BENÁTKY 2019 / 2

Rady na cestu do Benátek

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2019 / 2

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2019. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete druhou část, ta první je na stránce Benátky 2019.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 08.09.2019, 19:14.
Chystáme se začátkem října na prodloužený víkend do Benátek na Bienále. Budeme ubytovaní v Lido di Jesolo. Chtěli bychom se zeptat, zda je možné v tomto termínu dojet autobusem z Lido di Jesolo do Punta Sabbioni a dále vaporettem do Benátek. Případně prosíme o číslo autobusu a označení a číslo vaporetta do Benátek a pokud bychom jeli z Punta Sabbioni na Burano, jaké je číslo vaporetta tam. Děkuji. Aleš.

Z Lido di Jesolo do Punta Sabbioni se dostanete autobusem ATVO č. 23. Jízdenka stojí € 3,00, zpáteční € 5,50. Z Punta Sabbioni se do Benátek dostanete vaporettem ACTV č. 15, na Burano vaporettem ACTV č. 12. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50, celodenní jízdenka € 20,00 a kombinovaná jízdenka Venezia Metropolitana 24 stojí € 35,00. Tuto jízdenku můžete využít na autobusy ATVO i vaporetta ACTV. Oproti výše uvedené kombinaci jízdenek se nevyplatí, výhoda je až v případě, kdy máte děti do 11. let. Na tuto jízdenku mohou cestovat s Vámi dvě. Jízdní řády a mapy najdete na výše uvedených stránkách.

# 02.09.2019, 21:41.
Pane Řehůřku, chtěla bych Vás poprosit o radu při naší cestě do Benátek do přístavu, odkud budeme vyplouvat na okružní plavbu po řeckých ostrovech. 14.9.2019 přiletíme dopoledne do Benátek na letiště Marco Polo, ubytovaní jsme v Hotel Palazzo Martinelli Dolfin. Check-in je na Santa Croce 515. Další den se nalodíme a vyplouváme. Jak se nejlépe dostaneme z letiště do hotelu? Hotel by měl být nedaleko přístavu, odkud odplouvají velké lodě na okružní plavby. V Benátkách jsme byli před dvěma lety, bydleli jsme nedaleko Náměstí sv. Marka a z letiště jsme jeli vaporettem. Byl byste tak laskavý a poradil nám nejlepší trasu k hotelu a do přístavu? Předem moc děkuji za informace. Milena.

Check-in máte na Piazzale Roma. Musíte se dopravit tedy na Piazzale Roma. Nejlépe Airport Bus Express za € 8,00. Santa Croce 515 je v budově u Velkého kanálu, tj. v budově vpravo od městského parkoviště ve směru k mostu. Do Hotel Palazzo Martinelli Dolfin se dostanete z protilehlé strany Piazzale Roma. Musíte přejít na Rio Tera Sant' Andrea a k soustavě mostků. Víceméně se musíte dostat na druhou stranu kanálu, který je souběžný s Rio de S. Andrea, podél kterého musíte jít doprava až k hotelu. Do přístavu se z Piazzale Roma dostanete vláčkem People Mover za € 1,50.

01.09.2019, 14:59.
Od 7.9. do 14.9.2019 budeme pobývat v kempu Europa v Sottomarina. Rádi bychom také udělali výlet do Benátek a ostrovů Burano a Murano. Můžete nám prosím poradit, jak se nejlépe dopravit na tato místa, pokud možno během jednoho dne bez použití auta? Je možné využít lodní dopravu už rovnou ze Sottomarina nebo přilehlé Chioggia? Pokud je zde tedy vůbec spojení. Předem moc děkuji za odpověď. Olga.

Ze Sottomatina, konkrétně Ponte Isola dell' Unione jezdí do Benátek společnost Rafaello Navigazione. Linku provozuje do 30.9. Do Benátek jezdí v 9:00, zpět v 17:00. Na ostrovy Murano, Burano a Torcello jen do 8.9. Více informací včetně cen a rezervačního formuláře najdete na výše uvedených stránkách. Z Chioggia, konkrétně z Piazetta Vigo, jezdí standardní linka č. 11 společnosti ACTV. Jedná se o kombinaci vaporetta a autobusu - po ostrovech jezdí autobus. Končí na Lido. Odtud potom můžete jet dalšími vaporetty do Benátek a na další ostrovy. Jízdní řády a ceníky najdete na výše uvedených stránkách.

# 28.08.2019, 10:03.
Chystáme se na prodloužený víkend v září do Benátek autem, ubytování máme rezervované na ostrově Lido. Dá se tam dojet trajektem, případně jak, je to cenově výhodnějjší nebo je lepší zaparkovat na pevnině na některém sběrném parkovišti a jet na hotel MHD? Děkuji za odpověď a krásný den. Petra.

Auto Vám bude na ostrově Lido víceméně k ničemu. Pokud však máte v ceně ubytování i parkování, může to být levnější varianta. Trajekty na ostrov Lido jezdí z Tronchetto. Pojedete za mostem doprava k parkovišti Tronchetto, projedete (podjedete) parkovacím domem a za ním se vydáte podél parkoviště doleva. Na konci je stanoviště trajektu. Je to dobře značeno. Za auto do délky 4 metry zaplatíte € 13,00, za auto do délky 4,5 metru zaplatíte € 21,00 a za delší auto nebo dodávku zaplatíte € 26,00. Za osobu potom zaplatíte podle tarifu ACTV. Základní jízdenka stojí € 7,50. Můžete ale použít i časové jízdenky, pokud je budete během pobytu využívat. Můžete také zaparkovat na Tronchetto, kde Vás parkování za každých 24 hodin vyjde na € 21,00. Odtud se potom na Lido dostanete vaporettem č. 2 na Piazzale Roma a následně vaporettem č. 1 na Lido. Po ostrově Lido potom jezdí autobusy ACTV. Základní jízdenka na autobus stojí € 1,50, můžete však využít i výše zmiňované časové jízdenky. Jízdní řády trajektů, vaporetta a autobusů najdete na výše uvedených stránkách - Servizi di Mobilita' / Autobus, Vaporetto resp. Ferry Boat.

# 27.08.2019, 15:39.
Plánujeme jednodenní výlet po Benátkách. Přijedeme autem, podle vašich dřívějších odpovědí už asi vím, kde nejlépe zaparkovat a autobusem přejet přes most. Chtěla bych Vás požádat o radu, jak nejlépe si naplánovat cestu Benátkami, abychom viděli co nejvíce a zbytečně moc neutráceli za plavbu loďkami. Děkuji za odpověď. Ivana.

Itineráře nezpracováváme, není to v našich časových možnostech. Nicméně minimálně jednu plavbu vaporettem doporučujeme absolvovat. Z Piazzale Roma jeďte vaporettem č. 2 po Velkém kanále na San Marco. Cesta Vás vyjde na € 7,50 a určitě stojí za to. Pokud se chcete vyhnout vaporettu, můžete samozřejmě jít pěšky. Trasa z Piazzale Roma na San Marco je značená žlutými směrovkami. Pokud chcete navštívit i další ostrovy, např. Murano, Burano, Torcello, Lido atd., vyplatí se Vám celodenní jízdenka za € 20,00.

# 27.08.2019, 10:50.
Vážení Řehůřkovi. nejdříve bych Vám chtěla poděkovat za vaše stránky, z kterých čerpám informace na naše výlety. Koncem října se chystáme do Benátek a v tamní dopravě mám trochu zmatek. Nevím, jak se máme dostat z letiště Marco Polo na naše ubytování na adrese Via Fratelli Bandiera 194, Marghera a následně z tohoto ubytování do centra Benátek? Mohu Vás požádat o odpověď, kterým autobusem a na kterou zastávku jet? Předem děkuji za odpověď. Žaneta.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 15 (jezdí do 20:15, v neděli a ve svátek do 19:50). Vystupte na zastávce Piazza 27 Ottobre / Colombo. Odtud pokračujte autobusem č. 53E a vystupte na zastávce Via Fratelli Bandiera / Cruto. Jízdenka stojí € 8,00. Můžete využít i nějakou časovou jízdenku s příplatkem € 6,00 pro cestu z letiště. Jděte ve směru jízdy autobusu. Vaše ubytování je po pravé straně. Do Benátek se dostanete zmiňovaným autobusem č. 53E, ale v opačném směru. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 26.08.2019, 21:38.
Řehůřkovi, na základě doporučení bych ráda zakoupila na internetových stránkách ATVO jízdenky na Expresbus z letiště Treviso do Benátek na Piazzale Roma, abychom se na letišti již nezdržovali a mohli rovnou do autobusu. Při zadání platby kartou je volba pouze credit card. Může to být problém, když vlastním pouze debetní kartu, nebo lze platbu uskutečnit i kartou debetní? Ptám se proto, že známí v půjčovně aut v Itálii narazili právě na problém s tím, že nevlastnili kreditní kartu, která byla podmínkou platby a ačkoliv měli rezervaci zaplacenou, nebyla platba uznána s tím, že lze platit pouze kreditními kartami. Prosím, máte zkušenost v tomto směru a může se stát, že s debetní kartou narazíme? Děkuji předem za radu či případnou zkušenost. Iva.

Airport Bus Express je možné na výše uvedených stránkách zaplatit i debetní kartou. Budete přesměrovaní na standardní platební bránu. Co se týče autopůjčoven, je to běžná praxe autopůjčoven. Kretní karta ale souvisí s depzitem, který si v autopůjčovně zablokují.

# 25.08.2019, 12:54.
Pane Řehůřku, prosím pěkně o informaci, jak se dostanu z letiště do kempu Jolly Camping in Town a případně kolik to stojí a kde si zakoupit jízdenku? Děkuji mnohokrát a přeji krásné dny. Barbora.

Viz naše odpověď ze dne 26.05.2019, 13:26. Další informace najdete v odpovědi ze dne 21.02.2019, 13:34. Na Mestre FS se dostanete z letiště Airport Bus Express za € 8,00.

# 24.08.2019, 22:28.
Chtěla bych poprosit o radu. Vím, že 24. hodinové časové jízdenky platí mezi Mestre a Benátkami, ale nikde nemohu najít, kde je hranice, kde tato část končí. Máme ubytování na Via del Bosco 16/A, Marghera, Itálie a nejsem si jista, zda odtud mohu jet do Benátek na tuhle časovou jízdenku. Děkuji za odpověď. Martina.

Vaše adresa spadá do platnosti městského tarifu. Do toho spadá Marghera i Zona Industriale.

# 21.08.2019, 11:34.
Mnohokrát děkuji za vyčerpávající odpověď. Ještě jeden dotaz prosím. Nedá se náhodou z Mira dojet nebo pěšky - nemám odhad vzdálenosti - do kempu Fusina a odtud trajektem, který by dorazil k benátskému Lidu? Netuším, zda to jde a kolik to stojí? Někde jsem zahlédla tuto možnost. Mnohokrát děkuji za odpověď. Magdalena.

Pěšky je to kolem 12. km. Veřejnou dopravou se tam dostanete autobusem ACTV č. 53E směr Benátky. Vystoupit musíte na Via Padana / Colombara. Je to zastávka naproti hotelu Alle Torri. Musíte přejít na druhou stranu ulice a jet opačným směrem autobusem č. 16 do Fusina. Je to o zónu méně než do Benátek, potřebujete tedy jízdenku za € 2,20 nebo € 2,80 (podle lokality, kde máte v Mira přesně ubytování). Z Fusina potom jezdí lodní linky do Benátek (Zattere) nebo na Lido (Alberoni). Jízdenka do Benátek stojí € 8,00, zpáteční € 13,00. Je možná i jízdenka integrovaná s benátskou dopravou (vaporetta ACTV, autobusy a tramvaje ACTV) za € 26,00 na 24 hodin, za € 58,00 na 72 hodin. Jízdenka na Lido stojí € 8,00, zpáteční € 14,00. Jízdní řády najdete na Terminal Fusina.

# 20.08.2019, 15:14.
Poslední víkend v září letíme do Benátek. Jsme ubytovaní v obci Mira. Prosím, můžete nám poradit cestu z letiště marco Polo do obce Mira? Z místa ubytování chceme navštívit Benátky a Padovu. Mira, Veneto, Itálie - směr Benátky, Mira, Veneto, Itálie - směr Padova. Rovněž prosíme o tipy na přepravu do těchto měst. Děkuji za odpověď. Magdalena.

Z letiště Marco Polo jeďte Airport Bus Express za € 8,00 do Benátek na Piazzale Roma. Odtud pokračujte autobusem ACTV č. 53E do Mira. Jízdenka na tento meziměstský autobus přes 3 zóny (mezi křižovatkami Malcontenta a Oriago) stojí € 2,80 nebo 4 zóny (Mira Est - Dogaletto, Curano, Mira Nord a Mira Taglio - Borbiago, Marano, PiazzaVecchia) stojí € 3,40. Jízdenka zakoupená v autobuse stojí € 4,50. Do Benátek se dostanete stejným autobusem za stejnou cenu, do Padovy také ale opačným směrem. Jízdenka stojí € 4,00, zakoupená v autobuse € 7,00. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 19.08.2019, 23:07.
Poslední srpnový týden se chystáme do Bibione - dva dospělí a dvě děti ve věku 6 a 7 let a rádi bychom některý den navštívili Benátky, případně i, pokud bude chuť, Murano a Burano. Česká cestovka nabízí celodenní výlet za přibližně 1000,- Kč pro dospělého. Má smysl řešit alternativní dopravu, např. u místních agentur, případně zvolit veřejnou dopravu, taxi nebo jiný způsob? Vlastní auto mít k dispozici nebudeme. Děkuji za odpověď. David.

Přibližně stejná cena je lodí Fenice, která Vás vyjde pro dospělého na € 44,00. Vyjíždí z přístavu Baseleghe od pondělí do pátku v 8:30 a zpět z Benátek v 16:00. Do Benátek můžete jet také autobusem č. 7 nebo 52 společnosti ATVO. Zpáteční jízdenka Vás vyjde na € 13,10. Zaveze Vás na Piazzale Roma. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Pokud ale chcete na ostrovy Murano a Burano, vyplatí se Vám celodenní jízdenka za € 20,00. Individuálně tedy zaplatíte za dopravu do Benátek a zpět a po Benátkách € 33,10.

# 19.08.2019, 20:12.
Přeji krásný večer pane Řehůřku. Pozítří vyrážíme na tři týdny do Itálie a jako poslední zastávku jsme si vybrali Benátky. Budeme zde bydlet na adrese Via Rossignago, 7, Spinea, Veneto 30038. Nevíte prosím, jak se nejlépe dostat z této adresy do historického centra Benátek? Předem děkuji za odpověď. Martina.

Kousek od Vašeho ubytování, přibližně 200 metrů, je zastávka autobusů ACTV. Vyjděte z Vašeho ubytování a vydejte se po Via Rossignano doprava. Na kruhovém objezdu odbočte doleva na Via Roma. Po pravé straně uvidíte zastávku autobusu. Zastavují tady autobusy 4DE, 7, 7DE a 7E. Všechny jedou do Benátek na Piazzale Roma. Spinea je v meziměstském pásmu, jízdenka do Benátek stojí € 2,80. Bloček deseti jízdenek Vás vyjde na € 24,00. Pokud zakoupíte jízdenku až v autobuse, vyjde Vás na € 4,50. Z Piazzale Roma můžete do Benátek pokračovat pěšky nebo vaporettem. To Vás vyjde na € 7,50. Celodenní jízdenka stojí € 20,00. K dispozici jsou i jízdenky na 2,3 a 7 dní. S časovou jízdenkou (platí na autobusy, tramvaje a vaporetta) můžete jet autobusem už z Mestre. Pokud ji budete mít, můžete ze Spinea cestovat s jízdenkou za € 2,20 a v Mestre validovat časovou jízdenku.

# 19.08.2019, 19:16.
Příští týden letíme na 3 dny do Benátek. Kupujeme kartu Venezia Unica a ta podle informací na jejich stránkách platí i do Mestre. Ubytovaní budeme v Mira a já jsem se chtěla zeptat, zda s Venezia Unica budeme platit cestu autobusem až z Mestre, nebo na kartě nezáleží a budeme platit už z Piazzale Roma. Děkuji. Eliška.

Máte zřejmě na mysli nějakou časovou jízdenku, kterou budete mít nahranou na kartě Venezia Unica. Ve Vašem případě s největší pravděpodobností na 3 dny (72 hodin). V první řadě počítejte s tím, že tato jízdenka neplatí na cestu z letiště ať už Marco Polo nebo Treviso. V případě letiště Marco Polo si můžete tuto cestu zakoupit za příplatek € 6,00 pro každý směr. V případě Treviso to možné není. Mira je v meziměstském pásmu. Na cestu tam tedy není možné použít jízdenky v městském tarifu, tedy i časovou jízdenku nahranou na Venezia Unica. Jízdenka z Mira do Mestre stojí € 2,20 nebo € 2,80. Záleží na tom, kde se přesně Vaše ubytování nachází. Pokud mezi křižovatkami Malcontenta a Oriago, tak platí nižší sazba, pokud v Dogaletto nebo Curano, tak platí vyšší sazba. Z Mestre na Piazzale Roma už potom můžete používat časovou jízdenku. Je ji třeba vždy validovat. Meziměstské jízdenky je možné zakoupit i v bločku po 10. kusech, vyjdou Vás na € 19,00 resp. € 24,00. Pokud tuto jízdenku zakoupíte až v autobuse, vyjde Vás na € 4,50.

# 18.08.2019, 16:37.
Za 14 dní letíme do Benátek. Ubytování jsme sehnali v kempu Jolly Camping in Town. Přistaneme v Trevisu. Jak se nejlépe ke kempu dostat? Děkuji. Petra.

Viz naše odpověď ze dne 21.02.2019, 13:34. Na Mestre FS se dostanete Airport Bus Express.

# 15.08.2019, 22:10.
V posledním srpnovém týdnu plánuji s rodinou jednodenní návštěvu Benátek. I když jsem si pročítal odpovědi na dotazy, nenašel jsem tam podrobnější možnost Benátky navštívit z poloostrova Lido di Jesolo. Kamarád tam letos byl a doporučoval mi nechat auto v Punta Sabbioni a lodí se nechat převézt do Benátek. Mě se to líbí, hlavně si myslím, že by cesta mohla být klidnější oproti parkování přímo v Benátkách. Jak píšete, za přibližně € 20 je možné využívat i další linky stejné společnosti. Bohužel neumím vyhodnotit, zda není lepší nechat auto přímo na parkingu v Benátkách za € 21,00. Budeme ubytovaní nedaleko Bibione. Můžete mi prosím poradit? Moc Vám předem děkuji. Pěkný den. Petr.

Viz naše odpověď ze dne 21.06.2019, 15:44.

# 14.08.2019, 22:52.
V pátek letím do Benátek na letiště Marco Polo. Poradíte prosím, jak se nejlépe dostat na adresu Corte Loredana, Cannaregio 1863/D, Cannaregio? Moc vám děkuji. Lenka.

Z letiště Marco Polo jeďte vaporettem Arancio společnosti Alilaguna. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Při online rezervaci na výše uvedených stránkách získáte slevu € 1,00 za každý směr. Vystupte hned na první zastávce Madonna dell' Orto. Cesta tam trvá půl hodiny. Od stanoviště vaporetta přejděte do vnitrozemí až ke kanálu Rio Madonna dell' Orto a vydejte se před ním doprava. Dojděte k mostku a přejděte přes kanál. Pokračujte po Calle Loredan, která Vás dovede k dalšímu kanálu Rio della Sensa. Opět se před ním vydejte doprava a hned přejděte po mostku na druhou stranu. Pokračujte po Calle del Forno stále rovně až k dalšímu kanálu Rio della Misericordia. Opět se před ním vydejte doprava a po mostku přejděte na druhou stranu. Hned za kanálem odbočte doleva na Corte Loredana. Vaše ubytování v Corte Loredana je za malým náměstíčkem po levé straně. Od zastávky vaporetta je to přibližně 500 metrů.

# 07.08.2019, 14:14.
Příští týden budeme ubytovaní ve starém centru Padovy, 3 Via Dante Alighieri a na jeden den bychom chtěli jet na výlet do Benátek. Poradil byste mi, jak se nejlépe dostat z tohoto místa na ostrov Burano? Moc děkuji. Katka.

Od ubytování přejděte po Via Dante Alighieri na Corso Milano, kde po levé straně je zastávka autobusu. Jeďte linkou č. U06 za € 2,00 na vlakové nádraží. Dopravu provozuje FS Busitalia Veneto. Odtud pokračujte vlakem Trenitalia za € 4,35 na Venezia Santa Lucia. Odtud už musíte pokračovat vaporettem ACTV. Nejdříve linkou č. 4.2 nebo 5.2 na Fondamenta Nove a následně linkou č. 12, která Vás zaveze na Murano, Burano, Torcello. Jízdenka stojí € 7,50, zřejmě se Vám ale vyplatí celodenní jízdenka za € 20,00.

# 31.07.2019, 17:41.
Chtěl bych poprosit o radu, jak se můžeme dostat z Piazzale Roma v Benátkach na ostrov Burano? Děkuji moc za radu. Dominik.

Vaporetty 4.2 nebo 5.2 na Fondamente Nove a odtud vaporettem č. 12.

# 29.07.2019, 21:35.
Chtěla bych Vás moc poprosit o informace, jak se nejlépe dostaneme z Rosolina Mare do Benátek. Dočetla jsem se, že je možné se přepravit z Chioggia do Benátek trajektem. Nevíte prosím, jak jezdí a jaké jsou ceny? Předem velice děkuji za vaši odpověď. Markéta.

Viz naše odpověď ze dne 18.07.2019, 19:55.

29.07.2019, 18:39.
První zářijový víkend letíme s ženou do Benátek. Chceme se projet gondolou, už v pátek večer. Bývá tam v tuto dobu přeplněno nebo vždy nějakého gondoliéra najdeme? Nebo to máme nechat až na sobotní ráno? A jsou všechny gondoly stejné nebo máte nějaký tip? Děkuji. Michal.

Obecně v podvečer bývají gondoly více využívané než dopoledne. Nicméně vzhledem k ceně je velká pravděpodobnost, že s volnou gondolou uspějete i večer. Gondoly jsou regulované městem. Oficiální nástupní místa jsou Danieli, Molo, Dogana, Trinita', Santa Maria del Giglio, San Toma', Carbon, Santa Sofia, San Marcuola. Sazby schválené městskou radou jsou € 80,00 od 9:00 do 19:00 a € 100,00 od 19:00 do 3:00. Jedná se o projížďky kolem půl hodiny a obsazenost gondoly je maximálně 6 osob. Pokud neobsadíte celou gondolu, může být výhodné obsadit sdílenou gondolu - viz Get Your Guide. Za € 2,00 funguje také služba převozu z jednoho břehu Velkého kanálu na druhý.

# 29.07.2019, 13:24.
Omlouvám se, ještě jeden dotaz. Jak se dostat na ostrov Lido na koupání? Počítáme s celodenním výletem do města. Ještě jednou děkuji za ochotu. Marek.

Nevíme, odkud jedete. Nicméně na ostrov Lido jezdí vaporetta, např. z Piazza San Marco vaporetto č. 1, z Punta Sabbioni vaporetto č.14, Fondamente Nove vaporetto č. 5.2. Z Lido S.M.E. potom jezdí k pláži autobusy V.

# 29.07.2019, 13:14.
Budeme stát v Caravan Camp San Giuliano. Jaká je nejlepší cesta do Benátek, nejspíš autobusem nebo tramvají? A potom po městě. Nechám si poradit od zkušených, abych nebloudil. Děkuji za rady. Marek.

Musíte přejít podél parku a kanálu směrem k Mestre po Via S. Giuliano až na zastávku San Giuliano. Do Benátek z ní jezdí tramvaje i autobusy. Od Caravan Park San Giuliano je to přibližně 1 km. Od semaforu před čerpací stanicí tam vede přechod pro chodce a asfaltová spojka.

# 26.07.2019, 09:03.
Děkuji Vám za zprávu. Výlet jsme již absolvovali. Od neděle večer a ve středu 24.7.2019 v poledne jsme přiletěli. Na letišti jsme zakoupili ihned po příletu za € 8,00 jízdenku a za 2 minutky už jsme jeli autobusem na Piazzale Roma, kde jsme si na pokladně koupili 3. denní jízdenku na 72 hodin a 14. letá dcera měla slevu ... a během 15. minut jsme dojeli vaporetem na S. Marcuola Casino + kousek došli na ubytování k hostitelce. Potom jsme ještě vyzarazili ze S. Marcuola Casino vaporettem do města a vraceli se okolo půlnoci po přesedání / přestupování u Rialto u S. Zaccaria u sv. Marka a .... takže jsme hned začali plně využívat 3. denní jízdenku na 72 hodin. Druhý den brzy ráno jsme vyrazili na S. Marco Zaccaria a na zvonici Sv. Marco, most vzdechů, bazilika ... nikde ještě žádné fronty, prostě paráda. Ve zvonici jsme přišli a byli první u vstupenek - nikde nikdo. Před polednem jsme cestovali přes Lido na Murano a hlavně Burano, což bylo kouzelné, hlavně ty fasády a nakloněná zvonice Santa Barbara, potom za hodinu jsme už frčeli zpátky na Lido, kde jsme si na dvě hodiny poleželi na pláži a plně využili koupání, osvěžili se, prostě báječně. Večer jsme z Lida vyrazili zpět do města, stihli krásný západ slunce se zastávkou za Zaccaria, znovu skočili do vaporetto a jeli jsme zpět na S. Marcuola Casino, nakoupili si v COOP snídani na úterý a před půlnocí u hostitelky jsme zalehli. V úterý ráno jsme vyrazili od nás z Casina jedničkou na Rialto, kde opět ještě nebyli žádní turisté, jen pár lidiček, nadšených jako my. Také tržiště s ovocem, stánky, bezva. Rialto Mercato. Prošli jsme potom Cannaregio křížem krážem a našli nejužší uličku Calle Varisco plus dům Marco Polo a spoustu krásných zákoutí a náměstíček v této lokalitě, ochutnali vždy něco malého v osteriích a pekárnách ... až jsme došli podle nemocnice nahoru na Fondamente Nove, skočili jsme na loď 5.1 a vyrazili se osvěžit na Lido zase na tři hodinky si užít koupání a zase ochutnat něco dobrého. V 17. hodin jsme se vrátili na Zaccaria a zpět do města. Jeli jsme na zastávku Salute a šli okolo baziliky na cíp nábřeží. Úžasné. Vraceli jsme se a ještě kousek zpět jsme narazili na Gondola Tragheto Giglio, kde jsme se nechali převézt na gondole přes kanál za € 2,00 ještě se 4. mexickými turisty. Super. Prošli jsme uličkami a vrátili se naposled na S. Marco, kde jsme ještě vyfotili holuby na S. Marco a zvonici z jiného úhlu s naprostou modrou čistou oblohou. Skvělé fotky. Ještě jsme skočili na dvojku a jeli se podívat naproti na ostrov sv. Jiří - S. Giorgio, kde jsme potom fotili blížící se krásný západ slunce. Dvojkou za chvíli zpět na Zaccaria. Potom jsme večer zamávali, přestoupili na jedničku a vraceli se k nám na Casino. U nás naproti Teatro Despar jsme si dali poslední pizzu a vyrazili spát k hostitelce zase pozdě kolem 23:30 hodiny. Ve středu ráno jsme si sbalili a v 9 hodin jsme poslední jízdou vaporettem vyrazili od nás z Casina na Piazzale Roma, koupili si jízdenku na letiště a hned podle jízdního řádku frčeli autobusem jako o závod. Vše skvěle navazovalo na minuty. Na letišti nám to připadalo nepřehledné, až zmatečné. Ale vše proběhlo dobře. Omlouvám se, nějak jsem se rozepsala, ale chtěla jsem tím říct a potvrdit, že to přesně splnilo naše očekávání se vším všudy. Dcera několikrát zopakovala, že jsem to opravdu vychytala. Hlavně s tou jízdenkou. 3. denní jízdenka, neboli lítačka, se opravdu vyplatila. vaporetto jsme použili snad 30x. Člověk jen přijde, validuje jak v tramvaji a jede. Současně jsme na něm i odpočívali našim nožičkám, při přejezdu na Lido nebo z Burana nebo F. Nove. Děkuji, ráda se na vás zase obrátím při další cestě, což by mohl být Amsterdam nebo Barcelona nebo uvidíme. S pozdravem Petra.

Děkujeme za zpětnou vazbu. Jsme rádi, že jste si Benátky užila. Děkujeme za používání našich stránek.

# 23.07.2019, 12:54.
Děkujeme za Vaše perfektní informace. Rádi bychom se zeptali, zda vaporettem lze cestovat s koly? Potřebujeme se dostat z Benátek do Punta Sabbioni nebo kamkoliv na tento poloostrov. Platí zde denní permanentky a je za kola příplatek? Děkujeme. Václav.

Kolo můžete přepravovat trajektem č. 17 mezi Tronchetto, Lido a Punta Sabbioni. Dále trajektem č. 11 mezi Lido a Pellestrina. Jízdenka pro kolo stojí € 1,00. Cestující platí standardní jízdné, lze použít časové jízdenky. Jízdní řády najdete na ACTV

# 23.07.2019, 00:59.
Chápem to spravne, že ak si zakúpím celodenný lístok za € 20,00 na ACTV, tam možem pohodlne nastúpiť s týmto lístkom v Lido di Jesolo na autobus č. 5, potom vystúpiť v Punta Sabbioni a nastúpiť na loď do Benátok? A v rámci ACTV nastúpiť na akúkoľvek loď a trasu s týmto lístkom? Ďakujem. Tomáš.

Celodenní jízdenku s platností 24 hodin je možné použít na dopravu ACTV. Autobus č. 5 nejezdí z Lido di Jesolo. Jeho trasa začíná na letišti Marco Polo a končí na Piazzale Roma v Benátkách. Na cestu z letiště ji lze použít jen s příplatkem ve výši € 6,00. Z Punta Sabbioni lze jízdenku použít na vaporetta ACTV. Tuto jízdenku lze použít na autobusy v Mestre a na ostrově Lido, na autobusy mezi Mestre a Benátkami, na tramvaje v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, na vaporetta v Benátkách a mezi ostrovy. Nelze ji použít na vaporetta 16, 19 a Casino. Pokud chcete na jednu jízdenku cestovat i autobusy ATVO z Lido di Jesolo do Punta Sabbioni, můžete využít jízdenku Venezia Metropolitana 24 za € 35,00. Pokud se však jedná o jednu jízdu autobusem ATVO tam a zpět, tak se Vám nevyplatí.

# 22.07.2019, 14:53.
Plánujeme návštěvu Benátek v červnu 2020. Ubytování máme zajištěno v Jolly Camping In Town. Snad se odtud jednoduchou cestou dostaneme k prohlídce historického středu Benátek. Bohužel nikdo z naší party nehovoří ani anglicky ani německy - máme trochu obavy, abychom vše zvládli. Nákup jízdenek na plavbu po Benátkách, tak pro vstupy. Druhý den bychom rádi okusili i moře. Jsou někde poblíž vhodné pláže a koupání? Děkuji za poskytnuté rady a přeji spoustu cestovatelských krásných zážitků. Jana.

Pláže jsou na ostrově Lido.

# 22.07.2019, 14:45.
Pane Řehůřku, v pátek 22.7. jedeme na dovolenou do Poreče v Chorvatsku a napadlo nás, udělat si odtud autem výlet do Benátek v Itálii. Jakou byste doporučil trasu + ceny a případě váš tip, kde nechat zaparkované auto? Děkuji. Jana.

Vzhledem k tomu, že během tohoto výletu ujedete 500 km, doporučujeme cestovat po dálnici. Trasa je následující: Poreč - 302 - Bonaci - nájezd Badema - A9 - Dragonja - Koper - Terst - Palmanova - Mestre - Benátky. V Chorvatsku zaplatíte na mýtném HRK 26,00, v Itálii € 9,50. To samé při cestě zpět. Předpokládáme, že slovinskou dálniční známku z cesty do Chorvatska a pro cestu z Chorvatska už mít budete. Pokud ne, budete muset u Koperu jet po místních komunikacích, nebo si ji zakoupit. Týdenní stojí € 15,00. Je třeba ještě počítat s náklady na pohonné hmoty. Při průměrné ceně nafty v Itálii ve výši € 1,52 a spotřebě 5 l / 100 km Vás pohonné hmoty vyjdou na € 38,00, při průměrné ceně benzinu v Itálii ve výši € 1,64 a spotřebě 7 l / 100 km Vás pohonné hmoty vyjdou na € 57,40. Parkovat doporučujeme na Tronchetto. Celodenní parkování Vás vyjde na € 21,00. Je to nejvhodnější řešení. Kousek od parkoviště je zastávka vaporetta č. 2, které Vás za € 7,50 zaveze přes Velký kanál k Piazza San Marco.

# 21.07.2019, 19:17.
Ráda bych se Vás touto cestou zeptala, zda existují internetové stránky, kde lze najít spojení vlakové nebo autobusové z Lido di Pomposa do Benátek a zpět. Nerada bych jela autem, spíše bych ráda využila místní dopravu. Děkuji. Lenka.

Je to s několika přestupy. Asi nejlepší varianta je následující. Autobusem Tper se dostaňte na vlakové nádraží ve Ferrara. Zaveze Vás tam autobus č. 331. Např. v 7:00, na místě je v 8:25. Jízdenka stojí € 5,70. Z Ferrara pokračujte vlakem Trenitalia do Venezia Santa Lucia. Jízdenka stojí € 9,25. Např. v 8:48, na místě je v 10:18. Z vlakového nádraží můžete jet vaporettem č. 2 po Velkém kanále na Piazza San Marco. Jízdenka stojí € 7,50.

# 21.07.2019, 00:31.
Obracím se na vás s prosbou o radu. Právě jsme přijeli do Grada na kolech a rádi bychom viděli Benátky. Je nějaká možnost dopravit se do Benátek přímo z Grada třeba i s koly pro 3 osoby a nebo máme popojet například do Bibione nebo Lido di Jesolo, což už je dost daleko a na kolech časově náročné. Měla jsem představu, že kola necháme někde v penzionu a Benátky a Burano navštívíme vaporettem. V Gradu chceme zůstat dvě noci a potom se přemístit někam, odkud budou pro nás Benátky dostupnější. Nabízí se také Terst a odtud lodí, což si nejsem jistá, zda je praktické. Budu vděčná za radu. S pozdravem Věra.

Do Benátek bychom na kolech, resp. s koly nejeli. Budou Vám tam na obtíž. Doporučujeme jet autobusem SAF do Cervignano. Jízdenka stojí € 2,85. Z Cervignano vlakem Trenitalia do Benátek na Santa Lucia. Jízdenka stojí € 10,15.

# 20.07.2019, 11:12.
Dovoluji si zaslat dotaz, kde parkovat v Mestre? Všude se píše, že jsou parkoviště od € 4,00, ale mohou být i dražší. Máte prosím tip na parkoviště za dobrou cenu v blízkosti dopravy do Benátek? Předem děkuji. Václav.

Hodně cestovatelů parkuje vpravo před mostem ve Venice City Park za € 5,50. V blízkosti, na silnici směřující do Benátek, je zastávka autobusu. Jízdenka stojí € 1,50. My však preferujeme Tronchetto. Tam stojí celodenní parkování € 21,00. Pokud jste však např. 4, zaplatíte za jízdenky na autobus € 12,00, což je i s parkováním téměř podobná cena jako na Tronchetto. Přímo odtud jezdí na Piazza San Marco vaporetta č. 2 po Velkém kanále.

# 20.07.2019, 07:54.
Prosím, jak se co nejlevněji dostat z letiště Marco Polo do Benátek - Lido? Jde i zpáteční jízdenka? Díky. Simona.

Doporučujeme linku Blu společnosti Alilaguna. Zaveze Vás přímo na Lido. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Při online rezervaci získáte slevu ve výši € 1,00 pro každý směr. Pokud nebudete mít na Lido ubytování v pěší dostupnosti od přístavu, musíte ještě cestovat autobusem ACTV. Jízdenka stojí € 1,50. Je ale možné, že se Vám spíše vyplatí nějaká časová jízdenka ACTV. Např. na 72 hodin stojí € 40,00. Příplatek na cestu z letiště a na letiště Vás vyjdet na € 12,00, celkem tedy € 52,00. S touto jízdenkou potom můžete jet z letiště autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma, odtud vaporettem č. 1 na Lido S.M.E. a odtud autobusem k ubytování. Během pobytu potom můžete tuto jízdenku využívat na autobusy a vaporetta ACTV po Lido, mezi Lido a Benátkami a mezi ostrovy. Nelze ji použít na vaporetta č. 16, 19 a Casino.

18.07.2019, 19:55.
Chci se zeptat. Budeme pár dní v hotelu ve městě Chioggia v Itálii. Máte zkušenosti s lodní dopravou do Benátek? Jak často jezdí a kolik to stojí? A také mě zajímají ceny ohledně parkovného v Chioggia. Děkuji za odpověď. Jakub.

Jsou dvě možnosti. Přímá linka společnosti Rafaello Navigazione vyjíždí z Isola dell' Unione. Jezdí jednou denně v 9:00 (17:00). Od pondělí do pátku v době od 10.6. do 6.9.2019 jezdí ještě další dva spoje v 10:00 (18:00) a 14:30 (21:30). V závorce jsou odjezdy zpět z Benátek. Zpáteční jízdenka stojí € 16,00. Děti od 4. do 12. let platí € 10,00. Potom ještě jezdí z Piazetta Vigo linka č. 11 společnosti ACTV. Jezdí na ostrov Lido přes Pellestrina. Je to s přestupy a po laguně jede vaporetto, po ostrovech autobus. Z Lido S.M.E. se do Benátek musíte dopravit dalším vaporettem, např. č. 1. Na této lince platí standardní tarif ACTV, tzn. i časové jízdenky. Tato linka jezdí už častěji, přibližně po půl hodině. Parkování v Chioggia se pohybuje od € 0,50 do € 2,50 za hodinu. Konkrétně na Isola dell' Unione zaplatíte v sezóně € 1,00 za hodinu, € 6,00 za den.

# 18.07.2019, 16:53.
Přeji hezký den. Jsme s dcerou na pár dní v Benátkách. Bydlíme v Mestre. A chtěly bychom jeden den navštívit hodně brzy ráno centrum Benátek, nejlépe při východu slunce. Ale narazily jsme na problém, že pokud se chceme dostat z Mestre v této době, nejede žádná tramvaj, autobus nebo vlak dříve, než po šesté hodině. Můžete mi prosím poradit, zda je nějaká možnost hromadnou dopravou, kterou jsem nenašla? Případně, zda se dá v této části zapůjčit kolo a pokud ano, tak kde a kudy se dá dojet do Benátek. Předem děkuji za odpověď. Petra.

Jezdí i noční linky, např. okružní n1 z Benátek přes Via Orlanda, Viale San Marco, Mestre Centro, Via Olivi, Via Piave, Mestre FS a zpět do Benátek jezdí z Mestre Centro od 0:06 a poslední spoj končí v Benátkách v 5:19. Jezdí po půl hodině. Do Benátek jezdí ještě okružní n2 přes Piazza Sant' Antonio, Corso del Popolo a Viale San Marco. Jezdí opět přibližně od půl noci do 5:00 po půl hodině.

# 18.07.2019, 16:03.
Můžete prosím poradit optimální způsob dopravy z garáží Tronchetto do ubytování na ulici Calle Priuli dei Cavaletti, která je kousek za nádražím? Děkuji. Nikdy jsme tu nebyli. S pozdravem Tomáš.

Vaporettem č. 2 na Ferrovia a odtud pěšky. Nejdříve po Rio Tera Lista di Spagna podél kanálu a hned doleva na Calle Priuli dei Cavaletti. Jízdenka stojí € 7,50. Levněji můžete přejet vláčkem People Mover za € 1,50 na Piazzale Roma a odtud už pěšky po mostě k nádraží Santa Lucia a dále jako v předchozím případě. Je to o kousek dál pěšky.

# 17.07.2019, 23:31.
V září se budeme jeden den zastavoval v Benátkách. Můžete nám poradit za kolik € si máme koupit celodenní lístek na loď a zda se platí poplatek do Benátek? Děkuji. Jana.

Celodenní jízdenka ACTV stojí € 20,00. Informace o poplatcích v Benátkách jsou v odpovědi ze dne 10.05.2019, 19:33.

# 17.07.2019, 07:14.
Chtěla bych s rodinou, tj. 2 dospělí, 2 děti ve věku 11 a 14 let, na dvě noci do Benátek. Potřebovala bych tipy, co navštívit za rozumné vstupné a jak je to s dopravou a cenami po Benátkách. Děkuji. Šárka.

Co navštívit závisí na Vašich preferencích. Pokud navštěvujete rádi muzea, kostely, výstavy atd. můžete využít některý z akčních balíčků. Najdete je na Venezia Unica. Najdete v oddíle Museums and Churches a v Our Best Deals. V některých balíčcích je i doprava. Pro děti jsou k dispozici varianty Junior. Co se dopravy týče, je toho popsaného v našich otázkách a odpovědích mnoho. Děti v uvedeném věku platí plné jízdné. Základní jízdenka na autobus nebo tramvaj stojí € 1,50, na vaporetto € 7,50. K dispozici jsou i časové jízdenky na 1, 2, 3 a 7 dní. Platí odpovídající počet hodin a stojí od € 20,00 do € 60,00.

# 16.07.2019, 16:27.
Vážený pane Řehůřku, ráda bych se prosím zeptala, co byste doporučil jako nejvýhodnější variantu na cestování vaporetty po Benátkách / Murano / Burano / Lido / Grand Canal / letiště Marco Polo. Přiletíme v neděli 21.7. - EJU3382 v 18:40 na letiště Marco Polo. Odletíme ve středu 24.7. - EJU3381 v 10:15 z letiště Marco Polo. Bydlíme přes Air Bnb v lokalitě Calle Briani blízko hotelu Henry. Našla jsem možnost zakoupit jízdenku na 3 dny = 72 hodin + včetně zpáteční jízdenky z letiště a na letiště za € 52,00 na osobu. Nechceme se omezovat hlídáním času, lodních řádů, kde naskočit do vaporetta a kde ne, kde se zastavit a bloumat a nekoukat na hodinky. Hned po příjezdu do hotelu vyrazit ještě v neděli večer do centra. V pondělí potom na Murano, Burano, koupání na Lido, v úterý San Marco, věž - výhled ze zvonice, Rialto atd. Noční pobyt v centru, ve středu ráno zpátky na letiště k odletu do Prahy. Vychází to časově na 72 hodin i finančně? Kde mohu zakoupit? V kancelářích Venezia Unica - ACTV? Případně co navrhujete? Děkuji. Petra.

Třídenní jízdenka s dopravou z letiště a na letiště za € 52,00 je samozřejmě hodně komfortní řešení, nemusíte nic řešit, jen přikládáte k validátoru jednu jízdenku. Pokud první den budete jen chodit pěšky, druhý den cestovat vaporetty a třetí den opět chodit pěšky, potom je výhodnější si zakoupit zpáteční jízdenku z letiště a na letiště za € 15,00 a na dny, kdy budete cestovat vaporetty, celodenní jízdenku za € 20,00 nebo dvoudenní jízdenku za € 30,00. Jízdenky zakoupíte už na letišti na pokladně Venezia Unica nebo v automatu.

# 16.07.2019, 13:20.
Prosím o radu. Je lepší cestovat z letiště Treviso do Bibione autobusem společnosti ATVO nebo vlakem a odkud? Moc děkuji za odpověď. Jaroslava.

Doporučujeme cestovat autobusem ATVO, konkrétně linkou Bibione Express. Jezdí od 18.5.2019 do 15.9.2019 a spoje v 10:20, 13:20, 19:20 a 21:10 jedou přímo, spoje v 9:20, 11:50, 15:50 a 17:20 mají přestup v San Dona' di Piave. Vlakem byste museli několikrát přesedat. Nejdříve se dopravit autobusem na nádraží v Treviso, odtud cestovat vlakem do Latisana s přestupem v Mestre a z Latisana autobusem do Bibione s přestupem v Lignano.

# 16.07.2019, 12:55.
Mohu se ješte zeptat, zda 12. hodinová jízdenka platí i na zpateční jízdu? Děkuji. Alena.

Časové jízdenky platí odpovídající počet hodin, nerozlišuje se, zda jedete tam nebo zpět. Nicméně o jízdence na 12 hodin nevíme.

# 16.07.2019, 12:48.
Mohu se zeptat, jak se nejlépe dostat z Punta Sabbioni do Benátek? Číslo vaporetta, kde vystoupit? Nebo zda je lepší jet až do Tronchetta? Děkuji. Alena.

Přímé spojení je realizované vaporettem č. 15. vystupte na San Marco / San Zaccaria. Další možností je vaporetto č. 14, které jezdí přes ostrov Lido. Vystupte na stejné zastávce. Pokud chcete cestou navštívit ostrovy Murano, Burano nebo Torcello, jeďte vaporettem č. 12. Toto vaporetto končí v Benátkách na Fondamente Nove. Odtud můžete jít pěšky nebo cestovat dalšími vaporetty. Výhodou parkování v Punta Sabbioni je nižší cena, na druhé straně Trochetto nabízí vyšší kapacitu a cestou na Piazza San Marco můžete jet vaporettem č. 2 přes Velký kanál, což samo o sobě je už také poznávání Benátek. Jízdní řády a mapy najdete na ACTV.

# 12.07.2019, 08:54.
Děkuji za odpověď. Z mapy jsem vyčetl, že bych mohl použít linku 6 nebo 6L. Je to možné? Platnost celodenní jízdenky je jen ten den nebo 24 hodin? Např. čt. 20:00 - pá 20:00. Děkuji za odpověď. Jan.

Těch možností je samozřejmě více. Na zastávce, kde zastavuje tramvaj T2, zastavuje jen autobus č. 6L. Autobus č. 6 má trasu o něco dál.

# 12.07.2019, 08:10.
Pane Řehůřku, měl bych dotaz k platnosti časové jízdenky ACTV na 7 dní. U 1, 2, 3 dny jsem našel, že platí 24, 48 a 72 hodin, u 7. denní jsem takový údaj nenašel. Netušíte, zda při aktivaci v jedno pondělí bude platit i v pondělí následujícího týdne? Děkuji. Jaroslav.

Jízdenka ACTV na 7 dní platí 168 hodin od první validace.

# 11.07.2019, 12:56.
Chtěl bych se zeptat, jakou nejvýhodnější trasu zvolit a jakou jízdenku si musíme koupit? Jsme 2 dospělí + 2 děti ve věku 7 a 5 let. Abychom se dostali z Via Avesani, 6, 30175 Venezia VE do Benátek a zpět - celodenní výlet. Děkuji za odpověď. Jan.

Děti do 6. let cestují v městské dopravě zdarma, starší platí plné jízdené. Kousek od ubytování je zastávka tramvaje T2, kterou se dostanete na Mestre FS, kde můžete přestoupit na autobus č. 2 do Benátek. Můžete také tramvají pokračovat na Mestre Centro, odkud jezdí do Benátek tramvaj T1. Jízdenka s platností 75 minut stojí € 1,50. Za cestu tam a zpět tedy zaplatíte za všechny € 9,00. Tato doprava však končí na Piazzale Roma. Odtud můžete jít pěšky městem do centra na Piazza San Marco nebo se můžete svézt po Velkém kanále vaporettem č. 1 nebo 2. Jízdenka stojí € 7,50. Celkem Vám tedy náklady narostou na € 54,00. Pokud budete cestovat více, např. na další ostrovy, můžete si zakoupit celodenní jízdenku za € 20,00. Náklady tak narostou na € 60,00. Mapy a jízdní řády najdete na ACTV.

# 07.07.2019, 23:15.
Prosím o radu, jak nejlépe cestovat do Benátek z Punta Sabbioni. Jsme 2 dospělí + děti ve věku 5 a 7 let. A chtěli bychom během jednoho dne navštívit Benátky i ostrovy Lido, Murano a Burano. Jakou jízdenku je nejvhodnější zvolit? Děkuji moc za odpověď. Ivan.

Přímo jezdí do Benátek na Piazza San Marco z Punta Sabbioni vaporetto ACTV č. 15, přes ostrov Lido vaporetto č. 14, přes ostrovy Burano, Torcello a Murano na Fondamente Nove vaporetto č. 12. Jízdní řády a mapy najdete na výše uvedených stránkách. Doporučujeme si zakoupit celodenní jízdenku. Stojí € 20,00, celkem tedy pro tři osoby € 60,00. Existuje i jízdenka Venezia Metropolitana 24, která stojí pro turisty € 35,00 a mohou na ni s dospělým cestovat až dvě děti do 11. let. Pokud si tedy zakoupíte jednu celodenní jízdenku (24 hodin) za € 20,00 a jednu jízdenku Venezia Metropolitana 24, ušetříte € 5,00.

# 07.07.2019, 18:01.
V období od 13. do 20.7. máme ubytování v Bibione 2+2. Chtěli bychom se zajet autem podívat do Benátek. Parkovat budeme asi ve Venice Citi Park a potom pojedeme autobusem. Máte nějaké doporučení, kdy tam jet a co navštívit? Děti moc dlouho nevydrží. Děkuji za odpověď. Jan.

Doporučujeme tam jet co nejdříve ráno. S přibývajícím časem se Benátky začínají plnit turisty. Určitě jeďte z Piazzale Roma, kam Vás zaveze autobus, vaporettem č. 2 po Velkém kanále na Piazza San Marco. Tam se můžete projít po okolí a jet zase zpět. Další program závisí na Vašich zájmech, časových možnostech a ochotě dětí poznávat Benátky.

# 05.07.2019, 19:20.
Řehůřkovi, chystáme se navštívit Benátky, které jsou v tuto chvíli pro nás trochu labyrintem. Zaujalo nás ubytování v hotelu Rialto 1082. Máme obavu, zda to není příliš komplikované z hlediska dostupnosti. Prosím, můžete nám poradit, jak se ideálně dostaneme z letiště Treviso do tohoto hotelu a následně za dva dny na vlakové nádraží směr Florencie? A případně kolik za dopravu zaplatíme? Případně, zda bude lepší volit ubytování např. v Dorsoduro - Apartment. Srdečné díky za jakoukoli radu. Ivana.

Z letiště Treviso jeďte Airport Bus Express za € 12,00 do Benátek na Piazzale Roma a odtud pokračujte vaporettem č. 1 přes Velký kanál na S. Silvestro. Jízdenka stojí € 7,50. Ze zastávky jděte do vnitrozemí po Calle Sbianchesini. Dovede Vás na náměstí Campo di San Silvestro. Přejděte ho po levé straně a pokračujte stále po Calle Sbianchesini. Vaše ubytování je po pravé straně. Z hledisko dostupnosti patří toto ubytování mezi nejlépe dostupné. Na vlakové nádraží Santa Lucia se dostanete vaporettem č. 1 v opačném směru, Jízdenka stojí € 7,50.

# 05.07.2019, 10:21.
22.7. odjíždíme s manželem do Benátek. Vyhledali jsme si parkoviště v Mestre. Můžete mi prosím poradit, jak se poté nejjednodušeji dostaneme na naše ubytovaní - Fondamenta de le Capuzine 3009, Benátky, Veneto 30121? Dále mě zajímá, kde je lepší si zakoupit 3. denní jízdenku Rolling Venice a na co všechno ji mohu využít? Chceme podniknout výlet do městečka Murano a také po okolních plážích. Tak zda mohu tuto jízdenku použít i na tato spojení? Které jsou popřípadě nejlepší? Děkuji za Vaše cené rady. S pozdravem Regina.

Doprava z Mestre do Benátek závisí na tom, kde se to parkoviště konkrétně nachází. Můžete jet autobusem, ale i tramvají. Jízdní řády najdete na ACTV. Autobus i tramvaj Vás zavezou na Piazzale Roma. Odtud se potom k ubytování dostanete vaporettem 5.2 na Tre Archi. Odtud musíte jít ve směru příjezdu vaporetta a hned odbočit doleva na Calle de le Cooperative. Dovede Vás na křižovatku, kde se vydejte doprava a hned doleva na Fondamente delle Case Nuove. Po druhém mostku přejděte kanál a jděte podél dalšího kanálu po Fondamenta Carlo Coletti. Vaše ubytování je po levé straně. Rolling Venice není třídenní jízdenka. Je to slevová karta pro mladé od 6. do 29. let. Ta stojí € 6,00. S tou si můžete zakoupit zvýhodněnou třídenní jízdenku za € 22,00. Zakoupíte ji na pokladnách Venezia Unica na Piazzale Roma, ale i na jiných porodejních místech, jejichž seznam je na výše uvedených stránkách. Jízdenku využijete na dopravní prostředky ACTV v Mestre a Benátkách. Konkrétně na autobusy v Mestre a na ostrově Lido, dále na tramvaje v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, dále na vaporetta v Benátkách a mezi ostrovy. Nelze ji použít na speciální linky vaporetta č. 16, 19 a Casino.