CHORVATSKO 2023

Chorvatsko v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Chorvatsko 2022

Na severozápadě Balkánského poloostrova se od Jaderského moře, přes Dinárské hory až po Panonskou pánev rozkládá Chorvatsko. Jeho členité pobřeží dosahuje délky téměř 1800 km a pobřeží jeho 1185. ostrovů více jak 4000 km. Na jeho území sídlili původně Ilyrové, později Římané a Slované. Ti vytvořili Chorvatské království. Od roku 1102 se spojilo Chorvatské království s Uherským královstvím a později se stalo součástí Rakouska-Uherska pod nadvládou Uherska. Od roku 1918 bylo součástí Jugoslávie a 25. června 1991 vyhlásilo nezávislost. Chorvatsko se dělí na 21 žup a ty na opčiny. Významnými řekami jsou Dráva, Sáva, Neretva, Cetina a Krka. Nejvyšším vrcholem je Sinjal (1831 m). Hlavním městem je Záhřeb, oficiální měnou kuna a úředním jazykem chorvatština. Podívejte se na místa, která byste měli vidět v Chorvatsku. Pokud je Chorvatsko cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 01.01.2023, 12:44.
Řehůřkovi, loni jste mi dobře poradili při cestě autem do Španělska. Nevíte, zda se dá dostat na ostrov Vis trajektem z Itálie z Ancony? Nebo je jediná možnost přez Split? A jak to vychází finančně? Moc děkuji za radu. S úctou Libor.

Nevíme o tom, že by nějaká společnost provozovala trajekt z Ancona na ostrov Vis. Doporučujeme cestovat trajektem Jadrolinija z Ancona do Splitu a následně na ostrov Vis. Cenu jízdenky si podle typu vozidla, počtu a skladby osob spočítáte na výše uvedených stránkách.