ITALSKÉ ALPY 2023

Italské Alpy v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Italské Alpy 2023

Italské Alpy představují vysokohorský oblouk na severu Itálie, který se táhne od hranic s Francií na západě, kolem kranic se Švýcarskem a Rakouskem na severu až k hranicím se Slovinskem na východě. Nejvyšším vrcholem je Mont Blanc (4807 m). Nejvýznamnější jezera jsou Lago di Garda, Lago Maggiore a Lago di Como. Nejvýznamnějším řekami jsou Adige, Pád a Brenta. Na území Italských Alp jsou tři národní parky - Parco Nazionale Stelvio, Parco Nazionale del Gran Paradiso a Parco Nazionale delle Dolomiti Bellunesi. V půvabných údolích pod velkolepými masivy se prohánějí lišky, divoké kočky, kamzíci, kozorožci a typické hvízdavé zvuky vydávají svišti. Nad štíty se vznášejí orli královští a skalní. V létě se stávají Italské Alpy rájem turistů, v zimě rájem lyžařů. Oficiální měnou je €, úředním jazykem Italština. Pokud jsou Italské Alpy cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 08.03.2023, 21:49.
V sobotu odjíždíme z Chebu do Itálie, do Livigna. Prosím o radu, jakou trasou jet a s jakými dálničními známkami a poplatky máme počítat? Děkuji. Jana.

Vaše optimální trasa je následující: Cheb - Regensburg - Mnichov - Rosenheim - Innsbruck - A12 - sjezd Meran / St. Moritz - Landecker Tunnel - Pfunds - 27 - Zernez - 28 - tunel Munt La Schera - Livigno. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,90, pro průjezd Landecker tunnel Vám stačí dálniční známka, ve Švýcarsku dálniční známku nepotřebujete a za průjezd tunelem Munt La Schera zaplatíte v sobotu € 42,00 při nákupu online nebo € 50,00 při nákupu na místě. Cena je za obousměrný průjezd. Průjezd tunelem je řízený, podívejte se na rozpis časů na stránkách livigno.eu.

# 10.01.2023, 10:30.
Prosím o radu. Konecem června bychom jeli rádi do Dolomit. Nemáte prosím nějaký tip na ubytování, které by bylo vhodné jako výchozí bod pro turistiku? Zatím jsme sehnali ubytování v okolí Brunecku. Ale tam je poblíž jen Lago di Brayes. Rádi bychom na Secedu, Tre Cime, údolí Val di Funes. Ještě se zeptám. Konec června bývá jaké počasí? Děkuji a přeji hezký den. Jana.

Lanovka na Seceda vede ze St. Ulrich. Pěšky z údolí Val di Funes je to ve vysokohorském terénu daleko, navíc částečně v terénu exponovaném. Je to tak na přespání v některé z vysokohorských chat. My bychom volili ubytování v některém středisku ve Val Gardena a volili túry odtud. Do Val Funes bychom na túru přejeli. Tre Cime je odtud daleko. Buďto tam budete také muset přejet nebo volit další ubytování v této lokalitě. Nevíme samozřejmě jaké jsou Vaše priority, jaké jsou Vaše představy, jaké jsou Vaše schopnosti. My osobně bychom lokalizovali naši návštěvu Dolomit na určitou lokalitu a odtud podnikali výlety a túry do nejbližšího okolí. Další lokalitu bychom potom volili v dalších letech. Aplikovali jsme to tak v Rakousku, kdy nejkrásnější dovolené byly bez nějakých velkých přesunů mezi mnoha atraktivními lokalitami. Ubytování najdete na Booking podle Vašich preferencí. V červnu bývá v uvedených oblastech v údolích kolem 20 stupňů a úhrn srážek většinou největší. Nicméně to jsou dlouhodobé průměry.