TYROLSKO 2022

Tyrolsko v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Rakousko / Tyrolsko 2022

Horské soutěsky, krásná údolí, prudké horské potoky a říčky s mnohými vodopády a spousta jeskyní, v horních partiích pak ledovce a nádherné výhledy široko daleko. To je Tyrolsko, země v samém srdci Východních Alp. Nejstaršími obyvateli byli Ilyrové a Keltové. V 6. století začali pronikat na území Bavoři a původní obyvatelé se usadili v Dolomitech. Tyrolsko postupně spravovali římskoněmečtí císaři a později hrabata z Tyrol. V roce 1863 zdědily Tyrolsko Habsburkové. V době největšího rozmach patřilo k Tyrolsku i Vorarlbersko, Jižní Tyrolsko, Trento, Brixen a Tridentsko. Tyrolsko je rakouskou spolkovou zemí. Hlavním městem je Innsbruck. Tyrolsko se dělí na dvě části - Nordtirol a Osttirol. V Tyrolsku je 8 okresů a jedno statutární město. Nejvyšším vrcholem je Grossglockner (3798 m). Oficiální měnou je €, úředním jazykem němčina. Pokud je Tyrolsko cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 24.06.2022, 14:12.
Nejsem si jistá při nákupu Innsbruck karty přes internet, zda mi ji pošlou e-mailem nebo poštou. Poštou už bych to nestihla. Chci se zeptat, kde v Innsbrucku, až tam přijedeme, tuto kartu koupím? Děkuji. Andrea.

Innsbruck Card zakoupenou v e-shopu je možné použít jako elektronickou kartu v mobilním telefonu nebo si ji vytisknout a mít ji v papírové podobě. Kartu lze kromě e-shopu zakoupit i v turistických informačních centrech, na hotelových recepcích, ve větších muzeích a na letišti v Innsbrucku v Tabak Trafik. Turistická informační centra jsou Innsbruck na Burggraben 3 (otevřeno Po-So od 8:00 do 18:00, Ne od 9:00 do 15:00), Innsbruck am Hauptbahnhof na Südtiroler Platz 7 (otevřeno Po-So od 9:00 do 13:00) a Stadtturm na Herzog-Friedrich-Straße 21 (otevřeno Po-Ne od 10:00 do 20:00).