FLORENCIE 2022

Florencie v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Florencie 2022

Florencie je kolébkou renesance. Rozprostírá se v údolí řeky Arno a je obklopená pahorky. Ve vrcholném období renesance tvořila ve Florencii řada umělců, jako Alighieri, Boccacio, Botticelli, Da Vinci, Michelangelo, Petrarca aj. Zanechali zde mnoho děl, která přitahují obrovské množství turistů. Město je muzeem samo o sobě. Historie jde cítit na každém koutku města a umění zde sálá z každého místa. Florencie je hlavním městem regionu Toskánsko a metropolitním městem. Skládá se z pěti čtvrtí: Centro Storico, Campo di Marte, Gavinana - Galluzzo, Isolotto - Legnaia a Rifredi. Oficiální měnou je €, úředním jazykem Italština. Pokud je Florencie cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 27.04.2022, 21:55.
Pane Řehůřku, jsem v současné době v Itálii, poblíž Florencie. Chtěli bychom ji navštívit, nicméně nevíme, jak s parkováním. Dle Google tam je žalostně málo parkovacích ploch. Mohl byste mi poradit nějaké vhodné parkování? Klidně i s místní dopravou. Děkuji. Miroslav.

Doporučujeme zaparkovat na Villa Costanza. Odtud je spojení do centra Florencie tramvají. Toto parkoviště je přímo určené pro návštěvu Florencie, první hodina je zdarma, do 4 hodin zaplatíte € 2,00, do 10 hodin € 5,00 a do 24 hodin € 7,00. Jízdenka na tramvaj GEST Vás vyjde na € 1,50.

# 15.04.2022, 16:05.
Pane Řehůřku, mohl byste mi prosím poradit spojení ve Florencii z autobusové zastávky Villa Costanza do Via Del Sole 8, Hotel 900 Toscana? Mnohokrát děkuji za informaci. Přeji hezký den. Hana.

Z Villa Costanza jeďte tramvají T1 a vystupte na zastávce Valfonda. Jízdenka stojí € 1,50. Je to před vlakovým nádražím S.M.N. Jděte zpět ve směru příjezdu tramvaje a stále rovně podél kolejí až na konec náměstí. Přejděte doprava ke kostelu a pokračujte podél něj po Via degli Avelli. Dojdete na Piazza di Santa Maria Novella. Na jeho konci odbočte doleva na Via del Sole. Téměř na konci ulice je po levé straně Váš hotel.

# 22.03.2022, 08:49.
Cestujeme do Florencie v termínu od 1. do 3. 4. Mám už v tomto termínu očekávat davy? A mohu se zeptat, který balíček vstupenek na muzea doporučujete? Určitě bych chtěla do Uffizi a do Accademia. Nevíte, zda je součástí vstupenky i nějaký audio guide? Nebo si když tak zaplatit komentovanou prohlídku? A nemáte tip na nějaký koncert v tomto termínu, nebo kde hledat? Děkuji. Veronika.

V této pandemické době neočekáváme nápor návštěvníků, potvrzují to i online kamery. Pro uvedené galerie je nejvhodnější produkt Accademia Gallery and Uffizi Gallery: Ticket, který poskytuje oba vstupy. Audio průvodce je za příplatek. Komentovaná prohlídka je samozřejmě výrazné povýšení celé návštěvy o řadu zajímavých informací. Odkaz na koncerty je např. na songkick.com. Ve Vašem termínu toho ale moc není.

# 26.01.2022, 21:49.
Vážení, po čase vás opět zdravím a opět s italským dotazem. Když vše vyjde, přiletíme do Florencie v neděli 3.7. něco po poledni. Platí ještě volné vstupy o prvních nedělích v měsíci? Jak to v praxi vypadá, co bychom za odpoledne mohly stihnout? Ráda bych kopuli, ale není podmínkou. Překvapení pro kamarádky ... třeba něco doporučíte. Seniorské slevy obecně asi neplatí, že? Myslím MHD, vlaky, vstupy. Velmi děkuji. Jana.

Vstupy zdarma do státních muzeí a památek již dlouho platí první neděli v měsíci jen v období od října do března. V našich otázkách a odpovědích jsme to mnohokrát zmiňovali. Další dny jsou v kompetenci ředitelů těchto institucí, kteří určí volný vstup určité dny nebo souvislou řadu dnů. Takže u některých muzeí a památek může být volný vstup i v jiné dny než první neděli v měsíci od října do března. Vše může také měnit Covid-19, kdy se už v minulosti stalo, že volné vstupy byly z tohoto důvodu zrušeny. Slevy pro seniory obecně neplatí. Nicméně je třeba vždy u konkrétního muzea nebo památky zkontrolovat rozsah osob, pro které platí vstup zdarma. Obecně je vstup zdarma ve státních muzeích a památkách pro děti do 18. let a snížené vstupné platí mladí od 18. do 25. let.