BENÁTKY 2013 / 3

Benátky v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2013 / 3

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2013. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete třetí část, ta první je na stránce Benátky 2013.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 23.03.2013, 17:26.
Ráda bych se zeptala na možnost dopravy z městečka Marghera na letiště Treviso. Máme tam být kolem 5:45. Děkuji za odpověď. Halina.

Bohužel o žádné veřejné dopravě nevíme. Autobusy nístních dopravců na letiště v Trevisu tak brzy nejezdí a i z Marghera do centra, např. na nádraží také ne. První vlak z Mestre do Trevisa jede v 5:24, v Trevisu je v 5:43. Cena: € 2,85. Taxi Venezia z Marghera na nádraží v Mestre Vás přijde přibližně na € 30,00. Z nádraží v Trevisu je to na letiště přibližně 5 km, Taxi Treviso Vás přijde na € 15,00. V tomto případě je ale lepší vzít si taxi přímo z hotelu na letiště v Trevisu. Cena je přibližně € 56,00.

# 22.03.2013, 19:15.
Moc Vám děkuji za odpověď, myslím, že jste vyřešil náš problém. Letadlo asi zvítězí. Přeji hezký víkend. A ještě jednou díky, moc si Vaší práce cením. Monika.

Není zač. Zodpovězené otázky dopravy do Mogliano Veneto máte zde: 13.02.2012, 20:25 a 11.03.2010, 12:22. Ceny jsou samozřejmě odpovídající data otázek.

# 22.03.2013, 09:34.
Chystáme sa začiatkom apríla do Benátok zájazdovým autobusom. Chcela by som Vás poprosiť o informácie, ako sa vieme dostať do centra a kde sa dá odparkovať autobus. Čítala som o systéme ZTL, ale nie je mi celkom jasné. Vopred ďakujem za odpoveď. S pozdravom Miriam.

Doporučujeme zaparkovat na Tronchetto Bus Parking, kde je 500 parkovacích stání pro autobusy. 30 minut Vás přijde na € 30,00, 12 hodin na € 21,00 a každých dalších 12 hodin na € 16,00. Pro vjezd do ZTL zóny musíte mít samozřejmě uhrazen poplatek. Více na AVM Venezia.

# 21.03.2013, 22:58.
Nejprve bych moc chtěla poděkovat za Vaše stránky, našla jsem zde spoustu užitečných informací. Obracím se na Vás s dotazem ohledně časové jízdenky v Benátkách. Příští čtvrtek letíme na 4 dny do Benátek. Přemýšlela jsem nad koupí časové jízdenky alespoň na 3 dny. S přítelem ještě studujeme, tak jsem pátrala po nějakých výhodách a objevila jsem nějakou Rolling Venice Card za € 4,00. S jejím vlastnictvím by měla být možnost koupit 3. denní jízdenku jen za € 18,00. Je možné toto vše pořídit na místě na letišti Marco Polo? Nebo je výhodnější nákup přes internet? A kde si poté vyzvednu příslušné lístky? Předem děkuji za Vaši odpověď. Karolína.

Vše můžete zakoupit na pokladně na letišti Marco Polo, která je otevřena od 8:10 do 22:00. O možnosti on-line nákupu Rolling Venice Card nevíme a na on-line nákupu jízdenek ACTV možnost uplatnění slevy na Rolling Venice Card není.

# 20.03.2013, 10:35.
Jsme CK a potřebujeme zjistit, jaký poplatek se platí u vstupní brány do přístavu v Benátkách. Děkuji za odpověď. S pozdravem Zuzana.

Předpokládáme, že Vás zajímá cena za zaparkování autobusu (vysazení cestujících k nalodění). 30 minut je zdarma, za hodinu se platí € 4,00, za den € 30,00. P.S.: naše stránky jsou nekomerční, informace na nich poskytujeme všem cestovatelům bezplatně. Prosíme však všechny cestovní kanceláře a agentury, aby se na nás neobracely s žádostmi o informace. Za služby Vám zákazníci platí, proto prosím postupujte profesionálně. Věnujte minimální část svého zisku tomu, že zvednete telefon a zavoláte do příslušné společnosti v Itálii, která Vám určitě ráda informace poskytne. Náklady na jazykové vzdělání svých zaměstnanců a poplatky za telefon máte v ceně svých služeb a také je odečítáte ze základu daně. Děkujeme za pochopení.

# 18.03.2013, 18:31.
Ve dnech 27. až 30. dubna 2013 se s přítelem chystáme do Benátek. Ubytování máme zamluvené v hotelu Primavera v Mestre (Via Orlanda 5, 30173 Mestre). Přiletět bychom měli ráno kolem osmé na letiště do Trevisa, odkud se potřebujeme dostat na ubytování. Od hotelu (kde se údajně nachází autobusová zastávka) poté budeme vyjíždět po dobu 3. dnů do Benátek. V úterý ráno odlétáme už v 7:45 a potřebujeme se tedy včas dostat znovu na letiště do Trevisa. Prosím především o radu, jak se dostat ráno na letiště. Je to reálné, nebo je lepší sehnat si ubytování na poslední noc v Trevisu? Druhá otázka zní, jaký typ jízdného se nám vyplatí, pokud chceme po dobu tří dnů absolvovat cestu z Mestre do Benátek a zpátky. Předem velmi děkuji za odpověď. S pozdravem Nikola.

Z letiště Treviso jeďte autobusem ATVO. Jízdenka Vás vyjde na € 7,00, zpáteční platná 7 dní na € 13,00. Autobusy jezdí od 7:35 do 22:30. Vystupte buď na Mestre F.S. nebo na konečné Venezia Piazzale Roma. V prvním případě pokračujte autobusy ACTV č. 9 a vystupte na Orlanda / Capitol, ve druhém autobusy č. 5 nebo č. 19 a vystupte také na Orlanda / Capitol. Zastávka je kousek od Hotel Primavera. Třídenní jízdenka Vás vyjde na € 35,00. Do Benátek se pak můžete dopravovat z hotelu autobusy č. 5 a č. 19. První autobus ATVO jede na letiště Treviso z Piazzale Roma v 5:30, na letišti je v 6.30. Doporučujeme vyjíždět z Piazzale Roma, abyste eliminovala riziko obsazení autobusu. První autobus č. 5 z letiště Marco Polo vyjíždí ve 4:08, na Piazzale Roma je ve 4:31. Dalším 5:10 už nestihnete ATVO, protože je na Piazzale Roma až v 5:33. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 18.03.2013, 11:55.
Začátkem července letošního roku bychom chtěli navštívit Benátky. Jedeme autem s karavanem. Poraďte nám nějaký menší kempink u moře mezi Benátkami a Grado přibližně i s cenami. Děkuji. Z.

Velký výběr kempů v této oblasti najdete na Camping. Vyberte si podle toho, jakou vybavenost kempu a pláže upřednostňujete. Pokud hledáte ubytování kvůli návštěvě Benátek, pak doporučujeme upředňostňovat kempy v blízkosti Benátek, tj. např. v Cavallino Treporti, v Lido di Jesolo atd.

# 17.03.2013, 19:35.
Prosila bych o radu ohledně dopravy v Benátkách a hlavně přepravy z Benátek do Florencie a zpět. Přijedeme autobusem do Mestre 28.3., ubytování máme v hotelu Rezidenza Grisostorno na adrese Cannaregio 5739/a - San Giovanni Grisost. Od 30.3. máme rezervaci v hotelu Ferrucci ve Florencii - Via di Ricorboli 2, Piazzale Michelangelo. 1.4.2013 (velikonoční svátek) se musíme vrátit zpět do Benátek. Nedaří se mi najít autobus (Benátky - Florencie a zpět) a vlak se mi zdá příliš drahý, můžete mi, prosím, poradit nejlepší řešení? Moc Děkuji. Martina.

Spojení mezi Benátkami a Florencií zajišťuje společnost Eurolines / Baltour / Sena. Autobusy odjíždějí z Venezia - Tronchetto Stazione People Mover a do Florencie přijíždějí přibližně za 5 hodin. Cena jízdenky je € 23,00. Je to sice poloviční cena jako za vlak, vlaků však jezdí více a zavezou Vás přímo do centra Florencie.

# 16.03.2013, 18:06.
O necelé tri týždne budem s rodinou prechádzať cez Mestre a chcel by som využiť tú cestu na taký poldenný výlet do Benátok. Chcel by som sa spýtať: kde a ako by bolo možné bezpečne zaparkovať osobné auto, čo najbližšie k mestu? Budem mať ale na streche box (prípadné výškové obmedzenie v parkovacích domoch) a mám pohon na LPG. Koľko aspoň približne stojí parkovné? Ďakujem. Viliam.

Parkovací možnosti jak v Benátkách, tak i v Mestre najdete na AVM Venezia. Najdete tam veškeré informace včetně tarifů. Pro Vás není ani tak důležité výškové omezení, jak to, že máte auto na LPG. V garážových parkovacích domech parkovat nemůžete. Volte tedy otevřené parkovací stání, kde i výškové omezení není. Doporučujeme Parcheggio S. Giuliano, odkud do Benátek dojedete autobusem ACTV. Denní parkování zde stojí € 5,00.

# 15.03.2013, 10:54.
Šťastnou náhodou jsem objevila odkaz na vaše stránky a děkuji za ně. Ráda bych poprosila o radu. V červnu si plánujeme týdenní pobyt v Benátkách, ubytování máme zajištěno u známého v městečku Mogliano Veneto (přibližně 20 km od Benátek). Řešíme, zda cestovat z Prahy autem či letadlem, abychom pak auto využili k dopravě z místa ubytování do Benátek nebo je lépe využít místní dopravu? Nevím, jak je to s parkováním, kde a za kolik. Dočetla jsem se tady, že existuje sedmidenní jízdenka přibližně za € 50,00, dala by se využít k cestování po Benátkách i cestě do městečka Mogliano Veneto? Moc Vám děkuji. Monika.

Veškeré parkování v Benátkách (Piazzale Roma, Tronchetto - dál se nedostanete, jedině trajektem na ostrov Lido) je zpoplatněno. Ceny se pohybují kolem € 21,00 na den. Levnější parkování je v Mestre, odtud však musíte do Benátek cestovat městskou dopravou ACTV. Existují i bezplatná parkoviště, ta jsou ale podstatně dále. Seznam parkovacích míst včetně cen (i těch bezplatných) najdete na AVM Venezia. Sedmidenní jízdenku ACTV za € 50,00 lze využít jak na autobusovou, tak i na lodní dopravu v Benátkách, Mestre a na ostrově Lido. Určitě ji nevyužijete do Mogliano Veneto, tam platí meziměstské tarify.

# 12.03.2013, 11:17.
Chystám se na výlet do Benátek a zajímalo by mě, jak je to s tzv. Venice Card. Mám totiž zkušenost ze Švýcarska, kde mi podobná karta ušetřila spoustu peněz. Platila jak na hromadnou dopravu tak i na vstupy do muzeí, atd. Z informací prodejce v Benátkách však příliš moudrý nejsem, vypadá to, že ji lze koupit jen na 7 dní (nikoliv na obvyklých 3) a o hromadné dopravě není uváděno nic. Děkuji za pomoc. Petr.

Venice Card, která byla ve formě 3. denní a 7. denní kombinované karty doprava - muzea - wc, přestala v této podobě fungovat v roce 2009. V současné době doporučujeme si zakoupit na muzea Museum Pass, popř. nějakou jeho redukovanou verzi a Tourist Travel card pro konfiguraci počtu dnů a typu dopravy. Vše najdete na Venice Connected.

# 11.03.2013, 11:10.
Letadlo z letiště Marco Polo nám do Prahy letí dne 21.4.2013 už v 5:00 hodin. Podle jízdního řádu autobusů bychom to veřejnou dopravou nestihli. Prosím, můžete nám sdělit cenu taxi za 1 km? Spočítali bychom, zda se vyplatí nocleh před odletem u letiště (a tedy dražší) nebo např. v Mestre v levném hotelu. Předem Vám moc děkuji za odpověď. Hana.

Základní nastupní taxa je € 7,80 ve dne a v pracovní dny, € 11,00 v noci a ve svátky. Cena za kilometr se pohybuje přibližně od 1,58 do € 2,00. Ceny se však mohou lišit podle společnosti. Pro srovnání ještě uvádíme některé fixní ceny z letiště Marco Polo: Piazzale Roma € 40,00, Mestre FS € 35,00, tramvaj Favaro € 12,00. Opět je to různé podle společnosti. Ceny považujte za orientační.

# 09.03.2013, 23:31.
Chtěla bych se zeptat, v kolik hodin ráno mám přijet parkovat auto na Piazzale Roma do garáží, abych se dostala v pohodě ... Případně je-li jiná možnost parkování pro invalidy s průkazkou vozíčkáře na parkovišti blíže k lodi. Chceme se jet podívat jen na náměstí Sv. Marka. Děkuji. Jana.

Pro Vás připadá v úvahu parkoviště Autorimessa Comunale na Piazzale Roma. Podívejte se na AVM Venezia, kde je podrobný popis parkoviště. Vzhledem k tomu, že je tam 8 míst vyhrazených zdarma pro invalidy, těžko říct, která hodina je nejvhodnější k zaparkování. S největší pravděpodobností je však třeba si toto místo dopředu rezervovat. Kontaktujte provozovatele. Vzhledem k tomu, že parkoviště má kapacitu více jak 2000 míst pro automobily, neměl by být ráno problém zaparkovat za běžných podmínek. Navíc další parkovací možnosti jsou na Tronchetto atd.

# 04.03.2013, 12:54.
Vážení, v dubnu chceme do Padovy a jeden den do Benátek. Poletíme Wizzair od Benátek. Jaká je nejvýhodnější cesta z letiště do Padovy? Někde na internetu jsem četla, že vlak, ale nevím z jakého nádraží a jak často jezdí vlaky v sobotu z Benátek do Padova. Zpátky z Padova chceme být jeden den v Benátkách. Zřejmě přicestujeme z Padova vlakem. Jak se dostaneme pak do centra Benátek? Moc Vám předem děkuji za Vaši laskavost. S pozdravem Marika.

Wizzair létá na letiště v Trevisu. Odtud musíte jet autobusem ATVO do Benátek a vystoupit na zastávce Mestre FS. Odtud pak pokračujte vlakem do Padovy. Jízdenka na autobus ATVO stojí € 7,00, zpáteční platná 7 dní € 13,00. Vlak do Padovy stojí různě. Regionálním vlakem se tam dostanete za € 2,85, Intercity za € 7,00, Frecciabianca za € 15,00 a Frecciargento za € 16,00. Z Padovy doporučujeme jet přímo do Venezia - S. Lucia. Jízdenka Vás přijde na 3,55 až € 16,00 podle typu vlaku. Do centra Benátek se odtud dostanete vaporettem.

# 03.03.2013, 11:29.
Jak se prosím dostat vlakem z letiště Treviso do stanice Venezia Mestre a naopak? Letadlo nám letí z Trevisa do Prahy v 6 hodin ráno, kdy ještě nejezdí autobus, ale taxi je moc drahé. Děkuji. Jana.

Vlak Vám moc nepomůže, protože první ranní jede v 5:24 a v Trevisu je v 5:43. Jízdní řády najdete na Trenitalia. I kdyby jel vlak dříve, musíte se ještě nějak dopravit z vlakového nádraží v Trevisu na letiště. V tomto případě se skutečně taxi nevyhnete. Z vlakového nádraží v Mestre na letiště stojí € 58,00, při plné obsazenosti čtyřmi osobami to vyjde tedy na € 14,50 za osobu, což je dvojnásobek ceny autobusu.

# 27.02.2013, 08:54.
Velice děkuji za Vaše stránky, již jsem se zde dočetla spousty užitečných informací a rad. Jak se dostanu do hotelu z letiště a zpět jsem si našla. My pojedeme z letiště Treviso, koupíme si zpáteční jízdné za cenu € 13,00. Co mě však ještě trápí je, kde a za kolik pořídit jízdenku na vaporetta v Benátkách? Budeme tam od 12. do 16.3. Předem děkuji za odpověď. Jitka.

Jízdenky koupíte na pokladnách ACTV - jejich seznam je na výše uvedených stránkách - nebo přímo u nástupiště na vaporetto. Autobus ATVO z letiště Treviso Vás přiveze na Piazzale Roma. Přímo tam jsou i pokladny ACTV. Najdete je v domečku, ke kterému vede červený přechod z autobusového terminálu. Hned za domečkem je nástupiště pro lodní dopravu a také most Ponte della Costituzione přes kanál.

# 25.02.2013, 11:16.
Chtěla bych Vás požádat o radu, chystáme se o víkendu do Benátek a dumám nad lokalitami, kde nejlépe (tedy v poměru cena / výkon) se ubytovat. Našla jsem si hezký hotel na ostrově Lido, ale nejsem si jistá dopravou. Jak často jezdí doprava a do kdy nejpozději z / do centra? Je lepší se ubytovat na Lidu nebo v Mestre či Malcontenta? Děkuji. Kateřina.

Je to vše otázka Vašich požadavků na ubytování, dopravu a cenu. Pokud se ubytujete na pevnině, budete muset více cestovat, na druhé straně cena za ubytování bude nižší. Naopak ubytování na Lidu bude určitě romantičtější a klidnější, ale za vyšší cenu. Je také otázkou, jak daleko na Lidu budete mít ubytování od přístavu lodní dopravy (nutnost využívat autobusové dopravy). Linka č. 1 mezi Lido a S. Marco jezdí od 4:16 do 23:06, mezi S. Marco a Lido od 5:34 do 00:24. Vždy několik spojů do hodiny. V provozu jsou i další linky. Jízdní řády autobusové i lodní dopravy najdete na ACTV. Ubytování doporučujeme hledat na Booking.

# 20.02.2013, 18:43.
Ráda bych Vás požádala o radu. Jedeme s dcerou na začátku léta do Benátek. Přistáváme na letišti Marco Polo v úterý 19:30 a odlétáme v sobotu v 16:00 hodin, tzn. tři celé dny + den příletu a odletu. Máme zaplacený penzion na adrese Castello, Barbaria Delle Tole, 6457, Castello. Mohla bych Vás poprosit o radu, kterým dopravním prostředkem máme z letiště jet, abychom nešli daleko pěšky s kufry? Pokud bydlíme (dle popisu penzionu) 5 minut od náměstí Sv. Marka a 10 minut od mostu Rialto, má smysl si kupovat několikadenní jízdenku a případně kterou? Pochopila jsem z Vašich odpovědí, že nejdelší možná je na 72 hodin. Chceme zajet na ostrov Murano, jinak se budeme pohybovat po Benátkách. Moc Vám děkuji za odpověď. Jana.

Existuje i týdenní jízdenka za € 50,00. Ve Vašem případě je třeba vše zvážit a naplánovat tak, abyste v případě nákupu nějaké časové jízdenky tuto maximálně využila. Pokud ale plánujete cestu jen na ostrov Murano, doporučujeme následující kombinaci: pro cestu z letiště Marco Polo na náměstí San Marco si kupte jízdenku Bigletto Aerobus + Nave za € 12,00. Pokryje Vám jízdu autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma a vaporettem na náměstí San Marco. Odtud musíte k penzionu pěšky. Stejným způsobem řešte zpáteční cestu na letiště. V den návštěvy ostrova Murano si zakupte jízdenku Traghetto ordinari za € 4,00, která platí na jízdu z Fundamente Nove na Murano. Stejnou jízdenku si zakupte na cestu zpět. Pokud se budete chtít ten samý den projet i po Velkém kanále a navštívit např. ostrov Lido, kupte si 12. hodinovou jízdenku za € 12,00, se kterou můžete jezdit dvanáct hodin po Benátkách a ostrovech bez omezení.

# 10.02.2013, 16:16.
Pomalu plánuji dovolenou autem v severní Itálii, snažil jsem se sehnat nějaké informace o tom jak se dostat to Benátek. Vzhledem k tomu, že jsem student a budu rád, když něco ušetřím za dopravu, snažím se vyhnout placenému parkování. Myslel jsem si, že dobrý způsob by byl pohodlně zaparkovat v nějaké vesnici s přístupem k laguně, dejme tomu La Vignole východně od Benátek a odtud lodí do Benátek, jezdí tu ale nějaké trajekty, nebo lodě? Vyplatilo by se to? Děkuji. Tomáš.

Lodní dopravou to bude vždy draho. Podívejte se na AVM Venezia, kde je seznam parkovacích možností v Benátkách. V Mestre jsou parkoviště, kde zaparkujete zdarma, nebo např. jen za € 1,00 na den. Na výše uvedených stránkách jsou uvedeny i další informace, jako počet míst, provozní doba, autobusové spojení do Benátek, mapa, atd. Základní jízdenka na autobus ACTV Vás přijde na € 1,30.

04.02.2013, 18:13.
Napadlo mě, že bychom kanály v Benátkách projížděli na vlastním nafukovacím člunu (bez motoru, jen pádlování). Myslíte že je to možné, není tam pohyb lodí nějak regulován? S pozdravem Martina.

Nemůžete se tam plavit libovolně. Po vnitřních kanálech se mohou plavit jen obyvatelé historického centra a přilehlých ostrovů, stejně tak držitelé speciálního povolení pro plavbu po vodních plochách historického centra (do nosnosti 5 t). Volně je možné cestovat ze zátoky sv. Marka na ostrov Lido za podmínky dodržování platných ustanovení.

# 03.02.2013, 14:11.
Poprosím Vás o radu, příští sobotu 9.2. letíme do Benátek na karneval. Přibližně ve 12 hodin budeme přistávat na Trevisu. Poradíte mi, prosím, jak se nejlépe dostat z Trevisa do Benátek a hlavně ze zastávky autobusu, který nás přiveze z letiště, jak nejlépe do hotelu? Jsme ubytovaní v Residenza Ruga Giuffa, Santa Maria Formosa 4852, Castello, 30122 Benátky. Ještě Vás poprosím, zda je nutné kupovat předem jízdenku na autobus z letiště? Moc děkuji! Lenka.

Nejlépe se tam dostanete autobusem ATVO. Zpáteční jízdenka stojí € 13,00. Její platnost je 7 dní. Koupíte ji na pokladně ATVO v příletové hale. Pokladna je otevřena od 7:30 do 22:30. Autobus odjíždí v sobotu ve 13:00, další 13:10, 13:25, 14:25, ... Přiveze Vás na Piazzale Roma. Odtud musíte jet lodní linkou ACTV č. 1. Vystoupit musíte buďto na Rialto nebo na San Marco. Z obou zastávek je to příbližně 500 m. Musíte se dostat ke kostelu Santa Maria Formosa. Z námětí vychází Ruga Giuffa, kde je Vaše ubytování v Residenza Ruga Giuffa.

# 01.02.2013, 12:47.
8.2. letíme na Karneval do Benátek, budeme tam necelé 4 dny. Chtěl bych se Vás zeptat, co bychom si mimo Karnevalu a památek neměli nechat ujít. Zda vyrazit na nějaký ostrůvek poblíž. Popřípadě, zda je nějaký program na ten týden Karnevalu. A hlavně jak se můžeme dostat z letiště Marco Polo kam přiletíme v 16:50 do hotelu Tiziano. Cestu zpět máme v pondělí, odlétáme ve 13:15. Předem Vám mockrát děkuji a Vaše rady jsou k nezaplacení. S pozdravem Martin.

Kromě památek kolem Velkého kanálu a náměstí San Marco určitě navštivte ostrovy Murano a Burano. Program Karnevale di Venezia najedete na výše uvedených stránkách. Váš Hotel Tiziano se nachází v blízkosti Polo Didactico San Basilio. Z letiště jeďte autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma a odtud jeďte lodní linkou č. 2 na S. Basilio. Odtud musíte pěšky proti směru příjezdu po Calle Dietro Ai Magazzini, odbočte vpravo podél kanálu na Fondamenta Bari a potom přes most na Calle San Nicolo. Jakmile sejdete po schodech dolů, zabočte doprava na náměstí u kostela, přejděte ho a odbočte doleva na Fondamenta Lizza Fusina. Na konci bloku domů se vydejte doleva k hotelu. Je možné, že to půjde projít přes Polo Didactico San Basilio a přes most k Fondamenta Lizza Fusina, nemůžeme to však zaručit.

# 30.01.2013, 22:30.
V júni prespíme s rodinou v Mestre v hoteli President na Forte Marghera 99/A. Večer chceme navštíviť Benátky. Chceme ísť miestnou dopravou. Akú najvýhodnejšiu formu dopravy nám odporúčate? Ďakujem. Igor.

Kupte si 12. hodinovou jízdenku v ceně € 18,00 která Vám kombinuje autobus na Piazzale Roma a lodní linky ACTV. Zastávka autobusu je přibližně 50 m od Hotel President. Z lodních linek doporučujeme linku č. 1 přes Velký kanál. Pokud však budete realizovat jen tyto dvě cesty, je výhodnější si zakoupit dvě jízdenky na autobus (€ 1,30) a dvě jízdenky na loď (€ 7,00). Celkem tedy € 16,60.

# 29.01.2013, 21:04.
V březnu se chystám navštívit Benátky, ubytování jsem sehnala v hotelu Byron Venice Hotel - Malcontenta, a chci poradit, jakou jízdenku si koupit na cestování po památkách v Benátkách a okolních ostrovech. Hana.

Kupte si časovou jízdenku ACTV. Její typ volte podle doby, kterou v Benátkách strávíte. Platí na autobusy v Mestre a na ostrově Lido, a na lodní dopravu v Benátkách, s výjimkou linek Clodia, Fusina a Alilaguna. Ceníky a jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 29.01.2013, 21:01.
Chtěla bych se zeptat na dopravu v Benátkách - budeme bydlet v Malcontenta - a netuším, jakou jízdenku si koupit. Chceme jezdit do Benátek, po ostrovech a letíme do a z Trevisa. Takže bych chtěla vědět, zda se časové jízdenky vztahují i na Malcontenta a nebo jen na Benátky, popř. jak to zkombinovat, abychom nemuseli moc platit. Děkuji. Přeji hezký den! Hana.

Z letiště Treviso jedte autobusem ATVO spojujícím letiště a Benátky. Zpáteční jízdenka stojí € 13,00. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Vystupte na Stazione FS a odtud pokračujte autobusem ACTV č. 53. Konečná zastávka je na Malkontenta. Do Benátek můžete cestovat z Malkontenta linkou ACTV č. 56. Po Benátkách pak lodními linkami. Na dopravu ACTV si kupte časové jízdenky, které platí jak na autobusovou dopravu v Mestre a na ostrově Lido, tak i na lodní dopravu. Neplatí na speciální linky Clodia, Fusina a Alilaguna. Jízdní řády a ceníky najdete na výše uvedených stránkách.

# 20.01.2013, 16:28.
29.1.2013 letím do Benátek a proto bych se Vás chtěl zeptat na dopravu z letiště Treviso do Reiter Hotel, Gran Viale S.M.E. 57/b - Lido, Venice. Kolik stojí zpáteční jízdenka na letiště? Jakou linkou MHD se dostanu z Lido na náměstí sv. Marca? A jaká linka jezdí z Lido na ostrovy Murano, Burano a Torcello? Děkuji. Tonda.

Z letiště Treviso jeďte linkou společnosti ATVO. Zpáteční jízdenka stojí € 13,00, platnost jízdenky je 7 dní. Autobusy jezdí od 7:35 do 22:30. Autobus Vás zaveze na Piazzale Roma. Odtud musíte lodní linkou společnosti ACTV, např. č. 1. Ta Vás zaveze na Lido, Santa Maria Elisabetta. Gran Viale Santa Maria Elisabetta směřuje z přístavu na druhou stranu ostrova, k plážím. Váš hotel je přibližně uprostřed, tzn. přibližně 400 m. Z Lido na náměstí San Marco se dostanete stejnou linkou, na Ostrovy Murano, Burano a Torcello linkami 5.1. nebo 5.2. na Fondamente Nove a odtud linkou 12 na Murano a potom Burano. Z Burano pak linkou 9 na Torcello. Mapu linek a jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 12.01.2013, 00:19.
Děkuji za Vaše šikovné stránky a prosím o následující info: počátkem února budeme (2 dospělí + 2 děti) na víkend v Benátkách a potřebujeme se dostat z letiště Marco Polo do hotelu Al Palazzo Lion Morosini - Cannaregio 5700-5704/B. Prosím o doporučení cesty (ATVO či ACTV či jinak, slevy pro děti) a současně prosím, zda máte nějaké zkušenosti s leteckou společností Air One. Děkuji. Stanislav.

Máte několik možností a vše závisí na tom, jak se chcete po Benátkách v dalších dnech dopravovat. Pokud se jedná o jednorázovou dopravu, pak volte linku Arancio společnosti Alilaguna. Spojuje letiště Marco Polo s Benátkami. Vystupte na Rialto. Al Palazzo Lion Morosini je odtud kousek. Cena jízdenky je € 15,00, zpáteční € 27,00. Děti do 6. let neplatí. Pokud budete po Benátkách dále cestovat, např. na další ostrovy, potom doporučujeme časovou jízdenku. On-line ji můžete zakoupit na Venice Connected. Jedná se o Tourist travel card ACTV + Airport transfer bus return - varianta podle doby platnosti. V tomto případě je třeba jet linkou ACTV č. 5 na Piazzale Roma a odtud např. linkou č. 1 na Rialto. Stejně jako u Alilaguna, také u ACTV děti do 6. let jízdné neplatí. Mapku s umístěním hotelu najdete na výše uvedených stránkách. O společnosti Air One moc informací nemáme. Tento nízkonákladový dopravce patří od roku 2010 pod italské národní aerolinky Alitalia, takže by s nimi neměl být problém. Létají s Airbusy A320.

# 08.01.2013, 02:26.
Moc děkuji za odpověď. Už se v tom trochu orientuji. Mám ale ještě problém, že do Benátek přilétáme v neděli 10.2. a odlétáme další neděli 17.2., ta sedmidenní karta by nám tedy nestačila. Máme si tedy koupit sedmidenní a cestu třeba z letiště do Benátek zaplatit zvlášť? To se koupí kde prosím ten jeden lístek? Nebo u toho transportu z a na letiště těch 7 dní neplatí, ale je to kdykoliv? A trochu nerozumím tomu, že je u té karty napsáno - This card also incorporates a return ticket having Venice Marco Polo Airport - čili je to jen cesta zpět na letiště? A ještě jeden dotaz, pro každého si máme koupit jeden lístek? Pro dítě 6 let je za stejnou cenu? Vím že se ptám asi hloupě, ale nechci v tom udělat chybu, přece jen to nejsou úplně malé peníze za to všechno. Takže ještě jednou moc děkuji! Káťa.

Kombinovaná jízdenka začíná platit od okamžiku označení. Můžete si zakoupit jednorázovou jízdenku za € 6,00 nebo kombinovanou (aerobus + nave) za € 12,00. Jízdenky lze zakoupit v době od 8:10 do 22:00 v pokladně na letišti. Je tam napsané, že karta obsahuje také zpáteční jízdenku. Zpáteční jízdenka znamená, že je to tam i zpět. Děti do šesti let cestují u společnosti ACTV zdarma.

# 07.01.2013, 16:21.
V druhé půli května plánujeme týdenní výlet do Benátek. Moje první otázka: bývá v tuto dobu moře dost teplé na koupání? Jedeme s dvouletou dcerkou. Dále jsem se chtěla zeptat, je-li výhodné, objednat si lístek ACTV online? Zvažujeme koupi sedmidenní jízdenky, proto mě také zajímá, zda je platná i na nějaký spoj od nádraží Venezia Mestre do centra Benátek a zpět? Dvouleté děti mají cestování benátskou MHD zdarma? Na závěr poděkování, jsem ráda, že jsem narazila na Vaše stránky. Předem děkuji za odpověď. Jitka.

V květnu se teplota moře v Benátkách pohybuje kolem 17. stupňů. Nejteplejší moře je tady v červenci, kdy je teplota kolem 23. stupňů. Časové jízdenky on-line by měly být levnější, v současné době však bookovací systém na Venice Connected nabízí u této jízdenky stejnou cenu, tj. € 50,00. Časové jízdenky platí jak na lodní linky, tak i na autobusy v Mestre a na ostrově Lido. Můžete ji tedy využít i na linku č. 2 a N1, které jedou ze Stazione FS do Benátek. Děti do 6. let mají dopravu u společnosti ACTV zdarma.

# 06.01.2013, 20:46.
Pročítám Vaše otázky a odpovědi a dozvěděla jsem se spoustu zajímavého a děkuji za veškeré poskytnuté info. Problém mám s koupí 72. hodinové jízdenky on-line, jak doporučujete v e-mailu ze dne 31.5.2012 přes společnost ACTV. Pochopila jsem, že s ní můžeme jezdit po Benátkách a ostrovech. A Lze s ní jet i z letiště Marco Polo a zpět? A platí, že jízda z letiště stojí € 2,50? Našla jsem, že se dá koupit - € 11,00 - From or to Airport and Return 75' - ale to by se nevyplatilo, když by jeden lístek stál € 2,50. Mám tedy celkem 3 otázky, kde přesně koupím on-line 72. hodinovou jízdenku? Zda platí i na cestu z letiště a zpět? A zda jednotlivá jízda z letiště stojí € 2,50? Děkuji Vám za odpovědi a za čas který tomu věnujete! Káťa.

Cena jízdenky € 2,50 z letiště Marco Polo do Benátek už dávno neplatí. Aktuální cena je € 6,00, zpáteční € 11,00. Aktuální cena 72. hodinové jízdenky je € 35,00. Podrobné informace o zvýhodněném on-line nákupu najdete v odpovědi ze dne 16.09.2012, 19:06. Konkrétně 72. hodinová jízdenka se zpáteční jízdenkou z a na letiště Marco Polo stojí € 43,00 - 72 hour Tourist travel card ACTV + Airport transfer bus return.

# 03.01.2013, 10:03.
Děkuji vám za tyhle stránky, protože nám usnadňují orientovat se a šetřit tím i čas. Jsem v Benátkách od 13. do 16.4. a chtěl bych vás požádat o informaci, jak se dostanu 16.4. z oblasti San Polo na letiště Treviso do 6:00 hodiny ranní tak, abych nezmeškal letadlo. Děkuji za odpověď. Jiří.

Podle našich dostupných informací jsou všechny varianty veřejné dopravy mimo tento časový údaj. Jedninou možností je taxi. První varianta je jet vlakem ze S. Lucia v 5:11, na Treviso Centrale bude v 5:43. Tady už ale musíte mít domluveno taxi. Druhá varianta je domluvit si taxi na Piazzale Roma, odkud Vás doveze na letiště Treviso. Z Piazzale Roma je cena € 70,00, z Treviso Centrale je cena € 15,00. Kontakt najdete na Taxi Treviso.