ŠPANĚLSKO 2022

Španělsko v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Španělsko 2022

Španělsko se rozkládá na Pyrenejském poloostrově. Ze severu ho omývá Biskajský záliv, ze západu Atlantský oceán a z východu Středozemní moře. Z pohoří dominuje náhorní plošina Meseta Central, na severu Pyreneje, na severozápadě Cordillera Cantabrica a na jihovýchodě Sierra Nevada. Nejvyšším vrcholem je Pico de Teide (3718 m) na ostrově Tenerife. Ke Španělskému království patří Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu, Baleárské ostrovy ve Středozemním moři, exkláva Llívia ve Francii a severoafrické državy Ceuta a Melilla. Země je rozdělena na 17 autonomnich regionů - společenství, ve kterých je 50 provincií. Další dvě provincie Ceuta a Melilla jsou autonomní města. Hlavním městem je Madrid, oficiální měnou € a úředním jazykem španělština. Podívejte se na místa, která byste měli vidět ve Španělsku. Pokud je Španělsko cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 26.06.2022, 21:10.
Chystáme se na dovolenou do Valencie. Odtud chceme letecky do Madridu, ale ve Valencii potřebujeme nechat bezpečně zaparkované auto. Do té doby, než se sem vrátíme, tj. asi za čtyři dny. Můžete doporučit, kde zaparkovat, případně kolik by to asi stálo? Za odpověď moc děkuji. Věra.

Vhodným řešením může být zaparkovat přibližně 500 m od letištních terminálů. Parkoviště je v provozu 24 hodin denně a kromě bezplatného dovozu k terminálu a zpět je v ceně řada dalších zajímavých služeb. Podívejte se na Lowcostparking.es. Odpovědi na otázky a umístění parkoviště najdete ve FAQ. Za 4 dny zaplatí v uzavřeném parkovišti € 30,45.

# 08.06.2022, 12:16.
Potřebovala bych sehnat odkaz na nějaké stránky dopravce, který zajišťuje buď vlak nebo autobus z Malgrat de Mar na letiště Girona. Děkuji. Helena.

Z Malgrat de Mar musíte jet autobusem č. 603 společnosti Sagales do Blanes a odtud autobusem č. 601 stejné společnosti na letiště v Girona. Je možné, že v některých časech budete muset přestoupit ještě v Girona. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 26.03.2022, 09:43.
Za měsíc letíme do Malagy, chceme podniknout jednodenní výlet trajektem z Tarify do Tangeru a zpět. Nenalezl jsem relevantní stránky s možností rezervace jízdenek na danou trasu, proto prosím o radu, jak se tam dostat ve dnech 26. případně 27.4.2022. Za pomoc předem děkuji. Daniel.

Trajekt mezi Tarifa a Tangier provozují společnosti FRS a Intershipping. Nicméně podle našich informací jsou osobní trajekty přes Gibraltarský průliv do Maroka zastaveny, což ovlivňuje odjezdy z přístavu Algeciras a Tarifa do Tánger Med a Tánger Ville. Toto opatření marockých úřadů proti koronaviru se netýká nákladní dopravy. Trajekt ze Španělska do španělských enkláv v severní Africe Ceuta a Melilla pokračuje, nicméně pozemní hranice s Marokem je uzavřena. Toto opatření by mělo platit do 31.3.2022. Pokud nebude prodlouženo, můžete spojení mezi Tarifa a Tangier najít např. na Direct Ferries.