GARGANO 2022

Gargano v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Gargano 2022

Na mapě Itálie tvoří pomyslnou ostruhu italské boty poloostrov Gargano. Tento vysoký a skalnatý výběžek se zařezává do Jaderského moře. Geograficky i kulturně je odlišný od zbytku Apulie. Krásné a členité pobřeží vytváří nesčetné zátoky, jejichž tyrkysově modrá voda omývá bílé skalnaté útesy. Na severu poloostrova se rozprostírají slaná jezera Lago di Lesina a Lago di Varano, jež jsou rájem vodního ptacta. Prales Foresta Umbra ve vnitrozemí je zase domovem divoké zvěře. K národnímu parku patří ostrovy Tremiti - San Nicola, San Domino, Capraia, Cretaccio a Pianosa. Hlavním turistickým centrem Gargana je město Vieste, dalšími historickými městy Rodi Garganico, Peschici, Mattinata a Manfredonia. Nejvyšším vrcholem je Monte Calvo (1065 m). Uředním jazykem je italština, oficiální měnou je €. Přečtěte si reportáže Gargano 2003, Gargano 2007 a Gargano 2008. Pokud je Gargano cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 25.03.2022, 11:47.
Prosím o informaci, kde bych našel místní jízdní řády autobusů na Garganu? Jedná se o autobus z Foce Varano do Vico del Gargano a zpět. A druhá linka z Foce Varano do Rodi Garganico a zpět. V srpnu a září 2022. Letos budu bez auta, tak bych se potřeboval pohybovat autobusem. Jezdím tam několik let, tak vím, že ty autobusy tam jezdí, jen nemohu najít jízdní řád. Moc děkuji za odpověď. Pavel.

Autobusové a vlakové spoje v této oblasti Gargano provozuje Ferrovie del Gargano. Odkaz na jízdní řád včetně cen je uvedený v záložce meziměstských autobusů. Ve vlastním vyhledávání potom musíte uvést společnost, města i zastávky. Vlakové spoje v záložce vlaků se vyhledávají napřímo.