GARGANO 2010 / 2

Gargano v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Gargano 2010 / 2

Pokud je Gargano cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2010. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o cestě autem na Gargano, o poplatcích na dálnicích, o ubytování na Garganu, o místní dopravě, o plážích, o výletech do historických měst i do srdce pralesa Foresta Umbra, o trzích a jejich termínech, o dopravě na ostrovy Tremiti, o výstupu na nejvyšší vrchol Monte Calvo, výletu lodí k pobřežním jeskyním a najdete zde také mnoho dalších informací o Garganu, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete druhou část, ta první je na stránce Gargano 2010.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 05.05.2010, 11:34.
Chtěla bych se zeptat, kolik tak přibližně stojí výlet na Tremiti a okružní plavba po ostrovech? Myslíte si, že ten výlet stojí za to? Mně se podle všech informací zdá, že každopádně, ale jeden známý tam vloni byl a nadával. Nechápu. Děkuji za odpověď. Zdena.

Předpokládáme, že na Tremiti budete cestovat přímo z Gargánského výběžku. Nejblíže a tedy nejlevněji je to na Tremiti z Rodi Garganico. Jednosměrná jízdenka s NLG stojí € 12,50 mimo sezónu, € 16,00 v sezóně. Z Vieste pak € 15,00 mimo sezónu a € 18,00 v sezóně. Podívejte se na jízdní řády a ceníky. Možností je samozřejmě více. Okružní plavba kolem ostrovů, do jeskyní, zátok apod. stojí přibližně € 10,00. Nabízí ji na místě více společností, cena je tedy různá. Výlet stojí určitě za to. Ostrovy Tremiti jsou nádherné. Přečtěte si naši reportáž Ráj zvaný Tremiti.

# 04.05.2010, 12:36.
Chci se zepat na poplatky cesty autem Kroměříž - Gargano, Vieste. Děkuji! Kamila.

Vaše optimální trasa je následující: Kroměříž - Vyškov - Brno - Břeclav - Poštorná - Grosskrut - Vídeň - Graz - Klagenfurt - Villach - Tarvisio - Udine - Mestre - Bologna - Rimini - Ancona - Pescara - Poggio Imperiale - Vieste. V Rakousku potřebujete desetidení dálniční známku v ceně € 7,90 (nebo dvě při delší cestě), v Itálii zaplatíte na mýtném celkem € 50,50. Mýtné při cestě zpět je ve stejné výši. Možnosti úspory najdete např. v naší reportáži Gargano 2008.

# 03.05.2010, 14:52.
S přítelem jedeme 23.8.2010 do Vico del Gargano, poprvé autem. Mohl byste mi doporučit z Ostravy nějakou nejlepší trasu? A napsat, kde se platí kolik mýtného? A jak dlouho trvá asi cesta a zda v okolí Gargana je nějaký levný aquapark? Děkuji moc za informace. Lenka.

Vaše optimální trasa je následující: Ostrava - Olomouc - Brno - Břeclav - Vídeň - Graz - Klagenfurt - Villach - Tarvisio - Udine - Mestre - Bologna - Rimini - Ancona - Pescara - Poggio Imperiale - Vico del Gargano. V Rakousku potřebujete desetidení dálniční známku v ceně € 7,90 (nebo dvě při delší cestě), v Itálii zaplatíte na mýtném celkem € 50,50. Mýtné při cestě zpět je ve stejné výši. Aquapark je v nedalekém Lido del Sole - Aquasol. Cesta trvá přibližně 17. hodin, je to však individuální.

# 26.04.2010, 12:16.
Mám samozřejmě prostudované Vaše stránky a čerpal som z nich aj informácie. Stránky sú super - mohli byste vydať aj cestopis. Moja otázka sa týka cesty mimo autostrády a to konkrétne cesty z Tarvisia do Mestre. Koľko Vam trvala tato část cesty, po akých cestách sa ide (kvalita) a či to nie je hlavne v Alpach náročné, samé zákruty a úzke cesty. Chystáme sa v letě znova na Gargano a to hlavne po SS309 Mestre - Ravenna (zastávka v Mirabilandii a Cervii), premýšlam koľko bysme ušetrili cestou mimo dialnice už z Tarvisia a hlavne by sme chceli vidieť aj ine ako len dialnicu. Jasne že od Rimini už po autostráde. Vďaka za odpoveď. S pozdravom Peter.

Cestu mimo dálnici už z Tarvisia jsme absolvovali několikrát s různými obměnami. Poprvé jsme jeli celou cestu mimo dálnici. Cesta je popsána v reportážích Kalábrie 2002 a Gargano 2003. Z Tarvisia do Mestre nám trvala něco kolem šesti hodin. Silnice byly naprosto v pohodě. V poslední době jsme zvolili kompromis a jeli jsme mimo dálnici jen z Tarvisia po Gemonu a z Mestre po Rimini Nord - viz. např. reportáž Gargano 2008. Cesta z Mestre do Rimini trvá něco přes tři hodiny. Z Tarvisa do Gemony něco přes hodinu. V Alpách se jedná tedy jen o krátký úsek po kvalitní silnici, jede se téměř pořád zadarmo (se zařazeným stupněm). Celá cesta po dálnici z Tarvisia do Rimini stojí € 27,40. Z Gemony do Mestre € 11,60.

# 26.04.2010, 11:59.
Chystáme se na dovolenou do Itálie a rádi bychom si vzali s sebou motorový člun. Nafukovací do 4. m délky s výkonem motoru 14,8 kW. Někde jsem dostal informaci, že pro toto plavidlo nepotřebuji žádné osvědčení vůdce malého plavidla. Nemáte nějaké další informace, jaké náležitosti potřebuji k provozu tohoto rekreačního plavidla? Děkuji. Jiří.

Odpověď na Vaši otázku najdete v odpovědi ze dne 06.08.2008, 19:49.

# 06.04.2010, 16:39.
Kdysi jsme byli několikrát na Gargánu kousek od Mattinaty, tedy asi 8 km směrem k Vieste. Ubytování na Montelchi, hledám na internetu, ale informace o ubytování nemohu nikde najít. Mohli byste mi, prosím, poradit? Díky. Denisa.

Na stejnou otázku jsme Vám odpovídali už v roce 2008 - viz odpověď ze dne 12.06.2008, 07:22.

# 19.03.2010, 08:30.
Začátkem července máme zajištěný pobyt v městečku Vieste. Zajímají mě možnosti na místních plážích - placení vstupů, nutnost placení plážových souprav, možnost vzít s sebou vlastní lehátko, nafukovací matrace a loďku na vodu. Děkuji. P.

Ve Vieste jsou dvě velké písečné pláže. V sezóně jsou tam části jak privátní, tak volně přístupné. Na volně přístupných částech nebudete mít s vlastním lehátkem, nafukovací matrací i loďkou problém.

# 04.03.2010, 21:26.
V červenci jedeme 4 rodiny s dětmi poprvé auty do San Menaio na Gargánu. Podle fotek to vypadá super a mohlo by to být i klidnější. Vyjíždíme z Chrudimi v okrese Pardubice. Měl bych dotaz, jak dlouho přibližně trvá cesta a na kolik vyjdou poplatky na italské dálnici, abych měl dopředu trochu přehled. Děkuji za odpověď. Jiří.

Přicházejí v úvahu dvě varianty cesty - přes Prahu, Rozvadov a Brenner nebo přes Brno, Mikulov a Vídeň. Orientačně cesta trvá v obou variantách 18 hodin včetně běžných zastávek. Cesta přes Mikulov je kratší přibližně o 80 km a také levnější z hlediska poplatků. Platí se jen rakouská dálniční známka (desetidenní € 7,90) a mýtné v Itálii € 50,50. Celkem tedy € 108,90 (nebo € 116,80 při cestě delší než 10 dnů - dvě známky). Cesta přes Brenner stojí v Rakousku € 7,90 za známku a € 8,00 za průjezd Brennerem, v Itálii pak € 51,40. Celkem tedy € 126,70 (€ 134,60). Tipy na možnosti další úspory najdete v naší reportáži Gargano 2007 a Gargano 2008.

# 18.02.2010, 22:30.
Které místo byste doporučili a proč? Capo Vaticano nebo Gargano? Děkuji za odpověď. Martin.

Nemůžeme jinak, než doporučit obě oblasti. Každá je jiná a každá je jinak krásná. Záleží však také hodně na tom, co preferujete a kvůli čemu na dovolenou jedete. Pokud hledáte nádherné pláže, příznivé podmínky pro šnorchlování a spíše pobyt u moře, než poznávání okolí, pak je Capo Vaticano volba pro Vás. Pokud hledáte koupání prokládané množstvím poznávacích příležitostí, pak je možná Gargano lepší volbou. Ne, že by na Capo Vaticano nebylo co poznávat, větší množství výletů je však náročnější na cestování, na Garganu jsou tyto možnosti soustředěny na menším prostoru. Doporučujeme si přečíst naše reportáže Kalábrie 2006, Gargano 2003, Gargano 2007 a Gargano 2008. Tam najdete možná rozluštění Vašeho dilema.

# 17.02.2010, 08:33.
Mám jen takový menší dotaz, zda má stále pan Enzo Immobiliare Turisticagamma Vacanza? Moc děkuji za odpověd. Tereza.

Nerozumíme Vašemu dotazu. Nevíme, kdo je pan Enzo a nevíme, odkud vlastně je. Víme jen o existenci agentury Gamma Vacanze v Rodi Garganico.

# 13.02.2010, 21:49.
Chtěl bych Vám pochválit perfektní a zajímavé stránky. Můj dotaz se týká oblasti Gargána. Rozhodl jsem se s rodinou pro tuto oblast, konkrétně Villaggio Santa Maria. Je to středisko asi 7 km severně od Vieste. Nemáte náhodou nějaké zkušenosti s tímto komplexem? Jaká je cesta do této oblasti? Pojedu z Prahy. Děkuji Vám za odpověď a přeji hodně úspěchů a energie v další práci. Ciao. Radek.

Villaggio Santa Maria leží u 3 km dlouhé písečné pláže ohraničené Torre di Porticello. Bohužel osobní zkušenosti s tímto střediskem nemáme. Veškeré informace včetně bohatých fotogalerií najdete na výše uvedených stránkách. Vaše optimální trasa je následující: Praha - Rozvadov - Regensburg - Mnichov - Innsbruck - Brenner - Trento - Verona - Modena - Bologna - Rimini - Ancona - Pescara - sjezd Poggio Imperiale - Peschici - Santa Maria di Merino. V Německu se dálnice neplatí, v Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 7,90 (nebo dvě - na cestu zpět při delší cestě), za průjezd Brennerem zaplatíte mýtné € 8,00 a na italských dálnicích mýtné € 51,40. Poplatky při cestě zpět jsou ve stejné výši.

# 12.02.2010, 13:12.
Z Vašich stránek lze čerpat spousty potřebných informací. V letošních roce bychom se chtěli vydat na Gargano s karavanem. Chtěl bych se zeptat na dálniční poplatky (pouze osobní vozidlo) v Itálii do Gargána. Zvažuji se některým dálnicím vyhnout, ale nevím, zda se to vůbec vyplatí. Děkuji. Luboš.

Pokud pojedete přes Brenner, pak je cena € 51,40, pokud přes Tarvisio, pak je cena € 50,50. Týká se to případu, kdy sjedete na sjezdu Poggio Imperiale a pojedete na Peschici, Vieste. Pokud pojedete na Manfredonii a Mattinatu, pak sjeďte ve Foggii. Cena bude o € 2,70 vyšší. V případě jízdy přes Brenner bychom cestu mimo dálnici volili maximálně v úseku Brenner - Verona a potom bychom sjeli z dálnice u Termoli. V případě jízdy přes Tarvisio bychom cestu mimo dálnici volili v úseku Tarvisio - Gemona, Mestre - Rimini a opět sjezd z dálnice u Termoli. Cesta přes Tarvisio s úseky mimo dálnici je popsaná v naší reportáži Gargano 2008.

# 11.02.2010, 14:58.
Netuším, jaké je teď u Vás počasí, ale u nás to už pár dní za moc nestojí - stále šedo a nevlídno. A tak občas kouknu na Vaše stránky, které mám uloženy ve složce oblíbené od roku 2008. Tehdy jsme se chystali poprvé do Itálie na rodinnou dovolenou a právě z Vašich stránek jsme čerpali velice důležité informace. I díky Vám naše dovolená proběhla bez jediné chyby a stali se z nás milovníci všeho italského. A teď - proč vlastně píšu. Dnes jsem na Vás zase jukla a nevěřila jsem vlastním očím. My jsme totiž ta spokojená rodinka, co sedí na střeše džípu ve Foresta Umbra! Tento výlet byl pro naši rodinu tím největším zážitkem. Moc mně mrzí, že jsem nevěděla, že sedíte v tom druhém autě, mohli jsme Vám alespoň poděkovat. A tak to dělám dodatečně e-mailem. Naše rodina má více procestovanou naši vlast, ale pokud vyrazíme za hranice, tak určitě budeme opět čerpat z Vašich skvělých stránek. Přeji celé Vaší rodině spoustu krásných zážitků a třeba na sebe někde opět narazíme. S pozdravem Dana z Olomouce.

Jsme velice rádi, že Vám naše stránky pomohly při plánování a realizaci Vaší dovolené. A ještě více jsme rádi, že se Vám dovolená vydařila podle Vašich představ. Gargano 2008 bylo pro nás něčím vyjímečné. Několikrát jsme se tam setkali s našimi čtenáři, kteří před svým pobytem čerpali informace z našich stránek. I ten výlet džípem byl vlastně více jak z poloviny obsazen těmi, kdo o našich stránkách vědí. Přímo v našem džípu jsme se totiž setkali s rodinou, která s námi před dovolenou komunikovala. Tak nás v něm bylo 80 % :-) Děkujeme za Vaši zprávu a přejeme Vám hodně dalších krásných dovolených.

# 08.02.2010, 19:30.
Chtěla bych se zeptat, zda neznáte nejideálnější místo na Garganu pro kitování a windsurfing. Chtěli bychom letos v červnu vyrazit do této oblasti a dáváme dohromady nějaké informace :-) Ubytování nejlépe v kempu nebo v apartmánu / bungalovu přímo u moře s širokou a dlouhou pláží bez paraplíček :-) ... vhodné i pro malé dítě. Děkuji za odpověd. S pozdravem Markéta.

Veškeré podmínky pro windsurfing najdete ve Villaggio Camping Punta Lunga. Viz také odpověď ze dne 25.03.2008, 21:37.

# 01.02.2010, 15:20.
Letos se opět chystáme na letní dovolenou do Itálie, minule jste nám svými postřehy a radami docela pomohli, ještě jednou díky! Tentokrát se chceme vypravit na Gargáno a měl bych na Vás následující dotazy: 1.) Máte nějakou zkušenost s Lido del Sole, případně konkrétně s ubytováním v rezidenci Adria? A s vedlejším historickým městečkem Rodi Garganico? 2.) Byli jste někdy na lodním výletě na ostrovech Tremiti a stojí to za to? 3.) Můžete doporučit ten výlet džípem do NP ve vnitrozemí poloostrova Gargano? Děkuji předem za fundované odpovědi a jsem s pozdravem. Zdeněk z Brna.

Odpověď na první otázku najdete v odpovědi ze dne 11.08.2008, 09:51. Na výletě na ostrovy Tremiti jsme byli. Pluli jsme raketou z Vieste. Celodenní výlet stál určitě za to. Doporučujeme si přikoupit výlet lodí kolem ostrovů. Navštívíte mořské jeskyně, obeplujete ostrov San Domino, vykoupete se v křišťálově čistém moři u ostrova Capraia a na závěr obeplujete ostrov San Nicola. Doporučujeme také navštívit pevnost na ostrově San Nicola a projít se po turistickém ostrově San Domino, kde se můžete také vykoupat na některé z jeho pláží. Přečtěte si reportáž z tohoto výletu - Ráj zavný Tremiti a podívejte se na fotogalerii. Stejně tak výlet na střeše džípu do nitra pralesa je nezapomenutelný zážitek. Přečtěte si reportáž z tohoto výletu - Džípem pralesem a podívejte se na fotogalerii.

# 30.01.2010, 16:16.
Měla bych jeden dotaz ohledně pláží ve Vieste, popř. Peschici. Začali jsme s přítelem vybírat dovolenou a tato dvě města nás zaujala především svým historickým centrem a možností výletů do okolí. Nejsme klasičtí plážoví povaleči a pobyt v nějakém uzavřeném hotelovém komplexu nepřipadá v úvahu. V Itálii jsme navštívili např. Scalea a hledáme místo podobného rázu :-) Velký problém při výběru dovolené ale představují pláže - máme rádi soukromí a preferujeme oblasti s členitým pobřežím, kde není problém najít malou opuštěnou plážičku. Nezáleží, zda písečnou nebo oblázkovou. Preferujeme je před kilometrovými plážemi přeplněnými turisty a slunečníky ... A proto jsem se chtěla zeptat, jaké jsou možnosti koupání v okolí Viste, popř. Peschici a jak daleko od měst na takové pláže narazíme? Máme v plánu si půjčovat skútry, ale z finančního hlediska to nebude možné každý den dovolené. Přeci jen jsme jen studenti :-) Takže hledáme místo, kde budou tyto pláže dostupné i pěšky, popř. v kombinaci s nějakou místní autobusovou dopravou ... Popř. bych Vám byla vděčná za jakýkoliv jiný tip na příjemně strávenou dovolenou, ať už na Gargánu nebo kdekoli jinde ... Předem moc děkuji za odpověď! Kateřina.

Ve Vieste jsou dvě velké písečné pláže. Pláže, které hledáte začínají 2 km severozápadně od centra Vieste, popř. 5 km jižně od centra Vieste. V závislosti na poloze ubytování se tyto vzdálenosti samozřejmě zkracují. Pro dopravu lze využít Bus Navetta, který však jezdí pouze v sezóně. V případě Peschici malé plážičky najdete na východ od Peschici. Jedná se opět o vzdálenosti 2 km a více. Dopravu po okolí zajišťuje společnost Ferrovie del Gargano. Nejkrásnější plážičky jsou ty na jih od Vieste. Doporučujeme např. Cala della Pergola, kam ale pěšky nedojdete. Viz fotogalerie (v pořadí třetí fotografie).

# 29.01.2010, 22:48.
Chystáme se na dovolenou do Itálie, Gargána - San Menaio. Je to prý malé městečko, zatím jsme nikde nevyhledali foto, jen z asi 1 km vzdáleného Rodi Garganico. Jak to prosím v San Menaio vypadá? Je tam nějaká proménáda na večerní procházky, obchůdky, je tam večer živo? Loni jsme byli v Lido di Jesolo, tam se nám líbilo, večer tam bylo rušno. Můžete nám napsat, jak to v San Menaio vypadá? Gargáno jsme volili hlavně pro možný výlet na Vesuv, Pompeje. Druhou variantu jsme měli Rimini - s výletem do San Marino. Moc vám děkujeme za radu. Zdraví N.

San Menaio je malé letovisko ponořené do borových lesů, pomerančových a citrusových hájů. Promenáda tam je, něco podobného jako na jihu Vieste, vydlážděný chodník nad pláží a vedle silnice. Nevýhodou San Menaio je, že nad pláží vede také železniční trať. Pokud jste milovníci dlouhých písečných pláží s pozvolným vstupem do moře, pak Vás San Menaio uspokojí. Pláž dlouhá 8 km má také jednu mimořádnost - slunce nad mořem vychází i zapadá. Letovisko je rušné v sezóně, najdete tam diskotéky, bary, restaurace, pizzérie, obchůdky i butiky. Nad San Menaio je velká přírodní atrakce - Pineta Marzini, jedna z nejkvalitnějších italských bank na semínka borovice černé. Doporučujeme navštívit historická města Rodi Garganico a Vico del Gargano. Určitě se vypravte na ostrovy Tremiti a do pralesa Foresta Umbra.

# 29.01.2010, 08:39.
Moc děkuji za rychlou odpověď, jste moc laskaví. A víte jak to chodí ... podáš prst a berou celou ruku :-) Mohla bych se tedy v duchu tohoto přísloví ještě zeptat, zda byste nevěděli o nějakém ubytování, v cenové relaci bungalovů v Sant' Elia, na té severní pláži, protože ta jižní mě moc nenadchla, a zda neznáte to naše náhradní ubytování v San Menaio - Villaggio Internazionale ... a slibuji, že pak už vám fakt dám pokoj :-) Mějte se fajn a přeji hezký pátek a víkend ... tady na Vysočině už zase padá a padá, takže nás čeká víkend s lopatou :-) Romana.

Zajímavé může být např. ubytování v Torre Papagni, které je nad tou severní pláží. Cenově to přibližně odpovídá Sant' Elia. Jinak osobně máme vyzkoušeno ubytování ve Villa Coppitella. Je to sice na kopci, asi 2 km od pláže, ale byl tam absolutní klid, nádherný panoramatický výhled na Vieste a okolí. Zvláště v noci byl pohled úchvatný. Nedávno tam byl postavený panoramatický bazén. My jsme byli naprosto spokojeni a vzdálenost do Vieste a k pláži nám nevadila. Villaggio Internazionale v San Menaio je středisko ponořené do borového háje, který je pro San Menaio typický. Ve středisku je restaurace, pizzerie, bar, bazén se sluneční terasou. Sportovní aktivity lze směrovat k vodnímu aerobiku, lukostřelbě, fotbalu, volejbalu. Pro děti je tam dětské hřiště. San Menaio je něco jiného než Vieste, každopádně možnosti výletů jsou zde také velké. Můžete navštívit Pineta Marzini, jednu z nejkvalitnějších italských bank na semínka borovice černé, historická městečka Rodi Garganico, Peschici nebo Vico del Gargano. Z Rodi Garganico můžete podniknout výlet na ostrovy Termini. Doporučujeme také výlet do pralesa Foresta Umbra.

# 28.01.2010, 14:15.
Vybrali jsme pro naši dovolenou bungalov ve Villaggio Sant' Elia a chtěla bych se zeptat, zda víte, ve které části Vieste se nachází? Byli jsme přibližně před 5. až 6. lety od cestovky v kempu, který ovšem nevím jak se jmenoval a ten byl v takové klidné části Vieste, ještě než se přijelo do městečka ze severní strany podél pobřeží, hned u pláže, od které ho dělila jen silnice a po schodech se na ni scházelo. Byl na ni relativní klid, žádná hlava na hlavě. Podle popisu od CK se mi jeví, že tyto bungalovy jsou také v této části a moc bychom to uvítali. Nemáme v oblibě pláž s tisíci slunečníky apod. Pravdou je, že těch x let, co od té doby uběhlo, už tato pláž může být také o něčem jiném. Proto bych vaše poznatky moc uvítala a kdybyste i věděli, jaké to ubytování ve Villaggio Sant' Elia je, tak to by bylo opravdu super, protože přeci jen osobní zkušenost je o něčem jiném než katalog CK. A ještě mě napadlo ... myslíte, že jsou všechny bungalovy standardně zařízeny a pak je nabízejí různé CK, nebo může být vybavení závislé od druhu CK? Omlouvám se, že vás takhle otravuji, ale s ubytováním přes cestovky nemáme zkušenosti, protože jsme dosud jezdili spíše do soukroma. Zatím děkuji, přeji krásné dny. S pozdravem Romana. P.S.: jako náhradní ubytování jsme vybrali bungalovy v San Menaio - Villaggio Internazionale.

Villaggio Sant' Elia najdete na Lungomare Enrico Mattei. Je to v jižní části Vieste u pláže Spiaggia della Scialara a dei Castello. Tato pláž je dlouhá něco přes tři kilometry a v místech villaggia široká přibližně 50 m. V sezóně počítejte spíše s množstvím slunečníků. V okolí Vieste lze však dojet k mnoha plážičkám, které jsou malé a zapadlé. Villaggio Sant' Elia najdete u křižovatky, která rozděluje cesty do Mattinaty na pobřežní a vnitrozemní. Je to světelná křižovatka s mnoha směrovkami (modré, hnědé, bílé). Vjezd do villaggia je ve směru od Vieste vpravo před křižovatkou, dvoukřídlá kovová brána s horním obloukem je tvořena ocelovými svislými pruty a je přibližně 10 m vnořena do villaggia. Zídka se sloupky (mezi nimi jsou opět ocelové svislé pruty) je v dolní části barevně zvýrazněna střídavě svislými červenými a bílými pruhy. Nemůžete to minout už jen proto, že na zídce jsou ve třech směrech poutače s názvem villaggia. Ubytování je standardní, podívejte se na fotogalerii na výše uvedených stránkách. Vybavenost apartmánů není závislá na CK, od které to zakoupíte.

# 25.01.2010, 09:40.
Využívám vaší nabídky a ráda bych se zeptala na dvě místa. Upřednostňuji klid a pěkné písečné pláže. Ráda mám i vlny, mušle a možnosti vycházek do okolí s dítětem. Letos jsem naplánovala Gargano a místo zvané Villaggio Internazionale - San Menaio - je to rodiný kemp, ale ubytování v obyčejném apartmánu a nebo Vieste - apartmány Mimosa popř. Residence Gallo. Ráda bych si přečetla váš názor, někde psali, že sever má lepší menší pláže, ale které místo je tomu blíže? Můžete mi napsat, kdybyste měla tyto možnosti, která by vyhrála u vás? Prosím a předem děkuji! Budu netrpělivě očekávat vaší odpověď. D. P.S.: Je fajn, že jsou lidé, kteří ještě umí pomáhat. I toto je způsob.

U San Menaio najdete písečnou pláž dlouhou přibližně 7 km, u Vieste jsou dvě písečné pláže dlouhé 1,5 km a 3 km. Sever Gargana je především o dlouhých písečných plážích. Malé plážičky, hlavně písečné, najdete mezi Peschici a Vieste. Na jih od Vieste je další množství malých zapadlých plážiček, často oblázkových. Jedná se o nejkrásnější část garganského pobřeží. Blíž k menším plážičkám budete mít z Vieste. My bychom asi volili San Menaio, ale jen z toho důvodu, že jsme tuto oblast ještě důkladně neprozkoumali. Pokud chcete být blízko historického centra, obchůdků, promenád, trhů, možností výletů - Tremiti, jeskyně atd., pak doporučujeme Vieste. Pokud pojedete vlastním autem, pak bychom doporučovali rozhodovat se spíše podle ubytování. Pláže jsou u obou středisek přibližně stejné.

# 19.01.2010, 10:00.
Děkuji za Vaši bleskurychlou odpověď... všechny odkazy jsem pečlivě prostudoval. Dovolím si ještě jeden dotaz - je možné sehnat volné ubytování v chatce či bungalovu na přelomu srpna a září? V Chorvatsku to tak funguje, Italové budou mít po dovolené ... marně jsem také pátral po diskuzním webu o Itálii. Díky za Vaše moc pěkné stránky. Marcel.

Na toto Vám bohužel neodpovíme, protože nevíme. Jedná se úplně o jiný systém. Kemp Riccio kapacitně naplňuje téměř výhradně CK Gargano. Pokud nemají kapacity naplněné, tak vypisují cenově výrazně stlačené last minute. Jde jim také totiž o naplnění kapacity autobusu, který tam dvakrát do týdne jezdí. Přelom srpna a září je ještě pořád dost žádaný termín, je dost pravděpodobné, že chatky a bungalovy budou vyprodány. Doporučujeme se na toto informovat přímo u CK Gargano, počítejte však s tím, že Vám odpoví v tom smyslu, že je potřeba rezervovat co nejdříve. Diskusní fóra najdete např. na Orbion nebo Cestujeme.

# 18.01.2010, 16:32.
Existují také webové stránky kempu Riccio? Díky. Marcel Beran.

Stránky jsou na Villaggio Riccio nebo CK Gargano. Můžete si přečíst také naše reportáže Gargano 2007 a Gargano 2008.