RAKOUSKO 2021

Rakousko v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Rakousko / Rakousko 2021

Rakousko je jednou z nejhornatějších zemí Evropy. Celé dvě třetiny jeho povchu tvoří Východní Alpy. Nejvyšším vrcholem je Grossglockner (3798 m). Před 20000 lety údajně vznikla soška Willendorfské Venuše, nalezené na území Rakouska. 1000 let př. n.l. zde sídlili Ilyrové, 500 let př. n.l. Keltové. Vzniklo království Norricum, spolupracující s Římem. V 8. století byla založena Východní marka (Ostmark), která o několik století později připadla Přemyslovcům a po bitvě na Moravském poli Habsburkům, kteří na území Rakouska vládli do roku 1919. V tomto roce vzniklo samostatné Rakousko. V roce 1938 ho obsadilo Německo a po 2. světové válce obsadili území spojenci. V roce 1955 vznikla neutrální spolková republika. Rakousko je rozděleno na devět spolkových zemí a ty na 80 okresů a 15 statutárních měst. Hlavním městem je Vídeň, oficiální měnou € a úředním jazykem němčina. Pokud je Rakousko cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 02.07.2021, 07:47.
Prosím, zatím jsem nikde nenašel odpověď. Pokud při cestě do Itálie - Caorle - zaplatím Taurský tunel online, kam se zařadit s autem na mýtnici? Jako platící motorista nebo self service? Mnohokrát děkuji za reakci. Václav.

K tomu by měl být v obou směrech vyhrazený levý pruh označený Digitale Strecken Maut a zeleným piktogramem s dvojitou šipkou (stříškou). Pokud tedy máte na mysli možnost platby Digitale Streckenmaut FLEX.