RAKOUSKO 2020

Rakousko v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Rakousko / Rakousko 2019

Pokud je Rakousko cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2020. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě autem do Rakouska, o poplatcích na rakouských dálnicích a silnicích, o ubytování, o paušálních a slevových turistických kartách, o horských soutěskách i vysokohorských výstupech a najdete zde také mnoho dalších informací o Rakousku, na které se nás naši čtenáři dotázali.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 03.09.2020, 20:53.
Máme v plánu jet vlakem do rakouského městečka Altenmarkt im Pongau. Chtěl bych se zeptat, jak je to s cestováním autobusy, třeba právě mezi tímto městem a třeba Ramsau am Dachstein. Nemáme žádné zkušenosti s autobusovou dopravou v Rakousku. Děkuji. Honza.

Nejdříve se musíte dostat do Schladmingu. Tam je lepší jet vlakem ÖBB. V 8:05 tam jede přímý spoj za € 4,90. V ostatních časech se tam dostanete kombinací autobusů a vlaků. Jízdní řády a ceny najdete na výše uvedených stránkách. Ze Schladmingu jezdí do Ramsau am Dachstein autobus č. 960 RVB. Tato linka jezdí přes Ramsau až nahoru pod Dachstein k lanovce u Türlwandhütte. Jízdenka stojí € 4,00. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.