinto, na další křižovatce odbočit doleva na Via Vittorio Amedeo II, která Vás dovede na Via Carlo Emanuele I. Hotel Novecento je hned na křižovatce (tvaru T) těchto ulic - přijdete přímo k němu. Na Termini můžete samozřejmě zvolit další způsoby dopravy popsané v našich otázkách a odpovědích. To, zda se Vám vyplatí týdenní jízdenka nebo ne, záleží hodně na Vašem programu. Jízdenka CIS stojí € 16,00. Pokud první a poslední den pojedete jen jednou a zbývajících pět dnů jen do centra a zpět, což je celkem € 12,00, tak se nevyplatí. Pokud však budete cestovat více, pak je určitě vhodná.

# 04.09.2010, 18:42.
Chtěli bychom se zeptat na platnost 5. denní jízdenky na vlaky FR1. Chceme jet z Fiumicino Aeroporto do stanice Tiburtina a zde jsme se dočetli, že 5. denní jízdenka platí jen na určité pásmo vlaku FR1. Lze k ní tedy dokoupit pouze dodatečnou jízdenku mimo pásmo a kolik stojí? Čili z Fiumicino do Fiera di Roma? Děkuji moc za odpověď. Marek.

Bohužel z letiště Fiumicino do Fiera di Roma stojí jízdenka stejně jako kamkoliv do centrálního Říma, tzn. místa platnosti jízdenek metrebus, tj. € 8,00. Mají tam sice maličkou dírku v systému :-) Z letiště do Parco Leonardo stojí jízdenka € 1,00 a z Parco Leonardo do Fiera di Roma také € 1,00. Je to však krkolomné cestování po jednotlivých zastávkách.

# 01.09.2010, 16:21.
13.9. odlétám se synem do Říma, přílet máme v odpoledních hodinách na letiště Fiumicino. Bydlet budeme v hotelu Cristoforo Colombo ve čtvrti EUR. Můžete mi prosím poradit nejjednodušší cestu z letiště do hotelu? Dle dostupné mapky mám dojem, že by se dalo přejet vlakem na Termini a potom metrem. Čtvrť EUR má však tři zastávky metra. Také bych se ráda zeptala, zda existuje nějaký jednoduchý spoj z hotelu na pláž, jeden den bych ráda strávila se synem na pláži. Moc děkuji za odpověď. Marcela.

Cesta je popsána v odpovědi ze dne 22.03.2010, 20:37. Na pláž se dostanete tak, že autobusem č. 700 pojedete na EUR Fermi, odtud metrem B na EUR Magliana a odtud vlakem Roma - Lido k moři. Tuto cestu zvládnete na jeden lístek v ceně € 1,00.

# 01.09.2010, 11:27.
Chystáme se na menší trip po Itálii a nechceme samozřejmě vynechat Řím. Přijedeme autem od severu z Florencie. Můžu se Vás zeptat, kde je dobré hlídané parkoviště, abychom tam mohli nechat auto a ničeho se neobávat, když se půjdeme podívat po městě? A kde je nějaký dobrý kemp u Říma, kde by se dalo přespat? Děkuji velice za odpověď. Tomáš.

V centru Říma doporučujeme parkoviště Roma ES Park Giolitti, které se nachází u Termini. Levněji zaparkujete na některém z P+R parkovišti, která se nacházejí na okraji Říma v dosahu městské dopravy, tip je např. v odpovědi ze dne 28.06.2010, 13:32. Kempů v blízkosti Říma je několik, tipy najdete v našich otázkách a odpovědích.

# 31.08.2010, 13:38.
Rád bych věděl, zda 5. denní jízdenka CIS za € 16,00 platí také pro vlaky FR1 a FR3 a dopravu po Římě. Jedná se o dopravu z letiště Fiumicino do stanice Balduina a zpět a pohyb po městě. Kde se dá na letišti jízdenka koupit a poprvé označit? Moc děkuji. Mirek.

Jízdenka CIS je sedmidenní. Lze ji použít i na vlaky FR1 a FR3. Z letiště Fiumicino však ne. Na trati FR1 ji lze použít mezi stanicemi Fiera di Roma a Settebagni, na trati FR3 mezi stanicemi Ostiense a Cesano. Vaše stanice Balduina spadá do této oblasti. Z letiště Fiumicino musíte využít jiné dopravy, nejlevněji např. autobusem Cotral za € 2,50 na Magliana, odtud metrem B na Piramide / Ostiense a odtud FR3 na Balduina. Optimální je pak spojení FR1 (€ 8,00) na Ostiense a odtud FR3 na Balduina. Po městě jízdenku využijete v metru, autobusech, trolejbusech, tramvajích, vlacích Met.Ro, vlacích Trenitalia, autobusech Cotral. V případě vlaků a Cotral se jedná o vnitřní část Říma. Jízdenku CIS zakupíte na letišti Fiumicino v Tabaccaio v odjezdové hale vlaků.

# 25.08.2010, 21:47.
Se skupinou školních dětí odlétáme do Říma a mě se nedaří sehnat na internetu releventní informaci o zlevněném / zcela volném vstupném pro občany EU do 18 let. Můžete mi prosím poslat nějaký odkaz? Děkuji. Miloš.

Dříve měli obyvatelé EU ve věku do 18. a nad 65. let volný vstup do římských muzeí. Nedávno došlo ke změně, volný vstup mají jen děti do šesti let, do 18. let a nad 65. let mají vstup volný jen obyvatelé Říma, obyvatelé EU ve věku od 6. do 25. let platí zlevněné vstupné. Podrobné informace najdete na stránkách římských muzeí - Musei in Comune Roma.

# 22.08.2010, 23:11.
Ve čtvrtek odlétáme do Říma a bydlet budeme v Hotel delle Muse na Via Tommaso Salvini 18. Chtěla bych poprosit o radu, jakým způsobem se dá nejlépe dostat z letiště Fiumicino na hotel? Moc Vám děkuji za odpověď. Darja.

Musíte se dostat na Termini některou z mnoha možností, které jsou popsány v našich otázkách a odpovědích. Odtud potom autobusem č. 360 směr Muse. Vystoupit musíte na Salvini. Je to jedna zastávka před konečnou. Jděte po směru jízdy autobusu přes křižovatku. Hotel delle Muse je na další křižovatce (rohový), po pravé straně naproti lékárny Muse.

21.08.2010, 18:15.
Vaše stránky mě nesmírně pomohly v plánování výletu do Říma. Všechno jsem vyčetla, jen mě zajímá, co byste radili v případě, že s námi jede 12. letá dcera. Má cenu ji kupovat Roma Pass, když má ve většině památek vstup zdarma až na Vatikán? Na Fuimicino přiletíme v pátek odpoledne 4.6.2010 a odlétáme 7.6 2010 také odpoledne. Děkuji moc za odpověd. Kateřina.

Nedávno došlo ke změně, zdarma mají vstup jen děti do 6. let. Do 18. let mají vstup zdarma jen obyvatelé Říma. Občané EU od 6. do 25. let platí snížené vstupné. Podrobné informace najdete na stránkách římských muzeí - Musei in Comune Roma. V tomto případě může být pro dceru vhodný, je třeba si vše propočítat s ohledem na to, co všechno chcete navštívit a jaké jsou tam ceny.

# 18.08.2010, 22:53.
3. 9. 2010 letíme do Říma na 3. denní výlet. Rezervaci máme v hotelu Tre Stelle na Via San Martino Della Battaglia 11, Marsala, 00185 Roma. Prosím o informaci, jak se dostaneme z letiště Fiumicino do tohoto hotelu. Vyplatí se nám koupit si 3. denní jízdenku na metro? Děkuji moc. Miroslav.

Vaše ubytování je jen přibližně 150 m od stanice metra B Castro Pretorio. Možností, jak se tam dopravit je spousta v různých cenových relacích a jsou popsány v našich otázkách a odpovědích. Nejrychleji se tam dostanete vlakem Leonardo Express za € 14,00 nebo autobusem za € 4,00 s přestupem na metro B (na Termini) za € 1,00. Další možností je vlak FR1 za € 8,00 s přestupem na metro B (na Ostiense / Piramide) za € 1,00. Pomalejší varianta je autobus Cotral na EUR Magliana za € 2,50 a odtud metrem B na Castro Pretorio za € 1,00. Od metra pak jděte po ulici Via San Martino della Battaglia, kde přibližně po 150 m najdete Hotel Tre Stelle. Zda se Vám třídenní jízdenka vyplatí nebo ne, záleží na Vašem programu. Pokud si vše dobře naplánujete, lze toho hodně obejít pěšky, maximálně s náklady € 2,00 na den (jízdenka na metro tam a zpět v ceně € 1,00).

# 18.08.2010, 13:40.
Omlouvám se že vás opět obtěžuji, ale zjistila jsem, že letadlo nám doletí na jiné letiště. Potřebovala bych tedy pomoci s cestou z letiště Fiumicino do hotelu Caravel na Via Cristoforo Colombo a hlavně jaké si máme koupit jízdenky. Plánuji si koupit na letišti Roma Pass. Děkuji předem a omlouvám se za zdržování. Radka.

Odpověď na všechny Vaše otázky najdete v odpovědi ze dne 27.05.2010, 09:11.

# 18.08.2010, 08:56.
Prosím Vás o radu ohledně nejlepší a nejlevnější cesty z Brna do Itálie. Nemáte prosím tipy na levnou cestu do Říma z Brna? Nevíte, kolik se platí na poplatcích na dálnici? A nemáte prosím nějaký tip na levné ubytování v Římě? Moc Vám děkuji za radu. Jste báječní, jak radíte na vašich stránkách. Děkuji. S pozdravem Zuzana.

Nejlepší cesta z Brna do Říma je standardní trasa Brno - Vídeň - Graz - Klagenfurt - Villach - Tarvisio - Mestre - Bologna - Florencie - Řím. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 7,90 a v Itálii zaplatíte na mýtném € 44,30. Nejlevnější varianta je jízda mimo dálnice, to však nedoporučujeme. Rozhodně ne v Rakousku, v Itálii většinou jezdíme na této trase mimo dálnice úsek Tarvisio - Gemona a Mestre - Ravenna - Perugia - Orte. Trasy jsou popsány v našich reportážích z cesty na Gargano a do Kalábrie. Úsek Ravenna - Orte doporučujeme jen ve dne a maximálně rychlostí 100 km/h. Tato rychlostní silnice je dost rozbitá (není to však katastrofální). Tipy na ubytování najdete v těchto otázkách a odpovědích týkajících se Říma. Jedná se většinou o výběr hotelů od našich čtenářů. Podívejte se také na portál Booking / Řím.

# 12.08.2010, 17:54.
Jak se nejrychleji dostanu z hotelu Hilton Airport Rome na pláž? A jakou dopravu mám zvolit při cestě z letiště Fiumicino do centra k Fontáně di Trevi? Markéta.

Z letiště Fiumicino, kde se Hilton Rome Airport nachází, jeďte autobusem Cotral směr Ostia Lido. Autobus Vás zaveze za 30 minut a € 1,20 na Piazzale della Stazione. Odtud se dostanete na některou z pláží buďto pěšky nebo můžete pokračovat vlakem Roma - Lido (€ 1,00) dále směr Castel Fusano nebo Cristoforo Colombo. Do centra k Fontáně di Trevi máte několik možností. Můžete jet autobusem Cotral na stanici metra A na Cornelia za € 3,10 a odtud metrem A k fontáně nebo můžete zvolit další možnosti - autobusem do Ostia (€ 1,20) a odtud vlakem k metru B (EUR Magliana), nebo přímo autobusem Cotral k metru B (Eur Magliana) za € 2,50, nebo přímo vlakem FR1 k metru B (Ostiense / Piramide) za € 8,00. Metrem B pak na Termini a z Termini metrem A k fontáně. Můžete jet také vlakem Leonardo Express (€ 14,00) nebo autobusem (€ 4,00) na Termini a odtud metrem A k fontáně. Další možnosti jsou popsány v našich otázkách a odpovědích. Vlaky jsou samozřejmě časově spolehlivější než autobusy.

# 12.8.2010, 17:39.
Prosím o informaci, jak se dostanu v Římě z ulice Via Cervino v blízkosti Piazza Sempione do centra. Stačí na Termini. Děkuji. L.

Musíte projít Parco di Monte Sacro na ulici Corso Sempione, po které jezdí autobus č. 90. Ten Vás doveze na Termini.

# 11.08.2010, 15:10.
S přítelem pojedeme autem do Říma. Budeme bydlet na okraji města v hotelu Arcadia. Nevíte, prosím Vás, jak se odtamtud dostat městskou hromadnou dopravou do centra? Nebo kde můžeme zadarmo nebo za nízkou cenu zaparkovat auto? Děkuji za odpověď. Adéla.

Přímo u Hotelu Arcadia zastavuje autobus č. 507, který Vás zaveze na stanici metra A Anagnina. Odtud se pak dostanete metrem A do centra. Podrobnější informace najdete v odpovědi ze dne 12.05.2010, 09:52.

# 03.8.2010, 16:12.
Potřebovala bych vědět, jak se dostanu z letiště Ciampino do hotelu Caravel na Via Cristoforo Colombo. Je možné využít třídenní jízdenku za € 11,00? Ještě by mě zajímalo, zda je možné tyto jízdenky používat i v metru a v autobuse. Děkuji za odpověď. Radka.

Musíte se dostat na Termini způsoby popsanými v našich otázkách a odpovědích - autobus Atral na stanici metra A Anagnina a odtud metrem A nebo přímo autobusem Atral nebo na Termini nebo s dalšími dopravci. Cesta od Termini do Hotelu Caravel je popsaná v odpovědi ze dne 10.02.2010, 16:50. Třídenní jízdenky BTI můžete využít až od platnosti zóny Metrebus Roma, tj. v tomto případě od stanice metra A Anagnina, přímo z letiště Ciampino použít nejdou. Jízdenky lze používat v autobusech Atac, v tramvajích, v trolejbusech, v metru A i B, v autobusech Cotral, ve vlacích Met.Ro (Lido, Viterbo, Pantano), v regionálních vlacích Trenitalia. Vše v rámci městské zóny.

# 29.07.2010, 12:05.
Vím, že tahle otázka se zde řešila už několikrát, ale bohužel nemohu na stránkách společnosti Cotral najít srozumitelný jízdní řád, případně nějakou mapku letiště Fiumicino s vyznačením nástupních míst. Přilétáme do Říma v pátek 24.9.2010 v 15:40 a odlet máme v pondělí 27.9.2010 v 16:15. Můžete mi prosím poslat odkaz přímo na jízdní řády? Dále by mě zajímalo, jak je to s obsazeností těchto autobusů a zda funguje nějaký místenkový systém a nebo systém podobný Praze, tzn. kdo se vejde ten jede. Děkuji. Petra.

O nějakém místenkovém systému pro autobusy Cotral nevíme. Autobusy odjíždějí před příletovou halou terminálu 3. Jízdní řády najdete na stránkách Cotral v menu Servizi / Collegamenti con Aeroporti / Area 1 Fiumicino. Srozumitelnější jízdní řády už asi nikde jinde nenajdete. Zabookovat si můžete jízdenky na autobusy jiné společnosti - nebo .

# 27.07.2010, 11:35.
Ráda bych vás poprosila o radu. Potřebuji poradit cestu z letiště Fiumicino do hotelu Il Castello na Via dei Carraresi 27/29, Aurelio, 00164 Rome. Na stránkách hotelu píší, že 50 m od něho je zastávka autobusu č. 98. Můžete mi poradit? Moc děkuji. Zuzana.

Jeďte vlakem FR1 na Trastevere (€ 8,00). Přejděte náměstíčko se smyčkou tramvaje a na Circonvallazione Gianicolense se vydejte doleva. Autobusová zastávka je kousek za přechodem, naproti tramvajové zastávky. Jeďte autobusem č. H (€ 1,00) směr Dei Capasso. Vystupte na zastávce Bravetta / Guidi. Jděte maličký kousíček proti příjezdu autobusu a zahněte doprava na Via dei Malatesta (ve směru jízdy autobusu je to doleva). Hned na další křižovatce zahněte doprava na Via dei Carraresi. Hotel je po levé straně a náznakem vypadá jako hrad. Autobus č. 98 staví na stejné zastávce jako H ale v opačném směru, je to přibližně o 50 m dále a z letiště by to bylo s dalšími přestupy.

# 24.07.2010, 16:53.
26.7. jedu s přítelkyní do Říma a chtěl bych se Vás zeptat na spoj FR1 z letiště. Je tento spoj zahrnut v Roma Pass? Jak se prosím Roma Pass po zakoupení aktivuje? Píše se, že platnost je do půlnoci třetího dne. Když si ho aktivuji například v pondělí v 18:00, bude tedy platit do středy do půlnoci? Děkuji moc za odpověď. Martin.

Z letiště Fiumicino není možné jet spojem FR1 s využitím . Roma Pass aktivujete prvním použitím dopravy nebo prvním vstupem do muzea. Od této doby začíná běžet čas, který končí o půlnoci třetího dne, přesně tak jak píšete.

# 23.07.2010, 19:56.
Za 14 dní hodlám letět do Říma a měl bych otázku. Jak se nejrychleji dostat z letiště Fiumicino do města a to přesně do hotelu Prati ba Via Crescenzio 89, Rome 00193, Italia. Prosím pokud možno o podrobný popis, jak se tam dostat. Předem mockrát děkuji. Kristián.

Jeďte vlakem FR1 (€ 8,00) a vystupte na stanici Ostiense. Přejděte na Via Ostiense, odkud odjíždí autobus č. 23 (€ 1,00). Jeďte směr Clodio a vystupte na zastávce Crescenzio / Risorgimento. Jděte zpět proti směru jízdy autobusu po Via Crescenzio. Hotel Prati je těsně před křižovatkou s Via Properzio.

# 20.07.2010, 16:11.
Vaše stránky jsou opravdu úžasné. Také bych ráda poděkovala, že se nám neznalým tak hezky věnujete. Ledasco jsem se již dověděla a našla. Přesto by mě zajímalo, zda při cestě do Tivoli z našeho hotelu na Via Emanuele Ciaceri 12, kterou jsem si našla na internetu na stránkách Villa d'Este mohu použít Roma Pass? Jedná se autobusovou linku Cotral Roma - Tivoli (station in Rome: metro stop Ponte Mammolo; bus station in Tivoli: Largo Nazioni Unite). A zda platí i na vstup do vily, pokud bude mezi prvními dvěmi navštívenými muzei? Děkuji moc za odpověď. Veronika.

Roma Pass můžete využít na dopravu do Ponte Mammolo. Bohužel na dopravu do Tivoli a na vstup do Villa d'Este však ne. Existuje rozšířená verze Roma Piu Pass, který byl na tuto dopravu a vstup použitelný, bohužel podle oficiálních stránek není v současné době k dispozici.

# 19.07.2010, 10:20.
Ráda bych využila vašich zkušeností. Plánuji začátkem října navštívit Řím, kde jsem byla před 25. lety. Bydlela jsem na Via delle Fornaci 200 - Casa Velehrad. Děkuji. Vlaďka.

Jsme rádi, že jste navštívila naše stránky a čerpáte z nich informace.

# 15.07.2010, 15:24.
Navazuji na naši korespondenci nyní, po mé cestě v Římě. Odjížděli jsme v pátek 9.7., kdy nás překvapila v Římě stávka. Nejezdilo metro, mnoho zmatků, takže jsme nakonec museli koupit lístky na vlak Leonardo Express. Při nastupování na nádraží Termini, ani ve vlaku nebyly žádné turnikety, kde by se měl lístek cvaknout. Ve vlaku pak procházela průvodčí, která si jen tak zlehka z dálky lístek prohlédla a šla dál. Vlak byl hodně plný. Na lístku je skutečně datum upotřebitelnosti (utilizzabile) od - do - přiložila jsem sken lístku. Na letišti na nástupišti turnikety k označení lístků jsou, na Termini ne. Zdravím. J.

Děkujeme za Vaši zprávu a Vaše postřehy.

# 01.07.2010, 20:52.
Mám velkou prosbičku. S manželem letíme koncem října do Říma a chtěli bychom spíše ubytování u moře a každé ráno dojíždět za památkami do centra. Je to vůbec reálné? Jak dlouho trvá přibližně cesta od moře do centra Říma a je dobré spojení např. rychlovlakem? A jaká je přibližně cena za jízdné? Děkuji nastotisíckrát za jakoukoliv odpověď. S úctou Klára.

Jezdí tam vlak Roma - Lido, který Vás zaveze na EUR Magliana, kde přestoupíte na metro B, které Vás zaveze do centra. Celková doba jízdy je do půl hodiny. Na celou linku Roma - Lido platí jízdenky Metrebus Roma, tj. BIT (jednorázová 75 min. € 1,00), BIG (celodenní € 4,00), BTI (třídenní € 11,00) a CIS (týdenní € 16,00).

# 30.06.2010, 22:46.
Hneď na začiatku vám chcem úprimne poďakovať za to, ako ochotne pomáhate, aké informácie poskytujete. Z vašich odpovedí som za 10 minút našiel to, čo za celý týždeň samostatne. Aj napriek tomu by som mal pár otázok: dá sa týždenný lístok kúpiť aj na letisku Fiumicino? Cesta do hotela Giotto je vlakom na Termini, potom metrom na Battistini a ďalej sa dá ísť aj pešo. Je to ďaleko? Priletíme večer okolo 19:10 na Fiumicino. Veľmi pekne ďakujem a prajem príjemný večer. Cyro.

Odpovědi na všechny otázky najdete v našich odpovědích a to ze dne 04.10.2009, 13:23 a zde dne 17.05.2010, 12:15.

# 28.06.2010, 15:31.
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom cesty do Ríma. Letíme 2.7. a vraciame sa 7.7. V Ríme strávime celé 4 dni. Z toho sme uvažovali stráviť jeden deň pri mori. Aká je najbližšia pláž a ako sa k nej dostaneme z hotela Waldorf na Via Andrea Alciato? Je na pláži možnosť prezliecť sa a ísť na toalety? Alebo do baru? A ešte by ma zaujímalo z hľadiska otváracích dôb pamiatok. Ktorý deň by bol vhodnejší pre cestu k moru? Nedeľa alebo pondelok? Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Monika.

Od hotelu jděte po Via Andrea Alciato až k Via Nostra Signora di Lourdes. Po ní se vydejte doprava. Zavede Vás na Circonvallazione Cornelia. Odpočte doleva a dojdete k metru A. Jeďte na Termini, tady přestupte na metro B a vystupte na stanici EUR Magliana. Přestupte na vlak Roma Lido. Vystoupit můžete na Stella Polare, Castel Fusano nebo Cristoforo Colombo. Vámi požadované služby jsou na placených plážích. Cestu k moři doporučujeme v pondělí.

28.06.2010, 13:32.
Chtěla bych se zeptat, jak a kde zaparkovat u stanice metra Rebibbia a zda zakoupený lístek BIG na metro platí i na vlak na trase Roma - Lido. Předem děkuji. Katka.

U stanice metra B Rebibbia je velké parkoviště pro 330 aut. Otevřeno je od 6:00 do 22:00 ve všední dny, jinak je parkování zdarma (bez dohledu). Parkování stojí € 1,50 za 12 hodin nebo € 2,50 za 16 hodin. Další velké parkoviště je u stanice Ponte Mammolo. Příjezd na obě je z Via Tiburtina. Jízdenka BIG platí i po celé trase vlaku Roma - Lido.