BENÁTKY 2022 / 2

Rady na cestu do Benátek

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2022 / 2

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2022. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete druhou část, ta první je na stránce Benátky 2022.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 31.08.2022, 19:14.
Moc děkuji za informaci. Určitě se ještě několikrát ozvu. Hlavně mám nejvíc obavy z cesty zpět, protože máme odlet už v 7 hodin ráno. Takže potřebuji najít takové ubytování, abychom se odtud bez problémů přesunuli. Marcela.

Ničeho se nemusíte bát. První autobus ACTV odjíždí z Benátek z Piazzale Roma na letiště Marco Polo ve 4:35 a na letišti je ve 4:56, v neděli a ve svátek v 5:40 a na letišti je v 6:01. Jedná se o aktuální informace z jízdního řádu, před odletem koncem října si zkontrolujte na výše uvedených stránkách aktuální odjezdy. Autobus jede na letiště po Via Orlanda, kde je několik pěkných hotelů za rozumnou cenu. Tam se můžete ubytovat. Doporučujeme na Booking zadat Vaše parametry ubytování, tzn. termín, počet osob a lokalitu Mestre a po vyhledání zobrazit mapu. Na té se zobrazují i ceny. Kliknutím potom zobrazíte detaily hotelu. Do Benátek se potom dostanete autobusem č. 5 a při cestě do Padova a Verona autobusem č. 15 na nádraží v Mestre, odkud se do uvedených měst dostanete vlakem Trenitalia. Jízdenky na regionální vlak stojí € 3,70 resp. € 9,70. Na autobus č. 5 a 15 Vám bude stačit jízdenka za € 1,50. Na cestu autobusem č. 5 z letiště nebo na letiště jízdenka za € 10,00. Pokud budete využívat nějakou časovou jízdenku na městskou dopravu, potom cestu z letiště nebo na letiště do této jízdenky přidáte za příplatek € 7,00 resp. € 13,00. Můžete se samozřejmě ubytovat i přímo v Benátkách. Ceny jsou o něco vyšší, je to ale zase romantičtější a pro poznávání Benátek ideální. I z nádraží Santa Lucia jezdí přímé vlaky do Padova a Verona. Na Piazzale Roma potom noční vaporetta.

# 31.08.2022, 18:21.
Prosím o informaci, jak cestovat z letiště Marco Polo do hotelu Corte dei Greci na Castello 4973, Castello, 30122 Benátky. S příletem 4.9.2022 ve 13:00 hodin. Děkuji. Šárka.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 5 do Benátek na Piazzale Roma a odtud pokračujte vaporettem ACTV č. 1 na San Marco / San Zaccaria. Na tuto cestu potřebujete jízdenku Aerobus + Ordinario Rete Unica 90 minuti. Cena je € 18,00. Pokud budete využívat pro pobyt některou z vícedenních jízdenek, stačí si k ní přikoupit příplatek na cestu z letiště nebo na letiště v ceně za € 7,00 pro jeden směr nebo za € 13,00 pro oba směry. Cestu z letiště resp. na letiště je třeba absolvovat v době platnosti vícedenní jízdenky. Došlo ke změně cen, dvoudenní jízdenka (48 hodin) stojí € 35,00, třídenní jízdenka (72 hodin) stojí € 45,00 a sedmidenní jízdenka (168 hodin) € 65,00. Na San Zaccaria přejděte k hotelu Danieli a vydejte se doprava a u hotelu Savoia & Jolanda vejděte doleva do průchodu, který Vás dovede na Campo San Zaccaria. Na konci náměstí se vydejte doleva, projděte bránou a odbočte doprava na Campo San Provolo. Na jeho konci dojdete ke kanálu Rio di San Provolo, podél kterého dojdete k hotelu, který je po pravé straně.

# 31.08.2022, 11:34.
Pane Řehůřku, náhodou jsem objevila vaše stránky a jsem velmi mile překvapená. Mám velkou prosbu. Koupila jsem letenky na konec října 2022 - letiště Marco Polo - Benátky. Můžete mi poradit, kde je nejlepší hledat ubytování, když se budeme pohybovat jen MHD? Máme v plánu výlet do Benátek, Verony a Padovy. Děkuji moc. Marcela.

V tomto případě doporučujeme hledat ubytování v Mestre. Je odtud vhodné spojení do všech tří měst a ubytování je cenově přijatelnější než v Benátkách. Do Benátek se dostanete městskou dopravou, do Padovy a Verony meziměstskou dopravou. Ubytování doporučujeme hledat na Booking.

# 30.08.2022, 10:07.
Prosím o radu, jak se dostanu z Piazzale Roma do hotelu Mercurio, Calle del Fruttariol - San Marco 1848. Tuto adresu jsem nikde nenašla. Pojedu z letiště Treviso autobusem na Piazzale Roma a potom bych chtěla vaporettem, nevím jaké číslo a do jaké zastávky, a potom pěšky. Můžete mi prosím poradit? Děkuji. Iveta.

Z Piazzale Roma jeďte vaporettem č. 1 a vystupte na Santa Maria del Giglio. Jděte po ulici kolmé k Velkému kanálu. Jmenuje se Calle Gritti. Dovede Vás ke kostelu Chiesa di Santa Maria del Giglio, kolem kterého se vydejte doprava. Přejděte náměstí rovně do Calle delle Ostreghe. Ta Vás dovede ke kanálu, který po mostku přejděte a pokračujte uličkou po levé straně, která pokračuje doleva jako Calle Larga XXII Marzo. Následně se stáčí doprava. Jděte po ní. Před Deutsche Bank odbočte doleva na Calle del Sartor da Veste. Dovede Vás ke kanálu, který přejděte po mostku a pokračujte rovně až ke kostelu Chiesa di San Fantin. Za ním se vydejte doprava po Calle Barcaroli, na kterou navazuje rovně Calle Frutarol. Hotel Mercurio je po pravé straně.

# 29.08.2022, 10:21.
Prosím, je zpoplatněn vstup do Benátek? Budeme se poblíž pohybovat v týdnu od 5. do 9.9.2022, tak bychom se tam rádi podívali. A prosím o doporučení parkování. Děkuji. Jana.

Vstup do Benátek bude zpoplatněný až od 16. ledna 2023. Více viz naše odpověď ze dne 30.05.2022, 12:26. K parkování doporučujeme parkoviště Tronchetto.

# 27.08.2022, 18:30.
Pane Řehůřku, mám na Vás ještě otázku. V pondělí musím být na Letišti Marco Polo ve 4:00 ráno. Nemohu najít spoj od San Donna Pastrello. Všechny autobusy jedou okolo 5:00 a to je již pozdě. Je ještě nějaká alternativa, kromě taxi? Je možné těch 5 km i dojít pěšky? Ale nejsem si jistá bezpečností s malým dítětem takto v noci. Děkuji za všechny informace a hezký víkend. Marie.

Tak brzy bohužel o žádném jiném řešení než taxi nevíme. Pěšky bychom nechodili.

25.08.2022, 15:56.
Chtěla bych se zeptat. Jak dlouho trvá jízda gondolou a kolik to stojí a případně, zda je zde sleva pro skupiny. Odkud se odjíždí, případně zda neznáte konkrétní stránky, kde se můžu podívat. Děkuji mnohokrát za Vaší pomoc a závidím, jak se vyznáte. Michaela.

Standardní projížďka gondolou trvá v době od 9:00 do 19:00 půl hodiny a stojí € 80,00, v době od 19:00 do 3:00 trvá 35 minut a stojí € 100,00. Slevy pro skupiny nejsou. Gondola je pro maximálně 5 lidí. Cena je za gondolu. Podrobné informace najdete na Servizio Gondola. Gondolou se můžete také nechat jen převézt na druhou stranu kanálu v lokalitách Dogana (9:00 až 18:00), Santa Maria dell Giglio (9:00 až 18:00), San Toma' (8:30 až 19:00), Carbon (9:00 až 12:00) a Santa Sofia (8:30 až 19:00). Cena této služby je € 2,00. Můžete se také svézt sdílenou gondolou, ceny začínají na € 28,00. Nabídku najdete na Get Your Guide.

# 24.08.2022, 22:17.
Letíme v zaří do Benátek. Chtěla bych si koupit vstupenky na muzea a palác. Zkoušela jsem to na vašich stránkách přes odkaz, zadala jsem datum a bylo už obsazeno. Zkoušela jsem i jiné datum a také. Je možné, že mají na každý den jen pár vstupenek a další den to půjde a nebo je už beznadějně vyprodané na dny, které jsem chtěla? Byl to výhodný balíček pro dva dospělé a jedno dítě do 14 let. Moc děkuji za odpověď. Ještě jen dotaz. V září bude asi v Benátkách narváno, že? Děkuji. Romana.

Datum vybrané při nákupu přes Venezia Unica označuje datum, od kterého můžete navštívit muzea zahrnutá v City Pass. Voucher, který obdržíte e-mailem, je platný 24 měsíců od data zakoupení. Vstupenky zakoupené na prohlídky s průvodcem na konkrétní termíny však musí být použité v den, na který jsou rezervované. Voucher bude obsahovat PNR kód, na základě kterého si vyzvednete v automatu nebo na pokladně Venezia Unica případné jízdenky. Ty začnou platit od první validace po dobu podle typu jízdenky. Současně bude voucher obsahovat i čárový nebo QR kód pro přímý vstup do muzeí, kostelů a dalších míst, která si na City Pass nahrajete a zakoupíte. To, že nemůžete vložit produkt s datem na září není proto, že je beznadějně vyprodané ale proto, že to tak mají nastavené, v srpnu nelze zadávat data jiná než srpnová. Nezapomeňte, že sleva pro rodiny 2+1 neznamená vstup pro všechny na jeden Junior Pass, ale vstup pro všechny na 3x Junior Pass nebo 2x Junior Pass v případě dítěte do 5 let. Muzea musí navštívit všichni společně, pro děti do 5 let je třeba vyzvednout na pokladně volnou vstupenku. Benátky jsou teď hodně navštěvovaným městem, počítejte z množstvím návštěvníků.

# 23.08.2022, 18:56.
Odpověď jsem v konverzaci nenašla, proto pokud byste mi dokázali poradit, budu vděčná. Chceme jednodenní jízdenku na vaporetta do Benátek. Pro dospělého je to jasné € 21,00. Pro naše druhé pětileté dítě je mi také jasné, že do šesti let se neplatí. Ale pro to osmileté jsem nenašla, zda existuje nějaká poloviční cena z celodenní jízdenky jako je například v Praze, nebo zda i pro něj musíme koupit jízdenku za plnou cenu. Předem děkuji. Vendula.

Bohužel neexistuje. Děti do šesti let cestují v městské dopravě zdarma, starší děti platí plné jízdné. Existuje jediná výjimka a to na třídenní jízdenku, kdy pokud mají mladí od 6 do 29 let Rolling Venice Card, mají nárok na zlevněnou třídenní jízdenku v ceně € 22,00. S Rolling Venice Card stojí tato jízdenka € 28,00.

# 21.08.2022, 14:57.
Jsme v Bibione a rádi bychom se vydali do Benátek. Jsme dva dospělí a dcera ve věku 4 roky. Do Benátek si chceme vzít sportovní kočárek. Asi bychom se chtěli někam posunout autem a jet lodí. Který den je ideální? Kdy bývá nejméně lidí? Kde a jaké jízdenky zakoupit? Nebo se musí rezervovat v létě? A co prosím parkování? Předem děkuji za odpověď. Monika.

Doporučujeme cestovat do Benátek mimo víkend. Doporučujeme zajet až do Benátek na Tronchetto a tam zaparkovat. Celodenní parkování sice stojí € 22,00, ale je to nejjednodušší. Přímo na parkovišti si můžete zakoupit jízdenky na vaporetto. Děti do 6 let neplatí, jednosměrná jízdenka s platností 75 minut stojí € 7,50. Celodenní jízdenka stojí € 21,00. Jízdní řády a mapu linek najdete na ACTV. Popis výletu je v naší reportáži Benátky 2013. Levněji zaparkujete na Punta Sabbioni, běžná cena je € 7,00. Do Benátek a zpět se dostanete i za € 10,00.

# 21.08.2022, 01:19.
Pane Řehůřku, chtěla bych poopravit můj předchozí dotaz. Mylně jsem uvedla, že budeme ubytovaní v Mestre. Ubytovaní budeme v Marghera, hotel Mondial. Našla jsem, že sem jezdí pouze linka 6 a 6L. Zastávky Durando (z Benátek) a Rizzardi (do Benátek). Můj dotaz zní: jezdí sem pouze linky 6 a 6L, na které mohu uplatnit vícedenní jízdenku Unica Card? Zda není noční linka z Marghera? Našla jsem první autobus z Marghera (Rizzardi) ve 4:15 hodin a bojím se, zda stihneme autobus z Benátek ve 4:35 hodin na letiště. Je možné, že autobus na letiště čeká na příměstské linky autobusů? Omlouvám se, že jsem to takto popletla. Děkuji. Jana.

Přímo do Benátek jezdí linky 6 a 6L. Můžete podchodem přejít na vlakové nádraží v Mestre a odtud pokračovat do Benátek dalšími spoji, např. autobusem č. 2. V noci jezdí do Benátek již zmiňovaná autobusová linka N2. Na nějaké čekání autobusu směřujícího k letišti na cestující z jiných linek bychom nespoléhali.

# 20.08.2022, 21:22.
Pane Řehůřku, mám na vás dotaz. Od 7.9. do 9.9.2022 navštívíme Benátky. Chtěla bych koupit dvoudenní jízdenku. Budeme ubytovaní v Mestere. Mám si ke dvoudenní jízdence přikoupit i transfer z letiště a transfer na letiště nebo dvoudenní jízdenka, kterou si vyzvednu na letišti v automatu, platí i na dopravu z a na letiště a žádný transfer nemusím přikupovat? Četla jsem, že od září cena jízdenek stoupne. Dále se chci zeptat, zda nevíte, jakým spojem se dostat z Mestere do Benátek, abych stihla první spoj ve 4:30 hodin z Benátek na letiště Marco Polo. Moc děkuji za odpověď. Jana.

Pokud chcete cestovat z letiště Marco Polo a na letiště Marco Polo, musíte mít k dvoudenní jízdence tuto cestu za příplatek přikoupenou. Cestu z letiště a na letiště musíte následně absolvovat v době platnosti dvoudenní jízdenky. Pokud Vám to časově nevyjde, musíte si koupit jednu jízdu, která bude mimo platnost dvoudenní jízdenky, koupit za plnou cenu. Mezi Mestre a Benátkami jezdí noční autobusové spoje N1 a N2. Jízdní řády najdete na ACTV. Který z těchto spojů zvolit, záleží na místě ubytování.

# 18.08.2022, 11:44.
Na pokladně nás poslali do háje. Nyní tu digitální Rolling Venice Card musíme nějak aktivovat na internetu. Aby byla aktivní a bylo tam jméno a číslo pasu. Myslela jsem, že nám pomohou na pointu na letišti, ale bohužel. Tak kdyby jste měl radu, byla bych vděčná. Máme ty Barcode na voucheru. Jízdenky máme vytištěné z automatu. Podpora na pointu nula. Děkuji moc, pokud si najdete čas mi pomoci. Petra.

Online je možné zakoupit Rolling Venice Card pouze s třídenní zlevněnou jízdenkou, případně s variantami na cestu z letiště a na letiště. Předpokládáme tedy, že jste si kartu zakoupila přes Venezia Unica online. S voucherem by Vám měly dojít veškeré pokyny. Na základě PNR kódu jste si v automatu vyzvedla jízdenky. Pokud jste si zakoupila i nějaké vstupy nebo služby, stačí pro jejich využití použít voucher. Každý držitel Rolling Venice Card musí mít ještě kopii této karty, kterou si stáhnete přes Rolling Venice Card. Vyplňuje se jméno, příjmení, doklad totožnosti a PNR kód, který Vám došel s voucherem. Vyplněnou kopii karty je třeba vytisknout. Při kontrole potom musíte předložit i uvedený doklad totožnosti. Pokud kartu kupujete na prodejním místě, vše by měli udělat na místě pracovníci prodejního místa. Pomoci by Vám měli i v případě, že jste kartu zakoupila online společně se zlevněnou jízdenkou.

# 17.08.2022, 09:55.
Včera jsme pluli do Benátek, úplnou náhodou jsme na kruhové objezdu v přístavišti Punta Sabbioni odbočili hned první odbočkou a po prvotním zklamání, že parkování je za € 8,00 namísto avizovaných € 7,00 jsme byli velmi mile překvapeni, že hned vedle toho parkoviště byl terminál společnosti ACI, která zajišťuje dopravu do Benátek - zpáteční lístek a € 10,00 a pro děti do 10 let za € 7,00. Oproti vaporettu tedy pro nás úspora přibližně € 20,00 minus € 1,00 za to parkovné a to už je hezkých pár zmrzlin. Na lodi bylo opravdu hodně místa, možnost sedět na přídi nebo horní palubě, a bez respirátoru, pro děti zážitek. Tak snad to někomu pomůže. Zdravím. Miloš.

Děkujeme za zpětnou vazbu. My v našich otázkách a odpovědích zmiňujeme Parcheggio Auto Moto včetně odkazu, kde je cena € 7,00. Nabízejí také jiné jízdenky do Benátek než ACTV, např. od společnosti Marco Polo, kde cena na San Marco a zpět je € 10,00 a pro děti do 10 let € 5,00, do 3 let zdarma. Těch možností je samozřejmě mnoho a pro různé itineráře je vhodnější jiná. Např. s jednosměrnou jízdenkou ACTV za € 7,50 můžete cestovat 75 minut i s přestupy. Každopádně, pokud jste sjel na kruhovém objezdu hned na prvním výjezdu, nezaparkoval jste na Parcheggio Auto Moto, ale pravděpodobně na parkovišti ACI, kde mohou být ceny jiné. Každopádně € 1,00 není zase taková částka, která by stála za takové zklamání. Jste v Itálii. Vše se mění v běhu a co je platné jeden den, nemusí být platné druhý den. Na Punta Sabbioni lze zaparkovat i za méně než € 7,00. Pro toho, kdo chce ušetřit maximum, může být řešením i relativně drahé parkoviště v Benátkách na Tronchetto, kde za celodenní parkování zaplatíte € 22,00. Pokud byste se v tomto případě vydal na prohlídku Benátek uličkami pěšky, ušetřil byste za Vaši skupinu zřejmě výrazně více. Ale o tom to podle našeho názoru není. Člověk si má dovolenou užít a ne ušetřit za každou cenu.

# 16.08.2022, 22:08.
Jsme s přítelem na dovolené v Benátkách. V pátek 19.8. v 6:20 nám letí letadlo domů do Prahy z letiště Marco Polo. Jsme ubytovaní na Giudecce. Prosím, jak se dá v těchto ranních hodinách dostat na letiště? Děkuji moc za odpověď. Marie.

Ze stanovišť vaporetta Zitelle, Redentore, Giudecca Palanca a Sacca Fisola jezdí noční vaporetto ACTV označené jako N. Ze San Marco odjíždí k ránu ve 3:30 a na Piazzale Roma je ve 4:09. Odtud potom jezdí první autobus ACTV č. 5 na letiště Marco Polo ve 4:35, na letišti je ve 4:56. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Autobus ATVO odjíždí ve 4:20 a na letišti je za 20 minut.

# 12.08.2022, 18:03.
Ideme do Benátok na 5 dní. Bývať budeme v oblasti Mestre. Otázka znie, aké lístky alebo doprava sú výhodné pre dve dospelé osoby, keď chceme každý deň niečo vidieť a zažiť a taktiež sa dopraviť z letiska Marco Polo a späť. Ďakujem vám. Michaela.

Doporučujeme časové jízdenky ACTV. Dvoudenní stojí € 30,00, třídenní € 40,00 a týdenní € 60,00. Tyto jízdenky Vám umožňují dopravu prostředky ACTV po Mestre, mezi Mestre a Benátkami, po Benátkách, po ostrovech a mezi ostrovy. Použít je lze na autobusy, tramvaje a vaporetta. Nelze je použít na speciální linky 16, 19 a Casino. K časové jízdence je možné dokoupit dopravu z letiště nebo na letiště za příplatek € 7,00. V tomto případě je nutné cestu z letiště nebo na letiště absolvovat v době platnosti časové jízdenky. Jízdenka na samotnou cestu z letiště nebo na letiště stojí € 10,00. Jízdenka na autobus stojí € 1,50, na vaporetto € 7,50. Jejich platnost je 75 minut. Záleží na Vašem itineráři, příletu, odletu atd. Zda to zkombinovat nebo zakoupit týdenní jízdenku s cestou z letiště a na letiště za € 74,00. Toto bude asi nejvýhodnější řešení. I ta nejjednodušší kombinace Vás vyjde skoro stejně. Pokud je Vám méně jak 29 let, můžete si zakoupit Rolling Venice Card s třídenní jízdenkou za € 28,00.

# 12.08.2022, 07:45.
Příští týden se chystáme na tři dny do Benátek, 2 dospělí a 3 děti. Auto chceme zaparkovat v Mestre a vzít s sebou jen to nejdůležitější a na tři dny se ztratit v benátských uličkách. Mám pár otázek. Máme tři děti ve věku 6, 11 a 12 let. Koupíme si třídenní jízdenku na vaporetto, dětem s Rolling Card. Lze Rolling Card zakoupit například u okénka na nástupišti vaporetta a s ní rovnou zakoupit i tu třídenní jízdenku? Chci jízdenky kupovat až na místě, ne online. Nejmladšímu je 6 let, 7 mu bude na podzim. Jezdí ještě zdarma nebo už také potřebuje jízdenku? Děkuji za odpovědi. S pozdravem Marcela.

Rolling Venice Card se zlevněnou jízdenkou koupíte na Venezia Unica Ticket Points. V městské dopravě cestují děti zdarma do 6 let, tj. 5,99.

# 09.08.2022, 11:53.
Mám dotaz na jednodenní výlet s pejskem do Benátek. Pokud zaparkujeme v Mestre a budeme chtít do Benátek přejet autobusem, nebude to se psem problém? Jsou pro zvířata nějaká omezení, jako vodítko, psí náhubek a podobně? Máme malou rasu, která se vejde i do tašky. Děkuji. Michal.

Viz naše odpověď ze dne 13.07.2022, 21:54.

# 09.08.2022, 11:11.
Příští týden plánujeme výlet ze Sottomarina do Benátek. Pročítala jsem si pár otázek a dočetla se, že lodí z Chioggia stojí jízdenka pro dospělého € 20,00. Předpokládám, že to není cena zpáteční jízdenky, ale jen jedna cesta. Zajímá mě za prvé, zda je pouze jedna možnost a to v 9:30 a v 17:00 zpět? Co když je na lodi plno? Za další, jak dlouhá je plavba? A poslední, poradíte mi nejbližší parkoviště v Chioggia? Moc děkuji. Nikol.

Viz naše odpověď ze dne 09.07.2022, 18:14. Ta plavba za € 20,00 je jen jednou z možností a jen v jednom čase. Jedná se o sezónní záležitost v době od 1.6. do 30.9. Cena je celková za obě cesty - tam i zpět. Pokud chcete mít garanci volného místa, můžete provést rezervaci na stránkách odkazovaných v odpovědi. Plavba trvá přibližně 1,5 hodiny. Nejbližší parkoviště je na Ponte Isola dell' Unione, odkud loď vyplouvá. Další možností je cestovat linkou č. 11 společnosti ACTV v rámci standardního tarifu. Linka č. 11 jedete přes Pellestrina na Lido. Po moři se jede vaporettem, po ostrově autobusem. Cesta trvá 1 hodinu a 15 minut. Denně jede přibližně 30 spojů. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Jízdenky se kupují ve standardním stánku u stanoviště vaporetta na Piazzetta Vigo v Chioggia. Z Lido potom musíte pokračovat vapporetem dále do Benátek. Pokud si koupíte celodenní jízdenku za € 21,00, můžete na ni procestovat vaporetty ACTV celé Benátky včetně ostrovů.

# 05.08.2022, 10:32.
Chystáme se od 17. do 19.8. do Benátek - dva dospělí a jeden student ve věku 16 let. Bydlet budeme v Mestre u stanice vlaku, kterým plánujeme jezdit do Benátek. Můžete prosím poradit, jakou koupit jízdenku, aby platila případně i na lodní dopravu, abychom mohli zajet na blízké ostrovy? Potom bych chtěla tip, kterou galerii nebo památku za necelé tři dny navštívit dovnitř a jde-li to zakoupit někde dopředu, abychom se vyhnuli frontám? A poslední otázka. Kolegyně mi říkala, že už je potřeba od letoška rezervovat a platit vstup do Benátek. Zatím jsem to ale nikde nenašla. Moc děkuji. Eva.

O jízdence, která zahrnuje i vlaky Trenitalia nevíme. Doporučujeme si zakoupit dvoudenní jízdenku ACTV za € 30,00 nebo třídenní jízdenku za € 40,00. Ta Vám pokryje veškerou dopravu městskými autobusy a tramvajemi v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, městskými autobusy na ostrově Lido a vaporetty v Benátkách a mezi ostrovy. Neplatí na speciální linky 16, 19 a Casino. Samozřejmě neplatí také na dopravní prostředky jiných společností. Volba časové jízdenky na 2 nebo 3 dny závisí na tom, kolik času uběhne mezi první validací jízdenky a výstupem z posledního použitého dopravního prostředku. Pokud méně jak 48 hodin, potom Vám stačí dvoudenní jízdenka, pokud mezi 48 a 72 hodinami, potom potřebujete třídenní jízdenku. Studentovi zakupte Rolling Venice Card se zlevněnou třídenní jízdenkou. Celková cena je € 28,00. Validovat jízdenku je třeba při každé změně dopravního prostředku. Z nádraží v Mestre na Piazzale Roma jezdí autobus č. 2. Návštěvu památek a galerií těžko doporučit. Záleží na Vašich preferencích. Podívejte se na Venezia Unica, kde jsou zvýhodněné balíčky. Odkazy na muzea a galerie najdete na Visitmuve.it. Rezervace a placení vstupu začne platit od 16. ledna 2023, viz naše odpověď ze dne 30.05.2022, 12:26.

# 04.08.2022, 10:27.
Jsme s přitelem ubytovaní v Hotel&Residence Venezia 2000 v Lidu. Chtěli bychom jet na výlet do Benátek. Jakým vodním autobusem bychom sa tam dostali? Jaký lístek je třeba si zakoupit? Loď nás odveze před naměstí Sv. Marca? Včera jsme omylem koupili ticket do Punta Sabbioni místo do Venezia. Děkujeme. Martina.

Předpokládáme, že jste ubytovaní v Hotel & Residence Venezia 2000 na ostrově Lido. Do Benátek jezdí vaporetta ACTV z Lido S.M.E. Na San Marco jezdí vaporetta 1, 5.2, 10 a 14. Můžete si zakoupit standardní jízdenku za € 7,50 s platností 75 minut. Celodenní jízdenka stojí € 21,00. Pokud chcete jen na San Marco a zpět, stačí Vám jízdenka Traghetto Ordinario za € 5,00. To samé na cestu zpět. Nechápeme, jakou jízdenku do Punta Sabbioni máte. Pokud se jedná o standardní jízdenku ACTV na vaporetto za € 7,50, potom s ní můžete jet i na San Marco.

# 04.08.2022, 10:12.
Jsme ubytovaní v Bibione a chtěli bychom se s dvouletým synem podívat do Benátek. K dispozici máme auto. Lze tam někde zaparkovat a je nutná rezervace vstupu do města? Děkuji. Lenka.

Doporučujeme zaparkovat na Tronchetto, odkud potom můžete do centra pokračovat vaporettem. Vstup do města se nerezervuje a neplatí. Více informací najdete v odpovědi ze dne 30.05.2022, 12:26.

# 01.08.2022, 20:42.
Potřebovala bych poradit. V srpnu cestujeme na čtyři dny do Benátek s tím, že 4.8. nás autobus vysadí na Mestre Viale Stazione a ubytování máme kousek od centra Benátek. Co se dopravy týče, zvažujeme zakoupení ACTV 3 day Transport pro dospělého a ACTV 3 day Transport + Rolling Venice pro studenta. Jelikož jsou tyto lístky však jen na tři dny, jediná možnost je dokoupení ACTV 1 day Transport Venezia Daily Pass na čtvrtý den. Chtěla bych se zeptat, zda tyto lístky zahrnují jak dopravu po Benátkách a přilehlých ostrovech, tak i dopravu z Mestre do Benátek a nazpět? A ještě dotaz k vstupenkám. Pokud si zakoupíme ty v rámci Our best deal City Pass, budou nám platit po celé čtyři dny, kdy v Benátkách budeme? Předem moc děkuji za odpověď. Jana.

Denní a vícedenní jízdenky ACTV lze použít na dopravu autobusy, tramvajemi i vaporetty v Mestre, mezi Mestre a Benátkami, v Benátkách, po ostrovech i mezi ostrovy. Nelze je použít na speciální linky vaporetta 16, 19 a Casino. Platí samozřejmě jen na dopravu společnosti ACTV. Ve Vašem případě je denní jízdenka pravděpodobně zbytečně drahá. Její cena je € 21,00. Doporučujeme si zakoupit jízdenku za € 1,50 s platností 75 minut na dopravu autobusem z Mestre na Piazzale Roma a jízdenku za € 7,50 s platností 75 minut na dopravu vaporettem k ubytování. Celkem ušetříte € 12,00 za osobu a stejně ten první den pojedete pravděpodobně jen na ubytování, ubytujete se a projdete se centrem Benátek. Pokud však už první den začnete plně využívat dopravu po Benátkách a na ostrovy, potom se Vám ten Venezia Daily Pass vyplatí. Třídenní jízdenku potom můžete aktivovat 72 hodin před odjezdem autobusu z Mestre nebo před předpokládanou dobou příjezdu na nádraží v Mestre s nějakou rezervou. Zakoupené produkty na Venezia Unica City Pass můžete používat do 24 měsíců od data nákupu, které je vytištěné na voucheru jako datum platnosti. Samozřejmě s výjimkou produktů s konkrétním datem vypršení platnosti - např. parkování, jízdenky, vstupenky na konkrétní datum a čas apod. Doporučujeme si přečíst odstavce pod How It Works na stránkách Venezia Unica.

# 01.08.2022, 09:01.
Využiji možnosti dotazu a moc děkuji za Váš čas. Budeme bydlet v Sotoportego Moro 2445, Benátky. Chtěla bych na Murano v pátek dopoledne a také na Burano v sobotu v podvečer. Poprosím Vás. Jaká zastávka vaporetta je pro nás nejlepší, když půjdeme z ubytování? A to samé na pláž Lido, také z ubytování? Myslím, že tuto městskou pláž máme nejblíže. A ještě doplňující otázka. Vše jsem studovala na těchto Vašich stránkách, ale raději se zeptám. Když koupím dětem třídenní jízdenku na kartu - věk 6 až 29 let. Validovat první jízdou je nejlepší až ve čtvrtek k večeru, aby platila až do neděle podvečer, kdy pojedeme na letiště Marco Polo? Odlet máme v 19 hodin v neděli. A na kartu bych přidala zvýhodněnou cestu na letiště one way. Cestu z letiště do centra bychom zaplatili tedy zvlášť a jeli asi autobusem ATVO. Toto je asi nejrychlejší dle vašich rad. Moc děkuji a přeji hezký den. Petra.

Nejlepší pro Vás bude cestovat ze zastávky Madonna dell' Orto, severně od ubytování. Jezdí z ní vaporetta 4.1, 4.2, 5.1 a 5.2. Na Murano se dostanete vaporettem 4.1. Odtud potom, ze zastávky Faro, na Burano, případně i Torcello, vaporettem č. 12. V opačném směru jede vaporetto č 4.2. Na ostrov Lido se dostanete vaporettem 5.2, zpět vaporettem 5.1. Na Lido potom musíte k pláži přejít po Granviale Santa Maria Elisabetta. Je to 700 m. Nebo můžete přejet autobusem. Rolling Venice Card, třídenní jízdenku a cestu na letiště kupte současně. Jedná se o produkt ACTV 3 day Transport + Airport Transfer Bus (one way) + ROLLING VENICE za € 35,00 - viz Venezia Unica. Cesta na letiště musí proběhnout v době platnosti třídenní jízdenky. Tzn. od chvíle, kdy validujete jízdenku poprvé, musí uběhnout maximálně 72 hodin do okamžiku, kdy vystoupíte z autobusu na letišti. Jízdenku musíte validovat při každé změně dopravního prostředku. Cesta z letiště je tak, jak píšete - viz Get Your Guide. Pokud však budete pokračovat vaporettem, vyplatí se Vám jet autobusem ACTV č. 5 a na cestu z letiště tímto autobusem a následně vaporettem si zakoupit jízdenku Aerobus + Nave za € 16,00. Její platnost je 90 minut.

# 30.07.2022, 16:52.
Mohla bych poprosit o radu? Jedeme do Rosolina Mare a chtěli bychom na výlet do Benátek. Děkuji a přeji hezký den. Milena.

Viz naše odpověď ze dne 09.07.2022, 18:14.

# 30.07.2022, 11:01.
Výlet z Bibione do Benátek. Mohl byste doporučit nějakou vhodnou dopravu a uvést orientační cenu? Děkuji. Vaše stránky i odpovědi jsou super. Vladimír.

Výlet z Bibione do Benátek je opět postavený na kombinaci autobusové dopravy ATVO a ACTV. Z Bibione do Punta Sabbioni jede autobusová linka ATVO č. 37 v 7:35, na místě je v 9:55. Odtud potom musíte jet do Benátek vaporettem ACTV v 10:00, na San Marco jste v 10:35. Zpět ze San Marco jede vaporetto v 16:35, na Punta Sabbioni je v 17:20, autobus do Bibione odjíždí v 17:40, na místě je v 19:35. Kombinovaná zpáteční jízdenka na autobus s celodenní jízdenkou na vaporetto stojí € 31,80. Počítejte opět se změnou jízdních řádů ve Vašem termínu.

# 29.07.2022, 20:51.
Řehůřkovi, chtěla bych Vám moc poděkovat za podrobnou odpověď. Potvrdili jste mi, že když zvolíme centrum, bude to správná volna a vychutnáme si i noční benátskou atmosféru. Hledám superlativa, jak vyjádřit, že jste prostě úžasní. Narazila jsem na vaše stránky náhodou, když jsem hledala informace o Benátkách a jen jsem zírala a obdivovala Vaše detailní znalosti. A když jsem rozklikla i jiná místa. Prostě bomba tipy. Moc nám příležitostným cestovatelům amatérům pomáháte. Děkuji za to, že jste a jací jste. Tohle má fakt smysl a je to inspirující. Odbouráváte obavy a strach z cestování v zahraničí na vlastní pěst. A mimo jiné jsem už prostudovala i recepty - mám desítky kuchařek, ale u Vás je vše přehledně na jednom místě. Pro mě je to další přidaná hodnota při návštěvě Vašich stránek. Děkuji. S pozdravem Martina.

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu a za to, že využíváte naše stránky.

# 29.07.2022, 12:19.
Mohu se zeptat, jak se nejlevněji a jednoduše dostat na místo Altinia 51, Favaro Veneto, Benátky? A ještě prosím o informaci. Jízdenka má časovou platnost nebo musíme s každým přestupem kupovat lístek znovu, případně je jednotná nebo se platí extra dospělý a extra dítě jiná cena? Moc děkuji. Marie.

Všechny jízdenky z letiště Marco Polo vycházejí kolem € 10,00. Nejlevnější cesta je taková, že dojdete něco málo přes 1 km pěšky do Tessera a odtud budete pokračovat autobusem č. 45 na zastávku San Dona' Pastrello. Vrátíte se kousek zpět na křižovatku a budete pokračovat pěšky po Via Altinia, která Vás dovede k ubytování. Je to přibližně 250 m. Jízdenka v tomto případě stojí € 1,50. Pokud je pro Vás úvodní úsek dlouhý, můžete jet zmíněným autobusem už z letiště. Cena je v tomto případě € 10,00. Jízdenky zakoupíte na pokladně nebo v automatu na letišti. Dopravu zajišťuje ACTV. Uvedené jízdenky platí 75 minut. Děti do šesti let neplatí, starší platí plné jízdné.

# 29.07.2022, 07:54.
Pana Řehůřku, obracím se na Vás se žádostí o radu. Na zpáteční cestě z dovolené se chceme v sobotu odpoledne zastavit v Benátkách, a abychom měli čas si je trošku projít a zažít tam případně romantický večer s večeří, uvažujeme tam někde přespat. Máme na výběr mezi hotelem v Mestre s uzavřeným parkovištěm přímo u hotelu a vedle zastávky autobusu - Hotel Alveri, Via Giuseppe Paganello 18, 30172 Mestre - nebo hotelem v centru Benátek, kdy musíme vyřešit bezpečné parkování a cestu k hotelu - Palazzo Orseolo - Gondola View, 1083 Campo Sangallo, San Marco. Cenově jsou pro nás oba hotely stejné. Co byste nám ze své zkušenosti doporučil? V recenzích k hotelu v Mestre jsem četla, že je problém se zpáteční cestou, kdy poslední autobus jede zpět již v 18:40. To bychom si večerních Benátek moc neužili. Děkuji za pochopení a čas, který odpovědi věnujete. Martina.

Doporučujeme vybrat podle hotelu, který se Vám líbí víc. Všechno ostatní není problém. Před Hotelem Alveri je zastávka autobusu ACTV č. 43. Jízdenka stojí € 1,50. Tento jede skutečně zpět naposledy v 18:40. Nicméně není problém cestovat vlakem Trenitalia. Stanice Porto Marghera je od hotelu vzdálená 700 m. Jízdenka mezi touto stanicí a Santa Lucia stojí € 1,40. Poslední vlak jede ve 23:09, ale i po půlnoci ještě jedou spoje v 0:09 a 0:13. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Pokud se rozhodnete bydlet v hotelu Palazzo Orseolo, doporučujeme zaparkovat na Tronchetto. Parkování na 24 hodin stojí € 22,00. Přímo z Tronchetto jede vaporetto ACTV č. 2 na Rialto za € 7,50, odkud už k hotelu dojdete. My bychom volili centrum.

# 29.07.2022, 07:11.
Zarezervovala jsem si na jednu noc ze soboty na neděli pokoj v hotelu v centru Benátek asi 200 m od náměstí San Marco s tím, že ubytování máme od 14:00. Do Benátek pojedeme vlastním autem a jak jsem vyčetla z Vašich rad, asi by bylo vhodné využít parkoviště Tronchetto, kde se dá parkovat přes noc. Předpokládám, že v sobotu odpoledne tam bude spousta turistů. Nevíte, jak je to s kapacitou tohoto parkoviště? Je nutné parkovací místo předem rezervovat? Když odtud pojedeme na Piazza San Marco vaporettem, je možné koupit si lístky až na místě nebo se musí kupovat předem přes nějakou aplikaci? Martina.

Parkoviště Tronchetto má 4000 parkovacích míst pro osobní automobily, je ale pravda, že v současné době bývá přes noc volných kolem 500 míst v garážích a 500 míst venku. Aktuální stav volných míst můžete sledovat na výše uvedených stránkách. Auta přijíždějí a odjíždějí, je velká pravděpodobnost zaparkovat. Uvádí to i provozovatel, rezervační modul nemá. Pokud by se tak stalo, je možné ještě zaparkovat v parkovacím domě na Piazzale Roma. Tam je ale třeba ponechat klíčky v zapalování. Jízdenky na vaporetto můžete zakoupit přímo na parkovišti, kde je pokladna u výstupu z parkovacího domu směrem k vaporettu.

# 27.07.2022, 09:59.
Jedeme na prodloužený víkend do Sottomarina a chtěli bychom si udělat jednodenní výlet do Benátek. Můžete mi poradit prosím, jakým způsobem se tam dostaneme? Preferovali bychom přepravu lodí. Děkuji. Lenka.

Viz naše odpověď ze dne 09.07.2022, 18:14.

# 27.07.2022, 09:08.
Moc děkuji za rychlou odpověď a už jsem si to celé sestavil. Naše cesta zpět již začne v 3:30. Měl bych na Vás ještě jednu prosbu ohledně jízdenek. Nejvíce mě zaujala jízdenka na 2 dny za € 43,00 s cestou tam a zpět na letiště a pokud dobře chápu, tak by měla platit od doby, kdy ji prvně aktivuji na 48 hodin. Potom by nám měla celkově stačit. Přiletíme přibližně po 9 hodině a první aktivace bude ve středu kolem 10 hodin. A tím, že letíme již v pátek brzy ráno, tak to akorát klapne. Pokud se nějak pletu, tak mne prosím opravte. Ještě jednou děkuji za Vaši ochotu. S přáním pěkného dne František.

Ano, funguje tak jak jste napsal. Jízdenka ACTV na dva dny s příplatkem na cestu z letiště a na letiště je platná 48 hodin od první validace. Jízdenku musíte validovat při každé změně dopravního prostředku. Jízdenka platí pouze pro dopravu ACTV, na cestu z letiště a na letiště musíte tedy využít autobus č. 5. Jízdenku nelze použít na speciální linky vaporetta 16, 19 a Casino. Ještě pro úplnost, linkou N se ze San Zaccaria na Piazzale Roma dostanete i v opačném směru, tj. Lido - San Zaccaria. V tomto směru jezdí ve Vašem čase ve 2:17, 2:47, 3:17, 3:47 a 4:17.Na Piazzale Roma je za 33 minut a jede po Velkém kanálu. V opačném směru, tj. San Zaccaria - Lido, jede přes kanál Giudecca na Piazzale Roma a přes Velký kanál a San Zaccaria na Lido. Musíte si tedy dát pozor na směr, abyste nenasedl do vaporetta, které jede na Lido, kde končí. Vhodnější bude si dát rezervu a místo 3:30 už počítat už se spojem ve 3:17, abyste měl jeden spoj v záloze. Vytiskněte si jízdní řád, který najdete na výše uvedených stránkách.

# 27.07.2022, 04:47.
Pane Řehůřku, nejdříve bych vám chtěl poděkovat za informace, které máte na Vašem skvělém webu. Rád bych Vás moc poprosil o radu. V příštím týdnu od 3 do 5.8. letíme se ženou do Benátek se společností wizz. Na booking jsem nám našel a předzamluvil ubytování v hotelu Bridge, který je v centru. Uhradit jej musím do 29.7. do půlnoci. Nyní ale zjišťuji, jak a zda je vůbec reálné se dostat z hotelu v brzkých ranních hodinách na autobusové nádraží Piazzale Roma, jelikož máme v pátek 5.8. let již brzy ráno v 6:20 hodin a na letišti bychom chtěli být tak o hodinu předem, kolem 5:15. Jezdí již takto ráno nějaká předpokládám lodní městská doprava a nebo mám spíše najít ubytování blíže autobusového nádraží, kam jen doběhneme pěšky? Případně mohl bych poprosit, zda byste neměl nějaký tip na ubytování v blízkosti autobusového nádraží, pokud bych musel jít touto cestou? Předem moc děkuji za Vaši odpověď. S přáním pěkného dne František.

Od hotelu Bridge přejděte na zastávku vaporetta S. Marco - S. Zaccaria. Jezdí odtud i noční vaporetto N, které Vás zaveze na Piazzale Roma. Vaporetta, která jedou na Piazzale Roma, vyjíždějí v pátek ve 23:30, 23:50, 0:10, 0:30, 1:30, 2:30, 3:30 a 4:30. Na Piazzale Roma jsou za 39 minut. První autobus ACTV č. 5 v pátek odjíždí ve 4:35 a na letišti je ve 4:56. Autobus ATVO odjíždí ve 4:20 a na letišti je ve 4:40. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 26.07.2022, 19:51.
Děkuji za rychlou odpověď. Pokud jsem to tedy správně pochopila, tak si máme koupit jízdenky od společnosti ACTV? Na cestu z / na letiště tedy využiji slevu € 3,00? Přes Vámi poslaný odkaz jsem se pokoušela kartu koupit, ale nejde mi ji dokončit. V příloze vám posílám screen obrazovky, kde mám v košíku jízdné na 3 dny a tu kartu, ale píše mi to, že mám vymazat kartu nebo související produkty - přeloženo z italštiny přes Google překladač. Děkuji. Adéla.

Pokud chcete cestovat pravidelně, navštěvovat ostrovy a mít výhodnou cenu na cestu z letiště nebo na letiště, potom je jízdenka od ACTV nejvýhodnější řešení. Pokud chcete zakoupit třídenní jízdenku pro mladé s Rolling Venice Card a cestou z letiště Marco Polo za 35,00, potom přejděte na stránky Venezia Unica, vpravo nahoře přepněte na anglickou verzi, vpravo dole klikněte na Venezia Unica City Pass - buy now. V oddíle My Card klikněte na Add Card a zadejte jméno a příjmení. Klikněte na Create Card. V produktech klikněte na Airport Transfer Marco Polo - Venice. Ve druhém oddíle ACTV - Time-limited Tickets + Transfer Marco Polo Airport (one-way) vyberte v poli Assign to svoji vytvořenou kartu a vpravo odpovídající produkt ACTV 3 day Transport + Airport Transfer Bus (one way) + Rolling Venice. Pod názvem karty a produktu klikněte na Add to Card. V oddíle My Cards napravo se Vám už v kartě objeví odpovídající produkt. Do karty můžete přidávat další produkty a služby a můžete stejný způsobem i založit a naplnit kartu pro dalšího cestujícího. Pokud chcete i cestu na letiště, místo produktu s one way vyberte produkt s return ticket. Až budete mít karty založené a naplněné, klikněte v oddíle My Cards na Check out. Zobrazí se Vám ještě pro kontrolu karty s produkty a kliknutím na Proceed to Checkout přejdete na zadání osobních údajů, potvrzení podmínek a vlastní úhradu. E-mailem Vám potom přijde voucher s PNR kódem. Na základě PNR kódu si na letišti vyzvednete v automatu nebo na pokladně Venezia Unica karty. Pokud koupíte i nějaké vstupy, potom půjdete do muzea přímo s voucherem. Kartu budete používat na dopravu. První validací začíná běžet čas platnosti jízdenky. Cestu z letiště resp. na letiště musíte absolvovat v době platnosti jízdenky. Jízdenku musíte validovat při každé změně dopravního prostředku. Pokud budete mít na kartě více jízdenek, automaticky se vybere ta správná, v případě že to automaticky nebude možné, validátor Vás vyzve k výběru jízdenky. Nedoporučujeme objednávat karty přes Překladač Google.

# 26.07.2022, 17:02.
Na vašem blogu jsem našla, že jde koupit v Benátkách Rolling Venice Card. Jedeme na přelomu září a října s mamkou a sestrou ve věku 17 let do Lida. Chtěly bychom cestovat na ostrovy, např. Murano, Burano. Dočetla jsem se, že s touto kartou máme zlevněné jízdné do 29 let. Platí to i na cestu z / na letiště Marco Polo a kde se dá tato karta koupit? Bohužel jsem tuto informaci nenašla nikde na jejich stránkách. Děkuji. Adéla.

Rolling Venice Card je slevová karta pro mladé od 6 do 29 let. Její platnost je jeden rok. Stojí € 6,00. Jednou ze slev, kterou s touto kartou můžete využít, je sleva na třídenní jízdenku. S Rolling Venice Card zaplatíte místo € 40,00 jen € 22,00. Na jiné jízdenky sleva s touto kartou není. Nicméně k třídenní jízdence si cestu z letiště Marco Polo můžete připlatit za € 7,00 místo standardních € 10,00. Více informací najdete na Venezia Unica. Rolling Venice Card si můžete zakoupit online na výše uvedených stránkách společně s třídenní jízdenkou nebo na pokladně Venezia Unica na letišti, kde si můžete vyzvedout i tu online objednanou.

# 26.07.2022, 15:09.
Ďakujem velmi pekne pán Rehúrek, už len jednu vec. Ja potrebujem naozaj iba jednu cestu z Punta Sabioni na S. Marco, mám malú vnučku so sebou, skor tu ide o loďku ako poznavanie. Len mi celkom nie je jasné, či linka 15 premáva aj v časoch označených červeným pluskom. Ale po preklade predpokladám, že v sezone ano. Ľubomír.

Linka ACTV č. 15 jezdí od 18. června do 4. září 2022 v časech označených (+) každý den. Pokud jedete jen na San Marco a zpět, můžete využít nabídku i jiných společností, např. Vivo jezdí z Punta Sabbioni na San Marco v sezóně v 9:15, 10:00, 10:30, 11:15, 12:00, 12:45 a 13:30, zpět v 12:45, 14:15, 15:30, 16:45, 18:00 a 19:00. Zpáteční jízdenka stojí € 10,00, děti od 4 do 10 let platí polovinu a děti do 3 let včetně neplatí.

# 25.07.2022, 22:44.
Pán Rehúrek, prosím Vás, som v Lido di Jesolo a planujem v stredu vaporettkou z Punta Sabioni na námestie San Marco. Kúpim lístky aj v Punta Sabione? Lubomír.

Na Punta Sabbioni u nástupiště vaporetta je standardní stánek s prodejem jízdenek. Otevřeno mají od 6:15 do 20:00.

# 25.07.2022, 19:23.
Tak k tomu dalšímu - jízdenky se snad dají nějak objednat, aby se ve vrcholné sezóně nemuselo čekat - z domu si vyřídíte právě tu objednávku a vytisknete - to má právě být ten A4 dokument. Narazila jsem na to právě v nějakém průvodci, ale s tím, že ne všude - na každé stanici - se na základě toho asi čárkového kódu nebo QR kódu vytiskne plnohodnotná jízdenka. Každopádně to pohledám a ještě zjistím - bude to další výzva. Napadlo mě, že by mi to mohli říct na tom hotelu - konečně jako hotel na Lidu tam těch zmatených, nevědoucích a panikařících lidí musí být hafo a já mám šanci je překvapit, že nebudu panikařit u všeho. Každopádně se jich i zeptám na ten případný booking placu z Lida na pevninu, když budu vědět check out a oni auta od hotelu převáží do nějaké vlastní garáže - tak budou přibližně vědět, kdy mi ho přistaví zase zpět. Je to další výzva - řídit jsem začala prakticky na prahu padesátky a s tím, že kdo se bojí nesmí do lesa se řítím s dcerou za dobrodružstvím, i když je jen malé s tím se trefit na loď. Díky moclík za odpověď, přání zůstávají stejné, jen přidám na trpělivosti - víc lidí jak já a budete to potřebovat. Papá z Moravy. Věra.

Jízdenky je možné objednat online přes Venezia Unica. Založíte si kartu, vložíte na ni požadované jízdenky, objednáte a zaplatíte. E-mailem Vám dojde voucher s PNR kódem, na základě kterého si karty s nahranými jízdenkami vyzvednete na pokladně Venezia Unica, která je i u trajektu na Tronchetto. Je to několikrát popsané v našich otázkách a odpovědích. Je jedno, zda si e-mail vytisknete na A3, A4, A5 apod. Každopádně to není poukázka na jízdenky, je to voucher na kartu, na které můžete mít nahrané kromě jízdenek i vstupenky a služby. Delšími jízdenkami jste zřejmě myslela denní a vícedenní jízdenky, i ty je možné nahrát na výše zmíněnou kartu. Každopádně jízdenku budete potřebovat už cestou trajektem. Podle našeho názoru je ve Vašem případě zbytečné si jízdenky kupovat online, koupíte je i přímo na pokladně u trajektu. Uváděné ceny u trajektu jsou jen za auto. Pokud jste měla na mysli odvozem převoz automobilu trajektem z Lido na Troncheto, potom ano, i ten je možné rezervovat. Doporučujeme si přečíst Pravidla pro online rezervaci trajektu.

# 25.07.2022, 15:57.
Plánujeme strávit čtyři dny na Lido di Jesolo s dopravou soukromým autem a posléze tři dny na Lido. Domnívala jsem se, podle rady strýce Googla a Youtube, že je možné se na Lido dostat Ferry Boatem z Punta Sabionni, tuším sedmnáctkou, ale byla jsem vyvedena z omylu, že musíme dojet do Mestre a vzít to přes Tronchetto. Určitě si chceme na tři dny v Benátkách vyřídit předem ty delší jízdenky a musím sehnat tu přepravu na Lido. Musí se to místo na Ferry Boat rezervovat a jdou na Tronchetto nějak směnit ty A4 poukázky na jízdenky za klasické? Samozřejmě budu znát i datum odjezdu z Lido do ČR - i ten odvoz se nějak předem rezervuje? Děkuji moc za Váš čas, odpověď a přeji hodně cestovatelských zážitků a trpělivost s námi. Věra.

Trajekt ACTV č. 17 na Lido má dvě linky: Tronchetto - Lido a Punta Sabbioni - Lido. První jezdí denně od 5:00 do 23:20 po 50 minutách obousměrně, tam jede ještě v 0:10, zpět v 0:55 (tento pouze s rezervací). Druhá jezdí jen v pondělí - tam v 7:20 a 18:15, zpět v 6:45 a 17:40, a v pátek - tam v 8:10 a 18:15, zpět v 7:35 a 17:40. Není to tedy tak, že trajekt na Lido z Punta Sabbioni nejezdí. Jezdí, ale jen v pondělí a v pátek dvakrát denně. Rezervace na obě části linky není nutná, pokud však potřebujete odjet v určitý čas, doporučujeme ji. Rezervace je zpoplatněna € 2,00. V další části otázky vůbec nevíme, o čem píšete - delší jízdenky, A4 poukázky, odvoz, ...