SICÍLIE 2008 / 2

Sicílie v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Sicílie 2008 / 2

Pokud je Sicílie cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2008. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do místa ubytování, o cestě autem na Sicílii, o výletech po Sicílii, o půjčovnách aut, o trajektech na ostrovy, o městské dopravě v jednotlivých městech, o vlakové a autobusové dopravě mezi městy, o výletě na Etnu a do dalších míst, o plážích a najdete zde také mnoho dalších informací o Sicílii, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete druhou část, ta první je na stránce Sicílie 2008.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 08.07.2008, 09:40.
Prosím Vás, potřebujeme se dostat z Licati do Catanie. Nevíte náhodou, zda je tam nějaké autobusové spojení, v kolik hodin, odkud jede a kolik stojí? Děkuji velmi za odpověď a přeji příjemný den. M.

Linku mezi městy Licata a Catania provozuje společnost Etna Transporti, na jejichž webových stránkách najdete i jízdní řády. Cesta trvá přibližně 2,5 hodiny. Stanoviště v Licata je na Via Stazione Vecchia, do Catanie přijede na Via D' Amico Terminal Bus. Odjezdy jsou v 5:00 (P), 5:30 (S), 6:30 (P), 7:30 (T), 11:30 (-N), 13:30 (T), 15:30 (N), 16:30 (-N), 17:30 (N). P = Po až Pá, S = sobota, T = každý den, -N = každý den kromě neděle, N = neděle. Cena by se měla pohybovat od € 10,00 do € 15,00.

# 07.07.2008, 18:19.
Jedeme osobním autem do Itálie. Nejdříve jsme týden u Neapole a potom se přemisťujeme na Sicílii. Chci se zeptat na nejlepší způsob dopravy z Neapole na Sicílii. Je třeba rezervovat lístky na trajekt? Jaká je jejich přibližná cena? Děkuji. Vaše odpovědí jsou vysoce profesionální a hodně pomáhající. Eva.

Nejrychlejší a nejlevnější způsob, jak se dostat z Neapole na Sicílii, je dojet po dálnici, která je od Salerna bezplatná do Villa S. Giovanni. Tady se nalodit na trajekt společnosti Caronte & Tourist. Lístky není třeba rezervovat dopředu. Přijedete, zařadíte se do fronty a nejbližším trajektem jedete. Cesta k trajektu je dobře značena už z Autostrády (Sicilia) a po sjezdu z dálnice se připojují i cedule společnosti. Lodní lístek zakoupíte v kamenné pokladně (možno zaplatit i platební kartou) nebo v kiosku, kterých je cestou na trajekt několik. Cena jednorázového lístku je za osobní auto € 27,00, zpáteční lístek při návratu do 3. dnů stojí € 28,00 a zpáteční lístek při návratu do 60. dnů stojí € 45,00. Na výše uvedených stránkách najdete jízdní řády i ceníky. Je tam i doprava ze Salerna, je to ale zbytečně drahé a zdlouhavé.

# 06.07.2008, 11:59.
Prosím Vás o radu. V septembri cestujem s manželkou letecky na Sicíliu. Letíme do Catanie a chceli by sme si požičať auto. Dúfam, že to nebude problém. Mohli by ste nám odporučiť, na ktorej časti pobrežia si máme hľadať ubytovanie, ak máme radi malé pláže, kde nie je veľa ľudí, s krásnym a čistým morom? Súčasne by sme chceli navštíviť aj nejaké pekné miesta - Taormina, Siracusa. Cestovanie autom nie je problém. Je pre nás vhodné pobrežie severne od Catanie alebo južne od Catanie, alebo úplne iná časť? Za Váš názor vopred ďakujem. Veľmi mi to pomôže. Milan.

Na letišti v Catanii si můžete vypůjčit auto od několika společností. Doporučujeme si zapůjčení sjednat dopředu po internetu, budete mít auto připraveno hned po příletu Vašeho letadla. Podívejte se na Pronájem aut. Z hlediska výletů je prakticky jedno, kde si najdete ubytování. Catania je strategicky asi nejvýhodnější, z hlediska vzdáleností. Nevyhovuje však požadavkům na pláž. Pokud by však Vaše požadavky splňovala soukromá pláž karibského typu, v září s minimálním počtem lidí, písčitá a mělká, doporučili bychom Vám Villaggio Turistico Europeo. Nachází se kousek od letiště a kousek od Tangenciály, která tvoří obchvat Catanie a plynule navazuje na dálnici. Menší pláže najdete v Taormině, je tam ale dražší ubytování - Booking / Taormina. Jižně od Catanie je z hlediska pláží méně příjemně. Výlety z Taorminy po východním pobřeží zvládnete rovněž bez problémů. Kritické místo je Catania, která je však elegantně objeta Tangenciálou. Dálniční poplatky jsou maximálně v řádech jednotek €.

# 05.06.2008, 13:41.
Náhodou som sa dostala k Vašej stránke a veľmi sa mi páči, aké užitočné informácie tam nájdem ohľadom Sicílie. Veľká chvála :-) Chceli by sme toto leto v auguste navštíviť Sicíliu, ale pretože sa nám nepodarilo zohnať žiadny zájazd cez cestovku, zdajú sa nám veľmi predražené, rozhodli sme sa cestovať sami. Dostali by sme sa z Bratislavy letecky do Catanie a odtiaľ by sme chceli prejsť do Taorminy. Alebo do nejakého blízkeho turistického miesta a zostať tam 10 dní. Ideme tri kamarátky. A ja by som chcela vedieť, či je to veľká odvaha dostať sa na Sicíliu, bez toho aby sme mali vopred zjednané ubytovanie. Je tam veľký problém zohnať niečo na mieste? Prípadne Vás môžem poprosiť o nejaké bližšie informácie k ubytovaniu, čo sa aj ceny týka? Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď. Iwet.

Bohužel srpen je pro Itálii, a především tu jižní, nejvyšší sezóna. V Itálii funguje něco jako celozávodní dovolená a ta je právě v tomto termínu. Většina Italů směřuje na jih. Hledat ubytování přímo na místě může být náročné (možná i nemožné) a výsledkem může být ještě předraženější ubytování než koupené dopředu v CK. Podle našich zkušeností ceny u CK, které nakupují od tour operátorů jsou nižší než pultové v jižní Itálii. Ta výše cen je daná právě tím srpnovým termínem. Ceny jsou i 7x vyšší než v červnu. Bez dopředu zajištěného ubytování Sicílii v srpnu nedoporučujeme. Pokud hledáte skromnější ubytování, zkuste se podívat na bungalovy nebo apartmány v kempech na portále Camping, zajímavým řešení může být nákup ubytování od německé CK např. přes agenturu Nacesty. Bohužel většina ubytování je ve dvoulůžkových pokojích. Cena je ale na tento termín zajímavá. Dvojlůžkový pokoj se snídaní začíná na € 420,00 při desetidenním pobytu. Podívejte se také na Booking / Sicílie.

# 05.06.2008, 08:44.
Na Sicílii se chystáme za několik dní. Chci se zeptat, jaká je vaše zkušenost s počasím v této době (červen) a jaká je obvykle teplota moře. Dívala jsem se na nějaké servery s počasím a docela mě děsí informace o studené vodě. Děkuji. Karla.

My jsme byli na Sicílii od poloviny června a počasí bylo tropické. Teploty vysoko nad třicet. Co se moře týče, je to individuální záležitost. Pro někoho je moře studené i v červenci a v srpnu. Hodně záleží na tom, jaké je pobřeží. Pokud je moře mělké, je teplé, pokud je hluboko už u břehu, je studenější. My jsme se koupali v Catanii, kde je mělko a bylo to ideální. Obecně je moře na Sicílii chladnější než v Kalábrii.

# 03.06.2008, 00:49.
Pane Řehůřku, chtěla bych Vás požádat o radu případně doporučení ohledně Itálie. Jedeme s rodinou do Itálie - Cariati, oblast Le Casette. Ráda bych se podívala na Etnu, ale nevím, jak je to daleko z Cariati a jaké jsou možnosti veřejnými dopravními prostředky a nebo zda je možnost nějakého výletu v rámci cestovní kanceláře - místní tj. italské? Z jakého přístavu se přejíždí na Sicílii? Nebo z jakého přístavu je možné vyjet na výlet na Stromboli a jak dlouho lodní cesta trvá? Děkuji moc za radu a přeji krásný den. S pozdravem H.

Z Cariati je to na Etnu moc daleko, stejně tak na Aiolské ostrovy. Etna je vzdálená přibližně 400 km, nejbližší přístav, odkud odplouvají výletní lodě na Aiolské ostrovy (Vibo Marina) je vzdálen 200 km. Na veřejnou dopravu to není. Asi nejlepší volbou by bylo půjčit si auto v autopůjčovně (auto noleggio). O možnostech zapůjčení automobilu se informujte v turistické informační kanceláři (Pro loco) nebo na recepci vašeho hotelu nebo apartmánového komplexu. Podívejte se na Pronájem aut. Na Sicílii se dostanete přes Villa S. Giovanni, odkud odplouvají trajekty do Messiny. Přepravu provozuje společnost Caronte & Tourist, cena je přibližně € 25,00 za zpáteční lístek při návratu ve stejný den (auto a cestující). Za dálnici do Catanie zaplatíte přibližně € 3,00. Informace o tom, kde zaparkovat a jak se dostat na Etnu, najdete v naší reportáži Sicílie 2006. Nejbližší přístav, odkud se dostanete na výlet na Aiolské ostrovy je ve Vibo Marina. Cena za dospělého je € 45,00. Výlet lodí pořádá Comerci Navigazione. Z přístavu loď odjíždí v 6:30 a po několika zastávkách na pobřeží dojede na první ostrov Vulcano v 10:15, následují Lipari a Stromboli, vždy s několikahodinovými zastávkami, návrat je přibližně v 19:40. Pravidelné trajekty jezdí samozřejmě i přímo ze Sicílie, z přístavu Milazzo, provozuje je např. společnost Siremar. Možnost výletu do těchto cílů mohou samozřejmě organizovat i místní cestovní kanceláře. Doporučujeme po příjezdu navštívit turistickou informační kancelář (Pro loco) a na tuto možnost se informovat. Organizování výletů je závislé na sezóně a na zájmu turistů. Může se tedy stát, že zájezd na Aiolské ostrovy bude během Vašeho pobytu organizovaný i opakovaně nebo také vůbec ne.

# 01.06.2008, 12:00.
My přijedeme vlakem do Catanie, takže máme dvě možnosti: taxi - nevíte, kolik by asi stálo? Nebo autobusem - neznáte jeho označení, nebo číslo? Děkuji. P.

Taxi z centra na letiště stojí přibližně € 20,00. Vzhledem k tomu, že Villaggio Turistico Europeo je kousek za letištěm, bude to podobné. Autobus stojí € 0,80 - lístek na 90 minut. Jízdní řády městských linek najdete u společnosti AMT.

# 31.05.2008, 18:42.
Vážený pane Řehůřku, hluboce před Vašimi stránkami smekám. Vzbudil jste ve mě dojem, že zodpovíte i zcela nezodpověditelné dotazy a proto se na Vás obracím s tímto. Na konci června se s přítelem chystáme na Sicílii a okolní ostrovy speciálně upraveným Nissanem Patrol velikosti slušného rodinného domku se stanem na střeše. Rádi bychom se podívali na Lipary, obzvláště Vulcano a Stromboli, ale z dostupných informací mi není jasné, zda se dá na tyto ostrovy dostat i autem - náklaďákem. Za kolik, je-li to zvládnutelné i řekněme za dva dny nebo zda je možné a lepší si zaplatit nějakou jednodenní okružku po ostrovech a miláčka nechat čekat někde na bezpečném místě v Milazzo. Předem děkuji Vám i Vaší rodině za vynaložený čas. Dita.

Doporučujeme si vzít auto s sebou na ostrovy. V Millazu ho určitě nenechávejte. Dopravu uskutečníte trajektem, který sice jede pomaleji než aliscafi, ale je to jediná možnost jak přepravit auto. Nissan Patrol má něco přes 5 m, takže to takový problém určitě nebude. Předpokládáme, že chcete na ostrovech strávit několik dnů. Tam už nechte auto v místě ubytování a mezi ostrovy cestujte bez něj. Dopravu z Milazza a mezi ostrovy zajišťují společnosti Siremar a N.G.I.. Vzhledem k velikosti, počítejte s nejdražším tarifem, tj. kategorie nad 4,5 metru. Z Milazza na Vulcano to trvá přibližně 1,5 hodiny, z Vulcano na Lipari přibližně další 0,5 hodiny. Podívejte se na stránku Trajekty.

# 28.05.2008, 11:02.
Milí Rehúrkovci, v prvom rade chválim Vaše stránky, sú vynikajúce. Moja otázka sa týka ubytovania vo Villaggio Turistico Europeo. Písali ste o apartmánoch, že ste tam boli ubytovaní. Prosím Vas, ako ste si objednávali ubytovanie? Pretože my sme išli cez cestovku, ale oni povedali, že vraj majú už všetko obsadené v našom termíne, tj. od 12.9.2008 do 19.9.2008. Mali ste tam ubytovanie zabezpečené už predtým alebo ste tam prišli len tak a oni Vás ubytovali? Aby sa nám potom nestalo, že nikde nebudeme bývať. Lebo aj termín máme od piatku do piatku a oni ponúkajú iba pobyty od soboty do soboty. Bývali ste tam celý týždeň, teda od soboty do soboty? Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď a ak by ma ešte niečo napadlo, napísala by som Vám. Prajem krásny deň. Miroslava.

Děkujeme za pochvalu. Ubytování jsme si objednali přes tour operátora pro jižní Itálii - Polycastrum Viaggi, prostřednictvím autorizovaného prodejce CK Azzuro. Seznam všech prodejců najdete na výše uvedených stránkách. Jsou tam i autorizovaní prodejci pro Slovensko. Tím hlavním je společnost FIP TOUR, proškolený přímo od Polycastrum Viaggi. Pokud Vám už nějaký prodejce sdělil, že jsou apartmány v daném termínu obsazené, je tomu pravděpodobně tak. Doporučujeme však následující postup. Zkontaktujte FIP TOUR a nechte si tento termín prověřit. Pokud neuspějete, podívejte se na Booking / Villaggio Turistico Europeo. Pokud i tam bude vyprodánao, zkontaktujte se přímo s recepcí komplexu Villaggio Turistico Europeo. V tomto termínu už je po sezóně, neměl by být problém s ubytováním i v jiném termínu než od soboty do soboty. My jsme tam byli v polovině června v době od soboty do čtvrtka.

# 27.05.2008, 20:29.
Moc vás zdravíme, vaše stránky jsou super. Cestujeme asi podobným způsobem jako vy, ale bez dětí. Ty už máme odrostlé. Často cestujeme do Itálie, kterou máme téměř proježděnou. Letos se chystáme na Sicílii - Catania, Villaggio Turistico Europeo, Polycastrum Viaggi. Zatím jsme vždy cestu zvládli bez přenocování po cestě v kempu, letos však jedeme ve čtyřech, takže to na žádné schrupnutí v autě nevypadá. Nemáte tip na nějaký kemp, kde by se na cestě na Sicílii dalo přenocovat? Přejeme vám hodně dalších cestovatelských zážitků a děkuji za počtení na vašich stránkách.

Děkujeme za Vaši zprávu. My jsme přenocovávali v kempu jen jednou, při naší první cestě do Kalábrie - v Numaně, když jsme jeli navíc atypicky po východním pobřeží a hory jsme přejeli až mezi městy Foggia a Potenza. Při dalších cestách jsme už přespali v autě na Autogrillu. Od našich návštěvníků máme však většinou informace, že hodně z nich přespává v kempech u jezera Lago Trasimeno, kousek od města Perugia. Seznam kempů (Castiglione Del Lago) najdete na portále Camping. Doporučujeme Badiaccia Villagge Camping.

# 22.05.2008, 11:30.
Děkujeme za informace ohledně kempu Villaggio Turistico Europeo v Catanii. Dali jsme na Vaši radu a objednali ubytování u Polycastrum Viaggi. Měli poslední volné mono. Odvoz je možný pouze z letiště, takže doporučili vzít si taxi, ale recepce nás ubytuje i večer. P.

Podívejte se na všechny naše otázky a odpovědi týkající se Sicílie, je tady několik otázek i ohledně dopravy z letiště v Catanii do centra a z centra.

# 22.05.2008, 00:32.
Zdravím Vás po dlouhé době z Liberce. Chtěl bych se jen zeptat. 10.6, což je za chvíli, jedeme na Sicílii, kde budeme na třech místech a poslední týden v Kalábrii v Torre Ruffa Robinson. Jen by mě zajímalo, na co si mám dávat pozor na té Sicílii, jaký je to rozdíl oproti námi známému Gargánu. Lidé? Co auto, nemám mít strach? Děti, atd. Víte, co asi myslím. Viděl jsem Vaše fotečky na internetu z Taorminy, kam se samozřejmě chceme podívat, nádhera. Dále by mě zajímal trajekt. Jaká je cena? Auto máme do 3,5 tuny. Etna - cena na osobu, prý tam je lanovka a nějaké tatry nebo co, jak to mají děti, atd. Nejvíce se těším na film, který Vám samozřejmě zašlu dle mého času, Pokud mi neukradnou na Sicílii kameru. Myslím, že do konce tohoto roku to snad zvládnu. Zdravíme celou Vaši rodinku. Manželé B. z Liberce. Mějte se krásně.

Na Sicílii jsme vyráželi se stejnými pocity. Osobní zkušenost je však úplně jiná. Nikde nás neokradli, auto nám nesebrali, lidé byli přívětiví. Organizovaný zločin není směrovaný na turisty a prakticky se s ním nesetkáte. Vyhnuli jsme se centru Catanie, možná tam je možnost se setkat s pouliční kriminalitou. V polovině června ještě zdaleka není na Sicílii sezóna. Cena trajektu je € 40,00 (zpáteční). V Taormině je výhodné zaparkovat dole u dolní stanice lanovky a vyjet do centra lanovkou. Dolů pak sejít zahradami a kolem vyhlídek. Lanovka stojí nahoru € 1,60. Dva dospělí a dvě děti včetně parkovného nás přišlo na přibližně € 6,00. Do řeckého divadla bylo vstupné 2+2 za € 10,00, děti neplatily. Pod Etnou, na Rifugio Sapienza, stojí parkovné € 1,00 a lanovka nás přišla celkem na € 74,00 (zpáteční, 2+2). Terénní dopravní džípy jezdí od horní stanice lanovky na Torre del Filosofo, stojí přibližně stejně jako lanovka. Doporučujeme však od horní stanice lanovky jít pěšky. Jen pěšky můžete vychutnat nádherné výhledy a pohledy, fotit, kamerovat apod. Navíc cesta není nijak náročná. Podrobnější informace o naší cestě po východní části Sicílie najdete v reportáži Sicílie 2006 a také v těchto otázkách a odpovědích.

# 18.05.2008, 09:35.
Vaše stránky se nám moc líbí a proto využívám Vaší nabídky se na něco zeptat. Chystáme se na cestu na Sicílii a Vaše poznatky využijeme i k naší cestě. Chceme se ubytovat v Catanii v kemp Villaggio Turistico Europeo. Nevíte prosím, zda by nás ubytovali třeba i kolem 22. hodiny, protože přijedeme vlakem takto ve večerních hodinách. My odjíždíme v polovině června, jak se prosím pohybovaly ceny za ubytování pro 4 osoby jen tak přibližně, abychom měli představu. Myslíte, že v tomto období by nebyl problém přijet jen tak bez zamluvení, myslím např. přes cestovku, aby nebyl problém se ubytovat. Tento kemp nabízí řada cestovek, tak nevíme zda využít jejich služeb, či jet úplně sami a na místě si vše zajistit sami. Děkuji P.

22 hodin už je na recepci dost pozdě. Doporučujeme se dopředu domluvit. Určitě to půjde zařídit. Jsou tam dost ochotní. Aktuální ceny najdete přímo na oficiálních stránkách Villagio Turistico Europeo. V polovině června jsme tam byli i my a bylo tam téměř prázdno. Sézóna se teprve pozvolně rozjížděla. S největší pravděpodobností by nebyl problém si ubytování zakoupit až na místě bez rezervace. Doporučujeme však toto ubytování rezervovat dopředu. Tour operátorem pro jižní Itálii je Polycastrum Viaggi. Většina cestovek nakupuje ubytování právě u nich. Ceny jsou většinou nižší než pultové ceny na místě. Je třeba srovnávat kompletní cenu - tj. včetně všech příplatků a poplatků.

# 20.04.2008, 10:55.
Při brouzdání internetem jsem narazila na Vaše stránky, které obsahují spoustu praktických tipů a odpovědí na otázky, které se vynořují v souvislosti s naší plánovanou cestou na Sicílii. Máme letos v červnu pronajatý dům ve vesničce Fontane Bianche. Je to přibližně 70 km pod Catanií, ubytování jsme vybírali podle dostupnosti k dalším zajímavostem. Nakonec to tato strana Sicílie vyhrála, Vaše stránky to jen potvrzují. Já s dětmi (2 a 5 let) letím a manžel se zbytkem osádky jede autem (bude se kochat již cestou, já si s potomky tuto část cesty raději odpustím, až trošku povyrostou). Mám několik dotazů, pokud byste znal odpověď, budu velmi ráda. Zajímalo by mě, zda je na Sicílii potřebný mezinárodní řidičský průkaz a dále také to, zda náhodou nemáte přehled o tom, kolik stojí pláže, případně pronájem lehátek, slunečníků atp. Budeme tam pobývat v termínu od 7.6., tuším, že sezóna začíná až v druhé polovině června. Je to tak? Ale i tak se obávám lidnatosti pláží, ale auto bude k dispozici, tak nebude problém vyjet někam stranou, alespoň doufáme. Možná je to pro Vás zvláštní otázka, ale nevíte náhodou, jak se tamní obyvatelé staví ke kojení na veřejnosti? Nehodlám tam sice kojit sedíc uprostřed náměstí, ale syn je dosud kojen, tak abych nebudila pohoršení, pokud by chtěl napít třeba na pláži. Předpokládám, že na Sicílii asi nepotkáme davy našinců, jaká je vaše zkušenost? Závěrem bych chtěla vyseknout hlubokou poklonu Vašim stránkám, jsou podnětné, zajímavé, prostě opravdu bezvadné, musíte tomu věnovat spoustu času, ale je vidět, že Vás to asi nesmírně baví. Přeji, aby Vám nadšení a zápal vydržel, a děkuji za Váš čas a ochotu. Lenka.

Úvodem děkujeme za pochvalu stránek. Jsme vždy rádi, když se stránky někomu líbí a hlavně i to, že někomu pomohou při získávání informací pro svoji dovolenou. K Vašim otázkám: existují dva typy mezinárodních řidičských průkazů, které se u nás vystavují. Tzv. Ženevský a tzv. Vídeňský. První potřebujete např. do USA, druhý typ do evropských zemí. Rozporuplné informace souvisí s tím, že nikde není deklarováno, že ten mezinárodní řidičský průkaz musíte mít, není to povinnost. Musíte však při kontrole prokázat, že máte oprávnění k řízení motorových vozidel dané skupiny. Klidně může posloužit i úředně ověřený překlad Vašeho národního řidičáku. A tady je kámen úrazu. Československo a následně Česká republika měla těch řidičských průkazů už tolik, že sami policisté jsou v zahraničí mnohdy zmateni. Paradoxně bezproblémový byl ještě v nedávné době jeden z nejstarších - socialistický růžový. Pokud Vám můžeme poradit, vyřiďte si mezinárodní řidičský průkaz. Vyřizují ho obce s rozšířenou působností na počkání a potřebujete k němu fotografii, národní řidičák a 50,- Kč. Do zahraničí pak pojedete s oběma řidičáky (mezinárodní a národní). Za ten klid to stojí. Pokud to tedy shrneme, tak mezinárodní řidičský průkaz na Sicílii nepotřebujete, je to jen pojistka pro případ, že narazíte na nějakého problémového policistu. Pláže na Sicílii jsou jako všude veřejné a soukromé. Ceny plážového servisu jsou různé, pohybují se řádově kolem € 7,00 za osobu a den nebo € 30,00 za týden. Sezóna začíná skutečně koncem června, ta úplně nejvyšší je první tři týdny v srpnu. S kojením můžete a nemusíte mít problém. Počítejte však s tím, že pokud budete kojit na pláži, kde budou Italové, tak v lepším případě se zvednou a odejdou někam jinam. Je to stejné jako s opalováním nahoře bez. My jsme byli ve Villaggio Turistico Europeo v Catanii, kde měli v té době tábor slovenské děti a potkávali jsme tam i spoustu Čechů. I na Etně jsme potkali Čechy.

22.02.2008, 17:27.
Letos se chystám na dovolenou na Sicílii. Zaujala mě oblast Catanie a ubytování ve Villaggio Turistico Europeo. Při brouzání na internetu jsem narazil na Vaše velice zajímavé webové stránky, které shodou okolností popisovaly Váš pobyt na Sicílii. Jelikož jste byl ubytován ve Villaggio Turistico Europeo, rád bych se zeptal na toto místo. Konkrétně jak daleko jsou nejvzdálenější bungalovy od moře a hlavně co mě zajímá je vybavení bungalovu, zda je kuchyňský kout vybaven alespoň malou lednicí na nápoje, hluk - jedná se o měsíc září. Z fotek umístěných na webu všechno poznat nejde. Rád bych znal Váš názor na toto ubytování a okolí. Dobré i špatné. Předem děkuji za Vaši odpověď. Zdraví Vás všechny Pavel.

Bungalovy jsou přímo u pláže, ty nejbližší to mají k pláži jen pár metrů, ty nejvzdálenější do 50. metrů. Pláž není moc široká, takže k moři je to jen skok. Kuchyňský kout byl vybavený dostatečně. Vařič na plynovou bombu, lednice, základní nádobí, dřez atd. My jsme tam byli v druhé polovině června, to začíná sezóna. Bude to stejné jako v září. Je to kousek od letiště, vznášející se letadla nás však nijak nerušila. Co se pláže týče, je privátní, pouze pro ubytované. Vlevo i vpravo jsou přeplněné veřejné pláže. My jsme měli soukromí. Názor: starší bungalovy, ale čisté a dostatečně vybavené, usazené v zeleni ve stínu. Pláž - písečná, slunečníky z palmových listů, lehátka dřevěná nastavitelná. Moře mělké a to dost daleko. Písek pěkný, mnoho pěkných mušlí. Vybavení komplexu dobré - lze tam nakoupit i najíst se. V případě problémů - téměř okamžitá reakce. Např. nám nefungovala lednička, nahlásili jsme to při odjezdu na výlet, při návratu už byla vyměněná. Největší devízou tohoto ubytování je perfektní výchozí místo na výlety do všech směrů. Tangenciála, která objíždí Catanii, je dostupná do 5. minut.

# 25.01.2008, 11:10.
Chci jet obytným autem okolo 10.7.2008 ze Sardinie (Cagliari) na Sicílii, ale nemohu narazit na trajekt. Pokud o něčem víte, ozvěte se, prosím. Děkuji. Václav.

Podívejte se na stránku Trajekty - Sardinia. Najdete tam jízdní řády a cenovou kalkulaci. Z Cagliari jezdí trajekt do Palerma.

08.01.2008, 18:41.
Vážená rodino Řehůřkova, předem Vám chci moc poděkovat za Vaše webové stránky. Jsou opravdu skvělé a vůbec si nedovedu představit, kolik Vám to musí dát práce. Chystám se letos v červnu na Sicílii a zatím jsem si předvybral ubytování ve Villaggio Turistico Europeo o kterém píšete i Vy ve Vaší reportáži. Chtěl by se zeptat, zda je moře u tohoto objektu opravdu čisté a zda není v blízkosti nějaká hlučná komunikace. Hledám obyčejné ubytování v blízkosti pláže, čemu by snad tento kemp měl vyhovovat, ale mám trochu obavu z blízkosti velkého města. Moc Vám předem děkuji za případnou odpověď a přeji krásné cestovatelské zážitky v roce 2008. S pozdravem Jiří.

To si raději ani nepředstavujte :-) Děkujeme za pochvalu. Obavu z velkého města mít nemusíte, je to skutečně mimo veškeré dění, na okraji Catanie, v místě, kde se nacházejí většinou jen hotely atd. Pláž ve Villaggio Turistico Europeo je určena výhradně hostům. My jsme tam byli od 17. do 22. června a byla téměř prázdná. To veřejné pláže po obou stranách byly hlava na hlavě. To poznáte i podle fotek ve fotogalerii, kde je jasně vidět ona hranice. Stejně tak prázdné bylo Villaggio Turistico Europeo. Nevýhodou může být to, že v blízkosti je mezinárodní letiště a letadla vzlétávají a přistávají velice často. Vždy jen přistávají nebo vzlétají, podle toho kterým směrem se přistává - mění to. Nám to ale nevadilo. Komunikace za Villagiem je, je ale vzdálená snad asi 50 až 100 m. Ale apartmány jsou u moře, a chráněny jsou další zástavbou, stromy a plotem, za kterým je ještě parkoviště. Ta komunikace ale nebyla nijak moc frekventovaná. Je to asi tím, že kolem Catanie vede obchvat - Tangenciála, která celou oblast objíždí, další hlavní silnice do centra rovnoběžná s tou zmiňovanou je rovněž daleko. Pláž by Vás ale mohla zklamat, pokud tam jedete hlavně kvůli ní. Je sice nádherná, písečná, s nádherným pozadím (Catanie a Etna), karibské slunečníky, dřevěná bílá lehátka, ale moře je tady dost mělké a to i daleko od břehu. Co se čistoty týče - není to jako u oblázkových pláží v Kalábrii. Moře u písečné pláže je vždy se zvířeným pískem. Občas i nějaký ten igelitový sáček se tam objevil. Ale to se stane i u té nejlepší pláže na světě. Může ho tam hodit někdo, kdo je 10 metrů od Vás. Jinak Villaggio Turistico Europeo je jedno z nejlepších východisek pro poznávání východní Sicílie. Díky Tangenciále kolem Catanie, na kterou se dostanete během pár minut, je vše tak nějak blízko - Syrakusy, Etna i Taormina.