SALCBURSKO 2020

Salcbursko v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Rakousko / Salcbursko 2020

Od Kitzbühelských Alp na západě po Solnou komoru na východě, od Vápencových Alp na severu po Vysoké Taury na jihu, se rozkládá Salcbursko. Tato rakouská spolková země je pokrytá ze dvou třetin horami, její příroda je protkaná horskými soutěskami, zelenýmí údolími, potůčky a vodopády, impozantními štíty horských masivů. Starověké jméno Iuvavum pochází od Keltů. Během starověkého Říma bylo Iuvavum spráním střediskem provincie. Od 6. století spadalo území pod Bavorské vévodství. Od roku 690 zde bylo biskupství, od roku 798 arcibiskupství. V roce 1328 se stalo Salcbursko samostatným státem ve Svaté říši římské. V roce 1816 připadlo definitivně Rakousku. Hlavním městem je Salzburg. V Salcbursku je 5 okresů a jedno statutární město. Nejvyšším vrcholem je Grossvenediger (3674 m). Oficiální měnou je €, úředním jazykem němčina. Pokud je Salcbursko cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 05.02.2020, 11:38.
V termínu od 12. do 18.7.2020 budeme s rodinou ubytovaní u Wolfgangsee v Abersee. Jsme 2 dospělí a 2 děti ve věku 4 a 7 let. Rádi bychom navštívili Salzburg, termální lázně Bad Ischl, vodopády Golling, vyhlídku Hallstatt - 5 prstů, Abarena a zubačkou na Schafberg. Prosím o radu, jakou slevovou kartu použít? Pokud je nějaká, která se dá použít na tyto cíle. Nebo doporučujete nějakou jinou? Děkuji za odpověď. Radek.

V tomto případě doporučujeme Sazkammergut Sommer Card. Tako karta je slevová a nabízí slevy na nejvýznamnější atrakce v Solné komoře. Cena karty je € 4,90. Je možné, že ji dostanete zdarma k Vašemu ubytování. My jsme kartu využívali při návštěvě Solné komory v roce 2004 a byli jsme už tenkrát velice spokojeni. Od té doby se samozřejmě kvalita služeb pozvedla a rozsah platnosti karty rozšířil. Pokud plánujete Salcburk poznávat podrobněji včetně dopravy a vstupů do památek a muzeí, vyplatí se Vám také Salzburg Card. K dispozici je ve verzi na 24, 48 a 72 hodin. Děti od 6. do 15. let mají kartu za nižší cenu. Mladší mají vstupy zdarma.

# 02.02.2020, 16:08.
Prosím o radu, jaké místo v Rakousku,nejlépe Salcbursko, byste doporučili pro týdenní dovolenou s kočárkem. Není potřeba doprovodných atrakcí, jen jde o pěkné trasy pro kočárek. Děkuji Vám. Kateřina.

Těch míst je samozřejmě hodně. Z vlastních zkušeností doporučujeme Ramsau am Dachstein. Je tam hodně pěkných tematických okruhů, které můžete absolvovat s kočárkem. Dále je možné se ubytovat u nějakého jezera v Solné komoře, kde je těch možností vždy také mnoho.

# 21.01.2020, 13:21.
Letos poprvé pojedeme na letní dovolenou do Zell am See. Plánovač nám nabídl trasu z Mostu přes Karlovy Vary, Cheb, přes Německo kolem Regensburgu a Mnichova až do Siegsdorfu. Do Rakouska vstupujeme přes Unken. Je prosím tato trasa bez poplatků, nebo jsou na trase do Zell am See nějaké zpoplatněné úseky? V ubytování máme obdržet letní slevové karty. Teď se zeptám asi hloupě, ale při použití lanovek s touto kartou, platí jízda zdarma pro oba směry, tzn. tam i zpět? Nebo jen pro jeden směr? U některých slev během srpna se uvádí, že mohou být využity jen jednou během 6. dnů, od září pak neomezeně. Moc děkuji a přeji hezký den. Tomáš.

Uvedená trasa je bez poplatků. Mapu zpoplatněných úseků dálniční známkou najdete na Asfinag, v PDF na konci stránky, samostatným mýtným v našem článku Mýtné v Rakousku mírně podražilo. Podívejte se na Summer Card, kde je ke stažení brožura v PDF. Najdete tam přesný popis všech atrakcí. U lanovek je většinou uvedeno, že je můžete používat neomezeně jak chcete. Platí to pro cestu tam i zpět, včetně toho omezení u lanovky, kde můžete jet jen jednou.