BENÁTKY 2019 / 4

Rady na cestu do Benátek

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2019 / 4

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2019. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete čtvrtou část, ta první je na stránce Benátky 2019.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 12.05.2019, 08:39.
Velice děkuji za Vaši odpověď a informace. Ještě bych se chtěl zeptat, jaké jsou možnosti parkování v Garage San Marco na Piazzale Roma? Je to vhodné či vůbec nedostupné? Děkuji. Silvestr.

Jedná se o jedno z dražších parkování v lokalitě, má omezenou kapacitu. Pokud se pro toto parkování rozhodnete, doporučujeme rezervaci na Garage San Marco. Na Piazzale Roma je i o něco levnější vysokokapacitní městské parkoviště Autorimessa Comunale. Je o něco levnější, ale pořád dražší než Tronchetto. 2182 parkovacích míst je pro tuto lokalitu bezkonkurenční. Umožňují rezervaci, kdy je cena o něco nižší než na místě. Velkou nevýhodou tohoto parkoviště je, že musíte ponechat klíčky v zapalování. Z toho důvodu je pro naše čtenáře podle zpětné vazby oblíbenější o něco levnější Tronchetto s téměř dvojnásobnou kapacitou, i za cenu dobré, ale v některých případech omezené dopravy (nutný přestup). Autorimessa Comunale je jednou z možností pro motorkáře. Má 300 míst pro motocykly.

# 12.05.2019, 07:56.
Děkuji za Vaši předešlou odpověď. Mám ještě dotaz, jak si lze jednoduše opatřit Rolling Venice Card. Upotřebí ji pouze můj syn, který ještě splňuje věkovou hranici. Pro dvoudenní jízdné jsme se rozhodli, po zralé úvaze, jelikož jedeme pouze na 3 noci a chceme projít jeden den Benátky i pěšky. A na ceny soukromých pláží na Lido jsem se ptala, jelikož tam hodláme strávit valnou část pondělí a nevím, zda veřejná pláž poskytuje alespoň základní komfort, ani v jakých cenových relacích se pohybují pláže soukromé. Mohl byste to prosím upřesnit? Děkuji. Kamila.

Rolling Venice Card bez problému zakoupíte na pokladnách Venezia Unica - např. na letišti Marco Polo, na vlakovém nádraží v Mestre nebo na Piazzale Roma. Zda koupit pro osobu ve věkovém rozmezí od 6. do 29. let dvoudenní jízdenku za € 30,00 nebo třídenní jízdenku s Rolling Venice Card za celkovou cenu € 28,00 je Vaše rozhodnutí. My jsme Vás jen upozornili na to, že je výhodnější druhá možnost i za předpokladu, že jinak Rolling Venice Card využívat nebudete. Pokud si Rolling Venice Card chcete zakoupit, potom je dvoudenní jízdenka dražší o € 8,00 než třídenní jízdenka. Dvoudenní jízdenka s Rolling Venice Card neexistuje. Na třídenní jízdenku můžete jezdit tři dny, dva dny nebo jen jednu jízdu. Co se pláží týče, je tam klasický plážový servis, tj. slunečník a lehátka, nebo různé přístřešky. Denní taxa pro slunečník je € 12,00, za lehátko € 6,00. Od června ceny rostou i na € 17,00 / € 8,00 v červnu a € 18,00 / € 9,00 v červenci a srpnu. Ceny se mohou na různých plážích samozřejmě o něco lišit. V sezóně je např. levnější pláž San Nicolo, kde se ta cena pohybuje kolem € 15,00 / € 7,50.

# 11.05.2019, 08:38.
Děkuji za vyčerpávající odpověď. Prosím ještě o alternativu. Do Benátek budu přijíždět v opačném směru od Padovy. Byla by též ještě jiná možnost se dostat na uvedenou adresu? Děkuji. Silvestr.

Můžete zajet na Tronchetto, kde celodenní parkování stojí € 21,00. Pokud to zvládnete např. za 3 hodiny, zaplatíte jen € 10,00. Z Tronchetto pokračujte vaporettem č. 2 na Piazzale Roma a tady přestupte na vaporetto 4.2 nebo 5.2. Doveze Vás na Fondamente Nove, odkud jeďte vaporettem č. 12 na již zmiňovanou zastávku Faro. Zpět stejnými vaporetty jen se změní číslování na 4.1 a 5.1.

10.05.2019, 19:33.
Chystáme se v červnu na tři noci do Benátek. Chápu dobře, že při zaplaceném ubytování, tedy konkrétně v Ca' della Corte, Dorsaduro, se nás již netýká městský poplatek, myslím tím denní taxu za pobyt v Benátkách? Ráda bych se informovala na další výhody Rolling Venice Card pro věkovou hranici do 29. let, kromě zvýhodněného jízdného na 3 dny? Chceme si totiž pořídit jízdenky pouze na dva dny. A ještě bych se ráda zeptala na nejvýhodnější spojení na ostrovy Murano, Burano, tam i zpět. Nebo případný přehledný odkaz na linky ACTV. Je to čistě můj problém, dost v tom plavu. A taktéž na ostrov Lido, tam potom, pokud je to možné, na další spojení od zastávek lodí na cenově dostupnou soukromou pláž, kterou bych také potřebovala doporučit. Vím, že je toho mnoho, ale budu Vám vděčná za jakoukoliv odpověď. Předem děkuji. Kamila.

Podle usnesení městské rady č. 19 ze dne 28.3.2019 je termín zahájení výběru vstupního poplatku stanoven na 1. září 2019. Podrobné informace o výši poplatku, způsobu výběru, výjimkách atd. jsou v článku Contributo di accesso a Venezia: tutte le informazioni utili. Je tam také uvedeno, že tento poplatek se netýká ubytovaných hostů ode dne příjezdu do dne odjezdu, pokud se na ubytování vztahuje platba turistické daně. Rolling Venice Card nabízí kromě zvýhodněného nákupu třídenní jízdenky slevy do městských muzeí, některých obchodů, kin atd. Z nejznámějších muzeí jsou to např. Dóžecí palác, Ca' Rezzonico, Correr, Muzeum skla na Murano, Muzeum krajek na Burano, Clock Tower aj. Pokud si pořídíte jízdenku na dva dny, zaplatíte za ni € 30,00. Pokud si koupíte jízdenku na tři dny s Rolling Venice, zaplatíte za ni i s kartou € 28,00. Nechápeme tedy Vaši volbu, pokud věkově spadáte do kategorie od 6. do 29. let. Nejvýhodnější spojení na ostrovy Murano a Burano Vám neřekneme, protože nevíme odkud cestujete. Obecně se musíte dopravit na Fondamente Nove, odkud vaporetta na Murano a Burano jezdí. Jak se tam dostat ale závisí na místě, odkud budete vyjíždět. Na ACTV je mapa linek i seznam linek s jízdními řády. Konkrétně v menu Orari e percosi / Consulta le Mappe a Orari e percosi / Consulta gli orari. U autobusových linek najdete i autobusy na ostrově Lido. Plážový servis je na Lido drahý. Můžete ale využít i volnou pláž, která je naproti hlavní ulice S.M.E. vedoucí od přístaviště vaporett.

# 10.05.2019, 15:38.
Rád bych využil Vašich precizních informací. Koncem června budu v Benátkách a potřebuji navštívit obchod na adrese Fondamenta dei Vetrai 47, Murano. Prosím o informaci, kde nejlépe zaparkovat osobním vozem a jakým způsobem se dopravit na uvedenou adresu - číslo spoje, eventuálně i jízdní řád. Přivítám také informaci o parkovišti - příjezd, cena apod. Děkuji. Silvestr.

Zaparkujte na Punta Sabbioni - Parcheggio. Kupte si kombinaci parkování a zpáteční jízdenky. Parkování za € 5,00 a zpáteční jízdenka za € 15,00. Z Punta Sabbioni jeďte vaporettem ACTV č. 12 a vystupte na Murano Faro. Jděte po Calle Bressagio až ke kanálu, po Fondamenta Manin se vydejte doleva. Jakmile dojdete k mostu, přejděte přes kanál a pokračujte podél něj vlevo. Dojdete k uvedené adrese. Pokud budete chtít navštívit i Benátky, kupte si celodenní jízdenku za € 20,00.

# 08.05.2019, 12:29.
Chtěla bych se zeptat, jak nejlépe se dostat z Letiště Treviso do Lido di Jesolo a kolik stojí příbližně lístek? A jak se dostat potom z Lido di Josolo do Benátek na výlet a kolik stojí přibližně lístek? Předem moc děkuji za odpověď. Verča.

Doprava z letiště Treviso viz naše odpověď ze dne 05.05.2019, 20:38. Z Lido di Jesolo do Benátek musíte jet nejdřív autobusem ATVO do Punta Sabbioni za € 3,00 a odtud vaporettem č. 14 do Benátek na San Marco za € 7,50.

# 07.05.2019, 18:39.
Chtěl bych se zeptat, jak to vypadá s přístupem do Benátek pro cyklisty? Z Marghera by se snad mělo dojet po SR11, a zda je možnost přístupu a odložení kol s uzamčením přímo v Benátkách. Děkuji. Vladimír.

Přístup s kolem je až na Piazzale Roma nebo Tronchetto. Z Tronchetto je možné pokračovat dále na Lido a Pellestrina, ostrovy přístupné cyklistům. Na Piazzale Roma je Bicycle park u Autorimessa Comunale. Toto zařízení pojme ale jen 25 kol. Kolo je možné uzamknout k zábradlí. Není střežen ani kamerami. Provoz je nonstop a uložení kola je zdarma, ale maximálně na den. Doporučujeme kola ponechat už v Mestre. První Bicycle park je na Piazzale Cialdini. Otevřený je denně od 6:30 do 19:00 a poplatek je € 0,50 za den. Druhý Bycicle park je u vlakového nádraží Mestre Centrale na Piazzale le Favretti. Otevřený je denně kromě neděle od 6:00 do 23:00 a poplatek je € 0,50 za den.

# 07.05.2019, 09:51.
Děkuji za informace. Budu vás všude doporučovat. Ještě se zeptám. Myslíte si, že je nutná rezervace na parkovišti Tronchetto? Luboš.

Toto parkoviště má téměř 4000 parkovacích míst. Místa se nerezervují. Pokud přijedete dopoledne, mělo by být místo volné. Další velké parkoviště je na Piazzale Roma, tam jsou ceny o něco vyšší.

# 06.05.2019, 10:11.
Chtěli bychom v polovině července podniknout jednodenní výlet do Benátek autem z Istrie. Jsme dva dospělí a dvě děti. Můžete nám poradit, kde nejlépe zaparkovat a jak postupovat dále, abychom si to užili a viděli z Benátek co nejvíce? Děkuji a přeji hezký den. Luboš.

Zaparkujte na Tronchetto. Celodenní parkování Vás vyjde na € 21,00. Reálně je cena nižší, protože ušetříte € 12,00 za dopravu autobusem nebo tramvají (děti od 6. let platí plné jízdné). Hlavně ušetříte spoustu času. Z parkoviště potom můžete jet vaporettem č. 2 po Velkém kanále na San Marco, odtud můžete poznávat dál Benátky. Tip najdete v naší reportáži Benátky 2013. Další tipy najdete v našich otázkách a odpovědích. Nicméně itinerář si zpracujte podle toho, kolik času tam chcete strávit s ohledem na cestu.

# 02.05.2019, 19:38.
Pane Řehůřku, do Benátek jsme začali jezdit pravidelně. Loni jsme si koupili jednodenní jízdenku, s paní v trafice jsem mluvila anglicky, sdělila, že jízdenku musí mít i dvě naše starší děti (loni 7 a 9 let). Letos jsme si kupovali tu stejnou jízdenku v jiné trafice. Majitel nemluvil anglicky, ale pochopila jsem, že mě říká, že děti do 11. let mít jízdenku nemusí, což mi potom potvrdil domorodec mluvící anglicky. Takže jsme si koupili jízdenku jen s manželem. Nevíte prosím, jak to je? Neradi bychom platili pokutu, které jsou v Benátkách velmi vysoké a revizoři to skutečně všude kontrolují. Mnohokrát děkuji. Jana.

Zdarma cestují v městské dopravě děti do 6. let. V příměstské dopravě je ta hranice nižší - 4 roky. Starší děti musí mít jízdenku. Sleva je v případě třídenní jízdenky, kdy mladí ve věku od 6. do 29. let mají možnost si zakoupit Rolling Venice Card za € 6,00 a na základě této si potom zakoupit za sníženou cenu € 22,00 třídenní jízdenku. Místní mysleli trochu jinou věc. K dispozici je jízdenka Venezia Metropolitana 24 za € 35,00, se kterou může cestovat po dobu 24 hodin dopravními prostředky ACTV, ATVO a Arriva Veneto jeden dospělý a až dvě děti do 11. let. Jízdenku nelze použít stejně jako časovou jízdenku ACTV na dopravu z letiště, People Mover a speciální linky vaporetta. Uvedené ceny jsou pro turisty. Rezidenti platí o něco nižší cenu.

# 30.04.2019, 09:01.
Velmi děkuji za Vaši vyčerpávající odpověď. Ještě bych měla jednu doplňující otázku. Naše ubytování je v Castello 5871, B&B Venezia In Suite&Apartments. Můžete mi prosím poradit, kde nejlépe vystoupit z vaporreto č. 1 nebo 2? Z letiště jsme zvolili jízdu kombinovanou dopravou autobus/vaporetto. Předem moc děkuji za vaši radu a pomoc a přeji hezký den. Bohu.

K Vašemu ubytování je nejblíže zastávka Rialto.

# 26.04.2019, 15:14.
Prosím o radu, jak se nejlépe dostat z vlakového nádraží Venezia Mestre do hotelu Firenze, San Marco 1490, Salizada San Moise'. Čas příjezdu na vlakové nádraží je kolem 20:30 hodin v úterý. Předem děkuji za odpověď. Petra.

Z Mestre FS jeďte autobusem ACTV na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 1,50. Odtud pokračujte vaporettem č. 1 na San Marco / Vallaresso. Jízdenka stojí € 7,50. Můžete samozřejmě použít i libovolnou časovou jízdenku. Z Vallaresso jděte do vnitrozemí po stejnojmenné ulici Calle Vallaresso. Na jejím konci na křižovatce tvaru T odbočte doleva. Hotel Firenze je po pravé straně.

# 26.04.2019, 07:31.
Děkuji za odpověď. Mám na Vás ješte pár dotazů. Je nějaká jízdenka, která je platná na dva dny? Tak abychom mohli jet i na okolní ostrovy? Jěstě jsem dohledala, že se dostaneme do Benátek z Lido di Jesolo lodí č. 14, je to tak? Předem děkuji a přeji hezký den. Lenka.

Jízdenka na dva dny (48 hodin) stojí € 30,00. Vaporetto č. 14 jezdí z Punta Sabbioni na San Marco, většina spojů však se zajížďkou přes ostrov Lido.

# 24.04.2019, 15:02.
Pane Řehůřku, 2.5. bychom chtěli jet z Lido di Jesolo - Via Bafile - lodí do Benátek. Je nějaký přímý spoj, případně jak s přestupy? Jaký lístek si máme zakoupit, nejlépe i pro cestu zpět? Děkuji. Lenka.

Přímé spojení na San Marco je zajištěno vaporettem ACTV č. 15. Další vaporetta do různých lokalit najdete na mapě na výše uvedených stránkách - Orari e Percosi / Consulta le mappe. Typ jízdenky závisí na itineráři. Pokud jedete jen na San Marco a zpět, stačí Vám dvě jízdenky na vaporetto, každá v ceně € 7,50. Pokud chcete cestovat i po ostrovech, např. Murano, Burano, Torcello, Lido atd., vyplatí se Vám celodenní jízdenka za € 20,00.

# 23.04.2019, 13:18.
Pane Řehůřku, prosím Vás o informaci. V květnu se chystám obytným vozem stát v Punta Sabbionni. Je možné na tomto místě zakoupit dvoudenní nebo třídenní jízdenku na vaporetto? Jakou linku vapporetta nejlépe využít na náměstí San Marco? Mohu s touto jízdenkou využívat všechny linky vaporetta po dobu platnost mimo té na letiště? Od letošního roku by se měl platit poplatek za vstup do města. Kde mohu tento poplatek zaplatit a týká se mě, pokud si zakoupím vícedenní jízdenku? Moc děkuji za odpovědi. Martin.

V Punta Sabbioni je možné zakoupit všechny typy jízdenek. Na San Marco se dostanete přímým vaporettem č. 15 společnosti ACTV. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Časová jízdenka je platná pro vaporetta ACTV, kromě speciálních linek č. 16, 19 a Casino. Nelze ji samozřejmě použít na vaporetta jiných společnosti, např. Alilaguna. Informace o poplatcích za vstup víme zatím v rozsahu uvedeném v odpovědi ze dne 13.03.2019, 09:57.

# 22.04.2019, 23:10.
Chtěla bych se zeptat. Chystáme se na Istrii, ze které bychom chtěli přejet trajektem do Benátek. Má otázka zní, jak je to se psem a lodní dopravou? Trajekt, gondola, nebo ten jejich vodní autobus a podobně. Mnohokrát děkuji. Kristýna.

Na mezinárodním trajektu společnosti Venezia Lines musí mít pes všechny potřebné doklady, nesmí být větší než 60 cm na délku, 50 cm na výšku (od hlavy). Musí mít vodítko a náhubek. Přeprava psa musí být uvedena při rezervaci. V benátské dopravě je možné přepravovat psy. Musí být na vodítku a mít náhubek. V případě gondoly je to na domluvě s gondoliérem.

# 22.04.2019, 00:43.
Pane Řehůřku, ráda bych se zeptala, jak se nejlépe dostaneme z letiště Treviso - přílet je v pondělí v 11:00 - do Benátek do hotelu Bucintoro, blízko zastávky Arsenale a druhý den se budeme v rámci 24. hodin přesouvat k nalodění na cruise do přístavu. Druhá otázka se týká po návratu z cruise dopravy z přístavu na letiště Marco Polo. Velice děkuji za odpověď a přeji krásné Velikonoce. Helena.

Z letiště Treviso jeďte Airport Bus Express na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 12,00. Odtud pokračujte vaporettem č. 1 po Velkém kanále. Vystoupit musíte na Arsenale. Jízdenka stojí € 7,50. Pokračujte ve směru jízdy vaporetta podél laguny, přejděte po mostku kanál a za ním uvidíte po levé straně Hotel Bucintoro. Vzhledem k umístění hotelu budete zřejmě Benátky poznávat pěšky. Do přístavu potom jeďte linkou Blu nebo Rossa společnosti Alilaguna. Nastoupíte na Arsenale a vystoupíte na Cruise Terminal. Jízdenka stojí € 8,00, při online nákupu o € 1,00 méně. Na letiště Marco Polo se potom dostanete z přístavu linkou Blu nebo Rossa společnosti Alilaguna za € 15,00. Při online nákupu o € 1,00 méně. Můžete také přejet People Mover na Piazzale Roma za € 1,50 a odtud pokračovat Airport Bus Express na letiště za € 8,00.

# 20.04.2019, 11:59.
Chystáme se příští čtvrtek na dovolenou autem do Benátek. Pobyt máme do neděle, hotel Da Bruno. Chtěla bych se zeptat. Když si koupím doma přes internet třídenní jízdenku ACTV a zaparkujeme odpoledne ve čtvrtek na Trochentto, kde proměním voucher za kartu? Jde to přímo někde na Trochento nebo musím přeběhnout na Piazzale Roma? K hotelu mi jede vaporetto č. 1 nebo č. 2. A nebo bych koupila až v pátek dvoudenní jízdenku někde v blízkosti hotelu? I automaty na jízdenky prodávají vícedenní karty? Moc děkuji za odpověď. Vaše stránky mi moc pomohly. Lenka.

Na základě PNR kódu získáte kartu jak na pokladně agentury na parkovišti, tak u zastávky vaporetta. Z Tronchetto jede vaporetto č. 2. V blízkosti Hotelu Da Bruno koupíte jízdenku u stanoviště vaporetta Rialto, jak na pokladně, tak v automatu. Automaty vydávají i vícedenní jízdenky.

# 18.04.2019, 21:42.
Pane Řehůřku, chystáme se 25.6.2019 do Benátek. Přiletíme na letiště Marco Polo. Chtěli bychom se dostat do Verony, kde máme strávit den. Z Verony se musíme dostat na letiště Treviso, jelikož přiletí rodinka a potom se musíme dopravit na ubytování. Je to trošku složitější, ale moc vás prosim o radu, jak tohle všechno nějak dobře a přijatelně finančně zvládnout. Ubytovaní budeme na Via Martiri Di Bel Fiore 43, Mogliano Veneto, 31021. Moc vás prosím o radu. Děkuji předem. Denisa.

Z letiště Marco Polo jezdí do Verony autobus společnosti Flixbus. Odjíždí v 8:35, 12:25 a 20:40. Na místě je přibližně za 2 hodiny. Jízdenka stojí € 7,99. Pokud Vám čas nevyhovuje, můžete jet Airport Bus Express za € 8,00 na vlakové nádraží v Mestre a odtud regionálním vlakem Trenitalia do Verony za € 9,25. Z Verony na letiště v Treviso je nejlepší cestovat výše zmíněným vlakem Trenitalia do Mestre a následně Airport Bus Express za € 12,00 na letiště. Můžete jet také vlakem Trenitalia do Treviso s přestupem ve Vicenza za € 11,10. Z Treviso potom jezdí autobusy MOM na letiště. Jízdenka stojí € 1,30. Doprava do místa ubytování je potom zmiňovaným autobusem MOM na nádraží v Treviso a následně vlakem Trenitalia do Mogliano Veneto za € 2,70. Z vlakového nádraží se potom na uvedenou adresu dostanete autobusem ACTV č. 8E. Jízdenka stojí € 1,30. Musíte přejít na hlavní ulici Via Terraglio, kde je zastávka Mogliano Centro. Vystoupit musíte na zastávce Terraglio / Marignana. Musíte jít ve směru jízdy autobusu a hned odbočit doprava a doleva na souběžnou ulici s tou hlavní. Na křižovatce odbočte doprava na Via S. D' Acquisto. Dovede Vás na Piazza S. Antonio, za kterým odbočte doleva na Via Nuova Europa a následně doprava na Via Martiri di Belfiore. Vaše ubytování je po levé straně. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 17.04.2019, 10:22.
Děkuji za odpověď. Dochází k nějaké kontrole věku při zakoupení karty? Nevím, zda se dá koupit i osobně nebo jen online. Děkuji. Tereza.

Při koupi produktů vázaných na věk dochází samozřejmě ke kontrole, tedy i v případě Rolling Venice Card. Předkládá se doklad totožnosti. Kartu můžete zakoupit na prodejních místech Venezia Unica.

16.04.2019, 10:00.
Prosím o radu, zda Rolling Venice Card platí do 29. let včetně? Mému manželovi bylo v březnu 29 let, tak zda může tuto možnost využít, když se chystáme do Benátek na začátku května? Moc děkuji. Terka.

Rolling Venice Card je pro mladé ve věku od 6. do 29. let. Přesně ve věku od 6,00 do 29,99.

14.04.2019, 14:18.
Prosím o radu. Chceme ve třech lidech autem navštívit Benátky. Pojedeme ze slovinského pobřeží. Ráda bych někde u Mestre přespala a až další den v pondělí Benátky navštívila. Kdybychom parkovali někde blízko, zmiňoval jste někde na Tronchetto, koupíme si lístek na celý den. Platí se ihned celá částka nebo až po výjezdu? Dále bych ráda věděla, jaká je pro nás lepší a nejlevnější doprava do Benátek? Moje představa je dopravit se do Benátek vaporettem a potom se po Benátkách projít pěšky. Také nevím, kde se vlastně nastupuje? Ráda bych se podívala také na ostrov Murano, tak je lepší koupit časovou jízdenku? A ještě, kde je nejlepší nastoupit na cestu na ostrov Murano? Moc děkuji předem za odpověď. Renata.

Ubytování v okolí Mestre doporučujeme hledat přes Booking. Pokud budete parkovat na Tronchetto, vyzvednete si u vjezdu lístek, na základě kterého zaplatíte v automatu až těsně před opuštěním parkoviště. Celodenní parkování stojí € 21,00. Nejlevnější doprava je nadzemním vláčkem People Mover, za který zaplatíte € 1,50. Zaveze Vás však jen na Piazzale Roma. Odtud musíte jít pěšky nebo vaporettem. Pokud pojedete vaporettem, je výhodnější cestovat už z Tronchetto. Na konci parkovacího domu jsou pokladny, kde si můžete zakoupit jízdenky. Odtud už je to k vaporettu kousek a je to dobře značeno. Jízdenka stojí € 7,50. Jezdí odtud linka č. 2, kterou můžete jet po Velkém kanálu až na San Marco. Pokud budete cestovat i na ostrovy, je výhodnější si zakoupit jízdenku na 24 hodin za € 20,00. Na ostrov Murano jezdí vaporetta z Fondamente Nove. Mapy linek najdete na ACTV.

# 12.04.2019, 13:23.
Chtěla bych požádat o radu, jak co nejlépe a nejlevněji cestovat z/na letiště Treviso do Mestre, kde máme ubytování na adrese 15 Via Ca' Marcello, 30172 Mestre a jaká vícedenní jízdenka v Benátkách by byla nejvhodnější. Příletíme v pondělí přibližně v 11:30 dopoledne, odlet máme ve středu ve 13:00. Jízdenka na 48 hodin (2 dny) je platná 48 hodin od prvního označení nebo platná 2 dny (tedy pokud pojedu poprvé v pondělí, bude platit v pondělí a ještě celé úterý a ve středu již ne)? Jsme 2 dospělí + 2 děti ve věku 15 let. Pro děti ve věku 15 let bude zřejmě nejvýhodnější Rolling Venice Card, že? A pro nás? Velice děkuji za odpověď. Anna.

V tomto případě doporučujeme jet přímým Airport Bus Express za € 12,00 a vystoupit v Mestre u vlakového nádraží. U autobusového nádraží se Viale Stazione stáčí doleva. Za zatáčkou je křižovatka, kde se vydejte doprava na Via Ca' Marcello. Levněji, ale s přestupem, se dostanete na místo ubytování nejdříve autobusem MOM na nádraží v Treviso za € 1,30 (u řidiče za € 2,50). V ceně je zavazadlo do 10 kg a rozměrů 25x30x50 cm. Z nádraží potom jeďte na Mestre FS vlakem Trenitalia za € 3,55. Časové jízdenky v benátské dopravě platí odpovídající počet hodin. Jízdenka pro mladé do 29. let s Rolling Venice Card je pouze v třídenní verzi.

# 12.04.2019, 11:29.
Letíme s dětmi 17.5. do Benátek a potřebujeme se přemístit z letiště Treviso do Punta Sabbioni. Poradíte nám prosím, jak se tam dostat? Velice děkuji. Barbora.

Přímé spojení není k dispozici. Je to se dvěma přestupy. Dražší varianta je s jedním přestupem, kdy se Airport Bus Express dopravte do Benátek na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 12,00. Z Piazzale Roma potom jeďte vaporettem ACTV č. 4.2 nebo 5.2 na Fondamente Nove a odtud vaporettem č. 12 na Punta Sabbioni. Přestupní jízdenka stojí € 7,50. Levnější varianta je kompletně jet autobuse ATVO. Přestupuje se na Mestre FS a v Lido di Jesolo. První autobus je výše uvedený Airport Bus Express, druhý je potom na trase Mestre FS - Lido di Jesolo autobus č. 10, třetí z Lido di Jesolo do Punta Sabbioni autobus č. 23, 37, 42 nebo 54. Přestupní jízdenka z Mestre FS do Punta Sabbioni stojí € 5,00.

# 08.04.2019, 19:40.
Aha, takže co bude nahrané na City Pass, např. jízdenka na 24 hodni + People Mover, budu validovat před každou jízdou tento vydaný City Pass? Jan.

Ano, přesně tak. Pokud by byly některé jízdenky nejednoznačné (ve smyslu, kterou automaticky použít), např. časová jízdenka + příplatek na jednu cestu z letiště a plnohodnotná jízdenka na druhou cestu na letiště, validátor by Vás vyzval k volbě jízdenky. Ve Vámi uvedených dvou jízdenkách je jednoznačnost.

# 08.04.2019, 17:19.
Chtěla bych vás poprosit o radu, jaká vaporettta použít a zda se dá někde předem zjistit, v jakých časových intervalech jezdí. Přijedeme do Punta Sabbioni v pátek dopoledne. Následně bychom chtěli cestou vaporettem jet do Benátek navštívit ostrovy Burano a Murano. V Benátkách máme hotel u stanice Tri Archi. V neděli dopoledne pojedeme zpět vaporettem již rovnou do Punta Sabbioni. Jízdenku koupíme na 48 hodin. Moc děkuji za odpověď. Michaela.

Mapy a jízdní řády najdete na ACTV. Z Punta Sabbioni jezdí na Burano, Torcello, Murano a nakonec Fondamente Nove vaporetto č. 12. Z Fondamente Nove na Tre Archi potom vaporetto č. 5.1. Zpět potom musíte cestovat stejnou trasou.

# 07.04.2019, 16:23.
Hodně jste mi poradil ohledně Benátek. Jedeme už ve čtvrtek a jestě prosím o upřesnění. Budu si aktivovat Venezia Unica kartu pro dvě osoby, kde budu mít nahranou obousměrnou jízdenku People Mover a výstup na schody Palazzo Contarini del Bovolo za € 7,00. Až budu PNR kód aktivovat u automatu Venezia Unica, vydá mi pouze jizdenku nebo i lístek pro vstup na schody? Někde jsem četl, že pro vstupy do kostelů a památek stačí voucher s PNR kódem. Lístek na Express Bus zpět na letiště už máme a také časový lístek - voucher na Baziliku San Marco. Nenašel jsem online vstup na věž San Giorgio Maggiore, ale to koupíme až na místě. Děkuji. Jan.

Automat Vám vydá City Pass, která bude fungovat jako jízdenka na zvolenou dopravu. Pro vstup do muzeí a památek potom použijete voucher nebo City Pass. Pokud tedy budete mít už kartu vyzvednutou, ve většině případů vystačíte s Citi Pass. Vstup do Chiessa di San Giorgio Maggiore je zdarma, platí se výstup do zvonice ve výši € 6,00. Vstupenku zakoupíte na místě.

# 03.04.2019, 17:11.
Pane Řehůřku, moc Vám děkuji za reakce. Nakonec jsme si objednali ubytování v centru: Residenza San Maurizio, San Marco 2624/2625, San Marco, Benátky, 30124, Itálie. Ráda bych se zeptala, jaká bude nejjednodušší cesta z letiště? Taxi nebo by bylo reálné i nějakou hromadnou dopravou? Případně, kde bych mohla tyto informace najít? Moc Vám děkuji za radu. S přáním hezkého dne Jaroslava.

V tomto případě doporučujeme linku Arancio společnosti Alilaguna. Vystoupit musíte na Santa Maria del Giglio. Jízdenka stojí stejně jako u linky Blu. Odtud jděte do vnitrozemí po Calle Gritti. Dovede Vás na náměstíčko, na jehož konci odbočte doleva na Ponte Duodo o Barbarigo. Dovede Vás ke kanálu. V polovině schodiště se vydejte doprava po schůdcích a přejděte po druhém mostku a následně ještě po dalším mostku přes další kanál. Vstupte do uličky před Vámi. Jedná se o Calle Zaguri. Residenza San Maurizio je po pravé straně.

# 03.04.2019, 15:44.
Jaká je nejlepší linka vaporetta v noci mezi 21:00 a 22:00, které jede okolo nejvýznamějších památek v Benátkách? Děkuji. Tomáš.

Vaporetto č. 1 a 2 vedoucí po celém úseku Velkého kanálu.

# 27.03.2019, 09:24.
Děkujeme za vyčerpávající odpověď. Plánovaný přílet z Prahy do Benátek je v pátek ve 14:25 hodin, odlet z Benátek je v neděli v 15:20 hodin. Když započtu nutnou dobu na odbavení, tím i dřívější příchod na letiště, tak skutečně stačí 48. hodinová jízdenka. Vhodné pro další cestovatele z České republiky. Ještě jednou mohokrát děkujeme. Vlado.

Ano, celá naše odpověď byla na tuto jízdenku směrovaná. Šlo jen o to, zda ji využít na dvě, jednu nebo žádnou cestu z letiště. Nezapomeňte si tedy přikoupit k jízdence na 48 hodin cestu z letiště a na letiště za celkový příplatek € 12,00. Využívat na ni můžete dopravu ACTV, tj. autobus z letiště č. 5, autobusy v Mestre a na ostrově Lido, tramvaje, vaporetta v Benátkách a mezi ostrovy. Nelze ji použít na speciální linky vaporetta č. 16, 19 a Casino.

# 26.03.2019, 11:06.
Letíme na víkend od 29. do 31.3. do Benátek, letiště Marco Polo, ubytování Ca' Angeli, Calle del Tragheto della Madoneta 1434, San Polo. Pochopil jsem, že si na letíšti zakoupím jízdenku na ACTV č. 5 za € 8,00 a vystoupím na Piazalle Roma. A tady, nebo na letišti, zakoupím jízdenku na 48 hodin za € 30,00 a při návratu znovu jízdenku na letiště za € 8,00. Jaké je nejlepší spojení Piazalle Roma - Ca' Angeli, již s časovou jízdenkou na 48 hodin? Ještě mě mate počet dotazů na předprodej jízdenek. Znamená to, že je problém dostat se do autobusu ACTV linka č. 5 na letišti, když si zakoupím jízdenku až na místě? Děkuji. Vlado.

Záleží na tom, kdy přesně přiletíte a kolik času uplyne do chvíle, než budete opět na letišti. Jízdenky můžete všechny koupit na letišti. Z letiště / na letiště autobusem ACTV č. 5 už můžete jet na časovou jízdenku, pokud k ní budete mít zakoupenou cestu z letiště / na letiště za příplatek € 6,00 pro každý směr. V tomto případě ale musíte absolvovat cestu z letiště / na letiště v době platnosti jízdenky. Minimálně tedy jednu cestu ve Vašem případě můžete takto absolvovat. Pro samostatnou cestu z letiště / na letiště je lepší volit Airport Bus Express. Z Piazzale Roma potom jeďte vaporettem č. 1 po velkém kanále. Vystoupit musíte na S. Silvestro. Odtud jděte do vnitrozemí po Calle Sbianchesini. Na náměstíčku Campo S. Aponal odbočte doleva na Calle de Mezo, která Vás dovede ke kanálu. Ten přejděte a následně odbočte doleva na Calle Larga de la Malvasia. Na tu navazuje Calle della Madonnetta, která Vás dovede k ubytování, které je před Velkým kanálem po pravé straně. Předprodej jízdenek se týká spíše toho, že si je chtějí cestovatelé zakoupit dopředu v klidu domova. Jízdenky na autobus č. 5 nebo i Airport Bus Express nejsou rezervací pro konkrétní spoj. Autobusů č. 5 jezdí 68 denně, o 15 méně v neděli a ve svátek. Spojů Airport Bus Express jezdí 51 každý den.

# 25.03.2019, 09:26.
Prosím o radu a informaci, jak se mám vybavit, když jedu se svým malým psem. Kolik stojí cestování po Benátkách a zda může být na vodítku, nebo raději zvolit kočárek pro psa? Moc děkuji. Věra.

Informace o pobytu se psem v Benátkách najdete na v článku A Venezia con il cane. V dopravních prostředcích ACTV je možné přepravovat psa zdarma - jeden na jednoho cestujícího. Pes musí být na vodítku nebo v náručí a s náhubkem. Doporučujeme nebrat kočárek - byl by spíše na obtíž.

# 20.03.2019, 15:48.
Trochu tápu v městské dopravě v Benátkách, proto bych se rád zeptal, zda existuje nějaká trasa vaporetta, kterou by se dalo použít na okružní cestu kolem města - tedy linka, na kterou by se dalo v jednom místě nasednou, objet město (Grand Canalem v jednom směru ideálně) a znovu vystoupit na stejné zastávce (bez přestupů). Je taková varianta z pohledu přepravy vůbec přípustná? A pokud taková linka je, jak dlouho cesta prosím trvá? Děkuji a jsem s pozdravem. Tomáš.

Kolem Benátek takto jezdí linky 4.1, 4.2, 5.1, 5.2. Po Velkém kanále však jedou kousek. Jedná se vždy o dva různé směry pro každou linku. 4.1 a 4.2 zajíždí i na Murano, 5.1 a 5.2 na Lido. Po Velkém kanále jezdí linka č. 2, neobjíždí celé Benátky. Linky 4.1, 4.2 pokrývají celou trasu po dobu dvou hodin, linky 5.1 a 5.2 hodinu a 20 minut. Linka č. 2 hodinu a 15 minut. Jednosměrná jízdenka za € 7,50 je platná 75 minut. Jakmile vystoupíte, ztrácí platnost. Což se Vám na výše uvedených linkách stane. Doporučujeme si vytisknout mapu ze stránek ACTV, podle té si naplánovat výlet, zakoupit si celodenní jízdenku za € 20,00 a jezdit po Benátkách za určitými cíly. Vždy vystoupit, podívat se, nastoupit a pokračovat. Takto si to více užijete.

# 20.03.2019, 13:49.
Jedeme v pondělí do Benátek odpoledne, myslím si, že z letiště pojedeme vaporettem k Ponte Rialto. Doporučujete koupit už rovnou na letišti 24. hodinovou jízdenku a tu budeme moci potom další den používat až potom na Burano po uplynutí 24. hodin? Doporučujete i Venezia Card? Děkuji, jsme v Benátkách od pondělí odpoledne do středy odpoledne. S pozdravem Radka.

Z letiště Marco Polo jezdí na zastávku Rialto linka Arancio společnosti Alilaguna. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Při nákupu online poskytují slevu € 1,00 pro každý směr. Jízdenku pro dopravu ACTV na 24 hodin si můžete zakoupit už na letišti Marco Polo na stánku Venezia Unica nebo v automatu. Začne platit až od první validace. Validovat ji musíte při každé změně dopravního prostředku. Můžete použít i Venezia Unica, která funguje tak, že si na výše uvedených stránkách vytvoříte kartu a na ni si nakonfigurujete jízdenky, případně i vstupy a služby. Následně ji uhradíte a na základě obdrženého PNR kódu si ji potom vyzvednete na pokladně Venezia Unica nebo v automatu. Na kartu můžete nakonfigurovat jak Vámi uváděnou jízdenku Alilaguna - včetně zmiňované slevy, tak časovou jízdenku ACTV. Výhodou je, že vše máte na jedné kartě. Každá jízdenka funguje nezávisle. Venice City Pass s kombinací dopravy a vstupů může být řešením, především z pohledu pohodlí. Je třeba to vyhodnotit s ohledem na Váš itinerář.

# 20.03.2019, 08:45.
Aha, tak tady je rozdíl. Airport Bus Express při koupi online vytisknu již hotový lístek a u MHD v předprodeji Venezia Unica dostanu kód, který potom zadám na obrazovku a dostanu lístek. Právě když si chci koupit lístky předem online, nahrát na kartu, musí každá osoba mít svoji, nedá se koupit více listků na jednu kartu. V tom je Airport Bus Express komfortnější a cesta na letiště rychlejší. Jan.

Co se Venezia Unica týče, musí být skutečně pro každého cestovatele zvlášť. Na jednu kartu však můžete nahrát více typů lístků. Pokud je při validaci více možností, terminál Vám dá na výběr. Lístek z Piazzale Roma na letiště Marco Polo je tam také možné nahrát, ale týká se to autobusu č. 5, který je provozovaný společností ACTV. Je součástí městské dopravy a má po cestě zastávky. Airport Bus Express je přímý a komfortnější za stejnou cenu. U autobusu č. 5 se můžete dostat i na cenu € 6,00 jako příplatek k časové jízdence, v tom případě ale musíte cestu absolvovat během platnosti časové jízdenky. To může být nevýhodné. Na kartu Venezia Unica můžete kromě dopravy nahrát i vstupy a služby. Pokud budete využívat jen dopravu, je zbytečné si vytvářet kartu Venezia Unica. Kupte si na místě samostatnou časovou jízdenku.

# 19.03.2019, 18:24.
O tom vystoupit v Tessera Centre jsem věděl, pěšky je to na 16. minut, no nevíme kolik času budeme mít. Zaujal mě Airport Bus Express, ve Vašem odkazu je možnost koupit jizdenky online. Cena € 8,00 je dobrá. Tento způsob se mi líbí, jak tedy funguje nákup online, případně kde se lístky vyzvednou? Děkuji. Jan.

Airport Bus Express funguje kyvadlově z Piazzale Roma na letiště Marco Polo v době od 4:20 do 23:30 - dva autobusy do hodiny, v době od 9:50 do 20:50 tři autobusy do hodiny. Na výše uvedených stránkách jsou podrobné informace včetně přesného umístění zastávky. Na výše uvedených stránkách kliknete na "Book now", vyberete počet osob a datum. Následně zvolíte typ jízdenky, ve Vašem případě "City Center to Marco Polo Airport Express Bus: 1-Way" a následně vložíte do košíku pomocí "Add to cart". Překontrolujete ještě informace o objednané jízdence a kliknutím na "Check out" přejdete k zadání údajů a platbě. Po uhrazení obdržíte za nějakou dobu na e-mail voucher / jízdenku, který si vytisknete a ukážete personálu před vstupem do autobusu. Vše můžete ukázat i v mobilním telefonu. Doporučujeme však tištěnou verzi (mobilní jako záložní). Jízdenku můžete zrušit ještě 24 hodin před její platností.

# 19.03.2019, 10:23.
Pane Řehůřku, skvělé, moc Vám děkuji za rychlou odpověď. Nakonec jsme se s manželem domluvili, že poletíme už v pátek, sobotu si užijeme v Benátkách a v neděli odplujeme. Máte nějaké doporučení na příjemné ubytování v rozumném místě - letiště, přístav, centrum? Budu ráda za jakoukoliv radu. Jak už jsme psala, bereme i syna, 15 měsíců, tak bych ráda měla vše naplánované. S přáním hezkého dne Jaroslava.

Ubytování je hodně individuální záležitost. Každý má jiné požadavky na vybavenost, cenu, umístění atd. podívejte se na Booking / Benátky, zadejte tam svůj termín a vyberte si ubytování podle svých preferencí. Ubytování v Benátkách volte podle plánovaného vyplutí. Pro Vás bude asi nejlepší hledat ubytování někde v centru Benátek, abyste to s dítětem měli blízko k ubytování i během dne, kdykoliv bude potřeba.

# 19.03.2019, 00:06.
Děkuji za skvělé rady. Zjistil jsem, že z Benátek domů letíme z letiště Marco Polo. Máte tip, jak se nejlépe a ne příliš draze dostat na toto letiště? Vím o Aerobusu č. 5 z naměstí Piazzale Roma, kde by měly být i automaty ACTV. Děkuji. Jan.

Veřejnou dopravou jsou dvě možnosti. Vaporettem Alilaguna za € 15,00 (€ 14,00 při online rezervaci) nebo autobusy. Všechny společnosti mají stejnou cenu € 8,00. ACTV č. 5 je možné také přikoupit za € 6,00 k časové jízdence. Cesta musí být uskutečněna v době platnosti časové jízdenky. Pokud vystoupíte v Tessera, můžete jet i na časovou jízdenku nebo samostatný lístek za € 1,50. Je to ale ještě více jak 1 km daleko pěšky, často bez chodníku. Ideálním řešením je Airport Bus Express společnosti ATVO.

# 17.03.2019, 13:50.
Měl bych na Vás ještě dotaz ohledně Benátek. Přiletíme na letiště Treviso, odkud pojedeme na nádraží Treviso autobusem a potom vlakem na Santa Lucia. Jak a kde lístky koupit víme. Mám dotaz, zda lístek na 24 hodin (vaporetto) mohu koupit v automatu již na letišti nebo až na nádraží Treviso, nebo až na nádraží Santa Lucia. Případně jak automat vypadá a jak je označen? ACTV? Děkuji. S pozdravem Jan.

Treviso je hodně mimo prodejní síť Venezia Unica. Na letišti ani ve městě o automatu nevíme, stejně tak o pokladně. Na vlakovém nádraží je v hale prodejce, konkrétně trafika Bizzotto Mara. Zda prodávají i časové jízdenky nevíme. Určitě ji koupíte na vlakovém nádraží Santa Lucia, kde u obou stanovišť vaporetta jsou jak pokladny, a u toho vlevo i automaty - na jízdenky (modré) i pro výběr karet Venezia Unica na základě PNR - růžové. Automat je v horní části označen ACTV, Venezia Unica point je označen Venezia Unica. Nové automaty jsou i žluté.

# 16.03.2019, 15:18.
V květnu se chystáme navštívit Benátky - samotné centrum San Marco. Ubytování máme také v této lokalitě. Prosím o radu, jak se nejlépe a za dobré peníze dostat z letiště Marco Polo do centra San Marco. A dále, zda se dá pořídit celodenní jízdné, se kterým se můžeme pohybovat po benátských kanálech. Náš pobyt bude 3. denní, tak abychom nemuseli hradit každou jízdu zvlášť. A dá se toto jízdné zakoupit již na letišti? Předem moc děkuji za Vaši odpověď a pomoc. B.

Čtvrt San Marco je docela velká. Veřejnou dopravou jsou možné víceméně dvě základní trasy. První - přímý spoj - je vaporettem společnosti Alilaguna. Pokud máte ubytování někde mezi Rialto a náměstím San Marco, je vhodné jet linkou Arancio. Pokud máte ubytování za San Marco, je vhodné jet linkou Blu. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Při nákupu online na výše uvedených stránkách získáte slevu € 1,00 za jeden směr. Druhá - s jedním přestupem - je autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma a odtud vaporettem č. 1 nebo 2 po Velkém kanále co nejblíže místu ubytování. Jízdenka na autobus stojí € 8,00, jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Kombinovaná jízdenka na autobus z letiště a vaporetto stojí € 14,00. Výhodou tohoto spojení je, že zastávka autobusu je u příletové haly, kdežto k vaporettu Alilaguna musíte kousek jít pěšky. Další výhodou je, že pokud budete využívat na pobyt časovou jízdenku, můžete si cestu z letiště a na letiště autobusem č. 5 k této jízdence připlatit za € 6,00 pro každý směr. Cestu potom ale musíte absolvovat v době platnosti časové jízdenky. Časové jízdenky jsou na 1, 2, 3 a 7 dní v ceně € 20,00, € 30,00, € 40,00 a € 60,00. Platí odpovídající počet hodin. Pokud bydlíte v centru Benátek, je vhodné jízdenky zkombinovat. Např. pokud budete jeden den cestovat po kanálech a ostrovech, je vhodné mít celodenní jízdenku, pokud budete ten den jen chodit pěšky, nemá význam mít tento den pokrytý časovou jízdenkou. Jízdenky lze zakoupit na letišti Marco Polo v automatu nebo na pokladně Venezia Unica. Na výše uvedených stránkách je možné si také založit kartu a na tu požadované jízdenky nahrát. Následně si ji potom můžete na základě PNR kódu vyzvednout v automatu nebo na pokladně Venezia Unica.

# 16.03.2019, 07:15.
Chtěla bych se zeptat na celodenní lístek v Benátkách, když budu cestovat s desetiletým synem. Plánuji zakoupit Venezia Metropolitana 24 + 1 under 12 yrs za € 35,00 místo dvou celodenních lístků za 2x € 20,00. Lze ji zakoupit v automatu až na místě v Mestre na nádraží? Dostanu pouze 1 lístek nebo 2? Jak to bude při procházení turnikety, pokud budu mít pouze 1 lístek? Děkuji za odpověď. Marie.

V podmínkách je uvedeno, že lze tuto jízdenku zakoupit ve všech prodejních kanálech včetně online. Nicméně o možnosti nákupu v automatech nevíme. Pouze v případě, že máte online nakonfigurovanou Venezia Unica Card, na které máte vloženu Venezia Metropolitana 24+1. Potom s PNR kódem si ji v automatu můžete vyzvednou. Každopádně ji zakoupíte na všech pokladnách Venezia Unica, která je např. i na letišti Marco Polo, na vlakovém nádraží v Mestre, na Piazzale Roma apod. Obdržíte jednu jízdenku, pokud procházíte turnikety, musíte ji přiložit tolikrát, kolik je průchodů turnikety. Tzn. přiložíte, projde dítě, přiložíte, projdete Vy.