ITÁLIE 2019 / 2

Itálie v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Itálie 2019 / 2

Pokud je Itálie cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2019. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o cestě do Itálie autem, o poplatcích na dálnicích, o ubytování, o pronájmu automobilu, o cestování vlaky a autobusy, o tipech na výlety, o přímořských letoviscích, o plážích a najdete zde také mnoho dalších informací o Itálii, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete druhou část, ta první je na stránce Itálie 2019.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 14.07.2019, 13:01.
Děkuji za odpověď. Mohu se také zeptat, jak se z adresy Via Filippo Turati 14 v Pisa dostaneme s MHD na některou pláž? A která je tak nějak nejhezčí, nejlepší? Děkuji mnohokrát. Nikol.

Přejděte na náměstí Piazza Vittorio Emanuele II a vydejte se po Viale Antonio Gramsci. Hned na prvním kruhovém objezdu odbočte doprava na Via Cesare Battisti. Přejdete první kruhový objezd a u druhého je po levé straně autobusový terminál. Odtud jezdí autobus č. 10 společnosti CTT do Livorno. Musíte vystoupit v Marina di Pisa. Autobusy jezdí často. Pláž je tam z valounků, tzn. doporučujeme boty do vody, na druhé straně je to vyváženo čistotou moře. Pokud pojedete dál směrem k Livorno, je tam i písčitá pláž (Tirrenia, Calambrone). Tato oblast není obecně z hlediska pláží top, tzn. máte na výběr z těchto dvou možností. O něco lepší pláže jsou severněji mezi Viareggio a Marina di Massa.

# 14.07.2019, 10:30.
Pane Řehůřku, můžete mi prosím napsat, jak se dostanu z letiště Pisa v Itálii na adresu Via Filippo Turati 14? Letíme 21.7. Mnohokrát děkuji. Nikol.

Z letiště v Pisa jeďte vláčkem Pisa Mover za € 2,70 na hlavní vlakové nádraží. Přímo naproti nádražní haly je Viale Antonio Gramsci (vypadá jako náměstí), která Vás dovede na Piazza Vittorio Emanuele II. Dojděte k soše uprostřed a za ní se vydejde doprava k ulici uprostřed domů v půlkruhu. Je to Via Benedetto Croce. Jděte po ní a hned odbočte doleva na Via Filippo Turati. Dovede Vás k Vašemu ubytování, které je po levé straně za křižovatkou.

# 12.07.2019, 17:51.
Rád bych se zeptal, zda jsou v Padova emisní zóny? A zda je někde možné najít jejich rozsah? Rádi bychom tam autem zaparkovali a našli jsme parkoviště na Via Trieste 50, jako jedno z nejrozumnějších asi. Případně zda máte nějaký tip, kde tam jinde rozumně zaparkovat? Děkuji. Vojtěch.

V Padova jsou zóny ZTL stejně jako ve většině velkých italských městech. Mapy, časy a další informace najdete na ZTL Padova. Vámi uvedené parkoviště je mimo ZTL zóny. Informace o dalších možnostech parkování v Padova najdete na Blog di Padova.

# 11.07.2019, 07:43.
Chtěla bych se zeptat, kolik přibližně vyjdou poplatky za cestu z Prahy do Lido degli Estensi? Děkuji. Alena.

V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,20. Pokud pojedete přes Brenner, zaplatíte za průjezd Brennerem € 9,50 a na mýtném v Itálii € 17,10. Pokud pojedete přes Dolní Dvořiště, Salzburg, Villach a Tarvisio, zaplatíte za průjezd tauernskými tunely € 12,00 a na mýtném v Itálii € 18,00. Z Mestre jedete už po SS309.

# 09.07.2019, 16:04.
Prosím, kde se platí poplatek za průjezd tauernskými tunely při cestě do Itálie? Platí se formou mýtných bran? Děkuji za informacii. Pěkný den. Mia.

Mýtné se platí mezi Tauerntunnel a Katschbergtunnel na mýtnici u St. Michael im Lungau.

# 09.07.2019, 14:24.
20.7. vyrážame do Bellaria, IT. Chceli by sme ísť na Udine, E55, E70 a potom SS309. A nakoniec SS16 až do Bellarie. Bývajú aj na tejto trase kolóny? Ďakujem. Alena.

Tuto trasu jezdíme běžně. Z dálnice sjíždíme už u Tarvisio, odkud vede pohodová SS13, bez kolon a s minimálním časovým zpožděním. Na dálnici se napojujeme u Gemona. Problémové místo je po napojení na dálnici A4, kde se v sobotu tvoří u severoitalských letovisek kolony. Další kolony se tvoří u Mestre, tam se to ale vždy docela rychle rozjelo. Silnice SS309 a SS16 bývala v různých termínech většinou bez kolon. Ty se tvoří až od Rimini, tam ale už nejedete.

# 08.07.2019, 20:15.
Děkuji moc. Souhlas s vycestováním je ale pouze anglicko- český. Jak získám do Itálie v italštině? A nikde tam nevidím, že by tam byla kolonka pro napsání čísla cestovního dokladu osoby, která s dětmi pojede. To tam být nemusí? Mnohokrát děkuji. A pokud jsem dobře pochopila, tak když má dcera platný občanský průkaz, tak do Itálie nemusí mít pas? Děkuji. Radka.

Podle našeho názoru je formulář v češtině / angličtině dostačující. Do Itálie pojedete i přes další země, minimálně přes Rakousko, to byste musela mít ve všech jazycích - tranzitních a cílové země. Jméno, příjmení, datum narození a kontaktní telefon jsou podle našeho názoru dostačující identifikační údaje doprovázející osoby. Tyto údaje zkontrolují podle cestovního dokladu. Jedná se samozřejmě o doklad "pro jistotu". Při cestě do Itálie autem Vás s velkou pravděpodobností za běžné situace nikdo kontrolovat nebude. Nejpravděpodobnější je silniční kontrola - běžná nebo při přestupku - kdy jsou takové doklady vhodné. Doporučujeme formulář zredukovat na jednu stranu A4 a nechat úředně ověřit podpis - na checkpointu České pošty. Je možné, že budou mít problém s tím, že není úředně ověřený překlad. Už se nám to stalo u jiného formuláře a nakonec přes komunikaci s centrálou uznali, že to není pro ověření podpisu u vícejazyčných formulářů, kde je jedním jazykem čeština, nutné. Dalším takovým dokladem, který je vhodné mít, je doklad o zapůjčení vozidla v případě, že jedete cizím vozidlem. Opět se jedná o nepovinný doklad, ale při kontrole pomůže. Takové doklady Vám při případné kontrole ušetří hodně času, než policisté nebo úřady ověří tyto informace jiným způsobem. Aktuální informace o těchto potvrzeních získáte na zastupitelském úřadu dané země, tak jak je uvedeno v odkazu na MZV, který jsme Vám uvedli. Pokud však bude mít na místě konkrétní policista jiný názor, nic s tím stejně neuděláte. Občan České republiky může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států Evropské unie na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti.

# 08.07.2019, 13:54.
Chtěla bych se zeptat na nejlepší spoj mezi letištěm MXP Malpensa v Miláně a adresou Via Lambrate, 18, 20131. Děkuji moc. Klára.

Nejjednodušší je jet vlakem Malpensa Express na Milano Cadorna za € 13,00 a odtud pokračovat červeným metrem M1 na Pasteur za € 1,50. Odtud je to k Vašemu ubytování 750 metrů. Musíte jít po Via dei Transiti na křižovatku s Via Padova a rovně pokračovat po Via Cecilio Stazio. Ta Vás dovede na ulici s tramvajovými kolejemi, po které se vydejte doleva. Přibližně po 150. metrech odbočte doprava na Via Lamrate. Hostel California je po levé straně. Levněji můžete jet autobusem Terravision za € 8,00 na Milano Centrale, odtud zeleným metrem M2 na Loreto a odtud červeným metrem M1 na Pasteur a dále jako v předchozím případě.

# 08.07.2019, 12:35.
Plánujeme cestu z Brna do Lido di Jesolo. Chtěla bych se zeptat, jaká je nejlepší cesta a na jaké poplatky se připravit? Děkuji za odpověď. Regina.

Vaše optimální trasa je následující: Brno - Vídeň - Graz - Villach - Tarvisio - Udine - sjezd San Dona' / Noventa - Jesolo - Lido di Jesolo. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,20 a na mýtném v Itálii zaplatíte € 14,70. To samé při cestě zpět.

# 07.07.2019, 22:00.
Prosím o radu. Ve středu 10.7.2019 chceme vyrazit autem z Jihlavy do Monopoli. S tím, že po cestě jeden den bychom se chtěli zastavit v Benátkách a přespat zde v nějakém blízkém kempu. Jaká je nejlepší trasa? Znáte nějaký vhodný kemp poblíž? Je něco, na co si dát pozor při cestě do Monopoli? Eva.

Vaše optimální trasa je následující: Jihlava - Znojmo - Vídeň - Graz - Villach - Tarvisio - Udine - Mestre. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,20 a na mýtném v Itálii zaplatíte € 18,00. My na této trase většinou sjíždíme z dálnice v Tarvisio, pokračujeme po SS13 a napojujeme se na dálnici v Gemona. Mýtné je v tomto případě € 11,90. Z kempů doporučujeme Camping Venezia Village nebo Camping Fusina. Druhý den pokračujte po dálnici na Padova - Bologna - Rimini - Ancona - Pescara - Bari - sjezd Modugno - RA Bari / Bologna - SS16 - Monopoli. Na mýtném zaplatíte € 60,00. My na této trase pokračujeme z Mestre po SS309 do Ravenna a odtud po SS16 do Rimini. Na dálnici se připojujeme na Rimini Nord. Nemá význam dál pokračovat mimo dálnici, je to jedno velké letovisko, semafory, snížená rychlost a zácpy. Mýtné z Rimini Nord je € 41,60. Mýtné při cestě zpět je ve stejné výši.

# 07.07.2019, 18:21.
Prosím, co vše potřebují dcery ve věku 15 a 13 let na dovolenou do Itálie, když pojedou autem s otčímem a bez matky? Stačí 15. leté občanský průkaz? A musí mít s sebou souhlas matky s odcestováním do zahraničí? Děkuji. Radka.

Obě děti musí mít platný cestovní doklad, tj. občanský průkaz nebo pas. Ohledně souhlasu si doporučujeme přečíst článek Písemný souhlas rodičů a postupovat podle doporučení MZV i když stát toto potvrzení nevyžaduje.

# 05.07.2019, 14:47.
Prosím o pomoc. Jedeme z Prahy do městečka Lido di Jesolo. Každý radí jinou trasu a dost se liší. Poradíte? Miroslava.

Vaše optimální trasa je následující: Praha - České Budějovice - Linz - Salzburg - Villach - Tarvisio - Udine - sjezd San Dona' / Noventa - Jesolo - Lido di Jesolo. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,20, za průjezd tauernskými tunely zaplatíte € 12,00 a na mýtném v Itálii € 14,70. To samé při cestě zpět.

# 03.07.2019, 15:35.
Pane Řehůřku, ještě bych se ráda zeptala na výlet do parku Cinque Terre, který hodláme v rámci dovolené v Itálii navštívit. Zvažujeme, zda zvolit cestování po parku vlakem nebo lodí, zda je možné prohlídku absolvovat lodí a potom se vrátit vlakem do výchozího bodu. Který výchozí bod je lepší, zda Levanto nebo La Spezia, kde se lépe parkuje auto? A nikde nemohu dohledat, kolik by stála cesta lodí, jaké je tam jízdné. Můžete mi prosím poradit? Máte s tímto parkem nějaké zkušenosti? Co bychom měli vědět? Děkuji. Blanka.

Doporučujeme se podívat na stránky icinqueterre.com. Je tam všechno podrobně popsané a najdete tam odpovědi na všechny otázky týkající se Cinque Terre. Na stránce Způsoby pohybu jsou uvedeny všechny informace týkající se dopravy. Doporučujeme si zakoupit kartu s rozšířením na vlak. Lodí můžete jet také, ale platíte ji samostatně, není v ceně karty. Zaparkovat doporučujeme v La Spezia. Na výše uvedených stránkách (jak se tam dostat) je mapa parkovišť.

# 01.07.2019, 12:27.
Prosím o radu. Pojedeme z Ostravy do Bibione - Vídeň, Štýrský Hradec, VIlach, Tarvisio, Udine. Neumím nikde dohledat, kde se platí mýtné. Našel jsem placený úsek Tarvisio - Udine, 94 km nějakých € 10,00. Žádný další placený úsek jsem na trase nenašel. Je to pravda? Nebo nás něco cestou překvapí? Děkuji Vám za odpověď. Krásný den. Pavel.

Není to pravda. Italské dálnice se platí většinou po celé trase. Ve Vašem případě zaplatíte na mýtném v úseku Tarvisio - Latisana mýtné ve výši € 11,50. To samé při cestě zpět. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,20.

# 30.06.2019, 09:36.
Plánuji cestu s rodinou do letoviska Pesaro. Jedeme z Pardubic. Můžete mi prosím poradit nejlepší cestu a na kolik v letošním roce vyjdou poplatky na dálnicích? Vyplatí se cesta v Itálii po E55 podél pobřeží? Předem děkuji za odpověď. Zdravím. Jirka.

Vaše optimální trasa je následující: Pardubice - Praha - Plzeň - Rozvadov - Regensburg - Mnichov - Innsbruck - Brenner - Verona - Modena - Bologna - Rimini - sjezd Pesaro-Urbino - Pesaro. V Německu se dálnice neplatí, v Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,20, za průjezd Brennerem zaplatíte € 9,50 a na mýtném v Itálii € 35,10. To samé při cestě zpět. Cesta po pobřežní silnici se v úseku Rimini - Pesaro nevyplatí. Je to jedno velké letovisko, časté snížení rychlosti, mopedy, semafory a dopravní zácpy. Pokud chcete ušetřit, můžete jet trasu přes Brno, Vídeň, Graz a Tarvisio. V tomto případě platíte jen rakouskou desetidenní dálniční známku v ceně € 9,20, v Itálii sjeďte hned na Tarvisio na silnici SS13, pokračujte po ní až do Gemona, kde se na dálnici napojte. V Mestre zaplatíte na mýtném € 11,90. Tady sjeďte z dálnice a pokračujte po SS309 až do Ravenna, odkud potom po SS16 až do Rimini. Tady se na Rimini Nord z výše uvedených důvodu napojte na dálnici. V úseku Rimini - Pesaro zaplatíte na mýtném € 3,00. Tuto trasu jezdíme vždy. Popsaná je v našich reportážích týkajících se Gargana. Úspora na mýtném v obou směrech je € 59,40.

# 26.06.2019, 20:47.
V sobotu 29.6.2019 odjíždíme do Bibione. Chtěl bych Vás poprosit o radu, kudy se dát po sjezdu Latisana do Bibione. Google mapa ukazuje pokračovat po Via Lignano Nord a pokračovat po SR354 a mobilní navigace odbočit na SP75 a po SS14. Moc děkuji za radu. Hezký den. Tomáš.

V daném termínu doporučujeme jet po SR354. Pokud pojedete přes Latisana a San Michele al Tagliamento strávíte hodně času v dopravních zácpách. Dopravním zácpám se v sobotu nevyhnete už na dálnici A4, která bude paralyzovaná z obou stran díky tomu, že nebudou stíhat odbavovat turisty mýtnice u severoitalských letovisek. Počítejte s tím už od prvního sjezdu na San Giorgio.

# 25.06.2019, 23:21.
Chtěl bych se zeptat, zda nevíte, zda je možné se na někoho obrátit se špatně vybraným mýtným. Najeli jsme v Tarvisio a sjeli v San Dona' di Piave a nevím, jak je to možné. Nenačetlo nám to začátek a na konci jsme zaplatili téměř € 70,00. Lístek jsem si bohužel prohlédl až v průběhu dovolené a ten původní z nájezdu nemám. Děkuji za odpověď. Roman.

Mýtné, které jste měli zaplatit, mělo být € 14,70. Výše mýtného kolem € 70,00 neodpovídá ani nejvyššímu možnému mýtnému pro soupravu s pěti nebo více nápravami, které je € 35,40. To, co jste zaplatili, odpovídá situaci, kdy např. ztratíte lístek. Tedy i situaci, kdy jste si zřejmě nevyzvednuli lístek nebo vyzvednuli neoznačený lístek. V tomto případě se účtuje nejvyšší možné mýtné k mýtné bráně, na které sjíždíte. V tomto případě Taranto - San Dona' di Piave, kdy je mýtné pro osobní automobil € 69,00. Toto jste ale měli řešit okamžitě na místě s obsluhou a mýtné neplatit. Pokud v současné době nemáte žádný doklad o tom, kde jste na dálnici najeli a kde sjeli, těžko budete něco dokazovat. Podívejte se na stránku kontaktů, začít komunikaci můžete přes e-mail reclami@, který je určen pro stížnosti a reklamace.

# 25.06.2019, 19:49.
Prosím o radu. V první polovině července se s přítelem chystáme jet do Itálie, oblast Palmová riviéra, ale chceme jet na blind. Je šance, že tam seženeme na místě nějaké slušné ubytování za rozumnou cenu? Případně, kam byste nám doporučil jet? Děkuji za odpověď. Lenka.

Jedete v plné sezóně. Sice v Itálii je ta úplně nejvyšší v první polovině srpna, ale i tak počítejte, že ubytování bude hodně obsazené. Navíc to tam nefunguje jako v Chorvatsku. Ubytování hledejte spíše u agentur, které mají v letoviscích kanceláře. Počítejte s cenami výrazně vyššími než v červnu nebo koncem srpna a začátkem září. Doporučujeme si ubytování zajistit dopředu. Palmová riviéra je typická dlouhými písčitými plážemi lemovanými promenádami s palmami. Krásných letovisek je hodně. Doporučujeme např. Alba Adriatica.

# 25.06.2019, 08:06.
Ráda bych se zeptala, jak je to s cestováním po Itálii. Máme v plánu jet na 14 dní přes Veronu, Benátky, Bologna, Rimini, San Marino, Řím a zpět nahoru k Pisa. A rádi bychom přespavali v autě - osobní automobil. Mají nějaké omezení? Kde se může nebo nemůže spát v autě? A fungují ve městech autobusy? Že bychom na kraji města odstavili auto a jeli nějakým místním spojem? A je lepší platit hotově nebo kartou na dálničních přejezdech? Děkuji za Vaši odpověď. Andrea.

Kempování ve volné přírodě a na veřejných prostranstvích je v Itálii zakázané. Většinou máme vyzkoušené, že bez problému se dalo přespat na parkovišti u Autogrillu na dálnici, jak to budou tolerovat ve městech nevíme. Minimálně si dejte pozor na to, zda tam můžete vůbec parkovat (placené parkovací zóny) nebo vjet (ZTL zóny). Ve velkých městech většinou fungují parkoviště P+R, odkud se dostanete do centra městskou dopravou. Na mýtnicích jsme většinou platili platební kartou. V tomto případě doporučujeme vjet do mýtné brány s obsluhou, je to bez problému. Někdy se však stalo, že brána s obsluhou nebyla otevřená a museli jsme jet k automatu. Ten platební karty také přijímá - musíte sledovat piktogramy nad branami.

# 24.06.2019, 12:44.
Loni jsme na těchhto webových stránkách našli v podstatě všechny odpovědi na plánovanou dovolenou ve Francii. Letos chceme jet ke známým do Ligurie do kopců nad město Imperia. Už jsme kdysi jeli přes Brenner, ale teď jsem slyšel v nějaké diskusi od kolegů, že je výhodnější jet přes Švýcarsko. Můžete to potvrdit nebo vyvrátit? Pojedeme přibližně v polovině července a odjezd plánujeme na středu - vyhnout se víkendovým šílenostem. Děkuji za odpověď. Standa.

Ano, na Ligurskou riviéru je levnější cestovat přes Švýcarsko. Trasa je následující: Rozvadov - Regensburg - Mnichov - Bregenz - Chur - Como - Milano - Tortona - Savona - Imperia Est. V Německu se zatím dálnice neplatí, v Rakousku ten kousek objeďte přes Bregenz (sjet musíte už v Německu), ve Švýcarsku potřebujete roční dálniční známku v ceně CHF 40,00 (€ 36,01) a na mýtném v Itálii zaplatíte € 23,60. Celkem tedy za oba směry € 83,21. Přes Brenner by Vás to vyšlo na € 9,50 za průjezd Brennerem a € 46,00 za mýtné v Itálii. Celkem tedy za oba směry € 111,00. K tomu je ještě třeba připočítat jednu nebo dvě desetidenní rakouské dálniční známky podle délky pobytu, každá za € 9,20.

# 21.06.2019, 10:52.
V červenci se chystáme autem na 14 dní do destinace San Benedetto del Tronto a chtěla bych se zeptat na nejlepší trasu z Prahy. Je nám jedno, zda pojedeme přes Salzburg nebo Mnichov. Poradíte prosím, která cesta je lepší, případně finančně výhodnější a na kolik celkem vyjdou poplatky? Děkuji. Lucie.

Doporučujeme trasu Praha - Rozvadov - Regensburg - Mnichov - Innsbruck - Brenner - Verona - Modena - Bologna - Rimini - Ancona - sjezd Grottammare - San Benedetto del Tronto. V Německu se dálnice neplatí, v Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,20, za průjezd Brennnerem zaplatíte € 9,50 a na mýtném v Itálii € 45,80. To samé při cestě zpět. Tato trasa je o € 6,70 levnější než přes Salzburg, pravděpodobně i z hlediska dopravních zácp zřejmě méně náročná. Každopádně se vyhnete hodně vytížené dálnici A10 a sobotními zácpami paralizované A4 u severoitalských letovisek. To ale neznamená, že na zmiňované trase dopravní zácpy být nemohou.

# 20.06.2019, 03:30.
Chtěl bych se zeptat, zda máte nějaké zkušenosti, zážitky s Cupra Marittima? Pojedeme autem, také na cestu a tankování, budeme vyjíždět z Břeclavi. Děkuji mnohokrát. Petr.

Jedná se o typické lázeňské letovisko na Palmové riviéře. Dlouhá písčitá pláž je lemovaná promenádou s palmami, na straně moře kamennými vlnolamy. K dispozici jsou veškeré služby včetně různých půjčoven. Z historických pamětihodností doporučujeme navštívit Castello di Saint' Andrea nebo Cupra Alta. Pokud budete mít možnost, udělejte si výlet do Acquaviva Picena nebo do vzdálenějšího Ascoli Piceno. Z Břeclavi je optimální trasa následující: Břeclav - Reintal - Grosskrut - Vídeň - Graz - Villach - Tarvisio - Udine - Padova - Bologna - Rimini - Ancona - sjezd Pedaso - Cupra Marittima. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,20 a na mýtném v Itálii zaplatíte € 49,00. To samé při cestě zpět. Tip na tankování najdete v článku A-I hranice nabízí slevu. Tip na úsporu na mýtném je následující: pokud využijete tip na tankování, můžete pokračovat po B83 a následně v Itálii po SS13 do Gemona. Jinak můžete sjet z dálnice na sjezdu Tarvisio. V Gemona se na dálnici napojte a pokračujte až do Mestre, kde z ní opět sjeďte. Silnice SS309 Vás dovede do Ravenna a SS16 do Rimini. Tady už doporučujeme se napojit na dálnici na Rimini Nord. Odtud nemá význam jet mimo dálnici. Trasa je popsaná v našich reportážích týkajících se Gargana.

# 19.06.2019, 15:54.
Existuje prosím nějaký spoj z Florencie do Chianti? Moc děkuji. Eva.

V oblasti Chianti provozuje autobusovou dopravu ACV. Provozuje samozřejmě i linky z Florencie do této oblasti. Do konkrétních měst mohou provozovat linky i jiné společnosti.

# 19.06.2019, 06:44.
Velice děkuji za podrobnou odpověď, máme tedy smůlu. Celkem už máme během cesty asi 8 přestupů a obávám se, že to bude pro všechny i děti velice náročné. Chtěla bych se zeptat, zda náhodou nevíte o nějakém sdíleném nebo prostě levnějším taxi nebo způsobu dopravy na dané místo? Ubytovatel nám nabídl dopravu za € 140,00 a to se nám zdá moc. Děkuji. Gabriela.

Cena, kterou Vám nabízí ubytovatel je adekvátní. Běžně se pohybuje kolem € 100,00 do 4. osob, € 120,00 do 6. osob a € 140,00 do 8. osob. Jedno z levnějších taxi je např. Asso taxi. My bychom ale volili nabídku ubytovatele. Co se dopravy vlakem týče, je i v České republice běžné, že v době výluky probíhá mezi stanicemi autobusová doprava. Jedete vlakem, na určité stanici přestoupíte do přistaveného autobusu, pokračujete do další stanice, kde přestoupíte do přistaveného vlaku.

# 18.06.2019, 18:39.
Děkuji za odpověď. Zeptám se jinak. Zastávka u Zoomarina není? Máme s sebou prcka starého 3 roky a 1,7 km je hodně. Děkuji. Slávek.

Kdyby byla, tak Vám ji v odpovědi uvedeme. Přímo u Zoomarina zastavuje zmiňovaný Shuttle Bus.

# 18.06.2019, 08:39.
Přiletíme do Říma odpoledne 29.6. v sobotu, hledám na Trenitalia spoj, ale jsou tam odpoledne jen s přestupy, přímý vlak do Villa Claudia nejede z Termini? Děkuji. Gabriela.

Od 29.6. do 30.6. je v tomto úseku výluka z důvodu výstavby nového nadjezdu na trati mezi Tarricola - Pomezia. Vlaky zajíždějí do Cecchina, odkud probíhá náhradní autobusová doprava do Campoleone, odkud se opět pokračuje vlakem. Platí stejné jízdné jako na úsek vlakem bez přestupu. Poslední spoj, kterého se výluka netýká je 29.6.2019 12:42 a následně první spoj 1.7.2019 5:06.

# 17.06.2019, 19:17.
Dne 6.7. jedeme autem z Českých Budějovic do Caorle. Kudy jet, to jsem zde vyčetla, ale chtěla bych se poradit, v kolik hodin je podle vás nejlepší vyjet? Jedeme s dětmi ve věku 2 a 5 let, tak bychom se rádi vyhnuli těm nejhorším kolonám. Vyjedeme kdykoliv, je nám to jedno. Předem moc děkuji za odpověď. Markéta.

Naplánujte to tak, abyste byli v Itálii co nejdříve ráno. Největší kolony se tvoří na A4 u severoitalských letovisek od sobotního rána.

# 17.06.2019, 12:56.
Chci se zeptat. Za týden jedeme do Říma a chceme navštívit Zoomarina. Chci se zeptat na cenu jízdenky od Laurentina a kde je koupit? Dále když zaplatím vstupné v Zoomarina, platí se tam zvlášť i atrakce? Děkuji za odpověď. Jaroslav.

Autobus Cotral Vás zaveze do Torvaianica za € 2,20. Ze zastávky je to ke vstupu do Zoomarine 1700 metrů. Jízdenky zakoupíte na autobusovém terminálu v pokladně. Přímo do Zoomarine jezdí z Říma také Shuttle Bus. Odjíždí v 9:30 z Termini, Via Giolitti 48. Zpět odjíždí v 17:00 nebo 18:00 (podle sezóny a uzavření parku). Zpáteční jízdenka stojí € 15,00. V ceně jsou všechny mechanické a některé vodní atrakce, bazén, kino 4D, věk dinosaurů, ukázky se zvířaty a potápěčská show. V ceně nění l Galeone Maledetto, la Terra dei Draghi, il Flow Rider, Segway, Volo del Falco a všech programů se zvířaty.

# 16.06.2019, 20:49.
Pane Řehůřku, chtěl bych se zeptat na nejlepší cestu z Plzně do Lignano Sabbiodoro a jaké jsou poplatky po cestě a kde je po cestě vhodné dotankovat? Termín je od 10.8. do 17.8.2019. Děkuji moc. S pozdravem Jirka.

Vaše optimální trasa je následující: Plzeň - Rozvadov - Regensburg - Mnichov - Salzburg - Villach - Tarvisio - Udine - Latisana - Lignano. V Německu se dálnice neplatí, v Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,20, za průjezd tauernskými tunely zaplatíte € 12,00 a na mýtném v Itálii € 11,50. To samé při cestě zpět. Tip na tankování najdete v článku A-I hranice nabízí slevu.

# 16.06.2019, 18:15.
S důvěrou se opakovaně obracím na Vaše skvělé stránky. Letos je naším cílem koncem června, začátkem července, Kampánie - Paestum. Jedeme se třemi dětmi autem a rádi bychom se podívali na Vesuv, Pompeje, zaujalo mě městečko Amalfi, Positano, Neapol. Je opravdu všude takový problém s parkováním? Dají se najít někde ceny vstupného do Pompejí, na Vesuv - zvládneme je projít sami? Je v této oblasti např. i nějaký akvapark nebo podobná zábava pro děti? Děkuji moc za informace a Váš čas. Kamila.

Ano, parkování je problematické. Vstup do Pompeí stojí € 15,00, do 25. let € 2,00 a do 18. let zdarma. Vstup na Vesuv je € 10,00, studenti platí € 8,00 a děti do výšky 120 cm mají vstup zdarma. Vše zvládnete sami. Aquapark je v Battipaglia - Aquafarm a v Torre del Greco - Valle d' Orso.

# 15.06.2019, 20:25.
Moc děkuji za informace a zasílám aktualizaci své vlastní otázky. Express z Treviso do Caorle je vždy s přestupem v San Dona di Plave, ale bez problémů. Čekají na sebe. A cena zpáteční jízdenky je € 21,80. Vlaďka.

Děkujeme za zpětnou vazbu. Spoje jedou přesně tak, jak jsme Vám uvedli. V 11:50 a 13:20 tam, 7:21 a 9:01 zpět. S přestupem. Jediné spoje bez přestupu jsou v 9:20 a 17:20 tam, 5:41 a 15:01 zpět. Vše je podrobně uvedeno na odkazovaných jízdních řádech.

# 14.06.2019, 13:43.
Jaký je nejlepší termín na cestu do Bibione z hlediska dopravních zácp a vytíženosti pláží? Děkuji. Radim.

Mimo sezónu, tzn. v tomto případě až koncem srpna a začátkem září. V sezóně se zácpám, především na A4, vyhnete cestou mimo sobotní termín.

# 14.06.2019, 12:36.
Chtěla bych vás poprosit o radu, kudy se nejlépe z Plzně dostat do Viale Rinascimento 57, obec San Benedetto del Tronto, Itálie. Zda byste radil v Itálii jet až do cíle po dálnici nebo kde sjet na neplacenou, normální silnici při pobřeží? Kolik nás budou stát orientačně poplatky? Již dříve jste nám dobře poradil, proto se na vás obracím i tentokrát. Předem mnohokrát děkuji za Vaši odpověď a Váš čas. Se srdečným pozdravem Jana.

Vaše optimální trasa je následující: Plzeň - Rozvadov - Mnichov - Innsbruck - Verona - Modena - Bologna - Rimini - Ancona - sjezd S. Benedetto / Ascoli Piceno - San Benedetto del Tronto. V Německu se dálnice zatím neplatí, v Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,20, za průjezd Brennerem zaplatíte € 9,50 a na mýtném v Itálii € 46,30. To samé při cestě zpět. Jedná se o vzdálenost 1150 km, doporučujeme jet po dálnici. Pokud i přesto chcete na dálničních poplatcích šetřit, Brenner objedete po staré silnici, sjet musíte na Innsbruck Sud a pokračovat po B182. V Itálii můžete navázat na SS12, která Vás dovede až Modena, kde se můžete napojit na SS9 vedoucí do Rimini. Před Rimini se ale na Rimini Nord napojte na dálnici. Cesta po pobřeží je zdlouhavá a trvale v kolonách. Na silicích SS12 a SS9 máte možnost se ve chvíli, kdy už Vás cesta po těchto silnicích přestane bavit, napojit se zpět na dálnici.

# 14.06.2019, 10:34.
Vážený pane Řehůřku, obracíme se na Vás o radu, jak bychom se mohli dostat v jednom dni 4.8.2019 z Napole do Ravella a vyhnout se přitom úmorné autobusové dopravě po amalfském pobřeží? Napadla nás možnost vlakem z Neapole do Salerna a odtud lodí nebo autobusem do Amalfi, odkud zřejmě jezdí autobusy do Ravella. Nazpět do Napole večer trajektem z Amalfi. Je to reálné? Děkujeme předem za odpověď. Andrea.

I když je 4.8. neděle, je to možné. Regionální vlak Trenitalia z Napoli Centrale do Salerno jezdí často. První jede v 5:40, následují v 5:55, 6:50, 7:14, ... Cesta trvá od 40. minut do 1,5 hodiny podle vlaku. Nejrychlejší jede v 6:50. Jízdenka stojí € 4,70. Trajekty Travelmar ze Salerno do Amalfi jezdí po hodině. Jízdenka stojí € 8,00. Z Amalfi do Ravello jezdí autobusy SITA Sud Trasporti. Těch spojů je opět hodně, platí tady tarif Unicocampania. Zpět můžete stejnou cestou.

# 13.06.2019, 22:02.
Prosím o radu na cestu do Itálie, města Cavallino, kemp Sant Angelo. Jedu 22.6. Chtěl bych vyjet ve 4:00 z České Lípy. Prosím o radu na nejlepší cestu a poplatky při cestě. Děkuji. Josef.

Vaše optimální trasa je: Česká Lípa - Praha - České Budějovice - Linz - Salzburg - Villach - Tarvisio - Udine - sjezd S. Dona' / Noventa - Lido di Jesolo - Cavallino. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,20, za průjezd tauernskými tunely zaplatíte € 12,00 a na mýtném v Itálii € 14,70. To samé při cestě zpět.

# 10.06.2019, 14:08.
28.6.2019 jedeme autem do Itálie na ostrov Elba. Mohl byste nám prosím poradit nejlepší trasu a kolik dáme za poplatky na této cestě? Mnohokrát děkujeme. Daniela.

Počítejte s tím, že se jedná o jeden z nejhorších prázdninových termínů z hlediska dopravních zácp. Vaše optimální trasa je následující: Praha - Rozvadov - Regensburg - Mnichov - Innsbruck - Brenner - Verona - Modena - Bologna - Florencie - sjezd Scandicci - Empoli - nájezd Collesalvetti - A12 - sjezd Venturina - Piombino. V Německu se zatím dálnice neplatí, v Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,20, za průjezd Brennerem zaplatíte € 9,50 a na mýtném v Itálii v prvním úseku po Florencii € 33,20 a ve druhém úseku na A12 € 4,80. To samé při cestě zpět. Cenu trajektu najdete na stránce Trajekty - Elba Island podle typu automobilu a počtu osob.

# 09.06.2019, 21:17.
V týdnu od 22.6. do 29.6. budeme v privátě v Bargino a potom jedeme na týden pod stan. Můžete mi prosím poradit kemp na západním pobřeží mezi Livornem a La Spezia? Ideálně ne moc plná pláž pro manželku a výlety do hor pro mě. Případně na ten první týden zajímavé výlety jižně od Florencie? Velice děkuji. Honza.

Tato oblast je známá svými dlouhými písčitými plážemi. Pokud hledáte menší pláže, tak několik pěkných je mezi San Terenzo a Lerici. Vhodnou polohu do hor mají pláže mez Marina di Massa a Viareggio. Kemp vyhovující Vašim požadavkům najdete na Camping. Oblast jižně od Florencie je na celého průvodce. Tedy jen několik tipů. Kromě měst Florencie a Siena doporučujeme navštívit San Gimignano a Monteriggioni.

# 09.06.2019, 16:22.
Mám dotaz ohledně dopravy z Lido di Jesolo do Verony. Do Lido di Jesolo jedu na týden s mamkou na dovolenou. A chci se Vás zeptat na dopravu vlakem nebo autobusem z Lido di Jesolo do Verony a jaká je cena a zda Vás mohu poprosit o stránky, na kterých by byla možnost zakoupení či rezervace těchto jízdenek? A pokud máte nějaké rady ohledně tohoto cestování, tak za ně budu velice ráda. Mnohokrát děkuji a přeji hezký den. Eva.

Přímo do Verony jezdí z Lido di Jesolo Flixbus. Cena jízdenky je variabilní podle termínu, začíná na € 11,99. Bohužel jezdí jen jeden spoj v 18:45. Ráno jede s přestupem v Mestre, v tomto případě jsou jízdní řády různé pro různé dny. Najdete je na výše uvedených stránkách včetně rezervačního systému. Další možností je jet autobusem ATVO č. 10a do Mestre k vlakovému nádraží. Jízdenka stojí € 4,00. Odtud potom vlakem Trenitalia do Verony. Jízdenka v regionálním vlaku stojí € 9,25. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. V tomto druhém případě nemá význam kupovat jízdenky online.

# 07.06.2019, 07:03.
V červenci se chystáme navštívit Toskánsko. Máme v plánu přílet do Pisy a poté cestovat místní dopravou po ose Pisa - Florencie - Siena. Cestou z Florencie do Sieny bychom chtěli navštívit nějaké z městeček v oblasti Chianti a poté městečko San Gimignano. Nemáte prosím nějaký tip, kde vyhledávat spoje nebo konkrétně na spojení Florencie - oblast Chianti a Chianti - San Gimignano, případně San Gimignnao - Siena? Děkuji za odpověď. Jakub.

Viz naše odpověď ze dne 22.01.2019, 18:24

# 04.06.2019, 22:58.
Narazila jsem na Vaše zajímavé stránky a chtěla bych Vás požádat o radu. Chystáme se 28.6. do Itálie, počítám s odjezdem přibližně ve 4:30 z Vimperka, přes Innsbruck, Brenner a dolů do Verony, kde budeme nocovat, druhý den potom pokračujeme do Pescara, odtud bychom v sobotu 6.7. přejeli přes Florencii do Pistoia, odtud plánujeme výlet do Pisa, potom v pondělí zpět do Čech. Cestovat budeme se třemi dětmi ve věku 17, 10, 2 let, takže počítám s častějšími zastávkami. Máme zvolit raději cestu po dálnici Verona - Pescara, nebo třeba část mimo? Vcelku bychom měli mít dost času i na nějakou zajímavou zastávku. Když to hodím do map, tak rozdíl mezi cestou po dálnici a mimo je přibližně 4,5 hodiny. Z Pescara bychom si chtěli udělat výlet do Říma, mohu poprosit o nějaký tip, kde zaparkovat za rozumnou cenu a současně přijatelnou dostupnost s malým dítětem? Podle informací je parkování ve městech jako Řím, Florencie a Pisa poměrně problematické. Kolik tak máme počítat mýtné, pokud bychom jeli vše po placených úsecích? Děkuji moc za radu. Martina.

Vzdálenost mezi Verona a Pescara je více jak 500 km. S malým dítětem přes den hodně náročné. Navíc od Rimini je to už velké letovisko a cesta po pobřežní silnici je hodně časově i psychicky náročná. Pokud chcete jet mimo dálnici, doporučujeme jet po SS12 k Modena a následně po SS9 k Rimini. Tady se už připojte na dálnici, nejlépe na Rimini Nord. Do Pescara Nord potom zaplatíte na mýtném € 18,00. Časové navýšení 4,5 hodiny při kompletní cestě mimo dálnici ve Vašem termínu je nereálné. Do Říma je to z Pescara přibližně 200 km. Pokud tam jedete na jednodenní výlet, potom cesta po dálnici je nutností. Mýtné Vás vyjde na € 20,20. To samé zpět. Zaparkovat doporučujeme na nějakém parkovišti P+R. Z Vaší strany je ideální parkoviště Anagnina. Z dálnice A24 musíte najet na městský dálniční okruh G.R.A. ve směru Napoli / Civitavecchia / Prenestina / Aeroporti. Sjet potom musíte na exitu 21 Roma Tuscolano. Parkoviště je hned za sjezdem, musíte se držet vpravo. Neparkujte hned ze začátku, zajeďte více do areálu. Parkoviště má kapacitu 1479 míst a otevřeno je od 5:15 do 0:15, v pátek a sobotu do 2:15. Za parkování do 12. hodin zaplatíte € 1,50, do 16. hodin € 2,50. Můžete platit v automatu nebo na pokladně. Z Anagnina se potom dostanete do centra metrem A. Během Vaší cesty počítejte s následujícími poplatky: v Rakousku desetidenní dálniční známka v ceně € 9,20, průjezd Brennerem € 9,50, Brenner - Verona € 16,60, Verona - Pescara Nord € 34,70, Pescara - Pistoia (směrem k Římu a po A1 k Florencii) € 41,60, Pistoia - Pisa € 5,60 (to samé zpět), Pistoia - Brenner € 34,40, průjezd Brennerem € 9,50 a případně další rakouská desetidenní dálniční známka v ceně € 9,20.

# 01.06.2019, 15:08.
15.6. vyražíme autem na Sardinii, nikde jsem se nedočetl, kolik budu platit mýtné od Brenneru do Livorna. Jedeme z Teplic. Trasa: Plzeň, Mnichov, Brenner, Verona, Boloňa, Livorno. Děkuji za odpověď. Zdeněk.

V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,20, za průjezd Brennerem zaplatíte € 9,50 a v italském úseku Brenner - Florencie, sjezd Scandicci zaplatíte na mýtném € 33,20. To samé při cestě zpět. Čtyřproudovka SGC Firenze - Pisa - Livorno je nezpoplatněná.

# 29.05.2019, 11:55.
Prosím o radu. 28.6. vyrážím do Eraclea Mare. Pojedu z Písku, tedy přes Rakousko. Už jsem trasu kdysi jela, takže ji jakžtakž znám. Protože ale letos nebude řidič na střídání, potřebuji naplánovat nějaký párhodinový odpočinek. Vzhledem k termínu a plánovanému odpočinku bych asi měla vyrazit raději v podvečer? A kam až bych měla dojet, než se půjdu prospat v autě, abych se vyhnula různým případným zácpám? Předem moc děkuji za odpověď, nejsem to schopna nějak rozumně naplánovat. Hanka.

Z 28.6. na 29.6. se zácpám nevyhnete. Je to druhý nejhorší termín o prázdninách. Spíše než navečer raději vyrazte dopoledne. Zácpy způsobené přesunem do dovolenkových destinací budou určitě menší než odpoledne a navečer. Dojezdem před prospáním zácpy neovlivníte, protože ta nejhorší Vás čeká v sobotu u severoitalských letovisek po nájezdu na A4.

# 29.05.2019, 04:31.
Děkuji Vám za odpověď. Dívala jsem se do toho jízdního řádu, co jste mi zaslal a tudíž jsem našla toto - daaab.it. Je možné s tím jet? Moc děkuji za Vaši ochotu. Dále bych se chtěla zeptat. 17.6. bychom chtěli jet lodí do Benátek, je možné už předem zakoupit lístky? Případně poprosím o odkaz. Moc děkuji. Nikol.

Odkaz na tento jízdní řád jsme Vám nezasílali. Nicméně aplikace Vám našla spoje, které lze použít, je to ale s přestupem. Jedná se o autobusy společnosti ATVO. Nejdříve jedete ve 20:22 do San Dona' di Piave autobusem č. 25A a následně autobusem 4A ve 21:50 do Caorle. V San Dona' di Piave čekáte přibližně 50 minut. Jízdenka stojí € 5,00. S šesti dětmi bychom volili přímé spojení i za cenu vyšší ceny. Jízdenky do Benátek nemá význam kupovat dopředu, zakopíte je na místě.

# 28.05.2019, 13:36.
Moc děkuji. A jízdenka se dá koupit v autobuse? Vladimíra.

Jízdenku na tento autobus zakoupíte v kiosku společnosti ATVO na letišti. Doporučujeme však online nákup na výše uvedených stránkách - Treviso Airport Bus Express / Aeroporto di Treviso - Caorle EXPRESS. Na konci řádku je ikona košíku.

# 28.05.2019, 00:52.
Měla bych velkou prosbu. Nikde se nemohu dočíst, jak je to s dopravou. 15.6. Přiletíme na letiště Marco Polo v 19:00 a poté se potřebujeme dostat do Caorle. Ubytování máme ve Villagio SantAndrea: Viale delle Tortore, Caorle, 30021. Jede nás skupina dvou dospělých a šesti dětí. Budu Vám moc vděčná. Děkuji moc. Nikol.

Z letiště Marco Polo jede v 19:32 a 21:22 do Caorle autobus společnosti ATVO. Je označen jako Airport Bus Express / Caorle Express Service. Zastávka je i v Porto Santa Margherita. Jízdenka stojí € 16,20, děti do 4 let cestují zdarma. Jízdní řády a rezervační systém najdete na výše uvedených stránkách.

# 27.05.2019, 21:38.
Poprosil bych o odpověď. Koncem června jedeme z Ostravy do San Vincenzo a dočetl jsem se, že přes Rakousko platí povinná výbava - sněhové řetězy. Je to pravda? Co mě může čekat po cestě? Jedu v uterý večer a přes noc, tak snad žádné zácpy. A jaká je nejlepší možná trasa? Děkuji moc za vaší odpověď. Vojta.

Píšete, že pojedete koncem června. Povinnost použití sněhových řetězů závisí na okamžité povětrnostní situaci v daném místě. Na určitém silničním úseku může být umístěna dočasná dopravní značka přikazující jejich použití. Při vjezdu do takového úseku bez sněhových řetězů hrozí řidiči vysoká pokuta. Toto riziko je velké v zimních měsících a v horských oblastech. V červnu a na dálničním úseku je nulové. Pokud pojedete v úterý, je malá pravděpodobnost tvorby dopravních zácp z důvodu přesunu cestovatelů na dovolenou. Vaše optimální trasa je následující: Ostrava - Olomouc - Brno - Vídeň - Graz - Villach - Tarvisio - Udine - Padova - Bologna - Florencie - sjezd Scandicci - Empoli - nájezd Collesalvetti - A12 - SS1 - sjezd San Vincenzo Nord - San Vincenzo. V Rakousku pořebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,20 a na mýtném v Itálii zaplatíte po Florencii € 37,70 a na dálnici A12 € 4,80. To samé při cestě zpět.

# 23.05.2019, 15:02.
Chtěla bych se zeptat na nejlepší trasu z Plzně do Bibione a kolik by stály poplatky. Je něco, na co bychom si měli dát pozor? Existuje nějaká trasa bez poplatků? Vyplatí se to? Jedeme do Bibione s pejskem. Nevíte, jak to tam chodí na plážích s náhubky a poplatky? Předem děkuji za odpověď. Anna.

Trasa a poplatky viz naše odpověď ze dne 19.05.2019, 19:23. Cesta mimo dálnici viz naše odpověď ze dne 15.05.2019, 14:22. Informace o pobytu se psem v Bibione najdete v článku Vacanze con Fido.

# 21.05.2019, 10:48.
Přistávám v Treviso 7.6.2019 v 11:20 a potřebuji se dopravit do Caorle Altanea nebo poblíž, co nejjednodušeji. Dále pro mě dojedou vozem. A totéž zpět dne 12.6. na odlet v 11:55. Předem děkuji za odpověď. Vlaďka.

Z letiště Treviso jeďte expressem společnosti ATVO. Autobus jede v 11:50 (13:11) a 13:20 (14:41) každý den od 18.5.2019 do 15.9.2019. Zpět potom jeďte stejným autobusem v 7:21 (8:40) nebo 9:01 (10:20). V tomto případě se přestupuje v San Dona' di Piave. Přímý spoj jede v 5:41 (7:00). V závorce jsou uvedeny časy příjezdu do Lido Altanea, rep. na letiště. Vystoupit můžete o zastávku a 2 minuty dříve v Pra' delle Torri, podle toho, co Vám vyhovuje. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách - Treviso Airport Bus Express / Caorle Express. Zpáteční jízdenka stojí € 25,80.

# 20.05.2019, 09:17.
Pane Řehůřku, Vaše nápovědy byly nápomocné. Jen malá aktualizace z naší zkušenosti o víkendu. Třeba někdo upotřebí. Low cost nejlépe vyjde z letiště Treviso autobusem č. 6, když koupíte jízdenku v automatu nebo obchodě za € 1,30 a pojedete na zastávku Treviso autostazione FS a popojdete přibližně 300 m na zastávku Treviso, odkud jezdí autobus společnosti MOM č. 108 přímo do Lido di Jesolo autostazione za € 4,30. Vyzkoušeli jsme obě trasy. Jak s přestupem v Mestre pro turisty, cena je € 15,50, tak tu z Trevisa City a za nás topka varianta za € 5,60 v místní dopravě. Mějte se krásně a přejeme další krásné cestování. Jana.

Ano, máte pravdu. Pokud jízdenku zakoupíte v prodejní síti mimo autobus, stojí € 1,30. V autobuse € 3,50, nadlimitní zavazadlo € 2,50. Cesta autobusem MOM z Treviso do Lido di Jesolo je jedním z mnoha dostupných řešení. Děkujeme Vám za cenné informace.

19.05.2019, 19:23.
Chystáme se letos autem do Itálie, konkrétně z Kladna ve Středočeském kraji, do Bibione na Via Ruggero Leoncavallo. Chtěla bych Vás moc požádat o radu, kudy zvolit optimální trasu a na co si dát po cestě pozor. Vyrážíme na začátku prázdnin 29.6.2019. Mnohokrát Vám děkuji za radu. Hezký den. Blanka.

Jedete v jednom z nejhorších termínů o prázdninách z hlediska dopravních zácp. Hůře bude ještě na přelomu prázdninových termínů. Tady je snad jediná rada, vyjet co nejdříve. Nejhorší dopravní zácpy se budou tvořit od pátečního odpoledne do soboty. Na italské dálnici A4 u severoitalských letovisek celou sobotu. Vaše optimální trasa je následující: Kladno - Rozvadov - Regensburg - Mnichov - Salzburg - Villach - Tarvisio - Udine - sjezd Latisana - Bibione. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,20, za průjezd tauernskými tunely zaplatíte € 12,00 a na mýtném v Itálii € 11,50. To samé při cestě zpět.