BENÁTKY 2013 / 2

Rady na cestu do Benátek

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2013 / 2

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2013. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete druhou část, ta první je na stránce Benátky 2013.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 04.08.2013, 20:04.
Věděli byste mi poradit cenu lístka z námestia San Marco - Lido (Lido di Venezia) a naspëť z Lido do železničnej stanice St. Lucia? Je to ten lístok za € 7,00? A platí len pre jednu osobu? Alebo co byste mi poradili, keď bysme chceli ísť na plaž v Lido? Predtým prejsť pešo Benátky zo stanice po námestie San Marco, večer sa vrátiť na St. Lucia z Lido ... ďakujem pekně. Adrián.

Pokud nebudete mít některou z časových jízdenek (nejlevnější 12. hodinová stojí € 18,00), pak potřebujete na každou jízdu standarní hodinovou jednosměrnou jízdenku v ceně € 7,00. Jízdenka samozřejmě platí pro jednu osobu. Pokud z náměstí San Marco přejdete na S. Elena, pak odtud můžete využít k přepravě na ostrov Lido (S.M.E.) tzv. Traghetto Ordinario v ceně € 4,00.

# 02.08.2013, 20:59.
Mám zájem jet na několikadenní pobyt do Lago di Garda, ale chtěla bych se podívat také k moři jen na výlet, do Benátek. Dá se to stihnout jako jednodenní výlet? A dá se v říjnu ještě v moři koupat, nebo je to už pozdě? Děkuji předem za odpověď. Eva.

Dojet do Benátek od Lago di Garda se dá do dvou hodin po dálnici, takže výlet je to reálný. Je to samozřejmě na základní seznámení s Benátkami - náměstí San Marco, Velký kanál, ... V říjnu už počítejte s teplotou moře pod 20 stupňů, čím později, tím nižší teplota.

# 02.08.2013, 12:08.
Náhodou jsem natrefil na vaše stránky, ze kterých lze získat hodně informaci o této destinaci. Nevím, zda jsem přehlédnul odpověď na vašich stránkách, a proto se předem omlouvám, ale chci se zeptat: Pokud si koupím jízdenku na letišti v Trevisu společnosti ATVO do Benátek, tak jsem někde četl, že platnosti jízdenky je sedm dní. Jak je to myšleno? Na tuto jízdenku můžu pak neomezeně cestovat z Trevisa do Benátek a zpět kolikrát chci v průběhu sedmi dnů? :-) Děkuji za odpověď a omlouvám se, pokud se má otázka zdá poněkud dětinská ... :-) Otto.

Tato jízdenka je zpáteční, tzn. platí na jednu cestu z letiště a nejpozději do sedmi dnů na jednu cestu na letiště.

# 29.07.2013, 20:27.
Na vaši odpověď jsem bohužel čekal marně. Ráno odjíždíme, jsem zklamán. Vladimír.

Chápeme Vaše zklamání. Informace poskytujeme bezplatně, tedy bez záruky a jakéhokoliv závazku odpovědět, protože na množství otázek, co chodí to není v lidských silách (i když se snažíme, co to jde). Navíc se otázky často opakují a odpovědi lze dohledat v našich otázkách a odpovědích. Chce to hledat informace aktivně, konkrétně všechny Vaše otázky jsou v odpovědích týkajících se Benátek zodpovězeny. Nicméně Váš dotaz jste napsal 26.7.2013 v 17:04, následující den v 5:00 hodin ráno jsme odjížděli na dovolenou do Itálie a to jak jistě pochopíte, jsme měli jiné starosti.

# 26.07.2013, 17:04.
Přilétáme do Trevisa 29.7.2013 v 7:15, z vašich odpovědí jsem pochopil, že za € 13,00 se dostaneme na Piazzale Roma a zpět. V kolik nám jede nejbližší autobus? Pak jedeme na Lido. Potřebujeme jezdit z Lido do Benátek a na okolní ostrovy do 1.8., t.j. 4 dny. Co prosím doporučujete za jízdenky? Pak nám letí letadlo z Trevisa v 7:45. Jak a v kolik hodin se dostat na letiště včas? Nemohu se dostat na ACTV jízdní řády. Děkuji za odpověď. Vladimír.

Jízdní řády z letiště Canova Treviso do Benátek najdete na stránkách ATVO. Ve Vašem termínu (úterý) jede nejbližší autobus v 7:45, 8:15, 8:45 a 9:05. Z Piazzale Roma se pak na Lido dostanete např. vaporettem ACTV č. 1. Vyplatí se Vám zakoupit třídenní (72 hodin) časovou jízdenku za € 35,00. A poslední den pro transfer na letiště si zakoupit jednorázovou 60. minutovou jízdenku za € 7,00. Chce to však propočítat podle itineráře. Pokud některé dny budete procházet centrální část Benátek, postačí Vám trajektový lístek mezi Lido a S. Elena za € 4,00 pro jednu jízdu a pak vystačíte s kratší a levnější časovou jízdenkou. První autobus ATVO Vám odjíždí z Piazzale Roma na letiště Canova Treviso v 5:30, na letišti je v 6:30. Následující v 6:00 a na letišti je v 7:00. Doporučujeme samozřejmě ten první autobus. Z Lido se linkou č. 1 dostanete na Piazzale Roma ve 4:16 (příjezd v 5:14), následující jedou ve 4:36 a 4:56. Opět doporučujeme jet tím prvním vaporettem. ACTV jízdní řády fungují korektně, musíte mít problém s kompatibilitou prohlížení PDF apod.

# 17.07.2013, 23:22.
Příští týden budeme na dovolené v Lido di Jesolo a jeden den si chceme udělat výlet do Benátek. Auto hodláme nechat na parkovišti Piazzale Roma (ne v garážích) a potom bychom si chtěli objednat Water Taxi na kružní plavbu po památkách. Poraďte nám, prosím, zda je možno taxi objednat až na místě po příjezdu do Benátek nebo zda je lepší objednat taxi předem - např. e-mailem (poraďte adresu). Sdělte nám také ceník Water Taxi. Předem děkuji. M.

Přímo na Piazzale Roma má kancelář Venice Water Taxi, kde si lze jejich služby objednat. Doporučujeme si však jejich služby dopředu rezervovat přes formulář nebo kontakty na výše uvedených stránkách. Tříhodinová okružní plavba po Benátkách stojí € 300,00 za loď s obsazeností 4, 6 nebo 8 lidí.

# 17.07.2013, 14:42.
Tento pátek 19.7.2013 projíždíme Itálií a chystáme se na jeden den navštívit Benátky autem. Hotel je u náměstí sv. Marka, kde se nedostaneme autem. Prosím o radu, kde je nejlepší zaparkovat auto, myslím bezpečně, tedy že je parkoviště hlídané, abychom tam mohli nechat kufry. Zda je to lepší na centrálním parkovišti v Benátkách nebo již v předměstí Mestre nebo v Punta Sabbioni. Moc děkuji. Iva.

V tomto případě doporučujeme zaparkovat na Tronchettu. Existuje tam i služba VIP parking, kde budete mít privátní stání a pod dohledem kamerového systému.

# 14.07.2013, 14:12.
Zdravím, mám ještě dotaz na trasu Most - Benátky a s tím spojené poplatky. Moc děkuji za odpovědi. Milan.

Pokud pojedete přes Brenner, zaplatíte € 8,50 za průjez Brennerem a na mýtném v Itálii € 25,50, pokud pojedete přes Salcburk a Villach, zaplatíte € 10,00 za průjezd tauernskými tunely a € 17,10 na mýtném v Itálii. V obou případech ještě € 8,30 za rakouskou desetidenní dálniční známku. Poplatky při cestě zpět jsou ve stejné výši.

# 13.07.2013, 10:30.
Plánujeme s přítelem týdenní dovolenou autem koncem července v severní Itálii. Uvažujeme o návštěvě Benátek, na Benátky zatím plánujeme dva až tři dny (ubytovat se chceme někde kolem Mestre). Budeme s sebou mít i kola, lze se nějakým způsobem pohybovat po Benátkách na vlastním kole? Pokud ano, lze se tam na něm i dopravit, nebo se dá s kolem jet i hromadnou dopravou? Díky. Petra.

Tam, kam mohou auta, se do Benátek na kole dostanete, po Benátkách je však na kole podle našich informací jezdit zakázané. I kdyby to bylo povoleno, je to zcela nemožné - schody, úzké uličky, mosty, davy lidí atd. Doporučujeme si kolo nechat v místě ubytování a do Benátek se dopravit veřejnou dopravou. Když si koupíte nějakou časovou jízdenku, bude Vám platit jak na autobus, tak na vaporetto.

# 12.07.2013, 18:43.
Jaká je nejvhodnější cesta do Benátek z Ostravy? A jaké jsou zde dálniční poplatky na tomto úseku? V Rakousku vím, že se mi vyplatí 10. denní dálniční známka. Děkuji. Jiří.

Vaše optimální trasa je následující: Ostrava - Brno - Mikulov - Vídeň - Graz - Klagenfurt - Villach - Tarvisio - Udine - Mestre. My jezdíme z Brna po D2 na Břeclav a hranice překračujeme v Poštorné, pokračujeme na Grosskrut a na na silnici č. 7 do Vídně se připojujeme těsně před jejím napojení na novou dálnici u Mistelbachu. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 8,30 a v Itálii zaplatíte na mýtném € 17,10. My těsně před rakousko - italskou hranicí sjíždíme z dálnice a kousek se vrátíme do Arnoldsteinu, kde natankujeme na čerpací stanici Shell. Potom pokračujeme údolím dolů do Itálie souběžně s dálnicí, na kterou se napojíme až u Gemony. Úspora na mýtném je € 5,70 a spotřeba téměř nulová - jede se skoro pořád bez plynu na zařazený pátý stupeň.

# 11.07.2013, 21:40.
Přečet jsem si zde veliké množství informací, ale přesto se zeptám samostatně. Chtěli bychom letos vyrazit do Itálie autem na asi 4 dny a zajímá nás hlavně návštěva Benátek. Auto máme na LPG, tudíž mi je asi jedno pokud najedeme více km, na úkor menších poplatků na mýtném. Tudíž moje otázky jsou: 1. Kudy se tedy vydat, abychom co nejvíce ušetřili na poplatcích za mýtné. 2. Dá se tam jet tak, že se pak na místě případně najde ubytování, nebo je lepší si zamluvit něco dopředu případně kde? 3. Je lepší se ubytovat někde dále od Benátek a pak se tam dopravit autobusem či podobně, parkování v Benátkách předpokládáme bude docela drahé. Děkuji moc předem za odpověď. Petr.

My jsme absolvovali trasu od hranic do Mestre dvakrát mimo dálnici a potom už jsme jezdili raději po dálnici. Je to velké časové zdržení. Jedinou trasu, kterou jedeme mimo dálnici je v úseku Tarvisio - Gemona. Úspora na mýtném v současné době vychází na € 5,70. Časové zdržení je minimální. Ubytování na místě je možné zajistit až na místě, doporučujeme však rezervaci dopředu. Zkuste např. Booking. V Mestre je samozřejmě ubytování levnější než přímo v Benátkách, spojení mezi Mestre a Benátkami je dostatečné, lze použít časové jízdenky, platné jak pro autobusovou, tak i lodní dopravu.

# 10.07.2013, 00:30.
Před týdnem jsme s rodinou absolvovali výlet do Benátek. Jeli jsme z Bibione a parkovali na Punta Sabbioni. Mile mě překvapila úroveň parkování - za € 7,00 - zastřešené. Stejný výlet jsme absolvovali již před třemi roky, akorát se jedno naše dítko ještě nosilo v bříšku. Před třemi roky jsem plánoval cestu podle Vašich stránek. Letos jsem si vše jen oživil, protože jsem měl pocit, že se vracím na známé místo. Musím Vám poděkovat za Vaši činnost. Vaše rady a odpovědi jsou skutečně cenné a velmi přesné. Osobně mě parkování na Punta Sabbioni a následný přesun lodí do Benátek přijde úžasný. Příjezd lodí do Benátek na nábřeží kousek od náměstí S. Marco asi nikdy neomrzí. Doporučuji následný přestup na vaporetto č. 1. Průjezd po Canal Grande až k nádraží poskytne výbornou orientaci ve městě a nevšední zážitky. Pěšky na výchozí místo lze dojít za půl dne. Provoz na Canal Grande se dá s nadsázkou přirovnat k pražské magistrále, ale na vodě. Podobně by se dalo popsat mnoho zážitků z Benátek ... V Benátkách na viděnou! Marek.

Děkujeme za Vaši zprávu.

# 05.07.2013, 12:23.
Jsme ubytovaní v Caorle a chtěli bychom se podívat do Benátek, ale v hotelu nám nabízejí pouze výlet lodí za € 30,00 na osobu a to nám přijde přehnané. Nedalo by se tam dostat jinak? Např. autobusem nebo lodí, ale levněji? Posílám slunečný pozdrav a moc děkuji za brzkou odpověď (odjíždíme 10.7.). S pozdravem Marie.

Autobusem se dostanete do Benátek např. se společností ATVO. Autobusy jezdí minimálně jednou do hodiny. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Zpáteční jízdenka by Vás měla přijít na cenu kolem € 10,00. Autobus Vás zaveze na Piazzale Roma, odkud pak můžete pokračovat vaporettem. Počítejte ještě tedy s náklady na lodní dopravu. Jednorázová jízdenka stojí € 7,00, dvanáctihodinová € 18,00. Můžete jet také na Punta Sabbioni (zpáteční kolem € 8,00) a odtud lodní dopravou do Benátek. Autobus jede v 8:15 v pracovní dny. Když si to všechno spočítáte, tak zjistíte, že ten organizovaný výlet není zase až tak drahý. A navíc je to bez problémů.

# 04.07.2013, 20:05.
Ráda bych s přítelem jela z Lido di Jesolo do Benátek. Nevíme ovšem, zda by bylo lepší jet vlakem (a odkud) nebo autem a jak se pak dostat do Benátek z nějakého parkoviště. Děkuji moc za odpověď a čas. Jana.

Jeďte autobusem ATVO na Punta Sabbioni a odtud lodní dopravou ACTV do Benátek. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 03.07.2013, 10:23.
Chtěla bych Vás požádat, zda-li máte / znáte jízdní řád Punta Sabbioni - Benátky: odjezd - příjezd, jezdní se denně (červenec 2013)? Je nutné koupit zpáteční jízdenku nebo lze jet jinou lodí tam a jinou zpět? Děkuji. Zuzana.

Aktuální jízdní řády najdete na ACTV - Muoversi a Venezia / Orario servizio di navigazione / - na stránce je odkaz na kompletní jízdní řády v PDF. Linka kterou potřebujete má č. 15. Jezdí velice často. Zpáteční jízdenku není nutné zakoupit, může to být ale výhodnější. Zpět můžete jet kteroukoliv lodí podle jízdního řádu. Pokud budete cestovat více po Benátkách, může být výhodnější i některá z časových jízdenek.

# 25.06.2013, 13:24.
Mám otázku. Jedeme do Lignana a odtud bychom chtěli na výlet do Benátek. Poradíte, co je nejlepší cesta? Vlakem nebo autem? A jak je to s parkováním v Benátkách? Máme malé děti, tak aby nemusely šlapat x kilometrů, než se tam vůbec dostaneme. Díky moc za info. Roman.

Autem je to s dětmi z Lignana do Benátek nejpohodlnější. Zaparkovat můžete v některém z parkovacích domů na Piazzale Roma nebo na Tronchetto. Denní parkovné Vás přijde na něco málo přes € 20,00. Přímo odtud už odjíždějí vaporetta do centra Benátek, takže se nemusíte bát, že toho moc nachodíte. Veřejnou dopravou z Lignana se tam dostanete autobusem ATVO, který Vás zaveze na Piazzale Roma. Autobusy jedou ráno v 6:20, 7:35, 9:25 a zpět v 15:25, 17:30 a 17:40.

# 11.06.2013, 06:31.
Moc Vás prosím nevíte-li, zda existuje nějaké dopravní spojení (vlak, bus) z letiště Treviso - Lido di Jesolo a zpět, případně kolik přibližně může stát. Pokud ano, tak mám ještě jeden dotaz a to, mám-li šanci být z Lido di Jesolo zpět na letišti v Trevisu před 7. hodinou ranní? Moc děkuji za odpověď. Martin.

Dopravu z letiště Treviso do Lido di Jesolo zajišťuje společnost ATVO. První autobus z letiště odjíždí v 7:45, poslední ve 20:55. V Lido di Jesolo (autobusová stanice) je za 2 a 1/4 hodiny. Musí se přestupovat v Mestre na vlakovém nádraží. Cena jízdenky je 7,00 + € 4,00. Z Lido di Jesolo jede první autobus v 5:20 a na letišti je v 7:50 (opět s přestupem). Odlet tedy pravděpodobně nestihnete a budete muset volit taxi. Z Lido di Jesolo Vás přijde na € 75,00. Alternativně z Mestre FS Vás přijde na € 58,00.

# 10.06.2013, 23:38.
Manželé Řehůřkovi, prosím vás. Chtěla jsem se vás zeptat, jak se dostat nejrychleji vlakem do Benátek z Ostravy a zpět? A zda-li nám na Benátky stačí jeden den? Předem moc děkuji za váš čas a ochotu! Adéla.

Nejrychlejší kombinace vlakových spojů je pravděpodobně následující: v 15:00 z Ostravy vlakem EC Varsovia do Břeclavi, příjezd 16:54. Odtud v 17:26 osobním vlakem do Vídně, příjezd 19:02. Odtud v 19:30 vlakem EN Tosca do Mestre, příjezd 2:56. Celková doba jízdy i s přestupy 11:56. O něco delší ale o jeden přestup méně je cestovat z Ostravy vlakem EC Sobieski v 17:00 do Vídně (příjezd 20:32) a odtud vlakem EN Vienna - Venezia Express s odjezdem 20:48 a příjezdem do Mestre v 8:20. Celková doba jízdy i s přestupy je 15:20. Na Benátky jeden den stačí, ale bude spíše o základním seznámení a nasátí atmosféry než o prohlídce tohoto krásného města.

# 05.06.2013, 20:31.
Moc prosím o radu, v sobotu jedeme autem do Benátek a jsme ubytovaní přímo v centru. Potřebovala bych poradit, kde je nejlepší nechat 5 dnů automobil - parkoviště Troncheto se mi zdá dost drahé - € 21,00 na den, myslíte, že je možné 5 dnů nechat auto zaparkováno v Punta Sabbioni a jet lodí do centra? Nevíte, na kolik by vyšlo parkovné? Děkuji moc. Ivana.

Parkoviště na Punta Sabbioni je možné využívat 24 hodin denně, cena se pohybuje kolem € 7,00 na den. Doporučujeme však zvolit některá parkoviště přímo v Benátkách nebo v Mestre před vjezdem do Benátek - viz. AVM Venezia.

# 05.06.2013, 10:01.
S přítelem si 5.7. chceme udělat zastávku v Benátkách na jednu noc. Auto bychom zaparkovali na Piazzale Roma, kolik to stojí na jeden den a noc? A také, zda byste nám poradil nějaké levné ubytování v blízkosti, abychom nemuseli s batohama daleko. Děkuji. Kateřina.

V parkovacím domě Autorimessa comunale na Piazza Roma stojí celodenní parkování € 26,00, zakoupeno on-line pak € 23,40. Parkování na Tronchetto stojí o něco méně - € 21,00. Jedním z levnějších ubytování v blízkosti Piazzale Roma je Casa Sant' Andrea na Santa Croce. Cena se na poslední chvíli pohybuje pro dva na noc kolem 1.800,-Kč.

# 05.06.2013, 08:54.
22.9.2013 se budeme vracet z Benátek, kam přijedeme ráno vlakem na Santa Lucia. Zpáteční spoj nám jede v nočních hodinách z vlakového nádraží Mestre. Můžete mi, prosím, poradit, kde najdu a do kolika hodin spoje mezi oběma stanicemi jezdí a kolik stojí aktuálně jízdenka? Za odpověď předem velmi děkuji. Jitka.

Informace najdete na Trenitalia. Pokud budete mít nějakou časovou jízdenku pro pohyb po Benátkách, bude pro Vás výhodnější jet autobusem ACTV č. 2 z Piazzale Roma na nádraží FS. Samostatný lístek stojí € 1,30. Poslední spoj jede 0:40.

# 04.06.2013, 13:40.
Chtěla jsem se Vás prosím zeptat, zda jezdí autobusy ATVO i v září v Benátkách? Chystáme se z Treviso Airport na Lido di Jesolo 3.9. a pak zpět Mestre - Treviso Airport 14.9. Jízdní řády tam končí do 31.8.2013. Děkuji moc za odpověď. Gábina.

Autobusy ATVO jezdí celoročně. Sledujte stránky ATVO před Vaším odletem, nové jízdní řády tam budou zveřejněny.

# 03.06.2013, 13:21.
Chtěla bych vás poprosit o radu ohledně Mestre. Psala jsem vám přes formulář na vašich stránkách, ale buď jsem ho špatně odeslala, nebo nemáte čas a v tom případě se omlouvám, že obtěžuji znovu. Dorazíme do Mestre autem a chceme si koupit jednodenní lodní lístek na ACTV, který se dá použít i na autobusy z Mestre do Benátek. Dotaz zní, zda se tento lístek dá koupit někde v Mestre (nádraží, automaty) a zda je v Mestre dost autobusových zastávek a spojů. Druhá otázka se týká pláží na Lidu. Vím, že jsou veřejné a placené. Víte, jaké je vstupné na ty placené? Jsou ty veřejné hodně daleko? Děkuji moc. Alena.

Omlouváme se, dotazů je hodně, není v našich silách odpovědět na všechny, to bychom museli nepřetržitě odpovídat jen na dotazy našich čtenářů. Stejně tak i dotazy, které jsme odpověděli, nestíháme umisťovat na web. Snažíme se ale v rámci možností, jak to jen jde. K Vašemu dotazu. Jízdenku koupíte např. v infopointu na nádraží v Mestre v době od 9:00 do 15:50, ale i na dalších místech (pokladny Hello Venezia, v síti autorizovaných prodejců, v automatech) - seznam prodejců najdete na stránkách ACTV. Autobusových spojů a zastávek je mnoho, hodně jich jezdí přímo na Piazzale Roma. Jízdní řády najdete opět na výše uvedených stránkách. O veřejných plážích píšeme v naší odpovědi ze dne 06.06.2012, 19:27, ceny placených se pohybují přibližně na den následovně: od € 15,00 za slunečník a dvě lehátka, od € 40,00 za přístřešek. Ceny se samozřejmě mohou lišit od provozovatele.

# 02.06.2013, 23:24.
Koncem června, asi 25. nebo 26. jedeme s manželkou a dcerou na jih Itálie, do Kalábrie a chceme přenocovat v Benátkách nebo v Mestre. Vím, že to není až tak jednoduché, proto se obracím na vás, zřejmě na lidi znalé v rámci této problematiky. Nevím, kde se máme ubytovat, kde máme nechat auto, neboť povezeme spoustu věcí, které na jednu noc asi nebudeme vykládat. Jde nám o to, abychom třeba den strávili v Benátkách, někde normálně přespali, abychom si i odpočnuli a zase jeli dál. Mohli byste nám prosím poradit, co by bylo nejvhodnější? Děkuji. O.

Zkuste např. Camping Venezia Village.

# 02.06.2013, 16:38.
Koncem června se chystám s dětmi a kamarádkou na dovolenou do Itálie. Bydlet budeme nedaleko Caorle v Duna Verde a chceme navštívit Benátky. Protože jsme jen dvě ženské a tři děti, potřebovali bychom pořádně poradit jakou cestu nejlépe zvolit, kde nechat auto a jak se dostat do města. Děkuji za každou radu. Martina.

Vzhledem k dětem bychom doporučovali zaparkovat přímo v Benátkách, tj. přímo na Piazzale Roma (Autorimessa Comunale) nebo na Tronchetto (Venezia Tronchetto Parking). Odtud jezdí vaporetta do centra.

# 01.06.2013, 22:54.
Příští sobotu jedeme s manželem do Říma a chtěli bychom se zastavit podívat do Benátek. Kvůli své poloze nás zaujal kemp Fusina. Hlavně proto, že prý tam odsud jede loď přímo do Benátek. Nemáte k tomu bližší informace? Jak často ta loď jezdí, kolik stojí a kam přímo jede? Předpokládám, že když neumíme italsky ani anglicky, tak budeme mít asi problém se vyznat v jízdním řádu. Děkuji. V.

Linka Fusina funguje ve třech spojeních. Fusina - Zattere, Fusina - Alberoni, Zattere - Alberoni. Zattere je v historickém centru Benátek, nedaleko náměstí San Marco. Alberoni je na ostrově Lido. Z Fusina vyplouvají spoje od parkoviště. Z Fusina vyplouvají lodě každou celou hodinu od 8:00 do 22:00, zpět pak jede každý spoj za půl hodiny od vyplutí z Fusina, tj. 8:30, 9:30 až 22:30. Jedna cesta trvá 25 minut a jednosměrná jízdenka stojí € 8,00, zpáteční pak € 13,00. Děti od 6. do 12. let platí € 3,50 resp. € 6,00. Existují i kombinované jízdenky s dopravou ACTV - 24. hodinová za € 26,00 a 72. hodinová za € 53,00. Jízdní řád v angličtině najdete na Terminal Fusina.

# 31.05.2013, 21:01.
Prosím o radu. Kde mám po příjezdu autem do Benátek nejlépe zaparkovat a kolik stojí parkování na 3 dny a aby to bylo co nejblíže zastávce vodního autobusu, prosím číslo, směrem na ostrov Guidecca, kde budeme bydlet v Hiltonu. Moc díky a info obratem. T.

Parkovat můžete na Tronchettu - € 21,00 na den nebo na Autorimessa Comunale - € 26,00 na den. V obou případech Vám jede na Giudecca, kde je Váš hotel Hilton Molino Stucky Venice, linka č. 2.

# 28.05.2013, 21:18.
Letos v červnu podnikneme jednodenní výlet do Benátek (budeme na dovolené u Gardy). Auto plánujeme nechat na nějakém odstavném parkovišti v Mestre a jet autobusem ACTV. Chtěla bych koupit 12. hodinový lístek, který platí i na autobusy z Mestre. Kde ho ale koupím? Musím na vlakové nádraží? Jsou zastávky autobusů ACTV rozmístěny v blízkosti velkých parkovišť? A je nutné ho v autobuse nějak označit? Loni jsme jeli z Mestre vlakem, zdá se mi to ale zbytečné, když je v ceně půldenního lístku i doprava autobusem. Velice děkuji za odpověď. S pozdravem Alena.

Jízdenku zakoupíte u autorizovaných prodejců, jejichž seznam najdete na stránkách ACTV. Na parkovištích by neměl být problém, stejně tak se zastávkou autobusu. Jízdenku je třeba před použitím označit.

# 22.05.2013, 00:05.
Příjemný den, ráda bych se zeptala na vlakové spojení mezi letoviskem Bibione a Benátkami. Rádi bychom vyrazili z Bibione na výlet do Benátek. Předem velice děkuji. Lenka.

Nejbližší vlaková stanice je v Latisana. Tam se dostanete autobusem ATVO. Jezdí přibližně 15 spojů za den. Sledujte výše uvedené stránky a jízdní řády, v polovině července se mění jízdní řády. Z Latisana pak jede vlak přímo do Benátek (S. Lucia). Vlak jede přibližně 1x za hodinu, jízda trvá něco málo přes hodinu a jízdenka v regionálním vlaku Vás přijde na € 6,05.

# 09.05.2013, 12:50.
V červnu jedu se studenty vlastním autobusem do Benátek. Našla jsem, že se dá parkovat na Tronchettu. Chci se zeptat, zda se platí kromě parkovného i za vjezd do Benátek nebo i za něco jiného. Děkuji moc za odpověď. Kateřina.

Veškeré informace pro autobusy a jejich vjezd do Benátek najdete na stránkách AVM Venezia.

# 08.04.2013, 07:24.
Pozdravujem, 9. júna prídeme do Benátok autom a odchádzame na plavbu po Stredozemnom mori lodou Fantazia na 7 dní. Poradili by ste, ako a kde mám bezpečne zabezpečiť parkovanie osobného auta v prístave? Luboš.

Parkování v přístavu Vás přijde na € 95,00 za týden. Veškeré informace najdete na Venezia Terminal Passeggeri.

# 01.04.2013, 21:08.
Chtěla bych Vás poprosit o radu. Příští týden letím do Benátek s tím, že při zpáteční cestě je odlet z letiště Treviso již v 7:45 hodin. Jak jsem si již všimla, že v jiném dotazu píšete, že je možnost se dostat takto brzy na letiště autobusem z nádraží v Benátkách. Ovšem dle jízdního řádu na webu společnosti ATVO jede první autobus až v 7:45 hodin z Benátek. Mohu se zeptat, jak to tedy skutečně je? A ještě jeden dotaz, je problém se takto brzy dostat z Lido na toto nádraží? Mnohokrát děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Kristýna.

Dle jízdního řádu platného od 31.3.2013 do 31.5.2013 jede první autobus ATVO z Piazzale Roma v Benátkách každý den v 5:30 hodin. Na letišti v Trevisu je podle jízdního řádu v 6:30 hodin. Nicméně to není žádný nový spoj, v tuto dobu jezdil první autobus i podle předchozího jízdního řádu. Asi jste zaměnila jízdní řády, autobus v 7:45 jede jako první z letiště v Trevisu do Benátek. První linka č. 1 z Lido S.M.E. jede ve 4:16 a na Piazzale Roma je v 5:14. Dříve jezdí noční linka N od 23:26 do 4:06 každou 6., 26. a 46. minutu. Na Piazzale Roma je za 44 minut.

# 27.03.2013, 07:31.
Děkuji za odpověď. Omlouvám se, že jsem neuvedla rovnou letiště - letíme na a z Marco Polo. Na odjezdy autobusu i délku jeho cesty jsem se už dívala s tím, že nejlepší by byl ten v 5:40. Dívala jsem se ale po bydlení v nejbližším okolí Piazzale Roma (budou s námi kamarádčiny rodiče, tak abychom je nemusely vláčet přes x mostů) a moc vhodného jsem toho nenašla. Myslíte, že by nás taxi odvezlo i tak brzy ráno a přímo od domu například od Campo Sant Angelo? Možná je to hloupá otázka, ale ptám se kvůli těm všem kanálům a mostům - zda taxi nabírá u domu, nebo zda se musí také na nějaký meetpoint - aby to nevyšlo z hlediska délky cesty k němu stejně jako k autobusu. Včera jsem objevila stránky Apartments Apart. Nemáte s nimi nějaké zkušenosti? Některé z těch apartmánů vypadají hezky a za rozumný peníz (pokud bychom tedy nebyli vázáni na lokalitu poblíž Piazzale Roma). Mnohokrát děkuji za odpovědi. S pozdravem Karolína.

Radiotaxi funguje 24 hodin 365 dní v roce. Pracovní doba dispečinku je od 7:00 do 22:00. Na telefonním čísle +39 041 595 20 80 si můžete v této době taxi objednat, kde uvedete i podrobnosti. Pokud si budete objednávat taxi v době od 22:00 do 7:00 přepojí Vás na automatický hlasový systém. Po přehrání zprávy s pokyny systém pípne a budete mít 5 sekund na uvedení adresy a počtu lidí. Vaše informace se zařadí do fronty a následně přiřadí volání na nejbližší taxi, poté Vás vyzve k potvrzení hovoru. Taxi potom přijede. Doporučujeme však rezervovat vše s operátorem na smluvený čas a místo. Další možností je si zajistit taxi přes hotel. Jinak Campo Sant Angelo je v centru Benátek, tam není automobilová doprava, taxi tam pro Vás nemůže dojet. Odveze Vás z Piazzale Roma, což je vzhledem ke vzdálenosti stejné jako autobus. Pokud chcete odvoz až od hotelu, pak potřebujete vodní taxi, které funguje také 24 hodin denně, objednáte ho přes linku +39 041 822 90 40. Zaveze Vás až na letiště. Jedná se ale o luxusní službu za luxusní cenu - € 100,00. Výše uvedené informace jsou ze společnosti Venice Water Taxi. Těch společností je hodně, ceny jsou však podobné. S uvedenými apartmány zkušenosti nemáme. Většinou využíváme Booking.

# 26.03.2013, 19:36.
Budu bydlet 2 noci v hotelu Orio na ostrově Lido. Přijedu autem a rád bych se zeptal, zda je vhodnější vzít auto trajektem 17 na Lido a nechat u hotelu (parkování mám zdarma) nebo ho nechat 2 dny na parkovišti v Tronchetto a zaplatit 48 hodin parkování. Také nevím, zda je možné dostat se na trajekt ACTV 17 kdykoliv, nebo si mám raději udělat rezerevaci? Který čas je nejvhodnější na převoz auta na Lido? Přijedu na trajekt večer 28.3. a chci se vracet z Lido v sobotu ráno 30.3. Děkuji předem. Pavel.

Za 48 hodin parkování na Tronchettu zaplatíte € 42,00, pokud překročíte, platíte dalších € 21,00. Trajekt č. 17 Vás přijde na € 12,00 jedna jízda, tzn. € 24,00 za cestu tam i zpět. Pokud máte auto delší než 4 metry platíte € 19,00 (€ 38,00), pokud delší než 4,5 m platíte € 24,00 (€ 48,00). Vzhledem k tomu, že trajekty jezdí přibližně po hodině od 5:50 do 1:40, nepovažujeme rezervaci za nutnou. Pokud však přesto chcete rezervovat, je to možné v době od 7:30 do 19:00 na telefonu +39 041 2424 minimálně 12 hodin a maximálně 5 dnů před odjezdem. Cena služby je € 2,00 a platí se výhradně kreditní kartou. Zda zvolit trajekt nebo parkování na Troncehttu závisí na cenovém srovnání dle délky Vašeho automobilu a podle toho, co upřednostňujete - mít auto na očích u Hotel Villa Orio, k dispozici i na ostrově atd. K ceně trajektu je třeba připočítat cenu za dopravu osob, která se řídí cenou běžných jízdenek na vaporetto dle tarifu ACTV.

# 25.03.2013, 16:23.
Od 8. do 12. května se chystáme do Benátek. Odlet z Benátek máme v 7:00. Zajímalo by mě, zda funguje něco jako taxi na letiště, které bychom mohli využít, kdybychom ráno nejeli autobusem z Piazzale Roma, případně kolik to tak stojí. Dost by to ovlivnilo výběr místa, kde budeme hledat ubytování. Jaká je podle Vás nejlepší varianta? Předem děkuji za odpověď. Karolína.

Do Benátek se létá na dvě letiště - Treviso a Marco Polo. První autobus ATVO z Piazzale Roma na letiště Treviso odjíždí v 5:30, na místě je v 6:30. První autobus ATVO na letiště Marco Polo odjíždí v 5:00, na místě je v 5:20. První autobus ACTV na letiště Marco Polo odjíždí ve 4:35, na místě je ve 4:56. Podrobné jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Taxi Treviso na letiště Treviso stojí € 70,00. Taxi Venezia na letiště Marco Polo stojí € 40,00. Nejlepší varianta souvisí s letištěm, ze kterého odlétáte. Ubytování doporučujeme hledat přes Booking.