SICÍLIE 2014 / 2

Sicílie v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Sicílie 2014 / 2

Pokud je Sicílie cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2014. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do místa ubytování, o cestě autem na Sicílii, o výletech po Sicílii, o půjčovnách aut, o trajektech na ostrovy, o městské dopravě v jednotlivých městech, o vlakové a autobusové dopravě mezi městy, o výletě na Etnu a do dalších míst, o plážích a najdete zde také mnoho dalších informací o Sicílii, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete druhou část, ta první je na stránce Sicílie 2014.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 28.04.2014, 11:28
Mohla bych Vás poprosit o odhad dálničních poplatků na cestu Olomouc - Sicílie? Děkuji. Diana.

V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 8,50 a na mýtném v Itálii zaplatíte v úseku Tarvisio - Salerno celkem € 71,50. Za trajekt přes messinskou úžinu zaplatíte € 37,00 a € 1,00 Ecopass. Sicilské dálnice Vás přijdou na maximálně € 10,30 ve směr na Palermo resp. maximálně na € 4,20 ve směru na Catania. Cena se odvíjí od vzdálenosti. Poplatky při cestě zpět jsou ve stejné výši. Zpáteční jízdenka trajektu je slevou podle dnů do návratu. Podívejte se na stránku Trajekty - Sicily.

# 27.03.2014, 09:34
Mohu poprosit ještě o odkaz na autobusové spojení Trapani - Palermo, vlaků moc nejede. Děkuji. Jana.

Pokud se potřebujete dopravit z letiště v Trapani do Palerma, pak využijte autobus Terravision za € 11,00. Jezdí šest autobusů denně, v sobotu a v neděli o něco méně. Pokud jedete z centra, pak se na letiště dopravte autobusem společnosti AST a odtud pokračujte do Palerma.

# 26.03.2014, 13:46
Prosím o radu, jak sehnat informace ke spojení z Palerma a Castelvetrana do Selinunte - jízdní řády autobusů. Jana.

Dopravu z Palerma do Castelvetrana (regionální, za 1:45 a € 8,20) a následně z Castelvetrana do Selinunte (městskou, za 0:30 a € 0,90) zajišťuje společnost Salemi. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Do Castelvetrano z Palerma můžete cestovat také vlakem Trenitalia za 2:30 a € 7,65. Cena městského autobusu je z roku 2010, současná bude zřejmě o něco málo vyšší.

# 26.03.2014, 11:27
Pri hľadaní na internete som objavila Vašu stránku. Ak by ste bol tak dobrý a napísal mi informáciu o tom, či sú na Sicílii platené diaľnice. Nemôžem sa dopátrať nejakej informácie. Ďakujem vopred a určite využijeme skúsenosti z Vašej stránky v máji, kedy sa chystáme na týždeň na tento ostrov. Dana.

Dálnice na Sicílii jsou placené. Konkrétně se jedná o dva úseky: Messina Sud - Catania (A18) s maximální cenou € 3,70 pro kategorii A a € 4,20 pro kategorii B, Messina Nord- Palermo (A20) s maximální cenou € 10,10 pro kategorii A a € 10,30 pro kategorii B. Platí se stejným způsobem jako v pevninské Itálii. Podrobné informace najdete na Autostrade Siciliane.

# 16.03.2014, 12:42
Kolik hodin trvá cesta autobusem z Prostějova na Sicílii nebo Sardinii? Petra.

Na Sicílii počítejte minimálně s 24. hodinovou jízdou. Na Sardinii počítejte minimálně s 15. hodinovou jízdou + 5 až 7 hodin na trajekt. O přesných časech se informujte u Vaší cestovní kanceláře, každá to má jinak.

# 08.03.2014, 14:34
Plánujeme přílet na Sicílii do Catanie 31.5. ve 20:50 hodin. Předem bychom si chtěli zabookovat auto. Myslíte, že bude možné si ho vyzvednout i tak pozdě večer, po našem příletu? Děkuji za odpověď. Marta.

To samozřejmě záleží na společnosti, od které si automobil půjčíte. Nelze tedy obecně odpovědět. Například společnost Europcar poskytuje na letišti Fontanarossa v Catanii služby autopůjčovny každý den v době od 8:00 do půlnoci. Hodinu před a po této době pak na vyžádání. Podívejte se na naši stránku Pronájem aut.

# 03.03.2014, 21:02
Rád bych se s Vámi poradil ohledně vlakové dopravy v Itálii, jelikož se na webu Trenitalia vůbec neorientuji. Potřebuji se dostat z Neapole do Villa San Giovanni či ještě lépe do Taorminy či Catanie na Sicílii. Nevím, zda mám zvolit záložku Le Frecce, nebo záložku Tutti i Treni. Spoje do těchto stanic nacházím na obou záložkách. Co tyto záložky znamenají? Děkuji moc za odpověď. Pepa.

Le Frecce filtruje jen vlaky Frecciarossa, Frecciargento a Frecciabianca. Jedná se o vlaky spojující rychle centra velkých měst a tomu odpovídá i podstatně vyšší cena. Tutti i treni Vám nabídne všechny typy vlaků včetně regionálních.

# 24.02.2014, 21:16
Chystáme se v druhé polovině června autem na Sicílii. V rámci pobytu tam chceme absolvovat jednodenní výlet lodí z Milazza na Vulcano - Lipari - Stromboli a zpět. Můžete mi poradit jméno lodní společnosti, eventuelně odkaz na webové stránky? Děkuji. I.

Na našich stránkách Trajekty najdete vyhledávač lodních spojení. Když si vyberete Aeolian Islands, můžete si ve Vašem termínu najít nejvýhodnější spojení ve všech možných variantách propojení pevniny s ostrovy, popř. mezi ostrovy navzájem. Většinou tam operují společnosti Siremar a Uscita lines. Přes vyhledávač si můžete cestu konkrétně naplánovat, popř. lístky pro konkrétní itinerář zabookovat.

# 20.02.2014, 15:42
Po návštěvě vašich vyčerpávajících stránek o Sicílii, jsem Vás pane Řehůřku chtěla poprosit o radu. Na ostrově jsme byli přibližně v polovině června před dvěma lety, já, manžel a dcera za poznáním. Překvapila mě velmi studená voda, to nám ale tehdy nevadilo, hlavně jsme cestovali a výlet se nám moc líbil. Letos bychom chtěli jet asi od poloviny července na Sicílii na klasickou dovolenou k moři plus pár výletů. Myslíte, že bude teplota lepší? Máme rádi teplou vodu, i s ohledem na malé děti (2, 8 a 11 let). Vedoucí jedné CK zaměřené na Sicílii mě dost postrašil, moře prý není na Sicílii vyhřáté nikdy. To bychom asi zvážili jiný cíl dovolené. Loni jsme byli na severním Kypru. Na Sicílii jsme zvažovali hotel Zahira Resort, Tre Fontane, blízko Selinunte nebo Serenussa Village, Licata. Rádi bychom viděli Palermo a západ ostrova, to jsme minule nestihli. CK nabízí pouze 7 nebo 14 dnů, my jsme byli vždy na 10 nebo 11 dnů. Co myslíte, že je pro nás lepší? Děkuji mnohokrát za brzkou odpověď, tlačí nás rezervace CK. S pozdravem cestovatelé z Brna.

Sicílie má skutečně méně vyhřáté moře než je např. v Kalábrii. Na druhé straně ta teplota je stabilnější. V Kalábrii teplota moře kulminuje v srpnu a začátkem září, na Sicílii je víceméně stabilní po celé léto. Průměrné teploty moře v létě na Sicílii se pohybují kolem 22. až 23. stupňů. Teplota moře závisí na mnoha faktorech. O tom, jak a kde se měří a na čem závisí, je uvedeno v naší odpovědi ze dne 26.01.2009, 07:12. Píšete, že si chcete prohlédnout západní část ostrova. Pokud máte tu možnost, neváhejte. Pokud si najdete pláž s mírnějším vstupem do moře, pak bude v červenci voda prohřátá dostatečně a i tu koupací část si užijete. Na druhé straně, pokud se rozhodnete jet do jiné destinace a budete mít smůlu na souhru různých vlivů, můžete mít moře studené i tam, i když jindy bývá teplé.

# 13.02.2014, 12:09
Jste moc laskav, že jste mi odpověděl, ale bohužel jsem Vám nenapsala, že potřebujeme i kajutu. Nemohu být s 2. letou dcerou na palubě, když trajekt jede nějakých 22 hodin. Takže pak to tedy je těch € 650,00 a ne € 400,00. Nejezdí nějaké společnosti z Livorna, nějaké sezónní trajekty? A pak se ještě musím zeptat, jak jste myslel v případě celé jízdy až do Palerma. Uvádíte cenu okolo 9000,- Kč možná méně podle spotřeby auta apod. Tím myslíte, že bych dojela až do Neapole a poté trajektem a to vše by mě stálo těch zmíněných 9000,- Kč? Nezlobte se, pokud jsem Vás špatně pochopila. Moc děkuji. Michaela.

O trajektech z Livorna na Sicílii nevíme, sledujte ale naši stránku Trajekty - Sicily. Je možné, že se tam aktuálně objeví. Celá jízda do Palerma znamená celou jízdu autem, tzn. po dálnici přes Salerno, Villa San Giovanni (+ trajekt) a Messinu. Zmíňovaná cena je rozdílová, tj. aby přesně odpovídala srovnání trajekt / auto. Tzn. uváděné ceny odpovídají ceně, která se zaplatí navíc oproti cestě do Janova a zpět. Je tam samozřejmě zohledněno to, že se do Janova nezajíždí. Pokud tedy zvolíte trajekt, zaplatíte cenu kterou si spočítáte za cestu do Janova a zpět + trajekt, pokud zvolíte jen jízdu autem, zaplatíte cenu kterou si spočítáte za cestu do Janova a zpět + námi uvedená rozdílová cena.

# 11.02.2014, 22:50
Velice ráda bych Vás poprosila o pomoc a radu. V polovině května bychom měli cestovat na Sicílii. Trajekt z Janova do Palerma pro dvě dospělé osoby + 2. leté dítě + auto stojí okolo 17000,- Kč. V případě, že by člověk jel z Civitavecchia, tak to vychází okolo 10000,- Kč. Když spočítáte mýtné a benzín, tak to vychází skoro stejně. Byl byste tak hodný a neporadil mi nějakou společnost, popřípadě zda nefungují nějaké společnosti, co jezdí jen přes sezónu? Tedy momentálně je ještě nemohu vyhledat. Jedná se mi o to, že částka 17000,- Kč je strašně moc. Byla bych moc vděčná za radu. Děkuji. Michaela.

Zkuste si Váš konkrétní termín se svými parametry (osoby, auto) najít na Trajekty - porovnává více společností. Pro dva dospělé a jedno dvouleté dítě s autem to v polovině května vychází z Janova na přibližně 10000,- Kč za zpáteční lístek. Zkoušejte i jiné časy během celého dne. V případě celé jízdy až do Palerma to hodně závisí na tom, kde budete překračovat rakousko - italské hranice a spotřebě Vašeho automobilu. Rozdílová cena oproti jízdě do Janova a jízdě do Palerma je při jízdě přes Brenner od přibližně 7400,- Kč do 9500,- Kč a při jízdě přes Tarvisio od 6900,- Kč do 8800,- Kč. Rozptyl představuje spotřebu od 5. do 7. litrů na 100 km. Cena obsahuje mýtné v Itálii, trajekt na Sicílii, dálnici na Sicílii, vše pro cestu tam i zpět. Jedná se samozřejmě o hrubě zaokrouhlený odhad.

# 11.02.2014, 12:11
Plánujeme v září dovolenou na Sicílii a uvažujeme o kempu Mokambo ve Fondachello di Mascali. Náš přílet by měl být 1.9. ve 22:15 do Catanie, odlet 12.9. v 7:00 ráno. Mohl byste mi prosím poradit, zda existuje nějaké spojení z letiště nebo z města Catania do Mascali v den příletu a zpět v den odletu? Dále bych se chtěla zeptat, zda z Mascali jezdí nějaký autobus nebo vlak do Taorminy, Syrakus, Catanie. Chtěli bychom podniknout několik výletů. Mnohokrát předem děkuji za Vaše cenné rady. S pozdravem Romana.

O přímé dopravě z letiště nevíme. Doporučujeme se dopravit autobusem AMT č. 457 - Alibus na vlakové nádraží v Catanii (20 minut, jízdenka stojí € 1,00) a odtud pokračovat vlakem Trenitalia do Mascali (30 minut, € 3,45). V Mascali a Fondachello pak zajišťuje dopravu společnost Buda. Z Mascali do Fondachello to stojí € 1,50. Společnost jezdí i do Taorminy z Mascali za € 2,20. Ostatní lokality pak doporučujeme navštívit vlakem z Mascali. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Konkrétně ve Vašich časech při cestě z letiště není problém do Catanie - autobusy AMT jedou ve 22:50, 23:20, 23:50 a 00:20. Pak už ale jede vlak až ráno, tudíž doporučujeme si vzít taxi. Při cestě zpět se pak musíte dostat do Catanie na autobus, který jede v 5:30 (první), je už to ale riziko. Navíc Vám také vlak tak brzy nejede. Takže opět taxi.

# 03.02.2014, 22:31
Letíme s rodinou (6 osob - z toho dva důchodci nad 60 let) 11. září na 10 dní do jižní části východního pobřeží Sicílie. Budeme ubytovaní ve městečku Marina di Ragusa. Ráda bych se zeptala, jaká je zde obvykle v tomto období teplota vzduchu i moře, zda je tu ještě příjemné koupání a slunění. Dále bych prosila o informaci, zda bude pro nás výhodné zapůjčit si na těchto 10 dní auto (přiletíme do Catanie), nebo zda máme jezdit místní dopravou. Chtěli bychom kromě pobytu u moře navštívit i historická města na východním pobřeží a absolovovat výstup na Etnu. Děkuji za odpověď a přeji vše dobré. Olga.

Na Sicílii bývají teploty v záři podobné jako v červnu. Teploty vzduchu se běžně pohybují kolem 25 stupňů, teploty moře kolem 22. stupňů. Toto jsou ale průměrné teploty. Skutečné mohou být odlišné jak ve směru nahoru, tak i dolů. Před odjezdem sledujte např. Meteo. Vzhledem k tomu, že máte ubytování tak trochu mimo hlavní dopravní sicilské tepny, doporučujeme si na pobyt zapůjčit auto už přímo na letišti v Catanii, kde ho také vrátíte. Dá Vám to nezávislost pro výlety, na druhé straně to bude dost finančně náročné. Při plné obsazenosti auta se však část nákladů vrátí v souvislosti s úsporou jízdenek. Podívejte se na Pronájem aut. Z letiště v Catanii Vás do Marina di Ragusa zaveze Etna Transporti, autobusy jedou ve 14:10 a 18:10 (v soubotu jen ve 14:10 a v neděli jen ve 20:10). Cesta trvá necelé 2,5 hodiny, jízdenka stojí € 9,40 a zpáteční € 14,60. Zpět pak jedou autobusy v 5:50 a ve 13:20 (v sobotu jen v 5:50 a v neděli v 16:20). Co se veřejné dopravy týče během výletů, Vaše hlavní východisko bude Ragusa. Spojení Marina di Ragusa a Ragusa zajišťuje společnost Tumino. Odtud pak můžete cestovat vlakem Trenitalia, je to však vždy minimálně s jedním přestupem. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 01.02.2014, 14:25
V květnu jedeme na 10 dnů do Catanie a chtěli bychom na jednodenni výlet na Maltu. Ale neznáme detaily. Jak se dopravit na lodní nástupiště z centra Catanie, časy odjezdu a příjezdu, ceny. A zda jsou z Catanie výlety lodí i na jiná místa, třeba nějaký řecký ostrov. Děkuji. Hana.

Trajekt na Maltu zajišťuje z Catanie společnost Virtu Ferries. Jízdní řády najdete na stránce Trajekty, ale nejsou na léto ještě k dispozici, stejně tak letní ceníky. Sledujte výše uvedené stránky. Zimní cena zpátečního lístku pro dospělou osobu je € 69,00. Dopravu po Catanii zajišťuje společnost AMT. Pokud však budete mít k dispozici auto, doporučujeme zajet do Pozzallo, odkud trajekty odjíždějí. Do Pozzallo Vás stejně společnost odveze autobusem za dalších € 10,00. Z Catania jsou vypravovány dvě okružní plavby: Costa Romantica - se zastávkami v přístavech Rodi, Patmos, Mykonos, Creta, Civitavecchia (návštěva Říma) a Costa Grecia se zastávkami v přístavech Smirne, Santorini, Mykonos, Il Pireo (návštěva Atén), Civitavecchia (návštěva Říma). Cenu a časový harmonogram neznáme. Je to však spíše na samostatnou dovolenou. O podrobnostech se Informujte na Porto Catania. Na Aiolské ostrovy pak odjíždějí trajekty z Milazzo.

# 27.01.2014, 14:07
Prosím Vás o informaci, kdy je na Sicílii hlavní sezóna. Ptám se především kvůli cenám za kempy, půjčení auta apod. Chceme tam letět na přelomu května a června. Je to termín ještě mimo hlavní sezónu? Moc Vám děkuji za informaci. Eva.

Nejnižší sezóna je v roce 2014 obecně do 13.6. a od 30.8. O něco dráž je od 14.6. do 27.6. Potom už rostou ceny hodně nahoru. Ta úplně nejvyšší sezóna je v týdnu od 12.8. do 17.8.

# 27.01.2014, 09:31
Chtěla bych se zeptat, kdy je nejlepší jet na dovolenou na Sicílii? Chtěli bychom jet autem, projet jih Itálie - Itálii po Řím známe a cestu zakončit na Sicílii. Představujeme si to, aby nebylo moc horko, ale dalo se už koupat. Dokážete prosím poradit, kdy jet a případně i kolik času je nutné plánovat? Děkuji. Petra.

Na cestu doporučujeme začátek června. Je tam už teplo a ceny odpovídají nejnižší sezóně. Délka pobytu je individální podle Vašich časových a finančních možností. Pokud však jedete tak daleko, určitě to nemá smysl na týden. Pokud chcete procestovat i Kalábrii, podívat se na ostrovy a procestovat Sicílii, jeďte minimálně na 14 dnů. Inspiraci můžete najít v naší reportáži Kalábrie 2006 a Sicílie 2006. Pokud byste jela na pobyt u moře, pak je vhodnější začátek září, kdy je moře teplejší než v červnu.

# 26.01.2014, 11:21
V létě se chystáme na Sicílii. Můžete mi prosím poradit, kde by se dal zajistit nějaký transfer z letiště Trapani do městečka Marinella, případně zda je tam nějaké vlakové či autobusové spojení? Díky moc za tip. Jiří.

Privátní transfer z letiště v Trapani do Marinella zajišťuje společnost Fox Transfer. Ceny jsou vysoké, ale vzhledem ke vzdálenosti a nedostupnosti přijatelné. Jedna osoba zaplatí € 70,00, dvě osoby € 75,00, tři osoby € 80,00 a čtyři osoby € 85,00. Veřejnou dopravou je to složitější. Zajišťuje ji společnost Salemi a musíte cestovat s přestupy. Z letiště Birgi musíte nejdříve do Marsala. Autobusy jedou v 5:45, 7:30, 13:15, 15:00, 16:15 a 17:45. Na místě jsou za půl hodiny. Jízdenka stojí € 2,50. Z Marsala musíte pokračovat do Castelvetrano. Autobusy jedou ve 4:35, 14:30 a 16:30. Na místě jsou za hodinu. Jízdenka stojí € 4,60. A poslední úsek Castelvetrano - Marinella. Autobusy jedou v 7:00, 7:50, 10:30, 13:15, 14:25, 16:15 a 18:45. Na místě jsou za 30 až 40 minut podle zastávek. Jízdenka stojí € 0,90 (stav k roku 2010). Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Je možné, že se k vašemu termínu změní.

# 24.01.2014, 20:16
Ubytování bychom si rádi zajistili tedy předem. Můžete mi doporučit nějaké vhodné weby, pokud budete mít čas? Jinak děkuji za rady i Vaše stránky, jsou opravdu přínosné. Mějte se. Radek.

Zkuste např. Booking / Sicílie. Můžete také využít vyhledávač na našich stránkách - Dovolená.

# 20.01.2014, 10:21
Sháním levné ubytování na Sicílii v termínu od 27.4.2014 do 7.5.2014 pro 2 dospělé a 2 děti (14 a 6). Nejlépe do 100 km od Trapani. Předem děkuji za pomoc při hledání. S pozdravem Tomáš.

Máte netypický termín. Zkuste např. Booking / Sicílie. Určitě tam najdete zajímavé nabídky. Např. v San Vito Lo Capo tam nabízejí bungalov pro maximálně 5 osob ve Vašem termínu za 18133,- Kč. Jedná se o La Pineta Village.

# 19.01.2014, 08:11
Pro naši letošní dovolenou jsme si s přítelkyní vybrali Sicílii. Na konci června přiletíme do Trapani a zůstaneme deset dnů. Zatím máme jen letenky bez ubytování a toho se týká náš dotaz. Lze sehnat ubytování až na místě třeba v turistických kancelářích nebo přímo u soukromých domů, jako je tomu v Chorvatsku nebo Bulharsku? Děkuji za odpověď. Radek.

Chorvatský systém zde nefunguje. Pokud přicestujete bez ubytování, doporučujeme vyhledat turistickou kancelář nebo nějakou agenturu, která Vám ubytování pomůže najít. Doporučujeme však přicestovat už se zajištěným ubytováním. Váš termín je sezónní. Doporučujeme hledat na Booking / Sicílie.

# 17.01.2014, 17:20
Zaujíma ma, aké sú výhody karty Trapani Welcome Card. Cestujeme v júni na štyri dni. Oplatí sa ju kúpiť? Aké sú tam zľavy na osobu? Vďaka. Erich.

Veškeré informace najdete na Trapani Welcome Card. V krátkosti: karta je platná po dobu tří dnů. Karta obsahuje zpáteční jízdenku lanovkou Trapani - Erice a městskou dopravu v Trapani ATM. Dále obsahuje různé slevy na vstupy do muzeí a památek, na lodní dopravu a výlety, na plážový servis, degustaci vín (i zdarma) ... Přesnou výši slev najdete na výše uvedených stránkách. Zda se Vám to vyplatí musíte posoudit podle Vašeho itineráře. Karta stojí € 12,00. Jen zpáteční jízdenka na lanovku Funivia - Erice stojí € 9,00 a 90. minutová jízdenka na autobus ATM stojí € 1,00. Tzn. pokud pominete různé slevy, karta se vyplatí, pokud využijete lanovku a 3x pojedete městskou dopravou v Trapani.

# 14.01.2014, 11:37
Letošní léto plánujeme strávit částečně na Capo Vaticano - Ricardi, kam cestujeme vlastním autem. Chtěla bych si udělat jednodenní výlet na Sicílii. Prosím o informaci, jakou zvolit lodní společnost - odkud a kam, zda je lepší jet z přístavu bez auta a využít na Sicílii autobusové spoje nebo jet automobilem. A pokud byste mi prozradil i orientační ceny trajektu i MHD budu velice ráda. Předem Vám děkuji za odpověď a přeji krásný den. Marcela.

Vše je popsané v reportáži Sicílie 2006. Aktuální cena trajektu společnosti Caronte & Tourist je € 37,00. V ceně je auto, maximálně devět cestujících a zpáteční jízdenka platná stejný den. K tomu Vám ještě pravděpodobně zaúčtují tzv. Eco Pass v ceně € 1,00 pro průjezd Villa S. Giovanni a Messina. Doporučujeme se podívat na naši stránku Trajekty.

# 12.01.2014, 12:19
Chystáme se letos v červnu na Sicílii. Jsme starší lidé a nechceme si půjčovat auto. Budeme bydlet v Letojanni a rádi bychom se dostali autobusem do Agrigenta. Mohli byste nám poradit? Děkuji. K.

Bohužel o žádném takovém spoji nevíme. Do Agrigento jezdí autobusy z města Gela na jihu Sicílie, tam byste se ale také museli nějakým způsobem dopravit. Asi nejméně komplikované řešení je jet vlakem. Je to dlouhá cesta, zabere přibližně 5 hodin a musí se minimálně dvakrát přestupovat. Nicméně pokud to srovnáte s autem, tak to také trvá dlouho - 3 hodiny. Pokud chcete jet na výlet na jeden den, nemá to smysl. Zapůjčení auta je jistější řešení. Podívejte se na Pronájem aut. A nebo organizovaný výlet. Např. Teocle Viaggi pořádá výlet do Agrigento a Piazza Armerina. V Agrigento navštívíte Údolí chránů (Giunone, Concordia, Ercole, Zeus, Castore, Polluce), v Piazza Armerina navštívíte Villa del Casale se slavnými mozaikami. Výlet je na celý den a pořádá se od úterý do pátku. Odjezd z Letojanni je v 6:45. Cena: € 50,00.

# 08.01.2014, 22:53
Dnes jsem na internetu našel vaše stránky o cestování po Sicílii. Už jsem z vašich odpovědí načerpal několik užitečných informací. Rád bych se zeptal na několik otázek. Jezdí na Etnu pravidelná autobusová doprava z Taorminy stejně jako z Catanie? Rád jezdím bez cestovek tzv. na divoko, rád bych znal váš názor, zda je možné na Sicílii a Liparech spát ve volné přírodě pod stanem. Termín dovolené je od 14.3.2014 do 24.3.2014. Děkuji moc za odpovědi. Josef.

Bohužel o přímém spoji nevíme. Z Taorminy se tam napřímo dostanete pravděpodobně jen formou organizovaného výletu. Budete zřejmě bydlet někde na pobřeží, v tom případě je možnost dopravy vlakem do Catanie a odtud autobusem. Bližší informace najdete v odpovědi ze dne 22.07.2013, 21:08. Kempování ve volné přírodě je v Itálii zakázáno, povoleno je pouze se souhlasem majitele pozemku.

# 07.01.2014, 09:43
Potřebovala bych zjistit informace o trajektu na Sicílii autobusem. Děkuji za odpověď. Renata.

Trajekt provozuje společnost Caronte & Tourist. Jízdní řády, ceníky a další informace najdete na stránce Trajekty. Konkrétně jízdenka pro autobus standardní délky do 12. metrů platí za cestu Villa S. Giovanni - Messina € 188,00 a za cestu zpět € 128,00. Pro kratší nebo delší autobusy jsou ceny uvedeny v ceníku. Pokud má autobus přívěs, je nutné zakoupit ještě jízdenku pro tento přívěs podle jeho délky. Autobusy o délce 12 metrů a více mají v jízdence obsaženu i cenu pro cestující. Cestující v kratších autobusech platí € 1,00 za osobu včetně řidiče. Pokud zakoupíte jízdenku na pokladně přímo ve Villa San Giovanni, účtuje se příplatek € 8,00 z logistických důvodů (nedostatek místa pro parkování). Z toho důvodu se doporučuje zakupovat jízdenky na alternativních místech, např. na dálnici Salerno - Reggio, na servisním místě Rosarno Ovest (Agip) nebo online na výše uvedených stránkách. Současně máme informace, že byl v roce 2011 zaveden tzv. Eco Pass pro Villa San Giovanni a Messina, jehož cena by měla být pro autobusy € 3,00. Zaveden měl být pro řidiče bydlící mimo provincie Messina a Reggio Calabria. Informujte se na prodejním místě trajektové jízdenky. Pravděpodobně bude možné si ho zakoupit přímo tam.

# 06.01.2014, 11:28
Chystáme se s přítelem do Trapani a vyjde nám to hned první týden v červnu, jak je to s počasím, nebude tam na koupání a slunění ještě chladno? Děkuji. Michaela.

Počítejte s teplotami maximálně do 25. stupňů a moře kolem 20. stupňů. Může to být samozřejmě úplně jinak. Před odjezdem sledujte např. Meteo.