KALÁBRIE 2015 / 2

Kalábrie v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Kalábrie 2015 / 2

Pokud je Kalábrie cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2015. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o cestě autem do Kalábrie, o poplatcích na dálnicích, o ubytování, o kempech, o výletech v Kalábrii, o trzích, o nákupech potravin a najdete zde také mnoho dalších informací o Kalábrii, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete druhou část, ta první je na stránce Kalábrie 2015.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 26.06.2015, 20:06.
Řehůřkovi, chtěli bychom se vydat se dvěma dětmi naší Fábií a malým karavanem z Kladna do Kalábrie. Chtěli bychom Vás poprosit o radu, jakou trasu nejlépe zvolit, kolik nás vyjde na mýtném jedna cesta (auto + karavan) a zda byste nedoporučili místo na přespání. A dále nějaký pěkný kemp v Kalábrii, kde by měli vyžití hlavně děti. Moc děkujeme za tyto stránky a zdravíme! Josef.

Záleží na tom, kam až chcete do Kalábrie jet. Inspiraci můžete najít v reportážích - Kalábrie 2002 a Kalábrie 2006. Obě oblasti na západním pobřeží jsou nádherné. Trasa je následující: Kladno - Rozvadov - Regensburg - Mnichov - Innsbruck - Brenner - Bolzano - Verona - Modena - Bologna - Firenze - Salerno a dále po bezplatné dálnici A3 na jih podle zvolené oblasti. V Německu se dálnice neplatí, v Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 8,70, za průjezd Brennerem zaplatíte € 9,00 a na mýtném v Itálii pro Vaši soupravu (předpokládáme že budete mít celkem tři nápravy) zaplatíte € 93,50. To samé při cestě zpět. Pokud by Váš přívěs měl dvě nápravy, tzn. celkem souprava měla čtyři, zaplatili byste € 140,80. Poplatky při cestě zpět jsou ve stejné výši. Italské kempy najdete na Camping a Unicamping. Určitě si nějaký vhodný vyberete jak pro přespání na cestě, tak i pro pobyt podle vybrané oblasti. Pokud chcete ubytování v bungalovu apod. můžete hledat také na Booking.


# 26.06.2015, 17:23.
Děkuji moc za odpověď. A jak to tam je s podmořským životem? Má smysl si brát věci na šnorchlování? Leoš.

V místech k tomu vhodných, u útesů, členitého pobřeží atd. uvidíte mořské ježky, barevné ryby, kraby, porost na kamenech atd., ale pestrobarevný podmořský svět jako v Egyptě nebo např. v Evropě v Chorvatsku tady nečekejte. Viditelnost pod vodou je ale dobrá. My jsme si brýle a šnorchl brali a nepovažovali jsme to za zbytečné.

# 21.06.2015, 15:09.
Nevíte, prosím, zda je možno se v letní sezóně dostat po 21:00 vlakem nebo autobusem z Capo Vaticano do Tropea a zpět? Děkuji předem za odpověď. Alice.

Do Tropea jedou vlaky z Ricadi (Capo Vaticano) ve 20:23, zpět ve 21:31. První ranní vlak do Ricadi jede v 5:56. Jízdenka stojí € 1,20. S autobusy bychom nepočítali, jistější je už taxi. Do Tropea jede večer ještě Intercity Note ve 23:14, jízdenka však stojí € 8,00.

# 21.06.2015, 13:46.
A ještě bych se Vás chtěl zeptat na jednu věc. Jsou na Capo Vaticano nějaké trhy? Např. pravidelné ranní prodeje nalovených ryb, ovoce, zeleniny atd.? Hlavně ty ryby nás zajímají ... :-) S pozdravem Leoš.

V pondělí jsou trhy v S. Domenica di Ricadi, ve čtvrtek v Ricadi, v pátek v San Nicolo di Ricadi, v sobotu v Tropea a Vibo Valentia, v neděli v Nicotera.

# 21.06.2015, 12:24.
Pane Řehůřku, pomalu se nám blíží naše první dovolená v Kalábrii, pojedeme nakonec do Villaggio Agrumeto na Capo Vaticano. Studuji Vaše stránky, píšete o trase s menšími poplatky. Chtěl bych se Vás zeptat, zda byste mi mohl poradit s trasou Ravena - Perugia - Orte. Dívám se na Google na mapu a zajímá mě, zda se to jede po silnici značené E45 a SS3bis. Nepoznám totiž, zda je to normální silnice bez poplatků nebo dálnice. Mohl byste mi kdyžtak prosím tuto trasu více upřesnit? S pozdravem Leoš.

Značení odpovídá. Jedná se o čtyřproudovku bez poplatků.

# 20.06.2015, 23:41.
Začiatkom júla cestujem z rodinou do mestečka Ascea Marina v Kampánii, kde budeme týždeň a potom ideme do Capo Vaticano na další týždeň. Poraďte, prosím, akou trasou bude najlepšie ísť nakoľko pojdeme zo smeru Viedeň. Taktiež prípadné zastávky po cestě, kedže máme čas pred aj po termíne. Ďakujem. Martin.

Vaše optimální trasa je následující: Vídeň - Graz - Villach - Tarvisio - Udine - Padova - Bologna - Firenze - Salerno - sjezd Battipaglia Nord - Agropoli - Ascea Marina. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 8,70 a na mýtném v Itálii zaplatíte € 72,10. Náklady jsou to vysoké, je možné je ale minimalizovat. My sjíždíme z dálnice už v Arnoldsteinu, kde levně natankujeme a pokračujeme mimo dálnici do Gemony. Odtud pokračujeme po dálnici do Mestre, kde z ní sjedeme a pokračujeme po SS309 do Ravenny. Odtud pokračujeme po neplacené čtyřproudovce SS3bis přes Perugia až do Orte, kde se opět na dálnici připojujeme. Poplatkově to v úseku Gemona - Mestre vychází na € 11,30 a v úseku Orte - Salerno na € 21,60. Úspora tedy celkem € 39,20, to samé při cestě zpět. Zastávky při cestě se nabízejí v Benátkách, Florencii nebo v případě cesty mimo dálnici u Delty Pádu, v Perugia atd. Do druhé destinace pak pokračujte přes Sapri - Praia a Mare - Diamante - Paola - Pizzo - Briatico - Tropea k Capo Vaticano. Alternativně můžete už na začátku s menší zajížďkou najet na dálnici a pokračovat po ní až do Vibo Valentia. Dálnice od Salerno směrem na jih se už neplatí. Nicméně tento přejezd Vám zabere bez přestávek přibližně 5 hodin, takže se budete moci zastavovat cestou na mnoha krásných místech u pobřeží.

# 20.06.2015, 22:31.
Řehůřkovi, za nedlouho jedeme na Capo Vaticano na dovolenou. Chtěl bych se zeptat, zda se nedá někde v okolí půjčit malý motorový člun nebo loďka na výlety po tamnějších zátokách. Děkuji moc za informaci. S pozdravem Jan.

Půjčovnu provozuje Sea Sports v lokalitě Torre Ruffa.

# 19.06.2015, 02:02.
Nemáte náhodou zkušenost, na kolik vyjde benzín a poplatky z Čech - Karlovy Vary - do Itálie - Neapol či Briatico? Stačí pouze orientačně. Děkuji moc za rychlou zpětnou vazbu ... Zdravím. Ema.

Při modelovém výpočtu budeme vycházet při spotřebě 7 litrů benzínu na 100 km a aktuální průměrné ceně benzínu € 1,71 za litr v Itálii. Předpokládáme, že pojedete přes Mnichov a Brenner. V Německu se dálnice neplatí, v Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 8,70, za průjezd Brennerem zaplatíte € 9,00 a na mýtném v Itálii € 68,40. Poplatky za oba směry jsou tedy € 163,50. Spotřeba pohonných hmot na trase dlouhé 1850 km, celkem tedy 3700 km je 259 litrů za € 443,00. Celkem jsou tedy náklady € 606,50. Pokud pojedete na delší dobu než 10 dnů, zvýší se náklady o € 8,70 za další rakouskou desetidenní dálniční známku. Je to maximální cena při modelové spotřebě. Pokud budete mít spotřebu nižší, bude cena nižší a naopak. Dále určitě natankujete levněji plnou nádrž v ČR, což při ceně € 1,20 za litr je při 50. litrech úspora přibližně € 25,50. Pokud dotankujete do plné nádrže v Rakousku někde u Innsbrucku, je tu další úspora přibližně € 14,50. Pokud dojete k Innsbrucku při cestě zpět s prázdnou nádrží a dotankujete jen na cestu domů, pak je tu opět stejná úspora € 14,50. Vhodným tankováním můžete tedy ušetřit € 54,50 při modelové spotřebě.

# 18.06.2015, 15:53.
Začátkem července jedeme osobním automobilem z Opavy do Kalábrie, městečko Tropea, středisko Ricadi. Chtěli bychom poprosit o pomoc a radu na nejkratší a pohodlnou cestu, pokud by to šlo mimo Maďarsko? Slyšeli jsme, že je obtížně průjezdné a opravují se cesty. Děkujeme. Kateřina.

Vaše optimální trasa je následující: Opava - Hladké Životice - Olomouc - Brno - Mikulov - Vídeň - Graz - Villach - Tarvisio - Udine - Padova - Bologna - Florencie - Salerno - Cosenza - Vibo Valentia - Ricadi. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 8,70 a v Itálii zaplatíte na mýtném € 72,10. Od Salerna směrem na jih se dálnice neplatí. To samé zaplatíte při cestě zpět.

# 10.06.2015, 11:39.
Zajímalo by mě, zda nevíte o možnosti ubytování v okolí autostrády A4 mezi křižovatkami Palmanova a San Vito. Je to asi uprostřed cesty mezi Ostravou a Vilapianou v Kalábrii. Děkuji. Miroslav.

Doporučujeme o několik desítek kilometrů níž u sjezdu Cessalto - A Casa di Paola.

# 02.06.2015, 18:06.
Našla jsem Váš informativní web a ráda bych Vás požádala o informaci. Cestujeme v červnu do Kalábrie - 4 osoby. Máme zajištěný hotel na Capo Vaticano - Resort Thalasso & spa - a letenky. Mám dotaz ohledně přepravy z letiště na hotel a zpět. Zda je možná levnější varianta, než kterou nám nabízí hotel, přibližně za € 200,00 za obě cesty? Předem moc děkuji za odpověď. Martina.

€ 200,00 je cena taxi bez rezervace. Pokud si taxi zarezervujete dopředu, zaplatíte za jednu jízdu € 80,00. Celkem tedy € 160,00. Kontakty a ceníky najdete na Calabria Taxi. Veřejnou dopravou je cesta popsaná v odpovědi ze dne 13.02.2015, 10:34. Jízdenka na kyvadlový autobus Vás přijde € 1,30 a na přímý regionální vlak Lamezia Terme Centrale - Ricadi na € 4,00. Jedna cesta pro čtyři osoby tedy na € 21,20, obě cesty na € 42,40. Ze zastávky Ricadi to máte k Resort Thalasso ještě 1600 m.

# 29.05.2015, 20:59.
Chtěla bych jet do Kalábrie - Diamante nebo Scalea - z Českých Budějovic. Je mi jedno jak. Autobus tam asi žádný nejede. Myslela jsem na cestu letadlem do Říma a dále vlakem. Nevím, zda se to dá uskutečnit, případně mi poraďte jak jinak. Moc děkuji. Marie.

Uskutečnit se to dá, dokonce to není nic složitého. Nejdříve si najdtěte nejvýhodnější letenku do Říma v termínu, který Vám vyhovuje. Můžete k tomu použít naši stránku Letenky. Z letiště se pak musíte přemístit na Termini, nejlevněji autobusem . Cena jízdenky je € 4,00 a je jedno, zda z letiště Fiumicino nebo Ciampino. Z Termini se pak dopravíte do Scalea / S. Domenica Talao nejlépe přímým vlakem Intercity za € 43,50. Jede v 9:26, 12:26, 14:26 a 16:26. Těch spojů je samozřejmě i více, jsou ale s přestupem. Nejlevnější spoj je s přestupem v Neapoli za € 37,70. Lepší je jet přímo. Jízdní řády najdete na Trenitalia. Doba jízdy je přibližně 5 hodin. Do Diamante se dostanete stejnými vlaky s tím, že musíte vystoupit v Sapri a přestoupit na regionální vlak. Jízdenka se navýší jen o € 0,30. Pokud budete znát přesný termín, je možné, že v kombinaci přesného termínu, zpáteční jízdenky, počtu osob, věkového složení atd. bude aktuální cena lepší - FS mají rozsáhlý systém slev, především pro vlaky Intercity, Frecciarossa, Frecciabianca a Frecciargento.

# 31.05.2015, 21:31.
Jedeme parta lidí na Capo Vaticano devítimístným VW Transporter. Chtěl bych se zeptat, zda je mýtné ve stejné výši jako u osobního automobilu, neboť když jsme jeli minulý rok do Chorvatska, platili jsme o dost více a potom jsme zjistili, že auta nad dva metry platí více. Potom by mě ještě zajímalo, zda se z okolí Capo Vaticano pořádají výlety jen na Stromboli s výšlapem nahoru. Navíc jedeme v půlce června, kdy sezóna ještě nešlape. Děkuji. Petr.

Váš automobil spadá do třídy B, do které jsou zařazeny automobily se dvěma nápravami a výškou nad přední nápravou větší než 1,3 m. Mýtné je v tomto případě o něco vyšší než u běžného automobilu. Při překročení hranic u Brenneru to dělá po Salerno € 70,00, při překročení hranic u Tarvisio to dělá po Salerno € 73,70. Není to ale podstatné navýšení. Oproti standardnímu automobilu je to v obou případech jen o € 1,60 více. Výraznější nárust je až od tří náprav. Když jsme byli na Capo Vaticano (začátkem června), bylo možné se vypravit na výlet na tři Aiolské ostrovy (Vulcano, Lipari, Stromboli) nebo k nočnímu Stromboli. Pěší výšlap nahoru nenabízeli. Nepředpokládáme, že by toto bylo možné i v současné době.

# 24.05.2015, 11:04.
Řehůřkovi, jsme dvě pošahané matky, které si vybraly dovolenou pro sebe a svých 6 dětí podle krásy italské přírody a jaksi jsme se při výběru pozapomněly podívat, jak daleko budeme cestovat. Trochu propadáme panice, poněvadž jsme zjistily, že cíl naší cety je od našeho bydliště v Kladně vzdálen necelých 2000 km. Váš web je úžasný a plný informací, ale nevíme z čeho bychom si nejlépe vybraly, proto se na vás obracíme s prosbou o radu a doporučení. Jakou nejrychleší cestu byste nám prosím doporučili, a vzhledem k tomu, že nejmladší cestovatelce jsou 3 roky, plánujeme cestu rozložit na tři dny. První den ujet co nejdále, počítám tak do 900 km, přespat jedno kde, a druhý den 400 km. Odpoledne bychom se někde vykoupali v moři s přespáním v kempu ve stanu, a třetí den dojeli do cíle. Finanční náročnost jsem si už spočítala podle vašeho webu, jenom kdybyste nám dali tip na cestu a hlavně na to přenocování během cesty. Mockrát děkujeme. Ivana a Marcela.

Vaše optimální trasa je následující: Kladno - Rozvadov - Regensburg - Mnichov - Innsbruck - Brenner - Verona - Modena - Bologna - Firenze - Salerno - Cosenza - Vibo Valentia - Ricadi - Capo Vaticano. Kempy pro přespání si doporučujeme najít na Camping. První zastávka Vám vychází někde kolem Lago di Garda. Doporučujeme vyjet tak, abyste tam byli ještě ve dne a nějaký čas strávili v této nádherné oblasti, pokud počasí dovolí, tak se i vykoupali. Druhý úsek bychom o něco natáhli a směřovali bychom ho do Castelfusano v Lido di Ostia u Říma. Dálnice a obchvat Říma Vás k němu pěkně navede. Tady budete za nějakých 7 hodin, proto doporučujeme vyjet co nejdříve, abyste si užili moře a hlavně nechytli zácpu u města Bologna. Na poslední úsek se vraťte zpět na obchvat Říma, který Vás navede na dálnici.

# 20.05.2015, 10:02.
Chtěl bych se zeptat, zda byste nám mohli poradit, jak se nejlépe dostat z Phargelia na letiště v Lamezia Terme v časných ranních hodinách - letadlo odlétá 1.8.2015 v 6:25. Děkuji. Pavel.

Pokud chcete jet až ráno, pak jediným řešením je si objednat taxi. Vyjde Vás na přibližně € 70,00.

# 07.05.2015, 22:32.
Chtěla bych prosím poradit, jak cestovat po Kalábrii? Ubytování máme v Parghelia a chtěli bychom i na celodenní výlet na Capo Vaticano. Jaké je možné co nejjednodušší spojení bez auta? Mockrát děkuji za odpověď. Monika.

Nejspolehlivější je vlak. Jízdní řády najdete na Trenitalia. Z Parghelia do Ricadi / Capo Vaticano se dostanete za 15 minut a € 1,80.


# 27.04.2015, 08:56.
Plánuji rodinnou dovolenou do Itálie. Máme v plánu jet až dolů na jih k Sicílii, nikoliv na Sicílii. Přesné letovisko ještě nevím. Vyjíždět budeme z Chebu. Zajímalo by mě, kolik po cestě zaplatím za poplatky, mýta a podobně a co vše budu potřebovat. Případně jakou byste poradili optimální trasu. Děkuji. S pozdravem Jakub.

Vaše optimální trasa je následující: Cheb - Marktredwitz - Regensburg - Mnichov - Innsbruck - Brenner - Verona - Modena - Bologna - Florencie - Salerno a po A3 dolů na jih. V Německu se dálnice zatím neplatí, v Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 8,70, za průjezd Brennerem zaplatíte € 9,00 a na mýtném v Itálii € 68,40. Poplatky při cestě zpět jsou ve stejné výši. Za dálnici A3 od Salerna směrem na jih se neplatí. Poplatky při cestě zpět jsou ve stejné výši. Předpokládáme, že jedete na více jak 10 dnů. Dvě desetidenní dálniční rakouské známky jsou levnější než jedna dvouměsíční.

# 24.04.2015, 12:31.
Jak se dostanu z Lamezia Terme do Catanzara? Děkuji. Ladislava.

Jak z letiště, tak z vlakového nádraží jezdí autobusy do Catanzaro i Catanzaro Lido. Provozuje je Autolinee Romano. Z letiště můžete jet také na vlakové nádraží kyvadlovou dopravou Lamezia Multiservizi a odtud do Catanzaro i Catanzaro Lido vlakem Trenitalia. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 24.04.2015, 08:34.
Moc bych Vás chtěla požádat o nějaké informace, jaké památky stojí za vidění v okolí Capo Vaticano a města Tropea - v průvodcích toho bohužel moc není. Také bych se chtěla zeptat, zda máte nějaký tip na dobrou restauraci na Capo Vaticano. Pokud máte nápad i na krásné malé uličky v Tropea nebo zajímavé stavby, budu také moc ráda. Velice Vám děkuji a přeji krásný den. Míša.

Přečtěte si naši reportáž Kalábrie 2006. Vše potřebné tam najdete. Při cestě na Capo Vaticano doporučujeme Ristorante / Pizzeria Campagnola. Je to asi 500 metrů před majákem. Na Capo Vaticano je spousta výborných restaurací a pizzérií.

# 22.04.2015, 16:13.
Byli jsme před dvěma lety na týden v Capo Vaticano, jedním slovem nádhera! Rádi bychom navštívili Kalábrii znovu, ale někde trošku jinde. Dá se najít stejně krásné moře a místo, jako je Capo Vaticano? Díky za odpověď. Martin.

My jsme byli v roce 2002 v Praia a Mare na severu Kalábrie a byli jsme krásou pláže a prostředí unešeni. Více informací najdete v naší reportáži Kalábrie 2002.

# 19.04.2015, 12:20.
Vážený pane Řehůřku, se zájmem pročítám Vaše zážitky z Kalábrie a jsem nadšená. Ráda bych se v období červen / červenec podívala do oblasti Capo Vaticano, tak na týden. Mám však velký problém zorientovat se v množství nejrůznějších informací a utřídit si myšlenky. Prvotní nápad byl vydat se do Kalábrie letecky, samozřejmě co nejlevněji. Zaujala mě nabídka Wizzair v termínu od 21. 6. do 28. 6. z Prahy do Neapole za 2783,- Kč i zpáteční. Problém je, že zpět se letí v 8:30, což je pro náš transport na letiště z Capo Vaticano dost brzy. Je vůbec reálné vymyslet cestu letecky za příznivou cenu a s dobrými odletovými časy tak, abychom se stihli na letiště přepravit? Můžete mi, prosím, poradit, jak na vyhledávání takových letenek? Nikdy jsem na vlastní pěst neletěla a netuším, zda je vůbec tento nápad reálný, zvláště co se cenové výhodnosti týká. Vím také o letišti Lamezia Terme, ale lze doletět za příznivou cenu a přímo bez přestupů? Předem Vám děkuji za odpověď a zdravím Vás. Jana.

Podívejte se na naši stránku Letenky, zvolte kompletní nabídku a zadejte Praha - Lamezia Terme, zpáteční + přímý let. Termín 19.6. a 26.6. Cena je ale o něco vyšší než do Neapole, ale odpadne Vám zbytečné cestování. Např. tam 19.6. 11:15 a zpět 26.6. 14:15 Vás vyjde na přibližně 8500,- Kč. Let trvá 2:15. Doprava z letiště a na letiště je popsaná např. v naší odpovědi ze dne 13.02.2015, 10:34.

# 16.04.2015, 12:29.
Řehůřkovi, chtěla bych Vás poprosit hned o několik rad. I když jsem přečetla mnoho vašich rad, pořád nevím, jak se nejlépe dostat z letiště Lamezia Terme do My Villa Eden, Localita Torre Ruffa, když přiletíme v 17:35. Letíme 11.7.2015. Našla jsem vlak do Ricadi, ale to je ještě kus cesty pěšky podle mapy. Nebo jsem viděla, že píšete o nějakém autobusu z letiště, který jezdí kolem pobřeží. Ten by tam někde zastavoval? Prosím Vás ještě jsme v Itálii nebyli, může se pít voda z kohoutku? Napíšete prosím, pokud znáte Villu Eden, nějaké informace? A poslední. Zda se v této lokalitě nachází nějaký obchod nebo trh. Mockrát děkuji za vaši laskavost a přeji pěkné dny. Libuše.

Máte pravdu, ze stanice Ricadi je to k Vašemu ubytování pěšky ještě přibližně 2,5 km. Z letiště Lamezia Terme jezdí kyvadlový autobus společnosti Lamezia Multiservizi na vlakové nádraží a odtud vlak Trenitalia do Ricadi. Tady je možné si zavolat taxi a tím odjet k My Villa Eden. Telefonní číslo bylo uvedeno na cedulce před nádražím. My Villa Eden nabízí také odvoz z a na letiště, počítejte však s tím, že ceny budou podobné jako taxi. Místní autobusovou dopravu provozuje Ferrovie della Calabria. Autobusy zastavují i na stanici Ricadi, ale zda něco zastavuje poblíž My Villa Eden nevíme. Toursit Shuttle provozovala Provincie Vibo Valentia z letiště v Lamezia Terme do letovisek na pobřeží. Poslední nám známá cena z letiště je € 7,00, mezi letovisky € 2,00. Zastávka u křižovatky se silničkou vedoucí k My Villa Eden se jmenuje Capo Vaticano bivio Torre Ruffa. Zda letos funguje nevíme. Konkrétně na Capo Vaticano jsme byli upozorněni v naší residenci, abychom vodu nepili. V případě My Villa Eden doporučujeme se zeptat na místě jak to mají oni. Obchod se nachází po silničce SP22 směrem k Ricadi, přibližně 600 m. Jmenuje se Market Punto Spesa. Větší obchody jsou v San Nicolo a v Ricadi, trh v Ricadi ve čtvrtek, v San Nicolo v pátek, v San Domenica v pondělí, v Tropea v sobotu.

# 11.04.2015, 12:33.
Potřebovala bych radu ohledně jízdních řádů. Jedeme 12.6. do Zambrone v Kalábrii a chtěli bychom vlakem navšívit Tropea, Ricadi, Briatico a další. Všechno je to na jedné vlakové trase. Vím, že spoje si můžu vyhledat na Trenitalia i na Idos, ale jen pokud zadám konkrétní datum a hodiny. Já ale plánuji více výletů a ráda bych si stáhla celkový jízdní řád. V červnu myslím bude i nový. My jedeme v červnu, ale chtěla bych normální celkový jízdí řád s přehledem, kolik vlaků a v kolik hodin jede na této lince, že prostě můžeme jet z Tropea v 18:20 a pak zpátky. V týdnu i o víkendu. Prostě pohromadě jako to visí i na našich nádražích. Nikde to nemůžu najít. Děkuji. Lenka.

Bohužel odkaz na jízdní řády v takto souhrnné podobě nemáme. Většinou si je vždy vypracujeme podle svého itineráře z online verze na Trenitalia a na konkrétní stanice, které nás zajímají. Stávající jízdní řády platí do 13. června 2015.

# 10.04.2015, 19:43.
Ještě bych se chtěla zeptat na nějaké místo na odpočinek s vozíčkářem. Jedeme večer z Liberce. Děkuji. Helena.

Na rakouských dálnicích jsou všechny Raststation vhodné pro vozíčkáře. Parkoviště mají vyhrazená místa, zajištěn je bezbariérový přístup do budov a přizpůsobené toalety. Naprosto stejně jsou na tom Area di Servizio v Itálii.

# 10.04.2015, 04:29.
Jedeme autem do Kalábrie a chtěla bych se zeptat, zda jsou nějaké výhody při placení (poplatky, dálniční známka apod.), jedeme-li s vozíčkářem? Helena.

Předpokládáme, že máte nové ZTP označení vozidla, které platí v rámci Evropské unie jako parkovací karta. V zahraničí však platí pouze k zaparkování vozu, jako např. na vyhrazených místech pro invalidy. Dálniční poplatky - ať už formou známky nebo mýtného - zaplatit musíte. Osvobození platí jen na území České republiky.

# 05.04.2015, 13:39.
Letos se poprvé s přítelem chystáme na dovolenou do Kalábrie, části Capo Vaticano. Tak jsem se chtěla zeptat, zda byste nám mohl doporučit nějaké tipy na výlety a všeobecné rady v tomto okolí. Také se tam chystáme jet jakýmkoliv způsobem jen né autem. Tak kdybyste nám mohl doporučit jak nejlépe a nejlevněji se tam dostat. A také se chci zeptat, jak je tato oblast drahá, co se týče cen v supermarketech, barech, restauracích a v dopravě. Děkuji Vám předem za odpověď. Karin.

Odpovědi na Vaše otázky najdete v těchto našich otázkách a odpovědích a v reportáži Kalábrie 2006.


# 29.03.2015, 12:14.
Plánujeme dovolenku na vlastnú päsť na začiatku júna. Všetko sa nám podarilo zajednať a naplánovať. Máme problém však s jedným presunom a to konkrétne z Tropea do Praja Ajeta Tortora dňa 14.6. Pri vyhladávaní vlakoveho spojenia v daný den cez Trenitalia, nám nenašlo žiadnu možnosť. Ak si dáme predchádzajúcu nedeľu, tak nam najde niekoľko spojov. Vedeli byste nám pomocť a poradiť? Moc ďakujeme. Zuzana.

Je to z toho důvodu, že se v červnu mění jízdní řády a v současné době nejsou ty nové k dispozici. Pro orientaci doporučujeme vyhledat spojení pro nejbližší neděli. Získáte tak přehled o četnosti spojů, přestupech, cenách atd. Před odjezdem si pak informace doladíte podle nových jízdních řádů. Změny nebudou výrazné.

# 26.03.2015, 16:36.
Plánujeme letos dovolenou v Kalábrii. Zatím jsme jezdili vždy do okolí Scalea a letos bychom chtěli zkusit někam níže - Tropea, Santa Domenica, Capo Vaticano. Prostředí a moře by v této oblasti mohlo být stejné nebo některé městečko ještě vyčnívá nad ostatní? Hledáme ubytování bez stravy, s možností si buď uvařit nebo se najíst v restauraci. Neplánujeme půjčení auta, tak bych Vás chtěl poprosit, ve kterém vesničce je největší dostupnost marketů (supermarketů), případně nějaký obchůdek, který vyjde cenově stejně? Možnost dopravy z letiště Lamezia Terme do této oblasti máte na stránkách popsanou pěkně, tak s tím by problém být snad nemusel. Zatím děkujeme mockrát. Jiří.

Nejkrásnější pláže jsou u Capo Vaticano, pokud však hledáte dostupnost marketů a supermarketů, pak Tropea nebo Santa Domenica jsou z tohoto pohledu lépe vybavené. To však neznamená, že na Capo Vaticano nejsou obchůdky nebo restaurace. Pokud hledáte procházky úzkými uličkami a noční život, pak toto nabízí Tropea. Hodně také záleží na konkrétním ubytování, na jeho přesném umístění, to může být také od toho všeho hodně daleko. Podívejte se také na Pronájem aut.

# 26.03.2015, 15:24.
Děkuji za možnost položení otázky. S manželem jsme se rozhodli, že poletíme v září do Kalábrie na dovolenou, do oblasti Tropea. Jsme rodina s malými dětmi (0 a 2 roky). Ubytování a letenky si jsme schopni zajistit sami, avšak chtěla bych se zeptat. Ubytování bychom chtěli u moře v nějakém komplexu. Naší podmínkou však je, aby v docházkové vzdálenosti (plus kočárek) bylo městečko na večeři, kávu apod. Jak Ricadi, tak např. Zambrone se mi jeví jako komplexy ubytování bez zázemí. Je to tak? Nebo se jedná o městečka, kam lze jít na procházku? Případně mohl byste doporučit oblast, kde bude v dosahu moře a město na procházku? Pro úplnost uvádím, že z letiště se necháme zavést buď taxi nebo od ubytování a takže nebudeme mobilní. Děkujeme. Tereza.

Pokud hledáte nádherné moře a pláže, možnosti procházek v přírodě, pak doporučujeme Capo Vaticano. Restaurace, obchůdky a další služby tam jsou také. Pokud však hledáte městečko, úzké uličky a malá náměstíčka, komplexní služby turistického střediska, pak doporučujeme městečko Tropea. Ubytování najdete na Booking / Kalábrie.

# 23.03.2015, 15:29.
Můžete mi, prosím, poradit jak se dopravit bez auta z oblasti Capo Vaticano (zatím nevíme přesně kde budeme ubytovaní) do Messiny a případně cenu? Platí zde nějaké slevy pro studenty? Dále bychom se rádi dozvěděli, jak často odplouvá a kolik stojí přibližně trajekt. Velmi děkuji předem za odpověď. Veronika.

Jeďte vlakem Trenitalia do Reggio di Calabria Lido. S přestupem v Rosarno Vás přijde na € 5,80. I s přestupem počítejte s cestou trvající něco málo přes 1,5 hodiny. Do Messiny Vás zaveze trajektem společnost Ustica Lines za € 3,50. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách, slevy pro studenty neuplatníte.

# 20.03.2015, 16:26.
Ráda bych se zeptala, zda byste nevěděli, jakým způsobem se dá dostat do Kalábrie, pokud bych chtěla využít leteckou dopravu do míst poblíž jako je Bari, Řím a následně pokračovat buď autobusem nebo případně vlakem. Přesně bychom se potřebovali dostat na toto místo: Itálie - Kalábrie - Villapiana. Předem děkuji velice za odpověď. Ingrid.

Odpověď na Vaši otázku najdete v odpovědi ze dne 07.01.2015, 15:22.