BENÁTKY 2023 / 2

Rady na cestu do Benátek

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2023 / 2

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2023. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete druhou část, ta první je na stránce Benátky 2023.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 22.08.2023, 20:47.
Pane Řehůřku, ráda bych Vás poprosila o radu, jak se nejlépe přepravit z autobusového nádraží v Lido di Jesolo k Residenci Eurobeach na Via Fausta 320, Cavallino - Treporti. Budeme cestovat dvě dospělé osoby. Autobus nás z České republiky doveze v sobotu 26.8.2023 v ranních nebo dopoledních hodinách na autobusové nádraží v Lido di Jesolo. Dále již je jen na nás, abychom se dostaly z Lido di Jesolo na místo pobytu v Cavallino. Našla jsem si dvě trasy - linea 23A a linea 23B z autobusového nádraží v Jesolo. Na internetových stránkách společnosti ATVO jsem si našla i grafické vyjádření celé trasy - vyobrazeno čísly v kroužcích poskládaných v řadě. Z toho jsem pochopila, že bychom měly vystupovat přibližně u Joker Camping. Je to označeno číslem 22. Ovšem u čísla 22 jsou i jiné názvy - Junior nebo Cavallino Bianco apod. Můj první dotaz tedy zní - jaká by měla být naše cílová zastávka, abychom se autobusem co nejvíce přiblížily Residenci Eurobeach? Druhá otázka - jízdenky zakoupíme v hale na autobusovém nádraží nebo u řidiče? Třetí otázka - platí se také za kufry? Čtvrtá otázka - jednotlivá nástupiště jsou na autobusovém nádraží označená číslem dané linky, tedy 23A nebo 23B, autobus čílo 5? Pátá otázka - bude výstupní zastávka na znamení, že by bylo nutné si v autobuse pro výstup zazvonit? Také jsem našla na internetu a na mapách, že by bylo možné vystoupit na zastávce Via Fausta - angolo Corso Europa. Ale to se mi jeví tak, že bych využila klasickou městskou dopravu, tedy jak jste již radil někomu jinému dne 6.7.2023. Například autobus č. 2 - linka č. 61. Je to tak? A pokud ano, jede tato městská doprava také přes autobusové nádraží? Stejná cesta, ovšem v opačném směru, nás bude potom čekat za týden v sobotu 2.9.2023. Residence Eurobeach - autobusové nádraží Lido di Jesolo. Ráda bych měla přesné informace, abychom dobře docestovaly tam i zpět. Předem Vám za odpověď moc děkuji. S pozdravem Lucie.

Název zastávky č. 22 je Ca' di Valle. K této zastávce je pro orientaci přiřazeno několik hotelů v okolí, např. Blue Al Cason, Moon Fiamingo, Ca di Valle, Cavallino Bianco, Fortuna, International atd. Vy půjdete ze zastávky ve směru příjezdu autobusu po Via Fausta, přejdete křižovatku a za Camping Joker, za plotkem, se vydáte doprava k Vaší rezidenci. Jízdenky zakoupíte v hale na pokladně nebo i v automatu před nástupištěm 1A nebo 3A. Za kufry se platí. Malý kufr je definovaný maximálními rozměry 50x45x25 cm, velký kufr maximálními rozměry 85x45x25 cm. Jeden malý kufr je zdarma, vždy potřebujete jednu jízdenku na každé dva další kufry, je jedno zda malý nebo velký. Nástupiště nejsou označená čísly linek. Je tam šest nástupišť a na nich jsou jednotlivá stání označená 1A, 1B atd., 2A, 2B atd. Nicméně u každého stání je elektronická informační tabule, na které jsou uvedené informace o jednotlivých linkách, které ze stání odjíždějí. U výstupní zastávky doporučujeme dát řidiči znamení. Autobus č. 2 jezdí z Autostazione opačným směrem, autobus č. 3 jezdí Vaším směrem, ale konečná zastávka je na Piazza Faro, což je k Vašemu ubytování pěšky ještě 6 km. Vzdušnou čarou 4,5 km, v cestě je ale řeka. Obě městské linky jezdí z Autostazione, je to ale městská doprava v Lido di Jesolo.

# 22.08.2023, 15:46.
Skutečně policie v Benátkách náhodně kontroluje QR kódy na vstup nebo se to ještě moc neřeší? Jaká je skutečnost? Děkuji. Jana.

Viz naše odpověď ze dne 19.04.2023, 22:23.

# 22.08.2023, 00:44.
Dovoluji si moc poprosit o radu. Bydlíme v Lido Altanea, jeden dospělý a dvě děti ve věku 11 a 14 let a chtěli bychom podniknout výlet do Benátek. Jsme tu bez auta. Ráda bych nějak kombinovaně, autobus a částečně loď. Ideálně, aby doprava nebyla příliš drahá. Měl byste prosím nějaký tip? A pokud bych mohla ještě poprosit o nějaké rady, až vystoupíme v Benátkách, kudy se dát, abychom nebyli úplně v davu, ale zvládli navštívit určitě alespoň náměstí sv. Marka? A slyšela jsem, že je možné využít gondolu jen za pár €. Je to prosím pravda? Moc děkuji za jakýkoliv užitečný tip. Olina.

Z Lido Altanea jezdí městská doprava společnosti ATVO, konkrétně linka č. 97, do Caorle na autobusové nádraží. Jízdenka stojí € 1,50. Z Caorle potom jezdí do Benátek na Piazzale Roma autobus stejné společnosti č. 4A. Jízdenka stojí € 6,20. V určitých časech jezdí tento autobus přes Lido Altanea, takže pokud to dobře naplánujete, odpadne Vám městský autobus. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Z Piazzale Roma potom můžete jít pěšky nebo vaporettem č. 1 nebo 2 po Velkém kanále na Piazza San Marco. Jízdenka na vaporetto stojí € 9,50. Informace o alternativních jízdách gondolou najdete v odpovědi ze dne 06.07.2023, 22:39.

# 17.08.2023, 17:37.
Četla jsem, že pro vstup do Benátek je třeba si předem zajistit rezervaci. Kde se to prosím dá udělat, nejlépe online? Předem děkuji. Bibi.

Viz naše odpověď ze dne 19.04.2023, 22:23.

# 12.08.2023, 16:53.
Moc prosím. Nevíte, kolik stojí cesta autobusem z přístavu Treporti na zastávku Ca' Savio Spiaggia? Je to asi linka 95 nebo 96. Vůbec se nevyznám v těch cenících společnosti ATVO. Zítra bychom chtěli jet tam na pláž. Jsme tři maminy a čtyři ratolesti. Moc děkuji za případnou odpověď. Petra a spol.

Jedná se o městskou linku v Cavalino-Treporti. Jízdenka s platností 60 minut stojí € 2,50.

# 10.08.2023, 22:46.
Prosím o radu, jak se dostat z města Casier nejlépe do Benátek. Auto, vlak, autobus? Děkuji. Radka.

Nejlepší spojení je přes Treviso. Jezdí tam autobusové linky č. 4 a 108 společnosti MOM. Jízdenka stojí € 2,00. Z autobusového nádraží přejděte na vlakové nádraží a pokračujte vlakem Trenitalia do Benátek na Santa Lucia za € 3,80. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 07.08.2023, 23:04.
Nejde mi najít, jak se dostat ve 4 hodiny ráno z centra Benátek nejlevněji a nejlépe na letiště Marco Polo. Předem moc děkuji za radu. Anna.

Po Benátkách jezdí noční vaporetto označené N, z Piazzale Roma však jede první Airport Bus Express až ve 4:20 a na letišti je ve 4:40. Dříve může být řešením taxi nebo cestovat na letiště už v noci.

# 07.08.2023, 21:32.
Pane Řehůřku, moc Vás zdravím, tak konečně jsme rozhodly s mou dcerou nový termín do Benátek. Od 29.9. do 4.10.2023. Jsem překvapená, že nemůžeme najít ubytování v normální cenové hladině. Je fakt, že se zajímáme o hotel přímo v Benátkách. Nemáte zkušenost s nějakým hotelem v centru Benátek? Potom se prosím raději zeptám, jak se dostat v ranních hodinách na letiště Marco Polo z Benátek. Máme odlet v ranních hodinách. Ještě mě napadlo se ubytovat v blízkosti letiště. Ale vše se mi zdá poměrně drahé. A vše mi přijde daleko. V mapách mám zmatek. Moc Vám děkuji za váš drahocenný čas a doporučení. Se srdečným pozdravem Iveta.

V tomto Vám moc nepomůžeme. Hotely v centru Benátek jsou drahé a poptávka je velká, takže budete muset vybírat z toho, co je volné nebo snížit na požadavcích a ubytovat se někde v Mestre a do Benátek dojíždět. Doporučujeme hledat ubytování přes Booking. Spojení z Benátek v ranních hodinách zajišťuje z Piazzale Roma společnost ACTV, konkrétně linka č. 5 jede ve 4:35 a na letišti je ve 4:56, v neděli a ve svátek jede první v 5:40 a na letišti je v 6:01. Airport Bus Express jede ve 4:20 a na letišti je ve 4:40. Jízdenka stojí v obou případech € 10,00. Ubytování v blízkosti letiště to v případě veřejné dopravy neřeší, první autobus tam z důvodu zaplnění nemusí zastavit a cena je stejná, druhý autobus tam nestaví vůbec. Jedninou výhodu to může mít v případě taxi nebo v případě pěší dostupnosti.

# 07.08.2023, 09:01.
Vaše stránky jsou úžasné a škoda, že jsem je objevila tak pozdě. Jedeme tento týden do Itálie a chceme se stavit na celý den v pátek v Benátkách. Máme ubytování na dvě noci na Via Parolari, Zelarino. Jsme dva dospělí a jedna sedmiletá slečna. Mysleli jsme, že se nějakou MHD dostaneme do Benátek a tam potom budeme bloumat, projedeme se vaporettem, navštívíme náměstí San Marco a když by byl čas, tak se podívali na ostrov Murano a nebo Burano. Dcera je i zvyklá na návštěvy památek, ale zase nechceme strávit hodiny někde v muzeu. Chceme si ten čas užít než stihnout spoustu míst. Doporučili byste nám prosím, jak se co nejvýhodněji dostat do Benátek? Máme si radši popojet někam autem? Jaká místa byste nám doporučili? A máme si nějaké vstupenky a jízdenky zařídit raději online dopředu? Předem moc děkuji. S pozdravem Jana.

My bychom zajeli na Tronchetto a tam zaparkovali. Částka € 25,00 není vzhledem k celkovým nákladům na tento výlet zase až tak vysoká. Na Tronchetto je pokladna, kde si můžete zakoupit celodenní jízdenku, která Vám pokryje veškerou dopravu v Benátkách dopravními prostředky ACTV. Jmenuje se Venezia Daily Pass a její cena je € 25,00. Bohužel ji platí i dítě. Zdarma cestují v městské dopravě jen děti do šesti let. Můžete využívat vaporetta v Benátkách i mezi ostrovy, People Mover, autobusy a teoreticky i tramvaje a regionální vlaky v městské pásmu Mestre. To v případě, že byste chtěli zajet do Mestre. Jízdenku nelze použít na speciální linky vaporetta 16, 19 a Casino. Z Tronchetto můžete cestovat po Velkém kanále vaporettem č. 2 na Piazza San Marco. Pokud budete cestovat veřejnou dopravou, Zelarino je ještě v městském pásmu, platí tam tedy celodenní jízdenka i jednorázové jízdenky na autobus v ceně € 1,50. Zastávky jsou na konci ulice. Na severu jezdí po ViaGatta autobus č. 48H, na jihu po Via Castellana autobus č. 20 a 80. Autobus č. 48H jezdí do Mestre Centro, odkud můžete do Benátek pokračovat tramvají č. T1. Autobus č. 48H ale nejezdí často a jen v pracovní dny a v sobotu. Podobně jsou na tom i autobusy 20 a 80. První jezdí na Mestre Centro, druhý až do Benátek. Pokud tedy pojedete v pátek, můžete všechny autobusy využít a nejlépe č. 80, který Vás zaveze až do Benátek. Podle jízdních řádů, které najdete na výše uvedených stránkách si výlet můžete naplánovat. My bychom si ale raději připlatili a zaparkovali na Tronchetto. Jízdenky nemá v tomto případě význam kupovat online, protože byste musela řešit jejich vyzvednutí. Těch míst mimo Benátky zase není tolik a najdete je na Venezia Unica.

# 06.08.2023, 22:46.
Pane Řehůřku, děkuji za předchozí odpověď a mám dotaz k dopravě v Lido di Jesolo. Kde se kupují lístky na autobus, který jezdí po Jesolu? V jízdním řádu mají napsáno, že lístky se nedají koupit u řidiče. Jsou nějaké automaty na zastávkách? Pojedeme z Hotelu Coppe Jesolo na autobusové nádraží Jesolo. Potom chceme pokračovat jeden den do Benátek a poslední den do Mestre na nádraží. Lístky z Jesolo autobusové nádraží do Benátek se dají koupit v pokladně na autobusovém nádraží Jesolo? Děkuji. S pozdravem Iva.

Jízdenky koupíte v trafikách, na barech, v novinových stáncích apod. Meziměstskou jízdenku na pokladně na autobusovém nádraží. U stanoviště 1A a 3A je i automat.

# 29.07.2023, 23:53.
Chystáme se do Itálie a cestou bychom si chtěli udělat zastávku v Benátkách. Nejspíš jen kolem čtyř hodin. Jedeme ve větší skupině, tři auta, 6 dospělých, 4 děti ve věku 2 až 5 let. Jak by bylo nejvýhodnější se dostat do Benátek? Našla jsem vaporettem z Punta Sabbioni, kde předpokládám, že jsou parkoviště, k náměstí Sv. Marka? Je to rozumné řešení? Jaký tam jezdí spoj? Nejlepší je asi koupit celodenní jízdenky? Nebo se dá parkovat u letiště a jet vaporettem odtud? Nebo jiná varianta, která by vyšla ekonomicky a časově nejlépe? Vyrážíme brzy ráno z města Udine. Mnohokrát děkuji. Andrea.

Pokud chcete strávit v Benátkách přibližně 4 hodiny, nemá význam parkovat někde mimo Benátky a také nemá význam si kupovat celodenní jízdenku. Doporučujeme si připlatit a zaparkovat na Tronchetto. Pokud přijedete do Benátek brzy ráno, nebude tam ani tolik návštěvníků a návštěvu si více užijete. Z Trochetto můžete cestovat vaporettem č. 2 po Velkém kanále na Piazza San Marco, tady si prohlédnout dominanty náměstí a projít se po nejbližším okolí. Zpět vaporettem na Trochetto. To Vám zabere víceméně celé čtyři hodiny. Jízdenka na vaporetto stojí € 9,50 a její platnost je v jednom směru 75 minut. Celodenní jízdenka Venezia Daily Pass stojí € 25,00. Děti do 6 let cestují v městské dopravě zdarma. Cestovat vaporettem z letiště je nákladnější a parkování stejně drahé jako na Tronchetto.

# 28.07.2023, 10:46.
Vedeli by ste nám poradiť? Chceme z Eraclea Mare ísť autom do Benátok. Či ísť do Punta Sabbioni, čo mi príde ako celkom rozumne po prečítaní ako sa autom dostat a parkovať, všade sú tie celodenné lístky drahé. Len by som vás chcela poprosiť o radu, či už v Punta Sabbioni si kúpiť celodenný lístok, ktorý platí do Benátok a potom ako MHD po Benátkach? Ďakujem za radu. Prípadne, ako by ste nám to odporučili? Chystame sa v sobotu 29.7.2023. Klára.

Pokud si v Punta Sabbioni zakoupíte celodenní jízdenku Venezia Daily Pass za € 25,00, budete už moci cestovat z Punta Sabbioni vaporettem společnosti ACTV do Benátek, případně i s návštěvou ostrovů Murano, Burano a Torcello. Budet ho moci využívat i na další vaporetta společnosti ACTV po Benátkách, kromě speciálních linek 16, 19 a Casino. Mapu linek a jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 26.07.2023, 08:17.
Spoustu dotazů jsem si vyhledala z Vašich předcházejících odpovědí a moc za ně děkuji. Jen bych potřebovala doplnit. V pátek 28.7.2023 se chystáme do Benátek na dvě noci. Budeme ubytovaní na Via Piovega 1, 30173 Venezia v Agroturismu Eva a v sobotu ráno bychom jeli rádi do centra Benátek a vůbec se nemohu zorientovat, jak se tam vlastně dostaneme a zda nám na cestu bude platit jednodenní jízdenka? Mnohokrát děkuji za pomoc. Lenka.

Místo Vašeho ubytování je ještě v městském tarifním pásmu, můžete tedy využít celodenní jízdenku Venezia Daily Pass v ceně € 25,00. Od ubytování přejděte na Via Triestina, po které jezdí autobusy společnosti ACTV č. 45 a 45H. Nejbližší zastávka je po levé straně. Vystupte na Triestina Prabello a jděte ve směru jízdy autobusu podél tramvajových kolejí na zastávku tramvaje. Tramvaj T1 Vás doveze do Benátek na Piazzale Roma. Pokud budete mít celodenní jízdenku, je třeba ji validovat při každé změně dopravního prostředku. Zmiňované autobusy nejezdí často, proto je třeba být na zastávce v dostatečném předstihu. V jízdních řádech jsou jen některé zastávky.

# 24.07.2023, 19:53.
Milí Řehůřkovi, velmi Vám děkuji za rychlou odpověď. Jsme dva dospělí, dva junioři ve věku 15 a 17 let a dva senioři ve věku 72 let. Využijeme tedy ke koupi vstupného do Dóžecího paláce a Baziliky sv. Marka stránek, které jste mi poslali. Tam nejspíš budou i slevy pro juniory a seniory. Zatím ale náš termín ještě není v prodeji. Zjištuji informace poněkud dlouho dopředu, abychom vše v pohodě nachystali. Váhám, zda by se nám nevyplatilo si vzít po příletu na letiště Marco Polo ve 22:50 do hotelu Antony taxi, když je to jízdné na poměrně krátkou vzdálenost dost drahé. Píšete € 10,00 na osobu. Vzhledem k poloze následného hotelu v Calle Carro (3 noci) se nám asi nevyplatí jízdenka na tři dny. Mám pocit, že z hotelu bude vše blízko pěšky. Jen ten výlet lodí na ostrovy, hlavně Burano, eventuálně Murano nebo další. Co byste doporučil a jak s dopravou? Odlet vychází na neděli a budeme muset být na letišti přibližně v 17:00 hodin. Schválil byste mi cestu vaporettem na Piazale Roma a autobusem č. 5 na letiště? Ještě jednou děkuji za Vaši úžasnou vstřícnost. Srdečně zdraví Hana.

Jízdné je bohužel takové, jaké je. Více dopravců má stejnou cenu € 10,00. Tarif autobusu č. 5 společnosti ACTV je € 10,00, od zastávky Tessera (1 km od letiště) potom už standardních € 1,50. Standardní taxi ve standardním čase pro čtyři cestující se čtyřmi zavazadly stojí do Vašeho hotelu Antony přibližně € 30,00. Pro šest osob v noci to bude určitě více. Jízdenky můžete samozřejmě kombinovat. Jednorázová jízdenka na autobus s platností 75 minut stojí € 1,50, na vaporetto s platností 75 minut € 9,50. Celodenní jízdenka s platností 24 hodin stojí € 25,00, dvoudenní jízdenka s platností 48 hodin stojí € 35,00. Bohužel u těchto jízdenek už nejsou slevy pro mladé do 29 let. Nabízí se tedy veškeré cestování po ostrovech nasměrovat na jeden den a tehdy využít celodenní jízdenku. Při cestě na letiště je možná kombinace vaporetta a autobusu č. 5. Pokud však nebudete mít vícedenní jízdenky a možnost příplatku za € 7,00, nabízí se spoj společnosti Alilaguna, konkrétně linka Blu ze San Marco Giardinetti. Ve Vašem čase jezdí po půl hodině a na letišti je za 1 hodinu a 20 minut. Jízdenka stojí € 15,00, což je levnější než vaporetto + autobus č. 5 (kombinovaná jízdenka stojí € 18,00). Je to i časově přibližně stejně náročné. Vaporetto jede ze San Marco na Piazzale Roma přibližně 45 minut, autobus č. 5 na letiště přibližně 20 minut. Je třeba počítat s přestupem, na druhé straně na letišti musíte jít z přístaviště přibližně 650 m, kdežto autobus Vás vysadí u haly. Při cestě na letiště doporučujeme počítat v obou variantách s rezervami. Minimálně jet o jeden spoj dříve.

# 21.07.2023, 10:54.
Dostali jsme na Vás spojení od známých, kteří si velice chválili Vaše rady a doporučení. Obracíme se na Vás s prosbou o radu ohledně dopravy v Benátkách. Zajistili jsme si přes Booking na konec září dvě ubytování. Na jednu noc nedaleko letiště v Antony Hotel, protože letadlo má přistát až ve 22:50 na Marco Polo. Další tři noci v centru Benátek Ca' del Carro Family Apartment - San Marco 1611. Je nás šest osob - dva senioři, dva dospělí a dva studenti vě věku 15 a 17 let. Budeme tedy potřebovat dopravu z letiště do prvního hotelu a potom z prvního hotelu do centra Benátek do druhého hotelu. Rádi bychom také jeli na výlet na ostrovy, asi Murano a Burano a navštívili Dóžecí palác a chrám sv. Marka. Prý existují jakési karty, které lze koupit na internetu dopředu a ty umožňují dopravu po Benátkách i na ostrovy a některé vstupy zdarma. Doporučujete vstup do Dóžecího paláce objednat dopředu? Je nějaké snížené vstupné pro studenty a seniory? Budeme vděčni za každou radu a doporučení. Velmi děkujeme. Srdečně zdraví Hana.

Volte dopravu ACTV, konkrétně autobus č. 5. Každý den včetně nedělí a svátků jede ve 23:10, 23:40, 0:10, 0:40 a 1:10. Vzhledem k dalekému termínu si jízdní řády ověřte ještě před odletem na výše uvedených stránkách. Vystoupit musíte na zastávce Orlanda Casilina, Antony Hotel je za ní přibližně 300 m - v zatáčce. Jízdenka stojí € 10,00. Na druhé ubytování se dostanete kombinací autobusu a vaporetta. Nejdříve jeďte autobusem č. 5 na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 1,50. Odtud pokračujte vaporettem č. 1 nebo č. 2 na San Marco Valaresso. Jízdenka stojí € 9,50. Jděte po Calle Valaresso kolmé ke kanálu. Dojdete ke kolmé Salizada S. Moise. Po té jděte doleva a hned doprava na Calle Frezzaria. Přibližně po 100 m je jedna z uliček vedoucí doleva Calle Carro. Hned na kraji by mělo být Vaše ubytování. Zmiňované karty si můžete zakoupit na Venezia Unica. Z jízdenek se Vám vyplatí třídenní jízdenka za € 45,00, pro studenty za € 33,00 včetně Rolling Venice Card, která tuto slevu umožňuje. Ze vstupů si můžete vybrat nějaký balíček pro Juniory (do 29 let) a dospělé (do 64 let). Samostatně je Dóžecí palác možné koupit přes Visit Muve. Senioři od 65 let a studenti do 25 let mají zlevněné vstupné. Vstup do Baziliky je možné koupit přes Basilica San Marco. Vstupy můžete koupit také přes Get Your Guide. Třídenní jízdenka Vám nepokrývá celý pobyt, budete si muset zvolit nějaký 72 hodin dlouhý interval, během kterého ji budete využívat. Platnost začíná běžet první validací a validovat ji musíte při každé změně dopravního prostředku. Pokud v uvedeném intervalu bude i cesta z letiště nebo na letiště, můžete si tuto cestu přikoupit za příplatek € 7,00. O vícedenních jízdenkách si toho hodně přečtete v našich otázkách a odpovědích. Přednostní vstup Vám zajistí nákup karet s balíčkem nebo online. Nicméně frontu na bezpečnostní kontrolu si vystojíte.

# 20.07.2023, 09:44.
Pane Řehůřku, potřebuji radu. Jaké musí být oblečení do Dóžecího paláce? Muž, žena a dítě. Děkuji. S pozdravem Robert.

Dle návštěvního řádu není povolený vstup v plavkách, v uplém oděvu a se zakrytým obličejem.

# 19.07.2023, 20:03.
V srpnu budeme na dovolené v Caorle a synové projevili zájem o jednodenní výlet do Benátek. Stále váham, jakou dopravu zvolit. Zatím asi vítězí jet autem do San Stino di Livenza a odtud vlakem do Benátek. Myslíte, že je to dobrá volba? A další otázka, zda se lístky na vlak koupené online musí někde aktivovat? Moc děkuji za odpověď. Šárka.

Je to řešení. Nicméně doporučujeme vyjet brzy ráno, parkoviště v okolí vlakového nádraží mají omezenou kapacitu. Do Benátek na Santa Lucia se potom dostanete vlakem Trenitalia za 50 minut až 1 hodinu. Jízdenka stojí € 6,25. Online koupená jízdenka se nikde nevaliduje. Začíná platit od data a času uvedeném na jízdence, toto má stejnou váhu jako okamžik ověření jízdenky. Informace o regionálních jízdenkách najdete v odpovědi ze dne 17.04.2023, 07:44. Přímo z Caorle jezdí do Benátek autobusy ATVO. Linka 4A jezdí od 5:00 do 20:00, zpět od 6:00 do 21:00. Cesta trvá přibližně 2 hodiny a jízdenka stojí € 6,20.

# 19.07.2023, 16:45.
Moc děkuji za odpověď. Ještě jedna doplňující otázka. Když zakoupíme jízdenku na 72 hodin, bude platit i na zmíněné spoje - tramvaje T1 a T2? Děkuji. Drahomíra.

Jízdenka ACTV na 72 hodin platí na dopravu dopravními prostředky ACTV v Mestre a v Benátkách. Můžete ji použít pro dopravu autobusy a tramvajemi v Mestre, autobusy a tramvajemi mezi Mestre a Benátkami, autobusy na ostrově Lido a Pellestrina, vaporetty v Benátkách i mezi ostrovy. Lze ji použít také na People Mover mezi Tronchetto a Piazzale Roma. Nelze ji použít na speciální linky vaporetta 16, 19 a Casino.

# 18.07.2023, 12:11.
Pane Řehůřku, poprosím o radu. Máme zajištěné ubytování v kempu hu Venezia Camping Marghera od 21. do 25.7. Přijedeme tam autem. Parkování máme zajištěné. V podstatě bychom celý čas chtěli strávit v Benátkách. Doporučíte prosím ideální spojení a vhodné jízdenky? Moc vám děkuji předem. Drahomíra.

Ideální spojení z tohoto kempu do Benátek není. Asi nejlepší je využívat jejich shuttle bus. Informace a jízdenky lze získat na recepci kempu. Omezeně jezdí v pracovní dny od kempu autobus ACTV č. 81F, zastávka Agenzia Entrate, cílová zastávka Rizzardi. Což pro Váš termín není. Asi nejspolehlivější každý den je podejít podchodem u kempu ke sportovnímu centru a stezkou dojít na Via del Fonte, která Vás dovede na Via C. Beccaria, kterou přejdete a budete pokračovat ve stejném směru po Via Domenico Giuriati na Piazzale Concordia. Je to něco málo přes 1 km, ale nejjistější. Tramvajové koleje Vás dovedou doleva na zastávku tramvaje T2, kterou dojedete na Mestre centro a odtud tramvají T1 do Benátek. Jízdenka stojí € 1,50 a její platnost je 75 minut. Pokud budete cestovat i vaporettem, vyplatí se Vám zakoupit např. třídenní jízdenku (72 hodin) za € 45,00, pokud je Vám do 29 let tak její kombinaci s Rolling Venice Card za € 33,00.

# 17.07.2023, 16:28.
Je prosím již zavedené vstupné do Benátek pro turisty, kteří přijíždějí na jeden den bez ubytování? Děkuji Vám. Zuzana.

Viz naše odpověď ze dne 09.01.2023, 11:09.

# 16.07.2023, 15:39.
Prosím o radu. Jak se dostat do přístavu Punta Sabbioni z Lido di Jesolo, konkrétně jsme ubytovaní v New Hotel. Jede sem nějaký autobus? Moc děkuji. Lenka.

New hotel v Lido di Jesolo je přibližně 1 km pěšky od autobusového nádraží, odkud jezdí autobusy ATVO do Punta Sabbioni. Můžete jet městskou dopravou, konkrétně autobusem č. 2, označovaném také jako linka č. 61. Váš hotel je u zastávky č. 58. K té to máte 200 m. Vyjděte z hotelu a vydejte se doprava po Via Dalmazia. Následně odbočte doprava na Via Nicolo Tomaseo. Na druhé křižovatce je po levé straně za přechodem zastávka autobusu. Autostazione je druhá zastávka. Jízdenka stojí € 1,50. Z Autostazione pokračujte autobusem ATVO č. 23A nebo 23B. Jízdenka by měla stát € 3,20. Jízdenky koupíte v trafikách, na barech, v novinových stáncích apod. Jízdenku na meziměstský spoj potom na autobusovém nádraží. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 15.07.2023, 14:41.
Vážený pane Řehůřku, děkuji a dovolím si ještě jeden dotaz. Na Vaše doporučení jsem si na ATVO našla spojení Caorle - Benátky: autobus + loď, linea 42. Je to v podstatě asi to, o co máme zájem. Jenže v jízdním řádu je tentokrát upozornění Prenotazione Obbligatoria. Znamená to, že bez předchozí rezervace bychom toto spojení nemohli využít? Chystáme se do Caorle v posledním srpnovém týdnu, přesné datum výletu do Benátek jsme si ale chtěli, jako v předchozích letech, vybrat až na místě podle okolností. Můžete mi poradit v případě povinné rezervace, s jakým předstihem bychom museli jízdenky rezervovat? Určitě je nechceme předem platit, jsme dva senioři a cestujeme s vnučkami, výlet může být ohrožený zdravotními komplikacemi apod. Obracím se s dotazem na Vás, protože na internetovou komunikaci v italštině si netroufám. Předem Vám moc děkuji za Vaši snahu a odpověď. S pozdravem Hana.

Jedná se o linku v rámci služby Venezia Quickly, která je kombinací několika linek - městské, meziměstské a vaporetta. Vzhledem k sezóně doporučujeme rezervaci samozřejmě co nejdříve. Pokud pojedete běžnými linkami, rezervace není nutná. Do Benátek se např. dostanete autobusem ATVO č. 4A, jízdenka stojí € 6,20. Zaveze Vás z Caorle Autostazione do Benátek na Piazzale Roma.

# 14.07.2023, 01:30.
Snažila jsem se vše vyhledat sama, ale když jsem narazila na váš web, tak bych se ráda poradila se zkušenějšími. Dne 9. září se chystáme do Benátek čtyři dospělí a jedno tříleté dítě. Chci se zeptat. Budeme mít ubytování v Mestre, přesněji na adrese 9 Via Ernesto Bonaiuti, 30171 Mestre, Itálie, Venezia-Mestre. Pokud jsem to správně pochopila, tak nejlepší je jet vlakem z Mestre do Benátek? Nebo byste volil jinou dopravu? Našla jsem, že je výhodné koupit jízdenky 30 dní předem s tím, že když je dvěma dospělým osobám 27 let, tak je to za € 33,00 na tři dny? A další dva dospělí nad 30 let za € 45,00 na tři dny? Stále přemýšlím, jak to bude nejvýhodnější, když chceme navštívit centrum, ostrov Burano, ostrov Murano a jeden den i Lido. Asi se nám vyplatí ty vícedenní Travel Card, že? Ještě jsem se chtěla zeptat. Vzhledem k tomu, že s námi jede prcek, který toho zase tolik neujde, zda je vhodné si vzít lehký kočárek, nebo je to opravdu samý schodek a most, jak píšou v jiných diskuzích. Poslední můj dotaz je na to, jak se dostat potom z naší adresy 9 Via Ernesto Bonaiuti, 30171 Mestre, Itálie, Venezia-Mestre na letiště Marco Polo nejvýhodněji. Mnohokrát děkuji za odpovědi a vůbec za to, že se ještě najdou hodní lidé, kteří nezjištně dokáží pomoci. S pozdravem Kristýna.

Než cestovat vlakem, který nemáte v třídenní jízdence, ale pouze v jednodenním Venezia Daily Pass, je lepší přejít na zastávku Olimpia, která je na Via Circovallazione před krytým bazénem. Od hotelu tam dojdete po Via Olimpia. Ze zastávky jezdí do Benátek autobus č. 2, který jezdí každý den od časného rána do pozdní noci. Jízdní řády najdete na ACTV. Jízdenky na tři dny stojí € 45,00, pro mladé do 29 let € 27,00. Ti ji získají na základě karty Rolling Venice Card, která stojí € 6,00. Lze ji koupit v balíčku s jízdenkou za zmiňovaných € 33,00. Děti do 6 let cestují v městské dopravě zdarma. Určitě se Vám tyto jízdenky vyplatí, protože jízdenka na autobus stojí € 1,50 a na vaporetto € 9,50. Pokud tedy pojedete jednou denně minimálně autobusem a vaporettem tam a zpět, už takto ušetříte € 21,00, resp. € 33,00 se zlevněnou jízdenkou. Pokud budete jezdit vaporettem, tak s lehkým kočárkem problém mít nebudete. Pokud budete chodit pěšky, tak je to často skutečně samý schodek. Na letiště Marco Polo se nejlépe dostanete z Mestre FS. Tam dojedete zmiňovaným autobusem č. 2. Z Mestre FS autobusem ACTV č. 15. Příplatek k třídenní jízdence stojí € 7,00, za oba směr € 13,00. Cestu z letiště a na letiště musíte absolvovat v době platnosti třídenní jízdenky. Pokud Vám to časově nevyjde, kupte si jen jeden jednosměrný příplatek nebo žádný. Potom je výhodnější cestovat z Mestre FS Airport Bus Express za € 10,00. Při nákupu více jak 30 dní před odjezdem přes Venezia Unica zíkáte na třídenní jízdenky slevu.

# 13.07.2023, 23:16.
Děkuji Vám moc za odpověď. Ještě bychom měli jednu otázku. Jsme ubytovaní v hotelu Alla Bianca ve městě Marghera. Vracíme se zpět tuto neděli, ale letadlo nám letí v 6:15, tudíž se na letiště potřebujeme dostat nejdéle ve čtyři ráno. Existuje nějaká možnost, jak se na letiště dostat bez místního taxi? Přece jenom by to pro nás byla mnohem levnější varianta. Děkuji mnohokrát. Tereza.

Bohužel dřívější řešení, než Airport Bus Express z Mestre FS, neznáme. První jede až ve 4:30 a na letišti je ve 4:47. Jízdenka stojí € 10,00 a na nádraží v Mestre dojdete pěšky po Via Fretelli Bandiera a podchodem z Via Giorggio Rizzardi. Je to ale 1,5 km.

# 13.07.2023, 10:12.
Jsme momentálně v Benátkách a docela tápeme, kde nastoupit na vodní taxi v Benátkách směr ostrov Burano. Benátky jsou pro nás celkem zmatečné, co se převozu tyče. Můžete nám prosím poradit? Děkujeme mnohokrát. Tereza.

Vodní taxi je něco jiného, je to obdoba standardního silničního taxi. Vodní taxi v Benátkách Vás zaveze kdekoliv kdykoliv, samozřejmě za odpovídající cenu, pohybující se kolem desítek €, častěji kolem € 100,00. Vy jste měla na mysli zřejmě vaporetta, která jsou něco jako vodní autobusy. Největším provozovatelem vaporetta je v Benátkách společnost ACTV, menším provozovatelem je Alilaguna. Vy budete nejčastěji využívat vaporetta společnosti ACTV. Na výše uvedených stránkách najdete mapu linek - Servizi di Mobilita / Vaporetto / Orari e Percosi / Consulta le Mappe. Najdete tam také jízdní řády ... / Consulta gli Orari / Orario del Servizio di Navigazione. Vaporetto na ostrovy Murano, Burano a Torcello odjíždějí z Fondamente Nove. Konkrétně se jedná o linku č. 12, která spojuje všechny uvedené ostrovy. Na ostrov Murano se dostanete také přímou linkou č. 3, která jezdí z Piazzale Roma. Na ostrov Murano zajíždí také linka č. 4.1, v opačném směru 4.2, která jezdí kolem Benátek po ose Piazza San Marco - Fondamente Nove - Piazzale Roma - Giudecca v obou směrech. Na Fondamente Nove se kromě výše jmenovaných dostanete i linkami č. 5.1 a 5.2, které jezdí stejně jako linky č. 4.1 a 4.2, ale nezajíždí na Murano a zajíždí na Lido. Ze zmiňované mapy Vám bude fungování těchto linek jasné. Na výše uvedenou dopravu vaporetty můžete využít standardní jízdenky platné 75 minut v jednom směru za cenu € 9,50, celodenní jízdenku Venezia Daily Pass v ceně € 25,00 platnou 24 hodin nebo vícedenní jízdenky platné 48 hodin za € 35,00, 72 hodin za € 45,00 nebo 168 hodin za € 65,00.

¨ # 10.07.2023, 15:33.
Moc vám děkuji za rychlou odpověď. Moc si toho vážím, i jak máte otázky a odpovědi zpracované na webu. To přijet na letiště dříve mně nenapadlo, děkuji za tip. Možná, že to i takto vyjde levněji, než si brát taxi z hotelu v noci a hlavně, budu v klidu, že jsem na letišti včas. I když si tedy nedokážu představit, když ráno odlétá přibližně 8 letadel, tak jak to personál časově zvládne s kontrolou. Kontrola také probíhá od 4. hodiny, nebo personál pracuje průběžně? Pobývat je možné v hale nebo až za kontrolou? Předpokládám, že pokud budeme sedět nebo ležet na zemi, tak nás nikdo vyhazovat nebude. Někde jsem četla, že online check-in na tomto letišti nejde, ale my normálně již máme online check-in hotový a máme již palubní vstupenky. Nemáte s tímto zkušenost? Ještě bych měla dotaz ohledně moře. Plánuji jet s dětmi na Lido di Venezia. Recenze na Google jsou ohledně placených soukromých pláží, které jsou v severní části, hrozné a cena za vstup a lehátko se slunečníkem se mi zdá přemrštěná. Personál nepříjemný a nemožnost si dle jakýchsi regulí dát na písek ručník. Hledala jsem a jako nejlepší se mi jeví přejet autobusem celý ostrov na konečnou autobusu a využít Spiaggia degli Alberoni, která by měla být zdarma, neměl by být problém s ručníky na písku a v blízkosti je možnost i využít WC. Nemáte zkušenost? Případně doporučení na jiné místo s možností koupání v moři s volným vstupem? Moc děkuji. Dana.

Nebojte se, když budete na letišti přes noc, ranní let určitě stihnete, pokud nezaspíte. Mnoho Vašich otázek je zodpovězených v článku Sleeping in Venice Marco Polo Airport. Pokud jste si provedla online check-in a máte palubní vstupenky, tak evidentně funguje. Cena na plážích na ostrově Lido odpovídá atraktivitě oblasti. Na volných plážích si ručník na písek položit můžete. Spiaggia degli Alberoni je dobrá volba, i když kvalita pláže je samozřejmě horší než na udržované placené pláži. Další volné pláže jsou na severovýchodě ostrova, ale i občas mezi placenými plážemi, např. Spiaggia Murazzi nebo pláž na úrovni Piazzale Rava.

# 09.07.2023, 01:03.
V termínu od 17. do 21.7. se chytáme do Benátek. První den po ranním příletu pojedeme ze zastávky Triestina Tessera do Benátek. Autobusy prý bývají plné už z letiště, tak snad se vejdeme. A až odpoledne pojedeme na ubytování. Jízdenky si koupíme na 72 hodin, aby nám to vyšlo od 17.7. do 20.7. večer. Poslední den odlétáme brzy ráno z letiště Marco Polo. Děkuji za Vaše skvělé stránky a odpovědi, ledacos jsem si již zde našla, ale měla bych ještě pár upřesňujících dotazů. Po zakoupení jízdenky v hotelu u zastávky Triestina Tessera se tato jízdenka označuje pípnutím při nástupu do autobusu? Nástup je možný všemi dveřmi? Děti ve věku 11 a 14 let platí také jízdenku za € 1,50? Budeme ubytovaní v hotelu Novotel Venezia Mestre Castellana. Jak se z tohoto hotelu nejlépe dostat MHD do Benátek? V Benátkách máte nějaký tip na restauraci mimo hlavní tepnu? Vzhledem k tomu, že odlétáme v 6:25, chtěla bych se zeptat na otevření letiště. Někde jsem četla, že otevírají ve 4 hodiny ráno, jinde, že funguje 24 hodin. Netušíte, jak to vlastně je? Budeme muset přijet s předstihem, tak abychom věděli, zda ve 3 ráno se dostaneme do haly a nebudeme muset bivakovat před letištěm. A k odletu ještě dotaz ohledně dopravy od hotelu Novotel na letiště. MHD v tuto dobu nefunguje, budeme si muset vzít taxi. Můžete mě nasměrovat na nějaké osvědčené a spolehlivé, které opravdu přijede, když objednáme předem? Přeci jen budu sama se dvěma dětma. Moc děkuji. Dana.

Jízdenky doporučujeme zakoupit už na letišti, jak jednorázové, tak vícedenní, pro děti s Rolling Venice Card. Doporučujeme také zvážit pěší přechod do Tessera. Jízdenky se přikládají k validátoru v autobusu. Nástup je možný všemi dveřmi, doporučujeme u řidiče. Děti v uvedeném věku platí plné jízdné, slevu mají právě na výše uvedenou třídenní jízdenku s Rolling Venice Card. Od Hotelu Novotel Mestre Castellana přejděte k čerpací stanici a následně k Lidlu a před ním odbočte doprava. Po několika desítkách metrů uvidíte zastávku autobusu. Autobus č. 31H a 34H Vás zaveze na Mestre Centro, odkud se už tramvají dostanete do Benátek. Autobus 31H jezdí v pracovní dny a v sobotu, autobus 34H jezdí v neděli a ve svátek. Ohledně stravování si doporučujeme přečíst článek Jídlo a pití v Benátkách. Dle vyhlášky 6/2015 ENAC Direzione Aeroportuale Nord Est zůstává letiště Marco Polo zavřené od půlnoci do 4:00 s výjimkou zvláštních případů. Je zakázané se zdržovat na letišti v zavírací době všem, kteří nemají cestovní doklad na let s odletem následující den nebo jiné povolení. Pokud tedy budete mít letenku, můžete na letišti pobývat, musíte se tam však dostavit ještě před uzavírací dobou. Tím pádem můžete využít veřejnou dopravu, nebo vstoupit do haly v době otevření. Taxi doporučujeme Radiotaxi Venezia nebo si nechte zajistit taxi personálem hotelu.

# 08.07.2023, 10:03.
Vážený pane Řehůřku, manžel si zlomil nohu a do Benátek máme odlétat příští pondělí, takže se zbytkem rodiny pravděpodobně nepoletí. Chtěla bych se zeptat, zda jde stornovat jeho Venezia Unica City Pass. Má dvoudenní jízdenku a jeden vstup. Zdá se, že ne, pokud už máme zaplaceno, ale třeba se jen špatně dívám. Velice děkuji. Marie.

Při nákupu Venezia Unica karty jste potvrdila souhlas s podmínkami, kde je v bodě 8 uvedené, že platba za služby nabízené prostřednictvím výše uvedeného portálu nepodléhá žádné refundaci, úplné ani částečné. Pomocí tlačítka zrušit voucher je možné zrušit celou platbu (s poměrnou částkou vrácenou na kreditní kartu použitou k nákupu) do 60 minut od nákupu za předpokladu, že žádný ze zakoupených produktů už nebyl použitý.

06.07.2023, 22:39.
Moc děkuji za odpověď. Je to přesně ta informace kterou potřebuji. Maximálně mě ještě napadá, zda nevíte, kde se dá projekt na gondolole, aniž bych zaplatila € 80,00? Je nějaký levnější gondoliér? Děkuji. Alena.

Nejlevněji se gondolou projedete za € 2,00. Je to ale jen v rámci služby traghetto, kdy Vás za tuto částku převeze z jedné strany Velkého kanálu na druhou. Místa, kde ji můžete využít jsou Dogana (9:00 až 18:00), Santa Maria del Giglio (9:00 až 18:00), San Toma' (8:30 až 19:00, o víkendech a svátcích 9:00 až 18:30), Carbon (9:00 až 12:00, o víkendech a svátcích nefunguje) a Santa Sofia (8:30 až 19:00, o víkendech a svátcích 9:00 až 18:00). Další místa San Samuele a San Marcuola jsou aktuálně nefunkční. Dále můžete využít sdílenou gondolu, aktuálně za € 28,00 přes Get Your Guide.

# 06.07.2023, 10:32.
Jak se prosím prokazuje věk dětí? Kontroluje to někdo někde? Naše děti budou mít při návštěvě Benátek 6 let a 2 dny a teď si nejsem jistý, jaké jízdenky koupit. Předem moc děkuji za radu. Přemysl.

Věk dětí se prokazuje cestovním dokladem. Jízdenky a jejich oprávněnost použití se kontroluje na palubě vaporetta. Prochází tam revizor, se kterým jsme se při návštěvě Benátek také setkali. Pokud budou mít děti v době návštěvy Benátek více jak šest let, potřebují jízdenky za plné jízdné. Hranice pro cestování zdarma v městské dopravě je 5,99 let. Jediná sleva je u třídenní jízdenky, kdy je možné koupit balíček se zlevněnou jízdenkou a kartou Rolling Venice Card po mladé od 6 do 29 let.

# 01.07.2023, 16:50.
Váše stránka je přínosem. Bohužel jak jsem teď zjistila, měla jsem vše kupovat o měsíc dřív. Ale nevadí, poučení. Otázka zní. Ráno 12.7. přiletíme na letiště Marco Polo v Benátkách a odtud chceme rovnou do Bibione. Dva dospělí a dvě malé děti. Jak se co nejlépe a nejlevněji dostaneme tedy do Bibione? A druhá otázka. Od 19.7. máme dvě noci v Benátkách a 21.7. odlétáme opět z letiště Marco Polo. Jak se dá z Benátek okolo čtvrté hodiny ranní dostat, pokud možno levně, na letiště i se dvěma dětma? Děkuji moc. Na odpovědi se budu těšit. Alena.

Z letiště Marco Polo jezdí do Bibione autobus společnosti ATVO nazývaný Bibione Express. Doporučujeme rezervaci na výše uvedených stránkách. Jízdenka stojí € 10,90. Autobus jede 2x za den, v 11:32 a v 17:42. Děti do 4 let cestují zdarma. Po Benátkách jezdí noční vaporetto označené N. Jízdní řády najdete na ACTV. První autobus Express Bus jede z Piazzale Roma ve 4:20, na letišti je za 20 minut. Pokud je to pozdě, musíte volit taxi.

# 29.06.2023, 09:23.
Chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně dopravy autobusem z Lido di Jesolo do Benátek. V mapách se mi nabízí autobus č. 60 a potom přestup na autobus č. 10a. Je nutná rezervace jízdenek předem nebo je stačí zakoupit u řidiče? Na přestupní jízdu stačí jedna jízdenka nebo musí být na každou jízdu samostatný lístek? Předem děkuji za vaši odpověď. Pěkný den. J.

Autobus společnosti ATVO č. 10A jezdí z Lido di Jesolo z Autostazione do Benátek na Piazzale Roma přímo bez přestupu. Uváděný autobus č. 60 je městský autobus provozovaný společností ATVO v Lido di Jesolo. Je také označovaný jako Bus 3. Na tento autobus potřebujete jízdenky pro místní dopravu. Základní stojí € 1,50, zakoupená v autobuse € 2,00. Na meziměstský autobus potřebujete jízdenky v meziměstském tarifu. Pro uvedenou linku mezi Lido di Jesolo a Benátkami stojí € 5,00. Jízdenky doporučujeme koupit na pokladně ATVO na autobusovém nádraží. V autobuse by Vás vyšly opět za vyšší cenu.