BENÁTKY 2019 / 3

Rady na cestu do Benátek

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2019 / 3

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2019. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete třetí část, ta první je na stránce Benátky 2019.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 04.07.2019, 15:12.
Koncem července jedeme autobusem Flix Bus na jednodenní prohlídku Benátek. Přijedeme v 7:00 ráno do Mestre a večer ve 20:00 je ze stejného místa odjezd. Je to pondělí a prosíme, zda nám můžete poradit, jakou cestou se dát z Mestre do Benátek a potom pěšky nebo vaporetem, abychom viděli co nejvíce památek. Také prosíme o radu, zda jet hned ráno vaporetem ke chrámu sv. Marka a potom zpět pěšky prohlížet Benátky a to z důvodu množství lidí. Zda existuje mapka s doporučenou pěší cestou. Jsme důchodci, ale nohy ještě slouží, tak do 5. kilometrů nemáme problém. Děkujeme mnohokrát. Jaroslav s manželkou.

Z Mestre FS jeďte autobusem ACTV za € 1,50 na Piazzale Roma. Odtud můžete jít do Benátek pěšky. Bude tady méně lidí než odpoledne. Doporučujeme si zakoupit nějakého průvodce Benátek s mapou, např. přes Lonely Planet. Zpět potom můžete jet vaporettem č. 1 nebo 2 po Velkém kanále za € 7,50 a autobusem č. 2 za € 1,50 na Mestre FS.

# 03.07.2019, 17:05.
Prosím o radu. Do Benátek - letiště Marco Polo - přiletíme ve 22:20 z Prahy. Ubytovaní jsme v Mestre. Je možné se ubytovat do půlnoci? Z letiště dojdeme na zastávku Tessera. Jede odtud v tuto noční dobu autobus do Mestre? Jaká je cena, prosím? Ubytovatel nám nabízí odvoz za € 29,00. Děkuji. Anna.

Takto pozdě musíte jet autobusem č. 5 na Piazzale Roma a následně tramvají T1 do Mestre. Cena € 29,00 je dobrá cena. My bychom ji volili. Budete tak mít jistotu, že dojedete včas a ubytujete se.

# 03.07.2019, 12:47.
Cestujeme letecky s přistáním v Treviso v pátek 5.7.2019 na 3 dny s cílem navštívit 6.7.2019 Benátky. 5.7. a 7.7. plánujeme prohlídku Treviso. Laskavě sdělte, pokud to stihnete se tomuto věnovat, jak z letiště do Treviso, jakou zvolit dopravu z Treviso do Benátek a doporučení ke shlédnutí v Treviso. Děkuji. Jan.

Z letiště Treviso jeďte do Benátek autobusem Airport Bus Exress za € 12,00. Zpět do Treviso už můžete jet z nádraží Santa Lucia vlakem Trenitalia za € 3,55. V Treviso je toho k vidění hodně. Určitě se podívejte na náměstí Piazza dei Signori. Dále v historickém centru můžete navštívit katedrálu. Zajímavá je procházka podél městských hradeb k městským branám Porta San Tommaso, Porta Santi Quaranta a Porta Altinia. Stejně kouzelná procházka je kolem řeky Sile nebo k některému z kanálů. Náš poslední tip je procházka po Via Pescheria. Těch památek a zajímavých míst je v Treviso samozřejmě mnohonásobně více. Doporučujeme si na místě zakoupit nějakého místního průvodce nebo mapu.

# 03.07.2019, 12:08.
Ideme do Benátok z Bibione na jeden deň, dvaja dospelí a dve deti, nikde ale neviem nájsť cenu celodenného lístka na MHD pre deti. Zvažujeme buď autom a potom po Benátkach peši alebo do Punta Sabbioni a tam zakúpiť lístky na MHD. Máte prosím info, koľko vyjde celodenný lístok na MHD pre deti 8 a 9 rokov? Ďakujem. S pozdravom Katarína.

V Benátkách jízdenky pro děti nejsou. Děti cestují zdarma do 6. let, starší potom cestují za standardní cenu. Nicméně existuje celodenní jízdenka, se kterou může s Vámi cestovat i dítě do 11. let. Jízdenka se jmenuje Biglietto Metropolitano / Venezia Metropolitana 24. Pro turistu stojí € 35,00 a její platnost je 24 hodin od první validace. Lze ji použít na dopravní prostředky ACTV, ATVO a Arriva Veneto. Nelze s ní cestovat vláčkem People Mover a speciálními linkami vaporetta č. 16, 19 a Casino. A samozřejmě neplatí na cestu z letiště a na letiště. S každým cestujícím, který má zakoupenou tuto jízdenku, mohou cestovat až dvě děti do 11. let. Jízdenky lze zakoupit ve standardní prodejní síti.

# 02.07.2019, 22:25.
Pane Řehůřku, moc děkuji za odpověď. Hlavně za odkaz na společnost Rafaello Navigazione s přímou linkou. Ohledně druhého spoje, chápu tedy dobře, že nejdříve musíme jet vaporettem č. 11 a potom autobusem? Ten navazuje? A potom z Lido na San Maco vaporettem č. 1? Moc děkuji. Hana.

Jedná se kompletně o linku označenou jako č. 11. Je provozovaná společností ACTV. Spojuje Chioggia (Piazetta Vigo) a Lido (S.M.E.). Po ostrovech Lido a Pellestrina funguje jako autobus, mezi Lido (Alberoni - Faro Rochetta) a Pellestrina (S. Maria del Mare), Pellestrina (Cimitero) a Chioggia (Piazetta Vigo) funguje jako vaporetto. Pokud tedy dojedete až na Lido S.M.E., do Benátek se dostanete některým z dalších spojů, např. vaporettem č. 1.

# 02.07.2019, 12:30.
Marně se snažím vypátrat, zda jezdí lodní spoj a v kolik hodin z Chioggia Piazetta Vigo do Benátek, případně jak je označen? V některých recenzích jsem našla, že jezdí až do přístavu u Basiliky svatého Marka. Ale teď to vypadá, že tam přímo žádná loď nejede, že se musí přestupovat. Děkuji za informaci. Hanka.

Z Chioggia jezdí do Benátek dva spoje. Prvním je standardní linka ACTV č. 11 z Piazetta Vigo, která jede na ostrov Lido. Je to kombinace vaporetta a autobusu (Pellestrina, Lido). Platí zde standardní tarif a jízdní řád ACTV. Z ostrova Lido musíte na San Marco přejet vaporettem č. 1. Druhým spojem je linka č. 19, kterou provozuje Rafaello Navigazione. Ta jede přímo do Benátek na San Marco. Má vlastní tarif - zpáteční jízdenka stojí € 16,00. Funguje od 20.4.2019 do 30.9.2019 a každý den jede tam v 9:00 a zpět v 17:00. Od 10.6.2019 do 6.9.2019 fungují ještě spoje v 10:00 a 14:30 tam, v 18:00 a 21:30 zpět. tato linka vyjíždí z Isola dell' Unione.

# 01.07.2019, 07:32.
Dovolte mi požádat o radu s parkováním karavanu ve všední den 3.7.2019. Kde je možné dobře a bezpečně zaparkovat s obytným vozem v Benátkách pro následnou návštěvu janovskeho akvária? Jak se potom dostat od místa parkování s dětmi k akváriu dopravou? Předem velmi děkuji za odpověď. Martin.

Parkovat doporučujeme na Tronchetto. Celodenní parkování Vás vyjde na € 21,00. Pro karavany je určena volná plocha. Při příjezdu na parkoviště pojedete rovně (osobní automobily jedou doprava) a podjedete budovu parkovacího domu. Pokud hodláte v Benátkách strávit i noc, je vhodnější zaparkovat na Caravan park San Giuliano. Tady zaplatíte € 18,00 za 24 hodin včetně osob. S další otázkou Vám bohužel neporadíme. Nevíme, kde bychom janovské akvárium v Benátkách hledali.

# 30.06.2019, 20:14.
Při naší cestě autem se chceme zastavit na 4 dny v Benátkách. Rádi bychom se ubytovali na některém z benátských ostrovů, ale kde v tom případě máme ponechat auto? Nebo je lepší se ubytovat někde v Mestre a dojíždět hromadnou dopravou? Petr.

Máte víceméně tři možnosti. Ubytovat se přímo v Benátkách a v tomto případě nejlépe zaparkovat na Tronchetto. Cena je € 21,00 za každých 24 hodin. Toto parkoviště je přímo k tomuto určené, je levnější než na Piazzale Roma a velkou výhodou je, že nemusíte nechávat klíčky v zapalování. Budete přímo v centru a spoustu toho pochodíte pěšky. Ušetříte tedy na dopravě. Na druhé straně toto ubytování bývá obecně dražší. Dále se můžete ubytovat na ostrově Lido. Pokud má ubytovatel k dispozici parkovací místa, můžete přejet trajektem z Tronchetto. Je to levnější než parkování na 4 dny. V tomto případě budete více cestovat, většinou mezi Lido a Benátkami. Třetí možností je se ubytovat v Mestre nebo jinde na pevnině. Doporučujeme hledat ubytování s parkováním. Ubytování v Mestre bývá většinou levnější než v Benátkách. V tomto případě budete muset cestovat tramvají nebo autobusem na Piazzale Roma a odtud vaporettem do Benátek. Bude Vás to tedy stát další peníze za dopravu a hodně drahocenného času. Je to ale o tom, zvolit pro Vás nejvíce vyhovující variantu. Ubytování doporučujeme hledat na Booking.

# 29.06.2019, 20:22.
Chystáme se do Benátek s našimi dětmi ve věku 14 a 10 let. Ráda bych se zeptala, zda mají nižší ceny nebo platí stejně jako dospělí? Mnohokrát děkuji za odpověď. Kateřina.

V dopravě platí plnou cenu. Existuje jediná výjimka, pokud si koupí Rolling Venice Card za € 6,00, mají možnost si zakoupit třídenní jízdenku za nižší cenu € 22,00. Pro vstupy mají také možnost nákupu různých karet za nižší cenu - viz Venezia Unica. Ve státních muzeích mají vstup zdarma. Nicméně v Benátkách je většina muzeí městských, kde platí sníženou cenu ve věku od 6. do 14. let, po předložení studentského průkazu i do 25. let.

# 28.06.2019, 20:51.
Ráda bych Vás požádala o radu. Jedeme příští pátek do Toskánska a jednu noc budeme spát v Benátkách na ostrově Sant Erasmo. Jak je možné se prosím na ostrov dostat? Je možné se tam dostat i autem? Pokud bychom měli auto nechat na pevnině, kde by to prosím bylo nejlepší a případně za kolik? Ze Sant Erasma bychom rádi v sobotu na prohídku centra. Hádám, že se tam dostaneme lodí a potom zpět pro auto. Mohla bych Vás pěkně poprosit i o orientační ceny? Předem děkuji za odpověď. Hezký den. Ať se Vám daří. Pavla.

Na ostrov Sant' Erasmo se jako turista autem nedostanete. Vzhledem k popsanému itineráři doporučujeme zaparkovat na Tronchetto. Parkovné na 24 hodin stojí € 21,00. Doporučujeme si zakoupit jízdenku na 1 den (24 hodin) za € 20,00. Z Tronchetto jeďte vaporettem č. 2 na Piazzale Roma, odtud vaporettem č. 4.2 nebo 5.2 na Fondamente Nove a odtud vaporettem č. 13 na Sant' Erasmo. Druhý den jeďte vaporettem č. 13 na Fondamente Nove, odkud již výše zmíněmým vaporettem č. 4.2 můžete pokračovat na San Marco. Zpět na parkoviště se potom dostanete vaporettem č. 2 po Velkém kanále. Během 24 hodin můžete na jízdenku cestovat samozřejmě více. I na ty tři jízdy se Vám však vyplatí. Samostatné jízdenky by Vás vyšly na 3x € 7,50, tj. € 22,50.

# 26.06.2019, 13:45.
V neděli ráno přijedeme vlakem do Benátek. Ubytování máme v Heart of Venice. Jak se tam prosím dostaneme a jak se během pobytu dostat na pláže? Velice děkuji. Gabriela.

Od nádraží Santa Lucia jeďte vaporettem č. 1 za € 7,50 po Velkém kanálem směrem k San Marco. Vystupte na Rialto a jděte ve směru jízdy vaporetta podél Velkého kanálu. Dojdete až k Calle Cavalli, po které se vydejte doleva. Dovede Vás k Calle Minelli, po které se vydejte doprava. Po mostku přejdete kanál a za ním první ulice vlevo je Calle dei Assassini, na které je Heart of Venice. Pláže v Benátkách jsou na ostrově Lido. Tam se dostanete vaporettem č. 1 za € 7,50. Zaveze Vás na S.M.E. odkud můžete jít pěšky na druhou stranu ostrova, kde jsou pláže. Je to 750 metrů. Můžete se také svézt autobusem V, který stojí € 1,50. Na pobyt můžete používat i časové jízdenky, např. na 24 hodin za € 20,00, na 48 hodin za € 30,00 atd.

# 24.06.2019, 18:03.
Chtěla bych se zeptat, zda se již platí poplatek za vstup do Benátek, kolik to stojí a kde se platí? Děkuji. Anna.

Viz naše odpověď ze dne 10.05.2019, 19:33

# 24.06.2019, 11:22.
Jízdenka z Punta Sabbioni do San Marco za € 7,50 je zpáteční? A je vaporetto číslo 15 přímé? Případně, kdybychom cestou zpět chtěli zastávku na ostrově S. Giorgio, jaké číslo použít a cesta by stála € 7,50 a poté na Punta Sabbioni zase € 7,50? Moc děkuji za odpověď. Marek.

Jízdenka za € 7,50 je jednosměrná, přestupní. Její platnost je 75 minut od první validace. Vaporetto č. 15 je přímé. Je v provozu od 1.6.2019 do 15.9.2019 a žádnou jinou zastávku kromě Punta Sabbioni a San Marco / San Zaccaria nemá. Má omezenou provozní dobu. Z Punta Sabbioni vyjíždí v pracvní dny v 5:15, 6:59 a 7:59, každý den v 7:29, 8:29, 10:29 a 10:59. Zpět jede každý den v 16:44, 17:44, 18:14, 19:14 a 21:55. Další vaporetto - č. 14 jezdí častěji, občas přes ostrov Lido. Další vaporetta jezdí na Fondamente Nove .- přes ostrovy Burano a Murano. Na S. Giorgio zastavuje jen vaporetto č. 2. Pokud chcete cestovat po Benátkách a ostrovech více a s přestupy, vyplatí se Vám zakoupit celodenní jízdenku za € 20,00.

# 23.06.2019, 21:05.
Prosím o radu s ubytováním. Na cestě na Gardu bychom se rádi stavili v Benátkách. Počítáme na dvě noci. Stan, auto, dvě děti ve věku 15 a 12 let. V rychlosti jsem prošla již výše uvededené informace o parkování, dopravě. Máte i tip na kemp v blízkosti Benátek, tak abychom prohlídku města měli dobře dostupnou? Děkuji velice. S pozdravem Helena.

Doporučujeme Venezia Village Camping, odkud se do Benátek na Piazzale Roma dostanete pohodlně autobusem ACTV č. 5 za € 1,50 následně na San Marco vaporettem za € 7,50. Celodenní jízdenka stojí € 20,00. V sezóně zaplatíte za místo € 15,00, za dospělého € 9,00, za dítě do 11,99 let € 5,00. Druhé místo, které doporučujeme, je na druhé straně Mestre - Camping Fusina. Do centra Benátek se dostanete speciální linkou Fusina - Venezia na Zettere za € 8,00. Zpáteční jízdenka stojí € 13,00, celodenní jízdenka (s platností i pro vaporetta ACTV) € 26,00. Je možné odtud cestovat i autobusem ACTV č. 16 na Piazza S. Antonio a odtud tramvají T2 na Mestre Centro a odtud tramvají T1 do Benátek na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 1,50. Odtud potom vaporettem za € 7,50 na Piazza San Marco. Lze použít i celodenní jízdenku za € 20,00. V sezóně zaplatíte za místo € 15,00, za dospělého € 12,00 (i děti v uvedeném věku).

# 23.06.2019, 12:15.
Měla bych dotaz ohledně cesty do Benátek. V termínu od 29.6. budeme bydlet v Lido di Jesolo. Jeden den bychom se chtěli vydat na výlet do Benátek. Prosím o tipy, jak se nejlépe dostat do Benátek, kde zaparkovat, jaká je cena za parkovné, jízdenky na loď. A další tipy, kam se podívat. Děkuji. P.

Veřejná doprava viz naše odpověď ze dne 28.05.2019, 13:12, doprava autem viz naše odpověď ze dne 12.05.2019, 18:23 nebo 14.04.2019, 14:18.

# 22.06.2019, 10:31.
Chceme jet linkou č. 19 z Chioggia do Benátek, ale ta zpáteční jede až v 17:00. Můžeme jet z Benátek ze San Marco linkou č. 11, která jezdí častěji a na jakém místě v Chioggia nás vysadí? Budeme parkovat na Isola del Unione. Pokud nás vysadí na jiném místě, jak daleko bychom to měli k autu? Lenka.

Linka č. 11 zastavuje v Chioggia na Piazza Vigo. Na Isola dell' Unione je to 1 km. Počítejte však s tím, že linka č. 11 začíná na Lido S.M.E. a po ostrovech Lido a Pellestrina funguje jako autobus. Linka č. 11 a č. 19 mají různé tarify. Nelze využít jízdenky platné pro jednu linku na druhou linku.

# 21.06.2019, 17:28.
Chci se zeptat, jakou jizdenku si musím koupit, abych se dostala z letiště Treviso do Venice a potom na Lido? Musím si rezervovat jízdenky teď? A budou platit na všechnu dopravu? Děkuji. Michaela.

Z letiště Terviso jeďte Airport Bus Express za € 12,00 do Benátek na Piazzale Roma a odtud pokračujte vaporettem č. 1 společnosti ACTV na Lido. Zaveze Vás na Lido S.M.E. Odtud musíte v případě potřeby pokračovat autobusem stejné společnosti. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50, jízdenka na autobus € 1,50. Můžete samozřejmě využívat i časové jízdenky na 1, 2, 3 a 7 dní. Ty stojí € 20,00 až € 60,00. Platí na dopravu ACTV, konkrétně na autobusy a tramvaje v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, na autobusy na ostrově Lido a na vaporetta po Benátkách a mezi Benátkami a ostrovy. Nelze je použít na speciální linky vaporetta č. 16, 19 a Casino a také na vláček People Mover. Jízdenky není nutné rezervovat, zakoupíte je na místě. Jízdenku na Airport Bus Express doporučujeme zakoupit na výše uvedených stránkách.

21.06.2019, 15:44.
Zítra se chystáme na dovolenou do Caorle a plánujeme si autem udělat výlet do Benátek. Můžete mi poradit, kde za dobrou cenu zaparkovat? Děkuji za odpověď. Aneta.

Ideální je zaparkovat na Tronchetto, kde za celodenní parkování zaplatíte € 21,00. Není to málo, ale je to bez problému a parkoviště má obrovskou kapacitu. Kousek od parkoviště má nástupní ostrůvek vaportto č. 2, které Vás po Velkém kanále zaveze na Piazza San Marco. Zaparkovat můžete také na Punta Sabbioni, kde zaparkujete za € 7,00, parkoviště má však výrazně nižší kapacitu. Odtud se dostanete také vaporettem na Piazza San Marco. Jízdenky na vaporetto stojí € 7,50. Je možné, že se Vám vyplatí i celodenní jízdenka za € 20,00.

# 18.06.2019, 20:12.
Může do historického centra Benátek malý pes? Jana.

Může.

# 17.06.2019, 10:38.
Prosím o radu. Přijedeme Flixbusem na letiště Marco Polo přibližně kolem 10. hodin ráno. Jak se máme dostat na hotel New Tiffany Park autobusem a kde si koupíme jízdenky? Už jsem si to zjištovala, ale nejsem z toho moc moudrá. Děkuji moc. Michaela.

Pokud máte na mysli New Tiffany's Park v Lido di Jesolo, jeďte z letiště Marco Polo autobusem Lido di Jesolo Express společnosti ATVO. Autobus přijíždí každý den v 10:40 a odjíždí v 10:50, v Lido di Jesolo na Autostazione je v 11:25. Jízdenka stojí € 6,70. Zakoupíte ji online na výše uvedených stránkách nebo na stánku ATVO na letišti. Můžete jet také běžnou linkou 10A stejné společnosti, která odjíždí v 10:37 a v Lido di Jesolo je v 11:15. Jízdenka v tomto případě stojí € 3,50. K hotelu se potom dostanete městským autobusem č. 3 směr Piazza Faro. Vystoupit musíte na zastávce č. 48, která je jen několik metrů za hotelem. Jízdenka stojí € 1,30. Jízdenku zakoupíte na pokladně ATVO na autobusovém nádraží.

# 16.06.2019, 15:11.
Pane Řehůřku, 25.6.2019 letíme do Benátek. Budeme tam 7 dní. V té době chceme stihnout i návštěvu Verony. Jen bych se chtěla zeptat, zda lze nějak vyřídit nějaké zlevněné jízdné po dobu, co budeme v Benátkách na vaporetta, autobusy a vlaky? Budeme čtyři dospělí, ubytování máme v Mogliano Veneto. Děkuji za odpověď, velmi si vážím vašich odpovědí. Denisa.

Jízdenku, která by platila pro všechny dopravní prostředky a současně oblasti neznáme. Pro Vás bude zřejmě nejvýhodnější časová jízdenka na 7 dní za € 60,00, která Vám umožní cestovat autobusy a tramvajemi v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, autobusy na ostrově Lido a vaporetty po Benátkách a ostrovech. Vše samozřejmě dopravní prostředky ACTV. Nelze ji použít na speciální linky vaporetta č. 16, 19 a Casino a také na vláček People Mover. Mezi Mogliano Veneto a Mestre se potom dopravíte za meziměstský tarif pro dvě zóny za € 2,20. Bloček deseti těchto jízdenek Vás vyjde na € 19,00. Z Mestre potom už můžete cestovat na časovou jízdenku. Do Verony vlakem Trenitalia za € 9,25 v regionálním vlaku.

# 14.06.2019, 08:40.
Ráda bych se zeptala na spojení od Villagio Ai Pini Lido Altanea do Benátek. Vím, že tam jede nějaký autobus do Punta Sabbioni a tam přestup na loď do Benátek. Prosím, nemáte bližší informace a kolik to stojí? Děkuji moc. T

Viz naše odpověď ze dne 09.06.2019, 20:46. Jízdenka stojí € 5,50, zpáteční € 9,70. Od 3.6. do 6.9. je v provozu linka č. 42, která vyjíždí z Lido Altanea v 8:25 a v Punta Sabbioni je v 9:38. Odtud jede vaporetto na San Marco v 10:00, na místě je v 10:35. Zpět potom jede ze San Marco v 16:45, v Punta Sabbioni je v 17:20. Autobus č. 42 vyjíždí v 17:40 a v Lido Altanea je v 18:53. Služba je k dispozici od pondělí do pátku. Cena je dána součtem cen jednotlivých linek, tzn. za autobus € 4,50, zpáteční € 8,00 a vaporetto € 7,50. Celkem tedy € 23,00.

# 12.06.2019, 20:23.
Pojedu 12.7. autobusem Praha - Bibione s přestupem v Mestrem. Mělo to být bez přestupu, ale bohužel není. Autobus by měl dojet na vlakové nádraží a odjíždět bychom měli jiným autobusem z autobusového nádraží. Mám dotaz. Jak daleko je z vlakového na autobusové nádraží v Mestre? Velice Vám děkuji za odpověď. Zdeňka.

Vlakové nádraží Mestre Centrale a malé autobusové nádraží společnosti ATVO jsou vedle sebe. Např. Flixbus a Regiojet mají zastávku na ulici mezi nádražní halou a tím autobusovým nádražím. Vzdálenost je do 100 metrů.

09.06.2019, 20:46.
Mám prosbu. Od 6.7. jsme ubytovaní ve Villaggio ai Pini a rádi bychom na jeden den navštívili Benátky. Můžete nám poradit nejvhodnější cestování? Budeme mít s sebou 2,5 letou vnučku. Předem děkuji za Váš čas a ochotu a radu. S pozdravem Jana.

Pokud máte na mysli Villaggio ai Pini v Altanea u Caorle, je nejlepší doprava autobusy ATVO s přestupem v San Dona di Piave. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách, linka 4a. Nicméně s tak malým dítětem bychom doporučovali jet autem, zaparkovat na Tronchetto a odtud potom pokračovat vaporettem č. 2 po Velkém kanále na San Marco.

# 06.06.2019, 15:57.
Děkuji moc. To je dobrá zpráva. Ještě mě napadá, zda není omezení pro LPG. Mám v autě plyn. Radek.

V tomto případě musíte parkovat na vnější ploše. U Tronchetto se před budovou parkoviště nevydáte doprava, ale rovně, tzn. podjedete budovu a zaparkujete jako dodávky nebo obytné vozy. U Autorimessa Comunale nevíme.

# 05.06.2019, 23:42.
Chtěl bych se Vás zeptat, zda můžete doporučit možnost dopravy z kempu Jolly na adrese Via Giuseppe De Marchi 7 Marghera do centra Benátek. Děkuji za radu. Jakub.

Viz naše odpověď ze dne 26.05.2019, 13:26, v opačném sledu.

# 05.06.2019, 23:29.
Chceme se na dovolené v červenci v Chorvatsku zajet na jeden den podívat do Benátek a jen se tam projít atd. Je tam někde možnost zaparkovat přímo na ostrově za mostem poblíž k centru tak, abychom nemuseli do autobusu atd.? Máme parkovací ZTP/P kartu. Jsou tam nějaké výhody, co se týče parkování? Děkuji za tip. Radek.

Ideálním řešením je parkování na parkovišti Tronchetto, kde je 33 míst vyhrazených pro automobily tělesně postižených splňující legislativní požadavky. Nicméně nemáme informace, že by tady byly finanční úlevy. Spojení do centra je vaporettem č. 2. Další možností je parkování na městském parkovišti Autorimessa Comunale na Piazzale Roma. Tady je k dispozici 14 parkovacích míst pro automobily tělesně postižených, rezervovat e-mailem nebo faxem jsou možné 4 místa. Tady finanční úlevy jsou. Do 12. hodin se parkuje zdarma, do 14. hodin s 50% slevou, nad 14. hodin za běžnou taxu. Nevýhodou tohoto parkoviště je fakt, že musíte ponechat klíčky v zapalování. Spojení do centra je vaporetty.

# 05.06.2019, 19:51.
Děkuji Vám moc za odpověď. Ještě bych se chtěla zeptat. Z nádraží Mogliano Veneto do hotelu Doubletree by Hilton. Asi lze jet pouze taxíkem, že? Barbora.

Z vlakového nádraží jeďte autobusem ACTV č. 14E směr Casale sui Sile. Vystoupit musíte na Zerman. Autobusy, které tam zastavují, jedou ale jen v 6:25, 10:50, 13:40, 14:25 a 17:35. Jděte ve směru jízdy autobusu, odbočte doleva na Via Bonisiolo a jděte až ke kruhovému objezdu. Za ním po pravé straně je Double Tree by Hilton. Jízdenka na tento autobus stojí € 1,30 (uvnitř jednoho pásma). Pokud pojedete autobusem z Mestre FS, potřebujete jízdenku za € 2,20 na dvě pásma. V tomto případě musíte jet nejdříve autobusem 8E na Mogliano Centro, odtud přejít ve směru jízdy autobusu na Via Don G. Bosco (na křižovatce doprava) a odtud zmiňovaným autobusem 14E.

# 04.06.2019, 20:48.
Prosím, jak se nejlépe dostat z letiště Marco Polo do Mogliano Veneto? Barbora.

Jeďte autobusem Airport Bus Express za € 8,00 na vlakové nádraží v Mestre a odtud pokračujte regionálním vlakem Trenitalia za € 1,90 do Mogliano Veneto.

# 04.06.2019, 10:22.
Jedeme na tři dny koncem června do Benátek. První den půjdeme pěšky po Benátkách, druhý den vaporetty ACTV po okolních ostrovech a třetí den koupání v moři na ostrově Lido. Je tam prosím možné koupání se psem - pláž pro psy? A v které části ostrova Lido? A ještě jedna otázka. Dvoudenní jízdenka ACTV se musí při každém nástupu na autobus / loď označovat? Malý pes v tašce asi jízdenku mít nemusí. Tedy doufám. Děkuji mnohokrát. Iveta.

Nově zřízená (2016) psí pláž je na začátku volné pláže Murazzi. Úsek pláže má přibližně 160 metrů. Informace s letákem najdete na Citta di Venezia. Časové jízdenky je třeba validovat při každé změně dopravního prostředku. Zdarma se přepravuje jeden pes na jednoho cestujícího. Pes musí být na vodítku nebo v náručí, s náhubkem.

# 30.05.2019, 13:36.
Prosím o radu. První týden vzáří budeme v Lignanu a chtěli bychom na jeden den do Benátek. Nejsme rozhodnuti, zda autem nebo autobusem / vlakem. Můžete mi prosím poradit? Případně pokud bychom jeli autem, kde v Benátkách zaparkovat a kolik stojí parkovné? Moc děkuji předem za odpověď. Ilona.

Veřejnou dopravou se tam dostanete kombinací autobusu a vlaku. Autobusy SAF jezdí do Latisana hodně často a cesta trvá půl hodiny. Jízdenka by měla stát € 3,40, v autobuse € 4,00. Autobusová stanice je vedle vlakové stanice, přejdete k ní podchodem. Z Latisana se potom dostanete vlakem Trenitalia do Benátek na Santa Lucia za € 7,45. Cesta trvá něco málo přes hodinu. Pokud pojedete autem, je to po SS14 něco málo přes 100 km. Při průměrných cenách pohonných hmot v Itálii a průměrné spotřebě nafty 5 l/100 km a benzínu 7l/100 km zaplatíte € 15,50 resp. € 23,50, včetně celodenního parkování na Tronchetto € 36,50 resp. € 44,50. Veřejnou dopravou zaplatíte za cestu tam i zpět € 21,70. Při dvou lidech se Vám už cesta autem vyplatí, navíc nebudete časově závislá na veřejné dopravě.

# 28.05.2019, 22:20.
Ještě jednou zdravím. Zkoumám mapy Mestre a Benátek. A už jsem z toho jelen. Hledám parkoviště ta trase tramvaje T1. Ta jede na Pizzale Roma a to bych bral jako výchozí bod do Benátek. Ale nevím, kde na té trase najít parkoviště pro auto. Poradíte? Děkuji. Richard.

Odkaz na parkoviště jsme Vám zaslali v minulé odpovědi. Na trase tramvaje T1 můžete parkovat např. na parkovišti San Giuliano Porta Rossa. Kousek od vjezdu směrem k Benátkám je čerpací stanice, za kterou se malou spojkou dostanete k zastávce tramvaje. Celodenní parkování stojí € 12,00, parkoviště je ale zavřeno od 2:00 do 6:00 a v tuto dobu je zde zákaz parkování. Na konečné tramvaje T1 je bezplatné parkoviště P12. Tam bychom ale dlouhodobě neparkovali. Psal jste, že potřebujete parkovat na dva dny. V tomto případě lepší řešení než Tronchetto neznáme. Určitým řešením mohou být také parkoviště vpravo před mostem - Green Park nebo Venice City Park a nebo parkovací domy rozmístěné různě po Mestre.

# 28.05.2019, 21:04.
Děkuji, ubytování máme rezervované v Livorno a právě při cestě domů se chceme stavit v Benátkách. A to na přibližně dva dny. Čirou náhodou jsem objevil Váš web a proto jsem využil možnosti se dotázat. Přímo do Benátek, přes ten most, lze cestovat po kolejích, jak jsem se díval. Děkuji ještě jednou. Richard.

Po mostě Ponte della Liberta lze cestovat pěšky, na kole, autem, autobusem, tramvají a vlakem.

28.05.2019, 13:12.
Moc bych vás poprosil o radu ohledně naší cesty do Benátek. Jedeme s manželkou na čtyři dny do hotelu London v destinaci Lido di Jesolo. A na jeden den bychom chtěli jet do Benátek. Moc bych ocenil veškeré vaše rady ohledně způsobu dopravy z tohoto hotelu, včetně cen i jiných rad, které by nám pomohly. Jsme indisponovaní velmi malou jazykovou dovedností a tak musíme být co nejlépe připraveni před cestou. Velice vám děkujeme. Marek s manželkou.

Nejdříve musíte jet městským autobusem č. 2. Zastávka v blízkosti hotelu London je č. 59 a nachází se na Via Levantina. Musíte jet na Autostazione. Jízdenka stojí € 1,30. Dá se tam dojít ale i pěšky, je to 1300 metrů. Autostazione se nachází u křižovatky Via Equilio s Viale Kennedy. Následně musíte jet autobusem ATVO č. 23A do Punta Sabbioni. Jízdenka stojí € 3,00, zpáteční € 5,50. Z Punta Sabbioni potom jezdí vaporetta do Benátek. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50, celodenní jízdenka potom € 20,00. Můžete si také zakoupit integrovanou jízdenku ACTV / ATVO (Lido di Jesolo - Venezia, celodenní) za € 25,50, případně ACTV / ATVO (Lido di Jesolo - San Marco, zpáteční) za € 20,50.

# 28.05.2019, 06:04.
Děkuji mnohokrát, to jsou úžasné tipy. Určitě alespoň jednu pevnost zkusím. Dívala jsem se a dá se tam dojít i pěšky. Nebo máte jinou zkušenost? Já se v Mestre opravdu moc neorientuji, znám jen vlakové nádraží, protože tam zastavuje autobus Student Agency. Děkuji mnohokrát a přeji hezký den. Drahomíra.

K jižní pevnosti se dostanete z centra pěšky po Via Forte Marghera. Je to přibližně 2,5 km. K severní pevnosti je to o kilometr dál. Tam doporučujeme popojet tramvají T1 na Ca' Rossa Serravalle a odtud 2 km po Via Ca' Rossa, doleva po Via S. Dona' a doprava po Via Vallon.

# 27.05.2019, 19:38.
Rád bych se v létě zastavil autem v Benátkách. Jde mi o to, kde za rozumnou cenu zaparkovat a jak se dostat do Benátek. Máme vyhrazeny dva skoro celé dny. Děkuji moc. Richard.

Doporučujeme si najít ubytování přes Booking, kde mají i v ceně parkovací místo. Pokud budete bydlet na ostrově, doporučujeme parkovat na parkovišti Tronchetto. Za každých 24 hodin sice zaplatíte € 21,00, jedná se však o ověřené a pro tyto účely využívané parkoviště. Další parkovací možnosti najdete na ACTV - Servizi di Mobilita' / Parcheggi Venezia, Parcheggi Mestre.

# 27.05.2019, 14:22.
V pátek odjíždím na týden do Benátek na jazykový kurs a budu mít spoustu času. Chtěla bych si některé odpoledne projít i centrum Mestre. Můžete mi prosím poradit, jak se tam nejlépe dostanu a co bych neměla v Mestre vynechat? Děkuji mnohokrát. Drahomíra.

Z Benátek do centra Mestre se nejlépe dostanete tramvají T1 za € 1,50. V centru Mestre určitě nevynechejte Piazza Ferretto a na jedné straně Duomo, na druhé Torre dell' Orologio. Za návštěvu stojí také Chiesa di San Girolamo kousek za věží. Pokud Vám zbude čas, podívejte se na pevnosti - Forte Marghera na jihu a Forte Carpenedo na severu.

26.05.2019, 13:26.
Prosím o radu. Jak se nejlépe a nejlevněji dopravím z letiště Marco Polo do Camping Village Jolly v pátek 31.5. ve 22:30 hodin? Moc děkuji za odpověď. Jarmila.

Doprava do tohoto kempu je složitá i přes den. Jediný autobus, který k němu jezdí - 81F, končí kolem 18. hodiny. Veřejnou dopravou musíte ve Vašem čase jet nejdříve autobusem č. 5 do Benátek na Piazzale Roma a odtud potom autobusem č. 6 na Palocapa Parmasan. Odtud je to ale pěšky ještě 1300 metrů, částečně i sportovním areálem, což v noci není rozumné řešení. Jízdenka stojí € 8,00. Lze se dostat na € 1,50 s tím, že z letiště přejdete pěšky do Tessera. Opět v noci nevhodné řešení. Poslední autobus č. 5 odjíždí z letiště v 1:10, poslední autobus č. 6 z Piazzale Roma v 0:40. Doporučujeme v tomto případě využít taxi. Kemp provozuje z Piazzale Roma a na Piazzale Roma Shuttle Bus Service. O možnosti jeho využití se informujte přímo u kempu.

# 24.05.2019, 22:07.
Založila jsem pro sebe a svého manžela Venezia Card. Vše jsem zaplatila a došel mi e-mail s vouchery. Udivuje mě, že máme s manželem stejný kód pro vložení do aplilace. Je to tak správně? Aplikace mi jde až do té doby, kdy nahraji kód, objeví se zelená fajfka s tím, že voucher najdu v sekci my vouchers, ale tam se nic neobjeví. Dále, já mám ticket do 30. let - Rolling Venice, ale nevím absolutně, jak si ji stáhnout, nebo jak se k ní dostat. Nebo si ji musím někde koupit? Moc děkuji. Diana.

Nevíme, jak jste přesně postupovala, co Vám přesně došlo, jak to vypadá a co to obsahuje. Pokud jste obdržela dva vouchery na základě korektní objednávky a korektní úhrady, doporučujeme si oba vouchery vytisknout a vyzvednutí karet provést osobně na pokladně Venezia Unica. Jejich seznam najdete na výše uvedených stránkách. Pokud jste prováděla objednávku obou karet během jedné objednávky, je logické, že obdržíte jeden voucher a jeden PNR kód, na základě kterého si na pokladně nebo v automatu obě karty vyzvednete. Nicméně pokud to funguje v aplikaci nekorektně, postupujte dle výše uvedeného postupu nebo kontaktujte podporu Venezia Unica. Pokud máte na kartě i Rolling Venice, je součástí karty. Pokud jste si zakoupila pouze třídenní jízdenku pro držitele Rolling Venice, je třeba si kartu zakoupit za € 6,00. bez ní je jízdenka neplatná.

# 22.05.2019, 19:18.
Chtěl bych se zeptat, jak je to s placením vstupu do Benátek, kde se vstupenka dá koupit a zda se dá koupit i dopředu přes internet. Děkuji moc za odpověď. Ivan.

Viz naše odpověď ze dne 10.05.2019, 19:33.

# 22.05.2019, 10:58.
Pane Řehůřku, velmi děkuji za Vaši bleskurychlou odpověď. Prosím, mohu se ještě zeptat, zda ta dvoudenní jízdenka za € 30,00 bude platit i na lodě, kterými se budeme chtít dostat na ostrovy Morano a Burano? Velmi děkuji za Vaši ochotu a čas. Moc si toho vážím. Přeji hezký den. Michaela.

Časové jízdenky, tedy i dvoudenní (48 hodin), je možné použít na veškerou dopravu ACTV v Mestre, mezi Mestre a Benátkami, po Benátkách, mezi ostrovy a na ostrově Lido. Jedná se o autobusy, tramvaje a vaporetta. Na People Mover ji použít nelze. Nelze ji také použít na speciální vaporetta 16, 19 a Casino. Na letiště Marco Polo ji lze použít s příplatkem € 6,00 pro každý směr. Pokud tedy budete cestovat vaporetty ACTV na ostrovy Murano a Burano, můžete ji použít.

# 22.05.2019, 09:46.
Chcem sa spýtať, kde zaparkovať na 48. hodín karavan s najjednoduchším prístupom verejnou dopravou do Benátok. Ďakujem. Jarmila.

K parkování s karavanem je určen Caravan Park San Giuliano. Zaplatíte tady € 18,00 za noc bez ohledu na počet osob. K městské autobusové dopravě je to odtud 10 minut. Další možností je Camping Fusina, kde jsou ale ceny vyšší. Za osobu zaplatíte € 12,00 a za karavan € 15,00 / noc. Do Benátek se dostanete kombinací autobusů 16 a 6 a následně vaporettem nebo speciální linkou vaporetta Fuina - Zattere. Ta není v tarifu městské dopravy, platí se € 8,00, za zpáteční jízdenku € 13,00. Viz Terminal Fusina.

# 22.05.2019, 09:38.
Pane Řehůřku, chtěla bych se zeptat, kde a za kolik mohu koupit lístky z Benátek na ostrov Burano a odkud vaporetto vyplouvá? Další otázka je, zda máte nějaký tip na projížďku gondolou, jaká je cena projížďky a opět odkud se vyplouvá? Mnohokrát děkuji. Markéta.

Jízdenky zakoupíte u většiny stanovišť vaporetta. Základní jízdenka stojí € 7,50, jízdenka na 1 den (24 hodin) stojí € 20,00. Jsou i jízdenky na 2, 3 a 7 dní. Vaporetto č. 12 na Burano vyplouvá z Fondamente Nove. Doprava tam závisí na místě, odkud budete vyplouvat. Mapa linek a jízdní řády jsou na ACTV. Ceny projížďky gondolou jsou dané rozhodnutím rady města č. 266 ze dne 23.5.2014. Denní sazba od 9:00 do 19:00 je € 80,00 za 30 minut, noční sazba od 19:00 do 3:00 je € 100,00 za 35 minut. Jedná se o sazbu za šestimístnou gondolu. Místa, kde můžete zakoupit projížďku jsou: Danieli, Molo, Dogana, Trinita, Santa Maria del Giglio, San Toma', San Beneto, Carbon, Santa Sofia, San Marcuola. Ve většině případů se jedná o místa kolem Velkého kanálu a náměstí San Marco. Pokud nechcete celou gondolu, můžete si zakoupit projížďku sdílenou gondolou - Traditional Shared Gondola Experience.

# 21.05.2019, 09:25.
Pane Řehůřku, ráda bych se Vás zeptala, jak se dostaneme z hotelu La Meridiana, Via Terraglio, 23, 31021 Mogliano Veneto TV na náměstí sv. Marka. Kousek od hotelu je vlaková zastávka Mogliano Veneto, tak předpokládám, že začneme tam. Zakoupím tam prosím i dvoudenní jízdenku? A kupují se v automatech nebo někde u okýnka? Moc Vám děkuji a přeji hezký den. Michaela.

Toto spojení je ideální. Vlakové nádraží máte jen 300 metrů od Hotel La Meridiana. Vlaků Trenitalia jezdí do Benátek na Santa Lucia obrovské množství. Cesta trvá necelou půlhodinu a jízdenka stojí € 2,70. Časovou jízdenku pro dopravu po Benátkách zakoupíte na Santa Lucia u stanoviště vaporetta. Na pokladně i v automatu. Využívat meziměstskou dopravu, např. autobusem 8E do Mestre Centro, se v tomto případě moc nevyplatí. Jízdenka do Mestre stojí € 2,20, odtud už můžete využívat časové jízdenky. Úspora € 0,50 je pravděpodobně neadekvátní. Cenu lze snížit na € 1,90 nákupem bločku 10. jízdnenek. Z Mestre Centro se do Benátek dostanete např. tramvají T1. Časovou jízdenku zakoupíte v automatu. Ze Santa Lucia potom pokračujte vaporettem ACTV č. 2 na San Marco. Jízdenka stojí € 7,50, budete ale zřejmě už využívat časovou jízdenku.

# 20.05.2019, 19:12.
Pane Řehůřku, je na Lidu FKK - nuda pláž? Pokud ano, kde ji najdu? Děkuji za odpověď. Jana.

Tento druh pláže by měl být v blízkosti dun u Alberoni. Samozřejmě bez záruky, že v době Vaší návštěvy bude jako FKK fungovat.

# 20.05.2019, 16:20.
Letíme s přítelem do Itálie na letiště Treviso a chtěla bych se zeptat, jak se dostanu z letiště do Padovy? A také ještě prosím, jak se dostanu z Mestre do Jesola? Nebo zda je nějaká půjčovna kol v Punta Sabionni? Předem mnohokrát děkuji za odpověď. Nicol.

Z letiště Treviso jezdí do Padova autobusy FS Bus Italia Veneto. Z Mestre do Jesolo jezdí autobusy Atvo. V Punta Sabbioni Vám kolo pronajmou na Via Fausta 5 - Parcheggio Auto Moto.

# 17.05.2019, 18:56.
Chystáme se jet na tři dny do Benátek. Hotel tedy máme v Mestre, takže do Benátek pojedeme autobusem. A má otázka zní, jak je to s jízdenkami v Benátkách? Jsem v tom celkem zmatená, zda je dobré si koupit Venezia Unica, pokud bychom chtěli cestovat i vaporetty, nebo koupit nějakou celodenní jízdenku? Předem děkuji za odpověď. Lucie.

Je několik typů jízdenek. Společnost ACTV má základní jízdenky, které jsou přestupní a mají platnost určitou dobu. Základní jízdenka na autobus stojí € 1,50 a její platnost je 75 minut. Můžete ji použít i na tramvaj. Platí v Mestre, na ostrově Lido a mezi Mestre a Benátkami. Tuto jízdenku nelze použít na cestu na letiště Marco Polo. V tomto případě je třeba zakoupit jízdenku za € 8,00. Základní jízdenka na vaporetto stojí € 7,50 a její platnost je 75 minut. Tuto jízdenku nelze použít na speciální linky vaporetta č. 16, 19 a Casino. Časové jízdenky jsou na 1, 2, 3 a 7 dní. Jejich platnost je odpovídající počet hodin. Stojí € 20,00, € 30,00, € 40,00 a € 60,00. Tyto jízdenky můžete použít na výše uvedené autobusy, tramvaje a vaporetta. Cestu z letiště Marco Polo je možné k této jízdence přikoupit za € 6,00 pro každý směr. Potom jsou samozřejmě i kombinace jízdenek a jízdenky pro další společnosti - Atvo a Alilaguna. Meziměstské autobusy mají vlastní tarif. Venezia Unica je karta, na kterou si nahrajete požadovanou dopravu, vstupy a služby - nebo libovolnou kombinaci. Pokud chcete jen jízdenku, je zbytečné si ji zakládat.

# 15.05.2019, 11:16.
Chcela by som sa spýtať, či mi viete poradiť, ako sa dostaneme z adresy Via Giorgio Rizzardi 54, 30175 Marghera do centra Benátok. Akým autobusom - číslo. Zároveň sa chcem spýtať, či som dobre pochopila, že keď si kúpim 24. alebo 48. hodinový lístok na vaporetto, tak budem mať aj cestu autobusom z Marghera do Benátok v cene lístka. Ďakujem. Lucia.

Ve vašem případě je jednodušší přejít od hotelu na Piazzale Giovanacci, kde je zastávka tramvaje. Odtud jeďte tramvají T2 na Mestre Centro a následně tramvají T1 do Benátek. Můžete také vystoupit z první tramvaje T2 na Mestre FS, přejít před nádražní halu a jet autobusem č. 2 do Benátek. Jak tramvaj, tak autobus Vás zaveze na Piazzale Roma. V ceně časové jízdenky je cestování autobusy v Mestre a na ostrově Lido, tramvajemi a vaporetty. Vše od společnosti ACTV. Na tuto jízdenku nelze cestovat vaporetty č. 16, 19 a Casino. Cesta z letiště a na letiště Marco Polo je možná s příplatkem € 6,00 za jeden směr k této jízdence.

# 15.05.2019, 10:49.
S přítelem letíme pozítří, letos poprvé, do Itálie. Letíme na letiště Treviso a poté se musíme dostat do Mestre. A z Mestre do Benátek. Nakonec odlétáme z letiště Marco Polo. Na internetu se snažím najít co nejvíce informací, ale bohužel je to pro mě vše hodně zmatené, hodně informací na zahraničních stránkách, ale na českých moc ne. Ráda bych věděla, jak se tedy dostanu vůbec z Treviso do Mestre a zda si mohu lístek koupit u řidiče nebo je možné jej zakoupit i jinde. Byla bych vám moc vděčná za pomoc. Děkuji. Zuzana.

Z letiště Treviso můžete jet do Benátek přímým Airport Bus Express za € 12,00. Doveze Vás na Piazzale Roma. Pokud potřebujete jet do Mestre, má zastávky na Corso del Popolo a Mestre FS. Do Benátek se potom dostanete např. tramvají. Jízdenka stojí € 1,50. Z Benátek, Piazzale Roma, potom na letiště Marco Polo také Airport Bus Express. Jízdenka stojí € 8,00. Jízdenky je možné zakoupit v obou případech online na výše uvedených stránkách nebo i u řidiče. Doporučujeme první možnost.

13.05.2019, 18:06.
Měl byste prosím tip na nějaké dobré a nepředražené restaurace v Benátkách? Předem děkuji za odpověď. Andrea.

Tipy najdete v článku Jídlo a pití v Benátkách.

# 12.05.2019, 19:42.
Pane Řehůřku, v první radě bych Vám rád poděkoval za Vaše rady. Prosím o informaci, jak se nejjednodušeji a nejlevněji dostat z letiště Treviso do Lido di Jesolo? Současně prosím o radu, zda doporučujete nákup např. třídennídenní jízdenky předem po internetu? Moc děkuji. Martin.

Doprava viz naše odpověď ze dne 05.05.2019, 20:38. Třídenní jízdenku je zbytečné kupovat online, pokud na Venezia Unica nebudete nahrávat další jízdenky, vstupy nebo služby. Třídenní jízdenku zakoupíte bez problému v Punta Sabbioni, odkud předpokládáme, že budete do Benátek denně cestovat.

12.05.2019, 18:23.
Řehůřkovi, chtěla bych využít Vašich znalostí a poprosit o odpovědi týkající se Itálie. Letos v červenci nás s manželem čeká krátkodobá dovolená v Itálii. Cestujeme na motorce a budeme mimo jiné ubytovaní i v hotelu Lignano - Lignano Sabbiadoro. Chtěli bychom navštívit i Benátky a přilehlé ostrovy Muráno a Buráno. Ráda bych, abychom cestu absolvovali lodní dopravou. Něco málo jsem si z Vašich příspěvků již přečetla, ale chtěla bych poprosit o ucelené informace přímo pro nás. Kde zaparkovat motorku + přibližná cena na den, kde sehnat lístky na vaporetto. Asi ty výhodnější - celodenní, že + cena. A hlavně prosím čísla lodí, na které nastoupit, abychom se neztratili. Prosím posloupně. Do Benátek se bude již platit vstupné, kde si jej prosim obstarat? Před Vašimi znalostmi smekám a předem děkuji za cenné informace. S pozdravem Jana.

Můžete zaparkovat na Punta Sabbioni - viz Parcheggio, kde za parkovací místo na celý den zaplatíte standardně € 7,00 (jsou i slevy na € 5,00). Celodenní jízdenka na vaporetto Vás vyjde na € 20,00. Mapa lodní dopravy a jízdní řády vaporetta jsou na ACTV. Tyto jízdenky zakoupíte už na parkovišti nebo u nástupního ostrůvku vaporetta. Přes ostrovy Murano, Burano a Torcello jezdí linka č. 12. Mezi Burano a Torcello ještě i linka č. 9. Linka č. 12 končí na Fondamente Nove, odkud můžete dál pokračovat vaporetty po Benátkách. Např. na San Marco jezdí vaporetto 4.2. Podívejte se na zmiňovanou mapu a jízdní řády a výlet si podle ní naplánujte. Můžete také zaparkovat na Piazzale Roma, kde je v městském parkovacím domě 300 míst pro motocykly. Parkování je tady ale dražší - hodně přes € 20,00. Z Piazzale Roma si potom můžete podle mapy linek naplánovat výlet po Benátkách. Vstupní poplatek viz naše odpověď ze dne 10.05.2019, 19:33.