BENÁTKY 2022 / 3

Rady na cestu do Benátek

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2022 / 3

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2022. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete třetí část, ta první je na stránce Benátky 2022.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 25.07.2022, 14:25.
Pane Řehůřku, tak jsme nakonec zvolily ubytování na Lido. Můžete mi prosím napsat, jak se z letiště Marco Polo dostaneme do hotelu La Meridiana? Je poblíž letiště zastávka vodního autobusu, který nás doveze až na Lido? Pokud Vám to nevadí, mohl byste mi doporučit nákup vícedenní jízdenky od středy do neděle, pro jednu dospělou a dvě studentky? Nevím, zda mají studentské jízdné? Budeme chodit pěšky a využívat vodní autobus na okolní ostrovy. Moc děkuji. Monika.

Na letišti Marco Polo je zastávka vaporetta Alilaguna. Linka Blu jezdí na Lido S.M.E. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Z Lido S.M.E. potom jezdí autobusy ACTV k blízkosti Vašeho hotelu. Můžete jet autobusem A nebo C a vystoupit na Callo Contarini. Odtud jděte ve směru jízdy autobusu po Via Sandro Gallo a hned na první křižovatce odbočte doleva na Via Lorenzo Marcello. Po té jděte až ke kanálu a za ním odbočte doleva k hotelu La Meridiana. Můžete jet také autobusem V a vystoupit na Marconi Marcello. Vraťte se kousek ve směru příjezdu autobusu a hned odbočte doleva na Via Lorenzo Marcello. Přejděte první křižovatku a na další odbočte doprava k Vašemu hotelu. Jízdenka na autobus stojí € 1,50. Jízdenka na čtyři dny není. Budete je muset nějak nakombinovat. Základní jízdenka na autobus stojí € 1,50, na vaporetto € 7,50. Jízdenka na den stojí € 21,00, na dva dny € 30,00, na tři dny € 40,00 a na týden € 60,00. Pro mladé od 6 do 29 let je možné koupit Rolling Venice Card za € 6,00 a na základě této slevové karty jízdenku na tři dny za € 22,00. Pokud Vám bude platit časová jízdenka v době cesty z letiště nebo na letiště, můžete cestovat z letiště autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma jen s příplatkem € 7,00 k časové jízdence. Z Piazzale Roma na Lido potom jezdí vaporetto č. 1. Jízdenky ACTV neplatí na speciální linky 16, 19 a Casino.

# 25.07.2022, 10:53.
Pane Řehůřku, moc Vám děkuji. Ještě zvažujeme, zda není vhodnější bydlet v Lido di Venezia. Sice je tam dražšší ubytování, ale přijde mi tam doprava jednodušší. Myslíte, že je to lepší volba? A nevíte, zda se ještě na konci září vykoupeme? Děkuji za Vaše cenné odpovědi. Monika.

Pokud jedete za návštěvou Benátek, potom je to samozřejmě vhodnější ubytování než v Lido di Jesolo. Ubytování doporučujeme hledat na Booking / Venice-Lido. Nejteplejší voda moře u pláží v Lido je v srpnu, hodně nad 25 stupňů. Na přelomu září a října počítejte s tím, že už bude klesat k dvaceti i níže.

# 21.07.2022, 17:58.
Plánujeme čtyřdenní výlet do Benátek a přilétat budeme na letiště Treviso. Stále se nemůžeme rozhodnout, kde se ubytovat - Campalto, Lido, Camping Fusina. Tak, aby to nebylo moc dráhé na dopravu a popřípadě jaké jízdenky si kde koupit? Jakou možnost ubytování byste vybral vy a proč? Děkuji. Miroslav.

Co se dopravy a jízdenek týče, z Fusina se nejlevněji dostanete do Benátek na Piazzale Roma autobusem ACTV za € 1,50. Odtud můžete pokračovat dále vaporettem za € 7,50. Z Fusina jezdí do Benátek i speciální linka, ta má vlastní tarif - viz Terminal Fusina. Z Campalto je doprava ACTV za stejnou cenu. Z Lido se nejlevněji na San Marco / San Zaccaria dostanete s tarifem Traghetto Ordinario za € 5,00. Nicméně, pokud budete cestovat každý den do Benátek a po ostrovech, stejně si zakoupíte ve všech případech nějakou časovou jízdenku na celý pobyt nebo podle programu jejich kombinace případně i s výše uvedenými jednorázovými jízdenkami. Celodenní stojí € 21,00, dvoudenní € 30,00 a třídenní € 40,00. Jejich platnost je v hodinách od první validace, tj. 24, 48 nebo 72 hodin. Validovat je musíte při každé změně dopravního prostředku. Z výše uvedeného vyplývá, že tři lokality nemají s největší pravděpodobností ve Vašem případě vliv na cenu dopravy. Levněji se ubytuje v kempech v Campalto a Fusina, dražší ubytování je na Lido. My bychom volili ubytování na Lido z důvodu možnosti návštěvy pláží. Do centra Benátek na San Marco je odtud nejrychlejší cesta. Je odtud i příznivý spoj na ostrovy Murano, Burano a Torcello s přestupem na Fondamente Nove, stejně tak přímá linka k Velkému kanálu a dále po celé jeho délce.

# 20.07.2022, 13:05.
Chystáme se na jednodenní koupání do Lido di Jesolo autobusem a rádi bychom si udělali i výlet do Benátek. Prosím Vás, dá se to reálně stihnout? A jaká je možnost dopravy z Centra Lido di Jesolo do Benátek a zpět? Předem děkuji za odpověď. Aranel.

Pokud jedete na jednodenní koupání do Lido di Jesolo a chcete během této doby navštívit Benátky, je to samozřejmě možné. Počítejte však s tím, že to bude na úkor toho koupání. Váš autobus Vás vysadí zřejmě u nějaké pláže. Budete se muset dostat na autobusové nádraží v Lido di Jesolo. To je od nejbližší pláže vzdálené přibližně 900 m. Od jiných částí pláže ta vzdálenost narůstá. Pláž v Lido di Jesolo je dlouhá téměř 8 km. Po Lido di Jesolo jezdí městská doprava ATVO. Linka č. 2 i linka č. 3 jede na autobusové nádraží. Jízdenka stojí € 1,30. Linka do Benátek č. 10A jede z autobusového nádraží na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 4,50 a cesta trvá přibližně 1 hodinu a 10 minut. Z Piazzale Roma už potom můžete jít pěšky nebo cestovat vaporetty. Jízdenka na vaporetto ACTV s platností 75 minut stojí € 7,50, celodenní jízdenka stojí € 21,00. Z Lido di Jesolo můžete jet také autobusem na Punta Sabbioni. Jízdenka stojí € 3,00. Z Punta Sabbioni potom jezdí do Benátek vaporetto č. 14.

# 20.07.2022, 09:08.
Moc Vám děkuji za rychlou odpověď. My budeme ubytovaní v Cavallino-Treporti, takže odjezd z přístaviště Treporti je pro nás asi snadnější. Dají se lístky na vaporetto koupit přímo i tam? Děkuji. Zdeňka.

Je to jinak. Podívejte se na mapu. Pláže v Cavallino-Treporti jsou na jihu poloostrova, tam je samozřejmě situovaná i naprostá většina ubytovacích kapacit. Přístupnější je Punta Sabbioni. Zastávka vaporetta Treporti je na severu. Pokud pojedete autem, je nedaleko zastávky u příjezdové komunikace velké parkoviště. Cena do dvou hodin je € 5,00, cena do 5 hodin je € 8,00, cena do 12 hodin je € 10,00 a cena do 24 hodin je € 15,00. Na zastávce je standardní okýnko s prodejem jízdenek.

# 19.07.2022, 23:34.
Chtěla bych se zeptat, jak se nejlépe lodí dostaneme z přístavu Punta Sabbioni na výlet na ostrovy Murano a Burano bez návštěvy Benátek? Jakým trajektem, jaký lístek, je nutno přestupovat v Benátkách? Děkuji za odpověď. Zdeňka.

Na ostrov Burano se z Punta Sabbioni dostanete vaporettem ACTV č. 14, na ostrov Burano, Torcello a Murano vaporettem č. 12. V noci jezdí po této trase noční linka N. Jízdenka na jednotlivé jízdné s platností 75 minut stojí € 7,50, celodenní jízdenka stojí € 21,00. Linky jezdí na ostrovy z Punta Sabbioni v uvedeném pořadí, do Benátek na Fondamente Nove zajíždí po zastávkách na uvedených ostrovech linka č. 12 a N. Počítejte s tím, že linka č. 12 jede z Punta Sabbioni jen v 6:52 a 7:52. Po celý den jezdí ze stanoviště Treporti, které leží 3 km severovýchodně od Punta Sabbioni. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 19.07.2022, 19:48.
Nákup Venezia City Pass je trochu matoucí. Chtěla bych se ujistit, zda nákupem 1x Venezia City Pass Junior - All Venice, u kterého píší, že platí i pro rodiny s nejméně 1 dítětem, za € 27,90, je vstup do všech muzeí v Benátkách zdarma. A zda není nutné tedy stát frontu např. u Dóžecího paláce, ale je možné jít rovnou dovnitř. Nebo je lepší koupit přímo lístek na webových stránkách muzea, který ale pro rodinu vychází dráže, ale je to na konkrétní hodinu. Moc děkuji za odpověď. Lenka.

Není to matoucí. V poznámce pod každým produktem je to přesně popsané. Tato zvýhodněná nabídka platí pro rodiny se dvěma dospělými a minimálně jedním dítětem ve věku do 14. let. Nabídka platí pro produkty City Pass All Venice a City Pass San Marco. Při splnění podmínky složení skupiny si mohou všichni členové zakoupit Junior Pass v jedné ze dvou výše uvedených verzí. Junior Pass si musí zakoupit každý, ne jeden pro všechny. Děti do 5 let včetně mají vstupy zdarma. Vstup není zdarma, platíte ho nákupem té karty. Není v ceně do všech muzeí, ale jen do všech uvedených v popisu jednoho ze dvou výše uvedených produktů na stránkách Venezia Unica. Členové skupiny musí muzea navštívit společně. Více informací v naší odpovědi ze dne 15.07.2022, 17:38.

# 18.07.2022, 22:32.
Měla bych prosbu. Za pár dní letíme jeden dospělý a dvě děti na 7 dní do Benátek, kde budeme ubytovaní v kempu Fusina. Přiletíme na letiště Marco Polo a odlétat budeme z letiště Treviso. Sedmý den se budeme přesouvat pouze na letiště. Chtěla bych se zeptat, zda je dobré zakoupit tři jízdenky z letiště na Aerobus ACTV za € 10,00? Dále bych pro sebe koupila sedmidenní jízdenku za € 60,00 a pro děti kartu Rolling Venice a třídenní jízdenku ACTV, kterou bych po třech dnech koupila znovu. Nebylo by lepší koupit rovnou tři sedmidenní jízdenky za € 60,00? Do Benátek budeme jezdit autobusem přes město, protože se na loď z Fusiny tyto jízdenky nevztahují. Chceme se stavovat i na koupání na Lido a tak různě procestovat Benátky. Na letiště Treviso pojedeme nejspíše kombinovaně vlakem i autobusem, což by mělo být nejlevnější. Je to tak? Předem Vám děkuji za odpověď. Stáňa.

Abyste mohla využít Aerobus z letiště Marco Polo, stačí Vám si tuto cestu zakoupit za příplatek € 7,00 k časové jízdence (i k té zlevněné). Cestou Vám začíná platit časová jízdenka. Pro děti se Vám vyplatí kupovat ty zlevněné jízdenky. Jednorázově zaplatíte € 6,00 za Rolling Venice Card. Za dvě zlevněné jízdenky zaplatíte 2x € 22,00. Na cestu z Fusina na nádraží v Mestre Vám potom bude stačit jen jízdenka za € 1,50. Celkem tedy zaplatíte za jedno dítě € 51,50, úspora za dvě děti je € 17,00. Je ale možné, že když budete mít dvě časové jízdenky na tři dny, podaří se Vám je rozložit tak, že ta druhá Vám bude platit i na cestu na nádraží. Jízdenka začíná platit od první validace. Časové jízdenky musíte validovat při každé změně dopravního prostředku. Jízdenka na vlak z Mestre do Treviso stojí € 3,70, jízdenka na autobus MOM z nádraží v Treviso na letiště stojí € 1,50. Pokud pojedete speciálem A, zaplatíte € 4,00.

# 16.07.2022, 22:52.
V pondělí bychom rádi navštívili Benátky z ubytování v Bibione. Původně jsme chtěli jet do Punta Sabbioni a potom lodí. Dostala jsem ale tip jet do Benátek odpoledne, zaparkovat na parkovišti v Benátkách a jet tam na odpoledni / večerní program. Poradil byste nám prosím, kde zaparkovat? A je tento nápad dobrý? Máme děti ve věku 3 a 7 let, přišlo mi fajn nevázat se na loď a nechat případně odpoledne před výletem po cestě v autě děti vyspat. Děkuji moc za případnou odpověď. Mějte se. Barbora.

My bychom volili stejné řešení. V Benátkách doporučujeme zaparkovat na parkovišti Tronchetto a odtud pokračovat vaporettem po Velkém kanále na Piazza San Marco. Projít se centrem Benátek a stejnou cestou zpět. Už plavbou po Velkém kanále toho uvidíte hodně. Tip na tento výlet najdete v naší reportáži Benátky 2013. Tříleté dítě v městské dopravě neplatí, sedmileté platí plné jízdené.

# 16.07.2022, 11:38.
Pojedeme příští víkend na dovolenou z České republiky na ostrov Lido, Camping Village Cavallino. Prosím, kde bych našla informace o převozu trajektu 17 - cena, rezervace apod. Chtěla bych předem raději převoz zarezervovat. Našla jsem momentálně jen informace, že je rezervace trajektu pozastavena v době od 15. do 18.7.2022. Předem děkuji. Veronika.

Informace o trajektu ACTV č. 17 najdete na stránce provozovatele - Ferry Boat. Cena za auto do 4,00 m je € 13,00, za auto do 4,50 m je € 21,00 a nad 4,50 m je € 26,00. Řidič a cestující platí standardní jízdné na vaporetto. Je možné použít i časové jízdenky. Rezervace je v období od 15. do 18.7.2022 pozastavená, protože linka Tronchetto - Lido je po tuto dobu nahrazená linkou Punta Sabbioni - Lido. Ve Vašem termínu už bude vše fungovat standardně, takže od úterý si můžete trajekt zarezervovat na výše uvedených stránkách.

# 15.07.2022, 20:51.
Zítra chceme odjet z kempu Camping Rialto na Via Orlanda 16 Venezia do Lido di Jesolo. Nevím, zda jet směr letiště a odtud linkou, co jste mi psal, nebo jet na Piazzale Roma a odtamtud nevím čím. Prosím o radu, snad to stihneme před zítřejším odjezdem. Moc děkuji. Klára.

Ano, nejjednodušší je jet autobusem ACTV č. 5 na letiště Marco Polo a odtud pokračovat autobusem ATVO Lido di Jesolo Express nebo 10A do Lido di Jesolo. Autobusem ACTV č. 5 na letiště to stojí € 8,00. Pokud nechcete tolik platit, můžete vystoupit v Tessera a na letiště dojít pěšky. Do Tessera to stojí € 1,50. Express ATVO z letiště stojí € 6,70, autobus č. 10A € 3,50. Můžete jet také autobusem ACTV č. 5 opačně na Piazzale Roma za € 1,50 a odtud autobusem ATVO č. 10A do Lido di Jesolo za € 4,50. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

15.07.2022, 17:38.
Příští týden chceme vyrazit do Benátek. Rádi bychom navštívili Dóžecí palác a Baziliku sv. Marka. Bohužel moc nechápeme nabídku vstupenek nabízených přes Venezia Unica. Junior City Pass nabízí rodinné vstupné v ceně € 21,90 pro dítě. Tato cena platí i pro dospělé osoby? A ještě bych ráda věděla, jak je to se vstupem pro invalidu. Někde píší, že mají ZTP osoby vstupné zdarma, včetně doprovodu. Je potom tedy nutné zakoupit vstupenku pouze pro dítě? Ale jak zajistit rezervaci vstupu? Předem moc děkuji. Michaela.

Máte to tam všechno jasně popsané v té poznámce pod produkty Junior & Family. Nejdříve si máte před nákupem této zvýhodněné nabídky uvědomit, zda budete mít z této nabídky prospěch. Děti do 5 let mají vstup zdarma, stejně tak osoby se zdravotním postižením včetně pečovatele. Rodinná nabídka se týká rodinné skupiny s počtem minimálně 3 osob. Konkrétně dva dospělí a alespoň jedno dítě do 14. let. Dospělí v této skupině si mohou zakoupit Junior Pass, děti do 5 let si musí vyzvednout u konkrétního muzea volnou vstupenku a děti do 14 let si kupují také Junior Pass. Týká se to produktů City Pass All Venice a City Pass San Marco. Členové této rodiny musí navštívit každé muzeum společně. Pokud jste skupina dva dospělí a jedno dítě ve věku od 6 do 14 let, platíte v případě St. Mark's City Pass cenu 3x € 21,90. Pokud je dítě starší, platí dospělí plné vstupné a dítě Junior verzi. Pokud je ale jeden dospělý zdravotně postižený a druhý jeho doprovod, potom platíte jen verzi Junior pro dítě, dospělí jdou zdarma. Při nákupu volíte datum, od kterého City Pass platí a od kterého můžete navštívit muzea.

# 14.07.2022, 08:28.
O víkendu se chystáme na dovolenou, trochu cestovatelskou a trochu pobytovou, a zajímalo by mě, zda není nějaká možnost cesty lodí z Rimini do Benátek. Respektive budeme v Bellarii, tak odněkud z okolí. Líbila by se nám ta varianta právě cesty lodí a současně výletu do Benátek. Děkuji za informaci. Petra.

Pravidelná veřejná i soukromá doprava lodí mezi Rimini a Benátkami není. Jsou společnosti, které organizují výlety. Např. East Coast Experience Groups. Otázkou je, zda by se Vám taková plavba od € 750,00 vyplatila. Tyto plavby se pořádají pro 10 až 15 lidí. Vlakem Trenitalia se tam dostanete s jedním přestupem a cena začíná na € 17,60 za jeden směr. Cesta trvá přes 4 hodiny. Flixbus z Rimini je levnější - € 13,99, ale cesta trvá přes 5 hodin.

13.07.2022, 21:54.
Jsme s manželem, dětmi a dvěma psi v Bibione. Dcera touží navštívit Benátky. Myslíte si, že to se psy zvládneme, případně jaký zvolit postup - parkování, jakou hodinu atd. Děkuji za radu. Marcela.

My bychom jeli až do Mestre, přejeli po mostě a zaparkovali na parkovišti Tronchetto. Brzy ráno. Bez problému zaparkujete a v Benátkách nebude ještě tolik turistů. Tady si můžete zakoupit jízdenky na vaporetto ACTV. Doporučujeme jet po Velkém kanále na San Marco. Tip na tento výlet najdete v reportáži Benátky 2013. Můžete jít i pěšky, je to ale daleko. Přeprava zvířat je povolena, bez poplatku, maximálně jedno na jednoho cestujícího. Pes musí mít vodítko a náhubek. Nicméně personál nemusí psa na palubu pustit, většinou při přeplněném vaporettu nebo pokud pes ohrožuje bezpečnost cestujících. Přečtěte si Přepravní podmínky. Přepravy psů se týká šestá kapitola. Počítejte také s tím, že se psem nemůžete do muzeí, kostelů apod. Doporučujeme si přečíst článek Visitare Venezia con il cane.

# 13.07.2022, 07:27.
Moc děkuji za tak rychlou odpověď. Karty jsem chtěla zakoupit online a potom tedy si je vyzvednu na letišti v automatu. Asi se nám vyplatí za € 40,00 a děti za € 28,00, protože bychom chtěli cestovat mezi Benátkami a ostrovem Lido neomezeně. Plus jsme chtěli jet na ostrov Burano. V neděli se přesouváme asi 20 minut od letiště, kde spíme poslení noc. Z neděle na pondělí odlétáme. Ještě jsem se chtěla prosím zeptat, zda nevíte, do kolika hodin jezdí poslední loď ACTV z Benátek na Lido. Myslím večer. Pokud bychom chtěli vidět večerní Benátky. Moc děkuji za ochotu. Přeji krásný den. Jana.

Na Lido jezdí vaporetto nonstop. Poslední vaporetto č. 1 z Piazzale Roma odjíždí ve 23:55, ze San Marco 0:38. Poté jezdí noční spoj N mezi 0:29 a 4:39 z Piazzale Roma, mezi 0:43 a 5:13 ze San Zaccaria.

# 12.07.2022, 07:40.
Tento víkend od 15.7.2022 do 18.7.2022 se chystáme do Benátek spolu s moji kamarádkou a dcerami. První dny od pátku do neděle spíme na ostrově Lido. Chceme si udělat výlet do Benátek a v neděli se přesouváme do Benátek kousek od letiště Marco Polo, kde budeme spát před odletem domů. Chtěla bych poprosit o radu, kde si vyzvednout kartu na městskou dopravu, případně jakou si zakoupit, když si ji koupíme přes internet a jak se co nejlépe dostaneme na ostrov Lido při příletu. Moc děkuji. Přeji hezký den. Jana.

Poskytnula jste nám málo informací. Vzhledem k pobytu a cestování doporučujeme se orientovat na dopravu ACTV. Je třeba si propočítat dobu, po kterou budete dopravu využívat, tj. od prvního nástupu do dopravního prostředku do posledního výstupu z dopravního prostředku. Podle toho si kupte dvoudenní jízdenku za € 30,00 s platností 48 hodin nebo třídenní jízdenku za € 40,00 s platností 72 hodin. K těmto jízdenkám je možné si připlatit cestu z letiště resp. na letiště za € 6,00 pro jeden směr. Tato cesta musí proběhnout po dobu platností časové jízdenky. Dětem kupte třídenní jízdenku se slevou pro mladé od 6 do 29 let. Tuto slevu získají na základě Rolling Venice Card, která stojí € 6,00. Samotná jízdenka pak € 22,00. Lze to koupit současně za € 28,00. Všechny uvedené jízdenky můžete zakoupit v automatu nebo na pokladně Venezia Unica na letišti. Lze také zakoupit online na výše uvedených stránkách. Na místě pak v automatu nebo na pokladně získáte karty na základě obdrženého PNR kódu. Je také možné, že se Vám dopravu z letiště vyplatí zakoupit samostatně za € 8,00 nebo kombinovanou jízdenku (autobus, vaporetto) za € 14,00. A nebo také přímou linku Alilaguna na ostrov Lido za € 15,00. Potom Vám postačí kratší časová jízdenka. Je potřeba si to časově naplánovat a propočítat. Na ostrov Lido se dostanete z letiště autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma a následně vaporettem č. 1 na Lido. Podle místa ubytování potom místním autobusem ACTV. Na vše platí časová jízdenka. Ta neplatí na linky 16, 19, Casino a na spoje jiných společností.

# 11.07.2022, 23:45.
Poraďte mi prosím, jak se nejlépe dostat z Lido Altanea do Benátek. Rádi bychom 14.7. jeli autem do Lido di Jesolo a potom do Benátek lodí. Poradíte prosím, kde nejlépe nechat auto? Našla jsem nějaké parkování na parcheggioautomoto.it, ale tam je zřejmě nutná rezervace. A kde lze v Lido di Jesolo koupit celodenní lístky na ACTV? Máte představu, zda je reálné stihnout všechny tři ostrovy za jeden den? Děkuji. Hezký den. Tereza.

My bychom volili z Lido Altanea silnice SP54 a SP42. V Punta Sabbioni zaparkujte na Vámi uvedeném parkovišti za € 7,00. V sezóně rezervaci doporučujeme. V Punta Sabbioni zakoupíte jízdenky v pokladně u stanoviště vaporetta. Doporučujeme jednodenní ACTV za € 21,00. Nevíme, které ostrovy máte na mysli. Předpokládáme Murano, Burano, Torcello. To za jeden den včetně návštěvy Benátek na skok stihnout jde.

# 11.07.2022, 12:51.
Tak jsme nakonec zvážili naše možnosti a finance. Nakonec si myslíme, že je pro nás s dětmi nejlepší zaparkovat za € 7,00 v Punta Sabbioni a zde si koupit tedy jízdenky na vaporetto na celý den za € 20,00 / € 22,00 - osoba nad 6 let. Z Punta Sabbioni jezdí vaporetta přímo na ostrov Burano nebo je nutné se přiblížit někam do centra Benátek a odtud na Burano? Jaké je pro nás nejlepší nástupní místo? Jako první bychom rádi viděli Burano a potom se teprve vydali do centra Benátek. Začátek výletu plánujeme ideálně nejpozději na osmou hodinu ráno. Děkujeme moc za rady. Veronika.

Celodenní jízdenky ACTV za € 21,00 si zakoupíte na pokladně u vstupu ke stanovišti vaporetta. Můžete je zakoupit i na parkovišti, kde by měli mít i zvýhodněné rodinné jízdné za € 35,00 (dospělý + dítě do 11 let). S tímto ale zkušenosti nemáme. Pokud se však jedná o Jízdenku Venezia Metropolitana 24 (cenově a parametry odpovídá), tak tu podle našich informací už nikdo nenabízí, je tedy možné že už tam mají staré informace. Z Punta Sabbioni jede na Burano linka č. 12 a 14. Z Burano na San Marco dle předchozí odpovědi a ze San Marco na Punta Sabbioni jezdí linka č. 15.

# 11.07.2022, 12:27.
Mám v plánu během dovolené navštívit s dětmi a sestrou (1 rok, 8 let a 18 let) Benátky. Ubytovaní budeme v Caorle, a i když bychom mohli vyrazit vaporettem z Punta Sabbioni, přijde mi cenově lepší zaparkovat v Tronchettu. Odtud můžeme do centra pokračovat pěšky nebo je nutné už z parkoviště použít vaporetto? Rádi bychom vyrazili brzy ráno a navštívili ostrov Burano a poté centrum Benátek. Odkud je prosím nejlepší jet? Neexistuje prosím online jízdní řád vaporetta? Stáhla jsem si aplikaci společnosti, ale moc to nefunguje. Také mě zajímá, od kolika hodin je prosím parkoviště Trochetto otevřené nebo je to časově neomezené? Plus poslední dotaz. Kočárek ano či ne? Bude to s ním hodně náročné? Děkuji ještě jednou. Veronika.

Cenově výhodnější je zaparkovat na Punta Sabbioni. Nicméně parkoviště na Tronchetto je větší, komfortnější a máte většinou jistotu, že když přijedete, tak také zaparkujete. Přímo na parkovišti je pokladna, kde si můžete zakoupit jízdenky. Samotné parkoviště se platí až při odjezdu na základě vyzvednutého lístku při příjezdu. Z parkoviště můžete jít pěšky, vláčkem People Mover na Piazzale Roma nebo vaporettem. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50, na vláček People Mover € 1,50. Pokud chcete navštívit i ostrov Burano, potom doporučujeme celodenní jízdenku za € 21,00. Nejmladší dítě neplatí, osmileté i sestra už ano. Z Tronchetto musíte jet nejdříve vaporettem č. 2 na Piazzale Roma, vaporettem č. 4.2 na Fondamente Nove a vaporettem č. 12 na Burano. Zpět potom vaporettem č. 12 na Fondamente Nove a vaporettem 4.2 na S. Zaccaria, což je u Piazza San Marco. Na Tronchetto potom dojedete vaporettem č. 2. Doporučujeme si na stránkách ACTV stáhnout mapu linek, podle které si cestu bez problému naplánujete. Parkoviště Tronchetto je otevřené nonstop. Vaporettem kočárek převezete, ale pohybovat se v centru Benátek bude z důvodu množství mostků složitější. Pokud budete vaporettem přejíždět na jednotlivá místa, mělo by to být bez problému.

09.07.2022, 18:14.
S manželem a dvěma dětmi ve věku 4 a 7 let pojedeme autem na konci července do Itálie do kempu v Rosolina Mare. Rádi bychom si udělali i jednodenní výlet do Benátek. Poradíte prosím nejlepší způsob, jak se tam a zpět dostat? Zda je nejvýhodnější jet autem nebo se někam přiblížit a potom třeba vlakem / autobusem / trajektem. Moc děkuji a přeji hezký den. Martina.

S dětmi tohoto věku bychom jeli do Benátek autem a zaparkovali na parkovišti Tronchetto. Přímo na parkovišti si můžete zakoupit jízdenky na vaporetto a pokračovat po Velkém kanálu na San Marco. Jízdenka stojí € 7,50. Mladší dítě má dopravu zdarma. Tip na tento výlet najdete v naší reportáži Benátky 2013. Pokud nechcete jet do Benátek autem, můžete zaparkovat v Chioggia na Isola dell' Unione. Můžete absolvovat přímou plavbu do Benátek se společností Rafaello Navigazione za € 20,00, děti za € 12,00. Tam se vyjíždí v 9:30 a zpět v 17:00. Můžete také přejít do Chioggia na Piazzetta Vigo a odtud pokračovat linkou č. 11 ACTV do Benátek. Jedná se o kombinovanou linku vaporetty a autobusy. Končí na ostrově Lido. Odtud se do Benátek dostanete opět vaporettem. Platí se standardní jízdné, doporučujeme celodenní jízdenku.

# 08.07.2022, 13:30.
Prosím o radu, jak se co nejlépe dostat z letiškě Marco Polo do hotelu Fondamenta dei Furlani 3288 Hotel Pallazzo Schiavoni Rwesidenza d epocha. Cestujeme dva dospělí a dvě děti ve věku 11 a 16 let. Předem Vám moc děkuji za pomoc a radu. Petra.

Z letiště Marco Polo jeďte vaporettem Alilaguna, konkrétně vaporettem Blu. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Děti do pěti let cestují zdarma, starší platí plné jízdné. Vystupte na San Zaccaria B. Jděte doprava ve směru příjezdu vaporetta a překročte dva kanály. Za Palazzo Cornoldi odbočte doleva do úzké uličky Calle del Dose. Dovede Vás na náměstí Campo Bandiera e Moro. Přejděte do protilehlého rohu vpravo a pokračujte po Salizada S. Antonin. Stočí se doleva a dovede Vás až ke kanálu Rio de la Pleta. Pokračujte po jeho pravém nábřeží a před mostkem vpravo najdete Vaše ubytování.

# 08.07.2022, 10:25.
Děkuji vám moc. Navigace nás vede do Punta Sabbioni a odtud trajektem na Lido. Parkování máme v ubytování. Platí prosím třídenní jizdenka pro osoby i na trajekt nebo se jedná o jinou společnost a je nutné zakoupit ji zvlášť? Mnohokrát dekujeme a právě vyrážíme. Petra.

Trajektem doporučujeme jet z Tronchetto, tak jak jsme psali v minulé odpovědi. Pokud vyrážíte v 10:25, do 18:15 to na Punta Sabbioni nestihnete. Nevíme, odkud přesně vyrážíte, nedá se to ale stihnout ani od česko-rakouské hranice. Budete mít nějaké přestávky, určitě chytnete nějakou dopravní zácpu. Předpokládáme že minimálně u severoitalských letovisek a také před Mestre. Dále potřebujete nějaký čas na nákup jízdenek. Trajekty ACTV č. 17 jezdí z Punta Sabbioni jen omezeně. Konkrétně v pondělí v 7:20 a 18:15, v pátek v 8:10 a 18:15. Jedná se o trajekt společnosti ACTV, pro osoby můžete použít běžné jízdenky, tedy i ty časové.

# 08.07.2022, 08:28.
Pane Řehůřku, jedeme s rodinou autem z Rakouska směr Benátky. Ubytovaní budeme na ostrově Lido a strávíme tam aktivně dva dny. Chtěli bychom navštívit centrum Benátek bez vstupů do památek a ostrovy Murano s Burano. Jsme dva dospělí a děti ve věku 17, 15 a 5 let. Jakou zvolit nejlépe jízdenku? Trajekt s autem se řeší asi vždy zvlášť, že? Děkuji za informaci. Petra.

Trajektem doporučujeme jet z Tronchetto. Pojedete jako na parkoviště, podjedete budovu a vydáte se doleva. Jedná se o linku ACTV č. 17. Cena za automobil do délky 4 m je € 13,00. Případná rezervace stojí € 2,00 a provádí se přes výše uvedené stránky. Osoby platí běžné jízdenky. Trajekt jezdí přibližně každých 50 minut. Nevíme, jak to máte na Lido s parkováním. Možná bude pro Vás jednodušší zaparkovat na Tronchetto a na ostrov Lido jet vaporettem. Na dvoudenní aktivní cestování doporučujeme jízdenku ACTV na dva dny. Její platnost je 48 hodin od první validace. Validuje se při každé změně dopravního prostředku. Dvoudenní jízdenka stojí € 30,00 (třídenní € 40,00). Můžete ji použít na autobusy a tramvaje v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, na autobusy na ostrově Lido, na vaporetta v Benátkách i mezi ostrovy. Nelze ji použít bez příplatku na dopravu na letiště a na speciální linky 16, 19 a Casino. Dětem ve věku 15 a 17 let doporučujeme zakoupit třídenní jízdenku pro mladé za € 22,00. Slevu získají na základě Rolling Venice Card, která stojí € 6,00. Vše lze zakoupit současně za € 28,00. Úspora je sice jen € 2,00, ale pokud by Vám nestačilo 48 hodin, mají to děti vyřešené. Děti do 6 let v benátské dopravě neplatí.

# 07.07.2022, 15:57.
Poradíte prosím jak s dopravou? Přiletíme do Benátek ráno a dál bychom rádi pokračovali do Jesola. Na 4 dny. Jaký druh dopravy, jaké linky, ceny, výhodné jízdenky a případně ubytování v Lido Jesolo? Moc děkuji. Cesta s dětmi. Klára.

Z letiště Marco Polo jezdí do Lido di Jesolo autobus společnosti ATVO. Jízdenka stojí € 6,70. Děti do čtyř let cestují zdarma. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Ubytování doporučujeme hledat na Booking / Lido di Jesolo.

# 06.07.2022, 17:51.
A co prosím znamená inegrovaná jízdenka? To je € 20,00 za osobu? Jana.

Integrované jízdenky umožňují využívat dopravní prostředky více dopravců na po sobě jdoucích trasách nebo využívat služeb různých dopravců v rámci stejných cest. Každý dopravce má své všeobecné dopravní podmínky. Doprava zdarma je do konce šestého roku ve službě městské benátské dopravy a do konce čtvrtého roku v ostatních službách. Venezia Quickly je integrovaná jízdenka ACTV / ATVO. Jedná se o jednotnou jízdenku na autobus a vaporetto, která Vám umožní dostat se do Benátek a na ostrovy z přímořských letovisek Benátska přes Punta Sabbioni. V Lido di Jesolo ji zakoupíte na pokladně ATVO na autobusovém nádraží. Trasa Lido di Jesolo - Punta Sabbioni - Benátky a zpět by Vás vyšla součtem jednotlivých jízdenek na € 23,10. Venezia Quickly z Lido di Jesolo Vás vyjde na € 20,50 za osobu. Pokud chcete výrazně ušetřit, můžete přejít na autobusové nádraží v Lido di Jesolo od hotelu pěšky. Jet autobusem ATVO č. 10 do Benátek na Piazzale Roma a odtud si projít Benátky pěšky. Z Piazzale Roma cestovat zase zpět stejným autobusem. Zpáteční jízdenka stojí € 8,00. Nižší cena je samozřejmě na úkor pohodlí a času.

# 06.07.2022, 15:32.
Moc děkuji za radu. A neměl byste tip, kde přespat na cestě z Benátek směr Francie? Karel.

Těžko radit, každý má jinou představu. Také neznáme Váš itinerář, tzn. kdy budete v Benátkách, kdy budete z Benátek vyjíždět, v jaké vzdálenosti od Benátek chcete přespat atd. Obecně doporučujeme si na Booking zadat termín, osoby a přibližně místo. Potom hledat podle mapy nejvhodnější lokalitu s ohledem na umístění k dálnici atd. Na mapě už uvidíte i ceny. Náš konkrétní tip, který berte ale hodně jako nástřel, protože neznáme přesné informace: Autohotel Venezia. Cenově přijatelný s dobrým hodnocením. Vhodný pro ubytování před návštěvou Benátek i po návštěvě Benátek. V blízkosti dálnice.

# 06.07.2022, 11:02.
V minulosti jste nám dobře poradil. Chystáme se do Španělska - Lloret de Mar. Oproti jiným rokům chceme jet přes Itálii a udělat zastávku v Benátkách. Parkování jsem našel na Vašich stránkách - Tronchetto. Následně bychom chtěli ještě kousek popojet a jednu noc někde přespat. Mám řešit dopředu přes Booking nebo hledat ubytování až podle toho, kam zvládneme dojet? Děkuji za radu a přeji vše dobré. Karel.

My bychom volili rezervaci ubytování, nejlépe přes Booking. Jednak budete moci vše přesně naplánovat, budete mít jasný check-in, budete mít jistotu předem známé ceny a dopředu další důležité informace - parkování, check-out, atd. Vzhledem k tomu, že chcete udělat zastávku v Benátkách, už toho po prohlídce asi moc nenajedete, budete mít tedy vše pod kontrolou a prohlídku Benátek si budete moci prodloužit nebo naopak zkrátit.

# 06.07.2022, 02:26.
Velice Vám děkuji za vyčerpávající odpověď. Ještě bych Vás chtěla poprosit o radu. Chtěli bychom na výlet lodí z Jesola do Benátek - jednodenní, bez ostrovů Murano a Burano. Jaký typ jízdenek si máme pořídit, prosím? Našli jsme si cestu autobusem do Punta Sabbioni a potom lodí č. 14 do Benátek. Je to tak správně? Moc děkuji. Jana.

Ano, je to tak. Nejdříve pojedete autobusy ATVO. Po Lido di Jesolo jezdí městské linky č. 2 a 3, mezi Lido di Jesolo a Punta Sabbioni potom linky 23A a 23B. Jízdenka na městský autobus stojí € 1,30, jízdenka mezi Lido di Jesolo a Punta Sabbioni stojí € 3,00, zpáteční € 5,50. Jízdenka na vaporetto ACTV č. 14 stojí € 7,50 v jednom směru. Na Punta Sabbioni se dají koupit i jízdenky na vaporetto na Piazza San Marco a zpět za € 10,00 od jiných společností. Pro Vás může být zajímavá integrovaná jízdenka Venezia Quickly za € 20,50.

# 05.07.2022, 21:35.
Pane Řehůřku, ještě se zeptám k dopravě na letiště v brzké ranní hodině. Lístky musím mít koupené dopředu nebo je můžu zakoupit u řidiče? Jde mi o to, že bych raději stihla ten dřívější autobus na letiště ve 4:20, ale nejsem si jistá, zda to stihneme. Tak jen zda se mohu rozhodnout až na místě a zakoupit podle situace. Děkuji. Klára.

Autobus ve 4:20 provozuje ATVO, autobus ve 4:35 provozuje ACTV. Každý má svoji jízdenku. Pokud budete mít nějakou časovou jízdenku ACTV, je výhodnější si k ní přikoupit za € 6,00 cestu na letiště. Tuto cestu musíte absolvovat v době platnosti časové jízdenky. Pokud Vám to v době platnosti časové jízdenky nevychází, musíte si koupit jízdenku za plné jízdné. Cena je € 8,00. Stejnou cenu má i autobus ATVO. Jízdenky musí být koupené dopředu, na řidiče bychom to nenechávali. Pokladna ATVO na Piazzale Roma otevírá až v 6:40. Nicméně hned vedle pokladny je automat na jízdenky. Pokladna Venezia Unica na Piazzale Roma otevírá až v 6:30. Nicméně hned vedle pokladny je automat na jízdenky. Doporučujeme vše směřovat tak, abyste už dopředu věděla, kterým autobusem pojedete a měla už koupenou jízdenku. Stejně tak doporučujeme nejet nočním vaporettem přesně na čas, ale s dostatečným předstihem.

# 04.07.2022, 18:26.
V září se chystáme do Itálie a chtěli bychom navštívit na jeden den i Benátky. Platí se nějaký poplatek za vstup? Je nutné koupit vstupenku dopředu a kde ji mohu zakoupit? Může do centra i pes? Děkuji a přeji pěkný den. Jaroslav.

Viz naše odpověď ze dne 30.05.2022, 12:26. Vstup do Benátek se psem je možný, nicméně doporučujeme si přečíst doporučení v článku Visitare Venezia con il cane - Cosa fare e come muoversi.

# 04.07.2022, 15:25.
Jsme ubytovaní v kempu Tre due v Chioggia a chystáme se s manželem a synem do Benátek. Chtěla bych Vás požádat o informaci, na jakém parkovišti bude pro nás nejvýhodnější zaparkovat nebo máme jet hromadnou dopravou? V Benátkách bychom rádi navštívili náměstí sv. Marka, Dóžecí palác a blízké okolí, po Benátkách se budeme pohybovat pěšky. Prosím o radu, zda se pro nás vyplatí nákup nějaké slevové karty na vstupy do historických památek a na dopravu z parkoviště a zpět. Předem moc děkuji. Markéta.

Doporučujeme zaparkovat na parkovišti Tronchetto. Odtud jezdí vaporetta přímo na Piazza San Marco po Velkém kanále. Přímo na parkovišti si můžete zakoupit jízdenku na vaporetto. Pokud budete chodit převážně pěšky, celodenní jízdenka se Vám nevyplatí. Podle toho, co chcete navštívit, si můžete zakoupit nějakou kombinovanou vstupenku, nabídka a ceny jsou na Venezia Unica. Doporučujeme si přečíst naši reportáž Benátky 2013, kde je Váš výlet popsaný. Z Chioggia můžete jet do Benátek také městskou dopravou. Jezdí tam kombinovaná linka ACTV č. 11. Jede přes ostrov Pellestrina na ostrov Lido. Mezi ostrovy jede jako vaporetto, po ostrovech jako autobus. Z Lido se na Piazza San Marco dostanete vaporettem č. 1.

# 04.07.2022, 14:13.
Chci vás požádat o radu, jak bychom měli nejlépe postupvat při plánované cestě do Benátek. Máme v plánu 4 dny strávit v Lido di Jesolo a potom na jeden den přejet a přenocovat v Benátkách. Už jsme tam jednou byli takto jen na výletě a parkovali jsme na Venice City Park Srl a potom jsme jeli autobusem, ale tentokrát budeme cestovat s dítětem a máme tam hotel na jednu noc, tak bych ráda vše měla předem naplánované. Zvažuji online koupi jizdenky na 24 hodin ACTV, ale není mi jasné, zda už by platila i z našeho parkovacího místa na některý autobus a navíc jsem četla, že se musí potom jízdenky vyzvednout v některých automatech ACTV nebo v prodejnách a ty jsou až na Piazzale Roma nebo v Mestre, tak zda jde jen jízdenka do Benátek za € 3,00 koupit i přímo v autobuse? Potom bychom se chtěli určitě trošku projet po hlavním kanále a přiblížit se k místu ubytování, které máme v Ai Cherubini 3481 Calle del Pestrin, San Marco. Tak jakou linku zvolit a i druhý den stejně zpět. Moc děkuji za rady a tipy. Veronika.

V tomto případě doporučujeme zaparkovat na parkovišti Tronchetto. Přímo na parkovišti je pokladna, kde si můžete zakoupit jízdenku na 24 hodin. Z tou můžete jet vaporetem ze stanoviště, které je u parkoviště. Vaporetem č. 2 přejeďte na Piazzale Roma a odtud pokračujte vaporettem č. 1 na S. Angelo. Jděte po ulici kolmé k Velkému kanálu. Jmenuje se Sestiere di S. Marco. Dovede Vás na náměstí. Na jeho konci jděte doleva a hned doprava. Dojdete ke kanálu, podél kterého jděte doprava. Přejděte ho po mostku a pokračujte rovně po Calle del Pelestrin. Vaše ubytování je po pravé straně. Pokud Vám vyhovuje parkoviště Venice City Park, můžete zaparkovat i tam. Jízdenky zakoupíte přímo na parkovišti. Autobus Vás zaveze na Piazzale Roma, odkud můžete pokračovat vaporettem č. 1 k ubytování.

# 04.07.2022, 00:24.
Dne 15.7. se vracíme z Elby do České republiky. Po cestě bychom rádi přespali někde u Benátek a udělali si tam dopoledne výlet. Předpokládám, že blízko Benátek je levnější ubytování než přímo v Benátkách. Neměl byste tip, kde se na jednu noc ubytovat, a zda je rychlejší jet potom do Benátek nějakou místní dopravou nebo autem? Děkuji. Jana.

Předpokládáme, že nejdříve přespíte a následující den pojedete do Benátek. V tom případě doporučujeme hledat ubytování i ve větší vzdálenosti, protože stejně budete muset ráno opustit hotel a zaparkovat v Benátkách. Ubytování doporučujeme hledat na Booking / Mestre. Doporučujeme si nechat zobrazit mapu a hledat s využitím této mapy. Např. za dobrou cenu a dobře hodnocené je např. B&B La Porta Rossa. V Benátkách potom doporučujeme zaparkovat na Tronchetto. Přímo na parkovišti si můžete zakoupit jízdenky na vaporetto a pokračovat po velkém kanále na Piazza San Marco. Inspirací Vám může být např. naše reportáž Benátky 2013.

# 03.07.2022, 11:13.
Momentálně bydlíme v Caorle a rádi bychom podnikli cestu do Benátek. Dostali jsme tip lodí z Punta Sabioni. Auto zaparkovat někde tam. Máte i tuto zkušenost? Případně, jaké číslo vodní MHD, kolik nás vyjde jednodenní lístek? Jsme dva dospělí a dvě děti ve věku 14 a 11 let. Nikdy jsme v Benátkách nebyli. Předem děkuji za jakoukoliv informaci. Blanka.

Podívejte se na parcheggioautomoto.it. Najdete tam vše, co pro tento výlet potřebujete. Parkování na den za € 7,00, zpáteční jízdenku na San Marco za € 10,00, a různé typy dalších jízdenek.

# 02.07.2022, 22:30.
Prosím o radu, jakou jízdenku zvolit pro třídenní pobyt pro tři dospělé osoby s ubytováním v kempu Fusina, kam přijedeme autem. Máme v plánu navštívit i ostrovy. Je elektronická jízdenka výhodnější nebo ji máme zakoupit na místě ve Fusině? Děkuji za odpověď. Drahomíra.

Pro Vás by byla ideální jízdenka přímo od Terminal Fusina, která zahrnuje přímé spojení mezi Fusina a Benátkami a má integrovanou i benátskou jízdenku. Jedná se o jízdenku označenou v ceníku na výše uvedených stránkách jako Integrato rete Actv 72h za € 58,00. Integrato rete Actv online koupit nejde. Se standardní jízdenkou ACTV na 72 hodin za € 40,00 byste museli jezdit městským autobusem do Benátek. Tuto jízdenku je vhodné zakoupit až na místě na pokladně Terminal Fusina, protože po online nákupu obdržíte PNR kód, který vyměníte na pokladně Venezia Unica nebo v automatu za kartu. Podle našich informací nic z toho ve Fusina není, jen Terminal Fusina jako autorizovaný prodejce ACTV. Cenové zvýhodnění při online nákupu není.

# 01.07.2022, 18:12.
Chtěla bych se zeptat, kde koupíme v Benátkách lístky na gondolu. Moc děkuji. Pavlína.

Jízdenky na gondolu koupíte přímo u stanovišť, která jsou: Danieli, Molo, Dogana, Trinita', Santa Maria del Giglio, San Toma', San Beneto, Carbon, Santa Sofia, San Marcuola. Aktuální cena pro denní čas od 9:00 do 19:00 za 35 minutovou prohlídku je € 80,00, pro noční čas od 19:00 do 3:00 za 35 minutovou prohlídku je € 100,00 pro maximálně 5 lidí. Můžete si zakoupit i online různé produkty související s gondolou, např. různě dlouhé prohlídky, sdílené prohlídky apod. - viz Get Your Guide.

# 29.06.2022, 21:40.
Jedeme již tento pátek do Benátek, zpět letíme v pondělí 4.7. již v 6:30 ráno. Poradíte nám, jak se nejlépe dostat od hotelu na letiště, abychom tam byli s hodinovým časovým předstihem, tedy okolo 5:30? Jezdí již něco v takto ranních hodinách? Ubytovaní jsme v hotelu Al Malcanton - Corte Surian, Dorsoduro 3587, Dorsoduro. Děkuji velice. Alžběta.

Předpokládáme, že letíte z Marco Polo. Od hotelu přejděte na Fondamenta Malcanton a podél kanálu se vydejte doleva. Pokračujte po Fondamenta del Gaffaro a následně po Fondamenta Magazen. Dojdete k mostu Ponte Tre Ponti, po kterém přejděte k Piazzale Roma. Odtud jezdí autobus ACTV č. 5 na letiště. První odjíždí ve 4:35, na letišti je ve 4:56. Jízdenka stojí € 8,00. Pokud budete mít nějakou platnou časovou jízdenku, můžete si ji koupit už s příplatkem € 6,00 na tuto jízdu. Ve 4:20 odjíždí z Piazzale Roma i autobus ATVO - Venice Airport Bus Express. Jízdenka stojí € 8,00.

# 28.06.2022, 23:08.
Jedeme na 2 až 3 dny do Benátek s manželem na vozíku a dětmi ve věku 11 a 17 let. Jaké karty a kde by bylo nejlepší koupit pro dopravu po Benátkách v našem případě? Nejspíše zaparkujeme na Tronchetto a využijeme některou z tras pro vozíčkáře zmíněných na stránkách Venice ... Děkuji za odpověď. Kateřina.

Pro děti doporučujeme použít zlevněné časové jízdenky ACTV na 3 dny za € 22,00. Tuto slevu obdržíte po předložení Rolling Venice Card, která je určená pro mladé ve věku 6-29 let a stojí € 6,00. Zlevněnou jízdenku a kartu lze koupit současně za € 28,00. Pro cestující na invalidním vozíku platí v Benátkách speciální tarif v kategorii Agevolate. Cestující na invalidním vozíku zaplatí € 1,50 a jízdenka je platná 75 minut od její validace. Pokud je cestující na invalidním vozíku v doprovodu, doprovázející osoba neplatí. Nákup těchto jízdenek na jednotlivé jízdy nebo jízdy s přestupem v limitu 75 minut by měl být pro Vás výrazně levnější než nákup dvou časových jízdenek na dva dny v ceně á € 30,00 resp. na tři dny v ceně á € 40,00. Pokladny jsou přímo na parkovišti Troncheto u východu směrem ke stanovišti vaporetta. Časové jízdenky i jízdenky pro cestující na invalidním vozíku lze použít pro všechny linky ACTV, kromě speciálních linek 16, 19 a Casino. Nelze je samozřejmě použít na linky jiných společností, např. Alilaguna. Jízdenky je třeba validovat při každé změně dopravního prostředku. Doporučujeme si také přečíst článek Venezia per disabili.