KALÁBRIE 2008 / 2

Kalábrie v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Kalábrie 2008 / 2

Pokud je Kalábrie cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2008. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o cestě autem do Kalábrie, o poplatcích na dálnicích, o ubytování, o kempech, o výletech v Kalábrii, o trzích, o nákupech potravin a najdete zde také mnoho dalších informací o Kalábrii, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete druhou část, ta první je na stránce Kalábrie 2008.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 18.07.2008, 20:59.
Chystáme se příští týden do Kalábrie, do oblasti Guardavalle. Máme ubytování bez stravy s vlastní dopravu. Chtěla bych se Vás zeptat na cestu, zda je problémová a jaké jsou poplatky na dálnicích? Dále mě zajímá, zda nakupování potravin je v této oblasti cenově srovnatelné s ČR. Děkuji za odpověď. Nashledanou. Hana.

Záleží hodně na tom, odkud jste a tedy kudy pojete a kde překročíte hranice. Existují tři varianty: 1. Rozvadov - Mnichov - Innsbruck - Brenner (mýto € 8,00) - Verona - Modena - Bologna - Firenze - Roma - Napoli - Salerno - Lamezia Terme - Catanzaro - Guardavalle Marina, 2. Dolní Dvořiště - Linz - Salzburg - tauernské tunely (mýto € 9,50) - Villach - Tarvisio - Udine - Mestre - Bologna - Firenze a dále jako ve variantě první, 3. Mikulov - Wien - Graz - Klagenfurt - Villach - Tarvisio a dále jako ve variantě druhé. V Rakousku potřebujete dálniční známku. Desetidenní stojí € 7,70. Měsíční se nevyplatí, kupte si na cestu zpět druhou, pokud pojedete na více jak 10 dnů. V první variantě zaplatíte mýtné v Itálii € 54,50, ve druhé a třetí pak € 54,20. Ve všech variantách je problémový úsek Bologna - Firenze. Je to horská dálnice s hustým provozem a velkým množstvím kamiónů. Ve druhé variantě je nejkritičtější místo dálnice A10 v úseku Salzburg - tauernské tunely. Tvoří se zde od pátečního odpoledne do sobotního dopoledne často zácpy. Ve druhé a ve třetí variantě je ještě kritické místo Tangenciála u Mestre. Prakticky už od mýtnice se tady často tvoří dopravní zácpy a rozjede se to až za Mestre. Je tady rovněž obrovské množství kamionů. Pokud chcete ušetřit na mýtném, popsali jsme některé zajímavé trasy v našich reportážích. V současné době využíváme jen dvě trasy, první v úseku Tarvisio - Gemona a druhou v úseku Mestre - Ravenna - Perugia - Orte. Ceny potravin jsou srovnatelné s cenami v ČR, jsou jen o málo vyšší. Výrazně vyšší je maso, mléčné výrobky a uzeniny.


# 17.07.2008, 11:21.
Prosím Vás o odpověď na možnost koupání a opalování bez plavek na Capo Vaticano a nebo na poloostrově Gargano. Děkuji Vám. Petr.

Koupání bez plavek je úředně v Itálii zakázané, na slunění bez plavek se však pohlíží naprosto stejně. Ta hranice mezi sluněním a koupáním prakticky neexistuje. Pokud budete přistižen, riskujete vysokou pokutu. Na Capo Vaticano jsme se s tímto nesetkali, na Garganu jsme viděli opalovat se nahoře bez jen Češky. Jednou jsme byli svědky, že v blízkém okolí takové opalující se paní se zvedly italské rodiny a znechuceně odešly na druhou část pláže. Pokud i přes to do toho půjdete, doporučujeme najít si nějakou zapadlou plážičku. Na Capo Vaticano jich je několik, na Garganu mezi Vieste a Mattinatou hodně.

# 16.07.2008, 12:49.
Chtěli bychom se s přítelem vydat letecky do Kalábrie. Jelikož tuto oblast vůbec neznáme, byla bych ráda, kdybyste nám doporučili nějaké místo, kde není moc turistů a na pláži není jedno lehátko vedle druhého :-) Díky! Zuzana.

Záleží, kdy poletíte. Pokud koncem července nebo v srpnu, tak bude plno všude. Určitě tam ale nenajdete takové plantáže lehátek a slunečníků jako v oblasti Bibione apod. Pokud až poslední týden v srpnu nebo v září, pak je už volněji. Určitě Vám můžeme doporučit oblast kolem Capo Vaticano (nejbližší letiště je v Lamezia Terme). Nachází se tam asi nejkrásnější moře a pláže, ale také je to jedno z nejlepších výchozích míst pro podnikání různých výletů. Tipy najdete v naší reportáži Kalábrie 2006. Pokud Vám nebude vyhovovat jedna pláž, je tam spousta dalších pláží a zapadlých plážiček. Je to také vhodné místo pro šnorchlování. V sezóně tam bude plno, ale ta oblast za to stojí.

# 16.07.2008, 09:28.
Můžu si levněji pujčit obytné auto a chtěl bych se s ním dostat do Kalábrie. Mám v plánu jet do Kalábrie po východním pobřeží. Chtěl bych se proto zeptat, co by po cestě stálo za to vidět a navštívit. Současně bych se chtěl zeptat, zda máte v Kalábrii nějaký tip na pěkný kemp a kolik by tam tak řádově v kempech stálo ubytování pro obytný automobil a dvě osoby na den. Moc děkuji. Karel.

Po cestě je toho hodně a zvládnout se to všechno nedá :-) Záleží také na tom, co preferujete. Pokud jsou to památky, pak budete míjet zajímavá místa, jako jsou Benátky a San Marino, pokud je to příroda, tak budete míjet národní parky Delta del Po, Valli di Commacchio, Gran Sasso, Gargano a pokud je to zábava, tak např. Delfinario di Rimini, Itáliie v miniatuře ve Viserba, Mirabilandia v Ravenně. Těch pěkných kempů je v Kalábrii hodně. Záleží na tom, kam přesně vyrážíte. Osobně doporučujeme oblast Capo Vaticano u Tyrhénského pobřeží. Seznam kempů v Kalábrii najdete na portále Camping, kde jsou uvedené i ceny a u některých odkaz na oficiální webovou prezentaci. Průměrné ceny při Vaší konfiguraci se pohybují od € 25,00 do € 35,00 (jsou samozřejmě i dražší nebo naopak levnější). Záleží samozřejmě podle sezóny. Nejvyšší je na jihu Itálie koncem července a v srpnu, kromě posledního týdne.

# 14.07.2008, 13:03.
Ve druhé polovině září odjíždíme do Kalábrie, do oblasti Capo Vaticano. Chci se zeptat, jak je to zde s připojením k internetu? Nabízí tuto službu kavárny ve městech nebo dokonce i prázdninová střediska ve svých společných prostorách? V popisu žádné residence jsem se o tom nedočetla. Děkuji. Vendula.

Wifi internet minimálně ve společných prostorách poskytují následující hotely na Capo Vaticano: Villaggio Tramonto, Residence Costa Azzurra, Club Costa Smeralda, Villaggio Rocca di Vadaro, La Fattoria Sul Mare, My Villa Eden, Residence Esmeraldo, Residence Sciaron ... a určitě jich bude více. O internetových kavárnách víme následujících: VirusInformatica, Via Provinciale 97, S. Domenica - 20 počítačů, Bottega Artigiana, Largo Ruffa 5/6, Tropea - 3 počítače.

# 14.07.2008, 12:23.
Jedeme s rodinou na dovolenou do Itálie. Byli jsme zde již několikrát, ale do Kalábrie jedeme poprvé. Chtěla bych požádat o radu, zda je možné nocovat cestou někde na odpočívadle a zda to není nebezpečné. Moc děkuji za odpověď. Lenka.

Na Autostrádě je u každého Autogrillu zastřešené stání, kde můžete bez problému zastavit a několik hodin si odpočinout. Na Autostrádě je to méně nebezpečné než někde ve velké městě nebo na osamělém místě. My to tak na svých cestách už praktikujeme několik let.

# 11.07.2008, 16:58.
Chystáme se do Kalábrie do letoviska Mandatoriccio Mare. Chtěla bych se zeptat, zda je zde možnost večer někam vyjít ... do restaurace, kavárniček nebo navštívit obchůdky ... nemusí to být nic velkého, jen aby tam nebyly jen apartmány a v okolí nic jiného nebylo. Moc děkuji za odpěď. Veronika.

Toto letovisko neznáme, nemůžeme tedy poskytnout informace z vlastních zkušeností. Odpověď najdete v dotazu z 08.07.2008, 18:25.

# 10.07.2008, 15:26.
Letos v srpnu jedeme poprvé na dovolenou do Itálie - Kalábrie - Amantea - Hotel La Tonnara. Pojedeme z Brna osobním autem. Můžete nám poradit nejvhodnější trasu a jak je to prosím s poplatky? Dále bych se chtěla zeptat, zda někde v polovině cesty najdeme ubytování na jednu, dvě noci, případně i v kempu ve vlastním stanu? Co byste nám doporučil? Máte prosím zkušenost s ubytováním v hotelech typu Ibis? Snad prý v Itálii jsou. Moc děkuji za odpověď. Věra.

Trasa z Brna je následující: Brno - Břeclav - Wien - Graz - Klagenfurt - Villach - Tarvisio - Udine - Mestre - Bologna - Firenze - Salerno - Cosenza - Vadue - Carolei - Domanico - Potame - Lago - Amantea - Hotel La Tonnara. Na Břeclav doporučujeme z toho důvodu, že je to z Brna po dálnici, přechod je prázdný a silnice za ním rovněž. Tuto trasu volíme vždy. Můžete jet samozřejmě klasiku na Mikulov. V Mestre máte volbu. Můžete sjet z dálnice a pokračovat na Ravennu, odkud pak pokračujete po čtyřproudovce směr Perugia a Orte, kde se opět napojíte na dálnici. Tato čtyřproudovka je ale v horším stavu než dálnice, doporučujeme jet maximálně 100 km/h a volit ji raději za světla. U Salerna se Autostrada mění na bezplatnou dálnici, kterou opustíte u Cosenza a bude pokračovat po SS278. Je možné také sjet po této dálnici až k Tyrhénskému moři a u sjezdu Falerna se napojit na SS18 a vrátit se po pobřeží do Amantea. Záleží na Vašem výběru - zda více preferujete dálnici, ale delší cestu, nebo kratší cestu horami. V Rakousku zaplatíte desetidenní dálniční známku za € 7,70. Musí být už vylepena při průjezdu Vídní. Popř. ještě jednu na cestu zpět. Tunely se na této trase neplatí. V Itálii zaplatíte za úsek Tarvisio - Salerno celkem € 54,20. Stejně tak při cestě zpět. Pokud pojedete přes Ravennu, zaplatíte za úsek Tarvisio - Mestre celkem € 11,80 a za úsek Orte - Salerno celkem € 16,60. Stejně tak při cestě zpět. Pokud budet spát ve vlastním stanu, hodně cestovatelů volí zastávku u Lago Trasimeno nedaleko Perugia. Seznam kempů najdete na portále Camping. S ubytováním v hotelech typu Ibis zkušenosti nemáme, nabízíme Vám alespoň odkaz na jejich stránky: Ibis. Můžete hledat také na Booking.

# 08.07.2008, 18:33.
Ráda bych se zeptala, zda jste byli v městečku Cariati? Jaké jsou tam možnosti zábavy, eventuelně posezení třeba v cukrárně, pizzérii? Dá se někam vyrazit na výlet v nejbližším okolí? Jaká je zde čistota moře a pláží? Eventuelně zda jste nebyli v komplexu Le Casette - jaké je zde ubytování, čistota a vzdálenost od moře? Předem děkuji a přeji krásný den. Marcela.

Cariati se nachází hned vedle Madatoriccio Mare, o kterém jsme odeslali informaci před chvílí. Odpověď je totožná - viz odpověď ze dne 08.07.2008, 18:25. Podívejte se také na oficiální stránky Cariati.

08.07.2008, 18:25.
Rád bych se zeptal na městečko Mandatoriccio Mare, konkrétně na zábavu, památky, kavárny, pizzérie atd. ... Také na čistotu moře a pláží v tomto městečku? Chtěli bychom vzít děti 3 a 6 let. Je v městečku vůbec kam jít? Eventuelně nějaké výlety v okolí? Také bych rád věděl, zda neznáte apartmány Marinella v tomto městečku - vybavení čistota atd.? Předem děkuji a zdravím. Daniel.

Toto letovisko neznáme, nemůžeme tedy poskytnout informace z vlastních zkušeností. Jónské moře je však obecně čisté a průznačné. Pláže by v tomto středisku měly být písčité s oblázky a s pozvolným vstupem do moře. Pravděpodobně tam moc zábavy, obchůdků a restaurací nebude. Podívejte se na oficiální stránky vnitrozemní části městečka - Madatoriccio. Nejbližší akvapark je v Rossanu, Odissea 2000. Tipy na výlety: v blízkosti je nádherný park Sila Grande, do kterého jsme zavítali během naší cesty po jižní Kalábrii - viz naše reportáž Kalábrie 2006. Určitě navštivte městečko Rossano, v jehož blízkosti se nachází Basiliánský klášter Santa Maria del Patire. O něco severněji jsou vykopávky v Sibari. Na jihu pak Crotone a Capo Colona.

# 07.07.2008, 10:44.
Děkuji za perfektní stánky. Chystáme se v září do oblasti Capo Vaticano. Rádi bychom zajeli na Lipari. Nevíte, ze kterého přístavu jezdí lodě i v září? Milazzo je dost daleko. Za odpověď děkuji. B.

Lodní výlet na Aiolské ostrovy se pořádá pravidelně až do října z přístavu Vibo Marina. Pořádá ho společnost Comerci Navigazione. Mělo by to jít ale i z přístavu Tropea. Kousek od Capo Vaticano, na křižovatce u obchodu, je kiosek místní cestovní kanceláře, která tyto výlety pořádá. Pokud bude kiosek v provozu, doporučujeme si ten výlet tady zakoupit. V ceně je doprava do přístavu a z přístavu minibusem. Pokud bude zavřený, pak teprve využijte odjezd z přístavu Vibo Marina.

# 25.06.2008, 17:03.
Chystáme se letos koncem srpna - posledních 14 dní s manželkou na dovolenou do Kalábrie, konkrétně do lokality Capo Vaticano - Faro Capo Vaticano a nejbližšího okolí. Jedeme automobilem a rádi bychom se někde ve zmíněné oblasti ubytovali. Nejlépe na nějakém privátu, popřípadě v nějakých apartmánech nebo studiích, bez stravy, samozřejmě pokoj včetně příslušenství a kuchyňského koutu. Můžete nám prosím, dát nějaký tip na ubytování v uvedené lokalitě? Děkujeme. S pozdravem Libor a Alena.

V tomto termínu nedoporučujeme jezdit na Capo Vaticano bez zamluveného ubytování. V srpnu je na jihu Itálie nejvyšší sezóna, obrovské množství Italů směřuje ze severu do těchto končin, ubytovací kapacity jsou beznadějně vyprodány, ceny za ubytování jdou závratně nahoru. Je to způsobeno tím, že v Itálii funguje něco jako celozávodní dovolená. K tomu ještě velké množství Němců, Čechů atd. Tato nejvyšší sezóna končí až týden před koncem srpna. Náš tip je samozřejmě Residence Le Cannelle, kde jsme byli ubytovaní a máme to tady osobně vyzkoušené, viz naše reprtáž Kalábrie 2006. Kvalitní jsou i apartmány v mnoha kempech v okolí Capo Vaticano. Odkazy na ně najdete na portále Camping. Samozřejmě nezapomeňte na Booking.

# 22.06.2008, 11:00.
Předem bych Vám chtěl poděkovat a pogratulovat za skvěle vedené stránky. Měl bych na Vás otázku. Za týden jedeme auty do Kalábrie, konkrétně na západní pobřeží, 5 km před Tropea do Villaggio Cora Club. Chtěl bych se zeptat, zda to tam náhodou neznáte, protože nejsem schopen o tomhle středisku kromě pár obrázků, které mají snad všechny cestovky v Evropě, najít bližší informace. Nemají vůbec webové stránky a ani na jiných stránkách není nic podrobnějšího. Máme tak obavy do čeho jdeme. Děkuji za ochotu. Mějte se krásně. Tomáš.

Toto středisko prodává tour operátor Polycastrum Viaggi. Prostřednictvím jeho prodejní sítě jste to zřejmě zakoupil i Vy. My na jih Itálie jezdíme většinou s tímto tour operátorem a máme takovou zkušenost, že ubytování je kvalitní a dopředu poskytnuté informace se vždy zakládaly na pravdě. Ničeho se neobávejte, určitě budete spokojeni. Podrobnější informace najdete na jejich stránkách přímo v katalogu - Calabria / Parghelia / Villaggio Cora Club nebo na Cora Club Village. Středisko leží kousek hned u pláže, pláž je pěkná, s bílým hrubým pískem. U stejné pláže se nachází kousek na sever aquapark.

# 21.06.2008, 23:18.
Rády bychom se Vás zeptaly, zda byste pro nás měl nějaké doporučení na ubytování s tenisovým kurtem v městěčku Tropea nebo blízkém okolí. Jsem 3 ženy + 2 dorostenky - tenistky, které musí i o naší dovolené trénovat. Přes CK jsme zatím nic vhodného nenašly. Rády bychom hotel nebo apartmán v červenci. Děkujeme. Lucka, Alena, Miriam, Barča a Kačka.

Těch residencí, které mají vlastní tenisový kurt je v okolí městečka Tropea a kolem Capo Vaticano více. Zkuste např. Villaggio il Gabbiano, Villaggio Torre Ruffa Robinson, Hotel Villaggio Stromboli, Villagio Residence Old River, Villaggio Rocca di Vadaro, Villaggio Santa Maria, Villaggio Camping Marco Polo. Doporučujeme se přímo zkontaktovat s konkrétní residencí a informovat se na možnosti rezervace tenisového kurtu na celý pobyt v konkrétních hodinách.

# 18.06.2008, 09:36.
Chtěli bychom jet v září do Kalábrie i s malým psem. Nevšimli jste si při svých pobytech, zda se může se psem na pláž? Případně, zda Vás napadá jakýkoliv jiný problém pobytu v Itálii se psem? Jsem ráda, že jsem narazila na Vaše stránky, jsou to opravdu nejlépe zpracované informace o Jižní Itálii :-) Děkuji moc. Jitka.

Na privátní pláže a na pláže s plážovým servisem se se psem určitě nemůže. V Kalábrii je však spousta pláží, které jsou veřejné a plážiček, které jsou zapadlé a na kterých budete i sami. Pokud tam nebude cedule, která to zakazuje, tak určitě se psem k moři budete moci. Od jiných cestovatelů máme zprávy, že se psy do Kalábrie jezdí a nemají žádný problém. Spíše než toto, raději dopředu řešte ubytování a najděte si takové ubytování, které s pobytem pejska počítá a výslovně ho povoluje. Kompletní nabídku ubytování najdete na Booking. Zatrhněte v oddíle Zařízení: Domácí zvířata povolena, popř. dále specifikujte své požadavky. Nezapomeňte na mezinárodní očkovací průkaz a na čip.

# 14.06.2008, 16:52.
Veľmi nam pomohli Vaše stránky pri plánovani našej tohtoročnej dovolenky na juh Talianska. Už dlhšie sme sa chystali pozrieť Kalábriu a Sicíliu. Mam celkom zaujímavú ponúku na ubytovanie v hoteli Marinella na Capo Vaticano. Kedže ste trávili dovolenku v residencii Le Cannelle, co nie je tak daleko od spominaného hotela, chcem sa Vás opýtať na prípadný Vaš názor. Možno ste si ten hotel všimli. Ďakujem za odpoveď. S.

Hotelu Marinella jsme si nevšimli, ale podle fotografií se jedná zřejmě o kvalitní a slušně vybavený hotel. Navíc na nádherném panoramatickém místě. Každý večer budete moci sledovat siluety Aiolských ostrovů z nedaleké vyhlídky, na dosah budete mít i pěknou vyhlídkovou trasu na Capo Vaticano. S největší pravděpodobností budete mít přístup k malým plážičkám, které se nacházejí mezi útesy. Nevýhodou tohoto ubytování, stejně jako v Residenci Le Cannelle, je možná větší vzdálenost od pláže Groticelle a navíc větší výškový rozdíl, ale nepředpokládáme, že by hotel Marinella neodvážel své hosty několikrát denně na pláž a z pláže.


# 09.06.2008, 20:55.
Vaše stránky jsou skvělé a my z nich čerpáme atmosféru a informace pro naši blížící se dovolenou v termínu od 12.7. do 19.7. na Capo Vaticano ve Villagio Torre Ruffa Robinson a dle Vašich stránek se obáváme, že pouze týden nám nebude stačit. Chtěli bychom tedy poprosit o radu, zda je možné sehnat vhodný kemp, když přibalíme stan s sebou. Jsme čtyřčlenná rodina - 2 dospělí a děti 4 a 12 let. A jaké je počasí v tomto termínu? Moc Vám děkujeme již teď za odpověď a fandíme Vám. U. z Březové u Uherského Brodu.

Koncem července a v srpnu je na jihu Itálie nejvyšší sezóna, všude je plno, ubytovací kapacity jsou zaplněny. Nicméně s vlastním stanem máte větší šanci najít ubytování v kempu než při hledání volného apartmánu. Doporučujeme hned při příjezdu se na tuto možnost informovat přímo v kempu, který přiléhá k Villaggio Torre Ruffa Robinson a např. si místo pro stan i rezervovat. Popř. v dalších kempech, které najdete na portále Camping. Jinak máte pravdu, týden je moc málo :-) Co se počasí týče, v této oblasti bývá nádherně slunečno. Deštivých dnů je v roce minimum. Pokud zaprší, tak je to krátkodobá záležitost. Předpověď počasí můžete před odjezdem sledovat na portále Meteo.

# 08.06.2008, 15:40.
S potěšením jsem si přečetl Vaše reportáže z Kalábrie a chtěl bych Vás požádat o sdělení, kde bych mohl získat nějaké bližší infomace o národních parcích Kalábrie. Chystáme se s manželkou na dovolenou do Kalábrie a rádi bychom poznali i hory. Našel jsem na internetu oficiální stránky všech národních parků, ale potřeboval bych spíše něco jako turistického průvodce, pokud ovšem něco takového existuje. Pokud byste o něčem věděl, dejte mi, prosím, vědět. Zdraví Jiří.

My jsme čerpali z několika zdrojů: 1. z knižních turistických průvodců, 2. z turistických map, 3. z iternetových stránek italských parků, na kterých přímo je mnoho informací včetně itinerářů a následně i odkazy přímo na stránky jednotlivých parků, měst, muzeí atd., 4. z informací získaných z různých cestovatelských serverů, 5. z fotogalerií. Na základě těchto informací jsme získali obrázek o tom, co bychom chtěli vidět. Na něco lepšího, ve formě internetového průvodce jsme bohužel nenarazili.

# 06.06.2008, 21:40.
Příští týden odjíždíme do Kalábrie, do lokality Capo Vaticano. Můžete mi dát tip na pláže, které navštívit? Jak je to s placením na těchto plážích? Jsou soukromé nebo veřejné? A můžete mi doporučit, co dobrého k jídlu bychom tam měli ochutnat? Mají nějakou specialitku? Děkuji. Přeji hezký den. Jana.

Jednotlivé pláže v okolí Capo Vaticano najdete na mapě v naší reportáži Kalábrie 2006. Určitě navštivte nejznámější a nejkrásnější pláž Spiaggia Grotticelle, která je jedním ze symbolů Capo Vaticano. V okolí jsou však všechny pláže nádherné. Většina z nich je veřejná a neplatí se na nich. U některých soukromých si lze zakoupit plážový servis (např. u baru Onda Blu - Groticcelle), u jiných je plážový servis jen pro hosty konkrétní residence. Záleží na tom, kde přesně budete ubytovaní. Malé zapadlé plážičky se nacházejí mezi útesy samotného Capo Vaticano, dá se tam dostat pouze z moře. K jídlu si dejte určitě nějaké mořské plody, ať už ryby nebo něco divočejšího :-) Co se specialit týče, jednou ze specialit je butirro. Je to sýr tvořící obal a uvnitř je máslo s výraznou bohatou chutí. Díky tomu obalu produkt vydrží i několik měsíců. My jsme bydleli v Residenci Le Cannelle. Majitelé nás na závěr pozvali na ochutnávku do výrobny kalábrijských specialit. Zpracovávali tam různé olivy, feferony, houby, marmelády, sýry, atd. Ochutnali jsme různé pomazánky, sýry, klobásky, dokonce i místní červené a bílé víno. Ještě nyní používáme koření, které jsme si tam zakoupili.

# 06.06.2008, 16:41.
Pane Řehůřku, radostí jsem zaplesala, když jsem objevila Vaše stránky. Jsou bezvadné! Já mám velkou prosbu. Hodláme odjet na dovolenou na 14 dnů na Capo Vaticano - přímo je to residence Le Cannelle. Při čtení Vašich odpovědí jsem se dočetla, že jste v těchto apartmánech už byli. Mohl byste mi prosím napsat, jaké to tam je a zda cesta dolů k moři pěškobusem je těch 800 m nebo je to delší? Máme dvě děti 13 a 17 let - neholdují diskotékám, ale je tam i pro starší děti nějaké hřiště na volejbal nebo tenis? Myslíte, že jsme zvolili dobře? Prosím, ještě mi napište, jak daleko od tohoto ubytování je nejbližší městečko - tipla bych Ricardi a Tropea? Předem děkuji za odpověď. Hezký zbytek dne. Pavlína.

Residence Le Cannelle je kvalitní ubytování, v příjemném prostředí, dalo by se říci přímo v rodinném. Majitelé jsou ochotní. Více o tomto ubytování najdete v naší reportáži Kalábrie 2006, v kapitole Ráj na zemi i ve vodě. Najdete tam i mapu oblasti s umístěním nejdůležitějších institucí (policie, zdravotnictví, banka, atd.). Cesta dolů k moři je skutečně maximálně 1 km. Vzdušnou čarou to těch 800 m může být. Z Le Cannelle tam pravidelně dvakrát až třikrát denně jezdí zdarma minibus. Jízdní řád je vyvěšený přímo na minibusu. Parkuje před recepcí. Otočí se tolikrát, kolikrát je třeba, aby odvezl všechny hosty. My jsme většinou ráno k moři sešli, v poledne jsme vyjeli minibusem, po obědě jsme zase sešli a odpoledne vyjeli. Pěšky nahoru jsme šli jen jednou nebo dvakrát. To samozřejmě jen v případě, když jsme nebyli na výletě. V Le Canelle přímo možnost sportovního vyžití není. Je tam jen zahrada a dětský koutek. Hřiště je v nedalekém S. Nicolo. Určitě Vám ale poradí paní majitelka, např. kde je možné si zaplatit sportovní vyžití v nějakém komplexu v okolí. Nejbližší městečko je S. Nicolo - viz mapa, na které máte vše přehledně zobrazeno. Le Canelle se nachází na mapě mezi místy, kde silnice (žlutá) z Capo Vaticano překlenuje železnici a mezi trojúhelníkem tvořeným ze silnice (žlutá). Pod tímto trojúhelníkem je malá obdélníková šmouha - tam leží Le Cannelle. Capo Vaticano a Le Canelle je správná volba. Byla to naše nejkrásnější dovolená.

# 06.06.2008, 06:14.
Chci jet na dovolenou do Kalábrie a přímo na místě sehnat apartmán. Jak je to složité? Nebo bych rád uvítal konkrétní návrh. Děkuji. L.

Není to tak jednoduché jako např. v Chrovatsku. Ubytovatelé sázejí na jistotu a většinou své kapacity prodávají tour operátorům nebo přes agentury. Určitě se Vám vyplatí si apartmán rezervovat nebo zaplatit dopředu. V Kalábrii jsou podle našich zkušeností ve většině případů pultové ceny vyšší než ceny od CK. Tour operátorem pro jižní Itálii je např. Polycastrum Viaggi. Můžete se rovněž zkontaktovat přímo s ubytovatelem. Hodně kempů s apartmány najdete na portále Camping. V tomto případě doporučujeme porovnávat ceny konkrétních apartmánů s cenami CK. Podívejte se také na Booking. Nabídka je tam hodně široká. Pozor! V Itálii je jiná cenotvorba: většinou základní cena + jednotlivé příplatky ... úklid, spotřeba energií, parkovné, ... Pokud se rozhodnete hledat ubytování až na místě, doporučujeme navštívit turistickou informační kancelář (Pro loco), kde Vám nabídnout ubytování v dané lokalitě. Pozor! Na přelomu července a srpna a v srpnu je nejvyšší sezóna. Většina ubytovacích kapacit je už dopředu vyprodaná a může se stát, že v tomto termínu na místě nepochodíte nebo se ubytujete za výrazně vyšší ceny. Obecně ceny v tomto termínu jsou až 7x vyšší než např. v červnu.

# 05.06.2008, 08:58.
Zdravím z Prahy. Při listování internetem jsem narazila na Vaše stránky, moc pěkné. Navíc jsem tady našla důležitý odkaz na paní Vlčkovou. A protože plánujeme koncem srpna odjet do Itálie, zkusím jí kontaktovat ohledně ubytování. Moje zkušenosti s Itálií: navštívili jsme s rodinou v roce 2005 Mandatoriccio Mare a v roce 2006 San Ferdinando - oboje v Kalábrii. Obě vesničky jsou klidné, malé, nerušné - což nám vyhovovalo. Na mě udělalo větší dojem San Ferdinando, v této vesničce je jen jeden ubytovací komplex - kemp s několika bungalovy, bazén, menší sportovní vyžití. Do centra pěšky 15 minut. Ale na večerní procházku jak dělané. Ani jedno místo není však pro náročně, jedná se o malé rozvíjející se vesničky, občas byl někde i nepořádek. Navštívili jsem také Sicílii - Taorminu, z přístavu v Reggiu není trajekt tak drahý a dá se to zvládnout. Jana.

Děkujeme za poskytnuté informace.

# 03.06.2008, 16:18.
Ešte by som mala jednu otázočku, ak smiem ... daný apartmán sa nachádza v oblasti Coccorino. Neviete náhodou, aká je to oblasť? Či rušná alebo tichšia? Či nejaké veľké stredisko alebo skôr niečo menšie? Ďakujem za odpoveď. Andrea.

Coccorino se nachází jihovýchodně od Capo Vaticano, pod Monte Poro. Viz mapa na našich stránkách. Mimochodem, tuto doporučujeme si vytisknout a vzít s sebou. Jsou na ni vyznačené důležité body jako jsou pláže, parkoviště, věže, železniční zastávky, pošta, bankomaty, policejní stanice, zdravotnická zařízení atd. Těžko říci, jak je na tom tato oblast, je trochu mimo Capo Vaticano, trochu řidčeji osídlena, ale my jsme tam byli v první polovině června. Capo Vaticano a jeho široké okolí je tvořeno residenčními komplexy, hotely, kempy atd. Večer bylo z mnoha míst slyšet diskotéku už v tom červnu a lidé z naší residence Le Cannele jezdili za zábavou i do okolních měst S. Nicolo, Ricadi, atd. Pokud jedete přes Kalábria.biz, tak máme informace od jiných cestovatelů, že byli spokojeni jak s ubytováním, tak i s delegátkou.