ŘÍM 2011 / 3

Rady na cestu do Říma

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Řím 2011 / 3

Pokud je Řím cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2011. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o návštěvě Vatikánských muzeí, Sixtinské kaple, Colossea a dalších památek, o vstupenkách do památek, o návštěvě Tivoli, o vstupu zdarma, o římských plážích, o trzích, o stravování v Římě a najdete zde také mnoho dalších informací o Římě, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete třetí část, ta první je na stránce Řím 2011.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 24.06.2011, 20:26.
Dobrý večer, prosím o radu, budu s vnukem pod stanem v Benátkách a chtěla bych navštívit i na pár dní Řím. Nějak nemohu zjistit, kolik stojí vlak Benátky - Řím, a hlavně prosím o radu, který kemp je v Římě pro nás nejlepší, když jsme nemobilní s vlastním stanem. Moc děkuji. Hana.

Ceny jsou různé podle typu vlaku. Pokud pojedete nejfrekventovanějším přímým spojem ESAV - Frecciargento, tak zaplatíte ve druhé třídě € 76,00, pokud vlakem IC nebo EN, tak € 45,50. Děti do čtyř let neplatí a děti do 12 let mají slevu 50% nebo 30% podle typu vlaku. Kempů v Římě je několik, zkuste např. nejbližší centru Camping Village Roma, nebo pokud preferujete blízkost moře, pak Camping Castel Fusano. Doprava do těchto kempů a z těchto kempů je popsaná v našich otázkách a odpovědích týkajících se Říma.

# 24.06.2011, 01:47.
Ještě jednou děkuji za užitečné informace. Náhodou nevíte, zda je poslední neděli (tuto neděli) otevřeno zdrama i Coloseum nebo Palatinum? Vatikán je zdarma, ale o Colosesu jsem nikde nenašel zmínku. Předem děkuji za odpověď. Vítězslav.

26.6.2011 není vstup do Anfiteatro Flavio - Colosseo + Foro Romano + Palatino zdarma. Cena plného vstupného je € 12,00, sníženého pak € 7,50.

# 24.06.2011, 00:37.
Děkuji. Odkud jezdí ty busy? Asi nevíte? Nějaké nastupiště, nebo někde za rohem? Vítězslav.

Přesně to máte zobrazeno na plánku.

# 23.06.2011, 21:53.
Slyšel jsem, že si lze koupit vstup do památek v Římě přes internet - na určitý čas - a vyhnout se tak frontám u pokladen. Žádné takové stránky jsem však nenašel. Děkuji. Petr.

Podívejte se na portál římských muzeí. Najdete tam jednak telefonické kontakty pro rezervaci a jednak odkaz na portál Omniticket, kde lze on-line zakoupit vstupenku zaručující přednostní "odbavení". Toto Vám zajistí také .

# 23.06.2011, 17:07.
Dobrý deň prajem, chcem Vás pekne poprosiť o radu. Po ukončení našej dovolenky na Gargane - Vieste, by sme sa cestou domov chceli zastaviť na 3 noci v Ríme. Budeme ubytovaní vo Villa Rome Bed and Breakfast na Via Casal Del Marmo 79. Viete nám poradiť najvhodnejšiu trasu autom Vieste - Rím a ako sa najjednoduchšie dostaneme na Via Casal Del Marmo? Ako ďaleko je to odtiaľ do centra, k pamiatkam? Prípadne nejaký link na metro a inú verejnú dopravu? Veľká vďaka za pomoc. Branka.

Z Vieste se dostaňte na dálnici. Podle sezóny a dne v týdnu zvolte buďto jižní trasu (přes Mattinatu, Manfredonii a Foggii - sezóna, sobota) nebo severní trasu (směr Poggio Imperiale). Po dálnici A14 pak pokračujte na Termoli a Vasto. U Pescara se napojte na dálnici A25 na Řím. Mýtné Vás přijde na 28,00 - € 30,90 (podle místa nájezdu na dálnici). V Římě se napojte na dálniční obchvat Říma A90 proti směru hodinových ručiček. Sjeďte na sjezdu Via Casal del Marmo / Via Selva Candida / Via Boccea. Na A90 se připojíte na exitu 14 a sjedete někde kolem exitu 2 (ten Váš není číslovaný). Pravotočivý sjezd Vás navede na kruhový objezd. Držte se na něm hned vpravo směr Via C. del Marmo. Na dalším kruhovém objezdu sjeďte až na druhém sjezdu (ne pod dálnici). Opět je tam bílá směrovka Via C. del Marmo. Po této pojedete prakticky až k ubytování. Nejdříve kousek podél dálnice, pak ji podjedete. Po levé straně bude červená čerpací stanice Total, silnička se bude pořád klikatit lesoparkem. Na bílých směrovkách se držte směru Trionfale / Cassia / Centro. Vyjedete z lesoparku, po pravé straně bude něco jako pole, vlevo "bytovky". Budete míjet supermercato GS (vlevo). Po chvíli pole vpravo skončí a začne i tam zástavba. Po pravé straně budete míjet žlutozelenou čerpací stanici Api. Silnice se za chvíli stočí prudce doprava, za zatáčkou je vlevo zelená čerpací stanice IES. Zatáčka vlevo a vpravo. Po další vlevo dojedete k Vašemu ubytování. Je to po pravé straně, přízemní budova s vysokými stromy po obou stranách vchodu, za zídkou pokrytou vlnitou křidlicí. U zdi se dá zaparkovat. Je to na okraji Říma, takže do centra dost daleko. Kousek odtud je stanice regionálního vlaku FR3 - Ottavia. Musíte jít dále po Via Casal Del Marmo a hned za další zatáčkou ji uvidíte. Pojedete na Valle Aurelia, což je kousek od Vatikánu a u metra A, kterým už můžete pokračovat dále do centra. Před ubytováním je sice zastávka autobusu č. 909, 992 a 998, ty však nic neřeší. Dovezou Vás maximálně k vlaku nebo k jiným autobusům.

# 23.06.2011, 10:45.
Dobrý den! I já se přidám ke spoustě lidí, kteří Vám děkují za Vaše stránky. Jsou opravdu skvělé! A Vy jste neskutečně hodní, že ještě k tomu všem poradíte a nic od nich za to nechcete. To se v dnešní době opravdu už nevidí! My bychom také chtěli poradit :-) A to jak se dostat v Římě z letiště Fiumicino do Domus Balduina, Via Della Balduina 114, v Monte Mario. Přiletíme v neděli v září, plánovaný přílet 21:10. Problém je, že vlak nestihneme (jede 21:28) a dále že linka metra A funguje jenom do 21:00 (rekonstrukce metra). Jestli nám můžete poradit, budeme moc rádi. Děkujeme. Hezký den. Zuzana.

Využijte služeb . Z letiště Fiumicino odjíždí ve 21:55 a 23:00. Vystoupit musíte na Piazza Cavour, kde je za 40 minut. Jízdenka stojí € 8,00. Odtud jezdí autobus č. 913 (€ 1,00), nedělní varianta nese označení 913F. Z nedaleké konečné na Augusto Imperatore odjíždějí autobusy ve 22:44, 23:20 a poslední o půlnoci. Zastávka na Piazza Cavour je v místě uprostřed náměstí - vlevo od Via Cicerone. Vystoupit musíte na zastávce Medaglie d'Oro/Romagnoli (zastávka je u zdi). Odtud musíte jen pár metrů zpět proti směru jízdy autobusu a hned odbočit doprava po Via Mario Romagnoli, dovede Vás na Piazza della Balduina. Náměstí přejděte rovně (po pravé straně), tím směrem z něj vychází Via della Balduina. Ubytování máte kousek odtud.

# 21.06.2011, 12:37.
Dobrý den. Cestujeme 1.10, tj.sobota. Přijedeme na nádraží Roma Termini ve 13:30. Potřebujeme se dostat na letiště Roma Fiumicino. Máme Jízdenky FIP a nevíme, zda tyto jízdenky platí i na vlaky, co na letiště jezdí. FIP jsou volné jízdenky pro železničáře. Jinak, prosím, i jak se můžeme dostat autobusem a jejich ceny. Pokud se ještě mohu zeptat, odkud jezdí vlaky na letiště? Zda přímo z nádraží. Moc děkuji za odpověd a ať se Vám daří :-) Jitka.

Z Termini jezdí na letiště Fiumicino Leonardo Express. Jeho cena je € 14,00 a nepředpokládáme, že by na něj bylo možné využít jízdenku FIP (máme neověřenou zprávu že FIP nelze použít). Doporučujeme si to ověřit přímo u Trenitalia. Vlaky Leonardo Express odjíždějí z nástupiště č. 25. Vlaky jezdí každé půl hodiny. Další alternativní spoje - autobusy, kombinace vlaku, metra, autobusu atd. jsou v hojné míře popsané v našich otázkách a odpovědích.

# 21.06.2011, 12:36.
V sobotu 25.6. letím do Říma na letiště Fiumicino, kam přilétám v 16 hodin. Druhý den v neděli 26. odlétam v 21:45 hodin. Chtěl bych se zeptat na způsob dopravy do hotelu Caput Mundi, Via Rattazzi 65. A také kolik stojí jedna cesta autobusem nebo vlakem? A také zda nebude problém s dopravou na letiště v neděli, když odlétám takhle navečer? Předem děkuji za odpověď. Víťa.

Vaše ubytování je v sousedství železniční stanice Termini. Bezproblémové spojení je vlakem Leonardo Express. Z letiště jede v sobotu po půl hodině (8. a 38. minuta) a jeho cena je € 14,00. Doba jízdy je 32 minut. Zpět v neděli jede z Termini opět po půl hodině (22. a 52. minuta). Doba jízdy je 31 minut. Cena stejná. Můžete samozřejmě využít i jiné spoje, např. , který Vás zaveze na Termini za € 8,00 (16:30, 17:20, 18:00, ..), zpět pak za stejnou cenu (17:50, 18:40, 19:20). Zpáteční jízdenka stojí € 15,00. Doba jízdy je 50 minut. Další možnosti dopravy najdete v našich otázkách a odpovědích.

# 20.06.2011, 18:12.
Chtěla bych poprosit o tip na nejlevnější dopravu do centra Říma z FCO 11.11. po 21:20. Děkuji. Barbora.

Přečtěte si tyto otázky a odpovědi. Je to tady popisované pořád dokola :-) Např. odpověď ze dne 22.05.2011, 20:35. Pro pozdější časy pak ze dne 15.02.2011, 01:21.

# 20.06.2011, 00:08.
Chtěl bych se zeptat, kde si můžu koupit na letišti Fiumicino lístek do vlaku FR1 za těch 8 Euro? Je to jedno, nebo je to na vlakovém nástupišti dražší? A kde jsou, prosím, validátory, kde si můžu lístek označit? Děkuji. Karel.

Jízdenku na vlak FR1 si můžete zakoupit na pokladně na nástupišti nebo v automatu. Cena je stejná. Jízdenky se označují na nástupišti před nástupem do vlaku.

# 19.06.2011, 08:14.
Dobrý den pane Řehůřek, ještě bych Vás chtěla obtěžovat jednou otázkou, bude mi platit týdenní jízdenka za € 16,00 na cesty z kempu Seven - Hills - Village do centra a teké z centra k moři? Mockrát děkuji. G.

Bude.

# 07.06.2011, 21:23.
Ještě jednou děkuji a dovolím si vás ještě poprosit o informaci, kde je blízko našeho hotelu obchod Armani jeans, nebo Armani exchange. Vím pouze o obchodě v centru. Děkuji. Tomáš Řezníček.

Všechny obchody značky Armani jsou v Římě soustředěny v centru a to navíc v jedné lokalitě. Polovina ze šesti obchodů je na Via del Babuino (Emporio Armani, Armani Jeans, Giorgio Armani Cosmetics), jeden na Via dei Condotti (Butique Giorgio Armani), jeden na Via Tomacelli (Armani Jeans) a jeden na Via del Corso (Giorgio Armani Cosmetics). Z Vašeho hotelu se tam dostanete autobusem č. 31 nebo 771 na EUR Magliana, odtud metrem B na Colosseo. Tady z Via Nicola Salvi jede autobus č. 117 směr Corso / Popolo. Musíte vystoupit na zastávce Spagna. Z Piazza Spagna vede ulice Via del Babuino, kde jsou tři obchody. Další, hned sousedící, ulice z náměstí je Via della Croce. Ta Vás dovede po třech křižovatkách na Via del Corso. Po ní se vydejte doleva a dojdete k dalšímu obchodu. Hned za ním je náměstíčko, ze kterého vycházejí Via Tomacelli (doprava) a Via dei Conndotti. Na těch jsou další dva obchody. O dalších obchodech Armani v jiných částech Říma nemáme zprávy.

# 07.06.2011, 19:00.
Chystáme se do Říma 6. srpna 2011. Přiletíme na letiště Fiumicino - terminál 2. A zajímalo by nás, jak se dostaneme z letiště do Country Club Castelfusano v Pineta di Castelfusano. Přiletíme v 16:00, a taky zda můžu poprosit, zda znáte nějaké dobré webové stránky na dopravu. Děkuji moc za odpověď. D.

Odpověď najdete v odpovědi ze dne 18.05.2011, 20:39. Doprava: ATAC a Cotral.

# 07.06.2011, 17:56.
Ráda bych se zeptala ohledně dotazu z 22.5.2011, kde máme stejný problém, jak se dostat z letiště Fiumicina na Termini s příletem kolem 21:30, v tomto příspěvku píšete, že autobusy Cotral jezdí i v 21:45, ale v jiném příspěvku z února je napsáno, že tyto autobusy jezdí pouze do 19 hodin. Nechceme dávat tolik penízků za Leonarda, prosím poraďte nám. Moc děkujeme. S pozdravem Zuzana.

Obě odpovědi jsou správné, tak jak je v nich napsané. Pořádně si je přečtěte. Jedna (25.02.2011, 12:09) se týká autobusu Cotral, spoj Fiumicino - Termini - Tiburtina, druhá (22.05.2011, 20:35) se týká autobusu Cotral, spoj Fiumicino - EUR Magliana. Každá z těchto otázek reaguje na konkrétní dotaz v konkrétní dobu, tyto dotazy mají odpovídající různé odpovědi.

# 05.06.2011, 18:12.
Chtěli bychom se vydat do Říma v půli října - nemyslíte, že už tam v tuto dobu bude nevlídné počasí? A druhá věc: vím, že to tu bylo již zodpovězeno, ale nevím, zda je věc pořád aktuální: na letiště Fiumicino bychom měli přiletět 21:10. Jak se odsud nejlépe dostaneme do Camp Village Roma, via Aurelia 831? A nevíte, jak dlouho trvá cesta od letiště do kempu? A nevíte, zda je možné sehnat plánek římského metra? Když si koupíme Roma Pass, na co a jak dlouho nám platí? Děkuji za odpovědi, Lucie.

Odpověď najdete v odpovědi ze dne 10.03.2011, 13:46. a je stále platná. Odpověď obsahuje i časy. Mapu metra najdete na ATAC, v rubrice azienda / linee e mappe / metro e ferrovie regionali. platí do 24 hodin třetího dne včetně dne aktivace. Obsahuje volný vstup do prvních dvou muzeí (v dalších pak platíte zlevněné vstupné), dopravu v dopravních prostředcích dle typu karty - Roma Pass (zóna A), Roma & Piu Pass (zóna A, B). Neplatí však na cestu z letiště. + další výhody. Vše najdete popsané na výše uvedených stránkách.

05.06.2011, 18:02.
Za 14 dní cestujeme do Říma. Děkuji Vašim stránkám jsme již zjistili cestu z letiště do místa ubytování. Jen prosím o informaci, zda nám bude platit Roma Pass na každodenní dojíždění z centra Říma do Camping Village Fabulos, zda platí i pro dopravu mimo centrum, tudíž, zda se vyplatí si ho pořizovat. Také bych chtěla vědět, co se rozumí sníženým vstupným, platí pro dceru - studentku, věk 19 let? Je třeba mít studentský průkaz nebo stačí pas? Děkuji. H.

Roma Pass by měl platit i pro dopravu na Vaši adresu. Občané EU neplatí vstupné do 6 let (občané Říma do 18 let a nad 65 let). Snížené vstupné platí od 6 do 18 let a nad 65 let (občané Říma od 18 do 25 let). K prokázání by měl stačit cestovní pas EU nebo OP. Ve Vašem případě však bude dcera platit plné vstupné, Roma Pass se jí tedy vyplatí.

# 05.06.2011, 17:46.
Prosím o radu, jak se dostat nejlevněji nebo nejrychleji z letiště Fiumicino, přílet ve 21:10 hodin, do hotelu Sheraton Roma Hotel & Conference Center, potom kde u tohoto hotelu nejblíž koupím Roma Pass a odkud z tohoto hotelu a čím jet nejlépe do centra. Kde a jak velký je v blízkosti hotelu nákupní komplex Eur? Děkuji za informace. Tomáš.

Z letiště tam jezdí přímý autobus Cotral (na EUR Magliana za € 2,50), bohužel ve Vašem čase už ne. Jeďte tedy vlakem FR1 (€ 8,00) a vystupte na Ostiense. Přejděte na Piramide a pokračujte metrem B (€ 1,00) směr Laurentina a vystupte na EUR Magliana. Tady nasedněte na autobus č. 31 nebo 771 (zastávka je přímo před východem z metra, na Viale di Val Fiorita, na protilehlé straně, autobus tedy jede doleva). Vystoupit musíte na Pattinagio. Zastávka je před hotelem. Roma Pass zakoupíte ve všech muzeích zapojených do Roma Pass, v informačních centrech (PIT), na vybraných pokladnách ATAC u metra A nebo B a jinde. Bohužel zavírací doby jsou před Vaším příletem. Nejblíže Vašemu ubytování je u metra A - EUR Fermi. Můžete ho však zakoupit i např. na Termini (ATAC, PIT). Do centra se z hotelu dostanete zmiňovanými autobusy a metrem B. Do komplexu Euroma2 se dostanete nejdříve metrem B, vystoupit musíte na EUR Palasport, odtud jede autobus č. 777, vystoupit musíte na Oceano Pacifico - Avignone. Můžete také z metra B vystoupit na EUR Fermi, odkud jedou autobusy č. 70, 700 a 709.

# 03.06.2011, 20:10.
Nikde nemohu najít, kolik zaplatím mýtné za cestu z ČR do Říma? Mohl byste mi odpovědět na otázku, kolik budou poplatky za dopravu autem do Říma? Velice děkuji. Lenka.

Záleží na tom, kde překročíte hranice s ČR. Ve všech variantách potřebujete desetidenní dálniční známku v Rakousku v ceně € 7,90. Pokud pojdete přes Rozvadov nebo České Budějovice, zaplatíte navíc € 8,00 za průjezd Brennerem, pokud přes Mikulov, pak další poplatky v Rakousku nejsou. V Itálii zaplatíte na mýtném v prvním případě € 48,70, ve druhém případě € 49,40. Při cestě zpět je mýtné ve stejné výši. K tomu musíte samozřejmě připočítat náklady na pohonné hmoty podle Vaší spotřeby.

# 03.06.2011, 11:46.
Můžete mi, prosím, poradit cestu z letiště Fiumicino do hotelu Vatican Holiday, Via Andrea Doria 36. Pavlína.

Jsou dvě základní možnosti. První je vlak Leonardo Express (€ 14,00), který Vás zaveze na Termini, odtud pak pokračujte metrem A (€ 1,00) na Cipro - Musei Vaticani. Jděte po Via Cipro k náměstí Piazzale degli Eroi. Fontánu uprostřed obejděte z pravé strany a na konci náměstí zahněte doprava na Via Andrea Doria. Vaše ubytování je za třetí křižovatkou. Různé obměny této varianty (autobusy Cotral, SIT Shuttle Bus) s různými cenami najdete v našich otázkách a odpovědích. Vždy je třeba se dostat k metru a tím dojet na Cipro. Druhou možností je se dopravit vlakem FR1 (€ 8,00) na Ostiense. Odtud jděte po Via della stazione Ostiense k Via Ostiense. Po levé straně u železničního podjezdu je zastávka autobusu. Nasedněte na linku č. 23 (€ 1,00) směr Clodio. Vystupte na zastávce Largo Trionfale. Vraťte se zpět proti směru jízdy autobusu na malé náměstíčko a vydejte se doprava po Via Andrea Doria. Vaše ubytování je za druhou křižovatkou.

# 02.06.2011, 23:41.
Jsem uchvácen tím, co všechno víte o Římě a jak se tam vyznáte. Jedeme s manželkou k našemu 30-ti letému výročí do Říma. Prosím o sdělení, jak se dostat z letiště Fiumicino do hotelu Roma Point Hotel. A ještě jeden dotaz - jaké máte zkušenosti s personálem hotelů, odlet máme až ve 21:45 v neděli. Je možné ponechat v hotelu zavazadla až do odjezdu? Děkuji. Pavel.

Je třeba se dopravit na Termini. Mnoho způsobů v různých cenových hladinách najdete v našich otázkách a odpovědích. Z Termini jeďte metrem A směr Battistini. Vystupte na zastávce Flaminio. Přejděte na regionální vlak Roma - Viterbo a vystupte na stanici Grotta Rossa. Musíte se dostat na druhou stranu Via Flaminia Nuova (čtyřproudovka). Je tam nadchod. Před nadchodem se odpojuje od této čtyřproudovky Via Flaminia. Po té se vydejte. Za parčíkem budete mít po levé straně kostel a po pár desítkách metrů po levé straně Váš hotel. Zkušenosti s ponecháním zavazedel v hotelu nemáme. Podle našeho názoru je to na domluvě s konkrétní hotelovou recepcí. Nicméně ve Vašem případě (vzledem k poloze hotelu mimo centrum Říma) by to bylo pro Vás dost komplikované se tam vracet pro zavazadla. Doporučujeme využít úschovnu, např. na Termini (najdete také v našich otázkách a odpovědích).

# 02.06.2011, 19:09.
Četla jsem Vaši odpověd ze dne 12.05.2011, 13:22, jak se dostat z letiště Fiumicino do kempu Camping Village Fabulous. Chtěla bych se zeptat, zda tyto spoje platí i když přilétáme na letiště Fiumicino až kolem 11 hodiny večerní. Děkuji. Lenka.

Bohužel ne. Musíte využít služeb taxi. Poslední autobus Cotral na EUR Magliana jede ve 21:00 hodin, poslední vlak FR1 jede ve 23:27. Poslední výjezdy metra B z konečné jsou ve 23:30, v pátek a v sobotu v 1:30. Poslední výjezdy autobusu č. 709 z EUR Fermi jsou o půlnoci.

# 02.06.2011, 12:21.
Díky Vašim stránkám vím, jak se dostat do hotelu. Chci se zeptat, zda jízdenky na městské římské autobusy se dají koupit i u řidiče, nebo se musí koupit někde předem? Jirka.

Jízdenky si můžete zakoupit v trafikách, novinových stáncích, v prodejních automatech, na pokladnách provozovaných ATAC atd.

31.05.2011, 19:28.
Jakou nejlepší cestu veřejnou dopravou doporučujete z letiště Fiumicino do Camping Roma Fabulous? Přiletíme ve středu ve 21:10, nebude s dopravou problém? A jaký lístek je potřeba si na cestu zakoupit? Případně bude mi na to platit vícedenní pas na metro? Děkuji za odpověď. Michal z Brna.

V této době, kdy už nejezdí autobusy Cotral na EUR Magliana, doporučujeme vlak FR1 (€ 8,00). Vystupte na Ostiense, přejděte na Piramide a pokračujte metrem B (€ 1,00) směr Laurentina. Vystupte na EUR Fermi. Odtud jede autobus č. 709 směr Timocle. Můžete použít jízdenku z metra. Vystupte na zastávce Colombo / Malafede. Je to zastávka u kempu. Na metro a autobus už můžete využít vícedenní jízdenku, na vlak FR1 bohužel ne.

# 29.05.2011, 21:44.
Chtěl jsem se zeptat, jak se dostanu z Letiště Fiumicino - Terminál 2 do Pineta di Castelfusano (Country Club Castelfusano). Příjezd na letiště: po 16 hodině. Datum : 6.8.2011. Prosím o nejjednodušší spoj a kdyžtak i nějaké dobré tipy na stránky s dopravou. Děkuji moc za ochotu :-) Kuba.

Odpověď na Vaši otázku najdete v odpovědi ze dne 18.05.2011, 20:39. Stránky s dopravou: ATAC a Cotral.

29.05.2011, 08:50.
Pečlivě jsem si pročetla vaše odpovědi, ale nenašla jsem dotaz, který by se mě hodil. Přiletíme do Říma na letiště Fiumicino v neděli 22:15. Prosím, jaká je možnost nejrychlejší cesty do kempu Seven - Hills - Village? Jestli se tam vůbec dá dostat v těchto pozdních hodinách a zda platí do kempu také taxi za 40 Eur. Předem děkuji za vaši odpověď. G.

Nejlepší spojení je kombinace vlaku FR1 a FR3. Jízdné stojí € 8,00. Přestup je na Trastevere. Výstupní stanice pak Giustiniana. Po Largo della Giustiniana dojdete k Via Cassia, po které se vydáte doprava a dovede Vás ke kempu. Je to od železnice přibližně 700 m. Bohužel v tak pozdních hodinách už vlak FR3 nejede. Kemp leží zdaleka mimo oblast zvýhodněné ceny taxi za € 40,00. Budete muset využít nočních linek. Doporučujeme se co nejdříve dopravit na Termini, nejlépe vlakem Leonardo Express (€ 14,00). Jede ve 22:38 (23:10), 23:08 (23:40) a 23:38 (00:10). V závorce jsou uvedeny příjezdy na Termini. Odtud jezdí noční linky n7, n8, n9 a n15. Všechny zastavují na Piazza Venezia. Odtud pak jede noční linka N25 (1:05, 1:35, 2:05, 3:05, 4:05, 5:05) směr Conti Antonio. Musíte vystoupit někde na zastávce Cassia / Silla.

24.05.2011, 11:55.
Chtěla jsem se zeptat. Dne 26.5. letíme z Prahy do Říma - Fiumicino. Na letišti budeme kolem 16:00. Zajímalo by nás, jak se dostaneme z tohoto letiště do Říma, konkrétně do hotelu Arcangelo, adresa: Via Boezio 15. Hezký den a s pozdravem Dana.

Nejjednodušší způsob je doprava autobusem . Odjezdy jsou v 16:30, 17:20, 18:00, 18:45. Cena jízdenky je € 8,00 (zpáteční € 15,00), vystoupit musíte na Piazza Cavour (cesta trvá 50 minut). Ze severozápadního rohu (na rohu je vinárna Costantini ) náměstí vychází ulice Via Tacito. Po té se vydejte a na druhé křižovatce odbočte doleva na Via Boezio. Přejděte dvě křižovatky a dojdete k hotelu, který se nachází po levé straně. Můžete jet také vlakem FR1 (€ 8,00), vystoupit na stanici Ostiense, vydat se po Via della Stazione Ostiense doleva až dojdete na Via Ostiense. Vlevo u železničního podjezdu je zastávka autobusu. Jeďte linkou č. 23 (€ 1,00) směr Clodio a vystupte na zastávce Sforza / Pallavicini. Jděte ve směru jízdy autobusu po Via Sforza Palavicinni a na druhé křižovatce odbočte doprava na Via Boezio. Přejděte jednu křižovatku a po pravé straně uvidíte Váš hotel. Nejlevnější varianta je autobusem Cotral na EUR Magliana. Autobusy odjíždějí v 16:25, 17:15, 18:00, 18:45. Cena jízdenky je € 2,50 a je třeba ji koupit v tabáku, na baru nebo v automatu. V autobuse stojí € 7,00. Na EUR Magliana přestupte na metro B (€ 1,00) a jeďte na Piramide. Tady přestupte na autobus č. 23 (zastávka je na Via Ostiense) a pokračujte jako v první variantě. V autobuse použijte jízdenku z metra.

# 24.05.2011, 09:35.
Dobrý deň, v júni letíme do Ríma na letisko Ciampino. Je mi jasné, že sú rôzne spôsoby ako sa dostať k Termini. Moja otázka znie, kde sa dajú kúpiť lístky na autobus Atral, Cotral resp. Terravision? Na metro potom kúpim v automate resp. na stanici metra, ale na vyššie uvedené autobusy? Ďakujem. Lýdia.

Atral je společnost ze skupiny Cotral, tzn. z Ciampina jezdí jen ten Atral. Jízdenky lze zakoupit on-line, nebo ve stánku v příletové hale, nebo přímo v autobuse. Jízdenky na Terravision lze zakoupit na .

# 23.05.2011, 21:02.
Chystáme se s přítelem do Říma. Ubytovali jsme se v Camping Village Fabulous (který je kousek od Říma) . Přiletíme na letiště Fiumicino v sobotu kolem 18:00, ale bohužel jsme nikde na internetu nenašli, jak bychom se mohli do campu dostat. Mohl byste nám prosím poradit? Velmi vám děkuji za odpověď. Budeme vám moc vděční. Mějte se hezky. S pozdravem Martina.

Odpověď na Vaši otázku najdete v odpovědi ze dne 12.05.2011, 13:22.

22.05.2011, 20:35.
Hledám nejlevnější spojení z letiště Fiumicino po 21:10 hodině na stanici Termini dne 20. července. Děkuji za pomoc, s pozdravem Jan.

Ve 22:00 jede autobus Cotral na Ostia Lido Centro. Stojí € 1,20. Odtud jeďte vlakem Roma Lido (€ 1,00) na EUR Magliana a odtud metrem B na Termini.

# 22.05.2011, 10:43.
Omlouvám se, ale ráda bych ještě jedno upřesnění, ato jak se dostat na pláž ne z letiště, ale z Termini? A jak dlouho trvá cesta z Ostia Lido na Fiumicino, příp. jak často jezdí autobus? Moc děkuji a přeji hezký den, Bronislava.

Z Termini jeďte metrem B na EUR Magliana a odtud vlakem Roma - Lido k moři. Autobus z Ostia Lido jede na Fiumicino přibližně 30 minut. Jízdenka stojí € 1,20 a je třeba ji koupit dopředu (bary, tabáky, agentury). V autobuse Vás přijde na € 7,00. Autobusy jezdí od 5:30 do 23:00, 1-2 do hodiny.

# 21.05.2011, 19:20.
Mohli byste mi doporučit způsob dopravy do městečka Canale Monterano? Děkuji. Jinak výtečné stránky, pecka. S pozdravem Martin.
Podle místa v centru se dopravte na Roma Ostiense. Z Termini např. metrem B na Piramide, odkud je přímý průchod na vlakové nádraží Ostiense. Z letiště nebo z Tiburtina vlakem FR1 atd. Z Ostiense jezdí regionální vlaky do Manziana - Canale Monterano každou hodinu, vždy 52. minutu (6:52, 7:52, 8:52 až 20:52 + 17:16 a 18:16). Vlak Vás tam zaveze za 1 hodinu a 11 minut, jízdenka stojí € 2,70.

# 20.05.2011, 21:32.
Prosím vás o radu jak se nejsnazším a levným způsobem dostaneme z letiště Fiumicino (přílet 14.7.2011 ve 14:25, odlet z Říma 18.7.2011 v 15:15) do hotelu Le Camere della Principessa, adresa hotelu je: Via Di SantErasmo 23. A jak se dostaneme z Říma k moři. Děkuji vám mockrád předem. S pozdravem a přáním hezkého dne Jaroslav.

Nejjednodušší doprava je z Termini - tam se dostanete autobusem Cotral, autobusem nebo vlakem Leonardo Express (vše viz naše otázky a odpovědi). Z Termini pak jeďte autobusem č. 714 směr Palazzo Sport. Vystupte na zastávce Largo Amba Aradam a jděte proti směru jízdy autobusu po Largo del Amba Aradam. Na první křižovatce odbočte doleva a tato spojnice Vás dovede na Via di Sant Erasmo. Po té se vydejte doprava k hotelu. Pokud pojedete z letiště vlakem FR1, pak vystupte na Ostiense, jděte po ulici rovnověžné s kolejemi (Via della stazione Ostiense) na Via Ostiense. Zastávka autobusu je vlevo (u podjezdu pod železnicí). Nastupte na autobus č. 673 směr Zama a vystupte na zastávce Navicella / Porta Metronia. Vraťe se kousek proti směru jízdy autobusu a hned odbočte doprava na Via di Sant Erasmo, která Vás dovede k hotelu. Tato varianta je více chodící (přechody jsou přibližně 2x 200 m).

# 20.05.2011, 00:04.
Dobrý večer, přeci jen bych měl ještě jeden dotaz, zda mi můžete poradit nebo odkázat na nějakou www stránku, kde v Římě v historickém centru jsou veřejné toalety? Děkuji! V.

Např. na Piazza Della Rotonda, Piazza di Spagna nebo Via dei Fori Imperiali. Nicméně můžete také využívat služby zařízení, ve kterých budete jako zákazník - muzea, restaurace atd.

# 19.05.2011, 14:42.
Připojuji se k mnoha poděkováním za Vaše stránky. Před dvěma roky jsem z nich čerpal použitelné informace před cestou do Benátek a nyní se obracím se svým dotazem. Do Říma Fiumicino přiletíme tuto neděli ve 14:30. Potřebujeme se dostat k nádraží Termini. Někde jsem četl, že vlak FR1 jezdí až tam bez přestupů. A jezdí autobus Cotral i v neděli? Co je nejvýhodnější? Děkuji a zdravím. Ladislav.

Máte špatné informace. Vlak FR1 (€ 8,00) nejezdí na Termini. Přímo na Termini jede vlak Leonardo Express (€ 14,00). Autobusy Cotral jezdí každý den 1:15, 2:15, 3:30, 5:00, 10:55, 12:00, 15:30, 19:05 (So + Ne + svátek jede v 19:00). Stojí € 4,50. Těžko říci, co je pro Vás výhodnější, záleží to na tom, co preferujete - cena, rychlost.

# 18.05.2011, 23:55.
V souvislosti s plánovaným zájezdem s dětským kolektivem do Říma prosím o odpověď, kde se snáze zaparkuje s autobusem v neděli, zda u stanice metra Tiburtina nebo Ponte Mammolo. Jak daleko je od stanice metra na tato parkoviště? Kolik stojí lístek na metro pro děti a studenty? Děkuji! V.

V Římě je oddělený systém parkování pro autobusy a osobní automobily. Autobusy musí nejdříve projet kontrolním bodem, kterých je celkem šest (Ponte Mammolo je jeden z nich). Více informací o tomto systému najdete na Rome Guide. Na Ponte Mammolo je celkem 48 a na Tiburtina 85 parkovacích míst pro autobusy. Doporučujeme tedy nejdříve zkusit zaparkovat na Ponte Mammolo a potom pouze v případě neúspěchu na Tiburtina. Z hlediska přístupu k metru B je to na Ponte Mammolo blíže. Obsazenost je hodně závislá na tom, o jakou neděli půjde. Pokud o poslední v měsíci, může být větší obsazenost. Děti do 10 let v doprovodu dospělé osoby neplatí, ostatní platí € 1,00 za jízdenku BIT.

18.05.2011, 20:39.
Chystáme se na dovolenou. Jsme ubytování v hotelu Country Club Castelfusano a nevíme, jak se tam máme dostat z letiště Fiumicino. Přiletíme v 16:00. Děkuji moc za radu. Martina.

Z letiště Vám jezdí doprava přímo do Country Club Castel Fusano. Před terminálem 3 čeká vždy pracovník ubytovatele s oranžovým označením "Country Club Castelfusano Meeting point". Odjezd je každé dvě hodiny od 9:00 do 21:00. Cena je € 5,00. Podívejte se na oficální informace. Veřejnou dopravou se tam dostanete autobusem Cotral, linka Ostia Lido (od 6:30 do 23:30, pro Vás konkrétně 16:45 nebo 17:50). Cena je € 1,20, vystoupíte na Piazzale della Stazione, přestoupíte na vlak Roma - Lido (€ 1,00) a vystoupíte na Cristoforo Colombo. Odtud jezdí bezplatná linka pro ubytované každé půl hodiny od 6:45 do 00:15.

# 18.05.2011, 13:18.
Nejprve bych chtěla velmi pochválit stránky, kde poskytujete opravdu cenné informace, je to skutečně obdivuhodné. Chtěla bych Vás moc poprosit o radu, jak by bylo možné se nejsnadněji dostat v pondělí okolo 15 hodiny z letiště Fiumicino na Largo Trionfale? Snažila jsem se zorientovat ve všech možných způsobech dopravy, strávila jsem u toho mnoho hodin, způsobů jsem našla několik, ale musím přiznat, že se v nich trochu ztrácím. Moc děkuji a přeji krásný den. Radka.

Jeďte vlakem FR1 (€ 8,00) a vystupte na stanici Ostiense. Jděte po Via della stazione Ostiense (podél kolejí zpět) na Via Ostiense. Odtud jede autobus č. 23 směr Clodio (€ 1,00). Vytupte na zastávce Largo Trionfale. Jedná se však o dlouhou ulici, takže podle místa ubytování můžete vystoupit i na další zastávce (Giuliana / Grazioli Lante). V obou případech je třeba přejít na Largo Trionfale spojující ulicí vlevo (podle jízdy autobusu). Dostanete se tam i levnějšími způsoby dopravy popsanými v našich otázkách a odpovědích - vždy je třeba se dostat k metru a vystoupit na zastávce metra A - Ottaviano / S. Pietro. Odtud je třeba jít pěšky po Viale Giulio Cesare a potom se napojit doprava na Via Leone IV, která Vás dovede k Largo Trionfale. Je to však delší pěší cesta.

# 17.05.2011, 15:20.
Ráda bych Vás poprosila o upřesnění zda týdenní jízdenka CTI za € 16,00 platí i na vlak FR1 z letiště. Budeme v Římě od středy do neděle, tj. 5 dní a bydlet budeme v Bartolomeo Masslongo. Snažila jsem se to vyčíst na Vašich stránkách, ale bohužel mi to z toho není úplně jasné. Jinak Vaše stránky jsou opravdu moc pěkné a přehledné a děkuji za ně. Děkuji za odpověď. V.

Tuto jízdenku nelze použít na cestu jak z letiště Fiumicino, tak z letiště Ciampino. Hraničními stanicemi (odkud ji lze použít) jsou Fiera di Roma (Fiumicino), resp. Capannelle (Ciampino).

# 16.05.2011, 16:13.
Ráda bych se Vás zeptala, jak se máme nejlépe dostat k moři z hotelu Sant Angelo v Římě? Budeme mít časovou prodlevu od opuštění hotelu až do odletu. Rádi bychom tento čas strávili na pláži. Můžete nám poradit prosím? Moc děkuji. Monika.

Jeďte autobusem č. 916 směr Andersen nebo 46B směr Barbato / Orlando. Vystupte na zastávce De La Salle. Přestupte na metro A jeďte směr Anagnina. Na Termini přestupte na metro B a jeďte směr Laurentina. Vystupte na Eur Magliana a přestupte na vlak Roma - Lido. Vystupte na Cristoforo Colombo. Pokud budete mít s sebou zavazadla, pak se zpět dostanete už přímo na letiště stejným vlakem, vystoupit musíte na Lido Centro. Odtud, z Piazzale della Stazione odjíždí autobusy Cotral od 5:30 do 23:00, minimálně jednou do hodiny. Na letiště Fiumicino Vás doveze za 30 minut a € 1,20.

# 15.05.2011, 09:36.
Prosíme o radu, jak se dostaneme nejlevněji z letiště Fiumicino do hotelu Edera na Via Poliziano. A také zda se platí za přepravu zavazadel v dopravních prostředcích? Za odpověď děkujeme. B.

Nejlevněji se tam dostanete autobusem Cotral na EUR Magliana za € 2,50. Tady si kupte jízdenku BIT za € 1,00 a pokračujte metrem B na Colloseo. Odtud už musíte pěšky. Nejdříve kolem Colossea a Domus Aurea (můžete jít parkem podél Via della Domus Aurea) až na malé náměstíčko, ze kterého pokračujte po Via Ruggero Bonghi. Hned na další křižovatce doleva je Via Angelo Poliziano. Po pravé straně je pak Váš hotel. Za jedno zavazadlo cestující neplatí. Je tady limit 50x35x25 cm. Další nebo větší zavazadlo je třeba zaplatit, tzn. zakoupit plné jízdné na druhé, třetí a další zavazadlo. Rozměry zavazadla však nesmí přesáhnout rozměry 80x45x25 cm. Vyjímky jsou specifikované pro hudební nástroje, kočárky a jízdní kola - to ale nebudeme dopodrobna rozepisovat, protože se to běžného turisty netýká.

# 14.05.2011, 16:20.
20. maja cestujeme do Ríma. Chcela by som sa spýtať, ako sa co najrychlejšie dostaneme z letiska Ciampino do hotela Residence Aurelia Antica na ulici Via Aurelia Antika 425. Na letisku pristaneme okolo 19:30. Ďakujem. Kika.

Jeďte autobusem Atral (€ 1,20) na stanici metra A - Anagnina. Autobusy odjíždějí z letiště 20.00 - 20.40 - 21.00 - 22.00 - 23.10. Z Anagnina jeďte metrem A (€ 1,00) a vystupte na stanici Cornelia. Odtud, ze zastávky Circonvallazione Cornelia / Aurelia, jeďte autobusem č. 98F směr Nazzani nebo autobusem č. 892 směr Aldobrandeschi. První jezdí častěji. Vystupte na zastávce Aurelia Antica / Don Guanella.

# 14.05.2011, 14:35.
Prosím Vas, ja by som sa chcela opýtať, ako sa možem najrychlejšie dostať z letiska Ciampino v Ríme do hotela Flaminius? Prílet máme 10:30 rano v sobotu 21.5.2011. Ďakujem velmi pekne za skorú odpoveď. S pozdravom Martina.

Odpověď na Vaši otázku najdete v odpovědi ze dne 19.02.2010, 20:33. Vás se samozřejmě týká ta denní varianta.

# 13.05.2011, 20:37.
V červenci plánuji cestu do Říma. Potřebuji se dostat z letiště Fuimuicino na Via Giovanni Giolitto (Hotel Center). Je možné na letišti zakoupit Roma & Piu Pass a hned jej použít na cestu vlakem FR1 či autobusem Cotral? Dočetla jsem se, že Roma & Piu Pass nově zahrnuje i FR1, ale ne celou trasu - (což mi trochu nedává smysl). Je zapotřebí kupovat ještě jinou jízdenku? Dostanu se tímto vlakem až na Termini, nebo na tuto zastávku jede pouze Expres Leonardo? Děkuji za odpověď. Monika.

Roma & Piu Pass zakoupíte přímo na letišti Fiumicino v PIT Fiumicino, Aeroporto Leonardo Da Vinci - Arrivi Internazionali Terminal 3. Otevřeno je od 9:00 do 18:30. Žádná z variant Roma Pass však nezahrnuje možnost dopravy z letiště (Fiumicino a Ciampino) do centra Říma, ať už vlakem nebo autobusem. Je třeba se dopravit do centra za běžné jízdné. U vlaku FR1 lze využít Roma Pass až od stanice Fiera di Roma. Tento vlak nejede přes Termini. Musíte vystoupit buďto na Ostiense a tady (Piramide) přestoupit na metro B nebo na Tiburtina a tady přestoupit na metro B. Přímo na Termini jede autobus Cotral (€ 4,50), SIT Buss Shuttle (€ 8,00) nebo Leonardo Express (€ 14,00).

12.05.2011, 13:22.
Ráda bych se zeptala jak se dostanu z letiště Fiumicino do kempu Camping Village Fabulous. Za necelý týden odlétám. Děkuji moc, s pozdravem Klára.

Camping Fabulous se nachází na Via Cristoforo Colombo. Z letiště Fiumicino jeďte autobusem Cotral na EUR Magliana (€ 2,50). Tady nasedněte na metro B (€ 1,00) směr Laurentina a popojeďte dvě zastávky na EUR Fermi. Odtud jede autobus č. 709 směr Timocle. Můžete použít jízdenku z metra. Vystupte na zastávce Colombo / Malafede. Je to zastávka u kempu.

# 10.05.2011, 16:56.
Chtěla bych se zeptat do kolika hodin jezdí autobusy Cotral z letiště Fiumicino. Náš přílet je plánovaný na 21:20. A dále pak kde je nejvhodnější vystoupit, chci-li se dostat na stanici metra Cavour či Repubblicca. Děkuji moc za vaši odpověď, jste bezva! Barbora.

Poslední autobus Cotral jede na Termini / Tiburtina v 19:05 (ve všední den), jinak 19:00. Další autobusy pak jedou až v noci - 00:30, 01:15, 02:30 a 03:45. O jiných zastávkách než výše uvedených na této trase nemáme informace. Pokud potřebujete přímo na Cavour, pak je pro Vás výhodnější spoj . Z letiště Fiumicino odjíždí ve 21:55 a na Piazza Cavour je ve 22:20. Další (a současně poslední) odjíždí z letiště ve 23:00 a na Piazza Cavour je ve 23:40. Jednosměrná jízdenka stojí € 8,00, zpáteční € 15,00.

# 08.05.2011, 11:39.
Nejprve obdiv k Vaší práci. Nyní dne 12.5.2011 přiletíme na letiště Fiumicino ve 13:40, ubytování máme v hotelu na Via Clemente Alessadrino. Odlet 15.5. ve 14:25. Použijeme-li Leonardo Express na Termini, jak dále k hotelu? Ještě dotaz, existuje zpáteční jízdenka na Leonado? Předem děkuji a ještě jednou, jste užasní. E.

V tomto případě je jízda na Termini zbytečná. Jsou dvě možnosti. Buďto jeďte vlakem FR1 a vystupte na Trastevere, přestupte na FR3 a vystupte na S. Pietro. Cena jízdenky je jednotná € 8,00 (včetně přestupu). Ze S. Pietro můžete jít pěšky (je to ale asi 1 km) nebo můžete nasednout na autobus č. 64 (směr Termini - € 1,00) a vystoupit na zastávce Cavalleggeri / S. Pietro, kde je třeba přestoupit na autobus č. 34 (směr Monte del Gallo) a vystoupit na zastávce Monte del Gallo / Brancaleone. Odtud je to jen kousek ve směru jízdy autobusu k hotelu - druhá křižovatka vlevo. Pokud přejedete nevadí, autobus se u té první křižovatky otáčí (přes jinou ulici) a konečná je hned další zastávku, prakticky u ulice, po které autobus před tím přijížděl. Můžete jet také z letiště autobusem (€ 8,00, zpáteční € 15,00) a vystoupit na Piazza Cavour. Odtud pak jede již zmiňovaný autobus č. 34 (€ 1,00). Pokud však chcete jet tím Leonardo Express (€ 14,00) na Termini, pak na Termini nastupte na také zmiňovaný autobus č. 64, s přestupem na č. 34 na Cavalleggeri / S. Pietro. O zpátečním lístku na Leonardo Express nemáme informace. Víme jen o zlevněném bločku na 10 jízdenek.

# 04.05.2011, 20:24.
Chtěla jsem se Vás zeptat na spojení mezi letištěm Fiumicino a centrem města. Vím, že existuje spojení na vlakovou stanici Termini. Netuším, jak daleko je to potom do hotelu. Mělo by to být celkem blízko. Přiletíme v neděli ve večerních hodinách 21:10 a potřebujeme se dostat do hotelu na ulici Via Calabria 17. Děkuji za možnosti a nejlepší variantu. Olga.

Jsou dvě základní varianty. Jedna rychlejší a dražší, druhá pomalejší a levnější. Jeďte vlakem Leonardo Express (€ 14,00) na Termini a tady přestupte na autobus č. 86 (€ 1,00) směr Marmorale. Vystupte na zastávce Fiume. Odtud, z Piazza Fiume jděte po Via Sicilia, ze které pak hned vlevo odbočuje Via Calabria, na které je Váš hotel. Můžete jet také z letiště Fiumicino Vlakem FR1 (€ 8,00) a vystoupit na stanici Ostiense. Odtud přejděte průchodem na Piramide, odkud jeďte metrem B (€ 1,00) směr Rebibbia. Vystupte na stanici Termini a pokračujte stejným způsobem jako v předchozí variantě. Jízdenku z metra můžete využít i na autobus. Na Termini se můžete dopravit samozřejmě mnoha dalšími variantami popsanými v našich otázkách a odpovědích.

# 03.05.2011, 10:16.
Chtěla bych se zeptat na cestu z letiště Ciampino (doletíme asi kolem 19 hodiny). Budeme bydlet na adrese Via delle Fornaci 200. Bude nás 8, takže bych ráda použila taxi, ale nevím, zda nás doveze až na místo nebo jenom na nějaké stanoviště. Prosím, poradíte nám jak pokračovat? Jinak stránky jsou moc povedené. Děkuji moc. Veronika.

Taxi Vás doveze samozřejmě až na Vámi určenou adresu. Pokud se Vám podaří zajistit taxi, které počtem míst Vás pobere všechny, pak se Vám to určitě vyplatí. Pokud však budete muset osoby rozdělit do dvou taxi, pak bude pro Vás výhodnější se nechat dopravit na hranici oblasti ohraničené Mura Aureliane, kde platí jednotná cena € 30,00. Z Vaší adresy je to jen kousek. Je to jen na dohodě s taxikářem. Je možné, že předem dohodnutá cena až do místa bude podobná.

# 01.05.2011, 20:50.
Ve středu letím na letiště Fiumicino a potřebuji se dostat do Říma Termini. Na letišti budu ve 21:10. A poslední autobus do Pescary mi jede ve 23:00 z Termini. Ovšem nevím, jaký spoj chytit a kde koupit jízdenky. Děkuji. Lucie.

V tomto případě je nejjistější cestovat vlakem Leonardo Express, který odjíždí z letiště každou 7. a 37. minutu až do 23:37. Na Termini Vás dopraví za € 14,00 a 32 minut. Jízdenky koupíte v odjezdové hale nebo v automatu.

# 21.04.2011, 17:03.
Prosím o radu, jak se dostat nejvýhodněji z letiště Fiumicino do hotelu / campu na adrese Via Aurelia 831. Přílet je 13.5. ve 20:40 a nazpátek je odlet 16.5. v 18:35. Děkuji moc. Karel.

Odpověď na Vaši otázku najdete v odpovědi ze dne 16.10.2010, 15:58.

# 20.04.2011, 10:08.
Existuje nějaký soupis památek, které se dají v Římě navštívit zdarma? Děkuji. Irena.

Můžete se podívat např. na tento seznam římských muzeí. Jsou tam odkazy na oficiální stránky, otevírací doby a ceny. Tam kde je vstup zdarma je uvedeno „Ingresso gratuito“.

# 19.04.2011, 21:43.
četla jsem, že Roma Pass se nevyplatí pro seniory nad 60 (65) let, ale nikde jsem nenašla nic konkrétního. Manželovi je 60 a jedeme do Říma na Velikonoce, můžete mi napsat, jak to je? Děkuji. Sandra.

Podmínky se už trochu změnily. Nicméně hranice zůstala. U seniorů je 65 let. V současné době mají však do muzeí vstup zdarma senioři, kteří jsou současně obyvateli Říma. Senioři, občané EU, platí snížené vstupné, tzn. vstupné které platí od třetí památky i držitelé Roma Pass. Stejně tak u dopravy platí senioři z EU standardní ceny, obyvatelé Říma mají slevy na časové jízdenky. Pro Vás tedy platí to, co pro ostatní turisty, je třeba si výhodnost Roma Pass spočítat s ohledem na plánované památky a dopravu.

# 19.04.2011, 16:04.
Chtěla jsem se zeptat. Dne 29.6. letíme z Prahy do Říma - Fiumicino. Předpokládaný přílet je v 16:30. Zajímalo by nás, jak se dostaneme z tohoto letiště do Říma. Tzn. v kolik hodin nám jede autobus nebo vlak a kde nás v Římě vysadí. Pokud by to bylo ve vašich silách, zajímalo by nás, z jakého místa nám jede autobus Řím -> San Benedetto del Tronto (ještě ten den) a jak se k autobusu dostat. Děkujeme. Petra.

Vlaky FR1 jezdí z letiště Fiumicino po 15 minutách, tedy 16:42, 16:57, 17:12, 17:27, atd. Cena jízdenky je € 8,00. Vystoupit musíte na Tiburtina, kde budete za 45 minut. Odtud Vám jede autobus společnosti Roma Marche Linee. Konkrétně v 18:30 a 21:05. Odjezdy jsou uvedeny z Viale Castro Pretorio 76, ze Stazione Tiburtina odjíždějí autobusy o 10 minut později. Jízdenka do San Benedetto del Tronto stojí € 16,00, zpáteční € 26,00. Autobus dojede do San Benedetto del Tronto přibližně za 3 hodiny.