BENÁTKY 2010 / 2

Benátky v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2010 / 2

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2010. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete druhou část, ta první je na stránce Benátky 2010.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

13.04.2010, 15:35.
Chceme cestovat okolo 25.6.2010 do Talianska - kemp Portofelice. Viete mi poradiť, ako sa najlepšie dostaneme do Benátok? Ideme autom a máme dve malé deti. Nie je problem v tom období s parkovanim v Benátkach? Ďakujem za info. U.

Z Portofelice Camping Village v Eraclea Mare se můžete do Benátek dostat i autobusem. Zastávka je naproti vchodu do kempu. S malými dětmi však bude vhodnější a pohodlnější cestovat autem. Nejbližší odjezdy lodí jsou z Punta Sabbioni. Dá se tam parkovat přibližně za € 7,00 na den, lístek stojí přibližně € 6,50 (linka č. 15). S parkováním by problém být neměl. Pokud chcete parkovat přímo v Benátkách, pak doporučujeme parkoviště Tronchetto - € 3,00 až € 4,00 za hodinu, € 21,00 za den.

# 12.04.2010, 21:39.
Ráda bych se také poptala na informace o dopravě. Už jsem díky vašemu webu koukala na stránky ATVO, ale nenašla jsem nic o tom, že by linky z letiště Treviso měly nějaké zastávky kromě Mestre a Venezia. Stejně tak se to týká i výletu do Benátek, zda je poblíž hotelu zastávka, ze které bychom tam mohli dojet. Náš hotel je na adrese Via Terraglio 175, 31022 Preganziol - The Villa Pace Park Hotel Bolognese. Mockrát děkuji za odpověd. Lucie.

V tomto případě Vám doprava ATVO nepomůže. Villa Pace Park Hotel Bolognese se nachází v Preganziol, v části Frescada, úplně na konci ve směru od Trevisa vlevo, za čerpací stanicí Total. Od letiště je to přibližně 5 km. Otázkou je, zda by v tomto případě nebylo vhodnější taxi. Veřejnou dopravou se tam však také dostanete. Z letiště Treviso musíte jet autobusem ACTT, konkrétně linkou č. 6 na Stazione FS v Trevisu. Cena je € 1,00 (pokladna ACTT) nebo € 2 (v autobuse). Autobusy jezdí od 6:09 (7:28 ve dnech pracovního volna) do 22:15 přibližně po půl hodině, někdy i častěji. Odtud by pak měl jet autobus ACTV č. 8 do Benátek (nevíme to však jistě že od FS, Stazione FS je v Trevisu centrem i autobusové dopravy, tak je to dost pravděpodobné). Z Trevisa jezdí autobusy od 4:10 do 22:45. Vystoupit musíte na zastávce ve Frescada a pěšky dojít do hotelu. Do Benátek pak můžete jezdit z této zastávky. Cenu meziměstských autobusových jízdenek ACTV nemáme k dispozici.

# 11.04.2010, 08:25.
20.4.2010 letíme do Benátek a prosíme o radu, jak se dostat z letiště Treviso do hotelu Novotel Venezia Mestre Castellana. Jakou zvolit dopravu od hotelu do Benátek? Počet dnů pobytu jsou čtyři. Děkuji za odpověď. Alena.

Z letiště Treviso jeďte autobusem ATVO. Tyto autobusy většinou odjíždějí v návaznosti na přílety letadel. Předpokládáme, že Váš přílet v úterý z Prahy je v 11:25. Navazující autobus odjíždí v 11:45. Pokud to nestihnete další jedou ve 12:25, 12:30, 12:55 atd. V Mestre vystupte na nádraží FS (Stazione FS). Odtud jeďte autobusem ACTV, linka H2. Vystupte na Via Tarraglio, hned na první zastávce na této ulici - Sottopasso. Přejděte přes Via Tarraglio po přechodu, který je před zastávkou a jděte po směru jízdy autobusu. Po 100 m je křižovatka, vydejte se doleva po Via Alfredo Ceccherini. Po dalších 200 m je po levé straně Váš hotel Novotel Venezia Mestre Castellana. Cena autobusu ATVO je € 5,00, vyplatí se však koupit zpáteční za € 9,00, který platí 7 dnů. Cena autobusu ACTV je € 1,10. Vyplatí se však koupit nějakou časovou jízdenku, popř. Venice Card. Od hotelu do Benátek pak můžete jet stejným autobusem, v opačném směru je to linka H1. Z nádraží FS jede do Benátek linka č. 2, která končí na Piazzale Roma. Odtud pak můžete jet vaporettem. Jízdní řády všech jmenovaných linek najdete na výše uvedených stránkách.

# 03.04.2010, 19:29.
Jedeme koncem dubna autem na víkend do Bolzána a chtěli jsme se podívat do Benátek. Zjistili jsme na Michelin, že dálnice není asi ještě hotová a cesta by nám trvala dlouho. Můžete nám, prosím, přesto poradit trasu? Kde je nejlepší nechat auto, když chceme použít k prohlíce Benátek parník? Děkuji moc a přeji hezké Velikonoce. Š.

Dálnice A31 spojující Trento a Rovigo je hotová jen v prostředním úseku. Nejrychleji se do Benátek z Bolzana dostanete po dálnici A22 a od Verony po A4. Mýtné v tomto úseku je € 16,60 v jednom směru. Je to ale přibližně o ten úsek Verona - Padova delší. Můžete jet samozřejmě i po A22, u Rovereta se napojit na SS46 a následně na SP46 a u Thiene se napojit na A31 a u Torri na A4. Na mýtném Vás první úsek na A22 přijde na € 5,10 a úsek po A31 a A4 na € 5,60. Celkem tedy na € 10,70. My bychom ale zřejmě volili tu cestu přes Veronu. Auto můžete nechat na mnoha místech. My bychom volili zřejmě Tronchetto. Levnější je parkování na Punta Sabbione, odkud také můžete jet lodí do Benátek. Další parkovací možnosti najdete na asmvenezia.it.

# 01.04.2010, 08:05.
Řehůřkovi, moc Vám děkuji za tak rychlou odpověď, moc mi to pomohlo. Pročítala jsem Vaši diskusi a v jedné z odpovědí jsem ještě četla, že cesta společností Alilaguna je asi pohodlnější, žádný přestup, nicméně delší a méně zajímavá a tím autobusem společnosti ACTV a pak vaporettem je to zajímavější. Můžete mi to, prosím, potvrdit? A pak, když rodiče vystoupí na zastávce Rialto, tak odtud se dá jít již pěšky do hotelu? Děkuji ještě jednou moc a přeji pěkný den. Natálie.

Linka Arancio není delší, je stejně zajímavá jako linka č. 2 - nejzajímavější úsek přes Canale Grande je totožný. Autobusem je snad zajímavý jen úsek přes most do Benátek. Od Rialto se do Starhotels Splendid Venice pěšky dostanete.

# 31.03.2010, 20:16.
Posíláme rodiče na dovolenou do Benátek jako dárek k jejich výročí a ráda bych jim usnadnila cestu, proto bych se Vás ráda zeptala, zda-li mi můžete poradit v tom, jak se nejlépe dostat z letiště Marco Polo do hotelu Starhotels Splendid Venice, San Marco Mercerie, 760, 30124 Venezia? Předem velice děkuji a přeji hezký večer. Natálie.

Nejméně komplikovaná je doprava z letiště Marco Polo linkou Arancio společnosti Alilaguna. Je třeba vystoupit na třetí zastávce - Rialto. Jednorázový lístek stojí € 13,00, zpáteční lístek stojí € 25,00. Odjezdy jsou každou celou hodinu od 9:00 do 18:00 a každou 40. minutu od 19:40 do 23:40. Umístění Starhotels Splendid Venice a cestu od Ponte di Rialto najdete na výše uvedených stránkách hotelu. Alternativní doprava je autobusovou linkou ACTV č. 5 na Piazzale Roma (€ 2,50) a odtud vaporettem č. 2 (€ 6,50) na Rialto.

# 20.03.2010, 20:58.
Chystáme se poprvé do Itálie - Gargána a rádi bychom po cestě navštívili Benátky. Nemáte tip na nějaké cenově únosné ubytováni na dvě noci pro přibližně osm osob? Zajímalo by mě také, zda těch přibližně 1400 km jezdíte najednou nebo po cestě někde spíte. Moc děkuji za odpověď. Petra.

Cenově přijatelné ubytování je v Camping Venezia Village, kde bungalow pro čtyři osoby na jednu noc Vás přijde na € 78,00. Na osobu tedy něco kolem € 20,00. My na Gargano jezdíme vcelku. V noci zastavíme někde na autostrádě u Autogrillu a přespíme na parkovišti v autě.

# 18.03.2010, 11:10.
Prosím moc o radu, jak se dostaneme z letiště Treviso do obvodu Cannaregio, ubytování je: Locanda Acquavita na ulici Calle Venier a za kolik? Děkuji za odpověď. M.

Z letiště jeďte autobusem ATVO. Linka do Benátek jezdí od 7:55 do 22:25 a navazuje na jednotlivé přílety. Cena jednosměrné jízdenky je € 5,00, zpáteční (s platností 7 dnů) stojí € 9,00. Autobus Vás zaveze na Piazzale Roma, odkud můžete pokračovat vaporettem ACTV č. 42 nebo 52 na Fondamente Nove a odtud pěšky do místa Vašeho ubytování v Locanda Acquavita. Je to přibližně 150 m. Lístek na vaporetto stojí € 6,50. Vyplatí se však zakoupit nějakou časovou jízdenku na celý pobyt. Plánek umístění Vašeho ubytování najdete na výše uvedených stránkách.

# 15.03.2010, 10:36.
Pane Řehůřku, rád bych vás poprosil o pomoc, chtěl bych auto nechat někde na parkovišti před Ponte della Liberta a do Benátek se dostat kyvadlovou dopravou. Věděl byste o nějakých stránkách, kde jsou informace o parkování a o kyvadlové dopravě? Předem Vám velice děkuji. S přáním hezkého dne Adam.

Informace o parkování v Benátkách a Mestre (ceny, spoje, atd.) najdete na stránkách asmvenezia.it - Parcheggi. Jízdní řády autobusových linek (i lodních linek) najdete na ACTV.

# 11.03.2010, 14:10.
Plánujeme svatbu v Benátkách a tak se chci zeptat, zda nemáte přehled o poplatcích na radnici (obřad, dokumenty, tlumočnice). Děkuji. S pozdravem Nikola.

Ceny za obřad začínají na € 500,00 - viz ceník. Za kompletní služby, které Vám zprostředkuje svatební agentura počítejte s cenou € 1850,00, která obsahuje: poplatek matrice, konzulární poplatky, pomoc s italskými doklady, květiny pro nevěstu, korsáž pro ženicha, láhev Prosecco, odměnu tlumočnici, vystavení oddacího listu včetně apostilly pro Českou republiku, svědky, služby svatebního koordinátora v Benátkách, asistenci v České republice.

11.03.2010, 12:22.
Přeji krásný (i když u nás v Brně zasněžený a velmi chladný) den. Objevil jsem Vaše stránky a jsem nadšen. Obdivuji Váš přehled a Vaše znalosti. Proto se na Vás obracím s dotazem: 16. dubna jedu na krátký výlet do Benátek. Ubytováni budeme v Mogliano Veneto. Jak se nejlépe dostat do Benátek? Vlakem, autobusem? Nebo popojet do Mestre autem a tam nějakou vhodnou dopravou? Znáte i ceny jízdného? Děkuji za odpověď a přeji hodně úspěchů. Daněk.

Z Mogliano Veneto Vám jezdí mnoho vlaků přímo do Benátek, na Santa Lucia. Vzhledem k četnosti vlaků a ceně je to zřejmě nejvýhodnější spojení. Vlaky jezdí od 5:20 několikrát do hodiny. V Benátkách je přibližně za 25 minut a cena jízdenky je € 1,80. Zpět pak jezdí vlaky až do 23:56. Ze Santa Lucia můžete jet např. linkou č. 2 přes Canale Grande na San Marco. Cena jízdenky je € 6,50, vyplatí se však koupit časovou jízdenku. 12. hodinová stojí € 16,00, 24. hodinová stojí € 18,00.

# 08.03.2010, 14:21.
Před čtyřmi dny jsem se vrátil z Benátek. Na těchto stránkách jsem získal skvělé informace, které mi velmi pomohly - doprava, hotel apod. Jsou to skvělé stránky. Moc děkuji za velmi přínosný web! Zdeněk.

Děkujeme za Vaši zpětnou vazbu. Jsme nesmírně potěšeni, že se Vám dovolená vydařila a že jsme k tomu mohli alespoň malým dílem přispět.

05.03.2010, 16:38.
Chystáme se začátkem léta na dovolenou. Jelikož budeme v oblasti Benátek, mysleli jsme, že se podíváme i na 1 den do Benátek. Jelikož nechceme cestovat autem a hledat odstavné parkoviště, přemýšlíme o jiném způsobu dopravy. Jak se dostaneme z Lignano Sabbiadoro do Benátek i s dětmi? S pozdravem Pavla.

Do Benátek jezdí z Lignana autobus společnosti ATVO. Cena zpátečního lísku se pohybuje kolem € 10,00. Děti do čtyř let neplatí, starší mají slevu. Bohužel tento jízdní řád na rok 2010 ještě nebyl zveřejněn. Další možností je jet z Lignana autobusem společnosti SAF do Latisany. Jednosměrná jízdenka stojí € 2,70 v případě nákupu v kanceláři SAF, jinak u řidiče € 3,50. Z Latisany pak vlakem. Cena jednosměrného lístku ve druhé třídě osobního vlaku je € 4,95. Jízdní řády a ceníky autobusů najdete na výše uvedených stránkách, jízdní řády vlaků na Trenitalia. Pokud budete mít auto, doporučujeme si do Benátek zajet autem. Je to přeci jen něco přes 100 km a pokud nepojedete po dálnici, může Vás to stát stejně jako autobusem nebo i méně. Bez problému můžete zaparkovat na Tronchettu, kde celodenní parkování stojí € 21,00 nebo např. na Punta Sabbioni, kde za celodenní parkování zaplatíte € 7,00. Z místa parkování pak v obou případech jezdí lodní doprava ACTV.

# 26.02.2010, 22:06.
Díky za rychlou odpověď. Ještě dotaz. Hledal jsem hotel v Mestre a zdá se mi, že dobrý je hotel Ambasciata. Tak se vás ptám, myslíte, že je to dobrá volba, nebo byste mi doporučoval nějaký jiný? Díky opět předem za odpověď. S pozdravem A.

Podle našeho názoru jste vybral Hotel Ambasciata velice dobře. Tento hotel je jen několik minut chůze od vlakového nádraží v Mestre a vzhledem k tomu, že přijedete vlakem v noci, je jeho umítění ideální. Spojení do Benátek je odtud bezproblémové. Cena oproti předraženým hotelům v centru Benátek je odpovídající. Koneckonců na uznávaném serveru Trip Advisor jsou jen kladné recenze.

# 26.02.2010, 20:18.
Přijedu do Benátek - Mestre vlakem ve 3:00 hodin ráno. Jak se dostanu ke Canal Grande ještě v noci? Myslím tím, jede tam autobus nebo vlak a podobně? Díky předem za odpověď. S pozdravem A.

Každý den jezdí mezi Mestre a Benátkami (Piazzale Roma) noční autobusová linka N1. Na Stazione FS (Viale Stazione) zastavuje každou 33. a 53. minutu od 23:53 do 4:53.

# 25.02.2010, 18:04.
Studovala jsem na webu tzv. Venice Card. A dočetla jsem se na webu o tzv. Rolling Venice Card, která je určená pro mladé lidi do 29. let. Jaký je rozdíl mezi touto kartou a samotnou Venice card? Když si pořídím Rolling Venice card, získám tím levnější cenu na samotnou Venice Card? Nebo jak to chodí? Děkuji. Čerpala jsem z webu Hello Venezia. Monika.

Venice Card je karta paušální, tzn. že zahrnuje v sobě (podle konfigurace) dopravu, vstupy + slevy u vybraných partnerů. Tuto kartu lze koupit na tři nebo sedm dnů (€ 47,00 až € 119,00) a lze si ji objednat i po internetu dopředu. Karta je určena pro všechny věkové skupiny (rozlišuje se junior a senior). Naopak Rolling Venice Card je karta slevová, jejím nákupem (€ 4,00) si vlastně zajistíte slevu na dopravu, vstupy, partnery. Je určena pouze pro skupinu od 14. do 29. let a lze ji koupit jen při příjezdu do Benátek. Platnost karty je od nákupu do konce roku. Nemáme informace o tom, že by s Rolling Venice Card vznikal nárok na nějakou slevu k nákupu Venice Card. Nemá však smysl si kupovat obě karty. To, co obsahuje Venice Card, je většinou s Rolling Venice Card se slevou. Ten, kdo poskytuje slevy držitelům Venice Card, poskytuje je většinou i držitelům Rolling Venice Card. Jde jen o to, co všechno chcete využívat, co navštívit, jak se budete dopravovat atd. V některých situacích může být výhodnější jedna karta, v jiných druhá.

# 23.02.2010, 11:02.
Jak se nejsnáze dostanu z letiště Marco Polo k hotelu Alcyone, San Marco 4712 - Benátky, Itálie? Děkuji. Monika.

Nejsnadnější spojení z letiště Marco Polo je lodní linkou společnosti Alilaguna. Jedná se o linku Arancio. Vystupte na zastávce Rialto. Linka jezdí od 9:00 každou celou hodinu až do 18:00, potom od 19:40 každou 40. minutu - 19:40, 20:40, 21:40, 22:40 a 23:40. Cena jízdenky je € 13,00. O něco levnější je spojení autobusem ACTV č. 5, který Vás za € 2,50 zaveze na Piazzale Roma. Odtud musíte vaporettem č. 1 za € 6,50. Vystoupit musíte rovněž na zastávce Rialto. Hotel Alcyone najdete přibližně 150 m od Velkého kanálu na Calle dei Fabri.

16.02.2010, 15:34.
V Benátkách jsem již několikrát byl. Vloni jsme byli ubytování na Lidu, ale přiletěli jsme letadlem. Letos bychom se rádi vrátili - tentokrát autem. Nepodařilo se mi zjistit, jak se na Lido dostat. Trajektem? Odkud? Děkuji. D.

Z Mestre přejeďte po dlouhém mostě Svobody a zabočte doprava na Tronchetto. Pokračujte podle směrovek na trajekt, který Vás doveze na Lido - S. Nicolo. Jedná se o linku ACTV č. 17. Za auto do délky 4 m zaplatíte € 10,00, od 4 do 4,5 m € 16,00 a nad 4,5 m € 20,00. Za osobu standardní tarif ACTV, tedy € 6,50.

# 07.02.2010, 20:48.
13.2.2010 se chceme podívat do Benátek na karneval, případně navštívit ostrov Murano. Přijedeme před polednem, nocleh máme mimo Benátky, takže ještě dopoledne v neděli bychomu tu chtěli pobýt. Nevím, kde nejlépe parkovat a jaká jízdenka je nejvhodnější a zda platí i na ostrov celodenní jízdenka. Děkuji. F.

Předpokládáme, že tam tedy budete minimálně dva dny. Potom se Vám vyplatí nějaká časová jízdenka. Je jich celkem šest, podle doby platnosti: 12, 24, 36, 48, 72 hodin a týden v ceně € 16, € 18, € 23, € 28, € 33 a € 50,00. Časové jízdenky ACTV platí pro lodní dopravu včetně ostrovů a také na autobusovou dopravu. Neplatí pro speciální linky Clodia, Fusina a Alilaguna. Pokud nebudete mít zajištěno parkování na ostrově, pak asi nejpohodlnější bude zaparkovat na Tronchettu, kde za celodenní parkování zaplatíte € 21,00. Seznam všech parkovacích možností v Benátkách a Mestre najdete na asmvenezia.it.

04.02.2010, 00:13.
Děkuji za info. Cestu jsem absolvoval v listopadu a bez problémů. Ráno autem do parking domu Tronchetto. Koupil jsem si 36. hodinový lístek na vaporetto. Jezevčice byly v tašce. Jelikož bylo dopoledne špatné počasí a mrholilo, využil jsem pernametku na vaporetto na sto procent a pojezdil několikrát sem - tam obě linky z Troncheta. Odpoledne přestalo mrholit, tak jsem trochu pofotil psy a odnesl jsem je potom na hotel Lux. Potom jsem pokračoval do noci sám. A bál se, abych nezabloudil. Druhý den obdobně. Problém byl akorát s venčením. Ale nakonec nám stačilo okolí těch pár stromů na nabřeží za náměstím. Moc se mi to líbilo a mám s Benátkami nevyřízené účty. Takže možná letos, pokud pojedu opět na výstavy do Vrtojby, tak něco zase podniknu a podíváme se zase po další části Benátek. Chytli mne za srdce. Hlavně noční. Takže problém se psy žádný. Tedy snad jen ten, že kdekoliv jsem se s holkama zastavil, stávali jsme se též atrakcí. Hlavně u Japonců :-) Ještě jednou děkuji. S pozdravem Josef.

Děkujeme za informace a omlouváme se za pozdní odpověď. Koncem roku a začátkem tohoto toho bylo moc a nedalo se vše stihnout.

# 24.01.2010, 23:03.
Moc děkujeme za perfektní popis, už jsme to podle satelitní mapy našli. Nevíte ještě náhodou, zda by nebyly problémy s převozem dvouletého dítěte v kočárku v autobuse nebo na lodi? A je kočárek zpoplatněný, nebo jako u nás zdarma? Děkuji za odpověď a za ochotu! R.

Až do ukončeného čtvrtého roku věku cestují děti v prostředcích ACTV zdarma. Kočárky jsou přepravovány rovněž zdarma. Máme to potvrzeno jen u lodní dopravy (kočárky), je však pravděpodobné, že u autobusové dopravy to bude stejné. Potvrďte si tuto informaci na recepci kempu Jolly. Navíc autobusová linka č. 6 je zařazena do projektu Facile Bus. Tyto autobusy jsou vybavené a přístupné pro invalidní vozíky, takže pokud budete mít štěstí na takto upravený autobus, tak i nastupování s kočárkem pro Vás bude jednodušší.

# 24.01.2010, 21:29.
V létě se chystáme na dovolenou do Itálie do kempu Pra delle Torri u Caorle a chtěli bychom si udělat malý výlet do Benátek - pouze ale na náměstí San Marco, protože máme malé dvouleté dítě. Už jsme tam byli před časem, ale nemůžeme si vybavit, jak jsme tam jeli. Jeli jsme z Caorle autem asi přes 1 hodinu, dojeli jsme na nějaké veliké parkoviště, kde jsme nechali auto a koupili jsme si lístek na loď (zpáteční). Loď měla 2 patra a jela asi půl hodiny až do přístavu u náměstí San Marca. Odtamtud jsme jeli za 2 hoďky zase zpět lodí k autu. Ani finančně to nebylo nijak náročné. Můžete mi poradit, co to bylo za místo nebo terminál, kde jsme nechali auto a z kterého jsme také odjížděli lodí? Nebo nám poradíte lepší způsob, jak vidět San Marco? Děkuji M. Eliášová.
Pravděpodobně jste dojeli do přístavu Punta Sabbioni (Jesolo, Cavallino - Treporti), odkud jezdí na San Marco linka č. 15. a linka LN (Laguna Nord). Další z možností, o něco dražší parkování, je zajet přímo do Benátek a tady zaparkovat v některém z parkovacích domů: na Autorimessa Comunale, nebo na Tronchetto.

# 24.01.2010, 18:26.
Protože chceme letos cestou na dovolenou navštívit Benátky, tak jsme přišli náhodou na Vaše stránky, a jsme jimi doslova nadšeni! Nic podobného jsme na netu nenašli. Proto moc prosíme o radu. Budeme tranzitně ubytováni v Margheře, campingu Jolly a přijedeme tam odhadem ve 14 hodin. Potřebovali bychom co nejpřesnější odpolední autobusové spojení z Jolly do Benátek. Nemáte, prosím, nějaký odkaz na toto autobusové spojení? Z Marghery prý jezdí kyvadlová doprava přímo do Benátek, ale prý jen od 9:00 do 11:00 a 20:00 do 22:00 hodin, což snad využijeme večer při zpáteční cestě. A jakou lodní linku byste doporučovali kromě trasy č . 2? Moc děkujeme za radu! F.

Do Benátek byste se měli dostat autobusem č. 6. Musíte však k němu jít pěšky přibližně 1 km. Musíte se dostat přes čtyřproudovku (podchodem) ke sportovnímu areálu, který je naproti Camping Village Jolly. Po cestě jděte až za menší ze stadionů (vlevo), za kterým vede ulice Via della Fonte. Po té zahněte doprava a pokračujte po ní 400 m až na Via Cesare Beccaria. Po té zahněte doleva a jděte až ke kruhovému objezdu. Hned jako první vpravo do něj ústí Via Paleocapa, na které je zastávka autobusu č. 6. Ten Vás doveze na Piazzale Roma. Po 14. hodině jezdí autobusy každých 20 minut - desátou, třicátou a padesátou minutu. Jízdní řády najdete u dopravce ACTV. Jakou lodní linku volit, záleží hodně na tom, co chcete v Benátkách navštívit. Nejatraktivnější je č. 1 a 2 přes Canale Grande na S. Marco.

# 14.01.2010, 14:37.
Chci parkovat na Tronchettu 4 dny. Kolik zaplatím? Děkuji. Jiří.

Za každý den zaplatíte € 21,00 - viz. ceník parkoviště Tronchetto. Vzhledem k tomu, že se jedná o tři a více po sobě jdoucí dny, máte nárok na slevu 10%. Parkování v tomto případě musí být uhrazeno dopředu.