GARGANO 2008 / 2

Gargano v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Gargano 2008 / 4

Pokud je Gargano cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2008. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o cestě autem na Gargano, o poplatcích na dálnicích, o ubytování na Garganu, o místní dopravě, o plážích, o výletech do historických měst i do srdce pralesa Foresta Umbra, o trzích a jejich termínech, o dopravě na ostrovy Tremiti, o výstupu na nejvyšší vrchol Monte Calvo, výletu lodí k pobřežním jeskyním a najdete zde také mnoho dalších informací o Garganu, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete čtvrtou část, ta první je na stránce Gargano 2008.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 28.05.2008, 15:30.
Vaše stránky jsou pěkně zpracováné a obsahují mnoho užitečných informací. Mám jeden dotaz. Je v okolí kempu Riccio bankomat? Děkuji za odpověď. S pozdravem Vlastimil.

My jsme bankomat po celou dobu pobytu v kempu Riccio nepotřebovali. Nevíme tedy, zda je v bezprostředním okolí kempu Riccio. S největší pravděpodobností však ne. Kemp Riccio je zasazen v rozsáhlé rovině porostlé olivovníky - La Pianna. Zde se nachází kempy, rezidence a hotely. Zaručeně však jsou minimálně dva bankomaty v Mattinatě, v bankách - Bancapulia s.p.a. na Corso Matino a Banca popolare di Milano s.c.r.l. na Via Vittorio Veneto - viz mapa v naší reportáži Gargano 2007. Další bankomaty jsou v Monte Sant' Angelo a obrovské množství v Manfredonii. Přímo v kempu Riccio Vám přijdou vhod spíše české koruny. Veškeré výlety organizované CK Gargano se platí v korunách (kromě výletu lodí kolem pobřeží), v baru se platí rovněž v korunách (nápoje, potraviny, obědy, půjčovné). V krajním případě si můžete Kč za € vyměnit i přímo u delegátky. Nedoporučujeme. Kurz je více než nevýhodný. Stejně tak lze platit v kempu v €, ale opět kurz je značně nevýhodný.

# 24.05.2008, 19:18.
Letos se chystám jet na Gargano, do hotelu Maritalia v Peschici. Potřebovala bych se dozvědět, zda tam jezdí nějaká autobusová linka z ČR, nejlépe z Brna. A zda byste mi na ni mohli popřípadě dát kontakt. Děkuji. S pozdravem Andrea.

Přímá autobusová linka z ČR do této oblasti nejezdí. Je možné se dopravit vlakem, což je příliš drahé, do stanice Foggia. Jízdní řády najdete např. na Idos). Z Foggia pak místní linkovou autobusovou dopravou. Zkuse se např. domluvit s nějakou cestovní kanceláří, která tam vypravuje své zájezdy. Pokud budou mít v nějakém zájezdu volné místo, určitě se domluvíte. Např. CK Galatea, CK Gargano. Doladíte opět místní linkovou dopravou.

# 23.05.2008, 18:12.
Chcem sa spýtať na približné ceny pizze vo Vieste. Ďakujem. S.

Ve Vieste je mnoho pizzérií a restaurací, kde je možné si koupit pizzu. Cena je závislá také nejen na restauraci, ale také na velikosti, druhu atd. Nejlevnější pizzu lze koupit tak kolem € 6,00, běžně se setkáte s cenami i kolem € 10,00 nebo € 15,00.

# 15.05.2008, 14:33.
Již jste mi poskytl spoustu cenných informací na toto téma, ale protože se náš odjezd blíží - 7.6.2008, napadají mě ještě jiné dotazy. Ráda bych věděla, zda je možné do kamenité pláže v Mattinatě u kempu Riccio - myslím tím ty větší balvany, kde není tolik lidí - umístit nějak slunečník a mám-li se s ním vůbec tahat. Díky předem. L. z Prahy.

Určitě jde, běžně tam slunečníky, i rozměrné, měli a bez problému tam stály celý den. Slunečník lze zapůjčit do vyčerpání zásob za poplatek i u baru v kempu Riccio.

# 08.05.2008, 07:14.
Před rokem jsem poprvé navštívila poloostrov Gargano. Velmi se mi tam líbilo, tak jsem se rozhodla letos do této lokality vrátit. Byli jsme ubytovaní v Mattinatě. Chtěla bych se zeptat a poprosit vás, zda funguje autobusová doprava spolehlivě a zda nevíte, jak daleko je to do Peschici z Mattinaty. Jaké je autobusové spojení, co se týče spolehlivosti. A která městečka + pláže kromě Vieste, které je ale trochu z ruky od našeho ubytování v Mattinatě, se nachází poblíž tohoto malebného městečka. Cestuji s malým synem a nechtěla bych někde bloudit. Pokud byste mi pomohli, byla bych vám moc vděčná. Vaše stránečky jsou super. Děkuji za ně. Karla.

Autobusová doprava na Garganu funguje, nemáme s ní však vlastní zkušenosti. My jsme po poloostrově cestovali autem. V Mattinatě jsme však pohyb autobusů zaznamenali a lidé na zastávkách stáli - stejně tak ve Vieste, takže zřejmě autobusy jezdí pravidelně. Z Mattinaty do Peschici je to přibližně 60 km. Autobusové spojení provozují dvě společnosti: SITA a Ferrovie del Gargano - Autolinee Locali, direttrice 7 (Mattinata, Vieste) a direttrice 8 (Vieste, Peschici, Foresta Umbra). Do Peschici se dostanete z Mattinaty přestupem přes Vieste. Města a městečka - Manfredonia (tady doporučujeme středeční trh), Mattinata (tady doporučujeme čtvrteční trh), Monte Sant' Angelo (nádherné historické centrum, svatyně, hrad a vyhlídky). Plážičky jsou nejkrásnější mezi Mattinatou a Vieste. Je tam spousta zapadlých plážiček. Některé jsou však soukromé, uzavřené pro hotelové hosty. Podívejte se na mapu pláží.

# 06.05.2008, 13:03.
Nemám ani tak otázku, jako se spíš chci podělit o zkušenost. Na Gargano jezdím již několik let a vždy jsem spokojená. Jezdíme do kempu Le Orchidee, přibližně 7 km od Vieste. Moc se nám tam líbí. Krásný přístup do vody, málo lidí (jezdíme v září), příjemní obyvatelé a v neposlední řadě - žádné přebíhání silnic směrem na pláž, žádná auta. Kemp je v krásném piniovém háji, dá se zde grilovat, je zde minimarket, hřiště pro děti i tenisový kurt. Výlety do okolí jsou také překrásné a výlet lodí k jeskyním je nezapomenutelný. Ten, kdo chce mít příjemnou dovolenou, s krásnou teplou vodou, mírným vstupem do vody, se surfováním a s výlety do okolí, ale přesto klid, tak ať neváhá a jede do tohoto krásného koutu Itálie. H.

Děkujeme za Váš přínosný příspěvek k Villaggio Le Orchidee.

# 25.04.2008, 09:56.
Líbí se mi vaše stránky, jsou plné informací, které se jen tak nedají nikde sehnat. My jsme rodina se dvěmi dětmi a letos v červenci jedeme autem na Gargano do okolí Vieste, do Villaggio San Pablo. A jak jsem se již dočetl na vašich stránkách, je tam nádherně. Měl bych na vás dotaz, zda nevíte, kde bychom si mohli pronajmout džíp na výlet do pralesa a kolik to přibližně stojí €. Myslím si, že pro děti to bude nevšední zážitek. Samozřejmě ostatní možné výlety si nemůžeme nechat ujít. Děkuji za odpověd a přeji hezký den. Milan.

Exkurse džípem pořádá Explora Gargano. Můžete si u nich džíp i pronajmout. Exkursi si lze objednat i v informačním centru ve Villaggio Umbra. Cena takové exkurse se pohybuje řádově kolem € 20,00 za osobu. Závisí to samozřejmě i na počtu osob a délce exkurse. Prales Foresta Umbra je dostupný i pro pěší. Je protkaný sítí značených turistických stezek a k nejzajímavějším místům se dostanete jen pěšky. Mapu najdete na našich stránkách v reportáži Gargano 2003 nebo Gargano 2007.

# 22.04.2008, 22:10.
Máte úžasné a plnohodnotné stránky. Máme na Vás dotaz. Vydáváme se letos poprvé na jih. Pobyt máme zamluvený v Lido del Sole. Zajímal by nás Váš názor na toto letovisko, pláže a vše s tímto pobytem spojené. Samozřejmě, že hodláme aktivně cestovat. Do míst, která výše zmiňujete, zejména Vieste nás zajímá. Pojedeme vlastním vozem z Prahy. Mapa nám ukazuje volit cestu nejrychlejší, a to přes Rozvadov, Mnichov, Innsbruck, Udine a dále podél pobřeží až na Gargano. Myslíte, že je toto výhodné, anebo je lepší volit Dolní Dvořiště, Linz a dále pak cestou, kterou popisujete Vy? Vyrážíme z Prahy. A dále pak, zda si máme zakoupit dálniční známku v Čechách, nebo až v Rakousku? Děkujeme moc. S pozdravem a přáním krásného léta Jana a Karel.

Pokud vyhledáváte pro dovolenou místa, kde je živo a velká písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, tak Lido del Sole je pro Vás správná volba. I když tato oblast nepatří k tomu nejkrásnějšímu z přírody, co Gargano nabízí, určitě si tady přijdete na své. Toto letovisko Vám nabídne dokonalý komfort. Tato oblast je jednou z mála, kterou jsme na Garganu zatím neprozkoumali. Určitě by nás lákalo blízké Lago Varano, především vodní fauna v jeho těsné blízkosti. A když budete mít už dost toho koupání a slunění, vydejte se po pobřeží směrem na východ a pak dále na jih, na průzkum překrásného pobřeží. Především mezi Vieste a Mattinatou je okouzlující. Minimálně jeden výlet věnujte i vnitrozemí - stínu pralesa Foresta Umbra. Z nedalekého Rodi Garganica se můžete vydat k nádherným ostrovům Tremiti, jejichž siluetu je možné spatřit v této oblasti už z pobřeží. Vaše volba cesty je správná. Poplatkově jsou podobné. V Německu se dálnice neplatí a v Rakousku mít dálniční známku musíte v obou variantách. Mýtné v tunelech je stejné jak na Brenneru, tak i v Taunertunnelu - přibližně 9,00. Pokud pojedete v sezóně, mohla by se pro Vás stát cesta přes Salzburg utrpením. Tudy proudí obrovské množství Němců především do Chorvatska. Zácpy se tvoří především u Taunertunnelu. Rakouskou dálniční známku si můžete koupit už v ČR (Autoturist, ÚAMK, čerpací stanice u hranic), pokud se Vám to nepodaří, tak v Německu na čerpací stanici před hranicemi. Pokud jedete na více jak 10 dnů, kupte si dvě desetidenní - jednu na cestu tam, druhou na cestu zpět. Ušetříte.

# 13.04.2008, 12:31.
Dovolte, abychom se představili. Jsme manželé Alžběta a Vladimír, je nám 56 let a žijeme v Broumově v okrese Náchod. Letos v září chceme navštívit Gargano a rádi bychom se poradili s někým, kdo to tam zná. Dovolenou si přejeme prožít aktivně, doprava vlastní. Rádi bychom, kdybyste nám doporučili několik výletů, které bychom si neměli nechat ujít. Pokud máte tip na ubytování, budeme samozřejmě také rádi. Něco jsme už na internetu našli, to co nabízejí cestovní kanceláře. O ubytování máme představu: pokoj s kuchyňkou, balkon nebo terasa, výhled na moře a město dosažitelné pěšky pro večerní procházky. Nemusí být přepych. Pak bychom rádi znali přibližné cenové relace potravin, tipy jak a kde nejlépe a nejlevněji nakupovat. Pokud Vás ještě něco napadne, budeme rádi za každou radu. Děkujeme předem a přejeme ještě příjemnou neděli. U nás je dnes krásně, jdu něco dělat na zahradu. Zdravíme z Broumova. Vladimír a Alžběta.

Pro dvě najzajímavější lokality - Vieste a Mattinata najdete doporučení na výlety v reportážích Gargano 2003 a Gargano 2007. Určitě si udělejte několik výletů v nádherné pralese Foresta Umbra. Z měst určitě navštivte Vieste, Mattinatu, Peschici, Monte Sant' Angelo a Manfredonii. Nezpomeňte na výlety lodí kolem pobřeží, do nádherných jeskyní, zátok a kolem nezapomenutelných sklaních útvarů. Výlety se pořádají jak z Vieste, tak i z Mattinaty. Pokaždé se jedná o jinou část pobřeží. Pokud navštívíte kouzelné ostrovy Tremiti, určitě nebudete litovat. Co se ubytování týče, doporučujeme z našich vlastních zkušeností (a nejen na Garganu) tour operátora pro jižní Itálii - Polycastrum Viaggi. Katalogy a seznam smluvních prodejců najdete u českého zastoupení. Zcela individuálně si můžete ubytování vyhledat na Booking. Ceny potravin jsou přibližně stejné jako u nás (po výrazném zdražení začátkem letošního roku), cenově lehce výše je máslo, mléko a chléb. O dost výše maso, uzeniny a sýry. Asi nejlevněji nakoupíte v supermarketech (supermercato), ovoce a zeleninu na tržišti.

# 02.04.2008, 19:41.
Jsme rodina s menším dítětem a rádi bychom strávili dva týdny ve Vieste. Bohužel z pracovních důvodů to musí být v červnu, přibližně od 7.6. Nevíte, zda je tam v tuto dobu už moře dostatečně teplé na koupání i pro menší děti? Na internetu jsou občas velmi rozdílné údaje. Díky. Pavel.

Obecně je v tomto období teplota vzduchu i moře pro středoevropany už dostatečně přijatelná. Vše je samozřejmě individuální a vše závisí na konkrétním roku. My jsme byli ve Vieste rovněž začátkem června - reportáž Gargano 2003 - a měli jsme nádherně. Určitě se tohoto termínu nebojte.

25.03.2008, 21:37.
Zaujaly mě Vaše stránky a rád bych se zeptal na možnosti pro windsurfing. Rád bych letos v létě navštívil Gargano a zajímalo by mě, v jaké části poloostrova nebo z kterého kempu je možné se windsurfingu věnovat. Pokud znáte odpověď a poskytnete mi tyto informace, velmi mi pomůžete. V každém případě moc děkuji. S pozdravem Jiří.

Gargano, především jeho nádherné zátoky, jsou rájem pro windsurfing. Na Garganu jsme byli dvakrát, jednou ve Vieste (Gargano 2003), podruhé v Mattinatě (Gargano 2007). S Windsurfingem jsme se setkali spíše ve Vieste. Dokonce tam byl nějaký klub. A místo, kde se sjížděli vyznavači tohoto sportu, bylo Villaggio Camping Punta Lunga.

# 24.03.2008, 10:29.
Děkuji za odpověď. Mám ještě jeden dotaz. Jsou pláže u Vieste hodně zalidněné? Jedeme druhých 14. dnů v červenci. Ještě jednou děkuji. S.

V polovině července už bude pravděpodobně zalidněno. Týká se to však těch velkých pláží. Malé, méně přístupné plážičky, kterých je na Garganu spousta budou určitě méně plné. My jsme byli na Garganu v tomto termínu loni, v Mattinatě, a bylo tam příjemně - ani ne plno, ani ne prázdno.

# 24.03.2008, 10:03.
Ráda bych se Vás zeptala, jaké pláže jsou u Vieste, zda jsou vhodné jak k potápění, tak pro malé děti? Nemohu se rozhodnout mezi Villaggio San Lorenzo u Vieste a Kalábrií u Jónského moře. Můžete mi poradit? Děkuji a s přáním hezkého dne S.

Obě pláže, které jsou u Vieste, jsou písečné s pozvolným vstupem do moře. Jsou vhodné pro malé děti. Vhodné k potápění nejsou. Ráj pro potápěče - šnorchlisty - se nachází o něco jižněji, v nesčetných zátokách, jeskyních, u útesů. Jedná se o pobřeží mezi Vieste a Mattinatou. Pokud budete autem, můžete si tam kdykoliv za potápěním zajet. Vyhlášeným místem potápěčů jsou i nedaleké ostrovy Tremiti. Volba mezi Kalábrií a Garganem není snadná. Jsou to dvě naprosto odlišné oblasti. Pro šnorchlování bychom v Kalábrii zvolili spíše pobřeží Tyrhénského moře - především oblast Capo Vaticano - viz naše reprotáž Kalábrie 2006.

# 07.03.2008, 17:37.
Jsem také nadšenec do cestování a moc se mi líbila vaše reportáž z Mattinaty. Chci vás požádat o zodpovězení několika otázek. Chystáme se do kempu Riccio do chatek, chtěla jsem se zeptat, zda se nacházejí také ve stínu. Pak by mě zajímalo, jak je daleko od kempu k útesům na konci pláže. A zda nemáte nějaké foto z pláže přímo před kempem. Na některých fotkách se mi zdály na pláži dost velké kameny. Děkuji. A.

Celý kemp je v olivovém háji, takže chládek je většinou všude. Z kempu k pláži je to 50 m a na každou stranu k útesům tak přibližně 1 km. U pláže před kempem jsou kamínky drobnější, ve směru k Monte Saraceno je pláž hotelu Rotonda, za ní jsou pak další pláže a na druhou stranu je pláž s většími kameny. Fotografie pláže přímo před kempem je ve fotogalerii ta s těmi slunečníky.

# 26.02.2008, 18:24.
Dozvěděla jsem se o Vás na stránkách cestujeme.name z příspěvku, který jste vkládal loni, že jste byli v Itálii, ve Vieste. Byl byste tak hodný a mohl mi napsat, zda jste jeli přes cestovku? Pokud ano, se kterou jste byli spokojeni? Jeli bychom také dva dospělí a dvě děti vlastní dopravou. A jsou tam pláže s pozvolným vstupem do moře? Za informace Vám budu moc vděčná. Moc děkuji a přeji pěkný večer. S pozdravem Martina.

Ubytování jsme si koupili u Čedoku a jeli jsme vlastním autem. Čedok je ale jen prodejce, je prakticky jedno, kde to ubytování koupíte. Tour operátorem je Polycastrum Viaggi. Přes tohoto operátora jsme cestovali na jih Itálie už čtyřikrát (2x Kalábrie, 1x Gargano, 1x Sicílie) a byli jsme vždy maximálně spokojeni. Výše uvedené stránky jsou českého zastoupení. Je tam nabídka ubytování a odkazy na prodejní síť. Pláže ve Vieste jsou písčité a mají pozvolný vstup do moře. My jsme bydleli v Residence Villa Coppitella.

# 25.02.2008, 10:33.
Díky moc za extra rychlou odpověď. Můžu mít ještě jeden dotaz? A sice, co si myslíte o Alberobello?

Nádherné, překrásné, je to tak na půldenní výlet. My jsme na to měli jen tak dvě hodinky. Pokud tam pojedete, zkuste to spojit se ZOO Safari Fasano a Grotte Castellana. My jsme se stavovali i na Castel del Monte. Ale to už je časově moc náročné. Vyjeli jsme v šest ráno a vrátili jsme se o půlnoci.

# 25.02.2008, 09:07.
Paní Řehůková, s přítelem jsme se rozhodli navštívit Gargano a tak se snažím najít co nejvíce informací o této části Itálie. Zaujaly mne Vaše stránky, a proto bych se Vás ráda zeptala, co Vás nejvíce zaujalo, co bychom určitě neměli vynechat, nebo co má naopak velkou reklamu a za moc nestojí. Ubytování budeme v San Menanio a určitě nechceme strávit náš pobyt na pláži. Děkuji moc a přeji hezký den. Eva.

Gargano je nádherné celé. Krásnější je ale od Vieste na jih a ve vnitrozemí. Určitě nevynechte: Vieste (nádherné historické centrum, především v okolí výběžku San Lorenzo), výlet lodí v oblasti Vieste a v oblasti Mattinata, ostrovy Tremiti (jezdí tam raketa z Vieste někdy kolem 8:00 nebo 9:00), prales Foresta Umbra (mnoho nádherných výletů), Monte Sant' Angelo (svatyně, nádherné historické centrum, vyhlídka do Manfredonského zálivu). A mnoho dalších míst, která všechna najdete popsaná v našich dvou reportážích Gargano 2003 a Gargano 2007. Záleží jen na čase, který budete mít.

# 05.02.2008, 21:48.
Chceme jet do Villaggio Sabbiadoro u Vieste. Znáte ho a víte, kde leží? Zda na jih nebo na sever od Vieste? Našli jsme si to na italských stránkách a tam to není uvedeno. Nemohu najít podrobnou mapu ani v Google. Když tak i zde prosím o radu. Dále nás zajímají ceny běžných potravin, možnost koupě ryb, supermarket. Z vaší mapky pouze Vieste jsme vyčetli, kde je trh zeleniny. Dále nás zajímá autobusový jízdní řád okolí Vieste. Je někde možné ho sehnat na internetu? Díky a zdravím. Maria.

Toto středisko neznáme. Vzhledem k tomu, že se nachází 350 m od pláže Castello a současně 1 km od historického centra, bude přímo ve Vieste, přesněji v jeho jižní části, na Lungomare E. Mattei v části zvané Scialara. Podle ulice už to na Mapách Google najdete. Podívejte se i na oficiální stránky Villaggio Sabbiadoro. Ceny potravin se začínají srovnávat po letošním zdražením s cenami v ČR. Obecně počítejte s tím, že např. maso, uzeniny a sýry jsou dražší. Ale není to až tak moc. Ryby se dají koupit ráno v okolí přístavu. Záleží také, zda je nebo není sezóna. V sezóně se prodávají i na promenádě u moře. Jízdní řády: autobusovou dopravu provozují dvě společnosti - Ferrovie del Gargano - oblast 7 - zadejte pak ve vyhledávání Vieste a zobrazí se čtyři linky vedoucí přes Vieste, pak stačí kiknout a zobrazí se jízdní řády a SITA.

# 02.02.2008, 12:06.
Chtěli bychom jet letos na Gargano. Můžete nám doporučit nějaké hezké místo se slušným ubytováním, kde je možno si vařit nebo někam na jídlo zajít, ale v lidnatější oblasti, méně lidnaté nám nevyhovují. Kolik vyjde mýtné na trase Břeclav - Gargano? Jana.

V tomto případě doporučujeme Vieste. Přečtěte si naši reportáž Gargano 2003. Nebo Mattinatu. Přečtěte si naši reportáž Gargano 2007. Konkrétní ubytovaní můžete vyhledat na Booking. V Rakousku potřebujete dálniční známku na 10 dnů za € 7,70. Pokud pojedete na delší dobu, kupte si dvě desetidenní, vyjde to levněji než dvouměsíční. V Itálii zaplatíte na mýtném € 10,90 do Mestre, odtud pokračuje bezplatná Tangenciála kolem Mestre. Do Rimini doporučujeme pokračovat mimo dálnici, bez zajížďky do Bologna. Na Rimini - Nord se opět připojte na dálnici. Ve Foggia pak zaplatíte dalších € 23,50. Aktuální poplatky najdete na stránkách společnosti Autostrade.

# 30.01.2008, 09:18.
Chtěli bychom se zeptat na kupóny, jak o nich píšete, do aquaparku na Garganu. Taky máme rádi Itálii a letos chceme právě s cestovkou CK Gargano do kempu Riccio, teď uvažujeme zda do stanů a nebo karavanu. Našla jsem vaše stránky a docela mě zaujaly, moc jsem se z nich dozvěděla. Na Garganu jsme byli, ale mezi Vieste a Peschici a byli jsme ubytovaní přímo na skalách, takže taky krásné. Ty kupóny jste si stáhli a vytiskli? Nebo jakým způsobem to funguje? Taky jsme dva dospělí a dvě děti, takže určitě využíváme slevy pokud to je možné. Díky moc za odpověď. Darja.

Kupóny je třeba stáhnout z internetových stránek aquaparku Ippocampo. Možná tam ještě nejsou letošní, ale určitě budou, takže si to hlídejte. Je třeba je vytisknout v barvě. Stačí inkoustová tiskárna. Vytiskněte si čtyři, ale uznají Vám asi jen dva. Děti považují už za zlevněnou cenu a sleva se nesčítá. Ale zkusit to můžete :-) Nezapomeňte si vzít koupací čepice, bez nich vás do bazénu nepustí, na tobogány ano. Muži a chlapci čepice mít nemusí. Lze si je za € 1,50 zakoupit přímo u pokladny. Počítejte rovněž s poplatkem za slunečník a lehátka - cena jednoho slunečníku a dvou lehátek je € 3,00, takže počítejte s příplatkem k ceně minimálně € 6,00.

# 08.01.2008, 22:16.
V létě se chystám na dovolenou s CK Čedok do městečka Vieste. Rád bych se Vás zeptal, jak daleko je z Vieste do Aquaparku Ippocampo a jaká doprava zde funguje? Děkuji za odpověď. Standa.

Z Vieste do Ippocampo je to 80 km. Předpokládáme, že nebudete mít vlastní auto. Použijte tedy autobusové linky, které provozuje společnost SITA a Ferrovie del Gargano. Cestu musíte rozložit na dvě etapy: Vieste - Manfredoni, Manfredonia - Ippocampo. Z Manfredonie jede kolem Ippocampo linka Manfredonia - Cerignola, kousek za Ippocampo se odpojuje od pobřežní silnice do vnitrozemí. Kde vystoupit ale nevíme, musíte si to najít v podrobné automapě Itálie a podle jízdního řádu. Spoj najdete v oblasti 1 (červené linky). Do vyhledávání zadejte Cerignola a jako předposlední se zobrazí jízdní řád Cerignola - Manfredonia. Výhodnější by asi bylo si půjčit ve Vieste auto. Autopůjčovna je kousek od přístavu, na ulici rovnoběžné se silnicí vedoucí k přístavu. Poskytne Vám to nezávislost a možnost dalších výletů, např. do parku Foresta Umbra.

# 08.01.2008, 09:12.
Řehůřkovi, letos se poprvé v červnu chystáme s manželem na dovolenou na Gargano, do Mattinaty, kempu Riccio. A tak průběžně ve chvilkách volna pátrám po veškerých informacích z této oblasti. Na Vaše stránky jsem narazila náhodou a velmi mě zaujaly. Obrázky z Gargana, od Vás i od jiných, jsou velmi pěkné a již se moc těším na skalnaté pobřeží, které se budeme snažit v rámci našich možností prozkoumat. Jedeme autobusem s CK Gargano. Moc nás nebaví válet se celý den u moře, a tak se budeme snažit maximálně využít všech možných výletů. Doufám tedy, že v červnu nebude takové vedro, aby nešly uskutečnit v co největší míře. Strašně rádi cestujeme a poznáváme. Máme za sebou již téměř celou Evropu a všude je tolik nádherných míst, že nám přijde škoda vracet se stále na to samé. Z tohoto důvodu se vracíme jen zcela vyjímečně, protože je ještě tolik míst, které bychom chtěli vidět a poznat. Přesto se samozřejmě občas na pláž u kempu na pár hodin svalíme, abychom si užili i koupání, ale dost mě děsí poměrně velké balvany, které se vesměs na fotkách objevují. Neporadíte mi, na čem se dá na pláži ležet, aby to bylo snesitelné a netlačil Vás každý kámen? Co takhle vzít si s sebou karimatku? Zapůjčení lehátek za peníze pro nás nemá valný význam, dlouho na nich nevydržíme a platili bychom za ně vesměs zbytečně. Protože jsme víceméně cestovatelské než vyvalovací plážové typy, máme jen pár zkušeností vesměs s písečnými plážemi, kde jsme nikdy podobný problém nemuseli řešit. Nebo tam opravdu všichni leží jen na pronajatých lehátkách? Děkuji za odpověď a přeji ještě hodně krásných zážitků z cest, protože cestování je ten nejkrásnější, i když velmi drahý, koníček. Zdraví L. z Prahy.

Máte několik možností. 1. chodit na pláž, která je hned u cesty, vedoucí od kempu k moři. Tady jsou ty kamínky menší. Nevýhodu je, že nemáte žádné soukromí, je tady hlava na hlavě. 2. chodit o kousek dál, kde už jsou ty kameny větší. Tady už tolik lidí není, máte soukromí. My jsme sem chodili, vždy jsme si našli nějaké upravené místečko, kde byly dokonce z kamenů udělané schůdky do vody. A pokud nebyly, do pěti minut se to dalo upravit do snesitelné podoby. Měli jsme jen deku. Vhodné jsou boty do vody, dají se všude koupit za přibližně € 7,00. My jsme boty neměli. 3. chodit na jiné pláže, např. směrem více k Monte Saraceno, je už pláž méně kamenitá. Doporučení: do kempu Riccio doporučujeme si vzít s sebou rozdvojku. Na jedinou zásuvku je napojedna lednička. V případě potřeby dobíjet mobil nebo fotoaparát je ta druhá zásuvka nutností.