FLORENCIE 2023

Florencie v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Florencie 2023

Florencie je kolébkou renesance. Rozprostírá se v údolí řeky Arno a je obklopená pahorky. Ve vrcholném období renesance tvořila ve Florencii řada umělců, jako Alighieri, Boccacio, Botticelli, Da Vinci, Michelangelo, Petrarca aj. Zanechali zde mnoho děl, která přitahují obrovské množství turistů. Město je muzeem samo o sobě. Historie jde cítit na každém koutku města a umění zde sálá z každého místa. Florencie je hlavním městem regionu Toskánsko a metropolitním městem. Skládá se z pěti čtvrtí: Centro Storico, Campo di Marte, Gavinana - Galluzzo, Isolotto - Legnaia a Rifredi. Oficiální měnou je €, úředním jazykem Italština. Pokud je Florencie cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 17.02.2023, 12:09.
Řehůřkovi, smekám před profesionálním webem. Před létem nebo na podzim se se sestřenicí chystáme autem do Toskánska. Je nám již hodně přes 40 let. Dáte nám prosím nějaké rady a tipy? Například levné a moc pěkné ubytování ve Florencii? Trasu z Prahy, co jistě nevynechat, ceny mýtného. Nesmírně děkuji za čas mi věnovaný a mějte hezké dny. Valerie.

Rady a tipy na pobyt v Toskánsku Vám nedáme. Je to hodně široká otázka, jejíž odpověď je v rozsahu celého průvodce. Doporučujeme Vám tedy si zakoupit nějakého průvodce Toskánskem. Ubytování ve Florencii je v široké nabídce. Doporučujeme ho hledat podle Vašich preferencí a především s parkovacím místem mimo centrum se ZTL zónou. Ideální by bylo zaparkovat na Villa Costanza a odtud přejet k ubytování tramvají T1 společnosti GEST. Ubytování doporučujeme hledat přes Booking. Vaše optimální trasa z Prahy do Florencie je následující: Praha - Rozvadov - Mnichov - Innsbruck - Brenner - Verona - Modena - Bologna - Florencie. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,90, za průjezd Brennerem zaplatíte € 11,00 a na mýtném v Itálii € 32,10 až € 33,10, podle sjezdu ve Florencii. Mýtné při cestě zpět je ve stejné výši. Tipy na prohlídku Florencie najdete v naší reportáži Florencie 2011.

# 16.02.2023, 15:15.
V dubnu letím s maminkou do Bologni, odkud bychom se rády dopravily Flixbusem do Florencie. Nejvíce to jezdí do zastávky Villa Costanza. Tato zastávka je trochu mimo město. Nevíte, jak se potom odtud dostaneme do centra? Moc děkuji. Alice.

Villa Costanza doporučujeme dlouhodobě jako výhodnou možnost parkování pro návštěvníky, kteří dojedou do Florencie autem. Je odtud výborné spojení do centra Florencie tramvají. Tuto výhodu mohou tedy využít i návštěvníci, kteří sem přijedou autobusem. Jezdí odtud tramvaj T1 společnosti GEST. Jízdenka stojí € 1,50. Jízdenku zakoupíte v automatu na zastávce tramvaje. Lze ji také zakoupit formou SMS.

# 08.02.2023, 01:06.
Prosím, můžete mi poradit, jak nejlépe cestovat 11.4.2023 z Florencie na letiště Bologna? Letadlo odlétá v 18:00 hodin z Bologna. Moc děkuji. Miluše.

Z Florencie můžete do Bologna cestovat vlakem Trenitalia. Vlak odjíždí z Firenze S.M.N. a přijíždí na Bologna Centrale. Jízdenka v regionálním vlaku stojí € 9,45. Rychlíky jsou samozřejmě dražší, ale rychlejší. Z Bologna Centrale potom jezdí vlak Marconi Express. Jízdenka stojí € 11,00. Můžete jet také přímým autobusem Appennino Shuttle. Jízdenka stojí € 20,00. Autobus odjíždí z Piazzale Montelungo. Je to v sousedství vlakového nádraží S.M.N. u Fortezza da Basso.

# 29.01.2023, 22:02.
Chceme použít taxi z letiště do centra Florencie. Budeme mít s sebou tříletou dceru. Jezdí nějaká taxi služba i s autosedačkou? Máte nějaké informace, prosím? Děkuji. Lucka.

Taxi z letiště ve Florencii do centra s dětskou autosedačkou si můžete objednat např. přes Talixo. Věk a hmotnost dítěte zadáváte v opzioni.