ŘÍM 2013 / 3

Rady na cestu do Říma

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Řím 2013 / 3

Pokud je Řím cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2013. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o návštěvě Vatikánských muzeí, Sixtinské kaple, Colossea a dalších památek, o vstupenkách do památek, o návštěvě Tivoli, o vstupu zdarma, o římských plážích, o trzích, o stravování v Římě a najdete zde také mnoho dalších informací o Římě, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete třetí část, ta první je na stránce Řím 2013.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 26.03.2013, 14:27.
Koncem dubna se chystáme do Říma, ubytování máme v penziónu Acqua Bullicante na adrese Via dell 'Acqua Bullicante, 15. Než jsem našel Vaše supr stránky, sám jsem hledal na internetu a našel si spojení vlakem FR1 na nádraží Tiburtina a odsud busem 409. Je to tak v pořádku? Jak prosím poznám správný vlak? Je Tiburtini konečná stanice? Pokud bych zvolil z letiště autobus Terravision, tak jak lidem radíte, Váš odkaz směruje na nákup, kde se musí zadat přesný čas odjezdu. Jak je prosím ošetřeno, pokud má let zpoždění? Lze tento autobus použít i bez nutnosti být tam v přesný čas? Kolik stojí lístky na místě? Děkuji mnohokrát. Pavel.

Je to v pořádku, jedna z variant. V odjezdové hale je standardní navigační systém odjezdů vlaků. Vlaky FR1 jsou značeny v kolonce Cat. (kategorie) jako REG (regionální). Většinou mají směr Orte nebo Fara S. (Fara Sabina). Tiburtina není konečná stanice. Mezi letištěm a Tiburtina jsou zastávky: Parco Leonardo, Fiera di Roma, Ponte Galeria, Muratella, Magliana, Villa Bonelli, Trastevere, Ostiense a Tuscolana. V případě autobusu , můžete použít jízdenku i na pozdější autobus, nemáte však garantované místo, tzn. pokud bude autobus plný, nezbude než jet dalším. Na místě by měly jízdenky stát stejně. Pokud zvolíte autobus Terravision, nemusíte už cestovat metrem na Tiburtina, můžete jet z Termini autobusem č. 105 směr Stazione Grotte Celoni a vystoupit na zastávce Casilina / Tor Pignattara. Vrátíte se kousek zpět a odbočíte doprava na Via dell Acqua Bullicante, penzion je vlevo za snack barem a pizzérií.

# 25.03.2013, 16:53.
Děkuji moc. Zrovna včera jsme se vrátili z Říma. A jen pár postřehů: zvolili jsme taxi hned z letiště a dohodli fixní cenu € 48,00 na Via Cilicia (taxikáři jsme samozřejmě dali 50 ani se k vracení neměl), letadlo mělo zpoždění skoro hodinu a z letiště jsme se dostali před čtvrtou odpoledne. Cesta taxíkem na hotel trvala 40 minut (i přes dopravní zácpu a nějakou nehodu) a pro tři lidi se to myslím vyplatí. Díky taxi a pak ještě metru z hotelu jsme ještě stihhli navečer v pohodě Vatikán. Asi nejlepší pro pohyb po městě se nám zdálo metro a chození pěšky. Zpátky jsme zvolili jistotu Leonardo Express, ale překvapilo mě, že na nádraží si účtují ještě jedno Euro navíc jako poplatek za zprostředkování jízdenky, takže cena € 15,00 za osobu je opravdu vysoká. Ještě moc děkuji za Vaši nebývalou ochotu. Zdraví Zdeněk.

Děkujeme za cenné informace.

# 18.03.2013, 09:47.
Kamarádka letí teď v březnu na letiště Fiumicino a chtěla by se dostat na ulici Via Catanzaro 17 - 00162 a pak zpět na letiště. Nemá zkušenost s dopravou, myslí si, že by byl nejjednodušší taxík. Poradíte jí nejlepší možnost, nejlépe ten taxík. Kde si ho zřídit, kde platit, kde by na ni čekal. Nebo prosím navrhněte jinou možnost a stručně napsat kde se dá koupit jízdenka, kde nastoupit. Předem moc děkuji. Kristýna.

V tomto případě je zbytečné platit za taxi. Jeďte z letiště autobusem za € 4,00 na Termini a odtud metrem B směr Rebibbia a vystupte na Bologna. Odtud je to ještě přibližně 400 m, nicméně můžete nastoupit na autobus č. 61 směr Washington a vystoupit na druhé zastávce Catanzaro, která je přímo na Vaší adrese ubytování. Jízdenku z metra využijete i v tomto autobuse. Jízdenku koupíte v automatu, v tabáku atd. Z Termini můžete jet samozřejmě také Taxi, který Vás vyjde podstatně levněji než z letiště. Pokud se rozhodnete jet z letiště taxi, volte bílá taxi města Říma. Jejich stanoviště je u terminálů. Zvolíte volný taxi a zaplatíte až na základě taxametru u hotelu. Na Vaši adresu lze sjednat pevnou cenu, která je v současné době do této oblasti € 48,00.

# 18.03.2013, 07:20.
Pane Řehůřku, děkuji moc za rychlou odpověď a cenné rady. Tak je pro nás důležitý i čas, přilétáme v půl třetí odpoledne v pátek (v neděli zpět), pak nějaké čekání na zavazadlo, z letiště se dostaneme tak ve tři a taxi asi bude nejrychlejší, když se budeme chtít v pátek někam podívat. Autobusem do hotelu by to trvalo asi tak minimálně hodinu a půl. Nebo se mýlím? A škoda té fixní ceny u taxi, že Via Cilicia nespadá do oblasti centra. A ještě to prosím nechápu s tím Ostiense, to je o kus dál než přímo na letišti Fiumicino ne? Tam lze dojít pěšky? A kolik by přibližně stálo taxi přímo z letiště do hotelu a dá se cena předběžně domluvit? Ještě jednou moc děkuji za Vaši ochotu poradit. S pozdravem Zdeněk.

Autobus jede z Fiumicino na Termini přibližně 55 minut. U autobusu č. 360 musíte přibližně půl hodiny také počítat, je to ale závislé na dopravní situaci. Stanice Ostiense je stanice na trati vlaku FR1, stejně tak stanice Tuscolana. Via Cilicia je někde mezi těmito stanicemi, ale u ní žádná stanice není. Pěšky je to jak z Ostiense, tak z Tuscolana více jak 2 km. Taxi z letiště Fiumicino na Via Cilicia Vás přijde přibližně na € 48,00, počítejte však raději s přibližně € 50,00 až € 55,50. Víc to určitě nebude.

# 17.03.2013, 16:24.
Potřeboval bych prosím poradit. Letíme do Itálie ve třech na letiště Fiumicino a máme hotel Cilicia na ulici Via Cilicia. Chtěli jsme jet vlakem Leonardo Express na Termini a pak metrem na stanici Re di Roma. Ale to se budeme vracet a ani cena není moc nízká. Zajímá mě tedy, zda by nebylo lepší jet vlakem pomalejším, který staví blízko hotelu. Můžete mi prosím sdělit o jaký vlak se jedná, kde koupit jízdenky a kde nejlépe vystoupit? Případně uvažujeme o taxi, když by nás Leonardo vyšlo na € 42,00, tak myslím, že Taxi nebude o mnoho dražší a můžete mi doporučit nějaké spolehlivé taxi (co stojí na letišti bez objednání). A dá se s taxikářem dohodnout dopředu cena? Předem moc děkuji. Zdraví Zdeněk.

V pěší vzdálenosti od hotelu sice koleje vedou, jezdí po nich dokonce i vlak z letiště - FR1, bohužel však nejbližší stanice Ostiense nebo Tuscolana jsou více jak 2 km vzdálené, tzn. se zavazadly to nedoporučujeme. Nejvhodnější řešení je skutečně přes Termini. Vlak Leonardo Express je skutečně neúměrně drahý a při tomto počtu osob stojí téměř stejně jako taxi. Doporučujeme cestovat z letiště na Termini autobusem , který Vás přijde na € 4,00. Z Termini pak pokračujte autobusem č. 360 směr Zama. Vystupte na Acaia. Jděte zpět ve směru příjezdu autobusu po Via Acaia, za světelnou křižovatkou pokračujte po Via Silicia, po levé straně pak budete mít Váš hotel. Od zastávky autobusu je to přibližně 200 m. Ohledně taxi doporučujeme samozřejmě bílá taxi města Říma, kde lze domluvit pevnou cenu. Via Cilicia je však mimo ohraničenou oblast Mura Aureliane, kde platí fixní cena € 48,00. Nicméně na Ostiense lze domluvit cenu € 45,00, do centra € 48,00, na Via Cilicia to bude někde mezi tím.

# 11.03.2013, 15:18.
Prosím o radu. Přiletíme na letiště Ciampino do Říma a potřebujeme se dostat na Via delle Fornaci 200, je to poutní dům Velehrad. Můžete mi, prosím, poradit, jak a čím se tam dostat? Ještě jeden dotaz, vyplatí se nám koupit na čtyři dny Roma Pass? Dá se na něj jet i na letiště? Děkuji a zdravím. Eva.

Jeďte autobusem na Termini. Tady nasedněte na autobus č. 64 směr Piazza Stazione S. Pietro, kde také vystupte. Stoupněte si tak, že budete mít vlakovoui stanici za zády. Z náměstí se vydejte doprava. Po nějaké době se ulice stočí doleva a dovede Vás ke křižovatce. Na ní odbočte doprava a vydejte se pravou úzkou uličkou (Via delle Fornaci). Po pravé straně je Vaše ubytování.

# 10.03.2013, 17:59.
Řehůřkovi, dovolujeme si využít Vaší nabídky pro cestu do Říma. Potřebovali bychom se dostat z letiště Fiuminico do hotelu Sisto V, Via Lardalia, cestujeme 28.3.2013 a přílet je na terminál 3 v 9:40. Zpět bychom měli odlétat 1.4.2013 v 9:30. A ještě jednu otázku, jak se z hotelu nejlépe dostat do Vatikánu na Svatopetrské náměstí? Poslední otázka je, zda nevíte, jak o svátcích - Velikonoce - funguje metro a obchody. Moc děkujeme za všechny Vaše rady. Marie.

Jeďte autobusem na Termini. Odtud jeďte metrem A na konečnou stanici Battistini. Tady nasedněte na autobus č. 46 směr Stazione Monte Mario. Vystupte na zastávce Mosca / Zigliara. Otočte se ve směru odkud přijel autobus, odbočte vlevo. Dojdete na Via Diano Marina, na kterou za křižovatkou navazuje Via Lardaria. Z hotelu do Vatikánu se dostanete opačnou cestou, z metra A vystoupíte na Ottaviano / Musei Vaticani. V neděli 31.3.2013 jezdí metro A od 5:30 do 23:30, v pondělí 1.4.2013 není uveden jediný odjezd, jinak to však potvrzeno nemáme, sledujte portál ATAC. Autobus 46 jezdí v neděli 31.3. i v pondělí 1.4. Obchody nevíme. Obecně nejsou v Itálii obchody otevřeny v neděli a ve svátek.

# 08.03.2013, 19:01.
16.3. letím na dva dny do Říma. Jakou mám zvolit dopravu z letiště Fiumicino (přílet 09:40 - terminal 3) do hotelu Park Dei Massimi, Largo Ambrosio 9 - 00136? Jakou mám koupit jízdenku na dva dny? Předem děkuji za odpověď. David.

Vaše optimální doprava je následující: jeďte vlakem FR1 (€ 8,00) a vystupte na Trastevere. Přesedněte na vlak FR3 (platí jízdenka z letiště) a vystupte na Appiano Petronia. Odtud pokračujte autobusem ATAC č. 990 směr Pieve di Cadore / Uff. Postale nebo č. 999 směr Dalla Chiesa. Cena jízdenky BIT je € 1,50. Vystupte na zastávce Balduina Bitossi. Jděte kousek zpět ve směru příjezdu autobusu po Via della Balduina, na křižovatce odbočte doleva na Largo Vincenzo Ambrosio. Váš hotel je po levé straně. Na dva dny kupte dvě jednotlivé denní jízdenky BIG v ceně po € 6,00.

# 06.03.2013, 23:11.
Chcela by som sa poradiť, aký je najlepší a cenovo prijateľný presun z letiska Ciampino do hotelu Cicerone na Via Cicerone 28 a rovnako presun z letiska Ciampino do hotela Holiday Inn na ulici Via Aurelia. Ďakujem za odpoveď. Natalia.

V obou případech jeďte autobusem Atral za € 1,20 na Anagnina, tady přestupte na metro A (€ 1,50). V případě hotelu Cicerone vystupte na Levanto. Přejděte na Via Levanto, kde je zastávka autobusu č. 30. Jeďte směr Laurentina a vystupte na Cicerone / Cavour. Jděte ve směru příjezdu autobusu a dojdete k hotelu. V případě hotelu Holiday Inn vystupte z metra na Cornelia. Přejděte na Via Aurelia. Hned za křižovatkou s C.ne Cornelia je zastávka autobusu č. 246. Jeďte směr Malagrotta a vystupte na Stazione Aurelia. Jděte ve směru jízdy autobusu, odbočte vpravo na Via Bogliasco, vlevo za Mc Donald´s je Váš hotel. Na autobusy můžete využít jízdenku z metra.

# 06.03.2013, 15:42.
Rad by som vas požiadal o radu, ako sa da najednoduchšie dostať z letiska Fiumicino do hotela Mercure Roma West na Viale Eroi di Cefalonia 301? Ďakujem vopred za pomoc a želám príjemný deň. B.

Jeďte vlakem FR1 za € 8,00 na Ostiense, přejděte na Piramide a pokračujte metrem B za € 1,50 směr Laurentina. Vystupte na EUR Fermi, pokračujte autobusem č. 705 směr Piermarini. Vystupte na zastávce Cefalonia / Giordano. Na autobus můžete využít jízdenku z metra. Z letiště můžete jet také autobusem na Termini za € 4,00, odkud pak pokračujte metrem B dle předchozího popisu. Je to o € 4,00 levnější, ale o něco časově delší.

# 05.03.2013, 15:25.
7. až 10.3 budeme v Římě. Na online rezervaci vstupenek Musei Vaticani je oznámení, že od 5.3.2013 jsou uzavřeny některé výstavní prostory včetně Sixtýnské kaple z důvodu sjezdu konkláve. Vyplatí se vůbec internetová rezervace za € 16,00, není v tuto dobu snížené vstupné? Děkuji za odpověď. Jitka.

Nemáme zprávy o tom, že by během konkláve bylo snížené vstupné do vatikánských muzeí.

# 27.02.2013, 21:11.
Prosím moc o radu, jak se co nejlépe a nejlevněji dostaneme z letiště Fiumicino do hotelu Palace Nardo, Via Gorlago 61-65. Renata.

Viz naše odpověď ze dne 20.02.2013, 09:25.

# 27.02.2013, 13:40.
Potřebovala bych poradit jak se dopravit z letiště v Říme Fiumicino dne 21.7.2013 do přístavu Civitavecchia. V přístavu musíme být do 13:00 hodin. A pak bych potřebovala zpáteční trasu z přístavu Civitavecchia dne 28.7. Lodí přijedeme do přístavu kolem 6. hodiny ranní a ubytujeme se v hotelu v Římě - adresa: Piazza Barberini 23, Rome, RM 00187, Hotel Bernini Bristol. Děkuji moc za různé rady. V.

V tomto případě je asi nejoptimálnější cestovat vlakem. Z letiště jeďte vlakem FR1 a na Trastevere přestupte na vlak FR5. Do Civitavecchia se dopravíte z letiště včetně přestupu přibližně za 1,5 hodiny. Jízdenka v regionálním vlaku Vás přijde na € 11,00. Jízdní řády najdete na Trenitalia. Z vlakového nádraží v Civitavecchia pak musíte pěšky přibližně 700 m do přístavu po Vialle Giuseppe Garibaldi. Z Civitavecchia do hotelu se pak dostanete opět vlakem FR5. Jeďte až na Termini (€ 5,00 v regionálním vlaku), kde přesedněte na metro A směr Battistini. Vystupte na Barberini. Váš hotel je přímo na náměstí, kousek od východu z metra. Ještě pro úplnost, taxi z letiště Fiumicino do přístavu Civitavecchia stojí € 120,00. Z Termini na letiště Fiumicino pak můžete cestovat autobusem za € 4,00. Pokud budete mít čas i při cestě z letiště, můžete tuto variantu zvolit i v tomto případě a do Civitavecchia cestovat vlakem z Termini. Úspora je € 2,00 na osobu.

# 26.02.2013, 15:30.
Děkuji za Vaše webové stránky a chci se touto cestou zeptat, jak se nejlépe a nejrychleji dostaneme z letiště Fiumicino na tuto adresu: Hotel Magic, Via Milazzo 20, Roma. Děkuji. Tereza.

Nejlépe se tam dostanete autobusem . Přiveze Vás na Termini na Via Marsala. Odtud musíte jít jen kousek pěšky, podél nádraží po Via Marsala a za žlutým přechodem odbočit doleva na Via Milazzo. Váš hotel Magic je po levé straně hned za křižovatkou tvaru T, nad Ristorante Mino.

# 26.02.2013, 09:12.
Pane Řehůřku, ještě máme jeden dotaz, budeme v Římě 3 dny, dočetli jsme se o třídenní jízdence BTI, která platí pro metro, vlak, bus, ale prý neplatí pro jízdu z letiště, je to pravda? A můžeme tuto jízdenku koupit přímo na letišti? Předem děkuji za Vaši odpověď. S přáním příjemného dne Žaneta.

Tyto a další jízdenky (BIT, BIG, BTI, CIS) skutečně neplatí na cestu z nebo na letiště Fiumicino i Ciampino. Jízdenky metrebus zakoupíte v Tabaccaio v odjezdové hale vlaků v době od 6:30 do 21:00.

20.02.2013, 09:25.
Prosím o radu, jak se nejlépe a nejlevněji dostat z letiště Fiumicino do hotelu Palace Nardo - Via Gorlago a zda se vyplatí zakoupit si Roma Pass. Děkuji. Michal.

Náš tip není nejlevnější, ale veřejnou dopravou asi nejjednodušší a s minimální pěší vzdáleností. Jeďte vlakem FR1 (směr Orte) a vystupte na Trastevere. Přesedněte na vlak FR3 (směr Cesano) a vystupte na Ipogeo degli Ottavi. Přejděte na stejnojmennou zastávku autobusu č. 909 - Stazione Ipogeo degli Ottavi (když vyjdete z nádražní budovy, je zastávka po levé straně za kruhovým objezdem) a jeďte touto okružní linkou až na zastávku Palmarola / Fosso S. Spirito. Jděte ve směru příjezdu autobusu po Via della Palmarola, na první křižovatce odbočte doleva na Via Mezzoldo (je to silnička mezi ploty na betonové podezdívce), opět na první křižovatce doleva na Via Gorlago. Ta po pár metrech zahne doprava. Vaše ubytování je po levé straně. Nemůžete to přehlédnout, je to atypická budova za zídkou, s palmou, schodištěm v samostatné věži a zamřížovanými okny v přízemí. Cenově Vás to přijde na € 8,00 za vlak a € 1,50 za jízdenku BIT na autobus. V případě, že budete mít čas, můžete jet alternativně na Termini se společností za € 4,00 a odtud už dopravou ATAC. Nejdříve metrem A směr Battistini a vystoupit na Valle Aurelia, odtud pokračovat vlakem na Ipogeo degli Ottavi a odtud stejně jako v předchozí variantě. Ještě levnější je varianta autobusem Cotral na EUR Magliana za € 2,80 a odtud dopravou ATAC. Nejdříve metrem B směr Rebbibia a vystoupit na Termini, přesednout na metro A a pokračovat jako v předchozí variantě. Doporučujeme však první variantu. Je to nejjednodušší a nejrychlejší. Autobus č. 909 jezdí ve všední den od 5:30 do 22:55, v sobotu do 22:42, v neděli nejezdí. Zda se Roma Pass vyplatí nebo ne záleží především na tom, jaká muzea obsažená v chcete navštívit. Cena třídenní jízdenky a cena vstupů bez Roma Pass musí být větší než cena Roma Pass a vstupů s Roma Pass. Pak se vyplatí. Ceny najdete na výše uvedených stránkách. První dva vstupy s Roma Pass jsou v ceně, další se slevou. Pokud chcete Roma Pass jen s ohledem na dopravu, nevyplatí se. Roma Pass nelze využít na dopravu z a na letiště a také neplatí na vatikánská muzea.

# 18.02.2013, 11:14.
Chystáme se v průběhu dubna na 7 dní do Říma. Ubytování máme v Laziu - adresu bohužel neznám, je to Villaggio Flaminio na cicala.cz. Mohli byste mi poradit, zda existuje nějaký rodinný lístek (děti 12 a 9 let) pro každodenní cestování do centra, po centru, a zpět? Co tam jezdí? Děkuji za pomoc. Jiří.

Dovolujeme si Vás pozvat na naše nově vznikající stránky Hotel v Římě, ve kterých je popis dopravy i do kempu Flaminio Village z obou letišť (Fiumicino a Ciampino), z nádraží (Termini, Tiburtina) a přístavu Civitavecchia. Nemáme žádné informace o tom, že by existoval nějaký rodinný lístek. Sedmidenní jízdenka CIS stojí € 24,00. Děti do 10-ti let cestují zdarma v doprovodu dospělé osoby.

07.02.2013, 10:25.
Obracím se na Vás s menší prosbou, netušíte náhodou, kde bychom v Římě někde kolem Via Aurelia mohli najít hlídané parkoviště i pro vlastní autobus? Děkujeme mnohokrát. Lýdia.

Parkovat můžete přímo na check-pointu Aurelia, který se nachází na Via Aurelia km 9.200. Více o vjezdu autobusů do Říma, cenách, parkování atd. najdete na Rome Guide

# 03.02.2013, 22:55.
Prosím Vás, poraďte mi, akým spojom sa najlepšie dostanem z letiska Ciampino na Laurentinu okolo 20:00 večer. Ďakujem. Mirka.

Jeďte autobusem Atral na stanici metra Anagnina, odtud metrem A na Termini a odtud metrem B na Laurentina. Bez jednoho přestupu můžete jet autobusem přímo na Termini a odtud metrem B na Anagnina.

# 29.01.2013, 09:33.
Potrebovali bysme poradit, ako sa dostaneme čo najlacnejšie z letiska Fiuminico na nádražie Termini, prosim o podrobný popis spolu s cenou listku. Ďakujem. S pozdravom Tomáš.

Volte dopravu autobusem v ceně € 4,00. Jízdní řády a další drobnosti najdete na výše uvedených stránkách.

# 21.01.2013, 14:52.
Předně velké poděkování a obdiv za Vaši vstřícnost a ochotu zodpovídat takové množství otázek. Prosím o radu, bydlíme na Piazza Bologna v Římě, přílet na Fiumicino 01.03.13 ve 14:30. Pojedeme autobusem Terravision - zastávka před terminálem 3 - do stanice Termini - potud jsem vyčetla z Vaší korespondence a dále jak? Moc děkujeme za odpověď. Žaneta.

Na Termini nasedněte na metro B, jeďte směr Rebibbia a vystupte na Bologna.

# 19.01.2013, 10:40.
Navštívila jsem Vaše skvělé webové stránky a dovoluji si tímto Vás oslovit s dotazem. 1.3.2013 přiletíme odpoledne na letiště Fiumicino a potřebujeme se dostat do hotelu Sirenetta v Lido di Ostia a následně pak po tři dny budeme cestovat vlakem do Říma a zpět. Prosím o radu jak nejlépe cestovat. Děkuji. Dagmar.

Hotel zabezpečuje z letiště Fiumicino transfer. Je třeba kontaktovat přímo hotel. Veřejnou dopravou se tam dostanete se společností Cotral. Autobusy jezdí od 6:30 do 23:30, přibližně jeden za hodinu. Autobus Vás zaveze na Piazza della Stazione za přibližně půl hodiny. Odtud je to pěšky přibližně 10 minut. Musíte se uličkami dostat k moři. Do centra Říma se nejlépe dostanete z místa, kam Vás zaveze autobus z letiště. Je to stanice Lido di Ostia Centro a jedná se o městský vlak Roma - Lido. Tady platí jízdenky metrebus, takže pro Vás bude nejvýhodnější si zakoupit třídenní jízdenku BTI za € 16,50, kterou využijete jednak na tento vlak, ale i na metro, autobusy, tramvaje atd. Z vlaku můžete přestoupit na metro B na EUR Magliana a pokračovat dále do centra, popř. přestoupit na Termini na metro A.

# 19.01.2013, 09:36.
Jedeme s přítelem na víkend do Říma, chtěla bych se zeptat, v jaké čtvrti je nejlepší se ubytovat, když bychom chtěli být co nejvíce v centru a zda byste mi nedoporučil nějaký hotel, děkuji a jsem s pozdravem. Romana.

V tom případě volte čtvrt Spagna. Podívejte se Booking, určitě si vyberete. Můžete se také podívat na volby některých našich návštěvníků v našich otázkách a odpovědích.

# 15.01.2013, 10:47.
Prosím o vaši radu, jak se dostat z letiště Fiumicino na adresu Via Carioli 61, kde se nachází náš hotel B&B Two Flowers? A zda je výhodné koupit si kartu za € 25,00 na prohlídku museí? Děkuji Vám za odpoveď. Krasimíra.

Dopravte se na Termini - těch způsobů je hodně, jsou popsané v našich otázkách a odpovědích. Doporučujeme např. za € 4,00. Z Termini jeďte metrem A směr Anagnina. Vystupte na Vittorio Emanuele. Z náměstí se vydejte po Via Conte Verde a hned první křižovatka je s Via Carioli. Vydejte se po ní doleva k Vašemu hotelu, který je po pravé straně. Kartu za € 25,00 máte na mysli zřejmě . Její cena je v současnosti € 30,00. Je třeba si vše propočítat podle toho jak budete cestovat a jaká muzea budete navštěvovat. Samotná třídenní jízdenka BTI stojí € 16,50. Ceny vstupného jsou na výše uvedených stránkách - Download / Tariffe Biglietti. S Roma Pass je platná cena Ridotto. První dva vstupy jsou zdarma.

# 13.01.2013, 21:27.
Som rada, že som Vás našla. Cestujem do Ríma. Moja otázka je, ako sa dostanem najjednoduhšie z letiska Ciampino na ulicu Via Tolmino. Ďakujem pekne. Monika.

Jeďte autobusem Atral na Termini za € 3,90 a odtud autobusem č. 90 směr Labia (jednoduchá jízdenka BIT na 100 minut stojí € 1,50). Vystupte na zastávce Nomentana / Gorizia. Vraťte se kousek zpět proti směru příjezdu autobusu na křižovatku a tady odbočte doprava na Viale Gorizia (ve směru jízdy autobusu je to doleva). Hned na dlaší křižovatce (tvaru T) vpravo je Via Tolmino.

# 13.01.2013, 21:19.
Pane Řehůřku, prosíme o radu. Jaká je nejlevnější doprava z letiště Fiumicino do kempu Village Roma, adresa Via Aurelia 831, Aurelio. Letíme v květnu. Děkuji moc. Jiří.

Cesta vlakem je popsána v odpovědi ze dne 10.03.2011, 13:46. Levněji Vás to vyjde autobusem Cotral na Cornelia, kde nasedněte na autobus č. 246 a jeďte směr Malagrotta. Vystupte na zastávce u supermarketu Panorama a Via Aurelia přejděte nadchodem, který Vás dovede k Camping Village Roma.

# 10.01.2013, 19:27.
Chtěla jsem se zeptat, jak rezervovat vstupenky do Vatikánu, abychom se vyhli frontám. Děkuji za odpověď. Anna.

Rezervační systém najdete na adrese Musei Vaticani

# 07.01.2013, 23:01.
Již tento pátek odlétám do Říma - Fiumicino. Můžete mi poradit, jak se dostanu z letiště na hotel - Capannelle, Via Siderno, 37 - 00178 Roma, Italy? Přílet ve 21:20. Autobus jede ve 21:50. V případě, že to nestihnu jsem našla, že to jede ještě ve 23:00. Ale pak netuším, jak se dostat na hotel. Ráda bych využila jinou dopravu než taxi. Moc děkuji za vaší odpověď. Martina.

Pokud pojedete autobusem , pak jsou odjezdy 21:50 (příjezd 22:40) a 23:00 (příjezd 23:50). Pokud stihnete ten první, pak není problém. Na Termini nasedněte na metro A a jeďte směr Anagnina. Vystupne na Cinecitta. Odtud jede autobus č. 654 směr Lagonegro. Vystoupit musíte na zastávce Sidero a pokračovat pěšky přibližně 50 metrů ve směru jízdy autobusu k Vašemu hotelu. Problém je s tím druhým autobusem, protože jeho příjezd na Termini je 23:50 a to se na Cineccita nedá do půlnoci stihnout, kdy odjíždí poslední autobus č. 654. Pokud tedy nestihnete ten první autobus, jeďte vlakem Leonardo Express ve 22:08 (22:40), 22:38 (23:10), 23:08 (23:40). Ve všech třech případech pokračujte jako v předchozím případě. Příjezd 23:40 je už ale také limitní.

# 04.01.2013, 22:37.
Srdečně zdravím a předem moc děkuji za pomoc. Chystám se vzít svého syna na 3-denní výlet do krásného Říma. Ohledně cesty do místa ubytování váhám, jaký tarif, resp. jízdenku zvolit, tady tápu. Jsme ubytovaní v Residenci Mallia, Via Damiano Chiesa. Vzhledem k přestupu z metra na vlak si nejsem jistá, který způsob zvolit. Přiletíme na Fuimico. Děkuji. Ivana.

Z letiště nelze použít jízdenky ATAC a to jak jednorázové (BIT), tak časové (BIG, BTI, CIS). Nejjednodušší cestování z letiště do místa ubytování je vlakem. Jeďte vlakem FR1 na Trastevere a tady přesedněte na vlak FR3 a vystupte na Balduina. Bude Vás to stát € 8,00. Cestovat autobusem, metrem a potom vlakem je už složitější a ta úspora není zase tak velká. Stejná cesta zpět na letiště. Na pobyt doporučujeme zakoupit časovou jízdenku. Na jeden den BIG stojí € 6,00, na tři dny BTI stojí € 16,50. Záleží také na tom, jak Vám to vše vychází časově. Pokud budete mít více času, můžete např. zpět jet na časovou jízdenku na Termini a odtud autobusem na letiště, tedy za poloviční jízdné.