SICÍLIE 2015 / 2

Sicílie v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Sicílie 2015 / 2

Pokud je Sicílie cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2015. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do místa ubytování, o cestě autem na Sicílii, o výletech po Sicílii, o půjčovnách aut, o trajektech na ostrovy, o městské dopravě v jednotlivých městech, o vlakové a autobusové dopravě mezi městy, o výletě na Etnu a do dalších míst, o plážích a najdete zde také mnoho dalších informací o Sicílii, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete druhou část, ta první je na stránce Sicílie 2015.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 11.08.2015, 06:57.
Chcela by som sa Vás opýtať na dovolenku v San Vito lo Capo. Na budúci rok by sme tam s manželom chceli ísť. Pretože máme 2. ročného syna, odporučili nám túto destináciu ako ideálnu pre rodinu s malým dieťaťom. Myslíte si, že toto miesto je naozaj tak dobré? Je Sicília vôbec vhodná pre dovolenku s takým malým dieťaťom? Nepotrebujeme veľmi chodiť na výlety, ale manžel túži vidieť Etnu. Vedeli by ste mi poradiť, ako sa čo najlepšie dostať zo San Vito lo Capo na Etnu? Je najlepšie požičať si auto? Viem, že je to asi ťažké, ale vedeli by ste mi, prosím, napísať niečo k tomuto mestu? Čo sa oplatí v blízkosti vidieť, kedy je najlepšie obdobie tam ísť, atď. Mockrát ďakujem a prajem pekný deň. S pozdravom Monika.

Pokud chcete strávit dovolenou u moře, pak San Vito Lo Capo s několikakilometrovou písčitou pláží a s křišťálově průzračnou vodou a se standardním servisem je výborným řešením. Pokud pomineme prázdninové měsíce, kdy je tam plno, je vhodnějším období na přelomu srpna a září než v červnu. V okolí je zajímavá Riserva Naturale dello Zingaro. Výlet na Etnu z tohoto místa bude náročný. Autem to tam trvá pět hodin, veřejnou dopravou během jednoho dne téměř neřešitelné a už vůbec ne s tak malým dítětem.

# 07.08.2015, 10:44.
S přítelem plánujeme jet na Sicílii ve dnech od 15.8. do 22.8. Budeme ubytovaní v Taormině. Chtěla bych se zeptat, jak v té době jezdí vlaky do různých měst? Jaká je cena vlakové jízdenky při zpáteční cestě? Jede vlak z letiště v Catania do Taormina? Budu ráda za každou odpověď a případně za nějaké doporučené odkazy vlakového jízdního řádu a jejich cen. Děkuji předem za odpověď. S přáním pěkného dne Lenka.

Vlaky jezdí standardně podle jízdního řádu, který najdete na Trenitalia včetně cen. Zpáteční jízdenka stojí dvojnásobek, jsou však různé cenové akce, které spíše využijete u jiných než regionálních vlaků. Z letiště přímo do Taorminy vlak nejezdí. Jezdí tam autobus - viz naše odpověď ze dne 19.05.2015, 22:23.

# 01.08.2015, 06:18.
Máme přílet na Sicílii na letiště Vincenzo Florio v Trapani okolo půlnoci a řešíme otázku, jak se dostaneme v tento čas z letiště do apartmánu v Trapani. Nevíte, zda autobusy čekají i na tento let nebo jezdí jen do nějakého času? Popřípadě kolik stojí přibližně taxi? Martin.

Z letiště v Trapani jezdí do města autobusy společnosti AST. Poslední autobus odjíždí v 0:30. Taxi stojí € 30,00.

# 29.07.2015, 20:14.
Áno, asi autobusom. Vlakom by sme museli prestupovať. Posledná otázka na vás a veľké poďakovanie za ochotu a trpezlivosť. V Palerme stojí autobus niekde v centre? Tam, kde vystúpim, potom aj nastúpim pri spiatočnej ceste? Viera.

Pokud se bavíme stále o autobuse společnosti Russo Autoservizi, pak ta má zastávku v Palermo na Piazza Cairoli u Stazione Centrale (vlakové nádraží). Autobusy tam přijíždějí i odtud odjíždějí.

# 29.07.2015, 08:42.
Ďakujem za odpoveď. Ešte mám jednu otázku: kde nájdem v Castellammare del Golfo autobusovú zastávku, keď chcem ísť do Palerma? Vlakovú som našla, ale autobosovú neviem vypátrať. Viera.

Předpokládáme, že pojedete autobusem společnosti Russo Autoservizi. Zastávku v Castellammare del Golfo mají na Piazza Repubblica. Je to u křižovatky s Via Doninzetti.

# 28.07.2015, 01:51.
Prepáčte, že opäť píšem, ale už pozajtra budem na Sicílii, nebudem mať po ruke PC a nebudem môcť vyhľadávať vlaky a spoje. Skúsila som nájsť vlakové spojenie z Palerma do Trapani na deň 3.8.2015 od 12. hodiny, ale našlo to iba autobusy, ako keby žiadny vlak nechodil. A ešte je tam aj prestupná zastávka. Pozriete sa prosím na to, poprípade mi ukážte, kde robím chybu? Pretože ja budem chcieť cestovať vlakom aj na iné miesta na výlety, a to bude pre mňa možno problém, pretože neviem ani po anglicky, ani po taliansky. Ďakujem. Tatiana.

Žádnou chybu neděláte, prostě to tam tak funguje. Z Palermo se dostanete autobusem, který provozují dráhy do Castelvetrano a odtud vlakem do Trapani. Přímé spoje mezi Palermem (Piazza Cairoli) a Trapani zajišťuje Segesta Autolinee ve 12:00, 13:00, 13:30, 13:45, 14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:30, 17:00, 17:30, 18:00, 19:00 a 20:00. Autobus jede necelé dvě hodiny a jízdenka stojí € 9,60. Jízdní řády najdete na Bus Center.

# 28.07.2015, 00:55.
Jedeme v září na Sicílii a plánujeme výlet na Liparské ostrovy. Chtěli bychom vidět hlavně Lipari, Vulcano a Stromboli včetně večerní podívané na sopku. Dá se to stihnout za den? Odjezd bude z Milazza. Nebo je lepší to rozdělit do dvou dnů a buď spát v Milazzu a vyjet 2 dny po sobě na ostrovy nebo spát na Liparech někde? Našli jsem společnost, co nabízí dvoudenní výlet s ubytováním na Liparech a noční Stromboli. Jinak nacházím trajekty, co odjíždí ze Stromboli asi do 18. hodin, nic pozdějšího nemohu najít, je ještě něco? Co byste doporučili, abychom viděli vše a za co nejméně peněz? Moc děkuji za odpověď. Aleš.

Pokud máte možnost jet na dvoudenní výlet s nějakou agenturou, doporučujeme volit tuto možnost. Budete to mít bez problému a výlet si užijete se vším všudy. V jednom dnu na vlastní pěst se všemi přejezdy by to bylo dost náročné.

# 28.07.2015, 00:37.
Kúpila som si lístok cez internet na autobus Terravision, na cestu z letiska Trapani do Palerma. Aj som si ho vytlačila. Ale je na ňom napísané: "Passengers are reminded to exchange their travel documents for an official ticket, available from the Trapani staff at our desk Terravision recommends that you go to the bus stop at least 15 minutes prior to the scheduled departure time. Do not leave your luggage unattended". Nepochopila som, či je tento lístok platný cestovný doklad, alebo je to doklad iba dočasný, ktorý treba ísť vymeniť niekde na letisku do kancelárie Terravision. Lietadlo mi pristáva o 15:05. Neviete, či je ďaleko zastávka autobusu? Teda či stihnem tento autobus, ktorý odchádza o 15:30? Za odpoveď vopred ďakujem. Tatiana.

Postupujte přesně tak, jak je to napsané na dokladu, který jste obdržela. V každé destinaci jsou jiné podmínky, protože Terravision využívá po Evropě služeb různých dopravců. V případě Trapani je to Autoservizi Salemi. Jsou to jejich podmínky. Voucher si musíte vyměnit v příletové hale na stánku Terravision. Letiště v Trapani je malé, zastávka je před halou - viz Terravision. 25 minut od teoretického příletu do odjezdu autobusu je i tak krátká doba - musíte vystoupit, přejít, vyzvednou zavazadlo, přejít. Na zastávce byste měla být 15. minut před odjezdem. Nicméně pokud nestihnete zakoupený spoj, můžete jet dalším volným.

# 27.07.2015, 17:17.
27.8. letíme do Trapani. Auto mám požičané cez miestnu autopožičovňu MG Autonoleggio so sídlom v Castellammare del Golfo. Nakoľko na Sicílii nemožno požičať auto bez kreditnej karty a my máme kartu debetnú. Nepoznate náhodou túto autopožičovňu? A ešte sa chcem opýtať, ako by som sa dostala z Trapani do Castellammare, ak by mi náhodou auto nedodali? Ďakujem. Viera.

Neznáme. Většina autopůjčoven po celém světě však většinou požaduje výhradně kreditní kartu. Ohledně veřejné dopravy viz naše odpověď ze dne 27.02.2015, 15:57.

# 27.07.2015, 16:36.
Na začátku září se chystáme ve dvou lidech na dovolenou do Itálie a jednou ze zastávek bude na přibližně 5 dní Sicílie. Moje hlavní otázka se týká půjčení auta. Na několik dní bychom si chtěli půjčit auto. Ideálně v Trapani a vrátit ho v Palermu. Jakým způsobem a u jaké společnosti si ho máme půjčit, když nechci dávat depozit € 1000,00 a více? Jsem ochoten zaplatit nějaké pojištění navíc apod. Navíc je mi 21 let, takže počítám i s příplatkem za mladého řidiče. Jen bych chtěl vědět, na kolik peněz by nás to tak přišlo a kde je nejlepší si ho pronajmout. Má další otázka se týká ubytování, zda byste měli, prosím, nějaký dobrý tip pro oblast San Vito lo Capo nebo poblíž, přibližně do 8000,- Kč pro dvě osoby na pět nocí. Jan.

Doporučujeme volit nadnárodní řetězce typu Avis, Hertz, Budget atd. Místní autopůjčovny přebírají jejich podmínky. Většinou není problém s vrácením automobilu v jiném místě. Ideální je si ho vypůjčit už na letišti, Doporučujeme přes Rentals Cars. Ubytování hledejte přes portál Booking / San Vito lo Capo. S tím máme zatím nejlepší zkušenosti. Hotely opět přebírají jejich podmínky a vždy platí to, co bylo slíbeno. K dispozici jsou veškeré podstatné informace a většinou je i nižší cena.

# 27.07.2015, 16:25.
Děkuji moc že se nám tak věnujete a poskytujete svůj volný čas na informace. Doufám, že kostely jsou přes den otevřené. Předpokládala jsem také, že návštěva Řeckého divadla je zpoplatněna. Jak je to u Palazzo Corvaja, Palazzo della Badia Vecchia, Palazzo dei Duchi di Santo Stefano a zda je přístupný Grand hotel Timeo či ex chiesa Sant Agostino - Městská knihovna? Děkuji moc za upřesnění tržiště na Piazza Goethe, protože na mapkách není uvedeno a díky následnému vyhledání si ho zanáším do naší mapky. Eva.

Kostely bývají otevřeny většinou od 8:30 do 20:00, plus minus. V Palazzo Corvaja je vstupné € 2,60 a otevřeno 9:00 až 13:00, 16:00 až 20:00. Palazzo della Badia Vecchia má otevřeno stejně, jen odpoledne začínají v 15:00. Palazzo dei Duchi di Santo Stefano otevírá od 9:30 do 12:30 a od 15:30 do 18:30. Informaci o vstupném v obou případech nemáme. Belmod Grand Hotel Timeo funguje běžně jako pětihvězdičkový hotel a wellness. Knihovna v Chiesa Sant Agostino je otevřena od pondělí do pátku v době od 8:30 do 13:30. V úterý a ve čtvrtek ještě v době od 15:30 do 18:00.

# 27.07.2015, 11:46.
Chceme se podívat do Taorminy, nějaké informace o objektech jsme si předem zjistily. Neobjevila jsem však, zda a kolik se v některé památce platí. Také mezi zjištěné patří konání trhů ve středu, platí to i v letošním roce, případně na kterém místě? Za vaše skvělé informace vám děkuje Eva.

Teatro Greco - € 8,00, Villa Comunale - zdarma, Corso Umberto - zdarma, Piazza IX Aprile - zdarma, Teatro Romano - zdarma, zahrady a terasy - zdarma, kostely - zdarma. Středeční trhy by měly probíhat na Piazza Goethe.

# 27.07.2015, 08:46.
Snažím se zjistit, kolik zaplatíme za dálniční poplatky cestou z letiště Trapani do Palerma. Mohl byste mi poradit? Lze mýto platit platební kartou? Děkuji. Linda.

Na Sicílii jsou zpoplatněny dálnice v úseku Mesina Sud - Catania Nord a Mesina Nord - Buonfornello (kousek za Cefalu). Z Trapani do Palerma platit nebudete. Mýtné na dálnicích na Sicílii je možné platit platební kartou.

# 26.07.2015, 11:58.
Na Sicíliu ideme prvýkrát a letíme do Trapani. Prosím vás, ako by sme sa najlepšie dostali do Selinunte? Aké sú približne ceny taxíkov? Ak by sme išli autobusom, na aké zastávke treba vystúpiť? Ďakujem. Radka.

Z letiště Trapani jezdí autobus Salvatore Lumia do Castelvetrano. V pracovní dny v 9:30, 13:15 a 17:00. Na místě je za hodinu. Ve dnech volna pak ve 20:10. Jízdenka stojí € 8,60. Z Castelvetrano pak jezdí do Selinunte autobus společnosti Salemi ve 13:10, 14:30, 16:15 a 19:00. Ve dnech volna až následující den po spoji z Trapani. Jedná se o letní spoje. Cenu jízdenky neznáme. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 21.07.2015, 20:07.
Chci se zeptat, jaké počasí bývá na Sicílii v srpnu, v září a v říjnu - teplota a voda. Děkuji. Milena.

Na východním pobřeží se teploty pohybují v srpnu kolem 30. až 32. stupňů, v září kolem 27. až 30. stupňů a v říjnu kolem 22. až 27. stupňů. Na západním pobřeží jsou o nějaký ten stupínek níže. Teplota moře se pohybuje v srpnu kolem 26. stupňů, v září kolem 24. stupňů a v říjnu kolem 16. stupňů. Jedná se samozřejmě o dlouhodobé průměry. Aktuální předpověď před odjezdem sledujte na Meteo.

# 21.07.2015, 08:00.
Na Sicílii jsme již byli sedmkrát, vždy vlakem bez problémů. Letos poprve letíme do Trapani v září. Budeme bydlet v městečku Balestrate. Vím, které autobusové linky v okolí Trapani jezdí, ale nemohu najít, zda také zastavují právě v Balestrate. Například Terravision jede z Trapani do Palerma, ale nevím, které jsou zastávky. Prosím o radu, jak se dostat do Balestrate. Přílet na letiště Trapani je 10.9. po 15. hodině. Děkuji a zdravím. Jana.

Do Balestrate jezdí autobusy Russo Autoservizi z Palermo a Castellammare del Golfo. Ve Vašich časech však přípoje nelze stihnout. Známe řešení jedině autobusem AST - 15:30 nebo 16:30 do Trapani, kde je za 45 minut a odtud pokračovat autobusy Trenitalia v 17:48 do Partinico, kde je v 19:16 a následně ve 20:55 do Balestrate, kde je ve 21:18.

# 20.07.2015, 16:53.
Obracím se na Vás s prosbou. Chtěl bych si zakoupit lístek z Říma do Catanie od společnosti SAIS Trasporti. Ale nějak se mi to nedaří. Vyberu si místo odkud kam chci jet a když chci zakoupit lístek, chce to po mě registraci. Když ji chci vyplnit - jméno atd. - tak mi to píše, že nemám správně zadané telefonní číslo. Zkoušel jsem zadávat různé kombinace (00420, +420) a nejde to. Chtěl bych Vás tedy moc poprosit o Vaši radu. Děkuji mnohokrát. S pozdravem a přáním zbytku hezkého dne Vojtěch.

Zakupte jízdenku přes SAIS Autolinee - Biglietti Online / Acquista online biglietti nazionali. Vyberete výchozí zastávku Roma Castro Pretorio nebo Roma Tiburtina, cílovou zastávku Catania, jednosměrnou nebo zpáteční jízdenku, počet cestujících a nabídne Vám to volné termíny, ze kterých si vyberete datum a čas Vaší jízdy. Ve zvoleném spoji si vyberete sedadla, zadáte jména cestujících, e-mail a telefon, odsouhlasíte podmínky a po potvrzení Vám to ještě zobrazí údaje o cestě ke kontrole. V dalším kroku přecházíte k platbě. Jízdenka stojí € 43,00.

# 19.07.2015, 15:41.
Můžete nám poradit, zda je možné se dostat hromadnou dopravou z Letojanni na Etnu? Máme v plánu vyjet lanovkou a dojít pak pěšky, kam to půjde, ale nedokážeme odhadnout čas a nenašli jsme ani způsob, jak se tam dostat. Děkuji moc. Eva.

Z Letojanni jeďte vlakem Trenitalia na Catania Centrale. Vlak odjíždí v 6:42 a v Catania je v 7:44. Jízdenka stojí € 4,65. Z Piazza Giovanni XXIII před nádražím odjíždí v 8:15 autobus společnosti AST na Etnu. Na místě je v 10:15. Jízdenka na autobus by měla stát € 4,30. Zpět pak jede v 16:30. Na místě je v 18:30. Vlak do Letojanni pak jede v 19:38 a na místě je ve 20:36.

# 16.07.2015, 14:06.
Plánuji na léto delší cestování po Itálii a potřebovala bych poradit s cestou na Sicílii. Mohli byste mi poradit, jaká je nejlepší cesta z Říma na Sicílii - konkrétně na Catania's Airport nebo případně i do Palerma? Chtěla bych něco za rozumnou cenu: vlak - letadlo - trajekt. A to přímo 10.8. nebo 11.8. Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne. Gabriela.

Nejlevněji se do Catania dostanete z Říma autobusem společnosti SAIS Transporti. Odjíždí z Tiburtina ve 21:00 a na místě je v 8:00. Jízdenka stojí € 40,00. Stejná společnost jezdí i do Palerma. Autobus vyjíždí z Říma ve 21:00, v Palermo je v 9:00. Jízdenka stojí € 37,00. Jízdní řády trajektů (Civitavecchia - Palermo) najdete na stránce Trajekty, vlaků na Trenitalia a letecké spojení na Letenky.

# 14.07.2015, 11:11.
Chcem Vás poprosiť o radu. 20.7. cestujeme na Sicíliu, ubytovaní budeme v Giardini Naxos. Chceli by sme navštíviť Liparské ostrovy a tiež Kalábriu. Auto už máme zarezervované na celý pobyt. Čo sa týka Kalábrie, tam je nám to skoro jasné, že sa vozidlom prepravíme z prístavu Messina. Čo sa týka Liparských ostrovov, nie je nám jasné, ako sa tak prepravíme z Milazzo - či s autom alebo bez auta a ako často chodí trajekt. Ďalej nám nie je jasné, že ak by bola možná iba preprava bez auta, ako sa budeme po Liparských ostrovoch prepravovať. Ďakujem za radu. S pozdravom Zuzana.

Z Milazzo na Aiolské (Liparské) ostrovy se dostanete s autem i bez auta. Víceméně je zbytečné tam auto přepravovat. Kromě Lipari jsou všechny ostrovy malé a auto tam nevyužijete. Na Lipari funguje doprava Urso. Mezi ostrovy fungují trajekty. Jízdní řády a ceny trajektů najdete na naší stránce Trajekty - Aeolian Islands.

# 13.07.2015, 09:36.
Jak se lze prosím dostat autobusem na výlet na Etnu z Gardini Naxos? Děkujeme za pomoc. Petra.

Nejdříve vlakem Trenitalia do Catania v 06:03 (06:47) za € 3,95 a odtud autobusem AST v 08:15 (10:15) za € 4,30. Zpět pak v 16:30 (18:30) a následně vlakem v 19:38 (20:27). V závorce jsou uvedeny příjezdy. Odjezdy vlaků jsou voleny s dostatečnou rezervou.

# 07.07.2015, 18:01.
Prosím, je bezpečno na Sicílii pro dvě mladé ženy, dosti pohledné? Ptá se matka jedné z nich. Děkuji a přeji hezký den. Jaroslava.

Viz naše opdovědi ze dne 15.03.2015, 14:54 a 17.03.2015, 12:51.

# 07.07.2015, 19:04.
Ráda bych se zeptala, jak se dostat z Palerma do Grotte, popřípadě do Aragony. Děkuji moc. Blanka.

Z Palermo Centrale do Aragona / Caldare se dostanete regionálním vlakem Trenitalia za € 8,00. Následně z Aragnona do Grotte regionálním vlakem za € 1,50. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Z Palermo do Grotte se dostanete i autobusem Cuffaro.

# 29.06.2015, 12:53.
Děkujeme za vyčerpávající odpověď. Vaše stránky nám opravdu moc pomohly a obdivujeme Vaši trpělivost se každému takto věnovat. Můžeme ještě poprosit o radu? Plánujeme navštívit Agrigento a z Agrigento bychom se chtěli podívat na pláž Eraclea Minoa, ale nikde nemůžeme najít žádné spojení, je možné se tam dopravit nějak místní dopravou? A ještě bychom měli dotaz k Etně. Výlet plánujeme s nějakou cestovkou, ale četli jsme, že Etnu objíždí i soukromý vlak Ferrovia Circumetnea. Nevíte, jak často jezdí a zda je potřeba koupit místenku dopředu nebo to jde až na místě? Moc děkujeme za odpověď i za čas, který nám věnujete. S přáním hezkého dne P.

Bohužel nevíme o veřejné dopravě, která by směřovala do Eraclea Minoa nebo nejbližšího okolí. Soukromým vlakem Ferrovia Circumetnea Etnu objedete z úctyhodné vzdálenosti. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Jízdenku lze koupit až na místě nebo online. Přímo pod Etnu k lanovce se dostanete z Catania autobusem AST v 8:15 a zpět v 16:30 každý den.

# 28.06.2015, 18:19.
Moc prosíme o informaci ohledně naší cesty na Sicílii. Potřebujeme zjistit, jak se dostaneme z letiště v Catania do Taorminy - Corallo hotel. Moc děkuji za informace. S pozdravem Petra.

Odpověď na Vaši otázku najdete v odpovědi ze dne 19.05.2015, 22:23 a následně v odpovědi ze dne 26.05.2015, 22:13.

# 26.06.2015, 21:30.
Rádi bychom Vás také poprosili o radu. Chystáme se na Sicílii a máme přílet do Palerma ve 22:30. Dočetli jsme se, že jezdí do centra Palerma vlaky i autobusy, ale nikde nemůžeme najít jízdní řád a nevíme, zda se dostaneme do centra i v tuto hodinu. Dále bychom chtěli poradit, jak se nejlépe pak z Palerma dostat do Trapani a do přírodní rezervace Zingaro. Děkujeme moc za radu. Jana.

Spojení s centrem zajišťují autobusy společnosti Prestia e Comande. Autobusy jezdí v 5:00 a pak od 6:30 po půl hodině do půlnoci. V Palermu mají devět zastávek, poslední je na vlakovém nádraží. Jízdenka stojí € 6,30, zpáteční € 11,10. Vlak Trinacria Express jezdí od 5:54 do 22:10, téměř 30 spojů. Jízdenka stojí € 5,80. Výchozí stanice na letišti se jmenuje Punta Raisi. Z Palerma do centra Trapani se dostanete autobusem Segesta Autolinee za € 9,60, zpáteční stojí € 15,10. Z Palerma do přírodní rezervace Zingaro jeďte nejdříve autobusem Russo Autoservizi do Castellammare del Golfo a odtud autobusem AST do Scopello. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 24.06.2015, 13:52.
Ozývám se už skoro před odletem ještě jednou. Na webu autopůjčovny, kde si chci rezervovat auto, mě zarazila zmínka o mezinárodním řidičském průkazu. Pochopila jsem, že by to měl být úřední překlad toho mého. Prý to vyžadují italské zákony. Chtěla bych se Vás tedy ještě zeptat. Je nutné mít toto na Sicílii vyřízeno? Děkuji Vám za informaci. Pěkný zbytek dne. Kamila.

Všechny informace o Mezinárodním řidičském průkazu, včetně vzoru žádosti, poplatků atd. najdete na stránkách Ministerstva dopravy. Pokud máte poslední verzi řidičského průkazu s logem EU, tak Mezinárodní řidičský průkaz nemusíte mít při řízeních v zemích EU, Švýcarsku, Norsku a Lichtenštejnsku. Sicílie je část Itálie, nemusíte ho mít tedy i tam. Nicméně pokud jste si vybrala autopůjčovnu, která ho po Vás vyžaduje, nezbývá, než se přizpůsobit. Pokud nesplníte jejich podmínky, auto Vám nepůjčí. Těch 50,- Kč za tu jistotu stojí.

# 23.06.2015, 17:10.
Jak se cestuje trajektem na Sicílii? Odkud a jaké jsou čekací doby? Jsou nějaká úskalí? Zdeňka.

Trajekt na Sicílii z Villa San Giovanni jezdí nonstop každých 40 minut. Většinou jedete přistaveným nebo následujícím trajektem. Podívejte se na naši stránku Trajekty - Sicily.

# 22.06.2015, 22:58.
V pátek letíme do Catania a potřebujeme se autobusovou dopravou přemístit do Villa San Giovanni. Prosím, poradili byste mi? Děkuji moc. Ivana.

Z letiště v Catanii se dopravte do Messiny autobusem SAIS Autolinee za € 9,30. Ve všední den jezdí 13 spojů od 7:10 do 22:45, v sobotu devět spojů od 9:10 do 20:45 a v neděli 11 spojů od 7:40 do 20:45. Z Messina pak pokračujte trajektem Caronte & Tourist za € 2,50 do Villa San Giovanni. Podívejte se na naši stránku Trajekty - Sicily.

# 22.06.2015, 12:00.
Děkuji Vám za rychlou odpověď. Co se týká trajektů, tak jsem samozřejmě spoje hledala i na Vašich stránkách, ale ať dělám, co dělám, tak v termínu 1.7. mi to na trase Reggio di Calabria - Messina napíše informaci: Route Reggio Calabria - Messina is unavailable. The first available departure will be on 11/09/2015. Tak nevím, co dělám špatně? Děkuji a přeji pěkné léto! Kateřina.

Toto uvádí i oficiální stránky přepravce Ustica Lines. V tomto případě se můžete přepravit se společností Merdiano Lines za € 1,50. Jezdí po dvou hodinách.

# 21.06.2015, 16:00.
Chtěla bych vás požádat o radu. Jaké ubytování nejlépe zvolit pro cestu z Palerma trajektem do Neapole? Jsme dva dospělí a tři děti. Možnost Family Suite se mi nepovedlo zvolit. Potřebovali bychom se před další cestou vyspat. Děkuji. Ema.

Podívejte se na naši stránku Trajekty - Sicily / Palermo - Naples. Zadejte požadovaný termín a čas. Pokud nemáte dítě do 3. let, budete muset rezervaci rozdělit na dvě: 1. Auto, dospělý a dvě děti ve čtyřlůžkové kajutě, 2. dospělý a dítě ve dvoulůžkové kajutě. Dítě do tří let je možné umístit do čtyřlůžkové kajuty ke čtyřem cestujícím.

# 20.06.2015, 17:42.
1.7.2015 se z Reggio di Calabria chceme přeplavit do Messiny, ale ve všech trajektových vyhledávačích nacházím upozornění, že trajekty pojedou nejdříve od 11.9.2015. Nevíte, prosím, co to znamená a jak tedy trajekty jezdí? Trajekty z Villa S. Giovanni jsou funkční? Poradíte mi, prosím, jak často trajekty jezdí? Můj druhý dotaz se pak týká přepravy po městě Taormina. Máme zajištěné ubytování u vlakového nádraží, ale nevím, zda je z této lokality dostupné centrum města (amfiteátr) pěšky, anebo jak funguje hromadná městská doprava? Bohužel se mi nepodařilo najít nějaké oficiální jízdní řády. Budu moc ráda za Vaši pomoc a předem děkuji! Kateřina.

Podívejte se na naši stránku Trajekty - Sicily. Jsou tam jízdní řády, ceníky i online nákup trajetů jak z Reggio di Calabria, tak z Villa San Giovanni. Trajekty z Villa San Giovanni jsou funkční nonstop, jezdí po 40. minutách. Na druhou otázku najdete odpověď v odpovědi ze dne 07.03.2015, 16:28.

# 16.06.2015, 15:12.
Plánujeme cestu na Sicíliu na konci augusta. Radi by sme videli čo najviac. Pretože však cestujeme s malou dcérou, chceli by sme sa opýtať, ako najlepšie naplánovať cestu z Palerma do Taorminy. Je medzi mestami dobré spojenie, alebo to bude extrémne náročné? Ďakujem za odpoveď. Jana.

Pokud to plánujete v rámci jednoho dne, pak to nedoporučujeme. Nejspolehlivější je vlak, který víceméně kopíruje pobřeží. Z Palerma jezdí přibližně jednou do hodiny a musíte přestupovat v Messině. Jednosměrná jízdenka stojí € 13,20 a cesta Vám potrvá i s přestupem přibližně 4 až 5 hodin. Jízdní řády najdete na Trenitalia. Můžete jet také autobusem SAIS Autolinee do Catania za € 12,00 a tři hodiny a deset minut a odtud do Taorminy vlakem Trenitalia za € 3,95 a 45 minut. Vyjde to přibližně časově na stejno a za vyšší cenu. Počítejte také s tím, že zastávka v Taormina je u moře, takže budete muset dojít nahoru pěšky nebo městskou dopravou. Během jednoho dne je to ale dost časově náročné. Ono i autem, pokud byste jeli po dálnici Vám ta cesta potrvá 3 hodiny. Vnitrozemím 4 hodiny.

# 15.06.2015, 10:51.
V červenci se chystáme na cestu Itálií s koncem a pobytem na Sicílii. Přesněji 20. července bychom chtěli trajektem přejet s autem dva dospělí na Sicílii. Zatím se mě jeví nejschůdnější cesta a současně i nejkratši trajekt z Villa San Giovanni do Messiny. Našel jsem i, že tento trajekt jezdí do 1:20 hodin. Chtěl bych se proto zeptat, zda je nutné rezervovat se na tento trajekt nebo jen přijet a nalodit se? Nebo zda zvolit uplně jinou cestu? Děkuji. Láďa.

Trajekty z Villa S. Giovanni jezdí nonstop a je to nejlepší řešení. Rezervace není nutná, jsou tam pokladny. Pokud si budete chtít trajektový lístek zakoupít online, můžete to provést přes stránku Trajekty - Sicily / Villa San Giovanni - Messina. Voucher obdržíte e-mailem včetně povinného Eco Pass.

# 11.06.2015, 00:47.
V září letíme na Sicílii na letiště Trapani. Prosím, jakým spojem a odkud se dostaneme do centra Trapani a poté zpět na letiště? Děkuji. Igor.

Z letiště zajišťuje spojení s centrem a přístavem společnost AST. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 09.06.2015, 11:18.
Už dlhší čas sledujem vašu stránku o cestovaní a som z nej nadšená, koľko informácií sa tam dá získať. A cez to všetko mám predsa len na vás pár otázok. Cestujem s manželom na dovolenku do Santa Maria di Ricadi a chceme sa ísť pozrieť na Sicíliu do mesta Messina. Prezrela som si vlakové spojenie a moja otázka znie, či je možné sa pešo presunúť zo stanice v Reggio di Calabria k trajektu a tiež v meste Messina z prístavu do centra mesta. Treba si tiež vopred zakúpiť lístky na trajekt alebo sa dá bez problémov kúpiť v pokladni v ten deň, keď tam pôjdeme? Ďakujem za odpoveď a prajem ešte veľa cestovateľských zážitkov. Pekný deň. Jana.

Vystupte zastávku před Reggio Calabria Centrale, na Reggio Calabria Lido. K odjezdu trajektů je to přibližně 800 m. My bychom ale vystoupili ve Villa S. Giovanni. Vzdálenost je přibližně stejná. V Messina je už ta vzdálenost přibližně 2 km např. od Duomo. Lístky si můžete koupit až na místě.

# 07.06.2015, 21:22.
Omlouvám se, že stále ruším. Hotel Alkantara leží na Via Porticato. Pokud si vyhledám linku 457, její trasa do Taormina nevede. Mohl byste mě navést detailněji? Snažím se již dva dny vyhledat danou trasu se zastávkou Alcantara, ale marně. Děkuji. Lada.

Přečtěte si odpověď na kterou jsme Vás odkázali. Píše se tam, že nejdříve jedete autobusem AMT č. 457 na Catania Centrale a odtud vlakem do Giardini Naxos. V odpovědi jsme Vám poskytli aktuální ceny a informaci, že vystupujete o zastávku dříve v Alcantara.

# 02.06.2015, 22:33.
Mockrát děkuji za pohotovou odpověď. Bohužel se mi nepodařilo najít autobusové spojení. Linku 457 společnosti AMT nemohu dohledat. Mohla bych poprosit i v tomto o pomoc? Děkuji. Lada.

Jízdní řády linky 457 Alibus najdete na stránkách AMT - Informazioni / Percosi e Orari / Alibus.