BENÁTKY 2023

Benátky v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2023

Na pobřeží Jaderského moře v severní Itálii se nachází na mělké laguně ostrovní město Benátky. Tuto oblast obývali už v desátém století před naším letopočtem lidé Veneti, po kterých získalo město název. Benátky byly už dávno centrem Benátské republiky, střediskem sklářství a světového obchodu. V současnosti jsou historickou, kulturní a společenskou metropolí. Často jsou nazývány Královnou Jadranu, Městem masek, Městem mostů a nebo také Městem kanálů. Ročně je navštíví více jak deset miliónů turistů. Benátky se svými částmi jsou bohaté na muzea a historické budovy velké umělecké a kulturní hodnoty. V současnosti jsou Benátky hlavním městem oblasti Benátsko a provincie Venezia. Hlavní ostrov je rozdělen na 6 čtvrtí - Cannaregio, Castello, Dorsoduro a Giudecca, San Marco, San Polo, Santa Croce. Oficiální měnou je €, úředním jazykem Italština. Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 31.03.2023, 14:45.
Řehůřkovi, tak se nám podařilo zjistit, že si můžeme objednat privátní odvoz, který je tedy neskutečně drahý - € 120 + € 20,00 příplatek za noční servis. Ale bude to asi nejjistější způsob, jak se dostat na letiště včas. Chtěla jsem Vám to dát vědět, abych Vás víc neobtěžovala a nebrala Vám drahocenný čas vysvětlováním cesty. Velice Vám děkuji za ochotu a pomoc a určitě Vás budu dál doporučovat. Mějte se krásně. Michaela.

Děkujeme za zprávu. To jsou ceny srovnatelné s vodním taxi.

# 30.03.2023, 21:11.
Řehůřkovi, moc Vám děkuji za aktualizaci. Jste velice laskaví. Vzhledem k tomu, že jsem v Benátkách nikdy nebyla, jsem úplně mimo. Mohli byste mi prosím napsat ještě jednou celou tu cestu? A nebo se zeptám. Myslíte, že by se dalo domluvit v hotelu, aby nám zařídili nějaký odvoz a případně kolik by to tak mohlo stát? Velice Vám děkuji za ochotu a přeji hezký zbytek večera. Michaela.

V den, kdy je svátek, je vždy všechno složitější. Obecně se jízdní řády řídí verzí pro neděli. Na ACTV je ještě vedle PDF verze jízdního řádu i online verze, kde můžete zadat přesně datum i čas. Shrneme Vám tedy možné verze, které si ještě před odjezdem ověřte v jízdních řádech. 1. Z Murano Colonna jeďte linkou Blu společnosti Alilaguna na letiště Marco Polo. Spoj odjíždí ve 22:41 a na letišti je ve 23:10. Jízdenka stojí € 8,00. Budete čekat dlouho, ale je to nejjednodušší přímé spojení. Od Vašeho hotelu do nejjižnější části ostrova Murano na Colonna je to pěšky 1,2 km. Od přístaviště na letišti k hale je to pěšky 700 m. Variantně můžete jet až spojem ve 4:41, který je na letišti v 5:10. Budete mít ale jen hodinu do odletu. 2. Z Murano Navagero jeďte ve 2:27 linkou NMU společnosti ACTV na Fondamente Nove, kde je ve 2:45. Od stanoviště vaporetta jděte po Calle dele Tre Crose až na Calle Larga dei Boteri, po které se vydejte doleva. Dojdete až téměř ke kanálu, před kterým se vydejte doprava úzkou Calle Stella. Po té jděte až na náměstí Campiello Widmann, které přejděte a pokračujte po Calle del Pestrin. Po Ponte Widman přejděte kanál a pokračujte po Calle Larga Widmann. Dovede Vás na náměstí Campo Santa Maria Nova. Přejděte ho a pokračujte po Calle de Spezier na náměstí Campiello Santa Maria Nova. Přejděte ho do protilehlého rohu a pokračujte po Salizada Santa Canzian. Ta Vás dovede až ke kanálu, který přejděte po Ponte dei Zogatoli. Pokračujte po Salizada San Giavanni Grisostomo k dalšímu kanálu, který přejděte po Ponte de l'Ogio. Pokračujte po Salizada dei Fontego dei Tedeschi, která Vás dovede na náměstí Campo San Bortolomio. Tady hned odbočte doprava a uličkou dojděte k Velkému kanálu. Pokračujte doleva kolem Ponte Rialto ke stanovišti vaporetta. Je to pěšky 950 m. Noční vaporetto N jede ve 3:34 a na Piazzale Roma je ve 3:50. Jízdenka na vaporetto stojí € 9,50 a její platnost je 75 minut. Budete tedy potřebovat dvě, pokud nestihnete dřívější vaporetto ve 3:04, což nestihnete. Z Piazzale Roma potom jede ve 4:20 Venice Airport Bus Express. Na letišti je ve 4:40. Jízdenka stojí € 10,00. My bychom volili pro jistotu odjezd z Murano o spoj dříve. 3. Můžete volit vodní taxi, které si objednáte např. přes Motoscafi Venezia. Vyjde Vás ve svátek v časných ranních hodinách na € 144,00. Podle našeho názoru je třetí varianta asi nejoptimálnější. Zajištění opravy hotelem, pokud tuto možnost nabídne, se nebude výrazně lišit. A nebo změnit ubytování, např. přes Booking.

# 29.03.2023, 20:58.
Vyhlédli jsme si hotel New Reiter na ostrově Lido. Pojedeme z Terstu a navigace nám ukazuje, že v Punta Sabbioni bychom měli vzít trajekt na Lido. Prosím, z jaké stanice a jaký trajekt pro auta máme hledat? Jak často přibližně jezdí a přibližně za kolik? Moc děkuji za rady. Jitka.

Trajekt provozuje ACTV. Jedná se konkrétně o linku č. 17, která má dvě větve: Tronchetto - Lido a Lido - Punta Sabbioni. Doporučujeme cestovat z Tronchetto. Dojedete tam po mostě a v Benátkách se budete držet doprava směr parkoviště Tronchetto. Pojedete směrem na venkovní parkoviště, tj. pro dodávky a obytné automobily apod., tzn. jak dojedete k parkovacímu domu, vydáte se rovně a ne doprava. Podjedete na druhou stranu parkovacího domu a vydáte se doleva. Na konci je trajekt. Problém je totiž v tom, že z Punta Sabbioni jezdí tento trajekt jen 2x týdně a jen dva spoje každý tento den. Konkrétně v pondělí v 7:20 a 18:15, v pátek v 8:10 a 18:15. Z Tronchetto jezdí trakjekt každý den od 5:00 do 0:20 po 50 minutách. Cena je od € 13,00 za automobil podle jeho délky. Konkrétně do 4,00 m se platí € 13,00, od 4,01 do 4,50 m se platí € 21,00 a nad 4,50 m se platí € 26,00. Toto jsou ceny pro osobní automobily. Cestující platí standardní tarif, tzn. pokud budete mít např. vícedenní jízdenku, můžete ji využít. Jízdní řády a možnost rezervace najdete na výše uvedených stránkách.

# 29.03.2023, 17:45.
Prosím, není mi jasné, zda ACTV je MHD. Pokud si koupím třídenní permanentní jízdenku, platí i na lodní dopravu a současně MHD? Ještě se špatně orientuji, které spoje budu moci používat. Prosím, můžete mi poradit? Děkuji. Ivana.

ACTV je provozovatel městské dopravy. Do městské dopravy v Benátkách provozované ACTV spadají tramvaje, autobusy, vaporetta (vodní autobusy) a People Mover (vyvýšený kyvadlový vláček). Městská doprava je vymezena oblastí Mestre, Benátkami a ostrovy. Pokud si koupíte třídenní jízdenku na dopravu ACTV, můžete na ni cestovat tramvajemi v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, autobusy v Mestre, mezi Mestre a Benátkami a na ostrovech Lido a Pellestrina, vaporetty v Benátkách a mezi ostrovy a také People Mover mezi Tronchetto a Piazzale Roma. Vše prostředky ACTV. Neplatí pro speciální linky vaporetta 16, 19 a Casino. V Benátkách uvidíte i jiná vaporetta, např. společnosti Alilaguna. Na ta třídenní jízdenka neplatí. Neplatí také na vodní taxi nebo autobusy společnosti ATVO v Mestre. Pokud chcete cestovat autobusy ACTV z letiště Marco Polo do Benátek nebo Mestre, musíte si k této jízdence zakoupit příplatek v ceně € 7,00 pro jednu cestu nebo v ceně € 13,00 pro obě cesty. Ty musí proběhnout během platnosti třídenní jízdenky. Třídenní jízdenku aktivujete první validací. Validovat ji však musíte také při každé změně dopravního prostředku.

# 29.03.2023, 11:21.
Chtěla bych Vás moc poprosit o radu. Na Velikonoce letíme s přítelem do Benátek a ubytovaní budeme na ostrově Murano v hotelu NH Collection Venezia Murano Villa a vzhledem k tomu, že máme odlet v pondělí 10.4.2023 už v 6:25 z letiště Marco Polo, chtěla bych Vás poprosit o radu, jak se nejlépe dostat na letiště v tahle brzkou ranní dobu. Myslela jsem si, že si koupíme zpáteční jízdenku Alilaguna, ale podle jízdního řádu jede poslední loď z Murana v 1:49, což je dost brzy, a první ranní ve 4:41, což je zase poměrně pozdě. Moc Vám předem děkuji za odpověď. Michaela.

Podle našich informací a informací, které uvádí společnost Alilaguna, je to horší než si myslíte. Poslední spoj z Murano nejede v 1:49, ale ve 22:41. Jedná se o linku Blu. Ten první spoj ve 4:41 souhlasí. K odbavení byste se v tomto případě dostala přibližně hodinu před odletem. Dříve jezdí jen noční linka ACTV č. nMU, která spojuje Murano s Fondamente Nove. Na Muranu zastavuje na všech zastávkách. První Venice Airport Bus Express jede z Piazzale Roma ve 4:20 a na letišti je ve 4:40. Problém je se dostat z Fondamente Nove na Piazzale Roma. Asi nejschůdnější je přejít pěšky 900 m na Rialto. Zabere Vám to asi 20 minut. Z Rialto potom pokračovat noční linkou n na Piazzale Roma. Abyste byla na Piazzale Roma na odjezd zmiňovaného autobusu, musíte jet ve 3:34 s příjezdem na Piazzale Roma ve 3:50. Když od toho odečteme pěší přechod s rezervou, tak musíte použít noční linku nMU s odjezdem z Murano ve 2:23 až 2:37 (podle zastávky, vám nejbližší je Navagero). Na Fondamente Nove je ve 2:45. Na přechod budete mít téměř hodinu. Pozdější spoj by Vám dal na přechod jen 19 minut. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Rezerva jeden spoj navíc je jistota. Z výše uvedeného vyplývá, že kdyby Alilaguna jela v 1:49, bylo by to téměř ideální.

# 28.03.2023, 12:34.
Napřed znovu a opět chválím a velebím Vaše nadšení pro tyto stránky. Dostala jsem od Vás mnoho tipů na výlety v Benátkách apod. Letos se opět chystám na kurz italštiny v Benátkách a budu mít celou neděli volnou. Samozřejmě mohu prochodit Benátky, ale na to budu mít dost času přes týden. Dáte mi prosím tip na nějaký zajímavý celodenní výlet, např. vlakem, autobusem apod. Už jste mi doporučil Mestre, Chioggia ... Vše bylo úžasné. Byla jsem i v Padově a Veroně. Napadá Vás nějaké pěkné místo v dojezdové vzdálenosti od Benátek? Děkuji moc a přeji krásný den. Drahomíra.

Z dalších zajímavých historických měst Vám můžeme doporučit Ferrara. Její historické centrum je součástí světového dědictví UNESCO. Vlakem Trenitalia se tam dostanete z nádraží Santa Lucia za 1,5 až 2 hodiny a cena jízdenky v regionálním vlaku je € 10,00. Z organizovaných výletů doporučujeme Venice to Padua Full-Day Brenta Riviera Boat Cruise. Užijete si romantickou plavbu lodí z Benátek do Padovy podél Riviera del Brenta. Cestou budete míjet mnoho benátských vil. U některých se i zastavíte. V cestě budete mít i několik otočných mostů a několik zdymadel.

# 27.03.2023, 19:16.
Rád bych se zeptal. Letíme do Benátek v pátek 31.3. a vracíme se v pondělí 3.4. Cestuje nás více a všem je do 29 let. Platí to i včetně 29, že? Rádi bychom využili Rolling Venice Card + Airport Marco Polo za € 40,00, Mám dotaz, co se týká zpáteční cesty na letiště. Nevychází to do těch 72 hodin od první aktivace. Dá se to koupit jakoby zvlášť, ale se slevou na tu kartu? Čili bychom koupili za € 6,00 kartu, za € 22,00 Transport Ticket a za € 12,00 Return Airport ticket? Lze to tak zakoupit online předem? Děkuji za informaci a přeji pěkný den. Adam.

Rolling Venice Card je pro mladé do 29,99 let. Viz naše odpověď ze dne 16.04.2019, 10:00. Pokud chcete čerpat slevu na zvýhodněnou třídenní jízdenku, je tedy vhodné, aby její platnost končila před třicátými narozeninami. Příplatek na cestu z letiště nebo na letiště za zvýhodněnou cenu se musí koupit k vícedenní jízdence a cesta z letiště nebo na letiště musí proběhnout během platnosti této jízdenky. Týká se to tedy i zlevněné třídenní jízdenky s Rolling Venice Card. Pokud si tedy koupíte třídenní jízdenku ať už se slevou nebo bez slevy s příplatkem na cestu z letiště a na letiště, musí od nástupu do autobusu na letišti při cestě do Benátek do výstupu z autobusu na letišti při cestě z Benátek uběhnou maximálně 72 hodin. Pokud Vám to nevychází, musíte si koupit třídenní jízdenku jen s příplatkem pro jeden směr a druhý směr řešit jízdenkou za plnou cenu. Aktuální cena třídenní jízdenky se slevou je € 27,00. Aktuální cena příplatku je € 7,00, resp. € 13,00. Cena Rolling Venice Card zůstává € 6,00. Online lze koupit jen vícedenní jízdenky. Samostatnou si můžete zakoupit v automatu nebo na pokladně na letišti. Kombinace třídenní jízdenky s Rolling Venice Card a jedním příplatkem je přímo jako konkrétní produkt na Venezia Unica. Konkrétně se jedná o ACTV 3 day Transport + Airport Transfer Bus (one way) + Rolling Venice za € 40,00.

# 26.03.2023, 11:05.
Děkuji Vám za skvěle vedené stránky s informacemi. Spoustu jsem si dohledala, přesto se na Vás obracím ještě s jedním okruhem dotazů. Cestujeme autem, rezervujeme si prostřednictvím Venezia Unica parkoviště na Piazzale Roma. Mohu se spolehnout, že ve chvíli, kdy zaplatím kartu, budu mít na parkovací místo rezervaci? Auto jezdí na naftu. Nenachází se parkoviště v nízkoemisní zóně? Nebudeme mít problém s vjezdem? Děkuji za Vaši odpověď. Hana.

Rezervace není na konkrétní parkovací místo, ale obecně na parkování v uvedeném čase. Rezervace Vás opravňuje k přednostnímu přístupu v levém jízdním pruhu. Provozovatel uvádí, že rezervace Vám dává jistotu nalezení volného parkovacího místa. Zda se na to můžete spolehnout Vám my ani nikdo jiný potvrdit nemůže. Parkoviště se nenachází v ZTL Auto.

# 24.03.2023, 08:34.
Dnes odjíždíme autobusem do Benátek. Zítra v 7:00 máme příjezd na zastávku Mestre, Viale Stazione. Máme voucher na sedmidenní jízdenku + Senior Pass, který si vyměníme v automatu u nádraží. Mé dotazy: 1. Kde je nejbližší zastávka autobusu nebo tramvaje směrem na Piazzale Roma? 2. Jaké je to číslo linky? 3. Můžeme s touto jízdenkou jet i vlakem na Santa Lucia? 4. Kde se nachází úschovna zavazadel na Piazzale Roma? Děkuji za odpověď a za Vaše skvělé služby. Krásný den přeje Olga.

Přímo před nádražním je zastávka Mestre FS C3, odkud odjíždí na Piazzale Roma autobusová linka č. 2. Na zastávce je i automat. Vícedenní jízdenky nelze použít na vlak. Můžete je použít jen na autobusy a tramvaje v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, na autobusy na ostrovech Lido a Pellestrina, na vaporetta v Benátkách a mezi ostrovy a na People Mover. Nelze je použít na speciální linky 16, 19 a Casino. Vše samozřejmě doprava ACTV. Na vlak je možné použít jen jednodenní jízdenku Venezia Daily Pass. Na Piazzale Roma je The Golden Luggage. Další úschovna zavazadel je na nádraží Santa Lucia.

# 23.03.2023, 13:43.
Při hledání informací k mé cestě do Benátek jsem narazila na vaše stránky a na spoustu skvělých informací. Nenašla jsem ale jednu důležitou informaci, na kterou bych se chtěla zeptat prostřednictvím tohoto e-mailu. Můžete mi prosím říct, když si koupim třídenní jízdenku ACTV po Benátkách, zda ji můžu použít i na cestu do Lido di Jesolo, nebo zda její platnost končí v Punta Sabbioni a dál musím autobusem za extra peníze? Nějak to nemohu z těch jejich stránek vyčíst. Děkuji moc. Vlasta.

Ano, je to tak, platnost končí v Punta Sabioni.

# 19.03.2023, 21:08.
Chtěla bych se zeptat. Co doporučíte koupit za jízdenky v Benátkách? Jedeme na 3 dny a jsme ubytovaní 20 km od Benátek ve Veneto Vianelli. Popřípadě, zda ty jízdenky platí jak na lodní dopravu, tak třeba i na autobus. Děkuji za odpověď. Magdalena.

Pokud máte na mysli Vianelli na ostrově Pellestrina, potom doporučujeme vícedenní jízdenku. Chcete-li řešit i dopravu z letiště Marco Polo, potom k této jízdence doporučujeme zakoupit příplatek na cestu z letiště, případně i na letiště. Ve Vašem případě tedy připadá v úvahu třídenní jízdenka ACTV za € 45,00. Jízdenka je platná 72 hodin od první validace. Validovat ji musíte při každé změně dopravního prostředku. Pokud je Vám do 29 let, můžete si koupit tuto jízdenku za € 27,00 spolu s Venice Rolling Card za € 6,00, která tuto slevu umožňuje. Příplatek na cestu z letiště nebo na letiště stojí € 7,00, obousměrný € 13,00. Jízdenka Vám umožňuje cestovat autobusy v Mestre, mezi Mestre a Benátkami, na ostrově Lido a Pellestrina. Dále můžete cestovat tramvajemi v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, vaporetty po Benátkách a mezi ostrovy a také People Mover. Jízdenka naplatí na jinou dopravu než ACTV a na speciální linky 16, 19 a Casino. Do Vianelli jezdí linka č. 11, která je kombinovaná - vaporetto a autobus. Jezdí mezi Lido S.M.E. a Chioggia. V blízkosti Vianelli je zastávka u pošty.

# 17.03.2023, 11:09.
Cestuji s dcerou příští týden do Benátek z Prahy na letiště Treviso. Přiletíme po poledni. Ubytování máme první noc zajištěné v Benátkách v Antico Panada. Rády bychom prošly Benátky a druhý den procestovaly ostrovy Burano a Murano, na další noc zůstaneme na ostrově Lido, odkud se po snídani odebereme opět na letiště Treviso. Jaké lístky na cestování a kde mám koupit už na cestu od letiště a potom zase zpět na letiště z Lido? Psala mi paní z ubytování na Lido ve Villa Casanova, abych jí napsala, kdy přijedeme, aby mi poskytla instrukce k ubytování. Vůbec nevím, co jí mám odepsat, protože ten druhý den cestujeme po ostrovech a nevím, kdy skončíme na Lidu a hlavně kde skončíme. Dá se to nějak naplánovat, abych jí mohla odepsat? Předem děkuji. Regina.

Z letiště Treviso jeďte Express Bus do Benátek na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 12,00. Kupte si jízdenku i na cestu zpět. Na Piazzale Roma si zakupte dvoudenní jízdenku ACTV za € 35,00. To se Vám vyplatí, protože rozdíl mezi dvoudenní a jednodenní jízdenkou je € 10,00 a jednorázová jízdenka na vaporetto stojí € 9,50. Pokud je dceři do 29 let, může si zakoupit třídenní jízdenku s Rolling Venice Card. Vyjde ji na € 27,00 + € 6,00. Z Piazzale Roma pokračujte vaporettem ACTV č. 1 na San Marco / Zaccaria. Přejděte na Piazza San Marco a pokračujte doprava za Baziliku na Piazzetta dei Leoncini. Tady, před hotelem Concordia vede doleva Calle de la Rizza. Na ni navazuje C. Specchieri, na které najdete po levé straně Váš hotel. Druhý den využijete dvoudenní jízdenku na cestu po ostrovech včetně přesunu na ostrov Lido, kde ji můžete použít i pro cestu autobusem po ostrově. Další den ji použijete na cestu vaporettem ACTV č. 1 na Piazzale Roma. Platnost dvoudenní jízdenky je 48 hodin od první validace, takže Vám to vyjde. Validovat musíte jízdenku při každé změně dopravního prostředku. To, kdy přijedete na ostrov Lido nevíme, záleží na Vašem itineráři, co všechno budete chtít navštívit a poznávat. Každopádně vaporetta na ostrově Lido zastavují na S.M.E., odkud je to k Villa Casanova pěšky 350 m. Vše si můžete naplánovat v návaznosti na Váš itinerář s pomocí jízdních řádů a mapy linek, která najdete na výše uvedených stránkách.

# 16.03.2023, 11:17.
Poprvé cestujeme bez cestovní kanceláře. Letíme do Benátek na tři dny. Já, manžel a děti ve věku 14 let. Budeme ubytovaní v Mestre na Via Monte Sabotino, 28, 30171 Venezia VE, Itálie. Jaké si máme koupit jízdenky? Výlet budeme absolovat na Murano a Burano. Děkuji. Petra.

V tom případě doporučujeme si zakoupit vícedenní jízdenku, konkrétně na tři dny, tj. 72 hodin. A k ní příplatek na cestu z letiště a na letiště Marco Polo. Jízdenka Vám umožní cestovat z letiště do hotelu, mezi hotelem a Benátkami, po Benátkách a mezi ostrovy a po ostrovech. Platí na autobusové, tramvajové a lodní linky ACTV. Také na People Mover. Neplatí pro speciální linky 16, 19 a Casino. Jízdenku musíte validovat při každé změně dopravního prostředku a všechny jízdy musí proběhnout do 72 hodin od první validace. Pokud se Vám do platnosti nevejde cesta na letiště, budete si muset tuto cestu koupit samostatně za € 10,00. Vlastní třídenní jízdenka stojí € 45,00, pro děti ve věku 6 až 29 let je speciální sleva. V tomto případě stojí jízdenka € 27,00 + € 6,00 za Rolling Venice Card, která tuto slevu aktivuje. Příplatek na cestu z letiště nebo na letiště stojí € 7,00, obousměrný € 13,00. Doporučujeme si vytvořit pro každého cestujícího kartu Venezia Unica a na tuto kartu odpovídající kombinaci jízdenek nahrát. Dojde Vám PNR kód, na základě kterého si karty na letišti v automatu nebo v agentuře vyzvednete. Pokud budete spíše po Benátkách chodit pěšky, potom Vám stačí na den, kdy pojedete na Murano, Burano a Torcello jízdenka Venezia Daily Pass, která platí 24 hodin a kromě výše uvedených dopravních prostředků zahrnuje i cestu regionálním vlakem mezi Mestre a Benátkami. Mimo platnost této jízdenky můžete z Mestre do Benátek cestovat autobusem nebo tramvají za € 1,50. Mezi letištěm a Mestre potom samozřejmě za plnou cenu. Příplatek na cestu z letiště k Venezia Daily Pass připojit nelze.

# 15.03.2023, 21:14.
Prosím o radu. Přiletíme do Treviso a poté pojedeme na ubytování na ostrov Lido. Pokud si koupíme 72 hodinovou jízdenku na vaporetto, lze ji využít i na dopravu z letiště? Jak se nejrychleji na ostrov Lido dostat? Přiletíme ve večerních hodinách v 18:00. Moc děkuji. Daniela.

Vícedenní jízdenku ACTV není možné použít na dopravu z letiště. Pouze s příplatkem € 7,00 resp. € 13,00 obousměrně z letiště Marco Polo, z letiště Treviso však ne. Doporučujeme jet Express Bus za € 12,00 na Piazzale Roma a odtud vaporettem č. 1 na Lido. Po ostrově Lido potom jezdí autobusy ACTV. Vaporetto i autobusy na otrově Lido jsou už v ceně vícedenní jízdenky.

# 15.03.2023, 12:44.
Prosím, poradili byste nám, jak se dostat z letiště do ubytování Hotel Royal San Marco? Děkuji moc. S pozdravem Kristýna.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma a odtud pokračujte vaporettem č. 1 na San Marco Vallaresso. Na tuto cestu autobusem a vaporettem si kupte jízdenku Aerobus + Ordinario Rete Unica 90 Minuti. Cena je € 18,00. Pokud budete používat nějakou vícedenní jízdenku, stačí Vám k ní odpovídající příplatek zahrnující cestu z letiště nebo na letiště. Tento přípatek stojí € 7,00 pro jeden směr a € 13,00 pro oba směry. Ze zastávky vaporetta přejděte na Piazza San Marco a projděte uprostřed náměstí pod Procuratie Vecchie po Calle dei Fabbri. Váš hotel je za mostem Ponte dei Dai po pravé straně. Z letiště Marco Polo jezdí i přímý spoj. Jedná se o lodní linku Blu společnosti Alilaguna. Vystoupit musíte na San Marco Giardinetti. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Opět musíte přejít na Piazza San Marco a odtud k hotelu. Tato cesta je levnější než výše uvedená, máte ale delší přechod na letišti. V případě kombinace s vícedenní jízdenkou je levnější první varianta.

# 12.03.2023, 21:47.
S kamarádkou se chystáme do Benátek. Chtěla bych se zeptat na dopravu z letiště Aeroporto di Marco Polo na naše ubytování na ulici Via Ca' Marcello. Monika.

Z letiště Marco Polo jeďte Express Bus na Mestre FS. Jízdenka stojí € 10,00. V ceně jízdenky je i zavazadlo. Autobus Vás zaveze na Mestre FS. Via Ca' Marcello je ulice navazující víceméně na Viale Stazione. Na konci Viale Stazione je autobusový terminál. Když budete stát na Viale Stazione a autobusový terminál budete mít po pravé ruce, budete mít před sebou sedmipodlažní budovu. Po její levé straně vede Via Ca' Marcello.

# 11.03.2023, 22:51.
S přítelem letíme za 3 týdny do Benátek a přilétáme přibližně v 10 hodin ráno na letiště Marco Polo. Rádi bychom se z letiště dostali na ostrov Burano, Murano a Torcello. Jakou cestu byste nám doporučili? Potom rovnou na ubytování na adrese Via Altinia 51, 30030 Favaro Veneto. Druhý den se dostat do Benátek a tam chodit už pěšky. Víme, že od ubytování jede přímý spoj do Benátek. Nevíme, zda se vyplatí využít ACTV 1 day Transport Venezia Daily Pass pro ty ostrovy. Co myslíte? Chceme také navštívit St. Mark's Basilica a St Mark's Campanile. Máte nějaké tipy kdy koupit lístky, kdy jít? Předem moc děkuji a Vaše stránky obsahují mnoho užitečného. Tereza.

Nejlevněji se na Murano z letiště dostanete linkou Blu společnosti Alilaguna za € 8,00. Odtud už můžete využívat Venezia Daily Pass, který Vám časově vyjde i na cestu z ubytování zpět do Benátek. Pokud je Vám méně než 29 let, je pro Vás výhodnější třídenní jízdenka kombinovaná s Rolling Venice Card za € 27,00 + € 6,00. K této jízdence si můžete zakoupit cestu z letiště za € 7,00, případně i obousměrnou za € 13,00. V tomto případě musíte z letiště cestovat autobusem ACTV č. 5 a na ostrovy vaporettem ACTV. Vstupenky do Baziliky a věže zakoupíte přes Basilica San Marco - Prenotazioni.

# 10.03.2023, 23:27.
Prosím o informaci, jak se zorientovat ve vaporettu. Jaké bude mít označení, jak dobře nastoupit atd. Děkuji za odpověď. Ivana.

Jízdní řády, mapu linek a ceník jízdenek najdete na ACTV. Na žlutých zastávkách vaporetta je vždy napsaný název zastávky a čísla linek, které tam zastavují. Jízdenky většinou zakoupíte i na této zastávce. Jízdenku musíte validovat vždy před průchodem turniketem. Fotografie, jak to vypadá, najdete např. v naší reportáži Benátky 2013.

# 07.03.2023, 06:59.
Mám dotaz, jak se dostat z letiště Marco Polo na letiště Treviso. Děkuji za odpověď. Luděk.

O přímém spoji nevíme. Levnější než taxi vychází kombinace Express Bus na Piazzale Roma za € 10,00 a následně Express Bus na letiště Treviso za € 12,00. Další kombinace nejsou o moc levnější. Na cestě z letiště do Mestre nebo Benátek neušetříte, jízdenka stojí vždy € 10,00 a úspora několika € na cestu z Mestre nebo Benátek na letiště Treviso s přestupy za to nestojí. Přes letiště Marco Polo a Treviso jezdí linka společnosti ATVO do Cortiny, ze zastávky je potom třeba cestovat kombinací autobusů MOM. Spoléhat na to je však rizikové, budou upřednostněni cestující do Cortiny a vstupují tady další dva přestupy v Treviso. Nejlevněji se dá dostat na letiště kombinací autobusů a vlaků, kdy přejdete něco málo přes 1 km do Tessera, odtud pojedete autobusem ACTV č. 15 na Mestre FS, odtud vlakem Trenitala na Treviso Centrale za € 3,80. Z Treviso Centrale (FS de Gasperi) potom autobusem MOM č. 6 na letiště za € 1,50. První varianta je však nejlepší. Bez přechodu do Tessera se cena za autobus č. 15 z letiště navyšuje na zmiňovaných € 10,00.

# 06.03.2023, 09:37.
Chtěli bychom jet na Velikonoce do Benátek. Budeme bydlet v Lido di Jesolo. K Punta Sabbioni - přístaviště - dojedeme autem. Nemohu nikde dohledat, jak často jezdí lodě do Benátek z tohoto místa a kolik stojí? Zda se na ně vztahuje také koupená jednodenní jízdenka? Děkuji. Jana.

Jízdní řády najdete na ACTV - Servizi di Mobilita' / Vaporetto /Sono un Visitatore / Le Nostre Linee / Servizio di Navigazione. Z Punta Sabbioni jezdí do Benátek linky č. 12 (Murano, Burano, Torcello, Fondamente Nove), 14 (Lido, San Marco), 15 (San Marco), 22 (Fondamente Nove, Tre Archi) a noční vaporetto N - Notturno Laguna Nord (Fondamente Nove). Jízdenka stojí € 9,50, lze použít i celodenní a vícedenní jízdenky.

# 06.03.2023, 09:27.
Děkuji za všechny dobré rady. Mám ještě jeden dotaz. Přijedeme autobusem Regiojet na stanici Mestre, Viale Stazione. Kde je nejbližší možnost zakoupení sedmidenní jízdenky ACTV? Těším se na odpověď a přeji hezký den. Olga.

Jízdenky ACTV zakoupíte v automatu na nádraží v Mestre. V automatech lze vyzvednout i online zakoupené karty Venezia Unica s nahranými jízdenkami na základě PNR kódu z voucheru. Automat je např. na zastávce před halou. Jízdenky se prodávají také na rohu autobusového terminálu.

# 06.03.2023, 08:46.
Pane Řehůřku, mohla bych poprosit o radu s dopravou? Přiletíme 14.3. večer ve 20:25 na letiště Marco Polo a potřebujeme se dostat do Mestre na hotel Venezia do ulice Via Teatro Vecchio 5. A ještě cestu z Benátek. Máme odlet zase z Marco Polo 17.3. v 7:40 hodin ráno. Ubytování máme na adrese Santa Croce 468, název Venicedire. Mnohokrát děkuji předem za odpověď. Hezký den. Vlaďka.

Z letiště Marco Polo jeďte Express Bus a vystupte v Mestre na Corso del Popolo. Zastávka je u banky BNL. Jízdenka stojí € 10,00. Přejděte ve směru příjezdu autobusu na Piazza XXVII Ottobre a jděte doleva podél tramvajových kolejí. Za mírnou zatáčkou doleva je vlevo Via Teatro Vecchio. Od zastávky autobusu je to přibližně 350 m. Při cestě zpět jděte podél Velkého kanálu po mostcích na Piazzale Roma. Odtud jezdí na letiště Marco Polo Express Bus také za € 10,00. Pokud budete mít nějakou vícedenní jízdenku pro dopravu po Benátkách a časově se Vám cesta z letiště nebo na letiště vejde do platnosti této jízdenky, můžete využít tuto jízdenku s příplatkem € 7,00 na jednu jízdu nebo € 13,00 na obě jízdy. Potom z letiště Marco Polo a na letiště Marco Polo musíte jet autobusem ACTV č. 5. Bohužel při cestě z letiště už autobus č. 15 na Corso del Popolo nestihnete. Musíte jet tedy č. 5 na Piazale Roma a odtud tramvají T1 na Mestre Centro.

# 03.03.2023, 20:32.
Pane Řehůřku, prosím o informace. Teď v březnu jedeme na 5 dní do Lido di Jeselo a jeden den bychom si rádi udělali výlet do Benátek. Můžete mi prosím doporučit lodní dopravu, kterou bychom se tam dostali, případně zda víte i ceny a kde najdeme jízdní řády? Jsme dva dospělí a dvě děti ve věku 4 a 12 let. A jěště jsem slyšela, že pokud nebydlíme v Benátkách, budeme prý platit nějaký vstupní poplatek, je to pravda? Moc děkuji za odpovědi. Martina.

Po Lido di Jesolo jezdí městská doprava společnosti ATVO. Základní jízdenka stojí € 1,50. Je možné, že z místa ubytování budete muset s využitím MHD dojet na autobusové nádraží. Odtud jezdí meziměstská linka č. 23 stejné společnosti na Punta Sabbioni. Je ale možné, že v blízkosti Vašeho ubytování zastavuje i tato linka. Podívejte se na jízdní řády na výše uvedených stránkách. Jízdenka by měla stát € 2,50 nebo € 3,20, podle vzdálenosti. Z Punta Sabbioni jezdí už městská vaporetta do Benátek. Základní jednosměrná jízdenka ACTV stojí € 9,50. Daily Pass stojí € 25,00. Jízdní řády a mapu najdete na výše uvedených stránkách. Pokud Vám bude stačit cestovat jen na Piazza San Marco, lze na Punta Sabbioni zakoupit i levnější jízdenky od jiných společností. Děti do 4 let cestují v meziměstské dopravě zdarma, děti do 6 let cestují v městské dopravě zdarma. Ohledně poplatků viz naše odpověď ze dne 09.01.2023, 11:09.

# 02.03.2023, 19:22.
Chtěl bych se Vás zeptat. Jedeme s přítelkyní od 3.3. do 6.3. do Benátek. Oba dva nemáme více jako 29 let. Přílet máme okolo půl desáté večer a odlet kolem šesté večer. Co byste nám doporučil za jízdenky a co například koupit za turistické karty, abychom mohli chodit i na různé památky? Chtěli bychom určitě navštívit jak Burano a Murano a rádi bychom jeden den, nejspíše v neděli, chtěli přejet do Verony. Pokud tam i znáte nějaký dobrý spoj, určitě bychom byli rádi za tip. Doplním ještě ubytování. Abyste si mohl představit lokalitu a třeba i poradit cestu z letiště - B&B Arabesque. Děkuji moc a přeji hezký večer. Zbyněk.

Doporučujeme si zakoupit kartu Venezia Unica a na ni si nahrát jízdenku ACTV 3 day Transport + Airport Transfer Bus (return ticket) + ROLLING VENICE za € 46,00. Jedná se o kombinaci Rolling Venice Card pro mladé do 29 let, se kterou máte možnost využívat zvýhodněnou třídenní jízdenku pro mladé do 29 let. Součástí jízdenky je i zpáteční jízdenka z letiště a na letiště Marco Polo. Jízdenka platí na dopravu ACTV. Můžete s ní jet z letiště Marco Polo autobusem č. 5 na Piazzale Roma a odtud vaporettem č. 1 na San Marco Zaccaria. Zastávka je před hotelem Danieli. Jděte ulicí vlevo od hotelu, tj. Calle delle Rase. Dovede Vás na Salizada S. Provolo, po které přejděte doleva na náměstí Campo Santi Filippo e Giacomo. Jděte po náměstí vpravo, kde z něho vychází Calle Rimpeto la Sacrestia. Na ní navazuje Calle Drio la Chiesa, která Vás dovede ke kanálu Rio de S. Zanirovo. Ten přejděte a pokračujte po Calle Castagna. Dovede Vás na Rugagiuffa, po které jděte doleva a hned doprava na Calle de l'Arco detta Bon. Na této ulici je po pravé straně B&B Arabesque. Třídenní jízdenku můžete využívat pro autobusy a tramvaje v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, pro autobusy na ostrově Lido a Pellestrina, pro People Mover, pro vaporetta v Benátkách a mezi ostrovy. Vše samozřejmě pro dopravu ACTV. Nelze ji využít pro speciální linky 16, 19 a Casino. Zpět na letiště potom budete cestovat stejnými dopravními prostředky jako na letiště. Od chvíle, kdy nastoupíte do autobusu na letišti a po třech dnech vystoupíte z autobusu na letišti, nesmí uběhnout více jak 72 hodin. Jízdenku validujete při nástupu do autobusu na letišti a potom vždy při každé změně dopravního prostředku. Na kartu si můžete nahrát i balíček vstupů dle nabídky na výše uvedených stránkách. Po uhrazení karet Vám dojde PNR kód, na základě kterého si karty vyzvednete na letišti v automatu nebo v agentuře Venezia Unica. Vše si můžete zakoupit také až na místě. Karta funguje jako jízdenka, pro vstup do muzeí, kostelů atd. můžete použít i voucher došlý e-mailem. Do Verony se nejlépe dostanete vlakem Trenitalia z nádraží Santa Lucia. Od ubytování se tam dostanete vaporettem č. 1. Jízdenka v regionálním vlaku stojí € 10,00. Rychlíky jsou samozřejmě dražší. Doporučujeme si vytisknout mapu s vyznačenou cestou ze San Zaccaria na ubytování a také mapu linek vaporetta. Najdete ji na výše uvedených stránkách ACTV.

# 02.03.2023, 18:33.
Jedeme na Velikonoce do Benátek a chtěla bych se zeptat, zda bych někde mohla najít kontakty česky mluvících průvodců po Benátkách? Předem děkuji za odpověď. Taťána.

Viz naše odpověď ze dne 21.09.2022, 00:14.

# 01.03.2023, 21:27.
Ubytování máme v Chioggia a přiletáme brzy ráno. Den bychom chtěli strávit v Benátkách, potom přejet na ubytování. Zvažujeme však možnost i zůstat jednu noc v centru. Vyplatí se tam zůstat? Nebo přejet večer na apartmán a jiný den se opět vrátit? A jaké jsou možnosti dopravy z letiště na Apartment Bella Vista, Chioggia? Děkuji. Martina.

To, zda se vyplatí zůstat v Benátkách nebo přejet do Chioggia nevíme. Záleží to na Vašich preferencích. Z hlediska ceny je přespání v Benátkách dražší než v Chioggia. Z hlediska poznávání města je to samozřejmě výhoda, protože večerní Benátky mají také něco do sebe. Cestovat mezi Benátkami a Chioggia není nijak složité. Jezdí tam kombinovaná linka ACTV č. 11. Odjíždí z Lido S.M.E. a po ostrovech funguje jako autobus a mezi ostrovy a pevninou jako vaporetto. Z Chioggia odjíždí z Piazzeta Vigo. Na Lido S.M.E. se dostanete vaporettem č. 1., 5.1, 5.2, 6, 8, 10, 14, 18 a N z různých částí Benátek. Mezi Chioggia a Sottomarina provozuje městskou dopravu také ACTV. Přímé linky z letiště Marco Polo do Chioggia a Sottomarina provozuje Arriva Veneto. Konkrétně se jedná o linku č. 85.

# 01.03.2023, 19:58.
Pane Řehůřku, předem bych vám chtěla poděkovat za nepřeberné množství rad a informací, které jsem na Vašem fóru našla. Nicméně bych na Vás i přesto měla jeden konkrétní dotaz týkající se naši cesty do Benátek. Budeme dva dospělí a jedno dítě ve věku 11 let. Přílet máme v sobotu po obědě, odlet v úterý v podvečer. Hledala jsem řešení na cestu z letiště do hotelu Da Bruno Castello 5726/A, Benátky, 30122, Itálie. Poté cestování po kanálu, památky v Benátkách. Využijeme slevy na vstupy přes Venezia Unica? A na okolní ostrůvky a zase v úterý zpět na letiště. Karta na 72 hodin mi zkrátka nevychází a tak jsem vás chtěla požádat o radu, jak to vše ideálně zkombinovat a využít při tom třeba i lodní dopravu přímo z letiště. Děkuji mnohokrát a budu se těšit na Vaši odpověď. Martina.

Vzhledem k umístění hotelu doporučujeme cestovat i z letiště dopravou ACTV. Rozhodně se Vám vyplatí si zakoupit třídenní jízdenku v ceně € 45,00 s příplatkem na cenu z letiště za € 7,00, pro dítě Rolling Venice Card za € 6,00 a třídenní jízdenku pro mladé do 29 let za € 27,00 s příplatkem na cestu z letiště za € 7,00. Je otázkou, zda se nevyplatí to načasovat a cestu z letiště a na letiště zvládnout během 72 hodin s třídenními jízdenkami a obousměrným příplatkem za € 13,00. Když přiletíte, nějaký čas strávíte procedurami a následně si můžete i zakoupit výše uvedené jízdenky. To také zabere nějaký čas. Na druhé straně na letišti musíte být také s nějakým předstihem. Nevíme samozřejmě, kolik času uplyne od "po obědě" a po "v podvečer" po odečtení výše uvedených pocedur. Z letiště můžete jet autobusem č. 5 na Piazzale Roma a následně vaporettem č. 1 nebo 2 na Rialto. Odtud potom musíte jít kolem kanálu k mostu a následně doprava po Salizada Pio X. Ta Vás dovede na Campo S. Bartolomio, na kterém se vydejte doleva. Na konci náměstí potom projdete vpravo pasáží Sotoporte de la Bissa až ke kanálu Rio della Fava, přes který přejdete. Následně za Campo San Lio dojdete po Salizzada S. Lio k Vašemu ubytování. Doporučujeme si to vyhledat v mapě a vytisknout. Pokud byste chtěli jet z letiště lodní linkou Alilaguna, jede na Rialto linka Arancio. Jízdenka stojí € 15,00. Kombinovaná jízdenka ACTV na cestu z letiště autobusem č. 5 a vaporettem stojí € 18,00. Na Venezia Unica si můžete zakoupit karty, na které nahrajete dopravu i různě nakonfigurované balíčky vstupů. Tyto karty si vyzvednete na základě PNR kódu v automatu nebo v agentuře Venezia Unica. Na dopravu používáte kartu, do muzeí můžete jít s voucherem.

# 01.03.2023, 16:47.
Prosím o radu, jak se dostat na Isola San Giorgio. Jaká je přibližná cena dopravy? Děkuji moc. Lenka.

Na San Giorgio zastavuje vaporetto ACTV č. 2. V noci potom noční vaporetta N. Na cestu využijete standardní jízdenky. Základní na vaporetto stojí € 9,50, Venezia Daily Pass stojí € 25,00 a vícedenní jízdenky stojí € 35,00, € 45,00 a € 65,00 na 2, 3 resp. 7 dní.

# 01.03.2023, 10:20.
Pane Řehůřku, předem moc děkuji za informace, které poskytujete na svých stránkách. Díky nim byla naše návštěva Benátek bezproblémová a moc jsme si ji užili. Chtěla bych jen upozornit, že bylo do Basilica San Marco zavedeno vstupné € 3,00 a je možné si za € 6,00 zarezervovat čas. To jsme nezkoušeli. V pondělí v 10 hodin byla fronta na půl hodiny. S přáním příjemného dne Šárka.

Děkujeme za cenné informace.

# 28.02.2023, 23:17.
Chci se zeptat, kde v Benátkách najdu pokladny Venezia Unica, abych tam mohl pro své děti zakoupit Rolling Pass a třídenní jízdenku za € 22,00? Děkuji. Pavel.

Seznam agentur včetně otevírací doby najdete na Venezia Unica.

# 28.02.2023, 23:06.
Pojedeme do Benátek na dva dny. Plánujeme se ubytovat v Mestre a v pátek a v sobotu jet do Benátek. Chci se zeptat, zda jízdenka ACTV 2 day Transpor, která se dá koupit na Venezia Unica nám umožní cestu z Mestre do Benátek a cestování po Benátkách lodní dopravou na oba dny. Dále prosím o potvrzení, že pokud si koupím Junior City Pass - All Venice [AGE: 6-29], tak jej musím koupit pro každou osobu zvlášť, aby to platilo pro celou rodinu - dva dospělí a dvě děti ve věku 13 a 15 let. Děkuji moc za radu. Jiří.

Vícedenní jízdenku ACTV můžete využít pro veškerou dopravu uvedené společnosti v Mestre, Benátkách, mezi Mestre a Benátkami, na ostrovech a mezi ostrovy dopravními prostředky: autobus, tramvaj, vaporetto, People Mover. Nelze ji použít na speciální linky 16, 19 a Casino a nelze ji použít na cestu z letiště bez příplatku. Jízdenka platí odpovídající počet hodin od první validace a je ji třeba validovat při každé změně dopravního prostředku. Při konfiguraci 2 dospělí nad 29 let a dvě děti v uvedeném věku byste musel standardně zakoupit 2x ADULT City Pass - All Venice [AGE: 30-64] a 2x JUNIOR City Pass - All Venice [AGE: 6-29]. Při využití rodinné slevy máte nárok na zakoupení Junior City Pass pro všechny, ve Vašem případě tedy 4x JUNIOR City Pass - All Venice [AGE: 6-29]. Do košíku vložíte jeden Junior City Pass pro každého jednotlivého člena rodiny, tedy čtyři Junior City Pass. Členové rodiny musí navštívit každé muzeum společně. Závazné potvrzení Vám může poskytnout v tomto případě jen agentura Venezia Unica.

# 28.02.2023, 12:43.
Moc zdravím, již jsem po vás chtěla informace ohledně Benátek, ale bohužel jsme ze zdravotních důvodů neodjely. Našly jsme jiný termín na Velikonoce od 7.4. do 10.4.2023. Jak je to prosím s velikonočními svátky, abychom tam nepřijely a vše bylo zavřené atd. Zajímají mě i ceny ubytování, zda si hoteliéři neúčtují větší poplatky za svátky. A ještě bych měla prosbu. Lze z Piazzale Roma od autobusu jít pěšky do Benátek? Zda byste nevěděl o nějakém slušném hotelu se snídaní a za normální peníze, právě v tomto místě. Moc Vám děkuji za Váš drahocenný čas. Se srdečným pozdravem Iveta.

Otevřeno bude, ale počítejte s množstvím turistů a i ubytování je dražší než např. týden po tomto termínu. Z Piazzale Roma lze do centra Benátek samozřejmě dojít i pěšky. Pokud budete mít kufry a půjdete někam např. na Piazza San Marco, počítejte že to bude náročné. Hotel doporučujeme najít podle Vašich preferencí přes Booking.

# 28.02.2023, 07:10.
Jedeme do Benátek od 1.4.2023 na 4 noci se psem o hmotnosti 13 kg. Budeme ubytovaní v Punta Sabioni. Mám prosím dotaz na přepravu psů ve vaporettu zda, když jej budu mít v přenosné tašce a na klíně, budu za něj také platit jízdné? Jinak náhubek a vodítko je samozřejmé. Děkuji. Renata.

Viz naše odpověď ze dne 13.07.2022, 21:54.

# 26.02.2023, 11:20.
Děkuji za Vaši super rychlou a hlavně velmi podrobnou odpověď. Jsme 4 seniorky a do Benátek cestujeme v termínu od 24. do 29. března. Samozřejmě si koupíme sedmidenní jízdenku, protože přijedeme autobusem v 7 hodin ráno a odjíždíme opět autobusem ve 21 hodin, takže v Benátkách strávíme celých 5 dnů. Je nám jasné, že nenavštívíme, a ani nechceme, všechny památky. Chceme se podívat i na ostrovy Murano a Burano. Poradíte nám i nějakou vhodnou kartu pro zvýhodněné vstupné do hlavních památek, případně kde je možný vstup zdarma? Za každou radu budu vděčná. Velmi oceňuji možnost získat důležité praktické informace na Vašich stránkách. Pokud mě ještě nějaký dotaz napadne, s důvěrou se na Vás obrátím. Krásný den. Olga.

Podívejte se na Venezia Unica, kde je nabídka balíčků pro různé věkové kategorie. Zvýhodněné Senior Passy jsou od 65 let. Celoročně je vstup zdarma do Museo Wagner - Ca'Vendramin Calergi a Planetario di Venezia. Zdarma je vstup do státních muzeí a památek první neděli v měsíci. Týká se to Gallerie dell'Accademia, Museo Archeologico Nazionale, Museo d'Arte Orientale, Galleria Giorgio Franchetti alla Ca' d'Oro, Museo Nazionale Concordiese, Museo di Palazzo Grimani, Museo Archeologico di Quarto d'Altino, Museo Nazionale di Villa Pisani. Ve Vašem termínu ale první neděle v měsíci není.

# 26.02.2023, 08:57.
Objevila jsem tuto výbornou stránku a měla bych také následující dotaz. Jak se nejlépe dostat z Piazzale Roma do místa ubytování v apartmánu Apostoli, Cannaregio I Piano, GPS souřadnice N 045 26.505 E 12 20.232? Děkuji a přeji krásný den. Olga.

Z Piazzale Roma jeďte vaporettem ACTV č. 1 na Ca' d'Oro. Jízdenka stojí € 9,50. Pokud budete mít vícedenní jízdenku, můžete samozřejmě použít tuto, případně i kombinovanou jízdenku pro cestu z letiště na autobus a vaporetto. Od přístaviště jděte po Calle Ca' d'Oro až na Strada Nova. Po té se vydejte doprava a jděte po ní až na náměstí Campo S.S. Apostoli. Tady se před Chiesa Cattolica Parrocchiale dei Santi Apostoli vydejte doleva po Campo S.S. Apostoli. Na tuto ulici navazuje Salizada dei Pistor. Dovede Vás na Rio Tera dei Francesci. Jděte přes ní rovně do úzké Ramo Barbaro. Na jejím konci je Cale dei Tagiapiera, po které se vydejte doprava a hned zase doleva na Calle del Portego Scuro. Dovede Vás na širokou ulici Rio Tera Barba Frutariol, na které po pravé straně je Vaše ubytování. Pokud nechcete jet vaporettem, ale pěšky, musíte přejít k nádraží Santa Lucia, odtud se směrovat na Rio Tera Lista di Spagna, která Vás nasměruje na most Ponte delle Guglie. Od něj pokračujte po Rio Tera S. Leonardo, následně doprava po Cale del Pistor, Calle de l'Anconeta, Rio Tera de la Maddalena, Salizada S. Fosca a následně po Strada Nova a jako v předchozí variantě. Vaporettem je to ale lepší, rychlejší a přehlednější. Stejně budete s největší púravděpodobností využívat vícedenní jízdenku.

# 22.02.2023, 16:25.
Prosím o tip, kde lze u Benátek zaparkovat na hlídaném parkovišti. Povezeme vlek s motorákem a dětské plachetnice. Pojedeme z Portorože na Gardu a cestou bychom se chtěli zastavit v Benatkách na přibližně 4 až 5 hodin. Měl byste prosím nějaké doporučení, kde odstavit bezpečně auto a dojet např. tramvají do Benátek? Karolína.

Hlídaná parkoviště mají standardní ochranu, tj. personál, kamerový systém, od okolí oddělený prostor přístupný ale všem, kteří chtějí zaparkovat. Za zavazadla, náklad atd. Vám samozřejmě nikdo neručí. To byste si musela najmout nějakou garáž nebo uzamčené parkovací stání. Vše samozřejmě za jiné peníze než je standardní parkovné. Z veřejně dostupných parkovišť nás napadá Tronchetto, kde je možnost si pronajmout VIP parkovací stání. Auto můžete nechat na vyhrazeném prostoru, chráněném speciálním oplocením. Problém je ale výškový limit 2,10 m, do kterého se zřejmě nevejdete. Předpokládáme, že i na délku ne, to by se ale dalo řešit rozdělením soupravy. Vlek zaparkovat na VIP a auto na standardním parkovišti. Doporučujeme kontaktovat provozovatele s dotazem na možnost takového parkování v otevřeném prostoru, kde by ten výškový limit nebyl.

# 20.02.2023, 18:54.
Pane Řehůřku, mám dotaz ohledně dopravy z Meste. Jsme ubytovaní na Vicolo della Pergola 14, Mestre. Jelikož jsme nikdy nebyli v Benátkách, tak nevíme, kde máme nastoupit, kde koupit jízdenky a zda jet autobusem nebo jet vlakem? A kde se cvakají jizdenky? Budeme tam tři noci. Pojedeme 7. července. Moc děkuji za odpověď. Budeme sice autem, ale rádi bychom nechali auto na místě ubytování. Dana.

Vzhledem k umístění Vašeho ubytování je doprava jednoduchá. Ulice Vicolo della Pergola je kolmá na Via San Dona. Po této ulici jezdí tramvaj T1, jejíž konečná je v Benátkách na Piazzale Roma. Jděte tedy k této ulici a na ní odbočte doprava. Dojdete k zastávce San Dona Pineta. Od Vašeho ubytování je to necelých 300 m. Jízdenka stojí € 1,50. Jídenku koupíte např. v tabáku. V oficiálním seznamu prodejních míst je nejblíže Tabaccheria di Dragone Marcello, ještě přibližně 70 m za zmiňovanou zastávkou. Jízdenky se validují v tramvaji. Jaké jízdenky využívat během pobytu záleží na Vašem itineráři. Pokud budete jezdit jen do Benátek a z Benátek, vystačíte s výše uvedenými jízdenkami. Pokud se budete chtít svézt po velkém kanále vaporettem, jízdenka na 75 minut stojí € 9,50. Pokud však budete cestovat více, např. na ostrovy Burano, Murano, Lido aj., vyplatí se Vám vícedenní jízdenka. Venezia Daily Pass stojí € 25,00, jízdenka na 2 dny stojí € 35,00 a na 3 dny stojí € 45,00. Platí odpovídající počet hodin od první validace. Validovat tyto jízdenky musíte při každé změně dopravního prostředku. Jízdenku využijete na autobusy i tramvaje, People Mover i vaporetta. Vše dopravní prostředky ACTV. Nelze je použít na vaporetta č. 16, 19 a Casino. Venezia Daily Pass můžete využít i na regionální vlaky Trenitalia. Samozřejmě jen v městské části Mestre a mezi Mestre a Benátkami. Denní a vícedenní jízdenky zakoupíte např. na pokladně Venezia Unica na Piazzale Roma.

# 19.02.2023, 10:17.
Ještě poprosím, jak velký problém jsou toalety a jak se dostanu po svých co nejrychleji z BB Ca' del Tentor na Piazzale Roma? Děkuji moc. Jiří.

Toalety v Benátkách je dlouhodobě přetřásané téma. Jsou drahé a je jich málo. Doporučení je takové, chodit na toaletu vždy, když máte příležitost. Ještě v ubytování, než vyrazíte na poznávání Benátek. V restauraci, hned po snídani, obědě nebo večeři. V muzeu, památce, v koncertní síni apod. Veřejné toalety Veritas jsou zpoplatněné. Jejich síť není vůbec rozsáhlá. Jejich mapu najdete na Venezia Unica - Buy now / Parking and Services / Public Toilet Service. Můžete si zakoupit pass pro dva vstupy za € 3,00 nebo pro 7 vstupů za € 9,00. Bezplatný přístup mají osoby s postižením a děti do 110 cm. Je třeba také počítat s otevírací dobou. Většinou otevírají až v 10:00, na Tronchetto a Piazzale Roma v 8:00, na Torcello v 11:00. Zavírací doba se pohybuje od 16:00 do 20:00. Z ubytování na Piazzale Roma to máte pěšky kolem 1200 m. Doporučujeme si zobrazit např. Mapy Google a tam si trasu nechat zobrazit a vytisknout.

# 17.02.2023, 14:00.
Poraďte prosím, kde zjistit, kdo v neděli 12.2.2023 kolem poledne zpíval na Campo dei Frari v Benátkách. Břetislav.

Pokud se nejedná o oficiální akci zveřejněnou v kalendáři na Carnevale di Venezia, budete to shánět těžko. Pokud ano, zkuste oslovit pořadatele.

# 17.02.2023, 11:44.
Velice ráda bych se Vás zeptala na radu. Jakou koupit jízdenku a jak se nejlépe dostat z letiště do Benátek? Přemýšlím totiž nad tím, kolik si vzít do Benátek peněz a jak se dostat do hotelu. Jedeme dva dospělí a jedno 6. leté dítě letecky od 25.3. do 27.3. a ubytovaní budeme v Hotel Canal, což by mělo být přímo v Benátkách. Bude rozumnější jet autobusem, vlakem nebo jinou dopravou? Děkuji za odpověď a případně i jakékoliv další rady, co se týká stravy. Děkuji mnohokrát. Jana.

Z letiště Marco Polo jeďte do Benátek autobusem č. 5 společnosti ACTV. Jízdenka stojí € 10,00. Můžete jet také rychlejším Airport Bus Express za stejnou cenu. Dítě v uvedeném věku platí stejnou cenu jako dospělý. Autobusy Vás zavezou na Piazzale Roma, odkud k hotelu přejdete nejdříve po Ponte di Papadopoli nebo Ponte Santa Chiara o del Monastero a následně podél zahrady Papadopoli ke kanálu Rio de la Cazziola e de Ca' Rizzi, u kterého se hotel nachází. Vlak z letiště Marco Polo nejezdí, lodní doprava Alilaguna je dražší. Vzhledem k umístění ubytování a délce pobytu budete zřejmě chodit spíše pěšky. Jednorázová jízdenka na vaporetto stojí € 9,50, celodenní jízdenka stojí € 25,00, dvoudenní jízdenka stojí € 35,00 a třídenní jízdenka € 45,00. Mladí od 6 do 29 let si mohou zakoupit Rolling Venice Card v ceně € 6,00 a na základě této zlevněnou třídenní jízdenku za € 27,00. K vícedenním jízdenkám je možné za příplatek € 7,00 přikoupit cestu z letiště Marco Polo autobusem č. 5 nebo obě cesty za € 13,00. Tipy na stravování najdete v článku Jídlo a pití v Benátkách.

# 16.02.2023, 18:23.
Mohl bych Vás požádat o radu, jak se dostat na ranní let na letiště Marco Polo v Benátkách? Odlety jsou ráno v 6:10 nebo v 6:25. Asi bychom bydleli v Mestre, kdyby to bylo možné. Děkuji. Milan.

Mestre je rozlohou velké město, těžko tedy poradit, když nevíme kde budete bydlet a odkud tedy budete vyjíždět. Pokud budete bydlet v okolí Via Orlanda, můžete jet na letiště autobusem ACTV č. 5. První odjíždí z Piazzale Roma ve 4:35, na letišti je za 21 minut. Pokud budete bydlet v okolí vlakového nádraží, odjíždí odtud Express Bus společnosti ATVO. První odjíždí z terminálu u vlakového nádraží ve 4:30, na letišti je za 17 minut. Jízdenka stojí v obou případech € 10,00.

# 06.02.2023, 23:08.
V pátek letíme do Benátek na letiště Marco Polo. Máme v plánu navštívit ostrovy Murano a Burano, potom bychom šli na karnevalový průvod. Ubytování máme vedle letiště v Tessera Venice Airport. Která cesta bude levnější? Jet autobusem do Benátek a potom vaporettem na ostrovy, nebo přímo z letiště? Jakou jízdenku máme koupit? Budeme tam do neděle. Děkuji. Táňa.

Vzhledem k místu ubytování a předpokládanému itineráři doporučujeme zakoupit dvoudenní nebo třídenní jízdenku ACTV za € 35,00 resp. € 45,00. Pokryje Vám dopravu na 48 resp 72 hodin od první validace. Pokud je Vám méně než 29 let, můžete si zakoupit Rolling Venice Card za € 6,00 a třídenní jízdenku za € 27,00. Jízdenku je třeba validovat při každé změně dopravního prostředku. Můžete cestovat dopravními prostředky ACTV - autobusy, tramvaje, vaporetta. Nelze ji použít na speciální linky vyporetta 16, 19 a Casino. Samozřejmě ji nelze použít i na vaporetta společnosti Alilaguna. Vše v městské části Benátky, tj. v Mestre, Benátkách, na ostrovech a mezi ostrovy. Ze zastávky Tessera můžete jet autobusem č. 5 na Piazzale Roma a odtud vaporettem č. 3 na Murano. Mezi ostrovy Murano, Burano a Torcello se potom můžete pohybovat vaporettem č. 12. Do Benátek se potom dostanete zmiňovanými vaporetty nebo kterýmkoliv vaporettem na Fondamente Nove a odtud pěšky nebo dalšími vaporetty na požadované místo v Benátkách. Mezi letištěm a ubytováním musíte dojít pěšky nebo cestovat autobusem č. 5. Na cestu z letiště ale už potřebujete k základní jízdence příplatek ve výši € 7,00 resp. € 13,00 pro oba směry.

# 03.02.2023, 00:53.
Měla jsem už dotaz na spojení. Teď se spíše zeptám, zda byste nám doporučil cestu v únoru do Benátek. Mám obavy z počasí. Rády bychom s dcerou navštívily Burano, Murano aj. Ráda bych jela i gondolou. Spíše se mi jedná o to, zda je možná kombinace spojů a je možné zaplatit vše najednou. Myslím, že to je ta karta Venice Card, tak vlastně tam směřuje můj dotaz, zda to vše prokombinovat. Hodně mi na tom záleží, je to pozvání pro mou milovanou dceru. Chtěla bych si sednout třeba i venku a popovídat si s místními lidmi, poznat i povahu Benátek skrze místní komunitu. A třeba tam jezdit jako na chatu. Berte to s rezervou. Děkuji moc, máte můj obdiv, chtěla bych najít více odvahy a více poznávat a cestovat. Děkuji. Iveta.

Musíte počítat s tím, že v únoru jsou samozřejmě nižší teploty. V současné době se pohybují přes den kolem 7 až 9 stupňů, v noci mezi 0 a 3 stupni. Logické by bylo, že je takové počasí nakloněné menší návštěvnosti. Opak je však pravdou. V Benátkách probíhá v době od 4. do 21. února 2023 karneval, takže spíše počítejte s velkou návštěvností. Ohledně gondoly najdete informace v odpovědi ze dne 25.08.2022, 15:56. Pro cestování po Benátkách si můžete zakoupit vícedenní jízdenku. Dvoudenní stojí € 35,00, třídenní € 45,00 a sedmidenní € 65,00. Umožňuje cestování 48, 72 resp. 168 hodin od první validace po Mestre, Benátkách a ostrovech. Platí v dopravních prostředcích ACTV kromě linek 16, 19 a Casino. Jízdenku můžete využít na autobusy, tramvaje, vaporetta i People Mover. S jízdenkou nelze cestovat z letiště nebo na letiště. Validovat je třeba při každé změně dopravního prostředku. Pokud je dceři do 29 let, může si za € 6,00 zakoupit Rolling Venice Card a na základě této levnější třídenní jízdenku za € 27,00.

# 02.02.2023, 22:25.
Od kterého data se bude platit vstup do města? Děkuji za odpověď. Vojtěch.

Viz naše odpověď ze dne 09.01.2023, 11:09.

# 01.02.2023, 19:40.
Ubytování doporučujeme hledat přes Booking, kde si ve filtru nastavíte přesně Vaše preference. Levněji se ubytujete v Mestre než v Benátkách. Přímý autobus z letiště Treviso na Piazzale Roma samozřejmě jezdí. Jedná se o Express Bus za € 12,00. Zastavuje i v Mestre.

# 01.02.2023, 17:47.
Moc děkuji, tak už nevím, jak mám postupovat, mně to stejně nejde, ale vám děkuji za informace a také za přání hezké dovolené. Marta.

Datum musíte zadávat výběrem z kalendáře. Pokud se Vám kalendář kliknutím do pole pro zadání datumu nezobrazuje, je z nějakého důvodu toto okno blokované. Rychlým řešením může být vyzkoušet jiný prohlížeč (Firefox, Edge, Crome) nebo jiné připojení k internetu (Mobilní data, v práci).

# 01.02.2023, 16:17.
Ano, máte pravdu, že tato služba funguje, ale mně šlo o City Pass Best Deals Adult za € 52,90. Tam to po mě chce datum, ale to datum tam nejde dát. Moc děkuji za pomoc a odpověď. Marta.

Musíte zadávat přesné informace, abychom mohli přesně reagovat. Pokud zadáte obecnou informaci, nezbývám než reagovat obecně. Nicméně i tak podle našeho postupu, který jsme uvedli v minulé odpovědi, vše funguje korektně. Testovali jsme různá data, blízká i hodně vzdálená.

# 01.02.2023, 14:43.
V květnu se chystám s vnučkou letecky na 5 dní do Benátek. Jak nejlépe cestovat z letiště Treviso do hotelu Locanda Ca Lucrezia? Jsou nějaké slevy na jízdném či vstupenkách pro seniory (68 let) nebo děti (11 let)? Děkuji. Hana.

V městské dopravě mají slevy jen senioři-rezidenti. Děti do 6 let cestují zdarma, starší platí plné jízdné. Slevu mají jen na třídenní jízdenku, kdy při zakoupení karty Rolling Venice Card za € 6,00 mají do 29 let nárok na nákup třídenní jízdenky za € 27,00 místo € 45,00. V městských muzeích platí děti od 6 do 14 let snížené vstupné, stejně tak senioři nad 65 let.

# 30.01.2023, 17:05.
Nejde mi koupit online Venezia Pass. Když vytvořím kartu a jdu dál, tak mě to nepustí, protože to chce po mě datum, ale když ho tam chci dát to datum, tak to nejde. Můžete mi poradit, kde koupit v Mestre a na kolik přijde na 72 hodin? Děkuji. Marta.

Celý proces na Venezia Unica jsme znovu otestovali a funguje bez problému: po založení karty se jménem a příjmením se vybere v Public Transport in Venice v oddíle ACTV Time Limited Tickets odpovídající karta (Asign to) a produkt (Select product) a kliknutí na Add to Card se tento produkt vloží na kartu. Následně v košíku klintete na Check out, vyberete období, na dotaz potvrdíte a přenesete se do zadání osobních údajů a následně k platbě. Po uhrazení obdržíte e-mailem PNR kód, na základě kterého si kartu vyzvednete v automatu nebo na pokladně Venezia Unica. Tam také můžete kartu zakoupit i přímo na místě.

# 30.01.2023, 14:52.
Pojedeme na konci dubna do Benátek. Zjistila jsem, že se nově platí za vstup a lze to někde registrovat předem. Můžete mi poradit kde? Děkuji. Gabriela.

Viz naše odpověď ze dne 09.01.2023, 11:09.

# 19.01.2023, 20:47.
Pane Řehůřku, 18.3.2023 přiletíme na letiště Treviso a 21.3.2023 odletíme z letiště Treviso. Bydlet budeme v hotelu Dimora Marciana. Jak se dostaneme z letiště Treviso do Benátek bez přestupu? Chceme navštívit ostrov Murano, Burano a Torcello. Jaký spoj nás tam dopraví a jaký zpět? A jakou jízdenku zakoupit na cestování po Benátkách? A jakou z letiště? Děkuji za odpověď. Ivana.

Z letiště Treviso jeďte do Benátek na Piazzale Roma Express Busem za € 12,00. Odtud pokračujte vaporettem ACTV č. 1 na San Marco. Jízdenka stojí € 9,50, můžete ale použít i vícedenní jízdenku. Ze San Marco jděte ve směru příjezdu vaporetta a od Velkého kanálu se odpojte u Calle Vallaresso. Tato ulice Vás dovede na Saliza S. Moise. Vydejte se doleva a hned doprava na Calle Frezzaria. Doprava budou odbočovat ulice Bocca di Piazza a Ramo del Salvadego. Vy půjdete až na další Calle Bohnolo S. Marco doleva. Dovede Vás k Vašemu ubytování, které je po levé straně. Na Murano se dostanete ze San Marco Zaccaria. Jede tam vaporetto 4.1 nebo 4.2. Každé jede jiným směrem, ale obě jedou na Murano. Mezi ostrovy Murano, Burano a Torcello se můžete přepravovat vaporettem č. 12. V den výletu si můžete zakoupit celodenní jízdenku Venezia Daily Pass 1 Giorno za € 25,00. Platí 24 hodin od první validace, validovat ji musíte při každé změně dopravního prostředku. S ohledem na pobyt si ale můžete koupit i dvoudenní jízdenku za € 35,00 nebo třídenní jízdenku za € 45,00. Třídenní jízdenka pro mladé do 29 let stojí € 27,00 s Rolling Venice Card za € 6,00.

# 18.01.2023, 14:24.
Budu ubytovaná v Benátkách na Via Teocrito 12, 30173 Venezia. Jaké je nejlepší spojení na náměstí Sv. Marka? Budeme ubytované dvě noci. Máme v plánu oba dny poznávat Benátky, případně se podívat na nějaký z okoloních ostrovů Murano / Burano. Vyplatí se mi zakoupit za € 30,00 dvoudenní jízdenku online 30 dní dopředu? Mají děti nějakou slevu na jízdném? Dcera má 10 let. Moc děkuji za odpověď. Šárka.

Od ubytování jděte po Via Teocrito na Via Casona. Po té se vydejte doprava a za křižovatkou je po levé straně u parku zastávka autobusu č. 24H. Zastávka se jmenuje Casona Vallenari. Tento autobus Vás doveze na Piazzale Roma. Z Piazzale Roma potom pokračujte vaporettem č. 1 na San Marco. Dvoudenní jízdenka stojí € 35,00 a pokud každý den pojedete minimálně autobusem i vaporettem tam i zpět, tak se Vám vyplatí. Děti do šesti let cestují zdarma, starší platí plné jízdné. Zvýhodněná je jen třídenní jízdenka pro mladé do 29 let.

# 14.01.2023, 09:17.
Zítra přilétáme na letiště Marco Polo. Dá se za € 1,50 dostat z Tessera i do Mestre, prosím? Děkuji moc. Alžběta.

Mestre je v pásmu městské Benátské dopravy. Jízdenka ACTV za € 1,50 Vám umožňuje cestovat v autobusové a tramvajové síti po Mestre, mezi Mestre a Benátkami, po ostrově Lido a Pellestrina. Umožnuje cestovat i People Mover. Jízdenka platí 75 minut od ověření. Tessera je ještě v pásmu platnosti této jízdenky, letiště Marco Polo už ne.

# 13.01.2023, 16:21.
Děkuji moc za informaci a ještě se zeptám. Jízdenky mohu koupit přímo v den odjezdu na lodi nebo v autobusu? A jiná možnost, jak se jinak takhle brzy ráno dostat na letiště asi neexistuje? Jirka.

Jízdenky ACTV lze zakoupit: na prodejních místech Venezia Unica, u autorizovaných prodejců, v automatech, v oficiální aplikaci AVM Venice, online na výše uvedených stránkách, na palubě vaporetta. Na noční spoj so doporučujeme jízdenku zakoupit dopředu. U zastávek jsou prodejní stánky. Jízdenky na autobusy ATVO lze zakoupit na pokladnách ATVO, u autorizovaných prodejců, v automatech a online. Pokladna je např. na Piazzale Roma, je tam i automat. Lze je koupit i v novinovém stánku Il Chiosco di Pluff, v tabáku Botazzo, v agentuře Novo Tour. Vše na Piazzale Roma. A také v agentuře Agenzia 365 na nádraží Santa Lucia. Jízdenky lze samozřejmě zakoupit v Mestre i na letišti. Jízdenku ATVO na cestu na letiště Marco Polo doporučujeme zakoupit přes Get Your Guide.

# 11.01.2023, 14:35.
Jsou prosím již první víkend, kdy je lodní show po Grand kanále, v ulicích vidět masky? Nevíme, kdy jet. Chceme vidět masky i lodní show. Děkuji za odpověď. Martina.

Během karnevalu jsou každý den v ulicích masky.

# 09.01.2023, 11:09.
Podle informace na internetu jsem se dozvěděl o možném zahájení vybírání vstupného do Benátek od 16.1.2023. Prosím o Váš názor, zda se jedná o relevantní informaci a kde bych našel případné odkazy, jak se bude prakticky postupovat, například jak a kde se bude provádět registrace. Děkuji za odpověď. Děláte záslužnou práci. Luděk z Plzně.

Tuto informaci jsme zveřejnili na našich stránkách s dostatečným předstihem. Viz naše odpověď ze dne 30.05.2022, 12:26. Nicméně došlo k dalšímu odložení, tentokrát minimálně do druhé poloviny roku 2023, viz např. článek Contributo d'accesso a Venezia: non si parte a gennaio. Oficiální zpráva je na webu města v článku Contributo di Accesso.

# 08.01.2023, 20:46.
Mám dotaz. 15.1 přijíždíme do Benátek. Zakoupili jsme tedy Muzeum Pass i Transport. U Muzeum Pass nám to píše Date of Validity 16.1.2023. Znamená to, že musíme všech 16 muzeí navštívit toho 16.1.2023? Děkujeme moc. Alžběta.

Date of validity uvedené na voucheru je datum, od kterého můžete začít využívat zakoupené služby po dobu následujících 24 měsíců s výjimkou produktů s konkrétním datem vypršení platnosti. Podrobnější informace najdete na Venezia Unica - How it works / How to use it.

# 08.01.2023, 15:46.
Pane Řehůřku, potřeboval bych prosím poradit, jak se co nerychleji dostat v pátek 12. května z pensionu BB Hortus, Dorsoduro 2632/E Calle Lunga S. Barnaba v Benátkách na ranní odlet do Prahy v 6:25 hodin z letiště Marco Polo. Předpokládám, že se musím dostat nějak na Piazzale Roma. Jakým vaporettem a z jaké nástupní stanice nejlépe prosím anebo to zvládnu pěšky po svých? Na první odjezd bílého autobusu ATVO linka č. 35 ve 4:20 hodin a nebo modrého autobusu ACTV linka č. 5 ve 4:35 hodin. Je na Piazzale Roma také stanoviště taxi, které by mě případně kdykoliv na letiště dopravilo, pokud bych se do jednoho z těchto autobusů nedostal? Děkuji mnohokrát za Vaši informaci a zdravím. Jirka.

Pěšky to máte přibližně 1 km. K nočnímu vaporettu to máte nejblíže na San Basilio - 300 m. Ve Vašem čase jede ve 3:50. Jízdní řády najdete na ACTV. Stanoviště taxi jsou kolmo na tramvaj a nástupní ostrůvky autobusů. Taxi si můžete objednat i SMS přes Radiotaxi Venezia.

# 06.01.2023, 09:06.
Cestujeme do Benátek na necelé dva dny. Přiletíme do Trevisa. Je možné koupit 48h lístek tak, aby zahrnoval cestu z/na letiště a lístky na autobus Mestre/Benátky a vaporetto? Pokud ano, jde to zařídit online nebo až po příletu? Děkuji za pomoc. Andrea.

Venezia Unica nabízí toto řešení pouze s jednorázovou nebo třídenní jízdenkou na dopravu v Benátkách. Doporučujeme tedy zakoupit Shuttle Bus z letiště Treviso do Benátek samostatně a k tomu také samostatně dvoudenní jízdenku na dopravu po Benátkách. Oba způsoby dopravy lze zařídit online na výše uvedených stránkách.