BENÁTKY 2018 / 2

Rady na cestu do Benátek

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2018 / 2

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2018. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete druhou část, ta první je na stránce Benátky 2018.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 26.08.2018, 09:42.
Vážení, prosím o radu s dopravou z Lido di Jesolo na ostrovy Murano a Burano. Budeme v Lido di Jesolo autem. Ceny a kde a za kolik zakoupit jízdenky? Je nějaké omezení na cestu v určité dny v týdnu nebo čase? Náš pobyt bude od 2. do 9. září. Děkuji. Hana.

Doporučujeme využít službu Venezia Quickly, kombinující přepravu ATVO a ACTV. Podívejte se na stránky ATVO - Visita Venezia. Služba je v provozu každý den do 30.9.2018 od 5:10 do 22:50. Kombinovaná zpáteční jízdenka z místa Vašeho ubytování na Burano, Torcello, Murano stojí € 22,50. Více informací najdete na výše uvedených stránkách.

# 21.08.2018, 19:40.
Pane Řehůřku, moc Vám děkuji za rychlou, naprosto vyčerpávající odpověď. Jen jsem se chtěla ještě ujistit, zda z letiště k hotelu se jedná o linku č. 15. Pro dceru koupím tedy 3. denní jízdenku, i tak to vyjde asi laciněji než jednotlivé jízdné. Chtěli bychom se podívat jeden den i na Murano, jeden celý den do Benátek. Projít se i povozit vaporettem a poslední půlden taktéž. Máte nějaký tip, kde se dá za slušnou cenu najíst? Nehledám několikahvězdičkovou restauraci, ale třeba nějakou zapadlou pizzerii apod. Ještě jednou moc děkuji a přeji příjemný den. Pavlína.

Ano, psali jsme o lince č. 15, na kterou jste se ptala. Tipy na stravování najdete v článku Jídlo a pití v Benátkách.

# 19.08.2018, 18:18.
Chystáme se na podzimní prázdniny na 3 dny do Benátek od 27. do 29.10.2018. Přilétáme dopoledne kolem 11. hodiny. Budeme bydlet v Mestre - AO Hotel Venezia Mestre. Jak bylo již v předchozích odpovědích zmíněno, dá se cesta z letiště absolvovat poměrně lacino, pokud se dojde na další zastávku Tessera Centro. Na stránkách městské dopravy jsem našla linku číslo 15: Letiště - Univerzita - zastávka na této lince Imposte Dirette by měla být někde poblíž hotelu. Bohužel si nejsem jistá, zda jsem to našla správně, mapka nebyla moc přehledná. Od hotelu, po seběhnutí o ulici nebo dvě níže by měla být zastávka Rampa Rizzardi a linkou č. 4L bychom se měli dostat do Benátek. Opět si nejsem jistá, zda jsem našla správně. Ještě jsem se chtěla zeptat, pokud si koupíme jízdné na 48 hodin, tak platí od času nákupu nebo od prvního označení? Z letiště pojedeme jednotlivým jízdným z Tessera Centro, kartu bychom použili až po ubytování v hotelu, na letiště opět použijeme jednotlivé jízdné do Tessera Centro. Jaké jízdné platí 12. leté dítě? Nepodařilo se mi nikde najít nějaký přehled. Děkuji Vám za odpověď. S přáním pěkného dne Pavlína.

AO Hotel Venezia Mestre je v blízkosti hlavního vlakového nádraží. Zastávka se jmenuje Ca' Marcello / Cappucina. K hotelu potom přejdete kousek ve směru jízdy autobusu. Počítejte s tím, že z letiště na Tessera Centro se zavazadly se docela projdete. Při cestě do Benátek bude jednodušší přejít před valkové nádraží, odkud jezdí do Benátek hodně frekventovaná linka č. 2. Dvoudenní časová jízdenka platí 48 hodin od okamžiku první validace. Děti do 12. let platí plné vstupné. Zdarma cestují děti do 6. let v městské dopravě a do 4. let v příměstské dopravě. Starší dítě (od 6. let) si může zakoupit Rolling Venice Card za € 6,00 a k tomu časovou jízdenku na 3 dny za € 22,00. U jiných časových jízdenek tato možnost není.

# 17.08.2018, 12:52.
A ešte by som Vás poprosila o informáciu, kde presne nás vaporetta č. 2 vysadí na San Marco? Ďakujem. Zuzana.

Z Tronchetto je třeba jet ve směru na Piazzale Roma a San Marco, tedy po Velkém kanálu. Vaporetto č. 2 má zastávku S. Marco / Vallaresso a S. Marco / Zaccaria. Vy musíte vystoupit na té první. Od zastávky vaporetta jděte do vnitrozemí po Calle Vallaresso. Na jejím konci se vydejte doleva a hned doprava po Calle Frezzeria. Na jejím konci se vydejte doleva po Calle Barcarolli, na kterou rovně navazuje Frezzaria, která Vás dovede ke kanálu. Ten přejděte po mostku, za kterým je v úzké uličce po pravé stran Hotel Becher.

# 17.08.2018, 08:53.
Oki, tak si nechám poradiť. Prosím Vás a musím si tam rezervovať to parkovanie dopredu alebo stačí potom na mieste? Ďakujem. S pozdravom Zuzana.

Parkování na Tronchetto není nutné rezervovat dopředu, je tam kolem 4000 parkovacích míst. Dojedete na parkoviště, vyzvednete lístek, zaparkujete a jdete do Benátek. Při odjezdu nejdříve zaplatíte v automatu na základě lístku a potom odjedete. Při parkování na více jak 3 hodiny je za každých započatých 24 hodin účtováno € 21,00.

# 16.08.2018, 14:07.
Chceme vyjet na 4 dny a 3 noci do Benátek. Ubytovaní jsme v Padova a tak jsem se chtěla zeptat, jak je nejjednodušší se každý den dopravovat přímo do centra Benátek? Určitě tam chceme dojíždět 3x - pátek, sobota, neděle. Je nejlepší naším autem každý den dojet na parkoviště San Giuliano v Mestre, odtud autobusem do centra Benátek a potom zakoupit třídenní lístek na vaporetto? Předem děkuji za odpověď. Dita.

Z Padova to je do Benátek přibližně 50 km. Pohonné hmoty Vás přijdou při italských cenách na € 4,00 až € 6,00. Pokud pojedete po dálnici, tak dalších € 2,70. Parkování na San Giuliano € 12,00. Počítejme tedy celkem jedna cesta tam a zpět € 26,00 a dvě hodiny. Doporučujeme z Padova jezdit vlakem. Nebudete muset parkovat a dopravovat se do Benátek a cesta vlakem Trenitalia Vás přijde na Santa Lucia € 4,25, tzn. za osobu € 8,50. Pokud zvolíte vhodný vlak, na cestě tam i zpět strávíte dohromady 1 hodinu, tj. polovinu času. Vhodnou kombinací jízdenek můžete ušetřit i na cestě vaporettem.

# 16.08.2018, 10:20.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Prosím Vás, prečo si myslíte, že bude lepšie parkovať na Tronchetto? Či neodporúčate parkovať v Punta Sabbioni z dôvodu, že tam to parkovisko nie je asi ani strážené? S pozdravom Zuzana.

Pro dlouhodobá parkování pro ubytované v Benátkách jsou určeny parkovací domy na ostrově Tronchetto a na Piazzale Roma. Tato parkoviště mají nonstop provoz se všemi souvisejícími službami - kamerový systém, příjezdy a výjezdy, atd. Parkoviště na Punta Sabbioni je možné také rezervovat na více dnů, ale oficiální provozní doba během dne je od 8:00 do 24:00, mimo tuto dobu tam zřejmě automobil nechat můžete, ale budete parkovat jako na ulici. Tronchetto oproti Piazzale Roma doporučujeme z důvodu nižší ceny a také proto, že tam není třeba nechávat klíčky v zapalování. Vlastní rozhodnutí je samozřejmě na Vás. My Vám jen podle našeho názoru doporučujeme řešení, které bychom volili my.

# 15.08.2018, 12:28.
O dva týždne sa chystáme na dovolenku do Talianska. Prvou zastávkou bude mesto Ca' Savio, odtiaľ chceme ísť do Benátok na tri dni. V otázkach som čítala, že je ideálnou alternatívou ísť z Cavallino Treporti do Benátok loďou. Prosím Vás, kde konkrétne sa nachádza prístav, z ktorého sa vypláva do Benátok. Dá sa kúpiť lístok na loď aj v predstihu, či len na mieste? Tiež by ma zaujímalo, či je v prístave parkovisko a aká je jeho cena a tiež cena lístka na loď do Benátok. Kde presne zakotví loď v Benátkach? Máme booknuté ubytko, hotel Becher na Calle del Frutorial 1857 San Marco - 30124 Venezia. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. S pozdravom Zuzana.

Vaporetta jezdí přesně z Punta Sabbioni. Stanoviště je na konci silnice SP42, konkrétně Via Fausta. Jízdenka se dá zakoupit v předstihu, nemá to ale význam, musela byste si ji vyzvedávat. Jednodušší je si zakoupit jízdenku na místě. Jízdenka stojí € 7,50. Celodenní parkování stojí € 7,00 - viz debortolitravel.com. V Benátkách končí vaporetto č. 14 i 15 na S. Zaccaria. Pokud však budete v Benátkách ubytovaní na tři dny, je vhodnější zaparkovat na k tomu přizpůsobeném parkovacím domě na Tronchetto. Celodenní parkování stojí € 21,00. Na San Marco odtud jezdí vaporetta č. 2 za € 7,50. Nicméně k hotelu Becher budete muset ještě dojít přibližně 400 metrů, v prvním případě 800 metrů.

# 15.08.2018, 12:22.
Moc děkuji za rychlou odpověď. Předpokládám, že na náměstí San Marco z Punta Sabbioni jede vaporetto č.15, pokud jsem se dívala dobře. Ještě jednou děkuji a samé krasné dny. Lenka.

Veřejnou dopravou je nejlepší služba Quickly, kdy kombinací městského autobusu, meziměstského autobusu a vaporetta dojedete přímo od Vašeho ubytování na Piazza San Marco. Cesta tam i zpět stojí € 20,50. Služba je k dispozici do 30. září a veškeré informace najdete na ATVO - Visita Venezia / Jesolo -Venezia. Pokud chcete minimalizovat náklady, můžete zajet autem na Punta Sabbioni, tam zaparkovat - viz debortolitravel.com za € 7,00 a odtud se dopravit na San Marco vaporettem za € 7,50, to samé zpět. Ušetříte € 15,00, něco málo projedete.

# 14.08.2018, 16:58.
Budeme 3 dny v Benátkách a jeden den chceme využít k návštěvě ostrovů Murano, Burano, Torcello společně s ostrovem Lido a koupáním. Bydlíme v centru Benátek - nedaleko náměstí Sv. Marka. Jaká je prosím nejvýhodnější doprava? Budeme mít 3. denní Venezia Unica Card. Děkuji moc. Kateřina.

Na ostrovy Murano, Burano a Torcello se dostanete vaporettem ACTV č. 12 z Fondamente Nove. Tato linka spojuje všechny ostrovy. San Marco / Zaccaria s Fondamente Nove spojuje linka č. 4.1 / č. 4.2. San Marco / Zaccaria s Lido S.M.E. spojuje linka č. 1 a č. 5.1 / č. 5.2. Ta spojuje i Lido S.M.E. s Fondamente Nove. Po Lido jezdí autobusy. K pláži je to od stanoviště vaporetta přibližně 800 metrů. Jízdní řády a mapy najdete na výše uvedených stránkách.

# 14.08.2018, 13:16.
Moc vás prosím o radu. Mnoho jsem si toho již přečetla, ale stále mám z toho zmatek. V září jedeme na dovču do Lido di Jeselo a chtěli bychom se podívat na 1 den do Benátek na náměstí Sv. Marka. Nevím, co je lepší a cenově výhodnější, zda cestovat lodí z Lido di Jeselo nebo jet autem. Budeme 4 dospělé osoby. Předem vám děkujeme za cenné rady. Lenka.

Veřejnou dopravou je nejlepší služba Quickly, kdy kombinací městského autobusu, meziměstského autobusu a vaporetta dojedete přímo od Vašeho ubytování na Piazza San Marco. Cesta tam i zpět stojí € 20,50. Služba je k dispozici do 30. září a veškeré informace najdete na ATVO - Visita Venezia / Jesolo -Venezia. Pokud chcete minimalizovat náklady, můžete zajet autem na Punta Sabbioni, tam zaparkovat - viz debortolitravel.com za € 7,00 a odtud se dopravit na San Marco vaporettem za € 7,50, to samé zpět. Ušetříte € 15,00, něco málo projedete.

# 13.08.2018, 07:17.
Prosím, chtěla bych se zeptat, zda je omezený počet lidí při vstupu do Benátek? Pokud je to pravda, jaké jsou prosím tedy podmínky? Jak to funguje? Děkuji. Michaela.

Viz naše odpověď ze dne 06.06.2018, 08:43.

# 10.08.2018, 15:28.
Příští týden vyrážíme do Benátek. Rádi bychom věděli, zda se platí v MHD i za čtyřleté dítě. A také, na které dopravní prostředky se vztahuje Unica Card? A kde všude platí? Děkuji. Monika.

V městské dopravě cestují děti do šesti let zdarma, v příměstské dopravě do čtyř let zdarma. Venezia Unica je karta, na kterou si můžete nahrát dopravu, vstupy a služby. Pokud nebudete využívat tuto kombinaci, stačí Vám si zakoupit odpovídající jízdenku. Veřejnou dopravu provozuje ACTV. Jízdenka na autobus a tramvaj stojí € 1,50, jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Každá z nich je přestupní a má platnost 75 minut. Existují i časové jízdenky - na 1 den za € 20,00, na 2 dny za € 30,00, na 3 dny za € 40,00 a na týden za € 60,00. Na tyto jízdenky můžete cestovat autobusy a tramvajemi v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, vaporetty v Benátkách a mezi ostrovy a také autobusy na ostrově Lido. Všechny výše uvedené jízdenky neplatí na linky vaporetta 16, 19 a Casino a samozřejmě i na jínou dopravu než ACTV, např. ATVO, Alilaguna. Výše uvedené jízdenky si můžete samozřejmě nechat nahrát i na kartu Venezia Unica.

10.08.2018, 11:21.
Četla jsem vaše stránky a moc mě zaujaly. Měla bych pár otázek, pokud je to možné? Prosím vás, plánujeme s přítelem cestu do Itálie na tři nebo čtyři dny a jeden den se chceme podivat do Benátek. Pojedeme autem a chceme se zeptat, kde je nejlepší se ubytovat? Zda je lepší někde nad Benátkami a dojet do Benátek autem? Nebo zda se zde dá půjčit skútr nebo jsme slyšeli, že se dají půjčit i kola? Chtěli bychom se zastavit na chvilku času i u moře. Děkuji moc předem za odpověď. Martina.

Skútr a kola Vám budou v Benátkách spíše na obtíž. Pokud jedete na jeden den, bude lepší varianta se ubytovat někde mimo Benátky a do Benátek dojet brzy ráno autem, tam zaparkovat a po Benátkách cestovat už jen vaporettem. Parkovat doporučujeme na Tronchetto. Celodenní parkování tam vyjde na € 21,00. Není to málo, ale je to parkovací dům s kamerovým systémem, základními službami a oproti parkovacímu domu na Piazzale Roma je o něco levnější a není tam třeba nechávat klíčky v zapalování. Z Tronchetto můžete jet na Piazza San Marco vaporettem ACTV č. 2 po Velkém kanále. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Celodenní jízdenka stojí € 20,00. Ta se tedy vyplatí, pokud nepojedete jen tam a zpět, ale i na nějaké ostrovy apod. Pokud chcete strávit chvilku u moře, potom benátské pláže jsou na ostrově Lido. Tam funguje autobusová doprava, jízdenka stojí € 1,50. Lze na ni použít výše uvedenou celodenní jízdenku. Co se ubytování týče, doporučujeme ho hledat podle Vašich preferencí přes Booking / Veneto. levnější je samozřejmě ve vnitrozemí než na pobřeží. Levné ubytování na jeden den najdete i v Mestre a Marghera (v tomto případě hledejte ubytování, které má možnost parkování). Odtud se potom můžete dostat do Benátek autobusem nebo tramvají - stejná jízdenka jako na ostrově Lido za € 1,50. Stejně tak lze využít i časovou jízdenku.

# 06.08.2018, 14:27.
Nevím, zda je Vaše stránka ještě akuální, ale měla bych dotaz. Chystáme se s přítelem do Lido di Jesolo. Chceme navštívit Benátky. Našli jsme si, že je možné zaparkovat auto v Punta Sabbioni a potom jet vaporettem do Benátek. Jakým číslem se dostaneme z Punta Sabbioni k náměstí San Marco? A jak je to s lístkem? Když zakoupíme jednodenní, tak platí na všechna vaporetta, nebo i na jinou přepravu po Benátkách? Děkuji za odpověď. S pozdravem Lucka.

Z časových důvodů upřednostňujeme během sezóny odpovídat cestovatelům před umisťováním odpovědí na webové stránky. Ty doplníme až po sezóně, k dispozici tak budou na další sezónu. Z Punta Sabbioni jezdí na San Marco vaporetto ACTV č. 14. Jízdní řády jsou na výše uvedených stránkách. Některá vaporetta jezdí přes Lido, vyberte si samozřejmě pokud možno to, které jede přímo. Pokud si zakoupíte celodenní jízdenku za € 20,00, můžete s ní cestovat všemi vaporetty ACTV kromě speciálních linek 16, 19 a Casino. Můžete s ní také cestovat autobusy a tramvajemi v Mestre a mezi Mestre a Benátkami a také autobusy na ostrově Lido. Vše se jedná samozřejmě o dopravní prostředky společnosti ACTV.

# 02.08.2018, 08:04.
Moc hezké stránky a tak mě nedá poprosit o radu. V neděli bychom chtěli jet autem z Caorle do Benátek na fotbalové utkání, které se hraje na stadionu Stadio Pier Luigi Penzo. Utkání se hraje od 20:00 hodin. Pokud jsem správně pochopil, nejlepší je nechat auto na odstavném parkovišti a dále jet místní dopravou. Ale jak? A jede potom něco ze stadionu na parkoviště, když utkání končí ve 22:00? Děkuji moc za radu. Milan.

Doporučujeme zaparkovat na Tronchetto. V blízkosti stadionu je zastávka vaporetta ACTV S. Elena. Nejdříve musíte jet vaporettem č. 2 na Piazzale Roma a následně vaporettem č. 1 na S. Elena. Vaporetto č. 1 jede ze S. Elena ve Vašem čase ve 22:11 (23:04), 22:31 (23:24), 22:51 (23:44) a 23:11 (0:04). V závorce jsou uvedeny časy příjezdu na Piazzale Roma. Odtud potom jede vaporetto č. 2 ve 23:30 a 23:50. Mimo tuto dobu jezdí noční spoj č. N v době od 23:28 do 4:08 ze S. Elena. Zastavuje i na Tronchetto. Na Piazzale Roma zastavuje v době od 0:10 do 4:50. Frekvence je přibližně 20 - 30 minut. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Cena jízdenky na vaporetto je € 7,50, platnost je 75 minut.

# 31.07.2018, 10:38.
Prosím vás o radu. Máme ubytovaní v hotelu Ca' del Moro na ostrově Lido. Jedeme vlastním autem. Jak se tam nejlépe dostat? Děkuji. Jana.

Můžete zaparkovat na Tronchetto. Odtud jeďte vaporettem ACTV č. 2 na Piazzale Roma a následně vaporettem č. 1 na Lido S.M.E. Odtud je popsaná doprava k hotelu v odpovědi ze dne 09.10.2017, 13:03. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50, na autobus na Lido € 1,50. Pokud chcete jet na místo autem, musíte jet trajektem č. 17 z Tronchetto. Veškeré informace a ceny najdete na výše uvedených stránkách - Servizi di Mobilita / Ferry Boat. K hotelu potom dojedete autem.

# 25.07.2018, 19:48.
Pane Řehůřku, chystáme se ubytovat na dvě noci na ostrově Lido. Nemohu se bohužel dopátrat ideální dopravy na tento ostrov autem. Pojedeme z Verony. Je lepší / možné jet přes Benátky nebo po pevnině přes Lido di Jesolo? Nemohu najít možné trajekty i pro auto a ceny. Potom bychom rádi na jeden den do Benátek, ale to bychom jeli bez auta. Moc děkuji za odpověď. Kateřina.

Trajekt ACTV č. 17 je možný z Tronchetto i Punta Sabbioni. Doporučujeme cestovat z Tronchetto, protože z Punta Sabbioni je minimální počet spojů a jen dva dny v týdnu. Podrobné informace a ceny najdete na výše uvedených stránkách - Servizi di mobilita' / Ferry Boat. Do Benátek se potom dostanete standardním vaporettem.

# 24.07.2018, 22:15.
Prosím o nejjednodušší spojení mezi Mestre - autobusové nádraží a Lido. Děkuji. Jana.

Pokud máte na mysli autobusové nádraží u železniční stanice Mestre FS, kam např. zajíždějí autobusy RegioJet, Flixbus, Ouibus atd., potom je nejjednodušší cestovat autobusem ACTV č. 2 (zastávka je před železniční stanicí) na Piazzale Roma a následně vaporettem ACTV č. 1 na Lido. Po Lido potom jezdí autobusy ACTV.

# 24.07.2018, 18:52.
Řehůřkovi, chystáme se do Benátek, budeme bydlet v Camping Jolly, Marghera. Chci se zeptat, jakým způsobem se dostat z tohoto místa přímo do Benátek, zda už v Marghera platí celodenní jízdenka za € 20,00, nebo je nutné přikoupit nějakou další přímo do Benátek? Dále bych se chtěl zeptat, zda tato jednodenní jízdenka platí také na ostrov Lido a zda je možné ji koupit někde na místě v Marghera za hotové, nebo zda je nutností objednávka a zaplacení přes internet. Dále bych se Vás chtěl zeptat, zda máte zkušenosti s koupáním na ostrově Lido a zda ho doporučujete. Předem Vám moc děkuji za odpovědi. Miloš.

Marghera je v tarifním pásmu, kde platí městské jízdenky, tj. i ta na jeden den v ceně € 20,00. Z Camping Jolly by měla fungovat jejich doprava do Benátek. Veřejná doprava je o něco složitější, informace najdete v našich odpovědích - viz odpověď ze dne 29.04.2017, 16:06. Časové jízdenky platí nejen na autobusy a tramvaje v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, ale také na autobusy na Lido a vaporetta v Benátkách a mezi ostrovy. Kromě linek 16, 19 a Casino. Jedná se samozřejmě o dopravu ACTV. Časovou jízdenku doporučujeme zakoupit už na letišti Marco Polo, na železniční stanici Mestre FS nebo v Benátkách na Piazzale Roma nebo Tronchetto. Další prodejní místa najdete na Venezia Unica. Objednávka online není nutná. Možnost koupání na ostrově Lido je víceméně v Benátkách jediná. Je tam jediná dlouhá pláž na protilehlé straně ostrova, v sezóně z velké části zpoplatněná.

# 23.07.2018, 21:00.
Příští víkend cestujeme z Moravy do Lido di Venezia. Dostaneme se tam trajektem z Punta Sabbioni? Nemohu to nikde zjistit. Děkuji moc. Zdislava.

Z Punta Sabbioni jezdí na Lido jedna část trajektu ACTV č. 17. Druhá jezdí z Tronchetto. Bohužel mezi Punta Sabbioni a Lido jezdí trajekty omezeně. Konkrétně jen v pondělí v 7:20 a 18:15, a v pátek v 8:10 a 18:15. Doporučujeme cestovat z Tronchetto.

# 20.07.2018, 12:25.
Prosím, jsme ubytovaní ve Favaro Veneto. Chceme jeden den na výlet na ostrovy Murano a Burano a druhý den do Benátek a potom se vykoupat na Lido. Jezdí například spoj z Tessera na tyto ostrovy? Máme si koupit dvoudenní jízdenku - ta je asi platná na autobusy i vaporetta, nebo si můžeme kupovat jednotlivé jízdenky za € 1,50? Moc nerozumím té jednotlivé jízdence. Znamená to nepřestupní jízdenku po dobu 75 minut? Jsme čtyři, takže by se nám možná vyplatily. Děkuji. Eva.

Jízdenka za € 1,50 s platností 75 minut je přestupní a lze ji použít pro autobusy a tramvaje v Mestre, mezi Mestre a Benátkami a pro autobusy na ostrově Lido. Kromě Benátek, kam vede most, se autobusem na jiné ostrovy nedostanete. Musíte využít vaporetto. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50, je také přestupní a její platnost je 75 minut. Nelze ji použít pro speciální vaporetta 16, 19 a Casino, která mají vlastní tarif. Vše se týká dopravy společnosti ACTV. Výše uvedenou dopravu kombinují časové jízdenky na 1, 2, 3 a 7 dní. Konkrétně dvoudenní jízdenka stojí € 30,00 a je platná 48 hodin. Můžete s ní cestovat ve výše uvedených lokalitách a dopravních prostředcích. Na ostrovy Murano a Burano jezdí vaporetta z Benátek (Fondamente Nove) a z Punta Sabbione / Treporti. Z Favaro Veneto jezdí do Benátek na Piazzale Roma tramvaj T1. Jízdní řády a mapy linek všech dopravních prostředků najdete na výše uvedených stránkách.

# 19.07.2018, 14:32.
Příští týden se chystáme do Benátek. Budeme ubytovaní na adrese Via Metauro 47, Mestre. Chtěla bych se zeptat, z jaké zastávky v Mestre se do Benátek dostaneme a v jaké hodnotě si máme koupit jízdenku. A stejný dotaz bych měla na cestu na Lido. S pozdravem a přáním hezkého dne Gabriela.

Z Vašeho ubytování se musíte vydat doleva po Via Metauro k Via Motta, po které jděte doleva. Dovede Vás na Via Ca' Rossa, po které jezdí tramvaj T1 do Benátek na Piazzale Roma. Zastávka tramvaje Oberdan je vlevo. Pěšky je to celkem 300 metrů. Na tramvaj potřebujete jízdenku v ceně € 1,50. Tramvaj Vás zaveze na Piazzale Roma, odkud můžete jít do centra Benátek pěšky nebo se svézt vaporettem č. 2 po Velkém kanále na Piazza San Marco nebo jinými vaporetty do jiných lokalit. Na ostrov Lido jezdí vaporetto č. 1. Pokud budete více cestovat, vyplatí se Vám nějaká časová jízdenka. Jsou na 1 (€ 20,00), 2 (€ 30,00), 3 (€ 40,00) a 7 (€ 60,00) dní. Platnost jízdenky je v odpovídajícím počtu hodin od první validace (24, 48, 72, ...). Tuto jízdenku je třeba validovat při každém použití dopravního prostředku. Lze ji použít pro autobusy a tramvaje v Mestre a do Benátek, pro autobusy na ostrově Lido a pro vaporetta kromě linek 16, 19 a Casino. Pokud budete chtít tuto jízdenku využít pro cestu z letiště nebo na letiště Marco Polo, musíte k ní zakoupit tuto cestu za příplatek € 6,00 pro každý směr. Cestu je třeba absolvovat v době platnosti jízdenky.

# 18.07.2018, 14:08.
Jsme ubytovaní v Lido di Jesolo a plánujeme jednodenní výlet do Benátek. Máme několik možností dopravy - 1. vlastní auto, 2. zájezd lodí až na San Marco, 3. autobusem do Punta Sabbioni, dále lodí s technickým českým doprovodem. Vzhledem ke složitější dopravní situaci v Benátkách předpokládám, že je lepší využít nabízené zájezdy 2 nebo 3. Souhlasíte? Děkuji a přeji hezký den. Jarmil.

To je hodně individuální. Každá varianta má svá pro a proti. A aby to bylo ještě složitější, tak některá proti jsou pro jiného pro. Každopádně organizovaná doprava v určitou dobu tam a v určitou dobu zpět je organizačně nejjednodušší variantou. Jste však vázaní časem a musíte se tomu přizpůsobit. Na druhé straně dojet autem do Benátek, zaparkovat na Tronchetto a dopravit se do centra Benátek vaporettem může být pro něhoho minimálně náročné a hodně přitažlivé z důvodu časové volnosti. Vhodné např. při cestování s malými dětmi.

# 15.07.2018, 16:24.
Plánuji někdy kolem 23.8.2018 cestu z Chebu přes Innsbruck do Benátek. Plánuji přespávat v autě - dva dospělí, tři děti. Jak je to se spaním v autě třeba na benzínce? Cestu do Benátek snad najdu podle navigace. Jak a kde zaparkovat nejlevněji? Jak se dostanu do centra Benátek? Způsoby a ceny dopravy? Odpovědi na tyto otázky tu asi někde jsou, ale dost otázek je i s ubytováním. Já ubytování nemám a nechci. Děkuji. Josef.

Cestou je odpočinek v autě na servisních místech s čerpací stanicí a restaurací běžnou záležitostí. Pokud máte na myslí přespávání v autě na čerpací stanici v Mestre apod., tak to nedoporučujeme. Parkovací možnosti najdete na ACTV - Parcheggi Venezia / Parcheggi Mestre. Jsou tam i parkoviště zdarma. Lepší je samozřejmě parkovat v parkovacích domech. Do centra Benátek se dostanete z Mestre autobusem nebo tramvají, v Benátkách potom vaporettem. Cena jízdenky na autobus a tramvaj je € 1,50, cena jízdenky na vaporetto je € 7,50. Děti do šesti let jízdné neplatí. Toto všechno je mnohokrát popsané v našich otázkách a odpovědích.

# 13.07.2018, 08:29.
Pán Rehúrek, mám na Vás ešte jednu prosbu. Prosím pomôžte mi optimálne skombinovať jednotlivé linky vaporetta pri jednodňovom výlete po benátskych ostrovoch. Chceli by sme navštíviť Burano, Murano, Torcello a San Michelle. Začiatok aj koniec na Lido S.M.E. Ďakujem. G.

Z Lido S.M.E. na Fondamente Nove linkou 5.1, z Fondamente Nove na Murano linkou 12, z Murano na Burano linkou 12, z Burano na Torcello linkou 9 nebo 12, Z Torcello na Murano linkou 12, z Murano na San Michele (Cimitero) linkou 4.1, ze San Michele na Fonmdamente Nove linkou 4.1 a z Fondamente Nove na Lido linkou 5.2. Optimální je jízdenka na 24 hodin za € 20,00. Jízdní řády a mapu linek najdete na ACTV.

# 12.07.2018, 13:07.
Plánuji pobyt v Benátkách na celý týden. Můžete mi poradit, který den v týdnu je nejvhodnější pro návštěvu Basiliky sv. Marka, Dožecího paláce a muzeí na náměstí sv. Marka z hlediska náporu návštevníků a tedy i čekací doby? Máte případně i další doporučení pro jiné památky, který den je vhodnější než jiné pro jejich navštěvu nebo naopak, který den to není vhodné? O uzavření mnohých v pondělí vím. Děkuji za ochotu a pomoc. Marian.

Návštěvu doporučujeme v první polovině týdne.

# 10.07.2018, 21:25.
Plánujeme cestu autem do Benátek, kde budeme ubytovaní na dvě noci. Můj dotaz se týká příjezdu a vhodného parkování v Benátkách a jaké vaporetto použít na cestu k San Marco, odkud dojdeme k hotelu. Děkuji moc za odpověď. S pozdravem Pavel.

Doporučujeme zaparkovat na Tronchetto, kde za každých 24 hodin zaplatíte € 21,00. Odtud pokračujte na San Marco vaporettem č. 2 za € 7,50. Příjezd, parkování a cesta na San Marco jsou popsané v článku Na skok do Benátek.

# 10.07.2018, 13:46.
Předem děkuji za odpovědi na mé otázky. Snad vás nezahltím. Jedeme do Benátek směrem domů do Čech a plánujeme zde strávit celé odpoledne až večer. Máme ubytování v Mestre - Hotel Delle Rose zatím, mají dobrou recenzi. Ubytování je přibližně od 14. hodin a chceme se vydat s dětmi ve věku 12 a 14 let do Benátek. Rádi se vrátíme do hotelu až večer nebo v noci. Prosím o informaci, jak ideálně s dopravou. Co je dobré vidět a jak, chceme aby děti i my viděli to nejlepší. Je dobré si vzíti i gondolu? Případně poradíte kde a kdy, zda až navečer atd.? Nejsem si úplně jistá, jak vše nakombionovat, abychom si to užili i v tak krátkém čase. Kamarádi nám říkali, že ideální je jet lodí po Velkém kanále a dojet až na San Marco, ale popravdě nevím odkud atd. Předem moc děkuji. Ivana.

Přejděte po Via Elia Millosevich k Viale San Marco, kde po levé straně je zastávka tramvaje T1. Ta Vás doveze na Piazzale Roma. Odtud pokračujte vaporettem č. 2 po Velkém kanále na San Marco. Jízdenka na autobus stojí € 1,50, jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Tramvaj jezdí v pracovní dny až do 1:00, v neděli a ve svátek do 23:49. Vaporetta po Velkém kanále jezdí víceméně nonstop. V noci se jedná o noční linku N. Během tak krátké doby návštěvy Benátek nemá smysl chodit po muzeích a kostelech. Spíše si projděte centrum a nasajte atmosféru. Gondoly je možné pronajmout jak na San Marco, tak i na několika místech na Velkém kanále. V kterém čase, záleží na Vás. Zda upřednostňujete noční nebo denní prohlídku. V noci je cena samozřejmě o něco vyšší.

# 10.07.2018, 09:57.
Jedeme do Benátek na motorce. V Benátkách máme zamluvené ubytování na dvě noci v Albergo Doni. Chci se zeptat, kde zaparkovat na 48 hodin? Přijde mi cenově výhodnější nechat motorku v Mestre a do Benátek se dopravit místním MHD za pomoci zakoupení 48. hodinového kuponu. A poradíte, jak se nejlépe dostat k ubytování? Moc děkuji. Věra.

Doporučujeme zaparkovat v parkovacím domě na Piazzale Roma, kde je k dispozici 300 parkovacích míst pro motocykly. Pokud pojedete jen tam a zpět, jízdenka na 48 hodin za € 30,00 se Vám nevyplatí. Pokud však během té doby pojedete vaporettem minimálně 4x, potom ano. Z Piazzale Roma jeďte vaporettem č. 1 na S. Zaccaria a odtud pokračujte pěšky ulicí po levé straně - Calle dei Vin. Ta Vás dovede k Corte Nuova Castello, po které se vydejte doleva a před kanálem po Fondamenta Vin Castello doprava. Dovede Vás k Albergo Doni, který je po pravé straně.

# 08.07.2018, 21:50.
Chci se prosím zeptat, zda je nějaká jednodenní jízdenka ACTV pro 10. leté ditě? Musí mít 5. leté dítě kartičku, které je v ACTV zadarmo? Když si vytisknete papír z registrace ACTV, musíme stejně k automatu pro jízdenku? Kam byste nám prosím doporučil jet s 5. a 10. letým dětmi v Benátkách? Chtěli bychom i nějaký ostrov. Vyplatí se celodenní jízdenka ACTV? Budeme ubytovaní v Mestre. Zatím předem děkuji. Lenka.

Děti od 6. let platí plné jízdné. Pro mladé od 6. do 29. let existuje zlevněná třídenní jízdenka v ceně € 22,00, ta je podmíněna držením Rolling Venice Card, která stojí € 6,00. Nevíme o jaké kartičce pro dítě píšete. Nevíme o jakém papíru z registrace ACTV píšete. Tipy na pobyt s dětmi v Benátkách najdete na Venezia dei Bambini. To, zda se Vám vyplatí celodenní jízdenka ACTV nevíme. To záleží na itineráři. Pokud pojedete jen z Mestre do Benátek, odtud vaporettem do centra a stejně tak zpět, tak se Vám nevyplatí. Jízdenka na autobus nebo tramvaj stojí € 1,50, jízdenka na vaporetto € 7,50. Tedy celkem € 18,00. Celodenní jízdenka stojí € 20,00. Dvoudenní jízdenka při této variantě by se už vyplatila, ušetřili byste s ní € 6,00.

# 06.07.2018, 11:17.
Manželé Řehůřkovi, chystám se koncem září do Benátek s malým dítětem na kočárku. Zajímalo by mě pár otázek. 1. Četla jsem, že se dá koupit nějaká výhodná jízdenka na 3 dny, kde jsou vstupy do památek zdarma nebo výhodné a současně píší, že na tuto jízdenku je i jízdné zdarma. Bohužel nevím, kterých dopravních prostředků se to týká. Je to neomezeně na vaporetto mezi všemi ostrovy, na vlak nebo autobus ACTV? 2. Budeme ubytované kousek od vlakového nádraží Venezia Mestre. Kde se prosím tam dá koupit tato výhodná jízdenka? To prodávají cestovní kanceláře nebo to lze koupit u okýnka na nádraží? Je to nějak označené, kde je to v prodeji? Nevím, zda jsem našla správně ten název jízdenky ... jmenuje se: Venezia Unica Gold City Pass? Nebo to je ještě něco jiného? 3. Pokud tato jízdenka neplatí na vlak, nevíte kolik stojí zpáteční jízdenka Venezia Mestre - Venezia Santa Lucia? Od kolika let musí mít dítě jízdenku? Jaká je cena? A zda se věk prokazuje nějakým průkazem? Ona bude během pobytu slavit zrovna 6. narozeniny. Proto se ptám, zda by nám to neprošlo. Měří necelý metr i v tomto věku. 4. Chtěly bychom si udělat narozeninový dárek a zaplatit cestu na gondole jen pro nás dvě. Také v ty dny budu slavit narozeniny, ale trochu vyšší. Četla jsem někde, že gondola stojí € 80,00, ale nevím, zda je to za celou gondolu nebo za osobu a kolik je v tomto případě za dítě? A zda nebude problém vzít s sebou kočárek, samozřejmě složený? 5. Kde se v Benátkách dá zajít na jídlo, které by bylo cenově dostupnější? Nemusí být dietní. Máte nějaké šikovné tipy? Jak se ceny asi pohybují? 6. Jak je to cenově na Lido, myslím poplatky za pláž a půjčovné? Předem moc děkuji za odpovědi. A také děkuji za to, že tyto rady dáváte všem, co se chystají vyrazit mimo naší zemičku. Jste úžasní! Moc si Vaší práce vážím. Hezký den. Gabriela.

Nic není zdarma. Venezia Unica Gold City Pass má různé verze a je pro kategorie 6-29 let (verze Junior) a pro kategrie 30+ let (verze Adult) a stojí € 58,90 resp. € 80,90. Ta doprava a vstupy jsou v ceně této karty. Kartu si můžete nakonfigurovat na výše uvedených stránkách, zakoupit v České republice a vyzvednout v Mestre nebo v Benátkách na pokladně Venezia Unica nebo v automatu. Obojí je i na vlakové stanici Mestre FS. Doprava se týká dopravních prostředků ACTV, konkrétně autobusů a tramvají v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, autobusů na ostrově Lido a vaporetta v Benátkách a mezi ostrovy. Netýká se linek vaporetta 16, 19 a Casino. Na vlak ji nevyužijete. Doporučujeme z Mestre FS jet autobusem č. 2 nebo tramvají T2 na Mestre Centro a odtud tramvají T1 do Benátek. Děti do 6. let cestují zdarma, děti od 6. let platí plné jízdné. Mohou si však zakoupit Rolling Venice Card pro mladé do 29. let a k té zvýhodněnou třídenní jízdenku, což je součástí výše uvedené karty ve verzi Junior. Věk se prokazuje pasem nebo občanským průkazem. Cena gondoly je za celou gondolu. Je možnost sdílené gondoly. S kočárkem problém není, ale návštěva Benátek s kočárkem není vhodná - hodně lidí, hodně schodů. Především u šestiletého dítěte je to na zvážení. Informace o stravování najdete v článku Jídlo a pití v Benátkách. Za plážový servis na Lido počítejte s cenami kolem € 8,00 za slunečník a den, to samé za lehátko.

# 05.07.2018, 14:34.
Benátky máme za sebou. Jen Vám píši informací, že do Baziliky pouští i s kočárkem. Ať máte případně pro další. Adéla.

Děkujeme za zprávu.

# 05.07.2018, 00:31.
Budeme dovolenkovat v Itálii a plánujeme návštěvu Benátek. Máme dvouletá dvojčata. Je možná návštěva s kočárkem pro dvojčata náměstí San Marco? Kočárek projede všude tam, kde projede invalidní vozík. Budeme muset překonávat hodně schodů? Kde nám doporučíte zaparkovat a jak se nejsnáze dostat na náměstí nebo kam jinam nám v Benátkách doporučíte s dvojčaty? Děkuji. Dagmar.

Návštěva je možná, vaporetta přepravují dvouleté děti i kočárek zdarma. Pokud půjdete pěšky, bude těch schodů na mostcích hodně, pokud vaporettem, tak od zastávky po náměstí schody nejsou. Parkovat doporučujeme na Tronchetto a odtud pokračovat vaporettem č. 2 na Piazza San Marco. Každopádně Benátky nejsou vhodné pro návštěvu s kočárkem. Je tam hodně lidí a schodů.

# 04.07.2018, 14:27.
Jedeme 6.7. do Benátek na motocyklu. Dorazíme do místa ubytováni v Mestre kolem 17. hodiny. Druhý den musíme pokračovat přibližně v 17. hodin zase dál. Má smysl se ješte večer kolem 18. hodiny vydávat do Benátek? Lze se motocyklem dostat někam dál než autem? Třeba zaparkovat u nádraží Santa Lucia? Co byste doporučil na takto roztržený den za program? Děkuji. Pavel.

Určitě to má smysl. Benátky v podvečer a v noci mají také své kouzlo. Motocyklem se dostanete pouze tam, kam autem. Doporučujeme se vaporettem projet po Velkém kanále na San Marco a po prohlídce zase zpět.

# 02.07.2018, 12:43.
Pane Řehůřku, ráda bych se na Vás obrátila s pár dotazy a nechala se inspirovat Vašimi zkušenostmi, které jsem zde pročítala. S přítelem odlétáme 15.7. do Benátek na 8 dní a rádi bychom to pojali jako zážitkovou dovolenou. Bydlet budeme u domácích v oblasti Via Pago a Via Gazzera. Plán máme následující: 1. výlet do historického centra Benátek - památky, 2. výlet na ostrovy Murano a Burano, 3. výlet k moři - optimálně asi Lido di Venezia? Protože chceme takto hodně cestovat, dívala jsem se na stránky Venezia Unica na cestovní pasy. Předpokládám, že se na nám vyplatí koupit za € 60,00 na osobu ACTV 7. denní jízdenku. Ta by měla platit na veškerou veřejnou dopravu? V oblasti, ve které bydlíme, máte zkušenosti nebo můžete mi prosím poradit, zda jsou zde více rozšířené autobusy nebo zda je to spojení nějak rozumné, abychom se dostali potom vaporetty do historického centra, případně potom k moři i na ty ostrovy Murano a Burano? Předem děkuji za odpověď a omlouvám se za rozsáhlý e-mail. Mám i koupeného průvodce, kterého pročítám a plánuji, ale ohledně té dopravy bude asi jistější Vaše rada. Moc děkuji a přeji Vám hezký den. Se srdečným pozdravem Veronika.

Časové jízdenky ACTV, tedy i ta sedmidenní, platí na autobusy a tramvaje v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, na autobusy na ostrově Lido a na vaporetta v Benátkách a mezi ostrovy. Nelze ji použít na dopravu vaporetty 16, 19 a Casino a také na dopravu z letiště a na letiště Marco Polo (s příplatkem € 6,00 za jeden směr ji použít lze). Vše samozřejmě doprava ACTV. Z oblasti, ve které bydlíte, se dostanete do centra Mestre autobusy a následně autobusem nebo tramvají do Benátek. Bohužel spojení je špatné, především o víkendu. Jízdní řády a mapy najdete na výše uvedených stránkách.

# 02.07.2018, 10:29.
Budeme týden v Lignanu. Ráda bych jela na výlet do Benátek. Doporučíte mi prosím, jak nejlépe se tam dopravit? Případně, zda využít celý den nebo např. půlden - dopoledne, odpoledne. Děkuji. Martina.

Ideálním řešení je využít Venezia Qickly - viz. ATVO - Visita Venezia / Lignano - Venezia. Najdete tam veškeré informace.

# 25.06.2018, 01:51.
Budeme ubytovaní v Caorle a chtěli bychom se podívat na jeden den do Benátek. Bude to s dětmi, takže lodí asi ne. Přesný čas odjezdu a přijezdu nám moc nevyhovuje. Co je nejvýhodnější časově i finančně? Autem někam k vlaku - kam nejlépe + kde parkovat - a vlakem do Benátek? Nebo autem do Benátek - kde dobře zaparkovat? Aby místo parkování nebo vlak měl návaznost na lodní dopravu po Benátkách. Dá se dopředu koupit jízdenka na vlak i dopravu po Benátkách? Pokud ano, tak prosím kde? Předem děkuji za informaci. Petr.

Vzhledem k jednodennímu výletu, dětem, času a ceně doporučujeme zaparkovat na Tronchetto. Za celodenní parkování zaplatíte sice € 21,00. To byste ale za vlak zaplatili také. Za vlak z Portogruaro byste zaplatili víc. Jízdenka stojí € 6,25, tj. za dva dospělé tam i zpět € 25,00 + děti starší 4. let mají 50% slevu. K tomu byste ještě museli někde zaparkovat. Vaporeta č. 2 na San Marco přes Velký kanál odjíždějí přímo z Tronchetto, kde lze také jednoduše zakoupit jízdenky přímo na pokladně na parkovišti. Tento výlet je popsaný v naší reportáži Benátky 2013.

# 28.06.2018, 13:46.
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ešte ak môžem doplňujúcu otázku. Koľko zastávok autobusom je to z S.M.E. po Marcello a asi ako dlho trvá pešia cesta z Marcella k hotelu? Bude s nami totiž telesne mierne hendikepovaná osoba, ak je to daleko, tak by som radšej taxi. Gustav.

Je to zastávka č. 6, počítáno včetně té na S.M.E. Nicméně ne všude autobus musí zastavovat. Oficiálně se zastávka jmenuje Lung. Marconi / 4 Fontane. Autobus pojede od přístaviště na druhou stranu ostrova po Granviale S.M.E. Na kruhovém objezdu se vydá doprava. Via Lorenzo Marcello je třetí ulice po pravé straně, kterou bude od kruhového objezdu míjet. Cesta autobusem trvá jen několik minut. Od zastávky je Vaše ubytování přibližně 250 m. Stanoviště taxi jsou u přístaviště S.M.E.