LONDÝN 2022

Londýn v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Velká Británie / Londýn 2022

U ústí řeky Temže do Severního moře, na jihovýchodě Britských ostrovů, leží město Londýn. Je jedno z nejdůležitějších a nejanvštěvovanějších měst ve světě. V roce 43 založili Římané obec Londinium. Město dobyli Anglosasové, Vikingové a Normané. Roku 1066 byl Vilém Dobyvatel korunován na krále ve Westminsterském opatství. Vilém II. začal stavět Westminster Hall. Westminster se stal sídlem královského dvora a vlády, City centrem obchodu. V polovině 14. století zasáhla Londýn morová epidemie, v polovině 17. století ničivý požár. V 18. století byl Londýn největším městem světa. V roce 1965 byla rozšířena hranice města a oblast označena jako Velký Londýn. Ten je rozdělen na 32 městských obvodů a londýnské City. Londýn je hlavním městem Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Oficiální měnou je £, úředním jazykem angličtina. Pokud je Londýn cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 21.05.2022, 10:52.
Obracím se na vás s prosbou. V srpnu letíme do Londýna na letiště Stansted Arpt. Chtěli bychom vidět takové ty památky Londýna, včetně muzea Harryho Pottera. Doproručil byste nám nějaké ubytování nebo alespoň strategické místo dobré jako výchozí bod? S cestováním samozřejmě počítáme. Budeme dva dospělí a dvě děti ve věku 13 let bez omezení. Děkuji mnohokrát a přeji krásný víkend. Denisa.

Ceny jsou výrazně vyšší v centru Londýna než na okraji nebo v přilehlých obcích. Pokud však vezmete v úvahu čas a náklady za dopravu, je ubytování v centru Londýna asi nejlepším řešením. Hledat ubytování doporučujeme na Booking. Zadejte svůj počet osob, termín a požadované vybavení. Při vyhledávání doporučujeme použít různá řazení podle Vašich preferencí, případně i mapu.